Jaunākās grāmatas

Žū-žū. Miega pelēns

Autors: Līga Rozentāle

 

Grāmatiņa atklāj, kādam ļoti vajadzīgam darbam mazais Žū-žū ir kā radīts. Mīļuma pilnā pasaka ar sirsnīgajiem zīmējumiem dāvās ģimenes vakaram mieru un atsūtīs mazulim saldu, saldu miedziņu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sajauktās pasakas

Autors: Ruta Svaža

 

Ko darīt lietainā, garlaicīgā dienā? Daudzi zinās sacīt, ka lasīšana šādā laikā ir vispiemērotākā nodarbe. Arī mazai Baibai tā šķiet, taču reiz gadījās pavisam citādi: viņas iemīļotajās pasakās, tāpat kā grāmatplauktā, bija notikušas lielas savādības. Bailīgais zaķis, kurš šī jucekļa dēļ bija kļuvis par meža valdnieku, lūdza Baibai padomu, kā pasaku pasaulē atjaunot kārtību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mušiņa, kurai sasāpējās vēders

Autors: Kristīne Neimane

 

Lietainā vasarā bitēm grūti savākt tik daudz medus, lai pietiktu visai ziemai. Trīs mušiņu meitenes - Zī, Zū un Šū - nolēma bitēm palīdzēt. Tomēr tik viegli negāja, kā sirsnīgajai trijotnei sākumā likās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

 

Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm

Autors: Laura Vinogradova

 

Otrā grāmata šajā sērijā turpina stāstus par zaļā, varenā, dzīvā meža iemītniekiem, kuri daudzās izpausmēs līdzinās mums – cilvēkiem. “Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm” atklāj vissvarīgākās dzīves vērtības. “Pieņemšanas pasakā” skaistais, veiklais Zalktēns ar Vecā Āpša palīdzību saņem atklāsmi, ka spēj paveikt neskaitāmas lietas tieši tāpēc, ka ir čūskulēns – rāpulis –, nevis četrkājainis vai divkājainis. “Mīlestības pasakā” stirnu meitenes Luīze un Mūna izdibina, ka par dejotprasmi būtiskāka ir spēja piedot un ka Mīlestībai nav noteikumu un ierobežojumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Patiesā laumiņa

Autors:Mets Heigs

 

Jautra un mīļa pasaka par laumiņu, kura visiem vienmēr teica tikai un vienīgi patiesību. Tāpēc viņai neklājās viegli, taču laumiņa nepadevās un galu galā iemācījās mīlēt sevi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nekārtības rūķītis un negaidītais viesis

Autors: Lina Žutaute

 

Jaukā namiņā uz Mēness mierīgi dzīvoja Nekārtības rūķītis. Viņš sapņoja saldus sapnīšus SAVĀ gultiņā, labprāt mazgājās SAVĀ vannā, gatavoja SEV brokastis un pieskatīja SAVU briesmoni Sliņķi Piņķi. Taču kādu dienu rūķīša mājās uzradās mucis un sagrieza ierasto dzīvi kājām gaisā. Un tagad Nekārtības rūķītim nākas DALĪT ar negaidīto viesi ne tikai vannu, virtuvi un gultu, bet arī SAVUS labākos draugus.

Jauns – jautrs un iedvesmojošs – Nekārtības rūķīša stāsts par to, ka DALĪTIES ir daudz jaukāk nekā visu paturēt tikai sev vienam. Kopā lasāma pasaka kļūst interesantāka, un kopā apēdamas maizītes – daudz garšīgākas…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķumuižas etīdes

Autors: Inga Barkāne

 

Kaut kur Pasaku valstībā atrodas Ūsiņciems, un tajā - Kaķumuiža, kurā itin draudzīgi sadzīvo pieci burvīgi kaķi un čaklais rūķītis Vannītis. Kā ikvienam no mums, Kaķumuižas iemītniekiem ir savi paradumi un arī untumi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā

Autors: Ieva Samauska, Gundega Muzikante

 

Jaunā literārā pasaka “Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā” vēstī par putnu – somzīlīšu pāri un viņu mazuļiem, šādi atainojot vecāku un bērnu attiecības mīlošā ģimenē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ledus Sirds. Mani jaukie stāsti

 

Pievienojies Annai, Elzai, Svenam, Kristofam, Olafam un citiem draugiem piedzīvojumos Arendelas karaļvalstī! Šajā grāmatā iekļauti divpadsmit īsi, sirsnīgi stāsti, kas papildināti ar brīnišķīgām ilustrācijām un lieliski piemēroti kopīgai lasīšanai!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ledus sirds 2. Kinostāsts

 

Savāda balss vilina Elzu prom no Arendelas. Kopā ar Annu, Kristofu, Svenu un Olafu viņa pošas ceļam uz ziemeļiem, izkļūst cauri miglai un attopas noslēpumainā mežā. Pienācis laiks atšķetināt senu mīklu un rast atbildes par savu burvju spēju izcelsmi... atbildes, kuras apdraud karaļvalsti!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnumainie vienradži. Teiksmainais mežs

Autors: Zanna Deividsone

 

Ciemojoties pie vectantes, Zoja nevilšus atklāj brīnumaino vienradžu pasauli. Drīz vien viņa uzzina, ka Vienradžu salai draud briesmas. Vai meitene un viņas jaunā draudzene vienradzīte Astra paspēs izglābt salu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnumainie vienradži. Mākoņu pils

Autors: Zanna Deividsone

 

Zoja un viņas draudzene vienradžu meitene Astra ļoti gaida vasaras saulgriežu svinības. Taču laiks Vienradžu salā kļūst aizvien karstāks, novīst puķes... Vai tiešām ļaunais ponijs Tumsis ir nolaupījis visus mākoņus?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķītis un Ūpītis

Autors: Edgars Valters

 

“Kaķītis un Ūpītis” ir jautrs stāstiņš par to, kā divi dzīvnieciņi, garlaicības mākti, nolēma samainīties ar dažādām ķermeņa daļām un kā viņi pēc tam jutās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Lidostas blaktis nepadodas

Autors: Kairi Looka

 

Blakts Ludvigs, kurai ir pat īsta blakšu pase, ar savu ģimeni lidostā vada slinku un jautru dzīvi, taču kādu dienu tur ierodas tīrības pārbaude un draud lidostu aizvērt.
Padošanās, protams, nav blakšu stilā – jābūt viltīgām un jārīkojas! Kopā ar citiem lidostā mītošajiem kukaiņiem sākas piedzīvojumi, lai glābtu visu kopīgās mājas – veco lidostu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs

Autors: Ulfs Starks, Linda Bundestama

 

Grāmatas dzejoļi stāsta par 27 būtņu sugām, kuras, izņemot tās autorus, neviens nav redzējis. Šīs būtnes ir līdzīgas ne tikai dzīvniekiem un augiem, bet arī mums – cilvēkiem. Tās mēdz būt laimīgas, ziņkārīgas, apjukušas un vientuļas, cenšoties saprast dzīvi, dažādās jūtas un emocijas, ko cilvēki piedzīvo – skumjas, melanholiju, pretrunīgas sajūtas par savu ķermeni un vēlēšanos būt kādam citam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Neparastā draudzība

Autors: Inita Zēriete

 

Pasaka par ļoti vientuļu zēnu, kura vienīgais draugs - tētis - devies jūrnieka gaitās. Satikšanās ar neparastu draugu izmaina zēna dzīvi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Teātris kaimiņos

Autors: Sonja Danowski

 

Pia un Pablo katru dienu aizrautīgi rotaļājas ar savu Leļļu teātri. Taču, kopš dienas, kad uz dzīvi kaimiņu mājā pārceļas Rikijs, par pablo rotaļu biedru kļūst tikai un vienīgi jaunais zēns. Nu Pia bieži ir viena pati, līdz kādu dienu Rikijs saslimst un teātris ņem visu savās rokās...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazā Vilka nelietību grāmata

Autors: Īans Vaibravs

 

Viss, ko Mazais Vilks vēlas, ir palikt mājās, taču viņš tiek sūtīts uz Viltības koledžu, lai iegūtu zelta ĻAUNDARA nozīmīti. Bet dziļi sirdī Mazais Vilks vēlas būt labs...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Rukšons Parīzē

Autors: Linda Mateša

 

Grāmata “Rukšons Parīzē” stāsta par Šņukurienes iedzīvotāja Rukšona piedzīvojumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, tā rosinot bērnos vēlmi izzināt citas valstis un kultūras.

Rukšons kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem Amēliju un Leo nobauda franču tradicionālo virtuvi, apskata Eifeļa torni un citus Parīzes “dimantus”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Laika bikses

Autors: Juris Kronbergs

 

Dzejoļu krājumā skolas vecuma bērniem dzejnieks Juris Kronbergs un māksliniece Anete Melece piedāvā asprātīgu vērošanas un pētniecības spēli, ko aizsāka jau savā pirmajā dzejas grāmatā bērniem - "Mākoņu grāmata". Šoreiz viņi novēro laiku - kā dzīvu būtni, kam piemīt dažādas īpašības un paradumi tāpat kā cilvēkiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Roņpils purva stāsts

Autors: Dāvids Vikmanis

 

Dvīņumāsas Tīne un Bīne dīvo Roņpilī, nelielā ciemā meža vidū. Viņām ir deviņi gadi un prāts nesas uz deverībām. Kādudien klasē uzrodas jauniņais – puika Juhans, kuru neviens cits, izņemot māsas, neredz. Turklāt viņš dzīvo purvā! Kā tas iespējams? Jaunā drauga uzaicinātas, meitenes dodas ciemos uz purva dzīļu pasauli, kas glabā daudz noslēpumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Karalis

Autors: Eva Madejska

 

Stāsts atklāj vienu dienu mazās Fraņas dzīvē, kurā viņa ar auklīti un mazo brāli dodas pastaigā uz parku. Parkā spēlējas dažāda vecuma un raksturu bērni, kuru atšķirīgā uzvedība izraisa mazu katastrofu! Taču par laimi, parādās glābējs - zēns invalīdu ratiņos, kurš katastrofu novērš.....

Zēnu sauc Artūrs, taču vēlāk atklājas, ka viņu visi dēvē par Karali Artūru, savukārt viņa invalīdu ratiņi pārvēršanas par lidojošu zirgu uz riteņiem.

Arī mazā Fraņa no rotaļlaukuma apmeklētājas pārvēršas par Karaļa Artūra bruņinieci,kļūstot par liecinieci tam, ka nekādi kustību traucējumi nav šķērslis Karaļa Artūra un Bruņinieces kopīgajam lidojumam invalīdu ratiņos virs parka, atstājot mazās un lielās katastrofas uz zemes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Takšelis Makšelis

Autors: Kārlis Ķezbers

 

“Autors, runājot caur suņiem, protams, domā par cilvēkiem. Bērni, līdzīgi suņiem, dzīvo tuvāk zemei un tuvāk dabai. Tuvāk patiesībai. Sabiedrība, dzīves likumi, tās sakarības, suņa acīm skatītas, var likties vientiesīgas, bet ne dumjas. Lasot stāstu, atbruņo takšeļa Makšeļa sirds un iedaba – mazam, līkkājainam, bet enerģiskam sunim dažos gadījumos ir izšķiroša loma.”. Māksliniece Ieva Jurjāne

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ziemsvētkuzaurs

Autors: Toms Flečers

 

Aizmirsti visu, ko zini par Ziemeļpolu, ieliec tosterī apaļmaizīti un sagatavojies iepazīties ar īpašu zēnu, vārdā Viljams Tuntulis, viņa tēti Bobu Tuntuļa kungu, Ziemassvētku vecīti (jā, īsto!), astoņiem elfiem, Brendu Garmēli, visnejaukāko meiteni skolā (un droši vien visā pasaulē), lielu nekrietneli, vārdā Mednieks, un ļoti neparastu dinozauru...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ēzelis ( kā viss sākās)

Autors: Huans Arhona, Lusiano Losano 

 

Tas ir stāsts par skumju Ēzeli, pelēku un apjukušu, kurš dzīvoja pie raudoša vītola. Kad vītols raudāja, raudāja arī Ēzelis. Bet stāsts nav par ēzeļa skumjām, viņam tās apnīk tikpat ļoti kā vītola lapas, un Ēzelis dodas ceļā. Mēs esam liecinieki varoņa dzimšanai. Stāsts ir par mīlestību uz pelīti, kurai tik ļoti kārojas greznoties ar skaistu un dārgu bantīti. Lielu un sarkanu, lai visi jau pa gabalu pamana. Ēzelis to sagādā, nopūlas pelītes labā, cik spēdams, pārvēršas par visdažādākajām radībām, cenšas draudzenei palīdzēt ar humoru un viltību. Piedzīvojuma laikā atklājas neiedomājams maskēšanās talants kā arī spēja atsaukt burvestības un lāstus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Rozijas un Musas noslēpums

Autors: Mihaels de Koks, Judīte Fanistendāla

 

Rozija un Musa ir divi bērni, kas dzīvo blakus viens otram, un viņi spēj no nekā radīt jebko. Rozija un Musa ir ne tikai bērni, zēns un meitene, no vienas kāpņu telpas daudzstāvu mājā. Viņi spēj no nekā radīt jebko. Spēj fantazēt, iztēloties dažnedažādas lietas. Ļoti svarīgi, ka viņi viens otram uzticas. Kā nevienam citam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Zilās planētas stāsts

Autors: Andre Snaijs Magnasons

 

Grāmata stāsta par bērniem, kas dzīvo uz Zilās planētas un kas daudzējādā ziņā ir līdzīga Zemei, tomēr tā ir aizraujošāka - uz tās dzīvojošie bērni nekad nenoveco un uz tās nav neviena pieaugušā, tādēļ bērni pavada laiku, darot ko vien vēlās un spēlējoties dabā. Kādu dienu uz planētas nolaižas kosmosa kuģis un no tā izkāpj pieaugušais, kurš piedāvā bērniem iemācīt lidot, apsola izkliedēt mākoņus uz visiem laikiem un pienaglot sauli pie horizonta, lai tā nekad nenorietētu un bērni varētu spēlēties visu laiku. Un viss, ko viņš vēlas saņemt pretī, ir mazliet bērnības.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dārgumu mednieki. Briesmas Nīlas krastos

Autors: Džeimss Patersons

 

Kidu ģimenes dvīņi Biks un Bekija ir uzauguši, ceļojot pa pasauli un nirstot jūras dzīlēs, lai palīdzētu tētim izcelt nenovērtējamus dārgumus no nogrimušu kuģu vrakiem. Un arī pēc noslēpumainās vecāku pazušanas Biks un Bekija kopā ar vecāko brāli Tomiju un māsu Vētru dodas dārgumu medībās. Savā otrajā kopīgajā piedzīvojumā Kidi meklē leģendārās ķēniņa Zālamana raktuves. No eksotiskās Kairas līdz bīstamajiem džungļiem – visur viņiem jāliek lietā savas izdzīvošanas prasmes. Piramīdu ēnā briesmas kļūst patiesi mežonīgas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un Turbo klozetpoda 2000 nežēlīgais uzbrukums, 11

Autors: Deivs Pilkijs

 

Vai tu domāji, ka Runājošo Klozetpodu armija ir iznīcināta? Nekā tamlīdzīga! Turbo Pods 2000 ir atgriezies, lai atriebtos! Baismīgais klozetpods, kura mežonīgā apetīte ir leģendāra, gatavs aprīt visu, kas tam gadās ceļā… Tagad viņu vada tikai viena vēlme – ATRIEBTIES! Par laimi, cilvēces likteni atkal gatavi aizstāvēt Džordžs, Herolds un viņu sāncensis Melvins Snīdlijs. Vai uzvarēs supervaroņa spēks? Vai arī satriecošais Kapteinis Apakšbiksis pazudīs no mūsu planētas uz visiem laikiem?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mežonīgie pīrāgi un apburtais kalns

Autors: Māris Putniņš

 

pēc kārtējiem neparastajiem piedzīvojumiem gan Englijā, gan Austerālijā, mežonīgie pīrāgi izlemj mainīt savu dzīvi. Kapteinis Mordāns ar savu brigu “Speķa Lode” ir kļuvis Dienvidjūrā tik pazīstams un iemīļots, ka vairs īsti nespēj tur nodarboties ar ierasto laupīšanu. Tāpēc mežonīgie pīrāgi dodas uz tālākām jūrām un netālu no Englijas krastiem aplaupa karalienes Viktorijas VIII tējas kliperus. Ilgāku laiku pīrāgiem veicas labi, un viņi kļūst bezrūpīgi. Aizmirsuši papildināt šaujampulvera krājumus, viņi tiek ar visu brigu sagūstīti, tiesāti Englijā un nosūtīti uz katorgu tālajā Austerālijā. Tur viņi nonāk pazemes raktuvēs. Magoņmaizīte, padzirdējusi par draugu nedienām, dodas viņus glābt. Ceļš līdz mežonīgo pīrāgu atbrīvošanai ir garš un pilns ar neparastiem piedzīvojumiem,

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Grega dienasgrāmata 14. Demontāža

Autors: Džefs Kinnijs

 

Grega ģimene gluži negaidīti saņem mantojumu un nolemj to ieguldīt mājas pārbūvē. Taču jau pavisam drīz Hefliji apjauš, ka tā nemaz nav tik lieliska ideja, kā viņiem bija šķitis.

Uzsākot piebūves celtniecību, atklājas arvien jaunas problēmas: sapuvusi koka siena, toksisks pelējums, nevēlami grauzēji un pat kaut kas vēl briesmīgāks... Gregam un viņa ģimenei rodas šaubas, vai mājas renovācija ir piedzīvoto neērtību vērta.

Vai, celtniecības putekļiem nosēžoties, Hefliji varēs tur palikt... vai arī viņiem nāksies meklēt citu dzīvesvietu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Harijs Poters un Filozofu akmens

Autors: Džoanna K. Roulinga

 

Harijs Poters neko nebija dzirdējis par Cūkkārpu... Bet tad Dzīvžogu ielas ceturtā nama pastkastītē sāka birt vēstules. Rakstītas uz dzeltenīga pergamenta ar zaļu tinti un rotātas ar purpurkrāsas zīmogu. Harija nejaukā tante un tēvocis žigli vien šīs vēstules pievāc. Taču Harija vienpadsmitajā dzimšanas dienā ierodas milzis, vārdā Rubeuss Hagrids, un pavēsta neticamu vēsti: Harijs Poters patiesībā ir burvis, un viņam jādodas mācīties uz Cūkkārpas raganības un burvestību arodskolu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Whats App Meitenes. Vienmēr tiešsaistē

Autors: Bārbele Kercdorfere

 

Marija Linna (17) un Manū (16) ir labākās draudzenes, kas sarakstās caurām dienām. Manū ir attiecībās ar Jensu, kurās abi iemīlējušies jaunieši pamanās atkal un atkal sastrīdēties. Šajās reizēs Marija Linna, kuras sirds pieder vienīgi Mocartam un Edam Šīranam, ir vienīgā, kas spēj palīdzēt. Abas draudzenes runā (un sarakstās) par visu – savām bailēm, šaubām, saviem vecākiem un citām dzīves katastrofām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tagad visus sauc Sorry

Autors: Barts Mūjārts

 

Grāmatas galvenā varone ir. Rakstnieks pievērš uzmanību tam, cik grūti ģimenē izvēlēties pareizos vārdus, lai bērns neaizvērtos kā grāmata, lai viņš drīkstētu teikt, ko grib teikt, un darīt to, ko grib darīt. Grāmatā zīmēts spraigs pusaudzes portrets. Galvenā varone, divpadsmitgadīgā Bjanka, ir nokļuvusi situācijā, kad tēvs ir pametis ģimeni, un mātes mīļums bez atlikuma tiek atdots smagi slimajam jaunākajam brālim. Viņa mācās izkļūt no klusēšanas zonas un runāt skaidru valodu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ballīte ar nakšņošanu

Autors: Māra Cielēna

 

Grāmatas personāžs ir visai liels – klases ballītes dalībnieki, alternatīva pasākuma rīkotāji (kuri ieradušies slepus, lai ballīti izjauktu), pieaugušie, personas, kuru identitāte sākumā nevienam nav skaidra. Notikumi ir saistīti ar šo cilvēku attiecībām un pārpratumiem, kas rodas no tā, ka attiecības ir neskaidras, nenoskaidrotas, mainīgas. Gan pusaudži, gan pieaugušie pārliecinās, ka neko nevar pilnībā paredzēt, apsvērt, zināt, ka visu laiku ir jādomā, ko un kā darīt. Vairākkārt sižeta gaitā izrādās, ka mobilais telefons, kas šķietami vienmēr veido drošības saikni ar draugiem un vecākiem, vajadzīgajā brīdī ir izlādējies, pazudis vai atstāts kaut kur glabāšanā. Un pieviļ ne tikai telefons...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Puika, kurš redzēja tumsā

Autors: Rasa Bugavičute-Pēce

 

"Puika, kurš redzēja tumsā" ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts kā gados, tā garā jauniem lasītājiem un viņu vecākiem. Kāds puika, kurš dzimis neredzīgu vecāku ģimenē, ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs, galvenokārt tāpēc, ka viņš pasauli, atšķirībā no saviem vecākiem, spēj tvert pilnībā. Rūpes pašam par sevi un par saviem vecākiem kļūst par puikas pieaugšanas un turpmākās dzīves jēgu, liekot arī lasītājam ieraudzīt neparastajā stāstā pretrunas, kas valda sabiedrībā attieksmē pret vājredzīgajiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Roblox. Labākās cīņu spēles

 

Šī grāmata sniegs noderīgus ieteikumus veiksmīgam skrējienam pa gigantiskām šķēršļu joslām un futūristiskam karagājienem, bēguļošanai no bīstamām bumbām, cīņai ar zombiju armiju un vēl daudz kam citam. Tā būs neaizstājams ierocis ikviena robloksieša arsenālā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ko darīt, kad nav ko darīt? Grāmata pret garlaicību

 

beidzot ir izgudrotas zāles pret garlaicību. “Vai tā būtu lietaina pēcpusdiena vai gara vasaras diena, vai esot vienatnē vai kopā ar draugiem, tev nekad nebūs garlaicīgi, ja ielūkosies šajā garlaicības aizdzīšanas grāmatā.” Pat pieaugušais atradīs sev veidus, kā izvēdināt galvu pēc garas darbdienas vai izklaidēt draugus viesībās.

Tā vietā, lai garlaikotos, ar šīs grāmatas palīdzību iespējams muzicēt, žonglēt, iemācīties bītboksu, uzmeistarot telefonu, atšifrēt hieroglifus, pārbaudīt atmiņu, izveidot animācijas filmu, lidināt pūķi, rādīt kāršu trikus, apgūt ziloņu “valodu”, kļūt par slepeno aģentu, drukāt ar dārzeņiem un ļoti daudz ko citu. Būtiski, ka nevienai no piedāvātajām nodarbēm nav nepieciešami sarežģīti palīgrīki. Visu nepieciešamo atradīsiet mājās – zīmuli, papīru, monētas, kurpju kasti, burkānus, dārzeņu rīvi utt., turklāt lielai daļai darbību nav vajadzīgs vispār nekas, izņemot pašu grāmatu “Ko darīt, kad nav, ko darīt”.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Laiks gulēt iet

Autors: Lorenss Šimels

 

Grāmatiņa pašiem mazākajiem, kas paver jaunu skatu uz to, cik dažādas var būt ģimenes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dzīvnieku mazuļi

 

Kurš guļ groziņā? Kurš skrabinās būdā? Uzmini nu! Atver lodziņu un pārbaudi, vai tev ir taisnība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Burtiņš lēkā burkānos

Autors: Uldis Auseklis

 

Dzejoļi un skaitāmpanti bērniem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sarkangalvīte

Autors: Jākobs Grimms

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vilks un septiņi kazlēni

Autors: Jākobs Grimms

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Auniņa Šona piedzīvojumi. Kur ir Šons?

 

Auniņš Šons kopā ar draugiem devies jautros un trakulīgos brīvdienu piedzīvojumos, kas aizveduši viņus ne tikai uz Londonu, bet pat uz Itāliju un Ēģipti. Pievienojies Šonam, Biceram, Timijam un visiem citiem Sūnulejas fermas iemītniekiem un kopā ar viņiem piedalies Venēcijas karnevālā, gozējies pludmalē, aplūko Ēģiptes piramīdas un iepazīsti dzīvo dabu džungļos! Meklējot vairāk nekā 1001 lietu un radību, par garlaicību varēsi aizmirst stundām ilgi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Lu-Las ceļvedis kosmosā

 

Auniņu Šonu pazīst gandrīz visur plašajā pasaulē, bet vai zināt, kas ir Lu-La? Tā ir piemīlīga, ar neparastām spējām apveltīta citplanētiete, kuras kosmosa kuģis avarējis netālu no Sūnulejas fermas. Kamēr Šons ar citiem iemītniekiem cenšas palīdzēt Lu-Lai atgriezties mājās, viņa jauniegūtajiem draugiem stāsta par savu planētu sistēmu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Pavasaris lapsas alā

Autors: Ieva Samauska

 

Krājuma “Pavasaris lapsas alā” dzejoļi veido stāstu par divu gadalaiku –  ziemas un pavasara nomaiņu, pievēršoties poētiskam dabas norišu vērojumam. Taču abi gadalaiki šoreiz rakstāmi ar lielo burtu – Ziema un Pavasaris, jo vienlaikus tās ir arī divu būtņu, divu raksturu attiecības, kas līdzinās reālu bērnu attiecībām bērnudārzā un skolā: konkurencei, kautrībai, simpātijām, pāridarījumiem, kopīgiem piedzīvojumiem. Ziema, kurai dažkārt tikusi neveiksminieces un “sliktās meitenes” loma, cenšas atdarīt veiksminiekam un aktīvistam Pavasarim, uz visu garo ziemu iespundējot viņu kādā lapsas alā, kur viņš pārdzīvo bailes un nomāktību, taču nepadodas un kaļ atbrīvošanās plānus, līdz izdodas atrast izeju. Bet varbūt draudzība tomēr ir iespējama un Ziema pēc tās ilgojas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Putniņa Toma ziemas stāsti

Autors: Juta Stīla

 

Šajos stāstos Toms kopā ar labāko draugu Deniju, māmiņu, vectēvu un citiem grāmatas varoņiem izbauda ziemas priekus – ragaviņas, pikošanos (kas gan teju vai beidzas nelāgi!), Ziemassvētku eglītes meklēšanu un, protams, pašus svētkus!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Runča sapņu dārzā

Autors: Inita Zēriete

 

Dzīvoja reiz runcis, kurš ļoti mīlēja savu dārzu, tāpēc tur auga dažādas puķes - katra ar savu raksturu un uzvedību. Grūtos brīžos augiem palīdzēja gliemezis un tauriņš. Pasaka atklāj, cik daudz prieka sniedz laipnība, draudzība, izpalīdzība, līdzjūtība, mīlestība, bet cik nepatīkamu brīžu sagādā nepamatota lepnība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Eža kažociņš

Autors: Vilis Plūdons

 

Pasaka stāsta par drosmīgo un atjautīgo ezīti, kurš dabūja princesi par sievu un pārvērtās par staltu ķēniņa dēlu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tīģerēnu –detektīvu piedzīvojumi. Grafiti noslēpums

Autors: Lelde Braķe - Klaverī

 

Katru nakti uz pilsētas namu sienām parādās aizvien vairāk jaunu uzrakstu, ķeburu un zīmējumu. Turklāt ielās ir parādījušies jocīgi, krāsaini radījumi, kas dara visādus nedarbus. Tīģerēni-detektīvi Jāgo un Rikss ķeras klāt nopietnai izmeklēšanai. Viņi sastop grafiti tēlus, kuri, kā izrādās, naktīs atdzīvojas…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vasara uz plaukta

Autors: Irina Joničenoka

 

Stāsts par meiteni Aigu, kurai pavisam nesen palikuši septiņi gadi. Aiga rudenī sāks iet 1. klasē. Lai vasaras brīvlaikā īsinātu meitenes ikdienu, Aigas mamma uzdāvina viņai alfabēta klucīšus, un sākas aizraujoša burtu spēle! Spēles noteikumi paredz, ka katru dienu viens no burtiem kļūst galvenais. Aigai šis burts jāmeklē vārdos, kuri sastopami apkārtējā vidē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Simts un vēl

 

Dzejoļu izlase bērniem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Zelta klasika. Vāģi 3

 

Zibens Makkvīns vēlas pierādīt jaunās paaudzes braucējiem, ka viņš vēl joprojām ir labākā sacīkšu automašīna pasaulē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Papus Tru

Autors: Dzintars Tilaks

 

Tas ir stāsts par kāda truša dzīvi un viņa neparasto piedzīvojumu. Par līdzjūtību, atbildību, par drosmi un daudz ko citu, kas, izrādās, piemitusi vienam neparastam trusim. Tāpēc viņš ir Papus Tru, grāmatas galvenais varonis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mūmammas un Vārnas Ziemassvētki

Autors: Juja Vīslandere

 

Ir ziema, tuvojas Ziemassvētki, taču Vārnai nav īstā svētku noskaņojuma. Ligzdā ir tumšs un auksts, un Vārnai nav nekādu cerību saņemt dāvanas, ja vien viņa tās nesagatavos pati sev. Šādos brīžos ir labi, ja ir tāda draudzene kā Mūmamma.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Mazais pūķis Kokosrieksts spoku pilī

Autors: Ingo Zīgners

 

Kokosrieksts ar draudzeni – dzeloņcūku Matildi dodas pastaigā pa Klinšu mežu, kur viņus pārsteidz negaiss. Draugi paglābjas drūmā pilī, kas slejas klints galā meža malā. Tur ir sausi un silti, taču diezgan neomulīgi. Šķiet, uz mierīgu nakti nav ko cerēt – kad pulkstenis nosit divpadsmit, pils lielās zāles durvis atsprāgst vaļā un draugiem nākas piedzīvot tādas lietas, ka šermuļi skrien pār kauliem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ella un Elfs Pirmais

Autors: Timo Parvela

 

Mani sauc Ella. Es aizvien vēl mācos 2. klasē. Mums ir jauka klase un jauks skolotājs. Pareizāk sakot, bija, pirms mēs pārcēlāmies uz jauno milzumlielo skolu ar tūkstošiem skolēnu. Tur mēs satikām Annu, kura jau trīs mēnešus maldījās pa skolu, bet aizvien nebija atradusi savu klasi. Mājturības zāģskaidu mākoņos daži skolēni bija pavadījuši jau vairākus gadus. Lidostas lieluma sporta zālē simtiem skolēnu gaidīja rindā uz galda tenisa spēli. Ēdnīcā tika pasniegts kaut kāds aizdomīgi dvakojošs, mistiska paskata sautējums, no kura Anna pēdējā brīdī mūs paglāba. Un vēl tur bija tas pirmais, no kura visiem bija jāpiesargās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta

Autors: Astrida Lindgrēne

 

Kurš gan nepazīst slaveno Karlsonu, kas dzīvo uz jumta un ir pasaulē labākais lidotājs, tvaika mašīnu meistars, gleznotājs, celtnieks, skrējējs, ugunsdzēsējs… Ja ticam pašam Karlsonam, viņš ir pats labākais itin visās jomās. Un Brālītis viņam tic, jo Karlsons ir arī pasaulē labākais rotaļu biedrs, delveris un fantazētājs un ar viņu nekad nav garlaicīgi. Brālītis allaž ar nepacietību gaida neparastā drauga ierašanos un ilgojas pēc viņa… gluži tāpat kā pēc pašam sava sunīša.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal

Autors: Astrida Lindgrēne

 

Pēc vasaras brīvlaika atgriezies no vecmāmiņas, Brālītis nespēj vien sagaidīt savu neparasto rotaļu biedru Karlsonu, kas dzīvo uz jumta un ir pats labākais itin visās jomās. Ar Karlsonu nekad nav garlaicīgi, turklāt tagad, kad visiem pārējiem ģimenes locekļiem nākas doties prom, īsts draugs Brālītim ir īpaši vajadzīgs. Kā citādi lai pacieš īgno, bargo Bokas jaunkundzi, kas ieradusies Brālīti pieskatīt vecāku prombūtnes laikā? Tad Karlsons ķeras pie "iranizēšanas" un mājās valda īsta jautrība!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dāvana Latvijai

Autors: Līga Rozentāle

 

Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai − Lāčplēša dienai 11. novembrī un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Lai bērniem svētki kļūtu saprotamāki, vecāki izstāsta teiku par Lāčplēsi, sasaistot to ar reālajiem vēstures notikumiem. Tiek paskaidrota Brīvības pieminekļa simboliskā nozīme, kā arī karavīru loma valsts aizsardzībā. Uz Latvijas dzimšanas dienu, gaidot ierodamies vecvecākus, ģimeniskā juceklī norisinās mājas kārtošana un svētku maltītes gatavošana.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Spoku un garu atlants

Autors: Patriks Ančaks

 

Spoki un dažādi gari ir bijuši un būs vienmēr, par to varam būt droši. Vai gribi uzzināt, kādi īsti viņi ir Eiropā, Āzijā un pārējos kontinentos?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Emma un vienradžruksis. Sirdī varonis

Autors: Anna Bēma

 

Kopš Antonijas un Bokela kunga brīnumbūtnes – nāriņa Alva un siekaltārps Siekaliņniekaliņš – tika samainītas vietām, visi ir nelaimīgi, tāpēc Emma ar vienradžruksi nolemj brīnumbūtnes atkal atgriezt īstajās rokās. Viņi dodas draugiem palīgā un atklāj ne tikai Siekaliņniekaliņa īpašās spējas, bet arī Bokelu ģimenes tumšos noslēpumus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Lāču republika

Autors: Juris Zvirgzdiņš

 

Stāsts sākas brīdī, kad stratēģiskās plānošanas ministrs no rīta, izkāpjot no gultas ar kreiso kāju nokavē Ministru kabineta sēdi. Viņš vaino mazu lācēnu, kas lēnām kopā ar večuku šķērsoja ielu, aizkavējis ministra auto. Sēdē finanšu ministrs žonglē ar skaitļiem, premjers liek izteikties ministram – kavētājam, un viņš pēkšņi atceras: Lācis! Lūk, īstais temats! Ministrs nodārdina:”Godājamie kolēģi!... Mūsu galvaspilsēta ir briesmās!Pa ielām staigā lāči!”

Iekšlietu ministrs to īsti nesaprot, bet tad piedāvā izsūtīt lāčus no valsts, savukārt ārlietu ministrs baidās no diplomātiskiem sarežģījumiem. Citi ministri satraucas par privātīpašuma neaizskaramību un piedāvā lāčus nopirkt. Ministru kabinets vienojas pieprasīt lāču pārvietošanai Eiropas līdzfinansējumu un izveidot darba grupu. Kā viss beidzas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Slimnīcas noslēpums

Autors: Martins Vīdmarks

 

Sāra Bērnarda slidojot salauž kāju, un tā tiek ieģipsēta. Kāja sāp, tāpēc jaunā sieviete saņem pretsāpju tableti un aizmieg. Kad Sāra pamostas, viņas zelta auskari ir pazuduši. Policijas priekšnieks izstāsta detektīviem, ka slimnīcā ir apzagti vairāki pacienti, bet, tā kā nozagtās lietas nav atrastas, nevienu nevar apcietināt... Par laimi, Lasem un Majai kā allaž ir padomā smalks plāns...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Meža meitene Maija

Autors: Viesturs Ķerus

 

Grāmatas galvenā varone Maija ar ģimeni dzīvo mežā — mežsargmājās. Viņas tētis ir putnu pētnieks, kas meitai prot izskaidrot dabas norises, iepazīstināt ar putniem un dzīvniekiem, ņem Maiju līdzi putnu skaitīšanas un gredzenošanas ekspedīcijās. Lai gan ik rītu Maija dodas uz bērnudārzu pilsētā, viņas ikdienas pasaulē ir gan koki un dažādu putnu dziesmas, gan dīķis ar zivīm un vardēm, gan skudrupūznis, eži, āpsis un pat mežacūkas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķi, kamoli un sapņi

Autors: Anna Strautniece

 

Garstāsts “Kaķi, kamoli un sapņi” ir kā cilvēka atbildības idejas turpinājums, kā solis tālāk. Solis tālāk tiek sperts tāpēc, ka pārpildītajās dzīvnieku patversmēs redzam sabiedrības atbildīgas rīcības katastrofisku trūkumu attiecībā vienam pret otru un pret mūsu mazajiem brāļiem, kurus esam ieveduši savās mājās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Gana kronis

Autors: Terijs Pračets

 

Dziļi Krītu novadā kaut kas mostas. To sajūt lapsas un pūces, un Tifānija to jūt savos zābakos. Senais ienaidnieks uzkrāj spēkus. Šis ir beigu un iesākumu laiks, laiks veciem un jauniem draugiem, robežu saplūšanas un varas maiņas laiks. Tifānija stāv starp gaismu un tumsu. Kamēr elfu karaspēks gatavojas cīņai, Tifānijai jāsauc palīgā visi spēki, lai aizsargātu savu zemi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Stikla zobens

Autors: Viktorija Eivjārda

 

Rakstnieces Viktorijas Eivjārdas otrajā grāmatā par sarkanļaužu karalieni atainots saasinājums cīņā dažādo asiņu sašķeltajā pasaulē. Vienu Mare Berova zina nešaubīgi: viņa ir citāda. Meitenes asinis ir sarkanas – vienkāršās tautas asiņu krāsā ‒, taču parasti tikai sudrabļaudīm raksturīgās īpašās spējas, piemēram, kontrolēt zibeni, ir pārvērtušas viņu par ieroci, ko cenšas pakļaut karaļa galms. Tad Mare atklāj kaut ko nudien apbrīnojamu – viņa tāda nav vienīgā. Meitene dodas ceļā, lai atrastu un sapulcinātu citus cilvēkus ar īpašām spējām – jaunļaudis –, kuri piebiedrotos cīņā pret apspiedējiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķis otrpus ceļam

Autors: Linda Nemiera

 

Leonīdu Fēliksu gaida karsta vasara. Viņa vislabprātāk to pavadītu jūras krastā, tomēr darbi negaida. Leo priekšniece, ragana Viktorija dodas atvaļinājumā un uztic Leonīdai vadīt reklāmas aģentūru. Tikmēr Tukuma pusē risinās baisi notikumi - ezera krastā pazuduši trīs jaunieši. Aizdomās par noziegumu tiek turēts vilkaču bars, un barvedis Rego lūdz Leonīdas palīdzību. Leo nāksies noskaidrot - ko tad īsti spēj paveikt sieviete-kaķis ar deviņām dzīvībām?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vintera

Autors: Merisa Meijere

 

Mēnesieši vienmēr ir apbrīnojuši princesi Vinteru, novērtēdami viņas laipno izturēšanos, atsaucību un sirsnību. Par spīti rētām, kas vijas pār meitenes seju, jaunā princese ir skaistāka nekā viņas pamāte Levana. Vintera ienīst pamāti un zina, ka Levana nicina viņas jūtas pret bērnības draugu pils gvardu Džasinu. Tomēr Vintera nav tik vārga, kā uzskata Levana, un jau gadiem ilgi pretojas pamātes iegribām. Kopā ar kiborgu-mehāniķi Sinderu un draugiem Vinterai, iespējams, izdotos uzsākt revolūciju un uzvarēt karā, kas plosījies jau pārāk ilgi. Vai Sindera, Skārleta, Kresa un Vintera spēs uzveikt Levanu un dzīvot ilgi un laimīgi?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Slepkabota dienasgrāmatas. 2.grāmata

Autors: Marta Velsa

 

Tas nav cilvēks. Tā nav persona. Tas ir nāvējošs un patvaļīgs ierocis, kurā apvienotas neorganiskas un organiskas daļas, izveidojot neticami spēcīgu, ātru, daudzfunkcionālu un bīstamu DrošVienību, kas gan labprātāk pavadītu laiku, skatoties seriālus. Diemžēl cilvēki vēl arvien iekuļas nepatikšanās, šoreiz – nepieredzēti nopietnās, un Slepkabotam nākas vien pestīt viņus no tām ārā. Pat tad, ja notikumu gaitā nākas saskarties ne vien ar pašatjaunojošiem kaujas botiem un nezināmiem ienaidniekiem, bet arī ar nez no kurienes uznākušām emocijām pret īstiem dzīviem cilvēkiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Зимняя история

Autors: Лиана Димина

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vai tiešām

Autors: Valentīns Vertē

 

Jauna enciklopēdija zinātkāriem kāpēcīšiem, kurā viņi atradīs izsmeļošas atbildes uz vairāk nekā 200 āķīgiem jautājumiem, kas sniedz pārsteidzošu informāciju par mūsu ikdienu un pasauli ap mums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Lego Dzīvnieku atlants

Autors: Rona Skēne

 

Atklāj pasaules dzīvniekus, būvējot LEGO! Lasi par visiem kontinentiem un to, kādi pārsteidzoši dzīvnieki dzīvo uz mūsu planētas. Gūsti iedvesmu no vairāk nekā 100 LEGO modeļiem dzīvnieku būvēšanai - no tīģera līdz bruņurupucim un no kamieļa līdz hameleonam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sveika, Rūbij! Robots iet skolā

Autors: Linda Liukasa

 

Šī ir jau trešā bērnu grāmata no cikla “Sveika, Rūbij!”, kas palīdz bērniem jau no piecu gadu vecuma izprast, kā darbojas internets. Stāsti par Rūbiju un citiem tēliem ir rakstīti bez sarežģītiem terminiem, to vietā izmantojot interesantus stāstus, lai izskaidrotu, kā darbojas tehnoloģijas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Gribu būt dizainers

Autors: Daina Gāga -Ēķe

 

Teksta un ilustrāciju autore Daina Gāga Ēķe vienkāršā un rotaļīgā veidā iepazīstina bērnus ar dizaina pamatprincipiem un izstāsta par trīs dizaineru profesijām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

321 supergudrs fakts kas jāzina, pirms paliek 13

Autors: Matilda Māstersa

 

Lieliskā faktu enciklopēdija piedāvā 321 pārsteidzošu faktu par dzīvniekiem, zinātni, vēsturi, ģeogrāfiju un vēl daudz ko citu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Minecraft. Kartes

 

Izpēti "Minecraft" noslēpumaino pasauli skaistās pētnieka mūža garumā zīmētās dažādu apvidu kartēs. Esi gatavs varenam piedzīvojumam?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Minecraft. Okeānu ceļvedis

 

"Minecraft" okeānos var atrast dažnedažādus krāsainus brīnumus un retus dārgumus, taču izdzīvot šajā krāšņajā, bet bīstamajā vidē nebūt nav viegli. Oficiālais "Okeānu ceļvedis" palīdzēs uzzināt, kā elpot zem ūdens, kā atrast dažādus vērtīgus labumus, kā pieveikt sargus un citus dzelmes briesmoņus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Jautras rotaļas kopā ar mazajiem

Autors: Gunta Griķe

 

Krājumā apkopotas četrdesmit autores radītās muzikālās rotaļas. Autore pievērsusi īpašu uzmanību tam, lai katra rotaļa būtu kā miniatūra mācību stunda. Līdz ar to rotaļas ne tikai trenē muzikālas prasmes (dziedāt, ritmizēt), bet arī aicina izzināt apkārtni, iepazīt dabas un tehnoloģiskos procesus, apliecināt zināšanas literatūrā un vizuālajā mākslā, fantazēt, tēlot, dejot un vingrot, attīstīt ātru reakciju un domāšanu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Putnu dziesmas

Autors: Ilze Arne

 

Dziesmas bērniem ar klavieru pavadījumu dziedāšanai duetos, ansambļos, koros.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kripatiņa. Mazās skudriņas ceļojums

 

Vai arī vismazākie no mums var paveikt lielas lietas un piedzīvot elpu aizraujošas dēkas? Var, ja vien mājās gaida mīļa ģimene un ceļā palīdz krietni draugi. Niecīgākā skudru valstības iemītniece - mazā, bet drosmīgā Kripatiņa - ļoti vēlas palīdzēt “lielajiem” viņu nopietnajos darbos, taču netīšām apmaldās un uzsāk piedzīvojumiem bagātu ceļojumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazā mārīte un viņas draugi.

Autors: Birgita Nikolasa

 

Mazā mārīte apciemo draugus – pļavas, dīķa un mežmalas iemītniekus. Viņa satiek ezīti, vāveri ar kuplu, pūkainu asti, čaklo bitīti un daudzus citus dzīvnieciņus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Poķu grāmata

Autors: Edgars Valters

 

Pasaka par neparasto poķu tautu, kuras prototipi ir gan Latvijā, gan Igaunijā sastopamie grīšļu ciņi. Grāmatā atklājas autora mīlestība pret dabu un pārliecība, ka cilvēkam jādzīvo saskaņā ar to.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Runājošie suņi

 

Runājošie suņi dzīvo neparastā Rīgas nostūrī, ko mēdz dēvēt par Maskačku. Viņi ir tās sargi, kam nepaslīd garām arī Jēkaba Putna, Rīgas centra zēna, ierašanās. Jēkabam jāpavada nedēļa pie radiem Maskačkā, bet viņa pašpārliecinātā māsīca Mimmi par to nemaz nav sajūsmā. Jēkabs grib būt arhitekts tāpat kā tētis, zīmē savas sapņu pilsētas un tic, ka sapņi piepildās. Suņi sāk novērot Jēkabu, taču atklājas citi satraucoši jaunumi: pazudusi runājošo suņu vadoņa Bosa māsa Sniedze. Turklāt Maskačkā gaidāmas lielas pārmaiņas: uzņēmējs Rausis plāno romantisko priekšpilsētu pārvērst bezpersoniskā debesskrāpju rajonā. Suņi un bērni draudzīgā komandā mēģina stāties ceļā Rauša plāniem un atrast Sniedzi. Vai izdosies?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vaukundze un klaidulis

 

Vaukundzes un Klaiduļa piedzīvojumi ir visu laiku iecienītākais mīlestības stāsts, kas radīts 1955. gadā. Šī jaukā grāmata ar oriģinālajām ilustrācijām ļaus jums atkal iejusties brīnumainajā suņu pasaulē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pazudušajiem pa pēdām. Zilā sila pasakas

Autors: Maija Stepēna

 

Gaidītā tikšanās ar rūķīšiem un pasaku māmiņu lasītāju iebur apbrīnojamos notikumos un neticamos piedzīvojumos. 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Es esmu Hanija, 3

Autors:    Silvana De Mari

 

Hanija, tumsas radīta būtne, ir dzimusi ar uzdevumu kaitēt pasaulei. Kopš paša pirmā dzīves mirkļa viņa pilnībā apzinājās realitāti, taču nepazina mīlestību, draudzību, prieku.

Mātes līdzcietība nosargāja viņas dzīvību, bet stāsti par Gaismas Bruņinieku baroja viņas garu. Hanija, skarba, dzēlīga, sarkastiska un vientuļa, pamazām pieredz, kā viņā dzimst mīlestība, draudzība un līdzcietība. Reizē ar šīm jūtām dzimst arī brīvā griba. Hanija ir izdarījusi izvēli.

Tagad pēdējā sadursmē ar Tumšo Kungu viņai vajadzēs cīnīties, liekot lietā tikai cilvēciskus ieročus: drosmi, gudrību un mīlestību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Priecīgus Ziemassvētkus, mīļie mošķi! Aguss un mošķi.

Autors: Žaume Kuponss, Liliana Furtuņa

 

Bērnu iemīļotie grāmatu varoņi - Aguss Pianola un jautrie mošķi - atgriežas! "Priecīgus Ziemassvētkus, mīļie mošķi!" ir sērijas ceturtā Latvijā iznākusī grāmata. Lasītāju tā ierauj dinamiskā Ziemassvētku glābšanas misijā. Stāstu papildina gaumīgs, asprātīgs komikss, kas ne tikai izklaidē, bet arī bagātina iztēli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Ceriņslotas zīmējumi

Autors: Andra Manfelde

 

Grāmata ir stāsts par divām draudzenēm - kārtīgo Annu ar gaišajām bizēm un rudmati Katrīnu. Kādu dienu, abām bizojot apkārt pa pilsētu, viņas pamana, ka lietām pazudušas ēnas, mājām nav visu sienu - tās ir kā dekorācijas, turklāt pazuduši pieaugušie! Bet tad rēgainajā pilsētā, braucot uz asfalta ruļļa, ierodas Karr...Karmen un ar sakaltušu ceriņzaru uz kādas mājas sienas uzzīmē melnu traipu, kas pamazām plešas lielāks un tumšāks, un kā upe aizvirpuļo pa pilsētu, pārklājot visu tumšā putekļu mākonī...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Garā pupa 2019

 

Dzeja gadagrāmata bērniem ,,Garā pupa” rāda mūsu laiku-dzejoļus un atdzejojumus, kas latviešu valodā tapuši tieši šogad.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnamkale. Moriganas Kraukles izaicinājums

Autors: Džesika Taunzenda

 

Izsprukusi no nāvējoša lāsta un iekļuvusi prestižā maģiskā skolā, 12 gadus vecā Morigana Kraukle ir pārliecināta, ka tagad dzīve ies tikai uz augšu. Tomēr slepenajā Nekadbijas pilsētā mīklainos apstākļos sāk pazust iedzīvotāji un Moriganas jaunos draugus šantažē nezināmi ļaundari, draudot atklāt visiem Moriganas noslēpumu – viņa ir pirmā zināmā Brīnamkale kopš bēdīgi slavenā ļaundara Ezras Skvalla...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Uzņēmējdarbība iesācējiem

 

Atklāj, kādas pamazināšanas nepieciešamas, lai dibinātu savu uzņēmumu! Noskaidro, kā rast ideju uzņēmumam, kā apsteigt konkurentus un rīkoties ar naudu! Uzzini, kā uzņēmumi iekļaujas pasaulē: lasi par piesārņojumu, vispasaules piegādes ķēdēm, procentu likmēm un atbalsta sistēmām!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

101 aktivitāte brīvā dabā

 

Gribat zināt, cik daudz aktivitāšu varat izpildīt? Tad ķeraties klāt grāmatai un soli pa solim sākat pildīt dotos uzdevumus: izgrebt Halovīna ķirbi; doties dabas objektu medībās; aprēķināt, cik tālu ir negaiss; ziņot ar kabatas lukturīti; izveidot gliemežvāku zvēriņus; apgūt senu ķīniešu spēli – lēkāt ar gumiju; spēlēt pudeļu stabules; taisīt balona raķeti vai dubļu seju; nosūtīt ziņu ar semaforu; maisiņā audzēt zemenes; uztaisīt oļu domino; palaist izpletni; izveidot ziedu herbāriju; uztaisīt vēja zvanu; braukt pa viļņiem; sarīkot glāžu sacensības.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Animalium

Autore: Dženija Brūma

 

Uzzini, kā attīstījušās dzīvnieku sugas, izpēti dzīvnieku anatomiju un atklāj Zemes iemītnieku daudzveidību... Iepazīsti dzīvnieku pasauli visā tās diženumā!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Foto piedzīvojumi

Autors: Jans fon Hollēbens

 

Fotogrāfs Jans fon Hollēbens kopā ar teksta autoru Monti Pekhemu piedāvā izmēģināt dažādus jestrus trikus, ko izmanto savā darbā, lai padarītu fotogrāfiju par rotaļu. Grāmatā aprakstītie triki paredzēti bērniem, kuriem jau ir vismaz septiņi gadi, taču nodarbēs noteikti var iesaistīties arī jauno fotogrāfu mazākie brālīši un māsiņas. Un, protams, arī draugi, vecāki, skolotāji – jo radoši fotografēt ir jauki un jautri jebkurā vecumā.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vai dzirdi, kā koki runā?

Autors: Pēteris Vollēbens

 

Vai koki naktī guļ? Un vai tie arī sarunājas? Kā tie elpo un kā tiek pie bērniem? Vai kokiem metas pumpas un vai tie karstumā svīst? Par ko stāsta putni, dziedot koku galotnēs? Kā darbojas meža internets un no kā mežā jāpiesargājas? Ja vēlaties uzzināt par kokiem un citiem meža iemītniekiem tādas lietas, kas ij sapņos nav rādījušās, ja vēlaties atklāt meža iemītnieku noslēpumus, savdabīgus ieradumus un izdzīvošanas trikus, dodieties līdzi grāmatas autoram ekspedīcijā uz mežu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kas te dzīvo? : iepazīsti Latvijas dabu!

 

Grāmata pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem saistošā un populārā veidā palīdzēs iepazīt Latvijas ekosistēmas. Grāmatā aprakstīti raksturīgākie sauszemes un ūdens iemītnieki un augi, kā arī ievietoti interesanti fakti. Lasītāji uzzinās, kā sauc visus pļavas augus kopā, kādi dzīvnieki rosās ūdeņu tuvumā, iepazīs lūgtus un nelūgtus dārzu un parku iemītniekus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Latvian Fairy Tales

 

This book is a collection of typical, popular and widely known Latvian fairy tales. However, some non-standard variants of these tales that are not usually included in collections were chosen in order to keep it more interesting. It may seem that the world of fairy tales -- harsh, and filled with ancient myths and echoes of epics -- may not be entirely suited to, or understandable by, children. There is only one story in this collection of twelve tales in which someone doesn’t meet his death, and three stories with, essentially, walking dead or with a corpse under a spell, and in the rest of the tales the heroes ruthlessly hack off the many heads od fragons and devils, giants and witches.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri