Jaunākās grāmatas
 

Nosaukums: Pepa Pig. Zvaigznes

 

Seko spožajai Polārzvaigznei un pievienojies Pepai un Džordžam kosmosa atklājumos!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vāģi 3: Es lasu, tu lasi

 

Jauns stāsts mazajiem lasītājiem par Vāģu piedzīvojumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Pasakas ģimenei. 3. grāmata

Autors: Inese Valtere

 

Stāstu galvenie varoņi ir lepnais gailis Fricis, kurš lauku sētas dziedātāja slavu mēģina spodrināt uz operas skatuves, viedā pūce Briga, kura rod risinājumu zvēru skumjām un nomāktībai, lēnīgais gliemezītis Rībens, kurš sev par lielu izbrīnu kļūst par skriešanās čempionu, lapsēns Leo, kurš vienā pasakā nonāk dzīvības briesmās, bet citā — novērtē dalīšanās un dāsnuma burvību. Reimo — draudzīgais un izpalīdzīgais ezītis – kļuvis par vienu no galvenajiem varoņiem trīs pasakās: vienā glābj draugu, otrā zvēriem pacietīgi māca apgūt jaunu prasmi, bet trešajā atklāj, ka grūtības var pārvarēt, darbojoties kopā. Katras pasakas noslēgumā ir virkne radošu uzdevumu, kas veicinās mazā lasītāja vai klausītāja iztēli un stāstītprasmi, kā arī rosinās eksperimentēt un uzzināt ko jaunu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Karš, kurš pārvērta Rondo

Autors: Romana Romanišina, Andrijs Lesivs

 

Skaistajā dziedošo puķu pilsētā Rondo valda gaisma un krāsas. Karš atnes iznīcību un tumsu. Trīs draugi – mazais spīdeklītis Danko, balonu sunītis Fabians un papīra putns Zvaigzne šajās briesmās šķiet trausli un bezspēcīgi, tomēr nepadodas. Viņi atklāj efektīvu aizsardzību pret kara tumsu - gaismas spēku. Ar visu Rondo iedzīvotāju palīdzību Danko, Zvaigzne un Fabians uzbūvē milzīgu gaismas mašīnu, kas izkliedē tumsu un aptur karu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kas mammai somā

Autors: Kristīne Ulberga

 

Kādā sestdienas rītā mamma ieaicina meitiņu virtuvē un izpurina un izkrata savu it kā tukšo somu, kuru vienmēr ņem līdzi, kad abas brauc ar velosipēdu uz bērnudārzu vai kur citur. Un tad izrādās, ka somā mitinās brīnumaini stāsti. Katrs priekšmets, katrs nieks, drupatiņa un papīriņš raisa atmiņas un atdzīvojas. Gulbja spalva stāsta par mammas rūpēm un siltu apskāvienu. Avīzē ietīts āķis atgādina, ka slieciņām un zivīm arī sāp. Saldējuma papīriņš apliecina, ka izdoma, rotaļas un kopā būšana spēj aizstāt veikalā pirktus našķus. Vai tas būtu skuveklis vai dezodorants, palielināmais stikls vai plāksteris, vai pat tikai krikumi un drupačas – ikvienam ir savs brīnums un vēstījums, kuru paņemt līdzi un ielikt savā pieredzes dārgumu somā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: SaZVĒRestības teorija

Autors: Solvita Denisa-Liepniece

 

Mežā lielas briesmas! Zaķim esot uzbrucis neredzēts briesmonis, un visi zvēri nu ir neziņā, ko darīt. Tikai drosmīgais ezis uzdrīkstas meklēt patiesību. Tikmēr baumas tikai aug un aug...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Diena, kad Opis uz plīts uzlika elektrisko tējkannu

Autors: Marks Uve Klings

 

Kad opis bija mazs, elektrisko tējkannu vēl nebija. Tolaik cilvēki vārīja ūdeni tējkannās uz plīts. Tas bija pilnīgi kas cits. Kannā ielēja ūdeni, uzlika uz plīts un ieslēdza riņķi. Un ūdens uzvārījās. Pavisam vienkārši.
Ome un opis atkal ieradušies pieskatīt bērnus. Tifānijai, Maksim un Luīzei gan ir skaidrs, kuram kurš jāpieskata. Tomēr viņi uz brīdi atstāj opi virtuvē vienu pašu. Kāda kļūda! Opis uzliek uz plīts elektrisko tējkannu. Pavisam netīšām. Ierīce pamatīgi piedūmo māju, un visiem jāmūk ārā dārzā. Opis baidās, ka dabūs pa mizu, taču izrādās, ka ikviens reiz pastrādājis ko dumju. Arī mamma un tētis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Rokasgrāmata supervaroņiem 2. daļa sarkanā maska

Autors: Eliass un Agnese Volundi

 

Naktī virs pilsētas esot lidojis supervaronis. Tagad visi bērni par to vien runāja. Daudzi lielījās, ka patiešām redzējuši supervaroni sarkanā tērpā. Līsa ir apguvusi superspēju pamatus, un varonis sarkanajā maskā jau kļuvis pazīstams visā pilsētā. Daudzi lielās, ka pazīst Sarkano Masku un seko līdzi varoņa gaitām. Taču ikdienā tas meitenei nepalīdz – skolā viņa jūtas tikpat vientuļa un neredzama kā parasti. Tomēr Līsa nepadodas. Pilsētai Sarkanā Maska ir nepieciešama, tāpat kā pašai Līsai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Pazudušais gredzens

Autors: Valdis Rūmnieks

 

Stāsta “Pazudušais gredzens” galveno varoni lasītāji jau iepazinuši grāmatā “Zaļais gredzens”. Jānim nekādi neliek mieru zaļais gredzens – tā vien kārojas uzvilkt to pirkstā un nokļūt simt gadu tālajā pagātnē, apciemot Ilzi un Andrievu, satikt veco reģi... Tomēr kaut kas noiet greizi. Jānis sev par pārsteigumu attopas 1958. gada septembrī Lucavsalas mazdārziņos, un sākas galvu reibinoši piedzīvojumi.
Stāstā “Mezglu raksts” zinātkārie bērni Andris un Inta vasaras brīvdienās laukos mājas bēniņos uziet aizslēgtu lādi, kurā it kā noglabāti dārgumi. Atliek noskaidrot, kas tie ir par dārgumiem un ko ar tiem iesākt. Vai abiem draugiem tas izdosies? To uzzināsiet, izlasījuši stāstu!

Neparasti notikumi vasarā norisinās arī stāstā “Pērlīte”. Divpadsmitgadīgie Mārtiņš un Ivars ir ne tikai kaislīgi makšķernieki, viņiem patīk arī pētīt un izzināt īpatnējus dabas objektus. Mārtiņš atklāj Ivaram, ka Mazās Velnalas griestos redzējis pērlīti. Nav divu domu, ka tā ir jādabū rokā! Bet vai pērlīte patiešām izrādīsies pērlīte vien?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Kurbads. Latvju varoņstāsts

 

"Tautasdziesmas, pasakas un teikas ir mūsu saprašanas, domāšanas un mentalitātes atspulgs. Mītiskie varoņi ir atrodami katras tautas folklorā, un tie ir ļoti nozīmīgi spēka un gudrības simboli. Pateicoties Andrejam Pumpuram un Rainim, mēs labi pazīstam Lāčplēsi, bet ēnā palicis otrs latviešu mītiskais varonis – Kurbads. Balstoties uz latviešu tautas pasaku par Kurbadu, esmu padarījis šo vēstījumu mazliet mūsdienīgāku un koncentrētāku, tomēr saglabājot folkloras specifiskos principus un savdabīgo valodu. Šajā grāmatā mīts par Kurbadu ir vienots tekstā, attēlā un mūzikā.". Guntars Godiņš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Mana kolosālā dzīve

Autors: Jennija Jēgerfelde

 

Laipni lūgti Skērblakas viesnīcā Royal Grand Golden Hotel! Te tagad dzīvos Sige ar divām jaunākajām māsām, mammu un pavisam neparasto vecmāmiņu, kurai tikpat neparastā viesnīca, starp citu, arī pieder. Stokholmas skolā Sige neiederējās un jutās pagalam nelaimīgs, tāpēc jauna dzīve mazpilsētā nāk īsti laikā. Te ir gan pinbola mašīna, gan īsts režisors, gan pat negaidīti spraiga cīņa par kādu dārza rūķi ar vietējo instagram slavenību. Ja tikai strauji netuvotos jaunais skolas gads... Sigem ir tikai viens mērķis – līdz vasaras beigām iemācīties būt populāram.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vingrosim, dejosim, muzicēsim

 

Jaunajā grāmatā no sērijas “Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?” bērni uzzinās, cik svarīgi un interesanti ir nodarboties ar dažādām aktivitātēm. Kad mēs sportojam, kādu apģērbu jāvelk, kas notiek, kad bērni vingro vai dejo, kā rodas mūzika.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Rakstām stāstus un pasakas!

Autors: Baiba Apermane

 

Krājums piedāvā padomus, kā rast idejas radošajiem darbiem, kā pareizi veidot sižetu, kā radīt lasītāja uzmanību saistošus darbu varoņus. Rosina rakstīt ne tikai stāstus un pasakas, bet pievērš uzmanību arī kinoscenārija radīšanas noslēpumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Beastars, Vol. 1

Autors: Itagaki Paru

 

At this high school, instead of jocks and nerds, the students are divided into predators and prey.

At a high school where the students are literally divided into predators and prey, it’s personal relationships that maintain the fragile peace. Who among them is a Beastar—an academic and social role model destined to become a leader in a society naturally rife with mistrust?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Spēle Ceļu satiksme

 

CEĻU SATIKSME ir izglītojoša galda spēle, kurā bērni izklaidējoties apgūst pamatnoteikumus, kā orientēties uz ceļa un uz ietves. Lielisks palīgs visiem, kas gatavojas riteņbraukšanas prasmju pārbaudei.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais lasītprieks. Zil-bī-šu grā-ma-ta

Autors: Inita Zēriete

 

Mazajam lasītājam vieglāk ir uztvert vārdus un sākt lasīšanu, kad vārdi ir sadalīti zilbēs. Grāmata ar krāšņām ilustrācijām un divpadsmit dzejolīšiem palīdzēs bērnam atrast prieku lasīšanā un zilbēšanā. Lai bērns var variēt lasīšanu, dzejoļi ir doti gan sazilbēti gan bez pārnesumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: My Little Pony: Jauns piedzīvojums

 

Poniju valstība Ekuestrija zaudējusi burvju spēku, bet sparīgā zemes poniju meitene Sanija ir pārliecināta, ka sašķeltā poniju pasaule vēl var apvienoties. Sanija ar jauno draugu palīdzību cenšas pierādīt, ka pat mazi poniji spēj daudz ko mainīt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Peppa Pig: Pepas diena pludmalē

 

Pepa un Džordžs ielikuši somā plankumaino bumbu, peldaproces, spainīšus un lāpstiņas. Viņi ir gatavi jautrām rotaļām pludmalē!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Mēs svinam dzimšanas dienu. Kādēļ Kāpēc Kā tā?

 

Šajā grāmata bērni uzzinās, kāpēc mēs svinam dzimšanas dienu, kas šajā dienā ir īpašs un kā var iepriecināt draugus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Iepazīstam kukaiņus. Kādēļ? Kāpēc Kā tā?

 

Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem bērnu jautājumiem - Kas ir kukainis? Kā veidojas tauriņi? Kāpēc kukaiņi ir tik svarīgi? Kas ir kaitēkļi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Izidora Mūna dara blēņas, 5

Autors: Herieta Mankāstere

 

Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja.

 

Drīz Izidoras klasē būs "mīluļu diena" – bērni ņems līdzi uz skolu savus mīļdzīvniekus, lai par tiem pastāstītu. Izidora nolēmusi doties kopā ar Rozā Trusi, taču viņas māsīcai Mirabellai rodas vēl labāka ideja: "Parādi klasesbiedriem pūķi!"

 

Kas gan slikts varētu notikt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Izidora Mūna atrakciju parkā, 6

Autors: Herieta Mankāstere

 

Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja.

 

Izidora ir priecīgi satraukta: viņa pirmo reizi mūžā dosies uz atrakciju parku. Tomēr izrādās, ka tas nemaz nav tik brīnumains, kā viņa bija cerējusi. Varbūt viegls vēziens ar burvju nūjiņu vai piliens raganu dziras varētu šīs atrakcijas padarīt patiesi žilbinošas?

 

Kas gan slikts varētu notikt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Skolas pica

Autors: Mika Kerenens

 

Uz skolas elektrības skapja kāds bez atļaujas uzzīmējis picu. Visi vēlas noskaidrot, vai tā ir ielu māksla vai ķēpājums, un kurš gan ir vainīgais, nemaz neinteresējoties par vēsti, ko zīmētājs vēlējies nodot. Tā kā nosmērēto pirkstu dēļ aizdomas krīt uz Olavu, slepenajai biedrībai “Bibļuks” nekas cits neatliek kā noslēpumaino picas autoru atklāt pašiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Bete un lidojošā dzimšanas diena

Autors: Vitalija Maksvīte, Marjus Marcinkevičs

 

Iepazīstieties ar Beti! Viņa nekad nenokar degunu. Pat savā dzimšanas dienā, kuru visi cenšas sabojāt: Bete nesaņem ilgi gaidīto dāvanu, viņai uzklūp nejaukā kaimiņiene, bet mamma aizliedz svētku pusdienas! Dzimšanas dienu izglābj dāvana, kas pati atlido pie Betes. Un tā nav parasta dāvana, bet lielā nelaimē iekļuvusi dāvana, kurai vajag palīdzību! Bete nekad neatstāj draugus nelaimē, top viltīgs glābšanas plāns. Jo tur, kur ir briesmas, tur ir arī Bete!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Neatskaties

Autors: Žanete Lazdovska

 

Bruno un Vilis varētu mierīgi turpināt vienmuļo dzīvi bērnu namā, bet apstākļu sakritība raisa zēnos aizdomas par kādu tumšu noslēpumu. Tas noglabāts pamestā mājā, kura, izrādās, nemaz nav tik neapdzīvota, kā šķiet. Liktenis nolēmis pārbaudīt abu draugu drosmi un atjautību. Kā jau zinātkāriem puikām viņiem gribas mesties piedzīvojumos, bet, ja vien iepriekš varētu zināt, ko tas maksās...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Netikumīgie (dzeja)

 

„Netikumīgie” ir režisores Kristas Burānes veidota dokumentāla dzejas izrāde (Dirty Deal Teatro) kuras mērķis – radīt 21. gadsimta Latvijas pusaudža portretu dzejas valodā. Izrāde saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu kā 2019./2020. gada labākā izrāde pusaudžiem un gada sasniegums oriģināldramaturģijā. Krājumā publicēti Agneses Krivades, Marija Luīzes Meļķes, Kārļa Vērdiņa, Kirila Ēča un Raimonda Ķirķa dzejoļi Ineses Zanderes sastādījumā. Gan izrāde, gan grāmata uzrunā un atbalsta pusaudžu un jauniešu dabisko pretošanās instinktu un vēlmi mainīt pasauli, piedāvājot mākslu un dzeju kā brīvības izpratnes kvintesenci un sabiedrisko aktivitāti kā brīvības realizācijas formu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: No un es

Autors: Delfīne De Vigāne

 

Grāmatas galvenā varone ir trīspadsmitgadīgā Lū Bertiņaka, kuras intelekta koeficients ir tik augsts, ka viņa mācās kopā ar divus gadus vecākiem jauniešiem. Savukārt viņas labākajam draugam un klasesbiedram Lūkasam jau ir 17 un patiesībā būtu jāmācās vēl divas klases augstāk. Brīvajā laikā meitene veic dažādus zinātniskus eksperimentus, prāto par to, kā iekārtota pasaule un cenšas nedomāt par skumjām, kas viņas ārēji ļoti jaukajā un mīlošajā ģimenē apmetušās uz pastāvīgu dzīvi. Kad Lū, kurai ļoti nepatīk publiski uzstāties, ir spiesta gatavot prezentāciju sabiedrības mācībā, viņa izvēlas to veidot par jaunu bezpajumtnieci No, ar kuru nejauši iepazinusies kādā Parīzes dzelzceļa stacijā. Abas pamazām iedraudzējas, un Lū pierunā vecākus uz laiku ņemt astoņpadsmitgadīgo No savā paspārnē. Lū par pārsteigumu, uz viņas un vecāku dzīvi šis lēmums atstāj daudz lielāku iespaidu nekā uz mājas jauno iemītnieci.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sirds plaukstā

Autors: Vinko Mēderndorfers

 

Romāns jauniešiem stāsta par meiteni, vārdā Nika, kas kopā ar ģimeni pārcēlusies uz jaunu dzīvesvietu un uzsākusi mācības astotajā klasē jaunā skolā. Patiesībā gan galveno varoni sauc Nikolaja, bet tas ir noslēpums. Un tas nav vienīgais noslēpums, ko Nika cītīgi sargā no saviem klasesbiedriem. Nikas dzīvē ir kāds, kas, viņasprāt, pavisam noteikti nedrīkst iepazīties ar viņas jaunajiem draugiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ķepu patruļa. Kucēni glābj parādi

 

Piedzīvojumu līcī visi gatavojas pilsētas svētku parādei. Keitija piedalīsies ar mīluļu vannu uz riteņiem, kurai Alekss piesējis balonus. Bet, ak vai- baloni paceļ vannu gaisā! Un te ir darbs Ķepu patruļai!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Superķepu patruļa. Paw Patrol

 

Kad Piedzīvojumu līcī nokrīt meteorīts, Ķepu patruļas kucēni tiek pie īpašām spējām. Taču tad mērs Hamdingers ar savu radinieku Heroldu nolaupa meteorītu un sagūsta Raideru. Superķepaiņiem ir jāķeras pie darba, lai glābtu pilsētu! Kā Čeisa un pārējo kucēnu superspējas palīdzēs viņiem tikt galā ar šo uzdevumu? Neviens darbs nav par lielu, neviens superķepainis nav par mazu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Ineses māja

Autors: Gunta Šnipke

 

Jautrajā bilžu grāmatā satiekas divas arhitektes, kas vienlaikus aktīvi darbojas citā radošā sfērā: ilggadīgā Liepājas arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke un arhitekte un grāmatu ilustratore Anna Vaivare. Grāmatā viņas stāsta par māju, kuras projektu arhitektei palūdz dzejoļa varone Inese. Gan Inesei, gan, iespējams, daudziem lasītājiem ir priekšstats, ka arhitekts tāpat vien piesēžas pie galda un “uzzīmē mājiņu”, kādai tai būtu jāizskatās – un celtnieki var ķerties pie būvēšanas. Taču dzejolī un ilustrācijās mēs uzzinām, ka nekas nav tik vienkārši! Arhitektam jāzina milzīgi daudz konkrētu detaļu par cilvēkiem un dzīvniekiem, kas šajā mājā dzīvos un viesosies, par viņu vajadzībām un paradumiem. Pamazām iepazīstot Ineses ģimeni, draugus, radus un mājdzīvniekus, noskaidrojas, ka tāda māja, kurā viņi visi kopā, ieskaitot pulciņu kazu, varētu justies labi, aizņemtu veselu pilsētas kvartālu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Palīdzēt, dalīties un sadzīvot ar citiem

 

Šajā grāmatā bērni uzzinās, kā sadzīvot citam ar citu, kāpēc vajadzīgi noteikumi, ar ko ir jādalās, kā var vienoties un kas nav pareizi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Tehnika lauku sētā

 

Izzinoša grāmata bērniem no 4 gadu vecuma.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Burtu balle    

Autors: Dace Taurīte

 

Jautrie dzejoļi, kur katrs vārds ir uz viena burta, ļaus bērniem aizraujošā veidā apgūt alfabētu, lielos un mazos burtus un uzzināt dažādus jaunus vārdus. Dzejoļi, kas reizē ir arī mēles mežģi, palīdzēs ātri un veiksmīgi apgūt alfabētu un paplašināt vārdu krājumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Ledus sirds. Olafa vienradzis

 

Olafs ir izlasījis pasaku par vienradzi, un nu viņa kvēlākais sapnis ir to atrast. Pievienojies Olafam, Elzai un Svenam aizraujošā ceļojumā cauri Apburtajam mežam, lai satiktu vienradzi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Uzmanību - nikns suns! jeb Figaro, beidz baidīties! 

Autors: Ieva Samauska

 

Bailes no mums aiziet projām, ja ieskatāmies tām acīs. Varbūt ne vienmēr to atceramies. Tad ir labi, ja uzrodas kāds draugs, pat ja tas ir tikai mazs kaķītis, lai mūs iedrošinātu. Un neprasa par to neko pretī, pat ne cepumiņus. Tad nekas cits neatliek kā sākt ticēt – gan pašam sev, gan arī visam labajam dzīvē, pat ja tā ir balta suņu meitene, kurā iespējams iemīlēties līdz ausu galiņiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Klanu suņi. Tukšā pilsēta

Autors: Ērina Hantere

 

Ir pienākusi suņu kārta valdīt savvaļā.

 

Leo, dēvēts arī par Veiksmīgo, allaž ir vadījis dienas kā vienpatis, bet, nograndot Lielajam Rūcienam, visa viņa pasaule mainās. Uz katra stūra uzglūn ienaidnieki, un Leo apzinās, ka viens pats neizdzīvos, tāpēc piebiedrojas baram. Viņš nav īsti gatavs paļauties uz citiem suņiem vai uzņemties atbildību par tiem, taču šajā jaunajā, bīstamajā pasaulē izvēles iespēju var arī nebūt...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Dzirkstelīte

Autors: Maija Bumbiere

 

Kad es izaugšu liela, man būs skaista māja, liela un laimīga ģimene, piedzīvojumi, daudz naudas, lieliska karjera un vēl, un vēl, un vēl...

 

Tas ir tas, ko mēs sev apsolām - visu, ko esam iecerējuši. Visa sākums ir gaišs un saules pieliets - peldes upē, zemeņu vēršana uz smilgām, bezgala garas pastaigas ar vectēvu, botāniķi, un ne tikai. Tu esi vislabākā un par tādu esi iemācījusies būt. Skaista, gudra un veiksmīga. Gadiem ejot, satiec arvien jaunus cilvēkus, kur katrs atstāj milzīgu lomu turpmākajā dzīvē un tās izvēlēs. Tu nonāc visneiedomājamākajās situācijās un vietās - sākot ar zaļumballi, nometni, kur iepazīsties ar kādu ļoti tuvu cilvēku - un beidzot ar bāku, kas palīdz visam nostāties īstajās sliedēs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Gabaliņš dvēseles

Autors: Henrika Andersone

 

Grāmata ir piecpadsmitgadīgas meitenes stāsts par savu noslēpumaino pirmo mīlestību, kas apvieno gan risku un izaicinājumu, jo puisim ir slikta slava, gan patiesas jūtas un romantiku. Jaunietes acīm skatīta ģimenes situācija – jaunākā brāļa slimība. Gan mīlestības stāsts, gan bīstamais mēģinājums palīdzēt slimajam brālītim ar maģijas palīdzību liek grāmatas varonei iepazīt savas personības tumšās šķautnes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kā kļūt par suņa labāko draugu

Autors: Vita Štelmahere, Anda Dūniņa

 

Kad nolemjam ielaist savā dzīvē suni, parasti domājam par to, vai izvēlēties konkrētas šķirnes suni, kādu vārdu tam dosim, ar ko barosim. Tikai tad, kad četrkājainais draugs ir kļuvis par mūsu ģimenes locekli saprotam, ka atbildes jāmeklē uz vēl citiem – daudziem un dažādiem jautājumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Sapņu stāsti. Septiņi stāsti, katrs savai nedēļas dienai

 

Katru vakaru noklausies vienu jaunu, aizraujošu stāstu! Veries zvaigznēs kopā ar diviem maziem pētniekiem, lidinies pa debess jumu brīnumaina vienradža mugurā un palīdzi atrast visjaukāko pidžamu! Septiņi sirsnīgie stāsti patiks gan lieliem, gan maziem!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Salda miega pasaciņas

 

Grāmatā iekļautas astoņas dažādu autoru pasakas ar košām un mīļuma pilnām bildēm. Tās ne tikai izklaidēs un palīdzēs iepazīt apkārtējo pasauli, bet arī bagātinās mazuļa dvēseles dzīvi un attīstīs emocionālo inteliģenci.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Draiskās zilbītes. Salasi zilbes vārdos!

Autors: Gita Andersone

 

Ar draisko zilbīšu palīdzību bērns mācīsies salasīt gatavus vārdus, kā arī izkops lasīšanas pamatmehānismu. Turklāt vārdi var veidoties ne tikai lasot zilbes pēc kārtas, bet arī salasot 1. ar 3. zilbi vai 2. ar 3. zilbi. Lai spēlējoties netraucētu kāda liekā zilbe, to var aizsegt ar tukšo dzelteno kartīti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Zvēru barošana

Autors: Inese Paklone

 

Grāmata ieved lasītāju daudzkrāsainā zvēru valstībā, ar maza zēna vērīgajām acīm ļaujot noraudzīties dzīvnieku pusdienošanas paradumos. Dzejoļi priecē ar trāpīgām, izzinošām detaļām, tie valdzina ar svaigo, skanīgo valodas plūdumu, spožām un negaidītām atskaņām. Ko pusdienās ēd ašie un lēnīgie, pūkainie, spalvainie, strīpainie – visi Zoodārza iemītnieki, kam ēdiens tiek pasniegts ik dienu noteiktā laikā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Lidoja sēkliņa

Autors:  Evija Gulbe

 

Krājumu pilda ļoti svaigi, neparasti, trāpīgi un asprātīgi dzejoļi, kuri nelīdzinās neviena cita autora rindām. Evijas Gulbes rokraksts, ko pazīstam no “Koko un Riko” sērijas grāmatām, “Bizbizmāsiņas”, “Lilallā un viņas pigoriņiem” un citām, ieguvis pavisam jaunus vijumus, bet tajā pašā laikā viņas rokrakstu nav iespējams sajaukt ne ar vienu citu.

 

Grāmata “Lidoja sēkliņa” domāta visiem maziem ziņkārīgiem un zinātkāriem deguntiņiem, kuriem patīk saost pavasara un rudens vēju, kurš nes sēkliņas pa gaisu; paošņāt puķuzirnīšus, piparmētras, liepziedus, kumelīšu tēju un skursteņu dūmus, kuri kā bizes aizstiepjas debesīs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Āpsēns Pēcis un brīnumbrilles

Autors: Agija Staka

 

Māksliniece Agija Staka kopā ar Āpsēnu Pēci atklāj, cik neparasta un pārsteigumiem pilna ir pasaule.


Reizēm, lai to saskatītu, vajadzīgas tikai brilles!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Emī un Rū Draudzības koks

Autors: Ieva Melgalve, Elizabete Lukšo-Ražinska

 

Aizraujoša un sirsnīga grāmata zinātkāriem bērniem, kas tapusi pēc detektīvseriāla "Emī un Rū".


Palauzis ir atgriezies Čimpiņ–Rimpiņ aģentūrā, atguvis atmiņu un iemantojis jaunas spējas. Emīlijai un Rūdim laiks ķerties klāt jaunākajiem pasaules labklājības uzturēšanas uzdevumiem! Tagad pagalmā arvien biežāk redzama ne vien aizdomīgā sētniece, bet arī savādais elektrības eksperts Bartolomejs. Un dīvainības notiek ne tikai pagalmā, bet visā pilsētā, kur redzams burtu salikums D.A.R.I.L. Vai aiz šī visa slēpjas kāds noslēpums? Un, ja jā, tad kāds? Emīlijai un Rūdim šis kods ir jāuzlauž!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Klanu kaķi. Saulriets

Autors: Ērina Hantere

 

klans lēnām atgūstas no postošā āpšu uzbrukuma, taču jauno dziedniekkaķi Lapustraumi māc bažas. Ko vēsta viņas pravietiskie sapņi? Vai gaidāmas vēl lielākas briesmas? Pagātnes ēnas joprojām vajā klanus, un vairāki kaķi sparīgi cīnās, lai atrastu savu vietu. Savukārt citi, šķiet, ir uz visiem laikiem pazuduši, un Ugunszvaigznes senā ienaidnieka Tīģerzvaigznes tumšais tēls rod jaunus veidus, kā izvērst savu atriebības plānu. Dažiem karotājiem būs jāuzsāk riskants ceļš un jāizdara izvēle, kas noteiks viņu un visu klanu likteni…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Radio Popovs

Autors: Anja Portina

 

Deviņgadīgais Alfrēds faktiski dzīvo viens. Mammu viņš nekad nav redzējis, bet tētis vienā laidā brauc komandējumos un brīžam, šķiet, aizmirst par dēla eksistenci. Kādu nakti Alfrēds nolemj sekot noslēpumainai svešiniecei, kura kopā ar avīzi pa durvju pasta lūciņu viņam piegādā arī ābolus, vilnas zeķes un sviestmaizes. Sākas neaizmirstami piedzīvojumi, kas pilnībā maina ne tikai Alfrēda, bet arī daudzu citu novārtā pamestu bērnu dzīvi. Zēns nonāk Amandas Ābollapas mājā, kur dzīvo arī kaķis Auksis un vārna Harlamovs. Viņa jaunā paziņa ir pastniece un ļoti jutīgu ausu īpašniece – tās spēj uztvert bērnu nopūtas. Amandas mājā Alfrēds atrod vecu radioraidītāju, jumtistabiņā ierīko radio studiju un sāk gatavot slepenus nakts raidījumus aizmirstajiem bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāriNosaukums: Draņķozols

Autors: Anete Grīnberga

 

Sešpadsmitgadīgā Malva un viņas brālis Paulis ir dvīņi, kuri pēc konflikta skolā tiek nosūtīti daļu vasaras brīvlaika pavadīt laukos pie tantes. Viņi iepazīstas ar vietējiem jauniešiem, kuri pastāsta par netālu augošo Draņķozolu un par tā spēju pārvērst cilvēku vilkacī. Lai gan Malva dzirdēto uztver tikai kā vietējo spoku stāstu, viss ātri mainās, kad meiteni pārņem aizdomas, ka ozola gars ar savu burvestību vēlas pazudināt viņas brāli.

Šķietami vienmuļais laiks pie tantes drīz vien pārvēršas tumšā pasakā, kurā tāpat kā ozola saknes savijas vietējie nostāsti, maģija un neatšķetināti pagātnes noslēpumi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vilku meitene

Autors: Katrīna Randela

 

Reiz sensenos laikos, pirms gadiem simts vai vairāk, Krievijas biezajos, sniegotajos mežos dzīvoja meitene, tumša un aplam strauja. Viņas vārds bija Feodora, un viņa draudzējās ar vilkiem. Šis ir viņas stāsts.


Feo kopā ar mammu dzīvo mazā mājiņā meža vidū un atjaucē vilkus, kuri reiz turēti Pēterburgas augstmaņu namos, bet kļuvuši pārāk nevaldāmi un tāpēc saimniekiem lieki. Cara armijas ģenerālim Rakovam tas nepatīk, viņš vilkus uzskata par iznīdējamiem mūdžiem, tāpēc Feo māja tiek nodedzināta, bet mamma aizvesta uz cietumu. Kopā ar četriem vilkiem meitene dodas uz Pēterburgu, lai atbrīvotu mammu un atriebtos ģenerālim. Sākas ceļojums, kas viņu aizved tieši revolūcijas virpulī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais kapteinis

Autors: Žils Verns

 

Uzņemties atbildību par kuģi pusaudža vecumā? Tīrā fantāzija! Vienā mirklī no jaunmatroža kļūt par kapteini? Neiespējami! Taču ko lai dara, ja visi pārējie brigas “Piligrims” apkalpes locekļi – pieaugušie, prasmīgie un pieredzējušie – ir gājuši bojā un vienīgais cilvēks uz klāja, kam ir kādas jūrasbraucēja prasmes, ir piecpadsmit gadus vecs zēns? Dikam Sendam jāglābj kuģis un tā pasažieri. Jāglābj un droši jāaizvada līdz civilizācijai. Taču viņš pat iedomāties nespēj, cik skarbs un grūts liktenis gaida viņu un kuģa pasažierus, kam nāksies stāties pretī viltum un nodevībai, kļūt par dabas stihijas un cilvēku nežēlības upuriem un ne vienu reizi vien ielūkoties nāvei acīs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Noslēpumu sala

Autors: Žils Verns

 

Romāns vēsta par pieciem drosmīgiem cilvēkiem, kurus gaisa balons aiznes uz neapdzīvotu salu Klusajā okeānā. Tur viņi, sastopoties ar dažādiem šķēršļiem, ne tikai cīnās par izdzīvošanu, bet arī izrāda apbrīnojamas zināšanas, atjautību un neatlaidību, radot visu dzīvei nepieciešamo.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazās saimniecītes pirmā pavārgrāmata

 

Kas jāzina katrai saimniecītei, sākot darbu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Aizraujošais piedzīvojums kosmosā

Autors: Mauri Kunnass

 

Pievienojies ceturtā gadu tūkstoša skolēniem izbraucienā ar kosmobusu, uzzini daudz reālu faktu par Visumu – planētām, to pavadoņiem, zvaigznēm, asteroīdiem un citiem debess ķermeņiem –, kā arī ielūkojies autora iztēles uzburtajā nākotnē. Neko tādu tu nebūsi piedzīvojis!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kā dzīvo bites

Autors: Moira Baterfīlda, Vivjena Mainekere

 

Vai zināji, ka bitēm patīk dejot un ka tām ir apbrīnojama oža? Šajā grāmatā tu iepazīsi stāstus par bitēm no visas pasaules, uzzināsi, kā bites nāk pasaulē, kā iekārto savas ligzdas un kāpēc šīs dūcējas mums visiem ir tik svarīgas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri