Jaunākās grāmatas

 

Nosaukums: Piktulis… šodien nav pikts!?

Autors: Aprilkind ., Barbara Van Den Špeilhofa, Stefans Prikens

 

 

Pavadīt visu dienu bez īgņošanās un dusmošanās? Vai Piktulis to spēj? Kāpēc gan ne? Un trollītis noslēdz ar saviem draugiem derības. Kad trollītim deguna priekšā tiek notiesāta visa gardā kūka, viņš valdās, jo grib uzvarēt derībās, turklāt zina dažus labus paņēmienus, kā tikt galā ar dusmām. Tomēr diena ir gara, un Piktulim priekšā vēl citi pārbaudījumi. Bet varbūt savaldīt dusmas nemaz nav tik labi un reizēm jāļauj tām vaļa?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Zogs

Autors: Džūlija Donaldsone, Aksels Šeflers

 

 

Apburošais pūķītis Zogs ir cītīgākais skolēns Pūķa kundzes skolā, bet viņam allaž neveicas. Īsti nepadodas ne uguns spļaušana, ne baisa rēkšana, nemaz nerunājot par princeses nolaupīšanu. Bet viņš satiek brīnišķīgu meitenīti, kas palīdz viņam tikt galā ar visiem savainojumiem. Izrādās, ka tā ir princese Pērle.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Nosaukums: Maziņš puncītī. Montes stāsti

Autors: Renāte Bēŗante

 

MONTES STĀSTU otrā pasaku grāmata ir kā turpinājums pirmajam stāstam, kurā Monte skaidroja, kur viņa bija, kad vēl nebija piedzimusi. Nu Monte ir gatava kļūt par lielo māsu un noskaidrot, kā zvaigznīte nokļūst mammas puncī un kā aug mazulis, vēl esot vēderā. Grāmatas stāstā atklājas bērna radošā iztēles daba un sirsnīgā vēlme izzināt pasauli ar vien no jauna.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Meža pasakas. Mežā

Autors: Tonijs Volfs

 

 

 

Tonija Volfa ilustrētās pasakas par svētku, prieka un smieklu brīnumaino pasauli.

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Meža pasakas. Rūķīši

Autors: Tonijs Volfs

 

 

 

Tonija Volfa ilustrētās pasakas par neticamiem izgudrojumiem, patiesu draudzību un dzīvi Rūķīšu mežā.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Punktiņš, punktiņš, komatiņš

Autors: Ojārs Vācietis, Pāvils Šenhovs

 

 

Grāmatas atjaunotais izdevums veltīts mākslinieka Pāvila Šenhofa simtgadei. Grāmata sagatavota pēc izdevniecības "Liesma" 1971. gada izdevuma.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Tonakt sākās ziema

Autors: Anna Elina Isvaro, Mira Malliusa

 

Lielais brālis ļoti gaida, kad mājās no dzemdību nama ieradīsies mazais brālītis. Tomēr viņš tā arī neierodas. Skaistā bilžu grāmata “Tonakt sākās ziema” no bērna viedokļa stāsta par sērām, kas pārņem ģimeni. Galvenā tomēr ir mierinošā doma par to, ka dzīve turpinās.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kas tev noticis?

Autors: Žuzeps Gregori, Sta Himeno

 

 

Jēkabs ir dzīvespriecīgs zēns, taču pēdējā laikā viņš uz skolu iet sadrūmis. Uz katru vecāku jautājumu viņam ir gatava atbilde. Bet vai viņš stāsta taisnību? Izpēti attēlus un noskaidro, kas notika patiesībā!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Asterikss olimpiskajās spēlēs

Autors: Renē Gosinī

 

 

Mazajā Gallijas miestā valda pilnīgs miers. Asterikss sauļojas savas būdas priekšā, visi guļ diendusu, laiskojas… Toties romiešu nocietināto nometni Akvārijā, šķiet, pārņēmis savāds satraukums. Vēstnesis ir atnesis ziņu no Romas! Jāgatavojas olimpiskajām spēlēm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pagalma detektīvs jeb Kas tad tas?

Autors: Agnese Vanaga

 

 

Kādu dienu pagalmā bērni atrod gulbja olu. Kurš to ir atstājis? Kurš to tagad izperēs? Varbūt viņu mājas mīlulis varētu palīdzēt nabaga pamestajai olai? Kaķim nenāk ne prātā mēnesi gulēt uz gulbja olas, tāpēc viņam jāatrisina nozaudētās olas mīkla.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Vecās savrupmājas noslēpums

Autors: Viktorija Zlatkina

 

Ko darīt, ja pilsētas parkā jūs atrodat apslēptus dārgumus? Skaidrs, ka lēkāt no prieka. Ir tikai viens āķis – dārgumi izrādās neīsti. Toties noslēpums, kas glabājas uzietajā skārda bundžā, ir pat ļoti īsts. Ja tas netiks atminēts, atradējiem uzglūnēs neveiksmes. Tā arī notiek – likstas sāk uzbrukt jau nākamajā dienā! Desmitgadīgajai Karolīnai, sauktai par Karolinci, viņas draugiem un nenogurdināmajam labradoram Validolam nākas veikt pašiem savu izmeklēšanu, kurā netrūkst noslēpumu, piedzīvojumu un pakaļdzīšanās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Miška

Autors: Edvards van de Vendels, Anušs Elmans

 

"Miška" stāsta par afgāņu bēgļu ģimeni. Astoņgadīgās Roijas ģimenei beidzot ir sava māja un arī mājdzīvnieks – mīlīgs balts pundurtrusis, kuru Roija nosauc par Mišku. Trusītis kļūst par Roijas uzticības personu, kam meitene un viņas brāļi stāsta, ko piedzīvoja, bēgot no savas zemes – Afganistānas. Roijai bijuši tikai 3 gadi, kad sākās ģimenes bēgļu ceļš, viņa ne visu atceras. Māsiņas stāstu papildina vecākie brāļi – tā Roija, tāpat kā lasītājs, pati uzzina vairāk par savu dzīvi. Ļoti vienkārši bērniem tiek stāstīts par to, kāpēc nebija iespējams dzīvot Afganistānā un par visas ģimenes traumu. Bet tad kādu dienu Miška piepeši ir pazudis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Woodwalkers. Karaga pārvērtības

Autors: Katja Brandis

 

 

No pirmā skatiena Karags šķiet pavisam parasts zēns. Taču aiz viņa mirdzošajām acīm slēpjas kāds neticams noslēpums: Karags ir mainīgais – pa pusei cilvēks, pa pusei puma. Viņš ir uzaudzis Klinšu kalnu meža biezoknī un tikai nesen sācis dzīvot starp cilvēkiem. Jaunā dzīve viņam ir vienlīdz sveša un aizraujoša.
Kad Karags uzzina par Klīrvoteras skolu, slepenu internātu mainīgajiem, puisim rodas sajūta, ka viņš ir tur iederīgs. Hollija, nekaunīga rudā vāvere, un Brendons, bikls bizons, drīz vien kļūst par viņa draugiem. Un tie viņam lieti noder, jo mainīgo pasaule ir mīklu un briesmu pilna...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Meitene, vārdā Vilo

Autors: Sabīne Bolmane

 

 

Ko gan lai Vilo iesāk ar mežu? To viņa ir mantojusi no savas tantes Alvīnas. Un ne to vien – tante viņai ir atstājusi arī nelielu vēja sašķiebtu namiņu un, galvenais, savas burvju spējas. Bet vai Vilo vēlas pieņemt šo mantojumu ar visu, kas pie tā piederas? Turklāt viņai ir jāatrod vēl trīs meitenes, kurām arī piemīt maģiskas spējas. Tikai kur meklēt? Un pirmām kārtām – kā? Par laimi, Vilo nav viena, jo Rufuss, lapsa, vairs neatkāpjas no viņas ne soli.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Tik traki jau nav

Autors: Līva Vecvagare

 

 

Paula tā arī domāja, ka vidusskolas populārās meitenes viņu uz dzimšanas dienas svinībām uzaicināja ne jau draudzīgu jūtu vadītas. Un izskatās, ka sekas pēc tajās izpildītā garu izsaukšanas seansa izjūt tikai viņa. Diemžēl labākajai draudzenei par to stāstīt nedrīkst, un draugam acīs skatīties viņa vairs nespēj. Tāpēc meitenei nāksies pašai tikt skaidrībā par to, kas īsti notika un kā atkal panākt, lai dzīve piederētu viņai pašai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klanu suņi. Suņuvētra, 6

Autors: Ērina Hantere

 

 

Nikna cīņa ir sākusies, un neviens suns no tās neizspruks. Nežēlīgais savvaļas suņu vadonis ir pametis savu baru, un Saule ir ieņēmusi viņa vietu, kļūstot par jauno alfu. Suņi cer, ka beidzot spēs dzīvot mierā. Taču Naze un viņas asinssuņi negrasās atkāpties, iekams Leo draugi netiks iznīcināti, un Leo nomāc vīzijas par baismīgu nākotni. Pavisam drīz sāksies suņuvētra – pēdējā kauja…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Arī man ir savs telpaugs  

 

Grāmata būs praktisks palīgs mazajiem dārzniekiem vai pamudinās iekustināt savus “zaļos pirkstiņus” tos, kuriem augu pasaule vēl ir sveša. Mazie un lielie lasītāji te atradīs praktiskus padomus, kā kopt augus visu cauru gadu, kā rīkoties, kad augs saslimis, kā atpazīt populārākos telpaugus un pasargāt tos no dažādām likstām.

Soli pa solītim ar košo ilustrāciju un asprātīgo skaidrojumu palīdzību lasītājs varēs apgūt augu kopšanas zinības un kļūt par īstu puķkopi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Puišu grāmata. Tavs ceļvedis pubertātē

Autors: Nīna Brokmane, Ellene Stekene Dāle

 

Grāmatā tiek runāts par visu, kas būtu jāzina par pubertāti, lai jaunietim nevajadzētu gūglēt atbildes uz vissvarīgākajiem jautājumiem. Autores atklāj vērtīgu informāciju, min piemērus no dzīves un sniedz ieteikumus un padomus puišiem, kurām sākas pubertāte.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Tutas ābece

Autors: Elizabete Lukšo-Ražinska

 

Bilžu grāmata “Tutas ābece” aicina bērnus mācīties lasīt kopā ar Tutu un viņas rotaļu draugiem: Lapsu, Āpsīti un Feneku. Apgūt visus latviešu alfabēta burtus palīdzēs ne vien mākslinieces Ievas Kraules-Kūnas skaistās ilustrācijas, bet arī mīļi un jocīgi pantiņi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazā meža ābece

Autors: Jānis Baltvilks

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mēs esam brāļi un māsas

Autors: Andrea Erne

 

Bērni uzdod neskaitāmus jautājumus:

* Kāpēc brāļi un māsas strīdas?

* Kāpēc man tagad būs atkal mazs brālis? 

* Ko tu vari piedzīvot kopā ar brāļiem un māsām?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Puksītis. Otrā grāmata

Autors: Rasa Bugavičute-Pēce, Sandis Pēcis

 

Puksītis skapī sēž mīkstā tēta džemperu tronī un ar ķepiņām ik pa brīdim novelk gar mammas gaisīgo kleitu aizkariem – rozā, lillā, zaļš, dzeltens: te ir visas pasaules krāsas un absolūta drošība… Te var padomāt! Var padomāt par to, kāpēc šodien skoliņā nekas nevedās kā cerēts. Par to, ko nozīmē bolīties un būt vabolim Boliņam. Par to, kā dažreiz negribas klausīt vecākus un skolotāju Loretu. Un kā ar piedošanu? Jā, arī par to ežulim un viņa draugiem jāpadomā…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Es lasu ar prieku. Mazais spociņš

Autors: Otfrīds Preislers

 

Mazais spociņš katru nakti pamostas tieši spoku stundā. Reizēm viņš bezrūpīgi klīst pa Eilenšteinas pili, reizēm apciemo savu draugu ūpi Uhū. Bet kāda izskatās pasaule dienas gaismā? To gan mazajam spociņam gribētos redzēt.
Taču tad, kad šī vēlme piepildās, sākas satraucošs piedzīvojums, turklāt ne tikai viņam vien!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Princese, kas aizmuka no pasakas

Autors: Sāra Kekelienena, Neta Lehtola

 

Karalis ziņo, ka princesei Leonai laiks atdot roku kādam princim. Taču roka Leonai vajadzīga pašai, tāpēc izdomas bagātā meitene dodas galvu reibinošā piedzīvojumā, meklējot pati savu ceļu. Viņa sastop viszinošo Spoguli, Princesi uz zirņa, Varžu princi un vēl daudzus citus. Leona ir gatava palīdzēt visiem pasaku tēliem, galu galā viņu grūtībām mēdz būt pavisam vienkārši atrisinājumi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kitija un glābšanas operācija Mēnessgaismā

Autors: Pola Herisone

 

Kitijas ģimene ir pavisam īpaša: viņas mamma ir supervarone, un Kitija zina, ka kādu dienu arī viņa liks lietā savas īpašās spējas, lai kļūtu par supervaroni. Šī diena pienāk ātrāk, nekā domāts, kad pie meitenes guļamistabas loga uzrodas kaķis Figaro, lai lūgtu Kitijas palīdzību. Taču pasaule naktī ir biedējoša - vai Kitijai pietiks drosmes spert soli tumsā, lai dotos aizraujošā piedzīvojumā Mēnessgaismā?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mirabella dara nedarbus, 1

Autors: Herieta Mankāstere

 

Mirabella ir īpaša – viņa ir citāda. Pa pusei raganiņa, pa pusei feja – īsta palaidne! Mirabellas ģimene ir neparasta - mamma ir ragana, bet tētis nāk no feju dzimtas, tāpēc viņai ĻOTI patīk dažādi burvju nedarbi! Klāt lielās feju svinības, un tētis Mirabellai stingri piekodinājis uzvesties īpaši labi. Tomēr šī meitene ne vienmēr dara tā, kā likts. Patiesībā Mirabellai gluži labi patīk itin visur ienest kādu nebēdnības dzirksti. Turklāt, ja viņa izmantotu vienu mazu, mazītiņu raganburvestībiņu, nu kas gan varētu noiet greizi??! Mirabella ir pārliecināta, ka dažas raganīgas burvestības svētkus padarīs krietni aizraujošākus…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mirabella pārkāpj noteikumus, 2

Autors: Herieta Mankāstere

 

Atsākas mācības raganu skolā, un Mirabella apsolās nedarīt nedarbus… Tomēr burvju dziru gatavošanas stundā viņai gadās misēklis – un neveicas arī lidošanas treniņā. Izskatās, ka Mirabella atkal ir sastrādājusi pamatīgas palaidnības. Vai kopā ar labāko draudzeni Karlotu viņa spēs visu vērst par labu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Draiskās raganiņas piedzīvojumi

Autors: Evija Kondrāte, Ilona Kondrāte

 

Biezu mežu vidū dzīvo Draiskā raganiņa ar savu draugu – kraukli Kargu. Viņai patīk ceļot apkārt un piedzīvot dēkas. Draiskā gan atrod draudzeni, gan sastopas ar bīstamiem pūķiem... Šajā grāmatā ir divas raganiņas, viens krauklis un daudz pūķu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Bedre

Autors: Evelina Dacjūte

 

Kādu vakaru meitenes tētis iet rakt bedri. Tik dziļu, ka pat nevar redzēt dibenu. Meitenei galvā dūc jautājumu spiets. Viņa baiļojas, ka, izracis tuneli līdz Āfrikai, tētis pazudīs – taisni tāpat kā vectēvs, kurš nesen nomira.
Grāmata "Bedre" stāsta par meiteni, kura zaudējusi vectēvu. Lai arī notikumi mūs aizved uz laiku pirms četrdesmit gadiem, arī mūsdienās notiek līdzīgi. Var atšķirties apģērbs un vide, taču bedre, kuru mūsos izrok tuva cilvēka nāve, ir tikpat dziļa un plata. Jo ilgāk dzīvojam, jo vairāk tādu bedru mūsu ceļā. Tās liecina ne tikai par zaudējumiem, bet arī par to, ka esam mīlējuši. Cilvēki aiziet, atmiņas paliek. Reizēm paliek arī neatbildēti jautājumi. Un gadās, ka no tiem dzimst grāmatas, kas palīdz rast atbildes uz šiem jautājumiem – un aizbērt bedri.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Lāču karalis

Autors: Vanesa Valdere

 

Mazā grizlilāču meitene Skauta tiek nošķirta no mātes, un nu viņai ar visu jātiek galā vienai pašai. Līdz ziemai viņai ir jāizaug par īstu grizlilāceni. Skauta iet pa pēdām gigantiskam, vecam grizlilāču tēviņam un slepus no viņa mācās, kuriem augiem piemīt dziedinošas spējas, kā apzagt vāveres un kā nokļūt pie Mežonīgajiem ūdeņiem. Skauta sāk ceļojumu, kurā viņu gaida daudz piedzīvojumu un dzimst it kā pilnīgi neiespējama draudzība. Drīz vien koku lapas sāk krāsoties un pavisam tuvu ir brīdis, kad sarežģījumi atrisināsies, jautājums tikai – kā?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Garšīgie stāstiņi

Autors: Solvita Velde

 

Vai zinājāt, ka tomātus reiz audzēja dobēs kopā ar rozēm un Austrālijā ir milzīgs ananass – skatu tornis? Lasītāji varēs noskaidrot, kad iecienītos dārzeņus, augļus un ogas cilvēki sāka ēst, kādas tradīcijas ir dažādās valstīs, kādi ir ievērojamākie rekordi šo gardumu apēšanā vai izaudzēšanā un kāpēc tos veselīgi iekļaut savā ēdienkartē. Grāmatas lappusēs dzīvojas mīlīgā kaķenīte Koko, kas piedalās aprakstītajos notikumos un aicina bērnus izmēģināt desmit gardas receptes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Reiz bija un reiz būs    

Autors: Johanna Šaible

 

Pirms miljardiem gadu veidojās zemes virsma. Pirms vairākiem tūkstošiem gadu cilvēki uzbūvēja ko patiešām lielu. Pirms mēneša vēl bija rudens. Cikos tu celsies rīt no rīta? Kā tu nākamgad svinēsi dzimšanas dienu? Kādu nākotni tu vēlies? Grāmata liek domāt plašā mērogā, sasaistot sevi un savu personisko, tuvo apkārtējo pasauli, ar visu zemeslodi, dabas un cilvēku eksistenci kopumā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Peppa Pig. Ģimenes salidojums

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Kociņvīrs

Autors: Džūlija Donaldsone, Aksels Šeflers

 

Stāsts sākas pavisam rāmi. Kociņvīrs dodas savā dienišķajā rīta skrējienā un pēkšņi tiek ierauts nebeidzamu notikumu virknē. Viņš nokļūst visdažādākajās vietās un lomās. Tikmēr viņa karstākā vēlme paliek nemainīga – nokļūt mājās pie mīļotās Kokģimenes.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Supertārps

Autors: Džūlija Donaldsone, Aksels Šeflers

 

Supertārps ir varen garš un lokans slieku puisis. Viņš ir visdaudzveidīgākais varonis pasaulē, jo spēj tapt par lecamauklu, laso, makšķerāķi, šūpolēm, vilcienu un vēl, un vēl! Supertārps steidzas palīgā, kad citi dzīvnieki nokļuvuši grūtībās, un viņam vienmēr rodas atjautīgs risinājums. Bet tad pienāk brīdis, kad grūtībās nokļūst pats Supertārps – viņu nolaupa burvis Ķirzaks. Protams, visi draugi dodas Supertārpu glābt.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mortīna

Autors: Barbara Kantīni

 

Mortīna ir maza meitene, bet pavisam atšķirīga no citām. Viņa ir zombijmeitene. Mortīna dzīvo Drupu muižā kopā ar tanti Nelaiķi un savu draugu – albīnu kurtu, vārdā Drūmis, no kura nekad nešķiras. Mortīna ļoti vēlas sadraudzēties ar sava vecuma bērniem, ar kuriem varētu spēlēties un izklaidēties, bet viņai ir stingri aizliegts rādīties citiem acīs, lai nevienu nenobiedētu.  Bet reiz pienāk piemērots gadījums – Helovīna svētki! Mortīnai pat nav vajadzīgs kostīms…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mortīna un briesmīgais brālēns

Autors: Barbara Kantīni

 

Mortīna un viņas labākais draugs, albīns kurts Drūmis, dzīvo kopā ar tanti Nelaiķi un aizvada laiku, spēlējoties ar Drupu muižas spokiem. Tomēr kādu dienu notiek kaut kas negaidīts – muižā ierodas ciema bērni, Mortīnas draugi, kas saņēmuši noslēpumainu ielūgumu, savukārt tante Nelaiķe pazūd bez pēdām. Vai tas ir saistīts ar briesmīgo brālēnu Dilbertu, kurš nule atbraucis ciemos?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Urmels no Ledus laikmeta. Es lasu ar prieku

Autors: Makss Krūze, Ginters Jakobs

 

Profesors Tibatongs un viņa runājošie dzīvnieki ir pārsteigti. Viņu skaistās salas krastā ir izskalots aisbergs, un tajā ir iesalusi ola! Dzīvnieki to pārmaiņus perē, un tad no tās izšķiļas… neticams retums – Urmels. Tā ir īsta sensācija! Par to drīz uzzina arī karalis Čiks no Pumpolonijas. Viņš grib Urmelu notvert!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Apzagta Krupja kundze. Brāļu Sesku detektīvaģentūra  

Autors: Agija Staka

 

Brāļu Sesku detektīvaģentūrā daudz darāmā. Jāatrod, kas apzadzis Krupja kundzi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Otrais koncerts

Autors: Anna Vaivare

 

Šis ir stāsts par meiteni Agati, kas ļoti uztraucas par pirmo uzstāšanos, spēlējot čella solo orķestra koncertā. Tas ir stāsts par pirmo lielo izaicinājumu jaunās mūziķes dzīvē: šaubas par savām spējām raisa teju nepārvaramas bailes kļūdīties un ir nopietns pārbaudījums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Nosaukums: Es Tevi gaidīju

Autors: Maira Dobele, Rebeka Lukošus

 

Komikss stāsta par cilvēka un viņa mīļdzīvnieka attiecībām. Katram suņa saimniekam atpazīstamās, vienkāršās dzīves situācijās galvenais varonis ir suns vārdā Švamme, kurš vienmēr uzticīgi gaida savu saimnieci Vilmu. Vilma ir vecāka sieviete ar lielu dzīves pieredzi. Viņa vienmēr atrod veidu, kā Švammes suniskos nedarbus virtuvē vai priekšnamā uztvert pozitīvi. Viņi abi viens otram palīdz nomierināties un sakārto ikdienu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Dogmens. Āķīgais ķēriens 22

Autors: Deivs Pilkijs

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Cerību burbuļi

Autors: Pērs Aksels Prics

 

Šī ir grāmata – saruna! Visa bērna dzīve, atainota sirsnīgos un rotaļīgos pantos: no pavisam mazītiņiem notikumiem un piedzīvojumiem līdz pat lieliem un nopietniem. Tāpat kā ikdienā, te nopietnība mijas ar blēņām, paklausība ar palaidnību un asaras ar smiekliem, rādot ikvienam mazam cilvēkam, ka viņš savās domās un sajūtās nav vientuļš.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Katrīnas karš

Autors: Žilija Bijē, Klēra Fovela

 

Grāmata ir apjomīgs un aizraujošs, patiesos notikumos balstīts komikss pusaudžiem un jauniešiem, kas vēsta par kādas talantīgas jaunas fotogrāfes likteni Francijā 2. pasaules kara laikā. Šis dokumentālais vēstures stāsts palīdzēs paplašināt izpratni par 2. pasaules karu un holokaustu,  kas skāra visu Eiropu, par cilvēku izvēlēm un rīcību šādās smagās situācijās. 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Koralīna. Grafiskais romāns

Autors: Nīls Geimens, P. Kreigs Rasels

 

Ieejot pa kādām durvīm ģimenes jaunajā dzīvesvietā, Koralīna nonāk citā mājoklī, kas ir apbrīnojami līdzīgs viņu pašu dzīvoklim (tikai labāks). Taču tur meitene sastop citu māti un citu tēvu, kuri vēlas, lai Koralīna paliek pie viņiem kā viņu mazā meitiņa. Viņi grib Koralīnu pārveidot un nekad vairs nelaist projām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Brigitas kaķenīte

Autors: Joanna Rudņanska

 

Grāmatā aplūkoti Otrā pasaules kara notikumi ar bērna acīm. Brigitai un viņas ģimenei jādodas uz geto, un viņas kaķenīte pagaidām nokļūst pie sešgadīgās Helēnas. Meitene un viņas kaķis ir liecinieki tam, kā “karš visu pārvērš”, pirmām kārtām jau cilvēku attiecības. Tā ir grāmata, kas šķiet vienkārša, taču ir pārsteidzoši dziļa, bagāta ar metaforām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Operācija SOS

Autors: Laima Poga

Mūsdienu intensīvajā dzīves ritmā skolēni aizvien biežāk saskaras ar mobingu – īpašu vardarbības veidu, kurā ietekme un vara klasē tiek iegūta uz fiziski vājāko, citādi domājošo, pārlieku jūtīgo un ārēji atšķirīgo vienaudžu rēķina. Pretstatā mobinga graujošajai ietekmei, grāmatā ir ieskicētas iespējas, kā ar līdzjūtības un labestības palīdzību veidot sirsnīgu un draudzīgu klases kolektīvu, kurā tiek atzītas patiesas vērtības.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Es jau protu skaitīt. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

Izzinoša grāmata bērniem sērijā Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? (Juniors 2-4 gadi). ‍Ko var saskaitīt? ‍Skaitīsim no 1 - 10? ‍Kuram vairāk, kuram mazāk? ‍Kā var pierakstīt skaitļus ar cipariem? ‍Kurš ir pirmais un kurš ir otrais?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mūsu ēdiens. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem: kāpēc mēs ēdam un dzeram? ‍Kas organismam nepieciešams? ‍Ko cilvēki ēda senāk? 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kika Mika visai ģimenei. Receptes

 

Kas gan ir noticis, ka Kika Mika iet gulēt, apsējusi virtuves priekšautu, tētis staigā apkārt ar miltiem klātām uzacīm, bet mamma un vecmāmiņa veido arvien jaunus iepirkumu sarakstus? Viņi ir atklājuši, kādu baudījumu var sagādāt ēdiena gatavošana.

Kāpēc? Jo atklājās, ka pagatavot gardu un veselīgu maltīti ir ne tikai ātri un vienkārši, bet arī aizraujoši.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kukaiņi un zirnekļi. Grāmata ar lukturīti

 

Interaktīva grāmata, kas ļauj lasītājam iepazīt dzīvnieku pasauli, pašam sameklējot un "izgaismojot" grāmatas tēlus. Uzmeklē kukaiņus, dzīvniekus, virszemes un pazemes radības un esi īsts dabas pētnieks!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Dzīvnieki laukos. Grāmata ar lukturīti

 

Šajā grāmatā var uzzināt visu par lauku sētas iemītniekiem, viņu dzīvi un paradumiem. Lai vieglāk atrastu atbildes uz jautājumiem, grāmatai ir pievienots lukturītis. Virzot lukturīti zem tumšās lapas, attēls izgaismosies.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mana kaķu un kaķēnu grāmata

 

Grāmata iepazīstina ar daudzveidīgo un brīnumaino kaķu pasauli, kā arī sniedz informāciju par populāro mājas mīluļu kažoku, tā kopšanu, ķermeņa valodu, instinktiem un rakstura iezīmēm.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mana suņu un kucēnu grāmata

 

Grāmata iepazīstina ar daudzveidīgo un interesanto suņu pasauli: ar aktīvo Džeka Rasela terjeru, draudzīgo zeltaino retrīveru, mīlīgo vācu dogu, dzīvespriecīgo mopsi, uzticīgo sanbernāru, mazajiem suņukiem - čivavu, šicū, punduršpicu un daudziem citiem, kā arī sniedz informāciju par četrkājaino mājas mīluļu kažoku, tā kopšanu, ķermeņa valodu, instinktiem un rakstura iezīmēm.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Superpuņķis. Nedēļa vai arī septiņas dienas

Autors: Žaume Kuponss, Beatrisa Kastro

 

Uzzini visu par iesnām un puņķiem kopā ar Superpuņķi! Apčī! Plānotās brīvdienas kopā ar Oskaronkuli izčabēja, jo biju saaukstējies. Onkulis piezvanīja ārstam, bet pēc zvana viņš vairs nekur nebija atrodams. Tā vietā istabā uzradās supervaronis Superpuņķis, kurš man pastāstīja daudz jauna par puņķiem, vīrusiem, iesnām

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kad mazie zvēriņi ir dusmīgi

 

Arī mazi zvēriņi mēdz būt dusmīgi. Tad tie sit ar dūri pa spilvenu, sper pa grīdu vai nevaldāmi lēkā apkārt. Lielās dusmas drīz aizmirstas, ja nokļūsti māmiņas siltajās rokās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Ekskavators. 2-4 gadi. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Viss par zemnieku saimniecību. 4-7 gadi. Kādēļ? Kāpēc? Kā tā?

Kas ir zemnieku saimniecība? ‍Kā izskatās govju kūtī? ‍Kādi darbi veicami zemniekam? ‍Kāda tehnika palīdz darbā uz lauka? ‍Kas ir bioloģiskā zemnieku saimniecība?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kucēni glābj gadatirgu. Paw Patrol

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kucēni meklē pūķa zobu. Paw Patrol

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Astoņkājis fotografē

Autors: Hana Šū

 

Grāmatas galvenais tēls Astoņkājis ir draudzīgs, dzīvespriecīgs un arī elegants varonis, kuram vienmēr ir daudz ideju aizraujošai laika pavadīšanai. Šajā grāmatā Astoņkājis nolēmis nofotografēt katru savu draugu. Viņam tas diez kā nevedas – vienā bildē redzama tikai aste, bet citā – auss. Taču draugi neņem ļaunā un ir ar mieru nofotografēt Astoņkāji pašu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Daudz laimes, astoņkāji!

Autors: Hana Šū

 

Grāmatas galvenais tēls Astoņkājis ir draudzīgs, dzīvespriecīgs un arī elegants varonis, kuram vienmēr ir daudz ideju aizraujošai laika pavadīšanai. Šajā grāmatā Astoņkājis svin savu dzimšanas dienu, un viesi sadāvina viņam daudz augļu – tik daudz, ka beigās top augļu torte. Bet ne tikai! Grāmata gluži neviļus iemācīs Astoņkājim skaitīt līdz desmit. Un lasītājam arī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Astoņkājis spēlē paslēpes

Autors: Hana Šū

 

Grāmatas galvenais tēls Astoņkājis ir draudzīgs, dzīvespriecīgs un arī elegants varonis, kuram vienmēr ir daudz ideju aizraujošai laika pavadīšanai. Šajā grāmatā attēlots, kā notiek zemūdens paslēpju spēle. Visi draugi meklē Astoņkāji, bet beigās Astoņkājis – viņus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Astoņkājis tirgo lietussargus

Autors: Hana Šū

 

Grāmatas galvenais tēls Astoņkājis ir draudzīgs, dzīvespriecīgs un arī elegants varonis, kuram vienmēr ir daudz ideju aizraujošai laika pavadīšanai. Bet ko sadarīt, kad līst? Izrādās, Astoņkājim ir mazs autoveikaliņš ar veselu kolekciju visdažādāko lietussargu. Neviens nepaliek bešā, pat skudras!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Astoņkājis sacenšas

Autors: Hana Šū

 

Grāmatas galvenais tēls Astoņkājis ir draudzīgs, dzīvespriecīgs un arī elegants varonis, kuram vienmēr ir daudz ideju aizraujošai laika pavadīšanai. Šajā grāmatā Astoņkājis izaicina draugus sacensties. Katrs izceļas ar ko īpašu – žirafei ir visgarākais kakls, gailis ir visskaļākais, pūce prot vislabāk grozīt galvu, taču beigās Astoņkājis visus pārspēj – viņš viss spēj ielīst nelielā pudelē!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Lapsas dzimšanas diena

Autors: Elizabete Lukšo-Ražinska

 

Sirsnīga grāmata ar savām skaistajām ilustrācijām un bērnu iemīļotās varones Lapsas piedzīvojumiem saistīs kā lielākos, tā arī pašus mazākos lasītājus. Grāmata ik vakaru būs lielisks palīgs vecākiem, lai kopā ar Tutas draudzeni Lapsu čučēt noliktu savu mazuli.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Zaķēni. Mani stāsti miedziņam

 

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Zaķu Lieldienas

 

 

Zaķēni visu gadu gaida savus mīļākos svētkus - Lieldienas. Tad viņi krāso olas, izmantojot dažādus materiālus.

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Pīle, Nāve un tulpe 

Autors: Volfs Erlbruhs

 

Meditatīva bilžu grāmata, kas apcer miršanu un samierināšanos ar nāves neizbēgamību, pieņemot nāvi kā dzīves daļu. Autors tam izmanto stāstu par Pīli, viņas iepazīšanos un kopā pavadīto laiku ar personu, kas pati sevi dēvē par Nāvi. Savā veidā šī bilžu grāmata sasaucas ar viduslaikos radušos danse macabre žanru – “nāves deju”, kuras mērķis ir cilvēku, lai kādā vecumā viņš tobrīd būtu, konfrontēt ar domu par nāves klātbūtni. Taču autors to izdara ārkārtīgi rāmi un saudzīgi, ar sirsnību un humoru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Lille meklē Laimi 

Autors: Luīze Gulbe

 

Elfu meitēns Lille un zeltlācītis Laimis dzīvo plaša ezera vidū uz pavisam baltas salas. Viņi vada dienas saskaņā un priekā, līdz salā uzrodas ciemiņš, kas visu sagriež kājām gaisā. Kad Laimis pazūd, Lillei ir jādodas pāri ezeram viņu meklēt. Ausainīte iekuļas sērotāju purvā un uzzina, cik saldas un kārdinošas var būt skumjas un žēlošanās, dusmojas uz mūžamežu, jo dusmoties reizēm ir pirmais, kas ienāk mums prātā… Visbeidzot viņa nokļūst briesmīgā, tumšā alā, kur slēpjas patiesība, un stājas pretī savām lielākajām bailēm. Taču galvenais šajā dēkainajā ceļojumā ir saprast, ka pat visbezcerīgākajos brīžos ir svarīgi saskatīt gaišas domas un sekot sirdsbalsij! Lille kļūst spēcīgāka, pieņemot savu pašas nejauko pusi, atpazīst īstu draudzību un ierauga mīlestību, kas ir mums visapkārt jeb, kā lielie cilvēki mēdz teikt, – gaisā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kas jūtām patīk?

Autors: Tina Oževiča

 

Kad iestājas miers? Kā izpaužas pateicība? Kā remdēt vislielākās bailes? Iepazīstiet jūtu pasauli, lai labāk to izprastu. Ieskatieties sevī – jūtas un emocijas ir daļa no jums!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kosmoss ir virs bēniņiem 

Autors: Linda Gabarajeva

 

Dzejoļu krājums sakņojas kontrastiem un detaļām bagātā, neizskaistinātā, bet brīnumainu notikumu un negaidītu pārvērtību pilnā bērnības pieredzē. Tai pievienojušās izjūtas par bērnību, kas vēlreiz ienākusi autores mājās, jau pa citām durtiņām – dzejoļos klātesoši ir arī vecāki, viņu bailes un nogurums, un liels, nopietns apbrīns, pieredzot savu bērna bērnību.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Šīlas dienasgrāmata jeb kā man laukos gāja

 

Šī ir grāmata, par kuru droši var teikt – viss notika tieši tā. Šīla ir pavisam reāla sunīte, kas dzīvo Rīgā, bet vasaras pavada laukos. Šīlas saimniece apkopojusi sunītes piedzīvojumu aprakstus un nosūtījusi uz izdevniecību. “Tā ir tāda liela māja, kurā strādā daudz cilvēku,” stāsta Šīla. “Īsti nezinu, kā tas viss darbojas, bet galā vienmēr rodas grāmata.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmata

Autors: Roksana Jendževska- Vrubela

 

Nav kaprīzāka takšeļa par Hipolitu Kabeli. Te viņš ieslīgst pārdomās, te šķobās virs ēdiena bļodiņas, te metas sevi žēlot, te… Ak, viņam, šim sunim, nu gan ir noskaņojumu vairāk kā blusu! Nav viegli būt ar viņu biedros. Tam nepieciešama gluži eņģeliska pacietība un neizsmeļamas miera rezerves. Un kam gan tādas ir? Kaķim Aloizam Runcānam, uzticamajam draugam, kurš bez vilcināšanās atbildēs uz katru izmisīgo ziņu, pabaros ar desiņām un palīdzēs sameklēt pazudušo noskaņojumu. Vai pat atdos savu sapni, jo ko gan draudzības dēļ neizdarīsi…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Maģisko zvēru skola 6. Arvien slapjāk!

Autors: Margita Auere

 

Piedzīvojumi maģisko zvēru skolā turpinās! Vasara, saule, peldbaseins! Mis Kornfīldas skolēni un maģiskie zvēri līksmi plunčājas baseinā – visi, izņemot Hatici, kurai bail no ūdens. Kā gan viņa nokārtos obligāto peldētprasmes eksāmenu? Arī Henrijs savu dzimšanas dienas ballīti rīko baseinā... Ballīte ir varen jautra, bet nākamajā rītā jubilārs ir pazudis bez pēdām. Kur gan ir Henrijs? Viņš ir apvainojies uz vecākiem, aizbēdzis no mājām un tagad mežā cīnās par izdzīvošanu. Par laimi, viņam palīgā ierodas... maģiskais leopards!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Operācija" Banāni"

Autors: Deivids Valjamss

 

Ir karš. Pār pilsētu līst bumbu lietus, bet mazais Ēriks izveido neparastu draudzību ar milzīgo gorillu Ģertrūdi. Taču, kad zooloģiskajā dārzā kļūst bīstami, Ērikam ir jādodas piedzīvojumā, lai izglābtu Ģertrūdi...

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Nosaukums: Klanu kaķi. Treju spēks: Izraidītais, 3

Autors: Ērina Hantere

 

Pār Pērkona klana barveža Ugunszvaigznes mazbērnu dzīvi klājas slepens pareģojums, taču par to zina tikai viens no trim. Sīļaķepu valdzina tā solītais spēks, un viņš domā, ka šī spēka atslēga slēpjas tālā pagātnē – pie senajiem kaķiem, kuri reiz mājoja mežā un tagad lodā viņa sapņos. Meklējot atbildes, Sīļaķepa dodas uz kalniem – Straujūdens cilts mājām. Arī Lauvuķepa un Asķepa jūt saikni ar kalniem savu iemeslu dēļ. Taču kalnos rodamas ne tikai atbildes, bet arī noslēpumi, tāpēc trīs kaķi var atklāt vairāk, nekā jebkad bija gaidījuši…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Mans ķermenis. Ar organisma sistēmu plakātu  

 

Dodies ceļojumā cilvēka ķermeņa dzīlēs! Sāc ar savām gudrajām smadzenēm un beidz ar pēdām, kas var izdalīt pat puslitru sviedru dienā. Apbrīnojami fakti palīdzēs viegli un jautri iepazīt tava organisma darbību, bet krāsainais plakāts sniegs priekšstatu par visām organisma sistēmām.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ņiprais lācēns

 

Grāmatā ir četras atmiņas spēles – katra trīs variantos – un daudz dažādu dzīvnieku attēlu. Katrā lapā ir daudz jaunu vārdu, un bērns varēs iepazīt un nosaukt gan dzīvniekus, gan priekšmetus lauku sētā, zoodārzā, okeāna dzelmē un parkā. Atmiņas spēles ir ērti lietot, jo kartītes izveidotas kā bīdāmi lodziņi.
Grāmata paredzēta, lai attīstītu bērna atmiņu un vērību, papildinātu vārdu krājumu un vairotu mīlestību pret grāmatām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kas tur ir? Bēe!

 

Burvīgi ilustrētā grāmatiņa iepazīstina ar dažādiem dzīvniekiem. Katrā atvērumā ir kāds pārsteigums mazajam lasītājam, viņam tikai jāpabīda bildītes. Tā darbojoties, bērns attīstīs smalko motoriku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Ziņkārīgais kucēns

 

Burvīgi ilustrēta grāmatiņa par kucēnu, kurš visu grib zināt. Katrā atvērumā ir kāds pārsteigums mazajam lasītājam, viņam tikai jāpabīda bildītes. Tā darbojoties, bērns attīstīs smalko motoriku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Troļļi 3. Ģimenes harmonija

 

 

Šajā krāšņi ilustrētajā stāstā satiec savus iemīļotos animācijas filmu varoņus un uzzini viņu neparastos piedzīvojumus! Tevi gaida tikšanās ar sen zināmiem un gluži jauniem troļļu pasaules iemītniekiem.
Vai Popija un Zars kopā ar brāļiem un draugiem spēs izglābt Floidu, kuru ir sagūstījuši slavenie popdziedātāji Velvete un Venērs?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Muris zoodārzā

Autors: Ruta Svaža

 

Muris varbūt ir pats populārākais vārds kaķim – kurš gan to nezina? Taču šajā grāmatā galvenā varone tomēr ir Baiba, kas kopā ar māmiņu dodas uz Zoodārzu. Protams, lai aplūkotu dažādus svešzemju dzīvniekus. Ne jau nu kaķi. Jo kaķi nemēdz uzturēties tādās vietās. Viss. Vairāk mēs nedrīkstam stāstīt.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Laupītājs Hocenplocs. Es lasu ar prieku

Autors: Otfrīds Preislers

 

Laupītājs Hocenplocs ir īsts neģēlis - viņš nozog vecmāmiņas kafijas dzirnaviņas. Kasperls un viņa draugs Zepels grib katrā ziņā noķert laupītāju. Un zēni jau ir izdomājuši ēsmu, uz kuras viņš uzķersies - tā ir kaste, kas pilna ar zeltu!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Nosaukums: Skudriņa Kāpēcīte 5. daļa

Autors: Rasa Dmuhovskiene

 

Skudriņas Kāpēcītes ziemas piedzīvojumi! Meties sniegā un uzzini visu par dabu gada aukstajā laikā kopā ar skudriņu Kāpēcīti! Uzmanies nenosalt un neiekāpt... tad uzzināsi, kur! Vai zini, ko skudras ēd ziemā un kā tās saglabā siltumu? Kāpēc alnis nomet ragus? Kāpēc zaķis neredz, kas notiek viņam degungalā? Kā vāveres aste kļūst par izpletni?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Žirafīte steidz palīgā

Autors: Edgars Dūmiņš

 

Paraugies savā rotaļlietu plauktā! Izturies pavisam klusu un skaties vērīgi. Varbūt tur – tāpat kā grāmatā – spēļu dzīvnieki cep pīrādziņus, iet ciemos, ārstē slimniekus, dodas pie zobārsta, rīko sacensības, fotografējas, frizējas, brauc uz laukiem… Paskaties, vai arī starp tavām rotaļlietām ir kāda tikpat izpalīdzīga kā žirafīte Lība!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Mollis

Autors: Katri Kirkopelto

 

Mollis ir maza radībiņa ar lielu sapni. Viņš ilgojas pēc drauga. Ar draugu varētu sačukstēties par noslēpumiem, ķiķināt kā kutinātiem, murrāt no labsajūtas, ieklausīties klusumā vai sagriezt visu ar kājām gaisā. Kādu dienu pie Moļļa durvīm klauvē Mazais Sisu, un viss mainās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Pēnelopes zobu tracis

Autors: Sāra Kekeleinena, Rēta Niemensivu

 

Kad Pēnelope tīra zobus, citiem labāk ir paslēpties. Tūlīt pat visu vannas istabu klāj zobu pasta. Bet tīrīt zobus ir tik garlaicīgi! Kad kustēties sāk viens no Pēnelopes priekšzobiem, viņa aizdomājas. Kādi tad ir zobgrauži, kuru dēļ zobi katru dienu jātīra? Kas izaugs izkritušā piena zoba vietā? Un kādas izskatās zobu laumiņas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Melleņu lācis: sapņotāju kalendārs

Autors: Anastasija Volhovska, Jana Fefelova

 

Melleņu lācis dāvā maziem un lieliem sapņotājiem šo burvīgo kalendāru, kas ļaus piepildīt ikdienu ar interesantām nodarbēm, radīs gaišu noskaņojumu un atklās dažnedažādus noslēpumus. Piemēram, kurā dienā vislabāk stāstīt pasakas par pīlēm vai pētīt leduspuķes, kādu džemperi vilkt mugurā Oranžā noskaņojuma dienā, kā pareizi sasaukt mājup gājputnus un ko darīt Īkšķu virpināšanas dienā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Mazais pūķis Kokosrieksts un ceļojums uz Ziemeļpolu

Autors: Ingo Zīgners

 

Kokosrieksts, Matilde un Oskars Pūķu salas liedagā atrod no jūras izskalotu izvārgušu leduslāci. Kad viesis ir pabarots ar visādiem labumiem un mazliet atkopies, viņš sajūt mežonīgas ilgas pēc mājām – turklāt Pūķu salā viņam ir daudz par karstu! Tā nu Kokosrieksts un viņa draugi nolemj vest leduslāci Bjornu atpakaļ uz Ziemeļpolu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Zilla

Autors: Hokovs Ēvreoss

 

Ciemā grasās ierasties superbagātnieks Gailis un plāno uzcelt lielāko vistu fermu pasaulē. Ferma diemžēl ir plānota tieši uz tās zemes, kur atrodas supervaroņu koka mājiņa. Ir vēl kāda problēma: Zillas tētis ir tikko zaudējis darbu. Kārtības ieviešanai nepieciešams superspēks – bet vai šoreiz mūsu varoņi – Brūne, Melne un Zilla tiks galā?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Diena, kuru es pārvērtu

Autors: Laura Jambuševa

 

 

Šai bija jābūt izcilai dienai – mazā Marta dzimšanas dienai! Taču līst lietus, kūka ir pagalam un nekas nenotiek pēc plāna. Vai dienu vēl iespējams glābt?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Es gribu sunīti. Vienalga kādu

Autors: Kitija Krauzere

 

Grāmatas varone Millija, tāpat kā daudzi bērni, ilgojas pēc sava sunīša. Viņas skolā meitenes lepojas ar saviem sugas suņiem un apmeklē ar tiem smalkus suņu klubus. Milliju smalkuma jautājums neinteresē, viņa vēlas sev draugu. Kad Millijas māte beidzot tomēr piekrīt, abas dodas uz dzīvnieku patversmi, un tur Millijas jūtas iekaro mazs sprogains sunītis, kuram meitene dod vārdu Princis. Millijas savādais suns skolā kļūst par nežēlīga izsmiekla objektu. Millija nepadodas, no sava drauga neatsakās, un uzzina noslēpumu – Princis ir īpaši dižciltīgs japāņu imperatoru suns, turklāt viņš prot runāt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Baltā vilcene

Autors: Vanesa Valdere

 

Spēcīga vētra plosās upes ielejā, kad pasaulē nāk pieci vilcēni. Pēdējais ir mazītiņa vilcenīte. Tieši viņa nolemj kļūt par lielāko mednieci. Un turklāt par barvedi! Bars viņu nosauc par Piekto, zvēr viņu aizsargāt un māca viņai drosmi un gudrību, līdz vilcenei ir jādodas prom, lai iepazītu pasauli, kurā netrūkst nedz piedzīvojumu, nedz draudu. Viņai vienmēr līdzās ir krauklis Rāks. Jo vienatnē pat lielākais un gudrākais vilks nevar dzīvot.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Riekstkodis

 

 

Burvīgais stāsts par drošsirdīgo Riekstkodi un ļauno Peļu ķēniņu jau gandrīz divsimt gadus iedvesmo māksliniekus, komponistus, scenāristus un, protams, lasītājus. Šī romantiskā teiksma par drosmi, uzticību un mīlestību liek katram no mums noticēt brīnumam.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Melnā aita  

Autors: Aija Lisovska

 

Melnā aita Mellene no pārējām aitām atšķiras tikai ārēji. Sirdī viņa ilgojas piederēt pie sava bara, kurā vadīt mierīgas dienas. Bet dzīvē viss pēkšņi sagriežas, Mellene nonāk strauju dienu virpulī un sava bara meklējumos sastopas ar visai dīvainiem ceļabiedriem. Melna aita, drosmīgs un kauslīgs zaķis, vilks veģetārietis – šī neiespējamā trijotne atrod kaut ko daudz nozīmīgāku par Mellenes ilgoto melno aitu baru. Viņi kopā atklāj, ko iesākt, ja negaidot esi kļuvis par citādo. Kā izdzīvot, nezaudējot savu būtību, spēt pasmieties par neveiksmēm un pat iemantot draugus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ōpja hūte

Autors: Lauris Gundars

 

Stāsts ir balstīts tieši šajās pārdomās – kas ir slikti, kas labi pasaulē, kurā dzīvojam? Ko varam un spējam saņemt no saviem vecākiem un vecvecākiem? Iespējams, ikviens jebkurā vecumā mēdz iedomāties sevi kāda cita vietā, un tas ir izskaidrojams – mēs vēlamies līdzināties ļaudīm, kuru rīcība ir mūsu apbrīnota.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Vai mamma mājās?

Autors: Andra Manfelde

 

Ja ģimene – mamma, tētis, Annī un Aurēlija – vasaras pirmajā dienā nebūtu ievākusies sarkanajā mājā, iespējams, notikumi kārtotos pavisam citādi. Taču māja ir sasodīti noslēpumaina. “Šajā mājā viss pazūd!” brēca tētis. Ne tikai zeķes, skrūves un burtnīcas... Tātad mantas un sirdsmiers pagalam, vējš un bērni joņo un, ja jūs, dārgie lasītāji, varētu aizjoņot notikumiem pa priekšu, tad paši redzētu, ka ziemās pa istabām, visbiežāk ar slotu, skraida mamma un apgalvo, ka tā viņa iznēsājot siltumu no krāsns uz krāsni, no istabas uz istabu. Taču Izmeklētājs-japānis pavēlēja visu stāstīt no paša, paša sākuma!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Grega dienasgrāmata 18. Domā ar galvu!

Autors: Džefs Kinnijs

 

Līdz šim ikdiena pamatskolā Gregam Heflijam nav bijusi nekāda priecīgā pieredze. Tāpēc, kad pilsēta draud slēgt šo ne pārāk veiksmīgo mācību iestādi, viņš nav pārāk satriekts. Taču, kad Gregs saprot, ka skolas slēgšanas dēļ viņš un viņa labākais draugs Roulijs tiks nosūtīti uz dažādām skolām, viņa noskaņojums mainās. Vai Gregs un viņa klasesbiedri spēs izglābt savu skolu, pirms tā tiks slēgta uz visiem laikiem? Vai arī Grega dzīvē sāksies pavisam jauna nodaļa?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Glumis

Autors: Deivids Valjamss

 

Laipni lūgti mazajā Mulčas salā! Tajā mīt daudz šausmīgu pieaugušo, kuriem sagādā prieku padarīt bērnu dzīvi nožēlojamu. Vai atradīsies kāds drosminieks, kas nebaidīsies stāties nejauceņiem pretī? Iepazīstieties ar Nedu – pavisam neparastu vienpadsmit gadus vecu zēnu, kurš radījis kādu īpašu matēriju!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Šis ir mans seriāls

Autors: Luīze Pastore

 

Grāmatas galvenā varone, trīspadsmitgadīgā Beta, pati īpaši nevēlas pieteikties atlases konkursam par lomu topošā pusaudžu seriālā. Toties viņas mammai tā šķiet lieliska iespēja. Visiem par pārsteigumu Betai paveicas nokļūt izredzēto jauniešu vidū, un vesels gads meitenes dzīvē aizrit, gatavojoties lielajai zvaigžņu stundai televīzijas ekrānos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Klanu suņi 5. daļa Bezgalīgais ezers

Autors: Ērina Hantere

 

Leo bars ir uzveicis Bieda suņus un nonācis pavisam dīvaina ezera malā, kurš, liekas, plešas bezgalīgi. Šajā bīstamajā jaunajā pasaulē būs jāsastopas ar grūtībām atrast medījumu un jācīnās ar asinssuņiem, kuri ir apņēmušies iznīcināt Leo un viņa draugus. Kamēr Leo dara visu, kas viņa spēkos, lai tos aizsargātu, viņam nedod mieru vīzijas par suņuvētru – un baisu kauju, kura, šķiet, ik dienas arvien tuvojas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Skandars un Rēgu jātnieks

Autors: A. F. Stedmena

 

Skandara Smita sapnis ir piepildījies – viņš skolojas par vienradža jātnieku. Taču, Skandaram un viņa draugiem uzsākot otro mācību gadu Ligzdā, pie apvāršņa parādās jauni draudi. Neizskaidrojamā veidā tiek nogalināti nemirstīgie savvaļas vienradži, izskan pareģojums par šaušalīgām briesmām, un Salu sāk postīt stihiju kataklizmas. Tikmēr Skandara māsa Kenna ilgojas piebiedroties brālim, un Skandars ir apņēmies viņai palīdzēt – lai ko tas maksātu. Vai, negaisa mākoņiem savelkoties, Skandars atklās, kā apturēt Salas pašiznīcināšanos… pirms būs par vēlu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kurš uzvarēs? Xto peremoze?  

Autors: Indreks Kofs, Oksana Dračkovska

 

Ne tikai karavīri, ne tikai lielie - arī bērni ir piedzīvojuši karu. Arī latviešu un igauņu bērni - dzirdot par šausmām netālā zemē, Ukrainā. Karš piedzīvots, uzņemot Latvijas vai Igaunijas ģimenēs, skolās, bērnudārzos ukraiņu bērnus, kuriem jābēg no savas zemes. Kuriem nav vairs māju, varbūt nav vairs vecāku. Kuriem karš ir ienācis viņu mājās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Kikas Mikas enciklopēdija. Vēlos iepazīt pasaules valstis

 

Šī ir grāmata ne tikai redzesloka paplašināšanai, tā arī rosina zinātkāri un bagātina vārdu krājumu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Gads ar dzērvēm

Autors: Tomass Millers

 

Grāmata sniedz iespēju sekot līdzi kādas dzērvju ģimenes dzīvei gada garumā – no iespaidīgās riesta dejas, mazuļu audzināšanas līdz pat viņu pirmajam kopīgajam ceļojumam, lielajai dzērvju migrācijai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Iepazīsti! Daba

 

Vai zināji, ka ir sēnes, kuras tumsā spīd? Ka āpši pazemē izrok garu alu sistēmu? Vai ka ziedkāposta ēdamā daļa patiešām ir īsts zieds? Šī izglītojošā grāmata palīdzēs uzzināt daudzus brīnumainās dabas noslēpumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Iepazīsti! Sīkās būtnes

 

Vai zināji, ka tauriņi spēj sajust ar taustekļiem? Vai ka skudras var panest lietas, kas ir vairākas reizes smagākas par pašām? Šī izglītojošā grāmata palīdzēs uzzināt interesantus faktus par kukaiņiem un citām sīkām radībām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Drosmīgs, stiprs, pārliecināts. Kāpēc? Kādēļ? Kā tā?

 

Izzinoša grāmata bērniem no sērijas Kādēļ? Kāpēc? Kā tā? Grāmata sniegs atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem: ‍Kāpēc mēs esam tādi, kādi esam? ‍Kā tikt galā ar bailēm? ‍Kad mēs esam drosmīgi? ‍Kad ir svarīgi pateikt "nē"? ‍Kas dara tevi priecīgu un lepnu? ‍Kā man iegūt pašapziņu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri