Jaunākās grāmatas

Nosaukums: Ņiprais lācēns

 

Grāmatā ir četras atmiņas spēles – katra trīs variantos – un daudz dažādu dzīvnieku attēlu. Katrā lapā ir daudz jaunu vārdu, un bērns varēs iepazīt un nosaukt gan dzīvniekus, gan priekšmetus lauku sētā, zoodārzā, okeāna dzelmē un parkā. Atmiņas spēles ir ērti lietot, jo kartītes izveidotas kā bīdāmi lodziņi.
Grāmata paredzēta, lai attīstītu bērna atmiņu un vērību, papildinātu vārdu krājumu un vairotu mīlestību pret grāmatām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kas tur ir? Bēe!

 

Burvīgi ilustrētā grāmatiņa iepazīstina ar dažādiem dzīvniekiem. Katrā atvērumā ir kāds pārsteigums mazajam lasītājam, viņam tikai jāpabīda bildītes. Tā darbojoties, bērns attīstīs smalko motoriku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Ziņkārīgais kucēns

 

Burvīgi ilustrēta grāmatiņa par kucēnu, kurš visu grib zināt. Katrā atvērumā ir kāds pārsteigums mazajam lasītājam, viņam tikai jāpabīda bildītes. Tā darbojoties, bērns attīstīs smalko motoriku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Troļļi 3. Ģimenes harmonija

 

 

Šajā krāšņi ilustrētajā stāstā satiec savus iemīļotos animācijas filmu varoņus un uzzini viņu neparastos piedzīvojumus! Tevi gaida tikšanās ar sen zināmiem un gluži jauniem troļļu pasaules iemītniekiem.
Vai Popija un Zars kopā ar brāļiem un draugiem spēs izglābt Floidu, kuru ir sagūstījuši slavenie popdziedātāji Velvete un Venērs?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Muris zoodārzā

Autors: Ruta Svaža

 

Muris varbūt ir pats populārākais vārds kaķim – kurš gan to nezina? Taču šajā grāmatā galvenā varone tomēr ir Baiba, kas kopā ar māmiņu dodas uz Zoodārzu. Protams, lai aplūkotu dažādus svešzemju dzīvniekus. Ne jau nu kaķi. Jo kaķi nemēdz uzturēties tādās vietās. Viss. Vairāk mēs nedrīkstam stāstīt.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Laupītājs Hocenplocs. Es lasu ar prieku

Autors: Otfrīds Preislers

 

Laupītājs Hocenplocs ir īsts neģēlis - viņš nozog vecmāmiņas kafijas dzirnaviņas. Kasperls un viņa draugs Zepels grib katrā ziņā noķert laupītāju. Un zēni jau ir izdomājuši ēsmu, uz kuras viņš uzķersies - tā ir kaste, kas pilna ar zeltu!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Nosaukums: Skudriņa Kāpēcīte 5. daļa

Autors: Rasa Dmuhovskiene

 

Skudriņas Kāpēcītes ziemas piedzīvojumi! Meties sniegā un uzzini visu par dabu gada aukstajā laikā kopā ar skudriņu Kāpēcīti! Uzmanies nenosalt un neiekāpt... tad uzzināsi, kur! Vai zini, ko skudras ēd ziemā un kā tās saglabā siltumu? Kāpēc alnis nomet ragus? Kāpēc zaķis neredz, kas notiek viņam degungalā? Kā vāveres aste kļūst par izpletni?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Žirafīte steidz palīgā

Autors: Edgars Dūmiņš

 

Paraugies savā rotaļlietu plauktā! Izturies pavisam klusu un skaties vērīgi. Varbūt tur – tāpat kā grāmatā – spēļu dzīvnieki cep pīrādziņus, iet ciemos, ārstē slimniekus, dodas pie zobārsta, rīko sacensības, fotografējas, frizējas, brauc uz laukiem… Paskaties, vai arī starp tavām rotaļlietām ir kāda tikpat izpalīdzīga kā žirafīte Lība!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Mollis

Autors: Katri Kirkopelto

 

Mollis ir maza radībiņa ar lielu sapni. Viņš ilgojas pēc drauga. Ar draugu varētu sačukstēties par noslēpumiem, ķiķināt kā kutinātiem, murrāt no labsajūtas, ieklausīties klusumā vai sagriezt visu ar kājām gaisā. Kādu dienu pie Moļļa durvīm klauvē Mazais Sisu, un viss mainās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Pēnelopes zobu tracis

Autors: Sāra Kekeleinena, Rēta Niemensivu

 

Kad Pēnelope tīra zobus, citiem labāk ir paslēpties. Tūlīt pat visu vannas istabu klāj zobu pasta. Bet tīrīt zobus ir tik garlaicīgi! Kad kustēties sāk viens no Pēnelopes priekšzobiem, viņa aizdomājas. Kādi tad ir zobgrauži, kuru dēļ zobi katru dienu jātīra? Kas izaugs izkritušā piena zoba vietā? Un kādas izskatās zobu laumiņas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Melleņu lācis: sapņotāju kalendārs

Autors: Anastasija Volhovska, Jana Fefelova

 

Melleņu lācis dāvā maziem un lieliem sapņotājiem šo burvīgo kalendāru, kas ļaus piepildīt ikdienu ar interesantām nodarbēm, radīs gaišu noskaņojumu un atklās dažnedažādus noslēpumus. Piemēram, kurā dienā vislabāk stāstīt pasakas par pīlēm vai pētīt leduspuķes, kādu džemperi vilkt mugurā Oranžā noskaņojuma dienā, kā pareizi sasaukt mājup gājputnus un ko darīt Īkšķu virpināšanas dienā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais pūķis Kokosrieksts un ceļojums uz Ziemeļpolu

Autors: Ingo Zīgners

 

Kokosrieksts, Matilde un Oskars Pūķu salas liedagā atrod no jūras izskalotu izvārgušu leduslāci. Kad viesis ir pabarots ar visādiem labumiem un mazliet atkopies, viņš sajūt mežonīgas ilgas pēc mājām – turklāt Pūķu salā viņam ir daudz par karstu! Tā nu Kokosrieksts un viņa draugi nolemj vest leduslāci Bjornu atpakaļ uz Ziemeļpolu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Zilla

Autors: Hokovs Ēvreoss

 

Ciemā grasās ierasties superbagātnieks Gailis un plāno uzcelt lielāko vistu fermu pasaulē. Ferma diemžēl ir plānota tieši uz tās zemes, kur atrodas supervaroņu koka mājiņa. Ir vēl kāda problēma: Zillas tētis ir tikko zaudējis darbu. Kārtības ieviešanai nepieciešams superspēks – bet vai šoreiz mūsu varoņi – Brūne, Melne un Zilla tiks galā?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Diena, kuru es pārvērtu

Autors: Laura Jambuševa

 

 

Šai bija jābūt izcilai dienai – mazā Marta dzimšanas dienai! Taču līst lietus, kūka ir pagalam un nekas nenotiek pēc plāna. Vai dienu vēl iespējams glābt?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Es gribu sunīti. Vienalga kādu

Autors: Kitija Krauzere

 

Grāmatas varone Millija, tāpat kā daudzi bērni, ilgojas pēc sava sunīša. Viņas skolā meitenes lepojas ar saviem sugas suņiem un apmeklē ar tiem smalkus suņu klubus. Milliju smalkuma jautājums neinteresē, viņa vēlas sev draugu. Kad Millijas māte beidzot tomēr piekrīt, abas dodas uz dzīvnieku patversmi, un tur Millijas jūtas iekaro mazs sprogains sunītis, kuram meitene dod vārdu Princis. Millijas savādais suns skolā kļūst par nežēlīga izsmiekla objektu. Millija nepadodas, no sava drauga neatsakās, un uzzina noslēpumu – Princis ir īpaši dižciltīgs japāņu imperatoru suns, turklāt viņš prot runāt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Baltā vilcene

Autors: Vanesa Valdere

 

Spēcīga vētra plosās upes ielejā, kad pasaulē nāk pieci vilcēni. Pēdējais ir mazītiņa vilcenīte. Tieši viņa nolemj kļūt par lielāko mednieci. Un turklāt par barvedi! Bars viņu nosauc par Piekto, zvēr viņu aizsargāt un māca viņai drosmi un gudrību, līdz vilcenei ir jādodas prom, lai iepazītu pasauli, kurā netrūkst nedz piedzīvojumu, nedz draudu. Viņai vienmēr līdzās ir krauklis Rāks. Jo vienatnē pat lielākais un gudrākais vilks nevar dzīvot.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Riekstkodis

 

 

Burvīgais stāsts par drošsirdīgo Riekstkodi un ļauno Peļu ķēniņu jau gandrīz divsimt gadus iedvesmo māksliniekus, komponistus, scenāristus un, protams, lasītājus. Šī romantiskā teiksma par drosmi, uzticību un mīlestību liek katram no mums noticēt brīnumam.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Melnā aita  

Autors: Aija Lisovska

 

Melnā aita Mellene no pārējām aitām atšķiras tikai ārēji. Sirdī viņa ilgojas piederēt pie sava bara, kurā vadīt mierīgas dienas. Bet dzīvē viss pēkšņi sagriežas, Mellene nonāk strauju dienu virpulī un sava bara meklējumos sastopas ar visai dīvainiem ceļabiedriem. Melna aita, drosmīgs un kauslīgs zaķis, vilks veģetārietis – šī neiespējamā trijotne atrod kaut ko daudz nozīmīgāku par Mellenes ilgoto melno aitu baru. Viņi kopā atklāj, ko iesākt, ja negaidot esi kļuvis par citādo. Kā izdzīvot, nezaudējot savu būtību, spēt pasmieties par neveiksmēm un pat iemantot draugus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ōpja hūte

Autors: Lauris Gundars

 

Stāsts ir balstīts tieši šajās pārdomās – kas ir slikti, kas labi pasaulē, kurā dzīvojam? Ko varam un spējam saņemt no saviem vecākiem un vecvecākiem? Iespējams, ikviens jebkurā vecumā mēdz iedomāties sevi kāda cita vietā, un tas ir izskaidrojams – mēs vēlamies līdzināties ļaudīm, kuru rīcība ir mūsu apbrīnota.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vai mamma mājās?

Autors: Andra Manfelde

 

Ja ģimene – mamma, tētis, Annī un Aurēlija – vasaras pirmajā dienā nebūtu ievākusies sarkanajā mājā, iespējams, notikumi kārtotos pavisam citādi. Taču māja ir sasodīti noslēpumaina. “Šajā mājā viss pazūd!” brēca tētis. Ne tikai zeķes, skrūves un burtnīcas... Tātad mantas un sirdsmiers pagalam, vējš un bērni joņo un, ja jūs, dārgie lasītāji, varētu aizjoņot notikumiem pa priekšu, tad paši redzētu, ka ziemās pa istabām, visbiežāk ar slotu, skraida mamma un apgalvo, ka tā viņa iznēsājot siltumu no krāsns uz krāsni, no istabas uz istabu. Taču Izmeklētājs-japānis pavēlēja visu stāstīt no paša, paša sākuma!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Grega dienasgrāmata 18. Domā ar galvu!

Autors: Džefs Kinnijs

 

Līdz šim ikdiena pamatskolā Gregam Heflijam nav bijusi nekāda priecīgā pieredze. Tāpēc, kad pilsēta draud slēgt šo ne pārāk veiksmīgo mācību iestādi, viņš nav pārāk satriekts. Taču, kad Gregs saprot, ka skolas slēgšanas dēļ viņš un viņa labākais draugs Roulijs tiks nosūtīti uz dažādām skolām, viņa noskaņojums mainās. Vai Gregs un viņa klasesbiedri spēs izglābt savu skolu, pirms tā tiks slēgta uz visiem laikiem? Vai arī Grega dzīvē sāksies pavisam jauna nodaļa?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Glumis

Autors: Deivids Valjamss

 

Laipni lūgti mazajā Mulčas salā! Tajā mīt daudz šausmīgu pieaugušo, kuriem sagādā prieku padarīt bērnu dzīvi nožēlojamu. Vai atradīsies kāds drosminieks, kas nebaidīsies stāties nejauceņiem pretī? Iepazīstieties ar Nedu – pavisam neparastu vienpadsmit gadus vecu zēnu, kurš radījis kādu īpašu matēriju!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Šis ir mans seriāls

Autors: Luīze Pastore

 

Grāmatas galvenā varone, trīspadsmitgadīgā Beta, pati īpaši nevēlas pieteikties atlases konkursam par lomu topošā pusaudžu seriālā. Toties viņas mammai tā šķiet lieliska iespēja. Visiem par pārsteigumu Betai paveicas nokļūt izredzēto jauniešu vidū, un vesels gads meitenes dzīvē aizrit, gatavojoties lielajai zvaigžņu stundai televīzijas ekrānos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klanu suņi 5. daļa Bezgalīgais ezers

Autors: Ērina Hantere

 

Leo bars ir uzveicis Bieda suņus un nonācis pavisam dīvaina ezera malā, kurš, liekas, plešas bezgalīgi. Šajā bīstamajā jaunajā pasaulē būs jāsastopas ar grūtībām atrast medījumu un jācīnās ar asinssuņiem, kuri ir apņēmušies iznīcināt Leo un viņa draugus. Kamēr Leo dara visu, kas viņa spēkos, lai tos aizsargātu, viņam nedod mieru vīzijas par suņuvētru – un baisu kauju, kura, šķiet, ik dienas arvien tuvojas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Skandars un Rēgu jātnieks

Autors: A. F. Stedmena

 

Skandara Smita sapnis ir piepildījies – viņš skolojas par vienradža jātnieku. Taču, Skandaram un viņa draugiem uzsākot otro mācību gadu Ligzdā, pie apvāršņa parādās jauni draudi. Neizskaidrojamā veidā tiek nogalināti nemirstīgie savvaļas vienradži, izskan pareģojums par šaušalīgām briesmām, un Salu sāk postīt stihiju kataklizmas. Tikmēr Skandara māsa Kenna ilgojas piebiedroties brālim, un Skandars ir apņēmies viņai palīdzēt – lai ko tas maksātu. Vai, negaisa mākoņiem savelkoties, Skandars atklās, kā apturēt Salas pašiznīcināšanos… pirms būs par vēlu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kurš uzvarēs? Xto peremoze?  

Autors: Indreks Kofs, Oksana Dračkovska

 

Ne tikai karavīri, ne tikai lielie - arī bērni ir piedzīvojuši karu. Arī latviešu un igauņu bērni - dzirdot par šausmām netālā zemē, Ukrainā. Karš piedzīvots, uzņemot Latvijas vai Igaunijas ģimenēs, skolās, bērnudārzos ukraiņu bērnus, kuriem jābēg no savas zemes. Kuriem nav vairs māju, varbūt nav vairs vecāku. Kuriem karš ir ienācis viņu mājās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kikas Mikas enciklopēdija. Vēlos iepazīt pasaules valstis

 

Šī ir grāmata ne tikai redzesloka paplašināšanai, tā arī rosina zinātkāri un bagātina vārdu krājumu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Gads ar dzērvēm

Autors: Tomass Millers

 

Grāmata sniedz iespēju sekot līdzi kādas dzērvju ģimenes dzīvei gada garumā – no iespaidīgās riesta dejas, mazuļu audzināšanas līdz pat viņu pirmajam kopīgajam ceļojumam, lielajai dzērvju migrācijai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Iepazīsti! Daba

 

Vai zināji, ka ir sēnes, kuras tumsā spīd? Ka āpši pazemē izrok garu alu sistēmu? Vai ka ziedkāposta ēdamā daļa patiešām ir īsts zieds? Šī izglītojošā grāmata palīdzēs uzzināt daudzus brīnumainās dabas noslēpumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Iepazīsti! Sīkās būtnes

 

Vai zināji, ka tauriņi spēj sajust ar taustekļiem? Vai ka skudras var panest lietas, kas ir vairākas reizes smagākas par pašām? Šī izglītojošā grāmata palīdzēs uzzināt interesantus faktus par kukaiņiem un citām sīkām radībām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Drosmīgs, stiprs, pārliecināts. Kāpēc? Kādēļ? Kā tā?

 

Izzinoša grāmata bērniem no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem: ‍Kāpēc mēs esam tādi, kādi esam? ‍Kā tikt galā ar bailēm? ‍Kad mēs esam drosmīgi? ‍Kad ir svarīgi pateikt "nē"? ‍Kas dara tevi priecīgu un lepnu? ‍Kā man iegūt pašapziņu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Kustīgās bildītes. Ziemassvētki

 

 

Pirmā gudrību grāmatiņa pavisam maziem bērniem, kam noteikti patiks aplūkot skaidri saprotamos attēlus un pašam tos izmainīt. Kā? Pavisam vienkārši – pavelkot, pagrozot vai pabīdot bildītes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Gaišais Ziemassvētku laiks

 

 

Ak, priecīgais Ziemassvētku laiks! Sniegavīrs un viņa draugi zvēriņi priecājas par gaidāmajiem Ziemassvētkiem. Pirmssvētku laiku viņi pavada, spēlējoties sniegā, slidojot, rotājot eglīti un cītīgi mācoties Ziemassvētku dziesmas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Nakts pirms Ziemassvētkiem     

 

 

Bij Ziemsvētku nakts,

Un mājās viss kluss,

Ne čiku, ne grabu,

Pat pelītes dus.

Atklājiet no jauna šo brīnumaino Ziemsvētku dzejoli ar krāšņām ilustrācijām! Atveriet grāmatu un priecājieties par brīnišķīgo svētku ainu ar tēliem, kas atdzīvojas!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Oto negrib ēst dārzeņus

Autors: Gunta Medne

 

 

Burkānus un kāpostus ēd tikai zaķi, paprika ir asa, bet brokolis izskatās pēc koka. Oto negrib ēst dārzeņus. Ja mammai un tētim tie garšo, lai ēd paši. Bet varbūt arī Oto var iegaršoties dārzeņi?

Oto dodas ciemos un atklāj, ka dārzeņi var būt gan garšīgi, gan noderīgi veselībai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Četri gadalaiki ar Bingu. Bing

 

 

Tu jau droši vien pazīsti enerģisko, zinātkāro un dzīvespriecīgo Bingu un Flopu, kurš rūpējas par viņu. Binga draugi Sulla un Pando labprāt iesaistās Binga ikdienas piedzīvojumos un atklājumos. Bet, ja kaut kas nenotiek, kā plānots, nav liela bēda – Flops vienmēr ir blakus, lai palīdzētu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Puksītis

Autors: Rasa Bugavičūte -Pēce, Sandis Pēcis

 

 

Ezītis Puksītis dzīvo Melleņu ieplakā kopā ar mammu un tēti. Viņam ir draugi, klasesbiedri un kaimiņi, ar kuriem kopā gatavoties Ziemassvētkiem. Tā Puksītim rodas daži jautājumi par piparkūkām, karstā dzēriena recepte, svētku dekorācijas un jaunas zināšanas par sirsnīgo kopābūšanas lietu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais ūdensvīriņš

Autors: Otfrīds Preislers

 

 

Mājiņā, kas atrodas Dzirnavu dīķī, piedzimst mazs ūdensvīriņš! Sākumā vecāki ļauj viņam vērot zivis tikai caur logu, taču drīz vien viņš ir pietiekami paaudzies, lai izpētītu dīķi. Bieži ūdensvīriņam līdzi dodas viņa draugs karpu papus Kiprinuss. Reizēm ūdesnpuisēns izkāpj arī krastā un brīnās par cilvēkiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Draugi

Autors: Nora Ikstena

 

Vabulītis ir sirdī brīnumdaris, kurš dzīvo reālā pasaulē. Viņam nav brīnumnūjiņas, tikai paša četras rokas. Dodoties piedzīvojumos kopā ar savu uzticīgo suni Pifānu, Vabulītis skaidri redz, ka apkārtējā pasaulē darāmā ir daudz. Vajag samierināt strīdus, pacelt nokritušos, pabarot izsalkušos, cīnīties ar piktām vējdzirnavām, uzburt pasaku valstību zemes virsū. Vabulītis un Pifāns iekuļas dažādās smieklīgās un mazāk smieklīgās situācijās, kur pārbauda savu spēku. Vabulītis ir ideālists, viņš tic labā uzvarai, Pifāns ir apdomīgāks, taču slinks, tomēr viņa galvā ikreiz rodas neticami risinājumi, bet — galvenais — viņi ir īsti draugi, kam kopā izdodas viss: gan blēņu stāsti, gan labie darbi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Neredzamie plāksterīši

Autors: Inese Zandere

 

Grāmatas varone Anete saskaras ar ikdienas situācijām, kurās reālu pušumu nav, bet sāp. Tās ir tā saucamās “sirdssāpes” – neveiksmes, vilšanās, apvainojumi vai strīdi. To radītajiem neredzamajiem pušumiem nevar uzlikt reālus plāksterīšus. Te var līdzēt tikai neredzamie – mierinājums, mīļums, draudzīgums. Kur atrast plāksterīšus neredzamiem, bet sāpīgiem pušumiem? “Meklējiet nevis aptiekā, bet stāstā!”

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Muminielejā atnāk Ziemassvētki

 

 

Kādā decembra rītā Muminu ģimenes ziemas miegs tiek pārtraukts. Ārā pasaule ir pārvērtusies: visu Muminieleju klāj savāds baltums, svilpastes un murmuļi visur steidzas ar ēdienu un saiņiem. Viņi satraucas par kaut ko, kas ir ceļā uz Muminieleju. Tas šķiet gan mistisks, gan bīstams, un to sauc... Ziemassvētki.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Izgudrotāju ciema Ziemassvētki

Autors: Janno Peldmā

 

 

Ir ziema. Izgudrotāju ciems slīgst dziļā sniegā. Tomēr tā iemītnieki neguļ ziemas miegu. Ciemā turpinās rosīga dzīve. Un Ziemassvētki ir gandrīz klāt...

Vai zini, kā Ziemassvētki tiek svinēti Izgudrotāju ciemā? Kā notiek gatavošanās svētkiem, kā top dāvanas, un vai ciemos ierodas īstais Ziemassvētku vecītis?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 Nosaukums: Izdomā sev auto

Autors: Inese Zandere

 

Dzejoļu varoņi ir dažādi auto un mehānismi, no limuzīna, autobusa un F1 līdz pat pienvedējam, kombainam un atkritumu mašīnai. Automašīnas ir gan ceļotāji, gan pirmklasnieki, gan “autolāčplēši”, kas sargā Latviju, to līdzdalība aptver dažādas cilvēku dzīves jomas un visus gadalaikus ar katram raksturīgajiem darbiem, svētkiem un dabas ainām.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kastaņkoku neticamais piedzīvojums

Autors: Aija Hasinta Smit

 

Koki ir koki. Tie aug zemē, kur iestādīti. Daudzus, daudzus gadus. Bet ko iesākt, ja zemes jaunajam īpašniekam nevajag nekādus kokus? Jādodas uz zemi, kurā tos mīl un gaida. Bet kā? Ne jau bez draugu palīdzības. Ikvienam jāpieliek sava roka (knābis, spārns, ķepa…), lai kastaņkoki atrastu sev jaunas mājas! Šī ir grāmata par kaķi, suni, zvirbuļiem, sīļiem, kurmjiem, ezi, zirnekļiem, bitēm, kastaņkokiem, mazu zēnu... Par gaisa balonu un lidošanu. Bet īstenībā jau par lielu Mīlestību – uz dabu, uz visu dzīvo.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Zelta izlase. Ziemassvētku dzejoļi un dziesmas 

 

Latvijā iemīļotu dzejnieku - Kārļa Skalbes, Jāņa Poruka, Viļa Plūdoņa, Aspazijas, Jāņa Ziemeļnieka, Ojāra Vācieša, Valdas Moras, Rūdolfa Blaumaņa, Leona Brieža, Ineses Zanderes, Alfrēda Krūkļa, Maijas Laukmanes, Guntara Rača Ziemassvētku dzejoļi, kā arī populāri skaitāmpanti, tautasdziesmas un pašu populārāko Ziemassvētku dziesmu vārdi.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Nosaukums: Ziemsvētkuzaurs un nerātnais saraksts

Autors: Toms Flečers

 

Jūs jau zināt, kas ir Nerātnais saraksts, vai ne?

Nu, šogad tajā ir iekļuvuši šādi bērni: Ronijs Riekstkodis, kurš diemžēl ir liels palaidnis; Ērika Prīze, kas nespēj pieskarties vienam konkrētam dārzenim; Mārvins Džonsons, kurš reiz bija labākais lielais brālis pasaulē… un Viljams Tuntulis – zēns, kurš izglāba Ziemassvētkus… divreiz! Un vēl daudzi, daudzi citi bērni, kuru dēļ Nerātnais sarkasts ir kļuvis smagāks par Rātno un tāpēc nu ir apdraudēta pati Ziemassvētku un Ziemassvētku vecīša pastāvēšana!

Taču Ziemsvētkuzaurs ir atgriezies, un viņš dodas apbrīnojami pārdrošā misijā, lai palīdzētu bērniem no Nerātnā saraksta kļūt… rātniem!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Skandars un vienradžu zaglis

Autors: A.F. Stedmena

 

Trīspadsmit gadus vecā Skandara Smita kvēlākais sapnis ir kļūt par vienradža jātnieku. Būt to reto veiksminieku vidū, kuri izraudzīti izšķilt vienradzi. Saistīties ar to uz mūžu, kopā trenēties un sacensties slavas vārdā. Kļūt par varoni. Taču brīdī, kad šis sapnis solās piepildīties, notikumi iegriežas daudz bīstamākās sliedēs, nekā zēns jebkad spētu iztēloties. Baiss un nešķīsts ienaidnieks ir nolaupījis Salas varenāko vienradzi, un, briesmām zogoties arvien tuvāk, Skandars atklāj noslēpumu, kas draud sagraut viņa pasauli uz laiku laikiem…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: 39. izmēra kurpes

Autors: Jānuss Vaikso

 

Kādu rītu piektklasnieks Pauls aizguļas un pirmo reizi mūžā nolemj neaiziet uz skolu. Bastošanas dienā sākas piedzīvojums, kāds viņam ne sapnī nav rādījies. Varbūt tāda ir tā īstā dzīve, kamēr viņš sēž skolas solā? Kāds niecīgs atgadījums izraisa aizraujošu notikumu lavīnu. Īsā laikā Pauls satiek raibu kompāniju: aizdomīgo Kurpjuvīru, kurš gandrīz katru dienu veikalā iegādājas jaunas 39. izmēra kurpes, daiļo Katrīnu, jautro Artūru un viņa meitu Minnu Rīnu, kura drīz vien kļūst Paulam par labu draudzeni. Satraukums, noslēpumi, joki, mīlestība... un kāds neticams stāsts, kas gaidījis īsto brīdi. Vai Paulam un Minnai izdosies atklāt Kurpjuvīra noslēpumu?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Obelisku vārti 

Autors: N.K. Džeimisina

 

Šī ir triloģijas “Salauztā zeme” otrā grāmata.

Beigu gadalaiks kļūst arvien tumšāks, civilizācija pamazām padodas garai, aukstai naktij. Desmitgredzens Alabastrs — neprātis, pasaules sagrāvējs un glābējs — atgriežas, lai apmācītu savu pēcteci Esunu un tādējādi uz visiem laikiem lemtu Mieratnes likteni. Šis gadalaiks turpinās ar pazudušo meitu, ko atrod ienaidnieks. Tas turpinās ar obeliskiem un senu noslēpumu, kas pamazām tiek atslēgts. Mieratne ir kā mūris, kas stāv pretī tradīcijas plūdumam, tā ir arvien biezākā pelnkritī apslēpta cerības dzirksts. Un neviens to nesalauzīs.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Lielā sporta grāmata

Autors: Mauri Kunnass

 

Grāmata piedāvā ieskatu krāšņajā Zvērpils sporta dzīvē un aicina ikvienu – gan lielu, gan mazu – izbaudīt lielisku sporta svētku gaisotni. Ieņemiet vietas ledus arēnas pirmajā rindā, lai vērotu aizraujošu hokeja spēli starp “Zvaniņiem” un “Sivēntiņiem”! Centieties iekļūt VIP ložā tenisa kortos, lai sekotu Vimpeļdonas turnīra izšķirošajiem brīžiem! Iegriezieties Zvērpils stadionā, kad tur norisinās nozīmīgas vieglatlētikas sacensības, kā arī apmeklējiet daudzus citus interesantus sporta pasākumus!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Gads ar stārķiem

Autors: Tomass Millers

 

 

Krāsainā bilžu grāmata iepazīstina ar šo lielo putnu sarkanajos “zābakos” dzīvi gada garumā. Pavasarī uz lauku sētas jumta atgriezies stārķu pāris un ķeras pie ligzdas uzlabošanas. Jau pavisam drīz trīs mazi putnēni ziņkāri noraugās no lielās ligzdas. Mazais lasītājs redz viņu vecākus barības meklējumos, pārdzīvo jauno stārķu pirmos lidošanas mēģinājumus un visbeidzot pavada viņus stārķu tālajā ceļojumā uz ziemošanas vietām Āfrikā. Pavasarī putni atgriežas pie mums un sākas jauns stārķu gads.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kā būtu pakutināt tīģeri

 

Kā būtu pakutināt tīģeri?

Šajā pasakainajā un jautrajā grāmatā mīt vairāki dzīvnieki, kurus tu vari pataustīt un iepazīt.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vāģi: Uz ceļa. Divi stāsti

 

Zibens un Metriņš devušies piedzīvojumu pilnā izbraucienā. Piestāj kopā ar viņiem sāls līdzenumā, kur Metriņš centīsies sasniegt ātruma rekordu, un mežā, kur draugi meklēs leģendāro Lielpēdu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Jocīgie skeletiņi

Autors: Deneta un Alans Ālbergi

 

 

''Tumšajā, tumšajā mājā bija tumšas, tumšas trepes. Zem tumšajām trepēm bija tumšs, tumšs pagrabs. Bet tumšajā pagrabā...'' Pievienojies lielajam, mazajam un sunīša skeletiņam viņu naksnīgi jautrajā pastaigā!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Mazliet drosmes

Autors: Nikola Kiniēra

 

Trusītis Logans vislabāk jūtas mājās. Tāpēc, kad jādodas pirmajā piedzīvojumā, viņš nebūt nav priecīgs. Taču ārpusē ir brīnišķīga pasaule, ja vien viņam pietiks drosmes palūkoties visapkārt...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Troļļi. Svētki

 

Laipni lūdzam Troļļburgā un Bergenburgā – tieši uz svētkiem, kad viss spīguļo, skan dziesmas un līksmas troļļu čalas! Vai vari iztēloties, cik aizrautīgi dzied bergenu koris un cik krāšņi ir izrotāts troļļu koks Bergenburgā?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Troļļi 3

 

Grāmatā lasītāju gaida tikšanās ar sen zināmiem un gluži jauniem aizraujošās troļļu pasaules iemītniekiem. Iepazīsties ar Velveti un Venēru – slaveniem popdziedātājiem, kurus vieno kāds tumšs noslēpums. Vai Popija un Zars kopā ar draugiem spēs stāties viņiem pretī?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Mana mīļā zaķpastala   

Autors: Marika Marcinkus

 

Stāsts no bērna skatu punkta par ļoti mīlošu mammu. Ar humoru apveltītas ilustrācijas attēlo mātes rūpes par bērna drošību ikdienas gaitās, kā arī rosina pašu bērnu kļūt piesardzīgākam un pienācīgi novērtēt iespējamos draudus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kā es kļuvu čempions

Autors: Marika Marcinkus

 

Tā stāsta par mazu zēnu, kas nodarbojas ar hokeju un gūst vērā ņemamus panākumus. Viņš stāsta daugiem, kāds ir sportista dienas ritms, lai nonāktu līdz godalgotai vietai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vecmāmiņa, kas pārvērtās par kucēnu

Autors: Juhani Pitseps

 

Šis ir sirsnīgs, omulīgs un vietām ļoti aizkustinošs stāsts – igauņu rakstniekam un dabas pētniekam Juhani Pitsepam tādi tie ir allaž. Juhani mīl dzīvniekus un putnus, vecus cilvēkus un mazus bērnus. Viņa grāmatas ir labestības pilnas un māca mazajam lasītājam līdzāsdzīvošanas mākslu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vēlēšanās. Disney

 

Aša un viņas draugi dzīvo Rosā - sauktā arī par Vēlēšanos karaļvalsti - vietā, kur viss ir iespējams. Karalis Magnifiko glabā savu pavalstnieku sapņus drošībā pils mūros un piepilda vēlmes īpašā ceremonijā. Aša uzzina, ka dažas vēlēšanās nekad netiks piepildītas. Šīs ziņas apbēdināta, viņa izsaka savu vēlēšanos zvaigznei - un saņem atbildi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Annas lietas

Autors: Anti Sārs

 

Annai ir mamma un tētis, un divi vecāki brāļi: Matss un Samuels. Annai ir arī gulta un drēbju skapis, mīkstās rotaļlietas un leļļu māja, kuru Matss viņai uzmeistaroja kā dzimšanas dienas dāvanu. Viņai ir sarkans lietussargs un baltas čības, un maza mugursoma, kuras iekšpusē pielipusi košļājamā konfekte, ko vairs nekādi nevar dabūt nost. Bet, kad Anna somu uzmauc galvā, viņa tomēr var to konfekti pasūkāt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais pūķis Kokosrieksts un noslēpumainais templis

Autors: Ingo Zīgners

 

Mazais pūķis Kokosrieksts, dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars ir satriekti – nākamajā piektdienā tiek pareģots pasaules gals! Skaidrs, ka draugi netaisās nolaist rokas un bezpalīdzīgi noskatīties, kā pasaule aiziet bojā. Viņi grib noskaidrot, vai pareģojumam ir kāds pamats. Pūķu salas zinātnieks un nākotnes eksperts Orākuliņš domā, ka atbilde jāmeklē aizliegtajā templī, kas atrodas augstu kalnos. Un draugi dodas kārtējā piedzīvojumā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Lennebergas Emīla ziemas grāmata

Autors: Astrida Lindgrēne, Bjerns Bergs

 

Lennebergas Emīls nespēj palikt mierā ne dienu. Pēc katra pastrādātā nedarba viņš tiek ieslēgts galdnieka skabūzī un izgriež glītu koka vīriņu.

Šajā grāmatā tu vari izlasīt par to, kā Emīls Kathultas sētā sarīkoja lielas dzīres, par atgadījumu, kad viņš bučoja mācītāja kundzi, kā arī par Emīla varoņdarbu, kam uzgavilēja visa Lenneberga.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klāruks un 11 vecmāmiņas

Autors: Olga Černa

 

"Klāruks un 11 vecmāmiņas" ir vēstuļromāns – bērnu literatūrā reti sastopams žanrs. Grāmatas formāts un dizains veidots pastkartes formātā. Klāruka vectētiņš Tomāšs, kurš meiteni audzina, ir skursteņslauķis. Kādu dienu viņš nokrīt no jumta un nokļūst slimnīcā, bet Klārukam jāpaliek pie diezgan nejaukas kaimiņienes. Meitene raksta vectētiņam vēstules, no kurām viņš saprot, ka Klārukam labi neklājas. Vectētiņš nosūta mazmeitu pa kārtai pie dažādām senām jaunības draudzenēm, kas viņu kādu laiku pieskata un audzina – katra pēc savas gaumes un saprašanas. Klāruka dzīve bez vectēva ir grūta, bet neticami interesanta, jo par viņu rūpējas veselas 11 vecmāmiņas!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kas Zoodārzā notiek naktī      

Autors: Egīls Zirnis

 

Bilžu grāmatas tekstu veido viens dzejolis, kurā drastiskās divrindēs tēlota zoodārza naktsdzīve. Priekšstats par “dzīvnieku karnevālu”, kurā cilvēki pārģērbušies par dzīvniekiem un mēģina tos atdarināt, te ir apvērsts pat ne otrādi, bet pavisam citādi – dzīvnieki paši pārģērbjas par citiem dzīvniekiem. Tēlot cilvēkus viņiem nemaz neinteresē, ja nu vienīgi tādus cilvēku pasaules tehniskos milžus kā ceļamkrāns un tramvajs. Vienīgais cilvēks šajā dzejolī ir aizmigušais sargs, kas no rīta, kad Zoodārzā iestājies miers un visi dzīvnieki atgriezušies savās ierastajās ādās un būros, turpina krākt – bet lauvas vēderā.  

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vēders un Galva

Autors: Inguna Cepīte

 

Grāmatā gudri un reizē bērnišķīgi, metaforiski, gandrīz simboliski un reizē gaiši rotaļīgi sadzīvo vēders un galva (matērija un gars, ideāli un ikdienība, ķermenis un domu/jūtu lidojums) – ikkatra indivīda un reizē visas civilizācijas mūžīgie pārinieki un pretmeti. Šeit, par laimi, viņi nesakaujas, jo labi pārvalda savus nenovēršamos sīkos kašķus un atrod kopīgo mērķi. Viņi abi kopā vēlas ieraudzīt absolūto dabas varenību un daili – jūru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Belly and Head

Autors: Inguna Cepīte

 

 

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kamils, kurš skatās ar rokām

Autors: Tomašs Malkovskis

 

Kamils ir tāds pats kā citi bērni: viņš ir jautrs, dzīvespriecīgs. Tas nav parasts uzaugšanas stāsts, jo zēns jau kopš dzimšanas ir akls, taču ar ģimenes palīdzību Kamils iemācījies izmantot īpaši aso dzirdi, rosināt iztēli un “skatīties ar pirkstiem”. Viņa skatījums uz dzīvi ir bagāts, ironisks, dažreiz smieklīgs, dažreiz aizkustinošs. Bet vai viņš tiešām tik ļoti atšķiras no citiem? Kamils atgādina – ja ļoti gribam, varam darīt jebko.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mana vecmāmiņa mani nepazīst

Autors: Iva Bezinoviča- Haidona, Hana Tintora

 

Grāmatā atainotas attiecības starp Emmu un viņas vecmāmiņu Zrinku, kura strauji sāk aizmirst cilvēkus un notikumus. Agrāk vecmāmiņa Emmai vienmēr atbildēja: “Labi!” – un viņas devās pārgājienos un nakšņoja teltī, viņas skrēja un brauca ar riteņiem, viņas peldējās jūrā, ierīkoja slēpņus un būvēja mājiņas kukaiņiem, zīmēja komiksus, lasīja avīzes, rakstīja pasakas. Nekas nebija neiespējams! Vecmāmiņa visu zināja, visu varēja! Līdz kādu dienu vairs nevarēja.

Runāt par slimībām, vecumu un nāvi nav viegli – īpaši ar bērniem. Šis stāsts var kļūt par labu palīgu sarunai ar bērniem par vecumu, mirstību un mūžīgo mīlestību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Mans brālis ķer dinozaurus

Autors: Džākomo Macariols

 

Tev ir pieci gadi, divas māsas, un tu ļoti vēlētos, kaut būtu arī mazāks brālītis, ar kuru kopā spēlēt futbolu. Kādu vakaru vecāki paziņo, ka tev būs brālis un ka viņš būs īpašs. Tu esi laimīgs – "īpašs" tev nozīmē "supervaronis". Tu pat izvēlies viņa vārdu: Džovanni. Kad Džovanni piedzimst, tu pamazām saproti, ka, jā, viņš atšķiras no citiem, bet viņam nav superspēju.
Tad tu uzzini frāzi "Dauna sindroms", un sākotnējais prieks pārvēršas nepatikā, pat kaunā. Tikai vēlāk sapratīsi, ka sākotnējā doma nemaz nebija tik nepareiza. Ļauj Džovanni dzīvespriekam pārņemt tevi savā varā un secināt, ka, iespējams, viņš patiešām ir supervaronis. Un katrā gadījumā – tavs labākais draugs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Gangsteromīte uzbrūk atkal

Autors: Deivids Valjamss

 

Gangsteromīte atkal ir klāt!

Bet kā gan tas iespējams, ja Bena lieliskā omīte jau grāmatas “Gangsteromīte” noslēgumā devās mūžībā?

Tomēr visās ziņās atkal stāsta par gandrīz neiespējamām visvērtīgāko dārgumu zādzībām, un katrā nozieguma vietā tiek atrastas starptautiskās dārglietu zagles MELNAIS KAĶIS (tā sevi dēvēja Gangsteromīte) pēdas.

Kurš gan varēja īstenot tik pārdrošas laupīšanas, ja Gangsteromītes vairs nav? Vai Benam izdosies noskaidrot patiesību un pierādīt, ka viņš nav vainīgs?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Tās ir tikai superspējas

Autors: Lelde Jauja

 

Gabi Ela ir neparasta meitene. Tikai nevienam nesaki, bet viņai piemīt superspējas! Viņa prot, piemēram, izdomāt vislabāko iesauku un klasē kļūt neredzama. Superspējas reizēm ir lieliski palīgi, ja vien starp īpašajām prasmēm nebūtu arī spēja visu sabojāt... Kā lai saglabā draudzības skolā un labi jūtas mājās, ja viss ir tik sarežģīti?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Jandāliņš

Autors: Kārlis Vērdiņš

 

 

“Jandāliņā” atkal satiekas Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājumos sastapti varoņi – tēti, mammas un viņu mazuļi, kuru sīkās roķeles stingri sagrābj savus vecākus kā ķīlniekus, liekot viņiem gan rūpēties un raizēties, gan priecāties un spēlēties, kopā ar bērniem apgūstot pasaules kārtību. 

 

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums:  1984. Grafiskais romāns

Autors: Džordžs Orvels

 

Viena no 20. gadsimta nozīmīgākajām grāmatām pirmo reizi pieejama grafiskā romāna formā.

Karš ir miers. Brīvība ir verdzība. Nezināšana ir spēks. Londona ir drūma pilsēta Okeānijā – totalitārā valstī, kur tevi vienmēr vēro Lielais brālis un domu policija spēj nolasīt teju vai katru tavu domu. Vinstonam Smitam draud nāvīgas briesmas tādēļ vien, ka viņa atmiņa joprojām darbojas. Iesaistījies aizliegtā mīlas dēkā, Vinstons rod sevī drosmi pievienoties slepenai revolucionāru organizācijai, sauktai par Brālību, kuras vienīgais mērķis ir pilnībā iznīcināt Partiju. Kopā ar savu mīļoto, Džūliju, viņš riskē ar dzīvību izmisīgā cīņā pret visaptverošo varu.

Izdevējs: Zvaigzne ABC

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Minecraft. Lieliskas miniatūrās būves

 

 

Uzzini, kā "Minecraft" vidē projektēt, būvēt un pārveidot vairāk nekā 20 nelielus objektus - gan raķeti un raktuvju vilcienu, gan džungļu templi, bāku, velkoni un vēl daudz ko citu. Detalizēti norādījumi, dažādas viltības un padomi palīdzēs apgūt jaunus paņēmienus, kā arī izkopt jau esošās iemaņas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums:  Tatu un Patu ērmīgie izgudrojumi cauri laikiem

Autors: Aino Havukainena, Sami Toivonens

 

Brāļi Tatu un Patu dzīvo Ērmotnē, kur visu dara citādi nekā pie mums. Tāpēc viņi aizrautīgi pēta mūsu pārsteidzošo pasauli, šoreiz – izgudrojumu vēsturi. Zēniem šķiet, ka, radot dažādas ierīces, būtu lieti noderējuši arī ērmotniešu prāti. Kā gan cilvēki varējuši iztikt bez pagalma bumbas vai saliekamā imperatora? Grāmata iepazīstina ne tikai ar Tatu un Patu atjautīgajiem rīkiem, bet arī ar īstiem vēsturiskiem izgudrojumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mēs pētām nakti. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem bērnu jautājumiem. ‍Kāpēc vakarā kļūst tumšs? ‍Kāpēc miegs mums ir svarīgs? ‍Kāpēc mēs sapņojam? ‍Kuri dzīvnieki neguļ naktī? ‍Kas notiek pilsētā naktī? ‍Kādas īpašas naktis mēs svinam?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums:  Ko būvē dzīvnieki

 

Daudzi dzīvnieki ir patiesi lieliski arhitektūras meistari! Šajā neparastajā ilustrētajā atlantā lasītājs iegūs bagātīgu informāciju par visdažādākajiem dzīvnieku mājokļiem, kas tiek veidoti gan uz zemes, gan pazemē, uz ūdens, zem ūdens, kokos un citur.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kas aug mežā

Autors: Katerina Mihaiļicina

 

Grāmata ir ne vien stāsts par to, kā mazliet īgnais āpsis un palaidnīgās vāveres izglāba pasauli, tas ir, dzimto mežu. Bet arī – cik nokrāsu ir dižskābaržu un skābaržu rudens lapām, kā egle un lapegle gatavojas ziemai un kāpēc nedrīkst dedzināt nokaltušu zāli un kokus, pat ja šķiet, ka tur neviens nedzīvo. Grāmata liek aizdomāties, cik vērtīgas ir atmiņas un dzīves gudrības, ko var apgūt no saviem tuvajiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Gudras domas zinātkāriem prātiem. Ievads filozofijā

Bērni kopš mazotnes ir lieli filozofi. Viņi uzdod svarīgus jautājumus – par laiku, nāvi, laimi un visu lietu nozīmi. Tomēr bieži iedzimtā zinātkāre netiek apmierināta, un ar laiku jautājumi apsīkst. Grāmata aicina pievienoties atbilžu meklēšanai un nebeidzamajai filozofijas sarunai (dažas apskatītās tēmas: ir grūti saprast, ko mēs īsti gribam; cilvēki nav ļauni, tikai nelaimīgi; personība un izskats). Iepazīstinot ar nozīmīgākajiem filozofiem no dažādiem vēstures periodiem un pasaules malām, grāmata parāda, ka viņu idejas joprojām turpina būt noderīgas, un sniedz ieskatu, kā izprast dzīvi un padarīt to kaut mazliet vieglāku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Tīrība. Higiēnas vēsture       

Autors: Pjotrs Soha, Monika Utņika - Strugala

 

Grāmatā uzzināsiet daudz interesanta. Kā senie ēģiptieši tīrīja zobus? Kur pilsētnieki senāk izgāza naktspodu saturu un kā slaucīja dibenu, pirms tika izgudrots tualetes papīrs? Kāpēc savulaik uzskatīja, ka mazgāšanās ir kaitīga? Kādam nolūkam tika izgudrotas parūkas un kur dabiskās vajadzības kārto astronauti? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbildi sniedz šī asprātīgā un izglītojošā grāmata. Iedziļinieties tīrības – un arī netīrības – vēsturē un uzziniet, kā dažādos laikmetos un dažādās pasaules malās ļaudis kopuši savu ķermeni. Apģērbu un mitekli, kā gadsimtu gaitā mainījušies priekšstati par higiēnu un arī to, kāpēc neliels daudzums netīrumu reizēm nāk par labu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Klimata pārmaiņas pasaulē     

Autors: Andrea Minoljo, Laura Fanelli

 

Grāmata bērnos rosinās izpratni par klimata pārmaiņām pasaulē un dos vērtīgus padomus, lai tās mazinātu. Lasot grāmatu, bērni uzzinās, kā klimata pārmaiņas ietekmē cilvēku dzīvi uz visas mūsu planētas. Katrā nodaļā ir vienkārši un saprotami strukturēti apraksti ar galvenajiem faktiem par klimata pārmaiņām, ko papildina krāsainas ilustrācijas, informācija par pozitīvām iniciatīvām, kādas jau notiek, kā arī padomi bērniem, ko darīt lietas labā.

Bērni gūs izpratni par tādām tēmām kā globālā sasilšana, sausuma pastiprināšanās, jūras līmeņa celšanās, urbanizācija, dabas katastrofas un to cēloņi, piesārņojumu un citām, vienlaikus uzzinot, kā tiek pārstrādāti atkritumi, kāpēc jāaptur gaisa piesārņošana, kā veidojas tropiskais ciklons, kā klimata pārmaiņas ietekmē savvaļas dzīvniekus un kādēļ svarīgi saglabāt bioloģisko daudzveidību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mumina piedzīvojumi dabā. Grāmatiņa ar pārsteigumiem

 

Trollītis Mumins dodas jaunā piedzīvojumā, lai atrastu savu draugu Susuriņu! Kur gan viņš ir paslēpies?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vienradžu stāsti

Autors: Stefānija Mosa

 

Pievienojies vienradžiem, kuri ceļo uz dinozauru laikmetu, uzbur sniegu, piepilda bērnu sapņus, piedalās kūku konkursā un dara vēl daudz ko citu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Meklē lietas!

Autors: Suzane Gernhoizere

 

Kādi dzīvnieki dzīvo zemnieku sētā? Kādu tehniku izmanto lauku darbos? Vienpadsmit lieli attēli tev atklās interesantu un izglītojošu informāciju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums:  Meža iemītnieki. Eju meklēt

 

Grāmatā stāstīts par lācēnu, kurš kopā ar draugiem spēlē paslēpes. Lācēns meklē meža klajumā, pie dīķa, pļavā, pat koku galotnēs un gaisā, līdz nonāk savās mājās – kalnos. Mazie lasītāji tiek aicināti lācēnam palīgā. Grāmatai pievienots burvju lukturītis, kura gaismā var ieraudzīt visus labi paslēpušos tēlus. Pavisam viegli – aptumšotā vietā (vannasistabā, tumšākā istabas stūrī vai vienkārši zem galda) uzspīdini gaismiņu grāmatas lappusēm, un ieraudzīsi visus lācēna draugus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kaķu namiņš

Autors: Halina Vdovičenko

 

Pirms viņi nokļuva plašajā "36 un 6 kaķu" saimē, pašiem mazākajiem kaķēniem uz ielas neklājās viegli. Uzzini, kā mazuļi pavadīja ziemu un atrada īstu draudzību! Aizkustinošs stāsts par māju meklējumiem, izdomu un ziemas brīnumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vinnijs Pūks. Zvaigznes un vēlēšanās

 

Reiz kādā vakarā Kristofers Robins iepazīstināja Vinniju Pūku ar zvaigznājiem debesīs. Vēlāk Pūks centās izskaidrot visu par lāčiem un jostām debesīs savam draugam sivēnam, kurš bij nolēmis nakšņot brīvā dabā. Šķiet, katram draugam ir savs viedoklis par to, kas redzams debesu jumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kā apskaut ezi

Autors: Jana Bauere, Peters Škerls

 

Ezis apmierināti dzīvo savu dzīvi līdz pat brīdim, kad viņu pārņem spēcīga vēlēšanās kādu apskaut. Viņš gribētu apskaut ziloni, lāci, bet kurš gan apskaus durstīgu ezi? Rādās, ka tāda drosminieka nemaz nav. Nabaga ezis ir gluži izmisis. Viņa draugs Pipe ķeras pie šo sarežģījumu risināšanas, un viss, protams, beidzas labi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Donalds Daks. Komiksu albums

 

Paviesojies paralēlajā dimensijā kopā ar Donaldu Daku un sastopi savus iemīļotos varoņus pavisam neierastās lomās. Lasi un uzzini, kas šoreiz padomā Suņapuikām, kādā ķibelē atkal iekūlušies Spruksts un kas atgadās, ja kosmosa stacijas lifta telpā piemirstas aizslēgt durvis. Dzen pēdas Knapa Makdaka veiksmes monētai un esi gatavs jautrībai un jauniem, aizraujošiem piedzīvojumiem!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Stāsts par kaķi, kurš izglāba grāmatas

Autors: Sosuke Nacukava

 

“Nacuki grāmatnīca” ir pavisam neliels lietoto grāmatu veikaliņš pašā pilsētas nomalē. Tā iekšpusē grāmatplaukti slejas līdz pat griestiem un ir piekrauti ar brīnišķīgām grāmatām. Rintaro Nacuki ļoti patīk šī vieta, kuru reiz izveidojis viņa vectēvs. Šeit Rintaro ir pavadījis neskaitāmas laimīgas stundas, lasot grāmatas pēc sirds patikas. Ideāls patvērums zēnam, kurš jūtas diezgan vientuļš. Pēc vectēva nāves Rintaro ir patiesi bēdīgs, jo tā vien šķiet, ka grāmatnīcu nāksies slēgt. Bet uzrodas runājošs kaķis, vārdā Tīģeris, ar neparastu lūgumu. Kaķis meklē grāmatmīli, lai kopā ar viņu paveiktu ko svarīgu. Tā nu šis savādais pāris dodas brīnumainos piedzīvojumos, lai izglābtu grāmatas no cilvēkiem, kuri tās ir ieslodzījuši, bojājuši un… nodevuši.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Sirdslietas

Autors: Agnese Vanaga

 

Komiksa “Sirdslietas” 25 epizožu varones ir divas sirdis – būtnes ar atšķirīgiem raksturiem, kas meklē draudzību un cenšas saprasties. Tās spēlējas un ķīvējas, spriedelē, kaitina viena otru un rūpējas viena par otru, pamazām cenšoties izaugt par vienkārši labām sirdīm. Vai vienkārši būt labam nav pats sarežģītākais uzdevums?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Alise Trakajā zemē

Autors: Ēvalds Flisars, Hana Tintora

 

Visiem zināmā Alise pēc atgriešanās no Brīnumzemes un viņas tēvocis Lēkātājs neparastā veidā nokļūst Poterūnijā. Kartē šo zemi neatradīsiet – tā ir putekļaina sala okeāna vidū, kuras iemītnieki iztērējuši visus dabas resursus, izņemot mālam līdzīgo materiālu potiju. Lai galvaspilsēta Potingtona neiegrūtu tukšumā, kas veidojas zem tās pamatiem, ir nepieciešams aizvien vairāk atbalsta kolonnu, kuras tiek celtas no sadauzītiem potija izstrādājumiem. Alises tēvocis Lēkātājs, kurš ir ekonomisko problēmu risināšanas konsultants, tiek nolīgts, lai noturētu Poterūniju virs jūras līmeņa, un abiem sākas galvu reibinoši un, maigi sakot, neticami piedzīvojumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Šušnirks un spoku muiža

Autors: Arno Jundze

 

Grāmata ir saistošs un asprātīgs stāsts bērniem par košo, neparastiem personāžiem un aizraujošiem notikumiem bagāto pasauli - Ķiparzemi. Lai gan šai pasaulē valda izteikta labestība, tomēr tas neliedz varoņiem doties īstos piedzīvojumos un reizumis iekulties arī īstās nepatikšanās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kaušļa sirds

Autors: Juta Nimfiusa

 

Kajam pakrūtē ieperinājies milzīgs niknums, kas liek darīt nejaukas lietas. Viņš slikti mācās, izrunājas un dara pāri mazākajiem, tāpēc bērni no viņa izvairās. Skolotāji jūtas bezpalīdzīgi, un Kajam draud izslēgšana no skolas. Kad klasē ierodas jauniņā, Grēta, klases audzinātāja ieceļ zēnu par viņas aizbildni – tā ir pēdējā iespēja parādīt, ka viņš gatavs laboties. Taču tas nav vienkārši, jo Grēta ir īpašais bērns, lēnīga un ļoti emocionāla, tāpēc Kajam jāmācās būt pacietīgam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klanu suņi 4. Grūtais ceļš

Autors: Ērina Hantere

 

Kad no bara nošķīrušies suņi sastopas ar baisiem draudiem, daži celsies, bet citi – kritīs. Leo un alfa beidzot ir noslēguši trauslu pamieru, tomēr saitessuņu un savvaļas suņu vidū joprojām valda spriedze. Viņi dodas meklēt jaunu mājvietu iespējami tālu no asinssuņu apmetnes un atklāj, ka patiesi droši nevar justies nekur. Lielajā Rūcienā ir izdzīvojis kāds cits bars, un šie suņi ar viņu neprātīgo vadoni priekšgalā, iespējams, izrādīsies paši bīstamākie Leo draugu ienaidnieki.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Paper Towns

Autors: John Green

 

Quentin has always loved Margo Roth Spiegelman, for Margo (and her adventures) are the stuff of legend at their high school. So when she one day climbs through his window and summons him on an all-night road trip of revenge he cannot help but follow.

But the next day Margo doesn’t come to school and a week later she is still missing. Q soon learns that there are clues in her disappearance . . . and they are for him. But as he gets deeper into the mystery – culminating in another awesome road trip across America – he becomes less sure of who and what he is looking for.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: 101 vienradzis un viss, kas par tiem jāzina!

Autors: Aleksandra Helma, Rūbija van der Bogena

 

Vai zini, kā rodas vienradžu mazuļi? Un to, ka vienradži ragu var izmantot durvju atvēršanai atslēgas vietā vai kā lukturīti, naktī lasot zem segas? Visās šī vārda nozīmēs FANTASTISKA grāmata, ko radījuši pasaules labākie vienradžologi. Tā gan lieliem, gan maziem vienradžu faniem liks lēkāt no sajūsmas!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Viss par dinozauriem. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

‍Kas bija dinozauri? ‍Kad un kur dzīvoja dinozauri? ‍Kā dinozauri aizstāvējās? ‍Cik lieli bija lielākie dinozauri? ‍Ko ēda augēdāji? ‍Cik bīstami bija gaļēdāji?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Mēs pētām zvaigznes un planētas. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

Kādi debesu ķermeņi lido kosmosā? ‍Kāpēc zvaigznes dziest? ‍Kā veidojas pavadonis? ‍Kuras planētas riņķo ap mūsu Sauli? ‍Ar ko var ielūkoties kosmosa telpā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kad iestājas tumsa. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

Kad pienāk nakts? ‍Kāpēc man jāguļ? ‍Ko var redzēt tumsā? ‍Kurš vēl guļ? ‍Kas naktī notiek dārzā?‍

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Iela, luksofors un satiksme. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

Izzinoša grāmata bērniem no 2 līdz 4 gadiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Viss par ugunsdzēsību. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

‍Kādi ir ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pienākumi? Kā kļūt par ugunsdzēsēju? Kā man rīkoties ārkārtas situācijā? Kur vēl palīdz ugunsdzēsēji glābēji?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kikas Mikas enciklopēdija. Vēlos noskaidrot, kāpēc

 

Grāmata visiem maziem un lieliem kāpēcīšiem, kuriem mieru nedod dažādi jautājumi. Mums apkārt ir tik daudz KĀPĒC, taču vai kāds zina visus TĀPĒC?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Harija Potera burvju almanahs 

Autors: DŽ.K. Roulinga

 

Ienirstot krāšņi un detalizēti ilustrētajā Harija Potera pasaulē, tu iepazīsi maģiskus dzīvniekus, priekšmetus un vietas, izpētīsi kartes un vēstures līkločus un uzzināsi milzumdaudz interesantu faktu. Tu atkal satiksi iemīļotus tēlus, izdzīvosi neaizmirstamus mirkļus un apmeklēsi ievērojamas vietas – no “Harija Potera un Filozofu akmens” līdz pat “Harijam Poteram un Nāves dāvestiem”.
Šai grāmatā ir viss – no burvestību tekstiem līdz Šķirmicei!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Saules sistēma. Uzzini vairāk! 

 

Jaunajā grāmatā ir daudz interesantu faktu un brīnišķīgu attēlu. Te var uzzināt, piemēram, cik asteroīdu varētu būt mūsu Saules sistēmā, ar ko pundurplanētas atšķiras no planētām, kuras planētas, tāpat kā Zeme, ir iežu planētas kura planēta ir vislielākā, kura - viskarstākā un kura ir vienīgā, kas nav nosaukta kāda romiešu dieva vārdā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Īsa pamācība lasīšanā/lasināšanā

Autors: Māra Ozola

 

Vai bērns mūk no grāmatas gluži kā sists? Kā paskaidrot bērnam, kāpēc lasīt ir labi, svarīgi, vajadzīgi un aizraujoši? Kā panākt, ka bērns ar prieku ķeras pie grāmatas un kļūst aizvien patstāvīgāks šajā nodarbē? Ar tādu nodomu radīta grāmata “Īsa pamācība lasīšanā/lasināšanā”. Grāmata ir skatāma no abām pusēm. Tās galvenā puse paredzēta vairāk bērna acīm individuāli, taču otrā paredzēta vecākiem un pedagogiem kopā ar bērniem. Bagātīgais ilustrāciju klāsts palīdzēs ne tikai pievērst uzmanību grāmatai, bet arī palīdzēs paturēt prātā galveno vēstījumu. “Īsa pamācība lasināšanā” ir doti praktiski padomi, kā izvairīties no kļūdām, ko pieļāvuši tik daudzi vecāki “lasināšanas” procesā. Ir laiks ne tikai mācīt lasīt, bet mācīties pašiem, kā lasināt savus mazos un pat lielos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Spēle Piedzīvojumu grāmata Gūstekne

 

Piedzīvojumu grāmata “Gūstekne” ir komikss, kas apvienots kopā ar spēli. Tu iemiesojies galvenā varoņa tēlā aizraujošā stāstā, kurā tavas izvēles nosaka tavu progresu. Vispārīgi runājot, spēles gaitu nosaka sekošana komiksa paneļiem, kuri satur norādes, mīklas un lamatas, kā arī izvēles izdarīšana par to, kurp doties un ko darīt. Tam visam palīdzēs gan vērīga acs, lai pamanītu apslēptās norādes, gan ass prāts, lai atrisinātu mīklas. Tāpat kā jebkurā spēlē tu vari zaudēt - un dažreiz pat ļoti skarbi!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Esi/spēles lieliem un maziem

Grāmatas saturā spēles, metodes, idejas emocionālās un sociālās inteliģences attīstīšanai,  kuras pielietojamas un piemērotas dažādiem emociju, izjūtu, vajadzību mirkļiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Esi/emociju spēles

 

Grāmatā ir izpētītas 10 pamata emocijas - skumjas, bailes, prieks, kauns, vaina, dusmas, interese, nicinājums, riebums, pārsteigums. Teorētiskais ieskats sniedz atbildes uz jautājumiem: Kāda nozīme un funkcija ir emocijai? Kādas situācijas ierosina emociju? Kādas ķermeņa reakcijas izraisa emocija? Grāmatas saturā ir vairāk kā 30 metodes kā spēles, kuras spēlējot, tiek līdzēts atpazīt, izprast un pieņemt visas emocijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri