Jaunākās grāmatas

Nosaukums: Kucēni un dinozauru olas

 

Raiders iepazīstina kucēnus ar viņu jauno draugu Reksu un ved ķepaiņus piedzīvojumiem bagātā ekskursijā uz Dinozauru ieleju. Taču viņiem slepus seko mērs Hamdingers, kurš cenšas nočiept dinozauru olas, tāpēc Raideram un kucēniem jāķeras pie darba, lai novērstu kārtējo ķezu. Vai esi gatavs aizvēsturiskai misijai?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kucēni glābj baseinu

 

Uh, kāda svelme! Piedzīvojumu līci ir piemeklējis karstuma vilnis, un visi dodas uz baseinu...taču tajā nav ūdens! Vai Ķepu patruļa spēs salabot salūzušo ūdenstorni, lai pilsētiņas iedzīvotāju varētu atveldzēties karstajā dienā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ledus sirds. Olafs un pavasaris

 

Olafs jau zina, ka viņam patīk vasara, bet kā ar pavasari? Ziema tuvojas beigām, un Anna, Elza un Kristofs iepriecina sniegavīriņu ar stāstiem par košiem ziediem, burāšanu un dzīvnieku mazuļiem, kas drīz ieradīsies pasaulē. Olafs nevēlas palaist garām nevienu no pavasara brīnumiem. Viņš apsēžas un gaida...stundām ilgi! Izrādās, ka mazajam sniegavīriņam pat gaidīšana var izrādīties aizraujoša!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ronēns Mākonītis

Autors:Lilija Berzinska

Pludmalē ir nolaidies mazs, pūkains mākonītis! Kas tas par zvēru? Drosmīgā Pundurpele dodas to noskaidrot un iegūst jaunu labāko draugu – roņu mazuli, kurš krāj spēkus, lai peldētu jūrā kopā ar savu mammu. Iepazīsti Latvijas piekrastes iemītnieku dzīvi kopā ar viņiem!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kaimiņi. Stāsts par kādu apkaimi

Autors: Rosio Bonilja

 

Grāmata ar pārsteigumu: lasi par kaimiņu piedzīvojumiem un pilnvērtīgi pavadi laiku kopā ar draugiem un ģimeni, arī spēlējot galda spēli. Galda spēli atradīsi grāmatas beigās, kā arī vēlāk varēsi lejupielādēt tiešsaistē. Laipni lūgti pavisam parastā apkaimē ar neparastiem iedzīvotājiem! Tikai... viņi cits citu nemaz nepazīst un nezina, kādi pārsteidzoši talanti katram piemīt. Viss mainās, kad negaidīti pazūd internets. Kaimiņi pirmo reizi uzzina, cik daudz viņi spēj paveikt, ja darbojas kopā. Top brīnumu lietas – gan recepšu blogs, gan apbalvota filma.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums:Mazais pūķis Kokosrieksts. Dēkpilnais pārgājiens

Autors: Ingo Zīgners

 

Doties skolas pārgājienā uz Milzu sēņu ieleju Kokosriekstam nav ne mazākā prieka: dabaszinātņu skolotājs doktors Puķkāposts droši vien atkal gari un plaši runās par izmirušajiem augiem. Taču, kad tētis Magnuss ieminas par troļļiem, kas tur dzīvojot, mazais pūķis iedegas ziņkārē. Varbūt pārgājiens nemaz nebūs tik garlaicīgs? Un tik tiešām – pūķu bērniem miera nav ne mirkli, jo piedzīvojums seko piedzīvojumam!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums:Lasis Stasis un Atlasijas okeāns

Autors: Daina Tabūna

 

Stāsts vēsta par mazu lasēnu, viņa iepazīšanos ar upi, Baltijas jūru, zivīm un citiem ūdens iemītniekiem, par dabisku un cilvēku izraisītu briesmu pilno ceļojumu uz Atlasijas okeānu – tā okeānu dēvē laši.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Dusošā Pērlīte

Autors:Olivers Tailers

 

Dziļi tirkīzzilās jūras dzīlēs mājo Pērlīte. Un, kad viņa guļ, notiek kaut kas pavisam brīnišķīgs un noslēpumains… Dusošajai Pērlītei sapņos rādās Visums. Ir tikai viena problēma – par spīti nogurumam, Pērlīte negrib aizmigt un cenšas palikt nomodā. Vai pārējie jūras iemītnieki palīdzēs iemidzināt Pērlīti, lai viņa varētu sapņot par Visumu? Jo, ja viņa nesapņos, nekā nebūs – arī mūsu ne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 Nosaukums: Sniegbaltīte

 

Šis sirsnīgais stāsts aizvedīs uz meža pļaviņu, kur nelielā namiņā mīt Sniegbaltīte!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums:  Zilonis

Autors: Kadri Hinrikusa

 

Kertai šķiet, ka viņa nekur neiederas. Attiecības ar klasesbiedriem nevarētu saukt par izcilām – meiteni vai nu ķircina, vai nosoda par labām sekmēm mācībās. Arī mājās neklājas labāk – tētis nav sajūsmā, ka viņai grāmatas un lasīšana patīk labāk nekā matemātika un datori, bet mamma, izdzirdot par Kertas problēmām, tikai nopūšas. Viendien, kad skolā gājis pavisam nelāgi, Kerta iepazīstas ar sparīgu horvātu meiteni Luciju, kas palīdz apjaust, ka tieši tādas meitenes kā Kerta ir īstas draudzības vērtas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Tālavas taurētājs

Autors: Kaovjets Ngujens

 

Jaunais K. Ngujena darbs veidots pēc Rūdolfa Blaumaņa balādes “Tālavas taurētājs” motīviem. Tālavas pilsnovada karavīrs kaujā kritis negodā un zobenu nomainījis pret sarga tauri. Ikdienas darbs viņu nomāc, ļaudis apsmej. Taču pienāk brīdis, kad viņam rodas iespēja nomazgāt negodu.

Kaovjets Ngujens ir vjetnamiešu izcelsmes Latvijas mākslinieks. Viņš ir komiksu “Lāčplēša dzimšana” un “Lāčplēša hronika” autors, filmas “Baltu ciltis” ilustrāciju mākslinieks.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: En den dīno šoko loko tīno

Autors: Māris Rungulis

 

Rakstnieks Māris Rungulis prot saskatīt dažādām paaudzēm kopīgo, saglabājot iepriekšējo paaudžu pieredzi un tuvinot to mūsdienām. Par to liecina arī viņa aizraušanās ar Latvijas bērnu folkloru – spoku un joku stāstiem, skaitāmpantiem un ķircināmpantiem, kuru vākšanai viņš aktīvi pievērsās astoņdesmitajos gados, bet deviņdesmitajos sakārtoja un izdeva vairākus skaitāmpantu krājumus. Tagad rakstnieks, vēlreiz pārskatot savu kolekciju, veidojis plašāku, apjomīgāku izlasi, kā arī pievienojis savas atmiņas par skaitāmpantu kolekcijas tapšanu, tiekoties un sarakstoties ar bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Brālis, kas nebija vajadzīgs

Autors: Gaja Guna Ekle

 

“Tev būs brālis!” – tā kādu dienu deviņus gadus vecajam Gvidam paziņo vecāki. Izrādās, viņi grasās adoptēt Gvida vienaudzi Tomu, kas ir uzaudzis bērnunamā. Gvids jūtas sāpināts un dusmīgs par to, ka ne mamma, ne tētis pirms šī lēmuma pieņemšanas nav prasījuši viņa viedokli, un nesaprot, kāpēc vecākiem nepietiek ar viņu vien. Protestēdams pret šādu vecāku rīcību, zēns ir apņēmības pilns darīt visu, lai Toms nekļūtu par viņu ģimenes locekli.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Alma un septiņi briesmoņi  

Autors: Irija H. Parente, Selene M. Paskvala

 

Katram cilvēkam pagultē dzīvo kāds briesmonis. Almai to ir septiņi (daži baismīgi, citi šķietami nekaitīgi): pirmais ir tikai plaukstas lielumā un nešķiet bīstams, otrais ir milzum liels un sver veselu tonnu, trešajam ir dzeltenas acis, ceturtajam – gara aste ar krāsainiem gredzeniem, piektais vislabāk prot čukstēt ausī, sestais nemitējas raudāt, septītais izskatās maziņš, taču var izaugt tik liels kā spuldzīte, kā futbolbumba, kā televizors. Kamēr Alma, baidoties, ka viņai neticēs, nevienam par briesmoņiem nestāsta, tie naktīs lien no pagultes un laupa meitenei gaismu, sapņus un cerības. Taču izrādās, ka briesmoņi ir pieveicami, ja par tiem runā un iesaista sabiedrotos – ģimeni, draugus, speciālistus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Grega dienasgrāmata 17. Aotiņi pārpilli

Autors:Džefs Kinnijs

 

Gregs Heflijs uzzina, ka ceļš uz slavu un panākumiem ir akmeņains un ērkšķiem kaisīts.
Kad Gregs izlemj pavadīt laiku kopā ar savu vecāko brāli Rodriku un viņa grupu “Aotiņi Pilli”, viņš īsti nesaprot, kur iekuļas. Bet drīz vien viņš atklāj, ka vēli vakari, neapmaksāti koncerti, grupas dalībnieku strīdi un problēmas ar naudu piederas pie rokenrola dzīvesstila.
Vai Gregs var palīdzēt grupai “Aotiņi Pilli” kļūt par tādu leģendu, par kādu puiši paši sevi uzskata? Vai arī laiks, kas pavadīts kopā ar Rodriku un viņa grupu, būs kā autiņbiksītes, kas pārāk pilnas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Piektais gadalaiks

Autors: N.K. Džemisina

Tā beidzas pasaule... pēdējo reizi.

VISS SĀKAS AR milzīgu plaisu pāri visam kontinentam — tā izverd pelnus, kas aizklāj sauli.

Viss sākas ar nāvi, ar dēla slepkavību un zudušu meitu.

Viss sākas ar nodevību un no jauna uzplēstām senaizmirstām brūcēm.

Tā ir Mieratne— zeme, kas jau ilgi pastāvējusi dabas katastrofu ēnā, vieta, kur zemes spēks tiek pacelts kā ierocis. Un kur nav žēlastības.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Cik ir pulkstenis. Mācies ar pelēnu un žirafi

Autors: Egmont Latvija

 

Mācies pazīt pulksteni kopā ar pelēnu, žirafi un citiem jaukiem dzīvnieciņiem! Lasi norādes, aplūko krāsainos paraugus, griez rādītājus, un jau pavisam drīz pratīsi pastāstīt, cik ir pulkstenis!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Lidostā. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

‍Pirmā pieredze sarežģītu situāciju risināšanā: ‍Kas notiek lidostā? ‍Kad beidzot varēs lidot? ‍Kur ir bagāža? ‍Kur labo lidmašīnas? ‍Vai tu pazīsti lidaparātus?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Viss par robotiem. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

‍Atbildes uz jautājumiem par to, kas redzams visapkārt: ‍Kas ir robots? ‍Kādi roboti strādā fabrikās? ‍Kā roboti spēj izglābt dzīvības? ‍Kā roboti mācās domāt? ‍Kā roboti mums palīdzēs nākotnē?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Meža noslēpumi

Autors: Pāvils Raudonis

 

Mežs sākas augsnē un ietiecas debesīs. Latviešu tautas paruna saka: “Kā lai redz mežu, ja koki priekšā?” Grāmatā ir stāstīts, ka redzēt mežu tā dažādajos veidos. Vai zinājāt, ka pirmo “internetu”, tīmekļa tīklu izveidoja sēnes? Kā čiekurs spēj uzkāpt priedes galotnē? Kas izveidojas no sēnes un aļģes draudzības?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pasaules pētnieki

Autors: Tero Mielonens, Mari Ahokoivu

 

Klērai patīk kāpt kokos, Eduardo – spēlēt datorspēles, bet Keita labprāt vēro zvaigznājus kopā ar tēti. Kādās zinātnes jomās un karjerās var noderēt viņu intereses? Visu, ko zinām par pasauli, ir atklājuši pētnieki. Un par pētnieku var kļūt ikviens!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Eksperimenti visam gadam

Autors: Aija Lazdiņa

 

Šī grāmata būs lielisks līdzeklis, lai spertu pirmos soļus zinātnes pasaulē. Ar tās palīdzību mazie lasītāji varēs izmēģināt pavisam vienkāršus dabas zinību eksperimentus, kuru veikšanai nav nepieciešama ķīmijas laboratorija vai fizikas kabinets, bet to mierīgi var darīt mājas apstākļos. Eksperimenti, kurus varēs atrast šajā grāmatā, pamudinās pilnvērtīgi aizpildīt savu brīvo laiku ģimenes lokā, tāpat tie var kļūt par jautru mājas ballītes papildinājumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kakas, takas un smakas

Autors: Endijs Sīds

 

Izmantojot šo jautro un aizraujošo ceļvedi, atklāj, kā izsekot un noteikt dzīvniekus pēc to atstātajiem pierādījumiem! Zināšanas vari iegūt no visa – gan vēja nestas spalvas, gan smirdīgas mēslu čupas!

Vai tu ceļo pa meža biezokņiem? Vai varbūt pa iztēles pasaulēm, sēžot savā ērtajā pufā? Skaidrs ir viens – tev noderēs iebāzt degunu šajā ilustrētajā ceļvedī par dzīvnieku takām, kakām un smakām!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Nosaukums: Izzini mikroskopisko pasauli. Grāmata ar lodziņiem

 

 

Ielūkojoties mikroskopā, paveras brīnumaina pasaule. Tur ir dīvaini briesmonīši, savādi sīki augi un miljoniem mikrobu, kuri dzīvo mums apkārt un mūsu ķermenī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums: Zlatas ceļš

Autors: Dzintars Tilaks

 

Grāmatas galvenā varone ir meitene, vārdā Zlata, kas mācās 7. klasē. Ir 2022. gada pavasaris, kad sākas karš Ukrainā. Skola un mācības paliek gluži vai citā dzīvē, nu jādomā par izdzīvošanu, par kaut ko tādu, kas liekas nereāls mūsdienās un šeit, Latvijā. "Zlatas ceļš" ir Dzintara Tilaka divdesmitā grāmata un viena no deviņām, kas adresēta skolas vecuma lasītājiem, lai gan interesanta varētu būt arī pieaugušajiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: P.S. Es tevi joprojām mīlu

Autors: Dženija Hana

 

Lāra Džīna negaidīja, ka iemīlēsies Pīterā pa īstam. Viņi tikai izlikās. Līdz pēkšņi vairs ne. Turklāt viņas dzīvē uzrodas vēl viens zēns no pagātnes. Nu Lāra Džīna ir tik apmulsusi kā nekad. Un atkal top vēstules... "Reizēm Tu man patīc tik ļoti, ka es nevaru to paciest. Tas mani iekšēji piepilda līdz malām, liekot justies, it kā es tūlīt pārplūdīšu. Tu man patīc tik ļoti, ka es nezinu, ko ar to iesākt. Ikreiz, kad apzinos, ka atkal Tevi ieraudzīšu, mana sirds sitas pārāk ātri. Un, kad Tu palūkojies uz mani, kā to mēdz darīt, jūtos kā laimīgākā meitene pasaulē".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Dvēsele sviestmaižu kārbiņā

Autors: Kotrīna Zīle

 

Kotrīna Zīle, dažādu būtņu pārstāve presei, ir radījusi 10 šermulīgus pastāstus par notikumiem, kas tikpat labi būtu varējuši atgadīties arī tavās mājās, pagalmā vai skolā. Autore pati apgalvo, ka šo tekstu sarakstīšanu iedvesmojuši bērnībā dzirdētie tēta stāsti un negaidītas sastapšanās ar būtnēm. Ja lasot liksies, ka nez kas kvern paslēpies skapī vai naktīs stāv uz balkona, ja pumpuru vietā izaugs nadziņi, bet draugam no mutes piepeši izlidos bite – nezaudē mieru. Un nepabrauc garām īstajai autobusa pieturai!


Kotrīna Zīle – bērnu un jauniešu grāmatu autore, kas raksta par mitoloģijas tēmām, dažādu literāru projektu iecerētāja un īstenotāja. Rakstnieces grāmatas “Milzu mazulis” (2014), “lielā būtņu grāmata” (2016), “Samainītais” (2019, latviski – 2019), “Mazs kā kukainītis” (2020) augsti novērtējuši gan lasītāji, gan profesionāļi, tās saņēmušas dažādas prēmijas un apbalvojumus, tikušas nominētas Lietuvas Gada grāmatas titulam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Jauki stāsti par princesēm


Sirsnīgi stāsti bērniem, kam patīk princeses! Draudzība un mīlestība, un brīnumaini piedzīvojumi sastopami šajā jaukajā grāmatā, kas lieliski noderēs lasīšanai pirms miedziņa jebkurā nedēļas dienā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Lapsaste un vāveršnipis

Autors: Dagnija Dreika

 

Grāmatā darbojas daudz dažādu radījumu - putnu un zvēru, bet lapsa - gudrā, apķērīgā izdzīvotāja un rotaļīgā, taču prātīgā vāvere ir īpaši zīmīgas, grozoties starp niekkalbjiem un dauzoņām, aizvien iznirsot no raibā bara. Vārdu rotaļas attīstīs bērna valodu, 50 jautros dzejolīšos iepazīstinot ar Krauķi Kraukšķi, Krācējblusu, Vāveršnipi un Lapsu mamzeli.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: No nomdirša dzīves

Autors: Ģendrutis Morkūns

 

Nesteidzieties grāmatu nosodīt par to vien, ka tai ir diezgan ērmots nosaukums. Pasaulē ir bezgala daudz cilvēku ar neparastu vārdu, augu ar dīvainām lapām un suņu ar īpatnēju asti. Un tie visi dzīvo, dažs pat jūtas laimīgs. Šī grāmata ar itin visu – vāku, muguriņu, lappusēm, burtiem un, bez šaubām, nosaukumu – parāda to, cik ļoti tā vēlējās izstāstīt šo stāstu kopš mirkļa, kad, ieraudzījis pirmo nomdirsi, sēdos to rakstīt. Jau rakstīšanas laikā nosaukums pielipa pie vāka, bet dažu burtu krāsa iespiedās pat pēdējā lappusē. Tā nu nevarēju atteikties no dīvainā nosaukuma. It īpaši tāpēc, ka redzēju: grāmatai tas patīk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

 

 

Nosaukums: Kā mans tētis atrada sev sievu

Autors: Rēli Reinausa

 

Keita ir 12 gadus veca un dzīvo kopā ar tēti Stenu un labradoru Fredi. Keitas mamma nomira, kad meitene bija vēl pavisam maza. Kādu dienu tētis paziņo, ka vēlētos apprecēties vēlreiz, un lūdz meitai palīdzību atrast īsto sievu. Tētim piemērotas sievas meklējumos abi piedzīvo virkni komisku starpgadījumu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums: Zvaigžņotā komanda

 

Pievienojies Raideram un brašajai Ķepu patruļas komandai šajā aizraujošajā stāstu grāmatā. Kucēni ir ne tikai drosmīgi glābēji. Viņi, ja nepieciešams, ir gatavi arī sportiskiem izaicinājumiem! Uzmanību! Gatavību! Aiziet!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

 

Nosaukums: Atkritumi

Autors: Melānija Laibla

 

Atkritumi – tas ir viss, kas paliek pēc mums pāri, sākot no maizes drupačām, kas brokastojot nobirst uz grīdas, un kakām, ko noskalojam podā, līdz savu laiku nokalpojušiem satelītiem. Vai zinājāt, ka cilvēku radītie atkritumi ir pat kosmosā un milzīgā skaitā riņķo ap mūsu planētu? Vai jums ir kaut mazākā nojausma, cik daudz blaugznu, sviedru un nagu mēs “saražojam” katru dienu? Vai esat kādreiz aizdomājušies, ko par Zemes civilizāciju liecina mūsu radītie atkritumi?


Izzinoši, daudzpusīgi un asprātīgi, nekautrējoties gandrīz ne no kā un neizvairoties no netīkamiem jautājumiem, gandrīz piecdesmit lappusēs tiek iztirzāta atkritumu tēma. Aplūkoto aspektu ir daudz. Grāmata stāsta par vielu apriti dabā, kur viss ierīkots tik gudri, ka nekādu atkritumu pāri nepaliek, viss tiek pārstrādāts un atgriežas atpakaļ dabā. Par cilvēka ķermeņa atkritumiem, kanalizācijas un tualetes vēsturi, par notekūdeņu attīrīšanu, atkritumu pārstrādi un dedzināšanu, bīstamo atkritumu un pārtikas produktu uzglabāšanu, gaisa un ūdens piesārņojumu un atkritumiem kosmosā. Tiek aplūkots arī dabiskais sadalīšanās process, pūšana, trūdēšana, pelēšana un smirdēšana un kaltas idejas, ko darīt ar atkritumiem nākotnē, lai pasaule tajos nenoslīktu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

 

Nosaukums: Daugavas rakšana

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Zvejnieks un lapsa

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

 Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pieci kaķi

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pasakas par putniem

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Lapsa apēd lāča medu

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums: Rīgas varde un Liepājas varde

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pasakas par dzīvniekiem

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ezis un zaķis

Autors: Latviešu tautas pasaka

 

Minigrāmatiņās publicētas latviešu tautas pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību. Bērnam tā būs brīnišķīga tikšanās ar jau zināmiem un varbūt arī ar jauniem pasaku tēliem.
Grāmatiņās ir īsi teksti un lieli burti, tās palīdzēs spert pirmos soļus lasīšanā. Varbūt kāda no šīm latviešu tautas pasaku grāmatiņām kļūs par bērna pirmo paša izlasīto grāmatu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kamoliņš un kastīte

Autors: Inese Zandere

 

Divi “ģeometriski varoņi” – Aplis, kurš bija apaļš, un Taisnstūris, kuram bija četri taisni stūri, kopā rotaļājoties kā divi bērni un mazliet cenšoties viens otru pārspēt, šīs formas pamana apkārtējos priekšmetos un būtnēs, pat tik “neģeometriskā” kā kaķis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Meklē lietas! Bērnudārzā

Autors: Suzanne Gernhauzere

 

Kopā ar draugiem gūsti prieku spēlējoties, mācoties un veidojot dažādas lietas. Daudzās jautrās ainās šajā bērnudārza bilžu grāmatā atklāsi aizvien kaut ko jaunu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Oto visu grib darīt PATS!

Autors: Gunta Medne

 

Visvairāk Oto patīk visu darīt pašam. Tad viņš saka: ES PATS! Bet dažreiz mamma un tētis par to nemaz nepriecājas. Ko iesākt? Varbūt ir vēl kāds veids, kā iemācīties darīt lielas lietas?

 

ES PATS periods ir lielisks brīdis, kad bērns mācās kļūt patstāvīgs, tomēr tas var būt arī ļoti izaicinoši. Grāmata atklāj, kā šo laiku piedzīvot mierpilnāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pelesdēls Gudrinieks

Autors: Ruta Svaža, Gusts Linkevičs

 

Peļu ģimenē no Dziļmeža reiz vēlu rudenī gadījās prāvs pelēnu metiens, kurā starp dūšīgiem mazuļiem bija arī sīkaliņš. “Ko tāds dzīvē iesāks? Ne aku jaudās izrakt, ne malku ziemai sagādāt,” gaudās Pele Tēvs. “Ne mājas darbos kāds palīgs,” piebalsoja Pele Māte. Taču neskati peli no cepures! Pelēns, vārdā Pelesdēls Gudrinieks, aug ņiprs, zinātkārs un attapīgs, un, kad Dziļmežam draud briesmas – mūžīgā tumsa, jo Baisma no Svešzemes ir pievācis visspožāko Saules Dimantu, tieši mazais Gudrinieks saņem visu dūšu un dodas pie Baismas, lai glābtu mīļās mājas. Elpu aizraujošā ceļojumā viņš sastop Astoņkāji, valdnieku Krupi, kareivīgo peļu cilti Pindiāņus, Dziļmeža Virsraganu Burvi, Policistu Mežacūku, Zirnekli un citas būtnes, ar kurām gan varonīgi cīnās un kuras uzveic, gan nodibina sirsnīgu draudzību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vai mēs varam palīdzēt bitēm?

Autors: Keitija Deinsa

 

Vai mēs varam palīdzēt bitēm? Dabiskās pļavas un meži izzūd, un bitēm klājas arvien grūtāk. Pievienojies grupai aktīvo bērnu, kuriem bites lūdz palīdzību! Esi bišu draugs! Svarīgs ir ne tikai medus, bet arī visas planētas nākotne!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Korras pasaules

Autors: Viesturs Ķerus

 

Grāmatas galvenais varonis ir zaļo vārnu puisis Korra. Viņa pasaule pamazām paplašinās – sākumā tā ir ola, tad būris, tad tuvākā apkārtne, un tad seko lielais gājputna ceļojums uz dienvidiem un atpakaļ, iepazīstot aizvien citādus apstākļus, citādu dabu un putnus, un arī cilvēku radītas briesmas. Visu šo pasauļu centrs ir Korra pats, līdz beigās, kad izšķiļas viņa paša bērni, šis egocentriskais pasaules skatījums ir galā un to aizstāj rūpes par bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums: Emma un ekrāni

Autors: Inguna Cepīte

 

Autore Inguna Ula Cepīte aplūkojusi mūsdienās aktuālās problēmas bērnu un pusaudžu vidē – vientulību, pieaugušo nespēju runāt ar bērnu vienā valodā pat it kā draudzīgā ģimenē. Emmai ir vēlme ne tikai atbildēt uz nesaprotamiem pieaugušo jautājumiem, bet uzdot jautājumus pašai. Viņa neskatās vecākus interesējošos biedējošos ziņu raidījumus, bet vienu raidījumu viņa kopā ar ģimeni skatās vienmēr – jautājumu spēli televīzijā, kad malā tiek nomesti gan pusapēsti našķi, gan mazākie ekrāni – planšete vai Emmas mobilais. Meitene vēlas radīt pati savu – Emmas spēli, uzdot jautājumus rotaļu biedriem Kārlim un Lindai kā arī suņukam Zevam, ezim Dureklim, papagailim Košulim. Emmas vecāki ne vienmēr saprot Emmu, lai gan apgalvo, ka gandrīz visus meitas lietotos vārdus paši viņai iemācījuši. Emma vēlas pati izjust radīšanas prieka brīnumu. Šajā laikā, kad visapkārt ņirb tik dažādas viedierīces un vēl nesenā pagātnē neiedomājamas tehnoloģijas, svarīgi atcerēties, ka īstās pārmaiņas un procesi sākas sirdī nevis telefonā vai datorā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: 36 un 6 kaķi detektīvi

Autors: Halina Vdovičenko

 

Kaķiem dancotājiem atklājies jauns talants – švīkugrāfija. Viņu mākslas darbi rotā saimnieku kafejnīcas sienas, taču ne uz ilgu laiku… Kurš ņems lietas savās ķepās un uzņemsies izmeklēt gleznu savādo pazušanu? Kurš atklās astoņu liepas koka dēļu noslēpumu? 36 un 6 kaķi detektīvi ķeras pie lietas…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Anna no "Vēja papelēm", 4

Autors: Lūsija Moda Montgomerija

 

Pēc Redmondas koledžas absolvēšanas Anna kļūst par Samersaidas skolas direktori un pavada šajā amatā trīs gadus, vienlaikus pildot arī skolotājas pienākumus. Anna dzīvo brīnišķīgā mājā ar skaistu nosaukumu – “Vēja papeles” – kopā ar divām vecāka gadagājuma atraitnēm, saimniecības vadītāju Rebeku Djū un viņu kaķi. Tur viņa raksta vēstules savam līgavainim Gilbertam Blaitam, sapņo par tikšanos ar viņu, skumst un dusmojas par ietekmīgās Pringlu dzimtas augstprātību un vīzdegunību, sastop daudzus ekscentriskus Samersaidas iedzīvotājus un pret savu gribu tiek iesaistīta viņu sirdslietu peripetijās, kā arī iedraudzējas ar mazo, vientuļo kaimiņu meitenīti Elizabeti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Annas sapņu māja, 5

Autors: Lūsija Moda Montgomerija

 

Annas mīļotais Gilberts Blaits beidzot kļuvis par ārstu, un “Zaļo jumtu” vecajā augļudārzā senu un mīļu draugu vidū abi dod laulības zvērestu. Jau pavisam drīz laimīgais pāris uzsāk kopdzīvi savā sapņu mājā Četru Vēju ostā. Jauna dzīve nozīmē jaunas problēmas, kas jārisina, jaunus pārsteigumus. Anna un Gilberts iegūst jaunus draugus: bākas uzraugu kapteini Džimu, kam netrūkst aizraujošu stāstu par dzīvi uz jūras, mis Kornēliju Braiantu, kas allaž runā no sirds un neslēpj savas domas, un skaisto Lesliju Mūru, kuras drūmajā, traģiskajā dzīvē Anna spēj ienest spožu gaismu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Melndzelmji

Autors: Igne Zarambaite

 

Kad sešpadsmitgadīgā Anika atgriežas dzimtajā pilsētiņā, viņu atkal nomāc bērnības atmiņas – nesaskaņas ģimenē, skolā pieredzētā ņirgāšanās. Dziļi iekšienē sūrst senās pārestības, bet ārēji meitene ir pārvērtusies, viņu neviens vairs neatpazīst. Tagad viņa ir nevis Anika, bet Ana. Drīz klasesbiedri piedāvā Anai nedēļas nogales izaicinājumu – kopīgi pavadīt nakti palu ūdeņu ieskautās mājās, kas slavenas ar leģendām un baisiem notikumiem. Šī izpriecu nakts pārvēršas murgā, kura centrā – noslēpumaini pazudusi meitene. Vairs nav iespējams saprast, kas ir īsts, kas aizmirsts, kas sadomāts. Un kas bija par iemeslu tās nakts notikumiem – mistiski spēki, apreibinošas vielas, atriebība? Vai varbūt viss kopā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pavārgrāmata bērniem. Ieviņa virtuvē

Autors: Vendija Karalkina

 

Bērniem ļoti patīk darboties virtuvē. It īpaši, ja viņiem ļauj uzņemties šefpavāra lomu. Bērni nebaidās izmēģināt jaunas receptes, tādēļ spēj izveidot neierastas produktu un garšu kombinācijas.

Lai mazajiem pavāriem viss izdotos izcili, vienkāršās receptes grāmatā papildinātas ar zīmējumiem, aprakstiem un veselīgākas gatavošanas knifiņiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Saule, vējš un lietus

Autors: Patrīcija Mennena

 

Grāmata no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? mazajiem lasītājiem sniedz atbildes uz jautājumiem Kas notiek negaisa laikā? Kad rodas varavīksne? ‍Ko dara vējš? Kāpēc snieg?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Drīz es atkal būšu vesels!

Autors: Dorisa Rūbela

 

Grāmata no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? mazajiem lasītājiem sniegs atbildes uz svarīgiem jautājumiem, kas saistīti ar veselību: Kāpēc tu dažreiz slimo? ‍Kur tev sāp? Ko dara pediatrs? Kā saglabāt veselību?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Viss par sacīkšu automašīnām

Autors: Suzanne Gernhejze

 

Grāmatā no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (4 -7 gadi) jaunie auto cienītāji atradīs atbildes uz svarīgiem jautājumiem: Kas ir sacīkšu auto? Kā var kļūt par sacīkšu braucēju? Kas ir rallijs? Kur notiek sacensības bez riepām?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Bīstamie dzīvnieki

Autors: Angela Veinholde

 

Jaunums sērijā Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (4 -7 gadi) veltīts bīstamajiem dzīvniekiem. Kā dzīvnieki nomedī savu upuri? Vai ir dzīvnieki, kas izliek slazdus? Kādēļ daži dzīvnieki ir indīgi? Ar ko dzīvnieki aizstāvas? – uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklējamas jaunajā grāmatā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Nāc līdzi uz jūru!

Autors: Angela Veinholde

 

Grāmata no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (4 -7 gadi) sniedz atbildes uz jautājumiem par un ap jūru: Ko var atrast liedagā? Kāpēc jūras ūdens ir sāļš? Kā rodas viļņi? Kur dzīvo roņi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Cik liels ir Lapsspārnis?

Autors: Rūta Apse

 

Ar Lapsspārni notiek kas savāds - viņa lielums mainās. Lapsspārnis kļūst te mazs, te atkal liels. Vai viņš būtu kaut ko dīvainu apēdis? Lasi, skaties un uzzini, kāpēc tādas pārvērtības.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pasaka par Princesi un Mēnessdēlu

Autors: Dace Krēsliņa

 

Kādai Princesei sensenos laikos iepatikās Mēnessdēls, un viņš arī bija iemīlējies meitenē. Taču, lai abi satiktos un paliktu kopā, Princesei bija jāveic trīs vienā naktī šķietami neiespējami uzdevumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Zaķēns Miks un laimes zvaigzne

Autors: Viktors Jakobsons

 

Grāmata par Miku sākas ar to, kā viņš, vakarā sēdēdams pie sava mazā namiņa loga, ierauga krītošu zvaigzni un nolemj to uzmeklēt, lai izteiktu savu vēlēšanos.

 

Viss stāsts ir par to, kā Miks ceļā satiek citus meža iemītniekus, kurus agrāk nav pazinis, un tie kļūst par viņa draugiem. Tur ir gan dīvainais profesors Kurmis, gan bailīgais Vilks, gan meža avīzes korespondente Žagata, gan daudz citu interesantu un, vari mums ticēt, arī uzjautrinošu varoņu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Izgudrotāju ciema stāsti

Autors: Janno Peldmā

 

Šajā ciemā vienmēr kaut kas notiek: sunītei Lotei uz galvas mārītes būvē būdiņu; negaidīti uzzied zaķa Oto koka ausis; muša Juhans ar raķeti, kas taisīta no gurķu muciņas, lido uz Mēnesi, lai tur papeldētos šokolādes upē. Kādu dienu Izgudrotāju ciemā ierodas arī tāli ciemiņi – Austrālijas dzelzs pīle Paulīne un Zanzibāras tupeļknābis Fredijs. Ciema iedzīvotājiem tas nešķiet nekas īpašs. Visādi brīnumi ir Izgudrotāju ciema ikdiena.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pelēns, vārdā Mīka

Autors: Mets Heigs

 

Pelēns Mīka dzīvo mazā ciematiņā Elfhelmā, kas atrodas Tālajos Ziemeļos. Tā nav gluži parasta vieta, bet Mīka ļoti vēlas iederēties. Tomēr nav nekāds brīnums, ka, dzīvojot kopā ar elfiem, troļļiem, laumām un lidojošiem ziemeļbriežiem, pelēns jūtas kā savādnieks. Kad Mīka iepazīstas ar citu peli – Bridžitu Brašo, viņš domā, ka beidzot visas problēmas būs atrisinājušās. Bet vai tiešām?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Tepat kaimiņos dzīvo meitene

Autors: Ida Mlakara Črniča, Peters Škerls

 

Tepat kaimiņos dzīvo meitene, kura nav tāda kā mēs. Viņai nav blondu cirtu, nav skaistas kleitas un rožaina ponija. Viņa nemaz nelīdzinās princesei. Neviens ar viņu negrib runāties un spēlēties, neviens viņu neaicina ciemos, neviens viņu pat lāgā nepamana un neatceras, kā viņu sauc. Viņai nav draugu. Kad septembrī pēc vasaras brīvlaika viņa neatnāk uz skolu, nevienu neinteresē, kur viņa ir palikusi. Bet viņas skolas skapītī ir mape ar brīnumskaistiem zīmējumiem – vienā viņa uzzīmējusi sevi kā princesi. Un ja nu viņa īstenībā bija princese?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums: Ledus sirds. Kino stāsti.

 

Grāmatā lasāmi divi stāsti: pirmais vēsta par Arendelas karalisti, kuras valdnieku vecākajai meitai Elzai piemīt burvju spējas, kas var sasaldēt visu visapkārt. Tas arī nejauši notiek. Elza to ļoti pārdzīvo un aizbēg augstu kalnos. Viņas drosmīgā jaunākā māsa Anna kopā ar draugiem dodas viņu meklēt, lai lauztu ledus lāstu. Otrs stāsts ir par to, kā karaliene Elza gudri valda savā karalistē un laimīgi dzīvo Arendelas pilī. Tomēr Elzu vilina noslēpumaina balss un viņa noraizējusies kopā ar draugiem dodas uz ziemeļiem, kur cer izzināt Arendelas noslēpumaino pagātni un atklāt sava maģiskā spēka izcelsmi. Vai viņa spēs glābt apdraudēto karaļvalsti?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Spoku birojs. Atgadījums ar mistisko saldumu spoku

Autors: Kristīna Olsone, Moa Vallīna

 

Laipni lūgti Spoku birojā! Šeit ierodas ļaudis, kuriem gadījies sastapt spokus un kuri vēlas, lai tie pārtrauktu spokoties. Spoku birojā darbojas Elsa un Kalle, kuri zina gandrīz visu par spokiem un spokošanos. Viņi dzīvo Dzeltenajā pilī kopā ar vectēvu Nikodēmusu – Miglas ielejas galveno spoku pavēlnieku, kurš mazbērniem ir iemācījis visu, ko prot.

 

Cukurbellas saldumu bodīte ir pilnīgi tukša. Neviens tur vairs nevēlas pirkt kārumus, jo spoks aizkož saldumus un nomet tos uz grīdas. Ko šis saldumu spoks vēlas, un kāpēc tas spokojas tieši tagad? Vai Elsa un Kalle no Spoku biroja spēs palīdzēt Cukurbellai vai arī viņai veikals būs jāslēdz?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Zaļā dzīle

Autors: Toms Deimonds Barvidis

 

Pasaule, kuru ik nakti pārstaigā debesmeitas, trīs spoži mēneši, reiz esot bijusi vienota, līdz brāļi, debesmeitu precinieki, sastrīdējās un to sadalīja. Tagad Zaļā Dzīle, mežonīgs un nebeidzams mūžamežs, un sausais, skopais Tīrums dzīvo katrs savrupu dzīvi šķietamā drošībā. Tomēr gan Tīrumā, gan Zaļajā Dzīlē pamazām mostas kā jauni, tā aizmirsti spēki, kas tiecas iegūt vai iznīcināt. Zaļās Dzīles bangas arvien niknāk sitas pret Tīruma krastiem, un cilvēku apmetnēs sākas cīkstēšanās par ļaužu prātiem un sirdīm. Kas izjaucis līdzsvaru starp abām pasaules daļām? Meklējot atbildi senās dziesmās, Vārmas ciema Dižais rakstotājs Hauko atrod tikai jaunus jautājumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Cilvēkspārns

 

Biedrības “Dramaturgu asociācija” izdotais lugu krājums - lugas bērniem 9+ un jauniešiem. Krājumā ir žūrijas izvēlētās 12 lugas, kā arī jaunieša sarakstīta luga, kas nepiedalījās konkursā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Tīģerīši mācās uzvesties pie galda

Autors: Zanna Deividsone

 

Pie krokodilu meitenes Keitas uz pēcpusdienas tēju sanākuši draugi. Te pēkšņi pa durvīm iebrāžas trīs ļoti nepieklājīgi un neuzvedīgi tīģerīši. Tie metas pie galda un negausīgi kampj un rij cienastus; tie atraugājas un šļurkstinās. Tie dejo pa galdu un šūpojas uz krēsliem. Vai pēc šīs reizes kāds vēl gribēs ielūgt tīģerīšus ciemos?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Toto atkož noslēpumu

Autors: Zane Zusta

 

Ir pazudis suņuka Toto saimnieks Pauls! Toto ir nobijies un bēdīgs. Cik labi, ka Toto nav viens! Ar viņu kopā ir draudzene - mierīgā un gudrā medūza Zīle. Viņa palīdz Toto nezaudēt dzīvesprieku un "atkost" kādu ļoti svarīgu noslēpumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ričijs Rū un draugi

Autors: Līga Rozentāle

 

Uzzini, kā Ričijs Rū tika pie savas ģitāras, kādu olu uzbūvēja izgudrotājs Kurmis, kādas ķibeles pavasarī piemeklēja dziedošo Vardi un Peles ģimeni, kā Zaķēns ar Ričiju Rū iemācījās dalīties un kā visiem kopā veicās ar gatavošanos Ziemassvētkiem.

 

Stāstiņi par draudzību, izpalīdzību, uzticēšanos, drosmi, prieku un visam pāri mīlestību pret dabu un tiem, kas mums apkārt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kucēni glābj Raidera robotu

 

Uzmanies! Raidera jaunais izgudrojums - Robotsuns - ir sacēlis pamatīgu jezgu Piedzīvojumu līcī! Vai Ķepu patruļa kopīgiem spēkiem tiks galā ar nemiera cēlāju un ieviesīs kārtību pilsētā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kucēni un lielais sals

 

Kad Piedzīvojumu līci piemeklējis ledains sniegputenis, mēres Gudvejas auto noslīd no ceļa un iestieg sniega kupenā. Ķepu patruļa steidz viņai palīgā, taču apledojušais ceļš nav vienīgā bēda - vilciens nespēj nobremzēt uz ledus klātajām sliedēm un traucas vēja sagāzto koku virzienā. Vai Raiders un Ķepu patruļas kucēni tiks galā ar šo ķezu? Ledus vai sniegs - ķepaiņiem tas ir tīrais nieks!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Par lielām un mazām dāvanām

Autors: Dženifera Koulmane

 

Ziemassvētkus vislabāk ir pavadīt kopā! Pele un Lācis nepacietīgi gaida Ziemassvētkus. Šie svētki būs īpaši: Lācis ir apņēmies palikt nomodā, lai draugi varētu apmainīties ar dāvanām un svinēt kopā. Tas būs tik jauki! Tomēr, saņēmis dāvanu, Lācis dodas prom. Vai viņam tā nepatīk? Pelīte nezina, ka Lācis ar lielajām ķetnām mazo sainīti vienkārši nevar atvērt un jūtas vainīgs. Par laimi, pārējie meža dzīvnieki var palīdzēt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pazudušais miedziņš

Autors: Anete Melece

 

Ģimenisks stāsts, kurā iesaistīts bērns, vecāki, grāmatas, rotaļlietas un rūķi, kas piegādā cilvēkiem miegu. Šķiet, ka šoreiz miedziņu kāds nozadzis, jo mazā Stella neparko nevar aizmigt arī pēc tam, kad tētis izlasījis jau tik daudzas vakara pasaciņas. Meklēšanā detektīvu lomu uzņemas visas Stellas rotaļlietas – līdz beidzot izrādās, ka miega sūtījums piegādāts istabā, kurā neviens neuzdrīkstējās ielūkoties, lai netraucētu aizņemto mammu – viņai taču šodien bija ilgāk jāpastrādā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Nosaukums: Alfons un Milla

Autors: Gunilla Bergstrema

 

Daudziem puišiem šķiet garlaicīgi rotaļāties ar meitenēm. Alfons gan tā nedomā. Milla allaž izgudro jaunas rotaļas. Viņiem kopā ir ļoti jautri.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Urrā tētim Obergam!

Autors: Gunilla Bergstrema

 

Kad līdz tēta dzimšanas dienai atlikusi tikai viena diena, Alfons ir pa īstam noraizējies. Viņš ļoti vēlas pasniegt tētim labu dāvanu. Bet ko lai viņam uzdāvina?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Saules dārzs

Autors: Leontīne Apšeniece

 

Kas aug Saules dārzā – bērnības zemē? Viss! Darbiņi un blēņas, pasakas un dziesmas, saules glāsti un vēja stāsti. Visi gadalaiki, mākoņu pilis, līksmi svētki un daudz siltas mīlestības gan no zemes, gan Debesīm.

 

Leontīnes Apšenieces dzejoļi bērniem ļoti patīk, jo tie ir sižetiski, asprātīgi, sirsnīgi, ritmiski un atskaņām bagāti. Tos ir viegli lasīt un vienkārši iemācīties no galvas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Mazais pūķis Kokosrieksts viesojas akmens laikmetā

Autors: Ingo Zīgners

 

Mazais pūķis Kokosrieksts kopā ar draugiem Oskaru un Matildi ceļo uz akmens laikmetu, lai noskaidrotu, kā izcēlušies pūķi un vai leģenda, ka pūķu olas ir izdējis cilvēks, atbilst patiesībai. Taču akmens laikmetā dzīve ir skarba. Matildei tik tikko izdodas izbēgt no senā mednieka lamatām, un pēc tam kādā klintsalā draugi vaigu vaigā sastopas ar milzīgu alu lāci... Un tad kalnu ledājos atrod divas olas. Vai no tām tiešām izšķilsies pūķīši?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Savāda pasaule

 

Pētnieks Kleids nevēlas doties sava tēva pēdās un kļūt par izcilu zinātnieku. Viņš sapņo par klusu dzīvi lauku saimniecībā kopā ar sievu un dēlu. Viss mainās brīdī, kad Kleidu ģimene sastopas ar neizskaidrojamu pasauli, kas nepakļaujas dabas likumiem. Būdami atšķirīgi, viņi iemācās paļauties cits uz citu un aizmirst nesaskaņas, lai glābtu savu zemi un dāvātu labāku nākotni citiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Burmemme

Autors: Aino Pervika

 

Burmemme viena pati dzīvo uz mazas salas. Ar savām burvju zālēm un mākslām viņa prot ārstēt dažādas slimības un kaites. Viņa tās prot arī uzsūtīt. Augus saviem virumiem viņa dodas lasīt uz sauszemi, un pāri jūrai lido ar gaisa balonu, kas ļoti izskatās pēc pilnmēness. Burmemmes valdzinājums ir gan viņas vētrainajā un nepakļāvīgajā raksturā, kurā tomēr skaidri iezīmējas rūpes par dabu un cilvēkiem, gan brīnumainajās spējās, kuru pamatā tomēr ir patiesas zināšanas par dabas spēkiem. Burmemmei piemīt arī trakulīga humora izjūta, kurā tomēr nejūt ļaunumu pret izjokotajiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sniega māsa

Autors: Maja Lunde

 

Drīz būs Ziemassvētku vakars, kas ir arī Juliana dzimšanas diena. Parasti tā ir pati labākā diena gadā, kad izgreznota eglīte, aizdegtas svecītes, gaisu piepilda mandarīnu un piparkūku smarža un kamīnā sprakšķ uguns. Taču šogad nekas nav kā parasti. Kopš nomira Juliana vecākā māsa Jūni, viņa ģimeni ir pārņēmušas lielas bēdas, un Julians domā, ka Ziemassvētki gluži vienkārši tiks atcelti. Kādu dienu Julians satiek dzīvespriecīgo Hedvigu. Meitene atgādina viņam, cik jauki var būt Ziemassvētki, un viņš sāk ticēt, ka svētki tomēr varētu notikt. Taču mājai, kurā dzīvo Hedviga, ir kāds noslēpums. Un kas ir savādais vecais vīrs, kurš aizvien tur uzrodas? Un ko īsti Hedviga slēpj?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ziemassvētku zēns

Autors: Mets Heigs

 

Vienpadsmit gadus vecais Nikolass, kuru tēvs mēdz saukt par Ziemassvētku zēnu, savā dzīvē saņēmis tikai divas dāvanas – koka ragavas un rāceņa lelli. Tomēr viņš ir laimīgs, jo tās gatavojuši viņa mīlošie vecāki. Bet kādu dienu, kad tēvs neatgriežas, kā bija solījis, Nikolass dodas uz Ziemeļpolu viņu meklēt.

 

Pa ceļam zēns iedraudzējas ar īgnu ziemeļbriedi, uzveic draudīgu trolli un atklāj maģisko elfu ciemu Elfhelmu, kuru var saskatīt tikai tas, kurš no sirds tic. Taču liels ir Nikolasa pārsteigums, ka elfu zeme ir pavisam citāda, nekā viņš bija iedomājies, – tajā pat Ziemassvētkos ir aizliegts priecāties. Un Nikolass, iespējams, ir vienīgais, kurš var vērst visu par labu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mēs sargājam apkārtējo vidi

 

Šoreiz grāmatā atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistās ar apkārtējo vidi - kur labi jūtas vietējie dzīvnieki? Kāpēc mēs šķirojam atkritumus? Kāda pārtika noslogo klimatu? Kādēļ mums jāsargā apkārtējā vide? Kā ikviens var piedalīties? Grāmatā daudz atveramo atloku, kas rotaļīgi sniedz zināšanu prieku

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Atklājam dabas brīnumus

 

Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem - Kādi brīnumi slēpjas pazemē? Kur ir daudz vulkānu? Kā radies Lielais kanjons? Kurš ir pasaules augstākais kalns? Kāda ir dzīve ledus valstībā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kustīgās dziesmas

Autors: Ginta Pētersone

 

Grāmatā apkopoti autores veidotie muzikālie vingrinājumi-dziesmas, kas izstrādāti, balstoties uz šveicieša Emīla Žaka-Dalkroza (1865- 1950) radītajiem ritmikas paņēmieniem. Tie dod iespējas skolēniem apgūt notis un metroritmu, attīsta koordināciju un improvizācijas prasmes. Krājumā atrodamas dziesmas stundas sākumam, rotaļdziesmas, vingrinājumi mūzikas teorijas apguvei un ar kustībām papildināti skaņdarbi, kuri balstās uz autores izstrādātajām nošu pozām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Vārdu vēsture bērniem

Autors: Mērija Ričardsa

 

Kopš senseniem laikiem cilvēki izgudrojuši neskaitāmus veidus, kā sazināties ar vārdiem. Hieroglifi un haiku, zīmju valoda un Šekspīra soneti – jebkura valoda ir būtiska, lai apmainītos ar idejām. Šajā grāmatā sastapsim cilvēkus no visas pasaules, kuriem slavu atnesusi prasme domas ietērpt vārdos, un uzzināsim, kā ar valodas palīdzību varam padarīt pasauli labāku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kika Mika un kaķis uz nedēļu

Autors: Lina Žutaute

 

No kaķu izstādes Kika Mika kopā ar visu ģimeni iziet kā apburta. Cik gan kārtīgi, tīrīgi un kulturāli ir kaķi! Mājupceļā viņu priekšā pēkšņi uzrodas klaiņojošs vienacains kaķis. Kika Mika vēlas, lai kaķis dzīvotu pie viņiem, taču vecāki piekrīt to pieņemt tikai uz nedēļu... Nerātnelis tūlīt pat apgrauž vecmāmiņas puķes, visur atstāj spalvas un saskrāpē mēbeles. Taču ar kaķi ir tik jauki un labi! Pat sunītim Čučukam jaunpienācējs ļoti patīk. Varbūt kaķis jau ir atradis savas mājas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pīps un Pūzija. Ziemassvētku eglīte

Autors: Aksels Šeflers

 

Pīps un Pūzija bija pagatavojuši dažādus eglītes rotājumus no saldumiem. Taču dīvainā kārtā tie visi nozuda.

Drīz Pīpam kļuva slikti. Varbūt tu vari uzminēt, kādēļ?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pīps un Pūzija. Sniegotā diena

Autors: Aksels Šeflers

 

Pīpam un Pūzijai ļoti patīk spēlēties sniegā, bet viņi nevar vienoties, kādu sniegavīru celt. Šajā jaukajā stāstiņā tu uzzināsi, kā draugi atrisināja šo problēmu, lai prieks būtu abiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? Svinam Ziemassvētkus!

 

Kāpēc mēs svinam Zviemassvētkus? Kāpēc ir adventa laiks? No kurienes radusies Ziemassvētku egle? Vai Ziemassvētkus svin visur?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Burvju sniega kupols

 

Ziemassvētku vecītis ir savainojis kāju un nevar izvadāt dāvanas. Par laimi, Ziemeļpola draugi steidz palīgā! Vai burvju fejas īpašā velte ļaus izglābt svētkus?

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Divi rūķīši

Autors: Edgars Dūmiņš

 

Kādā mazā namiņā dzīvo divi rūķīši – Kukū un Tutū.
Kukū ir apzinīgs – gluži kā vecākais brālis ģimenē. Viņš labprāt palīdz citiem un bieži pēta grāmatas par zvēriņiem. Viņš ir ļoti jauks un labsirdīgs.
Tutū ir varen jautrs un nebēdnīgs rūķītis. Dažreiz viņam prātā blēņas, tomēr viņš ir arī mīļš un līdzjūtīgs. Abiem kopā dienas paiet darbīgi. Viņiem patīk sēņot, vizināties ar zirdziņu, cept kartupeļu pankūkas, uzņemt ciemiņus, iepriecināt draugus un reizēm apgūt kaut ko jaunu un noderīgu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Bambuss ir lēēēns

Autors: Bens Berants

 

Bambuss ir mazs pandulēns, kurš visu dara ļoti lēnām. Kamēr viņš ēd saldējumu, tas jau ir izkusis, kamēr viņš gatavo māmiņdienas dāvanu, pienāk Ziemassvētki. Citi dzīvnieki Bambusu par to velk uz zoba, un viņš jūtas visai vientuļi. Taču reiz Bambusa draugi skriešanās sacīkšu laikā iekļūst nelaimē, un tikai lēnais panda Bambuss var viņiem palīdzēt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Spoku birojs. Atgadījums ar šausmīgo ēnu

Autors: Kristīna Olsone, Moa Vallīna

 

Laipni lūgti Spoku birojā! Šeit ierodas ļaudis, kuriem gadījies sastapt spokus un kuri vēlas, lai tie pārtrauktu spokoties. Spoku birojā darbojas Elsa un Kalle, kuri zina gandrīz visu par spokiem un spokošanos. Viņi dzīvo Dzeltenajā pilī kopā ar vectēvu Nikodēmusu – Miglas ielejas galveno spoku pavēlnieku, kurš mazbērniem ir iemācījis visu, ko prot.
Kādu dienu palīdzību lūdz Franss Fransons, kura dzīvoklī spokojas. Viņš naktīs nevar gulēt trokšņa dēļ, un dažreiz parādās savāda ēna, lai gan telpās neviena nav. Elsa un Kalle uzņemas noskaidrot, kas tur notiek. Kas ir šī biedējošā ēna, un ko tā vēlas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ak šausmas!

Autors: Mauri Kunnass

 

Raganas, vampīri, spoki, briesmoņi, sniega cilvēki, mūmijas un bubuļi. Tīrās šausmas? Nē, nē, nebīstieties! No Mauri un Tarjas Kunnasu krāšņās bilžu grāmatas varoņiem var baidīties pavisam droši. Tie visi ir ārkārtīgi draudzīgi, un katram stāstam ir pārsteidzošas, laimīgas beigas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Pasakas un mīklas par dzīvniekiem

 

Grāmatā iekļautas aizraujošas latviešu tautas pasakas pa dzīvniekiem. Pasakas sakārtotas divās nodaļās – “Suns, kaķis, gailis un…”; “Varde, vilks, vāvere un…” Lai vieglāk būtu lasīt, teksti rakstīti ar lielajiem burtiem un grāmatas sākumā sadalīti pa zilbēm. Krāsainie zīmējumi palīdzēs labāk iepazīt pasaku tēlus. Vērīgi tos aplūkojot, mazais lasītājs viegli varēs atrast mīklu atminējumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kā iet pa skolu? Normāli

Autors: Ilze Skrastiņa

 

Grāmatas “Lieliskā dzīve bez Zoom” turpinājums. Mikiņš ir paaudzies, bet skolas dzīve arvien vēl pārbaudījumu pilns ceļš…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Hobits jeb Turp un Atpakaļ

Autors: Džons Ronalds Rūels Tolkīns

 

Bilbo Baginss savā ērtajā hobita alā dzīvo mierīgi un netraucēti, līdz burvis Gandalfs un bariņš rūķu viņu ievilina satraucošos piedzīvojumos - viņiem jāiekļūst bīstamā pūķa Smoga midzenī un jāatrod tā dārgumu krātuve...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Dinozauri. Lielā ilustrētā grāmata

 

Lai cik pārsteidzoši šķistu, bet cilvēki uz Zemes dzīvo 3-4 miljonus gadu, savukārt dinozauri pa šo planētu staigāja - ilgi, ilgi pirms cilvēkiem - aptuveni 150 miljonus gadu! Tādēļ ir vērts par tiem atcerēties! Šajā grāmatā tu atklāsi pirmos dinozaurus - tādus kā hererazaurs vai eoraptors -, kas dzīvoja triasa periodā, kā arī juras perioda milzīgos augēdājus, piemēram, diplodoku, un krīta perioda lielos plēsoņas, piemēram, karalisko tiranozauru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Rotaļu prieks

Autors: Leontīne Apšeniece, Laila Ābola

 

Autores piedāvā bagātīgu muzikālo rotaļu kopu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Rotaļas palīdz attīstīt gan sociālās prasmes, gan prasmes novērot apkārtni, izteikties ar kustībām, ritmiskām darbībām un muzicējot. Krājums sakārtots, atspoguļojot bērna ciemošanos pie draugiem. Tas sākas ar sasveicināšanās rotaļu, turpinās ar iepazīšanos, apkārtnes pētījumiem, ikdienas situāciju apceri.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Laipni lūgti muzejā: Arboretum

 

Kad parādījās pirmie koki uz Zemes? Kā koki pielāgojas skarbiem klimata apstākļiem? Kā tie vairojas, sazinās savā starpā un sadarbojas ar sēnēm? Grāmatā apkopotas ziņas par zemeslodes koku daudzveidību, sākot no milzu baobabiem un majestātiskiem dižozoliem līdz pat citronkokiem un dekoratīvajām ābelēm, kas rotā mūsu dārzus. Kokiem ir nenovērtējama loma mūsu dzīvē, tie gādā par gaisu, ko elpojam, dod pārtiku, celtniecības materiālus un ārstniecības līdzekļus, iedvesmo mūs un spēcina.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: The Hunger Games, 1

Autors: Suzanne Collins

 

Twelve boys and twelve girls are forced to appear in a live event called The Hunger Games. There is only one rule: kill or be killed. When sixteen-year-old Katniss Everdeen steps forward to take her younger sister's place in the games, she sees it as a death sentence. But Katniss has been close to death before. For her, survival is second nature.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: The Hunger Games, 2: Catching Fire

Autors: Suzanne Collins

 

After winning the brutal Hunger Games, Katniss and Peeta return to their district, hoping for a peaceful future. But their victory has caused rebellion to break out... and the Capitol has decided that someone must pay.
As Katniss and Peeta are forced to visit the districts on the Capitol's Victory Tour, the stakes are higher than ever. Unless they can convince the world that they are still lost in their love for each other, the consequences will be horrifying.
Then comes the cruellest twist: the contestants for the next Hunger Games are announced, and Katniss and Peeta are forced into the arena once more.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: The Hunger Games, 3: Mockingjay

Autors: Suzanne Collins

 

Against all odds, Katniss Everdeen has survived the Hunger Games twice. But now that she's made it out of the bloody arena alive, she's still not safe. The Capitol is angry. The Capitol wants revenge. Who do they think should pay for the unrest? Katniss.
And what's worse, President Snow has made it clear that no one else is safe either. Not Katniss's family, not her friends, not the people of District 12.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: The Ballad of Songbirds and Snakes

Autors: Suzanne Collins

 

It is the morning of the reaping that will kick off the tenth annual Hunger Games. In the Capitol, eighteen-year-old Coriolanus Snow is preparing for his one shot at glory as a mentor in the Games. The once-mighty house of Snow has fallen on hard times, its fate hanging on the slender chance that Coriolanus will be able to outcharm, outwit, and outmaneuver his fellow students to mentor the winning tribute. The odds are against him. He's been given the humiliating assignment of mentoring the female tribute from District 12, the lowest of the low. Their fates are now completely intertwined -- every choice Coriolanus makes could lead to favor or failure, triumph or ruin. Inside the arena, it will be a fight to the death. Outside the arena, Coriolanus starts to feel for his doomed tribute... and must weigh his need to follow the rules against his desire to survive no matter what it takes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: I Was Born for This

Autors: Alice Oseman

 

For Angel, life is only about one thing: The Ark – a pop-rock trio of teenage boys who are currently taking the world by storm. Being part of The Ark’s fandom has given her everything – her friend Juliet, her dreams, her place in the world. Jimmy owes everything to The Ark. He’s their frontman – and playing in a band with his mates is all he ever dreamed of doing. But dreams don't always turn out the way you think, and when Jimmy and Angel are unexpectedly thrust together they find out just how strange and surprising facing up to reality can be. Funny and wise, I Was Born for This is a stunning reflection on the power of believing in something - especially yourself.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 1: Shatter Me

Autors: Tahereh Mafi

 

A fragile young teenage girl is held captive. Locked in a cell by The Reestablishment – a harsh dictatorship in charge of a crumbling world. This is no ordinary teenager. Juliette is a threat to The Reestablishment's power. A touch from her can kill – one touch is all it takes. But not only is she a threat, she is potentially the most powerful weapon they could have. Juliette has never fought for herself before but when she’s reunited with the one person who ever cared about her, the depth of the emotion and the power within her become explosive...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 2: Unravel Me

Autors: Tahereh Mafi

 

It should have taken Juliette a single touch to kill Warner. But his mysterious immunity to her deadly power has left her shaken, wondering why her ultimate defense mechanism failed against the person she most needs protection from. She and Adam were able to escape Warner’s clutches and join up with a group of rebels, many of whom have powers of their own. Juliette will finally be able to actively fight against The Reestablishment and try to fix her broken world. And perhaps these new allies can help her shed light on the secret behind Adam’s—and Warner’s—immunity to her killer skin.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Shatter Me 3: Ignite Me

Autors: Tahereh Mafi

 

With Omega Point destroyed, Juliette doesn't know if the rebels, her friends, or even Adam are alive. But that won't keep her from trying to take down The Reestablishment once and for all.
Now she must rely on Warner. The one person she never thought she could trust. The same person who saved her life. He promises to help Juliette master her powers and save their dying world... but that's not all he wants with her.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Shatter Me 4: Restore Me

Autors: Tahereh Mafi

 

The girl with the power to kill with a single touch now has the world in the palm of her hand.
Juliette Ferrars thought she'd won. She took over Sector 45, was named Supreme Commander, and now has Warner by her side. But when tragedy strikes, she must confront the darkness that dwells both around and inside her.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri