Jaunākās grāmatas
 

Vai tu tici vizuļradžiem?  

     

Vai tu tici vizuļradžiem? Tie ir burvīgi bezgala! Pašķir košos fliterus, lai jautrība līst pāri malām! Mazajiem lasītājiem patiks grāmatiņa, kuras lappusēs iestrādāti divpusēji fliteri, kas zaigo visās varavīksnes krāsās!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ķepu patruļas piedzīvojumi

 

Pievienojies Skajai, Everestai un citiem iemīļotajiem kucēniem trīs aizraujošos piedzīvojumos! Uzzini, kā Skaja atrada pazudušu poniju, Everesta palīdzēja izkustināt milzu akmeni un kucēni attīrīja Piedzīvojumu līci no sniega un ledus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Grāmata Benijam

Autors: Jūdita Kopena, Marja Meijere

 

Lietainās dienās, omulīgi ieritinājusies. Sema lasa grāmatas, taču viņas suņuks Benijs negrib lasīt. Viņš grib rotaļāties! Kāpēc jālasa grāmata? Sema nolemj aizvest sunīti uz bibliotēku. Varbūt tur ir īstā grāmata Benijam?! Jautra un sirsnīga bilžu grāmata par meiteni, viņas suni un prieku, ko sagādā grāmatas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Briesmonītis teica Nē!

Autors:Usloiga Jonsdotira, Kalle Gietlers, Rāhēle Helmsdāla

 

Pie briesmonīša durvīm atskan klauvējiens - aiz tām stāv lielais briesmonis un grib aicināt spēlēties. Tomēr lielais briesmonis allaž ir negants un mazo apceļ. Šīs pārestības nebeigsies nekad, ja vien mazais nesaņemsies beidzot pārvarēt bailes un pateikt svarīgo NĒ, pēc kura ir iespējama līdzvērtīga draudzība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Sports ir lielisks

Autors: Ole Kenneke

 

Pastāv daudz dažādu sporta veidu, un katram ir savas priekšrocības. Hokejs ir lielisks, ja vien tava komanda trāpa vārtos un nezaudē. Jāšana ir aizraujoša - kamēr zirgs dara to, ko jātnieks vēlas. Teniss ir brīnišķīgs, jo ļauj nodemonstrēt savu iznesību un veiklību. Arī riteņbraukšana, peldēšana un skriešana prasa spēku un izturību. Bet, ja gribas ko mierīgāku, var spēlēt biljardu vai nodarboties ar makšķerēšanu. Lai kā arī būtu: sports ir lielisks! Oriģināla, asprātīga bilžu grāmata, kas mudinās uz sportošanu gan bērnus, gan pieaugušos.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

        

 

 

Runcis Puncis atkal skolā

Autors: Robs Skotons

 

Runcis Puncis priecīgs soļo uz skolu, bet jau pirmajā mācību dienā tiek uzdots mājasdarbs! Puncim jāizvēlas tikai viens no visiem aizraujošajiem vasaras piedzīvojumiem, kurā dalīties ar klasi. Tomēr, kā beigās izrādās, ne jau piedzīvojumi bijuši kaķīša vasaras labākā daļa...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kad laupītāji ieradās Kardamona pilsētā

Autors: Turbjēŗns Ēgners


Kardamona pilsēta ir ļoti īpaša un pavisam citāda pilsēta kā ierasts. Šeit uz ielām iespējams sastapt gan mērkaķus, gan kamieļus un varbūt pat lauvu?! Bet esiet modri – ārpus pilsētas robežām dzīvo trīs laupītāji – Kaspers, Jespers un Jonatāns, kas bieži ierodas pilsētā, lai nolaupītu to, kas tiem nepieciešams.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Kika Mika un Zobu fejas balle

Autors: Lina Žutaute

 

Kad mammai, tētim un vecmāmiņai neizdodas pārliecināt Kiku Miku par to, ka zobi ir jātīra, Nekārtības rūķītis meitenei iečukst ausī pašu jaukāko iemeslu, kāpēc to darīt ir ļoti svarīgi. Tie, kuri netīra zobus, nesaņem ielūgumu uz Zobu fejas balli! Kiku Miku, kas uz balli dodas neielūgta, gaida daudz pārsteigumu un izaicinājumu. Taču, kad palīgā nāk sen aizmirstā draudzene zobu suka, visi škēršļi kļūst pārvarami. Bet vai iespējams pagūt uz balli, ja zobi nav tīrīti ļoti ilgi?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Izglābt vasaras brīvlaiku

Autors: Daina Ozoliņa


Skolā ir atgadījies kaut kas neiespējams! Otrā semestra sākumā direktore skolas sanāksmē pēkšņi paziņo, ka mācību gads varētu tikt pagarināts vismaz līdz jūnija vidum. Atņemt skolēniem vasaras brīvlaika labāko daļu?! Izklausās pilnīgi vājprātīgi! 6. klases skolniece Luīze ir pārliecināta, ka direktore patiesi sajukusi prātā. Arī viņas draugi Kārlis un Gustavs ir dziļi sašutuši. Trijotne ir apņēmības pilna glābt vasaras brīvlaiku! Lai to paveiktu, viņiem nākas pieķert zagli, kas kāpņu telpā mūķē vaļā durvis, atklāt slepenu karalaika bunkuru, saņemt par ķīlniekiem... ministrus un piedzīvot vēl daudz ko neparastu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Labā un ļaunā skola, 2. Pasaule bez prinčiem

Autors: Somans Čainani

 

Sērijas otrā grāmata "Pasaule bez prinčiem" turpina stāstu par divām meitenēm Sofiju un Agatu. Viņas joprojām ir draudzenes un savā dzimtajā Gavaldonā ļoti populāras, jo viņām vienīgajām 200 gadu laikā izdevies atgriezties no Bezgalīgajiem Mežiem. Taču Sofiju pagalam nomāc gaidāmās tēva kāzas, kuras, viņasprāt, apkauno mirušās mātes piemiņu. Savukārt Agatas dvēselei nav miera, jo meitene nojauš, ka viņa nav izdarījusi pareizo izvēli. Šaubas, ilgas un vēlēšanās ir liktenīgas – tās vēlreiz atver neredzamos vārtus uz fantāzijas pasauli.

Kaut arī Skolas Direktors ir miris, Labā un Ļaunā skolā notikušas dramatiskas pārmaiņas. Tagad pretējās pusēs vairs nav mūžlaimības un nekadnieki – nu par ienaidniekiem kļuvuši zēni un meitenes! Tāpēc draudzenēm gribot negribot jāatgriežas skolā, protams, meiteņu pilī, kur valda kāda noslēpumaina būtne, kuru lasītāji nesastapa pirmajā mācību gadā. Viņas nolūki ir tikpat savādi kā rīcība un uzvedība. Un, kā jau bieži mēdz notikt fantāzijas daiļdarbos, lai novērstu samilzušos konfliktus, laika nav palicis daudz.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Lielais Neits uz veiksmes viļņa, 6

Autors: Linkolns Pīrss

 

Neitam pagalam neveicas… līdz kādu dienu viss mainās. Pēkšņi viņš pat gribēdams nespēj kļūdīties! Kā tas iespējams? Un cik ilgi tas tā turpināsies?

Jūs gaida patīkama atkaltikšanās ar Lielo Neitu, labi pazīstamo jokdari, kurš pilnīgi noteikti nav nekāds skolotāju mīlulītis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

KEPLER62. Trešā grāmata: CEĻOJUMS

Autors: Timo Parvela, Bjērns Sortlanns, Pasi Pitkenens

 

“Ir laiks. Dariet cilvēcei godu!” Ar šādiem vārdiem sirmais ģenerālis Livingstons atvadās no jauniešiem, kas pavisam drīz pametīs iznīcībai nolemto zemeslodi un dosies tālu kosmosā meklēt citas apdzīvojamas planētas. Kosmoplāns nogādā viņus kosmosa stacijā, kurā ceļotājus jau gaida zvaigžņu burinieki Santa Maria, Pinta un Niña. Ari rūpējas par jaunāko brāli Joni un prāto, vai ekspedīcijas dalībniekiem par gaidāmo uzdevumu ir izstāstīts viss. Kas atrodas trīspadsmitajā kapsulā, un kāpēc Ari pamostas lidojuma vidū? Viņus gaida 1200 gaismas gadu ilgs ceļojums nezināmajā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vaboļu kauja

Autors: M. G. Leonarda


Slepenā džungļu laboratorijā Lukrēcija Katere perina katastrofālus pasaules pārņemšanas plānus. Ja Dārkam, Virdžīnijai un Bertoltam neizdosies tos apturēt, viņa sapulcēs milzīgu Frankenšteina vaboļu armiju, un pasaule vairs nekad nebūs tāda kā agrāk.

Cilvēce ir briesmās. Nākotne atkarīga no trim bērniem un vabolēm...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Viss itin viss

Autors: Nikola Jūna

 

Vai pavadīt dzīvi burbulī? Vai riskēt ar visu mīlestības vārdā? Slimības dēļ Madija septiņpadsmit gadus nav izgājusi no mājām. Viņa dzīvo mazā ierobežotā pasaulītē kopā ar mammu un grāmatām, līdz kaimiņmājā ievācas Olijs. Puiša acis ir tik zilas kā Atlantijas okeāns, un viņš ir apņēmības pilns iepazīt neparasto meiteni, kas redzama logā. Un tad Madija saprot, ka dzīve ir kaut kas vairāk nekā tikai būt dzīvai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ar sirdi pret klikški

Autors: Amēlija Murmane

 

Vidusskolniece Karo cītīgi mācās, jo vēlas veiksmīgu karjeru – nevis atkārtot mātes kļūdas un agri apprecēties, atstājot sapņus nepiepildītus. Karo iepatīkas jaukais un sirsnīgais Fēlikss, tomēr attiecības ar YouTube vlogeri, kuram ir divi miljoni abonentu, nav vienkāršas. Vai tās traucēs Karo sasniegt savus mērķus?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Maksa Kramblija dēkas

Autors: Reičela Renē Rasela

 

Makss Kramblijs mācās Sautridžas pamatskolas astotajā klasē, un šī skola ir visbriesmīgākā vieta, kādā viņam jelkad nācies būt. Makss jau nojauta, ka dzīve jaunajā skolā būs grūta, taču tas, ko viņam nākas piedzīvot, ir tīrākais neprāts. Maksam patīk komiksi par supervaroņiem, un viņš raksta dienasgrāmatu, kurā detalizēti atspoguļo visu skolā pieredzēto, turklāt, nežēlojot laiku, to bagātīgi ilustrē.

Šis tas Sautridžā, protams, ir tīri jauki, taču ir viena liela problēma – skolas huligāns Dags (jeb Traks) Tērstons, kurš iesprosto Maksu ģērbtuves skapītī uz veselu nedēļas nogali. Un, lai gan Maksam nav tādu brīnumainu spēju kā viņa izdomātā komiksa varonim, puisis darīs visu iespējamo, lai tiktu ārā no skapīša, pasargātu no zagļiem jaunos datorus un kļūtu par skolas supervaroni.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Mēness hronikas 3. Kresa

Autors: Merisa Meijere

 

Sērijas "Mēness hronikas" trešajā grāmatā Sindera, kapteinis Torns, Skārleta un Vilks plāno gāzt karalieni Levanu un viņas armiju. Viņu cerības saistās ar Kresu - kopš mazotnes satelītā ieslodzītu meiteni, kurai nekad nav bijis citas sabiedrības kā vien tīklekrāni. Tie ir palīdzējuši viņai kļūt par izcilu hakeri. Diemžēl Kresa nupat ir saņēmusi pavēli no karalienes Levanas atrast Sinderu. Kad pārgalvīgs mēģinājums izglābt Kresu cieš neveiksmi, sabiedrotie tiek izšķirti. Kresa beidzot ir ieguvusi brīvību, taču par to ir dārgi jāmaksā. Iespējams, Kresa, Skārleta un Sindera nav solījušas glābt pasauli, taču var gadīties, ka viņas ir pasaules vienīgā cerība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Debesu uguns pilsēta

Autors: Kasandra Klēra

 

Sebastjans Morgenšterns nepaguris sēj naidu starp Ēnu Medniekiem. Kad atklājas viena no lielākajām nodevībām, kāda jebkad skārusi Nefilimus, Klerijai, Džeikam, Izabellai, Saimonam un Aleksam ir jābēg – pat ja ceļš aizvedīs viņus uz dēmonu valstību, kur neviens Ēnu Mednieks vēl nav spēris kāju un no kurienes nav atgriezies neviens cilvēks.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kukaiņu grāmata  

Autors: Vitālijs Tanasijčuks


Vai zināt kādas vaboles, tauriņi, sienāži, mušas dzīvo Latvijā? Gan pļavā, gan mežā, gan augļu vai sakņu dārzā - visur sastopami kukaiņi. To ir tik daudz un tie ir tik dažādi! Starp kukaiņiem sastopamas pavisam sīkas radībiņas, kā arī īsti milzeņi. Zinātnieki pēta kukaiņus, vēro to dzīvi un mikroskopā aplūko kukaiņu uzbūvi. Šī grāmata stāsta par to, ko tad īsti ieraudzīja un uzzināja kukaiņu pētnieki - entomologi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Piecas dabas valstis. The 5 Kingdoms of Nature   

Autors: Gunters Pauli

 

Starptautiski ietekmīga inovatora un uzņēmēja Guntera Pauli, dēvēta arī par ilgtspējības Stīvu Džobsu, bilingvāla zinātniskā pasaka latviešu un angļu valodā. Gunters Pauli kopā ir radījis 365 zinātniskas pasakas 5-8 gadus veciem bērniem. Viņš tās rakstījis, lai pats saviem bērniem izskaidrotu dabu un cilvēku kā dabas būtni. Mācību process, kas sākas ar šīm pasakām, veicina izpratni par kompleksām dabas sistēmām, emocionālās inteliģences attīstību, māksliniecisko pašizpausmi, interesi par akadēmiskām zināšanām. Grāmatā iekļauti praktiski uzdevumi, lai bērni trenētos izmantot apgūtās zināšanas, un ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā vislabāk strādāt ar zinātnisko pasaku.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Visums. Ceļvedis         

Autors: Ilgonis Vilks

 

Šī grāmata veidota kā tūrisma ceļvedis, kas aicina lasītāju doties domu ceļojumā ne tikai apkārt Saulei, bet līdz pat Visuma malai un iepazīties ar zvaigznājiem, Saules sistēmas planētām, pašām lielākajām zvaigznēm, melnajiem caurumiem, tālām galaktikām un citiem brīnumainiem un neparastiem Visuma objektiem. Grāmatas pamatu veido 20 Latvijā labāk redzamo zvaigznāju apskats, kurā aprakstītas spožākās zvaigznes un zīmīgākie debess objekti, izstāstītas teikas par zvaigznāju izcelšanos, kā arī doti ieteikumi novērojumu veikšanai. Ik pa dažām lappusēm ievietoti lieli kosmisko objektu attēli ar anotācijām. Vēsturiskās atkāpes palīdzēs saprast, kā astronomiem izdevies izpētīt plašo Visumu. Nav apieti arī zinātnes neatbildētie jautājumi, piemēram, noslēpumainā tumšā enerģija un dzīvība ārpus Zemes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Mazais pūķis Kokosrieksts mācās angļu valodu

Autors: Ingo Zīgners

 

Kokosrieksts un viņa draugi aszobu pūķis Oskars un dzeloņcūka Matilde bieži ceļo apkārt pa pasauli, tāpēc vēlas iemācīties angļu valodu. Kā angliski pateikt “pūķis”, “saulesbrilles” vai “pirāts”? Kā angliski sasveicināties un atvainoties? To visu var noskaidrot šajā grāmatā.

Dzīvespriecīgas ainiņas no Kokosrieksta un viņa draugu dzīves papildina uzraksti angļu un latviešu valodā, tā atvieglojot svešvalodas apguvi. Grāmatā aplūkotas svarīgākās ikdienas tēmas: ķermenis, ģimene, mājoklis, skola, laikapstākļi, krāsas, skaitļi utt. Atsevišķi apkopoti noderīgi izteicieni un darbības vārdi, bet grāmatas beigās ievietota neliela latviešu-angļu vārdnīca.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Angļu un latviešu sakāmvārdi un parunas

 

Šajā krājumā apkopoti angļu un latviešu sakāmvārdi un parunas, kā arī citi labi zināmi un bieži lietoti izteicieni. Gadsimtu gaitā dažādās pasaules malās ir radušies īsi, kodolīgi un asprātīgi izteicieni un trāpīgas parunas, kurās paustās patiesības ir aktuālas arī šodien. Katrai tautai ir savi raksturīgi un neatkārtojami sakāmvārdi. Tomēr cilvēces pieredzē ir daudz kopīga, tāpēc arī dažādu tautu sakāmvārdos un parunās paustās domas un atziņas mēdz būt līdzīgas. Latviešiem ir tāda sakāmvārdu bagātība kā reti kurai tautai. Vai angļu sakāmvārdi ir tikpat trāpīgi, sulīgi un dzīvi? Lasi, salīdzini, iegaumē un izmanto!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Pasakas pupiņu valodā

Autors: Sanita Tiltiņa - Balode


Pasakas pupiņu valodā ir lielisks prāta un mēles mežģis kā pieaugušajiem, tā bērniem, ļaujot iepazīt latviešu tautas pasakas pavisam citā gaismā. Grāmatā atradīsiet 11 oriģinālās pasakas, kā arī tās pašas pasakas pupiņu valodā, likumus un piemērus, kā vārdus pārveidot pupiņu valodā, kā arī interesantu uzdevumu lapu. Grāmata pupiņu valodā ir pozitīvu emociju avots.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mazie pētnieki. Kukaiņi

 

Iepazīsti tuvāk dažas no ērmīgākajām, satraucošākajām un arī skaistākajām būtnēm pasaulē. Atver atlokus un uzzini, kādas radības mājo tev tuvumā un kā tās sadarbojas, lai paveiktu lielus darbus par spīti mazajam augumam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazie Pētnieki. Ūdens dzīvnieki

 

Tūlīt ienirsim okeānā un atklāsim pavisam citādu pasauli! Atver atlokus un uzzini, kādi dzīvnieki mājo ūdeņos un to tuvumā. Šī grāmata iepazīstinās ar dzīvi zem ūdens.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? Mini zoodārzs

Autors: Anne Molere

 

Šoreiz dosimies uz mini zoodārzu, lai uzzinātu, kas tur notiek?Kuriem dzīvniekiem ir ragi? Ko cālēni izvēlas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Viltīgais kaķis

Autors: Svetlana Jegorova

 

Kopā ar viltīgo kaķi piedzīvo bērnības zemes priekus caur rotaļīgiem un gaišiem Svetlanas Jegorovas dzejoļiem, kas bērnus uzrunā patiesā un siltā valodā. No grāmatiņas krāsainajām lapām pretī raugās ilustratores Ilzes Dambes sirsnīgās ilustrācijas, kurās atdzīvojas tēli un piedzīvojumi par pirmajām skolas gaitām, noslēpumiem, ziloņa snuķi, nerātnībām un ikdienas brīžiem mājās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pazudušais salavecītis

Autors: Ruta Svaža 

 

Ir Ziemassvētku vakars. Mazā Baiba ļoti gaida Salavecīti un cer, ka dāvanā saņems ratus lellei Draudziņam. Turpmākie notikumi sagriežas neparedzētā un neticamā virpulī.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Olu uzbrukums

Autors: Evita Vincūne

 

Stāsts par Ošertonas ciematiņa iedzīvotājiem - olām un to neparedzētiem notikumiem, par uzticamiem draugiem un neticamiem iznākumiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mīlēšu Tevi vienmēr

Autors: Roberts Munšs

 

Tas ir stāsts par to, kā mazs bērns kļūst par pieaugušo. Tas ir arī stāsts par vecāku nebeidzamo mīlestību, kas tiek mantota no paaudzes paaudzē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mārlija sapņu ceļojums. Mārlijs astronauts

Autors: Elīna Samule

 

Grāmata veidota kā tās lasītāja un galvenā varoņa Mārlija kopīgs ceļojums kosmosā, apciemojot lielāko daļu planētu un uz katras no tām izpildot aizraujošus uzdevumus. Tā ir kā spēle – lai tiktu tālāk, ir jāizpilda uzdevums. Kolorīti tēli aizrauj un motivē mazos lasītājus – tā uz Plutona sastopams Viedais Vecītis, kuram nepieciešama palīdzība āķīgu jautājumu atrisināšanā, uz Neptūna dzīvo Mazie Knišļi – viņi ražo lietus lāses un miglu, ko pēc tam piegādā citām planētām, bet uz Marsa mītošie Mendruski ir ļoti satraukti, jo uz viņu planētas ir pazudušas zvaigznes, un mazajam lasītājam ir jāpalīdz tās atrast.

Aizraujošs, fantāziju rosinošs piedzīvojumu stāsts grāmatā "Mārlija sapņu ceļojums. Mārlijs astronauts" papildināts ar daudziem reāliem faktiem, kas zinātkārajiem lasītājiem palīdzēs uzzināt nozīmīgāko informāciju par kosmosu un pasauli sev apkārt. Laiku pa laikam lappuses būs jāšķir atpakaļ, lai atcerētos iepriekš jau uzzināto, tādējādi nostiprinot zināšanas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Dogmens. Stāsts par diviem kaķiem

Autors: Deivs Pilkijs

 

Džordžs un Herolds iet 5-jā klasē un ir kļuvuši vecāki un gudrāki. Viņiem ir jauna skolotāja Čaivzas kundze, starp citu diezgan forša, izņemot vienu štelli. Viņa liek lasīt obligāto literatūru. Šomēnes bija jāizlasa Stāsts par divām pilsētām. Grāmata izrādījās diezgan laba un dziļa. Tā iedvesmoja Džordžu un Heroldu radīt jaunu Dogmena grafisko romānu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tumšmute 2. Pasauļu sprādziens

Autors: Šeins Hegartijs

 

Tumšmutes ciems ir pēdējā vieta pasaulē, kurā joprojām iebrūk par leģendām dēvētas mītiskās būtnes. Taču ciemā vairs nav Hugo Lieliskā - vienīgā leģendu mednieka, kurš spētu ar tām cīnīties. Ak vai! - ciema drošību tagad uzmana Hugo divpadsmit gadus vecais dēls Fins, kurš pat bruņas pareizi uzvilkt neprot. Un, it kā ar to vēl nepietiktu, Fins ir apņēmības pilns doties uz baismo leģendu pasauli, ko dēvē par Apsēsto pusi, lai pārvestu mājās tēvu. Kā jums liekas: vai tas beigsies ar katastrofu? Bet varbūt tomēr ne?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Septītā diena

Autors: Drūrija Kerija

 

Marta Hanidjū ir atbrīvota no šausminošās septītās kameras. Taču korumpētā tiesu sistēma joprojām izseko katru viņas soli. Aizeks, viņas vienīgais uzticamais draugs, tagad ir ieslodzīts tajā pašā cietumā, kur iepriekš atradās viņa, un pakāpeniski tiek pārvietots arvien tuvāk liktenīgajai balsojuma kamerai. Aizeks izglāba Martas dzīvību. Būtu tikai taisnīgi, ka viņa tagad darītu to pašu. Taču Marta joprojām ir ietekmīgo vajātāju mērķis, viņas izredzes glābt Aizeku ir visai necilas. Marta sāk apšaubīt, vai izvairīties no valdības visuredzošās acs vispār ir iespējams.

Vai Marta un Aizeks vēl jebkad redzēsies? Vai viņiem būs iespēja dzīvot labākā pasaulē?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

20 000 ljē pa jūras dzelmi

Autors: Žils Verns

 

Jau ilgāku laiku Londonā nerimstas runas par neredzētu jūras nezvēru, kurš ir tik spēcīgs, ka spēj taranēt kuģus. Profesors Aronā uzskata, ka tas ir milzu narvalis, un kopā ar Nedu un Konseju kāpj uz kuģa klāja, lai to atrastu. Tobrīd viņiem nav ne jausmas, kas patiesībā slēpjas okeāna dzīlēs. Drīz vien trīs biedri piespiedu kārtā kļūst par zemūdens pasaules apceļotājiem. Apbraucot Pasaules okeānu, viņiem nākas sastapties ar pārsteidzošiem atklājumiem un cīnīties ar neparedzētām briesmām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Prāta spēles gudriem bērniem

 

Grāmatā ir vairāk nekā 100 dažādu uzdevumu, kas rosina aktīvi domāt: sudoku mīklas, labirinti, kuģu šaušana, mīnu meklēšana, atmiņas testi un citas prāta spēles.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

ROBLOX. Labākās piedzīvojumu spēles

 

Ļaujies neparastam piedzīvojumam ar "Roblox"! Tie ir satraucoši ceļojumi un bīstamas dēkas. Pirms došanās ceļā iesakām bruņoties ne vien ar drosmi, bet arī ar zināšanām. Šī grāmata būs neaizstājams ceļvedis ROBLOX pasaulē gan tad, ja centīsies izbēgt no cietuma, gan tad, ja būs jānovērš kodolsprādziens vai jāpieveic baisi briesmoņi. Grāmatā ir daudz padomu un knifiņu, tāpēc tā būs noderīgs palīgs gan iesācējiem, gan pieredzējušiem robloksiešiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ziemassvētki rokdarbos. Radošas idejas dekoriem un dāvanām

 

Apgūstot pamatiemaņas, ikviens bērns varēs nodoties svētku radīšanas priekam, un šī rokasgrāmata palīdzēs saviem spēkiem, soli pa solim sekojot vienkāršiem norādījumiem, uzburt 48 Ziemassvētku rokdarbus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazajiem pavāriem. Vienkāršas receptes saldu un sāļu kārumu gatavošanai

 

Šai pavārgrāmatā apkopotas, bagātīgi ilustrētas un soli pa solim izskaidrotas vienkāršas saldu un sāļu ēdienu receptes, lai darbošanās virtuvē sagādātu prieku gan bērniem, gan vecākiem. Grāmatā iekļauta arī informācija par biežāk sastopamajām pārtikas alerģijām, starptautisko mērvienību tabula un padomi, kā apieties ar virtuves piederumiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tērps un mode. Īsā modes vēsture

 

Bagātīgi ilustrētā grāmata lasītāju aizvedīs aizraujošā ceļojumā, kura laikā būs iespējams izsekot norisēm modes vēsturē. To lasot, var uzzināt, ka senie romieši tērpās drapētās togās, karalienes Elizabetes laikā dāmas vilka kleitas ar milzīgām mežģīņu apkaklēm, viktoriāņu jaunkundžu vidukli ieskāva ārkārtīgi ciešas korsetes, mūsdienās cilvēki dod priekšroku unisex apģērbiem, un vēl daudz ko citu.

Grāmata palīdzēs uzzināt, kā gadsimtu gaitā mainījušies modes stili un kas to ietekmējis!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Attēlu vēsture bērniem

 Autors: Deivids Hoknijs, Mārtins Geifords

 

“Attēlu vēsture bērniem” aicina jaunos lasītājus iepazīt mākslas vēsturi, sākot ar pirmajiem zīmējumiem uz alu sienām un beidzot ar attēliem, ko mūsdienās veidojam datoros un telefonu kamerās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Es esmu brīnumsieviete

Autors: Elena Beilija

 

Iedvesmojies no pasaules izcilāko sieviešu interesantajiem dzīvesstāstiem un pārsteidzošajiem sasniegumiem! Seko viņu piemēram un izmēģini arī dažādas aizraujošas nodarbes!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Apglezno sevi!

Autors: Īrisa Mintele

 

Piecdesmit lieliski sejas apgleznojumi.

Skaistules un briesmoņi, jūras laupītāji un filmu varoņi, mīlīgi dzīvnieciņi un tematisko ballīšu varones...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Robocar POLI. Коллекция преключений

 

Это уникальное издание - не просто книга для чтения, но и сборник увлекательных головоломок. Тебя ждут захватывающие истории о приключениях Робокара Поли и его друзей. Выполни интересные задания и попробуй себя в роли настоящего спасателя.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Сказки- минутки

 

В книгу вошли сказки классиков детской литературы. К. Чуковского "Цыпленок", С. Маршака "Кто колечко найдет?" и "Тихая сказка", В. Сутеева "Цыпленок и Утенок" и "Кораблик", а еще сказки Э. Успенского, Г. Остера, С. Прокофьевой и других. Все сказки небольшие по объему, но значимые по смыслу и содержанию.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Знаменитая собачка Соня

 Autors: Андрей Усачев

 

Долгожданное продолжение истории об умной собачке Соне, в котором читатели обязательно встретятся со старыми героями и поближе познакомятся с новыми, а еще узнают, что может быть вкуснее сосисок, кто разбил Соне сердце, как она снялась в рекламе, училась определять время и, конечно, как она стала знаменитой.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Хочу к маме!

Autors: Джулия Дональдсон

 

Сможет ли мотылёк помочь мартышке найти маму? Да, но только после многих проб и ошибок, ведь приметы всё время приводят их к "неправильным" зверям.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Дори-фантазёрка: Настоящие друзья

Autors: Эбби Ханлон

 

Дори собирается в школу! В первый раз. Это всегда страшно волнительно. Что же ей взять с собой?

А. Воображение?

Б. Шапку Санта-Клауса?

В. Монстрика, который спит у нее под кроватью?

Г. Банан-телефон на случай экстренной связи?

Столько вопросов! А самый главный — удастся ли Дори найти в школе новых друзей?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Minecraft: Oстров

 

«Minecraft: Остров» выполнен в духе классических приключенческих историй «Робинзон Крузо» и «Остров сокровищ» и повествует о судьбе нового героя, который попал в мир Minecraft и вынужден выживать в суровых условиях, раскрывая законы мира вокруг и разгадывая его тайны.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri