Jaunākās grāmatas

Vista, kura nozuda miglā

Autors: Daiņus Šukis

 

Kad Peletrūnija nozuda mežā, neviens īpaši neuztraucās. Taču drīz vien kļuva skaidrs, ka bez vistiņas ikdeina nav iedomājama.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnumprinceses. Burvju rota

Autors: Rouzija Benksa

 

Šarlote un Mija ir labākās draudzenes, tomēr meitenes pat nenojauš, cik viņu draudzība ir īpaša, līdz nokļūst Vēlmju zvaigznes pilī un iepazīstas ar laipnajām un drosmīgajām Brīnumprincesēm. Katrai princesei ir īpašas spējas, kā arī burvju rota, kas palīdz īstenot labos darbus un piepildīt cilvēku vēlēšanās. Vai tiešām arī Šarlote un Mija spēs palīdzēt kādai noskumušai meitenei?

Ļaunā princese Inde visiem spēkiem centīsies to nepieļaut!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnumprinceses. Draudzīgie delfīni

Autors: Rouzija Benksa

 

Labākās draudzenes Šarlote un Mija tagad dzīvo katra savā pasaules malā, tomēr meitenes joprojām var satikties Vēlmju zvaigznes pilī un apgūt Brīnumprincešu mākslas noslēpumus. Burvju spogulis pilī parāda, ka mazajai Emīlijai ir nepieciešama princešu palīdzība. Vai Šarlote un Mija spēs piepildīt meitenītes vēlēšanos?

Nejaukā princese Inde un viņas palīgs Ļaunacis visiem spēkiem centīsies to nepieļaut!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Jauns stāsts par Mopsi Karlu, kas neprātīgi iemīlējās un atrada draudzeni

Autors: Fabiola Nonna, Lūkass Veidenbahs, Joelle Tourlonisa

 

Karls un Paula laimīgi dzīvo pie savas saimnieces, līdz vienu dienu ierastajai kārtībai pienāk gals: mazais mopsis iemīlas! Kad Karla sapņu meitene negaidot pazūd, abi draugi aizlaižas no mājām un dodas viņu meklēt...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Olafs gaida pavasari / ledus sirds

 

Olafs nevēlas palaist garām nevienu no pavasara brīnumiem. Viņš apsēžas un gaida... stundām ilgi! Izrādās, ka mazajam sniegavīriņam pat gaidīšana var izrādīties aizraujoša!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Kā skuķis par meitenīti kļuva

Autors: Ruta Svaža

 

Skuķis ir parasts, priecīgs meitēns. Viņam patīk spēlēties pagalmā, daudzīties un darīt vēl visu ko, bet nepatīk mazgāties. NEMAZ nepatīk... un skuķis nemazgājas. Kādas trakas lietas notiek, kad aizmirst iztīrīt zobus, izsukāt matus, ieiet dušā, un kā beidzot viss atrisinās, lasiet grāmatā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Timijs Negals. Kāda tikšanās!

Autors: Stefans Pastiss

 

Pats Timijs saka tā: “Ja tu esi viens no trim cilvēkiem pasaulē, kuri vēl nav lasījuši manu memuāru iepriekšējos sējumus, ļauj man tos pārstāstīt. Mani sauc Negals. Timijs Negals. Un mana detektīvaģentūra tuvojas globālai dominancei. Globālam turīgumam. Globālai slavai. Un tomēr dievi turpina mest man izaicinājumus.

Izaicinājumus dabas pētījuma izskatā.

Izaicinājumus zaglīgu detektīvu izskatā.

Un izaicinājumus griezto servju izskatā.”

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Zombiju drudzis

Autors:Kristīna Olsone

 

Ir karstākā vasara, kādu Herberts spēj atcerēties, un itin visur lidinās lapsenes. Eldsālā ierodas noslēpumains svešinieks, turklāt daudzus cilvēkus piemeklē dīvaina slimība – viņiem sākas drudzis un acis kļūst sarkanas. Tas Herbertam un viņa draudzenei Sallijai rada ļaunas nojautas. Drīz te varētu notikt kaut kas šausmīgs! Bērni meklē patvērumu pamesto vējdzirnavu Slepenajā istabā. Vai viņiem izdosies izglābties? Un kā pasargāt pilsētu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Teodors Būns. Bēglis, 5

Autors: Džons Grišams

 

Ekskursijas laikā Vašingtonā Teo, braucot ar metro, ierauga pazīstamu seju – Pītu Dafiju, kurš tiek turēts aizdomās par sievas slepkavību. Vīrietis pirms kāda laika ir aizbēdzis no Stratenburgas un vairs nekur nav manīts. Tagad Pīts Dafijs ir iekļauts FIB desmit meklētāko noziedznieku sarakstā un par viņa atrašanu apsolīta liela naudas prēmija. Teo rīkojas ātri, un Dafijs tiek nogādāts atpakaļ uz Stratenburgu, lai stātos tiesas priekšā.

Tomēr nu arī Pīts Dafijs zina, kas ir Teo Būns, un zēns ir apdraudēts vairāk nekā jebkad dzīvē. Pat brīžos, kad atkal šķiet, ka nekas nenotiks, kā iecerēts, Teo Būns darīs visu, lai slepkava saņemtu pienācīgu sodu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

   

Zvēru lāde / skaitāmpanti ar ilustrācijām

Autors: Varenais Sēlis, Marina Heniņa

 

Katram bērnam mājās pavisam noteikti ir lāde, kurā dzīvo dažnedažādas rotaļlietas. Ko tās tur dara? To uzzināsiet grāmatas "Zvēru lāde" 14 rotaļīgajos pantiņos un bildēs.
"Zvēru lādes" skaitāmpanti ir radīti, lai palīdzētu bērniem mācīties lasīt. Vienkāršais ritms un krāsainās zilbēs sadalītie vārdi atvieglos mazo lasītāju pūles un padarīs lasītmācīšanos par rotaļu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Trīs sivēntiņi

Autors: Jākobs Grimms, Vilhelms Grimms

 

Brāļu Grimmu bērniem dāvās prieku un ļaus novērtēt draudzības, izpalīdzības un darba nozīmi dzīvē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Ansītis un Grietiņa

Autors: Jākobs Grimms, Vilhelms Grimms

 

Brāļu Grimmu pasaka liks just līdzi, satraukties un priecāties. Pasaka rosinās pārrunāt ar bērnu par labo un ļauno pasaulē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Ļoti kutelīga grāmata ar pārsteigumiem

Autors: Īans Vaibravs, Aksels Šeflers

 

Toms un Lācis pavada aizraujošu dienu svaigā gaisā, bet viņiem jābūt uzmanīgiem.. Tepat tuvumā slapstās negants kutinātājs!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Ucipuci domā ārpus kastes

Autors: Zane Zusta

 

Grāmata stāsta par rotaļu pūcīti Ucipuci un ir grāmatas “Ucipuci meklē mājas” sērijas turpinājums. Šoreiz pūcītes piedzīvotie notikumi norisinās mājās, jo Ucipuci ir laimīgi atgriezusies pie sava drauga – puisēna Kriša. Ucipuci no rīta paliek viena mājās un netīšām iekrīt milzīgā kartona kastē, ko tur pēc spēlēšanās atstājis Kriša brālis. Viņa sastop mājiniekus, par kuru eksistenci nebija pat nojautusi...Tajā piedzīvotais viņai māca par to, kā mainīt domāšanu, ja nav iespējams mainīt apstākļus, spēt fantazēt, nebaidīties, pārvarēt bailes no nezināmā un visbeidzot – kā domāt ārpus kastes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Darbošanās prieks

Autors: Leontīne Apšeniece

 

Dzejoļu krājums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Okeāns un tuksnesis

Autors: Inese Paklone, Alise Mediņa

 

Grāmata aizvedīs lasītājus uz Čīli, ar kuras neparasto dabu un ģeogrāfiju iepazīstinās stāsta galvenie varoņi – mazā lama Atakama un pingvīnēns Humbolts Humbolts.

Fantāzijas viņu abu stāstā netrūkst, tomēr tur ir arī daudz dzīvē noskatītā, tur ir īsts tuksnesis un īsts okeāns ar īstiem to iemītniekiem. Grāmatā sastopami ne vien abi sapņotāji - lama un pingvīnēns, bet arī tuksneša observatorijas lapsis Zorro, brāļi ķirzaki, puķu blakts, kura gaida reti atnākošo tuksneša pavasari, inteliģentās kalmāres Skilla un Haribda, starp kurām neviens negrib nonākt, un daudzi citi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Uz austiņām austiņas

Autors: Maija Laukmane

 

Krājumā iekļauti skanīgi dzejoļi bērniem, kas īzteiksmīgi apraksta un paskaidro, cik nozīmīgs ir cilvēka ķermenis - gan rokas, kājas, deguns, ausis, acis un mute! Grāmata ir kā īsts ceļojums, kas papildināts ar krāsainām Antras Auziņas-Bajāres ilustrācijām, lai jaunākie lasītāji vieglāk uztvertu informāciju, apgūtu jaunas zināšanas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Kaimiņiene aiz stūra

Autors: Ķēstutis Kasparavičs

 

Vai tas ir iespējams, ka pie viena galda draudzīgi sēž Trusis kopā ar čūsku Anakondu? Šajā grāmatā  čūska ar trusi ne vien draudzīgi sēž pie viena galda, bet kopīgi dzer kakao un bauda torti! Ne velti mēdz teikt, ka kaimiņus neizvēlas. Ko lai dara, ja esi ļoti ziņkārīgs trusis Sārtdegunis, bet briesmīgi baidies no čūskām, kuras neesi ne dzirdējis, ne redzējis?

Risinājums ir viens – iepazīties ar jauno kaimiņieni, kura pastāvīgi nozūd aiz stūra!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Zirgā

Autors: Inese Zandere

 

Stāsts par nevaldāmo fantāzijas skrējienu, ko bērnā izraisa klavieres, melnbaltie taustiņi un iespēja radīt skaņas. Pirms sākt spēlēt klavieres, bērni spēlējas ar klavierēm: te rūc lācis, tur čivina putniņš… Bet šajās klavierēs dzīvo trakulīgs un veikls zirgs. Tas nekas, ja zēna rotaļas ar zirgu no malas kādam šķiet haotiska trokšņošana, kad vajadzētu prātīgi spēlēt gammas un skolotājas uzdotos skaņdarbus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Pupuķa Ukša dziesmu svētki

Autors: Vita Štelmahere

 

Pupuķis Uksis ir bēdīgs. Lai draugu iepriecinātu, Eiropas ūpis Bubo izdomā varenu plānu — sarīkot Mežaparkā dziesmu svētkus. Tā kā abiem trūkst pieredzes tik lielu svētku organizēšanā, tiek nolemts sākt ar mazumiņu — vienu dziesmu, kuru svētku dalībnieki iemācītos gan izdziedāt, gan izdejot.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Bize un Neguļa

Autors: Lote Eglīte, Inese Zandere

 

Kad galvenās varones Bizes vecākiem piedzimst vēl viens bērniņš - mazās meitenes brālītis - viņa jūtas atstumta un vientuļa, jo vecākiem uzmanība un laiks pēkšņi jādala starp Bizi un jaundzimušo. Meitene aizvien vairāk laika pavada ar savu iedomu draugu Neguļu, kurš mēģina palīdzēt risināt radušos situāciju ne gluži pašos veiksmīgākajos veidos - varētu taču brālīti kopā ar vecmammu aizsūtīt uz Mēnesi, un viss atkal būtu pa vecam!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Aukliņa, putns un es

Autors: Ellena Kārlsone, Ēva Lindstrēma

 

Beidzot Selma vada vasaru laukos kopā ar vecomāti un vecotēvu.Tur nav lielas nozīmes tam, ka viņai nav nevienas labākās draudzenes, taču Selmā mīt putns, kas knābā, atgādinot meitenei par visu, ko viņa neprot.Viss mainās, kad parādās Aukliņa. Viņa mazlietiņ dzīvo tā, kā pati vēlas, un arī ne vienmēr tā, kā pieņemts. Šī vasara Selmai izvēršas citāda nekā parasti, un putns piepeši tik stipri neknābā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Pētera vaigi

Autors: Māra Cielēna, Gundega Muzikante

 

Grāmatā izdotas deviņas pasakas, kuras ir reizē ikdienišķu un kosmisku brīnumu pilnas. Cimda raksts grib nevis atkārtot tradicionālo gaitu, bet kļūt moderns, puikas vaigi aiz aukstuma nokrīt un aizripo nezin kur, piparkūku formiņas nolemj iet budēļos un pabaidīt cilvēkus, Ziemsvētki vasarā, kad makšķernieks tos grasās likt uz āķa, paslēpjas riekstā un vēlāk netiek laukā...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Meitene, kas uzkāpa uz maizes klaipa

Autors: Hanss Kristians Andersens

 

  1. K. Andersena pasaka, izdota atsevišķā grāmatā, ar burvīgām ilustrācijām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Koko noslēpums ( kinostāsts)

 

Migels ir divpadsmit gadus vecs zēns no lielas kurpnieku ģimenes. Viņš sapņo kļūt par izcilu mūziķi. Visu svēto dienas priekšvakarā viņam rodas iepēja atklāt kādu dzimtas noslēpumu, kas liek doties ceļojumā uz Mirušo pasauli, lai piepildītu savus sapņus un pierādītu to, ka viņam ir talants.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Padingtons 2. (Filmas stāsts)

Autors: Anna Vilsone

 

Mazais lācēns dzīvo pie Braunu ģimenes Vindzorgārdenā un jūtas ļoti laimīgs kopā ar saviem jaunajiem draugiem.
Tuvojas liels notikums – Padingtona tantes Lūsijas 100 gadu jubileja, un lācēns grib atrast vislieliskāko dāvanu. Grūbera kunga antīko priekšmetu veikalā viņš ierauga pārsteigumu grāmatu. Lācēns pat nenojauš, ka pavisam drīz šīs bilžu grāmatas dēļ tiks ierauts neparastu notikumu virpulī un nokļūs patiesi neapskaužamā situācijā!
Vai Braunu ģimene spēs izglābt savu mīļo Padingtonu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Kā vecmamma vislaik samazinājās

Autors: Mihaels de Koks, Kristīne Ārstena

 

Katrā ģimenē pienāk brīdis, kad kopīgi krustojas vairāku paaudžu dzīvesceļi – jaunākās, vidējās un vecākās, diemžēl, pēc kāda laika vecākā paaudze aiziet mūžībā, turpinot mūžīgo pasaules dzīvības ciklu.

Bieži tieši vecvecāku nāve bērnam ir pirmā pieredze kāda tuvinieka zaudēšanā, skumjās un līdzjušanā. Grāmatā  mazmeitiņa izstāsta savas vecmammas Rozes dzīvesstāstu, kurā atklāj gan viņas laimīgākos, gan sāpīgākos brīžus. Stāstā atklājas arī daudzas sāpīgas un skumjas lietas, kuras saistītas ar cilvēka novecošanu, taču autora izvēlētā vēstījuma forma to pasniedz ar bērna pasaules redzējumu, piešķirot stāstam īpašu sirsnību un bērnišķīgu vieglumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Ella Lapzemē

Autors: Timo Parvela

 

Skolā, protams, ir jauki, bet daudz jaukāk ir kopā ar klasi doties ārzemju ceļojumā. Visi ir sajūsmā, it īpaši skolotājs, bet sajūsmu nomaina neaprakstāms pārsteigums, kad aiz lidostas logiem paveras skats nevis uz zīdaini maigām pludmales smiltīm, bet uz Lapzemes plašajiem sniega laukiem. Kāpēc klase nokļuvusi ziemeļos? Kā sauc Ziemassvētku vecīša mazbērnus? Kā lai izvairās no bārdām un rotaļām?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Mia ir priecīga

Autors: Tīa Selli

 

Mia ir maza, ņipra un priecīga meitenīte, kurai ļoti gribas darboties. Mia pati ģērbjas, mazgā veļu, iet uz veikalu, uzkopj savu istabu un reizēm arī mazliet niķojas. Ja Miu pārņem skumjas, viņa uzzīmē savādu radījumu. Tas ir skumju mošķis, kas grib doties uz mošķu zemi. Mia un mamma ieliek skumju mošķi aploksnē un aiznes uz pastu. Tagad skumju mošķis ir devies savās gaitās, un Mia atkal ir priecīga.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Pilsētbērziņu ģimene zaļumos

Autors: Andrē Balžekiene, Laura Belēviča

 

Pilsētbērziņu ģimenes ikdiena neatšķiras no daudzu pilsētnieku dzīves ritma. No rīta viņi pamostas, iet uz darbu vai skolu, vēlāk pārnāk mājās un atpūšas. Svin dzimšanas dienas un mīl savus kaķus. Līdzīgi kā daudzās citās pilsētnieku ģimenēs, to visu Pilsētbērziņi dara lūkojoties – nē! drīzāk blenžot, – datoru, viedtālruņu, planšetu un televizoru ekrānos. Un viņu dzīve rit kā parasti – līdz dienai, kad, kā jau dažkārt ģimenēs gadās, sākas strīds. Stress, nogurums, kaut kur pazudusī spēja saprasties – tas viss nobrūk gan pār vecākiem, gan bērniem, un iestājas nopietna krīze. Pilsētbērziņi saprot – neparastai krīzei jāatrod neparasts risinājums. Trakajā pilsētas ritmā noteikti nepieciešams pārtraukums - pienācis laiks zaļumniekoties......

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Kā pieradināt pūķi, 2. Kā kļūt par pirātu

Autors: Kresida Kauela

 

Vai zini, ar kādām grūtībām jāsastopas, ja kopā ar pūķi dodas meklēt apslēptās pirātu bagātības?

Mazo vikingu zēnu Hikapu un viņa draugus gaida jauni pārbaudījumi: “Zobenu cīņa jūrā”, tikšanās ar baisajiem pūķiem Nāvgalvjiem un apslēptās mantas meklēšana.
Vai Hikaps spēs atrast Drūmbārža Drausmīgā bagātības, pirms tās nonāks Elvina Nodevīgā zaglīgajās rokās?
Un, ja vikingi atvērs lādi, uz kuras rakstīts NEDRĪKST ATVĒRT, vai paliks dzīvi, lai pastāstītu par to?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

26 stāvu namiņš kokā

Autors: Endijs Grifitss, Terijs Dentons

 

Endijs un Terijs dzīvo 26 stāvu namiņā kokā. Sākumā tam bija 13 stāvi, bet nu draugi to ir paplašinājuši, piebūvējot autodromu, skeitborda rampu, antigravitācijas kameru, slidotavu un citas brīnišķīgas telpas. Te ir arī Nolemtības labirints, kas ir tik sarežģīts, ka vēl neviens no tajā iegājušajiem nav iznācis ārā.

Endijs un Terijs joprojām kopā rada grāmatas, un līdz kārtējā manuskripta iesniegšanas termiņam atlikusi viena nedēļa. Laika vēl daudz, un Endijs jau ir izdomājis, par ko tā būs. Viņš rakstīs stāstu par to, kā draugi satikušies. Taču dzīve namiņā kokā NEKAD nav garlaicīga. Puišu jaunais piedzīvojums sākas ar ārkārtas haizivju operāciju un atrastu pirātu kapteiņa koka galvu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Vaboļu karaliene

Autors: M.G. Leonarda

 

Nežēlīgajai modes dizainerei, vaboļu pētniecei Lukrēcijai Katerei un viņas spiedzēm – dzeltenajām mārītēm, ir nelietīgs plāns. Dārks, Virdžīnija un Bertolts atklāj jaunus ļaundarību pierādījumus un apņemas viņu apturēt. Bet draugi nonāk nepatikšanās. Dārka tētis aizliedz turpināt izmeklēšanu, no cietuma izkļūst negantie blēži Hamfrijs un Pikerings. Draugu cerības saistās ar Lukrēcijas meitu un Holivudas aktrisi Novāku, tomēr vaboļu karaliene vienmēr ir viņiem soli priekšā…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Auklīte - Bubulis

Autors: Tūtiki Tolonena

 

Hillas (11 gadi), Kāpo (9 gadi) un Maiki (6 gadi 4 mēneši) vasaras brīvlaiks sākas neparasti. Mamma ir laimējusi divu nedēļu atpūtas braucienu uz Lapzemi, un šis laiks bērniem būs jāpavada kopā ar mājkalpotāju, ko solījusi atsūtīt ceļojumu aģentūra. Taču, kad atskan durvju zvans, ģimene ierauga lielu, pinkainu, putekļus bārstošu radījumu, kas ož kā zemes pagrabs un nerunā. Būtnei līdzi ir zīmīte, kurā rakstīts:
Saņēmēja ģimene: Hellemā.
Nosūtīts: apmācīts puscilvēks, tautā saukts par bubuli.
Specializācija: bērnu un mājas kopšana.

Drīz vien top skaidrs, ka bubuļi ir saņemti arī daudzu citu bērnu mājās. Kas īsti notiek? No kurienes tie ir ieradušies un kāpēc? Bērnus gaida divas ļoti aizraujošas un nedaudz bīstamas nedēļas, kurās tiks rastas atbildes uz daudziem svarīgiem jautājumiem...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Pirāts Džons un karaļa vīri

Autors: Raimonds Trūps

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kurš no mums lidos?

Autors: Andra Manfelde

 

Karostas nomalē pie jūras dzīvo trīs bērni - Fēliksa, Dodō un Ķī. Kādā pavasara rītā uzrodas tik bieza migla, ka pat pirkstu gali nav ieraugāmi. Kad biezā dūmaka izklīst, viņu skaistākās ēkas —  Katedrāles —  vairs nav. Bērni dodas to meklēt un atrod trīs brīnumstikliņus. Caur tiem var redzēt ļoti dīvainas lietas. Ceļā viņiem jāsastop gan Skumju Princese, gan Dusmu Dāma, jābrīnās par Tukšrosības Kundzīti un jābēg no Spēļu Spokiem. Tilta Putns viņus izglābj, tomēr, lai uzzinātu, kurš no viņiem lidos, jālasa viss stāsts!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Lielā grāmata par Madaru

Autors: Hīss Kaujers

 

Madara dzīvo kopā ar māti, un ir neatkarīga un patstāvīgi domājoša meitene, kas nebaidās izaicināt un pārkāpt iesūnojušus sabiedrības aizspriedumus un normas, vienmēr tiecoties uz sapratni un iecietību pret cilvēkiem sev apkārt.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Lāčplēsis Stāsti bērniem / contago a los ninos  

 

Andreja Pumpura mītiskais stāsts par labā un ļaunā cīņu pasaulē un katrā no mums ir daļa no Latvijas kultūras kanona. No vienas puses tas ir stāsts par varonību un pašaizliedzību savas tautas labā, no otras – pasakains, episks piedzīvojums, kurā saskaras cilvēku un burvju valstība, atklājas tālas zemes un atdzīvojas latviešu teiku un pasaku gaišie un tumšie tēli. Imants Lasmanis (1937-1977) eposa pārstāstā cieši seko oriģinālā darba notikumiem un saglabā Andreja Pumpura spilgtos tēlu un vietu aprakstus, bet dzejas vietā liek “Lāčplēsim” skanēt kā krāsainai tautas pasakai, kuru aizaujoši lasīt arī jaunākiem lasītājiem.

Tulkojumu spāņu valodā radījusi jaunā latviešu-spāņu tulkotāju paaudze – deviņu daudzsološu jauno tulkotāju grupa no Latvijas Universitātes profesores Allas Placinskas un profesora Migela Anhela Sančesa Peresa, kurš tikko beidzis darbu arī pie eposa “Lāčplēsis” oriģinālteksta spāņu valodas tulkojuma, vadībā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Bagātību sala / klasika LV un ENG

Autors: Roberts Lūiss Stīvensons

 

Ideāla kombinācija – mācies angļu valodu un nokļūsti leģendām apvītajā “Bagātību salā”!

Uzzini par jaunā Džima Houkinsa aizraujošajiem piedzīvojumiem! Zēns uzkāpj uz kuģa “Hispaniola” klāja un dodas jūrā, lai atrastu uz kādas salas noslēptās bagātības. Viņu gaida neparastas dēkas, briesmas, kuģa avārija un tikšanās ar noslēpumaino Džonu Silveru. Vai Džimam izdosies atrast bagātības un palikt dzīvam?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Gluži kā bildē / Greek Girl

Autors: Holija Smeila

 

Kaut gan Harietai 15 gados ir visai bagātīga pieredze gan kā gudrītei (nelabvēļi gan teiktu – nūģe), gan kā modelei, tā nav izmainījusi viņas raksturu un kaislīgo aizrautību krāt enciklopēdiskas zināšanas un faktus, veidot sarakstus un grafikus. Taču nezin kādēļ tas viss nekādi nepalīdz, kad nākas iekulties nejaušās vai pavisam apzinātās nepatikšanās.

Vasaras beigās ģimenei jāpārceļas uz ASV, jo Harietas tētis beidzot ir dabūjis darbu. Tas, protams, izjauc visus Harietas plānus, taču viņa upurējas, cerot, ka dzīvošana un mācīšanās Ņujorkā vismaz būs galvu reibinošs piedzīvojums. Kā parasti, meitene sadomājas un aizfantazējas, turpretī realitāte sniedz šokējošu vilšanos virkni. Arī tik ļoti gaidītā 16 gadu jubileja izvēršas par sarūgtinājumiem aptumšotu dienu, bet attiecībās ar draugu tāpēc parādījusies, pēc Harietas domām, bīstama plaisa.

Kad dusmas un apātija pa daļai ir pāri, Harietai negaidīti rodas iespēja pašai ieviest radikālas izmaiņas savā nīkulīgajā eksistencē, un viņa izšķiras par drosmīgu, kaut arī pagalam aušīgu soli...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Tā runāja zosu māte

Autors: Laura Dreiže

 

Kendija Enslija ir jauna žurnāliste ar neparastu talantu: viņa redz spokus un spēj ar tiem sazināties. Tas reizēm kļūst nogurdinoši, jo gari mēdz būt pļāpīgi un uzrasties nepiemērotos brīžos, tomēr Kendija nesūdzas – pateicoties savām spējām, viņa joprojām var būt kopā ar sev visdārgāko cilvēku pasaulē.

Korbins O’Braiens ir feja. Precīzāk – pa pusei feja, bet puisis ir gatavs uz jebko, lai feju tauta viņu pieņemtu kā savējo. Protams, par Korbina plāniem nevajadzētu uzzināt nedz viņa audžumātei-raganai, nedz draugiem un pārējiem no vietējās pārdabju kopienas, jo viņa ieceres nav gluži likumīgas...

Kendijas un Korbina ceļi krustojas mazpilsētas kafejnīcā, aizsākot neizskaidrojamu notikumu virkni. Kendiju vajā neizprotamas izcelsmes radības, kas šķiet nākam no miglas. Drīz vien šīm būtnēm seko citas: vietējās avīzes redakciju ir apsēdušas trīs aklas peles, naktī ielās spēlējas bērni, un kas ir mazā sieviņa, kura lido zoss mugurā? Bet tas vēl ir tikai sākums...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Uzdevumi ar sērkociņiem

 

Uzdevumi ar sērkociņiem un citi atjautības uzdevumi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Tu kļūsti pieaudzis. Zēniem

Autors: Felisitija Bruksa

 

Šī grāmata ir ceļvedis, kas palīdzēs tev izdzīvot pusaudža gadus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Tu kļūsti pieaugusi. Meitenēm

Autors: Felisitija Bruksa

 

Šī grāmata ir ceļvedis, kas palīdzēs tev izdzīvot pusaudža gadus. Ķermeņa izmaiņas, garastāvokļa svārstības, fiziskas aktivitātes, pašapziņa, veselīga ēšana, mēnešreizes, terorizēšana, sociālie tīkli, alkohols, narkotikas, stress, STS, hormoni, attiecības, sekss, kontracepcija, pārmaiņas smadzeņu darbībā, jūtas, draugi, šķiršanās, drošība, pūtītes, eksāmeni... Palīgā!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Auto un citi braucamie

Autors: Ričards Sketijs

 

Šī grāmata, ilustrēta Skerija īpašajā stilā, stāsta par jancīgu atgadījumu pilno Sivēntiņu ģimenes braucienu uz pludmali un ļauj iepazīt simtiem automobiļu, kas pabrauc viņiem garām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kur tu esi, mazais kaķēn?

Autors: Florians Āle

 

Kaķu mamma brīnās: kur gan palicis viņas mazulis? Varbūt paslēpies iepirkumu somā? Varbūt ieritinājies segā? Vai varbūt plunčājas vannā?

Šis ir stāsts par kaķēnu un viņa mammu.

Grāmatiņa ir ar daudziem pārsteigumu pilniem lodziņiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Meža putnu mazā dziesmu grāmata

 

Pamanīt putnus mežā var būt grūti pat ļoti labā laikā, tādēļ nepieciešams izmantot arī dzirdi, un tad var noderēt šī grāmata. Tajā aprakstīti 12 galvenokārt mežā sastopami putni – dižraibais dzenis, dzilnītis, sīlis, zeltgalvītis un citi. Īsi raksturota katra putna sastopamība, barība, ligzda, olas, izskats, garums un dzīvesveids. Grāmatas īpašā pievilcība rodama putnu balsu ierakstos, kurus iespējams atskaņot, nospiežot attiecīgo pogu ar putna attēlu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Mūsu laikapstākļi

 

‍Izzinoša grāmata ar neskaitāmiem lodziņiem, kas ļauj vērot norises dabā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Lapsiks dodas meklēt laimi

Autors: Elizabete Mieze


LAPSIKS ir labsirdīgs un zinātkārs lapsēns, kurš iepazīst pasauli, mācās draudzēties, uzdod nebērnišķīgus jautājumus un meklē uz tiem atbildes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Reiz dzīvoja Mobīlītis

Autors: Ļubova Jakovenko


Mazā mašīnīte dodas pilsētā meklēt kādu, ar ko kopā parotaļāties un iepazīst dažādus darba auto: ugunsdzēsēju auto, piena vedēju, betona maisītāju, un citas. Tās visas ir nopietni aizņemtas dažādos darbos, tām nav laika rotaļāties ar mazo Mobīlīti. Beigās Mobītītis atrod sev piemērotu rotaļu draudzeni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Tiranozauram plāni klājas

Autors: Veronika Veldze


Šī ir pirmā mākslinieces pašas sarakstītā un ilustrētā grāmata - asprātīgs stāsts dzejā par Tiranozauru, kam rokas ir par īsām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Runča Punča skolas superbrauciens

Autors: Robs Skotons

 

Sirsnīgs un mīļš stāsts par pūkainā un melnā runcīša piedzīvojumiem, likstām un laimes mirkļiem ekskursijas dienā. Kā Runcim Puncim veiksies? Vai viņš redzēs pingvīnus?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Runcis Puncis un bibliotēkā nenodotā grāmata

Autors: Robs Skotons

 

Runcis Puncis atklāj, ka nav laikus nodevis bibliotēkā grāmatu, un saprot, ka būs lielas nepatikšanas, ja kāds to uzzinās. Punčuks bēg no bibliotēkas, tomēr beigu beigās viss beidzas labi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

101 dalmācietis

Autors: Dodija Smita

 

Šī krāšņi ilustrētā grāmata veidota pēc iemīļotā Dodijas Smitas stāsta par simt un vienu dalmācieti.

Kad Pongo un Pinga saprot, ka viņu kucēni ir nolaupīti, abi zina – vainīga ir ļaunā Kruella de Vila.

Vai dalmācieši paspēs izglābt savus mīļos kucēnus?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Piparkūkas īkšķi tur

Autors: Uldis Auseklis


Pazīstamā dzejnieka Ziemassvētku dzejoļu krājums.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Kucēnu akadēmija. Lūce un Desu zaglis

Autors: Džila Lūisa

 

Lūce ir vācu aitusuns. Lūcei piemīt īpaša spēja uzost noziegumus, un viņa ļoti vēlas kļūt par policijas suni tāpat kā viņas mamma un tētis. Tā kā pilsētiņā uzdarbojas noslēpumains desu zaglis, Lūce apņemas neģēli notvert.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Kucēnu akadēmija. Ringa Vētru kalna virsotnē

Autors: Džila Lūisa

 

Ringa ir borderkollijs. Viņas mamma ir ganu suņu čempione, un arī Ringa grasās kļūt par krietnu ganu suni. Taču visi uzskata, ka viņa šim darbam ir pārāk strauja. Reiz no ganāmpulka noklīst kāds jērs, un Ringa dodas pāri kalnam to meklēt. Drīz vien viņa apjauš, ka palīdzība nepieciešama arī vēl kādam citam. Izmantojot savu īpašo prasmi sajust briesmas, Ringa traucas palīgā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Glaunais runcis

Autors: Dr. Seuss


Kad laukā līst, māsa un brālis istabā garlaikojas. Te viņiem negaidīti uzrodas laika kavētājs – Glaunais Runcis, kurš pāris mirkļos māju pārvērš par raibu un neprātīgu rotaļlaukumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus

Autors: Dr. Seuss


Kad nīgrais Grinčs mēģina Kasīšu ciema iemītniekiem nozagt Ziemassvētkus, viņš drīz vien saprot, ka šie svētki ir kas vairāk nekā tikai dāvanas un koši vizuļi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Olafa ziemas piedzīvojumi. Zelta stāsti

 

Pievienojies sniegavīriņam Olafam no animācijas filmas "Ledus Sirds" viņa jaunajos piedzīvojumos. Uzzini, kas Olafam ir visvērtīgākais, palīdzi māsām Annai un Elzai sagatavot noslēpumainu pārsteigumu, kā arī dodies līdzi ceļojumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kur rodas piens

Autors: Kristīne Jacino


Izzināt piena ceļu ir viegli, jautri un krāsaini. Stāsts par pienu nekad nebeigsies - gotiņas ganīsies pļavās un ēdīs sulīgu zāli, gudras mašīnas pašas slauks piena devējas, piena kombināts strādās dienu un nakti, lai nevienam netrūktu glāze piena. Tik sarežģīts un tik vienkāršs ir piena ceļš!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Garā pupa. Pasakas

Autors: Kārlis Skalbe

 

Kārļa Skalbes pasaku grāmata sagatavota un izdota pēc 1937.gada izdevuma.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķīša dzirnavas

Autors: Kārlis Skalbe

 

Sen zināmā un iemīļotā Kārļa Skalbes pasaka, izdota jaunā grāmatā ar brīnišķīgām mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Džūdija Svilpaste glābj pasauli, 3

Autors: Megana Makdonalda

 

Kas notiktu ar zemeslodi, ja nebūtu Džūdijas? Uzzinot par lietusmežu izciršanu, viņa nolemj savest pasauli kārtībā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Spocinieki. Labo darbu vaininieki

Autors: Milošs Kratohvīls


Mihaels Součeks un Filips Fialka -grāmatas galvenie varoņi ir nešķirami draugi. Viņiem ir labas sirdis. Ja viņi jūt, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, ar joni metas palīgā. Diemžēl parasti rodas sarežģījumi, un uzslavu vietā Mihals un Filips tikai krāj melnos punktus* Palielinoties melno punktu krājumam, puiši iemanto klasesbiedru iesauku – Punktinieki. Dažbrīd šķiet, ka puišu piedzīvojumi sāk attālināties no realitātes un ir kļuvuši par fantāzijas augļiem, taču grāmatas autors šādu varbūtību noliedz, atgādinot, ka “Viss šajā grāmatā ir tīra patiesība. Ja Jums šķitīs, ka nekas tāds nevarēja notikt, tad visdrīzāk tāpēc, ka Jums nav pareizā drauga”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Pelīgās brīvdienas pansijā "Mirapeles", 16

Autors: Džeronīmo Stiltons

 

Kad Džeronīmo Stiltons beidzot ir gatavs doties atvaļinājumā, atlicis tikai viens brīvdienu piedāvājums – atpūta pansijā “Mirapeles”. Cena ir milzīga, ērtības – minimālas, taču nav citas izvēles. Tomēr brīvdienas izvēršas negaidīti krāsainas, un Stiltons grāmatā labprāt dalās ar savu pieredzi, lai arī lasītāji savus brīvos brīžus spētu padarīt aizraujošus, neaizmirstamus un patiesi... superpelīgus!

Stāsta pielikumā – vesela spēļu, rotaļu un dažādu brīvdienu pavadīšanas ideju kolekcija.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ziemassvētki kūtiņā

Autors: Astrīda Lindgrēne

 

Pār veco kūtiņu augstu debesīs mirdzēja Ziemassvētku zvaigzne, jo tā bija Ziemassvētku nakts, kad viss notika.

Astridas Lindgrēnes izjusto stāstījumu par bērniņu, kas piedzimst kūtiņā tieši Ziemassvētku naktī, meistarīgi un ar sirds siltumu ilustrējis mākslinieks Larss Klintings.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Trokšņu ciema bērni

Autors: Astrīda Lindgrēne

 

Trokšņu ciemā dzīvo septiņi bērni. Viņi gandrīz vienmēr rotaļājas, bieži vien tās ir visai mežonīgas rotaļas. Galvenais, lai visu laiku kaut kas notiktu – un notiek arī! Šajā grāmatā Līsa stāsta, kā viņi izdomā savus Bērnu svētkus. Tad Čerstine var rotaļāties ar jēriņiem un visiem pārējiem Trokšņu ciema mājdzīvniekiem. Pavasarī viņi lec lejā no malkas šķūnīša jumta un jāj uz vērša. Un, kad pienāk Ziemassvētki, tad ir laiks piparkūku cepšanai, dāvanām un svinēšanai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Viljams Ventons un Lurīdija zaglis

Autors: Bobijs Pīrss


Divpadsmitgadīgais Viljams vienmēr ir brīnījies, kādēļ viņa ģimene pieņēmusi svešu uzvārdu un no Londonas pārcēlusies uz dzīvi Norvēģijā. Un kāpēc pirms astoņiem gadiem bez pēdām pazudis viņa vectēvs?

Tikai atrisinājis Neiespējamību – pasaulē sarežģītāko kodu –, zēns apjauš, ka viņam draud briesmas un ka vectēvs ir jāatrod, cik vien ātri iespējams.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ogļu kalna bibliotēka

Autors: Skots Hokinss

 

Reiz – cik sen tas īsti bija? – Karolīna bija normāla amerikāņu meitene. Normāli jaunieši bija arī Deivids, Maikls, Margarēta un citi. Tas bija pirms tam, kad viņus savā paspārnē pieņēma vīrs, kurš lika sevi dēvēt par Tēvu. Tagad viņi mitinās noslēpumainā Bibliotēkā, kurā glabājas kas vairāk par grāmatām. Viņi apgūst baisas un nežēlīgas zintis, lai reiz kļūtu... jā gan, par ko gan viņi pamazām tiek veidoti? Taču notiek negaidītais. Kad pazūd Tēvs, ierastā dzīve sagriežas kājām gaisā. Bibliotēka paliek neaizsargāta, un šķiet, ka tas sāk ietekmēt visas apkārtējās pasaules esamību... Karolīnai ir pašai savs plāns. Tajā ietilpst kramplauzis un divas lauvas, dažas atgriezeniskas un dažas neatgriezeniskas nāves, Bibliotēkā apgūtie noslēpumi un noslēpumi, kurus nevar līdz galam apgūt nekur. Un tomēr: vai cīņā par plāna īstenošanu Karolīna nav piemirsusi kaut ko ļoti būtisku?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Grega dienasgrāmata. Laižamies!  (12.grāmata sērijā) 

Autors: Džefs Kinnijs


Gregs Heflijs un viņa ģimene laižas projām no pilsētas! Un laižas arī vārda tiešajā nozīmē – ar lidmašīnu, kurā Gregs ir nonācis pirmoreiz dzīvē un nebūt nejūtas ērti.

Aukstajā, stresa pilnajā Ziemassvētku tuvošanās laikā Hefliji ir pieņēmuši lēmumu meklēt atpūtu un mieru kādas tropu salas kūrortā. Dažām šajā paradīzes stūrītī pavadītām dienām vajadzētu darīt ar Gregu un viņa sagurušo ģimeni brīnumus.

Taču drīz vien Hefliji atklāj, ka “paradīzē” ne viss ir tā, kā viņi bija cerējuši. Saules apdegumi, vēdera darbības traucējumi un indīgi tropu radījumi ir tikai daži no kaitīgajiem faktoriem, kas draud sagraut ģimenes brīvdienas.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Pamatskola. Kā es izdzīvoju cīņā ar huligāniem, brokoļiem un Čūsku kalnu

Autors: Džeimss Patersons, Kriss Tebetss

 

Reifs kopā ar māsu Džordžiju pēc mammas ierosinājuma dodas uz vasaras nometni, taču tā vis nav parasta nometne ar daudzveidīgām izklaidēm. Tūlīt pat noskaidrosim vienu faktu: Vanamoras nometnē, dzirdot vārdus “jautrība” un “spēles”, nevienam pat prātā neienāk, piemēram, dziedāšana pie ugunskura visas nakts garumā vai ceptu māršmelovu ēšana. Katru dienu no astoņiem rītā līdz pulksten divpadsmitiem tajā paredzētas stundas. Kā saka Reifs: “Es un vasaras darbi. ATKAL kopā.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vāŗdotāja un vārpstiņa

Autors: Nīls Geimens


Stāsts vēsta par jaunu karalieni, kas drīz izies pie vīra, par drosmīgiem un stipriem rūķiem, par ērkšķiem aizaugušu pili un par princesi, kuru – kā ļaudis stāsta – ragana ir nolādējusi dusēt mūžīgā miegā. Bet šajā stāstā neviens negaida cēlo princi, kurš atjās uz sava uzticamā zirga. Šo pasaku caurvij tumšas burvestības pavediens – tas griežas un vērpjas, zvīļo un mirdz. Ja reiz ir jāglābj princese, tad var gadīties, ka par varoni kļūst karaliene…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Hanija. Gaismas Bruņinieks

Autors: Silvana De Mari

 

Tumšais Kungs nolemj pazudināt cilvēci, liekot pasaulē dzimt savam bērnam, bet par māti tam izraugās Septiņu Virsotņu karalistes princesi Haksenu. Princeses vectēvs ar burvju mākslu palīdzību paredz vēl nedzimušā bērna ļauno spēku un atstāj pirmsnāves vēsti, piekodinot jaundzimušo nekavējoties nogalināt. Taču, kad Hanija piedzimst, viņas māte nolemj kopā ar zīdaini aizbēgt tuksnesī, cerēdama, ka tur mazulītes ļaunais spēks mazāk kaitēs ļaudīm.Taču ko par to domā pati Hanija, kura jau pirms dzimšanas apzinās sevi un savu likteni?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Puse kara. (Triloģijas “Sašķeltā jūra” 3. daļa)

Autors: Džo Aberkrombijs


Kad Kara māte izpleš savus dzelzs spārnus, tumsa pārņem Sašķeltās jūras krastus. Daži ir dzimuši, lai cīnītos un kristu kaujā, citi labprāt paliktu gaismas pusē. Princesei Skarai tiek atņemts viss, kas viņai dārgs, palikuši tikai vārdi. Lai atgūtu to, kas viņai pienākas, jāaizmirst viss cilvēcīgais, tikai ne apņēmība...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Hesterhillas noslēpums

Autors: Kristīna Olsone

 

Vasaras brīvlaikā Mega un Franks uz dažām nedēļām apmetas pie tēvoča Eliota Hesterhillā. Un gandrīz tūlīt pēc viņu ierašanās lielajā, vecajā mājā sāk risināties dīvaini notikumi.Kas tie par bērniem, kurus Mega naktī dzird raudam? Kas ir meitene ar bizi, kura kādu gaida pamestajā dzelzceļa stacijā? Un kas tā par Lielo nelaimi, kura pirms simt gadiem draudēja iznīcināt visu ciemuMega un Franks sāk šķetināt noslēpumu un pa slepenām telpām un pazemes tuneli nokļūst... Hesterhillā 20. gadsimta sākumā! Vai viņiem izdosies mainīt vēstures gaitu un izglābt ciemu no bojāejas?

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

P.S. Tu man patīc

Autors: Keisija Vesta


Lilijas sapņotājas gars garlaicīgās ķīmijas stundas padara divtik neinteresantas. Taču tad notiek brīnums – sākums tam ir ar zīmuli uz sola ķīmijas kabinetā uzrakstīta Lilijas mīļākās dziesmas rinda. Šo dziesmu zina tikai nedaudzi, jo tā nav populāra. Nākamajā dienā kāds ir uzrakstījis nākamo dziesmas rindiņu un ziņu viņai! Drīz vien Lilija ar anonīmo domubiedru sāk apmainīties vēstulēm – viņi dalās noslēpumos, iesaka viens otram grupas un sāk uzticēties. Lilija jūt, ka viņas sirds jau pieder nezināmajam rakstītājam, lai gan prāts vēl pretojas... Kas viņš ir? Lilija cenšas atklāt noslēpumu un atklāj, ka sirdslietas ne vienmēr ir saprotamas…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ledus apelsīns

Autors: Dace Vīgante

 

Grāmatā “Ledus apelsīns” apkopoti smalki izjusti un psiholoģiski precīzi stāsti par cilvēkiem, kuru dzīves veidojis 20. gadsimts – laiks, kad cilvēki mācēja runāt pusvārdos, bet katrs pieskāriens bija gan smagāks, gan svarīgāks nekā šodien. Bērna dzīves it kā mazās, bet patiesībā tik nozīmīgās drāmas, pieauguša cilvēka mēģinājumi izprast pagrieziena punktus savā dzīvē – it viss tiek izdzīvots skaudri, bet teju vai nemanāmi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pasaules lielākās pilsētas

 

Grāmata piedāvā vizuāli aizraujošu un izzinošu ceļojumu pa 30 zemeslodes lielpilsētām.
Grāmatas skaistās ilustrācijas lieliski papildina aprakstus par to, kā šīs pilsētas radušās un attīstījušās. Ievērojamākos apskates objektus un populārākos rajonus palīdzēs iepazīt trīsdimensiju attēli, fotogrāfijas un šķērsgriezumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

DVD  Maša un Lācis: Prieks pakalpot  

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

DVD  Mašas šausmu stāsti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

DVD  Mašas pasakas: Sniegbaltīte  

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

DVD  Auniņš Šons: Vīrs darbā

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Spēle “Tik Tak Bumm Junior” 

 

Tā ir aizraujoša, viegla, jautra un, protams, izteikti izglītojoša spēle. Spēles kartītes ir īpaši veidotas, lai attīstītu bērna spējas domāt radoši, iedrošinātu bērnu eksperimentēt un domāt, cik ātri vien iespējams ļoti jautrā veidā. Spēlētājiem ir jānosauc objekts, kas asociējas ar kartītē redzamo attēlu. Ja attēlā redzama, piemēram, pludmale, tad asociācijas varētu būt smilšu pilis. Spēlētaji cenšas pēc iespējas ātrāk padot bumbu tālāk nākamajam spēlētājam, kamēr tā nav "uzsprāgusi". Laika dažādība no 10 sekundēm līdz pat 1 minūtei, padara spēli teišām aizraujošu. Jo vairāk spēlētāju, jo interesantāka būs spēlēšana!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Spēle “Scrabble original” (latviešu valodā)

 

Šī pasaulslavenā spēle veido jaunas saiknes - ar vārdiem, ar draugiem, ar ģimenēm. Izmanto burtu kauliņus, lai veidotu jaunus vārdus, krustojot spēles laukumā jau esošos. Šķērso balvu lauciņus, lai iegūtu maksimālo punktu skaitu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Spēle “Latvijas valsts simboli”

 

Spēles mērķis - iepazīt Latvijas valsts simbolus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Gadalaiki. Lielā bilžu grāmata

Autors: Anne Suesa

 

Lielā bilžu grāmata ir jautrs veids, kā mācīties runāt, iepazīt gadalaikus un sekot līdzi ikdienas notikumiem divpadsmit mēnešu garumā. Šī ir attīstoša grāmata bērniem, kad mūsu lolojumi mācās vērot pasauli un veidot savus stāstus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķis Pičs. Man ļoti patīk manas baltās kurpes

Autors: Eriks Litvins, Džeimss Dīns

 

Kaķis Pičs savās jaunajās, modernajās baltajās kurpēs dodas pastaigā pa ielu. Tā staigādams, viņš iekāpj zemenēs, mellenēs un vēl citur, un viņa kurpes maina krāsu - no baltām tās kļūst sarkanas, zilas, tad brūnas un visbeidzot - slapjas. Ko dara Pičs?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Naudiņas ceļojums

Autors: Ruta Svaža

 

Meitenīte Baiba dodas mammai līdzi uz veikalu. Līdzi viņai ir cents, ko Baiba izņēmusi no savas krājkasītes. Pa ceļam cents izslīd no Baibas plaukstas, nokrīt un aizripo...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Trakā lapsa

Autors: Agnese Aizpuriete


Grāmata “Trakā lapsa” ir mākslinieces debija bērnu literatūrā* kā ilustratorei un tekstu autorei. Grāmatā sirsnīgs un mīļš humors bērniem ir savienots ar pārsteidzošu ironiju, saprotamu tikai pieaugušajiem. Ne katram rakstniekam izdodas uzrakstīt darbu, kas iepriecinās tik plašu lasītāju loku. Agnese to ir paveikusi.
* Grāmata paredzēta arī ļo-o-oti pieaugušiem bērniem

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Trakā lapsa ceļo

Autors: Agnese Aizpuriete


Grāmata “Trakā lapsa ceļo” ir mākslinieces debija bērnu literatūrā* kā ilustratorei un tekstu autorei. Grāmatā sirsnīgs un mīļš humors bērniem ir savienots ar pārsteidzošu ironiju, saprotamu tikai pieaugušajiem. Ne katram rakstniekam izdodas uzrakstīt darbu, kas iepriecinās tik plašu lasītāju loku. Agnese to ir paveikusi.
* Grāmata paredzēta arī ļo-o-oti pieaugušiem bērniem

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Pastnieks Pele

Autors: Marianna Dibika

 

Piegādājot sūtījumus, Pele satiek Lāča kungu, Zaķu ģimeni, Vāveres kundzi, Kurmja kundzi, jaunkundzes Skudriņas, Rupuča kundzi un daudzus citus zvērus, arī Krokodilus un Mušas kundzi. Daudzveidību un toleranci pret dažādām dzīvības un sadzīves formām šai grāmatiņā var mācīties, raugoties, kā Pele mierīgi pabrauc garām Čūskas kundzei (pastnieks gan nopriecājas, ka šoreiz viņai sūtījumu nav) un ciemojas pie Jetija un sava drauga Pūķa, kura liesmās uzcep pusdienu desiņas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

My little pony. Kinostāsts

 

Tumši un draudīgi spēki iekārojuši Ekuestrijas princešu burvju spējas. Lai tos uzveiku, Krēslas Dzirkstij kopā ar draudzenēm jādodas tālu aiz savas zemes robežām. Tur viņas sastop bīstamus pretiniekus un aizraujošus izaicinājumus. Ponijmeitenes kārtējo reizi gūst apliecinājumu draudzības brīnumainajam spēkam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Dakteris steidzas palīgā

Autors: Gergejs Kiss

 

Labākajam dzīvnieku ārstam pasaulē - lādzīgajam suņukam Do - un viņa palīdzei Līzbetei darba allaž pilnas rokas - vistas mokās ar miežu graudiem, Garausim piemetušās vaimansāpes, bet Lielmuižas saimnieka labākā piena govs Matilde uzrāpusies ābelē un negrib vairs kāpt lejā. Ko nu darīt?! Apārstējis sanākušo pacientu vainas, dakteris Do žigli traušas motociklā un dodas palīgā!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Asti gaisā! Sunītes Plūmītes dzīves gudrības

Autors: Emma Čičestere - Klārka


Iepazīsimies, mani sauc Plūmīte! Esmu visīstākā dzīves svinētāja ar vistīrākajām dzinējsuņa, Džeka Rasela terjera un pūdeļa asinīm. Man patīk peldēt un skraidīt. Un kruasāni. Vēl man patīk filozofēt. Šajā grāmatā dalos ar jums suniskā gudrībā, kā kļūt par pašu pilnību. Asti gaisā par spīti visam!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Muris un Vufs ceļ māju

Autors: Timo Parvela

 

Draugu Mura un Vufa debeszilā māja vairs neatrodas kalna galā, jo spēcīgais ziemas vējš to nopūtis slīpumā tieši vidū starp ieleju un kokiem noaugušo virsotni. Mēbeles mājā ir piesietas pie āķiem, paklāji – pienagloti pie grīdas, citādi viss sagāztos vienā kaudzē!
Protams, Murim un Vufam jārīkojas, un viņi arī rīkojas... kā nu katrs prot. Čaklais un apzinīgais Vufs nolēmis māju pa detaļai vien uznest atpakaļ kalnā, bet mākslinieks Muris, kā allaž, lolo fantastiskas idejas un it nemaz negrib būt darba darītājs.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ella un rokeris Pauls

Autors: Timo Parvela

 

Ticat vai ne, bet mani aizvien vēl sauc Ella, man ir jauki draugi, jauka klase un jauks skolotājs.Viss būtu patiešām ļoti jauki, ja vien Paulam nedraudētu palikšana uz otru gadu otrajā klasē un skolotājam – izlikšana no mājām. Pauls neprot reizrēķinu. Viņš ir topošā rokzvaigzne, tāpēc uzskata, ka viņa vietā jāmācās menedžerim. Savukārt skolotājam draud izlikšana, tāpēc ka viņa suņi Koijo un Ots naktīs gaudo, bet dienās gaudo mājas pārvaldnieks.
Par laimi, Tūks ir izgudrojis plānu, kā izglābt gan Paulu, gan skolotāju. Tūks ir īsts ģēnijs! Plāns ir vienreizīgs, bet vairāk es neteikšu ne vārda – lasiet paši!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

13 stāvu namiņš kokā

Autors: Endijs Grifitss

 

Kurš gan negribētu dzīvot namiņā kokā? It īpaši, ja tas ir pasaulē visfantastiskākais 13 stāvu namiņš, kurā ir boulinga celiņš, baseins, pilns ar cilvēkēdājhaizivīm, milzu katapulta, slepena pazemes laboratorija, limonādes strūklaka un māršmelovu aparāts, kas saldos gardumus iešauj tieši mutē.
Draugu Endija un Terija mājoklis ir tieši tāds. Viņi dzīve tajā ir aizraujoša un neticamu piedzīvojumu pilna. 13 stāvu namiņā kokā var atgadīties ITIN VISS. Visu piedzīvoto draugi apraksta un ilustrē paši savās grāmatās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pūķu aukļa pils

Autors: Džošs Leisijs

 

Šīs sērijas trešajā grāmatā mazo Edvardu atkal apciemo abi pūķi. Viņi rada dažādas neparastas ķibeles un... pat pamanās aizdedzināt zēna tēta jauno pili!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Loranga

Autors: Barbrū Lindgrēne

 

Loranga ir neparasts, hipijisks tētis, Masarīns - viņa dēls, bet Dartanjans - Lorangas tētis, kurš katru dienu ir kas cits, vismaz pats to skaidri zina. 
Grāmatas "Loranga" apbrīnotāja bija arī pati Astrīda Lindgrēne: „Lasot ik reizi esmu pārsteigta par šīm lieliskajām trakulībām. Ne Loranga, ne Masarīns, ne Dartanjans nepasaka nevienu jēdzīgu vārdu, bet viņi būs mani draugi uz mūžu.”

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaulainais detektīvs Blēžgabals Jaukums. Bezsejainie

Autors: Dereks Lendijs

 

Tie, kuri ir lasījuši abas iepriekšējās šīs sērijas grāmatas, zina, kas ir Bezsejainie, tāpēc droši vien var iedomāties, ka trešajā grāmatā par kaulaino detektīvu Blēžagabalu Jaukumu tās galvenajiem varoņiem – skeletam detektīvam un viņa pāriniecei četrpadsmitgadīgajai Valkīrai Trojai – nāksies stāties pretī patiešām nopietnām problēmām. Viņiem būs jānovērš pasaules gala draudi. Diemžēl šoreiz beigas nav visai laimīgas, jo vienam no viņiem kauja ar mūžseniem dieviem, kas reiz valdījuši pār pasauli, beidzas gaužām neveiksmīgi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dārgumu mednieki

Autors: Džeimss Patersons, Kriss Grābensteins

 

Kidu ģimenes dvīņi Biks un Bekija ir uzauguši, ceļojot pa pasauli un nirstot jūras dzīlēs, lai palīdzētu tētim izcelt nenovērtējamus dārgumus no nogrimušu kuģu vrakiem. Taču pēc noslēpumainās vecāku pazušanas, Biks un Bekija kopā ar vecāko brāli Tomiju un māsu Vētru, dodas sava mūža vērienīgākajās dārgumu medībās. Atklājot norādi pēc norādes, viņiem nākas stāties pretī draudīgiem pirātiem un viltīgiem mākslas kolekcionāriem. Vai viņiem izdosies noskaidrot, kas patiesībā noticis ar pazudušajiem vecākiem un kam īsti viņi dzinuši pēdas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kur pazuda saimnieks              

Autors: Pauls Bankovskis

 

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu “Kur pazuda saimnieks?”, un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Piena ceļa dvēseles

 

Trešajā latviešu autoru fantāzijas un fantastikas stāstu krājumā mutuļo krāšņa iztēle, saplūst laiki, rosās mītiskas būtnes, autori pasmīn par populāriem mītiem, bet vietā uzreiz piedāvā paši savus – tikpat aizraujošus un gandrīz, gandrīz ticamus. Lielu daļu stāstu vieno ceļa motīvs – tas ir ceļš pagātnē vai nākotnē, ceļš savā dvēselē un ceļš, kas, kā uzzinām, turpinās arī pēc nāves.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Beilija stāsts

Autors: Viljams Brūss Kamerons

 

Sirsnīgais stāsts par zeltainā retrīvera Beilija un “viņa zēna” Ētana draudzību aizkustinās ikvienu lasītāju un palīdzēs iepazīt mūsu četrkājaino draugu dabu. “Beilija stāsts” neparastā formā – no suņa skatpunkta – atklāj gan gluži ikdienišķus notikumus, gan attiecību samezglojumus un pat dramatiskus pavērsienus kādas ģimenes dzīvē.
Tas apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dari ar prieku! Ziemassvētki    

           

Ar šo grāmatiņu Ziemassvētku gaidīšanas laiks būs daudz jaukāks, jo tajā ir vairāk nekā 170 uzlīmju, jautri uzdevumi un pat svētku egle, kuru varēsi izrotāt un pielikt savā istabā pie sienas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mana iemīļotākā Ziemassvētku grāmata

 

Šī Ziemassvētku grāmata, kas veidota ar mīlestību, satur visskaistākos stāstus, idejas rokdarbiem un svētku našķu receptes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Gribi tici, gribi –ne!

 

Grāmata par neparasto pasauli: pilsēta bez STOP zīmēm, teliņš ar piecām mutēm, sieviete, kura pārtiek no smiltīm un daudz citu neparastu, tomēr patiesu faktu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Māja niedrājā

Autors: Imants Bunkšs

 

Šajā grāmatā atspoguļoti notikumi, kurus varējām vērot no ligzdas, pie kuras uzstādīta Latvijā pirmā lielo dumpju ligzdošanas tiešraides kamera. Interneta tiešraide no lielā dumpja ligzdas ir kaut kas neikdienišķs. Arī pasaulē interneta tiešraides no šīs sugas ligzdām nav parasta lieta.Laikā, kad šī grāmata nonāk pie lasītājiem, aizvadītas jau trīs aizraujošas un spraigu notikumu pilnas ligzdošanas sezonu tiešraides. Katra no tām ir devusi jaunas zināšanas. Visiem vērotājiem tiešraides ir atklājušas grūti pamanāmā un noslēpumainā putna uzvedības nianses, kuras bez kameras nebūtu iespējams novērot.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nāc zaļā pļavā!

Autors: Helmuts Feldmanis

 

Krājumā apkopotas 15 autora dziesmas, kas veltītas pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kad neviena nav mājās. Alfabēta dzejolis

Autors: Guntars Račs

 

Katru rītu, kad bērni ir devušies uz bērnudārzu un skolu, bet vecāki ir ceļā uz darbu, Jansonu ģimenes Enkuru mājās sākas liela kņada un rosība ‒ burbuļi baseinā rīko banketu, dakšiņas desiņām deklamē dainas, grābeklis gogelmogeli kuļ, šimpanze šūpojas šūpulī šaurā. Netici? Tad lasi, skaties un mācies ALFABĒTU!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kripatiņa. Mazās skudriņas medaljons

Autors: Evita Vincūne

 

Šis ir stāsts par mazāko skudriņu karaļvalstī - Kripatiņu. Viņa ir drosmīga un piedzīvojumiem kāra.
Šis ir stāsts par Kripatiņas un viņas neparastā drauga ceļojumu uz brīnumu zemi, par nokļūšanu bišu karaļvalstī, par zelta istabas noslēpumu, par interesantiem un aizraujošiem tēliem ko Kripatiņa sastop savā ceļā un neredzētiem brīnumiem. Šis ir stāsts par īpašu draudzību. Šis ir ceļojums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Koko un Riko uzvedas kā eņģelīši

Autors: Evija Gulbe, Linda Lošina

 

Šī ir jau trešā grāmata par žurku puišeļu raibajām gaitām. Dažbrīd viņi cenšas būt rātni kā eņģelīši – skat, pat pašdarinātus spārniņus plivina! Tomēr daudz labāk abiem draugiem padodas darīt blēņas, smieties līdz asarām, spēlēt futbolu, mieloties, svinēt, laiskoties zem bumbieres un pļāpāt par visu ko.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nejaukais Es 3. Agnese un vienradži

 

Agnesei ir divi mūžseni sapņi - dzīvot Laimīgā (pilnā!) ģimenē un lai viņai būtu savs mīļdzīvnieks vienradzis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ledus sirds: Arendelas stāsti. Lai mirdz!

 

Troļļu ielejā tuvojas ļoti nozīmīgs pasākums - kristālu ceremonija. Tajā Lielais Pebijs godina jaunos troļļus, kuri nopelnījuši visus pirmā līmeņa kristālus. Bet, lai varētu pievienoties jautrībai, Mazajam Olim vēl jāiegūst pēdu dzīšanas kristāls. Vai ar Elzas, Annas, Kristofa, Svena un Olafa palīdzību trollēns sapratīs, kas vajadzīgs īstenam pēddzinim, un vai viņš pagūs laikus ierasties uz kristālu ceremoniju, lai atklātu ziemeļblāzmas burvību?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Jautrais zvēru detektīvs 2

Autors: Katja Matjuškina, Katja Okovitaja

 

Kāpēc visu laiku kaut kas vai kāds pazūd? Pazūd un pēkšņi atrodas surikātes ratiņi ar šokolādēm, pazūd un atkal atrodas muzeja dārgumi un gleznas, kuras Alnim atkal jāsakārto, pazūd un atkal atrodas aktieri… Un vēl pēkšņi atklājas, ka Trusīša lielais draugs nav nekāds izdomājums, bet...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Panda un mērkaķēns Lū

Autors: Beatrise Roziņa, Kārlis Mīlbergs

 

Pamācošas pasaciņas par mazās, biklās pandas un viņas jaunā drauga - drosmīgā mērkaķēna piedzīvojumiem bērnudārzā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pūliņu kūleņi

Autors: Lija Brīdaka

 

Uzdevumi atjautībai, joki un mīklu minēšanas dzejoļi bērniem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Kā pieradināt pūķi. Kareivīgais Hikaps Kradoks III

Autors: Kresida Kauela

 

Mazajam vikingu zēnam Hikapam un viņa draugiem pienācis laiks izturēt grūtās Pūķu Iesvētību Programmas pirmo pārbaudījumu: viņiem jādodas alā, kurā atrodas 3000 aizmigušu pūķu mazuļu, un, cenšoties neradīt troksni, jānoķer katram savs pūķis. Tas nav nekāds vieglais uzdevums, jo ala ir tumša un pamodināti pūķi – bīstami kā izsalkušu plēsīgo piraiju bars.Vai Hikaps spēs izturēt visus pārbaudījumus un sakaut Jūraspūķiusu Gigantikusu Maksimusu, pirms tas būs aprijis visus vikingus Berkas salā? Vai mazais zēns kļūs par drosmīgu cīnītāju?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Emodži filma. Romāniņš

 

Alekša viedtālrunī ir apslēpta Tekstopole – rosīga pilsētiņa, kurā mīt visi iemīļotākie emodži. Arī Džonis Vienaldzis Mnē, kurš neprot būt vienaldzīgs. Viņš ļaujas emocijām, un sākas elpu aizraujošs ceļojums aplikāciju pasaulē. Palīgā dodas Dodpiecis un Uzlauzēja.

Ārpus Tekstopoles un ārpus Alekša telefona ir pats Aleksis ar savām pusaudžu probēmām...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Punktinieki. Labo darbu vaininieki 1

Autors: Milošs Kratohvīls

 

Mihails Součeks un Filips Fialka ir nešķirami draugi. Viņiem ir labas sirdis. Ja viņi jūt, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, ar joni metas palīgā. Diemžēl, parasti rodas sarežģījumi, un uzslavu vietā Mihails un Filda tikai kr'j melnos punktus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sikspārnis

Autors: Māris Rungulis

 

Jaunais garstāsts „Sikspārnis” lielā mērā turpina jau citās Māra Runguļa grāmatās iesākto. Šeit galvenie varoņi rīkojas un izturas pavisam atšķirīgi nekā vairums cilvēku, un nebaidās kļūt pat komiski, aizstāvot „mūsu mazākos brāļus” – dzīvniekus. Tiesa, reizēm viņi izvēlas pavisam radikālus paņēmienus dabas aizsardzībai un tās piesārņojuma mazināšanai...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazliet balta piķa melnā grāmata

Autors: Dmitro Kuzmenko

 

Vai esi kādreiz prātojis par balto un melno krāsu? Par melnajiem caurumiem, par pilnīgi melnu Sauli, kādu ģeogrāfisku nosaukumu izcelsmi, melnbaltajiem dzīvniekiem, sakāmvārdiem, vizuālajām ilūzijām un daudz ko citu? Paprātosim kopā un ļausimies melnās jo melnās aitiņas un baltā vilka amizantajam, bet pamācošajam stāstam!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķis Stiķis sniedz ķepu palīgā!

Autors: Dženifera Greja

 

No Britu muzeja nezināms ļaundaris nozog lielu dārgumu – seno ēģiptiešu grāmatu. Kaķis Stiķis – jaunais policijas kaķseržants – ir pilnīgi drošs, ka tiks noziedzniekam uz pēdām. Stiķis un viņa draugi šķērso smilšu tuksnesi, dzenoties pakaļ laupītājiem, bet vai šoreiz viņi spēs uzveikt vecos ienaidniekus: Žeņu Klobu, Biskvītu un žagatēnus?

Šis būs pats grūtākais pārbaudījums visām deviņām kaķa Stiķa dzīvībām...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un lielā, grandiozā kauja ar bionisko puņķudesu. 2. daļa Ķēmīgo robo monstru atriebība

Autors: Deivs Pilkijs

 

Tiklīdz varoņi iedomājas, ka viss ir laimīgi beidzies, tā atkal tiek ierauti jaunās nepatikšanās! Mūsu drosminieki uzveic Bionisko Puņķudesu, bet piemirst par nekaunīgajiem Robo Monstriem Puņķudesām.
Pievienojies Džordžam, Heroldam, Krapa kungam, Melvinam Snīdlijam un bioniskajam kāmim Sūlū viņu jaunajos piedzīvojumos, kas varoņus aizvedīs uz vistālākajiem kosmosa nostūriem un atpakaļ pagātnē – uz mistisku un kartē neiezīmētu pasauli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Laika spēles. Divi dīvaini piedzīvojumi Murjāņos un Rīgā. Noslēpumainā atteka. Saules acs

Autors: Valdis Rūmnieks

 

"Laika spēles" ir Valda Rūmnieka populārā detektīvstāsta “Ozola grāmata” turpinājums. Grāmatā iekļautajos stāstos “Noslēpumainā atteka” un “Saules acs” lasītājs var kopā ar dvīņiem Andri un Gitu un viņu draugu Eidi piedalīties elpu aizraujošos piedzīvojumos gan Murjāņos, gan Rīgā. Pusaudži palīdz pieaugušajiem atminēt laika spēļu radītās mīklas. Viņi nokļūst pavisam šausminošā situācijā, Gaujā zvejojot, un palīdz minēt kāda neparasta radījuma radīto mīklu stāstā “Noslēpumainā atteka”. Savukārt stāstā “Saules acs” lasītājs sastapsies ar “Ozolu grāmatā” iepazīto Samta Ūsu un kopā ar viņu un saviem vecākiem Rīgā meklēs noslēpumaino disku. Stāstos pagātne, tagadne un nākotne savijas vienuviet un gluži noslēpumaini spēlējas ar lasītāju.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kapteiņa pērtiķis

Autors: Jākobs Vegēliuss

 

Sallija Džounsa ir ne vien uzticīgs draugs, bet arī neparasta personība. Šī apbrīnojamā gorilla, kas mēdz tērpties gan maharadžas tērpā, gan darba kombinezonā, brīvi jūtas starp cilvēkiem un, lai gan pati nespēj runāt cilvēku valodā, viņus lieliski saprot.

Sallija un Šefs ir tuvi biedri, un abi kopīgi vada kravas kuģi. Reiz viņi pieņem izdevīgu darba piedāvājumu, par kuru apsolīta ļoti liela nauda, tomēr darījums beidzas neveiksmīgi, un Šefs tiek nepatiesi apsūdzēts slepkavībā.

Tagad Sallijai Džounsai ir ne tikai jāizdzīvo vienai, bet arī jāattaisno Šefa godīgais vārds, tomēr ļaundari cīnās pretī un ir gatavi uz visu, lai tikai netiktu atklāti viņu noslēpumi...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vienalga, kas būs rīt

Autors: Kornēlija Franca

 

Džamila ir piecpadsmit gadus veca pusaudze, kura ilgojas pēc brīvības un piedzīvojumiem. Satiekot noslēpumaino un dumpiniecisko Džonu, meitene viņa klātbūtnē sajūtas neticami ērti, tāpēc dodas puisim līdzi nebeidzamā ceļojumā cauri pilsētai. Abus jauniešus sagaida bīstama nakts, kuras iznākums nav skaidrs, taču Džamila jūt - lai arī kas notiktu rīt, viņai jāpaliek ar Džonu!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Zudušo dvēseļu pilsēta (5.grāmata sērijā)

Autors: Kasandra Klēra

 

Lilita ir sakauta, un Džeiks – atbrīvots no dēmona gūsta. Taču drīz vien atklājas, ka pazudis ir gan puisis, kuru Klerija mīl, gan arī puisis, ko viņa ienīst, – viņas brālis Sebastjans, kurš ir nolēmis nospiest Ēnu Medniekus uz ceļiem. Ordenis ar visu savu maģiju neatrod ne vienu, ne otru, taču Džeiks nespēj ilgi turēties pa gabalu no Klerijas. Kad abi atkal satiekas, meitene saprot, ka Lilitas nodarītais ir prātam neaptverams: Džeiks un Sebastjans tagad ir savstarpēji saistīti, un Džeiks ir kļuvis par ļaunuma kalpu. Ordenis vēlas iznīcināt Sebastjanu, taču nav iespējams nodarīt pāri vienam no puišiem, nekaitējot otram...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Iespēja iemīlēties no pirmā skatiena

Autors: Dženifera Smita

 

Kas gan to varētu iedomāties, ka četras minūtes var mainīt visu?

Šī būs viena no sliktākajām dienām Hedlijas dzīvē... Viņas tēvs Londonā precēsies ar sievieti, kuru Hedlija nekad nav satikusi, un meitene vienkārši nokavē lidmašīnu. Nekad agrāk Hedlija nav ticējusi liktenim... Bet šī izrādās tieši tā diena, kad viņa satiek Oliveru – iestrēgusi Ņujorkas lidostā. Viņš ir anglis. Viņš ir stilīgs. Un, kā izrādās, viņš lidos kopā ar Hedliju.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Ilustrēta rokasgrāmata dabaszinātnēs skolēniem un vecākiem

Autors: Kerola Vordermane

 

Ilustrēta rokasgrāmata dabaszinātnēs ir lielisks palīgs ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem. Kopā darbojoties, pat sarežģīti jēdzieni būs viegli izprotami.

Grāmatā iekļauti būtiskākie pamatskolas temati bioloģijā, ķīmijā, fizikā: no atoma uzbūves un dzīvo organismu daudzveidības līdz dabas parādībām un Visuma uzbūvei. Daudzās krāsainās ilustrācijas, diagrammas un skaidrojumi palīdzēs izprast dažādas dabaszinātņu likumsakarības.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Rudentiņš bagāts vīrs 

Autors: Brigita Andermane

 

Radošo darbu grāmata bērniem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri