Jaunākās grāmatas
 

Laiks gulēt iet

Autors: Lorenss Šimels

 

Grāmatiņa pašiem mazākajiem, kas paver jaunu skatu uz to, cik dažādas var būt ģimenes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dzīvnieku mazuļi

 

Kurš guļ groziņā? Kurš skrabinās būdā? Uzmini nu! Atver lodziņu un pārbaudi, vai tev ir taisnība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Burtiņš lēkā burkānos

Autors: Uldis Auseklis

 

Dzejoļi un skaitāmpanti bērniem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sarkangalvīte

Autors: Jākobs Grimms

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vilks un septiņi kazlēni

Autors: Jākobs Grimms

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Auniņa Šona piedzīvojumi. Kur ir Šons?

 

Auniņš Šons kopā ar draugiem devies jautros un trakulīgos brīvdienu piedzīvojumos, kas aizveduši viņus ne tikai uz Londonu, bet pat uz Itāliju un Ēģipti. Pievienojies Šonam, Biceram, Timijam un visiem citiem Sūnulejas fermas iemītniekiem un kopā ar viņiem piedalies Venēcijas karnevālā, gozējies pludmalē, aplūko Ēģiptes piramīdas un iepazīsti dzīvo dabu džungļos! Meklējot vairāk nekā 1001 lietu un radību, par garlaicību varēsi aizmirst stundām ilgi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Lu-Las ceļvedis kosmosā

 

Auniņu Šonu pazīst gandrīz visur plašajā pasaulē, bet vai zināt, kas ir Lu-La? Tā ir piemīlīga, ar neparastām spējām apveltīta citplanētiete, kuras kosmosa kuģis avarējis netālu no Sūnulejas fermas. Kamēr Šons ar citiem iemītniekiem cenšas palīdzēt Lu-Lai atgriezties mājās, viņa jauniegūtajiem draugiem stāsta par savu planētu sistēmu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Pavasaris lapsas alā

Autors: Ieva Samauska

 

Krājuma “Pavasaris lapsas alā” dzejoļi veido stāstu par divu gadalaiku –  ziemas un pavasara nomaiņu, pievēršoties poētiskam dabas norišu vērojumam. Taču abi gadalaiki šoreiz rakstāmi ar lielo burtu – Ziema un Pavasaris, jo vienlaikus tās ir arī divu būtņu, divu raksturu attiecības, kas līdzinās reālu bērnu attiecībām bērnudārzā un skolā: konkurencei, kautrībai, simpātijām, pāridarījumiem, kopīgiem piedzīvojumiem. Ziema, kurai dažkārt tikusi neveiksminieces un “sliktās meitenes” loma, cenšas atdarīt veiksminiekam un aktīvistam Pavasarim, uz visu garo ziemu iespundējot viņu kādā lapsas alā, kur viņš pārdzīvo bailes un nomāktību, taču nepadodas un kaļ atbrīvošanās plānus, līdz izdodas atrast izeju. Bet varbūt draudzība tomēr ir iespējama un Ziema pēc tās ilgojas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Putniņa Toma ziemas stāsti

Autors: Juta Stīla

 

Šajos stāstos Toms kopā ar labāko draugu Deniju, māmiņu, vectēvu un citiem grāmatas varoņiem izbauda ziemas priekus – ragaviņas, pikošanos (kas gan teju vai beidzas nelāgi!), Ziemassvētku eglītes meklēšanu un, protams, pašus svētkus!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Runča sapņu dārzā

Autors: Inita Zēriete

 

Dzīvoja reiz runcis, kurš ļoti mīlēja savu dārzu, tāpēc tur auga dažādas puķes - katra ar savu raksturu un uzvedību. Grūtos brīžos augiem palīdzēja gliemezis un tauriņš. Pasaka atklāj, cik daudz prieka sniedz laipnība, draudzība, izpalīdzība, līdzjūtība, mīlestība, bet cik nepatīkamu brīžu sagādā nepamatota lepnība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Eža kažociņš

Autors: Vilis Plūdons

 

Pasaka stāsta par drosmīgo un atjautīgo ezīti, kurš dabūja princesi par sievu un pārvērtās par staltu ķēniņa dēlu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tīģerēnu –detektīvu piedzīvojumi. Grafiti noslēpums

Autors: Lelde Braķe - Klaverī

 

Katru nakti uz pilsētas namu sienām parādās aizvien vairāk jaunu uzrakstu, ķeburu un zīmējumu. Turklāt ielās ir parādījušies jocīgi, krāsaini radījumi, kas dara visādus nedarbus. Tīģerēni-detektīvi Jāgo un Rikss ķeras klāt nopietnai izmeklēšanai. Viņi sastop grafiti tēlus, kuri, kā izrādās, naktīs atdzīvojas…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vasara uz plaukta

Autors: Irina Joničenoka

 

Stāsts par meiteni Aigu, kurai pavisam nesen palikuši septiņi gadi. Aiga rudenī sāks iet 1. klasē. Lai vasaras brīvlaikā īsinātu meitenes ikdienu, Aigas mamma uzdāvina viņai alfabēta klucīšus, un sākas aizraujoša burtu spēle! Spēles noteikumi paredz, ka katru dienu viens no burtiem kļūst galvenais. Aigai šis burts jāmeklē vārdos, kuri sastopami apkārtējā vidē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Simts un vēl

 

Dzejoļu izlase bērniem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Zelta klasika. Vāģi 3

 

Zibens Makkvīns vēlas pierādīt jaunās paaudzes braucējiem, ka viņš vēl joprojām ir labākā sacīkšu automašīna pasaulē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Papus Tru

Autors: Dzintars Tilaks

 

Tas ir stāsts par kāda truša dzīvi un viņa neparasto piedzīvojumu. Par līdzjūtību, atbildību, par drosmi un daudz ko citu, kas, izrādās, piemitusi vienam neparastam trusim. Tāpēc viņš ir Papus Tru, grāmatas galvenais varonis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mūmammas un Vārnas Ziemassvētki

Autors: Juja Vīslandere

 

Ir ziema, tuvojas Ziemassvētki, taču Vārnai nav īstā svētku noskaņojuma. Ligzdā ir tumšs un auksts, un Vārnai nav nekādu cerību saņemt dāvanas, ja vien viņa tās nesagatavos pati sev. Šādos brīžos ir labi, ja ir tāda draudzene kā Mūmamma.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Mazais pūķis Kokosrieksts spoku pilī

Autors: Ingo Zīgners

 

Kokosrieksts ar draudzeni – dzeloņcūku Matildi dodas pastaigā pa Klinšu mežu, kur viņus pārsteidz negaiss. Draugi paglābjas drūmā pilī, kas slejas klints galā meža malā. Tur ir sausi un silti, taču diezgan neomulīgi. Šķiet, uz mierīgu nakti nav ko cerēt – kad pulkstenis nosit divpadsmit, pils lielās zāles durvis atsprāgst vaļā un draugiem nākas piedzīvot tādas lietas, ka šermuļi skrien pār kauliem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Ella un Elfs Pirmais

Autors: Timo Parvela

 

Mani sauc Ella. Es aizvien vēl mācos 2. klasē. Mums ir jauka klase un jauks skolotājs. Pareizāk sakot, bija, pirms mēs pārcēlāmies uz jauno milzumlielo skolu ar tūkstošiem skolēnu. Tur mēs satikām Annu, kura jau trīs mēnešus maldījās pa skolu, bet aizvien nebija atradusi savu klasi. Mājturības zāģskaidu mākoņos daži skolēni bija pavadījuši jau vairākus gadus. Lidostas lieluma sporta zālē simtiem skolēnu gaidīja rindā uz galda tenisa spēli. Ēdnīcā tika pasniegts kaut kāds aizdomīgi dvakojošs, mistiska paskata sautējums, no kura Anna pēdējā brīdī mūs paglāba. Un vēl tur bija tas pirmais, no kura visiem bija jāpiesargās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta

Autors: Astrida Lindgrēne

 

Kurš gan nepazīst slaveno Karlsonu, kas dzīvo uz jumta un ir pasaulē labākais lidotājs, tvaika mašīnu meistars, gleznotājs, celtnieks, skrējējs, ugunsdzēsējs… Ja ticam pašam Karlsonam, viņš ir pats labākais itin visās jomās. Un Brālītis viņam tic, jo Karlsons ir arī pasaulē labākais rotaļu biedrs, delveris un fantazētājs un ar viņu nekad nav garlaicīgi. Brālītis allaž ar nepacietību gaida neparastā drauga ierašanos un ilgojas pēc viņa… gluži tāpat kā pēc pašam sava sunīša.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal

Autors: Astrida Lindgrēne

 

Pēc vasaras brīvlaika atgriezies no vecmāmiņas, Brālītis nespēj vien sagaidīt savu neparasto rotaļu biedru Karlsonu, kas dzīvo uz jumta un ir pats labākais itin visās jomās. Ar Karlsonu nekad nav garlaicīgi, turklāt tagad, kad visiem pārējiem ģimenes locekļiem nākas doties prom, īsts draugs Brālītim ir īpaši vajadzīgs. Kā citādi lai pacieš īgno, bargo Bokas jaunkundzi, kas ieradusies Brālīti pieskatīt vecāku prombūtnes laikā? Tad Karlsons ķeras pie "iranizēšanas" un mājās valda īsta jautrība!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Dāvana Latvijai

Autors: Līga Rozentāle

 

Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai − Lāčplēša dienai 11. novembrī un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Lai bērniem svētki kļūtu saprotamāki, vecāki izstāsta teiku par Lāčplēsi, sasaistot to ar reālajiem vēstures notikumiem. Tiek paskaidrota Brīvības pieminekļa simboliskā nozīme, kā arī karavīru loma valsts aizsardzībā. Uz Latvijas dzimšanas dienu, gaidot ierodamies vecvecākus, ģimeniskā juceklī norisinās mājas kārtošana un svētku maltītes gatavošana.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Spoku un garu atlants

Autors: Patriks Ančaks

 

Spoki un dažādi gari ir bijuši un būs vienmēr, par to varam būt droši. Vai gribi uzzināt, kādi īsti viņi ir Eiropā, Āzijā un pārējos kontinentos?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Emma un vienradžruksis. Sirdī varonis

Autors: Anna Bēma

 

Kopš Antonijas un Bokela kunga brīnumbūtnes – nāriņa Alva un siekaltārps Siekaliņniekaliņš – tika samainītas vietām, visi ir nelaimīgi, tāpēc Emma ar vienradžruksi nolemj brīnumbūtnes atkal atgriezt īstajās rokās. Viņi dodas draugiem palīgā un atklāj ne tikai Siekaliņniekaliņa īpašās spējas, bet arī Bokelu ģimenes tumšos noslēpumus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Lāču republika

Autors: Juris Zvirgzdiņš

 

Stāsts sākas brīdī, kad stratēģiskās plānošanas ministrs no rīta, izkāpjot no gultas ar kreiso kāju nokavē Ministru kabineta sēdi. Viņš vaino mazu lācēnu, kas lēnām kopā ar večuku šķērsoja ielu, aizkavējis ministra auto. Sēdē finanšu ministrs žonglē ar skaitļiem, premjers liek izteikties ministram – kavētājam, un viņš pēkšņi atceras: Lācis! Lūk, īstais temats! Ministrs nodārdina:”Godājamie kolēģi!... Mūsu galvaspilsēta ir briesmās!Pa ielām staigā lāči!”

Iekšlietu ministrs to īsti nesaprot, bet tad piedāvā izsūtīt lāčus no valsts, savukārt ārlietu ministrs baidās no diplomātiskiem sarežģījumiem. Citi ministri satraucas par privātīpašuma neaizskaramību un piedāvā lāčus nopirkt. Ministru kabinets vienojas pieprasīt lāču pārvietošanai Eiropas līdzfinansējumu un izveidot darba grupu. Kā viss beidzas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Slimnīcas noslēpums

Autors: Martins Vīdmarks

 

Sāra Bērnarda slidojot salauž kāju, un tā tiek ieģipsēta. Kāja sāp, tāpēc jaunā sieviete saņem pretsāpju tableti un aizmieg. Kad Sāra pamostas, viņas zelta auskari ir pazuduši. Policijas priekšnieks izstāsta detektīviem, ka slimnīcā ir apzagti vairāki pacienti, bet, tā kā nozagtās lietas nav atrastas, nevienu nevar apcietināt... Par laimi, Lasem un Majai kā allaž ir padomā smalks plāns...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Meža meitene Maija

Autors: Viesturs Ķerus

 

Grāmatas galvenā varone Maija ar ģimeni dzīvo mežā — mežsargmājās. Viņas tētis ir putnu pētnieks, kas meitai prot izskaidrot dabas norises, iepazīstināt ar putniem un dzīvniekiem, ņem Maiju līdzi putnu skaitīšanas un gredzenošanas ekspedīcijās. Lai gan ik rītu Maija dodas uz bērnudārzu pilsētā, viņas ikdienas pasaulē ir gan koki un dažādu putnu dziesmas, gan dīķis ar zivīm un vardēm, gan skudrupūznis, eži, āpsis un pat mežacūkas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķi, kamoli un sapņi

Autors: Anna Strautniece

 

Garstāsts “Kaķi, kamoli un sapņi” ir kā cilvēka atbildības idejas turpinājums, kā solis tālāk. Solis tālāk tiek sperts tāpēc, ka pārpildītajās dzīvnieku patversmēs redzam sabiedrības atbildīgas rīcības katastrofisku trūkumu attiecībā vienam pret otru un pret mūsu mazajiem brāļiem, kurus esam ieveduši savās mājās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Gana kronis

Autors: Terijs Pračets

 

Dziļi Krītu novadā kaut kas mostas. To sajūt lapsas un pūces, un Tifānija to jūt savos zābakos. Senais ienaidnieks uzkrāj spēkus. Šis ir beigu un iesākumu laiks, laiks veciem un jauniem draugiem, robežu saplūšanas un varas maiņas laiks. Tifānija stāv starp gaismu un tumsu. Kamēr elfu karaspēks gatavojas cīņai, Tifānijai jāsauc palīgā visi spēki, lai aizsargātu savu zemi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Stikla zobens

Autors: Viktorija Eivjārda

 

Rakstnieces Viktorijas Eivjārdas otrajā grāmatā par sarkanļaužu karalieni atainots saasinājums cīņā dažādo asiņu sašķeltajā pasaulē. Vienu Mare Berova zina nešaubīgi: viņa ir citāda. Meitenes asinis ir sarkanas – vienkāršās tautas asiņu krāsā ‒, taču parasti tikai sudrabļaudīm raksturīgās īpašās spējas, piemēram, kontrolēt zibeni, ir pārvērtušas viņu par ieroci, ko cenšas pakļaut karaļa galms. Tad Mare atklāj kaut ko nudien apbrīnojamu – viņa tāda nav vienīgā. Meitene dodas ceļā, lai atrastu un sapulcinātu citus cilvēkus ar īpašām spējām – jaunļaudis –, kuri piebiedrotos cīņā pret apspiedējiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kaķis otrpus ceļam

Autors: Linda Nemiera

 

Leonīdu Fēliksu gaida karsta vasara. Viņa vislabprātāk to pavadītu jūras krastā, tomēr darbi negaida. Leo priekšniece, ragana Viktorija dodas atvaļinājumā un uztic Leonīdai vadīt reklāmas aģentūru. Tikmēr Tukuma pusē risinās baisi notikumi - ezera krastā pazuduši trīs jaunieši. Aizdomās par noziegumu tiek turēts vilkaču bars, un barvedis Rego lūdz Leonīdas palīdzību. Leo nāksies noskaidrot - ko tad īsti spēj paveikt sieviete-kaķis ar deviņām dzīvībām?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Vintera

Autors: Merisa Meijere

 

Mēnesieši vienmēr ir apbrīnojuši princesi Vinteru, novērtēdami viņas laipno izturēšanos, atsaucību un sirsnību. Par spīti rētām, kas vijas pār meitenes seju, jaunā princese ir skaistāka nekā viņas pamāte Levana. Vintera ienīst pamāti un zina, ka Levana nicina viņas jūtas pret bērnības draugu pils gvardu Džasinu. Tomēr Vintera nav tik vārga, kā uzskata Levana, un jau gadiem ilgi pretojas pamātes iegribām. Kopā ar kiborgu-mehāniķi Sinderu un draugiem Vinterai, iespējams, izdotos uzsākt revolūciju un uzvarēt karā, kas plosījies jau pārāk ilgi. Vai Sindera, Skārleta, Kresa un Vintera spēs uzveikt Levanu un dzīvot ilgi un laimīgi?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Slepkabota dienasgrāmatas. 2.grāmata

Autors: Marta Velsa

 

Tas nav cilvēks. Tā nav persona. Tas ir nāvējošs un patvaļīgs ierocis, kurā apvienotas neorganiskas un organiskas daļas, izveidojot neticami spēcīgu, ātru, daudzfunkcionālu un bīstamu DrošVienību, kas gan labprātāk pavadītu laiku, skatoties seriālus. Diemžēl cilvēki vēl arvien iekuļas nepatikšanās, šoreiz – nepieredzēti nopietnās, un Slepkabotam nākas vien pestīt viņus no tām ārā. Pat tad, ja notikumu gaitā nākas saskarties ne vien ar pašatjaunojošiem kaujas botiem un nezināmiem ienaidniekiem, bet arī ar nez no kurienes uznākušām emocijām pret īstiem dzīviem cilvēkiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Зимняя история

Autors: Лиана Димина

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vai tiešām

Autors: Valentīns Vertē

 

Jauna enciklopēdija zinātkāriem kāpēcīšiem, kurā viņi atradīs izsmeļošas atbildes uz vairāk nekā 200 āķīgiem jautājumiem, kas sniedz pārsteidzošu informāciju par mūsu ikdienu un pasauli ap mums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Lego Dzīvnieku atlants

Autors: Rona Skēne

 

Atklāj pasaules dzīvniekus, būvējot LEGO! Lasi par visiem kontinentiem un to, kādi pārsteidzoši dzīvnieki dzīvo uz mūsu planētas. Gūsti iedvesmu no vairāk nekā 100 LEGO modeļiem dzīvnieku būvēšanai - no tīģera līdz bruņurupucim un no kamieļa līdz hameleonam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Sveika, Rūbij! Robots iet skolā

Autors: Linda Liukasa

 

Šī ir jau trešā bērnu grāmata no cikla “Sveika, Rūbij!”, kas palīdz bērniem jau no piecu gadu vecuma izprast, kā darbojas internets. Stāsti par Rūbiju un citiem tēliem ir rakstīti bez sarežģītiem terminiem, to vietā izmantojot interesantus stāstus, lai izskaidrotu, kā darbojas tehnoloģijas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Gribu būt dizainers

Autors: Daina Gāga -Ēķe

 

Teksta un ilustrāciju autore Daina Gāga Ēķe vienkāršā un rotaļīgā veidā iepazīstina bērnus ar dizaina pamatprincipiem un izstāsta par trīs dizaineru profesijām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

321 supergudrs fakts kas jāzina, pirms paliek 13

Autors: Matilda Māstersa

 

Lieliskā faktu enciklopēdija piedāvā 321 pārsteidzošu faktu par dzīvniekiem, zinātni, vēsturi, ģeogrāfiju un vēl daudz ko citu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Minecraft. Kartes

 

Izpēti "Minecraft" noslēpumaino pasauli skaistās pētnieka mūža garumā zīmētās dažādu apvidu kartēs. Esi gatavs varenam piedzīvojumam?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Minecraft. Okeānu ceļvedis

 

"Minecraft" okeānos var atrast dažnedažādus krāsainus brīnumus un retus dārgumus, taču izdzīvot šajā krāšņajā, bet bīstamajā vidē nebūt nav viegli. Oficiālais "Okeānu ceļvedis" palīdzēs uzzināt, kā elpot zem ūdens, kā atrast dažādus vērtīgus labumus, kā pieveikt sargus un citus dzelmes briesmoņus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Jautras rotaļas kopā ar mazajiem

Autors: Gunta Griķe

 

Krājumā apkopotas četrdesmit autores radītās muzikālās rotaļas. Autore pievērsusi īpašu uzmanību tam, lai katra rotaļa būtu kā miniatūra mācību stunda. Līdz ar to rotaļas ne tikai trenē muzikālas prasmes (dziedāt, ritmizēt), bet arī aicina izzināt apkārtni, iepazīt dabas un tehnoloģiskos procesus, apliecināt zināšanas literatūrā un vizuālajā mākslā, fantazēt, tēlot, dejot un vingrot, attīstīt ātru reakciju un domāšanu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Putnu dziesmas

Autors: Ilze Arne

 

Dziesmas bērniem ar klavieru pavadījumu dziedāšanai duetos, ansambļos, koros.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kripatiņa. Mazās skudriņas ceļojums

 

Vai arī vismazākie no mums var paveikt lielas lietas un piedzīvot elpu aizraujošas dēkas? Var, ja vien mājās gaida mīļa ģimene un ceļā palīdz krietni draugi. Niecīgākā skudru valstības iemītniece - mazā, bet drosmīgā Kripatiņa - ļoti vēlas palīdzēt “lielajiem” viņu nopietnajos darbos, taču netīšām apmaldās un uzsāk piedzīvojumiem bagātu ceļojumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Mazā mārīte un viņas draugi.

Autors: Birgita Nikolasa

 

Mazā mārīte apciemo draugus – pļavas, dīķa un mežmalas iemītniekus. Viņa satiek ezīti, vāveri ar kuplu, pūkainu asti, čaklo bitīti un daudzus citus dzīvnieciņus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Poķu grāmata

Autors: Edgars Valters

 

Pasaka par neparasto poķu tautu, kuras prototipi ir gan Latvijā, gan Igaunijā sastopamie grīšļu ciņi. Grāmatā atklājas autora mīlestība pret dabu un pārliecība, ka cilvēkam jādzīvo saskaņā ar to.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Runājošie suņi

 

Runājošie suņi dzīvo neparastā Rīgas nostūrī, ko mēdz dēvēt par Maskačku. Viņi ir tās sargi, kam nepaslīd garām arī Jēkaba Putna, Rīgas centra zēna, ierašanās. Jēkabam jāpavada nedēļa pie radiem Maskačkā, bet viņa pašpārliecinātā māsīca Mimmi par to nemaz nav sajūsmā. Jēkabs grib būt arhitekts tāpat kā tētis, zīmē savas sapņu pilsētas un tic, ka sapņi piepildās. Suņi sāk novērot Jēkabu, taču atklājas citi satraucoši jaunumi: pazudusi runājošo suņu vadoņa Bosa māsa Sniedze. Turklāt Maskačkā gaidāmas lielas pārmaiņas: uzņēmējs Rausis plāno romantisko priekšpilsētu pārvērst bezpersoniskā debesskrāpju rajonā. Suņi un bērni draudzīgā komandā mēģina stāties ceļā Rauša plāniem un atrast Sniedzi. Vai izdosies?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vaukundze un klaidulis

 

Vaukundzes un Klaiduļa piedzīvojumi ir visu laiku iecienītākais mīlestības stāsts, kas radīts 1955. gadā. Šī jaukā grāmata ar oriģinālajām ilustrācijām ļaus jums atkal iejusties brīnumainajā suņu pasaulē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Pazudušajiem pa pēdām. Zilā sila pasakas

Autors: Maija Stepēna

 

Gaidītā tikšanās ar rūķīšiem un pasaku māmiņu lasītāju iebur apbrīnojamos notikumos un neticamos piedzīvojumos. 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Es esmu Hanija, 3

Autors:    Silvana De Mari

 

Hanija, tumsas radīta būtne, ir dzimusi ar uzdevumu kaitēt pasaulei. Kopš paša pirmā dzīves mirkļa viņa pilnībā apzinājās realitāti, taču nepazina mīlestību, draudzību, prieku.

Mātes līdzcietība nosargāja viņas dzīvību, bet stāsti par Gaismas Bruņinieku baroja viņas garu. Hanija, skarba, dzēlīga, sarkastiska un vientuļa, pamazām pieredz, kā viņā dzimst mīlestība, draudzība un līdzcietība. Reizē ar šīm jūtām dzimst arī brīvā griba. Hanija ir izdarījusi izvēli.

Tagad pēdējā sadursmē ar Tumšo Kungu viņai vajadzēs cīnīties, liekot lietā tikai cilvēciskus ieročus: drosmi, gudrību un mīlestību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Priecīgus Ziemassvētkus, mīļie mošķi! Aguss un mošķi.

Autors: Žaume Kuponss, Liliana Furtuņa

 

Bērnu iemīļotie grāmatu varoņi - Aguss Pianola un jautrie mošķi - atgriežas! "Priecīgus Ziemassvētkus, mīļie mošķi!" ir sērijas ceturtā Latvijā iznākusī grāmata. Lasītāju tā ierauj dinamiskā Ziemassvētku glābšanas misijā. Stāstu papildina gaumīgs, asprātīgs komikss, kas ne tikai izklaidē, bet arī bagātina iztēli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Ceriņslotas zīmējumi

Autors: Andra Manfelde

 

Grāmata ir stāsts par divām draudzenēm - kārtīgo Annu ar gaišajām bizēm un rudmati Katrīnu. Kādu dienu, abām bizojot apkārt pa pilsētu, viņas pamana, ka lietām pazudušas ēnas, mājām nav visu sienu - tās ir kā dekorācijas, turklāt pazuduši pieaugušie! Bet tad rēgainajā pilsētā, braucot uz asfalta ruļļa, ierodas Karr...Karmen un ar sakaltušu ceriņzaru uz kādas mājas sienas uzzīmē melnu traipu, kas pamazām plešas lielāks un tumšāks, un kā upe aizvirpuļo pa pilsētu, pārklājot visu tumšā putekļu mākonī...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Garā pupa 2019

 

Dzeja gadagrāmata bērniem ,,Garā pupa” rāda mūsu laiku-dzejoļus un atdzejojumus, kas latviešu valodā tapuši tieši šogad.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Brīnamkale. Moriganas Kraukles izaicinājums

Autors: Džesika Taunzenda

 

Izsprukusi no nāvējoša lāsta un iekļuvusi prestižā maģiskā skolā, 12 gadus vecā Morigana Kraukle ir pārliecināta, ka tagad dzīve ies tikai uz augšu. Tomēr slepenajā Nekadbijas pilsētā mīklainos apstākļos sāk pazust iedzīvotāji un Moriganas jaunos draugus šantažē nezināmi ļaundari, draudot atklāt visiem Moriganas noslēpumu – viņa ir pirmā zināmā Brīnamkale kopš bēdīgi slavenā ļaundara Ezras Skvalla...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Uzņēmējdarbība iesācējiem

 

Atklāj, kādas pamazināšanas nepieciešamas, lai dibinātu savu uzņēmumu! Noskaidro, kā rast ideju uzņēmumam, kā apsteigt konkurentus un rīkoties ar naudu! Uzzini, kā uzņēmumi iekļaujas pasaulē: lasi par piesārņojumu, vispasaules piegādes ķēdēm, procentu likmēm un atbalsta sistēmām!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

101 aktivitāte brīvā dabā

 

Gribat zināt, cik daudz aktivitāšu varat izpildīt? Tad ķeraties klāt grāmatai un soli pa solim sākat pildīt dotos uzdevumus: izgrebt Halovīna ķirbi; doties dabas objektu medībās; aprēķināt, cik tālu ir negaiss; ziņot ar kabatas lukturīti; izveidot gliemežvāku zvēriņus; apgūt senu ķīniešu spēli – lēkāt ar gumiju; spēlēt pudeļu stabules; taisīt balona raķeti vai dubļu seju; nosūtīt ziņu ar semaforu; maisiņā audzēt zemenes; uztaisīt oļu domino; palaist izpletni; izveidot ziedu herbāriju; uztaisīt vēja zvanu; braukt pa viļņiem; sarīkot glāžu sacensības.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Animalium

Autore: Dženija Brūma

 

Uzzini, kā attīstījušās dzīvnieku sugas, izpēti dzīvnieku anatomiju un atklāj Zemes iemītnieku daudzveidību... Iepazīsti dzīvnieku pasauli visā tās diženumā!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Foto piedzīvojumi

Autors: Jans fon Hollēbens

 

Fotogrāfs Jans fon Hollēbens kopā ar teksta autoru Monti Pekhemu piedāvā izmēģināt dažādus jestrus trikus, ko izmanto savā darbā, lai padarītu fotogrāfiju par rotaļu. Grāmatā aprakstītie triki paredzēti bērniem, kuriem jau ir vismaz septiņi gadi, taču nodarbēs noteikti var iesaistīties arī jauno fotogrāfu mazākie brālīši un māsiņas. Un, protams, arī draugi, vecāki, skolotāji – jo radoši fotografēt ir jauki un jautri jebkurā vecumā.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Vai dzirdi, kā koki runā?

Autors: Pēteris Vollēbens

 

Vai koki naktī guļ? Un vai tie arī sarunājas? Kā tie elpo un kā tiek pie bērniem? Vai kokiem metas pumpas un vai tie karstumā svīst? Par ko stāsta putni, dziedot koku galotnēs? Kā darbojas meža internets un no kā mežā jāpiesargājas? Ja vēlaties uzzināt par kokiem un citiem meža iemītniekiem tādas lietas, kas ij sapņos nav rādījušās, ja vēlaties atklāt meža iemītnieku noslēpumus, savdabīgus ieradumus un izdzīvošanas trikus, dodieties līdzi grāmatas autoram ekspedīcijā uz mežu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kas te dzīvo? : iepazīsti Latvijas dabu!

 

Grāmata pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem saistošā un populārā veidā palīdzēs iepazīt Latvijas ekosistēmas. Grāmatā aprakstīti raksturīgākie sauszemes un ūdens iemītnieki un augi, kā arī ievietoti interesanti fakti. Lasītāji uzzinās, kā sauc visus pļavas augus kopā, kādi dzīvnieki rosās ūdeņu tuvumā, iepazīs lūgtus un nelūgtus dārzu un parku iemītniekus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Latvian Fairy Tales

 

This book is a collection of typical, popular and widely known Latvian fairy tales. However, some non-standard variants of these tales that are not usually included in collections were chosen in order to keep it more interesting. It may seem that the world of fairy tales -- harsh, and filled with ancient myths and echoes of epics -- may not be entirely suited to, or understandable by, children. There is only one story in this collection of twelve tales in which someone doesn’t meet his death, and three stories with, essentially, walking dead or with a corpse under a spell, and in the rest of the tales the heroes ruthlessly hack off the many heads od fragons and devils, giants and witches.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Meža muzikanti 

Autors: Jasmina Peppiatt

 

Āpsis zina, ka viņš varētu būt lielisks mūziķis, ja vien netraucētu trokšņainie kaimiņi. Tad Āpsim rodas ideja: kā būtu, ja skaņas apvienotu? Laiks dibināt grupu “Meža muzikanti”!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Rotaļlietu stāsts 4 : kinostāsts

 

Kad Dakšiņš, kurš pret savu gribu ir kļuvis par rotaļlietu, pievienojas Vudijam un pārējiem, visi kopā dodas aizraujošā ceļojumā. Vai piedzīvojums kopā ar seniem un jauniem draugiem palīdzēs kovbojam labāk izprast, kāda ir rotaļlietu patiesā būtība?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Kā dundurs, muša, lapsenis un ods gandrīz atklāja Ziemeļpolu

Autors: Inese Margēviča

 

Grāmatā ir stāstīts par mazu, bet sparīgu kukaiņu piedzīvojumiem, kuri nejauši atrod saplēstu lapiņu ar tekstu. Tajā pieminētais Ziemeļpols iekvēlina viņu prātus un kļūst par mērķi, kurš noteikti jāsasniedz. Kaut arī varētu mierīgi gulēt puķēs un skatīties mākoņos. Kā viņiem klājas dodoties pretim iecerētajam mērķim ? Dažādi, jo ceļā ir jāsastopas ar grūtībām un pārpratumiem. Tur ir bīstama, mušu sadedzināt kāra lampa, mulsinošs izkusis saldējums, staigns, slepkavniecisks rūgušpiens un kārdinoša milzu torte, mežacūkas un visbeidzot - arī neciešams sals. Te parādās ceļotāju tik atšķirīgie raksturi – ne tikai ziņkārība, slavaskāre, ēdelība, bet arī drosme, izpalīdzība un aizrautība. Kopā viņi lieliski tiek galā ar ceļā uz mērķi sastaptajām briesmām. Galvenais – viņi nav vienaldzīgi viens pret otru un pret citiem ceļā satiktajiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Salmenīte, Čībiņa un ērmīgais eņģelis

Autors: Sinika Nopola, Tīna Nopola

 

Čībiņa pierunā lādzīgo kaimiņu tanti Halisi parotaļājoties “eņģeļos”. Nepatikšanas sākas brīdī, kad ceļā no skolas vecāko māsu Salmenīti nobiedē ērmīgs milzu putns. Ciema policists Speķanaba un Briļļutārps ķeras pie izsekošanas. Vai tiešām atkal vainīgas mazās Čībiņas draiskulības?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Šušnirks un pazemes bubuļi

Autors: Arno Jundze

 

Tas ir asprātīgs stāsts bērniem par košo, neparastiem personāžiem un aizraujošiem notikumiem bagāto pasauli - Ķiparzemi. Lai gan šai pasaulē valda labestība, tomēr tas neliedz varoņiem doties īstos piedzīvojumos un reizumis iekulties arī īstās nepatikšanās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Izmeklē Kviatkovskis. Košļeņu sazvērestība

Autors: Jirgens Banšeruss

 

Kviatkovskis vienmēr ir bijis privātdetektīvs - jau kā bēbītis viņš smilšu kastē spēja atrast katru noklīdušo rotaļu klucīti. Viņam allaž ir bijis labs deguns uz tādām lietām. Iedvesmai Kviatkovskim ir vajadzīgs piens un košļājamā gumija, turklāt viņš ir iecienījis vienu konkrētu marku, jo visas citas garšo kā vecas pazoles. Kādu rītu atklājis, ka košļājamās gumijas paciņa ir tukša, Kviatkovskis dodas uz kiosku, lai papildinātu krājumus. Un te nu izrādās, ka košļeņu nav, jo tās dīvainā kārtā no kioska pazūd. Kviatkovski sagaida izaicinājums - jāizdibina košļeņu pazušanas noslēpums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Izmeklē Kviatkovskis. Šerloka pīpe

Autors: Jirgens Banšeruss

 

Pilsētā vēris durvis jauns detektīvmuzejs? Kviatkovskim tas jāredz! Uzreiz pēc muzeja apmeklējuma pie Kviatkovska vēršas tā īpašnieks: nozagts visvērtīgākais eksponāts - Šerloka Holmsa pīpe. Uzņemties šo izmeklēšanu Kviatkovskim ir goda lieta. Pēdas taisnā ceļā aizved viņu pie zagtās mantas, un lieta ir ātri atrisināta. Taču kaut kas īsti nav kārtībā. Okšķera intuīcija Kviatkovski nav pievīlusi....

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Lielais Neits līksmo no sirds

Autors: Linkolns Pīrss

 

Kad skolas direktors lūdz Neitam uzņemties šefību par jauno klasesbiedru Brekenridžu Pafingtonu III, zēns ir lepns un apņēmības pilns... līdz patiešām SASTOP jauniņo. Vai Neitam nāksies vadīt laiku kopā ar kaitinošu nūģi? Vai varbūt viņa jaunais draugs būs īsta sabiedrības dvēsele un sagādās visiem kādu pārsteigumu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Trakas lietas jeb ieraksti policijas dežūržurnālā

Autors: Ieva Samauska

 

Nē, viņš nav ne Šerloks, ne Holmss, ne Megrē un pat ne tēvs Brauns. Bet tik un tā viņam ir tik daudz darba, ka viņš pieņem apmeklētājus no brokastīm līdz pat vakariņām. (Turklāt drīkst automātiskajā atbildētājā atstāt ziņas.) Kas viņš ir? Oooo, ja nebūtu viņa, daudzas trakas lietas varētu beigties pavisam bēdīgi...Atver grāmatu un iepazīsties!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

100% neoficiāls Fortnite ceļvedis prasmīgajiem

 

Esi labs "Fortnite Battle Royale" spēlētājs, bet gribi kļūt nepārspējams? Grāmatā atradīsi padomus, kā sasniegt jaunas virsotnes būvniecībā, varēsi izpētīt labākos tērpus un intresantākos emotus, kas ļaus tev izcelties. Grāmatā ir pat pārskats par spēlē pieejamajiem mīlīgajiem dzīvnieciņiem, kas tavu tēlu padarīs īpaši izteiksmīgu!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Roblox labākās lomu spēles

Autors: Alekss Viltšīrs

 

Gatavojies piedzīvojumiem! Šī grāmata kalpos par izsmeļošu ceļvedi, lai izdzīvotu uz vientuļas salas un mestos dārgumu medībās, lai atvērtu smalku restorānu un iejustos veterinārārsta lomā, cīnītos ar dabas stihijām, izbaudītu mācības Robloksijas vidusskolā un vēl daudz ko citu. Te atradīsi daudz izsmeļošu faktu, padomu un knifu, kā arī ekskluzīvas intervijas ar spēļu veidotājiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Kiosks

Autors: Anete Melece

 

Filmas un bilžu grāmatas varone Olga dienas vada, apkalpojot un uzklausot pircējus, šķirstot žurnālus un ilgojoties ceļot. Viņas sapnis ir nonākt siltajās zemēs un pie jūras baudīt skatu uz saulrietu. Kādu dienu nejaušu notikumu ķēde izvēršas tā, ka Olga ar visu kiosku iekrīt pilsētas kanālā, kas viņu aizpeldina tālu pasaulē — līdz pat kārotajai pludmalei ar palmām un sauli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Saturies, Sibilla!

Autors: Maija Laukmane

 

Grāmatas lappusēs tev pretim nākšu es, Marta Mazure, meitene no 9.b klases. Nepārtraukti mēģinu daudz ko izprast un neapmulst nezināmā priekšā. Par Sibillu un Nadīnu neteikšu ne vārda, jo tas, ko par abām domāju, ir pārāk grūti vārdos formulējams. Nadīna ir Sibillas ēna, bet Sibilla... Ja es prastu savas domas par Sibillu pasacīt vienā teikumā, tad nebūtu šī stāsta.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Māra

Autors: Osvalds Zebris

 

Osvalda Zebra romāns “Māra” ir par vidusskolēnu dzīvi un savas patības atrašanu. Skolā satiekas jaunieši, kuriem ir dažāda dzīves pieredze un izpratne par savu vietu pasaulē. Rakstnieks parāda, ka ikkatra paaudze, meklējot atbildes uz līdzīgiem jautājumiem, nonāk jaunās skarbās situācijās un pārbaudījumos.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Slepkabota dienasgrāmatas

Autors: Marta Velsa

 

Tas nav cilvēks. Tas nav persona. Ikviens par to labprātāk domātu kā par robotu, nevis cilvēka un mehānisma apvienotu konstruktu. To sauc par DrošVienību. Tomēr visi zina, ka tikai iebūvētais vadības modulis šķir to no slepkabota: baisas, pamatīgi bruņotas, ar pārcilvēcisku spēku un rokās iebūvētiem ieročiem apveltītas būtnes, kas varētu izsmērēt pa sienu savus apnicīgos un reizēm klaji muļķīgos klientus...

Bet šī DrošVienība, uzlauzusi savu vadības moduli, labprāt pavadītu visu brīvo laiku, skatoties publiskos kanālos nospertus seriālus. Tikai diemžēl tas nav iespējams, jo tā klientiem draud briesmas, kurām tie nepavisam nav gatavi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Tik daudz ko teikt

Autors: Linda Tīmane

 

Šajā grāmatā ir apkopoti ilgā laika posmā sarakstītie dzejoļi. Te atradīsiet dažādas emocijas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Neuztraukšanās grāmata : aktivitāšu grāmata, lai nomierinātu prātu

Autors: Alise Džeimsa

 

Mēs visi mēdzam uztraukties. Šajā grāmatā atrodami padomi, kā padzīt uztraukumu, izliekot to uz papīra.
Zīmē, švīkā, raksti, ķēpājies un ņurci!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Fakti un rekordi

 

Fantastiski fakti, respektabli rekordi un interesanta informācija - šajā grāmatā viss ir rekorda cienīgs!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

101 lielisks burvju triks

 

Vai vēlies apgūt 101 aizraujošu burvju triku? Tu varēsi pārsteigt draugus ar patiešām viltīgiem kāršu trikiem un sajaukt viņiem prātu ar monētu mīklām. Varbūt gribi, lai dažādi priekšmeti te parādās, te pazūd? Iemācies klasiskos burvju trikus un fokusus ar auklu un gredzenu - draugi varēs vien minēt, kā tu tos paveici!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri