Jaunākās grāmatas
 

Runcis zābakos

Autors: Jākobs Grimms

 

Reiz kādam dzirnavnieka dēlam bija pavisam neparasts runcis. Uzvilcis zābakus, tas devās ceļā un ar atjautību palīdzēja saimniekam iegūt milzu bagātību un apprecēt princesi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Bubuļbailes

Autors: Bens Berants

 

Kas ir bailīgāk: ja kaut kas naktī nolaupa bumbu vai ja tumsiņā jādodas to meklēt mežā? Un ja nu satiec BUBULI? Vāverēns un vārnēns apņemas atrast pazudušo bumbu, pat ja nāksies uzveikt pašas lielākās – BUBUĻBAILES.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ances pasaciņas

Autors: Leontīne Apšeniece

 

Dzejoļu krājums bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kad visi grib būt karaļi

Autors: Maija Stepēna

 

Rūķīši nu ir atpakaļ, bet nebūs laika viņiem ilgi snaust, jo tālu tālu, lielākajā karaļvalstī, briest kas nelāgs.

Kas notiek kad visi grib būt karaļi? Vai zini, cik daudziem mežs ir mājas? Kā pasaku māmiņai gāja uz citas planētas? Atkal jauni piedzīvojumi, neparastas satikšanās un brīnumaini stāsti, taču pāri visam staro labestība, iejūtība un vēlme palīdzēt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Velosipēdu noslēpums

Autors: Martins Vīdmarks

 

Pilsētā notiks tradicionālās Vallebijas velosacīkstes. Uzvarētājs iegūs zelta medaļu un naudas balvu – ne vairāk, ne mazāk kā 10 000 kronu. Pirms starta ikviens dalībnieks ir pārliecināts par savu uzvaru, taču, kad sacensības sākas, gandrīz neviens no viņiem neiztiek bez viltībām. Bet vai jebkuri līdzekļi ir pieļaujami, lai pirmais sasniegtu mērķi? Par laimi, Lase un Maja ir sava uzdevuma augstumos!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Šausmu veikaliņš un briesmīgais kutināmais pulveris

Autors: Magdalena Hai

 

Deviņus gadus vecā Ninija ierodas šausmu veikaliņā ar cerību atrast darbu, jo vēlas nopelnīt naudu velosipēdam. Tur viņa ierauga neparastu skatu - veikaliņa īpašnieks vārtās pa grīdu, nespēdams beigt smieties. Ar draudzīgā spociņa Pēča palīdzību Ninija meklē īpašu pulveri, lai sirmajam vīram palīdzētu. Taču viss nav tik vienkārši, jo vecā vīra mājdzīvnieks - astoņkājis - vēlas izjaukt draugu plānu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Tā es redzu

Autors: Romana Romanišina

 

Grāmata “Tā es redzu” veltīta redzei. Tā stāsta par lietām, ko varam redzēt ar savām acīm, kā arī par noslēpumaino, cilvēka acīm neredzamo, par mikroskopiem un teleskopiem, kas palīdz saskatīt neticami mazo un ļoti tālo. Tā izskaidro, kāpēc cilvēkiem jālieto brilles, bet tiem, kuri neredz nemaz, nepieciešama īpaša sistēma un simboli, lai varētu lasīt. Grāmatā var uzzināt, kā pasauli redz putni un dzīvnieki, kā mākslinieki rada optiskās ilūzijas, cik miljonus nokrāsu spēj uztvert cilvēka acs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Skaļi, klusu, čukstus

Autors: Romana Romanišina

 

Grāmata “Skaļi, klusu, čukstus” stāsta par dzirdi un klusumu, kā arī par dažādām skaņām, ko mēs varam vai nevaram dzirdēt. Tajā aplūkoti trokšņi un mūzikas skaņas, pilsētas un dabas skaņas, vecākā skaņa pasaulē un klusākā mūzika cilvēces vēsturē. Grāmata stāsta, kā savā starpā sazinās nedzirdīgi cilvēki un kāpēc klusums ir tik svarīgs cilvēka dzīvē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Iepazīstam savu ķermeni

Autors: Dorisa Rībela

 

Atbildes uz jautājumiem par to, kas redzams visapkārt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un sensacionālā sāga par Lielo Smirduli

Autors: Deivs Pilkijs

 

Pasaule atkal ir lielās briesmās, un šoreiz iemesls ir pārāk liela gudrība…

Džordžs un Herolds kopā ar viņu dubultniekiem Vakardienas Džordžu un Vakardienas Heroldu labi pavada laiku. Divi no viņiem iet uz skolu, bet otri divi paslēpjas koka namiņā un visu dienu spēlē videospēles. Bet piepeši atklājas, ka zēnu nejaukais sporta skolotājs Mīnera kungs ir izgudrojis metodi, kā kontrolēt smadzenes un pārvērst skolēnus par uzmanīgiem, paklausīgiem, perfektiem bērniem, patiesībā – par vergiem. Tagad visas cilvēces nākotne ir Džordža un Herolda, kā arī Vecā Džordža un Vecā Herolda rokās!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Zaļais gredzens

Autors: Valdis Rūmnieks

 

Stāsta „Zaļais gredzens” varonis Jānis dodas uz mežu sēņot, kā jau to daudzkārt darījis. Ejot pa pazīstamo taku, viņš nonāk pie dižas, pa pusei sagāzušās priedes, kas pēkšņi uzradusies celiņa vidū. „Dīvaini gan,” brīnās Jānis, „kur tā te radusies?” Bet vēl vairāk Jānis brīnās, kad attapies pēc kritiena, kuru piedzīvojis, lienot cauri priedes sakņu mudžeklim, saprot, ka viņam tik ierastā ainava ir krietni mainījusies. Izrādās – tā šajā vietā izskatījies 100 gadu tālā pagātnē. Stāsta „Ala” darbība notiek 2063. gadā. Divi draugi – Mēness pētnieki – dodas uz Mēnesi, lai noskaidrotu tur pēkšņi novērotās parādības izcelsmi. Neparastas lietas atgadās ne tikai pagātnē un nākotnē, bet arī te un tagad. Stāstā „Caurspīdīgais”, kura notikumi risinās mūsdienu pasaulē, bērni ir atraduši neparasta izskata cilvēku. Noskaidrot to, kas viņš ir un no kurienes uzradies, ir stāsta varoņu uzdevums.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Klanu kaķi. Pusnakts

Autors: Ērina Hantere

 

Klanu kaķi jau vairākus gadalaikus ir dzīvojuši mierā un saticībā, bet nu Pērkona klana karotājs Kazenājnags uzklausa jaunu, draudīgu Zvaigznes klana pareģojumu, kas vēsta par drīzām briesmām.

Sešiem kaķiem ir jāuzsāk vēl nebijis ceļojums, meža liktenis no šī brīža ir izredzēto ķepās. Un, lai glābtu klanus, būs vajadzīgs viss viņu spēks, drosme un gudrība...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tilda un putekļu eņģelis

Autors: Andruss Kivirehks

 

Dažreiz gadās tā, ka mēs aizmirstam. Aizmirstam kaut ko svarīgu. To, kas jāatceras. Tad talkā nāk putekļu eņģeļi. Tie ir mazi – tāpat kā putekļi, bet atceras visu, jo putekļi ir bijuši vienmēr un nekad nepazudīs. Viens tāds putekļu eņģelis ielido pa Tildas logu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis

Autors: Dž. K. Roulinga

 

Kad cauri tumsai izbrāžas Knakts autobuss un nobremzē Harija Potera priekšā, tas nozīmē tikai vienu - ir sācies jauns Cūkkārpas mācību gads, kurā netrūks piedzīvojumu. No cietuma ir izbēdzis masu slepkava un lorda Voldemorta atbalstītājs Siriuss Bleks, un klīst baumas, ka viņš uzglūn tieši Harijam. Savā pirmajā Pareģošanas nodarbībā profesore Trilonija Harija tējas biezumos saskata nāves zīmi... Taču šausminošāki par visu ir baisie atprātotāji, kas apsargā skolas teritoriju, un viņu skūpsts, kas izsūc upura dvēseli...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sibīrijas haiku

Autors: Jurga Vile

 

Agrā 1941. gada jūnija rītā dusmīgi karavīri iztriec lietuviešu zēnu Aļģi un visu viņa ģimeni no gultām un pavēl gatavoties tālam ceļam. Tā daudzi jo daudzi lietuvieši pret savu gribu dodas uz Sibīriju. Kādēļ viņus ved projām? Par kādiem noziegumiem? Kur tā Sibīrija ir? Neskaitāmi jautājumi jaucas Aļģim pa galvu. Tur, tālajā un skarbajā zemē, viņa ģimene cenšas izdzīvot, ēdot sasalušus kartupeļus, zupu pasālot ar asarām un sirdi sildot ar dziesmām. Tur dzimst izsūtīto koris „Āboli”, un dziedot dīgst spārni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Visiem zēniem, kurus esmu mīlējusi

Autors: Dženija Hana

 

Vidusskolniecei Lārai Džīnai vairs nav māmiņas, tomēr ir lieliska ģimene: tētis, kurš visiem spēkiem cenšas gādāt, lai meitām nekā netrūktu, nopietnā vecākā māsa Mārgota, kas dodas uz koledžu, un deviņgadīgā mazā māšele Kitija, par kuru Lāra Džīna nu jūtas atbildīga. Savas mīlestības vēstules Lāra Džīna glabā māmiņas reiz dāvātajā cepuru kārbā, taču tās nav vēstules, ko viņai būtu rakstījis kāds cits. Šīs ir uzrakstījusi viņa pati. Pa vienai katram no zēniem, kurus viņa kādreiz ir mīlējusi, – pavisam piecas. Vēstulēs meitene izliek visu savu sirdi un dvēseli un pasaka daudz ko tādu, ko nekad neizpaustu reālajā dzīvē, jo tās ir paredzētas tikai viņai pašai. Taču kādu dienu cepuru kārba pazūd, slepenās vēstules nezināmā veidā tiek nosūtītas adresātiem, un Lāras Džīnas mīlas dzīve vairs nepastāv tikai sapņos – tā kļūst gluži nekontrolējama.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mazā valodas grāmata

Autors: Deivids Kristals

 

Grāmata jauniešiem, kas saistošā veidā atklāj krāšņo valodas pasauli, izvadot lasītāju cauri valodas un valodniecības labirintiem, pievēršoties arī vēstures faktiem vai jaunām tendencēm valodas attīstībā. Autors atklāj dažādu valodas stilu attīstību, dialektu veidošanās īpatnības, ieskicē rakstības pirmsākumus. Grāmatā var uzzināt, kāpēc daudzas valodas ir apdraudētas un kas nepieciešams, lai tās atdzimtu.

Tā stāsta ne tikai par valodu vēsturi, bet arī par nākotni, apcerot moderno tehnoloģiju ietekmi uz mūsu ikdienas valodas lietošanas paradumiem. Grāmatā ietverti arī interesanti fakti un uzdevumi. Šis izdevums sniedz aizraujošu stāstu par valodu visu vecumu lasītājiem, bet jo īpaši jauniešiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Disney Ideas Book

Autors: Elizabeth Dowsett

 

The perfect rainy-day gift for kids who love Disney and enjoy crafting. Let their imaginations run wild with more than 100 enchanting Disney inspired arts and crafts, party games, puzzles, papercraft and many more fun and practical activities.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Five Feet Apart

Autors: Rachael Lippincott

 

Stella Grant likes to be in control - even though her totally out of control lungs have sent her in and out of the hospital most of her life. At this point, what Stella needs to control most is keeping herself away from anyone or anything that might pass along an infection and jeopardize the possibility of a lung transplant. Six feet apart. No exceptions. The only thing Will Newman wants to be in control of is getting out of this hospital. He couldn't care less about his treatments, or a fancy new clinical drug trial. Soon, he'll turn eighteen and then he'll be able to unplug all these machines and actually go see the world, not just its hospitals. Will's exactly what Stella needs to stay away from. If he so much as breathes on Stella she could lose her spot on the transplant list. Either one of them could die. The only way to stay alive is to stay apart. But suddenly six feet doesn't feel like safety. It feels like punishment.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

King`s Cage

Autors: Victoria Aveyard

 

Mare Barrow is a prisoner, powerless without her lightning, tormented by her mistakes. She lives at the mercy of a boy she once loved, a boy made of lies and betrayal. Now a king, Maven continues weaving his web in an attempt to maintain control over his country - and his prisoner. As Mare remains trapped in the palace, the remnants of the Red Rebellion continue organizing and expanding. As they prepare for war, no longer able to linger in the shadows, Cal - the exiled prince with his own claim on Mare's heart - will stop at nothing to bring her back. Blood will turn on blood and allegiances will be tested on every side. If the Lightning Girl's spark is gone, who will light the way for the rebellion?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

War Storm

Autors: Victoria Aveyard

 

Mare Barrow learned this all too well when Cal's betrayal nearly destroyed her. Now determined to protect her heart-and secure freedom for Reds and newbloods like her-Mare resolves to overthrow the kingdom of Norta once and for all . . . starting with the crown on Maven's head.
But no battle is won alone, and before the Reds may rise as one, Mare must side with the boy who broke her heart in order to defeat the boy who almost broke her. Cal's powerful Silver allies, alongside Mare and the Scarlet Guard, prove a formidable force. But Maven is driven by an obsession so deep, he will stop at nothing to have Mare as his own again, even if it means demolishing everything - and everyone - in his path. War is coming, and all Mare has fought for hangs in the balance. Will victory be enough to topple the Silver kingdoms? Or will the little lightning girl be forever silenced?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Груффало

Autors: Джулия Доналдсон

 

Маленький мышонок идет через дремучий лес и, чтобы спастись от лисы, совы и змеи, выдумывает страшного Груффало - зверя, который очень любит есть лис, сов и змей.Но сможет ли находчивый мышонок перехитрить всех голодных хищников? Ведь он-то хорошо знает, что никаких Груффало не бывает... Или бывает?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Lāča Andreja pasakas

Autors: Imants Ziedonis

 

Bērnu grāmata ar uzdevumiem, stāstu par lāci Andreju, kā arī grāmatā iekļautām divām Imanta Ziedoņa pasakām "Lāču pasaka" un "Pasaka par kliņģeri un baranku". Grāmata papildināta arī ar dziesmu un stāstu par to, kā bērniem iet mežā un ko darīt, lai mežā nesatiktu īstu lāci.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Rasas vasara

Autors: Juris Zvirgzdiņš, Lina Dūdaite

 

Jura Zvirgzdiņa grāmatas “Lauvas rūciens” ilgi gaidītais turpinājums.

“Lauvas rūciens” tie, kuri to ir lasījuši, iepazinās ar meiteni Rasu, viņas māmiņu Laimu, rotaļu lācīti Tobiasu un sunīti Zorro, kopā ar viņiem izglāba zooloģiskajā dārzā dzīvojošo lauvu Leo no norakstīšanas.

Ir pagājis gandrīz gads, Rasai jau ir pilni seši gadi, rudenī viņa ies skolā. Pieaudzis ir arī Zorro, bet lācītis Tobiass apgalvo, ka jau sen sasniedzis rotaļu lāčiem piestāvošo vecumu. Izdzirdējis savu vārdu, Tobiass skaļi paziņo, ka laiks turpināt stāstu par viņa piedzīvojumiem vasarā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Uz priekšu. Kinostāsts

 

Pievienojies pusaugu elfu brāļiem Īanam un Bārlijam neparastā ceļojumā, kurā tie mēģinās izdibināt, vai mūsdienu tehnoloģiju pārņemtajā pasaulē vēl ir saglabājusies maģija. Alkdami atkal satikt savu tēvu, viņi iepazīs mītiskus draugus un ienaidniekus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Vinnijs Pūks. Mani labie darbi

 

Katrs no Vinnija Pūka sirsnīgajiem stāstiem būs brīnišķīgs sākums vecāku sarunai ar bērnu par kādu nozīmīgu tēmu, turklāt lieliska iespēja māmiņai vai tētim doties atmiņu ceļojumā uz savu bērnības zemi!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Burtus mežā meklējam

Autors: Ināra Šteinberga

 

Grāmatā ievietotas burtu pasakas bērniem. Tās aicina visus, mazus un lielus, kopā pārstaigāt mūsu mīļās zemītes mežus. Tikai šeit var sadzirdēt tādas pasakas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Visu dienu labiņi

Autors: Indreks Kofs

 

Jaukā, sirsnīgā grāmata piedāvā ieskatu kādas mīlošas ģimenītes ikdienas gaitās. Kamēr vecmāmiņa pieskata televīzijas seriālu varoņus, Lēne un Oskars nolemj visu dienu būt labiņi, labiņi: sakārtot māju, izmazgāt veļu un pat iepriecināt nogurušo māmiņu ar pašceptu kūku. Kā viņiem veicas un ko par to saka vecāki?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

 

Svizis

Autors: Marjus Marcinkēvičs

 

Vai mazs Sivēns var rakstīt dzejoļus, bet govs – slidot? Kādi noslēpumi slēpjas ezera melnajās dzīlēs, kur mājo briesmoņi ar zobainām rīklēm? Kādas briesmas draud Sivēnam un govij? Bet ko tad, ja briesmoņi iekļuvuši nelaimē un viņiem vajag palīdzību? Vai mūsu varoņi centīsies palīdzēt? Un kas uzvarēs: drosme un draudzība vai bailes?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Es protu zīmēt visu ko

Autors: Māra Cielēna

 

Gan dzejoļi, gan mākslinieces Ilzes Dambes ilustrācijas uzbur bērnam tuvu un reizē brīnumainu pasauli, kurā spēle nav šķirama no ikdienas dzīves, fantāzija no īstenības. Vecās kurpītes aptur jauno kurpīšu lielību, dažādi trokšņi – Graboņa, Dārdoņa, Dimdoņa, Blarkstoņa un citi – gatavojas ballei, nemīlīgā dienā bērns zem galda ierīko omulīgu lāču migu, kurā vajadzīgi ne tikai spilveni, bet arī lielie lāči – mamma un tētis...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

 

Mazais pūķis Kokosrieksts un Džungļu Dārgumi

Autors: Ingo Zīgners

 

Vai ir kāds cilvēks, kurš kādreiz nav sapņojis atrast paslēptus dārgumus? Arī mazajam pūķim Kokosriekstam iedegas acis, ieraugot pludmalē uz klints uzvilktu krustu. Tur jābūt apraktiem dārgumiem! Tomēr nē – smiltīs pie klints guļ tikai pods ar ādas gabaliņu, uz kura redzams savāds zīmējums. Un arī tur ir krusts. Skaidrs, ka tā ir norāde, tāpēc Kokosrieksts un viņa draugi dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars dodas ekspedīcijā uz džungļiem, lai meklētu apslēptās bagātības. Tomēr tās atrast nav tik viegli, un trijotne nemitīgi iekuļas visādos piedzīvojumos. Vai bīstamā ceļojuma galā viņus maz gaida kādi dārgumi?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Annelores dārgumi. Rafis detektīvs

Autors: Vita Štelmahere

 

Rafis, draugu pierunāts, nolemj uzsākt privātdetektīva gaitas. Kur vislabāk meklēt klientus? Protams, kai internetā! Drīz arī uzrodas pirmais klients no Vācijas — Neapoles mastifa šķirnes kucīte Grēta, kura nolīgst Rafi savas 16. gadsimtā dzīvojušās vectantes Annelores nozudušā kakla siksnas piekariņa meklējumiem. Pazudušā dārguma meklējumi notiek Piltenē, Cēsīs, Koknesē, Siguldā un, visbeidzot, Rīgā. Detektīvam Rafim piekariņa meklējumu laikā nākas piedzīvot gan jautrus, gan briesmu pilnus brīžus, sastapties ar jaukiem palīgiem un izcili bezsirdīgu ļaundari…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Tru

Autors: Barbara Kosmovska

 

Tru ir zaķēns (nejaukt ar trusi), kuram piemīt izgudrotāja talants un vēlme padarīt dzīvi aizraujošāku un reizē.......parocīgāku. Viņš ir šķietami parasts pelēkais zaķis, bagātība, mirdzums un košums piemīt bagātāku vecāku bērniem, bet tieši Tru spēj mainīt daudzu jo daudzu Dižmeža zaķu ikdienas paradumus, ļaujot ieraudzīt pavisam parastās lietās aizraujoša un daudzsološa lēciena iespējas..."
Zaķēns Tru tikai izskatās pēc parasta pelēka zaķa. Viņš ar ģimeni dzīvo trūcīgākajā Lejas Āboliņu rajonā, un viņam nav daudz tādu lietu, ar kādām var dižoties bagātākie draugi, krāsu  zaķi.
Tomēr Tru ir kaut kas, kā viņiem nav: zinātnieka prāts un darbaspējas! Vēl vairāk – beigās Tru iegūst arī Zaķu siržu inženiera nosaukumu....

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Bloķīša un Bruķīša piedzīvojumi

Autors: Inga Grundmane

 

Piedzīvojumu grāmata ceļā uz apskaidrību

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ato un brīnumpērle

Autors: Zenta Ērgle

 

Grāmata bērniem “Ato un brīnumpērle” ar krāšņām Margaritas Stārastes ilustrācijām aizved lasītājus uz pasakainu salu siltajā Dienvidjūrā, kur zied brīnumskaisti augi, ienākas gardi augļi un iezemieši stāsta senu leģendu par brīnumpērli. Divi draugi – Ato un Džims – kāro ieraudzīt šo pērli paši savām acīm, tāpēc dodas iepazīt krāšņo, neparasto zemūdens pasauli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazā Vilka varoņdarbu dienasgrāmata

Autors: Īans Vaibravs

 

Kad Tēvocis Ļaunprātis vairs nestāv ceļā – un ir atrasts viņa noslēptais zelts –, Mazajam Vilkam ir visas iespējas pārveidot Viltības koledžu par aizraujošu Piedzīvojumu akadēmiju.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vilka midzenis

Autors: Anna Starobiņeca

 

Viņam gribējās, lai Tālmežā beidzot kāds vienreiz izdarītu īstu, zvērīgu noziegumu. Viņš saprata, cik svarīga visiem meža iemītniekiem ir to rāmā, drošā, savstarpējas uzticēšanās caurstrāvotā dzīve... Bet visi šie sīkie, biklie likumpārkāpumi, kas veidoja viņa darba ikdienu, – ak, kā tie viņam bija apnikuši! Ciedru čiekura zādzība, laucītē nenovāktas spiras, no astes izrauta spalva – kuru tas interesē? Šajos noziegumos nebija nedz fantāzijas, nedz pārdrošības, nedz nežēlīga viltus.

Un, lūk, tas ir noticis! Prātam neaptverama slepkavība. Bēdu sagrauzta atraitne. Alkatīgi advokāti... Viss, kā pieklājas īstā detektīvā. Pieredzes bagātais izmeklētājs Āpsis Vecākais un viņa labā roka, veiklais un aizrautīgais Āpškāns, sāk šķetināt noziegumu...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Marks, maģija un vilkate Vilma

Autors: Rēli Reinausa

 

Kad divpadsmitgadīgā Marka ģimene pārceļas dzīvot uz laukiem, zēnam un viņa vecākajam brālim Martinam jāmeklē jauni draugi. Brālis ātri atrod sev kompāniju, taču Markam īsti neveicas. Tad viņš satiek Vilmu, no kuras pārējie bērni turas pa gabalu. Meitene iepazīstina Marku ar lielo mežu ciema pievārtē, kas parasti ir rāms un draudzīgs, taču mēdz kļūt arī patiesi biedējošs. Kādu dienu Marks uzzina Vilmas noslēpumu – meitene spēj pārvērsties...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ērgļuklints noslēpums

Autors: Kristīna Olsone

 

Bonija un Čārlzs ir aizbēguši no mājām un paslēpušies Ēnulīcī. Tur, augšā uz klints līdzās vecai bākai, dzīvo Bonijas vecāmāte. Drīz vien bērni saprot, ka Ēnulīcis glabā tumšus noslēpumus. Ir pazudis kāds zēns. Viss ciems sačukstas par šausminošu leģendu – par bezgalvaino Atriebēju, kurš spokojas, nespējot rast mieru mirušo pasaulē. Un kādu nakti Bonija redz, ka bāka, kura nav izmantota vairāk nekā simt gadus, mirkšķina ugunis. Bonija un Čārlzs nolemj atrisināt bākas un pazudušā zēna noslēpumu. Bet vai bērni tiks galā vieni paši? Un kam viņi Ēnulīcī var uzticēties?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Harijs Poters un Noslēpumu kambaris

Autors: Dž. K. Roulinga

 

Šovasar Harijs Poters ir piedzīvojis sava mūža briesmīgāko dzimšanas dienu, saņēmis mistiskus draudus no mājas elfa, vārdā Dobijs, un ticis atbrīvots no Dērsliju gūsta sava drauga Rona Vīzlija lidojošajā automašīnā!
atgriezies Cūkkārpas raganības un burvestību arodskolā uz otro mācību gadu. Harijs dzird tukšajos gaiteņos atbalsojamies dīvainus čukstus - un tad sākas uzbrukumi. skolēnus atrod itin kā pārvērstus akmenī...šķiet, ka Dobija baisie pareģojumi sāk piepildīties.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Samainītais

Autors: Kotrīna Zīle

 

Kādā februāra dienā neilgi pirms Meteņiem, kad Viļņas mākslas skolas pēdējā kursa audzēkņi gatavo karnevāla maskas, pilsētu pārņem pat ziemas apstākļiem neparasts sals un puteņi, un sešpadsmitgadīgie Gabija un Geds tiek ierauti savādu notikumu virpulī. Ar šiem ļoti atšķirīgajiem jauniešiem sāk notikt neizprotamas lietas un tikko modušās jūtas cenšas nomākt gluži neticami spēki. Vai spējat iedomāties, ka skolas pagraba tumsā var sastapt pašu Velnu, baltā drānā ietinusies Ģiltene mēdz ierasties gluži negaidīta, putni un mājdzīvnieki sāk uzvesties kā nešķīsti neradījumi...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Pastāsti, kāpēc!

Autors: Izabella Fužēra

 

Kāpēc putni migrē un hameleoni maina krāsu, kāpēc cilvēki gatavoja mūmijas un izgudroja rakstību, kāpēc cilvēks žāvājas vai svīst, kāpēc mainās gadalaiki un spīd zvaigznes, kāpēc kukaiņi lido uz gaismu un kaķi ēd zāli, kāpēc pasaulē ir daudz valodu un kāpēc Anglijā brauc pa ceļa kreiso pusi! Grāmatā "Pastāsti, kāpēc!" apkopotas atbildes uz šiem un vēl 180 jautājumiem par visu, kas ir ap mums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Planēta Zeme

 

Šis iespaidīgais izdevums tā vien aicina pētīt un izzināt dažādus faktus par mūsu planētas uzbūvi. Pateicoties inovatīvajam dizainam, varam teju sataustīt vagas, ko lava iegrauzusi vulkāna sānā, salīdzināt dažādās mākoņu formas, apskatīt dažādus savdabīgus tuksneša veidojumus, apgūt dažus jaunus ar ģeogrāfiju un ģeoloģiju saistītus terminus. Grāmata ļauj slāni pa slānim ielūkoties okeāna un Zemes dzīlēs, mākoņu spraugās, izsekot karstas lavas un mūžsenu ūdeņu atstātām pēdām... Aiz šiem vākiem gaida burbuļojoši vulkāni, dziļvagas un plašas alu sistēmas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mana pirmā dabas grāmata

 

Savā pirmajā dabas grāmatā izpēti krāsainos attēlus, izlasi pie tiem pievienotos tekstus un uzzini, kā dīgst sēklas, kāpēc daži kukaiņi ir svītraini, kā aukstumā izdzīvo pingvīni, kādēļ hameleoni maina krāsu, kā arī daudz citu faktu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vecpilsētas stāsti jeb pavisam patiesa Vecrīgas vēsture

Autors: Marina Levina

 

“Vecpilsētas stāsti” ir asprātīgs ekskurss Rīgas vēsturē. To jo īpaši vērtīgu padara grāmatas autores dabiskais humors, plašās zināšanas un pieredze, jo arhitekte Marina Levina ir ilggadēja kultūras mantojuma pētniece. Lasītājs var izsekot patiesiem notikumiem Rīgas vēsturē, taču leģendas par notikumiem Vecpilsētā var lasīt arī kā skaistu, daudzviet romantisku pasaku. Un grāmata ir labs ceļabiedrs, jo tajā ir arī karte, dodoties ekskursijā – izstaigājot un apskatot grāmatā aprakstītās Vecrīgas ielas un namus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Visas manas emocijas

Autors: Elinora Grīnvuda

 

Grāmata aicina pedagogus un vecākus kopā ar bērniem runāt par emocijām. Par tām runāt nekad nav par agru. Mūsu bērnu sapņi, cerības, prieks, bailes un citas izjūtas ietekmē viņu izturēšanos dažādās situācijās. Ir svarīgi saskatīt, kad bērniem ir nepieciešama palīdzība un atbalsts. Šī grāmata palīdzēs saprast, cik svarīgi ir atpazīt savas emocijas, un izpētīt, kā un kāpēc tās rodas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kociņu spēles

Autors: Baiba Brice

 

Grāmatā apkopotas ritmu rotaļas bērniem vecumā no 1 līdz 12 gadiem. Rotaļas var izmantot mūzikas, valodu, sociālo zinību, dabaszinību un sporta nodarbībās un mācību stundās. Ievada daļā autore atklāj elementārās muzicēšanas lomu pedagoģiskajā procesā, raksturo ritma izjūtas attīstību, ritma un runas rotaļu lomu.

Grāmatā atrodami ieteikumi instrumentu un rotaļu izvēlē, terminu skaidrojums un 150 rotaļas, kas piemērotas dažāda vecuma bērniem, dažādiem attīstības līmeņiem un mācību mērķiem. Grāmatu papildina kartītes ar attēliem. Rotaļās ietverts ne tikai ar mūziku saistīts saturs, bet arī informācija, kas palīdz iepazīt apkārtējo pasauli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Žū-žū. Miega pelēns

Autors: Līga Rozentāle

 

Grāmatiņa atklāj, kādam ļoti vajadzīgam darbam mazais Žū-žū ir kā radīts. Mīļuma pilnā pasaka ar sirsnīgajiem zīmējumiem dāvās ģimenes vakaram mieru un atsūtīs mazulim saldu, saldu miedziņu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sajauktās pasakas

Autors: Ruta Svaža

 

Ko darīt lietainā, garlaicīgā dienā? Daudzi zinās sacīt, ka lasīšana šādā laikā ir vispiemērotākā nodarbe. Arī mazai Baibai tā šķiet, taču reiz gadījās pavisam citādi: viņas iemīļotajās pasakās, tāpat kā grāmatplauktā, bija notikušas lielas savādības. Bailīgais zaķis, kurš šī jucekļa dēļ bija kļuvis par meža valdnieku, lūdza Baibai padomu, kā pasaku pasaulē atjaunot kārtību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mušiņa, kurai sasāpējās vēders

Autors: Kristīne Neimane

 

Lietainā vasarā bitēm grūti savākt tik daudz medus, lai pietiktu visai ziemai. Trīs mušiņu meitenes - Zī, Zū un Šū - nolēma bitēm palīdzēt. Tomēr tik viegli negāja, kā sirsnīgajai trijotnei sākumā likās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

 

Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm

Autors: Laura Vinogradova

 

Otrā grāmata šajā sērijā turpina stāstus par zaļā, varenā, dzīvā meža iemītniekiem, kuri daudzās izpausmēs līdzinās mums – cilvēkiem. “Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm” atklāj vissvarīgākās dzīves vērtības. “Pieņemšanas pasakā” skaistais, veiklais Zalktēns ar Vecā Āpša palīdzību saņem atklāsmi, ka spēj paveikt neskaitāmas lietas tieši tāpēc, ka ir čūskulēns – rāpulis –, nevis četrkājainis vai divkājainis. “Mīlestības pasakā” stirnu meitenes Luīze un Mūna izdibina, ka par dejotprasmi būtiskāka ir spēja piedot un ka Mīlestībai nav noteikumu un ierobežojumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Patiesā laumiņa

Autors:Mets Heigs

 

Jautra un mīļa pasaka par laumiņu, kura visiem vienmēr teica tikai un vienīgi patiesību. Tāpēc viņai neklājās viegli, taču laumiņa nepadevās un galu galā iemācījās mīlēt sevi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nekārtības rūķītis un negaidītais viesis

Autors: Lina Žutaute

 

Jaukā namiņā uz Mēness mierīgi dzīvoja Nekārtības rūķītis. Viņš sapņoja saldus sapnīšus SAVĀ gultiņā, labprāt mazgājās SAVĀ vannā, gatavoja SEV brokastis un pieskatīja SAVU briesmoni Sliņķi Piņķi. Taču kādu dienu rūķīša mājās uzradās mucis un sagrieza ierasto dzīvi kājām gaisā. Un tagad Nekārtības rūķītim nākas DALĪT ar negaidīto viesi ne tikai vannu, virtuvi un gultu, bet arī SAVUS labākos draugus.

Jauns – jautrs un iedvesmojošs – Nekārtības rūķīša stāsts par to, ka DALĪTIES ir daudz jaukāk nekā visu paturēt tikai sev vienam. Kopā lasāma pasaka kļūst interesantāka, un kopā apēdamas maizītes – daudz garšīgākas…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķumuižas etīdes

Autors: Inga Barkāne

 

Kaut kur Pasaku valstībā atrodas Ūsiņciems, un tajā - Kaķumuiža, kurā itin draudzīgi sadzīvo pieci burvīgi kaķi un čaklais rūķītis Vannītis. Kā ikvienam no mums, Kaķumuižas iemītniekiem ir savi paradumi un arī untumi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā

Autors: Ieva Samauska, Gundega Muzikante

 

Jaunā literārā pasaka “Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā” vēstī par putnu – somzīlīšu pāri un viņu mazuļiem, šādi atainojot vecāku un bērnu attiecības mīlošā ģimenē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ledus Sirds. Mani jaukie stāsti

 

Pievienojies Annai, Elzai, Svenam, Kristofam, Olafam un citiem draugiem piedzīvojumos Arendelas karaļvalstī! Šajā grāmatā iekļauti divpadsmit īsi, sirsnīgi stāsti, kas papildināti ar brīnišķīgām ilustrācijām un lieliski piemēroti kopīgai lasīšanai!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ledus sirds 2. Kinostāsts

 

Savāda balss vilina Elzu prom no Arendelas. Kopā ar Annu, Kristofu, Svenu un Olafu viņa pošas ceļam uz ziemeļiem, izkļūst cauri miglai un attopas noslēpumainā mežā. Pienācis laiks atšķetināt senu mīklu un rast atbildes par savu burvju spēju izcelsmi... atbildes, kuras apdraud karaļvalsti!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnumainie vienradži. Teiksmainais mežs

Autors: Zanna Deividsone

 

Ciemojoties pie vectantes, Zoja nevilšus atklāj brīnumaino vienradžu pasauli. Drīz vien viņa uzzina, ka Vienradžu salai draud briesmas. Vai meitene un viņas jaunā draudzene vienradzīte Astra paspēs izglābt salu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnumainie vienradži. Mākoņu pils

Autors: Zanna Deividsone

 

Zoja un viņas draudzene vienradžu meitene Astra ļoti gaida vasaras saulgriežu svinības. Taču laiks Vienradžu salā kļūst aizvien karstāks, novīst puķes... Vai tiešām ļaunais ponijs Tumsis ir nolaupījis visus mākoņus?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķītis un Ūpītis

Autors: Edgars Valters

 

“Kaķītis un Ūpītis” ir jautrs stāstiņš par to, kā divi dzīvnieciņi, garlaicības mākti, nolēma samainīties ar dažādām ķermeņa daļām un kā viņi pēc tam jutās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Lidostas blaktis nepadodas

Autors: Kairi Looka

 

Blakts Ludvigs, kurai ir pat īsta blakšu pase, ar savu ģimeni lidostā vada slinku un jautru dzīvi, taču kādu dienu tur ierodas tīrības pārbaude un draud lidostu aizvērt.
Padošanās, protams, nav blakšu stilā – jābūt viltīgām un jārīkojas! Kopā ar citiem lidostā mītošajiem kukaiņiem sākas piedzīvojumi, lai glābtu visu kopīgās mājas – veco lidostu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs

Autors: Ulfs Starks, Linda Bundestama

 

Grāmatas dzejoļi stāsta par 27 būtņu sugām, kuras, izņemot tās autorus, neviens nav redzējis. Šīs būtnes ir līdzīgas ne tikai dzīvniekiem un augiem, bet arī mums – cilvēkiem. Tās mēdz būt laimīgas, ziņkārīgas, apjukušas un vientuļas, cenšoties saprast dzīvi, dažādās jūtas un emocijas, ko cilvēki piedzīvo – skumjas, melanholiju, pretrunīgas sajūtas par savu ķermeni un vēlēšanos būt kādam citam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Neparastā draudzība

Autors: Inita Zēriete

 

Pasaka par ļoti vientuļu zēnu, kura vienīgais draugs - tētis - devies jūrnieka gaitās. Satikšanās ar neparastu draugu izmaina zēna dzīvi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Teātris kaimiņos

Autors: Sonja Danowski

 

Pia un Pablo katru dienu aizrautīgi rotaļājas ar savu Leļļu teātri. Taču, kopš dienas, kad uz dzīvi kaimiņu mājā pārceļas Rikijs, par pablo rotaļu biedru kļūst tikai un vienīgi jaunais zēns. Nu Pia bieži ir viena pati, līdz kādu dienu Rikijs saslimst un teātris ņem visu savās rokās...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazā Vilka nelietību grāmata

Autors: Īans Vaibravs

 

Viss, ko Mazais Vilks vēlas, ir palikt mājās, taču viņš tiek sūtīts uz Viltības koledžu, lai iegūtu zelta ĻAUNDARA nozīmīti. Bet dziļi sirdī Mazais Vilks vēlas būt labs...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Rukšons Parīzē

Autors: Linda Mateša

 

Grāmata “Rukšons Parīzē” stāsta par Šņukurienes iedzīvotāja Rukšona piedzīvojumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, tā rosinot bērnos vēlmi izzināt citas valstis un kultūras.

Rukšons kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem Amēliju un Leo nobauda franču tradicionālo virtuvi, apskata Eifeļa torni un citus Parīzes “dimantus”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Laika bikses

Autors: Juris Kronbergs

 

Dzejoļu krājumā skolas vecuma bērniem dzejnieks Juris Kronbergs un māksliniece Anete Melece piedāvā asprātīgu vērošanas un pētniecības spēli, ko aizsāka jau savā pirmajā dzejas grāmatā bērniem - "Mākoņu grāmata". Šoreiz viņi novēro laiku - kā dzīvu būtni, kam piemīt dažādas īpašības un paradumi tāpat kā cilvēkiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Roņpils purva stāsts

Autors: Dāvids Vikmanis

 

Dvīņumāsas Tīne un Bīne dīvo Roņpilī, nelielā ciemā meža vidū. Viņām ir deviņi gadi un prāts nesas uz deverībām. Kādudien klasē uzrodas jauniņais – puika Juhans, kuru neviens cits, izņemot māsas, neredz. Turklāt viņš dzīvo purvā! Kā tas iespējams? Jaunā drauga uzaicinātas, meitenes dodas ciemos uz purva dzīļu pasauli, kas glabā daudz noslēpumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Karalis

Autors: Eva Madejska

 

Stāsts atklāj vienu dienu mazās Fraņas dzīvē, kurā viņa ar auklīti un mazo brāli dodas pastaigā uz parku. Parkā spēlējas dažāda vecuma un raksturu bērni, kuru atšķirīgā uzvedība izraisa mazu katastrofu! Taču par laimi, parādās glābējs - zēns invalīdu ratiņos, kurš katastrofu novērš.....

Zēnu sauc Artūrs, taču vēlāk atklājas, ka viņu visi dēvē par Karali Artūru, savukārt viņa invalīdu ratiņi pārvēršanas par lidojošu zirgu uz riteņiem.

Arī mazā Fraņa no rotaļlaukuma apmeklētājas pārvēršas par Karaļa Artūra bruņinieci,kļūstot par liecinieci tam, ka nekādi kustību traucējumi nav šķērslis Karaļa Artūra un Bruņinieces kopīgajam lidojumam invalīdu ratiņos virs parka, atstājot mazās un lielās katastrofas uz zemes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Takšelis Makšelis

Autors: Kārlis Ķezbers

 

“Autors, runājot caur suņiem, protams, domā par cilvēkiem. Bērni, līdzīgi suņiem, dzīvo tuvāk zemei un tuvāk dabai. Tuvāk patiesībai. Sabiedrība, dzīves likumi, tās sakarības, suņa acīm skatītas, var likties vientiesīgas, bet ne dumjas. Lasot stāstu, atbruņo takšeļa Makšeļa sirds un iedaba – mazam, līkkājainam, bet enerģiskam sunim dažos gadījumos ir izšķiroša loma.”. Māksliniece Ieva Jurjāne

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ziemsvētkuzaurs

Autors: Toms Flečers

 

Aizmirsti visu, ko zini par Ziemeļpolu, ieliec tosterī apaļmaizīti un sagatavojies iepazīties ar īpašu zēnu, vārdā Viljams Tuntulis, viņa tēti Bobu Tuntuļa kungu, Ziemassvētku vecīti (jā, īsto!), astoņiem elfiem, Brendu Garmēli, visnejaukāko meiteni skolā (un droši vien visā pasaulē), lielu nekrietneli, vārdā Mednieks, un ļoti neparastu dinozauru...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ēzelis ( kā viss sākās)

Autors: Huans Arhona, Lusiano Losano 

 

Tas ir stāsts par skumju Ēzeli, pelēku un apjukušu, kurš dzīvoja pie raudoša vītola. Kad vītols raudāja, raudāja arī Ēzelis. Bet stāsts nav par ēzeļa skumjām, viņam tās apnīk tikpat ļoti kā vītola lapas, un Ēzelis dodas ceļā. Mēs esam liecinieki varoņa dzimšanai. Stāsts ir par mīlestību uz pelīti, kurai tik ļoti kārojas greznoties ar skaistu un dārgu bantīti. Lielu un sarkanu, lai visi jau pa gabalu pamana. Ēzelis to sagādā, nopūlas pelītes labā, cik spēdams, pārvēršas par visdažādākajām radībām, cenšas draudzenei palīdzēt ar humoru un viltību. Piedzīvojuma laikā atklājas neiedomājams maskēšanās talants kā arī spēja atsaukt burvestības un lāstus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Rozijas un Musas noslēpums

Autors: Mihaels de Koks, Judīte Fanistendāla

 

Rozija un Musa ir divi bērni, kas dzīvo blakus viens otram, un viņi spēj no nekā radīt jebko. Rozija un Musa ir ne tikai bērni, zēns un meitene, no vienas kāpņu telpas daudzstāvu mājā. Viņi spēj no nekā radīt jebko. Spēj fantazēt, iztēloties dažnedažādas lietas. Ļoti svarīgi, ka viņi viens otram uzticas. Kā nevienam citam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Zilās planētas stāsts

Autors: Andre Snaijs Magnasons

 

Grāmata stāsta par bērniem, kas dzīvo uz Zilās planētas un kas daudzējādā ziņā ir līdzīga Zemei, tomēr tā ir aizraujošāka - uz tās dzīvojošie bērni nekad nenoveco un uz tās nav neviena pieaugušā, tādēļ bērni pavada laiku, darot ko vien vēlās un spēlējoties dabā. Kādu dienu uz planētas nolaižas kosmosa kuģis un no tā izkāpj pieaugušais, kurš piedāvā bērniem iemācīt lidot, apsola izkliedēt mākoņus uz visiem laikiem un pienaglot sauli pie horizonta, lai tā nekad nenorietētu un bērni varētu spēlēties visu laiku. Un viss, ko viņš vēlas saņemt pretī, ir mazliet bērnības.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dārgumu mednieki. Briesmas Nīlas krastos

Autors: Džeimss Patersons

 

Kidu ģimenes dvīņi Biks un Bekija ir uzauguši, ceļojot pa pasauli un nirstot jūras dzīlēs, lai palīdzētu tētim izcelt nenovērtējamus dārgumus no nogrimušu kuģu vrakiem. Un arī pēc noslēpumainās vecāku pazušanas Biks un Bekija kopā ar vecāko brāli Tomiju un māsu Vētru dodas dārgumu medībās. Savā otrajā kopīgajā piedzīvojumā Kidi meklē leģendārās ķēniņa Zālamana raktuves. No eksotiskās Kairas līdz bīstamajiem džungļiem – visur viņiem jāliek lietā savas izdzīvošanas prasmes. Piramīdu ēnā briesmas kļūst patiesi mežonīgas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un Turbo klozetpoda 2000 nežēlīgais uzbrukums, 11

Autors: Deivs Pilkijs

 

Vai tu domāji, ka Runājošo Klozetpodu armija ir iznīcināta? Nekā tamlīdzīga! Turbo Pods 2000 ir atgriezies, lai atriebtos! Baismīgais klozetpods, kura mežonīgā apetīte ir leģendāra, gatavs aprīt visu, kas tam gadās ceļā… Tagad viņu vada tikai viena vēlme – ATRIEBTIES! Par laimi, cilvēces likteni atkal gatavi aizstāvēt Džordžs, Herolds un viņu sāncensis Melvins Snīdlijs. Vai uzvarēs supervaroņa spēks? Vai arī satriecošais Kapteinis Apakšbiksis pazudīs no mūsu planētas uz visiem laikiem?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mežonīgie pīrāgi un apburtais kalns

Autors: Māris Putniņš

 

pēc kārtējiem neparastajiem piedzīvojumiem gan Englijā, gan Austerālijā, mežonīgie pīrāgi izlemj mainīt savu dzīvi. Kapteinis Mordāns ar savu brigu “Speķa Lode” ir kļuvis Dienvidjūrā tik pazīstams un iemīļots, ka vairs īsti nespēj tur nodarboties ar ierasto laupīšanu. Tāpēc mežonīgie pīrāgi dodas uz tālākām jūrām un netālu no Englijas krastiem aplaupa karalienes Viktorijas VIII tējas kliperus. Ilgāku laiku pīrāgiem veicas labi, un viņi kļūst bezrūpīgi. Aizmirsuši papildināt šaujampulvera krājumus, viņi tiek ar visu brigu sagūstīti, tiesāti Englijā un nosūtīti uz katorgu tālajā Austerālijā. Tur viņi nonāk pazemes raktuvēs. Magoņmaizīte, padzirdējusi par draugu nedienām, dodas viņus glābt. Ceļš līdz mežonīgo pīrāgu atbrīvošanai ir garš un pilns ar neparastiem piedzīvojumiem,

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Grega dienasgrāmata 14. Demontāža

Autors: Džefs Kinnijs

 

Grega ģimene gluži negaidīti saņem mantojumu un nolemj to ieguldīt mājas pārbūvē. Taču jau pavisam drīz Hefliji apjauš, ka tā nemaz nav tik lieliska ideja, kā viņiem bija šķitis.

Uzsākot piebūves celtniecību, atklājas arvien jaunas problēmas: sapuvusi koka siena, toksisks pelējums, nevēlami grauzēji un pat kaut kas vēl briesmīgāks... Gregam un viņa ģimenei rodas šaubas, vai mājas renovācija ir piedzīvoto neērtību vērta.

Vai, celtniecības putekļiem nosēžoties, Hefliji varēs tur palikt... vai arī viņiem nāksies meklēt citu dzīvesvietu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Harijs Poters un Filozofu akmens

Autors: Džoanna K. Roulinga

 

Harijs Poters neko nebija dzirdējis par Cūkkārpu... Bet tad Dzīvžogu ielas ceturtā nama pastkastītē sāka birt vēstules. Rakstītas uz dzeltenīga pergamenta ar zaļu tinti un rotātas ar purpurkrāsas zīmogu. Harija nejaukā tante un tēvocis žigli vien šīs vēstules pievāc. Taču Harija vienpadsmitajā dzimšanas dienā ierodas milzis, vārdā Rubeuss Hagrids, un pavēsta neticamu vēsti: Harijs Poters patiesībā ir burvis, un viņam jādodas mācīties uz Cūkkārpas raganības un burvestību arodskolu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Whats App Meitenes. Vienmēr tiešsaistē

Autors: Bārbele Kercdorfere

 

Marija Linna (17) un Manū (16) ir labākās draudzenes, kas sarakstās caurām dienām. Manū ir attiecībās ar Jensu, kurās abi iemīlējušies jaunieši pamanās atkal un atkal sastrīdēties. Šajās reizēs Marija Linna, kuras sirds pieder vienīgi Mocartam un Edam Šīranam, ir vienīgā, kas spēj palīdzēt. Abas draudzenes runā (un sarakstās) par visu – savām bailēm, šaubām, saviem vecākiem un citām dzīves katastrofām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tagad visus sauc Sorry

Autors: Barts Mūjārts

 

Grāmatas galvenā varone ir. Rakstnieks pievērš uzmanību tam, cik grūti ģimenē izvēlēties pareizos vārdus, lai bērns neaizvērtos kā grāmata, lai viņš drīkstētu teikt, ko grib teikt, un darīt to, ko grib darīt. Grāmatā zīmēts spraigs pusaudzes portrets. Galvenā varone, divpadsmitgadīgā Bjanka, ir nokļuvusi situācijā, kad tēvs ir pametis ģimeni, un mātes mīļums bez atlikuma tiek atdots smagi slimajam jaunākajam brālim. Viņa mācās izkļūt no klusēšanas zonas un runāt skaidru valodu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ballīte ar nakšņošanu

Autors: Māra Cielēna

 

Grāmatas personāžs ir visai liels – klases ballītes dalībnieki, alternatīva pasākuma rīkotāji (kuri ieradušies slepus, lai ballīti izjauktu), pieaugušie, personas, kuru identitāte sākumā nevienam nav skaidra. Notikumi ir saistīti ar šo cilvēku attiecībām un pārpratumiem, kas rodas no tā, ka attiecības ir neskaidras, nenoskaidrotas, mainīgas. Gan pusaudži, gan pieaugušie pārliecinās, ka neko nevar pilnībā paredzēt, apsvērt, zināt, ka visu laiku ir jādomā, ko un kā darīt. Vairākkārt sižeta gaitā izrādās, ka mobilais telefons, kas šķietami vienmēr veido drošības saikni ar draugiem un vecākiem, vajadzīgajā brīdī ir izlādējies, pazudis vai atstāts kaut kur glabāšanā. Un pieviļ ne tikai telefons...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Puika, kurš redzēja tumsā

Autors: Rasa Bugavičute-Pēce

 

"Puika, kurš redzēja tumsā" ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts kā gados, tā garā jauniem lasītājiem un viņu vecākiem. Kāds puika, kurš dzimis neredzīgu vecāku ģimenē, ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs, galvenokārt tāpēc, ka viņš pasauli, atšķirībā no saviem vecākiem, spēj tvert pilnībā. Rūpes pašam par sevi un par saviem vecākiem kļūst par puikas pieaugšanas un turpmākās dzīves jēgu, liekot arī lasītājam ieraudzīt neparastajā stāstā pretrunas, kas valda sabiedrībā attieksmē pret vājredzīgajiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Roblox. Labākās cīņu spēles

 

Šī grāmata sniegs noderīgus ieteikumus veiksmīgam skrējienam pa gigantiskām šķēršļu joslām un futūristiskam karagājienem, bēguļošanai no bīstamām bumbām, cīņai ar zombiju armiju un vēl daudz kam citam. Tā būs neaizstājams ierocis ikviena robloksieša arsenālā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ko darīt, kad nav ko darīt? Grāmata pret garlaicību

 

beidzot ir izgudrotas zāles pret garlaicību. “Vai tā būtu lietaina pēcpusdiena vai gara vasaras diena, vai esot vienatnē vai kopā ar draugiem, tev nekad nebūs garlaicīgi, ja ielūkosies šajā garlaicības aizdzīšanas grāmatā.” Pat pieaugušais atradīs sev veidus, kā izvēdināt galvu pēc garas darbdienas vai izklaidēt draugus viesībās.

Tā vietā, lai garlaikotos, ar šīs grāmatas palīdzību iespējams muzicēt, žonglēt, iemācīties bītboksu, uzmeistarot telefonu, atšifrēt hieroglifus, pārbaudīt atmiņu, izveidot animācijas filmu, lidināt pūķi, rādīt kāršu trikus, apgūt ziloņu “valodu”, kļūt par slepeno aģentu, drukāt ar dārzeņiem un ļoti daudz ko citu. Būtiski, ka nevienai no piedāvātajām nodarbēm nav nepieciešami sarežģīti palīgrīki. Visu nepieciešamo atradīsiet mājās – zīmuli, papīru, monētas, kurpju kasti, burkānus, dārzeņu rīvi utt., turklāt lielai daļai darbību nav vajadzīgs vispār nekas, izņemot pašu grāmatu “Ko darīt, kad nav, ko darīt”.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri