Jaunākās grāmatas
 

Nosaukums:  Kas ir mīlestība, mazā Moni?

Autors: Rosio Bonilla

 

Mazajai Moni patīk pastaigāties ar savu suni Maksu. Viņi brīnišķīgi saprotas, bet ar pieaugušajiem reizēm ne tik labi. Īpaši, kad tie runā par mīlestību. Viņi saka, ka tā spēj gāzt kalnus, tomēr to varot atrast arī mazās lietās. Ja mīlestību nevar ne redzēt, ne sataustīt, ne uzgleznot, kā viņi zina, kas tā ir?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mana digitālā ģimene

Autors: Amēlija Žavo, Annika Masona

 

Cepumiņš bija laimīgākais suns pasaulē... līdz brīdim, kad mājās parādījās planšetes, viedtālruņi un videospēļu konsoles. Ģimene ir kā pielīmēta pie ekrāniem, un tas vairs nav izturams. Viņi ir jāatbrīvo!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Piktulis

Autors: Aprilkind, Barbara van den Špeilhofa, Stefans Prikens

 

Rūpīgi celtā mājiņa atkal un atkal sabrūk, lai gan trollītis tik ļoti cenšas. Āboli nekrīt zemē no koka, un papīra kuģīši cits pēc cita nogrimst... Nebūšanas mazo trolli nokaitina. Pamatīgi nokaitina. Dusmas viņā mutuļot mutuļo. Viņš klīst apkārt kā pikts negaisa mākonis. Īsts Piktulis! Tas sarūgtina trollīša draugus, kuri beidzot neiztur un dodas projām. Vai mazajam trollim izdosies visu vērst par labu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Lapsa, vārna un... Latviešu tautas pasakas

 

Grāmatā ievietotās pasakas bērni mācās lasīt zilbi pa zilbei. Lai bērniem palīdzētu uztvert tekstu un lasīšana būtu aizraujošāka, pasakas papildina krāsainas ilustrācijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Suns, kaķis un... Latviešu tautas pasakas

 

Grāmatā ievietotās pasakas bērni mācās lasīt zilbi pa zilbei. Lai bērniem palīdzētu uztvert tekstu un lasīšana būtu aizraujošāka, pasakas papildina krāsainas ilustrācijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Varde, vilks un... Latviešu tautas pasakas

 

Grāmatā ievietotās pasakas bērni mācās lasīt zilbi pa zilbei. Lai bērniem palīdzētu uztvert tekstu un lasīšana būtu aizraujošāka, pasakas papildina krāsainas ilustrācijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sandalītes Kreisiņas piedzīvojumi

Autors: Darja Žeļeznova

 

Reiz dzīvoja sandalīte Kreisiņa. Un, kā jau visām sandalītēm, kurpēm un citiem apaviem, viņai bija māsiņa Labiņa. Taču reiz gadījās, ka Kreisiņa palika uz ielas gluži viena. Tai garām steidzās sporta apavi un cēli gāja lietišķas kurpes, bet neviens nevēlējās mazajai sandalītei palīdzēt…
Vai Kreisiņai izdosies nokļūt mājās? Vai nopietnie un mazliet biedējošie policista zābaki viņai palīdzēs?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazā kamenīte Bumbulīte

 

Mazajai kamenītei Bumbulītei ir ļoti mazi spārniņi. “Ar saviem sīkajiem spārneļiem tu nekad nevarēsi lidot!” citi izsmej Bumbulīti. Taču drīz mazā kamenīte uzzina, ka viņai nevajag lielus spārnus, lai lidotu, viņai nepieciešama tikai drosme.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Ferdinands un Pū. Ceļojums uz Austrāliju

Autors: Lina Žutaute

 

Kuram gan vēl ienāks prātā doma ceļot uz Austrāliju, ja ne Ferdinandam? Viņš taču nav šāds tāds parasts kaķis, bet gandrīz vai slavenā ceļotāja un atklājēja Fernāna Magelāna vārdabrālis! Par šo vīru stāstīja televīzijā. Un vista Petūnija, kurai allaž nav miera, Ferdinandam ar prieku pievienosies.
Austrālija ir pilna ar strausiem - brīnumjaukiem lielacainiem skaistuļiem -, un te nu paveras fantastiska iespēja atrast īsto mīlu. Pūciņš, bez šaubām, ir gatavs sekot draugiem kaut līdz pašai pasaules malai.
Un vai ceļojums vispār ir iedomājams bez viltīgiem, negaidītiem palīgiem un jauniem atklājumiem?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Tango un Tūtiņa sēnēs

Autors: Māra Zālīte

 

Tango un Tūtiņa ir divi bērni, tikai ar četrām kājām. Nemierīgie un zinātkārie sunīši izdomā labu attaisnojumu, kāpēc viņi drīkstētu vieni paši doties uz mežu, kamēr krustmātes nav mājās: sēņošana nebūs nekāda aizliegtā klaiņošana, turklāt viņi grib sameklēt tieši suņu sēnes, kuras vēl nekad nav redzējuši. Mežā gan grāmatas varoņiem, gan lasītājiem atklājas daudz noslēpumu. Satiktās sēnes ļauj bērniem saprast sarežģīto sēņu pasaules uzbūvi, kas aptver visu pasauli, izplatīšanos, dažādās īpašības, attiecības ar citiem meža iemītniekiem un arī ar cilvēkiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Lilī un burvju kaķis Bubass

Autors: Baiba Zīle

 

Ejot pirkt saldējumu, Lilī pat nenojauš, ka nonāks burvju bibliotēkā. Tur viņa iepazīsies ar bibliotekāru – runci Bubasu, satiks jaunus draugus un neparastas būtnes, kā arī stāsies pretī lielākajam ļaundarim Vilkam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kurš sasēdēja brūno sieru

Autors: Ērlenns Lū, Kims Jorteijs

 

Karalis uzaicina uz pili pasaulē labāko brūno sieru. Vilcienā atklājas, ka uz siera parādījušies dibena nospiedumi. Karaļa brūnais siers ir sasēdēts! Tiek izsaukts Flufenberga kungs, pasaulē labākais detektīvs, kurš ātri aptver, ka dibenbandīts joprojām atrodas vilcienā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Kas tu būsi, kad izaugsi, jeb ceļojums ar noslēpumu

 Autors: Ieva Samauska

 

Jānītis kopā ar vectēvu dodas savā pirmajā ārzemju ceļojumā – viņi lido uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu. Jānītis nebūtu Jānītis, ja viņam jau lidostā ik uz soļa negadītos pa noslēpumam, un viņu kā allaž urdīt urda nerimstoša zinātkāre iepazīt dažādas profesijas. Lidostas darbinieki, stjuartes, pat smaržu degustators!

Prāga Jānīti un vectēvu sagaida krāsaina, aizraujošiem piedzīvojumiem un, protams, noslēpumiem pilna, bet vislielākais pārsteigums viņus gaida lidmašīnā pirms atceļa uz mājām…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Izmeklētāji no 3.A

Autors: Ilmars Tomusks

 

Tīnas un Mada, bērnu, kas līdzinās viens otram kā ūdens lāses, tētis no tantes saņem mantojumā vecu grāmatu sadzeltējušām lapām. Bērni skolā uzzina, ka tas ir ārkārtīgi vērtīgs izdevums.
Grāmatu Mežaparka ģimnāzijas bibliotēkā izstāda apskatei, bet kādā liktenīgā naktī tā tiek nozagta. Policisti nozieguma vietā neatrod ne lietiskos pierādījumus, ne pirkstu nospiedumus.
Grāmatas īpašnieki – trešās A klases skolēni Tīna un Madis – kopā ar divpadsmitās klases absolventu Paulu paši uzsāk izmeklēšanu. Tā viņus aizved pat uz citu valsti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: ērkulis

Autors: Evelīna Dacjūte

 

Alisi un viņas pūdeli Barbarisu var pazīt pēc kuplajām cirtām. Mēdz sacīt, ka tie, kas dzīvo kopā, kļūst līdzīgi. To var teikt arī par šiem diviem draugiem! Laukā ir tveicīga vasara, un suni moka karstums: ar tik biezu kažoku jauki ir tikai ziemā. Atliek viens – doties uz frizētavu. Viss jau būtu labi, taču Barbariss baidās no šķērēm un friziera Toda, kurš tās šņikstina. Alise ir spiesta upurēties un ziedot savas cirtas, kas viņai ir tik ļoti dārgas. Vai ar šo upuri pietiks, lai Barbariss pārdomātu un ļautu sevi apcirpt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Papīra klavieres

Autors: Elizabete Šteinkelnere

 

16 gadus vecā Maija savas jūtas izsaka vārdos un attēlos. Viņa ieraksta savu dzīvi dienasgrāmatā, kas vienlaikus ir arī skiču burtnīca. Maija vēl mācās skolā, bet arī strādā sulu veikalā un bieži rūpējas par divām jaunākajām māsām, lai vientuļā māte varētu atpūsties. Katrai māsai ir cits tētis. Maijas āriene un uzvedība neatbilst ierastajām ārējā skaistuma normām, bet viņa veiksmīgi saceļas pret aizspriedumiem, saņem atbalstu no draugiem un nostiprina pārliecību par sevi un savām tiesībām uz personisku laimi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums:  Ko dari? Neko

Autors: Ilze Skrastiņa

 

Vai esat no tiem sevišķi apzinīgajiem vecākiem, kam šķiet, ka vasaras brīvlaikā bērni jānodarbina “jēgpilni”, stingri saplānojot viņu nometņu, treniņu, franču valodas stundu un klavierspēles grafiku? Jums noteikti vajadzētu izlasīt šo grāmatu par sākumskolnieka Mikiņa gaitām. Tā vēsta par jaunā cilvēka piedzīvojumiem pilno dzīvi brīvlaikā, un nosaukums ir uzvedinoši zīmīgs – “Ko dari? Neko!”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums:  Mēs - cilvēki

Autors: Dīters Bēge, Bernds Melks-Tasels

 

Mēs dzīvojam uz šīs planētas jau tūkstošiem gadu – mīlam un nīstam, draudzējamies un karojam, ceļam un iznīcinām. Mēs esam dažādi un vienlaikus – tik līdzīgi. Katrs ar saviem sapņiem, dzīves mērķiem un likteni. Kas mēs, cilvēki, esam? Filozofiska bilžu grāmata mums visiem un par mums visiem. Neatkarīgi no tā, cik veci vai cik jauni esam, kurā pasaules malā dzīvojam, kā izskatāmies, ko domājam un ar ko nodarbojamies.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Viljams Ventons un haosa paralizators, 5

Autors: Bobijs Pīrss

 

Dezinformācijas centram uzbrūk, un Blenda Zeinomore ir iedarbinājusi ārkārtējus drošības pasākumus.
Jaunajiem sarg-obotiem ir sejas atpazīšanas un virsskaņas dzirdes funkcija, un tiem nepaslīd garām itin nekas. Nav iespējams zināt, kam var uzticēties, un Viljams ir nonācis īpaši lielās briesmās. Vai viņam izdosies nogādāt koda piramīdu drošībā, kamēr nav par vēlu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Viljams Ventons un centrifugālā katastrofa, 6

Autors: Bobijs Pīrss

Lai izglābtu visas pasaules nākotni, Viljamam Ventonam jāatrisina pašas zemeslodes kods. Un viņam tas jāpaveic vienam. Bet vai viņš spēs uzvarēt Ābrahama Tallija ārprātīgo ļaunumu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Vienmēr un mūžīgi

Autors: Dženija Hana

 

Lāra Džīna jau ir nonākusi savu vidusskolas gaitu beigu posmā, un viņas dzīve ir šķietami nevainojama: viņa ir līdz ausīm iemīlējusies savā lieliskajā draugā Pīterā, viņas tētis beidzot atkal precas, un vecākā māsa Mārgota ieradīsies no Skotijas, kur mācās koledžā, lai mājās pavadītu vasaru.

Taču viss nav tik vienkārši, kā izskatās. Lārai Džīnai priekšā stāv nopietnas pārmaiņas, un viņa nevar izvairīties no būtisku dzīves lēmumu pieņemšanas. Pirmām kārtām – uz kuru koledžu doties mācīties? Vai Lāra Džīna ir gatava pamest ģimeni un… iespējams, zēnu, kuru viņa mīl? Vai pareizāk būtu ieklausīties tajā, ko saka sirds, vai arī klausīt prāta balsij?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums:  Paskaties pa logu

Autors: Ēvalds Flisars

 

Grāmatas galvenā varoņa, pusaugu zēna dzīves centrā ir viņa labākais draugs sivēns un Sarakstu grāmata, kurā viņš uzkrāj savus novērojumus par apkārtējo pasauli pēc Nelaimīgā notikuma – starpgadījuma, kas neatgriezeniski izmainījis viņa dzīvi. Vecāki piecpadsmitajā dzimšanas dienā sarūpē zēnam dāvanu, kas rada nevis prieku, bet sašutumu un neizpratni, bet uzreiz pēc tam viņš sastop Ahmedu – dažus gadus vecāku sīriešu bēgli, un abi dodas neticamā ceļojumā pāri visai Eiropai, lai Londonā uzmeklētu Ahmeda brāli.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums:  Puika, kas spēlējās ar lellēm

Autors: Ilis

 

Daži cilvēki uzskata, ka ar lellēm vajadzētu spēlēties meitenēm, jo daudzas meitenes pieaugušas kļūs par mammām. Bet daudzi zēni, kad izaugs, kļūs par tētiem, tātad arī viņiem derētu spēlēties ar lellēm. Ja jūs uzskatāt, ka visas meitenes grib kļūt par princesēm, bet zēni nedrīkst raudāt, tad labāk nelasiet šo grāmatu saviem bērniem priekšā. Jo ne visas meitenes grib kļūt par princesēm un raudāt drīkst pilnīgi visi. Ja esat pārliecināti, ka meitenei jāmāca gatavot ēdienu, bet zēniem tāda mācība nav vajadzīga, jo zēnu, kurš izaugs un kļūs par vīru, apkalpos sieva, tad jums šo grāmatu labāk nelasīt, jo tajā ir stāstīts, ka zupu gatavot vajag iemācīties katram.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Kur rodas saldējums?

Autors: Kristīne Jacino

 

Grāmatā izstāstīts un parādīts, kā no piena top saldais gardums. Lasītājs atklās, kādas izejvielas nepieciešamas saldējuma tapšanai, kā panākt, lai šīs izejvielas “sadraudzētos” un lai saldējums izdotos vienmērīgs pēc konsistences un nepārvērstos nebaudāmā ledus klucī. Saistoši ir uzzināt, kā notiek saldējuma iepildīšana vafeļu konusos, nocietināšana, iepakošana, uzglabāšana un, galvenais, kā saldējuma ražošanas gaitā noder visjaunākās tehnoloģijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums:  Mazais pūķis Kokosrieksts pēta dinozaurus

Autors: Ingo Zīgners

 

Vai dinozaurus un Pūķu salas pūķus saista radniecība? Tas ir tikai viens no daudzajiem jautājumiem, kas interesē ugunspūķīti Kokosriekstu, aszobu pūķi Oskaru un dzeloņcūku Matildi. Draugi ķeras pie dinozauru izpētes un beigās uzzina vēl daudz ko vairāk, piemēram: Kad dinozauri apdzīvojuši mūsu Zemi? Cik dažādi tie bijuši? Kāpēc tie izmira? Kā mēs tik daudz par viņiem zinām?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Dzīves prasmes

Autors: Keilija Svifta

 

Šī grāmata apkopo dažādas prasmes, kas tev palīdzēs pārvarēt ikdienas izaicinājumus. Te atradīsi daudz praktisku ieteikumu un piemēru. Problēmrisināšana, saskarsme, spēja izprast sevi, līdzcilvēkus un dzīves situācijas, prasme tikt pāri grūtiem brīžiem un lēmumu pieņemšana – “Dzīves prasmes” sniedz lieliskus padomus šajās un citās jomās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Bruņinieki. Piedzīvojumu grāmata 

 

"Bruņinieki" ir komikss, kurā tu esi varonis. Tu iemieso tēlu daudzpusīgā stāstā, kurā tava izvēle virza spēles progresu. Spēle sastāv no komiksu paneļiem, kuros ir norādes, mīklas un slazdi, un izvēles veikšana par to, kurp doties un ko darīt. Vienlaikus jāizmanto sava vizuālā uztvere, lai savāktu pavedienus, un jābūt pietiekami atjautīgam, lai atrisinātu mīklas. Tāpat kā jebkurā spēlē arī šajā var zaudēt. Bet neļauj tam apturēt tevi, jo tu vienmēr vari sākt piedzīvojumu no jauna un izmēģināt citu stratēģiju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Tuks mācās dalīties

Autors: Dangole Kandrotiene

 

Reiz kāds zaķēns dāvanā saņēma vilcienu. Ne šādu tādu mazītiņu vilcieniņu, bet gan lielu - ar lokomotīvi un pieciem vagoniem. Viss būtu bijis labi, ja vien Tuks būtu ļāvis ar savu rotaļlietu spēlēties arī draugiem vai nemaz nebūtu to nesis uz bērnudārzu. Lokomotīve pazuda, taču, to meklējot, zaķēns Tuks mācījās dalīties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais Susuriņš iet skolā. Es lasu ar prieku

Autors: Sabīne Bolmane, Kerstina Šēne

 

Mazais Susuriņš ir ļoti satraukts, jo ir viņa pirmā skolas diena. Un viņš nav vienīgais, kurš šodien tā jūtas. Kopā ar savu labāko draugu pelīti un līdz malām pilnu gardumu tūtu Susuriņš dodas uz Meža skolu. Tur viņus jau gaida skolotāja Pūces kundze. Mazais Susuriņš un pelīte iepazīstas ar citiem dzīvnieku mazuļiem un uzzina, ko katrs prot vislabāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Skudriņa Kāpēcīte 4. grāmata

Autors: Rasa Dmushovskiene

 

Kurš ir visātrākais kukainis pasaulē? Kāpēc mārītes nesadzīvo ar skudrām, un kam ir tūkstoš acu? Uzzini un iepazīsti meža dzīvniekus kopā ar lasītāju iemīļoto Skudriņu Kāpēcīti! Pasaules pētniece skudriņa Kāpēcīte dodas jaunos piedzīvojumos. Viņa lido debesīs, aizdzen mežakuili no skudru pūžņa un pat apstādina skudru karu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Un tad neviens nav dusmīgs?

Autors: Tons Telehens, Marks Butavāns

 

Telehena īsajos, it kā vienkāršajos stāstiņos ir gudrība, kas svarīga visiem un saprotama katram. Bērni to redz savas sapratnes augstumā, pieaugot parādās citi līmeņi. Grāmata “Un tad neviens nav dusmīgs?” sastāv no 12 īsiem stāstiem, un katrā no tiem galvenais varonis ir kāds dzīvnieks, kurš jūtas dusmīgs. Daži vēlas savas dusmas izprast vai pierast pie tām, citi – ļauj dusmām sevi pārņemt. 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

 

Nosaukums: Putni mūs redz

Autors: Inese Zandere

 

Krājumā ir apkopots 41 dzejolis, vairāk nekā puse no tiem – pirmpublicējumi. Dzejoļi variē no skaitāmpanta līdz liriskai balādei. Autore izmanto bērnišķīgas rotaļas paņēmienus, kas viegli sasaista dzejoli ar maza bērna paša acīm redzētajiem dabas notikumiem, un bērna fantāzijā viegli šķērsojamo robežu starp cilvēka un putna pasauli, kas mazajam lasītājam ļauj identificēties ar dzejoļu varoņiem – putniem. Līdzās atrodami arī ainavu “gleznojumi” un alegorijai tuvāki dzejoļi, tā piesaistot gan pašus mazākos, gan pieaugušākus un arī pavisam pieaugušos lasītājus. Viscaur sajūtama autores ļoti personiskā klātbūtne – upes, dārza, pļavas, jūras un meža ainavās visur līdzās dzīvo abi, putns un cilvēks. 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Iela, luksofors un satiksme. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

 

Nosaukums: Kika Mika visai ģimenei. Dārza detektīvs

 

Dažas krāsainas pupas, kas brīnumainā kārtā pazudušas no Kikas Mikas kabatas, ir aizsākušas īstu dārza detektīvu. Dārza gudriniece Dzeltenā ķerra uzaicināja Kiku Miku meklēt pazudušās pupas un kopā izpētīt augu pasauli. Piebāzušas degunus dobei, abas skaidro, kā uzdīgst sēklas un izaug dārzeņi. Kas dzīvo augsnē un palīdz augiem, un kas tiem traucē? Kāpēc puķes smaržo, un kā izaudzēt laimīgus garšaugus?
Kamēr viņas pēta augsni, pūš pieneņu pūkas un mēra dīgstu garumu, nesnauž arī kaķis Pirāts…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sfinksas Albertas smaids

Autors: Māra Cielēna, Anita Paegle

 

Grāmatas bagātais teksts un smalkās ilustrācijas vēsta par Rīgas Alberta ielas iemītnieku pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. Gan akmens figūras, gan dzīvnieki, gan fantāzijas radītas būtnes vienojas kopīgā pasākumā – akmens sfinksas pazudušā smaida meklēšanā. Tas ir sirsnīgs, humorpilns un visnotaļ jēgpilns stāstījums par  bezgala atšķirīgu būtņu apņēmīgu  ceļojumu uz tālu zemi, lai atrastu risinājumu, kā palīdzēt savējiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Slepenā parole. Izlaušanās no pils

Autors: Luīze Pastore, Elīna Brasliņa

 

Šī grāmata paver durvis uz izlaušanās spēli baroka arhitektūras pērles Rundāles pils vēstures labirintos. Trīs azartiskas varones uzsāk “Zosu spēli”, nokļūst pagātnē un uz savas ādas piedzīvo sarežģītos Latvijas vēstures posmus. Stāstā iekļauti āķīgi uzdevumi un spēļu elementi par Rundāles pils vēsturi, arhitektūru, interjeru un svarīgākajām personībām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klanu kaķi: treju spēks. Tumšā upe

Autors: Ērina Hantere

 

Lauvuķepa, Asķepa un Sīļaķepa, Pērkona klana barveža Ugunszvaigznes mazbērni, ir klana mācekļi un ar katru dienu pilnveido savas prasmes, viņu dabas dotie talanti plaukst. Lauvuķepam treniņos lieti noder viņa spēks un enerģija, Asķepa arvien labāk izprot karotāju kodeksu, savukārt Sīļaķepa atklāj sevī noslēpumainas spējas un pēta saikni ar Zvaigznes klanu.
Tomēr Lauvuķepas, Asķepas un Sīļaķepas pienākumi klanā rada jaunas briesmas, un katrs no trim jaunajiem kaķiem jau drīz atklās tumsu: pagātnē, klanos un sevī…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Olafa lieliskā vasara. Ledus sirds

 

 

Ilgi gaidītā vasara ir atgriezusies Arendelā ar nebijušu karstumu. Lielākā daļa karaļvalsts iedzīvotāju steidzas patverties savos mājokļos, tikai ne Olafs! Viņam patīk vasara!

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Pazudušais lukturis. My little pony

 

Reiz no Sanijas mājas noslēpumaini pazuda Cerību lukturis. Varenais burvju priekšmets nedrīkst nokļūt pie nepareizā ponija! Vai detektīvei Zipai izdosies atrast pazudušo dārgumu?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Peppa ir draudzīga. Peppa Pig

 

Pepa ir draudzīga un izpalīdzīga cūciņa. Cik jauki viņa prot izturēties pret draugiem un ģimeni - ar Džordžu saticīgi skatās televīziju, ielūdz aitiņu Sūziju uz tējas ballīti un steidz palīdzēt vectētiņam aplaistīt augus!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Ullas uzvedības stunda

Autors: Marika Marcinkus

 

Grāmatiņa ir ilustrēta bērnu pasaka dzejā. Tā stāsta par mazu meitenīti, kuru pieskata vecmāmiņa mātes prombūtnes laikā. Ulla ir ļoti aktīvs bērns, un vecmāmiņai ar viņu neklājas viegli, tāpēc viņa lūdz māti iemācīt meitēnam elementāras pieklājības normas, ko abas arī veiksmīgi apgūst.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Odiņi. Kāpēc vecopim sašķiebies deguns

Autors: Kristīne Neimane

 

Reiz dzīvoja un pa mežu lidinājās jauka un pavisam draudzīga Odu ģimene, kas glabāja kādu noslēpumu. Dienā, kad mazais odiņš bija maķenīt apaukstējies, tētis nolēma viņam to atklāt...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums:Čučuks un pirāts. Piedzīvojumi brīvā dabā

 

Kaķim Pirātam šķiet garlaicīgi tupēt mājās. Nav viegli būt par mājas kaķi, ja aiz pilsētas plešas īsti džungļi, kas vilinoši smaržo pēc dēkām brīvā dabā. Tāpēc pie pirmās izdevības viņš kopā ar sunīti Čučuku dodas kārtīgā izbraucienā. Draugi ir gatavi labi pavadīt laiku un pārvarēt visas grūtības. Un, ja arī gadīsies kāda ķibele, piedzīvojumu meklētājiem tas būs tīrais nieks.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Elementāri

 

Iepazīsties ar karstasinīgo un brīžam ietiepīgo uguns meiteni Liesmu Spožo, kas kopā ar citiem uguns, ūdens, zemes un gaisa ļaudīm dzīvo Elementu pilsētā! Draudzība ar sirsnīgo ūdens puisi Vilni Dzelmi mainīs Liesmas priekšstatus par apkārtējo pasauli.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Nosaukums: Bembijs

 

 

Šis aizkustinošais stāsts ievedīs jūs stalta meža biezoknī, kur mīt mazs briedēns, vārdā Bembijs.

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kur palika bērni?

Autors: Indreks Kofs

 

Dzejoļu krājuma notikumi norisinās kādā ciemā, kur dzīve rit gludi un jauki – līdz kādu dienu visi bērni nolemj aizbēgt uz mežu, jo uzskata, ka tiek pārāk kontrolēti un komandēti. Taču izrādās, ka pieaugušajiem ļoti pietrūkst ierastās līksmās bērnu klaigāšanas, skraidīšanas un lēkāšanas. Mērs sūta armiju viņus meklēt, skolotāja mēģina bērnus atvilināt atpakaļ ar kūku un konfektēm, negantais tēvocis Reins izsaka niknus draudus, diriģents mēģina izmantot Mocarta un Baha darbus – taču nekas nelīdz. Kā pierunāt bērnus atgriezties mājās, lai ciematā atkal būtu dzīvība?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Lennebergas Emīls

Autors: Astrida Lindgrēne

 

Kathultas sētā Lennebergas draudzē Smolandē reiz dzīvoja mazs zēns ar apaļām, zilām acīm, sārti ziedošiem vaigiem un gaišiem, zīdainiem matiem – īsts eņģelītis no skata. Taču tam, kas tā domāja, nācās vilties. Lai gan Emīlam bija laba sirds un viņš nevienam nevēlēja ļaunu, puisēns allažiņ – jauši vai nejauši – pastrādāja kādu palaidnību. Viņa māte visus nedarbus pierakstīja zilās burtnīcās, lai Emīls, izaudzis liels, dabūtu zināt, ko darījis bērnībā.
Kādu dienu šīs burtnīcas esot nonākušas pasaulslavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes rokās, un viņa Emīla piedzīvojumus aprakstīja grāmatās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Lennebergas Emīla lielā grāmata

Autors: Astrida Lindgrēne

 

Šajā izdevumā iekļautas trīs pasaulslavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes grāmatas: “Lennebergas Emīls”, “Lennebergas Emīla jaunie nedarbi” un “Lennebergas Emīla dzīve rit tālāk”, kas bagātīgi ilustrētas ar Bjerna Berga zīmējumiem. Tās rakstot, autore iedvesmojusies no pašas pieredzētā Smolandē un sava tēva bērnības atmiņām.

“Emīls ir mazs, jauks puisēns,” Emīla māte teica. “Un mēs viņu mīlam tieši tādu, kāds viņš ir.”
Jā, kā lai nemīl puisēnu, kas ar savām apaļajām, zilajām ačelēm un gaišajiem, zīdainajiem matiem izskatās pēc maza eņģelīša? Un tas nekas, ka reizēm – nu labi, visai bieži – viņa centieni būt mīļam un izpalīdzīgam tiek uztverti kā kārtējais nedarbs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Nosaukums: Mazais pūķis Kokosrieksts pie dinozauriem

Autors: Ingo Zīgners

 

Kokosrieksts, Matilde un Oskars sēž pie ugunskura un spriež, kuri ir visbriesmīgākie dzīvnieki pasaulē. Kokosrieksts kaut kur lasījis, ka bīstamākie plēsēji, kas jelkad staigājuši pa Zemes virsu, ir karaliskie tiranozauri, bet Oskars uzskata, ka salīdzinājumā ar aszobu pūķi tiranozaurs ir tīrā niecība. Tā kā Kokosriekstam pieder lāzerfāzers, kas ļauj ceļot laikā, to var pārbaudīt – un draugi dodas meklēt dinozaurus, kas dzīvojuši Pūķu salā pirms 65 miljoniem gadu. Sākas neticami piedzīvojumi...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Meitene zilā kleitiņā

Autors: Žanete Lazdovska

 

Kādā pavisam parastā vakarā trīspadsmitgadīgā Beatrise kaimiņu mājas logā ierauga meiteni zilā kleitiņā. Viņas iepazīstas un kļūst par nešķiramām draudzenēm, tomēr šī draudzība ir neparasta – tā saistās ar kādu baisu atgadījumu. Lai noskaidrotu patiesību, meitenēm jāpārvar bailes un jādodas bīstamā piedzīvojumā. Soli pa solim abas tuvojas noslēpumam, kuru viņām nebija paredzēts uzzināt.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Viljams Ventons un Apokalipses ģenerators, 4

Autors: Bobijs Pīrss

 

Viljams un Iskija tiek aizsūtīti uz Sahāru, lai palīdzētu Neiespējamās arheoloģijas nodaļai izrakumos. Tuksneša vidū ir piezemējusies liela, mīklaina lode, un tikai Viljams spēj atrisināt kodu, kas to var atvērt. Bet kas notiks, ja viņam tas izdosies? Vai tas izraisīs katastrofu?
Seni ģimenes noslēpumi un kodi no kosmosa aizved Viljamu pa pēdām apokaliptiska mēroga pastardienas mašīnai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Nosaukums: Saules sargātāja

Autors: Maja Lunde

 

Lilijas dzīvē ir pienācis laiks starp bērnību un jaunību. Viņa mainās, taču daba ap viņu ir tāda, kā bijusi vienmēr. Lilijai ir tikai vāras atmiņas par sauli, un pasaule, kuru viņa pazīst, ir lietaina un tumša. Slapjajā zemē nekas neaug, neviens stādiņš nejūtas labi mūžīgajā puskrēslā.
Lilija ir bārene un dzīvo kopā ar savu vectēvu, kas apgādā ciemu ar dārzeņiem. Kādu dienu viņš aizmirst savu pusdienu maizi, un, aizskrējusi viņam nopakaļ uz siltumnīcu, Lilija atklāj kaut ko tādu, kas mainīs visu. Viņa ierauga slepenu taciņu, kas ved uz mežu, kur bērni nedrīkst staigāt. Taču ziņkārīgā Lilija nav tāda kā citi, viņa apspiež bailes un dodas prom pa taku. Aiz tumšajiem koku stumbriem ir cita, ziedoša pasaule. Tā ir kā liela pasaka. Lilijai būs jāsaskaras ar savām lielākajām bailēm, taču viņa atradīs arī mīlestību un prieku – un cerību uz pavasari.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Izpeldēsimies mežā

Autors: Vita Štelmahere

 

Latvijas skaistos, kokiem, augiem, putniem un dzīvniekiem bagātos mežus, tāpat kā upes, laukus, pilsētas un ciemus, mēs bieži vien uztveram kā pašsaprotamu un neatņemamu mūsu zemes daļu. Reti kurš ikdienā aizdomājas par to — kā un cik ilgi aug varenās priedes un ozoli, kāds darbs jāiegulda jauna meža izaudzēšanā un tā kopšanā, kas apdraud un var iznīcināt mežu, kādi ir uzvedības pamatnoteikumi, uzturoties mežā, kādas briesmas un pārsteigumi mūs var sagaidīt. Atsauksimies Rafī, kurš nolēmis kļūt par mežsargu, aicinājumam: “Nāciet ar mani! Izpeldēsimies mežā!” un kopā ar zinātkāro čau-čau suni, viņa uzticamo draugu Rihardu, Riharda tēti un meža noslēpumu pārzinātāju Annu ienirsim Latvijas mežu dzīlēs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Matemātikas rokasgrāmata skolēniem

Autors: Jānis Mencis, Arturs Sika

 

 

 Aritmētika, algebra un ģeometrija pamatskolas kursa apjomā.

 

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sveiks, sunīt! Bing

 

Bings un Flops parkā spēlē ķerenes, un viņiem pievienojas sunītis, kurš ir apmaldījies. Bings kopā ar jauno draugu piedzīvo daudz prieka, bet drīz pienāk laiks sunītim atgriezties mājās. Vai Bings spēs atvadīties no drauga?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Lielais slidkalniņš. Bing

 

Bings un Pando dodas uz parku. Šeit ir jauns rotaļu laukums, kustīgs tunelis, grīļīgs tilts un liels slidkalniņš. Ļoti augsts slidkalniņš. Vai Bings būs tik drosmīgs, lai slidinātos no lielā slidkalniņa?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums:  Arlabunakti, Rībkāji!

 

Kuš... Nakts debesīs spīd mēness. Spoži mirdz zvaigznes. Visiem dzīvnieciņiem nāk miedziņš – tikai ne Rībkājim. Vai nerātnais zaķēns aizies gulēt?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Meklē lietas! Pie dzīvniekiem

Autors: Suzane Gernhoizere

 

Jautrības pilnajā grāmatā bērni būs pārsteigti, atklājot daudzus lielus un mazus dzīvniekus: fermā, pļavā pie dīķa, kalnos un pat pie jūras. Un zoodārza apmeklējuma laikā varēs iepazīties arī ar svešzemju dzīvniekiem no visas pasaules.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Es mācos lasīt. Skolotājs Ūpis 

 

Skolā ir ieradies jaunais skolotājs Ūpis. Viņam ir bagāta iztēle, viņš ir mazliet smieklīgs un arī... labākais skolotājs pasaulē! Viņam izdodas uzburt ainu, ka klasē lido pūķis, un bērniem iepatīkas grāmatas. Viņš pārvērš matemātiku mūzikā un iemāca sivēntiņam lidot lielā ziepju burbulī. Vai arī tu vēlies mācīties kopā ar skolotāju Ūpi?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Es mācos lasīt. Pavārs Ruksītis 

 

Ruksītis pieņem izaicinājumu. kritiķis Grifs avīzē raksta, ka Ruksīša restorāna ēdienkarte ir pārāk garlaicīga, taču pats Ruksītis tam nepiekrīt. Viņš nolemj ielūgt draugus, lai tie ar aizsietām acīm izmēģinātu viņa jauno ēdienkarti – labāko pilsētā. Kāds pārsteigums viņus gaida?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Es mācos lasīt. Dakteris Lācis 

 

Šodien ir daktera Lāča dzimšanas diena, bet viņam ir jātiekas ar tik daudziem pacientiem, ka nav laika svinībām. Par laimi, viņam ir ne mazums draugu un tie visi kopā ir gatavi ir Lāci pārsteigt.

 

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Es mācos lasīt. Dārznieks Trusītis 

 

Trusītis daudz zina par puķēm, augļu dārziem un garšaugiem, taču reizēm viņš sadumpojas un rīkojas pēc sava prāta, pat ja pilsētas mēram Valzirgam tas nepatīk. Protams, kad draugi viņam jautā padomu, Trusītis vienmēr ar smaidu tiem palīdz.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazā raganiņa. Es lasu ar prieku

Autors: Otfrīds Preislers

 

Mazā raganiņa vēl ir daudz par jaunu, lai Valpurģu naktī dotos uz Bloksbergu un tur dejotu kopā ar lielajām raganām. Tomēr viņa to neņem vērā. Pārāk vilinoša ir vēlme izpriecāties raganu svētkos! Diemžēl mazā raganiņa tiek pieķerta, un virsragana viņai par sodu atņem slotu. Taču nabadzīte daudz nebēdā. Gan viņa visiem vēl parādīs, ka ir patiešām laba ragana!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Katrīna un zirņi

Autors: Kadri Hinrikusa

 

Deviņus gadus vecās Katrīnas dzīve ir mainījusies. Pavasarī no ģimenes aizgāja tētis, meitenes mamma allaž ir aizņemta darbos. Sākoties vasaras brīvlaikam, arī draudzenes aizbraukušas kur nu kurā. Katrīnai šķiet, ka vasara būs bezcerīgi bēdīga, tomēr izrādās, ka viņa ir kļūdījusies. Tieši tad kļūst pa īstam interesanti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Plastmasas huligāni. Tas ir murgs!

Autors: Agnese Vanaga

 

Ir noticis kaut kas prātam neaptverams. Brāļi - Klāvs un Intars - uzzina, ka ūdens piesārņojuma dēļ peldēties ir bīstami. Vai tā patiešām ir? Un kurš ir vainīgs? Šiem nebēdņiem nav neatrisināmu problēmu, it īpaši, ja draugos ir tik neparasta būtne kā dzīvs plastmasas maisiņš Dusmukule.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums  Maģisko zvēru skola, 5. Kurš pirmais?

Autors: Margita Auere

 

Tas, kuram palaimējas, iegūst sev labāko draugu pasaulē – maģisko zvēru. Zvēru, kas prot runāt. Ja vien viņš pieder tev... Priecīgs satraukums Ziemakmens skolā: mis Kornfīldas klase piedalīsies populārajā TV šovā "Kurš pirmais?" un sacentīsies veiklībā un gudrībā ar komandu no Berlīnes. Sanācis vesels pulks līdzjutēju, to vidū arī jaunie maģiskie zvēri: apķērīgais žurkulēns Kūpers un veiklais šimpanze Tingo. Sākas tiešraide, taču cīņa nešķiet īsti godīga, Ziemakmens komanda nemitīgi zaudē... Kā tas var būt?! Vai maģiskie zvēri noskaidros, kas par lietu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: ŅAUdiena.rrr

Autors: Aivars Neibarts

 

"Ņaudiena.rrr" ir dzejas krājums visu vecumu bērniem, kas spēj ar labsirdību saskatīt ačgārni neparasto valodā, dzīvniekos un cilvēkos mums visapkārt, kā arī pašiem sevi. Tas ir lēciens brīnumainā vārdu spēļu un dažādu neierastu būtņu pasaulē, kur sadzīvo suņi, kaķi, vārnas, cilvēki... reizē tik pazīstami, bet vai tiešām?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pakss. Mājupceļš

Autors: Sāra Penipārkere

 

Ir pagājis gads, kopš Pīters un viņa mīlulis – lapsa Pakss – tikās pēdējo reizi. Būdami šķirti, viņi tagad dzīvo ļoti dažādu dzīvi. Pakss un viņa partnere Kuplaste ir sagaidījuši trīs mazuļus, kas viņiem nu jāsargā no bīstamās pasaules. Turpretī Pīters, kurš pēc kara kļuvis par bāreni un cīnās ar vainas apziņu un vientulību, ir pametis savas pagaidu mājas pie Volas un pievienojies jaunajiem ūdenssargiem – cilvēku grupai, kuri apņēmušies sadziedēt brūces, ko zemei atstājis karš. Kad viens no mazajiem lapsēniem smagi saslimst, Pakss vēršas pie cilvēka, kuram, kā viņš zina, var uzticēties. Lai kā Pīters cenšas nocietināt salauzto sirdi, tajā tomēr ielavās mīlestība. Tagad abi – gan zēns, gan lapsa – ir ceļā uz mājām un dziedināšanu, un atkalsatikšanos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Kā uzbūvēt auto. Tehniskā pasaka

Autors: Martins Sodomka

 

Divi draugi, žurka Ārčijs un zvirbulis Bērtulis, nolemj paši uzbūvēt automašīnu. Vēlāk viņiem pievienojas svarīgs sabiedrotais – varde Kristians, kurš sagādā visas nepieciešamās detaļas, – un darbs var sākties. Mūsu varoņi nebūt nav svētie un nav arī nekādas spožās zvaigznes pie dzīvnieku pasaules debesīm. Viņi mīt kādas pilsētas nomalē, kur atrodas vecas noliktavas, autodarbnīcas un liela autokapsēta. Šajā pasaulē lieti noder žigls prāts un asa mēle. Būvējot automašīnu, Ārčijam un viņa draugiem jāpārvar daudzas negaidītas grūtības, toties lasītājs stāsta gaitā uzzina, kā saliek kopā auto un kā tas darbojas.

Šī grāmata iepazīstina ar motora, sajūga, bremžu, aizdedzes sadalītāja un daudzu citu mašīnas sastāvdaļu darbības principiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sākamgrāmata

Autors: Imants Ziedonis

 

Imants Ziedonis grāmatas pavadvārdos sacījis: ““Sākamgrāmata” māca bērnus vispirms saredzēt, saklausīt, sajust un apjēgt apkārtni, saprast savu vietu Pasaulē zem Saules, laika un telpas pasaulē, savā zemē un valstī. Tikai tad grāmata sāk mācīt sazināšanās ceļu – lasīt, rakstīt, pareizi runāt. Šīs grāmatas uzdevums ir dot skolotājiem grūtākas vai atvieglotākas iespējas ceļā ne tikai uz lasītmācīšanu un rakstītmācīšanu, bet, galvenais, bērna ceļā uz pasaules izpratni un sava “es” iesaisti dabā, tautā un cilvēcībā.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Stāsts par mazo Susuriņu, kurš nevarēja aizmigt

 

Visi susuri gatavojas ziemas guļai, tikai mazais Susuriņš vēl nejūtas noguris. Bet susuris, kas nespēj aizmigt, nav īsts susuris. Cits pēc cita nāk zvēriņi, lai palīdzētu mazulim iemigt, taču tie nogurst arvien vairāk un vairāk... bet Susuriņam miegs kā nenāk, tā nenāk.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mumins un dzimšanas dienas poga

 

"Opsā! Man šodien ir dzimšanas diena!"

Mumins sajūsmas pilns atver acis. Šī pavisam noteikti būs varen brīnišķīga diena! Taču trollīša draugi, šķiet, aizmirsuši par Mumina lielo dienu, un tur nu vairs nav nekā brīnišķīga. Nabaga Mumins! Kas nu notiks?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mumins un piedzīvojums mēnessgaismā

 

"Opsā! Cik skaista diena piedzīvojumam!"

Saule jau gabalā, un trollītis Mumins kūsā no prieka: viņi dosies uz Vientuļo salu meklēt dārgumus! Taču, kad braucēji beidzot saposušies, vakars jau klāt. Vai dārgumus var uziet arī mēnessgaismā?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Kika Mika un pasakainais ceļojums

Autors: Lina Žutaute

 

Kikai Mikai ļoti patīk ceļot ar vilcienu, jo tajā notiek daudz kas neparasts. Un doties ceļojumā kopā ar tēti Kikai Mikai šķiet pavisam brīnišķīgi. Viņiem abiem ir tik daudz lielisku ideju, kā padarīt ceļojumu pasakainu!
Ilgi sēdēt uz vietas reizēm kļūst garlaicīgi. Bet garlaicība Kornēlijai nepavisam neiet pie sirds, tāpēc viņa aši izdomā, kā no tās atbrīvoties. Šoreiz attapīgā Kika Mika kopā ar tēti sāk sacerēt pasaku. Tas ir tik aizraujoši, ka laiks skrien vēja spārniem, un pasaka izdodas tik neparasta, ka to klausīties sanāk arī citi pasažieri. Ir taču ārkārtīgi interesanti, kā viss beigsies!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klimpas kungs un burinieks

Autors: Anna Oņihimovska

 

Klimpas kungam ir daudz brīnumainu lietu: mēbeles, paklāji, grāmatas, greznumlietas... Taču mantu ir tik daudz, ka ne lielajā mājā, ne dārzā Klimpas kungam vairs nav vietas. Grāmatas paliek nelasītas, visu klāj putekļi. Kad sākas liels lietus, vienīgā vieta, kur vēl var patverties, ir vecs burinieks dārza stūrī. Lai sākas piedzīvojums!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Klanu kaķi: treju spēks. Acu gaisma, 1

Autors: Ērina Hantere

 

Klanu kaķu dzīve jaunajās mājās ir uzplaukusi, klani ir spēcīgi, un tajos dzimst mazuļi. Ir pienācis laiks trim Pērkona klana kaķēniem kļūt par mācekļiem. Asķepai, Sīļaķepam un Lauvasķepam ir spēcīgs mantojums: viņi ir Vāvergaitas un Kazenājnaga, divu izcilu Pērkona klana karotāju, bērni, kā arī diženā barveža Ugunszvaigznes mazbērni. Visiem trim jaunajiem kaķiem piemīt neparastas spējas un talanti, un šķiet, ka viņi veidos klana jaunās paaudzes kodolu. Taču ap trijotni diemžēl vijas tumši noslēpumi, un kāds pareģojums norāda uz gaidāmām nepatikšanām. Pret kaķiem, kuri nav dzimuši klanos, uzliesmo dusmas, un pastāv briesmas, ka karotāju kodeksa principus aizskalos asiņu straumes. Lai klani izdzīvotu, būs nepieciešami visi jauno kaķu spēki…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Klanu suņi. Iestājas tumsa, 3

Autors: Ērina Hantere

 

Suņiem ir jāturas kopā – vai arī jaunā pasaule viņus iznīcinās.

Savvaļas bara vadonis – cietsirdīgais alfa – ir uzzinājis, ka Leo spiego saitessuņu labā. Vilka jauktenis piekāpjas un negribīgi uzņem Bellu un viņas draugus savā barā, bet šķietamo nodevēju padzen, un tam ir jādodas projām uz visiem laikiem. Leo pūlas izjust prieku par atgūto brīvību, taču būt vienpatim šajā bīstamajā pasaulē nav droši. Pirmo reizi kopš Lielā Rūciena viņš izmisīgi vēlas, kaut līdzās būtu citi suņi… Tomēr, iespējams, ir jau par vēlu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Latviešu sakāmvārdi un parunas

Sak. Mārīte Milzere

 

Daudz dieniņu mūžiņā... Katra ar savu labu un ne tik labu pieredzi, saviem satiktajiem un nesatiktajiem cilvēkiem, savu krāsu un smaržu. Tā, dienai pie dienas krājoties, veidojas cilvēka, tautas uzskati un pārliecībā, kas savu īsāko izteiksmes formu ieguvusi sakāmvārdos. Sakāmvārds, sakāms vārds - tam jēga ir tikai tad, ja tev, cilvēk, ir ko teikt, ja zini, kā pateikt, kad un kam pateikt, jo visam ir ļipa, bet vārdam nav, to atpakaļ nedabūt.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 5: Defy Me

Autors: Tahereh Mafi

 

She was never meant for any of this. That girl was sentenced to death the moment I named her Juliette. Juliette Ferrars isn't who she thinks she is. Nothing in her world is what it seemed. She thought she'd defeated The Reestablishment. She thought she'd finally taken control of her life, her power, her pain. But a lifetime of lies unravelling before her has changed all that. Stronger, braver, and more resilient than ever, Juliette must fight for life and love. But first she has to survive the war being raged against her mind. She has to remember who she was.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Shatter Me 6: Imagine Me

Autors: Tahereh Mafi

 

Juliette Ferrars. Ella Sommers. Which is the truth and which is the lie? Now that Ella knows who Juliette is and what she was created for, things have only become more complicated. As she struggles to understand the past that haunts her and looks to a future more uncertain than ever, the lines between right and wrong - between Ella and Juliette - blur. And with old enemies looming, her destiny may not be her own to control. The day of reckoning for the Reestablishment is coming. But will the choice of which side to fight on be hers?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 7: Unite Me

Autors: Tahereh Mafi

 

The mind-blowing events between Shatter Me and Unravel Me are told here from Warner's point of view. Even though Juliette shot him in order to escape, Warner can't stop thinking about her - and he'll do anything to get her back. But when the Supreme Commander of The Reestablishment arrives, he has very different plans for Juliette. Plans Warner cannot allow. Watch through Adam's eyes as he bridges the gap between Unravel Me and Ignite Me. As the Omega Point rebels prepare to fight the Sector 45 soldiers, Adam is more focused on the safety of Juliette, Kenji, and his brother. The Reestablishment will do anything to crush the resistance... including killing everyone Adam cares about.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 8: Find Me

Autors: Tahereh Mafi

 

Juliette is still reeling from Warner's betrayal, and Kenji is trying to balance his friendship with her with his responsibilities as a leader of the resistance against the Re-establishment. Things get even more interesting when an unexpected person from Omega Point's past surfaces.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Shatter Me 9: Believe Me

Autors: Tahereh Mafi

 

Juliette and Warner fought hard to take down the Reestablishment once and for all. Life in the aftermath isn't easy, as they and their friends at the Sanctuary work with their limited resources to stabilize the world.

Warner has his sights set on more than just politics. Since he proposed to Juliette two weeks ago, he's been eager to finally marry her, the person he loves more than anything and has endured so much to be with. But with so much chaos around them, it's been nearly impossible for them to have a wedding. And even Juliette has been distracted by everything they need to do.

At long last, Warner and Juliette's future together is within reach, but the world continues to try to pull them apart. Will they finally be able to be happily, officially, together?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri