Jaunākās grāmatas

 

Autors: Akmentiņš Andris

Nosaukums: Laimīgas beigas

 

“LAIMĪGAS BEIGAS ir mans jaunākās desmitgades krājums ar meklējumiem mežainās pastaigās un radošajās lekcijās kopā ar studentiem, kad dzejas algoritms tiek gan veidots, gan piemānīts. Te savijas globālais ar vietējo, dzejproza ar liriku, dzīvība spēlējas, valodas plaisās uzsaucot tuk tuk brīvā, un laime turpinās arī pēc tam, kad izslēdzas TV kameras. Var lasīt arī kā piemiņas un pateicības grāmatu jaukiem, dzīvē satiktiem cilvēkiem, pieņemot savu un civilizācijas vecumu un nolemtību, kamēr tas vēl izdodas saulaini.” Andris Akmentiņš.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Auziņš Arnolds

Nosaukums: Peramais zēns

 

Kad atklātībā parādījās čekas maisu saturs, pārsteidza, cik daudz starp ziņotājiem radošo profesiju pārstāvji — rakstnieki, mākslinieki, aktieri. Visbiežāk savervēja tos, kuri bija iekūlušies nepatikšanās, bet ne visi vēlējās sadarboties. Strādāšana kolhozā un Oktobra svētku gājiens atausa atmiņā no studiju gadiem. Kā Ievalds Bērzājs iekļuvis “maisā”, lai gan nevienu nav nodevis, kā viņam izdodas sadalīt savu sirdi starp divām mīļām būtnēm, kāpēc nokļūst trako mājā un kurš piekāvis bijušo čekistu, uzzināsiet, izlasot romānu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors:Bauere Ingūna

Nosaukums: Māsa Magda

 

“Sirds viņai dega padarīt latviešu zemi svētlaimīgu”, tā par vācbaltiešu muižnieci Magdalēnu Elizabeti fon Hallarti reiz teicis viņas draugs grāfs fon Cincendorfs.
Kas bija šī apbrīnojamā sieviete, kuras sirds dega par latviešiem? Daudziem, iespējams, viņas dāsnais ieguldījums, lai vairotu latviešu garagaismu un pašapziņu, maz zināms.
Pēc Ziemeļu kara (1700–1721), kļuvusi par Valmiermuižas pārvaldnieci, Hallarte izveidoja pirmo muižas skolu savu dzimtcilvēku bērniem. Valmieras Jēra kalnā viņa nodibināja skolotāju semināru, kura absolventi sāka strādāt plašajā Vidzemes teritorijā, vienlaikus būdami latviešu apgaismošanas misijas pārstāvji. Aktīvi atbalstot hernhūtiešu kustību un nodibinot Vidzemes brāļu draudzi, Hallarte veicināja latviešu nacionālās atmodas pirmsākumus.
Līdzcilvēki savu kundzi sauca par ģenerālieni, taču savā sirdī viņa bija Māsa Magda, sieviete, kura labi pazina sirdssāpes, loloja lielas cerības un kaislīgi vēlējās mīlēt.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Freimane Gunita

Nosaukums: Kad apklust putnu balsis

 

Romāna “Kad apklust putnu balsis” notikumi risinās Otrā pasaules kara laikā gan Polijā, gan Latvijā. Grāmatā skaudri un sāpīgi atklāta gan kara darbība okupētajās teritorijās, gan iznīcinošais posts, ko karš sev nes līdzi, nesaudzējot ne dzīvo dabu, ne vienkāršo cilvēku dzīvības.
Cilvēki mīl, nīst, spēj būt skarbi, dara pāri, arī glābj citus šķietami bezcerīgās situācijās, pakļaujas likumiem vai cenšas apiet tos. Pāri visam beznosacījuma mīlestība, kura nepazīst nekādas cilvēku uzliktās robežas.
Romāna galvenais varonis ir vācu armijas virsnieks Heincs Švandners – ar smagu, kara apstākļiem piemērotu un grūtā dzīvē rūdītu raksturu, kuram sieviešu asaras neizsaka neko. Cilvēks, kuru, iespējams, var mainīt vien nelaime vai mīlestība.
Skaistā Latvijas lauku apvidū virsnieks sastop daiļu meiteni ar plašu sirdi, kuras tīrā mīlestība apvij kā smalkā tīklā. Viņi paliek iesprostoti Kurzemes cietoksnī, būdami neziņā par savu likteni un izredzēm izkļūt no kara šausmām.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Gaile Inga

Nosaukums: Jaukumiņš

 

Sarma ir parasta mūsdienu sieviete. Viņai ir zīdāms bērniņš un vēl viens, kas vēl neiet skolā. Viņa vēlas darīt visu un pat neiespējamo, lai saglābtu savu laulību. Viņi ies pie pāru terapeita. Taču vīrs nav noskaņots klausīties kaut kādās muļķībās. Viņš aizskrien, ielec mašīnā un, kaucot bremzēm, aizbrauc. Sarma ir izmisusi, taču kāda iekšēja balss mudina nepadoties.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Jēruma – Grīnberga Jāna

Nosaukums: Mācītāja vakardiena

 

Grāmata vēsta par Jērumu dzimtas vēsturi, gaitām un Jānas Jērumas-Grīnbergas ceļu mācītājas amatā, aptverot svarīgus posmus tiklab Latvijas un latviešu, kā luterāņu baznīcas vēsturē.
Kā grāmatas ievadā norāda tās autore: “Šī grāmata veltīta jums visiem – ikvienam, kas ir sadevies rokās šajā latviešu gājienā cauri nometnēm, namiem un baļļu zālēm, no Latvijas izejot un atkal atgriežoties. Jo mūsu deju nedrīkst aizmirst. Tā ir daļa no Latvijas ļaužu nebeidzamās polonēzes, kuru nav aprāvuši ne kari, ne okupācija, ne treknie, ne liesie gadi.”
Grāmatā “Mācītāja Vakardiena” iekļauti arī Jānas Jērumas-Grīnbergas līdzgaitnieku un radinieku stāsti par mācītāju, kurus apkopojusi mācītājas māsa – rakstniece Inga Jēruma. Grāmatu izdevusi Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība, tās izdošanu finansiāli atbalsta Egils Gulbis.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Judina Dace

Nosaukums: Sešas pēdas

 

Saņēmusi negaidītu uzaicinājumu piedalīties kinoindustrijas labdarības ballē un piedāvājumu – izpētīt kādu savādu teksta fragmentu un uzrakstīt pēc tā scenāriju, Anna Elizabete nespēj iedomāties, ka tas viņu aizvedīs pie slavenā detektīvromānu rakstnieka Roberta Grosa kapa, bet Basa detektīvaģentūra tiks iesaistīta viņa nāves izmeklēšanā. Mantojuma tīkotāju ir vairāk nekā pietiekami, un visi – aizdomīgi... Tikmēr Mika Kaķīša operu komandai jārisina uzreiz vairāki noziegumi – TV dīvas un viņas vīra slepkavība, vairākas politiskās šantāžas lietas visaugstākajās aprindās un vēl arvien neatrastā ģenerāļa Bozes bēgšanas noslēpums. Ne Pūču mājā, ne Berghofā, ne Lielajā Mājā nav agrākā miera un vienotības – katrs par sevi, it kā draugu vidū kāds būtu iesējis naida, greizsirdības un skaudības sēklu. Vai viņi tiks tam pāri? Jo pagātnes melnās ēnas var uzvarēt tikai visi kopā...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Kalna Ziedīte

Nosaukums: Es arī tur biju

 

Ziedītes Kalnas romānu ''Es arī tur biju'' caurvij mīlestība. Mīlestība visās tās izpausmēs.

Negaidīta atkalredzēšanās svešā zemē, neticami likteņa pavērsieni, dzīves jēgas meklējumi, cīņa pašam ar sevi un savu vājumu, sāpju ceļš uz Dieva spēka atbalstu...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Kalnietis Guntis

Nosaukums: Psihonauti

 

Šajā romānā, kas ir viena gada notikumu hronika, fantāzijas nav daudz. Tajā laikā es strādāju kādā no Latvijas augstskolām, kurā mācījās topošie psihologi, un pazinu dažus šo neparasto piedzīvojumu dalībniekus. Cik varēju, esmu restaurējis notikušo pēc savām atmiņām un man stāstītā. Lai varētu iegūt pilnīgāku ainu, reizēm nācās pielietot ne tikai šos ierastos un "normālos", bet arī "paranormālos" informācijas iegūšanas līdzekļus vai izmantot analoģijas – ja jau parapsiholoģiskie fenomeni eksistē un ir pierādīti daudzās pasaules laboratorijās un pētniecības centros, tad ar tādām parādībām būs saskārušies arī mūsu psihonauti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Ketnere Keita

Nosaukums: Ieelpot tumsu

 

Jaunās sievetes dzīvē ir iestājusies dziļa un laimīga ieelpa. Tumsa šobrīd ir prom. Vai viņa spēs dzīvot tālāk, notikušo izsvītrojot no atmiņas? Liene saprot, ka tā nebūs. 

Nav jau iespējams dzēst no atmiņām notikumus, kas dzīvi apveļ kājām gaisā. Tādi laiki... Jo populārāks cilvēks esi (hokeja leģenda!) , jo vairāk izjūti VDK sistēmas taustekļus un modro aci. Par jaunībā pieļautajām kļūdām jāmaksā - īpaši tad, ja šī "jaunības kļūda" izrādās VDK darbiniece. Lienes vistuvākajam cilvēkam nākas mukt no Latvijas, lai glābtos. Lienes laime lika pagaidīt... 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Ketnere Keita

Nosaukums: Divkosības akadēmija

 

Samta nakts bērns - 5.daļa

Katram no mums pieder visa pasule. Mīļi cilvēki, daba, dzīvnieki, agri rīti un zvaigžņotas naktis.Liene, kura tikusi gan atstumta, gan nodota, nepiekrīt, ka dzīve uz cilvēku Zemes ir vienīgi pārbaudījums. Sieviete, kuru pārpratumu virkne iemet tumšā izmisumā, tomēr neaizmirst ka pasaulē ir gan smaidi, gan smiekli. Liene priecājas par to, kas viņai ir, bet nebēdājas par to, kā šobrīd nav. Kuriozs, kas pārvērties drāmā, neliek viņai plosīties un pierādīt savu taisnību, bet par mīlestības un piedošanas vērtību Lienei nākas atcerēties ne reizi vien.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:Lato Lapsa

Nosaukums: Viltvārdis.Otrais papildinātais izdevums

 

Papildināts ir kapitāli - pirmajā izdevumā bija 200 000 burtu, otrajā ir 400 000; pirmajā izdevumā bija 19 nodaļas, otrajā izdevumā ir 26. Jauni nejauki fakti, jauni dokumenti, jaunas liecības par viltvārdi, kurš jau sācis slēptu priekšvēlēšanu kampaņu, lai paliktu ērtajā un ienesīgajā amatā uz otru termiņu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Lācītis Vilis

Nosaukums:Oxforda.Ar skatu uz universitāti

 

“2020. gada 31. janvārī Lielbritānija pameta Eiropas Savienību. Šī grāmata ir par Angliju un tās reizēm lieliskajiem, reizēm nesaprotami dīvainajiem iedzīvotājiem. Tā ir arī atvadas no Anglijas un pārējām Apvienotās Karalistes valstīm. Ardievu, brauciet tālāk pa savējo ielas pusi vieni paši bez mums.”Vilis Lācītis

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Migla- Streiča Maija

Nosaukums: Sapnis par sargenģeli

 

Skolas laika fotogrāfijās ar mazajam meitenītēm un zēniem, kas, rokās turot rudens ziedu pušķus, raugās objektīvā ar cerībām, bailēm vai prieku, autore atpazīst savus klasesbiedrus, atceras viņu dzīves ceļa sākumu. Runas par saulaino bērnību ir tikai mīts. Mazā dvēselīte ienāk pasaule vientuļa, un viņai viss jāapgūst no jauna. Labi, ja līdzās ir mīļas tuvinieku rokas un sirdis. Bet ja to nav Tad jātveras zem Sargeņģeļa siltā spārna, bet arī šis tuvums visiem nav dots. Taču sapņot par Sargeņģeli nav liegts, un kas zina – ilgotais un piesauktais var piepildīties.

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Ozols Vairis

Nosaukums: Pazudusī meita

 

Jau vairākas dienas ir pazudusi sešpadsmitgadīgā Ilze, un, kur viņu meklēt, nevienam nav ne jausmas. Kad izmisušie vecāki vēršas policijā, lietu uztic jaunajam izmeklētājam Aivaram, kurš turklāt kļuvis par īrnieku pazudušās meitenes ģimenes mājā. Pēdas ved gan uz pamesto fermas ūdenstorni, gan uz nomaļajām kāda bijušā Ilzes skolasbiedra mājām, gan uz tuvīno mežu un purvu. Taču izmeklēšanas gaitā Aivaram arvien vairāk šķiet, ka kaut kas nav kārtībā pašā Ilzes ģimenē.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Stumbre Lelde

Nosaukums: Karalis Līrs un viņa četras meitas

 

Lepnais vientuļnieks, finansists Reins Kapkalns izrauts nāvei no rokām, atgriezies no slimnīcas, taču nespēj pat piecelties no gultas. Nespēdams lasīt, viņš spiests caurām dienām klausīties meitu sarunas otrā istabā un pārdomāt savu dzīvi. Visu mūžu viņš vairāk paļāvies uz cipariem, nevis cilvēkiem; trīsreiz precējies un trīsreiz šķīries, īstu kaislību viņš piedzīvojis tikai vienreiz, kad kā košs tauriņš viņa sirdī ielidoja jaunā dziedātāja Iza...

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Šulce Dzintra

Nosaukums: Melnā suņa kabinets

 

Par dzīvnieku viesnīcas īpašnieces Sanitas traģiskās bojāejas iemeslu dokumentos ierakstīts "nelaimes gadījums". Viesnīcas strādnieks, iesācējs rakstnieks Olafs ir pirmais, kurš ieradies notikuma vietā. Kamēr Sanitas kolēģi, radi un draugi izdzīvo notikušo un un cenšas ar to aprast, Olafs izlemj klusēt, glabāt un atšķetināt noslēpumu. Viņš nav no bailīgajiem, bet neziņa mudina rīkoties.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

  Autors:Vilde Māra

Nosaukums:Tā notiek tikkai Gruzijā

 

Desmit humora pilnos stāstos uztaustīts 20.-21. gs. Gruzijas savdabīgais pulss un atsegts ārpusnieka skatam apslēptais.
Kuriozi notikumi seko cits citam, atklājot īsti gruzīniskus tipāžus – mazpilsētas Cēzeru un Kleopatru, vietējo citplanētieti, nešpetnu punduri, galvaspilsētas izcilāko skaistuli, kuras mīlasnakts takse ir huzāru rulete, un daudzus citus.
Spilgtā tēlu galerija ilustrē gan modernās Tbilisi, kurā valda kastu sistēma, gan mazpilsētas tikumus. Gruzijā šodien nereti saduras ar aizgājušā laika vērtībām un izpratni par pasauli, radot vielu jautriem pārpratumiem un neticamiem konfliktiem.
Visus šos kinematogrāfiski uzrakstītos stāstus vieno cilvēciskums un labestīgs skatījums uz cilvēka dabas krāšņākajām izpausmēm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Hausmane Romija

Nosaukums: Mīļais bērns

 

Meža būda bez logiem. Vieta, kur vajadzētu justies droši. Bet, kad Lēnai beidzot izdotas aizbēgt, izrādās, ka tās nav nekādas beigas – murgs tikai sākas. Viņa apgalvo, ka ir Lēna, sieviete, kura pirms četrpadsmit gadiem pazuda bez pēdām. Viņa atbilst aprakstam. Viņai ir tāda pati rēta. Bet ģimene apgalvo, ka tā pilnīgi noteikti nav Lēna.

Lēna tik ļoti grib visu sākt no jauna, bet viņu nekādi nepamet doma, ka pāridarītājs joprojām grib to, kas pieder viņam... un ka tas, kas notika mežā, viņu vajās visu mūžu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Kvinna Džūlija

Nosaukums: Mīlas dēka ar Bridžertonu

 

Penelope Feteringtona savas labākās draudzenes brālī ir bijusi iemīlējusies jau... nu, teiksim veselu mūžību. Vērojot viņu no attāluma, Penelopei šķiet, ka zina par viņu visu, līdz, nejauši atklājot viņa lielāko noslēpumu, sabīstas, ka patiesībā viņu nemaz nepazīst. Kolins Bridžertons ir noguris no tā, ka tiek uzskatīts tikai par apburošu vīrieti, un noguris no slavenās tenku slejas autores lēdijas Visldaunas, kura nespēj uzrakstīt nevienu ziņu, nepieminot viņu. Atgriezies Londonā pēc ārzemju ceļojuma, Kolins atklāj, ka viss ir ļoti mainījies, jo īpaši Penelope Feteringtona! Meitene, kas vienmēr ir bijusi vienkārši līdzās, pēkšņi ielauzusies viņa sapņos. Uzzinot, ka arī Penelopei ir noslēpumi, izvairīgajam vecpuisim nāksies izlemt... vai Penelope ir viņa ierastās dzīves lielākais apdraudējums vai laimīgo beigu apsolījumse.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Maseti Katarina

Nosaukums: Puisis no blakuskapa

 

Kad Dezirē un Bennijs satiekas kapsētā uz soliņa, uzreiz redzams, cik viņi ir atšķirīgi. Viņa - smalka pilsētas meitene, kurai māja pilna ar grāmatām un pat burciņas sarindotas alfabētiskā secībā, viņš - īstens lauku puisis, kurš pilnībā nodevies savai fermai un baidās kļūt par ciema ievērojamāko vecpuisi. Tomēr šķiļas dzirksteles, un rodas sensenais jautājums: vai pretpoli pievelkas?

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Miso Gijoms

Nosaukums: Meitene un nakts

 

Azūra krasts – 1992. gada ziema
Kādā ledaini aukstā naktī, kad liceja studentu pilsētiņas dzīvi apturējusi sniega vētra, deviņpadsmitgadīgā Vinka Rokvela aizbēg ar filozofijas pasniedzēju, ar kuru tai izveidojušās slepenas attiecības. Kopš tā laika viņus neviens nekad vairs nav redzējis.

Azūra krasts – 2017. gada pavasaris
Kādreiz nešķiramie Vinkas labākie draugi – Fanija, Tomass un Maksims – nav tikušies divdesmit piecus gadus. Saņemot ielūgumu uz liceja jubilejas svinībām, viņi saprot, ka nāksies tur atgriezties vēl beidzamo reizi.
...jo skolas sienā ir iemūrēts līķis...
...un tie ir viņi, kas to izdarīja.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paļčevska Jeļena

Nosaukums: Mīlestības diēta

 

 

Kā apburt vīrieti, ja tu pati līdzinies mazam nīlzirgamt Kā strādāt nemīlamā darbā, neievērojot apsmieklu no klientu pusesv Nu nekādi! Jauna sieviete, vārdā Sabīne, dzīvo mazpilsētā. Sava prastā izskata un liekā svara dēļ, viņa viegli pakļaujas ietekmei, kas rodas no pirmā vīrieša, kurš viņai pievērš uzmanību. Bet vai viņš ir tas? Un kā tikt galā ar problēmām, kuras sagāzušās virsū viņa uzmanības dēļ.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Šepflina Gertraude

Nosaukums: Vētras otrajā pusē

 

Ir 1882. gads. Kad misionāra Vilhelma jaunā atraitne Rebeka fon ­Zasnica kopā ar diviem mazgadīgajiem bērniem ar lielo burinieku “Susanna” atgriežas mājās no Ķīnas, viņa atrodas grūtas izvēles priekšā. Rebeka zina, ka Berlīnē viņu sagaidīs kāds nepazīstams mācītājs ­Frīdrihs Hofmanis, kurš viņai bija atsūtījis bildinājuma vēstuli. Vai ­viņai būtu jāpiekrīt laulībām ar svešiniekua Bet varbūt Rebekai labāk vajadzētu ļauties savām spontānajām jūtām pret brašo kapteini Pjēro Salmasu, kurš viņus bija izglābis Kad Rebeka apjauš, ka satikšanās ar šarmanto kapteini vētrainajā naktī uz jūras nav palikusi bez manāmām un nenovēršamām sekām, viņai vajag steidzīgi rīkoties. Visbeidzot, apstākļu spiesta un garīgi norūdoties neskaitāmos pārbaudījumos, Rebeka atklāj, kura mīlestība spēs viņu iznest cauri visām vētrām.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Bārnsa Dženifera Linna

Nosaukums: Mantojuma cena

 

"Mantojuma spēļu" sērijas grāmata. Uz spēles ir ģimene, mīlestība, patiesība un - miljoniem dolāru. Tik ātri pierast pie miljardiera dzīves nevar. Eiverija vēl tikai sāk iejusties Hotorna namā, kas tagad ... pieder viņai? Bet kādēļ? DNS testa rezultāti pierāda, ka Eiverija noteikti nav noslēpumaino Hotornu brāļu radiniece, bet jāatklāj vēl citas mīklas. Jauni pavērsieni mantojuma tekstā rada sarežģījumus, un notikumi kļūst aizvien bīstamāki.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lova Dženifera

Nosaukums: Pieci soļi hroniska stresa pārvarēšanai

 

Stress, krīze, izdegšana – parādības, kuru biedējošās izpausmes pazīstamas gandrīz visiem. Mēdzam tās uzskatīt par mūsdienu pasaules nelaimēm. Sevišķi bieži tās pieminam laikā, kad visus skārusi pandēmija un karš Eiropā. Tie ir skaidri saskatāmi stresa avoti, taču ne  vienīgie. Arī šķiršanās, slimība, neveiksmes darbā, naudas trūkums vai daudzu  mazāku grūtību virknes var radīt hronisku stresu, kas cilvēka smadzenes noved līdz krīzei. Nereti pat šķietami harmonisks dzīvesveids slēpj emocionālu, psiholoģisku strupceļu, no kura saviem spēkiem cilvēks neprot tik laukā.

Stress, krīze, izdegšana nav parādības, kas radušās  mūsdienās, taču var teikt, ka pēdējās desmitgadēs zinātnieki un ārsti pievērsuši tām arvien lielāku vērību, saistot ar tām visdažādākos cilvēka veselības un labklājības aspektus. Labā ziņa ir tā, ka līdz ar to tiek radītas arvien jaunas iespējas, kā cilvēkiem palīdzēt.  

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mintaurs Mārtiņš, Zanders Māris

Nosaukums: U. c. Ārpus kolektīvās atmiņas palikušie

 

 

Sērijas "Latvijas vēstures mīti un versijas" sestā grāmata – Mārtiņa Mintaura un Māra Zandera kopdarbs “U. c. Ārpus kolektīvās atmiņas palikušie” – veltīta Latvijas 19. gadsimta un 20. gadsimta pirmās puses vēsturē un kultūrā maz pamanītām vai piemirstām, bet nozīmīgām personībām, kā arī vēstures procesiem un epizodēm, kas ir aizmirstas, nepietiekami novērtētas vai novērtētas ačgārni.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Montgomerija Hedviga

Nosaukums: Pusaudža gadi : septiņi vienkārši soļi veiksmīgai bērnu audzināšanai

 

Pusaudža gadi vecākiem var sagādāt izmisuma pilnus brīžus. Attiecībās ar bērnu viss iet šķērsām. Rodas sajūta, ka bērns ir kļuvis par svešinieku. Dēls caurām dienām sēž pie datora, meita vēlu vakarā nenāk mājās un neatbild uz īsziņām...Pusaudža gados bērns it kā pagriež vecākiem muguru un attālinās no visa, ko esat ģimenē kopā izveidojuši. Tu vairs neesi tas, pie kura viņš nāk meklēt padomu, tavs viedoklis vairs netiek augstu vērtēts. Un tieši tā tam arī jābūt. Bērnam šajā dzīves posmā ir svarīgs uzdevums – meklēt sevi. Lai to paveiktu, ir nepieciešama zināma distance. Taču vecāku klātbūtne ir tikpat būtiska kā agrāk. Bērns vēl nespēj pieņemt svarīgus lēmumus viens pats.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Uresina Liene

Nosaukums: Ar tevi viss ir kārtībā : kā pārstāt baidīties un beidzot sākt dzīvot

 

Es ticu, ka katrai sievietei ir jāprot pateikt pašai par sevi: Ar mani viss ir kārtībā. Ja tu tam piekrīti, šī grāmata domāta tev. Ja tu tam galīgi nepiekrīti, šī grāmata pavisam noteikti domāta tev. Šī nav grāmata, kurā es glaudīšu tavu galvu (lai gan ļoti labprāt to izdarītu) un žēlastības pilnām acīm teikšu turpināt, kā sākts, jo, redz, ar tevi viss ir kārtībā. Šī ir grāmata, kurā es vedīšu tevi tikties pašai ar sevi, lai tu pa īstam noticētu tam, ka tevī ir viss, lai dzīvotu piepildīti, harmoniski, laimīgi. Jā, katra (katra!) sieviete ir pelnījusi dzīvot laimīgu un piepildītu dzīvi. Nē… Ļauj man palabot – katrai sievietei IR jādzīvo laimīga un piepildīta dzīve. Tāds ir mūsu pienākums jau no brīža, kad ienācām šajā pasaulē. Šī grāmata ir veidota tā, lai tu saprastu, kā to paveikt. Kāpēc tu neesi tur, kur gribi būt? Kāpēc tu ciet un pārdzīvo? Kāpēc meklē atbildes tur, kur to nav? Tāds liktenis? Sakritība? Karma? Iespējams… Ir tikai viena lieta, kas tev jāatceras ik rītu, atverot acis – tu esi savas dzīves veidotāja. Tu esi tā, kura var mainīt jebkurus esošos apstākļus. Ne tas, kā tu izskaties, ne tas, no kurienes nāc vai kāda ir tava pagātne, nenosaka to, kas tev ir iespējams. Tas ir atkarīgs tikai un vienīgi no tevis pašas. Ja tu nevadi savu dzīvi, to noteikti dara kāds cits. Taču ir laiks to mainīt. Ir laiks ņemt grožus savās rokās, piešķirt dzirksti savām emocijām un apgriezt pasauli kājām gaisā. Ir laiks būt brīvai. Ir laiks būt laimīgai.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Bomane Anne Katrīne

Nosaukums: Agate

 

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa".

No dzīves noguris psihiatrs viens mīt savā bērnības mājā, viņam nav nedz draugu, nedz ģimenes. Viņš vairs nepieņem jaunus pacientus, jo skaita laiku, cik atlicis līdz pensijai. Vēl jāpabeidz darbs ar pēdējiem pacientiem, un viss. Viņa sabiedriskā dzīve ir tikai īsas sarunas ar sekretāri Sirižē kundzi, kas vadījusi praksi jau vairāk nekā trīsdesmit gadu. Viņa dzīve rit rāmi bez jelkādiem pārsteigumiem. Līdz kādu dienu praksē ierodas jauna paciente, vārdā Agate, kura uzstāj uz tikšanos ar ārstu. Pavisam drīz kļūst skaidrs, ka jaunās pacientes ārēji trauslā āriene patiesībā slēpj spēcīgu un valdzinošu personību. Ārsts un Agate uzsāk terapijas kursu, un šis process viņu neviļus pamudina uzveikt arī paša bailes no patiesas intimitātes. Vai 71 gada vecumā ir jau par vēlu mainīt savu attieksmi pret dzīvi?

“Agate” ir mazs romāns par esības lielajām tēmām: vientulību, mīlestību un bezjēdzīgumu, kāds var piemeklēt cilvēku, ja viņš nedzīvo dzīvi ar pilnu krūti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dimante Inguna

Nosaukums: Melno kleitu čuksti

 

Pavadot vasaru leišmales Vecļaužos, topošā studente Kate sastop savu pirmo īsto mīlestību. Oto ir jauns, stabilās vērtībās audzināts lauksaimnieks.

Taču izskatīgais jauneklis nav paredzēts viņai – tā vēstī pravietojums, kura avots slēpjas bezgala tālā senatnē.

Gadsimtiem rūpīgi sargātais noslēpums sāk Kati apdraudēt, un viņai jāizvēlas: neticēt māņiem un cīnīties par mīlestību vai bēgt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Egle Jana

Nosaukums: Ledus debesis

 

Janas Egles otrais dzejas krājums “Ledus debesis” iezīmē būtisku posmu autores radošajā dzīvē un apkopo 20 gadu garumā tapušo dzeju. Tā ir dzeja ar maigumu, sparu un intīmu skatu iekšpus sevis un ārpusē – uz pasauli. Krājums iezīmē gan nopietnu briedumu, gan arī svaigu sajūtu vilinājumu. Krājuma redaktors ir Ronalds Briedis. Māksliniece – Anna Aizsilniece.

Grāmata tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūras pārvalde” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Gundars Lauris

Nosaukums: Dzimtas asinis

 

Laura Gundara un mākslinieces Mariannas Lapiņas košajam stāstam “Dzimtas asinis” nav līdzinieka – tas ir profesionāli pierakstīts kinoscenārijs, kura lapas papildinātas ar skicēm, paskaidrojošiem komentāriem, zīmējumiem un kadrējumiem, kādi top filmas īstenošanas procesā. Tas ne vien veicina paša lasītāja fantāziju, bet arī pieļauj jaunradi uz scenārija lapām. Ikviens var būt šīs topošās filmas līdzautors.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Hānbergs Ēriks

Nosaukums: Trīs tējkarotes cukura

 

Grāmatas sākumierosa – atmiņu uzjundīšanas saiets Dienvidkurzemes novada Otaņķos. Mani ieinteresēja atskats:

“Mūsu laivas, ar kurām veda cukurbietes Liepājas fabrikai, iesala Bārtas upes ledū”.

Apjautu, ka jāsapulcina vienuviet būtiskumi, arī paša pieredzējumi, par saldo sakņu ēru, par valstisko lepošanos pasaulē ar veikumu: LATVIJAS CUKURS!

No milzonīgā publikāciju klāsta avīzēs un žurnālos izvēlējos visstāstošākās, arī kuriozākās epizodes.

Fotogrāfiju, gleznu un plakātu reprodukcijas uzskatāmi paspilgtina notiekošo visos cukurbiešu audzēšanas reģionos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Judina Dace

Nosaukums: Medaljons

 

Romāns “Medaljons” turpina triloģijas pirmajā romānā “Vēstule” aizsākto vēstījumu par četriem galvenajiem varoņiem – režisori, reklāmas un dizaina aģentūras RiKa īpašnieci Ritu Kadiķi, skarbo advokātu Marku Boldinu alias Buldogu, dzīvē daudz rūgtuma piedzīvojušo vientuļo divu bērnu māmiņu Ditu Stropu un lādzīgo bārdaini Mārču Ziediņu, Latgales kokamatnieku un svētbilžu gleznotāju. Saņēmusi vēstuli no cienījamiem vācu notāriem ar aicinājumu pārņemt savas īstās vecmāmiņas mantojumu, Rita Kadiķe nonāk grūtas izvēles priekšā: vai uzzinot vecāku ilgi slēpto patiesību par savu izcelsmi, turpmāk dzīvot kļūs vieglāk vai tieši pretēji?.. Kopā ar mīļoto vīrieti, advokātu Marku un viņa četrkājaino draugu, balto amerikāņu buldogu Ramšteinu, Rita dodas uz Brēmeni, uzticot biroju, dzīvokli un trīs kaķus savai bijušajai audzēknei, tagad – jaunajai asistentei Ditai Stropai. Pirmoreiz mūžā saskārusies ar tik milzīgu atbildību, Dita vairāk par visu baidās kaut ko izdarīt nepareizi, taču, kā par spīti, viņas dzīve atkal sāk neparedzami virpuļot. Dzīvei ir visai savdabīga humora izjūta, un Ritu Kadiķi, romantiski apcerīgā noskaņā atgriežoties no komandējuma, gaida viens otrs nepatīkams pārsteigums...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Lauren Lynx

Nosaukums: Gabaliņš paradīzes

 

Sviests, milti, cukurs un olas ir Keiras Kingslijas uzticamākie sabiedrotie. Ik dienas viņa pulcē Montvilas mazpilsētas iemītniekus savā jaunatvērtajā kafejnīcā, lai cienātu ar svaigi ceptiem pīrāgiem un smalkmaizītēm. Pēc Ņujorkā piedzīvotajām šausmām romantiskas attiecības ir pēdējais, uz ko nesas meitenes prāts. Bet... Cilvēks domā, Dievs dara. Diemžēl jaunais, grēcīgi izskatīgais vīrietis, kurš atmodina Keirā vēl nepieredzētas jūtas, nav attiecību tips. Un to pilsētā zina katrs.

Deklans Deiviss ir kā tas solists slavenā rokgrupā, kuru, uzlūkojot vien, zini – gaidāmas nepatikšanas. Zem ikdienišķā apģērba viņš iemieso visu, no kā jaunu meiteņu tēvi cer pasargāt savas atvases. Ātri, aizraujoši un bez sarežģījumiem ir šī vienradža attiecību moto. Līdz pašas debesis izspēlē joku, noliekot ceļā vissaldāko un gaišāko no saviem eņģeļiem. Meiteni, kura liek ne tikai asinīm vēnās ritēt straujāk, bet arī vēlēties piedzīvot ko vairāk. Ja vien šis Dieva sūtītais brīnums nebūtu viņam liegts.

Juteklisks, salds, asprātīgs. “Gabaliņš Paradīzes” ir kā mutē kūstošs pīrāgs, kam nevar paiet garām, tajā neiekožoties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Nuts Zane

Nosaukums: Mums vajadzētu šķirties

 

“Kad brokastu tēja bija izdzerta, viņš beidzot ieslēdza telefonu, emocionāli komentēja saņemtās ziņas un devās prom, lai risinātu savu samezglojušos dzīvi. Es mīļi viņu noskūpstīju, liekot saprast, ka būšu līdzās, cik vien būs nepieciešams.” Laura un Edgards ir veiksmīgs juristu pāris, kuru dzīvē un laulībā šķietami nekā netrūkst. Tomēr palēnām abu attiecībās iezadzies savāds svešums. Pieņemot lēmumu šķirties, abi nemaz nenojauš, ka tikai tagad sāksies viņu ceļš ne tikai pretī sev un savām patiesajām vēlmēm, bet arī vienam pie otra...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Odiņa Aija

Nosaukums: Priekškaru paceļot.Mani atmiņu stāsti.

 

Grāmata «Priekškaru paceļot. Manu atmiņu stāsti» ir diplomātes Aijas Odiņas dzīvesstāsts, kurā autore dalās ar darba gaitās piedzīvoto un pārdzīvoto.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Rukšāne Dace

Nosaukums: Džikī

 

Daces Rukšānes jaunākais romāns “Džikī” savā ziņā ir turpinājums pirms diviem gadiem iznākušajai grāmatai “Krieva āda”, kas vēstīja par 50.–60. gadu Padomju Latviju. Jaunā romāna centrā vairs nav Emīlija, kas bija uzdrošinājusies iemīlēt krievu, bet gan viņas meita Meldra, kura ar četrgadīgo meitu ir ieradusies Rīgā, lai sāktu jaunu dzīvi. Darbība aptver laikposmu no 70. līdz 90. gadiem, no sociālisma agonijas līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai, un rakstniece bez pārspīlēta dramatisma atklāj gan jūtu sarežģītos ceļus, gan laikmeta traģismu. Līdzīgi kā romānā “Krieva āda” caurviju motīvs ir leģendāras firmas Chanel smaržas “Krievijas āda”, kuru aromātu dievina Emīlija, arī “Džikī” liktenīga loma ir smaržām, kuras maina Meldras dzīvi. Ar tām Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds “unisekss”, par kuru 70. gadu Rīgā neviens nav dzirdējis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Vecgrāvis Viesturs

Nosaukums: Pie augstā loga.Monogrāfija par Jāni Poruku

 

“Šī grāmata ir cieņas un goddevības parādīšana ne tikai Porukam, tā ir arī pietāte pret daudzajiem iepriekšējo paaudžu cilvēkiem, galvenokārt pret tiem, kuri 20. gadsimta pirmajā pusē mīlestību uzskatīja par dzīves galveno vērtību un kuriem bija svēts Poruka aicinājums apjaust cilvēka sirds lielumu un garīgi pacelties augšup. Mans mērķis ir parādīt Poruka garīgo un morālo lielumu, viņam nepiekāpīgi uzsverot un apgalvojot, ka mīlestība visplašākajā spektrā ir visnozīmīgākā cilvēciskuma izpausme, ka individuālās ētiskās pilnīgošanās ceļš ir svēts un nepieciešams un ka dažādās morālās izvēles situācijās cilvēkam jātiecas apliecināt humānu un iejūtīgu attieksmi pret līdzcilvēkiem.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:Zaķe Ingrīda

Nosaukums: Šugerbušs.Absurdi stāstiņi vīriešiem.

 

 “Šugerbušs ir latviešu Misters Bīns. Šugerbušs ir neērts. Kaut kur jau viņš klīst starp mums pats savā nodabā, it kā nevienu netraucē, bet, kad uzduramies viņam kādā sadzīves situācijā, satrūkstamies: kas tas tāds?! Kur tādi rodas! Ko ar tādiem iesākt?

Viņš nav viens. Ap viņu ir tādi paši īpatņi kā viņš. Un katram ir savs stāsts. Stāsti var aizkustināt, var sadusmot vai likt pasmieties. Un varbūt arī aizdomāties...

Asprātīgā, jestrā valodā uzrakstītie neparastie stāsti, kuriem dots apakšvirsraksts “Absurdi stāstiņi vīriešiem”, noteikti ne vien aizpildīs šo tukšo nišu, bet arī raisīs plaša lasītāju loka interesi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Zane Blumberga Butkeviča

Nosaukums: Estere

 

Grāmata “Estere” ir savu atspulgu ieraudzīšana. Sevis iepazīšana ne caur konfekšu papīriņiem veikalā, bet caur kliedzieniem psihiatrijas nodaļā. Estere satiek tos, kas ir katrā cilvēkā, – gan Eņģeli ar ielauztu spārnu, gan Augstprātību un Lepnību, gan Dievu un Velnu, gan Nāvi un Bailes. Maldi mēdz būt gan fiziskajā, gan garīgajā pasaulē. Tikai retais ieskatās savā dvēselē. Estere runā caur sirdi, vēloties dzīvot. Patiesība nav nopērkama. Tā smeldz sirdī vai nu kā sāpes, vai kā prieks. Tā spēj būt vārdos netverama, bet sirdī pazīstama.

Aiziet līdz tai līnijai, aiz kuras, iespējams, nav nekā. Nostāties aci pret aci ar savām bailēm. Izcīnīt uzvaru pār saviem iekšējiem dēmoniem. Pazaudēt, lai iegūtu. Atdot, lai saņemtu. Neapmaldīties spožo ilūziju vilinājumos, bet saglabāt savu patiesību. Kurš pateiks, kā ir pareizi dzīvot un kā nav... Cik vērta ir cilvēka dzīvība? Kamdēļ mēs dzīvojam? Vai tā ir izvēle vai vislielākā dāvana? Katrai dzīvei ir savs scenārijs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Autoru kolektīvs

Nosaukums: Aiz katra paliek dzīve

 

Dzeja.

 Katrs ir izsāpējis kāda tuva cilvēka aiziešanu. Samierināties ar kāda cilvēka nāvi ir ļoti grūti, daudzi ar to nespēj tikt galā. Tiem, kas zvaigžņu ceļā tiekas, mūsu sirdīs vienmēr vieta...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Bogdanova Diāna

Nosaukums: Mana ome un vareņiki

 

Šie ir stāsti par cilvēku, kurš grāmatas autori iedvesmojis visvairāk, – par ukraiņu vecmāmiņu Vaļu, par brīnumiem, kurus viņa radīja gan sev apkārt, gan pie plīts. Un par bērnības laiku, kurā netrūka ne piedzīvojumu, ne blēņu un nedarbu, ne gūto mācību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Faulerova Lūcija

Nosaukums: Nāves meitene

 

Lūcijas Faulerovas romāna galvenā varone cenšas pārvarēt vairākus traģiskus notikumus ģimenē, kuri dažbrīd var šķist nesaprotami, un noskaidrot to iemeslu. Tomēr doties uz priekšu nevar, nepaskatoties atpakaļ. Izturēti ritmizētajā prozā, kas noslīpēta līdz ārkārtīgai stila tīrībai, jaunā meitene, kuru skārusi ģimenes traģēdija un kurai neliek mieru pašas sirdsapziņa, ieved mūs ģimenē ar trim bērniem, ko nesaprotamu iemeslu dēļ pametusi māte un piemeklējusi slimība. Tomēr noslēgtajā ģimenes burbulī, pateicoties tēvam un ģimeniskajām saitēm starp bērniem, saglabājusies vide, kas ļauj atrast izeju tam, kurš ir gatavs to pieņemt. Šķiet, ka vissmagākā kauja ir jāizcīna pašas galvā, jāatbild uz sniegto mīlestību un jāpārvar iekšējie noliegšanas un vainas dēmoni. Lai gan ieskicētā darbība nerada daudz optimisma, arī tik dramatiski iezīmētā laukā autore ir ļāvusi uzdzirkstīt humoram, ar kuru raksturo tēlus, viņu attiecības vai neskaitāmas pašiepazīšanas metodes un instrukcijas ideālai dzīvei.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:Heizelvuda Ailija

Nosaukums: Mīlestības hipotēze

 

Doktora grāda kandidāte Olīva Smita negrib ilgstošas romantiskas attiecības, taču, lai nomierinātu labākās draudzenes satraukto prātu, apgalvo, ka viņai tādas ir. Taču tad, kad nākas to pierādīt, Olīva krīt panikā un noskūpsta pirmo sastapto vīrieti. Un šis vīrietis nav neviens cits kā Ādams Kārlsens – jaunais un izskatīgais universitātes profesors, kas visiem studentiem pazīstams kā īstens tirāns. Nu Olīvai nāksies saprast, ka nav nekā bīstamāka kā nolikt savu pašas sirdi zem mikroskopa.No angļu valodas tulkojusi Renāte Kārkliņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

  Autors:Hūvere Kolīna

Nosaukums: Likteņa nolaupītājs

 

Meritas ģimene ir visnotaļ neparasta. Viņi dzīvo vecā baznīcas ēkā, pēc cīņas ar vēzi atlabstošā māte ir iemitināta pagrabā, savukārt tēvs ir apprecējies ar savu mīļāko un dzīvo augšstāvā. Merita nevar ciest savu pļāpīgo dvīņumāsu un pārgudro brāli, un viņa jau divas nedēļas neapmeklē skolu, jo tā ir pārāk apnicīga.

Dzīve kļūst vēl grūtāka, kad Merita saprot, ka ir iemīlējusies dvīņumāsas puisī. Pirmās mīlestības sāpes, sarežģītas attiecības ar tuvajiem un daži tumši noslēpumi uz Meritas pleciem kļūst arvien smagāki, līdz viņa pieņem liktenīgu lēmumu…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Konelijs Maikls

Nosaukums: Cita atvadu puse

 

Harijs Boss ir kļuvis par privātdetektīvu. Viņš nereklamējas, viņam nav sava biroja, un viņš rūpīgi atlasa klientus, taču tas nav svarīgi. Trīsdesmit Losandželosas policijas departamentā aizvadītie gadi runā paši par sevi.Kādudien pie viņa pēc palīdzības vēršas viens no Kalifornijas bagātākajiem uzņēmējiem. Nesabiedriskais miljardieris mūža nogalē ir apņēmies atrisināt noslēpumu, kas viņam nedod mieru jau ilgus gadus. Agrā jaunībā viņam ir bijušas attiecības ar meksikāņu meiteni, mūža lielo mīlestību. Taču meitene ir pazudusi no jaunekļa dzīves drīz pēc tam, kad pavēstījusi, ka gaida bērnu. Vai bērns ir piedzimis? Un, ja tā, kas ar viņu ir noticis?Izmisīgi vēlēdamies uzzināt, vai viņam ir mantinieks, mirstošais magnāts nolīgst Bosu, vienīgo cilvēku, kuram var uzticēties. Tā kā uz spēles ir liktas milzu bagātības, Harijs saprot, ka šī misija var apdraudēt ne vien viņu pašu, bet arī iespējamo mantinieku. Tomēr viņš sāk šķetināt šo stāstu un saprot, ka nespēs rimties, kamēr nebūs noskaidrojis patiesību.Vienlaikus, nevēlēdamies pilnībā atteikties no policista darba, Boss kļūst par brīvprātīgo palīgu nelielā policijas departamentā un, pārskatot neatrisinātās lietas, uzduras izvarošanas gadījumu sērijai, kur vainīgais izrādās viens no bīstamākajiem un nenotveramākajiem pretiniekiem, ar kādiem viņam jebkad nācies sastapties.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Tanpinars Ahmeds Hamdi

Nosaukums: Sirdsmiers

 

“Patiesībā viņš bija pilnīgi pārliecināts, ka karš varētu sākties kuru katru mirkli. Ihsans, ar kuru Mumtazs vienmēr diskutēja par jaunākajiem notikumiem pasaulē, ļoti bieži atkārtoja Alberta Sorela citātu: “ Kad pasaule ir gatava noraut pati sev kreklu, tad haoss ir neizbēgams.””Savā romānā “Sirdsmiers” (Huzur) Tanpinars karu piemin vairākkārt, un tas ir saprotams, jo, lai gan romāna pirmpublikācija nākusi klajā pēc Otrā pasaules kara beigām (1949. gadā), romāna darbība norisinās Stambulā burtiski kara priekšvakarā. Sākot strādāt pie šī apjomīgā literārā darba tulkojuma, gan nebija nojausmas, cik ļoti “laikā” šis romāns nāks ar savu ziņu un noskaņu pasaulē, kurā dzīvojam šobrīd. Pasaulē, kurā kara šausmas diemžēl ir kļuvušas par realitāti. Kā saka Tanpinara pieminētais franču vēsturnieks un politiķis Sorels — haoss ir neizbēgams. Pasaule ir norāvusi pati sev kreklu.Kā izdzīvot šo haosa laiku, saglabājot cilvēcību, mīlestību un, protams, arī Sirdsmieru? Tanpinara galvenais varonis Mumtazs, šķiet, rod mierinājumu aizgājušā laika mistērijās — turku klasiskās mūzikas valdzinošajos ritmos un poēzijas daiļskanībā. Un, protams, arī mīlestībā./Dace Jurjāne-Turkere,romāna tulkotāja.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:Vaita Keita

Nosaukums: Nejaušā tikšanās

 

Jauns psiholoģiskais trilleris par sievieti, kuras šķietami nevainojamo pasauli satricina ziņa par to, ka no jauna tiek izmeklēta viņas pirmā vīra slepkavības lieta.Emmas vīrs tiek nogalināts, un slepkava tā arī nav notverts. Emma ir sākusi jaunu dzīvi kopā ar otro vīru, atraitņos palikušo Tomu,– laipnu, izskatīgu un veiksmīgu vīrieti. Beidzot Emma jūtas droši gan savās attiecībās, gan mājās, kuras iekārtojuši abi ar Tomu.Bet kādu dienu uz viņu sliekšņa nostājas Ņujorkas detektīve un sāk uzdot jautājumus. Lai gan ir pierādīts, ka Emma ar savu pirmā vīra slepkavību nav saistīta, tomēr rodas iespaids, ka ir atklāti jauni pavedieni, tālab lietas izmeklēšana tiek atsākta.Ko viņi ir uzzinājuši? Vai tiešām atkārtotā izmeklēšana sagraus Emmas cerības uz laimīgu dzīvi? Jo tālāk norisinās notikumi, jo aktuālāks kļūst jautajumus – cik labi mēs patiesībā pazīstam tos, kurus mīlam?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Autoru kolektīvs

Nosaukums: 20. gadsimta Latvijas vēsture III 1940-1944/1945

 

Grāmata ir turpinājums apkopojošā izdevuma “20. gadsimta Latvijas vēsture“ I un II sējumam. III sējums aptver divas okupācijas – Padomju Savienības īstenoto okupāciju 1940.–1941. gadā un nacistiskās Vācijas okupāciju 1941.–1944./45.gadā. Grāmata sastāv no divām daļām. Pirmajā daļā tiek aplūkota PSRS 1940. gada 17. jūnijā īstenotās okupācijas sagatavošana un norise, neatkarīgās Latvijas politisko, valsts pārvaldes, militāro, sabiedrisko institūciju pakļaušana okupācijas varas mērķiem un iznīcināšana, Latvijas sovetizācijas politiskie, ekonomiskie un sociālie aspekti, tās process kultūrā, izglītībā un zinātnē. Būtiska vieta atvēlēta pretošanās izpausmēm un organizācijām, kā arī Latvijas diplomātu centieniem nepieļaut inkorporācijas Padomju Savienības sastāvā starptautisku atzīšanu, kas turpinājās arī vācu okupācijas laikā. Otrajā daļā tiek aplūkota karadarbības gaita Latvijas teritorijā Vācijas-PSRS kara sākumā, kā arī tā noslēguma posmā 1944./45. gadā, kad Latvijas teritorijas atbrīvošana no nacistiskās okupācijas nozīmēja arī vienlaicīgu padomju okupācijas režīma atgriešanos. Grāmatas autori analizē vācu okupācijas varas attieksmi pret Latvijas valsts atjaunošanas centieniem, nacistu izveidoto pārvaldes sistēmu Latvijā, represīvo institūciju sistēmu, holokaustu un citas represijas pret Latvijas iedzīvotājiem. Tiek sniegts ieskats latviešu nacionālās, poļu, ebreju, kā arī komunistiskās pretošanās organizācijās un formās. Svarīgs temats ir Latvijas iedzīvotāju dalība karā kā Vācijas, tā arī PSRS bruņoto spēku u. c. militāro vienību sastāvā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hartmanis Jānis

Nosaukums: Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916

 

J.Hartmanis grāmatu veltījis vecajiem latviešu strēlniekiem un Nāves salas pieminekļa atklāšanas 90.jubilejai. Autors grāmatā izmantojis Krievijas kara vēstures arhīva materiālus, veco latviešu strēlnieku atmiņas, kuras Atmodas sākumā paspēja pierakstīt. Grāmata ir turpinājums 2012.gadā izdotajam pētījumam par latviešu bataljonu kauju 1916.gada martā pie Ķekavas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Klovāne Ilona

Nosaukums: LA tematiskā avīze: Skaistākās tulpes

 

Tulpju šķirņu skaits sniedzas vairākos tūkstošos, tāpēc spēj apmierināt jebkuru gaumi. Pavasarī iespējams novērtēt, kuras no tām patīk vislabāk, dodoties uz mūsu pašu kolekciju dārziem vai Keukenhofu Holandē. Par svarīgāko tulpju audzēšanā, šķirņu izvēli, tulpju modes jaunumiem, kā arī daudz ko citu par skaistajiem ziediem var lasīt nule iznākušajā Tematiskajā Avīzē “Skaistākās tulpes”. Tās autore diplomēta dārzniece, žurnāla “Praktiskais Latvietis” žurnāliste Ilona Klovāne, gatavojot šo izdevumu, ir iztaujājusi zinošākos tulpju audzētājus Latvijā. Tulpju kolekcionārs Jānis Dukaļskis piedāvā laimēt izcilu skaistu un jaunāko tulpju šķirņu sīpolu izlases. Atliek tikai uzrakstīt, kādas tulpju šķirnes ir populāras pasaulē un kādas jums patīk vislabāk pašiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nafusi Roksija

Nosaukums: Manifestē .7 soļi uz vislabāko dzīvi

 

Maini savu dzīvi uz visiem laikiem ar pirmo praktisko manifestēšanas ceļvedi!

Pašizaugsmes treneres Roksijas Nafusi grāmata Manifestē ir paredzēta ikvienam, kas vēlas pilnvērtīgāk izmantot dzīves sniegtās iespējas. Septiņi vienkārši soļi palīdzēs izprast mūsdienās tik populāro manifestēšanas mākslu un īstenot sapņus.Tulkojusi Gundega Graudiņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Nefa Kristīne

Nosaukums: Spēcīga līdzjūtība pret sevi

 

Psiholoģe dalās pieredzē kā līdzjūtība(iejūtība) pret sevi var palīdzēt:

*dzīvot harmonijā ar sevi;

*kā uzlabot dzīves kvalitāti;

*kā rūpēties par citiem nezaudējot sevi, saglabājot fizisko un garīgo veselību.

Grāmata dos ierosmi ik vienam (it sevišķi sievietēm), kurš vēlas dzīvot harmonijā ar sevi un sasniegt sevis izvirzītos mērķus dzīvē.

No angļu valodas tulkojusi Māra Rūmniece.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Šteinberga Inita

Nosaukums: LA tematiskā avīze: Lilijas. Audzē priekam

 

 

Tajā apkopota lilju selekciju un audzēšanas speciālistu pieredze, ieteikumi iesācējiem un jaunumi profesionāļiem. Tematiskajā Avīzē apskatītas arī šķirnes, liliju slimības un kaitēkļu apkarošana, apkopotas idejas, kā liliju izmantot floristikā un kā veidot skaistu dārzu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Torsunovs Oļegs

Nosaukums: Pārtika kā pamats veselībai un ilgam mūžam

 

Šī grāmata ir zinību krājums par uztura režīmu. Tā ir kas vairāk par uzskaitījumu, ko drīkst un ko nedrīkst ēst. Autors dialogā ar lasītāju ir aplūkojis pārtikas filozofiju, vēdiskās pieejas īpatnības un ir aicinājis apzināti izdarīt savu izvēli. Svarīgi taču ir ne tikai tas, ko un kad mēs ēdam, bet arī izpratne par jautājumu, vai ēdam, lai dzīvotu vai dzīvojam, lai ēstu. Grāmata ir paredzēta cilvēkiem, kas vēlas dzīvot ilgi un laimīgi, kas rūpējas par veselību vai tikai sāk to darīt, kam patīk ēst un kas vēlas novājēt, un arī tiem, kas patiesi tiecas sasniegt pilnību. Grāmatā ir atrodama svarīga informācija par ēšanu, kāda atrodama Vēdās – senindiešu zinību krājumā. Jūs ne tikai uzzināsiet, kāda ir saikne starp patīkamu garšu un dzīvesveidu, cilvēka raksturu, produktu noderīgumu un kaitīgumu, dažādu faktoru ietekmi uz gremošanu, bet arī saņemsiet saskaņā ar Vēdām izstrādātu diētu, kas ir atbilstoša gadalaikam un klimatam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Balode Ilona

Nosaukums: Ielu muzikantu piezīmes 

 

Ilonas Balodes otrajā grāmatā "Ielu muzikantu piezīmes" skaidri nolasāmi divi laiki viņas dzīvē: "pirms" un "pēc". Pirms nelaimes gadījuma ar dzīvesbiedru Rolandu un pēc tā. Abi šie laiki autores un viņas līdzgaitnieku dzīvēs pamīšus atspoguļoti, savijoties jau pazīstamajai ceļotāju bezrūpībai, vieglam dzīves tvērumam, mākslinieciskam, neparastam skatījumam uz pasauli un norisēm tajā, ar skaudru, eksistenciāli dziļu cilvēka būtības un sūtības analīzi. No zemeņu un zeķu zagšanas, bohēmiska trakuma līdz nopietnām pārdomām par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, par sāpēm un nāvi.

 

"Ielu muzikantu piezīmes" ir gan viegla, gan smaga grāmata: personiska, pat intīma Ilonas Balodes autobiogrāfija un vienlaikus neprātīgi krāsaina, vispārcilvēciska odiseja, kas liek uzdot sev daudz jautājumu, domāt un meklēt.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tālers Guntis

Nosaukums: Grēksūdzes noslēpums

 

Adventes laikā, braucot pēc eglītes, jaunaudzē lauž kāju un nosalst aktīva vietējās katoļu draudzes locekle Paula Jonava. Viņas vīrs Evarts pēc sievas nāves pievēršas alkoholam un kļūst nelīdzsvarots – periodiski žēlojas gan mācītājam Leonam Horstam, gan kaimiņiem, ka redz Paulas spoku. Vai Evarts būtu vainojams sievas nāvē, un viņa tagad no viņsaules cenšas vīram atriebtiesv Bet varbūt kādam ir ļauni nodomi pret pašu Evartuu

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Aierlends Džošs

Nosaukums: Čērčils un dēls

 

Aizkustinošs, pārsteidzošs un skaudri patiess Vinstona Čērčila portrets, kas atklāts caur ietekmīgā tēva attiecībām ar skandalozo dēlu. Vinstons Čērčils var šķist pazīstams: labdabīga buldoga grimase, mūždien klātesošs cigārs, ass prāts, apņēmība un neizsīkstoša enerģija, kas ļāva Lielbritānijai gūt uzvaru Otrajā pasaules karā. Tomēr ne visi zina, ka ārpus parlamenta un pazemes komandpunkta sienām leģendārais politiķis bija lielas ģimenes galva, kurš ļoti mīlēja sievu un bērnus, īpaši Rendolfu, savu vienīgo dēlu un Čērčilu dzimtas turpinātāju. Desmitiem gadu, kamēr Vinstons neatlaidīgi virzījās uz politisko panākumu virsotnēm, tēvs un dēls bija nešķirams tandēms. Tomēr Rendolfs tā arī nespēja iziet no tēva ēnas, un viņu attiecības bija ļoti vētrainas un sarežģītas. Tām kaitēja ne tikai Čērčilu ambīcijas, nerealizētās cerības, savstarpējie apvainojumi un strīdi, bet arī nauda, privilēģijas un abu eksplozīvais raksturs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Prestons Duglass

Nosaukums: Ledus robeža

 

Netālu no Čīles uz neapdzīvotas salas tiek atrasts līdz šim lielākais meteorīts, kas miljoniem gadu gulējis dziļi zemē. Vērtīgais atradums sver vairāk par četriem tūkstošiem tonnu un šķietami nav pārvietojams. Tomēr Ņujorkas miljardieris Palmers Loids šo sensacionālo dārgumu vēlas iegūt savam jaunajam muzejam un noorganizē ekspedīciju, apvienojot gudrākos zinātniekus un inženierus. Notiek neparedzamais – tuvojoties meteorītam, cilvēki zaudē dzīvību, un atklājas biedējoša patiesība: ne jau cilvēki šo seno, noslēpumaino objektu kaut kur nogādās. Tas aizvedīs viņus...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kinnunens Tommi

Nosaukums: Nožēlu neizteica

 

"Drošībā viņas bija tikai iedamas, un tomēr šķita, ka ik solis ved tuvāk iznīcībai." 1945. gada agrā pavasarī no gūstekņu nometnes Norvēģijā cauri nodedzinātajai Lapzemei uz mājām iet piecas somietes, kas, vāciešiem atkāpjoties no Somijas, aizgājušas tiem līdzi. Otrais Pasaules karš rit uz galu, un tas, kas vēl nesen ticis atzīts par labu, nu jau ir pārkāpums un grēks. Kādas miera laikā izskatās izvēles, kas izdarītas ārkārtas laikā? Kāda ir atgriešanās, ja nav skaidrības par to, kas sagaida?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kouls Daniels

Nosaukums: Atdarinātājs

 

1989

Detektīvi Bendžamins Čemberss un Ādams Vinters dzen pēdas izmanīgam sērijslepkavam, kurš atdarina izcilus tēlniecības meistardarbus… izmantojot savu upuru līķus. Kad Čemberss gandrīz zaudē dzīvību, izmeklēšana apstājas. Ilgi meklētais slepkava noiet pagrīdē, nepabeidzis kolekcijas veidošanu.

1996

Džordana Māršala ir enerģiska mācekle Jaunajā Skotlendjardā, kura sapņo reiz strādāt Slepkavību izmeklēšanas nodaļā. Viņai izdodas iegūt jaunus faktus un pārliecināt Čembersu un Vinteru atgriezties pie senās lietas. Izmeklēšana kļūst ar katru dienu sarežģītāka, jo meklētais monstrs ir daudz bīstamāks un gudrāks, nekā viņi spēja iedomāties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Melcers Breds

Nosaukums: Bēgšanas meistars

 

Pavisam netālu no ASV galvaspilsētas Vašingtonas atrodas pats slepenākais un svarīgākais Amerikas morgs. Tajā strādā Džims Zigarovskis, saukts par Zigu, kuram ir viens noteikums - nepieļaut, ka lieta kļūst personīga. Pienāk brīdis, kad šis noteikums ir jāpārkāpj, jo tiek atvests jaunas sievietes līķis un dokumenti apgalvo, ka tā ir seržante Nola Brauna, viņa meitas bērnības dienu draudzene. Bet... Pēc rūpīgākas apskates viņš secina, ka mirusī noteikti nav Nola. Un tas nozīmē tikai vienu - Nola ir dzīva un bēguļo.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šovo Sofija

Nosaukums: Sapnī ar Botičelli

 

Sofijas Šovo romāns “Sapnī ar Botičelli” lasītājam ļauj ielūkoties 15. gadsimta Florences Republikā. Šeit valda Lorenco Mediči – renesanses laikmeta mākslinieku atbalstītājs, kurš finansē izcilu mākslas darbu tapšanu, bet piever acis uz savu favorītu vājībām. Arvien biežāk augstākajās aprindās izskan jaunā un talantīgā gleznotāja Sandro Botičelli vārds. Sandro, būdams jūtīgas dabas cilvēks, asi pārdzīvo pārmaiņas dzimtajā pilsētā. Paci sazvērestība, dominikāņu mūka Savonarolas apokaliptiskie pareģojumi satricina Florenci, bet viņš turpina gleznot. Vispirms daudzu cienīts, pēc tam – aizmirsts, Botičelli ir tikpat nosēpumains kā pati Florence.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Antikvariāts Rojālstrītā

 

Nola Trenholma, par spīti grūtajiem pusaudzes gadiem, ir gatava sākt pieaugušas sievietes dzīvi. Kas gan var būt labāks sākums par mājas iegādi?

Tomēr izrādās, ka Nolas sapņu māju nemaz nav tik viegli iegūt – pirmkārt, īpašnieks to nemaz nevēlas pārdot. Un, otrkārt, šajā vecajā ēkā joprojām mīt pagātnes rēgi.

Lai tiktu pie sava mitekļa, Nolai nāksies atrisināt noslēpumu, kas glabāts gadiem ilgi. Turklāt palīgos vajadzēs aicināt cilvēku, kuru viņa vismazāk vēlētos satikt, – pievilcīgo, bet valdonīgo studiju biedru Bo Raienu.

Antikvariāts Rojālstrītā varone Nola lasītājiem jau ir pazīstama no Tredstrītas sērijas romāniem – nu viņa risina pagātnes mīklas pati saviem spēkiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Leikdžordžas slepkava

 

Saulainā septembra rītā Šenona Bleina dodas savā ierastajā skrējienā, bet mājās vairs neatgriežas… Sievietes pazušana visus šokē. Vai Šenona gluži vienkārši aizbēgusi, jo ir nogurusi būt perfekta sieva un māte? Vai viņu nolaupījis kāds svešinieks? Vai noziegumā ir vainojams viņas vīrs? Par šo lietu ieinteresējas arī žurnāliste Beilija Veginsa. Diezgan ātri kļūst skaidrs, ka viss ir sarežģītāk, nekā sākumā licies. Beilija sastopas ar sarūgtinātu māsu, neuzticīgu svaini, izvairīgu draudzes vecāko un biedējošu moteļa īpašnieku, turklāt sāk saņemt anonīmus draudu zvanus. Beilija apņemas atklāt, kurš ir nogalinājis jauno sievieti un uzglūn arī citām, tostarp viņai pašai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vilass Manuels

Nosaukums: Prieks

 

Jaunākā romāna galvu reibinošie panākumi aizveduši tā varoni ceļojumā pa pasauli. Taču šajā ceļojumā viņam ir divas sejas: publiskā, kuru varonis uzliek, kad tiekas ar lasītājiem, un intīmā, kuru viņš uzliek ikreiz, kad paliek viens, lai atkal un atkal meklētu patiesību. Patiesību, kurā jāatrod gaisma pēc vecāku nāves, paša šķiršanās un kopdzīvē ar jaunu sievu, tajā dzīvē, kurā viņa bērni kļūst par stūrakmeņiem, virs kuriem sagriežas virpulī neatliekama vajadzība pēc prieka.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Kalnačs Benedikts

Nosaukums: Pavērsiens : Rūdolfs Blaumanis latviešu un Eiropas literatūrā

 

Monogrāfija ir novatorisks pētījums par Rūdolfa Blaumaņa daiļradi 19. un 20. gadsimta mijas latviešu un Eiropas rakstniecības ietvarā. Darbā aplūkoti tie Blaumaņa daiļrades aspekti, kas līdzšinējā rakstnieka daiļrades analīzē palikuši nenovērtēti un kuru izcēlums ļauj no cita rakursa novērtēt un uzsvērt viņa literārās darbības novatorismu. Pētījuma piecās nodaļās, Blaumaņa darbība analizēta vācbaltiešu sabiedrības un kultūras procesu kontekstā; aplūkota saikne starp Blaumaņa darbiem un populāro literatūru; iztirzāts latviešu literāro tradīciju tālākveidojums rakstnieka daiļradē, skaidrota mijiedarbe ar viņa laikabiedriem glezniecībā un mūzikā; Blaumaņa prozas poētika aplūkota kontekstā ar 19. gadsimta Eiropas romāna un noveles māksliniecisko veidojumu; risināts jautājums par Blaumaņa attiecībām ar sava laikmeta jaunajiem latviešu intelektuāļiem. Ievadā izklāstīti monogrāfijas autora mērķi, kas saistīti ar to nozīmīgāko atziņu sistematizāciju, kas radušās ilggadīgā Blaumaņa daiļrades apguvē, un veidota aplūkoto tematu ceļa karte.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bruņinieks Haralds

Nosaukums: Nāvi mānot

 

No 1944. līdz 1952. gadam Sēlijā ir notikušas spraigas nacionālo partizānu cīņas - uzbrukumi okupācijas varas pārstāvjiem un saimnieciskajiem objektiem, pretdarbība kolaborantiem, akcijas pret civiliedzīvotājiem, frontālās sadursmes ar VDM karaspēku. Grāmatas autors ir izgaismojis šo cīņas procesu, kā arī to dalībnieku un atbalstītāju ikdienu un biogrāfijas, veidojot detalizētu ieskatu pretošanās kustības gaitā šajā reģionā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Egere Edīte Eva

Nosaukums: Dāvana : 13 mācību stundas, kā izglābt savu dzīvi

 

Ar humoru un dziļu izpratni Edīte Eva Egere ikvienu rosina nomainīt destruktīvas iekšējās pārliecības - upura loma, pašnoniecināšana, vainas un kauna apziņa, apvainošanās, nosodīšana, nepiedošana un citas - pret pozitīvām un dziedinošām emocijām. "Tas nav viegli, bet tas ir tā vērts".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Geka Dzintra           

Nosaukums: Mātes Sibīrijā

 

Grāmatā apkopotas intervijas ar 1941.gada 14.jūnijā izsūtītajām mātēm un viņu bērniem, apkopoti interviju fragmenti no 1941. gada 14. jūnijā izsūtīto bērnu atmiņu stāstiem. 1941. gadā uz Sibīriju aizvestie bērni lūdza, lai kādreiz izdodu grāmatu par Mātēm. Latviešu sievietēm, kuras no pārticīgas dzīves, no labklājīgām mājām nokļuva Sibīrijas sādžās, netīrībā, šaurībā, badā, aukstumā. Šifona kleitās mātes gāja taigā zāģēt kokus, noskrandušām drēbēm vakarā atgriezās būdās. Mātes atdeva bērniem niecīgo maizes devu un nomira bada nāvē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Kas būtu jāzina par Alcheimera slimību un citām demences formām : rokasgrāmata.

 

Grāmata ne vien izglīto lasītāju medicīniskajos jautājumos, kas saistīti ar Alcheimera slimnieku aprūpi, bet ļauj arī paraudzīties uz šo problēmu no cita skatpunkta. Jautājumi un to risinājumi aprakstīti izsmeļoši, soli pa solim, vieglā un saprotamā valodā, un tas ir nenovērtējams atbalsts tiem, kas strādā ar Alcheimera slimniekiem vai kam ir radi un tuvinieki ar līdzīgam problēmām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Klišāns Valdis

Nosaukums: Pieauguša puikas atmiņu klade

 

"Mēs, Padomijā dzimušie un augušie, rakstījām atmiņu klades saviem klasesbiedriem un draugiem. Arī šī ir atmiņu klade, tikai rakstīta mūsdienās. Tā nav jāuztver kā vēsturnieka veidots PSRS perioda analītisks vērtējums. Centos atainot Padomijā pieredzēto tā laika naiva pusaugu puikas un jauna studenta skatījumā. Kas toreiz mums interesēja? Tramvaji, automobiļi, kuģīši, un laivas, indiāņi, hokejs, kožlenes, magnetofoni, kā arī dažāda veida deficīts un aizliegtie augļi, kino, televīzija un grāmatas", saka autors.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Slimnieka ārstēšana, aprūpe un rehabilitācija mājas apstākļos : hroniskas slimības

 

Grāmata ne vien izglīto lasītāju medicīniskajos jautājumos, kas saistīti ar hronisko slimnieku aprūpi, bet ļauj arī paraudzīties uz šo problēmu no cita skatpunkta. Jautājumi un to risinājumi aprakstīti izsmeloši, soli pa solim, vieglā un saprotamā valodā, un tas ir nenovērtējams atbalsts tiem, kas strādā ar hroniskajiem slimniekiem vai kam ir radi un tuvinieki ar līdzīgam problēmām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Nasteviča dace

Nosaukums: Mana pūra raksti

 

Burtnīca ar rakstu zīmējumiem būs noderīga gan rokdarbniekiem, lai krāšņos darbos ieadītu, ietamborētu, ieaustu, izšūtu pasakainus rakstus, gan tiem, kas pievērsušies meditācijai un caur krāsām un zīmējumiem meklē ceļu pie savas iekšējās būtības, gan arī tiem, kuri vēlas relaksēties un nomierināties pēc trauksmainā ikdienas skrējiena un stresa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Okvela-Smita Sāra

Nosaukums: Pa vidu starp bērnību un pieaugšanu

 

Bērnības starpposms no 8 līdz 13 gadiem jeb mazo pusaudžu gadi, kā to mēdz dēvēt, ir vienreizējs attīstības periods, kuram bieži netiek pievērsta uzmanība. Vai tiešām šie starpposma gadi – astoņi līdz trīspadsmit – neatstāj nekādas sekas vai arī tajos nekas nenotiek? Gluži pretēji – šis ir viens no attīstības ziņā aktīvākajiem posmiem, turklāt daudziem vecākiem arī visizaicinošākais.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Segliņš Valdis

Nosaukums: Ieskatīties nākotnē jeb Nostradama mantojums

 

Monogrāfija veltīta Mišela Nostradama literārajam mantojumam, kura atsevišķi fragmenti nonāk sabiedrības uzmanības lokā jau gandrīz piecus gadsimtus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ziediņa Dace

Nosaukums: Mans sapņu dārzs : topiārās formas

 

Izlasot šo grāmatu Jūs ne tikai uzzināsiet par topiāro formu vēsturi, bet arī iemācīsieties paši izveidot skaistas formas no saviem augiem dārzā, uzzināsiet kā pareizi izvēlēties stādāmo materiālu topiāro formu izveidei, kā iestādīt un kā kopt savas, jau izveidotās topiāras formas. Grāmata ir uzrakstīta vienkāršā un ļoti saprotamā valodā, bez sarežģītiem agronomiskiem terminiem un latīniskiem nosaukumiem, jo ne visi dārzu īpašnieki ir dārznieki vai agronomi. Šajā grāmatā fotoattēlos redzamās topiāras formas ir manas un mana vīra izveidotas. Grāmatā tiek piedāvāti arī daži piemēri ar augu kompozīcijām, jeb kā labāk integrēt topiāras formas savā dārzā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

 

Autors: Contra

Nosaukums: Kuram, vedas! Kuram vedas?

 

Latviešu-igauņu-latviešu jocīgā vārdnīca.


Igauņu un latviešu valodām ir interesantas, neparastas un humoristiskas līdzības. Atzītais igauņu dzejnieks un tulkotājs Contra šajā ilustrētajā krājumā ir apkopojis spožākos dārgakmeņus.


Grāmata Kuram, vedas! Kuram vedas? būs īpaši gards kumosiņš humora cienītājiem, kā arī valodas un valodas spēļu entuziastiem.


Ilustrācijas veidojusi māksliniece Lote Vilma.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Eniņa Zane

Nosaukums: Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij

 

Zane Eniņa apceļojusi vairāk nekā 80 valstis, savus piedzīvojumus aizrautīgi atainojot ceļojumu blogā mugursoma.lv. No šiem aprakstiem vēlāk tapušas arī grāmatas “Nekaunīgais pingvīns” un “Uz Aļasku un atpakaļ”. Zane ceļo viegli un budžetam draudzīgi, bieži vien tikai ar mugursomu. Tās saturs tiek īpaši rūpīgi pārdomāts, kad soma visu dienu jānes plecos, kā tas notiek, ejot Santjago ceļu. Viņas trešā grāmata vēsta par Zanes pieredzi, kājām mērojot piecus Santjago ceļa maršrutus – gan Rietumeiropā, gan arī nesen izveidoto posmu Latvijā.


“Ļaujies aizraujošam piedzīvojumam, kopā ar Zani izstaigājot Santjago ceļu Francijā, Spānijā, Portugālē un Latvijā! Viņa atklāj, kā ceļš mums liek sevi iepazīt dažādos līmeņos – fiziski, emocionāli, garīgi.


Skaisti un patiesi skan Zanes rakstītais, sasniedzot Santjago katedrāli: “Pēkšņa laimes sajūta mijas ar tikpat pēkšņām skumjām. Vienā brīdī tu esi kā trauks, kas pilns līdz malām, nākamajā – tukšs līdz bezdibenim. Tas ir ceļa fenomens, kas cilvēkos atver slūžas emociju okeānam. Pēc 800 km prāts atrodas pilnīgi ārpus ierindas, bet ķermenis ir tik stiprs kā nekad dzīvē. Pārņem sajūta, ka iet ir viegli un gribas doties līdz bezgalībai un atpakaļ, bet ceļabiedrus pazīsti vismaz šo dzīvi, ja ne vēl kādu iepriekšējo. Manī bija tik daudz emociju, ka neatlika vietas vārdiem.”


Ejot Latvijas Santjago ceļu, Zane jau skaidri zināja, ka piedzīvotais nonāks grāmatā, tāpēc viņa raksta: “Es nevaru melot pat tad, ja patiesība man nepatīk.” Tieši šī patiesība liek smieties un raudāt līdzi un padara Zanes stāstījumu dzīvu un saistošu. Grāmata sniedz atbildes ikvienam, kas vēl domā par došanos Santjago ceļā. Tā ir labs iedvesmas avots, lai beigtu domāt par iešanu, bet patiesi to izdarītu. Viens ir skaidrs – aizverot grāmatu, acu skatiens tiek vērsts uz mugursomu. Tā vien gribas to likt plecos un traukties gan tālēs zilajās, gan tepat tuvajās, lai piedzīvotu savu Santjago stāstu.”

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Graudiņa Ilze

Nosaukums: Šeit nav nekāda bēdu leja

 

Ir vēls rudens 21. gadsimta sākumā, un praksē vārdā nesauktā psihiatriskajā slimnīcā ierodas psiholoģijas studente Helga. Jaunā sieviete ir apņēmības pilna palīdzēt slimnīcas pacientiem un pierādīt, ka vieta, kurā viņi nokļuvuši, nav vis nedzēšams zīmogs un bēdu leja, bet gan ceļš uz atveseļošanos un sevis pieņemšanu. Taču, risinot klientu dzīves un psiholoģiskos sarežģījumus, Helgai nāksies konfrontēt arī pašai savus sāpīgos punktus – attiecības ar vecākiem un Eiženu, kurš gatavs būt Helgas bruņinieks baltā zirgā. Bet ja nu viņai nepieciešams jātnieks melnā rumakā?..

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kalna Ziedīte

Nosaukums: Paaudžu ienaidā I,II

 

“Tie vēji, kas klaiņoja un joprojām dziedāja dziesmas Vadakstes ozola kuplajos zaros, tie nepagurstot stāstīja cilvēku likteņus. Vēl joprojām ozols tos vija gredzenos, paglabājot stiprajā latviešu tautas liktenī. Gredzenos ievijot stāstus uz neizdzēšamu pastāvēšanu. Tikai tie vēji atkal pūta te no austrumiem, te rietumiem. Spēj tik ieklausīties! Ozols nopūtās, tas viņam tika ļauts. Vai tikai vienu reizi vien nopūties, savas zemes likteni vējā klausoties? Viņam raudāt tikai vienreiz gadā bija ļauts – rudeņos, sējot zīļu asaras. Vēji šalca un nebeidza, un nebeigs... kā jau turpat vairāk par pusgadsimtu šalkuši. Tā domāja Vadakstes ozols. Tikai tagad atkal tās vēja dziesmas sāka tā stiprāk skanēt. Sāka tā spēcīgāk... kā senāk, pirms gadiem... kā zalves, kā pērkona spērieni!”


Ziedītes Kalnas romāna “Paaudžu ienaidā” varoņu dzīvesstāsti cauri gadsimtiem vijas, cieši saaužoties ar dzimtās Latvijas likteni. Cik daudz sāpēts un ciests, pakļaujoties pastāvošās varas likumiem... Un varas – tās mainās tik bieži, izmantojot nesaudzīgas metodes. Pāri latvju zemei brāžas revolūciju viesuļi, nežēlīgi plosās karu mašīnas. Aizrestotajos vagonos izsūta latviešu tautas dvēseli. Par ko? Vai par to, ka savu tēvuzemi mīl un kopj? Kur brīvība? Kur tēvutēvu zeme? Kur kailās dzīvības vērtība? Kara ložu plosīta, zem vilcienu riteņiem samalta, cilvēka dvēsele taisnības alkst. Acis vairs neraud. Kliedz sirds mēmā klusumā. Vara nedzird. Tai ir vienalga. Vējš ozolā uz debesīm ļaužu gara spēku nes. Sakost zobus. Paciest. Izturēt. Nākamām paaudzēm savu sīksto spītu un spēku atdot. Caur stipru ozolu saknēm. Cauri gadu desmitiem un simtiem no paaudzes paaudzē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kronberga Katrīna

Nosaukums: Tuksnešu bridēji

 

Pēc globālas katastrofas pasaule pārvērtusies tuksnešu klaidos, kuros patvērumu daudzviet radušas ļoti atšķirīgas kopienas. Viena no tām – Silmale, Ofēlijas Dūkas mājas, kas vēl aizvien glabā atmiņas par veco pasauli.Kādu dienu Silmalē ierodas ceļotājs, un Ofēlijas dzīve sagriežas kājām gaisā. Ir pamodušies meitenes instinkti – gan urdoša vēlme atrast sevi pieaugušo pasaulē, gan ilgas pēc Ceras – vietas, kurā varētu tikt apmierinātas visas cerības un gaidas un kura sniegtu pilnīgu drošību.Tuksneša smilšu un vēju melodijas pavadīta, Ofēlija dodas tālā ceļā, un viņai uzrodas biedrs – Hanss, kurš, iespējams, nepavisam nav tas, par ko uzdodas…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Laganovska Vija

Nosaukums: Viltus saules

 

2020. gadā Apgādā Zvaigzne ABC iznāca Vijas Laganovskas stāstu krājums “Pirms un pēc”, bet par sava pirmā romāna tapšanu pati autore stāsta:
“Vārdam “saule” ir īpaša nozīme latviešu valodā. Saules kulta strāvojumi piepilda mūsu ikdienu, un vārdu savienojumu sekot saulei varētu uzskatīt par sinonīmu vārdam “dzīvot”. Bet arī sekot viltus saulēm – tā ir pazīstama un laikmetīga parādība.


Romāns tapis no stāsta ar tādu pašu nosaukumu, kurš iekļauts krājumā “Pirms un pēc”. Parasti saviem varoņiem izdomāju priekšvēsturi, kuru neatspoguļoju stāstos, tomēr man ir skaidrs, kur katrs tēls dzimis, audzis un kas ar viņa dzimtu noticis. Gluži mistiskā veidā manis izdomātais tēls aizved uz vienu vai citu pilsētu, vietu, māju, liek satikt konkrētus cilvēkus.


Tam, kādēļ romāna sižets ieplūst Dobelē, kāpēc tā varoņu liktenis savijas ar savulaik reālām vēsturiskām personībām – Dobeles mācītāju Jāni Straumani un viņa dēlu, ķīmiķi Mārtiņu Straumani, – varētu atrast loģisku izskaidrojumu pašas dzīvē. Iekšējās jēgas meklējumi mani šoreiz aizrāva tik ļoti, ka tapa romāns.”


Romānā neparasti savijas dažādi laikmeti (1915.–2017. g.) kādas dzimtas un tās līdzcilvēku dzīvē, līdztekus vēsturisko notikumu iepazīšanai ikvienam lasītājam liekot pārdomāt, vai arī mēs paši neesam pakļāvušies viltus sauļu un viltus dievu mānīgajam vilinājumam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lagzdiņa Gunita

Nosaukums: Pareizs laiks

 

Vai ar aizlauztiem spārniem iespējams lidot?


Pēc padsmit gadu laimes meklējumiem ārzemēs Terēze atgriežas Latvijā, lai kārtējo reizi visu sāktu no sākuma. Arī viņas jaunākajai māsai Gundegai dzīvē nav gājis viegli, bet nu beidzot viss šķiet nokārtojies – ir lielisks vīrs, pārtikusi dzīve un gaidāms pirmdzimtais. Arī Terēze sapņo par normālu ģimeni, taču karmas grābeklis nemitīgi piespēlē nepareizos vīriešus. Vai šoreiz viss izdosies vai arī sagaida kārtējais belziens pa pieri? Un kas ir labāk – turēties pie saviem principiem līdz galam un būt vienai un vientuļai vai nodot tos un samierināties ar laimes druskām no citu galda?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Levina Marina

Nosaukums: Dizainere

 

"Šis stāsts ir tikpat sens kā pasaule... un katrai nākamajai paaudzei tikai šķiet, ka viņi piedzīvo ko jaunu, līdz šim nebijušu."Atklāts un smalka humora pilns stāsts par kādu arhitektu un mākslinieku dzimtu un sirsnīgu draudzību vairāku paaudžu garumā. Par degsmi un gara spēku. Par mīlestību un liktenīgu kaisli. Par ģimeņu noslēpumiem un tuvu cilvēku nodevību.Romāns ved aizraujošā ceļojumā, kur uz patiesu notikumu fona reāli personāži satiekas ar autores iztēles varoņiem, kur jūtams Vecrīgas, Mežaparka un Jūrmalas arhitektūras diskrētais šarms un izdzīvojamas dizaineres Martas radošā procesa aizkulises un emocijas.Latvijas pirmās brīvvalsts sabiedrības krējuma spožo dzīvi nomaina Otrais pasaules karš, represijas un izsūtīšana uz Sibīriju, pēckara arhitektūras studentu trūcīgās sadzīves ainas caurvij padomju bohēmas uzdzīves stāsti, bet trauksmainais atjaunotās brīvvalsts laikmets atnes jaunus radošu veiksmju un zaudējumu pārdzīvojumus.Marina Levina ir arhitekte, grāmatas “Vecpilsētas stāsti jeb Pavisam patiesa Vecrīgas vēsture” un citu ar kultūras mantojumu saistītu izdevumu autore. “Dizainere” ir Marinas Levinas pirmais romāns.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Poga Laima

Nosaukums: Deserts

 

21. gadsimta jaunajai paaudzei ir tiesības dzīvot drošā un labestīgā vidē, kura, savstarpēji sadarbojoties, mācoties no kļūdām, mums jāveido visiem kopā. Pat vislabāk apsargātajā vidē dažbrīd var ielauzties tās negācijas, kas joprojām apdraud mūsdienu sabiedrību.


Kad jauniešu ierastajā mierīgajā ikdienā ienāk nežēlība, vardarbība, necieņa pret personību, līdzcilvēku vienaldzība un pasivitāte ir līdzvērtīga noziegumam.


Kā pretstatu sarežģītajām, vēl neatrisinātajām dzīves problēmām romāna varoņi piedāvā noturīgu attiecību, draudzības un mīlestības piesātinātu gaisotni.


Raita stāstījuma valoda, interesanti sižeti un sirsnīgi dialogi veido romāna personāžu savdabību, aicinot lasītāju iejusties vairāku paaudžu pieredzē un sadarbībā, kuru vieno galvenais secinājums: “DZĪVEI BEZ PATIESIEM DRAUGIEM, LĪDZJŪTĪBAS UN MĪLESTĪBAS NAV JĒGAS UN VĒRTĪBAS.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Remess Andžils, Raķis Juris

Nosaukums: Karostas noslēpumu skartie

 

Liepājas Karostas mūros parādās ne tikai sendienu noslēpumainie notikumi, bet arī teiksmaini tēli – cilvēki: Rūdolfs Bangerskis, Oskars Kalpaks, Igors Sikorskis, Aleksandrs Kolčaks, Raimonds Pauls… Daļu no viņiem Karostas elpa bija tikai skārusi, tomēr rūdījusi un devusi pieredzi, lai tie reiz kļūtu par prezidentiem, valdību vadītājiem, ministriem, admirāļiem, ģenerāļiem, pārsteigtu pasauli ar izgudrojumiem, iegūtu spožas medaļas sporta arēnā un lemtu pasaules likteņus. Vēsturiskas personības ir daļa arī no Karostas vēstures stāsta.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Strautniece Sanita

Nosaukums: Ieputinātie

 

Aiziet gulēt šķietami tukšā mājā, bet pamosties līdzās svešam, gandrīz kailam vīrietim – Eva ir šokā. Viņa tikai gribēja uz kādu laiku paslēpties no neizdevušās laulības, un draudzene piedāvāja brāļa neapdzīvotā lauku īpašuma atslēgas. Taču tikpat šokēts ir Reinis, savā gultā atklājot māsas labāko draudzeni, un nepavisam nevēlas viņu savā dzīvē. Turklāt bijušā vīra māte apņēmusies vārda tiešā nozīmē iznīcināt Evas dzīvi...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šmite Gundega

Nosaukums: Grieķu svīta

 

“Grieķu svīta”, kuras nosaukums aizgūts no instrumentālās mūzikas formas, nes sevī mūsdienu Grieķijas iedvesmotus vērojumus, taču muzikālu miniatūru vietā ir literāras miniatūras. Katra nelielā stāsta centrā ir kāds varonis – bērns, jaunietis, cilvēks brieduma gados vai sirmgalvis mūža izskaņā. Šie ļaudis satikti dažādās vidēs – tavernās, tirgū, muzejā, skolā, universitātē, ielās un dabā. Tie ir gan reālas personības, gan iztēlē piedzimuši tēli, kuros saplūst vairāki vērojumi, taču ikvienā atspoguļojas šodienas.Grieķija – raiba, pretrunīga un bezgala krāsaina. Katrā no “Grieķu svītas” divdesmit miniatūrām ieskanas arī mūzika, kas kā kopīga stīga vijas cauri visai svītai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tirzītis Gunārs

Nosaukums: Leģionārs

 

Mājās! Brīvs un mājās! Pēc vairākiem izsūtījumā pavadītiem gadiem bijušais leģionārs Roberts atgriežas Rīgā. Viņam paveicies ne tikai palikt dzīvam, bet dzīvus un ģimenes agrākajā mājvietā atrast arī tuviniekus – brāļa ģimeni. Vēl pēc kāda laika – arī iekārtoties gluži tīkamā darbā. Tiesa, dzīvoklis nu jādala ar svešiniekiem, ar padomju realitāti aprast grūti, tomēr laiks un jaunatklāta mīlestība pamazām dziedē brūces...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ārnstede Simona

Nosaukums: Kad uz spēles likta sirds

 

Agrā jaunībā Dēzija un Sems bija kā traki viens pēc otra, bet pēc kādas neveiksmīgas ballītes viņu attiecības izjuka. Pieaugot nevienam no viņiem tā īsti nav līdz galam izdevies aizmirst notikušo.


Kopš tā laika pagājuši jau piecpadsmit gadi. Tagad Dēzija ir augsti kvalificēta drošības eksperte, kura strādā dažādos karstajos punktos un karadarbības zonās daudzviet pasaulē. Lai gan Dēzija ieņem vadošu amatu skarbā biznesā, kurā sievietes ir reti sastopamas, viņu vēl joprojām nomāc atmiņas par seno notikumu.


Semu visi uzskatīja par neveiksminieku. Pēc piedzīvotās nodevības viņa dzīves galvenais dzinulis ir bijusi vēlme sevi pierādīt, un tieši tā viņam deva spēku izveidot plašo viesnīcu impēriju. Kad Sems sāk saņemt nāves draudus, viņš nolemj nolīgt miesassargu, un te iejaucas liktenis, atkal krustojot Sema un Dēzijas ceļus... Ar vienu saskatīšanos ir pietiekami, lai abi saprastu, ar ko riskē, jo tagad uz spēles tiek likta sirds...No zviedru valodas tulkojusi Ieva Pudure.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bakena Elizabete

Nosaukums: Labā sieva

 

Fanija Sevidža vienmēr ir bijusi ideālā sieva savam vīram – veiksmīgam politiķim. Viņa ir cītīgi apmeklējusi publiskus pasākumus, lieliski izskatījusies, smaidījusi, kad vajag, un nesmaidījusi, kad nevajag. Viņa allaž ir bijusi drošā miera osta un spēcīgā aizmugure. Tomēr nu, pēc divdesmit laulības gadiem, Fanija sāk šaubīties par to, vai šāda dzīve sniedz piepildījumu. Vai viņa pati ir kaut kas vairāk nekā tikai sieva un māte? Vai bez šīm lomām nepaliktu pāri tikai tukša čaula?


Lai rastu atbildes, Fanijai nāksies bīstami sakustināt tik stabilo un rāmo ģimenes dzīves kuģi. Vai viņi pārcietīs šo vētru?No angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Džasi Jā

Nosaukums: Mājupiešana

 

Gana, 18. gadsimts. Divos dažādos ciematos piedzimst divas pusmāsas, kuras neko nezina viena par otru. Viņām lemts atšķirīgs liktenis: viena tiek izdota par sievu bagātam anglim, vergu tirgotājam, un vada pārtikušu dzīvi Keipkoustā Raga piekrastē, bet otra tiek sagūstīta un pārdota verdzībā.


Mēs iepazīstam abu māsu un viņu pēcnācēju likteņstāstus astoņās paaudzēs, viņu veikto ceļu no Zelta Krasta līdz Misisipi plantācijām, tostarp laikposmu no Amerikas pilsoņu kara līdz Hārlemas džeza laikmetam.


Jā Džasi savā neparastajā un apbrīnojamā romānā vēsta par verdzības sloga radītajām sekām gan tiem, kurus sagūstīja un aizveda, gan tiem, kuri palika. “Mājupiešana” atdzīvina eiropiešu, afrikāņu un amerikāņu kopīgo vēsturi un ar īpašu un satriecošu tiešumu parāda, kā nebrīves atmiņas ierakstās jebkuras tautas dvēselē.


No angļu valodas tulkojusi Ieva Lešinska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hargla Indreks

Nosaukums: Aptiekārs Melhiors un bendes meita

 

Tallina, AD 1422. Pilsētas nomalē kāds mēģinājis nogalināt nevienam nepazīstamu jaunekli, un viņš zaudējis atmiņu. Gan viņa kopēja un ārstējošie dominikāņu mūki, gan tirgotāji un pilsētas viesi, gan tiesas fogts un aptiekārs Melhiors dara visu iespējamo, lai palīdzētu nelaimē nonākušajam, kurš neatceras ne savus vecākus, ne dzimto pusi, ne iemeslu, kāpēc ieradies Tallinā. Jauneklis neko nezina arī par savu nežēlīgo ienaidnieku, kurš viņu turpina vajāt, nogalinot visus, kas tuvojas noslēpuma atminējumam. Tomēr attapīgais aptiekārs Melhiors neatlaidīgi seko neredzamajam slepkavam…No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Herberts Frenks

Nosaukums: Kāpa

 

“Kāpa” stāsta par zēnu Paulu Atreīdu, augstdzimušas ģimenes pēcteci, kura namam uzdots pārvaldīt tuksneša planētu Arrakisu. Vērtīgu to padara tikai melanža jeb spaiss – viela, kas spēj pastiprināt apziņu un pagarināt dzīvi. Pēc melanžas kāro cilvēki visā zināmajā Visumā, gatavi tās dēļ arī nogalināt…Nodevēju uzbrukums Atreīdu namam liek Paulam uzsākt ceļu pretī liktenim, kas ir iespaidīgāks par visām viņa fantāzijām. Pamazām izaugot par vīrieti un iegūstot noslēpumaino Muad’Diba vārdu, viņam tiek uzticēts ceļš pretī cilvēces senākajam un neaizsniedzamākajam sapnim.“Kāpa” ir apbrīnojams piedzīvojumu un garīgu meklējumu, dabas aizsardzības un politikas tēmu apvienojums, kas ieguva pirmo Nebulas balvu, kļuva par Hugo balvas laureātu un ielika pamatus neapšaubāmi iespaidīgākajam zinātniskās fantastikas eposam.No angļu valodas tulkojis Vilis Kasims.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kompaņīkova Monika

Nosaukums: Piektā laiva

 

Romāns ”Piektā laiva” ir aizkustinošs stāsts par meiteni, kura postkomunistiskajā Slovākijā visiem spēkiem cenšas parūpēties par sevi un citiem. Divpadsmit gadus veco Jarku emocionāli pametusi viņas nenobriedusī, izlaidīgā māte. Likteņa ziņā atstātā meitene ir spiesta rūpēties par savu kašķīgo, mirstošo vecmāmiņu, lai nenosmaktu postkomunistiskā betona džungļos, lai izdzīvotu Bratislavas daudzdzīvokļu ēkas sociālajā vakuumā. Viņa vada dienas, klaiņojot pa ielām un sapņojot vienīgajā vietā, kur jūtas droši: mazajā dārziņā, ko Jarka mantojusi no nekad nesatiktā vectēva. Kādu dienu, dodoties uz dārzu, viņa apstājas piepilsētas dzelzceļa stacijā un impulsīvi nolaupa dvīņu mazuļus. Jarka balansē uz katastrofas sliekšņa, un, cenšoties rūpēties par mazuļiem, meitene atklāj sevi.


Monika Kompanikova ar dzīvu bezkompromisa skatienu iemūžinājusi īstu cilvēcisku attiecību universālu meklējumu postkomunistiskās Eiropas tukšuma un sāpju vidū. Monikai Kompaņīkovai piemīt izcilas novērotājas prasmes un spēja pamanīt detaļas, un šis rakstnieces talants ir ļāvis tapt spožam romānam.No slovāku valodas tulkojusi Aiga Veckalne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kožīks Františeks

Nosaukums: Pa mīlestības ceļu

 

Josefs Māness (1820 – 1871) ir talantīgākais ievērojamās Prāgas mākslinieku Mānesu dzimtas pārstāvis, kuram savas čehiskās pārliecības dēļ ir bijis jādzīvo trūkumā, jāpacieš Austroungārijas impērijas varas tieksme Čehiju vāciskot un iznīcināt gan tās nacionālo mākslu, gan kultūru.


Josefam Mānesam, kas ir nelokāms savas tautas un Dzimtenes skaistuma apbrīnotājs, jāatsakās no mākslinieka cienīgas dzīves apstākļiem, no atzinības un no tiesībām dibināt ģimeni. Gleznotājs paliek uzticīgs ideāliem, savam zīmulim un otai, visu mūžu izvēloties un ejot tikai vienu bezkompromisu ceļu – mīlestības ceļu.


No čehu valodas tulkojusi Halina Lapiņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Kvinna Džūlija

Nosaukums: Bridžertoni 3 Džentlmeņa piedāvājums

 

Sofija Beketa pat sapņos nebija pieļāvusi domu, ka varētu ielavīties lēdijas Bridžertonas slavenajā masku ballē – un ka viņu tur gaidīs Sapņu Princis! Kaut gan Sofija ir grāfa meita, augstprātīgā pamāte ir uzspiedusi viņai kalpones lomu. Taču tagad, virpuļojot dejā dzīvespriecīgā un nepiedienīgi skaistā Benedikta Bridžertona stiprajās rokās, viņa jūtas kā karaliene. Diemžēl Sofija zina, ka visa burvība beigsies, līdzko pulkstenis sitīs pusnakti.


Kopš šīs maģiskās nakts mirdzošais tēls sudrabotā tērpā ir padarījis Benediktu aklu pret visām citām daiļavām – un vienīgais izņēmums varbūt ir valdzinošā un dīvaini pazīstamā būtne istabmeitas ietērpā, kuru viņam nākas glābt no ļoti nepatīkamas situācijas. Benedikts ir zvērējis atrast un apprecēt savu noslēpumaino skaistuli, tomēr vilinošā istabmeita iekvēlina alkas un dara viņu vāju. Bet, ja viņš ļaus vaļu sirdij, vai tas nozīmēs upurēt savu vienīgo izloloto sapņa mīlestību?


No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lindgrēna Minna

Nosaukums: Nāve "Vakarbirzēs"

 

Kurš gan ticētu, ka veco ļaužu aprūpes centrā “Vakarbirzes” notiks kas noziedzīgs: aizdomīgi nāves gadījumi, zādzības, narkotiku tirdzniecība? Vismaz Sīri un Irmai, mājas deviņdesmitgadniecēm, to grūti iedomāties.Tāpat kā pārējiem nama iemītniekiem, arī viņu dzīvi pārsvarā piepilda dīks laiks, ko abas cenšas aizpildīt ar sarkanvīnu, braucieniem ar tramvaju un bērēm. Tomēr “Vakarbiržu” dīvainos notikumus izpētīt ir pat interesantāk nekā kāršu spēli ar vēstnieku – nemaz nerunājot par nemitīgajiem rokdarbu, dejošanas un akordeona vakariem, kuros mājas iedzīvotāji piedalās lielākoties aiz žēluma pret aprūpes nama darbiniekiem.“Nāve Vakarbirzēs” ir asprātīgi uzrakstīts, aizraujošs stāsts par vecumdienām, draudzību un dzīvi diezgan parastā veco ļaužu mājā, kur katru var piemeklēt par nāvi sliktāks liktenis – neviens pēc piespiedu ievietošanas demences palātā nav pasargāts no daudzajiem medikamentiem.No somu valodas tulkojusi Gunta Paavola.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Makdonalds Eds

Nosaukums: Melnspārnis

 

Zem saplaisājušām, nemitīgi vaidošām debesīm, zem citu pasauļu mēnešiem plešas Postaža — milzīgs un biedējošs tuksnesis, kur neiestājas nakts, kur nomirt ir viegli un var sastapties ar saviem briesmīgākajiem murgiem. Bet Postažu nav radījis kāds briesmonis. To radījuši cilvēki pēdējā karā ar dzelmes karaļiem — noslēpumainiem, vareniem un nežēlīgiem radījumiem.

 

Raihalts Galherovs Postažas putekļus elpo jau divdesmit gadu, viņa vienība medī briesmoņus un tos, kuri no tukšaines atgriezušies citādi. Saņemot uzdevumu pavadīt bagātu aristokrāti uz pierobežas cietoksni, Galherovs negribot tiek iepīts sazvērestību tīklā, kas draud iznīcināt civilizēto pasauli ap Postažu, kompromitējot cilvēku vienīgo ieroci pret dzelmes karaļiem.

 

“Melnspārnis” ir skarbs stāsts par kāda vīra izmisīgo cīņu par izdzīvošanu, pretojoties paša tumšajam liktenim… Džo Aberkrombija, Marka Lorensa un Daniela Polaņska cienītājiem.

 

No angļu valodas tulkojusi Santa Andersone.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Mercs Klauss

Nosaukums: Jēkabs guļ

 

Klauss Mercs (dzimis 1945. gada 3. oktobrī) ir mūsdienu Šveices viens no veiksmīgākajiem rakstniekiem, dzejnieks, kritiķis. Ieguvis filologa un kulturologa izglītību.Sākotnēji strādājis kā vidusskolas skolotājs, arī pieaugušo izglītībā. Viņš ir septiņu dzejas grāmatu un vairāk kā desmit prozas grāmatu autors. Saņēmis slaveno Hermaņa Heses balvu literatūrā 1997. gadā, Gotfrīda Kellera-Preisa balvu 2004. Gadā u.c. balvas kā rakstnieks.Tulkojis Sergejs Moreino.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Pataki Elisone

Nosaukums: Spožās dzīves aizkulises

 

Misis Pousta, jūs vēlas satikt prezidenta kungs un pirmā lēdija… Ar šādiem vārdiem mēdza sākties gluži parasts vakars viņas dzīvē. Mārdžorija Merivetere Pousta bija izcila namamāte, talantīga uzņēmēja, veikla politisko sarunu vedēja, dāsna labdare, kaislīga mīļotā un krāšņa sieviete. Viņa nopelnīja miljonus, vēl būdama pavisam jauna, vadīja biznesa impēriju, pirka dārglietas pie Kartjē, atvēra zupas virtuves… Jebkas, kam Mārdžorija ķērās klāt, tika darīts ar degošu sirdi. Apjūsmota un neieredzēta, pieņemta un noraidīta – spītējot visām vētrām, Mārdžorija vadīja aizrautīgu dzīvi, kurā netrūka ne laimes, ne ciešanu.No angļu valodas tulkojusi Diāna Breita.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pennere Sāra

Nosaukums: Zudusī aptieka

 

Aizmirsti pagātnes notikumi. Noslēpumaina saikne, kas vieno sievietes. Indes un atriebības mantojums. Laipni lūgti zudušajā aptiekā!Astoņpadsmitā gadsimta Londonas dzīlēs atrodas slepena aptieka, kas apkalpo neparastu klientu loku. Sievietes visā pilsētā sačukstas par kādu mīklainu tēlu vārdā Nella, kas pārdod labi maskētas indes, ko izmantot pret ļaunprātīgiem vīriem. Taču aptiekāres liktenis ir apdraudēts, kad viņas jaunākā kliente, trausla divpadsmit gadus veca meitene, pieļauj liktenīgu kļūdu, izraisot virkni seku, kas atbalsojas cauri gadsimtiem.Tikmēr mūsdienu Londonā topošā vēsturniece Kerolaina Pārsvela pavada savu desmito kāzu gadadienu viena, bēgdama pati no saviem dēmoniem. Kad viņa uziet pavedienu neatklātajām aptiekāres slepkavībām, kas šokējušas Londonu pirms divsimt gadiem, viņas un aptiekāres dzīve savijas pārsteidzošos likteņa līkločos, un ne visi tajos izdzīvos.


Ar nervus kutinošu spriedzi, neaizmirstamiem tēliem un pārsteidzošu ieskatu vēsturē Zudusī aptieka ir traģisks un reibinošs debijas romāns par noslēpumiem, atriebību un apbrīnojamiem veidiem, kā sievietes spēj viena otru glābt – par spīti šķēršļiem, ko rada laiks.


Tulkojusi Dita Katlapa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Perija Sāra

Nosaukums: Eseksas čūska

 

Londona, 1893. Kad Koras Sībornas valdonīgais vīrs – cienījams politiķis – aiziet mūžībā, viņa jūtas drīzāk atvieglota nekā satriekta. Šī laulība nebija laimīga, un Kora tā arī neiejutās sabiedrības dāmas lomā. Viņas urdošais prāts vienmēr ir alcis izzināt pasauli. Lai nomainītu vidi,Kora kopā ar dēlu un viņa aukli dodas prom no metropoles – uz nomaļo Eseksu.Tur drīz vien viņi tiek iesaistīti piedzīvojumā. Klīst baumas, ka pēc trīssimt gadu klusēšanas Eseksā ir atgriezusies čūska, mītisks radījums, kas reiz nogalinājis daudzus. Kad Vecgada vakarā mīklaini iet bojā kāds jauns vīrietis, vietējie ir šausmās. Kora sāk dzīt pēdas izslavētajai čūskai.Vai tā ir kāda jauna dzīvnieka suga? Vai varbūt tik tiešām noticis kaut kas pārdabisks?

 

No angļu valodas tulkojusi Ingūna Jundze.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Railija Lūsinda

Nosaukums: Slepkavības Flīthausā

 

“Slepkavības Flīthausā” ir noslēpumiem caurvīts kriminālromāns, ko sarakstījusi pasaulslavenā romānu cikla “Septiņas māsas” autore Lūsinda Railija.

 

Kāda skolēna nāve Norfolkas privātskolā šokē visus, un prestižās skolas direktors ļoti cer, ka tas ir tikai traģisks negadījums.

 

Taču policijai notikušais šķiet aizdomīgs, un lietas izmeklēšana tiek uzticēta detektīvinspektorei Džezminai Hanterei, kura bija nolēmusi pamest darbu, tomēr negribīgi piekrīt uzņemties šo lietu.

 

Kopā ar uzticamo kolēģi seržantu Mailsu Džezmina nokļūst privātskolas slēgtajā vidē, un līdz ar liecinieku iztaujāšanu par Čārlija Kavendiša traģisko bojāeju sākas satraucošu un neparedzētu notikumu virkne. Izmeklēšana kļūst aizvien sarežģītāka, jo Flīthausa glabā daudz tumšākus noslēpumus, nekā varētu gaidīt.

 

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lanceniece.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Saļņikovs Aleksejs

Nosaukums: Petrovi ar gripu

 

Aleksejs Saļņikovs ir dzimis Tartu Igaunijā, bet lielāko mūža daļu dzīvojis Urālos, kopš 2005. gada – Jekaterinburgā. Autors ir vairāku literāro prēmiju laureāts, un viņa romāns “Petrovi ar gripu” ieguvis Nacionālā bestsellera balvu 2018. gadā. Pēc grāmatas motīviem režisors Kirils Serebreņņikovs uzņēmis filmu, kas 2021. gada Kannu filmu festivālā saņēmusi Vulkāna balvu par filmas kinematogrāfiju.

 

Romānā “Petrovi ar gripu” sastopam parastu ģimeni: Petrovs ir automehāniķis, kas brīvajā laikā zīmē komiksus, viņa sieva ir bibliotekāre, kura, šķiet, neieredz cilvēkus. Viņu dēls grāmatas nelasa, jo aizraujas ar videospēlēm. Ģimenes ikdienas rutīnu, tuvojoties gada nogalei, izjauc nejauks gripas vīruss, un ierastā dzīve pārtop savādi izklaidējošā un nedaudz spokainā, halucinācijām līdzīgā sapnī...

 

Iespējams, šī romāna svarīgākais mērķis ir atgādināt lasītājiem par skeletiem viņu pašu skapī, it īpaši – kautrīgajiem un tiem, kuri īsti nevēlas atzīt, ka viņiem tādi ir.

 

No krievu valodas tulkojis Dens Dimiņš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Silēna Edgāra

Nosaukums: Mūru dāma

 

Latviešu izcelsmes operdziedātāja Māra Galanta, saukta par Mūru dāmu, iemantoja pasaules slavu, 1972. gadā dziedot pie Berlīnes mūra. Kopš tā laika viņai raksta cilvēki no dažādām pasaules malām, lai vēstītu par savu neapskaužamo likteni un dzīvi nebrīvē. Arī Māra pati reiz aizbēgusi no totalitāra režīma. Septiņpadsmit gadu vecumā viņa slepus pameta Padomju Latviju un nav atgriezusies dzimtenē pat pēc Dzelzs priekškara krišanas. Kāpēc tā? Un kāpēc viņa izvairās runāt par savu jaunību?

 

Mūru dāma ir ne tikai brīvdomīga, bagāta skatuves dīva, bet arī vecāmāte – nevērīga, viegli aizkaitināma un ārkārtīgi vientuļa. Emma, viņas mazmeita, ir impulsīva, ar mākslinieciski jūtīgu dvēseli apveltīta pusaudze, kas līdzinās savai vecmāmiņai vairāk, nekā abas to gatavas atzīt. Vēloties izdibināt ko vairāk par vecāsmātes mīklaino pagātni un dzimtas vēstures līkločiem, četrpadsmitgadīgā jauniete lūdz, lai viņu aizved uz Latviju – tā aizsākas ceļojums ne tikai telpā, bet arī laikā. Kāda noslēpumaina Rīgas kundze un liegs maģijas pieskāriens atmodina daudzas – gan smeldzīgas, gan skaistas – atmiņas...

 

No franču valodas tulkojusi Valērija Lasovska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Šibeka Frīda

Nosaukums: Grāmatnīca pie Temzas

 

Šarlotei ir savi iemesli, kādēļ viņa ierakusies darbā, taču kādu dienu dzīve apgriežas kājām gaisā: viņa manto grāmatnīcu Londonā. Nolēmusi īpašumu pārdot, Šarlote dodas uz Angliju, taču drīz vien viņa sajūt saikni ne tikai ar grāmatveikaliņu, bet arī tāsirsnīgajām darbiniecēm, rakstnieku Viljamu un astaini Tenisonu. Tomēr joprojām nav skaidrs, kāpēc tante mantojumu atstājusi tieši Šarlotei un kāpēc māte nekad nerunāja par savu pagātni? Zviedru rakstnieces Frīdas Šibekas “Grāmatnīca pie Temzas” ir burvīgs un cerību pilns romāns par draudzību, mīlestību, nodevību, piedošanu un to, kā grāmatām pilna māja, labi draugi un izlutināts runcis var palīdzēt sākt visu no jauna.Tulkojusi Lilija Berzinska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zendkers Jans Filips

Nosaukums: Dumpiniece un zaglis

 

Astoņpadsmitgadīgajam Niri, viņa vecākiem un mazajai māsai ir pieticīga, taču nodrošināta eksistence kā kalpotājiem bagātas ģimenes villā. Kad sākas pandēmija, Niri ģimene zaudē darbu un nonāk dziļā nabadzībā. Niri, līdz šim kārtīgais klostera skolas audzēknis, nevēlas gaidīt žēlsirdību no vienaldzīgās valdības un pieaugošajā postā saceļas pret sava tēva padevību liktenim. Neraugoties uz nakts patruļām un aizliegumu uzturēties ielās, viņš zogas cauri pilsētai atpakaļ uz villu ar nolūku paņemt to, kas nepieciešams ģimenei, lai izdzīvotu.Mērija, bagātās ģimenes meita un Niri bērnības draudzene, viņu ierauga savas ģimenes pārtikas krājumu pagrabā. Taču, tā vietā, lai viņu nodotu, viņa apgādā Niri ar pārtiku un kļūst par viņa sabiedroto. Jau drīz runa vairs nav tikai par to, kā glābt no bada Niri ģimeni – abiem rodas lielāks plāns, kas uz visiem laikiem izmainīs pilsētas un abu jauniešu dzīvi.“Dumpiniece un zaglis” ir universāls stāsts par diviem mīlētājiem, kuri nāk no dažādām pasaulēm un kuri saprot, kas, sastopoties ar postu, ir svarīgākais: drosme pretoties, vēlme pēc pārmaiņām un savstarpēja uzticēšanās bez nosacījumiem.No vācu valodas tulkojusi Anita Muitiniece.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Aro Jesika

Nosaukums: Putina troļļi. Patiesi stāsti no Krievijas informācijas kara frontēm

 

Jesika Aro (Jessikka Aro) ir uzrakstījusi biedējošu, bet interesantu grāmatu - Krievijas informatīvā kara hroniku. Šī ir nozīmīga grāmata visiem, kas vēlas izprast pārsteidzoši kompleksos veidus, kā digitālajā laikmetā tiek ražota realitāte.No somu valodas tulkojusi Gunta Paavola.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ābele Kitija

Nosaukums: Meklējot gaismu sevī

 

“Pēdējos gados daudzi ir lūguši man, lai es dalos ar savu dzīves pieredzi. Par to, kā es spēju atrast sevī spēku dzīvot šajā pasaulē ar slimību, kura manu dzīvi solīja izbeigt. Par bērnību, ko pavadīju slimnīcās, par pieredzi ar nāvi un to, kā man izdevies šodien būt ne tikai dzīvai, bet arī dzīvot savu vislabāko dzīvi. Ar pateicību baudot dzīves sniegtās iespējas un piepildot savus sapņus. Šis ir mans personīgais stāsts par to, kā, mainot uztveri par lietām, mainās arī dzīves ceļš, ko ejam. Par to, kā likteni ietekmējam mēs paši un kā mēs katru dienu radām savu realitāti. Par to, kā meklēt mīlestību un spēku sevī.Šo stāstu es stāstīšu tev kā savam vislabākajam draugam ar cerību, ka tu tajā atradīsi kaut ko noderīgu sev. Cerībā, ka šis stāsts palīdzēs kādam slimniekam, kādai meitenei, kas ir apmaldījusies savā dzīves ceļā, kādai mammai, kura līdzpārdzīvo sava bērna slimībai, un kādam tētim, kurš cīnās, par sava bērna dzīvi. Bet ne tikai viņiem...”Kitija Ābele, grāmatas autore.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bentona Rebolda Dženeta

Nosaukums: Mākslas pamati: Rietumu mākslas vēsture

 

Šajā bagātīgi ilustrētajā grāmatā gūstams kodolīgs pārskats par vissvarīgākajiem arhitektūras, tēlniecības un glezniecības darbiem, kādi Rietumu mākslas tradīcijā tapuši no aizvēstures līdz pat mūsdienām. Galveno uzmanību pievēršot vēstures aspektam mākslas vēsturē, informācija sniegta tematiski un hronoloģiski, secīgi aprakstot notikumus, sasniegumus un pat katastrofas.Tulkojusi Renāte Punka.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Blends Džefrijs

Nosaukums: Slimība kā ilūzija

 

Sagraut ilūziju par slimību.Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku iepazīst jēdzienu “funkcionālā medicīna”. Apgāds “Lietusdārzs” laidis klajā grāmatu “Slimība kā ilūzija”, kuras autors Džefrijs Blends (Jeffrey Bland) tiek uzskatīts par funkcionālās medicīnas tēvu.Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Dace Vanaga.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ērglis Ainārs, Meistere Una

Nosaukums: Projekts cilvēks

 

Ceļš pie sevis pa 19 pieredžu takām."Katram atsevišķi un nu jau vairāk nekā 30 gadus esot kopā, mums vienmēr būtiska bijusi ceļa sajūta. Ceļš kā process, kas iemieso attīstību un atvērtību jauniem pieredzējumiem. Ceļš, kurā maināmies mēs paši, un arī veids, kā redzam, piedzīvojam un līdzdarbojamies ar apkārtējo pasauli.Jebkas, ko esam uzzinājuši, pie mums ir atnācis divējādi – vai nu caur citiem cilvēkiem, vai kā tiešais pieredzējums. Taču arī otrajā gadījumā, lai saprastu piedzīvoto, vienmēr īstajā mirklī ir gadījies sastapt kādu, kam bijusi līdzīga pieredze un vienlaikus savs skatpunkts uz pieredzēto. Tādējādi tikai vēl vairāk apstiprinot, ka mēs neviens neesam priekš sevis, mēs visi esam priekš citiem.Šajā grāmatā apkopotās sarunas ir daļa no mūsu ceļa.19 sastapšanās un 19 mēģinājumi paraudzīties uz cilvēku, šo laiku un mums visiem tajā no 19 dažādiem skatpunktiem. Mēs ceram, ka šīs sarunas kļūs par vienuma puzles fragmentu arī jūsu ceļā. Beigu beigās stāsts vienmēr ir tikai par katru pašu. Jo tieši to mēs katrs darām šajā pasaulē – ejam savu ceļu.” Una Meistere un Ainārs Ērglis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Foslīna Liza, Dafija Vesta Mollija

Nosaukums: Pilna sirds

 

Kā justies labi, kad nav labi.Tulkojusi Jana Gavare.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Galēja Iveta

Nosaukums: Svinam ziemu!

 

Ziemai un Ziemassvētku gaidīšanas laikam piemīt vārdos neizsakāma burvība. Dienas kļūst īsākas, vakari – garāki, un gribas arvien biežāk iedegt sveces, ieliet glāzē kādu karstu, aromātisku dzērienu un vērot, kā aiz loga klusi krīt sniegs.

 

Taču svētku gaidīšanas laiks ir arī visai rosīgs – jo tuvāk nāk gada nogale, jo biežāk mūsu domas sāk virmot ap gardumiem, ko varētu celt Ziemassvētku galdā, ap dāvanām un dažādiem pārsteigumiem, ar ko iepriecināt svētkos.

 

Grāmatas autore Iveta Galēja aicina ikvienu svinēt ziemu un Ziemassvētku gaidīšanas laiku kopā, piedāvājot

* izbaudīt un atklāt Ziemassvētku tirdziņu burvību un tradīcijas;

* izzināt Ziemassvētku garšvielu pasaules noslēpumus;

* izmēģināt jaunas piparkūku garšas;

* izcept sātīgu štolli, pudiņu vai augļu maizi pēc vecvecmāmiņu receptes;

* radīt konditoru cienīgus saldumus;

* pagatavot neierastus karstos dzērienus;

* iepriecināt savus mīļos ar pašu darinātām ēdamām dāvanām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hauzels Morgans

Nosaukums: Naudas psiholoģija

 

Panākumi naudas lietās nebūt nav tik ļoti atkarīgi no tā, ko jūs zināt. Drīzāk gan no jūsu rīcības un uzvedības. Un to ir grūti iemācīt pat ļoti gudriem cilvēkiem. Nauda – ieguldījumi, personīgās finanses un uzņēmēju lēmumi – ir joma, kurā apmācību pamatā tradicionāli ir matemātika, un mūsu rīcību diktē dati un formulas. Taču reālajā pasaulē cilvēki nepieņem finanšu lēmumus aprēķinu tabulās. Tas notiek pie vakariņu galda vai sanāksmju telpā, kur sausajiem skaitļiem piejaucas jūsu personīgā pieredze, unikālais pasaules skatījums, egoisms, lepnums, mārketings un dažādi nejauši stimuli.Grāmatā “Naudas psiholoģija” Morgans Hauzels 19 īsos stāstos iztirzā dīvainos veidus, kā cilvēki domā par naudas lietām, un māca mums labāk izprast vienu no svarīgākajām tēmām dzīvē. Morgans Hauzels ir viens no investīciju uzņēmuma Collaborative Fund partneriem. Pirms tam rakstījis slejas The Wall Street Journal un The Motley Fool. Amerikas Biznesa autoru un redaktoru asociācija viņu divreiz atzinusi par gada labāko autoru, Hauzels saņēmis The New York Times Sidneja balvu un divas reizes bijis nominēts Geral Loeb Award par izciliem sasniegumiem biznesa apskatu rakstīšanā. Grāmata “Naudas psiholoģija” tulkota gandrīz 50 valodās, tās kopējā tirāža pārsniedz 2 miljonus eksemplāru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ivuškāns Artūrs

Nosaukums: Pēda un potīte

 

Grāmatā “Pēda un potīte” sporta zinātnes doktors un praktizējošs fizioterapeits Artūrs Ivuškāns sniedz informāciju par to, kā rūpēties par apakšstilbiem, pēdām, potītēm un to saistošajām struktūrām, piedāvā vingrinājumus pēdu veselības veicināšanai un potīšu stiprināšanai, kā arī aicina apgūt muskulatūras stiepšanas un pašmasāžas pamatus.Artūrs Ivuškāns ir vairāku grāmatu autors "Vingrinājumi muguras veselībai" un "Ceļa locītava".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kalnietis Guntis

Nosaukums: 100 ārstniecības augu nerviem. Psihohigiēna un fitoterapija

 

Guntis Kalnietis ir ārsts ar četrdesmit gadu darba pieredzi psihiatrijā, SIA "Psihoneirofizioloģijas un bioregulācijas pētījumu centrs" līdzstrādnieks.Šajā grāmatā autors vēlas aktualizēt garīgās veselības saglabāšanas un psihisko traucējumu profilakses jautājumus, no dažādām iespējām sīkāk aplūkojot fitoterapiju.Izdevums ir iecerēts kā pirmā rokasgrāmata latviešu valodā par stresa izraisītu neirotisku traucējumu profilaksi un ārstēšanu ar ārstniecības augiem. Ir aprakstīti vairāk nekā 100 augu, tie ir sakārtoti atbilstoši klīniskajai ainai. Sniegta informācija par jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem psihiatriskajā fitoterapijā.Grāmata paredzēta ārstiem (pirmkārt, ģimenes ārstiem) un psihologiem, kā arī fitoterapijas praktiķiem un katram cilvēkam, kas vēlas palīdzēt sev un tuviniekiem. /Recenzents Dr. med. Jānis Vandāns/

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Klimovičs Atis

Nosaukums: Kara reportieris ceļā

 

PSRS bija sabrukusi, un daudziem par to bija prieks, taču ne visur. Bija 1992. gads. Braucu uz vietām, kur tas bija atnesis etniskas sadursmes un karus. Šķita, nav lielākas nelaimes, kā būt par bēgli, kādus satiku Ingušijā, Gruzijā, Osetijā, Armēnijā, Azerbaidžānā. Turp braucu caur Maskavu, sākumā vēl daudz nedomājot par Krievijas lomu šajos konfliktos, lai gan bija ļaudis, kas runāja par Kremļa neizgaisušo impēriskumu. Maskava tolaik šķita brīva un atvērta pasaulei.Sekoja karš Čečenijā, ko pasaule vienaldzīgi sagremoja — tas taču norisinājās Krievijas iekšienē. Redzēju, kā uz Grozniju krīt bumbas, satiku čečenu cīnītājus, no kuriem pasaule bija novērsusies.2008. gadā pieredzēju uzbrukumu Gruzijai, skatījos uz krievu aviācijas nogalinātajiem daudzstāvu nama iedzīvotājiem Gori. Taču arī šis karš Eiropā netika uztverts kā katastrofa.Kad latviešu karavīri jau piedalījās miera uzturēšanā Irākā un Afganistānā, pat braukdams turp, vēl nedomāju, ka liels karš būtu iespējams tepat līdzās, Ukrainā.Tagad — 2022. gadā — ar sagrautām pilsētām, karavīru un civiliedzīvotāju līķiem, tūkstošiem ievainoto un miljoniem bēgļu tas kļuvis arī par mūsu karu, kurā esam biedējoši netāla Ukrainas aizmugure.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Maska Meja

Nosaukums: Sieviete, kurai ir plāns

 

DZĪVOT PĀRDROŠI, BET PIESARDZĪGI – ĻOTI ĪPAŠAS KARJERISTES PIEREDZE UN ATZIŅAS

 

Meja Maska (Maye Musk, 1948) ir starptautiski pazīstama supermodele, praktizējoša diētas un uztura speciāliste, spoža lektore, kurā ieklausās plaša auditorija visā pasaulē. Viņas fotogrāfijas regulāri publicē žurnāli Vanity Fair, Vogue, Cosmopolitan, New York Magazine un Time.Mejas dzīve nav bijusi tikai viegla – viņa ir pieredzējusi trūkumu, kad viena audzināja trīs bērnus, tikusi galā ar liekā svara problēmām un lauzusi modes industrijas diktētā jaunības kulta stereotipus.Grāmatā Meja, neko neizpušķojot, izstāsta, kā atkal un atkal vajadzējis sākt karjeru no nulles un kā viņa tomēr kļuvusi par pasaules mēroga slavenību un pat stila ikonu vecumā, kuru pati dēvē “par saviem labākajiem gadiem”.Ikvienu sievieti jebkurā vecumā un situācijā iedvesmos Mejas Maskas atziņas par:

*karjeras veidošanu (jo vairāk dara, jo vairāk veicas);

*ģimeni (tiem, kurus mīl, jādod pilnīga brīvība);

*veselību (brīnumtablešu nav);

*piedzīvojumiem (pārdrošība mīl piesardzību);

*skaistumu (sirmais ir jaunais blondais).

 

Meja Maska ir piemērs tam, ka sieviete nekad nav par vecu jauniem izaicinājumiem. …ja vien viņai ir plāns.No angļu valodas tulkojusi Kārina Pētersone.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mašnovskis Vitolds

Nosaukums: Muižas Latvijā-enciklopēdijas 5.sējums

 

Piektais enciklopēdijas sējums aptver 83 muižas alfabētiskā secībā no T līdz Z. Vispirms tiek dota muižas atrašanās vieta un ekonomiskais raksturojums, tad īsa īpašnieku vēsture, akcentējot muižas pirmsākumus un beigas. Seko kungu mājas vai pils būvvēsture un saimnieciskās apbūves ansambļa un parka raksturojums. Enciklopēdijas "Muižas Latvijā" 5. sējumā saglabāts Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums, kāds bija līdz 2021. gadam. Enciklopēdijā ievietota izņemama karte kurā parādītas visas 572 muižas no pieciem sējumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Māldere Ērika

Nosaukums: 3x3 Ziemassvētki

 

Praktiski padomi tradicionālu Ziemassvētku svināšanai 21.gadsimtā.Kāpēc 3x3 Ziemassvētki? 3 ir kaut kas labs un noderīgs. Trīs lietas - labas lietas; pagātne, tagadne un nākotne, vecāki, bērni un mazbērni. Attīstības un dzīvības turpināšanas iespēja.Praktiski padomi Ziemassvētku svinēšanai. Kā gatavoties Ziemassvētkiem? Ko darīt Ziemassvētku rītā, vakarā un naktī? Kāpēc maskoties un dedzināt bluķi? Ko dziedāt un dancot Ziemassvētkos?21.gadsimta iespēja! QR kods pie katras dziesmas un rotaļas ļauj melodijas atskaņot viedtālrunī un apgūt tās, pat rotājot egli mežā!Ziemassvētku gudrības kopā vāca, dziedāja un zīmēja Ērika Māldere.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Meistere Una

Nosaukums: Kā sarunāties ar bailēm?

 

Izprotot un padarot emocijas par savu sabiedroto, mēs varam tuvināties harmonijai sevī un vairot to apkārtējā pasaulē. Šajā Unas Meisteres veidotajā grāmatā, kas iznāk sērijā “Veselīga Latvija: Emociju pratība”, tiek izzinātas un apzinātas b a i l e s.Kas ir bailes, kāda ir baiļu funkcija, kā bailes iespaido ķermeni un citus jautājumus grāmatā apspriež:Ilze Aizsilniece – ģimenes medicīnas entuziaste, medicīnas biopsihosociālās zinātniskās paradigmas piekritēja, kura tic, ka vesels cilvēks var būt tikai veselīgā vidē un nepiesārņotā dabā.Ieva Bite – psiholoģe un psihoterapeite, studējusi eksistenciālo psihoterapiju, analītisko psihoterapiju un vairākas kognitīvās un uzvedības psihoterapijas pieejas; māca un praktizē dažādas emociju regulācijas, stresa vadīšanas, attiecību risināšanas, uzvedības maiņas tehnikas un vienkārši cilvēcību.Māris Žunda – vienīgais Vima Hofa metodikas sertificētais treneris Latvijā, Rūdīšanās skolas dibinātājs, Oxygen Advantage metodikas praktiķis, profesionāls pirtnieks un veselības veicināšanas treneris.Ansis Jurģis Stabingis savu izpratni par pasauli un cilvēku tajā ir veidojis secīgi, studējot fiziku, psiholoģiju, psihoterapiju, līdz nonācis pie budisma, jogas un advaitas vēdāntas. Šobrīd ir apzinātības un meditācijas pasniedzējs, psihoterapeits un fizikas skolotājs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mordžani Anita

Nosaukums: Empātijas spēks

 

Bieži dzirdams, ka cilvēki kļūstot arvien neiejūtīgāki, egocentriskāki. Daudzkārt skan apgalvojums, ka jūtīgajiem mūsdienu pasaulē nav vietas. Vai tas tiešām nozīmē, ka mēs paši un mums apkārtējie domā tikai par sevi, nejūt otra cilvēka sāpi, nealkst palīdzēt?Visticamāk, gandrīz katram uz šo jautājumu būs noraidoša atbilde. Taču daudzi arī ir saskārušiesar to, ka empātiem nav viegla dzīve.Kas tad ir empāti? Kas ir empātija? Vai esmu empāts? Vai tas ir labi vai slikti? Varbūt labi citiem, bet slikti man?Tā veltīta īpaši jūtīgiem cilvēkiem, kuri uzņem sevī apkārtējo domas, emocijas, enerģijas. Empāti visu tver dziļi, ir apveltīti ar izcilu intuīciju, tiecas palīdzēt ikvienam, taču paši nereti jūtas izstumti un nesaprasti, tālab cenšas slēpt savu patieso būtību. Tā rezultāts var būt ne vien neapmierinātība ar dzīvi, bet pat nopietna slimība.Balstoties pati savā pieredzē un daudzos dzīves stāstos, kurus atklājuši sarunu vai sarakstes biedri, grāmatas autore iepazīstina ar jūtīga un līdzjūtīga cilvēka vājumu un spēku. To paveikusi, viņa dodas tālāk – māca, kā dzīvot pilnvērtīgāk, ja esi empāts, lai tās īpašības, kas nes daudz laba apkārtējiem, nenodara pāri pašam. Lai empātija ir svētība visiem!No angļu valodas tulkojusi Ilona Liedeskalniņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rudenko Serhijs

Nosaukums: Zelenskis. Biogrāfija

 

2019. gadā tautā iemīļotais ukraiņu komiķis Volodomirs Zelenskis balotējās Valsts prezidenta vēlēšanās, solot, ka atjaunos pilsoņu uzticību politikai un izbeigs ieilgušo konfliktu ar Krieviju. Pēc pārliecinošās uzvaras viņš skaļi paziņoja: "Es jūs nepievilšu!" - vēl nenojaušot, ka trīs gadus vēlāk kopā ar savu valsti cīnīsies par tās pastāvēšanu un neatkarību baisākajā karā Eiropā kopš 1945. gada. Krievijas nežēlīgās agresijas dēļ Volodomirs Zelenskis 2022. gada 24. februārī nokļuva visas pasaules uzmanības centrā, un nu viņa vārds vairs komentārus neprasa. Bet kā aktieris, kuru neuztvēra nopietni, nonāca līdz pasaules cienīta līdera statusam?Tulkojuši: Armīns Voitkāns un Renāte Kārkliņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sebre Sandra, Miltuze Anika

Nosaukums: Attīstības psiholoģija

 

Grāmatā “Attīstības psiholoģija” vienotā stāstā ir integrētas klasiskās un mūsdienu attīstības teorijas, pasaulē un Latvijā veiktu pētījumu atziņas, šo pētījumu praktiskā pielietojamība dažādu attīstības grūtību gadījumā. Autores analizē attīstības psiholoģijas zinātnes pamatprincipus, sniedzot ieskatu likumsakarīgās izmaiņās cilvēka mūža garumā. Secīgi tiek piedāvāti katram vecumposmam raksturīgie fiziskās, kognitīvās un sociāli emocionālās attīstības skaidrojumi, īpašu uzmanību pievēršot attīstību ietekmējošajiem bioloģiskajiem, psiholoģiskajiem un sociālās vides faktoriem, to savstarpējai mijiedarbībai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Štāla Stefānija

Nosaukums: Ikviens spēj veidot attiecības

 

Zelta vidusceļš starp tuvību un brīvību. Daudz tiek runāts par šodienas paaudzi, kura nav spējīga veidot attiecības. Tie ir jauni cilvēki, kuri piedzīvo neveiksmi attiecībās, jo baidās no tuvības un intimitātes. Vai nespēja veidot attiecības ir laikmeta iezīme un neizbēgams mūsdienu sociālo procesu rezultāts? Stefānija Štāla to uzskata par kļūdainu pieņēmumu. Psiholoģe, kura ir daudz pētījusi bailes no attiecībām, zina, ka sarežgītas attiecības un neveiksmīgas laulības ir eksistējušas visos laikos, tomēr katrā cilvēkā joprojām mājo iedzimta pamatvajadzība – vēlme būt attiecībās.To, kā katram iespējams veidot piepildītas attiecības, Stefānija Štāla pārliecinoši un reālistiski atklāj ar iekšējā bērna koncepta palīdzību.Būtiskākais ir stiprināt savu pašvērtējumu un atrast līdzsvaru starp pielāgošanos un sevis apliecināšanu. Izprotot šos mehānismus, mēs vairs negaidām, kad partneris mainīsies vai kad pie durvīm pieklauvēs Īstais vai Īstā, bet esam paši savas laimes kalēji.Stefānijas Štālas pieeja ir vienkārša, bet ļoti efektīva – parūpējoties par sava iekšējā bērna vajadzībām, mēs varam uzlabot attiecības ar apkārtējiem. Grāmata būs vērtīgs palīgs pārmaiņās, īpaši, ja atradīsiet laiku praktiskajiem vingrinājumiem vai lasīsiet to abi ar partneri!”Tulkojusi Baiba Cekule.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zlidnis Kaspars

Nosaukums: Spēka grāmata II. Apziņas brīvība

 

Tikai patiesība var sniegt apziņas brīvību. Patiesība ir vienīgā atslēga uz to brīvību, kuru tik izmisīgi, bet veltīgi meklējam ārējā pasaulē. Šī atslēga atrodama tikai paša cilvēka sirdsapziņā. Vai tu esi gana drosmīgs, lai ieskatītos sevī?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Bērziņa Irēna

Nosaukums: Učenes piezīmes uz burtnīcas malām

 

Manuprāt, katrs skolotājs varētu likt roku uz sirds un apgalvot, ka savulaik savā virzienā dzirdējis ne visai patīkami adresēto apzīmējumu – učene, učuks... Tā skolotāji dēvēti jau izsenis, un nav mūsu spēkos šo tradīciju lauzt. Arī manā virzienā tas ir izskanējis, taču priecājos, ka šāda nievājoša iesaukas birka man nav piekarināta ikdienā. Ar to sadzīvot būtu grūti, visticamāk, neiespējami.

 

Viss rakstītais reizē ir arī ļoti personisks, taču pēc būtības te nav nekā slēpjama. Tas ir viens gads no vasaras sākuma līdz nākamajam rudenim manā dzīvē. Tās ir atmiņas, prieks un sajūsma, arī izmisums un rūgti mirkļi, kurus man vajadzēja norakstīt nost no sirds, lai varētu dzīvot tālāk. Varbūt kādam lasītājam mana pieredze noderēs vai liks šo to pārdomāt un pieņemt izšķirošu lēmumu kādā svarīgā savas dzīves izvēlē. Turklāt, lasot šos ierakstus, sapratīsiet, cik ātri skrien laiks.

 

Reizēm liekas – priekšā vesela mūžība, bet īstenībā – gads aizsteidzas kā viens mirklis. Tuvojoties pusmūžam, arvien biežāk domāju, ko labu un noderīgu savā dzīvē esmu paveikusi, kāpēc vienā vai otrā situācijā rīkojos tieši tā un ne citādāk, vai kādreiz esmu gājusi pret savu būtību un sirdsapziņu, vai prāts un sirds vienmēr bijuši līdzsvarā... Cilvēkam jāpaspēj sev atvēlētajā laikā gan labus darbus darīt, gan piedošanu palūgt, ja kādam nodarīts pāri vai sakrājies aizvainojums neļauj dzīvot saskaņā ar savu sirdsapziņu. Laika straume kā smiltis slīd caur pirkstiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Eglīte Brigita

Nosaukums: Esmu mierīgs kā pielādēts lielgabals. Miks Zvirbulis

 

Latviešu kinooperators Miks Zvirbulis (1937) ir piedalījies vairāk nekā 38 latviešu filmu tapšanā. No 1960. līdz 1990. gadam strādājis Rīgas kinostudijā par operatoru, vēlāk darbojies televīzijā un dokumentālā kino jomā. Latvijas Filmu operatoru ģildes biedrs (1994) un Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedrs, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2020). Ieguvis "Lielā Kristapa" balvu (2015) par mūža ieguldījumu Latvijas kinomākslā. Grāmata ir aizraujošs un bagātīgi ilustrēts ieskats Mika Zvirbuļa un viņa laikabiedru atmiņās par kopīgi pavadītajiem un radošajiem darba gadiem. Izdevumu veidojusi režisore Brigita Eglīte. Pēcvārda autore ir kinozinātniece Kristīne Matīsa. Grāmata izdota ar Rīgas Kino muzeja un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ilziņa Kristīne

Nosaukums: Es neliecināšu pret jums

 

Kristīnes Ilziņas stāsti ir par cerību un spītu. Par tiem, kuri astoņdesmitajos lēni, bet neatlaidīgi ārdīja komunisma ideoloģijas blīvo mūri, lai Latvija reiz taptu brīva. Kāds ar drosmi un pārliecību, cits bīdamies, bet ticēdams. Ļoti svarīgi un joprojām nepieciešami stāsti, kādu līdz šim mums ir pietrūcis. Bez patosa un liekas poētikas autore paver durvis uz dzīvi, kādu mēs dzīvojām Atmodas priekšvakarā. Parasti cilvēki neparastā laikā./Jana Egle, rakstniece.

 

Dzīvas un dzīvelīgas Atmodas un pirmsatmodas laiku ainas, kas ietērptas sirdij tīkamos un dvēseli netraumējošos vārdos: Kristīnei piemīt retā spēja arī par briesmīgo un smago runāt ar adekvātu vieglumu, neiebraucot nospiestības depresīvajā grāvī. Šādus gaišus un izgaismotus tekstus mūsdienu latviešu literatūrā nenākas bieži sastapt, tāpēc jo vērtīgāki tie šķiet./Dace Rukšāne, rakstniece.

 

Kristīne Ilziņa (Sadovska) literatūrā debitēja ar dzejoļu krājumu “Jukusi saulespuķe”, par ko saņēma Klāva Elsberga prēmiju. Vēlāk tapa arī vairākas grāmatas bērniem.

 

Stāstu krājums “Es neliecināšu pret jums” ir kā mozaīkbilde. Tajā savākti un apkopoti stāsti par cilvēkiem, kas piedalās lielos notikumos, paši būdami mazi. Par tiem, kuriem parasti neviens neprasa: ko jūs par to domājat? Tiem, kas vienkārši dzīvo. Pirms Atmodas, tās laikā un arī pašlaik.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Joņevs Jānis

Nosaukums: Decembris

 

Dokumentāls detektīvromāns, kura pamatā ir absurdu, mistisku slepkavību sērija Rīgā 1997. gada decembrī. Tas, par ko rakstīja asinskārā deviņdesmito prese, ko stāsta nogurušie deviņdesmito izmeklētāji, ko juta cilvēki un kas palicis mūsu pielāgoties spējīgajā atmiņā. Neticamu sižetu virkne, ko es centos apkopot un saprast. Kurš bija slepkava? Kas notika un kā tas bija iespējams? Mana iztēle šeit itin neko nav pievienojusi, notikumi tāpat bija pārāk briesmīgi, un patiesība pārāk nenotverama.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Judina Dace

Nosaukums: Viņš vairs neatgriezīsies

 

Pirms vainot likteni, ieskaties spogulī! Liedagā atrastie septiņi zobu protēžu pāri izrādās baisa zīme – viens piederējis ģenerālim Bozem, kurš jau labu laiku pazudis bez vēsts. Pulkvežleitnantam Kaķītim tiek piedāvāts paaugstinājums – policijas priekšnieka krēsls; ar nosacījumu – atrast pazudušo. Tikmēr Mežāju skolā, kur sācis mācīties Mika dēls Uģis, tiek uzspridzināts ķīmijas kabinets un nogalināts pasniedzējs; policija vaino Uģi. Atklājas melni un draudīgi noslēpumi no viņa mātes – Kaķīša jaunības dienu aizraušanās Sandras – pagātnes. Mežāju doktorāta uzgaidāmajā telpā pieņemšanas laikā nomirst vīrietis. Izrādās – viņš nogalināts. Ap pūčmājniekiem un viņu draugiem savijas melnas aizdomu ēnas, ko var izkliedēt tikai kopīgiem spēkiem. Diemžēl atklājas, ka daži draugi spēlē pretējā laukuma pusē, bet Pūču Māju un cilvēkus noklausās un izspiego. Kaķīša vīriem un ģenerālim Basam rodas pamatotas aizdomas, ka viss notiekošais ir rūpīgi izplānots, lai viņus iebiedētu, radītu spriedzi un kādam dotu iespēju manipulēt. Viņi pieņem negaidītu lēmumu... Bet baronese Anna Roze pošas kāzām. Un lai neviens pat nemēģina traucēt!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Laine Arlita

Nosaukums: Brūnās acis

 

Brūnajās acīs atmirdzēja siltākā saule, mūsu pakalnu mākoņu malas un mūsu cilvēku smaidi. Viņš tik skaisti prata mīlēt un būt tuvu! Tik tuvu sirdij...

 

Pusaudzes Arlitas ģimenē ir ienācis melnais labradors Madors. Tikai ar laiku viņi saprot, ko patiesībā nozīmē suns – tas ir tuvums, saprašanās, piedzīvojumi, pārdzīvojumi un atbildība.

 

Liriski dokumentāls, sirdsietilpīgs Arlitas un Madora sajūtu un izjūtu stāsts par beznosacījumu mīlestību, par to, kā aug draudzība un līdztekus tai – cilvēks. Grāmatas lappusēs skan, dzīvo un elpo ziedošas Āraišu pļavas, ezera krasti, pakalni, alejas, smiekli un jaunības spars.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Puče Armands

Nosaukums: Ar baltiem cimdiem jeb Artura Nagliņa piedzīvojumi

 

Ar baltiem cimdiem jeb Artura Nagliņa brīnišķīgie piedzīvojumi.

 

Kad apzina un saprot, kas patiesībā notika ar Raini, viņam dzīvam esot, ir diezgan viegli izskaidrot to vājprātīgo spēli, kurā vēlāk tika ierauta Latvija, sākot ar okupāciju un turpinot līdz pat šodienai... Šī radītā sistēma un rafinētie algoritmi ir jāmaina, un tas nozīmē, ka mums diemžēl vai par laimi ir jāmaina arī attieksme pret vienu no izcilākajiem latviešiem. Reti kad var teikt, ka cilvēkam paveicies, ka viņš nomiris īstajā laikā. Rainim ir paveicies, jo viņš tika gatavots ļoti riebīgai misijai, kas nekādi nesaistījās ar Latvijas suverenitāti. Arī labklājības tur nebūtu, vēl mazāk – cilvēcības. Ja nebūtu nomiris, Pliekšāns četrdesmitajā brauktu uz Maskavu un pirmajā rindā stāvētu uz ceļiem krievu priekšā, lai atdotu komunistiem mūsu valsti. Citu variantu dzejniekam nemaz nebūtu – to šī grāmata skaidri atklāj.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Račko Karīna

Nosaukums: Es neesmu tava

 

VARBŪT MUMS IR VAJADZĪGAS VAIRĀKAS DZĪVES…

 

Populāra televīzijas sarunu šova vadītāja Virdžīnija Leimane vilšanos par savu rutīnā iestigušo laulību un aizdomas par vīra neuzticību cenšas apslāpēt darbā un rūpēs par piecgadīgo meitu. Liktenīga iepazīšanās ar talantīgo, šarmanto rakstnieku Aleksu Neitu uzjunda kaisli, kādu viņa neatceras pazinusi, un satricina visas vērtības, kādas viņai kā sievietei līdz šim bijušas. Bet vai, liekot riskantas likmes attiecību spēlē, tu krāp otru cilvēku vai… pati sevi?

 

Māksliniece Natālija Kugajevska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Roga Kaspars

Nosaukums: Kroplis

 

Spriedzes romāns.

 

Kroplis — pretīgs, slims, neglīts, atbiedējošs! Kaut ko tādu jūs izlasīsiet skaidrojošā sinonīmu vārdnīcā. Bet pastāv arī cits skaidrojums, cita atblāzma šim vārdam… Pirmais, kas mums ieduras smadzenēs rievās ir fiziskais kroplums, kas patiesībā nav tik pretīgs, kā tas otrais — tik nepamanāmais un dvēseli šķebinošais kroplums, ar kuru mēs sastopamies daudz biežāk un slēptāk, kā ar pirmo minēto! Ar prāta kroplumu un tam sekojošo rīcību! Katram stāstam ir sākums un beigas. Katrai rīcībai ir motīvs un sekas. Katrai rīcību sekai ir pretreakcija, kas noved pie jaunas rīcības un sekām un tā bezgalīgi… Nešķobīsimies citādo, atšķirīgo virzienā ar slēptu riebumu un nekropļosim savu dvēseli!

 

Tots, sava atšķirīgā izskata dēļ, līdz 23 gadu vecumam ir uzaudzis slēgtā vidē — vecāku mājā, praktiski četrās sienās, ārpasauli iepazīstot tikai caur grāmatām, televīziju un internetu. Pienāk mirklis, kad abi vecāki pamet šo burvīgo pasauli un atstāj dēlam noslēpumu pilnu zīmīti ar mīklainiem pavedieniem. Visa viņa dzīve ir viens liels noslēpums un ir pienācis laiks pamest māju, lai saviem spēkiem atklātu patiesību par savu izcelsmi. Un ceļojums it kā pazīstamajā, bet tomēr tik svešajā pasaulē var sākties…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kalniņa Mērija Elizabete

Nosaukums: Uguns un pulveris

 

VIŅŠ IR VERSMAINA, RIJĪGA UGUNS.

VIŅA – VIEN ŠĶIPSNIŅA ŠAUJAMPULVERA,

KAS UZSPRIDZINA VISU, KO VIŅŠ LĪDZ ŠIM PAZINIS.

 

Dāvids Robežnieks ir pati pilnība – iekāres viesuļvētra, seksualitātes kvintesence. Viņam piemīt viss, ko vien sieviete var vēlēties. Izņemot…

 

Viņš nav iegūstams. Viņš ir īslaicīga, kaisles piesātināta izklaide. Dāvids ir pērkams uz vienu nakti vai – ekskluzīvos gadījumos – uz dažiem mēnešiem. Un tad viņš nozūd kā gaistoša vīzija, atstādams pēc sevis vien baudas alkas un neaizmirstamas atmiņas.

 

Vienā no vērienīgākajiem saviesīgajiem pasākumiem Latvijā Dāvida ceļi krustojas ar Rūtu Tēraudi – neatlaidīgu medicīnas studenti, kuras acīs degtin deg viss, kam viņš jau sen zaudējis ticību. Vīrietis pat nenojauš, ka pavisam drīz atkal satiks Rūtu… un viņa gluži kā šaujampulveris, sprakšķēdams karstajās liesmu mēlēs, iesvels Dāvida dvēselē uguni, ko viņam nebūs pa spēkam apdzēst.

 

Taču eksistē kāds, kurš jau septiņus gadus alkst atriebt savu seksa verdzībā pārdoto māsu…

 

Un viņš ir pārliecināts, ka vainojams neviens cits kā Dāvids.

 

“Uguns un pulveris” – Latvijā pirmais romantiski erotiskais spriedzes trilleris un gada kliedzoši atklātākais romāns

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ķibilds Mārtiņš

Nosaukums: Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi

 

Grāmatā apkopoti Mārtiņa Ķibilda TV dokumentālajā raidījumā “Atslēgas. Gadsimta Latvijas vēstures atradumi” apskatītie 50 nozīmīgākie Latvijas vēstures notikumi simt gados (1918–2018). Vēstures notikumi atklāti no neparasta skatupunkta, it kā atslēdzot durvis uz mazāk zināmiem un tāpēc īpaši intriģējošiem faktiem.

 

“Kas reiz bijis, nekad nebūs noslēdzies” – teica Mārtiņš, kurš nebija vēsturnieks, taču vēsturi atzina par vienu no savas dzīves kaislībām. Tas atspoguļojas arī notikumu analīzē, kur jaušama detektīva cienīga aizrautība un asredzīgs skats uz maz zināmām, tostarp neērtām Latvijas pagātnes ainām.

 

Jaunā publikācija apiet ambīciju kļūt par akadēmisku pētījumu vai enciklopēdisku faktu krājumu, bet aicina ikvienu lasītāju – neatkarīgi no vecuma un vēstures zināšanām – uz kritisku sarunu, lai lauztu stereotipus par izšķirīgu valsts pagātnes notikumu gaitu un izceltu to būtiskās likumsakarības, kā arī saikni ar šodienu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Aksats Federiko

Nosaukums: Amnēzija

 

Džons Brenners savos divdesmit septiņos gados ir bijušais alkoholiķis, šķirtenis un savu četrus gadus veco meitiņu satiek retāk nekā gribētu.

 

Kādu vakaru viņš pamostas uz viesistabas grīdas, nespējot atcerēties neko, kas noticis iepriekšējo stundu laikā. Viņam līdzās ir tukša vodkas pudele, pistole un skaistas meitenes līķis, bet Džons neatceras, ka jebkad būtu viņu iepriekš saticis. Viņa prātā šaudās tikai viens jautājums: vai es esmu slepkava, vai arī kāds tiešām cenšas mani iegāzt? Šķietami viss liecina par to, ka viņš ir iekritis prasmīgi ierīkotās lamatās.

 

Džons ir parasts cilvēks un nespēj iedomāties, kurš varētu gribēt viņu padarīt par slepkavu. Patiesību viņš var noskaidrot tikai pats, tā noslēpta dziļi viņa prātā, un atklāsies virknē sapņu, kuros noslēpumainā meitene viņam seko, atkārtojot vienu un to pašu frāzi: “Tu kaut ko aizmirsi”. No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Folija Lūsija

Nosaukums: Divi portreti

 

Keitas Dārlingas ģimenes vēsture vienmēr bijusi noslēpumā tīta – zināms vien tas, ka viņas māte, pasaulslavena balerīna, pēc piedzimšanas tika atstāta bērnunamā. Kad traģiskā negadījumā Keita zaudē savu māti, jaunās sievietes pasaule sabrūk. Par cerību staru kļūst kāda maza glezniņa, kurā atainotā svešiniece ārkārtīgi līdzinās Keitas mātei… un viņai pašai. Turklāt šo portretu gleznojis leģendārais mākslinieks Tomass Stafords. Keita dodas uz Korsiku pie savrupā kunga, lai uzzinātu stāstu, kas, iespējams, mainīs visu viņas dzīvi. No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gortners K.

Nosaukums: Romanovu imperatore

 

Deviņpadsmit gadus vecā Minnija zina, ka viņai kā Dānijas princesei nāksies ieprecēties karaliskā ģimenē. Liktenis viņu aizved uz Krieviju, kur viņa nu jau kā cariene Marija Fjodorovna piedzīvo gan patiesu mīlestību, gan neizmērojamas sāpes.

 

Aizraujošs romāns par Krievijas pēdējā cara Nikolaja II māti, vienu no impēriskās Krievijas iedvesmojošākajām sievietēm, kura centās noturēt dižciltīgo Romanovu dinastiju un saglābt savu ģimeni. No angļu valodas tulkojusi Ligita Paegle.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Gortners K.

Nosaukums: Tjūdoru sazvērestība

 

Anglija, 1553. gads. Mērija Tjūdore ir kļuvusi par karalieni un savus ienaidniekus ieslodzījusi Tauerā. Kad Mērija plāno saderināties ar Spānijas katolisko princi Filipu, viņas protestantiskie pavalstnieki jūtas apdraudēti. Paklīst baumas par karalienes gāšanu no troņa, un tās grozās ap personu, kuru daudzi uzskata par Anglijas vienīgo cerību, – Mērijas pusmāsu princesi Elizabeti.

 

Brendans Preskots, uzticams Elizabetes biedrs, slēpjoties zem segvārda, sāk strādāt karalienes Mērijas dienestā. Viņa pienākums ir savākt pierādījumus, kas iznīcinās Elizabeti. Vai viņam izdosies izlavierēt starp bīstamajām intrigām un izglābt savu princesi un Angliju? No angļu valodas tulkojusi Liene Akmens.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Hanna Kristīne

Nosaukums: Četri vēji

 

Teksasa. 1934. gads. Lielās depresijas laikā daudzi ir zaudējuši darbu. Lauki cieš no ilgstoša sausuma, un fermeri dara visu, ko spēj, lai glābtu ražu.

 

Kad Elsas Martinelli vīrs aizbēg un pamet ģimeni likteņa varā, Elsai, tāpat kā daudziem viņas kaimiņiem, nākas pieņemt izšķirošu lēmumu: palikt savā saimniecībā un turpināt cīņu ar dabu vai kopā ar bērniem doties labākas dzīves meklējumos uz Kaliforniju. Vai viņus tur gaidīs cerētā piena un medus zeme vai tomēr jauni pārbaudījumi?

 

Romāns “Četri vēji” vēsta par neizmērojamu mātes mīlestību, sieviešu uzticīgo draudzību un spēju atkal mīlēt, neraugoties ne uz ko. Tas ir iedvesmojošs stāsts par izdzīvošanu, cerībām un visu to, ko spējam paveikt sev tuvo cilvēku labā... No angļu valodas tulkojusi Ilze Paegle-Mkrtčjana.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Horsts Džorns

Nosaukums: Likteņa cilpa

 

“Likteņa cilpa” ir ceturtais skandināvu kriminālromānu autora Džorna Ljēra Horsta kriminālromāns, kurā tiek sekots izmeklētāja Visitinga piedzīvojumiem profesionālajā un personīgajā dzīvē.

 

Frenks iet bojā pēc kritiena no sava pagraba kāpnēm. Tā paša pagraba, kurā pie grīdas piestiprināts aizslēgts seifs. Viņa mazmeita Sofija Lunda manto šo namu, taču nevēlas nekādu saistību ar vectēva naudu, turot aizvainojumu un uzskatot viņu atbildīgu par viņas mātes nāvi cietumā.

 

Laines Visitingas žurnālistes instinkti satuvina viņu ar Sofiju, un Laine atrodas viņai blakus brīdī, kad seifs tiek atvērts. Atradums tajā noved pie citas krimināllietas, un inspektors Viljams Visitings tiek iesaistīts slepkavības prāvā, kas galu galā nošķirs nevainīgos no nolādētajiem. No angļu valodas tulkojusi Anna Šēfere.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors:  Lekberga kamilla

Nosaukums: Kaste

 

Kastē, kas caurdurta ar zobeniem, atrod mirušu sievieti, un policija ir neizpratnē – vai tas ir neveiksmīga burvju trika rezultāts vai īpaši nežēlīga slepkavība?

 

Lietu izmeklē Mina Dabiri, Stokholmas policijas izmeklētāja, kopā ar Vincentu Valderu, mentālistu un psihologu. Tiek atrasta kopsakarība ar kādu citu noziegumu, un izmeklētājiem kļūst skaidrs, ka viņiem ir darīšana ar cietsirdīgu sērijveida slepkavu, kurš jāatrod, pirms tiek nogalināts nākamais.

 

Temps aizvien paātrinās, un Minai un Vincentam jāapsteidz slepkava – viņiem jāizprot tā domu gājiens –, lai spētu viņu apturēt. No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Sveicere Elke

Nosaukums: Ziemassvētku runcis

 

Veiksmīgajai juristei Laurai, kura nekad nav vēlējusies mājsaimnieces lomu, negaidīti nākas parūpēties par trim māsas bērniem. Sākotnēji Laura ir pārliecināta, ka netiks ar uzdevumu galā, taču, tā kā viņa māsas bērnus ļoti mīl, Laura ir apņēmusies darīt visu, lai tiem dotu vislabākās mājas. Un, it kā jau nebūtu gana grūti, visam pa vidu vēl pieklīst mazs runčuks un arīdzan jaunais kaimiņš sāk sagādāt pamatīgas galvassāpes. Taču tad viss mainās, un drīz vien tik ļoti pragmatiskā Laura saprot, ka Ziemassvētku brīnums tik tiešām pastāv.

 

Brīnišķīgs Ziemassvētku romāns, kas ļauj noticēt mīlestībai. No vācu valodas tulkojusi Irēna Gransberga.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Irbīte Maija

Nosaukums: Hiromantijas rokasgrāmata katram

 

Vai tavas rokas attiecībā pret augumu ir samērīgas, lielas vai mazas? Vai plaukstas ārējā daļa ir izliekta vai taisna? Kāda ir katra pirksta falanga –apaļa, kantaina, tvirta, muskuļota, ar vidukli? Un tagad vērīgi ieskaties plaukstas līnijās!...

 

Ko vēsta zināšanas par šiem un daudziem citiem cilvēka rokas elementiem, uzzināsiet, izpētot tekstu un ilustrācijas apgāda “Lietusdārzs” nupat klajā laistajā izdevumā “Hiromantijas rokasgrāmata katram”.

 

Hiroloģija (ikdienā pazīstamāks jēdziens – hiromantija) ir mācība par rokām. Paralēli astroloģijai tā radusies senatnē Ēģiptē, Ķīnā, Indijā un dažādos veidos attīstījusies līdz mūsdienām.

 

Ikviens droši vien ir sastapies ar izplatīto priekšstatu, ka hiromantija ir nākotnes zīlēšana pēc rokas līnijām. Dodi roku – pazīlēšu! Zīlnieces tēls klejo pa gadatirgiem, saloniem, grāmatām, operām, filmām...

 

Šī grāmata atklāj, ka priekšstats par hiromantiju kā zīlēšanu un hiromantēm gandrīz kā raganām ar melnu kaķi uz pleca ir vulgārs un vienpusīgs. Šis mūsdienīgais, faktiem bagātais izdevums uzskatāmi parāda, ka hiromantija ir daudzpusīga roku analīze.

 

Hiromanti atzīst, ka, prasmīgi analizējot rokas, var atrast vērtīgas ziņas par cilvēka raksturu, talantiem, personīgās dzīves iespējām. Iegūto informāciju katrs pats var izmantot (vai neizmantot) savas dzīves veidošanai. Šī grāmata izvirza skaidru mērķi – palīdzēt lasītājam kļūt laimīgam, izdarot pareizās izvēles. Kā? Izmantojot “špikeri”, kas ikvienam ir klāt – savas rokas.

 

Arī tiem, kuri nevēlēsies pārbaudīt, vai viņu dzīves laimei ir sakars ar paša rokām, būs interesanti uzzināt, kā kopš dziļas senatnes cilvēki sevi pētījuši, ko atklājuši, kā domājuši.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Grāmatiņš Antons, Ķīselis Jānis, Indriksons Aleksandrs

Nosaukums: Latvijas rītausmā

 

Apgāds Zvaigzne ABC sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju piedāvā lasītājiem trīs unikālus atmiņu stāstus par Latvijas Neatkarības karu, kas norisinājās vairāk nekā pirms simts gadiem. Divi no autoriem – Antons Grāmatiņš (1891–1969) un Jānis Ķīselis (1897–1942) – bija Latvijas Republikai pirmās uzticamās militārās vienības Latvijas zemessardzes jeb landesvēra Atsevišķā latviešu bataljona karavīri, kas cīnījās leģendārā pulkveža Oskara Kalpaka vadībā. Savukārt Aleksandrs Indriksons (1893–1977) Latvijas Republikas bruņoto spēku sastāvā karoja pret Bermonta armiju, kā arī piedalījās Latgales atbrīvošanā no Sarkanās armijas.

 

Vēstures interesentiem būs iespēja palūkoties uz dramatiskajiem Neatkarības kara notikumiem ar karavīru aculiecinieku acīm, salīdzināt dažādu cilvēku redzējumu un pieredzi notikumos, kurus vēlāk aprakstījuši un interpretējuši vēsturnieki.

 

Redaktors, priekšvārda un komentāru autors Juris Ciganovs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Šarma Robins

Nosaukums: Manifests ikdienas varonim

 

Grāmata palīdz atraisīt drosmi, radošumu, ikdienas varonību un palīdz saskatīt sasniedzamu nākotnes vīziju.

 

Autors palīdz saskatīt apdāvinātību, laipnību, varonību, kas mīt katrā no mums.

 

Atradīsiet filozofiskus uzskatus izcilāko talantu materializācijai, revolucionāru metodi meistardarbu radīšanai, kā arī to, kā nodzīvot aizraujoši skaistu, neizzūdoša prieka un garīgās brīvības pilnu dzīvi.

 

No angļu valodas tulkojusi Vineta Laudurga.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vidnere Māra

Nosaukums: Stresa menedžments. Sintoniskais stresa vadīšanas modelis

 

Autore analizē vienu no ikdienas parādībām- stresu, un atklāj, kā bez lielas piepūles un īpašiem resursu ieguldījumiem ikviens var palielināt savu noturību pret spriedzi un tā uzlabot veselību. Pirmā grāmatas nodaļa raksturo stresa būtību un pamatpaņēmienus tā novēršanai, otrā nodaļa veltīta darbībām, kuras var izmantot, lai atgūtu stabilitāti kritiskās situācijās, bet trešā- paņēmieniem, ar kuru palīdzību ikviens var kopumā padarīt sevi noturīgāku pret stresa ietekmi. Autore ir psiholoģijas doktore ar bagātu pieredzi aplūkotajā jomā. Grāmatu viņa veidojusi populārzinātniskā valodā, izmatojot piemērus no dzīves. Grāmata noderēs plašam lasītāju lokam, īpaši tiem, kuru profesionālā darbība saistīta ar nepārtrauktām stresa situācijām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors Vidnere Māra

Nosaukums: Stresa menedžments. Papildu sevis pārbaudes materiāls

 

Sevis pārbaudes materiāls papildina autores grāmatu “Stresa menedžments”. To veido darba lapas, kas palīdz pārbaudīt izpratni par stresu, izvērtēt stresa vadīšanas prasmes un atklāt riskus. Materiālu var izmantot arī pašterapijai. Autore ir psiholoģijas doktore ar bagātu pieredzi aplūkotajā jomā. Materiālu viņa veidojusi populārzinātniskā valodā, izmatojot daudz piemēru no dzīves.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jakubovska Māra

Nosaukums: Staņislavs

 

Ja grāmatas varonis Staņislavs būtu dzimis mūsdienās, viņš varētu būt izcils izgudrotājs vai labs uzņēmējs. Tomēr stāsts par Stasi, Latgales poli, ir no senākas vēstures. Vīrieša dzīvē melnās svītras mijas ar baltām un krāsainām, enerģisks un azartisks, bet tomēr reti kad īsti laimīgs... Viņa liktenis veidojas no mīlestības priekiem un bēdām, no laikmeta iezīmēm un paša nesavaldīgā rakstura.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ķīsele Agate

Nosaukums: Meklējot robežas

 

Šis ir mans pieredzes stāsts par robežu meklējumiem sevī un pasaulē. Stāsts, kas stiepjas no Norvēģijas aizpolārajiem sniegu laukiem līdz pat Marokas tuksneša smiltiņām ar visu Eiropu kā tādu pelmeņa pildījumu pa vidu. Stāsts par velobraukšanu, kājām iešanu un kalnos kāpšanu. Par to, kas var saiet dēlī un kā ar to tikt galā. Par mācībām, atziņām un pieredzēm. Par jaunām robežām. /Autore/.

 

Māksliniece Salvija Vaičikonytė.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lapsa Lato

Nosaukums: Muzungu vismelnākajā Āfrikā

 

Šī ir vismelnākā Āfrika ar vistrakākajiem, visasinskārākajiem, visalkatīgākajiem, vismežonīgākajiem un vienkārši visnešpetnākajiem nēģeriem. Azartiskam un izzināt gribošam cilvēkam Kongo pasniedz pasakainas veltes — vulkāni un gorillas, zelta un dimantu raktuves un pasaules visīstākie džungļi, burvji un sludinātāji, eksotisku diktatoru mantojums un nekur nesastopama korupcija, pavisam īsti pigmeji un par naudu nenopērkama bēgšana no policijas, zvērīgu slaktiņu atskaņas un pasaules garšīgākie mango… tas viss un vēl tūkstoškārt vairāk gaida, vilina un sauc gluži kā bungu rīboņa no džungļiem un hameleona dziesma, signalizējot par medus krājumu tuvumu…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Liepiņš Āris

Nosaukums: Atpakaļ. Uz gaismu

 

Āris Liepiņš, grāmatas “Atpakaļ. Uz gaismu” autors, ir Dailes teātra aktieru Mudītes Šneideres un Harija Liepiņa dēls. Dzīvodams un strādādams Skotijā, Āris izjuta vēlēšanos savu jaunības pieredzi par likteņa uzspiestas mentālas neveselības drāmu nodot atklātībā. Ikviena dzīvē mēdz būt gan gaišie, gan tumšie laika posmi. Bet ir cilvēki, kuriem tumsas valdīšana dvēselē stiepjas gadiem ilgi. Līdzko rodas izjūta, ka nu taču būsi izlauzies no tās, pēkšņs atkritiens kā nekrietna likumsakarība iesviež vēl dziļāk bezcerībā.

 

Viņš zināja, ka daudziem cilvēkiem vide, kurā uzturas mentāli sirgstošie, ir sveša un biedējoša. Grāmata kopumā ir vienkārša, labestīga cilvēka draudzīgs un ļoti personisks atgādinājums, ka ir iespējams atdzimt gaismā, uz kuru vērst savas acis, garu un sirdi.

 

Tekstus, ko Ā. Liepiņš rakstīja vairākus gadus, sakārtojusi žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma, un tos aptver aizkustinoši priekšvārdi un pēcvārdi. Tajos autori – gan mamma M. Šneidere, gan I. Jēruma, gan ārsts, Āra ilggadējs draugs Sandis Stepiņš – dalās atmiņās par cilvēku, kura paši skaistākie dzīves gadi tika ziedoti tumsai, kas tomēr tika uzvarēta, kaut arī nekad netika aizmirsta.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Liepnieks Jurģis

Nosaukums: Mans nabaga pirāts

 

Pēc sešpadsmit laulības gadiem Marats vēlas tikt vaļā no savas sievas, taču šķiršanās viņam nešķiet labs risinājums. Tā būtu nedziedināma trauma meitai, vainas sajūta viņam, kā arī savstarpēji pārmetumi un strīdi, tāpēc Marats izšķiras par sievas slepkavību.

 

Viņš spriež, ka nāve arī Tvinkai pašai būs daudz labāks ceļš nekā šķiršanās. Viena lieta ir salauzt kādam sirdi divdesmit gadu vecumā, pavisam cita - salauzt sievietei dzīvi četrdesmit gados.

 

Dimitrijs, viņa labākais draugs, kuram Marats atklāj savu nodomu, salīdzina viņu ar Dostojevska Raskoļņikovu un cenšas atrunāt, taču ir par vēlu.

 

Šis ir kriminālromāns, kura varoņi ir filozofi, kas pieņem nepareizus lēmumus, bet uzdod sev pareizus jautājumus.

 

Romāns par mīlestību, noziegumu un sodu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rubenis Juris

Nosaukums: Desmit baušļi

 

Iespējams, kādam var šķist, ka "baušļu" jēdziens ir novecojis. Tomēr baušļu principi joprojām ir ikvienas ētikas sistēmas pamatā. Juris Rubenis tos sauc par dziļiem cilvēka esību balstošiem principiem. Baušļi iedalāmi divās grupās. Pirmie trīs runā par cilvēka un Dieva attiecībām, pārējie septiņi - par cilvēku savstarpējām attiecībām.

 

Šī grāmata ievada izpratnē un ļauj veidot savu redzējumu par baušļiem, ētiku un attieksmi. Tā ir kā aizraujoša saruna par dzīvi, kas ieinteresē un rosina domāt plašāk.

 

Baušļus vizualizējis mākslinieks Māris Subačs.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Streičs Ēriks

Nosaukums: Latviešu dēkainis krievu armijā

 

Izprātot dziļāk par iespējamo, just tagadni un pagātni savijamies vienā kamolā un, ritinot to vaļā, rast dzīves smieklīgo pusi tur, kur citi vaimanā, – tas raksturīgs tikai Ērikam Streičam. Labestīgs stāstnieks, sabiedrības dvēsele, jaunībā gatavs doties pretī savam sapņu kuģim, pat braucot uz vagona jumta...

 

Grāmatā aprakstītas latviešu un igauņu puišu gaitas krievu armijā pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Trulums un loģiskā saprāta trūkums, kas tajā valdīja toreiz, šķiet, nav mainījies, bet kļuvis tikai vēl dziļāks un noziedzīgāks. Bet jaunība un izcila humora izjūta to padarīja panesamu, un krievu militāristu īstā seja te atklājas zem daudziem slāņiem.

Maija Migla-Streiča

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Struka Ieva

Nosaukums: Par skaisto un aplamo dzīvi

 

Romānu un monogrāfiju sērija Es esmu…

 

Ievas Strukas monogrāfija PAR SKAISTO UN APLAMO DZĪVI — par latviešu rakstnieku, dramaturgu un gleznotāju Anšlavu Eglīti (1906–1993).

 

Par galveno monogrāfijas nopelnu uzskatu tās izlasīšanas gaitā rasto pārliecību, ka Eglīša popularitātes iemesli meklējami viņa ciešajā saistībā ar Latvijas 20. gadsimta vēsturi. [..] Nācis no pazīstama, taču odioza rakstnieka ģimenes, sadarbojies ar sava laika pazīstamākajiem Latvijas mākslas un literatūras pārstāvjiem, Eglītis bija viens no retajiem latviešu rakstniekiem, kura pamatdarbs trimdā ASV ilgus gadus bija rakstniecība latviešu valodā./Dr. philol. Kārlis Vērdiņš

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Tālers Guntis

Nosaukums: Nemierīgās dvēseles. Veļu laika stāsti.

 

Visus krājumā “Nemierīgās dvēseles” iekļautos stāstus caurauž vienots vadmotīvs – cilvēka saskarsme ar tā saucamo “neredzamo pasauli”, dīvainu, noslēpumainu un neizpētītu dimensiju, no kuras mūs šķir dabas radīta aizsargsiena. Reizēm gadās, ka drošības barjera nezināmu iemeslu dēļ kļūst vājāka, ielaižot “tās puses” būtnes mūsu ikdienas dzīvē, un tad parasti sāk risināties dīvaini un neizskaidrojami notikumi, kuri tiek nodoti no paaudzes paaudzei, ar laiku kļūstot par leģendām, nostāstiem un ticējumiem.

 

Viduslaiku ceļotāji allaž savās hronikās rakstījuši par Latviju (Livoniju) ar bijību un bailēm kā par burvju, raganu un vilkaču zemi, kas pārpilna baisu parādību. Un tiešām – ja papēta senos rakstus un folkloras avotus, no pagātnes tumsības paceļas visai draudīgi tēli, no kuriem daži, ļoti iespējams, nekur nav pazuduši arī mūsu dienās...

 

Ilustrējis Artūrs Bērziņš.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Zīle Monika

Nosaukums: Tumšā puse

 

Pirms 20 gadiem tobrīd vēl pusaudzi Meritu Kronbergu kopā ar māti vietējās skolas direktore ar kaunu padzina no Robežiem. Tagad jaunās sievietes ceļš nejauši ievijies atpakaļ pagātnes īslaicīgajā dzīvesvietā, ne tikai atraujot vaļā šķietami sen aizvilkušās dvēseles rētas, bet arī piedāvājot iespēju tās pilnībā sadziedēt – vai arī atriebties agrākajiem pāridarītājiem. Pa kuru ceļu iet, kuru pusi izvēlēties: gaišo vai tumšo?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Allens Vudijs

Nosaukums: Bez spalvām

 

Vudijs Allens, viens no slavenākajiem amerikāņu kinorežisoriem, ir arī vairāku lielisku prozas darbu autors. Krājumā “Bez spalvām” ietverti viņa humoristiskie stāsti un apcerējumi, kuros Allens ar pārgalvīgu humoru apcer savu neirotisko bezcerības sajūtu.

 

Tulkojusi Līva Trektere.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Atkinsone Keita

Nosaukums: Agrā gaitā es ar suni

 

Bijušās policistes, tagad lielveikala drošības dienesta vadītājas Treisijas Voterhausas diena rit ierastās sliedēs, līdz viņa tiek pie kāda šokējoša pirkuma. Šis neprāta mirklis apgriež Treisijas dzīvi ar kājām gaisā, rāmo ikdienas ritējumu nomaina bailes un briesmas uz katra soļa. Par lieciniekiem Treisijas neprātīgajai rīcībai Līdsas Meriona centrā kļūst sirma aktrise, pati atrazdamās uz katastrofas sliekšņa, un Džeksons Broudijs, kurš ir atgriezies savā dzimtajā grāfistē, lai meklētu kāda cita cilvēka saknes. Viņi visi trīs uzzina, ka pagātne nekad nav vēsture un ka neviens labs darbs nepaliek nesodīts.

 

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Devero Džūda

Nosaukums: Nosacītā slepkavība

 

Slavenā detektīvromānu rakstniece Sāra Medlere labprāt šķetina citu cilvēku noslēpumus, bet nevēlas, lai tiktu atklāta patiesība par viņas pašas ģimeni. Tomēr liktenim ir savi plāni, un Sāras mierpilnā ikdiena tiek satricināta. Pilsētas šerifs mīklaini nozūd, un vietējie sāk mēļot par kādu pievilcīgu svešinieku, kas grasās iegādāties īpašumu tepat tuvumā. Sārai ir aizdomas, ka šis cilvēks nāk no viņas pagātnes… Turklāt pavisam drīz sāk notikt dīvaini starpgadījumi un kļūst skaidrs: ir jārisina jauna lieta.

 

No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Fellona Džeina

Nosaukums: Izstāsti man noslēpumu

 

Džeina Fellona visu mūžu producējusi filmas un seriālus, taču tad kādā diena nolēma kļūt par pilna laika rakstnieci. Tātad tā nav sakritība, ka arī romāns "Izstāsti man noslēpumu" vēsta par Holiju Kūperi, kas atbild par scenārija izstrādi seriālam, ko savos ekrānos ar dzelžainu regularitāti sagaida tūkstošiem skatītāju. Holija nav karjeriste, darbs viņai ir pati dzīve. Bet ko darīt, kad šķietami sakārtotajā ikdienā notiek negaidīts sižeta pavērsiens un dzīve mazpamazām pārvēršas seriālā, kura ik nākamā epizode var būt nepatīkams pārsteigums? Un arī darbā groži izslīdējuši no rokām – tu vairs nespēj vadīt ne savus padotos, ne notikumu gaitu. Džeina Fellona atklāj gan cilvēku savstarpējo attiecību psiholoģiju, gan seriālu industrijas aizkulises. Iespējams, šī grāmata liks skatīties nākamo sēriju – gan ekrānā, gan dzīvē – citām acīm.

 

Inga Žolude, rakstniece

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Hājīčeks Jiržījs

Nosaukums: Burinieki uz etiķetēm 

 

Četrdesmit septiņus gadus vecā literatūras pasniedzēja Marija ir šķīrusies un vasaru pavada māsas pustukšajā dzīvoklī Čehu Krumlovā. No šejienes viņa dodas uz laukiem apciemot smagi slimos vecākus, bet brīvajos brīžos klejo pa tūristu pilnajām Krumlovas ieliņām. Klejojumos viņa iepazīstas ar jauniņo grāmatu pārdevēju Filipu. Viņu romāniņš sākas karstā jūlija un literāro konotāciju atmosfērā. Taču Marijas prioritāte ir izlīdzināt attiecības ar māsu un parūpēties par vecākiem – dominējošo tēvu un mierīgo, aizvien uzupurēties gatavo māti. Marija vēlas iegūt līdzsvaru dzīvē, sadzīvot ar savu vientulību. Vientulību viņa uztver kā iestrēgšanu laikā, gremdējoties pagātnes atmiņās un apzinoties tuvojošos vecumu. Ģimenes spēcīgo vīriešu paraugu tradīcijās Marija pārvērtē to, kas bijis, vienlaikus jautājot sev, kā dzīvot tālāk un ko darīt ar šekspīrisko mīlestību…

 

No čehu valodas tulkojusi Halina Lapiņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Hilderbrenda Elīna

Nosaukums: Mulso siržu viesnīca

 

Kad noslēpumains miljonārs iegādājas noplukušu viesnīcu Nantaketā, vietējie ir izbrīnīti. Kurš gan vēlēsies apmeklēt šo graustu, ja pilsētā netrūkst labu hoteļu? Un kā jaunais īpašnieks grasās atjaunot viesnīcu, ja pats atrodas ārzemēs? Izrādās, viņš ir noalgojis Lizbeti Kītonu, svaigu šķirteni ar tik salauztu sirdi, ka viņa ir gatava uz visu, lai viesnīcu padarītu izcilu. Uzdevums ir sarežģīts – jātiek galā ne tikai ar kaprīziem klientiem, bet arī darbiniekiem, kuriem ir savi noslēpumi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Kamerona Beksija

Nosaukums: Kulta pēdās

 

Beksija piedzima bēdīgi slavenajā kultā «Dieva bērni», kur Dieva mīlestība izpaudās caur seksu un drīz tika gaidītas Laiku Beigas.

 

Vēl pavisam maza būdama, viņa jau piedzīvoja savu pirmo eksorcismu un kluso režīmu jeb aizliegumu sarunāties vesela gada garumā. Beksijai kultā notiekošais nešķita pieņemams, bet no tā izkļūt, pametot vecākus un vienpadsmit brāļus un māsas, izdevās tikai piecpadsmit gadu vecumā.

 

Divpadsmit gadus vēlāk, pagātnes rēgu vajāta, Beksija devās ceļojumā pāri visai Amerikai, iefiltrējoties reliģisku kultu midzeņos, lai tiktos ar bērniem, kas, tāpat kā viņa, ir dzimuši vecāku un kultu vadoņu izvēlētā pasaulē.

 

Grāmata ir traku piedzīvojumu pilns ceļojums: tikšanās ar metamfetamīna brūvētājiem un mūkiem, miesassodi, vardarbīgs sekss, bēgšana no izsekotājiem… un visbeidzot Beksijas satikšanās ar vecākiem un sevi pašu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors:  Meins Endrū

Nosaukums: Vētra jūrā

 

Kad mīklainu iemeslu dēļ sāk grimt kāds kruīza kuģis ar četriem tūkstošiem pasažieru, notikuma vietā ierodas Zemūdens izmeklēšanas nodaļas speciāliste Slouna Makfersone. Rodas aizdomas, ka tas ir terorakts un apdraudēti ir arī citi kuģi. Atrodot arvien jaunus pavedienus, Makfersone saprot, ka šīs lietas vēriens ir daudz plašāks, nekā licies. Un ne visi viņas kolēģi ir ieinteresēti atklāt patiesību…

 

No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Morisa Hetere

Nosaukums: Trīs māsas

 

Viņu stāsts jūs aizkustinās.

 

Viņu veiktais ceļš jūs iedvesmos.

 

Jūs nekad neaizmirsīsiet viņu vārdus.

 

“Es gribu, lai jūs man un cita citai apsolāt, ka vienmēr rūpēsieties par savām māsām. Ka jūs vienmēr, lai notiek kas notikdams, stāvēsiet cita citai blakus. Vai saprotat?”

 

Kad Cibi, Magda un Livi bija mazas, viņas tētim apsolīja, ka jebkādos apstākļos allaž paliks kopā. Pēc vairākiem gadiem Livi, vien piecpadsmit gadus vecu, nacisti nosūta uz Aušvicu. Cibi, kurai tolaik ir deviņpadsmit, atceras par tētim doto solījumu un dodas Livi līdzi, apņēmusies māsu sargāt vai mirt reizē ar viņu. Abas kopā meitenes cīnās par izdzīvošanu neiedomājami nežēlīgos un grūtos apstākļos.

 

Septiņpadsmit gadus vecā māsa Magda paliek mājās ar mammu un vectēvu un no nacistu karavīriem slēpjas kaimiņu bēniņos vai mežā. Kādu laiku viņai izdodas paglābties, taču beigās arī viņa tiek sagūstīta un aizvesta uz nāves nometni.

 

Trīs māsas atkal satiekas Aušvicas–Birkenavas nometnē un, atceroties tēti, dod solījumu cita citai – viņas izdzīvos!

 

Tulkojusi Alda Vāczemniece.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Norta Klēra

Nosaukums: Un parādās cerība

 

Mani sauc Cerība Ardena, un tu noteikti nezini, kas es esmu. Bet mēs esam tikušies iepriekš — jau tūkstoš reižu.

 

Tas sākās, kad man bija sešpadsmit.

 

Tēvs aizmirsa aizvest mani uz skolu. Māte uzklāja galdu nevis četriem, bet trim. Draudzene paskatījās uz mani un redzēja svešinieci.

 

Lai ko es darītu, lai ko teiktu, lai kādus noziegumus pastrādātu — tu nekad mani neatcerēsies.

 

Tādēļ mana dzīve ir sarežģīta. Tādēļ es esmu bīstama.

 

“Un parādās Cerība” ir stāsts par jaunu sievieti, kuru neviens neatceras, — taču viņas stāstu jūs neaizmirsīsiet.

 

No angļu valodas tulkojusi Ieva Melgalve.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Pārksa Adele 

Nosaukums: Nākotnes ēnas

 

Augstas klases eskorta meitene Dora grasās pamest nodarbi, kuru reiz uzsāka nabadzības radīta izmisuma dēļ. Viņa ir iemīlējusies un drīz precēsies, un beidzot dzīvos normālu dzīvi. Atlicis tikai izpalīdzēt pēdējam klientam – uz vienu nedēļas nogali izlikties par viņa draudzeni. Pavadīt pāris dienu ekskluzīvā Francijas pilī un tad teikt ardievas pagātnei, turklāt ar krietnu naudas žūksni kabatā.Tomēr nekas neizvēršas, kā cerēts. Pilī sastaptie cilvēki šķiet savādi, Dora piepeši sāk aizmirst it kā notikušas sarunas, un pasūtītais taksis tā arī neierodas. Kas īsti šeit notiek, un kādēļ klients vēlējās nolīgt tieši Doru? Vai tiešām kāds ir uzzinājis noslēpumu, kuru viņa glabājusi gadiem ilgi?

 

No angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Rekulaks Džeisons

Nosaukums: Slēptie zīmējumi

 

Nesen izgājusi rehabilitācijas kursu, Melorija Kvina pieņem Teda un Kerolainas Maksvelu darba piedāvājumu kļūt par auklīti viņu piecus gadus vecajam dēlēnam Tedijam turīgā Ņūdžersijas priekšpilsētā Springbrūkā. Jau no pirmās dienas Melorija darbā jūtas labi. Viņai piešķirta pašai sava dzīvojamā telpa, viņa dodas ikvakara skrējienos un izbauda stabilitāti, ko sniedz jaunie darba apstākļi. Turklāt viņa lieliski saprotas ar Tediju, piemīlīgu, klusu un kautrīgu zēnu, kurš ne brīdi neizlaiž no rokām skiču albumu un zīmuli. Viņa zīmējumi nav pārsteidzoši – koki, trusīši, baloni. Taču kādu dienu viņš uzzīmē ko pavisam savādu: vīrieti mežā, kurš aiz sevis velk sievietes līķi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Šepa Emīlija

Nosaukums: Nāriņas

 

Vien ar dažu dienu starpību tiek atrasti divu sieviešu līķi – abu upuru sakropļotās kājas atgādina groteskas nāru astes. Kad bez vēsts pazūd vēl viena sieviete, prokurores Jānas Berzeliusas vadītajai izmeklēšanas komandai ir skaidrs – jārīkojas ātri. Vienīgais izmeklēšanas pavediens noziegumus saista ar ieslodzījumā mītošo Sīmonu Nūrelu, taču vīrietis atsakās runāt. Palielinoties sabiedrības spiedienam, policijai nākas rīkoties pārdroši un lūgt palīdzību Sīmona terapijas biedram Danilo – vienīgajam cilvēkam, kura eksistence apdraud Jānas drošību un nākotni.

 

No zviedru valodas tulkojusi Vizma Zaķe.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Taulzs Eimors

Nosaukums: Džentlmenis Maskavā

 

Eimora Taulza romāna “Džentlmenis Maskavā” darbība, kā jau var spriest pēc nosaukuma, norisinās Krievijā. Grāfs Aleksandrs Rostovs 1922. gadā nonāk boļševiku tribunāla priekšā. No nāvessoda viņu izglābj kāds pirms gadiem sacerēts dzejolis revolucionārās noskaņās. Rostovam tiek piespriests arests neparastā izsūtījuma vietā – viesnīcā “Metropole”, kuru viņam nav tiesību atstāt. Nekad. Grāfam Rostovam jāpielāgojas dzīvei jaunajos apstākļos, un pamazām viņš aptver, ka džentlmenis nevar būt “bijušais”.

 

No angļu valodas tulkojusi Māra Rūmniece.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Žadans Serhijs

Nosaukums: Internāts

 

Kāds jauns ukraiņu valodas skolotājs dodas pakaļ savam trīspadsmitgadīgajam māsasdēlam uz internātu, kas atrodas pilsētas viņā galā, taču izrādās, ka apkaimē negaidīti sākusies karadarbība, valda vispārējs haoss, notiek apšaudes un vairs nevar saprast, kurš ir savējais un kurš – ienaidnieks. Jebkurā brīdī zem kājām var sprāgt mīna, ap sagrauto māju drupām siro bezpajumtnieki suņi, un apātiski, bezpalīdzīgi cilvēki maldās pa apokaliptisko pilsētas ainavu.

 

Romāns “Internāts” nācis klajā 2017. gadā, tulkots 21 valodā un saņēmis dažādas balvas, to vidū ERAB Literatūras balvu 2022. gadā. Tas ir stāsts par karu, kas atnāk pēkšņi un kam neviens nekad nevar būt gatavs; par to, kā tuva un pazīstama vide pēkšņi pārvēršas par svešu, draudīgu teritoriju.

 

No ukraiņu valodas tulkojusi Māra Poļakova

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Jaloms Ērvins, Jaloma Merilina

Nosaukums: Nāves un dzīvības jautājums

 

Apkopojot divu dzīvju pieredzi un pētot eksistenciālus jautājumus par intimitāti, mīlestību un zaudējuma skumjām, šī grāmata, ir kā atvērtas sirds dāvana ikvienam, kas meklē atbalstu, mierinājumu un jēgpilnu dzīvi.

 

Gadu ilgs piedzīvojums, ko kopā pieredzēja divi mīloši cilvēki – viņš ietekmīgs psihoterapeits, viņa kultūrvēstures zinātniece – pēc tam, kad uzzināja par viņas nedziedināmo slimību. Abi kopā atskatās uz to, kā mīlēt un dzīvot bez nožēlas.

 

Ērvins un Merilina Jalomi ir bijuši ļoti svētīti – ar 65 gadus ilgu laulību, mīlošu ģimeni un kuplu draugu loku, ar izcilu profesionālo karjeru un uzticīgiem lasītājiem visā pasaulē. Tomēr arī viņiem, kā ikvienam no mums, reiz nākas pieredzēt nāvi.

 

“Nāves uz dzīvības jautājums” atklāj dziļi personisku pieredzi: Merilina stāsta, kā jūtas, uzzinot par nedziedināmu slimību un apzinoties savu mirstīgumu, Ērvins –, kā pieņemt mīļotā cilvēka zaudēšanu un turpmāko dzīvi vienatnē. Grāmatu viņi sāka rakstīt kopā, taču pēdējās nodaļas Ērvs pabeidza viens pats...

 

No angļu valodas tulkojusi Agnese Strazdiņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Janga-Eizendrāta Pollija

Nosaukums: Mīlestības vienādojums

 

Šīs grāmatas autore, balstoties savā desmitiem gadu ilgajā pieredzē, praktizējot Junga psihoanalīzi, pāru psihoterapiju un budismu, ir nonākusi pie atziņas, ka, ņemot vērā mūsdienu prasību pēc mīlestības starp līdzvērtīgiem partneriem, ir nepieciešamas jaunas prasmes un jauna veida zināšanas, lai atrastu ceļu no iemīlēšanās uz patiesu mīlestību un ilgstošu tuvību. Viņasprāt, šīs prasmes un zināšanas var gūt, apvienojot divas atšķirīgas tradīcijas: psihoanalīzi un budismu.

 

Psihoanalīze rāda, kā izvērtēt to, ko neapzināti esam projicējuši tuviniekā vai kā esam identificējušies ar šī cilvēka projekcijām par sevi. Īpaša uzmanība tiek pievērsta divu cilvēku subjektīvajai vai starppersonu telpai. Savukārt budisms māca, cik dziļa un cieša ir mūsu savstarpējā atkarība.

 

Abas prakses māca pievērst uzmanību tam, ko sev iestāstām par sevi un citiem.

 

Autore uzsver, ka patiesai mīlestībai nepieciešamas divas lietas: pirmā ir vēlme ieraudzīt un iepazīt savu mīļoto, un otrā ir nepārtraukta interese par savu mīļoto kā īpašu un konkrētu būtni laikā un telpā. Vienlaikus cilvēkam ir jābūt ieinteresētam ieraudzīt sevi kā konkrētu indivīdu un iepazīt sevi laika gaitā gan kā neapzinātu, gan apzinātu būtni.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Kviks Džims

Nosaukums: Limitless. Prāts bez robežām

 

Cilvēka smadzenes ir pats jaudīgākais dators pasaulē, taču neviens vēl nav iedevis to lietošanas pamācību. Tavs prāts un spējas var būt neierobežotas – ja vien zini, kā tās likt lietā.

 

Pasaulē pazīstamais prāta treneris Džims Kviks vairāk nekā 25 gadus ir sadarbojies ar slaveniem aktieriem, sportistiem un uzņēmējiem, lai palīdzētu viņiem atbrīvot savu apslēpto potenciālu. Šajā grāmatā autors atklāj zinātniski un praktiski pārbaudītus paņēmienus un metodes, ko pasaulē veiksmīgākie cilvēki izmanto, lai paātrinātu savu mācību procesu un sasniegtu izcilus rezultātus.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ķoniņu brīvciemi

 

“Ķoniņu brīvciemi” ir viens no apjomīgākajiem un vizuāli krāšņākajiem pētījumiem par šo unikālo vēstures lapaspusi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas