Jaunākās grāmatas
 

 

Nosaukums: Toto atkož noslēpumu

Autors: Zane Zusta

 

Ir pazudis suņuka Toto saimnieks Pauls! Toto ir nobijies un bēdīgs. Cik labi, ka Toto nav viens! Ar viņu kopā ir draudzene - mierīgā un gudrā medūza Zīle. Viņa palīdz Toto nezaudēt dzīvesprieku un "atkost" kādu ļoti svarīgu noslēpumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ričijs Rū un draugi

Autors: Līga Rozentāle

 

Uzzini, kā Ričijs Rū tika pie savas ģitāras, kādu olu uzbūvēja izgudrotājs Kurmis, kādas ķibeles pavasarī piemeklēja dziedošo Vardi un Peles ģimeni, kā Zaķēns ar Ričiju Rū iemācījās dalīties un kā visiem kopā veicās ar gatavošanos Ziemassvētkiem.

 

Stāstiņi par draudzību, izpalīdzību, uzticēšanos, drosmi, prieku un visam pāri mīlestību pret dabu un tiem, kas mums apkārt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kucēni glābj Raidera robotu

 

Uzmanies! Raidera jaunais izgudrojums - Robotsuns - ir sacēlis pamatīgu jezgu Piedzīvojumu līcī! Vai Ķepu patruļa kopīgiem spēkiem tiks galā ar nemiera cēlāju un ieviesīs kārtību pilsētā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kucēni un lielais sals

 

Kad Piedzīvojumu līci piemeklējis ledains sniegputenis, mēres Gudvejas auto noslīd no ceļa un iestieg sniega kupenā. Ķepu patruļa steidz viņai palīgā, taču apledojušais ceļš nav vienīgā bēda - vilciens nespēj nobremzēt uz ledus klātajām sliedēm un traucas vēja sagāzto koku virzienā. Vai Raiders un Ķepu patruļas kucēni tiks galā ar šo ķezu? Ledus vai sniegs - ķepaiņiem tas ir tīrais nieks!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Par lielām un mazām dāvanām

Autors: Dženifera Koulmane

 

Ziemassvētkus vislabāk ir pavadīt kopā! Pele un Lācis nepacietīgi gaida Ziemassvētkus. Šie svētki būs īpaši: Lācis ir apņēmies palikt nomodā, lai draugi varētu apmainīties ar dāvanām un svinēt kopā. Tas būs tik jauki! Tomēr, saņēmis dāvanu, Lācis dodas prom. Vai viņam tā nepatīk? Pelīte nezina, ka Lācis ar lielajām ķetnām mazo sainīti vienkārši nevar atvērt un jūtas vainīgs. Par laimi, pārējie meža dzīvnieki var palīdzēt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pazudušais miedziņš

Autors: Anete Melece

 

Ģimenisks stāsts, kurā iesaistīts bērns, vecāki, grāmatas, rotaļlietas un rūķi, kas piegādā cilvēkiem miegu. Šķiet, ka šoreiz miedziņu kāds nozadzis, jo mazā Stella neparko nevar aizmigt arī pēc tam, kad tētis izlasījis jau tik daudzas vakara pasaciņas. Meklēšanā detektīvu lomu uzņemas visas Stellas rotaļlietas – līdz beidzot izrādās, ka miega sūtījums piegādāts istabā, kurā neviens neuzdrīkstējās ielūkoties, lai netraucētu aizņemto mammu – viņai taču šodien bija ilgāk jāpastrādā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums: Alfons un Milla

Autors: Gunilla Bergstrema

 

Daudziem puišiem šķiet garlaicīgi rotaļāties ar meitenēm. Alfons gan tā nedomā. Milla allaž izgudro jaunas rotaļas. Viņiem kopā ir ļoti jautri.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Urrā tētim Obergam!

Autors: Gunilla Bergstrema

 

Kad līdz tēta dzimšanas dienai atlikusi tikai viena diena, Alfons ir pa īstam noraizējies. Viņš ļoti vēlas pasniegt tētim labu dāvanu. Bet ko lai viņam uzdāvina?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Saules dārzs

Autors: Leontīne Apšeniece

 

Kas aug Saules dārzā – bērnības zemē? Viss! Darbiņi un blēņas, pasakas un dziesmas, saules glāsti un vēja stāsti. Visi gadalaiki, mākoņu pilis, līksmi svētki un daudz siltas mīlestības gan no zemes, gan Debesīm.

 

Leontīnes Apšenieces dzejoļi bērniem ļoti patīk, jo tie ir sižetiski, asprātīgi, sirsnīgi, ritmiski un atskaņām bagāti. Tos ir viegli lasīt un vienkārši iemācīties no galvas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Mazais pūķis Kokosrieksts viesojas akmens laikmetā

Autors: Ingo Zīgners

 

Mazais pūķis Kokosrieksts kopā ar draugiem Oskaru un Matildi ceļo uz akmens laikmetu, lai noskaidrotu, kā izcēlušies pūķi un vai leģenda, ka pūķu olas ir izdējis cilvēks, atbilst patiesībai. Taču akmens laikmetā dzīve ir skarba. Matildei tik tikko izdodas izbēgt no senā mednieka lamatām, un pēc tam kādā klintsalā draugi vaigu vaigā sastopas ar milzīgu alu lāci... Un tad kalnu ledājos atrod divas olas. Vai no tām tiešām izšķilsies pūķīši?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Savāda pasaule

 

Pētnieks Kleids nevēlas doties sava tēva pēdās un kļūt par izcilu zinātnieku. Viņš sapņo par klusu dzīvi lauku saimniecībā kopā ar sievu un dēlu. Viss mainās brīdī, kad Kleidu ģimene sastopas ar neizskaidrojamu pasauli, kas nepakļaujas dabas likumiem. Būdami atšķirīgi, viņi iemācās paļauties cits uz citu un aizmirst nesaskaņas, lai glābtu savu zemi un dāvātu labāku nākotni citiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Burmemme

Autors: Aino Pervika

 

Burmemme viena pati dzīvo uz mazas salas. Ar savām burvju zālēm un mākslām viņa prot ārstēt dažādas slimības un kaites. Viņa tās prot arī uzsūtīt. Augus saviem virumiem viņa dodas lasīt uz sauszemi, un pāri jūrai lido ar gaisa balonu, kas ļoti izskatās pēc pilnmēness. Burmemmes valdzinājums ir gan viņas vētrainajā un nepakļāvīgajā raksturā, kurā tomēr skaidri iezīmējas rūpes par dabu un cilvēkiem, gan brīnumainajās spējās, kuru pamatā tomēr ir patiesas zināšanas par dabas spēkiem. Burmemmei piemīt arī trakulīga humora izjūta, kurā tomēr nejūt ļaunumu pret izjokotajiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sniega māsa

Autors: Maja Lunde

 

Drīz būs Ziemassvētku vakars, kas ir arī Juliana dzimšanas diena. Parasti tā ir pati labākā diena gadā, kad izgreznota eglīte, aizdegtas svecītes, gaisu piepilda mandarīnu un piparkūku smarža un kamīnā sprakšķ uguns. Taču šogad nekas nav kā parasti. Kopš nomira Juliana vecākā māsa Jūni, viņa ģimeni ir pārņēmušas lielas bēdas, un Julians domā, ka Ziemassvētki gluži vienkārši tiks atcelti. Kādu dienu Julians satiek dzīvespriecīgo Hedvigu. Meitene atgādina viņam, cik jauki var būt Ziemassvētki, un viņš sāk ticēt, ka svētki tomēr varētu notikt. Taču mājai, kurā dzīvo Hedviga, ir kāds noslēpums. Un kas ir savādais vecais vīrs, kurš aizvien tur uzrodas? Un ko īsti Hedviga slēpj?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ziemassvētku zēns

Autors: Mets Heigs

 

Vienpadsmit gadus vecais Nikolass, kuru tēvs mēdz saukt par Ziemassvētku zēnu, savā dzīvē saņēmis tikai divas dāvanas – koka ragavas un rāceņa lelli. Tomēr viņš ir laimīgs, jo tās gatavojuši viņa mīlošie vecāki. Bet kādu dienu, kad tēvs neatgriežas, kā bija solījis, Nikolass dodas uz Ziemeļpolu viņu meklēt.

 

Pa ceļam zēns iedraudzējas ar īgnu ziemeļbriedi, uzveic draudīgu trolli un atklāj maģisko elfu ciemu Elfhelmu, kuru var saskatīt tikai tas, kurš no sirds tic. Taču liels ir Nikolasa pārsteigums, ka elfu zeme ir pavisam citāda, nekā viņš bija iedomājies, – tajā pat Ziemassvētkos ir aizliegts priecāties. Un Nikolass, iespējams, ir vienīgais, kurš var vērst visu par labu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mēs sargājam apkārtējo vidi

 

Šoreiz grāmatā atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistās ar apkārtējo vidi - kur labi jūtas vietējie dzīvnieki? Kāpēc mēs šķirojam atkritumus? Kāda pārtika noslogo klimatu? Kādēļ mums jāsargā apkārtējā vide? Kā ikviens var piedalīties? Grāmatā daudz atveramo atloku, kas rotaļīgi sniedz zināšanu prieku

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Atklājam dabas brīnumus

 

Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem - Kādi brīnumi slēpjas pazemē? Kur ir daudz vulkānu? Kā radies Lielais kanjons? Kurš ir pasaules augstākais kalns? Kāda ir dzīve ledus valstībā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kustīgās dziesmas

Autors: Ginta Pētersone

 

Grāmatā apkopoti autores veidotie muzikālie vingrinājumi-dziesmas, kas izstrādāti, balstoties uz šveicieša Emīla Žaka-Dalkroza (1865- 1950) radītajiem ritmikas paņēmieniem. Tie dod iespējas skolēniem apgūt notis un metroritmu, attīsta koordināciju un improvizācijas prasmes. Krājumā atrodamas dziesmas stundas sākumam, rotaļdziesmas, vingrinājumi mūzikas teorijas apguvei un ar kustībām papildināti skaņdarbi, kuri balstās uz autores izstrādātajām nošu pozām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Vārdu vēsture bērniem

Autors: Mērija Ričardsa

 

Kopš senseniem laikiem cilvēki izgudrojuši neskaitāmus veidus, kā sazināties ar vārdiem. Hieroglifi un haiku, zīmju valoda un Šekspīra soneti – jebkura valoda ir būtiska, lai apmainītos ar idejām. Šajā grāmatā sastapsim cilvēkus no visas pasaules, kuriem slavu atnesusi prasme domas ietērpt vārdos, un uzzināsim, kā ar valodas palīdzību varam padarīt pasauli labāku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kika Mika un kaķis uz nedēļu

Autors: Lina Žutaute

 

No kaķu izstādes Kika Mika kopā ar visu ģimeni iziet kā apburta. Cik gan kārtīgi, tīrīgi un kulturāli ir kaķi! Mājupceļā viņu priekšā pēkšņi uzrodas klaiņojošs vienacains kaķis. Kika Mika vēlas, lai kaķis dzīvotu pie viņiem, taču vecāki piekrīt to pieņemt tikai uz nedēļu... Nerātnelis tūlīt pat apgrauž vecmāmiņas puķes, visur atstāj spalvas un saskrāpē mēbeles. Taču ar kaķi ir tik jauki un labi! Pat sunītim Čučukam jaunpienācējs ļoti patīk. Varbūt kaķis jau ir atradis savas mājas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pīps un Pūzija. Ziemassvētku eglīte

Autors: Aksels Šeflers

 

Pīps un Pūzija bija pagatavojuši dažādus eglītes rotājumus no saldumiem. Taču dīvainā kārtā tie visi nozuda.

Drīz Pīpam kļuva slikti. Varbūt tu vari uzminēt, kādēļ?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pīps un Pūzija. Sniegotā diena

Autors: Aksels Šeflers

 

Pīpam un Pūzijai ļoti patīk spēlēties sniegā, bet viņi nevar vienoties, kādu sniegavīru celt. Šajā jaukajā stāstiņā tu uzzināsi, kā draugi atrisināja šo problēmu, lai prieks būtu abiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? Svinam Ziemassvētkus!

 

Kāpēc mēs svinam Zviemassvētkus? Kāpēc ir adventa laiks? No kurienes radusies Ziemassvētku egle? Vai Ziemassvētkus svin visur?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Burvju sniega kupols

 

Ziemassvētku vecītis ir savainojis kāju un nevar izvadāt dāvanas. Par laimi, Ziemeļpola draugi steidz palīgā! Vai burvju fejas īpašā velte ļaus izglābt svētkus?

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Divi rūķīši

Autors: Edgars Dūmiņš

 

Kādā mazā namiņā dzīvo divi rūķīši – Kukū un Tutū.
Kukū ir apzinīgs – gluži kā vecākais brālis ģimenē. Viņš labprāt palīdz citiem un bieži pēta grāmatas par zvēriņiem. Viņš ir ļoti jauks un labsirdīgs.
Tutū ir varen jautrs un nebēdnīgs rūķītis. Dažreiz viņam prātā blēņas, tomēr viņš ir arī mīļš un līdzjūtīgs. Abiem kopā dienas paiet darbīgi. Viņiem patīk sēņot, vizināties ar zirdziņu, cept kartupeļu pankūkas, uzņemt ciemiņus, iepriecināt draugus un reizēm apgūt kaut ko jaunu un noderīgu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Bambuss ir lēēēns

Autors: Bens Berants

 

Bambuss ir mazs pandulēns, kurš visu dara ļoti lēnām. Kamēr viņš ēd saldējumu, tas jau ir izkusis, kamēr viņš gatavo māmiņdienas dāvanu, pienāk Ziemassvētki. Citi dzīvnieki Bambusu par to velk uz zoba, un viņš jūtas visai vientuļi. Taču reiz Bambusa draugi skriešanās sacīkšu laikā iekļūst nelaimē, un tikai lēnais panda Bambuss var viņiem palīdzēt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Spoku birojs. Atgadījums ar šausmīgo ēnu

Autors: Kristīna Olsone, Moa Vallīna

 

Laipni lūgti Spoku birojā! Šeit ierodas ļaudis, kuriem gadījies sastapt spokus un kuri vēlas, lai tie pārtrauktu spokoties. Spoku birojā darbojas Elsa un Kalle, kuri zina gandrīz visu par spokiem un spokošanos. Viņi dzīvo Dzeltenajā pilī kopā ar vectēvu Nikodēmusu – Miglas ielejas galveno spoku pavēlnieku, kurš mazbērniem ir iemācījis visu, ko prot.
Kādu dienu palīdzību lūdz Franss Fransons, kura dzīvoklī spokojas. Viņš naktīs nevar gulēt trokšņa dēļ, un dažreiz parādās savāda ēna, lai gan telpās neviena nav. Elsa un Kalle uzņemas noskaidrot, kas tur notiek. Kas ir šī biedējošā ēna, un ko tā vēlas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ak šausmas!

Autors: Mauri Kunnass

 

Raganas, vampīri, spoki, briesmoņi, sniega cilvēki, mūmijas un bubuļi. Tīrās šausmas? Nē, nē, nebīstieties! No Mauri un Tarjas Kunnasu krāšņās bilžu grāmatas varoņiem var baidīties pavisam droši. Tie visi ir ārkārtīgi draudzīgi, un katram stāstam ir pārsteidzošas, laimīgas beigas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Pasakas un mīklas par dzīvniekiem

 

Grāmatā iekļautas aizraujošas latviešu tautas pasakas pa dzīvniekiem. Pasakas sakārtotas divās nodaļās – “Suns, kaķis, gailis un…”; “Varde, vilks, vāvere un…” Lai vieglāk būtu lasīt, teksti rakstīti ar lielajiem burtiem un grāmatas sākumā sadalīti pa zilbēm. Krāsainie zīmējumi palīdzēs labāk iepazīt pasaku tēlus. Vērīgi tos aplūkojot, mazais lasītājs viegli varēs atrast mīklu atminējumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kā iet pa skolu? Normāli

Autors: Ilze Skrastiņa

 

Grāmatas “Lieliskā dzīve bez Zoom” turpinājums. Mikiņš ir paaudzies, bet skolas dzīve arvien vēl pārbaudījumu pilns ceļš…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Hobits jeb Turp un Atpakaļ

Autors: Džons Ronalds Rūels Tolkīns

 

Bilbo Baginss savā ērtajā hobita alā dzīvo mierīgi un netraucēti, līdz burvis Gandalfs un bariņš rūķu viņu ievilina satraucošos piedzīvojumos - viņiem jāiekļūst bīstamā pūķa Smoga midzenī un jāatrod tā dārgumu krātuve...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Dinozauri. Lielā ilustrētā grāmata

 

Lai cik pārsteidzoši šķistu, bet cilvēki uz Zemes dzīvo 3-4 miljonus gadu, savukārt dinozauri pa šo planētu staigāja - ilgi, ilgi pirms cilvēkiem - aptuveni 150 miljonus gadu! Tādēļ ir vērts par tiem atcerēties! Šajā grāmatā tu atklāsi pirmos dinozaurus - tādus kā hererazaurs vai eoraptors -, kas dzīvoja triasa periodā, kā arī juras perioda milzīgos augēdājus, piemēram, diplodoku, un krīta perioda lielos plēsoņas, piemēram, karalisko tiranozauru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Rotaļu prieks

Autors: Leontīne Apšeniece, Laila Ābola

 

Autores piedāvā bagātīgu muzikālo rotaļu kopu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Rotaļas palīdz attīstīt gan sociālās prasmes, gan prasmes novērot apkārtni, izteikties ar kustībām, ritmiskām darbībām un muzicējot. Krājums sakārtots, atspoguļojot bērna ciemošanos pie draugiem. Tas sākas ar sasveicināšanās rotaļu, turpinās ar iepazīšanos, apkārtnes pētījumiem, ikdienas situāciju apceri.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Laipni lūgti muzejā: Arboretum

 

Kad parādījās pirmie koki uz Zemes? Kā koki pielāgojas skarbiem klimata apstākļiem? Kā tie vairojas, sazinās savā starpā un sadarbojas ar sēnēm? Grāmatā apkopotas ziņas par zemeslodes koku daudzveidību, sākot no milzu baobabiem un majestātiskiem dižozoliem līdz pat citronkokiem un dekoratīvajām ābelēm, kas rotā mūsu dārzus. Kokiem ir nenovērtējama loma mūsu dzīvē, tie gādā par gaisu, ko elpojam, dod pārtiku, celtniecības materiālus un ārstniecības līdzekļus, iedvesmo mūs un spēcina.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: The Hunger Games, 1

Autors: Suzanne Collins

 

Twelve boys and twelve girls are forced to appear in a live event called The Hunger Games. There is only one rule: kill or be killed. When sixteen-year-old Katniss Everdeen steps forward to take her younger sister's place in the games, she sees it as a death sentence. But Katniss has been close to death before. For her, survival is second nature.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: The Hunger Games, 2: Catching Fire

Autors: Suzanne Collins

 

After winning the brutal Hunger Games, Katniss and Peeta return to their district, hoping for a peaceful future. But their victory has caused rebellion to break out... and the Capitol has decided that someone must pay.
As Katniss and Peeta are forced to visit the districts on the Capitol's Victory Tour, the stakes are higher than ever. Unless they can convince the world that they are still lost in their love for each other, the consequences will be horrifying.
Then comes the cruellest twist: the contestants for the next Hunger Games are announced, and Katniss and Peeta are forced into the arena once more.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: The Hunger Games, 3: Mockingjay

Autors: Suzanne Collins

 

Against all odds, Katniss Everdeen has survived the Hunger Games twice. But now that she's made it out of the bloody arena alive, she's still not safe. The Capitol is angry. The Capitol wants revenge. Who do they think should pay for the unrest? Katniss.
And what's worse, President Snow has made it clear that no one else is safe either. Not Katniss's family, not her friends, not the people of District 12.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: The Ballad of Songbirds and Snakes

Autors: Suzanne Collins

 

It is the morning of the reaping that will kick off the tenth annual Hunger Games. In the Capitol, eighteen-year-old Coriolanus Snow is preparing for his one shot at glory as a mentor in the Games. The once-mighty house of Snow has fallen on hard times, its fate hanging on the slender chance that Coriolanus will be able to outcharm, outwit, and outmaneuver his fellow students to mentor the winning tribute. The odds are against him. He's been given the humiliating assignment of mentoring the female tribute from District 12, the lowest of the low. Their fates are now completely intertwined -- every choice Coriolanus makes could lead to favor or failure, triumph or ruin. Inside the arena, it will be a fight to the death. Outside the arena, Coriolanus starts to feel for his doomed tribute... and must weigh his need to follow the rules against his desire to survive no matter what it takes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: I Was Born for This

Autors: Alice Oseman

 

For Angel, life is only about one thing: The Ark – a pop-rock trio of teenage boys who are currently taking the world by storm. Being part of The Ark’s fandom has given her everything – her friend Juliet, her dreams, her place in the world. Jimmy owes everything to The Ark. He’s their frontman – and playing in a band with his mates is all he ever dreamed of doing. But dreams don't always turn out the way you think, and when Jimmy and Angel are unexpectedly thrust together they find out just how strange and surprising facing up to reality can be. Funny and wise, I Was Born for This is a stunning reflection on the power of believing in something - especially yourself.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 1: Shatter Me

Autors: Tahereh Mafi

 

A fragile young teenage girl is held captive. Locked in a cell by The Reestablishment – a harsh dictatorship in charge of a crumbling world. This is no ordinary teenager. Juliette is a threat to The Reestablishment's power. A touch from her can kill – one touch is all it takes. But not only is she a threat, she is potentially the most powerful weapon they could have. Juliette has never fought for herself before but when she’s reunited with the one person who ever cared about her, the depth of the emotion and the power within her become explosive...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 2: Unravel Me

Autors: Tahereh Mafi

 

It should have taken Juliette a single touch to kill Warner. But his mysterious immunity to her deadly power has left her shaken, wondering why her ultimate defense mechanism failed against the person she most needs protection from. She and Adam were able to escape Warner’s clutches and join up with a group of rebels, many of whom have powers of their own. Juliette will finally be able to actively fight against The Reestablishment and try to fix her broken world. And perhaps these new allies can help her shed light on the secret behind Adam’s—and Warner’s—immunity to her killer skin.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Shatter Me 3: Ignite Me

Autors: Tahereh Mafi

 

With Omega Point destroyed, Juliette doesn't know if the rebels, her friends, or even Adam are alive. But that won't keep her from trying to take down The Reestablishment once and for all.
Now she must rely on Warner. The one person she never thought she could trust. The same person who saved her life. He promises to help Juliette master her powers and save their dying world... but that's not all he wants with her.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Shatter Me 4: Restore Me

Autors: Tahereh Mafi

 

The girl with the power to kill with a single touch now has the world in the palm of her hand.
Juliette Ferrars thought she'd won. She took over Sector 45, was named Supreme Commander, and now has Warner by her side. But when tragedy strikes, she must confront the darkness that dwells both around and inside her.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Erne, Andrea

Nosaukums: Ko darām rudenī?

 

Jauna izzinoša grāmata ar daudziem atveramiem atlokiem no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (Juniors 2-4 gadi).


Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem - Ko tu labprāt dari rudenī? Ko dzīvnieki dara rudenī? Kā pilsēta izskatās rudenī? Ko tu ģērb, kad ārā līst?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Erne, Andrea

Nosaukums: Mana pasaule

 


Šī grāmata ietver dažādas tēmas un sniegs ieskatu lietās, ar ko bērni saskaras ikdienā, kā arī piedāvā atbildes uz neskaitāmiem jautājumiem. Kā izskatās bērnistaba? Ko tu šodien ģērbsi mugurā? Kas notiek pilsētā? Ko var nopirkt lielveikalā? Kas notiek vannasistabā? ‍Stabili un ērti atloki rotaļīgi sniedz zināšanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Tuvims, Julians

Nosaukums: Pans Trallalnieks


Poļu dzejas 20. gadsimta klasiķa Juliana Tuvima (Julian Tuwim, 1894–1953) dzejoļu izlase bērniem “Pans Trallalnieks”. To sastādījis un atdzejojis Māris Salējs, bet ilustrējis Ernests Kļaviņš.


Poļu dzeja bērniem pasaulē vislielāko slavu guvusi tieši ar Tuvima meistarīgajiem dzejoļiem, kuros smieklīgas situācijas un notikumi risinās raiti kā multenē. Viņš spēj rakstīt viegli, dziedāt un dejot ar valodu. Mēdz sacīt, ka Tuvims poļu dzejā ievedis pilsētu līdz ar tās iemītniekiem, viņu ikdienu, profesijām un paradumiem, ielās un mājās dzirdamo sarunvalodu un jokiem.
Atraktīvā, jautrā Tuvima dzeja būs lielisks pienesums pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu lasīšanas veicināšanā, tā paver plašas iespējas radošai rotaļai ar valodu, sižetu vizualizācijai, dzejoļu iestudēšanai, attīsta bērnu valodas izjūtu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Zīgners, Ingo

Nosaukums: Mazais pūķis Kokosrieksts lido kosmosā

 


Mazā pūķa Kokosrieksta piedzīvojumi turpinās!


Pūķītis Kokosrieksts, dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars nobrīnās ne pa jokam, kad šņākdams un dūmodams pludmalē nolaižas kosmiskais kuģis un no tā izrāpjas dīvains, zaļš radījums. Citplanētietis! Mazais ceļotājs ir aizmaldījies izplatījumā, bet viņa lidaparāts – kļuvis nevadāms. Kokosrieksts un viņa draugi ir gatavi svešiniekam palīdzēt, un tā sākas neticami piedzīvojumi kosmosā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dirgēla, Toms

Nosaukums: Doms un Toms. Sabojātā autobusa detektīvs

 

Vai atceries Pilsētmiestiņa pilsētas Pilsētnieku skolas atjautīgos detektīvus Domu un Tomu? Viņu piedzīvojumi turpinās! Šoreiz zēni kopā ar skolasbiedriem dodas ekskursijā, turklāt ne uz kādu garlaicīgu muzeju, bet gan uz pasaulē aizraujošāko vietu. Un ne ar šādu tādu lūzni, bet gan jaunākā modeļa skolas autobusu BRUM CHIANG DRAGON 2381! Diemžēl ne visi atbalsta šādu ceļojumu. Kas ir tie noslēpumainie nelieši, kuri visiem spēkiem cenšas izbojāt ekskursiju? Un kāds viņiem no tā labums? Doms un Toms izveido izmeklēšanas komandu ar nosaukumu "Komanda" un ķeras pie jaunās lietas risināšanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Klings, Marks Uve

Nosaukums: Diena, kad tētis pārrunāja kutelīgus jautājumus 

 

Mammai un tētim vajadzīga romantiska nedēļas nogale. Tifānijai tāda vēl nekad nav bijusi nepieciešama. Arī Maksim ne. Taču abu māsai Luīzei jau ir 17, un arī viņa ar draugu pošas romantiskā nedēļas nogales pārgājiemā. Tādēļ tētis vēlas ar jauniešiem pārrunāt dažus kutelīgus jautājumus. Kāpēc mamma izrādās runīgāka par tēti, kāds tam sakars ar peldošiem spermatozoīdiem un ceļojošām olšūnām un kādēļ kaimiņš Jens bez smieklu lēkmes nekad vairs nevarēs iespraust rozetē kontaktdakšu – par to lasiet visjautrākajā izzinošajā grāmatā, kas redzēta kopš Lielā Sprādziena.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Viljamss, Deivids

Nosaukums: Bakingemas pils briesmonis

 

Laidies ugunīgā un fantastiskā nākotnē, mītu un leģendu pilnā piedzīvojumā kopā ar bestselleru autoru Deividu Valjamsu un kādu mazu zēnu, kuram jāglābj pasaule! Ir 2120. gads, un Londona ir drupās. Jaunais princis Alfrēds nekad nav pazinis dzīvi ārpus Bakingemas pils, taču, kad dīvaini notikumi iekļūst tās sienās un tumšajos gaiteņos klīst pati nāve, viņš tiek ierauts noslēpumu, piedzīvojumu un briesmoņu pasaulē. Alfrēda māti iesloga Tauerā, un zēnam jāsaņem visa drosme un jācīnās, lai glābtu viņu un Londonu…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pastore, Luīze

Nosaukums: Raiņa ielas cirks

 

"Raiņa ielā viss bija kā parasti, kad piepeši…" tā sākas visas astoņas nodaļas Luīzes Pastores jaunākajā grāmatā "Raiņa ielas cirks". Nelielam ieskatam lai kalpo daži nodaļu nosaukumi: "Raiņa ielā uzrodas tas tur", "Raiņa ielas podi", "Lielākais Trusis Raiņa ielā", "Raiņa ielas pēdējā stundiņa" u. c.


Grāmata ir stāsts pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem par draudzību, draudzēšanos un spēju atrast kopīgo starp dažādām paaudzēm, mājām, sugām, šķirnēm, tautībām, piederībām, nepilnībām, katram saglabājot savu unikalitāti un īpatnības. Tas ir, autores vārdiem, "pēc patiesiem notikumiem pilnībā izdomāts stāsts, balstoties uz kādas Latvijas mazpilsētas Raiņa ielā redzēto, pieredzēto un dzirdēto, aprunājoties ar vietējiem iedzīvotājiem".
Stāstā būtiska loma ir kopienas veidošanai, tas mudina darboties par vienojošo, nevis cīnīties pret kaut ko. Ar kopienu lasītājs var saprast gan mikrokosmu — ģimene, tuvākais draugs —, gan lielākus kopumus — iela, apkaime, pilsēta.


Grāmatas idejā nozīmīga ir lasītāja iesaistīšanās, kļūšana par grāmatas varoni, sākotnēji to neapzinoties. Tas izdodas, pateicoties meistarīgam Luīzes Pastores, grāmatas ilustratores Ievas Jurjānes un grāmatas iekārtotāja Alekseja Muraško kopdarbam. Turklāt grāmatas pēdējā, astotā, nodaļa ir kā vizuālais stāsts — teksta vizuāls turpinājums, "klusais stāsts", ko veidojusi Ieva Jurjāne. "Astotajā nodaļā turpinās Raiņa ielas iemītnieku ikdienas dzīve, tikai bez tekstuālā paskaidrojuma. Tā ir tikpat īsta un patiesa, cik paradoksāla un pārspīlēta kā cirka un bērnības pasaule vispār. Ar spēlei raksturīgu vieglumu, ilustrācijas pavadoši uzdevumi paredzēti vērības treniņam un pirmsskolas pamatprasmju nepiespiestai apguvei — krāsu, ciparu, burtu, formu atpazīšanai," tā māksliniece. Izdevniecība ir pārliecināta, ka "Raiņa ielas cirks" ir nepieciešama grāmata mūsdienu pasaulē, tā ir grāmata labākai sabiedrībai.

 

Bibliotēkā ieejamie eksemplāri

 

Autors: Rūmnieks, Valdis

Nosaukums: Rūķu zeme Latvija

 

Norvēģu rūķim Snorkem ir svarīgs uzdevums - ierasties svešajā rūķu zemē Latvijā un brīdināt rūķus par draudošām briesmām. Pieradis pie ierastās rūķu dzīves alās un mežos, Snorke ir pavisam pārsteigts ieraugot, ka Latvijas rūķi dzīvo pavisam citādāk: brauc ar elektroauto, lieto viedtālruņus un citas tehnoloģijas, un ierastās rūķu prasmes ir teju aizmirsuši. Lai novērstu cilvēku radītās briesmas, rūķiem vajadzēs apvienot gan senās, gan jaunās zināšanas un mācīties vienam no otra. Tādu Latviju un rūķus latviešu lasītāji vēl nebūs sastapuši!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Samauska, Ieva

Nosaukums: Soliņš un miskaste

 

Vienas no šobrīd arī starptautiskā mērogā atpazīstamākajām latviešu bērnu literatūras autorēm Ievas Samauskas grāmatās var just prototipu klātesamību, tās caurvij cilvēcīgums un iecietība. Rakstnieces jaunākā grāmata “Soliņš un Miskaste” atklāj, cik viegli Ievai Samauskai padodas priekšmetu, dzīvnieku un augu iedzīvināšana ekspresīvos literāros tēlos. Pasaka “Soliņš un Miskaste” parāda vienu no skaistākajām, īpašākajām bērnu spējām – prasmi iztēloties. Parastu smilšu kaudzi – par pasaku pili, parastas ceļmallapas – par karalisko augstdzimtību troņiem un parastus zariņus – par augstdzimušām personām. Grāmatā necils koka soliņš, kādus tūkstošiem var satikt dažādās pilsētās, ar Miskastes palīdzību iemācās būt vairāk nekā tikai soliņš. Izrādās, ja soliņš tic un vēlas, viņš var būt arī daudz kas cits: Jumtiņš. Galdiņš, Namiņš, Pakāpiens, Skatuve, Gulta, Tunelis, Barjera, Tilts, Garāža, pat Tribīne, Ksilofons, arī – Kuģis, Lete, Osta, Karaļtronis. Un… pat Degunkniebis! Saspraudīte un Zobu Skava! Viņš, tāpat kā jauniegūtā draudzene Miskaste, var būt noderīgs tik dažādos veidos veidos! Noderīgs tik daudziem: Cirslītim, sen nesastaptiem skolas draugiem, dvīnēm puķainās cepurēs, puņķainajam Milzim...

Jo runa nav par bezkaislīgu, bezauglīgu iztēlošanos, bet par savu sapņu apzinātu piepildīšanu – īstajā laikā un vietā. Kad tu tici, tu arī dari jeb kļūsti. Kad tici, ka vari būt vēl kas vairāk, tu arī esi ceļā uz to.

Šī nav grāmata par galvenā varoņa ceļojumu uz tālām zemēm. Šajā stāstā katram atpazīstamā vietā autore kopā ar grāmatas ilustratori Aneti Bajāri – Babčuku lasītāju iepazīstina ar brīnumainu tēlu galeriju – katrs no tiem ir īpašs, tik ļoti atšķirīgs no pārējiem. Rakstniece prot arī pārvērtību pasakā nerunāt ar lasītāju tikai par atsevišķi norobežotām bērnu tēmām, jo “viņi vēl mazi – tāpat nesapratīs”. Autore ir pārliecināta, ka noteikti sapratīs. Labāk par dažu lielo.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri


 

 

Autors: Peps, Bruno

Nosaukums: Stāsti!

 

Bagātīgi ilustrēta grāmata, kas uzrunās bērnus un jauniešus, vecākus un skolotājus. Sensenos laikos, kad vēl nebija izgudrots papīrs un zīmulis, dators un viedtālrunis, cilvēki runājās, atcerējās un iztēlojās daudz vairāk par mums. Viņi sanāca kopā, stāstīja cits citam jaunumus, stāstus, pasakas, anekdotes, jokus, fantāzijas... Vieni stāstīja, otri klausījās. Un visi klātesošie vienlaicīgi stāstīto redzēja iztēlē. “Stāsti” palīdzēs izzināt un pārdzīvot, un ietērpt aizvien krāšņākos un smalkāk rotātos vārdos mūsu pasauli latviešu valodas un svešvalodu stundās, kur apgūst runāšanas un klausīšanās prasmes, kultūras un pašizpausmes mākslās, sociālo un pilsonisko mācību jomā, interešu izglītībā. Arī dzīvesmākslā – mūsu cilvēciskajās attiecībās, kur allaž tik daudz darāmā: tik daudz audzējama, kopjama un ravējama

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Stāsti un teikas par spokiem

 

Grāmatā ievietotie stāsti un teikas par spokiem ņemtas no Latviešu folkloras krātuves arhīva materiāliem. Cilvēki dažādās Latvijas vietās piedzīvojuši dažādas neparastas lietas un redzējuši spokus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Andersone, Diāna

Nosaukums: Oliņš

 

Diānas Andersones trešā bērnu pavārgrāmata. Grāmatā atradīsi viegli pagatavojamas, bet ļoti garšīgas receptes krāšņākai un jautrākai ikdienai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Looka, Kairi

Nosaukums: Pija Prjaņika un vārdēdis

 

“Pija Prjaņika un vārdēdis”, stāsta par meiteni Piju Prjaņiku, kas sāk mācīties 1. klasē. Pirmajā skolas dienā noskaidrojas, ka klasē notiek kaut kas dīvains: uz sienas parādās violetas pēdas, no kalendāra pazūd dažas fotogrāfijas, bet skapī, kur glabājas ābeces, atskan dīvaini trokšņi. Vēlāk no ābecēm, tāfeles un grāmatām pazūd burti un vārdi. Kurš saka dīvaino vārdu salikumu: CĪSIŅIARKEČUPUBETNESMĒRĒJIETSINEPES, Mazliet var atklāt noslēpumu un pateikt, ka tas ir eksemplārs numur 186, kurā plūst karaliskas asinis. Bērni skapī atrod dīvainu spalvainu radījumu, kas ēd vārdus, tā tiek atrasts vārdēdis. Asprātīgie, humora pilnie un labsirdīgie stāsti par 1. klases skolēniem, viņu vecākiem un dīvaino vārdēdi ir cieņas izrādīšana lasīšanai un vārda nozīmei. Rakstniece aktualizē vienu no mūsdienu svarīgākajiem jautājumiem – kā bērnus ieinteresēt lasīt grāmatas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Žutaute, Lina

Nosaukums: Ferdinands un Pū

 

"Ferdinands un Pū" ir asprātīgs un sirsnīgs stāsts par kaķa Ferdinanda un sunīša Pū piedzīvojumiem un to, kas ir pats svarīgākais dzīvē, – draudzību. Tik stipru, ka drauga dēļ esi ar mieru doties līdz pasaules galam! Iedvesmu tam Lina Žutaute smēlusies no reāliem dzīvniekiem – viņas pašas mīluļiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Railija, Lūsinda

Nosaukums: Bils un sapņu eģņelis

 

Bils ar ģimeni nesen ir pārcēlies uz citu dzīvesvietu. Jaunajā mājā naktīs dzirdami noslēpumaini trokšņi, tāpēc Bilam rādās biedējoši sapņi. Par laimi, kāds viņu sargā... Sirdi sildošs stāsts par to, kā tas, ko iepriekš neesam zinājuši, laika gaitā kļūst par visbrīnišķīgāko atklājumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kukuvasa, Krista

Nosaukums: Āpsēns Viljams – Naskā ķepa

 

Iepazīsties – āpsēns Vilijs! Viņš mīl sapņot, lasīt grāmatas un plānot lielus piedzīvojumus. Vasaras plāni mainās, kad āpsēna labākajam draugam tiek uzdots pieskatīt jenotu mazuli. Vilijs īsti nevēlas, lai draugiem pievienotos vēl kāds. Kā saglabāt veco draudzību un iegūt jaunus drauguss Un kā radīt neaizmirstamus vasaras piedzīvojumus Atver grāmatu un uzzināsi!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Disney

Nosaukums: 12 burvīgi stāsti

 

Divpadsmit princeses, divpadsmit brīnišķīgi stāsti! Šī burvīgā grāmata aizvedīs tevi aizraujošos ceļojumos - kopā ar princesēm viss ir iespējams! Tu atkal satiksies ar Sniegbaltīti, Pelnrušķīti, Salātlapiņu, Mulanu un citām princesēm.

 

Bibliotēkā pieejamie resursi

 

Autors: Serģe, Anna Marija

Nosaukums: Es gribu tev kaut ko parādīt

 

Jau vairākus gadus dzīvodama Londonā, latviešu meitene Milija atklāj, ka viņai ir vairāk kopīgā ar svešo zemi, nekā bija šķitis līdz šim, saprazdama arī to, ka sarežģītās, lai gan ārēji tik saskanīgās, savstarpējās attiecības ar sev tuvajiem slēpj pavisam tumšus noslēpumus. Līdz galam neatklāti, mistiski raduraksti, deviņpadsmitā gadsimta slavenais angļu okultists Alisters Kroulijs un ķeltu mitoloģijas elementi – tas viss kopā apvij notikumus, kurus nākas piedzīvot romāna galvenajai varonei.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Henry, Emily

Nosaukums: Beach Read

 

January is a hopeless romantic who narrates her life like she's the lead in the blockbuster movie. Gus is a serious literary type who thinks true love is a fairy tale. But January and Gus have more in common than you'd think: They're both broke. They have crippling writer's block. And they need to write bestsellers before summer ends. The resultA A bet to swap genres and see who gets published first. The riskI In telling each other's stories, their worlds might be changed entirely...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dashner, James

Nosaukums: The Death Cure

 

The Trials are over. WICKED have collected all the information they can. Now its up to the Gladers to complete the blueprint for the cure to the Flare with a final voluntary test. But something has happened that no-one at WICKED has foreseen: Thomas has remembered more than More...they think. And he knows WICKED cant be trusted ...The time for lies is over. But the truth is more dangerous than anyone could have imagined. With the Gladers divided, can they all make it...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

SPĒLES

Nosaukums: Tangled fingers

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vārdu spēle – Alfa Bēta ducis

 

Ja Tava kaislība ir vārdu spēles, tad Alfa Bēta Ducis būs jauna un aizraujoša pieredze valodas spēļu pasaulē.


Spēle visai ģimenei. Patiks jauniešiem. Var spēlēt bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem. Noderēs skolotājiem.


Šī spēle izklaidēs un izglītos! Spēlējot spēli, aptversi latviešu valodas plašumu. Īpaši pētot burtu likumsakarības vārdos, ir izveidoti 12 metamo kauliņu komplekti ar labāko iespējamo burtu saderību latviešu valodā.


Ar šo metamo kauliņu komplektu Tu varēsi uzmest vairāk nekā 500 000 vārdu!

 

Ja pievienosi zvaigznes, aizvietojot trūkstošos burtus, tad vārdu veidošanas iespējām nebūs robežu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Uno Junior

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Monsterslap

 

Spēlē MonsterSlap katrā raundā tiek pagriezta bultiņa. Esiet ātrākais, lai iepļaukātu īstā briesmoņa attēlu, uz kuru norāda bultiņa, un iegūstiet punktus! Bet, ja bultiņa norāda uz taukaino briesmoni jūsu krāsā - noteikti noķeriet atkritumu tvertni!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Roulinga , Dž. K.

Nosaukums: Harijs Poters un nolādētais bērns

 

Ir pagājuši deviņpadsmit gadi, kopš Harijs Poters, Rons Vīzlijs un Hermione Grendžera izglāba burvju pasauli. Tagad draugi atgriežas neparastā piedzīvojumā, kur viņiem pievienojas drosmīgā jaunā paaudze, kas tikko uzsākusi mācības Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskolā. Kamēr Harijs cīnās ar pagātni, kas atsakās likt viņu mierā, viņa jaunākajam dēlam Baltusam ir jātiek galā ar ģimenes slavas nastu, pēc kuras viņš nekad nav ilgojies. Pagātnei un tagadnei savijoties bīstamā mudžeklī, tēvs un dēls iesprūst ceļojumā cauri laikam, abiem kopā cīnoties ar mistiskiem spēkiem – bet nākotne tostarp karājas mata galā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lāna, Trīnu

Nosaukums: Skeleta Juhana gaitas

 

Grāmatas "Skeleta Juhana gaitas" (igauniski: Luukere Juhani juhtumised) galvenais varonis ir savu laiku skolas dabas zinību kabinetā nokalpojis skelets, taču šis stāsts ne tuvu nelīdzinās šausmu stāstiem ar skeletu piedalīšanos. Skelets, kas nekad nav piederējis cilvēkam, bet bijis plastmasas mācību līdzeklis anatomijas stundām, ir noguris, nobružāts un pensionējies, tas nonāk pie vecmāmiņas un vectētiņa laukos, meža mājās, kur abi ir nodzīvojuši visu mūžu. “Viņi palīdzēja izaugt lieliem saviem bērniem un tagad palīdz mazbērniem. Jo izaugt lielam labi izdodas tikai kopā ar citiem cilvēkiem.” Skelets iegūst vārdu Juhans un sāk piedalīties lauku māju ikdienas dzīvē, ienesot tajā gan pārpratumus un jautrību, gan daudz sirsnības.
No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

 

Ilustrējusi Marja Līsa Platsa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Auere, Margarita

Nosaukums: Maģisko zvēru skola. Kaut kas traks!

 

Šī skola glabā noslēpumus!
Tas, kuram palaimējas, iegūst sev labāko draugu pasaulē - maģisko zvēru.
Zvēru, kas prot runāt.
Ja vien viņš pieder tev...
Tracis maģisko zvēru klasē!
Skolotāja mis Kornfīlda pieķer Silasu ļoti nekrietnā rīcība - viņš izspiež pirmklsaniekiem naudu! Vai zēnu tagad izmetīs no skolas? Bet viņš saņem maģisko zvēru: rupekli Riku, krokodilu ar visai smirdīgu muti.
Nevar īsti saprast, vai tā ir dāvana vai sods? Un vai krokodīlu ņemt līdzi klases izbraucienā tiešām ir prātīga ideja.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pilkijs, Deivs

Nosaukums: DOGMENS. Kam ripos bumbas

Superčomi cenšas palīdzēt Dogmenam pārvarēt sliktos ieradumus. Draugi gūst labus panākumus, bet tad pilsētiņā negaidīti ierodas pavisam jauns ļaundaris, kas vēlas notvert Dogmenu.
Pītijs ir izlaists no cietuma un dzīvo kopā ar Mazo Pītiju. Taču ģimenes idilli izjauc kāds ciemiņš - Pītija tētis. Kā viņiem klāsies visiem kopā?

Lasi par Dogmena un viņa draugu jaunajiem piedzīvojumiem sērijas septītajā grāmatā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dirgēla, Toms

Nosaukums: Doms un Toms. Pazudušās skolas lietas


Pilsētmiestiņa skolā valda liels satraukums – ir pazudusi apkopēja Spodra slota. Direktors Ludis Lempis nospriež – līdz slota atradīsies, grīdas var izklāt ar avīzēm. Diemžēl skolu inspektoram šī doma nešķiet jauka. Direktors nu staigā, galvu saķēris – ja pēc nedēļas inspektors redzēs nekārtību, direktoram būs... ziepes! Tāpēc ir svarīgi noskaidrot, kurš, kad un kāpēc nozadzis slotu. Pie atšķetināšanas ķeras 4.b klases skolēni Doms un Toms.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Neibarts, Aivars

Nosaukums: Ņukucītis un Nē!

 

Grāmatā “Ņukucītis un Nē! Pasakas par Ņukucīti” apkopotas Aivara Neibarta līdz šim grāmatās nepublicētās pasakas par Ņukucīti īsļaužiem, kā dzejnieks dēvēja bērnus. Aivars Neibarts aizgāja mūžībā, atstājot mantojumā dzeju un pasaciņas par Ņukucīti, darbus, kuros atklājas dzejnieka neierobežotā fantāzija un paradoksos balstītā domāšana, gaišs, harmonisks un labsirdīgs pasaules tēlojums.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Šeflers, Aksels

Nosaukums: Pīps un Pūzija. Jaunais draugs

 

Kad Pīps ir ieguvis jaunu draugu, Pūzija jūtas pavisam atstumta. Ak vai, nabaga Pūzija! Nopirkuši saldējumu, Pīps, Pūzija un Zaks piedzīvo nepatīkamu pārsteigumu, un viņi saprot, ko nozīmē īsts draugs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Deinsa, Keitija

Nosaukums: Vai mēs varam palīdzēt polārlāčiem?

 

Vai mēs varam palīdzēt polārlāčiem? Arktikas ledus kūst, un polārlāčiem klājas grūti. Pievienojies viņiem un grupai aktīvu bērnu, kuriem viņi lūdz palīdzību, un atklāj lielisko plānu, ko viņi visi kopā ir izdomājuši!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Zaķēni. Diena ar tēti

 

Rībkājis ir sajūsmā, uzzinot, ka šo dienu viņš pavadīs divatā ar tēti. Zaķēns prāto, vai viņi dosies atklāt slepenu alu vai varbūt kāps kalnos! Diena gan izvēršas nedaudz citādi, bet Rībkājis saprot, ka uz tēti var vienmēr paļauties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Zaķēni. Mūsu mīļā māmiņa

 

Zaķēnu rīts sākas kā parasti - tie paberzē mīkstos purniņus, nomazgā mazās ķepiņas un cieši jo cieši apskaujas. Tad kārta jautrām rotaļām! Bet šoreiz zaķēni nolemj sarūpēt māmiņai dāvanu, lai parādītu, cik ļoti viņu mīl.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pasakas par Brālīti Trusīti

 

Brālītim Trusītim patīk izjokot draugus, tomēr ne vienmēr viss notiek pēc viņa prāta. Vai Lapsam Kūmiņam, Brālim Bruņurupucim un citiem dzīvniekiem izdosies pārmācīt palaidnīgo garausi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Francis no komposta kaudzes

Autors: Simona Čehova

 

Kompostā dārza galā zem olu čaumalām un ābolu mizām mīt maza būtne – slieku puika Francis. Pēc dabas būdams jauks radījums, viņš uztraucas, ka atšķirībā no saviem dārza draugiem, neko noderīgu nedara. Skudra ceļ mājas, zirneklis veido smalkus tīklus, bite apputeksnē ziedus, taču Francis, kurš visu dienu tikai rok ejas pazemē, jūtas nekam nederīgs. Bet vai tiešām tā ir?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Kad es biju lapsa

Autors: Taņa Postavna

 

Šī ir grāmata par bērnību un ticību brīnumiem, par iztēles spēku un par to, ka reizēm vectētiņš un vecmāmiņa var būt mammas un tēta vietā... Reiz kopā ar vectēvu un vecmāmiņu dzīvoja maza meitene ar koši rudiem matiem. Kur ir viņas mamma un tētis, vectētiņš nezināja, jo savulaik bija atradis meitenīti mežā pie lapsas alas... Varbūt viņa īstenībā ir lapsa?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Tīģera burts ir D

Autors: Lēne Aska

 

Grāmata vēsta par lasīšanas un rakstīšanas grūtībām, pacietību un dusmošanos, ar ko jātiek galā daudziem bērniem un vecākiem. Nav viegli izpildīt mājasdarbus, ja burti salīp kopā un negrib veidot vārdus. Arī mammas pacietība sāk izsīkt, un no viņas izlaužas dusmīgs tīģeris. 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Mans! Pūķa dārgumi

Autors: Nikola Kiniēra

 

Reiz sensenos laikos augstu vientulīgā kalnā kādai mazītiņai pūķenītei piederēja dārgumu pilna ala. Viņu sauca Rūbija, un viņa ne ar vienu negribēja dalīties. Varētu šķist, ka tas izklausās mazliet nejauki, bet Rūbija, kā jau labai pūķenei pienākas, tikai ievēroja noteikumus, kas bija rakstīti Lielajā pūķu noteikumu grāmatā. Pūķenīte Rūbija zina, kas jādara katram kārtīgam pūķim: jābiedē citi, jākrāj dārgumi un, pats galvenais, pūķi nekādā gadījumā nedrīkst dalīties ar citiem. Taču dzīve dārgumu alā ir vientuļa. Pārējie pasaku meža iemītnieki izdomā plānu, kā Rūbijai palīdzēt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Bazs Gaismasgads.

 

Pievienojies Bazam Gaismasgadam un pārējiem kosmosa reindžeriem misijā uz bīstamas planētas. Būs nepieciešams kosmosa kuģis, draudzība un komandas gars, lai glābtu Bazu no Zarga un viņa kosmisko robotu armijas uzbrukumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ella viļņos

Autors: Timo Parvela

 

Skolotāja vadībā Ella un viņas klasesbiedri dodas izbraucienā ar motorkuģi; ekskursijas gaitā bērni mācās atpazīt putnus, glābt dzīvību uz ūdens, piedzīvo baiļpilnu tikšanos ar laipas mošķi un piedalās vakarēšanā ar septiņpadsmit rūķīšiem un divām simtgadīgām Sniegbaltītēm, kas rausta ermoņikas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Raibi labā nometne

Autors: Dzintars Tilaks

 

Šī vecāku izraudzītā nometne nesola neko aizraujošu, tā tas sākumā šķiet Mikam no Rīgas. Viņš ir nolēmis nepiedalīties. Nekur. Taču drīz vien Miks iepazīstas ar jelgavnieku Reini un… tad tik sākas! Nē, ne jau blēņas, zēni ir noskaņoti visai lietišķi. Tomēr jau no pirmās dienas viņus burtiski pievelk visdažādākie pārbaudījumi, izaicinājumi un ļoti pretrunīgas attiecības ar meitenēm.

 

Tas nebūtu nekas salīdzinājumā ar kaut ko pavisam traku (es nedrīkstu to atklāt), ko viņiem nākas piedzīvot. Arī pēc satikšanās ar to (ko tāpat nedrīkstu atklāt), viss priekšstats par garlaicīgu nometni Viļakas pusē sagriežas ar kājām gaisā…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klanu suņi. Nezināmais ienaidnieks, 2

Autors: Ērina Hantere

 

Robežas starp bariem izplūdīs, un ne visi suņi izdzīvos... Atstājis draugus mierīgā zemes stūrītī, Leo domāja, ka tie ir drošībā. Taču nu teritoriju ir ieņēmis negants savvaļas suņu bars, un saitessuņi atkal ir palikuši bez mājām. Leo pēc Bellas lūguma pievienojas savvaļas baram, lai palīdzētu draugiem izdomāt, kā atgūt zaudēto dzīves un medību vietu. Bet Leo pat nenojauš, ka tieši viņš var ieraut briesmās visus pārējos…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Upe, kas tek atpakaļ

Autors: Žans Klods Murlevā

 

“Vai jūs pārdodat karameles?” Ar šo ikdienišķo jautājumu, ko uzdod veikaliņā ieklīdusi sveša meitene, sākas neparasts, romantisks stāsts. Mazais bodnieks Tomeks iemīlas Hannā un gatavs viņai sekot tālā un bīstamā ceļojumā, lai meklētu burvju upi Kžāru, kuras ūdens spēj dāvāt nemirstību. Tas ļoti nepieciešams Hannas smagi sasirgušajai žubītei – mīļai piemiņai no tēva. Abi jaunieši garo, pasakainiem piedzīvojumiem bagāto ceļu mēro atsevišķi, gūstot atšķirīgu pieredzi, taču domās allaž ir kopā un kopā arī sasniedz galamērķi – vietu, kur upes atpakaļtekošie ūdeņi ieplūst pazemē. Vai Hannai izdosies pārnest savam putniņam dziedinošo ūdeni? Vai abu mīlestība izrādīsies tikpat pārlaicīga kā upe un labestība, ko viņi piedzīvo ceļā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Minecraft. Miniatūrās būves

 

Uzzini, kā "Minecraft" vidē projektēt, būvēt un pārveidot vairāk nekā 20 nelielu objektu. Sīki norādījumi, dažādas viltības un padomi palīdzēs apgūt jaunus paņēmienus, kā arī izkopt jau esošās iemaņas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pepa Pig. Zvaigznes

 

Seko spožajai Polārzvaigznei un pievienojies Pepai un Džordžam kosmosa atklājumos!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vāģi 3: Es lasu, tu lasi

 

Jauns stāsts mazajiem lasītājiem par Vāģu piedzīvojumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pasakas ģimenei. 3. grāmata

Autors: Inese Valtere

 

Stāstu galvenie varoņi ir lepnais gailis Fricis, kurš lauku sētas dziedātāja slavu mēģina spodrināt uz operas skatuves, viedā pūce Briga, kura rod risinājumu zvēru skumjām un nomāktībai, lēnīgais gliemezītis Rībens, kurš sev par lielu izbrīnu kļūst par skriešanās čempionu, lapsēns Leo, kurš vienā pasakā nonāk dzīvības briesmās, bet citā — novērtē dalīšanās un dāsnuma burvību. Reimo — draudzīgais un izpalīdzīgais ezītis – kļuvis par vienu no galvenajiem varoņiem trīs pasakās: vienā glābj draugu, otrā zvēriem pacietīgi māca apgūt jaunu prasmi, bet trešajā atklāj, ka grūtības var pārvarēt, darbojoties kopā. Katras pasakas noslēgumā ir virkne radošu uzdevumu, kas veicinās mazā lasītāja vai klausītāja iztēli un stāstītprasmi, kā arī rosinās eksperimentēt un uzzināt ko jaunu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Karš, kurš pārvērta Rondo

Autors: Romana Romanišina, Andrijs Lesivs

 

Skaistajā dziedošo puķu pilsētā Rondo valda gaisma un krāsas. Karš atnes iznīcību un tumsu. Trīs draugi – mazais spīdeklītis Danko, balonu sunītis Fabians un papīra putns Zvaigzne šajās briesmās šķiet trausli un bezspēcīgi, tomēr nepadodas. Viņi atklāj efektīvu aizsardzību pret kara tumsu - gaismas spēku. Ar visu Rondo iedzīvotāju palīdzību Danko, Zvaigzne un Fabians uzbūvē milzīgu gaismas mašīnu, kas izkliedē tumsu un aptur karu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kas mammai somā

Autors: Kristīne Ulberga

 

Kādā sestdienas rītā mamma ieaicina meitiņu virtuvē un izpurina un izkrata savu it kā tukšo somu, kuru vienmēr ņem līdzi, kad abas brauc ar velosipēdu uz bērnudārzu vai kur citur. Un tad izrādās, ka somā mitinās brīnumaini stāsti. Katrs priekšmets, katrs nieks, drupatiņa un papīriņš raisa atmiņas un atdzīvojas. Gulbja spalva stāsta par mammas rūpēm un siltu apskāvienu. Avīzē ietīts āķis atgādina, ka slieciņām un zivīm arī sāp. Saldējuma papīriņš apliecina, ka izdoma, rotaļas un kopā būšana spēj aizstāt veikalā pirktus našķus. Vai tas būtu skuveklis vai dezodorants, palielināmais stikls vai plāksteris, vai pat tikai krikumi un drupačas – ikvienam ir savs brīnums un vēstījums, kuru paņemt līdzi un ielikt savā pieredzes dārgumu somā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: SaZVĒRestības teorija

Autors: Solvita Denisa-Liepniece

 

Mežā lielas briesmas! Zaķim esot uzbrucis neredzēts briesmonis, un visi zvēri nu ir neziņā, ko darīt. Tikai drosmīgais ezis uzdrīkstas meklēt patiesību. Tikmēr baumas tikai aug un aug...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Diena, kad Opis uz plīts uzlika elektrisko tējkannu

Autors: Marks Uve Klings

 

Kad opis bija mazs, elektrisko tējkannu vēl nebija. Tolaik cilvēki vārīja ūdeni tējkannās uz plīts. Tas bija pilnīgi kas cits. Kannā ielēja ūdeni, uzlika uz plīts un ieslēdza riņķi. Un ūdens uzvārījās. Pavisam vienkārši.
Ome un opis atkal ieradušies pieskatīt bērnus. Tifānijai, Maksim un Luīzei gan ir skaidrs, kuram kurš jāpieskata. Tomēr viņi uz brīdi atstāj opi virtuvē vienu pašu. Kāda kļūda! Opis uzliek uz plīts elektrisko tējkannu. Pavisam netīšām. Ierīce pamatīgi piedūmo māju, un visiem jāmūk ārā dārzā. Opis baidās, ka dabūs pa mizu, taču izrādās, ka ikviens reiz pastrādājis ko dumju. Arī mamma un tētis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Rokasgrāmata supervaroņiem 2. daļa sarkanā maska

Autors: Eliass un Agnese Volundi

 

Naktī virs pilsētas esot lidojis supervaronis. Tagad visi bērni par to vien runāja. Daudzi lielījās, ka patiešām redzējuši supervaroni sarkanā tērpā. Līsa ir apguvusi superspēju pamatus, un varonis sarkanajā maskā jau kļuvis pazīstams visā pilsētā. Daudzi lielās, ka pazīst Sarkano Masku un seko līdzi varoņa gaitām. Taču ikdienā tas meitenei nepalīdz – skolā viņa jūtas tikpat vientuļa un neredzama kā parasti. Tomēr Līsa nepadodas. Pilsētai Sarkanā Maska ir nepieciešama, tāpat kā pašai Līsai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Pazudušais gredzens

Autors: Valdis Rūmnieks

 

Stāsta “Pazudušais gredzens” galveno varoni lasītāji jau iepazinuši grāmatā “Zaļais gredzens”. Jānim nekādi neliek mieru zaļais gredzens – tā vien kārojas uzvilkt to pirkstā un nokļūt simt gadu tālajā pagātnē, apciemot Ilzi un Andrievu, satikt veco reģi... Tomēr kaut kas noiet greizi. Jānis sev par pārsteigumu attopas 1958. gada septembrī Lucavsalas mazdārziņos, un sākas galvu reibinoši piedzīvojumi.
Stāstā “Mezglu raksts” zinātkārie bērni Andris un Inta vasaras brīvdienās laukos mājas bēniņos uziet aizslēgtu lādi, kurā it kā noglabāti dārgumi. Atliek noskaidrot, kas tie ir par dārgumiem un ko ar tiem iesākt. Vai abiem draugiem tas izdosies? To uzzināsiet, izlasījuši stāstu!

Neparasti notikumi vasarā norisinās arī stāstā “Pērlīte”. Divpadsmitgadīgie Mārtiņš un Ivars ir ne tikai kaislīgi makšķernieki, viņiem patīk arī pētīt un izzināt īpatnējus dabas objektus. Mārtiņš atklāj Ivaram, ka Mazās Velnalas griestos redzējis pērlīti. Nav divu domu, ka tā ir jādabū rokā! Bet vai pērlīte patiešām izrādīsies pērlīte vien?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kurbads. Latvju varoņstāsts

 

"Tautasdziesmas, pasakas un teikas ir mūsu saprašanas, domāšanas un mentalitātes atspulgs. Mītiskie varoņi ir atrodami katras tautas folklorā, un tie ir ļoti nozīmīgi spēka un gudrības simboli. Pateicoties Andrejam Pumpuram un Rainim, mēs labi pazīstam Lāčplēsi, bet ēnā palicis otrs latviešu mītiskais varonis – Kurbads. Balstoties uz latviešu tautas pasaku par Kurbadu, esmu padarījis šo vēstījumu mazliet mūsdienīgāku un koncentrētāku, tomēr saglabājot folkloras specifiskos principus un savdabīgo valodu. Šajā grāmatā mīts par Kurbadu ir vienots tekstā, attēlā un mūzikā.". Guntars Godiņš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Mana kolosālā dzīve

Autors: Jennija Jēgerfelde

 

Laipni lūgti Skērblakas viesnīcā Royal Grand Golden Hotel! Te tagad dzīvos Sige ar divām jaunākajām māsām, mammu un pavisam neparasto vecmāmiņu, kurai tikpat neparastā viesnīca, starp citu, arī pieder. Stokholmas skolā Sige neiederējās un jutās pagalam nelaimīgs, tāpēc jauna dzīve mazpilsētā nāk īsti laikā. Te ir gan pinbola mašīna, gan īsts režisors, gan pat negaidīti spraiga cīņa par kādu dārza rūķi ar vietējo instagram slavenību. Ja tikai strauji netuvotos jaunais skolas gads... Sigem ir tikai viens mērķis – līdz vasaras beigām iemācīties būt populāram.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vingrosim, dejosim, muzicēsim

 

Jaunajā grāmatā no sērijas “Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?” bērni uzzinās, cik svarīgi un interesanti ir nodarboties ar dažādām aktivitātēm. Kad mēs sportojam, kādu apģērbu jāvelk, kas notiek, kad bērni vingro vai dejo, kā rodas mūzika.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Rakstām stāstus un pasakas!

Autors: Baiba Apermane

 

Krājums piedāvā padomus, kā rast idejas radošajiem darbiem, kā pareizi veidot sižetu, kā radīt lasītāja uzmanību saistošus darbu varoņus. Rosina rakstīt ne tikai stāstus un pasakas, bet pievērš uzmanību arī kinoscenārija radīšanas noslēpumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Beastars, Vol. 1

Autors: Itagaki Paru

 

At this high school, instead of jocks and nerds, the students are divided into predators and prey.

At a high school where the students are literally divided into predators and prey, it’s personal relationships that maintain the fragile peace. Who among them is a Beastar—an academic and social role model destined to become a leader in a society naturally rife with mistrust?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Spēle Ceļu satiksme

 

CEĻU SATIKSME ir izglītojoša galda spēle, kurā bērni izklaidējoties apgūst pamatnoteikumus, kā orientēties uz ceļa un uz ietves. Lielisks palīgs visiem, kas gatavojas riteņbraukšanas prasmju pārbaudei.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais lasītprieks. Zil-bī-šu grā-ma-ta

Autors: Inita Zēriete

 

Mazajam lasītājam vieglāk ir uztvert vārdus un sākt lasīšanu, kad vārdi ir sadalīti zilbēs. Grāmata ar krāšņām ilustrācijām un divpadsmit dzejolīšiem palīdzēs bērnam atrast prieku lasīšanā un zilbēšanā. Lai bērns var variēt lasīšanu, dzejoļi ir doti gan sazilbēti gan bez pārnesumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: My Little Pony: Jauns piedzīvojums

 

Poniju valstība Ekuestrija zaudējusi burvju spēku, bet sparīgā zemes poniju meitene Sanija ir pārliecināta, ka sašķeltā poniju pasaule vēl var apvienoties. Sanija ar jauno draugu palīdzību cenšas pierādīt, ka pat mazi poniji spēj daudz ko mainīt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Peppa Pig: Pepas diena pludmalē

 

Pepa un Džordžs ielikuši somā plankumaino bumbu, peldaproces, spainīšus un lāpstiņas. Viņi ir gatavi jautrām rotaļām pludmalē!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Mēs svinam dzimšanas dienu. Kādēļ Kāpēc Kā tā?

 

Šajā grāmata bērni uzzinās, kāpēc mēs svinam dzimšanas dienu, kas šajā dienā ir īpašs un kā var iepriecināt draugus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Iepazīstam kukaiņus. Kādēļ? Kāpēc Kā tā?

 

Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem bērnu jautājumiem - Kas ir kukainis? Kā veidojas tauriņi? Kāpēc kukaiņi ir tik svarīgi? Kas ir kaitēkļi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Izidora Mūna dara blēņas, 5

Autors: Herieta Mankāstere

 

Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja.

 

Drīz Izidoras klasē būs "mīluļu diena" – bērni ņems līdzi uz skolu savus mīļdzīvniekus, lai par tiem pastāstītu. Izidora nolēmusi doties kopā ar Rozā Trusi, taču viņas māsīcai Mirabellai rodas vēl labāka ideja: "Parādi klasesbiedriem pūķi!"

 

Kas gan slikts varētu notikt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Izidora Mūna atrakciju parkā, 6

Autors: Herieta Mankāstere

 

Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja.

 

Izidora ir priecīgi satraukta: viņa pirmo reizi mūžā dosies uz atrakciju parku. Tomēr izrādās, ka tas nemaz nav tik brīnumains, kā viņa bija cerējusi. Varbūt viegls vēziens ar burvju nūjiņu vai piliens raganu dziras varētu šīs atrakcijas padarīt patiesi žilbinošas?

 

Kas gan slikts varētu notikt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Skolas pica

Autors: Mika Kerenens

 

Uz skolas elektrības skapja kāds bez atļaujas uzzīmējis picu. Visi vēlas noskaidrot, vai tā ir ielu māksla vai ķēpājums, un kurš gan ir vainīgais, nemaz neinteresējoties par vēsti, ko zīmētājs vēlējies nodot. Tā kā nosmērēto pirkstu dēļ aizdomas krīt uz Olavu, slepenajai biedrībai “Bibļuks” nekas cits neatliek kā noslēpumaino picas autoru atklāt pašiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Bete un lidojošā dzimšanas diena

Autors: Vitalija Maksvīte, Marjus Marcinkevičs

 

Iepazīstieties ar Beti! Viņa nekad nenokar degunu. Pat savā dzimšanas dienā, kuru visi cenšas sabojāt: Bete nesaņem ilgi gaidīto dāvanu, viņai uzklūp nejaukā kaimiņiene, bet mamma aizliedz svētku pusdienas! Dzimšanas dienu izglābj dāvana, kas pati atlido pie Betes. Un tā nav parasta dāvana, bet lielā nelaimē iekļuvusi dāvana, kurai vajag palīdzību! Bete nekad neatstāj draugus nelaimē, top viltīgs glābšanas plāns. Jo tur, kur ir briesmas, tur ir arī Bete!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Neatskaties

Autors: Žanete Lazdovska

 

Bruno un Vilis varētu mierīgi turpināt vienmuļo dzīvi bērnu namā, bet apstākļu sakritība raisa zēnos aizdomas par kādu tumšu noslēpumu. Tas noglabāts pamestā mājā, kura, izrādās, nemaz nav tik neapdzīvota, kā šķiet. Liktenis nolēmis pārbaudīt abu draugu drosmi un atjautību. Kā jau zinātkāriem puikām viņiem gribas mesties piedzīvojumos, bet, ja vien iepriekš varētu zināt, ko tas maksās...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Netikumīgie (dzeja)

 

„Netikumīgie” ir režisores Kristas Burānes veidota dokumentāla dzejas izrāde (Dirty Deal Teatro) kuras mērķis – radīt 21. gadsimta Latvijas pusaudža portretu dzejas valodā. Izrāde saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu kā 2019./2020. gada labākā izrāde pusaudžiem un gada sasniegums oriģināldramaturģijā. Krājumā publicēti Agneses Krivades, Marija Luīzes Meļķes, Kārļa Vērdiņa, Kirila Ēča un Raimonda Ķirķa dzejoļi Ineses Zanderes sastādījumā. Gan izrāde, gan grāmata uzrunā un atbalsta pusaudžu un jauniešu dabisko pretošanās instinktu un vēlmi mainīt pasauli, piedāvājot mākslu un dzeju kā brīvības izpratnes kvintesenci un sabiedrisko aktivitāti kā brīvības realizācijas formu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: No un es

Autors: Delfīne De Vigāne

 

Grāmatas galvenā varone ir trīspadsmitgadīgā Lū Bertiņaka, kuras intelekta koeficients ir tik augsts, ka viņa mācās kopā ar divus gadus vecākiem jauniešiem. Savukārt viņas labākajam draugam un klasesbiedram Lūkasam jau ir 17 un patiesībā būtu jāmācās vēl divas klases augstāk. Brīvajā laikā meitene veic dažādus zinātniskus eksperimentus, prāto par to, kā iekārtota pasaule un cenšas nedomāt par skumjām, kas viņas ārēji ļoti jaukajā un mīlošajā ģimenē apmetušās uz pastāvīgu dzīvi. Kad Lū, kurai ļoti nepatīk publiski uzstāties, ir spiesta gatavot prezentāciju sabiedrības mācībā, viņa izvēlas to veidot par jaunu bezpajumtnieci No, ar kuru nejauši iepazinusies kādā Parīzes dzelzceļa stacijā. Abas pamazām iedraudzējas, un Lū pierunā vecākus uz laiku ņemt astoņpadsmitgadīgo No savā paspārnē. Lū par pārsteigumu, uz viņas un vecāku dzīvi šis lēmums atstāj daudz lielāku iespaidu nekā uz mājas jauno iemītnieci.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sirds plaukstā

Autors: Vinko Mēderndorfers

 

Romāns jauniešiem stāsta par meiteni, vārdā Nika, kas kopā ar ģimeni pārcēlusies uz jaunu dzīvesvietu un uzsākusi mācības astotajā klasē jaunā skolā. Patiesībā gan galveno varoni sauc Nikolaja, bet tas ir noslēpums. Un tas nav vienīgais noslēpums, ko Nika cītīgi sargā no saviem klasesbiedriem. Nikas dzīvē ir kāds, kas, viņasprāt, pavisam noteikti nedrīkst iepazīties ar viņas jaunajiem draugiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ķepu patruļa. Kucēni glābj parādi

 

Piedzīvojumu līcī visi gatavojas pilsētas svētku parādei. Keitija piedalīsies ar mīluļu vannu uz riteņiem, kurai Alekss piesējis balonus. Bet, ak vai- baloni paceļ vannu gaisā! Un te ir darbs Ķepu patruļai!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Superķepu patruļa. Paw Patrol

 

Kad Piedzīvojumu līcī nokrīt meteorīts, Ķepu patruļas kucēni tiek pie īpašām spējām. Taču tad mērs Hamdingers ar savu radinieku Heroldu nolaupa meteorītu un sagūsta Raideru. Superķepaiņiem ir jāķeras pie darba, lai glābtu pilsētu! Kā Čeisa un pārējo kucēnu superspējas palīdzēs viņiem tikt galā ar šo uzdevumu? Neviens darbs nav par lielu, neviens superķepainis nav par mazu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Ineses māja

Autors: Gunta Šnipke

 

Jautrajā bilžu grāmatā satiekas divas arhitektes, kas vienlaikus aktīvi darbojas citā radošā sfērā: ilggadīgā Liepājas arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke un arhitekte un grāmatu ilustratore Anna Vaivare. Grāmatā viņas stāsta par māju, kuras projektu arhitektei palūdz dzejoļa varone Inese. Gan Inesei, gan, iespējams, daudziem lasītājiem ir priekšstats, ka arhitekts tāpat vien piesēžas pie galda un “uzzīmē mājiņu”, kādai tai būtu jāizskatās – un celtnieki var ķerties pie būvēšanas. Taču dzejolī un ilustrācijās mēs uzzinām, ka nekas nav tik vienkārši! Arhitektam jāzina milzīgi daudz konkrētu detaļu par cilvēkiem un dzīvniekiem, kas šajā mājā dzīvos un viesosies, par viņu vajadzībām un paradumiem. Pamazām iepazīstot Ineses ģimeni, draugus, radus un mājdzīvniekus, noskaidrojas, ka tāda māja, kurā viņi visi kopā, ieskaitot pulciņu kazu, varētu justies labi, aizņemtu veselu pilsētas kvartālu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Palīdzēt, dalīties un sadzīvot ar citiem

 

Šajā grāmatā bērni uzzinās, kā sadzīvot citam ar citu, kāpēc vajadzīgi noteikumi, ar ko ir jādalās, kā var vienoties un kas nav pareizi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Tehnika lauku sētā

 

Izzinoša grāmata bērniem no 4 gadu vecuma.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Burtu balle    

Autors: Dace Taurīte

 

Jautrie dzejoļi, kur katrs vārds ir uz viena burta, ļaus bērniem aizraujošā veidā apgūt alfabētu, lielos un mazos burtus un uzzināt dažādus jaunus vārdus. Dzejoļi, kas reizē ir arī mēles mežģi, palīdzēs ātri un veiksmīgi apgūt alfabētu un paplašināt vārdu krājumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Ledus sirds. Olafa vienradzis

 

Olafs ir izlasījis pasaku par vienradzi, un nu viņa kvēlākais sapnis ir to atrast. Pievienojies Olafam, Elzai un Svenam aizraujošā ceļojumā cauri Apburtajam mežam, lai satiktu vienradzi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Uzmanību - nikns suns! jeb Figaro, beidz baidīties! 

Autors: Ieva Samauska

 

Bailes no mums aiziet projām, ja ieskatāmies tām acīs. Varbūt ne vienmēr to atceramies. Tad ir labi, ja uzrodas kāds draugs, pat ja tas ir tikai mazs kaķītis, lai mūs iedrošinātu. Un neprasa par to neko pretī, pat ne cepumiņus. Tad nekas cits neatliek kā sākt ticēt – gan pašam sev, gan arī visam labajam dzīvē, pat ja tā ir balta suņu meitene, kurā iespējams iemīlēties līdz ausu galiņiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Klanu suņi. Tukšā pilsēta

Autors: Ērina Hantere

 

Ir pienākusi suņu kārta valdīt savvaļā.

 

Leo, dēvēts arī par Veiksmīgo, allaž ir vadījis dienas kā vienpatis, bet, nograndot Lielajam Rūcienam, visa viņa pasaule mainās. Uz katra stūra uzglūn ienaidnieki, un Leo apzinās, ka viens pats neizdzīvos, tāpēc piebiedrojas baram. Viņš nav īsti gatavs paļauties uz citiem suņiem vai uzņemties atbildību par tiem, taču šajā jaunajā, bīstamajā pasaulē izvēles iespēju var arī nebūt...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Dzirkstelīte

Autors: Maija Bumbiere

 

Kad es izaugšu liela, man būs skaista māja, liela un laimīga ģimene, piedzīvojumi, daudz naudas, lieliska karjera un vēl, un vēl, un vēl...

 

Tas ir tas, ko mēs sev apsolām - visu, ko esam iecerējuši. Visa sākums ir gaišs un saules pieliets - peldes upē, zemeņu vēršana uz smilgām, bezgala garas pastaigas ar vectēvu, botāniķi, un ne tikai. Tu esi vislabākā un par tādu esi iemācījusies būt. Skaista, gudra un veiksmīga. Gadiem ejot, satiec arvien jaunus cilvēkus, kur katrs atstāj milzīgu lomu turpmākajā dzīvē un tās izvēlēs. Tu nonāc visneiedomājamākajās situācijās un vietās - sākot ar zaļumballi, nometni, kur iepazīsties ar kādu ļoti tuvu cilvēku - un beidzot ar bāku, kas palīdz visam nostāties īstajās sliedēs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Gabaliņš dvēseles

Autors: Henrika Andersone

 

Grāmata ir piecpadsmitgadīgas meitenes stāsts par savu noslēpumaino pirmo mīlestību, kas apvieno gan risku un izaicinājumu, jo puisim ir slikta slava, gan patiesas jūtas un romantiku. Jaunietes acīm skatīta ģimenes situācija – jaunākā brāļa slimība. Gan mīlestības stāsts, gan bīstamais mēģinājums palīdzēt slimajam brālītim ar maģijas palīdzību liek grāmatas varonei iepazīt savas personības tumšās šķautnes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kā kļūt par suņa labāko draugu

Autors: Vita Štelmahere, Anda Dūniņa

 

Kad nolemjam ielaist savā dzīvē suni, parasti domājam par to, vai izvēlēties konkrētas šķirnes suni, kādu vārdu tam dosim, ar ko barosim. Tikai tad, kad četrkājainais draugs ir kļuvis par mūsu ģimenes locekli saprotam, ka atbildes jāmeklē uz vēl citiem – daudziem un dažādiem jautājumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sapņu stāsti. Septiņi stāsti, katrs savai nedēļas dienai

 

Katru vakaru noklausies vienu jaunu, aizraujošu stāstu! Veries zvaigznēs kopā ar diviem maziem pētniekiem, lidinies pa debess jumu brīnumaina vienradža mugurā un palīdzi atrast visjaukāko pidžamu! Septiņi sirsnīgie stāsti patiks gan lieliem, gan maziem!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Salda miega pasaciņas

 

Grāmatā iekļautas astoņas dažādu autoru pasakas ar košām un mīļuma pilnām bildēm. Tās ne tikai izklaidēs un palīdzēs iepazīt apkārtējo pasauli, bet arī bagātinās mazuļa dvēseles dzīvi un attīstīs emocionālo inteliģenci.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Draiskās zilbītes. Salasi zilbes vārdos!

Autors: Gita Andersone

 

Ar draisko zilbīšu palīdzību bērns mācīsies salasīt gatavus vārdus, kā arī izkops lasīšanas pamatmehānismu. Turklāt vārdi var veidoties ne tikai lasot zilbes pēc kārtas, bet arī salasot 1. ar 3. zilbi vai 2. ar 3. zilbi. Lai spēlējoties netraucētu kāda liekā zilbe, to var aizsegt ar tukšo dzelteno kartīti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Zvēru barošana

Autors: Inese Paklone

 

Grāmata ieved lasītāju daudzkrāsainā zvēru valstībā, ar maza zēna vērīgajām acīm ļaujot noraudzīties dzīvnieku pusdienošanas paradumos. Dzejoļi priecē ar trāpīgām, izzinošām detaļām, tie valdzina ar svaigo, skanīgo valodas plūdumu, spožām un negaidītām atskaņām. Ko pusdienās ēd ašie un lēnīgie, pūkainie, spalvainie, strīpainie – visi Zoodārza iemītnieki, kam ēdiens tiek pasniegts ik dienu noteiktā laikā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Lidoja sēkliņa

Autors:  Evija Gulbe

 

Krājumu pilda ļoti svaigi, neparasti, trāpīgi un asprātīgi dzejoļi, kuri nelīdzinās neviena cita autora rindām. Evijas Gulbes rokraksts, ko pazīstam no “Koko un Riko” sērijas grāmatām, “Bizbizmāsiņas”, “Lilallā un viņas pigoriņiem” un citām, ieguvis pavisam jaunus vijumus, bet tajā pašā laikā viņas rokrakstu nav iespējams sajaukt ne ar vienu citu.

 

Grāmata “Lidoja sēkliņa” domāta visiem maziem ziņkārīgiem un zinātkāriem deguntiņiem, kuriem patīk saost pavasara un rudens vēju, kurš nes sēkliņas pa gaisu; paošņāt puķuzirnīšus, piparmētras, liepziedus, kumelīšu tēju un skursteņu dūmus, kuri kā bizes aizstiepjas debesīs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Āpsēns Pēcis un brīnumbrilles

Autors: Agija Staka

 

Māksliniece Agija Staka kopā ar Āpsēnu Pēci atklāj, cik neparasta un pārsteigumiem pilna ir pasaule.


Reizēm, lai to saskatītu, vajadzīgas tikai brilles!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Emī un Rū Draudzības koks

Autors: Ieva Melgalve, Elizabete Lukšo-Ražinska

 

Aizraujoša un sirsnīga grāmata zinātkāriem bērniem, kas tapusi pēc detektīvseriāla "Emī un Rū".


Palauzis ir atgriezies Čimpiņ–Rimpiņ aģentūrā, atguvis atmiņu un iemantojis jaunas spējas. Emīlijai un Rūdim laiks ķerties klāt jaunākajiem pasaules labklājības uzturēšanas uzdevumiem! Tagad pagalmā arvien biežāk redzama ne vien aizdomīgā sētniece, bet arī savādais elektrības eksperts Bartolomejs. Un dīvainības notiek ne tikai pagalmā, bet visā pilsētā, kur redzams burtu salikums D.A.R.I.L. Vai aiz šī visa slēpjas kāds noslēpums? Un, ja jā, tad kāds? Emīlijai un Rūdim šis kods ir jāuzlauž!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Klanu kaķi. Saulriets

Autors: Ērina Hantere

 

klans lēnām atgūstas no postošā āpšu uzbrukuma, taču jauno dziedniekkaķi Lapustraumi māc bažas. Ko vēsta viņas pravietiskie sapņi? Vai gaidāmas vēl lielākas briesmas? Pagātnes ēnas joprojām vajā klanus, un vairāki kaķi sparīgi cīnās, lai atrastu savu vietu. Savukārt citi, šķiet, ir uz visiem laikiem pazuduši, un Ugunszvaigznes senā ienaidnieka Tīģerzvaigznes tumšais tēls rod jaunus veidus, kā izvērst savu atriebības plānu. Dažiem karotājiem būs jāuzsāk riskants ceļš un jāizdara izvēle, kas noteiks viņu un visu klanu likteni…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Radio Popovs

Autors: Anja Portina

 

Deviņgadīgais Alfrēds faktiski dzīvo viens. Mammu viņš nekad nav redzējis, bet tētis vienā laidā brauc komandējumos un brīžam, šķiet, aizmirst par dēla eksistenci. Kādu nakti Alfrēds nolemj sekot noslēpumainai svešiniecei, kura kopā ar avīzi pa durvju pasta lūciņu viņam piegādā arī ābolus, vilnas zeķes un sviestmaizes. Sākas neaizmirstami piedzīvojumi, kas pilnībā maina ne tikai Alfrēda, bet arī daudzu citu novārtā pamestu bērnu dzīvi. Zēns nonāk Amandas Ābollapas mājā, kur dzīvo arī kaķis Auksis un vārna Harlamovs. Viņa jaunā paziņa ir pastniece un ļoti jutīgu ausu īpašniece – tās spēj uztvert bērnu nopūtas. Amandas mājā Alfrēds atrod vecu radioraidītāju, jumtistabiņā ierīko radio studiju un sāk gatavot slepenus nakts raidījumus aizmirstajiem bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Draņķozols

Autors: Anete Grīnberga

 

Sešpadsmitgadīgā Malva un viņas brālis Paulis ir dvīņi, kuri pēc konflikta skolā tiek nosūtīti daļu vasaras brīvlaika pavadīt laukos pie tantes. Viņi iepazīstas ar vietējiem jauniešiem, kuri pastāsta par netālu augošo Draņķozolu un par tā spēju pārvērst cilvēku vilkacī. Lai gan Malva dzirdēto uztver tikai kā vietējo spoku stāstu, viss ātri mainās, kad meiteni pārņem aizdomas, ka ozola gars ar savu burvestību vēlas pazudināt viņas brāli.

Šķietami vienmuļais laiks pie tantes drīz vien pārvēršas tumšā pasakā, kurā tāpat kā ozola saknes savijas vietējie nostāsti, maģija un neatšķetināti pagātnes noslēpumi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vilku meitene

Autors: Katrīna Randela

 

Reiz sensenos laikos, pirms gadiem simts vai vairāk, Krievijas biezajos, sniegotajos mežos dzīvoja meitene, tumša un aplam strauja. Viņas vārds bija Feodora, un viņa draudzējās ar vilkiem. Šis ir viņas stāsts.


Feo kopā ar mammu dzīvo mazā mājiņā meža vidū un atjaucē vilkus, kuri reiz turēti Pēterburgas augstmaņu namos, bet kļuvuši pārāk nevaldāmi un tāpēc saimniekiem lieki. Cara armijas ģenerālim Rakovam tas nepatīk, viņš vilkus uzskata par iznīdējamiem mūdžiem, tāpēc Feo māja tiek nodedzināta, bet mamma aizvesta uz cietumu. Kopā ar četriem vilkiem meitene dodas uz Pēterburgu, lai atbrīvotu mammu un atriebtos ģenerālim. Sākas ceļojums, kas viņu aizved tieši revolūcijas virpulī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais kapteinis

Autors: Žils Verns

 

Uzņemties atbildību par kuģi pusaudža vecumā? Tīrā fantāzija! Vienā mirklī no jaunmatroža kļūt par kapteini? Neiespējami! Taču ko lai dara, ja visi pārējie brigas “Piligrims” apkalpes locekļi – pieaugušie, prasmīgie un pieredzējušie – ir gājuši bojā un vienīgais cilvēks uz klāja, kam ir kādas jūrasbraucēja prasmes, ir piecpadsmit gadus vecs zēns? Dikam Sendam jāglābj kuģis un tā pasažieri. Jāglābj un droši jāaizvada līdz civilizācijai. Taču viņš pat iedomāties nespēj, cik skarbs un grūts liktenis gaida viņu un kuģa pasažierus, kam nāksies stāties pretī viltum un nodevībai, kļūt par dabas stihijas un cilvēku nežēlības upuriem un ne vienu reizi vien ielūkoties nāvei acīs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Noslēpumu sala

Autors: Žils Verns

 

Romāns vēsta par pieciem drosmīgiem cilvēkiem, kurus gaisa balons aiznes uz neapdzīvotu salu Klusajā okeānā. Tur viņi, sastopoties ar dažādiem šķēršļiem, ne tikai cīnās par izdzīvošanu, bet arī izrāda apbrīnojamas zināšanas, atjautību un neatlaidību, radot visu dzīvei nepieciešamo.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazās saimniecītes pirmā pavārgrāmata

 

Kas jāzina katrai saimniecītei, sākot darbu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Aizraujošais piedzīvojums kosmosā

Autors: Mauri Kunnass

 

Pievienojies ceturtā gadu tūkstoša skolēniem izbraucienā ar kosmobusu, uzzini daudz reālu faktu par Visumu – planētām, to pavadoņiem, zvaigznēm, asteroīdiem un citiem debess ķermeņiem –, kā arī ielūkojies autora iztēles uzburtajā nākotnē. Neko tādu tu nebūsi piedzīvojis!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kā dzīvo bites

Autors: Moira Baterfīlda, Vivjena Mainekere

 

Vai zināji, ka bitēm patīk dejot un ka tām ir apbrīnojama oža? Šajā grāmatā tu iepazīsi stāstus par bitēm no visas pasaules, uzzināsi, kā bites nāk pasaulē, kā iekārto savas ligzdas un kāpēc šīs dūcējas mums visiem ir tik svarīgas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri