Jaunākās grāmatas
 

Ezītis un lielā oga

Autors: Ulrika Kestere

 

Ezītis ir atradis lielu, skaistu, sulīgu un smaržīgu kazeni. Taču, pirms viņš paspēj to nogaršot, uzrodas vārna un skaļā balsī ķērc, ka milzu kazene vispirms taču ir jānofotografē. Katram dzīvniekam ir savs viedoklis par to, kas jādara ar tik brīnišķīgu ogu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vienradžu zemē

Autors: Stefānija Mosa

 

Šķirstot grāmatas lapas ar izcirtumiem, var nokļūt dažādos interesantos stāstos - gan Feju mežā, gan Vienradžu pilī un vēl daudz kur. Ikvienam būs prieks paciemoties Vienradžu zemē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Mani jaukie pētnieku stāsti

 

Traucies kosmosā, lai uzspēlētu kosmobolu, nirsti jūras dzelmē pēc mirdzošiem dārgumiem un sastopi nebēdnīgus pērtiķēnus safari parkā! Ņem savu karti un binokli - laiks doties ceļā!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Mani pirmie pretstati

 

Grāmatiņa ar pretstatiem - tukšs/ pilns, liels/ mazs, utt.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Brīnumainie vienradži

Autors: Sūzija Hīla

 

Koša cieto lapu grāmatiņa pašiem mazākajiem. To šķirstot, būs nodarbinātas vērīgās actiņas un kustīgie pirkstiņi. Iepazīt maģisko, noslēpumaino VIENRADŽU pasauli var, gan, pieskaroties vienradža mirdzošajam ragam, pataustot mīkstos spārnus, noglāstot pūkainās krēpes, gan kopā ar pieaugušo lasot draiskos dzejolīšus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ābecīte pirms skolas + ieteikumi vecākiem

Autors: Ārija Ptičkina

 

Ābecīte domāta pirmsskolas vecuma bērniem, kas ir gatavi sākt mācīties lasīt un rakstīt.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sapnis par vienradzi

 

Evija ilgojas satikt īstu vienradzi, bet draugi apgalvo, ka tādu nemaz nav. Kādu dienu meitene iedomājās velēšanos, kas apgriež pasauli kājām gaisā un aiznes viņu neparastā piedzīvojumā

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Manas mašīnas

 

Grāmatiņa ar vienkāršiem, viegli uztveramiem attēliem un ritmisku tekstu par ugunsdzēsēju auto, kravas vilcienu, vieglo automobili un traktoru.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Peppa Pig: Pepas smilšu rotaļas

 

Pepa kopā ar draugiem smilšu kastē būvē nomaļu alu. Šī rotaļa izvēršas patiesi aizraujoša!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Džungļu grāmata (Disney)

 

Šis skaistais stāsts vēsta par Maugli - pamestu cilvēkbērnu, kuru audzina un sargā džungļu dzīvnieki. Tomēr reiz pienāk diena, kad zēnam jādodas nozīmīgā ceļojumā, lai iepazītu sevi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Miedziņpasakas

 

Jaukie, sirdi aizkustinošie, maiguma un mīlestības pilnie stāstiņi iepriecinās mazuli katru vakaru pirms gulētiešanas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kika Mika un draudzības slota

Autors: Lina Žutaute

 

Kikai Mikai ļoti patīk pilsētas parkā. Tur viņa tiekas ar draugiem Annu un Jonu. Kopā viņi spēlē pasaulē interesantāko spēli “Kurš pirmais?”. Nav taču nekā jaukāka kā pirmajam ielēkt šūpolēs, tikt visaugstāk un skriet visātrāk! Bet… vai tiešām? Kādu dienu rotaļājoties, Kika Mika, Anna un Jons nomaldās un iepazīstas ar noslēpumainu parka iedzīvotāju. Bērniem nākas izturēt īstu DRAUDZĪBAS pārbaudījumu. Kas draudzībā ir svarīgāks – pārspēt draugus vai kaut ko darīt kopā ar tiem?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Lobuo i nalobuo

 

Autore: Ineta Atpile-Jugane

Dzejoļu grāmata bērniem latgaliešu valodā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mīļās egles azotē

Autors: Esko- Peka Tītinens, Nikolajs Tītinens

 

Kādu rītu zaķu meitene Mazā Zīle uz ciema ceļa satiek vecmāmiņu Martu. Martai līdzi ir īsts dārgums – no mammasmammas saglabāts simtgadīgs ieraugs, no kā viņa katru sestdienu ir cepusi rupjmaizi. Zīle sadraudzējas ar Martu un drīz vien uzzina, kā no maza var izaugt liels un cik daudz var paveikt kopā. Kad maizes smarža izplatās pasaulē, uz dzīvi ciemā pārceļas jauni iemītnieki. Un tad izrādās, ka mums visiem ir daudz kopīgi darāmā, kas sagādā prieku!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Pakss

Autors: Sāra Penipārkere

 

Pīters un Pakss ir bijuši nešķirami, kopš zēns izglāba lapsēnu un pārnesa mājās. Taču kādu dienu notiek neparedzamais: Pītera tēvs dodas karā un liek palaist lapsu savvaļā. Nonācis sava vectēva mājās trīssimt jūdžu attālumā, Pīters saprot, ka neatrodas tur, kur viņam vajadzētu būt, – līdzās Paksam. Mīlestības, uzticības un skumju mudināts, zēns dodas ceļā, lai atrastu lapsu un abi atkal būtu kopā. Tikmēr Pakss neatlaidīgi gaida savu zēnu, iekuldamies dažādos piedzīvojumos un atklādams daudz jauna…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Plastmasas huligāni. Draugs pazudis

Autors: Agnese Vanaga

 

Vai atceraties brāļus Klāvu un Intaru, kas sadraudzējās ar plastmasas maisiņu Dusmukuli un kopā mēģināja glābt pasauli no piesārņojuma? Grāmata “Plastmasa huligāni” iznāca 2019.gada pavasarī un guva milzīgu lasītāju atsaucību. Un nu visiem bērniem par iepriecinājumu plastmasas huligānu piedzīvojumi turpinās. Dusmukule ir pazudis... Kur? Vai viņš atradīsies? Kādi vēl pasaules glābšanas plāni zēniem padomā? Un vai viņi tiks galā ar Čiekurkalna nešpetno puišeļu bandu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mārtiņš Datortārpiņš

Autors: Līva Vecvagare

 

Grāmatas galvenais varonis Mārtiņš ir gandrīz sešgadīgs puišelis, kuram vairāk par visu patīk spēlēt datorspēles, pētīt senas lietas, veikt eksperimentus, rotaļāties parkā, ēst šokolādi un – galvenais – būt kopā ar mammu un tēti. Bet kā Mārtiņam un viņa ģimenei, to visu darot, izdodas sadzīvot ar planšeti un telefonu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Tik garš deguns

Autors: Lūkass Hartmanis

 

Pēteris, ko visi sauc par Pitu, un viņa māsa Lēna, kas ir divus gadus vecāka, pavada garlaicīgas brīvdienas kādā Grieķijas kūrortā. Vecāki nemitīgi kašķējas, un atrast rotaļbiedrus atpūtnieku vidū viņiem neizdodas. Aizklīduši no savas pludmales, bērni kaimiņlīcī uz mazas, vientuļas saliņas nejauši sastop dīvainu večuku, kurš stādās priekšā kā diženais burvis Burvans. Jau gandrīz divsimt piecdesmit gadus viņš slēpjas no pasaules sava milzīgā, neglītā deguna dēļ un ir briesmīgi nelaimīgs. Degunu viņam savulaik piebūris ļaunais sāncensis Damasistrats, un viņš ne ar kādiem buramvārdiem no tā netiek vaļā.
Pits un Lēna nolemj nabadziņam palīdzēt un aizvest pie sava tēvoča plastiskā ķirurga uz Berni, lai tas degunu samazina. Lēna salāpa Burvana veco lidojošo paklāju, viņi sēstas tam virsū un dodas pretī neticamiem piedzīvojumiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Kā izglābt mazītiņo mammu

Autors: Pireta Rauda

 

Sanders ir kāds parasts zēns, kurš divatā ar mammu dzīvo netālu no liela parka četrstāvu nama pirmajā stāvā. Kā daudziem zēniem, arī Sanderam patīk futbols un šokolādes saldējums, un svētdienās ilgi gulēt. Arī Sandera mamma ir pavisam parasta, taču tikai līdz dienai, kad sarūk maziņa kā legovīriņš. Tad sākas savādi notikumi, kuros piedalās ne tikai Sanders un mamma, bet arī klaiņojošais suns Neris, neredzamais zēns Aksels, daudzpusīgais tēvocis Allans un rotaļu lāčus mīlošu dāmu klubiņš.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Harijs Poters un Uguns biķeris

Autors: Džoanna K. Roulinga

 

Cūkkārpas raganības un burvestību arodskolā notiks Trejburvju turnīrs. tajā drīkst pieteikties tikai burvji, kas sasnieguši septiņpadsmit gadu vecumu, taču Harijs tik un tā sapņo, ka viņš varētu šai sacensībā uzvarēt. Tad Visu Svēto dienas priekšvakarā, kad Uguns biķeris izvēlas skolu pārstāvjus, kas piedalīsies turnīrā, Harijs pārsteigts atklāj, ka maģiskais kauss izvēlējies arī viņu. Viņam būs jātiek galā ar patiešām bīstamiem uzdevumiem, pūķiem un tumšajiem burvjiem, bet ar savu labāko draugu Rona un Hermiones palīdzību viņš, iespējams, šajos pārbaudījumos izdzīvos.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Zīļuks. Iepazīsti aizraujošu dabas stāstu!

 

Vai tu kādreiz esi padomājis, kā no mazas ozolzīles izaug liels ozols? Ilustrētais stāsts atklāj koka dzīves ciklu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Tūkstoš un viens radījums

Autors: Laura Merca

 

Lielformāta bilžu grāmatā izteiksmīgās, neparastās ilustrācijas atklāj dzīvnieku raksturu, paradumus un enerģiju. Grāmata mudina bērnu uz pārdomām un veicina sarunas par dabas brīnumiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Minecraft. Dungeons. Rokasgrāmata varoņiem

 

Grāmatā atradīsi norādes, kā sakaut Superienāvotāja nekrietnos kaujiniekus, pārvarēt briesmas un likt lietā retos ieročus, kas gadīsies ceļā, lai kļūtu patiešām neuzveicams!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Pie galda

Autors: Irma Kalniņa

 

Grāmata iepazīstina bērnus ar etiķetes pirmsākumiem un galda kultūras pamatprincipiem. Iepazīstot dažādas situācijas un izpētot krāšņās ilustrācijas grāmatā, bērns iemācīsies pareizi uzklāt galdu, tikt galā ar sarežģītiem ēdieniem un, aizejot ciemos vai uz restorānu, jutīsies pārliecināts un ar prieku pieņems labas uzvedības noteikumus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Kad mazajiem zaķēniem ir sāpīte

 

Kā palīdzēt Zaķu ģimenei, kad gan Zaķu mamma, gan Zaķu tētis un arī mazie Garausītis un Garausīte ir savainojušies? ‍Jautrs mierinājuma stāstiņš mazajiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pulkstenis un laiks

 

Mācāmies pulksteni! Izzinoša grāmata bērniem no 4-7 gadiem sērijā Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kas patīk trusītim?

 

Uzzini, kas trusīšiem rada vislielāko prieku! Šajā jaukajā grāmatiņā atradīsi daudz sirsnīgu zīmējumu un aizraujošu taustes elementu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nobijušies, dusmīgi, laimīgi (2 - 4 gadi)

 

Izzinoša grāmata bērniem par emocijām: - Kāpēc mums dažreiz vajag raudāt? - Kas ir labs noskaņojums? - Kāpēc tu dažreiz esi dusmīgs? - Kādas ir visskaistākās sajūtas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Skudriņa Kāpēcīte. 2.grāmata

Autors: Rasa Dmučovskiene

 

Grāmatā aprakstīti zinātkārās skudriņas piedzīvojumi mežā, kur viņa satiek dažādus tā iemītniekus un uzdod daudzus jo daudzus jautājumus. Kāpēc bitei vajadzīgi divi kuņģi? Kāpēc vardes vakaros kurkst un kvarkšķ? Cik daudz barības vienā dienā apēd slieka? Skudriņa Kāpēcīte šos un vēl daudzus citus jautājumus noskaidro un pastāsta lasītājiem. Tāpēc “Skudriņa Kāpēcīte” ir ne vien jautra pasaciņa, bet arī izzinoša lasāmviela par dažādu meža iemītnieku dzīvesveidu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Dorabellas istaba

Autors: Dace Kravale

 

varone Dorabella ir meitene, kas no savas mammas Doriannas un viņas māsas Izabellas mantojusi ne vien “salikto” vārdu, bet arī rakstura īpašības, izdomu, aizraušanos ar mākslu un senām, interesantām lietām. Tās ir lietas ar vēsturi un stāstu, kā arī ar savu raksturu – katrs Dorabellas istabas iemītnieks prot runāt un atklāj viņai savu izcelsmi un piedzīvojumus. Kad sagaidīti Ziemassvētki, ciemos ierodas krustmāte, mākslas kuratore Izabella, un ierauga meitenes visa gada garumā sakrātos zīmējumus un savāktos herbārijus. Izabellas vadībā istaba pārvēršas par dzīvu un līksmu mākslas izstādi – labāko Ziemassvētku dāvanu pašai Dorabellai un visiem viņas draugiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Mazais pūķis Kokosrieksts un stiprie vikingi

Autors: Ingo Zīgners

 

Vienu dienu Pūķu salas līcī iebrauc kuģis ar sarkanbaltām svītrainām burām un izsēdina krastā kādu vīru ar lādi. Viņam galvā ir bruņucepure ar ragiem. Mazais pūķis Kokosrieksts, Matilde un Oskars netic savām acīm – tas ir vikings! Izrādās, ka Gudreds nav nemaz tik mežonīgs un bīstams, kā varētu domāt, turklāt viņš ir iekūlies nepatikšanās. Nabadziņš izsēdināts uz salas par to, ka nozadzis vikingu vadonim Ērikam zelta dzeramkausu. Taču tā nav taisnība! Kokosrieksts un viņa draugi nolemj palīdzēt Gudredam, tāpēc dodas jūrā pakaļ vikingu kuģim, lai atrastu īsto zagli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Dogmens blusu valdnieks  

Autors: Deivs Pilkijs

 

Iepazīsties ar Ruksi, Īgnuli un Dulli – slaveno BLUSU trijotni! Izrādās, ka Pītijam ar šiem puišiem ir veci rēķini. Ļaundari ir gatavi atriebties. Nepalaid garām varonīgo robokauju!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Pasaulē foršākie bērni. Baisā skatuve

Autors: Maja Lunde, Tegnehanne

 

“Ir tādi cilvēki, kas ir forši. Piemēram, Markuss. Viņam futbola bumba klausa labāk par visiem, un viņam ir bedrīte kreisajā vaigā un aizraujoši smiekli. Un arī Kornēlija ir viena no foršajiem. Viņai ir gari, zīdaini mati, un viņa pārvietojas it kā atrastos uz skatuves pat dodoties uz tualeti. Un ir tādi, kas ir vēl foršāki! Tādi kā mēs. Helēna, Alfrēds, Īvans un es. Mēs esam tik forši, ka neviens to vēl nav sapratis. Bet tas ir tikai laika jautājums. Vismaz Helēna tā saka.” Iepazīstieties ar pasaulē foršākajiem bērniem! Neapturamā Helēna. Skaistais, bet padumjais Īvans. Perfektais Alfrēds. Un ļoti garlaicīgā stāstītāja, kuru mēs nevaram šeit nosaukt vārdā (jo viņa uzskata, ka tas ir pats stulbākais vārds pasaulē). Un šī grāmata ir par viņiem!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Rēgs uz divriteņa

Autors: Mika Kerenens

 

Gaišā dienas laikā parkā Marijas mammai nolaupa rokassomu. Zaglis aiztraucas ar divriteni, un viņam nav nevienas atpazīšanas zīmes ne apģērbā, ne ekipējumā. Izrādās, ka pilsētā pēdējā laikā notikušas daudzas slavenu dizaineru somu zādzības. Policija jau vairākas reizes ir gandrīz noķērusi noslēpumaino garnadzi, bet viņš vienmēr parādās un pazūd neizskaidrojamā veidā – kā rēgs. Marija kopā ar slepenās biedrības “Bibļuks” detektīviem cenšas atmaskot ļaundari. Vienīgais pavediens, kas viņiem varētu noderēt, – savus uzbrukumus laupītājs filmē. Lai uzzinātu, kuram velosipēdistam pie ķiveres ir kamera, draugi dodas uz skeitparku un tur iepazīstas ar pilsētas prasmīgākajiem braucējiem. Kurš no viņiem ir Rēgs?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Klanu kaķi: jauns pareģojums. Mēnesnīca, 2

Autors: Ērina Hantere

 

Ir aizritējis ilgs laiks, kopš seši kaķi devās ceļā, lai glābtu savus klanus. Tagad viņi atgriežas mājās un kalnos sastop līdz šim nepazītu savvaļas kaķu cilti ar tumšu noslēpumu... un pareģojumu, kas klanu kaķiem jāpiepilda. Savukārt mežā Ugunszvaigzne un Lapuķepa ar izbailēm noraugās Pērkona klana sabrukumā. Trūkst medījuma, kaķi slimo un mirst, visapkārt valda posts un izmisums. Vai ceļinieki paspēs laikā, lai glābtu klanus, vai arī ieradīsies par vēlu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Ieslēdz gaismu / Izslēdz gaismu

Autors: Salla Simuka

 

Kas ir skaistākais vai šausmīgākais, kas ar tevi ir noticis? Sallas Simukas jaunajā grāmatā “Ieslēdz gaismu! Izslēdz gaismu!” ir apkopoti desmit skaisti un desmit šausmīgi stāsti par gados jauniem cilvēkiem. Par pirmo mīlestību, par sevis izzināšanu, par to, ka vienu un to pašu situāciju cilvēki var izdzīvot pavisam atšķirīgi. Tos lasot, uzzināsiet, kāpēc nedrīkst doties lejā uz pagrabu, kas notika suņu parkā, kurš naktī apciemo Klaru aizslēgtajā istabā un cik patiesi svarīgi ir tas, ka beidzot var ieslēgt arī gaismu...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Balāde par dziedātājputniem un čūskām

Autors:  Sūzena Kolinsa

 

Tuvojas desmito Bada Spēļu atklāšana!

Astoņpadsmit gadus vecais Koriolāns Snovs Kapitolijā gatavojas savai lielajai iespējai – šajās Bada Spēlēs viņš būs padomdevējs kādam no apgabalu pārstāvjiem. Reiz ietekmīgajai Snovu dzimtai ir pienākuši grūti laiki, un viņu nākotnes labklājību spētu nodrošināt vienīgi Koriolāna pārstāvja uzvara.

Tomēr veiksme šķiet novērsusies no Koriolāna. Viņam piešķirtā pārstāve ir meitene no paša mazākā – Divpadsmitā – apgabala. Abu likteņi tagad ir saistīti, un katrs Koriolāna lēmums var nest izdošanos vai neveiksmi, triumfu vai postu.

Arēnā norit cīņa uz dzīvību un nāvi, bet ārpus tās Koriolānā sāk mosties jūtas pret savu pārstāvi un kļūst arvien grūtāk līdzsvarot svaru kausus, kam vienā pusē likta pakļaušanās noteikumiem, bet otrā – vēlēšanās izdzīvot par katru cenu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Ej nu ej

Autors: Marts Pujāts

 

Šie dzejoļi savieno bērnus un pieaugušos, ļaujot katram vecumam saprast un pārdzīvot tekstus atbilstoši savai pieredzei.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Dziesmiņas par valodiņu

Autors: Laila Ābola, Leontīne Apšeniece

 

Krājumā apkopotas Lailas Ābolas dziesmas ar Leontīnes Apšenieces vārdiem. Gan pēc satura, gan grūtības pakāpes tās piemērotas pirmsskolas un sākumskolas bērniem. Dziesmu tematika ir dzimtā valoda, daba, lauku darbi, dienas un gada ritms. Tās piemērotas gan svētkiem, gan ikdienas mūzikas nodarbībām. Tās var rosināt arī fantāziju vizuālās mākslas un teātra nodarbībās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Elgas dziesmas

Autors: Elga Pole - Polīte

 

Krājumā apkopotās dziesmas ir piemērotas pirmsskolas un sākumskolas bērniem. Daļa no tām veido ciklus, kurus var izmantot muzikālu uzvedumu veidošanā. Tie veltīti tādiem varoņiem kā Vinnijam Pūkam, Nezinītim, divām Lotiņām, Ronjai laupītāja meitai, mazajai raganiņai, kā arī Imanta Ziedoņa „Krāsainajām pasakām”.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Dzejnieks un smarža 

Autors: Lote Vilma Vītiņa

 

Kādā jaukā dienā mazā Dzejnieka degunā ielien dzejolis! Nē, mākonis! Vai varbūt tas ir lietus? Jebkurā gadījumā tajā brīdī Dzejniekam atklājas bagātīgā un daudzveidīgā smaržu pasaule, kura iedvesmo viņu dzejot un dalīties savos atklājumos arī ar citiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Krāsu mošķis 

Autors: Anna Ļenasa

 

Grāmata, kas kļuvusi par starptautisku bestselleru, palīdz bērniem iemācīties atpazīt, nosaukt vārdā un saprast savas emocijas viņiem saprotamā un pieņemamā veidā. Līdz ar Krāsu mošķīti bērni aicināti iepazītās emocijas saistīt ar krāsām, vienlaikus atkārtojot arī krāsu nosaukumus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Aizraujošie kucēnu stāsti Paw patrol

 

Šajā stāstu krājumā varēsi lasīt par Skajas trikiem augstu gaisā, cīņu pret viltīgo mēru Hamdingeru, bīstamām gaisa balonu sacīkstēm un Rabla lielo vēlēšanos.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Līzelote negrib mazgāties

Autors: Aleksandrs Štefensmeijers

 

Līzelote un viņas lauku sētas draugi spēlējoties ir pamatīgi nosmulējušies. Tāpēc pirms došanās pie miera saimniece visiem uzsauc: “Marš vannā!” Vienīgi Līzelote negrib mazgāties. “Pietiks, ja es nomazgāšos tā, kā to dara kaķi,” viņa domā. Taču saimniece to nepieļauj un mēģina nomazgāt Līzeloti ar dārza šļūteni. Vai Līzelotei šāda mazgāšanās sagādās prieku?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Troļļi 2. Lielisku stāstu krājums

 

Sirsnīga tikšanās ar drosmīgo troļļu princesi Popiju, karali Pepiņu, piesardzīgo Zaru un citiem troļļiem! Izrādās, pasaulē ir vēl citi troļļi - kopā sešas dažādas ciltis - un katra no tām ir pārņemta ar savu mūzikas stilu. Mierīga sadzīvošana ir apdraudēta, jo rokertroļļu karaliene Bārba uzskata, ka visiem troļļiem ir jāļaujas rokam!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Lampiņa

Autors: Anete Shāpa

 

Šis ir stāsts par jūru.

Par noslēpumainām radībām un mežonīgiem jūras laupītājiem. Par admirāļa Melno namu, kurā, kā stāsta, mājo briesmonis. Par pelēku bāku uz mazas saliņas jūrā un par Lampiņu, bākas uzrauga meitu, kas katru vakaru kāpj sešdesmit vienu pakāpienu augšā bākas tornī, lai iedegtu gaismu. Par kādu vētrainu nakti, kad ir izbeigušies sērkociņi un viss noiet greizi. Taču galvenokārt par drosmi un spēju paveikt vairāk, nekā jebkad no sevis esi gaidījis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Īsta drauga dienasgrāmata 1. Roulija Džefersona grāmata

Autors: Džefs Kinnijs

 

“Īsta drauga dienasgrāmatā” Roulijs raksta par piedzīvoto kopā ar Gregu un ir ar mieru uzņemties drauga pastāvīgā biogrāfa pienākumus. (Galu galā, kādu dienu Gregs kļūs bagāts un slavens un ikviens alks uzzināt viņa dzīvesstāstu.) Tomēr šī loma Roulijam nav gluži piemērota, viņa rakstītā Grega “biogrāfija” ir īsts juceklis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Plēsēja tiesības. Zvērīgs detektīvs

Autors: Anna Starobiņeca

 

Pieredzes bagāto izmeklētāju Āpsi Vecāko un viņa palīgu, veiklo un aizrautīgo Āpškānu, kurus iepazinām sērijas pirmajā grāmatā “Vilka midzenis”, gaida jauns izaicinājums – noziegums, kas pastrādāts tuvīnajā Medniekciemā... Viltīgas intrigas, samilzis konflikts, negaidīts atrisinājums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Herbe ar lielo cepuri

Autors: Daina Strelēvica

 

Luga pirmsskolas un sākumskolas bērniem pēc Otfrīda Preislera stāsta motīviem ar Valda Zilvera mūziku.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Zilās zāles vasara

Autors: Edvards van de Vendels

 

Holandiešu zēns Tiho, kurš vienmēr bijis vecāku aprūpēts un stingri pieskatīts, pēc vidusskolas eksāmeniem piesakās darbā vasaras nometnē Amerikā. Viņš cer, ka šī pārmaiņa dzīvē ļaus viņam labāk saprast pašam sevi, savas vēlmes un jūtas. Lidostā viņš satiek norvēģi Uliveru, dedzīgu futbolistu, kurš arī dodas uz to pašu nometni. Starp abiem jauniešiem izveidojas aizraušanās un ciešas attiecības. Kad nometnes vadība atklāj, ka puiši ir vairāk nekā tikai draugi, viņi tiek ar kaunu sūtīti mājās. Zēni lido uz Norvēģiju. Taču tur Tiho saprot, ka Uliveram futbols ir svarīgāks, nekā viņu attiecības.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Trīspadsm1t iem3sli 

Autors: Džejs Ašers

 

Pārnākot mājās no skolas, Klejs Džensens uz lieveņa atrod savādu sūtījumu ar savu vārdu. Tajā ir vairākas kasetes, ko ieskaņojusi Hanna Beikere – Kleja klasesbiedrene un simpātija, kura pirms divām nedēļām izdarījusi pašnāvību. Hannas stāstījumā izskan trīspadsmit iemesli, kas pamudinājuši meiteni pārtraukt dzīvi. Klejs ir viens no tiem. Ja viņš noklausīsies kasetes, tad uzzinās – kāpēc. Klīzdams pa dzimto pilsētiņu, Klejs klausās kasetes visu nakti. Viņš kļūst par Hannas pārdzīvojumu aculiecinieku un atklāj kaut ko tādu, kas maina viņa dzīvi uz visiem laikiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Trials of Apollo 1: Hidden Oracle

Autors: Rick Riordan

 

How do you punish an immortal? By making him human. After angering his father Zeus, the god Apollo is cast down from Olympus. Weak and disoriented, he lands in New York City as a regular teenage boy. Now, without his godly powers, the four-thousand-year-old deity must learn to survive in the modern world until he can somehow find a way to regain Zeus's favour. But Apollo has many enemies - gods, monsters and mortals who would love to see the former Olympian permanently destroyed. Apollo needs help, and he can think of only one place to go ...an enclave of modern demigods known as Camp Half-Blood.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Trials of Apollo 2: Dark Prophecy

Autors: Rick Riordan

 

The god Apollo, cast down to earth and trapped in the form of a gawky teenage boy as punishment, must set off on the second of his harrowing (and hilarious) trials. He and his companions seek the ancient oracles - restoring them is the only way for Apollo to reclaim his place on Mount Olympus - but this is easier said than done. Somewhere in the American Midwest is a haunted cave that may hold answers for Apollo in his quest to become a god again….. if it doesn't kill him or drive him insane first. Standing in Apollo's way is the second member of the evil Triumvirate - a Roman emperor whose love of bloodshed and spectacle makes even Nero look tame. To survive the encounter, Apollo will need the help of a now-mortal goddess, a bronze dragon, and some familiar demigod faces from Camp Half-Blood. With them by his side, can Apollo face down the greatest challenge of his four thousand years of existence? Cover illustration by Jacey.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Trials of Apollo 3: Burning Maze

Autors: Rick Riordan

 

The third title in Rick Riordan's Trials of Apollo series - set in the world of Percy Jackson.I was a god, once, until I was cast out by my father, Zeus.Now I'm an awkward mortal teenager called Lester.My way out? A series of scary and dangerous trials, of course.For my third mission, I must:Journey through the Labyrinth to free an Oracle who only speaks in puzzles. Which sounds easy. Then, defeat the most vicious of three very vicious Roman Emperors.Is that all? No, I have to do everything without any of my godly powers. Wonderful. Looks like I'll need all the help I can get - from new friends, and old...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Trials of Apollo 4: Tyrant’s Tomb

Autors: Rick Riordan

 

The former God Apollo, cast out by his father, Zeus, is having a pretty rough time of it. Well, for one thing, he's called Lester. But being an awkward mortal teenager is the least of his worries. Though he and his friends (some of them) have emerged from the Burning Maze, rescued the Oracle and lived to fight another day, they can't escape the tragedy that has befallen them, or the terrible trials still to face. So, with heavy heart, Apollo (OK, Lester) and Meg have a triumvirate still to defeat, oracles to rescue, and prophecies to decipher, so that the world may be saved, and Lester may ascend into the heavens to become Apollo once again. But, right now, Caligula is sailing to San Francisco to deal with Camp Jupiter personally, and they have to get their first. Or risk its destruction . . .

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Last Hours, the 1: Chain of Gold

Autors: Cassandra Clare

 

Welcome to Edwardian London, a time of electric lights and long shadows, the celebration of artistic beauty and the wild pursuit of pleasure, with demons waiting in the dark. For years there has been peace in the Shadowhunter world. James and Lucie Herondale, children of the famous Will and Tessa, have grown up in an idyll with their loving friends and family, listening to stories of good defeating evil and love conquering all. But everything changes when the Blackthorn and Carstairs families come to London…and so does a remorseless and inescapable plague.

James Herondale longs for a great love, and thinks he has found it in the beautiful, mysterious Grace Blackthorn. Cordelia Carstairs is desperate to become a hero, save her family from ruin, and keep her secret love for James hidden. When disaster strikes the Shadowhunters, James, Cordelia and their friends are plunged into a wild adventure which will reveal dark and incredible powers, and the true cruel price of being a hero…and falling in love.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Koko un Riko niekojas

Autors: Evija Gulbe

 

Čakli strādāt - tas nav nieks! Paveikts darbiņš, iegūts prieks.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Koko un Riko sapņo par vasaru

Autors: Evija Gulbe

 

Ak! Sapņot par vasaru ir tik silti un patīkami...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Āpsēna piedzīvojums

Autors: Agija Staka

 

Grāmatā pastāstīts par tīrīgiem un ne tik tīrīgiem dzīvniekiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ķepu patruļa. Kucēni glābj futbola maču

 

Mēre Gudveja izaicina kaimiņu pilsētu uz futbola maču, bet mērs Hamdingers un Kaķēnu Katastrofu komanda nav gatavi godīgai spēlei un atkal ķeras pie saviem vecajiem stiķiem. Vai Ķepu patruļa pratīs sadarboties, lai uzveiktu mēru un viņa viltīgos kaķēnus?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ķepu patruļa. Kucēni glābj pērtiķēnus

 

Kapteinis Turbo kopā ar brālēnu ir devies vērot pērtiķus, kad pēkšņi sākas vulkāna izvirdums! Vai Ķepu patruļa pratīs likt lietā savus jaunos lidtērpus un spēs izglābt visus, arī pērtiķēnus, no verdošās lavas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Iepazīstam mežu

Autors: Angela Veinholda

 

Atbildes uz jautājumiem par to, kas redzams visapkārt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Dinozauri

Autors: Angela Veinholda

 

Ko dinozauri ēda? Cik liela ir dinozaura ola? Kā dinozauri aizsargājās? ‍Grāmata sniegs atbildes uz pirmajiem kāpēc?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kosmoss

 

Atver atlokus un iepazīsti kaimiņu planētas, uzzini, kas notiek uz Saules un kā ir ceļot izplatījumā - tur vēl var daudz ko atklāt!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dinozauri

 

Dosimies ceļojumā uz senseniem laikiem, kad pār Zemi valdīja dinozauri, un noskaidrosim, kādi viņi bija. Atver atlokus un iepazīsti aizvēsturisko pasauli un visus tās apbrīnojamos iemītniekus!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Šūpuļpasaka

 

Īsas pasaciņas pirms miedziņa, dzejolīši miedziņam, 11 dziesmiņas ar notīm par miedziņu, par nakti, par pasakām - viss, kas nepieciešams Miega rūķa pievilināšanai un saldiem sapnīšiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sīki, jautri kukainīši

Autors: Arturs Goba

 

Brīnišķīga iespēja jautrā veidā iepazīt Latvijas kukainīšu dzīvi un viņu paradumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Bzzz pasakas

Autors: Arturs Balts

 

"Bzzz pasakas" ir sarakstītas ar domu, ka bērni ir nerimstošas enerģijas kamoliņi un vecāku, vecvecāku, pedagogu pienākums ir ievirzīt viņus pareizā dzīves ceļā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Detektīva Snīpja pēdējā dēka

Autors: Marians Orloņs

 

No pulksteņmeistara Brateka darbnīcas pazudusi vērtīga mūzikas kastīte. Vai zādzībā vainojams noslēpumains bārdainis, kurš nesen uzradies Pilsētiņā? Detektīvs Ambrozijs Snīpis un viņa uzticamais draugs, runājošais suns Kuba, sāk izmeklēšanu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nikijas dienasgrāmata. 13. Ne pārāk laimīgas dzimšanas dienas stāsti

Autors: Reičela Renē Rasela

 

Tuvojas Nikijas dzimšanas diena, un meitene kopā ar labākajām draudzenēm Hloju un Zoju plāno grandiozu ballīti. Ir tikai viena problēma – Nikijas mamma nevēlas atvēlēt tai pietiekami daudz naudas un pati iesaistās ballītes plānošanā. Nikija ir gatava atcelt savas fantastiskās ieceres, taču kāds neplānots pavērsiens padara viņas lēmumu neiespējamu. Vai Nikijas dzimšanas diena galu galā būs satriecoša vai nožēlojama? Lai vai kā – šo ballīti viņa neaizmirsīs nekad mūžā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pērtiķa zvaigzne

Autors: Frīda Nilsone

 

“Pērtiķa zvaigzne” stāsta par mazo bāreni Jonnu, bērnunama “Biškrēsliņi” audzēkni, kuru adoptē gorilla. Nabaga meitene! Jonna visu mūžu bija sapņojusi par mammu, kas eleganti ģērbsies un smaržos pēc parfīma, taču nonāk pie atbaidošas, lempīgas gorillas, kas staigā apkārt nošļukušās biksēs un dzīvo lūžņiem piegāztā pagalmā. Taču ne viss ir tā, kā sākumā izskatās. Gorilla un Jonna iemīļo viena otru, un dzīve pat būtu tīri skaista, ja vien zemiskais un alkatīgais pilsētas galva Tords neiekārotu gorillas zemes gabalu. Viņš šantažē gorillu un draud Jonnu sūtīt atpakaļ uz bērnunamu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kas notika pirms “Reiz bija”

Autors: Anete Felkere

 

Sižets ir saistīts ar fantastikas žanra triloģijas "Neparastā misija" notikumiem. Grāmatas tekstu veido īsi fantastiska rakstura stāsti un pasakas. Stāstu galvenie varoņi ir trešās paaudzes citplanētieši - divi dvīņi, kuri kā vienkārši, parasti cilvēki dzīvo uz Zemes. Savukārt Zemes iedzīvotāji nedrīkst nojaust, ka viņi ir no citas planētas. Tas ir stāsts par Leldes un Sandra bērnības dienu neparastajiem piedzīvojumiem, jo abi bērni ir apveltīti ar pārdabiskām spējām. Tieši Lelde un Sandris būs tie, kuri, sasniedzot pilngadību, atklāti paziņos, ka viņi ir citplanētieši un dibinās kontaktu ar Zemes iedzīvotājiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Neparastā misija. 1.daļa. Kristaps – slepenie protokoli

Autors: Andris Marts

 

Grāmatas saturs ir unikāls. Pirmo reizi tiek atklāti aprakstīti tādi VDK vajāšanu gadījumi, kuri joprojām tiek kategoriski noliegti un ticamākais, ka to esamību bijušie VDK darbinieki atklāti atzīs tikai pēc vairākiem gadu desmitiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri