Jaunākās grāmatas
 

Laukos

 

Bilžu grāmata veidota, lai bērnam agrīnā vecumā radītu interesi par apkārtējo pasauli.
Pētot attēlus un atverot lodziņus grāmatas lapās, mazulis iepazīs lauku sētas iemītniekus, lauksaimniecības produktus, tehniku un darbarīkus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri


 

 

Ekskavators, traktors, atkritumu savākšanas mašīna

 

Šajā transportlīdzekļu grāmatā bērni iepazīsies ar daudzveidīgo automašīnu pasauli. ‍Ekskavators, traktors, atkritumu savākšanas mašīna - tas nebūt nav viss. Grāmatā ir daudz interesantu notikumu un aizraujošu stāstu par transportlīdzekļiem, kas tev sagādās patiesu prieku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mana pasaule

 

Bilžu grāmata veidota, lai bērnam agrīnā vecumā radītu interesi par apkārtējo pasauli.
Pētot attēlus un atverot lodziņus grāmatas lapās, mazulis iepazīs tik dažādo un brīnumaino pasauli.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Skaja traucas debesīs

 

Izdevējs: Egmont Latvija nonāk briesmās ceļā uz Piedzīvojumu līci. Vai Ķepu Patruļas komanda pagūs izglābt piloti un viņas lidmašīnu?

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pasaku komikss

Autors: Rotraute Zuzanne Bernere

 

Izcilās vācu mākslinieces, Andersena balvas laureātes Rotrautes Zuzannes Berneres veidots bilžu komikss, kurā viņa neparastā, šķelmīgā veidā pārstāstījusi astoņas brāļu Grimmu pasakas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Rekur ir! Jauni dzejoļi Latvijas bērniem

 

Šajā grāmatā satikušies gan slaveni un pazīstami dzejnieki, gan uzlecošas zvaigznes un debitanti. Tēmas nomaina cita citu – ģimene, bērnība, skola, gadalaiki, daba, darbi un nedarbi, blēņas un neblēņas, svētki un svinēšana, Latvija un tās godināšana un, protams, joki, smaidi un smiekli.

Katram bērnam – mazākam un lielākam – atradīsies kaut kas pa prātam. Domāts arī par dažādām lasītprasmes spējām un iegaumēt varēšanu – īsi dzejolīši mijas ar poēmas nosaukuma cienīgiem dzejojumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Eva, Niks un es

Autors: Anna Volca

 

“Eva, Niks un es” ir asprātīgs un dzīvesgudrs stāsts par desmitgadīgu bērnu mazajiem piedzīvojumiem un lielajiem pārdzīvojumiem.

Šis ir stāsts par visdīvaināko vasaru manā dzīvē. Viss sākās ar to, ka Niks no piektās klases mani pirmo reizi uzrunāja. Turklāt manas tantes kāzās! Un tajā pašā dienā Eva pēkšņi gribēja kļūt par manu draudzeni. Tas bija pilnīgi nesaprotami, jo šī iedomīgā meitene prot vienīgi strīdēties. It īpaši ar savu nākamo pamāti. Pēc tam notikumi sekoja cits citam: es nozagu raibu vistiņu, zāģēju kokus Evas dārzā un sapratu, ka esmu iemīlējusies. Bet tad šis briesmīgais negadījums visu sagrieza ar kājām gaisā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Viesnīca Transilvānija 3. Mošķu brīvdienas

 

Visi uz klāja! Laipni lūgts Bermudu trijstūrī! Visu iemīļotie mošķi dodas savas dzīves labākajā un smieklīgākajā kruīzā! Pievienojies Drakam, Meivisai, Džonijam, Denisam, vilkacim Veinam, mūmijai Marejam, Neredzamajam vīram Grifinam un daudziem citiem spocīgi varenā briesmoņu atvaļinājumā! Uzzini, kas notiek šīs smieklīgās monstru komēdijas satraucošajā kruīza piedzīvojumā!

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Labo blēņu vasara

Autors: Dzintars Tilaks

 

Īstais vasaras brīvlaiks sākas tad, kad pilsētnieks Aivis nonāk laukos un sadraudzējas ar lauku puisi Renāru. Rodas gan prātīgas, gan neprātīgas idejas, kas ne vienmēr īstenojas, kā iecerēts. Zēni nav nekādi mazie bērni, tādēļ arī piedzīvojumi viņiem gadās visai nopietni, pārgalvīgi un pat bīstami. Pamazām puišu komandai pievienojas veiklā un simpātiskā meitene Edīte, un šī trijotne atļaujas īstenot vēl drosmīgākus plānus. Bet gadās, ka viens otrs labi domāts plāns netīšām pārvēršas blēņās. Jā, kam gan negadās… Īpaši jau tādā vecumā, kad enerģija kūsā pāri malām un nosēdēt, neko nedarot, nav iespējams.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

SOS! Pele orbītā!

Autors: Džeronīmo Stiltons

 

Bija atgriezies ļaunais profesors Mu! Viņa viltīgie un bīstamie izgudrojumi apdraudēja visu Pelēniju. Lai nepieļautu, ka īstenojas viņa šausmīgie plāni, Pelēnijas CSST (Centrālais Slepenais Specdienestu Tīkls) izsauca tieši mani! Tādējādi es nonācu ārkārtīgi slepenā uzdevumā pašā pasaules malā... vai, precīzāk, - izplatījumā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pirms starta. Kepler62 - otrā grāmata

Autors: Bjērns Sortlanns, Timo Parvela, Pasi Pitkenens

 

Datorspēle Kepler62 ir kļuvusi par sensāciju visā pasaulē, taču tikai retajam izdodas to izspēlēt. Bagāta ieroču rūpnieka meita Marīe nolīgst trīs datortārpus, kam tas varētu būt pa spēkam. Valdība gatavojas sūtīt bērnus un jauniešus izpētīt Kepler-62 sistēmas planētas, uz kurām varētu būt dzīvošanai piemēroti apstākļi – līdzīgi kā uz Zemes. Taču pirms lidojuma izraudzītie nonāk treniņnometnē pasaules slepenākajā vietā. Kas notiek, ja kāds atsakās veikt uzdevumu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vilkaču noslēpums

Autors: Kristīna Olsone

 

 Eldsālā deg mežs. Tā vien liekas, ka to kāds ļaunprātīgi atkal un atkal aizdedzina. Herberts vakara krēslā dzird šausmīgu gaudošanu un starp kokiem pamana aizzibam lielas, suņiem līdzīgas būtnes. Herberts un Sallija kļūst par mīklainu un baisu notikumu lieciniekiem. Viņi pat nenojauš, cik bīstama ir kļuvusi dzīve Eldsālā.

Vai bērniem izdosies izglābt savu pilsētiņu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nārnija. Burvja māsasdēls

Autors: K.S. Lūiss

 

Stāsts vēsta par diviem parastiem bērniem, kas negaidot nokļūst svešā un neparastā esamībā. Viena liktenīga kļūda tiem var izmaksāt ļoti dārgi, taču viss ir labojams, kamēr vien pastāv īsta draudzība, drosme un uzticība. Jo Lielā Lauvas Aslana dziesma no nekā radījusi jaunu, dzīvu un maģisku pasauli – Nārniju. Un Nārnijā iespējams ir viss.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Melu koks

Autors: Frānsisa Hārdinga

 

Feita Sanderlija dzīvo divas dzīves. Ārēji viņa ir klusa un labi audzināta angļu Viktorijas laika meitene, kura zina savu vietu, taču dziļi sirdī Feitu plosa neatbildēti jautājumi un zināšanu alkas. Viņa ir asredzīga un vērīga, tāpēc ātri vien apjauš, kāpēc ģimenei bija tik pēkšņi jāaizbrauc no Kentas un jāuzsāk jauna dzīve skarbajā Veinas salā. Tāpat Feita ir pārliecināta, ka viņas tēva – dabaszinātnieka Erasma Sanderlija – nāves cēlonis nav nelaimes gadījums. Tēva mantās meitene atrod norādes uz melu koku – unikālu augu, kas barojas no meliem. Ja kokam pačukst melus, tas rieš augli, kura apēšana savukārt atklāj kādu cieši glabātu noslēpumu.

Lai sadzītu pēdas ļaundarim un attaisnotu tēvu, Feita iesaistās bīstamā spēlē, un drīz vien meli gluži kā nevaldāmas, sprakšķošas uguns liesmas savā varā pārņem visu meitenes pasauli...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Skandināvu mitoloģija

Autors: Nīls Geimens

 

Savā “Skandināvu mitoloģijā” Geimens meistarīgi pārveido senos pirmavotus vēstījuma lokā, kas sākas ar leģendāro deviņu pasauļu radīšanu, ataino dažādu dievību, rūķu un milžu labos un ļaunos darbus un sasniedz savu kulmināciju ragnarjokā – dievu laikmeta norietā un jaunu laiku un cilvēku dzimšanā. Geimena izveicīgā un viedā stāstījuma maniere ļauj iepazīt dievu skarbo sacensības garu un attapību. Ikkatra viņu darbība ir piesātināta ar tādu kvēli, ka šie sensenie mīti grāmatā iegūst pilnīgi jaunu, ārkārtīgi dzīvīgu elpu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vista vai ola?

Autors: Pšemislavs Vehterovičs

 

Bilžu grāmata “Vista vai ola?” asprātīgā veidā iepazīstina bērnus ar mūžveco joku par to, kas bija pirmais – vista vai ola? Mazais cālēns, meklējot atbildi uz šo jautājumu, vēršas pie visiem fermas iemītniekiem, pat saimnieka, tomēr katram no sastaptajiem ir cits viedoklis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Lūdzu, apskauj mani!

Autors: Pšemislavs Vehterovičs

 

Bilžu grāmata “Lūdzu, apskauj mani” ir idillisks un sirsnīga humora pilns stāsts par Lāču Tēti un viņa dēlu, kas dodas pastaigā pa mežu un apskauj visus ceļā satiktos – Veco Alni, Zaķu pāri, Anakondas kundzi, raibo Kāpuriņu un pat Vilku, un Mednieku. Atgriezušies mājās, viņi atklāj, ka kādu tomēr ir aizmirsuši – viens otru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Auto stāsti

Autors: Karola fon Kesela

 

Ugunsdzēsēju auto Niknajam ļoti patīk ar ieslēgtām sirēnām traukties cauri pilsētai - arī tad, ja tas nav nepieciešams. Tomēr glābšanas operācijā viņš saprot, cik svarīgi ir draugi un ka visi kopā var paveikt daudz vairāk nekā viens pats.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Paņem mani sev līdzi!

Autors: Māra Jakubovska

 

Stāsti ar labām beigām par patversmē nonākušajiem dzīvniekiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Salmenīte, Čībiņa un plikpauris Pēcis

Autors: Sinika Nopola, Tīna Nopola

 

 Čībiņa sadusmojas uz Salmenīti, jo lielā māsa apgalvo, ka mazajai zīdaiņa vecumā bijis pliks pauris. Čībiņa nolemj bižainei atriebties... Nākamajā naktī Salmenīte zaudē bizes, un mazā māsa melš, ka vainīgais ir kāds grauzējs. Salmenīte briesmīgi sadusmojas!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Džeimss un milzu persiks

Autors: Roalds Dāls

 

Kopš dienas, kad no Londonas zoodārza izbēdzis nikns degunradzis aprija Džeimsa Henrija Trotera vecākus, zēns ir dzīvojis pie savām negantajām tantēm - Švammes un Šķeistas. Viņš jūtas ļoti vientuļš, līdz kādu rītu notiek kaut kas pavisam dīvains un neparasts. Ticis vaļā no visām savām nedienām, Džeimss kopā ar septiņiem jauniem draugiem dodas neticamā ceļojumā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nindzja Timijs un zudušo dziesmu kambaris

Autors: Henriks Tamms

 

Nindzja Timijs un Floresa pie pamestās koncertzāles pamana zagli un cenšas to aizturēt, taču miglā viņu priekšās pēkšņi parādās kāda noslēpumaina sieviete. Kā izrādās, tā ir bīstamā Raksina – visvarens mūzikas gars. Bet kāpēc viņa ieradusies un ko vēlas no Timija?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Supervaronis kapteinis Apakšbiksis un purpursārtās biotualetovillas ļaužu ačgārnā dzīve

Autors: Deivs Pilkijs

 

Džordžs un Herolds nespēj noticēt savām acīm! Laika mašīna - Purpursārtā biotualetes kabīne - ir aizvedusi viņus uz dīvainu vietu, kur skolotāji vienmēr izturas laipni, kafetērijā pasniedz gardus ēdienus un skolas direktors Krapa kungs uzskata, ka abi zēni ir jauki. Kaut kas nav kārtībā! Un kļūst vēl sliktāk, kad Džordža un Herolda ļaunie dubultnieki cenšas nolaupīt zēnu mīļdzīvnieciņus - pterodaktilu Krekeru un bionisko kāmi Sūlū. Džordžam un Heroldam nākas stāties pretī saviem visgudrākajiem ienaidniekiem: VIŅIEM PAŠIEM! Vai te varētu būt darbiņš varonīgajam Kapteinims Apakšbiksim?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Bēgšana no čūsku valstības. Triloģijas "Ceļš uz nezināmo zemi" 2. grāmata

Autors: Aivars Kļavis

 

Ko nākamajām paaudzēm vēsta melnais akmens, pagaidām nav zināms. Toties arheologi, šķiet, atklājuši kādu citu Uguns kraujas noslēpumu. Dāvis un Nauris strādā izrakumos, lai atrastu tam pierādījumu. Ja izdosies, beidzot kļūs skaidrs, kāpēc šo vietu sauc par Uguns krauju.

Bet koru cilts pēc Vardota nāves necik tālu nav tikusi. Tā iestrēgusi purvos šaipus Boreshenas upei. Izskatās, uz mūžīgiem laikiem. Vai jaunajam virsaitim Ardim kopā ar savu draugu, kuram nav ne vārda, ne vecāku un kuru ļaudis iesaukuši par Čūsku Dīdītāju, izdosies atrast sabiedrotos? Vai viņi spēs uzvarēt cilts vecākā savtīgumu un varaskāri? Vai tiks galā ar Ezerpilī valdošo apātiju un bailēm? Lai to panāktu, būs jāizcīna ne viena vien cīņa. Līdz beidzot, bēgot no čūsku valstības, koru likteni izšķirs viņu bijušie līdzgaitnieki skalvji. Ejot pretī rietošai saulei, tie tikuši tālāk par koriem. Viss atkarīgs no tā, vai viņi bijušos ciltsbrāļus tagad laidīs cauri savai zemei vai arī ceļu nāksies izcirst ar cirvjiem?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Visu vai neko

Autors: Heiko Volcs

 

Tims ir klases klauns. Par viņa jokiem smejas puiši un vīpsnā meitenes. Tomēr Timam nekādi neizdodas iekarot klasesbiedrenes Leonijas simpātijas, tādēļ puisis ir nolēmis rīkoties. Pēdējā skolas dienā viņš ir apņēmies sarīkot tik vērienīgu atzīšanos, ka to nespēs aizkavēt par skolas pārziņa mēģinājumi ieviest kārtību. Visu vai neko!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vislabākās zāles

Autors: Kristīne Hamilla

 

Filipam Raitam ir divpadsmit gadi, komiķa talants un... daudz dzīves grūtību. Skolā viņam pāri dara Jetijs, liels, stiprs un nekaunīgs puisis. Gaišmatainā Dieviete Lūsija, kurā Filips ir iemīlējies, tikai smejas par viņu. Turklāt ar zēna māti, kura viena audzina dēlu, notiek kaut kas pilnīgi nesaprotams. Paiet krietns laiks, līdz mamma saņemas un Filipam izstāsta patiesību: viņai ir vēzis. Krūts vēzis. Krūts!!! vēzis! Kā lai Filips tiek ar visu to galā?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Rozā kvarca brālība. Miroņgalvas noslēpums

Autors: Maritana Dimsone

 

Jānis, Izabella un Roberts vasaras brīvlaiku nolemj pavadīt, uzsākot mācības Augsto zinšu skolā, taču Zemzemē un Virszemē tikām sācies paliels tracis — visi burvji, raganas un pat parasti ziņkāroti ļautiņi alkatīgi dzen pēdas nozagtajām melno zinšu grāmatām. Trim draugiem ir nojausma, kur tās patiesībā meklējamas, un viņi apņēmīgi dodas bīstamā pārgājienā. Tomēr atrast ļaunās grāmatas ir tikai puse bēdas — tās arī jāspēj nosargāt un nogādāt Viedo padomei, un tas nebūt nav viegli paveicams uzdevums, jo kāds svešinieks melnā apmetnī ar miroņgalvu uz muguras visu laiku izrādās viņiem soli priekšā…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mūsu spožās dienas

Autors: Dženifera Nivena

 

Violeta Mārkija dzīvo nākotnei, skaitīdama dienas līdz izlaidumam, kad varēs aizbēgt no mazās Indiānas pilsēteles un smeldzošajām skumjām par māsas nāvi.

Kad Finčs un Violeta sastopas uz skolas zvanu torņa dzegas – sešus stāvus virs zemes –, nav skaidrs, kurš kuru izglābj. Un tad šis neparastais pāris, skolā strādājot pie viena projekta, sāk klejojumus, lai iepazītu sava dzimtā štata dabas brīnumus. Viņi dodas, Finča vārdiem izsakoties, ieraudzīt to, ko rādīs ceļš: vareno, sīko, jocīgo, skaisto, neglīto, pārsteidzošo – tāpat kā dzīve.

Drīz vien Violeta ir vienīgā, kurai līdzās Finčs var būt viņš pats – drosmīgs, ekscentrisks puisis bez robežām, kurš patiesībā nav nekāds frīks. Un tikai līdzās Finčam Violeta aizmirst skaitīt dienas un sāk tās dzīvot. Taču, kamēr Violetas pasaule paplašinās, Finča pasaule sāk sarauties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Burvja zeme

Autors: Levs Grosmans

 

Kventins Koldvoters ir zaudējis visu. Viņš ir izraidīts no slepenās burvju zemes Filorijas, palicis bez draugiem un tagad ar tukšām kabatām atgriežas vietā, kur sākās viņa stāsts: Breikbilas Maģiskās pedagoģijas koledžā. Bet no pagātnes Kventinam neizbēgt, un drīz vien tā nāk viņu meklēt.

Tikmēr Filorijā sākušas grūt burvju aizsargbarjeras, un zemē ir iebrukuši ziemeļu barbari. Filorijas valdnieki Eliots un Džanete uzsāk pēdējo piedzīvojumu, lai izglābtu savu dārgo pasauli, taču atklāj, ka tās stāvoklis ir daudz sarežģītāks un bēdīgāks, nekā kāds būtu domājis.

Kopā ar Plamu – apdāvinātu jaunu studenti, kurai ir pašai savs tumšs noslēpums – Kventinam jāizlīkumo cauri pelēkas maģijas un šaubīgu cilvēku pilnai burvju pagrīdes pasaulei. Viņa piedzīvojums ved no Antarktīdas uz apburto Nevienzemi, kur Kventins atrod vecos draugus. Bet visi ceļi ved atpakaļ uz Filoriju, un viņam ir jātiek galā ar burvju zemes problēmām – vai jāiet bojā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Biedrs bērns un lielie cilvēki

Autors: Lēlo Tungala

 

Romāns, kuras darbība notiek pēckara gados padomju Igaunijā, uzrakstīta no mazas meitenes skatupunkta un atklāj sarežģītās izjūtas un ikdienu, kad varas iestādes apcietina un aizved viņas māti. Mazā Lēlo cenšas būt labs bērns, jo tic, ka tad mamma pie viņas atgriezīsies.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Prinča līgava 5. Kronis

Autors: Kīra Kesa

 

Īdlina vēl aizvien nav pārliecināta, ka atradīs tādu pasakainu mīlestību, kādu piedzīvoja viņas vecāki pirms divdesmit gadiem. Bet reizēm sirds spēj pārsteigt cilvēku… un drīz Īdlinai būs jāizdara vēl grūtāka un svarīgāka izvēle, nekā viņa bija iztēlojusies.

Vai kādam no puišiem būs izdevies iekarot ārkārtīgi pievilcīgās, bet lepnās, untumainās un spītīgās princeses mīlestību? Tuvojas brīdis, kad Īdlinai būs jāpieņem lēmums. Daudzi pilī cer, ka viņa izvēlēsies Kaīlu. Bet pēkšņi cīņā par princeses roku iesaistās vēl viens spēlētājs.

Izskatīgais Meirīds nav Atlases dalībnieks, toties viņš ir gudrs, galants un pārliecinošs. Kura meitene gan spētu pretoties viņa valdzinājuma spēkam? Arī citi puiši cenšas apliecināt savas jūtas pret Īdlinu. Vai tās ir patiesas? Vai tiešām viņi visi mīl princesi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Lielā ūdeņu grāmata

Autors: Yuval Zommer

 

Kāpēc krabis skrien sāniski? Vai medūza ir no želejas? Kāpēc pingvīni nesasalst? Atver grāmatu un noskaidro atbildes uz šiem un daudziem citiem ūdens dzīļu jautājumiem vai spēlē paslēpes, meklējot īpašo zivtiņu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Izgudrojumi

 

Pirms vairākiem gadsimtiem kāds vīrs aprakstīja fantastiskus izgudrojumus, kuri tagad ir daļa no mūsu ikdienas. Lidojošas mašīnas, bruņumašīnas, milzīgi staigājoši cilvēki... šajā skaistajā grāmatā atdzīvojas renesanses dižgara Leonardo da Vinči zīmējumi un piezīmes. Stāvbildēs un oriģinālajās skicēs iepazīsiet izcilo domātāju, kura idejas krietni apsteidza laiku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Rotaļas un rotaļlietas

Autors: Uldis Polis- Polītis

 

 

Grāmata paredzēta jaunākā skolas vecuma bērniem un tajā apkopoti jautri un asprātīgi dzejoļi par rotaļlietām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ariela un lielais mazulis

 

 

Dziļi jūras dzelmē mīt nāriņa Ariela, kam patīk rotaļāties un dziedāt. Pavadi jaukus brīžus kopā ar viņu un sadraudzējies ar mazo Plunkšķi, kuru nāriņa iedrošina doties lielos piedzīvojumos

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Traktoriņš Brum-Brumā 

Autors: Linda Kukare-Aldersone, Gustavs Aldersons

 

 

Zemkopja lielākais palīgs un draugs ir vecais, sarkanais traktoriņš Bum-brumā. Abi čakli strādā roku rokā, riepu riepā visu cauru gadu. Taču viss mainās, kad Zemkopis nolemj saimniecību paplašināt un darba kļūst daudz vairāk.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ledus sirds. Briedēnu glābjot

 

 

Grāmatā apvienoti stāsti un puzles par mazo princešu piedzīvojumiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Kika Mika un sapņu dzimšanas diena

Autors: Lina Žutaute

 

 

Šī sirsnīgā bilžu grāmatiņa palīdzēs vecākiem noticēt bērnu sapņiem, un bērniem – iedrošināt vecākus ticēt savējiem. Un arī sapņus piepildīt – visiem kopā. Katrā grāmatas lappusē gaida kāds pārsteigums, un ik attēls pauž mīlestību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Snīpulītis no Snīpuļciema

Autors: Laura Vinogradova

 

 

Snīpulīši nav cilvēki. Snīpulīši ir snīpulīši. Viņiem visiem ir mazi, mīlīgi uzrauti deguntiņi. Snīpuļi aug ātrāk nekā cilvēki. Snīpulītis piedzima pavasarī, bet jau vasarā viņš tipināja pats savām kājelēm, kaut arī kaķis vēl it viegli varēja viņu apgāzt. Ko viņš sadarīja visu savu garo pirmo dzīves gadu? Nē, neko TĀDU nepaveica. Pasaulei apkārt neapbrauca, pirātus nesatika, vampīrus neizbiedēja. Kopā ar vecākiem mierīgi dzīvoja un auga. Šis ir stāsts par to, kā, apejot ap māju, dažkārt var ieraudzīt daudz vairāk, nekā visu pasauli apskrienot. Stāsts vai – ja labāk tīk – pasaka, kas palīdz apstāties, norimt un veltīt laiku visdārgākajam – mūsu bērniem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

My Little Pony: lielā pužļu grāmata

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Vāģi. Sacīkšu stāsti

 

 

Šajā grāmatā ietverti divpadsmit stāsti, kas mazos lasītājus aizvedīs aizraujošā piedzīvojumā pa Radiatormiestu un visu pasauli! Tu uzzināsi par Zibens gaitām daudzu gadu garumā līdz par mirklim, kad brašais vāģis nodod sacīkšu stafeti Krusai Ramiresai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Vāģi 3. Sacensību prieks

 

 

Gatavojies lielajām sacensībām un atklāj, kā draudzība, pārliecība par sevi un uzticība spēj palīdzēt droši mērot dzīves slidenos ceļus un pieveikt līkumus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Mazais pūķis Kokosrieksts un negaisa ragana

Autors: Ingo Zīgners

 

 

Pūķu salā sākusies ilgi gaidītā vasara, spīd saulīte, un Kokosrieksts ar draugiem vaļojas pludmalē. Taču viņu prieki nav ilgi, jo atlido negaisa ragana Gula, nesdama līdzi lietu, krusu un viesuļus. Neviens neuzdrošinās stāties viņai pretī - izņemot Kokosriekstu. Viņš taču neļaus vecajai raganai sagandēt vasaru! 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brūveri brūvē

Autors: Pēters Brūveris, Zane Brūvere, Indra Brūvere

 

 

Šāda krājuma latviešiem laikam vēl nav bijis. Lielo cilvēku un bērnu dzejnieks Pēters Brūveris prata radīt pasauli, rotaļājoties – no vārdiem, burtiem un skaņām. To prot arī viņa meitas – Indra Brūvere-Daruliene un Zane Brūvere-Kvēpa. Beidzot tēva un abu meitu bērniem rakstītie dzejoļi nolēma satikties vienā grāmatā “Brūveri brūvē”. Pēters jau septīto gadu ir aizsaulē, taču daudzus savus pēdējo dzīves gadu dzejoļus ir veltījis saviem mazbērniem. Te Pēters ielicis savu māku uzburt, proti, uzbrūvēt dzīvu, skanīgu, neparastu pasauli bērniem, kurā pati valoda prot bez pamācīšanas mācīt – rotaļājoties, izšķiļot no burtiem būtnes un notikumus, par kuriem pieaugušie, savu lielo un nopietno dzīvi dzīvojot, nevar ne iedomāties.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Labu labā lasāmgrāmata

Autors: Ričards Skerijs

 

 

Amerikāņu rakstnieks un mākslinieks Ričards Skerijs ir radījis brīnišķīgu lasāmgrāmatu, kas aicina mazos lasītājus iepazīt pavisam vienkāršas un ikdienišķas lietas, lasot īsus paskaidrojums pie zīmējumiem, piemēram, kā Lācēns sāk jaunu dienu, mazgājot muti un tīrot zobus, vai kāds izskatās Trusīšu ģimenes namiņš. Kopā ar Skerija asprātīgi ilustrētajiem dzīvnieciņiem bērns iepazīs dienu un mēnešu nosaukumus; lasīs dažādu autoru stāstiņus par dzīvnieciņu piedzīvojumiem; sajūsmināsies par Zosmāmiņas jautrajiem pantiem. R.Skerijs aicina mazo lasītāju apgūt dažādas gudrības: iepazīt skaitļus, iemācīties jaunus vārdus, pētīt dabas un tehnikas brīnumus, kopā ar dzīvnieciņiem doties uz Londonu, Parīzi un Romu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Latviešu tautas pasakas / 100 pasakas 100 mākslinieki

 

 

Apgāds Zvaigzne ABC Latvijas simtgadei velta unikālu izdevumu – grāmatu, kurā apkopotās 100 latviešu tautas pasakas ilustrējuši 100 Latvijas mākslinieki. Grāmatā iekļauta plaša pasaku izlase, kas apliecina latviešu tautas gudrību, asprātību un humora izjūtu, spēju dzīvespriecīgi paraudzīties uz pasauli, atklājot un izskaidrojot to tēlaini un ar mīlestību. Pasakās vēstīts gan par seniem, gan mazāk seniem laikiem, dzīvnieki tajās runā cilvēku valodā, priekšmeti atdzīvojas, un dzīve ir brīnumu pilna.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mani sauc Jans, un es neesmu nekas īpašs

Autors: Katlēna Ferēkena

 

 

Man ir deviņi gadi, un es neesmu nekas īpašs. Jau mans vārds vien. Mani sauc Jans. Tāpat kā manu tēti. Un manu vectēvu, un viņa tēti. Es neesmu mazs un arī liels ne. Neesmu ne resns, ne tievs. Mani mati nav ne blondi, ne brūni. Es esmu parasts. Tik parasts, ka pat ne noticēt. Tik parasts, ka man gribas par to skaļi kliegt! Nu reiz pietiek. Man tas viss ir apriebies. Sākot ar rītdienu, viss mainīsies. Es kļūšu īpašs. Tikai nedaudz pacietības!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nikijas dienasgrāmata 10. Ne pārāk perfektas suņu aukles stāsti

Autors: Reičela Renē Rasela

 

 

Septiņi burvīgi kucēni ar māti pretendē uz pagaidu mājām “Pūkaino draugu” patversmē, bet tur brīvu vietu šobrīd nav, tāpēc suņukus gaida bēdīgs liktenis. Taču Nikija kopā ar savu sirdsāķīti Brendonu jau nu neatstās mazos mīluļus nelaimē! Nikijas uzdevums nebūt nav vienkāršs: viņai jāspēj veselu diennakti noslēpt astoņus suņus no diviem vecākiem, visas pamatskolas, ieskaitot direktoru Vinstonu, un vienas ļaunas meitenes atriebības...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Raganas

Autors: Roalds Dāls

 

 

Īstas raganas ģērbjas ikdienišķās drēbēs un izskatās kā parastas sievietes, taču tādas nepavisam nav. Viņas ir viltīgas un asinskāras un vairāk par visu uz pasaules necieš bērnus.
Galvenā ragana plāno iznīdēt ikvienu no tiem.
Kāds zēns un viņa vecmāmiņa ir apņēmības pilni izjaukt raganu ļaunos nodomus, bet tas ir ļoti bīstami...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pasaulē briesmīgākie bērni

Autors: Deivids Valjamss

 

 

Vai esat gatavi iepazīt pasaules briesmīgākos bērnus?
Sanāciet, sanāciet! Te būs pieci pretīgākie puikas un pieci šaušalīgākie skuķi!
Dīvāna Diāna – teļļuka superfane, kas tik ļoti pielipusi dīvānam, ka tie abi pamazām kļūst par vienu veselu! Vai Siekalu Silvis – puika, kurš savu siekalu dēļ iedzīvojās pamatīgā ķezā skolas ekskursijas laikā. Un neaizmirsīsim arī Pinkšķi Paulīni – bļaustīgu lielo māsu ar nejauku ieradumu mānīties vienā laidā!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

KEPLER62. Pirmā grāmata: IELŪGUMS

Autors: Bjērns Sortlanns, Timo Parvela, Pasi Pitkenens

 

 

Zemeslode ir pārapdzīvota un dabas resursi izsīkst. Trīspadsmit gadus vecais Ari rūpējas par jaunāko brāli Joni, kas saslimis ar kādu retu slimību. Zēni kopā spēlē jauno, sarežģīto datorspēli Kepler62, kuru tikai retajam izdodas pabeigt. Neviens nezina, kas gaida tos, kuri tiks galā arī ar pēdējo līmeni. Vai Kepler62 ir tikai spēle? Lai to uzzinātu, jāmetas pārgalvīgā piedzīvojumā...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Es par tevi zinu visu / zibeņstāsti tīņiem

Autors: Tomass Feibels

 

 

Pēc ballītes Nīna sāk saņemt simtiem īsziņu un zvanu no nezināma numura, viņai uz mājām piegādā lietas, ko meitene nav pasūtījusi, un kāds ielaužas skolas datorsistēmā, uzdodot sevi par Nīnu. Vai stalkers ir meitenes bijušais puisis Līmo, kas meklē atriebību? Policija nevar to pierādīt... Par laimi, Nīna satiek iejūtīgo un pievilcīgo Benu, kas viņai cenšas palīdzēt. Bet vai Benam tiešām var uzticēties?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Skārleta. Mēness hronikas 2. grāmata

Autors: Merisa Meijere

 

 

Zemi no jauna ir pāršalkuši draudi no Mēness karalistes. Sindera, kura pēc balles prinča Kaja pilī ir nonākusi cietumā, cenšas izlauzties brīvībā. Pat ja tas izdosies, viņa kļūs par meklētāko bēgli Sadraudzībā...

Otrā pasaules malā ir pazudusi Skārletas Benuā vecmāmiņa. Skārleta, dodoties viņu meklēt, sastop noslēpumainu ielu cīkstoni Vilku, kurš, iespējams, varētu viņai palīdzēt. Meitene negrib uzticēties svešiniekam, tomēr Skārletu kaut kas piesaista jauneklī... Atšķetinājuši vienu noslēpumu, Skārleta un Vilks saskaras ar nākamo mirklī, kad sastop Sinderu. Kopā viņiem ir jāapsteidz nežēlīgā Mēness karaliene Levana, kura darīs visu, lai pievilcīgais princis Kajs kļūtu par viņas vīru, karali un... gūstekni.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Маленький принц

Autors: Антуан де Сент-Экзюпери

 

 

Трогательное, доброе и философское произведение Антуана де Сент-Экзюпери с авторскими рисунками. Книга, адресованная детям будет сопровождать вас всю жизнь, каждый раз раскрываясь по-новому.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mana un tava Latvija  

Autors: sast. Gundega Sēja

 

 

Ko tu zini par Latviju?

Tu noteikti kopā ar ģimeni atzīmē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, bet varbūt nezini, kā Latvija atkal tapa brīva. Droši vien esi dzirdējis, kuru koku dēvējam par Latvijas nacionālo koku, bet nezini, kā radies tā vārds. Ļoti iespējams, esi peldējies jūrā, bet brīnies, kāpēc Baltijas jūru mēdz dēvēt par Dzintarjūru.
Varbūt esi ciemojies Cēsīs, bet pat nenojaut, ka alās to apkaimē dzīvo ļoti daudz sikspārņu. Un vai vari iedomāties, ko dara ķiploku krupis, kad tam draud briesmas?

Pasaule ir brīnumu pilna, un Latvija arī.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazā ģeogrāfijas enciklopēdija. Latvija

Autors: Andris Rudovics, Gints Tenbergs

 

 

Interesanti fakti, skaisti attēli, kartes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Saules stara peldvieta

Autors: Mairita Bičuka

 

 

Krājumā apkopotas 57 autores sacerētas dziesmas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. To tematika saistās gan ar darbu, gan pasaku un fantāzijas pasauli, cilvēku attiecībām, svētkiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Trusītis Pēterītis. Cīņa par dārzu

 

Kādā jaukā Anglijas nostūrī dzīvo Trusītis Pēterītis, viņa trīs māsiņas Garausīte, Baltļipīte un Pūkastīte, kā arī brālēns Mazais Benjamiņš. Vai ik dienu Pēterītis lavās uz vecā Makgregora kunga dārzu, lai čieptu viņa izaudzētos dārzeņus. Un dārzā notiek trakas cīņas, jo vecais vīrs negrasās mierīgi noskatīties trušu nedarbos. Par laimi, kaimiņu mājā dzīvo jaunā māksliniece Bea, kura trusīšiem ir gluži kā māmiņa.

Kā beigsies trušu un dārznieka strīds? Kurš kļūs par noteicēju dārzā? Varbūt uzvarēs draudzība?

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Trusītis Pēterītis / pēc kinofilmas motīviem

 

Ir skaista diena vienā no jaukākajām Anglijas vietām. Saulīte apspīd Ezeru apgabala pakalnus, smaragdzaļās pļavas un strautus. Zvirbuļi mīlīgi sačivinās, bariņos lidinoties pāri burvīgajai ainavai. Visur valda miers. Te pēkšņi cauri zālājam aizšaujas pinkaini pūkains kamols. Tas ir mūsu galvenais varonis – Trusītis Pēterītis. Jauns trusis zilā jaciņā. Un bez biksēm! Viņam acīmredzot ir kas svarīgs padomā, jo tas kā bulta brāžas cauri labi zināmajām pļavām...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kika Mika un nozagtais laiks

Autors: Lina Žutaute

 

Mēdz gadīties tādas dienas, kad visi mājas iemītnieki ir ļoti aizņemti un nevienam nav laika parotaļāties ar Kiku Miku. Cik garlaicīgi, ja nav, ko darīt! Tādos brīžos neviļus rodas jautājums: kur pazūd laiks, ja tā nav ne mammai, ne tētim un pat ne vecmāmiņai? Vakar taču laika bija, cik uziet... Šķirstot grāmatas, Kikai Mikai viss kļūst skaidrs - laika trūkums nav iestājies nejauši, laiks ir nozagts!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kikas Mikas enciklopēdija. Dzīvnieki

 

Daudz jautājumu šaudās Kikas Mikas prātā, kad viņa skraida pa pļavu, rakņājas pa zemi pie upītes vai ogo mežā. Šajā grāmatā meitenei palīgā steidz dabas pētnieks Ligzdiņš. Par mūsu zemē mītošajiem dzīvniekiem - no sīkākās vabolītes līdz lielākajam zvēram - viņš zina itin visu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Putniņa Toma stāstu grāmata

Autors: Juta Stīla

 

Grāmatā ir apkopoti īsi, ilustrēti stāstiņi, kuros darbojas Putniņš Toms, viņa mamma, labākais draugs Denijs un citi. Šajos tēlos un varoņu piedzīvojumos katrs bērns viegli atpazīs sevi un savus draugus tipiskās ikdienas situācijās, kurās jāpieņem pareizais lēmums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Suns, kurš atrada skumjas

Autors: Rūta Briede


Pilsētu kādu dienu pēkšņi pārņem melni dūmu mākoņi, kas izplata nomāktību un laupa visam krāsu un smaržu. Drosmīgais suns izlemj skumjām neļauties un uzslien kāpnes līdz debesīm. Izrādās, ka mākoņi ir pilni ar noskumušām skumjām, taču tās var kliedēt, uzspēlējot mutes ermoņikas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ak, šis Emīls!

Autors: Astrida Lindgrēne, Bjerns Bergs

 

Ak, šis Lennebergas Emīls! Viņš pastrādāja nedarbus gandrīz katru dienu. Bet šai ziņā Emīls bija akurāts un nekad neizdarīja vienu un to pašu nedarbu divas reizes - viņš arvien izdomāja jaunus. Kā toreiz, kad uzvilka mazo māsu Īdu karoga kārtī. Vai arī tad, kad Lūkasa mugurā iejāja tieši lielajā viesistabā, kur pilsētas galva rīkoja dzīres. Tad smējās visi, tikai ne pilsētas galva...

Un kā jūs domājat, kur Emīls nonāca pēc tam?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnumu gredzens

Autors: Peters Svetina, Damjans Stepančičs

 

“Brīnumu gredzens” ir stāsts par slavenas operdziedātājas vientulību, ko viņa mēģina lauzt, tirgus laukumā nopērkot burvju gredzenu. Tas izkrīt no operdziedātājas rokām un aizripo, taču vesels pulks garāmgājēju iesaistās gredzena ķeršanā, neatstājot slaveno mākslinieci nelaimē vienu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Uzmanību, pie stūres Stiltons!

Autors: Džeronīmo Stiltons


Pie tūkstoš sieriem! Man bija jāparāda drošas braukšanas paraugs, taču mana vadītāja apliecība vairs nebija derīga. Bija atlikušas tikai 7 dienas, lai iegūtu jaunas tiesības, bet es kļūdījos vienā laidā. Par laimi, es satiku Solāri jeb Sauli, patiešām pelīgu auto robotu, kas par savu vadītāju izvēlējās mani, tieši mani! Šis stāsts ir par mūsu satikšanos.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Labā un ļaunā skola 1

Autors: Somans Čainani

 

Sofija un Agata ir labākās draudzenes, vismaz tā var uzskatīt, kaut gan – citu draudzeņu jau viņām nemaz nav. Gavaldonas ciemata skaistākā meitene Sofija vienmēr ir sapņojusi, ka noteikti nonāks burvju un pasaku pasaulē. Viņa ar savām sārtajām kleitām, kristāla kurpītēm un uzcītību labajos darbos ir pārliecināta, ka Labā skolā saņems tikai teicamas atzīmes un pabeigs to kā pasakgrāmatu princese. Turpretī Agata ar viņas neglīto izskatu un neslēpto nepatiku pret pasakām ar laimīgām beigām šķiet vispiemērotākā kandidāte Ļaunā skolai. Jo šī noslēpumainā Labā un Ļaunā skola ir mācību iestāde, kurā pusaudži apgūst prasmi kļūt vai nu par pasaku varoņiem un princesēm, vai arī par briesmoņiem un ļaundariem. 
Kad nenotveramais Skolas Direktors, kuram pretī stājas teju visi ciemata iedzīvotāji, meitenes ierauj Bezgalīgajos Mežos, viņas atgūstas katra savā Skolā. Taču abu likteņi izrādās samainīti, bet draudzenes drīz vien ir spiestas saprast, ka vienīgais veids, kā tikt prom no pasakas, ir... to izdzīvot. Tikai – Sofija un Agatai nekad īsti neizdodas vienoties, tāpēc viņu attiecības sāk dramatiski mainīties.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Klanu kaķi 4 Tuvojas negaiss

Autors: Ērina Hantere

 

Ugunssirds nodevīgais ienaidnieks Tīģernags ir uzvarēts un izraidīts no Pērkona klana, taču rudo runci māc nojauta, ka tumšais karotājs tikai klusītēm slēpjas mežā, gaidot īsto brīdi uzbrukumam.

Bet šī nav vienīgā problēma, ar kuru karstajos zaļlapja mēnešos saskaras jaunais barvedes palīgs. Ugunssirds redz sapņus, kuros tiek brīdināts no nezināmām briesmām, ar grūtībām skolo savu māsasdēlu Mākoņķepu un slēpj no klana baisu patiesību par barvedes Zvaigžņuzilgmes īsteno stāvokli.

Tikmēr mežā kļūst karstāk un karstāk, līdz tuvojas ilgi gaidītais negaiss...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mans vectēvs bija ķiršu koks

 Autors: Andžela Naneti

 

Pilsētas zēnam Tonīno ir četri vecvecāki - vieni dzīvo kaimiņos, un tiem vairāk rūp suns, nevis mazdēls, savukārt mammas vecāki dzīvo laukos. Vectētiņš Otaviāno un vecāmamma Teodolinda ir sirsnīgi ļaudis, viņu māja un dārzs ir Tonīno laimes zeme, tur var kāpt lielajā ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Šūšanas darbiņi bērniem

 

Dažādi rokdarbi veicina radošo domāšanu, pacietību un kārtīgumu. Patstāvīgi šujot un izgatavojot mazus darbiņus, bērni iepazīst jaunus materiālus un faktūras, paplašina vārdu krājumu. Attīstās arī gaume un estētika, kā arī mostas interese par dažādām krāsu kombinācijām. Darba gaitā bērnu rociņas kļūst prasmīgākas, pirkstiņi – veiklāki, jo uzlabojas sīkā motorika. Mācīšanas notiek pakāpeniski, tāpēc šai grāmatā vieglākiem uzdevumiem seko arvien sarežģītāki. Ļoti nozīmīgs šajā procesā ir pieaugušo atbalsts, sevišķi pašā darba sākumā, kā arī materiālu izvēlē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Sniegbaltais un ogļmelnais

Autors: Hilli Randa

 

Sniegbaltais un ogļmelnais ir divi kaķi – Amadejs un Ludvigs. Kad viņu saimnieki mūziķi uz gadu dodas muzicēt un dzīvot ārzemēs, abi kaķi apņēmīgi izlemj palikt un pieskatīt māju.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Par maz, par daudz un tieši laikā

Autors: Renāte Logina


Lai spēlētos, būt vienam pašam ir par maz – to mazais tīģerēns saprot. Taču viņš nesaprot, kāpēc ir viens... 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vislielākais gardums pasaulē    

Autors: Lilija Berzinska


Sirsnīgais stāsts, kurā Bolacis pēta, kas ir vislielākais gardums pasaulē, rāda ne tikai to, cik pasaule ir brīnumaini savdabīga, bet atklāj arī, kāda nozīme ir draugu kopīgi paveiktajam darbam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazais pūķis Kokosrieksts. Svinības uz Ugunsklints

Autors: Ingo Zīgners

 

Svinības uz Ugunsklints ir pūķu mācību gada lielākais notikums. Visi dedzīgi pošas svētkiem, vienīgi Kokosrieksts nejūt ne mazāko prieku. Viņš nav pietiekami centīgi vingrinājies lidošanā, tāpēc līdz Ugunsklintij nespēj aizlidot. Mazā pūķa draugi dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars labprāt viņiem palīdzētu – taču kā?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Zemeņu diena / Noslēpumaini stāsti

Autors: Ķēstutis Kasparavičs

 

Tiem, kam iepatikušies Ķēstuta Kasparaviča rakstītie un ilustrētie īsie stāsti, būs patīkami ienirt „Zemeņu dienā”. Tu iepazīsi mākslinieku Lācīti, dziedātāju Sivēntiņu, zemeņmīli Krokodīlīti, kā arī ceļotāju Āpsi. Uzzināsi, kā norisinās mācības Zaķu skolā, kā izklaidējas zobi saimnieka mutē, kāda ir dzīve Mjaulandē un kas notiek, ja atver aizliegtās durvis...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Uzvāri man pasaciņu!

Autors: Majada Korena


“Uzvāri man pasaciņu” vēsta par gražīgu zaķu bērnu, kam neviens mammas gatavotais ēdiens nav gana labs.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Papagailis papardēs. Burtu mežģi

Autors: Māris Rungulis

 

Šī grāmatiņa palīdzēs bērniem iepazīt burtus jautrā un aizraujošā veidā, mežģot mēli un priecējot acis. Katram alfabēta burtam veltīta viena lappuse,

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Izidora Mūna iet skolā, 1

Autors: Herieta Mankāstere

 

 Iepazīsties, tā ir viņa: īpašā Izidora Mūna. Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja. Izidoras mīlīgā rotaļlieta Rozā Trusis ir atdzīvināts ar burvju ziņu, tomēr lidošana viņam nepadodas. Arī Izidoras mazā māsiņa Ziedlapiņa vēl neprot lidot, jo viņa ir tikai bēbis. Izidorai patīk naktis, sikspārņi un melnie baletsvārciņi, taču viņa dievina arī saulgozi, burvju nūjiņu un feju knīpkūciņas. Kad pienāk laiks iet skolā, viņa nespēj izlemt, kura būs īstā: feju skola vai vampīru skola. Kā tev šķiet – kura skola mazajai vampīrfejai patiks vislabāk?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Izidora Mūna dodas izbraukumā, 2

Autors: Herieta Mankāstere

 

Iepazīsties, tā ir viņa: īpašā Izidora Mūna. Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja. Izidoras ģimene vasaras brīvdienās nolemj doties izbraukumā pie jūras. Izidorai un viņas mazajai māsiņai Ziedlapiņai ļoti patīk peldēties un spēlēties smiltīs, bet Rozā Trusis gan par peldi nav sajūsmā, jo viņam netīk saslapināties. Izidora pat nenojauš, ka jūras dzelmē dzīvo vēl kāda neprasta būtne... Vai tiešām tā varētu būt nāriņa?

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Izidora Mūna svin dzimšanas dienu, 3

Autors: Herieta Mankāstere


Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja.

Izidorai ļoti patīk cilvēkbērnu dzimšanas dienas, un nu arī viņai pašai būs svētku ballīte! Mamma un tētis dara visu, lai svinības izdotos lieliskas. Arī brālēns Vilbērs priekšnesumam ir sagatavojis dažus burvju trikus, tikai burvestības šoreiz būs īstas...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Izidora Mūna dodas klases ekskursijā, 4

Autors: Herieta Mankāstere

 

Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja. 
Izidoras klase dodas ekskursijā uz kādu senu pili. Tā visiem šķiet mazliet spokaina, turklāt ārā grand pērkons un plosās zibens. Lodājot pa pils apakšzemes kādreizējo cietumu, Izidora negaidīti atrod jaunu draugu. Arī viņš ir mazliet citāds, tāpēc mazā vampīrfeja nolemj viņu iepazīstināt ar saviem klasesbiedriem. Tikai kā to izdarīt, lai tie pārlieku neizbītos?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Oskars un lietas

Autors: Andruss Kivirehks

 

Grāmatas varonim Oskaram vasara jāpavada laukos pie vecmāmiņas. Viss viņam te šķiet svešs un garlaicīgs, arī vecmāmiņa un kaimiņu bērni, turklāt mājās aizmirsies mobilais telefons. Par laimi, zēns spēj rast izeju no bezcerīgās situācijas – paša uzmeistarots koka telefons, kas ļauj sarunāties ar lietām, padara viņa dzīvi interesantu un vienlaikus palīdz atrast ceļu uz saprašanos ar vecmāmiņu. Oskars pats rada sev pasauli, kur viņš ir vajadzīgs.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ellijas stāsts / suņa dzīves jēga

Autors: Viljams Brūss Kamerons


Jau kopš kucēna vecuma attapīgā sunīte Ellija tiek apmācīta īpašam darbam - meklēt un glābt cilvēkus. Tos, kuri apmaldījušies, pazuduši vai cietuši zemestrīcē. Tos, kuri nokļuvuši nelaimē. Grāmata neparastā formā - no suņa skatupunkta - atklāj, cik aizraujoša, bet grūta un bieži vien bīstama ir meklēšanas un glābšanas dienestā strādājošo ikdiena. "Ellijas stāsts" aizkustinās visu paaudžu lasītājus un ļaus vairāk uzzināt par mūsu četrkājainajiem draugiem un viņu īpašajām spējām. Tas apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pusnakts banda

Autors: Deivids Valjams


Pusnakts ir laiks, kad vairums bērnu guļ ciešā miegā, bet Pusnakts Bandas piedzīvojumi tad tikai sākas. Modernajā Lorda Fanta slimnīcā ir sastapušies pieci bērni: divpadsmitgadīgais smalkas privātskolas audzēknis Toms, kas savainojis galvu, tikpat vecā Ambera, kas lauzusi abas rokas un kājas un nu pārvietojas invalīdu ratiņos, viņu vienaudzis Robins, kas atlabst pēc acu operācijas un pagaidām neko neredz, vienpadsmitgadīgais Džordžs, kas atgūstas pēc mandeļu operācijas, un gadu jaunākā Sallija, kas ir smagi slima, tāpēc gandrīz visu laiku guļ. Tas ir stāsts par draudzību, neparastu izrādi un brīnumainu piedzīvojumu, kurā sapņiem lemts piepildīties.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Burvestībnieki Labo darbu vaininieki 3

Autors: Milošs Kratohvīls

 

Mihaels Součeks un Filips Fialka -grāmatas galvenie varoņi ir nešķirami draugi. Viņiem ir labas sirdis. Ja viņi jūt, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, ar joni metas palīgā. Abi draugi smagi pārdzīvo izsmejošo iesauku “Spocinieki”, kuru izpelnījušies skolā. Viņi nolemj viltīgi pārliecināt klasesbiedrus par to, ka spoki eksistē, un uzsāk buršanas apmācības pēc dažādām senām rokasgrāmatām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Normana pasaule 3. Iespējama gāzes eksplozija

Autors: Džonatans Meress

 

Vai atceries šo zēnu? Tas ir Normans jeb Normis. Normim ir 12 gadu, viņam ir divi mazāki brāļi, un viņa dzīve ir sagriezusies ar kājām gaisā, kopš ģimene dzīvo jaunajā mājā, kas, pēc Normana domām, izskatās pēc izskaistināta trušu būra, kurā pat kaķi nevarētu aiz astes kārtīgi izšūpināt, pat ja nojauktu visas sienas un uztaisītu vienu lielu istabu. NORMANA DZĪVE JOPROJĀM IR ABSO-SASODĪTI-LŪTI NETAISNĪGA!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Normana pasaule 4. Dažreiz jāuzlādē baterijas

Autors: Džonatans Meress


No rīta pamodies, Normis saprata – atkal ir sākusies jauna diena un atkal viņš, kāpjot ārā no gultas, ir uzkāpis kaut kam tādam, kam nevajadzētu kāpt virsū. Vai šis rīts varētu izvērsties vēl sliktāks?
Ja nu vienīgi, uzzinot, ka labākajam draugam pieder kaut kas tāds, par ko Normis jau sen ir sapņojis...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tumšmute

Autors: Šeins Hegartijs


Leģendas (kuras pelnīti dēvē arī par šausminošiem briesmoņiem) plāno iebrukt Tumšmutes ciemā un vēlāk iekarot visu pasauli. Bet panikai nav iemesla! Pēdējais leģendu mednieks, vārdā Fins, jau dodas glābšanas misijā.

Finam ir divpadsmit gadu, viņš mīl dzīvniekus un diez ko labi nepārvalda cīņas mākslas (kaut gan ļoti cenšas), bet labi nodomi taču varētu palīdzēt uzvarēt mīnotauru, vai ne?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Viljams Ventons un kriptālportāls

Autors: Bobijs Pīrss


Viljams atgriežas Posthumānās pētniecības institūtā. Šeit notikušas lielas pārmaiņas. Izsludināta komandantstunda, un visur ir sargi. 
Divpadsmit gadus vecais ģēnijs Viljams Ventons joprojām mācās apieties ar savu neparasto kodu uzlaušanas talantu, taču, kad no muzeja Oksfordā noslēpumaini pazūd sens artefakts, Viljamam jāpošas savā līdz šim bīstamākajā piedzīvojumā...
Drīz sāk risināties mistiski notikumi. Kāpēc Viljamam sākušās spēcīgas lēkmes? Un kas ir tas tumšais stāvs, kas mēģina ar viņu sazināties?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Melnais akmens ( Triloģijas "Ceļš uz nezināmo zemi" 1. grāmata)

Autors: Aivars Kļavis

 

“Par to, kā mūsu tālie senči jeb pirmbalti nonāca līdz Baltijas jūrai, vēstures grāmatās parasti ir tikai dažas rindkopas. Bet patiesībā tas bija viens no lielākajiem, pārsteidzošākajiem, mīklainākajiem, noteikti arī traģiskākajiem notikumiem cilvēces vēsturē. Turklāt toreiz, kad cilvēku vidējais vecums bija ap 30 gadu, milzu loma notiekošajā bija gados jauniem un pat ļoti jauniem cilvēkiem. Visticamāk, tieši viņiem nereti vajadzēja uzņemties atbildību ne tikai par savu ģimeni, bet arī dzimtu vai pat visu cilti. Lai gan tiešu rakstisku liecību par tā laika notikumiem nav, pateicoties arheoloģijai un citām ar vēsturi saistītām zinātnēm, ir pietiekami daudz materiālu, lai mēs varētu iztēloties, kā tas notika. Cik sarežģīts bija šis ceļš un kā tas atsaucas mūsdienās.”

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Spineri

 

Spineri, šīs modernās krāsainās virpināmās rotaļlietas, viegli un droši ir iekarojušas visu pasauli. Nu jau būs grūti atrast skolēnu, kas nekad nebūtu dzirdējis šo vārdu un nebūtu turējis rokās spilgto „tehnikas brīnumu”. To virpina arī nopietni pieauguši cilvēki, jo spineris ir lielisks stresa noņēmējs. Šajā grāmatā ir apkopoti 30 unikāli un jauni triki, ko var izpildīt ar spineriem. Secīgie apraksti un precīzās shēmas palīdzēs ātri vien iemācīties izpildīt tiklab pamata, kā arī vissarežģītākos trikus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sveika Rūbij! Ekspedīcija internetā

Autors: Linda Liakasa

 

Datori, tehnoloģijas un interneta sniegtās iespējas ir mūsu bērnu paaudzei ikdienas sastāvdaļas. Bet kā tas viss darbojas? Kā strādā datori, ko nozīmē programmēt un kā informācija ceļo interneta tīklā? Apķērīgā Rūbija un viņas daudzie draugi palīdz to noskaidrot!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Putnu grāmata. Iepazīsti 220 Latvijas putnus

Autors: Kārlis Grigulis

 

Lieliskais stāstnieks, ikgadējo putnu dienu aizsācējs Kārlis Grigulis šajā galvenokārt bērniem un jauniešiem sarakstītajā darbā aizrautīgi dalās savā pieredzē un zināšanās par dažādiem mežu, lauku un ūdeņu putniem, kurus var novērot Latvijai raksturīgajos četros gadalaikos. Lasītājs uzzinās: kādas putnu dzīves īpatnības un kā novērot; kur, kad un kādus putnus var novērot dažādās vietās (mežā, pļavā, pie ūdeņiem) Latvijas dabā; kas raksturīgs aprakstītajām putnu sugām; kā palīdzēt putniem, izgatavojot, izliekot un apkopjot putnu būrīšus un barotavas. “Putnu grāmatas” oriģinālizdevums tika izdots pirms vairāk nekā pusgadsimta – 1964. gadā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Latvija. Atlants bērniem

 

Atlants bērniem LATVIJA ir ilustrēts karšu krājums ar 24 mūsu valsts kartēm: 5 dabas kartēm, 2 iedzīvotāju kartēm, 6 kultūrvēsturisko novadu kartēm, 9 republikas pilsētu kartēm, kā arī Eiropas karti un Baltijas valstu karti. Grāmatā ir atrodama informācija par valsts un nacionālajiem simboliem, Baltijas jūras piekrasti, mežiem, pļavām, purviem, dabas aizsardzības objektiem un Latvijas lielāko upi Daugavu. Atlantā atrodami arī dažādi interesanti fakti par Latvijas dabu, iedzīvotājiem, kultūrvēsturiskajiem novadiem, pilsētām un skaisti attēli

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri