Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā martā

Sveiks, LASĪTĀJ!

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā MARTĀ.

SVARĪGI

No 1.marta bibliotēka strādā “Sarkanajā režīmā” – nav jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Skolēnu grupas bibliotēku var apmeklēt neievērojot savstarpējās distances prasības.

Ar martu atsākam darbu sestdienās no plkst. 9:00-14:00.

Ienākšana un uzturēšanās bibliotēkas telpās medicīniskā sejas maskā vai respiratorā bez vārsta (FPP2-FFP3). Bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem var turpināt lietot nemedicīnisku (auduma) masku.

IZSTĀDES

DAIĻLITERATŪRAS IZSTĀDE “DAUDZVEIDĪGAIS: GRĀMATAS DENA DIMIŅA TULKOJUMĀ”

No 1. līdz 31. martam būs apskatāma latviešu tulkotāja Dena Dimiņa tulkoto grāmatu izstāde. Dens Dimiņš daiļliteratūru tulko no franču, islandiešu, grieķu, itāļu, bulgāru, holandiešu, vācu un albāņu valodas. Divas reizes saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu – 2008. gadā par Mišela Velbeka romāna “Varbūt ir sala” un 2015. gadā par Džonatana Litela romāna “Labvēlīgās” tulkojumu.

TEMATISKĀ IZSTĀDE “DĀRZNIEKS LATVIEŠU VALODAS LAUKĀ: VALODNIECEI, POLITIĶEI JANĪNAI KURSĪTEI - 70”

Visu martu būs apskatāma latviešu literatūrzinātniecei, valodniecei, publicistei, rakstniecei un politiķe Janīnai Kursītei – Pakulei 70 gadu jubilejā veltīta izstāde. Janīna Kursīte – Pakule aktīvi darbojas latviskās un reģionālās identitātes pētniecībā un ir iedvesmojusi daudzus jaunos valodniekus.

GLEZNU IZSTĀDE “PROCESĀ…”

Līdz  31. matam bibliotēkas telpās valcēnietes Ieviņas Korčinskas gleznu izstāde "PROCESĀ…". Cik sevi atceras, Ieviņa Korčinska ir zīmējusi. Vēlmi zīmēt viņa nolēma izprast un izkopt, iestājoties mākslinieces un pedagoģes Marutas Stabulnieces vadītajā gleznošanas studijā Valkas mākslas skolā. Caur izstādi māksliniece vēlas dalīties priekā, kas viņu pārņem, esot procesā – laikā, kad tiek radīts mākslas darbs no idejas līdz tā uznešanai uz audekla un pat pēc tam. “Katrs tapušais darbs ir kā īpašs process – izjust, vērot, izsapņot un apdomāt.” atklāj I. Korčinska.

Vairāk par mākslinieci un izstādi lasiet šeit.

IZSTĀDE “PAVASARIS KLAUVĒ PIE LOGA”

Līdz 4. martam ir apskatāma Valkas mākslas skolas tekstila studijas dalībnieču darbu izstāde. Ekspozīciju veido Valkas mākslas skolas tekstila studijas dalībnieču - Intas Miķelsones, Aijas Bērziņas un Vijas Rācenes - vairāk kā divdesmit tekstila gleznas dažādās tehnikās. Tematikā dominējošā ir dabas tēma – ziedi, putni, koki, arī klusā daba un portreti.

Vairāk par izstādi lasiet šeit.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “NO CIRKA ARTISTES PIEZĪMĒM. MUDĪTEI KRAUKLEI - 75”

Novadpētniecības stendā līdz 31. martam apskatāma cirka māksliniecei, novadniecei Mudītei Krauklei 75 gadu jubilejā veltīta izstāde. Ekspozīcija atklās, kā, pateicoties uzņēmībai un aizrautībai, meitene no Valkas spēja pārsteigt un priecēt cilvēkus daudzviet pasaulē un iedvesmot arī citus sapņot lielus sapņus.

Bijušās Rīgas Cirka mākslinieciskās vadītājas un direktores Lolitas Lipinskas atmiņas par Mudīti un viņas profesionālajām gaitām šeit.

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 21. līdz 24. martam piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 25. martā. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājas lapā sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻA

AKCIJA “AKLAIS RANDIŅŠ AR GRĀMATU – JAUNIEŠIEM”

Līdz 14. maijam norit akcija "Aklais randiņš ar grāmatu" 7. - 12. klašu skolēniem. Tās laikā vadoties pēc īsa apraksta, jāizvēlas grāmata un tā jānovērtē, aizpildot  grāmatā ievietotu anketu. Klase ar visaugstāko izlasīto grāmatu skaitu saņems pārsteigumu - piedzīvojumu visai klasei. Pelni papildus punktus savai klasei, iesūtot fotogrāfiju, kurā redzams, kā Tu lasi šo grāmatu. Fotogrāfijas un video sūtīt uz Bibliotēkas Whastapp 29153117.

Vairāk informācijas par akciju šeit.

GRĀMATU IZSTĀDE “ŪDENS”

No 1. līdz 31. martam apskatāma izstāde ar grāmatām, kas atklās jaunus faktus par ūdeni un ļaus iepazīt tā spēku.

Piedāvājam nodarbību par ūdeni pirmsskolas izglītības iestādēm.  Pieteikšanās nodarbībām pie Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Zanes Sīmanes rakstot uz e-pastu zane.simane@valka.lv vai zvanot 29153117.

NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS

Līdz 10. martam 5. klašu skolotāji aicināti pieteikt savu skolu/klasi dalībai Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētajās “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās”.

Vairāk par konkursu un pieteikšanās kārtību šeit.

INICIATĪVA “MAZAIS VALODNIEKS”

No 21. marta līdz 21. aprīlim katru nedēļu Valkas bibliotēkas Youtube kontā tiks publicēts grāmatu lasījums svešvalodā, pēc kura noklausīšanās interesenti aicināti izpildīt uzdevumus, kas būs pieejami bibliotēkas mājaslapā biblioteka.valka.lv. Iniciatīvā aicināti iesaistīties 1. - 6. klases skolēni un viņu vecāki, lai palīdzētu un motivētu apgūt jaunus svešvārdus.  Iniciatīvas dalībniekiem lūgums reģistrēties, sūtot bērna vārdu, uzvārdu un vecumu uz zane.simane@valka.lv, lai iniciatīvai noslēdzoties saņemtu veicināšanas balvu.

ILUSTRĀCIJU IZSTĀDE “UZZĪMĒ BALTU LIETU”

No marta vidus līdz aprīļa vidum būs apskatāma mākslinieces Neonillas Medvedevas ilustrāciju izstāde Andras Manfeldes grāmatai “Uzzīmē baltu lietu”. Mākslinieces Neonillas Medvedevas grāmatai radītās ilustrācijas skatītāju ierauj mākslas pasaulē, kur  satiekas talants,  idejas un fantāzija.

E-GRĀMATAS

Aicinām ielūkoties „3td e-GRĀMATU bibliotēkā"  https://3td.lv/  un izvēlēties  sev interesējošo literatūru. Šeit atradīsi gan tulkoto literatūru, gan oriģinālliteratūru pieaugušajiem un bērniem. Pakalpojums „3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai  autorizētiem bibliotēku lasītājiem, kuriem ir piekļuve bibliotēkas elektroniskajam katalogam, izmantojot bibliotēkas izsniegtu lietotājvārdu un paroli.

Ja Tev vēl nav autorizācijas iespēju, sazinies ar mums, rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

Infografika pdf formātā šeit.

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele