Jaunākās grāmatas

 

Autors: Apse Linda

Nosaukums: Lielmeistares atklātnes - Dana Reizniece-Ozola

 

Šahs pavisam pārliecinoši ir spēle un tikpat pārliecinoši – arī sports un māksla. Savā būtībā šahs ir attiecību spēle, kurā uz šaha galdiņa tiek izspēlēts konflikts un uzvar tas, kurš konfliktu prot risināt ar stratēģiski asprātīgākajām un meistarīgākajām gājienu kombinācijām. Šahs ir skaists, jo pretinieki savas attiecības risina ar smalkiem intelektuāliem paņēmieniem. Nav jaudīgākas un augstvērtīgākas diplomātijas kā likt pretiniekam cieņpilni zaudēt. Tā kā šaha spēlē atklājas daudz cilvēcisku un cilvēcīgu patiesību, šahs der jebkuram, tas der visiem laikmetiem, visām varām un kultūrām. Karalis vienmēr baidīsies zaudēt savu karalieni un katra karaliene aizsargās savu karali. Kādreiz Latvijai bija savs šaha karalis – pasaules čempions Mihails Tāls. Tagad mums ir sava šaha karaliene – četrkārtējā Latvijas sieviešu čempione, savulaik Eiropas Jauniešu čempione Dana Reizniece-Ozola, kura šobrīd ieņem prestižo FIDE rīkotājdirektores amatu un vada pasaules šaha saimniecību.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Cilvēksvelme. Lugu krājums

 


Lugas par mīlestību, atklājot vārda 'mīlestība' visdažādākās nozīmes un nokrāsas. Šis ir ceturtais lugu krājums projekta “Lugu konkurss – lugu krājums” ietvaros. Jau izdoti trīs lugu krājumi – “Cilvēkzvērs” (2020), “Cilvēktīkls” (2022) un “Cilvēkspārns” (2023, lugas 9+ un jauniešiem). Lugu krājumā “Cilvēksvelme” ir iekļautas 10 lugas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Geka Dzintra

Nosaukums: Kur palika Tēvi?

 


Aināra Bambala soda nometņu apraksts, Jēkaba Graudiņa, Vladislava Veremjova atmiņām par Vjatlagu un Artūra Stradiņa Vjatlaga dienasgrāmatu, un 1941. gadā uz Sibīriju izsūtīto bērnu atmiņu mirkļi, ģimeņu un tēvu fotogrāfijas un mūsdienu bērnu izpratne par deportācijām zīmējumos un sacerējumos. Arī fotogrāfijas no ekspedīcijas uz Vjatlagu un Solikamsku. Grāmata ir 670 lpp. gara un ir kā turpinājums grāmatai “Mātes Sibīrijā”

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Judina Dace

Nosaukums: Mantojums

 

 

Kamēr Rita Kadiķe attopas no pārsteiguma par pēkšņi atrastajiem Vācijas radiem un necerēto mantojumu, kā arī šķetina savas dzimtas sarežģītās saknes, viņas agrākā asistente Dita Stropa ir pārcēlusies uz senču mājām cerībā sākt īstu ģimeni ar Mārču Ziediņu. Tomēr realitāte izrādās daudz skarbāka, un vienīgais, uz ko Dita laukos var paļauties, izrādās tēvocis Andrejs. Pat jaunais darbs vietējā kultūras centrā Ditai sagādā asus un bīstamus pavērsienus, taču vienlaikus - arī cerīgu iepazīšanos.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kadiķe-Skadiņa Rita

Nosaukums: Trakie suņinieki

 

Grāmatas “Trakie suņinieki” priekšvārdā tās autore Rita Kadiķe-Skadiņa raksta, ka viņa esot dzimusi Auna zīmē. Savukārt tīmeklī var izlasīt, ka šajā zīmē dzimušajiem visa dzīve ir kā hobijs – gan tikai tad, ja tā ir aktīva un spilgtiem notikumiem bagāta.

Par to arī ir šis stāsts – tās ir Ritas pārdomas par suņiem, cilvēkiem un dzīvi. Par to, kā hobijs jeb vaļasprieks ir ne tikai pārtapis viņas profesijā, dzīves aicinājumā un varbūt pat dzīvesveidā, bet arī pavēris neiedomājamas iespējas apceļot pasauli un satikt visdažādākos cilvēkus.

Autores bezgalīgā suņu mīlestība ir dāvājusi viņai iespēju redzēt eksotiskas zemes, svinēt Ziemassvētkus Indijā, mēģināt caur sniegputeņiem saskatīt Niagāru un pat ne reizi vien riskēt ar dzīvību. Un tas nebūt nav viss… Rita saka, ka viņa un viņai līdzīgie ir traki – tā esot daudzu suņinieku diagnoze. Nez, nez – labā nozīmē traki ir visi, kuri no sirds ar kaut ko aizraujas, velta tam visu savu laiku un dzīvo košu un krāspilnu dzīvi. Lai grāmata “Trakie suņinieki” tās lasītāju ieved aizrautīgajā trako suņinieku pasaulē, liek vēl vairāk iemīlēt savus četrkājainos draugus un palīdz saskatīt iespējas, ko sniedz šī mīlestība! Varbūt mēs, cilvēki, suņus mīlam tikai tāpēc, ka viņi ir, un ka suņiem piemīt īpašības, kuras paši neviļus piesavināmies, komunicējot ar viņiem. Starp citu Gabriels Garsija Markess ir teicis: “Es tevi mīlu nevis par to, kas tu esi, bet par to, kas esmu es, kad esmu ar tevi.” Varbūt tas ir stāsts par trakajiem suņiniekiem?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kalna Nora

Nosaukums: Dzīve nepāriet

 

 

Dzejnieces, žurnālistes un rakstnieces Noras Kalnas autobiogrāfiska prozas un dzejas grāmata vēsta par viņas dzīvi, sākot no bērnības Rucavā, par jaunību un ceļojumiem. Autore ir ceļojusi pa austrumiem, tostarp pabijusi arī Afganistānā. Autobiogrāfija ir papildināta ar Kurzemes novada leksikas vārdnīcu un folkloru.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kārkliņa Rute

Nosaukums: Ellīgi skaisti noslēpumi

 

 

Stāstu krājums ir kā iztēles bagāta arhitekta projektēts dzīvojamais nams, kurā katra dzīvesvieta atšķiras no pārējām. Te mājo raiba sabiedrība, un katrs no stāstu tēliem paver savas durvis un ļauj ieskatīties dzīvē, kas pārsteidz ar vienkāršību un reizē - nepārspējamu, spilgtu vienreizīgumu. Savdabīgi vecļaudis, bērni, kuri savās mazajās rokās pūlas noturēt saites, kas vieno ģimeni, māte, kurai liegtas vecāku tiesības - visu šo tēlu gaisīgi tvertie dzīves mirkļi attēlo veselas jūtu un emociju pasaules, kurās ir vieta gan saldmei, gan rūgtumam.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Liepiņa Ilga

Nosaukums: Kapteiņa Zdravko otrā elpa

 

 

Ir 2050. gads, un Latvijā no mākslīgās komas tiek atmodināts horvāts Zdravko Voicišs. Pasaule kopš kovida pandēmijas, kas siržulauzēju kapteini gandrīz aiznesa kapā, ir būtiski mainījusies – pazudušas valstu robežas, vētraini attīstījušās tehnoloģijas, savukārt daži mūsu ikdienā ierasti priekšmeti, piemēram, spoguļi, pazuduši bez pēdām. Bet, kā šķiet Zdravko, pats trakākais noticis ar ēdienu un cilvēku attiecībām – kā pirmais, tā otrās kļuvušas gauži mākslīgas...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lubāniņa Kristīne

Nosaukums: Tu nekad mani neaizmirsīsi

 

 

"Tu nekad mani neaizmirsīsi" ir autores otrais detektīvromāns."Rakstīšana man ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Izbaudu katru brīdi, kad varu iegrimt pašas radītā pasaulē un izstaigāt tās varoņu dzīves līkločus," tā par savu aizraušanos stāsta valmieriete Kristīne Lubāniņa. Slepkavības izmeklēšana abus varoņus gan naidos, gan apvienos un aizvedīs līdz notikumiem, kurus neviens neaizmirsīs.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Lynx Lauren

Nosaukums: Turi mani cieši

 

 

Maiku Dženingu attiecībās ar sievietēm pavada neveiksmes. Pat ja kādai tomēr izdodas piesaistīt iekārojamā Vaitstounas vecpuiša interesi, viņas sirds jau ir aizņemta. Kad kādu vakaru pie “Grila un bāra” durvīm vienos zilumos un nobrāzumos parādās Maika pirmā mīlestība, viņš vēl nezina, ka šis pavērsiens mainīs viņa dzīvi līdz nepazīšanai.

Atklāsme par vīra dubulto dzīvi ir satricinājusi Evas pasauli. Cīnoties par taisnību, viņa ir kļuvusi par upuri savam vīratēvam – miljardierim un prestiža kluba īpašniekam, kurš draud izrēķināties ar katru, kurš uzdrošināsies nomelnot viņa ģimenes labo vārdu ar skandālu. Vai Evai būs jānožēlo sava izvēle atgriezties dzimtajā pilsētā?

“Turi mani cieši” ir ceturtais un noslēdzošais Aidaho sērijas romāns.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Rugāte Anta

Nosaukums: Mūsu Gerda

 

 

 

A. Rugātes dokumentālais stāsts par leģendāro vispirs Rīgas, tad Latvijas televīzijas ētera personību, sava laika Latvijas stila ikonu, izcilu ārsti, lībiešu kultūras kopēju mūža otrajā pusē un cilvēku ar dziļi traģisku likteni Gerdu Sinkēviču (Grīvu-Kriķi-Riekstiņu), kurai šogad apritēja 90 gadu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vinogradova Laura

Nosaukums: Vārnas

 

 

Pie lasītājiem dodas Eiropas Savienības balvas literatūrā laureātes Lauras Vinogradovas jaunais darbs “Vārnas” – emocionāli piesātināts, skarbi patiess garstāsts, kura centrā ir bērnunama audzēknes Sannas un viņas meitas Lias likteņi.

Bērnunama uzspiestais zīmogs paliek Sannas dvēselē uz visu mūžu, taču arī Liai jācīnās gan ar sevi, gan apkārtējo vidi, lai spētu pieņemt sevi tādu, kāda viņa ir – atšķirīga no citiem.

Bet tad Lia un viņas tēvs Andrejs negaidot saskaras ar savām saknēm – kādu romu dzimtu, no kuras viņi līdz šim ir mantojuši vien ārējo izskatu…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Žagare-Vītiņa Tatjana

Nosaukums: Brāļi Žagari

 

“2017. gada Ziemassvētkus es svinēju Andreja un Jura vectēva mājās Kalna Žagaros netālu no Cēsīm. Tikko bija iznākusi mana grāmata par deviņiem ASV dzīvojošiem latviešiem, kuri cenšas nepazaudēt saikni ar Latviju. “Kad tu uzrakstīsi par mums?” smejoties jautāja viens no brāļiem.

Piedāvājums izraisīja jautrības pilnu domu apmaiņu par to, kā varētu izskatīties šāda grāmata. Īpaši ņemot vērā to, ka mūs ar Juri saista gandrīz divdesmit gadu ilga laulība un divi dēli.

Smējos kopā ar visiem, bet pēc laika sāku domāt — kāpēc ne?”/Tatjana Žagare-Vītiņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Allegria Lea Simone

Nosaukums: Lielā māksla

 

 

Mūsdienu franču autores Leas Simones Allegria romāns "Lielā māksla" aizved lasītāju no 21. gadsimta Parīzes izsoļu nama ikdienas un Toskānas ciprešu ieskautas pils emociju peripetijām mākslas detektīva cienīgā, piedzīvojumu, noslēpumu un vēsturisku intrigu pilnā ceļojumā uz protorenesanses laika Florences mākslas pasauli, meklējot autoru darbam, kas, iespējams, ir negaidīts tilts starp divām pasaulēm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ārelaida Kai

Nosaukums: Klusais okeāns

 


Mēs tik daudz nezinām par saviem vecākiem. Un ir tik daudz, ko viņi pat nenojauš, ka mēs zinām. 2010. gads. Sankpēterburga. Nejauši ieraugot vīrieti, ar kuru tiekas ciemos atbraukusī māte, Stellas atmiņā ataust 20. gs. 70. un 80. gados Tallinā pavadītā bērnība un jaunība un vecāku laulības ainas. Ar šodienas pieredzi uzlūkojot ārēji saskanīgās laulības zemūdens straumes, Stella cenšas atrisināt arī pašas laulībā radušos samezglojumus. Emocionāli piesātinātais romāns vēsta par ilgām pēc mīlestībās un spēju to pieņemt, par noslēpumiem un to, ka gadiem ilgi nepateiktajam kādu dienu jānāk gaismā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bededikta Sofija

Nosaukums: Greisa Kellija. Mīlestības aicinājums

 

 

Septiņpadsmit gadus vecā Greisa pretēji vecāku gribai dodas uz Ņujorku, lai sekotu savam sapnim mācīties aktiermākslas skolā. Pirmie patstāvīgie soļi svešā pilsētā ir nedroši, un viņa ar visu sirdi nododas mācībām, taču tajā pašā laikā Greisu vilina jauniegūtā brīvība un mākslinieciskā vide. Jaunā aktrise ir skaista un šarmanta un iekrīt ne viena vien vīrieša sirdī, tomēr atrast piepildījumu mīlestībā, lai arī cik ļoti viņa pēc tās alktu, tā arī neizdodas – romāns seko romānam, skandāls – skandālam, līdz viņa satiek Monako firstu Renjē… Neaizmirstams romāns par kino leģendu Greisu Kelliju – mūzu, zvaigzni un sievieti, kura nebaidījās atdot sevi visu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Diks Filips

Nosaukums: Vai androīdi sapņo par elektriskajām aitām?

 


Līdz 2021. gadam Pasaules karš ir nogalinājis miljoniem cilvēku, iznīcinājis veselas sugas un pamudinājis lielāko daļu cilvēces emigrēt no planētas. Tie, kas palikuši, alkst pēc jebkādas dzīvas radības, un cilvēkiem, kuri nevar tādu atļauties, uzņēmumi izgatavo reālistiskas mehāniskas dzīvnieku kopijas. Cilvēkiem, kas emigrē uz Marsu, kompensācijā tiek piešķirti sarežģīti, prasmīgi darināti androīdi, kurus nevar atšķirt no īstiem vīriešiem vai sievietēm. Baidoties no posta, ko šie mākslīgie cilvēki var nodarīt, valdība aizliedz ievest tos uz Zemes. Androīdi, kas nelikumīgi atbēguši uz Zemi, ir spiesti slapstīties. Rikam Dekardam, oficiāli pilnvarotam atlīdzību medniekam, tiek uzdots atrast bēguļojošus androīdus un tos neitralizēt. Taču visi androīdi izskatās tieši tāpat kā cilvēki, un viņi nevēlas tikt atrasti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Fon Kampenhauzena Elze

Nosaukums: Elzes un Rūdolfa stāsts. Atmiņas no vecās Vidzemes

 

 

Pēc aristokrātiskās bērnības un jaunības Vidzemē Elzei bija laimīga laulība, muižas īpašnieces sadzīve un pienākumi, trīs bērni. Viņa piedzīvoja revolūcijas, karus, sarkano laiku. Tuvojoties Otrā pasaules kara beigām, sākās bēgļu ceļš ar to, kas mugurā... ‍Elzes atmiņās pavīd vesela vācbaltu un latviešu personu galerija: muižnieki, skolotāji, mācītāji, ārsti, pārvaldnieki, sulaiņi, klavierspēles skolotāji, guvernantes, bērnības un jaunības draugi... Spilgti atainotas vācbaltu sabiedrības tradīcijas, svētki un savdabīgas ieražas, plaši attēlota muižas sadzīve, sievietes un mātes uzdevumi un pienākumi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Helgasons Halgrīms

Nosaukums: Sieviete 1000 grādos

 

Herbjorgai Marijai ir 80 gadu, viņa viena pati nīkst garāžā ar portatīvo datoru un rokasgranātu atbalstam un drošībai. Plānodama savu nāvi un pasūtīdama laika logu krematorijā, viņa lūdz Neaizmiršanas dievu un atsauc atmiņā savu dēkaino dzīvi - no vissmalkākajām viesībām līdz visdziļākajai nabadzībai. Šī neticamā romāna izveidē lieliski kombinējas autora oriģinalitāte un stāstnieka jauda. Augstu vilni sit humors, intuīcija un ironija, kad viņš izvadā Herbjorgu no mazapdzīvotiem Islandes nostūriem līdz kara plosītajai Eiropai un pat tālāk pasaulē, pirms viņa atgriežas, lai pastāstītu mums stāstu, kurā netiek taupīts neviens un nekas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Hepvorta Sallija

Nosaukums: Dvēseles radinieki

 

Kas notiek, kad mīlestība tevi aizved līdz kraujas malai?

Sallijas Hepvortas “Dvēseles radinieki” ir aizraujošs, atkarību izraisošs romāns par laulību, nodevību un noslēpumiem, kas liek pārkāpt robežu.

Kotedža kraujas malā. Geiba un Pipas sapņu māja piekrastes pilsētiņā. Taču viņu nevainojamais īpašums slēpj ko šausminošu. Augstā krauja ir kļuvusi par iecienītu galamērķi tiem, kas vēlas izbeigt savas dzīves. Atkal un atkal Geibs dodas viņus glābt, neļaudams spert soli pāri malai. Līdz pienāk diena, kad tas beidzot notiek. Pipa atklāj, ka Geibs upuri ir pazinis. Galvā jaucas jautājumi… Upuris nolēca? Vai viņu nogrūda? Vai Geibs – Pipas mūža mīlestība un dvēseles radinieks – melotu? Kad nevainojamās laulības fasāde sāk drupt, atklājas tās tumšākie noslēpumi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Jurgensens Kristians

Nosaukums: Tev izgaistot

 

Kad Mias vīram Frederikam smadzenēs tiek atklāts audzējs, viņas dzīve sagriežas kājām gaisā. Slimības dēļ Frederika personība mainās – no iepriekš tik gādīgā un mīlošā vīrieša pāri nav palicis nekas, nu viņš ir nejauks, rupjš un vardarbīgs. Situācija kļūst vēl sliktāka, kad nāk gaismā fakts, ka Frederiks no savas darbavietas izkrāpis milzīgu naudas summu. Viņam draud cietumsods, taču Mia ir apņēmības pilna pierādīt, ka noziegums tika veikts slimības iespaidā un ir attaisnojams.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

Autors: Karlberga Ingrīda

Nosaukums: Alfrēds Nobels

 

 

Izgudrotājs, ķīmiķis Alfrēds Nobels kļuva bagāts, pateicoties dinamīta izgudrošanai, tomēr slepenībā rakstīja dzeju un sapņoja par mieru uz zemes. Zviedru žurnāliste Ingrīda Karlberga atklāj pārsteidzošu un pat mazliet neticamu stāstu par cilvēku, kurš radījis pasaules pazīstamāko un iekāroto apbalvojumu. Autore grāmatā detalizēti seko Alfrēda Nobela un viņa ģimenes dzīvesstāstam, ne tikai ļaujot lasītājam sajust dižgara laikmetu un tā atmosfēru, bet arī nevairoties no līdz šim pieklusinātām tēmām viņa biogrāfijā: ilgtermiņa romantiskā sakara ar austrieti Sofiju Hesu un nesaskaņām ģimenē, kas sekoja pēc Nobela testamenta nolasīšanas. No trūcīgās bērnības Stokholmā cauri ģimenes traģēdijām, romantiskām sakašu cīņām, panākumiem un nodevībām līdz pat Nobela nāvei Sanremo autore izgaismo notikumiem bagātās un dramatiskās dzīves zinātnisko, literāro un politisko kontekstu, saistot to ar kategorijām, kuras viņš izvēlējies iedibinātajam apbalvojumam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kucbelova Katarina

Nosaukums: Aube

 

 

Romāna “Aube” darbība norisinās Šumjacē – nelielā ciematā Slovākijas centrālajā daļā, Zemo Tatru pakājē, līdz kuram no Bratislavas ir mazāk nekā trīs stundu brauciens, tiesa, ar sabiedrisko transportu ceļš mēdz būt pat divreiz ilgāks. Šumjacē dzīvo pieredzējusi tautastērpu darinātāja, astoņdesmitgadīgā Iļka. Romāna autore divus gadus regulāri viņu apciemoja, lai iemācītos uzšūt tradicionālo reģiona aubi, vienlaikus uzzinot vairāk par sevi, par dzīvi attālajā kalnu ciematā, kur arvien samazinās iedzīvotāju skaits, par folkloras tradīcijām, par sadzīvošanu ar romiem, kā arī par saviem un citu stereotipiem. Katarīna nefotografēja, nefilmēja, neko neierakstīja diktofonā, vien skatījās, vēroja, izšuva un pierakstīja. Abas ar skolotāju viņas gremdējās atmiņās un savija pagātnes fragmentus ar tagadnes notikumiem.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Konelijs Maikls

Nosaukums: Tumšās stundas : pusnakts cilvēki

 

 

Jaungada priekšvakars Holivudas rajonā ir atnesis totālu haosu. Losandželosas policijas pārvaldes detektīvei Renē Balārai ir naktsmaiņa, un viņa gatavojas tam, ka tūdaļ svinētāju simti būs noskaitījuši pēdējās vecā gada sekundes un no saviem šaujamieročiem raidījuši gaisā tradicionālo svina lietu. Pamazām pienāk ziņojumi par sašķaidītiem vējstikliem un citiem nodarītiem bojājumiem, un Balāra tiek nosūtīta uz notikuma vietu – zem klajas debess sarīkotā trokšņainā ballītē lode trāpījusi autoveikala īpašniekam. Necik daudz laika Balārai nav vajadzīgs, lai secinātu, ka no gaisa tā lode nevarēja nokrist. Lietas šķetināšanas gaitā viņa nonāk līdz vēl kādai neatklātai slepkavībai, kuru savulaik neizdevās līdz galam izmeklēt detektīvam Harijam Bosam. Balāra un Boss atkal apvieno spēkus, lai noskaidrotu, kā abas lietas ir saistītas. Abi ir spiesti nemitīgi raudzīties pār plecu – tik ilgi un veiksmīgi slēpies slepkava apzinās, ka tiek meklēts.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Lāgerkrancs Dāvids

Nosaukums: Neskaidrība

 

Slepkavības izmeklēšana saved kopā divus ļoti atšķirīgus sabiedrotos, kuriem jāatklāj kāda starptautiska mēroga sazvērestība. Profesors Hanss Reke. Dzimis bagātā Stokholmas ģimenē, pasaules autoritāte pratināšanas paņēmienos, spēj atrisināt vissarežģītākos rēbusus. Tomēr īpaši saspringtos brīžos mēdz sabrukt, kas noved pie aizliegtu vielu lietošanas un izmisuma. Mikaēla Vargasa. Policijas virsniece. Dzimusi Stokholmas pievārtē, čīliešu politisko bēgļu ģimenē, kuras divi brāļi apgrozās likuma ēnas pusē. Vargasa ir sīksta un nelokāma, tomēr vienlaikus, lai atklātu šo slepkavības lietu, viņai nepieciešams arī Rekes unikālais prāts. Rekem ir viss – bagātība, reputācija, bet arī tieksme to visu pazaudēt. Un tikai Vargasa spēj viņam palīdzēt atgriezties uz pareizā ceļa un fokusēt domas uz izmeklēšanu, pirms abus sasniedz draudošās briesmas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lekberga Kamilla

Nosaukums: Dzeguzēns

 

 

"Dzeguzēns" ir lasītāju iemīļotās Fjelbakas sērijas vienpadsmitā grāmata, kurā kā allaž pagātnes notikumi mijas ar mūsdienām. Fjelbaku satricina divi šausmīgi notikumi, kuri sākotnēji nešķiet saistīti. Slavens fotogrāfs tiek atrasts mākslas galerijā, brutāli noslepkavots. Savukārt rakstnieka, Nobela prēmijas kandidāta, Heninga Bauera ģimeni piemeklē traģisks liktenis uz mazās salas, kur literāts raksta savu pasaulslaveno romānu sērijas desmito – noslēdzošo daļu. Patriks Hedstrēms ar Tanumshēdes policijas iecirkņa kolēģiem cīnās ar abu notikumu atrisināšanu, bet Ērika Falka šķetina kādas slepkavības lietu pagājušā gadsimta 80. gadu Stokholmā. Pamazām viņa saprot, ka tagadnes notikumi saistīti ar pagātni un ka vecie grēki sāk mest garas ēnas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lekberga Kamilla

Nosaukums: Kults

 

Gaišā dienas laikā pie bērnudārza tiek nolaupīts bērns. Neviens no darbiniekiem nav neko pamanījis, bet bērni stāsta, ka vainīgā ir kāda sieviete.

Lai atšķetinātu sarežģīto lietu, izmeklētāja Mina Dabiri aicina palīgā savu draugu Vincentu, un drīz vien tiek atklāta saikne ar citiem līdzīgiem nolaupīšanas gadījumiem. Sākas nežēlīga sacensība ar laiku, kas nedarbojas izmeklētāju labā. Vienlaikus Minas meita ir iepinusies slepenā epikūriešu organizācijā, kas sevi piesaka kā līderības attīstības centru. Vai Mina spēs aizsargāt savu bērnu, kurš pat nezina par viņas eksistenci?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Linka Šarlote

Nosaukums: Vientuļā nakts

 

 

Aukstā decembra naktī jauna sieviete viena pati brauc pa vientuļu Ziemeļjorkšīras tīreli. Nākamajā rītā viņa tiek atrasta noslepkavota savā automašīnā, kas ir gandrīz ieputināta sniegā uz lauku ceļa. Taču pat sniegs nespēj noslēpt visas pēdas... Ir lieciniece, kas redzējusi, kā pa ceļam viņas automašīnā iekāpj kāds vīrietis. Viņas draugs? Svešinieks? Viņas slepkava?

Keita Linvila, kura atstājusi Londonu un darbu Skotlendjardā, lai strādātu kopā ar Kalebu Heilu, sāk izmeklēšanu un ātri nonāk uz pēdām, kas ved pagātnē uz kādu neatrisinātu lietu, kuru savulaik izmeklēja Kalebs.

Šī ir ceturtā grāmata kriminālromānu sērijā par izmeklētāju Keitu Linvilu. Labā ziņa – tās visas var lasīt arī neatkarīgi citu no citas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Mantela Hilarija

Nosaukums: Spogulis un gaisma

 

Ar astoņus gadus tapušo un lasītāju pacietīgi gaidīto romānu “Spogulis un gaisma” noslēdzas triloģija par Tomasu Kromvelu, kalēja dēlu, kurš ar savu viedo, tālredzīgo prātu, neizsmeļamo enerģiju un uzdrīkstēšanos kļuva par Henrija VIII labo roku un vienu no ietekmīgākajām personām tā laika politisko notikumu arēnā.

Pilnā mērā izmantojot savu spožo stāstnieces talantu, autore ir uzbūrusi spilgtu un daudzveidīgu laikmeta ainu, kurā darbojas vesela virkne neaizmirstamu, pastoziem krāsas triepieniem iezīmētu personāžu, sākot ar valdniekiem, hercogiem, galminiekiem un vēstniekiem un beidzot ar priesteriem, mūkiem, pavāriem un suņkopjiem... Mantelai piemīt patiesi unikāla spēja pētīt šī nežēlīgā laikmeta tikumus, piešķirot savai vēstures interpretācijai ļoti mūsdienīga, viegli lasāma, dzirkstoši ironiska un vienlaikus ļoti poētiska romāna veidolu.

Atbrīvojis Henriju VIII no Annas Boleinas, Kromvels turpina uzticīgi kalpot savam kungam, risinot teju visus aktuālos jautājumus gan iekšpolitikā un ārpolitikā, gan ne mazāk komplicētajā karaļa precību un pēcteču radīšanas jomā. Veiksmīgi risinot visas problēmas, Kromvels aizmirst padomāt tikai par vienu jautājumu: cik ilgi viņš spēs saglabāt egocentriskā un untumainā Henrija labvēlību?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mulīns Pēters

Nosaukums: Otra māsa

 

Alīsija Bjelke, kodēšanas ģēnijs, vienmēr ir bijusi “otra māsa”, kuras dzīve aizritējusi skaistās un populārās māsas ēnā. Kad abas kopā izveido jaunu un citādāku iepazīšanās lietotni, Stella kļūst par veiksmīgās un ienesīgās lietotnes seju. Bet, kad māsa tiek atrasta mirusi, Alīsijas dzīve sametas mezglā… Tagad arī viņai ir jācīnās par savu dzīvību…

Lietas izmeklēšanu vada policists Džons Aderlijs, kurš aizvien dzīvo un strādā Kārlstadē. Izskatās, ka, par spīti visiem pūliņiem, viņš nespēs nosargāt sev tuvos un profesionālo dzīvi no pagātnes briesmām. Pienāk brīdis, kad Džonam ir jāpieņem bīstami lēmumi ar nežēlīgām sekām.

Šis ir otrais romāns, kas seko bijušā FIB aģenta gaitām Zviedrijā. Romāna darbība ir spraiga un galveno varoņu dzīves pavērsieni – negaidīti; vislabākais lasīšanas veids – vienā piegājienā un pie silta dzēriena tases.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Norts Alekss

Nosaukums: Eņģeļu dārzs

 

 

Keitija Šova allaž ir rūpīgi pieskatījusi jaunāko brāli Krisu, bet kādā pēcpusdienā viņa tomēr izvēlas pavadīt laiku ar savu draugu Semu. Un Kriss piedzīvo nežēlīgu uzbrukumu.

Tikai viens neapdomīgs solis noved pie lielas traģēdijas. Pati kļuvusi par māti, Keitija ir cieši apņēmusies nekad vairs nepieļaut līdzīgu kļūdu.

Piepeši viņai piezvana no policijas.

Tiek izmeklēta baisa slepkavība, kas notikusi pussadegušā mājā, kura reiz piederējusi vietējam sērijslepkavam. Izmeklēšanas laikā uzjundī daudzi iepriekš neatbildēti jautājumi. Galvenais aizdomās turētais ir Kriss.

Detektīvs vēlas, lai Keitija palīdz atrast brāli, taču viņai ir cits mērķis – pierādīt, ka brālis nav vainīgs. Viņa grib atdarīt par nevērību, ko bija pieļāvusi pirms daudziem gadiem. Jau drīz kļūst skaidrs, ka noziedznieks ir gatavs uzbrukt vēl.

Tagad, mēģinot glābt brāli, Keitija nāves briesmām pakļauj savu mazo meitiņu un vīru…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Smita Zeidija

Nosaukums: Viltvārdis

 

Pazīstamās populāro romānu rakstnieces Zeidijas Smitas kaleidoskopiskais vēsturiskais romāns vēsta par tiesas prāvu, kas divās nometnēs sadalīja Viktorijas laika Angliju.
Kuram būs ļauts izstāstīt savu notikušā versiju? Un kuram noticēs?

Kilbērna 1873. gads. “Tičborna tiesas prāva” piesaista atraitnēs palikušās skotietes Elaizas Tokeitas un visas Anglijas uzmanību. Lasītājiem ir jānoskaidro, vai tiesājamais ir tas, par ko uzdodas, vai tomēr viltvārdis. Tokeita kundzei ir plašs interešu loks: literatūra, taisna tiesa, sabiedrības šķiru jautājumi, pašas brālēns – rakstnieks – un viņa sievas - šī dzīve un nākamā. Taču viņa ir arī skeptiķe. Viņai ir radušās aizdomas, ka Anglija ir valsts, kurā galvenais ir “fasāde,” un tajā nekas nav īsti tā kā izskatās. Endrū Bogls ir kļuvis par īpaši svarīgu liecinieku, viņa paša nākotne ir atkarīga no tā, vai viņš pavēstīs tieši to, kas nepieciešams - īsto stāstu. Viņš ir izaudzis Jamaikā, Houpas plantācijā, viņš zina, cik liela patiesībā ir katra cukurgrauda cena, cik daudz ir upurējuši cilvēki, kuri strādā cukurniedru plantācijās. Bagātie apkrāpj nabadzīgos. Turklāt izrādās, ka ar cilvēkiem ir daudz vieglāk manipulēt, nekā viņi paši to apjauš. Šis Zeidijas Smitas darbs ir balstīts reālos notikumos.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šepa Emēlija

Nosaukums: Lācis miegā

 

 

Atriebība ir spēcīgs dzinējspēks. Kad savrupā meža mājā tiek atrasts brutāli noslepkavots vīrietis, turpat atrastais rotaļu lācītis izmeklētājus aizved pie bijušās policistes Filipas Falkas, kura pēc ģimenes traģēdijas dzīvo ar noslepenotu identitāti. Viņa ir vienīgā, kura varētu palīdzēt atrast vainīgo, bet vai viņa vēlēsies sadarboties ar policiju? Arī prokurore Jāna Berzeliusa piedalās izmeklēšanā, taču viņai jāliek lietā visi iespējamie līdzekļi, lai pasargātu vīrieti, kuru mīl. Tajā pat laikā viņš ir apņēmības pilns noskaidrot, kas saista Jānu un no cietuma iznākušo noziedznieku. Zviedru rakstnieces Emēlijas Šepas detektīvromānu sērija par prokurori Jānu Berzeliusu kļuvusi par starptautisku bestselleru – tulkošanas tiesības pārdotas vairāk nekā divdesmit valstīm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šojoma Anna

Nosaukums: Viedo kaķu kafejnīca

 

 

Nagorei ir gandrīz četrdesmit gadu, kad vairāki viņas sapņi jau izkūpējuši gaisā: laulība izjukusi, mākslinieces karjera tikpat kā beigusies un bankas kontā svilpo vējš. Saņemot piedāvājumu kļūt par oficianti kaķu kafejnīcā, sievietei neatliek nekas cits, kā to pieņemt, lai gan nekāda kaķu mīļotāja viņa nav. Tomēr, Nagorei par lielu pārsteigumu, nepaiet ilgs laiks, līdz viņa sadraudzējas ar kafejnīcas īpašnieci Jumi un septiņiem murrātājiem. Kādu dienu kafejnīcā parādās pievilcīgais Marks, un kļūst skaidrs: nav vajadzīgas ne septiņas dzīves, ne dzīvības, lai būtu laimīgs, – pilnīgi pietiek ar vienu!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tarta Donna

Nosaukums: Ciglītis

 

 

Teo Dekers trīspadsmit gadu vecumā zaudē māti katastrofā, kurā pats brīnumainā kārtā izglābjas, taču šī nelaime satricina viņa dzīves pamatus. Teo paliek Ņujorkā pilnīgi viens, un viņu savā paspārnē uzņem bagāta drauga ģimene. Zēnu mulsina jaunā mājvieta Parka avēnijā, skolā viņš jūtas vientuļš, sāpīgi ilgojas pēc mātes un daudzus gadus paliek sirsnīgi pieķēries mazai, savādi valdzinošai gleznai, kura viņam visvairāk saistās ar māti. Šīs gleznas dēļ Teo beigu beigās nonāk noziedzīgās pasaules labirintos un bīstamu, tumšu darījumu centrā. "Ciglītis" ir spriedzes pilns ceļojums ne vien pa Ameriku un Eiropu, bet arī pa likteņa līkločiem, kur jāpiedzīvo zaudējumi un apsēstība, kur nepieciešams izdzīvot un izgudrot sevi no jauna, jāsastop mīlestība un nolemtība. Tā ir valdzinoša un spēcīga drāma, kurā apvienojas neaizmirstami, spilgti tēli un aizraujoši sižeta pavērsieni.Par savu jaunāko romānu "Ciglītis" Donna Tarta saņēmusi Pulicera balvu un Andrew Carnegie medaļu par labāko daiļliteratūras darbu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Teilore K. L.

Nosaukums: Kriminālais pārītis

 

 

Pirms pieciem gadiem Olīvija Sazerlenda ir notiesāta par nopietnu noziegumu: pierādījumu pārliecināti, zvērinātie nospriež, ka viņa centusies atbrīvoties no vīra kopā ar savu mīļāko Džeku, kuram tostarp izdevies noslēpumaini nozust. Nu, kad viņa ir atbrīvota pirms termiņa, Olīvija ir izvirzījusi sev trīs mērķus. Normalizēt attiecības ar divpadsmitgadīgo meitu. Atjaunot savu labo vārdu. Un atriebties vīram - cilvēkam, kurš safabricējis pret viņu nepatiesu apsūdzību. Cik tālu viņa ir gatava iet, lai panāktu kāroto? Un cik tālu ir gatavs iet viņas vīrs Dominiks, lai Olīviju apturētu? Atklājusi, ka Dominiks nav vienīgais, kuram pagātnē ir rūpīgi slēpti noslēpumi, Olīvija saprot, ka šajā reizē ir apdraudēta ne vien viņas brīvība, bet arī dzīvība...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Troja Eleonora

Nosaukums: Krīzes menedžere

 

 

Elīza ir izskatīga, labu izglītību ieguvusi un karjerā veiksmīga sieviete, kurai ir pilnīgi skaidrs, kas ir un kas nav pareizi un kādai būtu jāizskatās viņas perfektajai dzīvei. Nesen izšķīrusies no vīra, kurš šiem priekšstatiem īsti neatbilda, viņa uzsāk darbu perspektīvā mediju uzņēmumā. Darba piedāvājumā teikts, ka viņas uzdevums ir izvest šo uzņēmumu no krīzes. Tomēr realitātē viss izrādās pavisam citādi. Pienāk brīdis, kad Elīza vairs nesaprot, kuram īsti ir iestājusies krīze – uzņēmumam vai varbūt tomēr viņai pašai?

Romānā risinātas daudzas aktuālas tēmas, ieskaitot varas spēles un sievieti “vīrišķīgajā” biznesa pasaulē, taču tas neiztiek arī bez emocijām un autorēm raksturīgā dzirkstošā humora.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vagrants Harijs

Nosaukums: Trakā mugursomnieka negantie piedzīvojumi

 

Šajā visādā ziņā košajā grāmatā par ielu muzikanta Harija un viņa ceļabiedra Mihala stopēšanas piedzīvojumiem ceļā uz Ziemeļgrieķiju – hipiju festivālu – pūš īsteni brīvības vēji. Vēji, kas dzied skaistās, nezināmās valodās, kas smaržo pēc dienvidjūras, stipri vēji, kas var arī nobrāzt ādu un aiznest, piemēram, uz pamestu benzīntanku kaut kur Serbijā, kur īsti nav cerību nostopēt mašīnu un vienīgais ūdens avots tuvumā ir krāns, pa kuru tek zaļš šķidrums.

Vilciena konduktors-vampīrs un uz seksu kāras vecmāmiņas Rumānijā, hipiju festivāls “Varavīksnes saiets” Grieķijā, jauni, brīnišķīgi draugi Stambulā Tarlabaši rajonā, kur neviens saprātīgs cilvēks tumsā nesper kāju, brīvdomātāju komūna “Debesu zeme” Kiprā, kur Harijs līdz ar citiem ņurko Lidl atkritumu konteineros derīgas pārtikas meklējumos – tas viss un vēl vairāk sagaida katru, kurš lasīs šo grāmatu.

Daļu savas dzīves veltījis tuvu un ne tik tuvu zemju apceļošanai, ceļojumus finansējot galvenokārt ar ielu muzicēšanu.

Harijam gandrīz nekad nav pienācīgu iekrājumu, toties piemīt uzcītība un šāds tāds talants ieprasties dažādu eksotisku mūzikas instrumentu spēlēšanā. Viņš pārvalda gan persiešu santuru, gan indiešu harmoniju, perkusīvo un lidojošajam šķīvītim līdzīgo handpan, kā arī turku nei flautas.

Šī ir viņa otrā grāmata.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Mīlēt, piedot, atcerēties

 

 

Kad Vivjena Vokere pamet savas mājas Misisipi deltā, viņa zvēr nekad vairs neatgriezties, tāpat kā to darījušas viņas ģimenes sievietes vairākās paaudzēs. Taču pavasarī precīzi deviņus gadus pēc aizbraukšanas tas tomēr notiek. Viņa cer rast mierinājumu pie mīļās vecmāmiņas Būtsijas, kura ir Vivjenu uzaudzinājusi, būdama Vokeru sieviete, kurai piemīt talants visu vērst pa labu. Taču vecmāmiņa izrādās mirusi... Taču viss gluži negaidīti mainās, kad pēc spēcīgās vētras netālu no Vokeru mājas tiek atrasts apbedījums ar sen pazudušas sievietes mirstīgajām atliekām. Vivjena saprot, ka ir tikai viena iespēja, kā no jauna atrast sevi pašu - atklājot savas ģimenes noslēpumus un pārraujot apburto loku, kas vajājis ģimenes sievietes paaudzēm ilgi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Vigāne Delfīne

Nosaukums: Balstīts patiesos notikumos

 

 

Kā liecina nosaukums, tā ir daiļliteratūra, kas balstīta patiesos notikumos, – par biedējoši toksisku draudzību un realitātes patieso seju. Šajā meistarīgi veidotajā psiholoģiskajā trillerī saplūst fakti un iztēle, realitāte un māksla. Delfīne de Vigāna radījusi biedējošu, mānīgu meta-fikciju; rēgainu vīziju par valdzinājumu un nodevību; grāmatu, kas savā alkainajā izsalkumā pēc patiesības ievelk arī lasītāju – vienlaikus neizlaižot no saviem valgiem.

Sava iepriekšējā romāna milzīgo panākumu pārņemta, pārgurusi un “baltās lapas sindroma” nomocīta, Delfīne sastop L., kas iemieso visu, ko Delfīne vienmēr slepus apbrīnojusi: žilbinošu sievišķīgu gudrību un spontanitāti, turklāt vienmēr prot atrast konkrētajam brīdim piemērotus vārdus. L. neparasti asā intuīcija ļauj viņai uztaustīt Delfīnes vājumu un lēnām, bet apzināti iekarot vietu rakstnieces dzīvē. Taču, kad L. jau kļuvusi teju neaizstājama, šīs neparastās draudzības intensitāte sāk gūt aizvien bīstamākas izpausmes. Jo ciešāk savijas abu dzīves, jo vairāk L. apdraud Delfīnes – rakstnieces un personības – identitāti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Latvijas pilsētas 100 kartēs

 

trešā grāmata sērijā “100 kartes”. Grāmatā apkopoti 100 vēsturiskie pilsētu plāni, kas ļauj ielūkoties 39 Latvijas pilsētu pagātnē no 17. gadsimta līdz 1987. gadam. Kartes papildina attēli un apraksti par interesantiem notikumiem, kas pilsētās norisinājušies plānu tapšanas laikā. Vislielākā uzmanība pievērsta Rīgai, bet iekļauti arī mazāku pilsētu vēsturiskie plāni – no Ainažiem līdz Zilupei.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Bičevskis Raivis

Nosaukums: Viņpus cilvēka

 

Grāmatas “Viņpus cilvēka” tēze skan: sabiedrība rada pasauli pēc sava tēla un līdzības, jeb, pareizāk, sabiedrība aizstāj pasauli ar sevi – sabiedrība kļuvusi par pasauli, pasaule ir sabiedrība. Šo kritisko tēzi, kas pamatā pausta jau grāmatā “Sabiedrība bez pasaules”, šoreiz papildina refleksijas par sabiedrības bez pasaules konsekvencēm (1) cilvēka sevis izpratnē, (2) dažādu kultūras jomu (mākslas, politikas, zinātnes, filozofijas, literatūras) ievirzē modernitātes laikmetā, (3) pasaules atgūšanas stratēģiju, veidu un iespēju (grāmatā sauktu par substrukcijām) pastāvēšanā un izpētē. “Viņpus cilvēka” ir mēģinājums palūkoties uz laikmetu un tā vēsturiskajiem likteņiem un tomēr arī vēl plašāk izvērst un nostiprināt “sabiedrības bez pasaules” perspektīvu. Taču grāmatas galvenais uzdevums ir uzdot jautājumu: kas un kādas ir cilvēka attiecības ar pasauli? Kur meklējama “pasaule viņpus sabiedrības” un “pasaule bez sabiedrības”? Nosaukums “Viņpus cilvēka” ir jautājums par cilvēku starp pasauli un sabiedrību – par attiecībām ar pasauli, kuras nāktu par labu sabiedrībai, ja tā vairs necentīsies no “šaipus cilvēka” pozīcijām ieņemt vietu arī “viņpus cilvēka”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bojārs Gundars

Nosaukums: Nazis, Zirgs un Brīvība jeb Buena Onda


Mēdz teikt, ka dzīve ir skaista, taču pareizāk būtu teikt, ka pasaule ir skaista, bet dzīve – kā nu kuram! Šī ir ceļotāja piedzīvojumu grāmata, kurā viņš dalās pieredzē un pasaules skaistumā. Reizē ar līdzpārdzīvojumu tā var kalpot kā rokasgrāmata tiem, kas grib doties pasaules neapgūtajos ceļos. Ikviens ceļojums ne tikai atklāj tev pašam sevi, bet arī pastiprina mīlestību uz savu dzimto zemi!/Valdis Atāls, dzejnieks, “Brīvais Gars”.
Tas brīdis, kad sapņi top par realitāti. Brīdis, kad tiek pieņemts ­lēmums – darīt. Jo ir noticis tas maģiskais klikšķis, ko nevar izskadrot… ­tikai sajust. Cilvēks ir gatavs doties reālā piedzīvojumā, ne tikai sapņos, bet pa īstam.
Gundar, Tu ar saviem stāstiem iedvesmo ne tikai sapņot, bet arī sākt ­darīt. Lasot Tavu grāmatu man acis spīdēja, vēderā pamodās tauriņi un ­atdzima draivs kādam jaunam piedzīvojumam.
Lasot Peru nodaļu, atkal līdz kaulam ar lielu pateicību un smaidu sejā izdzīvoju šo neprātīgi skaisto piedzīvojumu. Paldies.
Gundar, mūsu pirmajā tikšanās reizē sajutu, ka ar Tevi var iet izlūkos. Un zini, tas nav mainījies. Tā ir milzīga vērtība./Aija Andrejeva, dziedātāja, mūziķe.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Eniņa Zane

Nosaukums: Pārziemot Āzijā

 


Savā ceturtajā grāmatā ceļotāja un blogere Zane Eniņa aicina iepazīt krāsaino, paradoksālo un sirsnīgo Āziju – reģionu, kas valdzina gan iesācējus, gan pieredzējušus ceļotājus. Atšķirīgā kultūra, daba un ēdieni piešķir piedzīvojumam eksotiku, cilvēku iedaba ļauj justies droši, bet draudzīgās cenas dod iespēju ceļot ilgāk vai pat pārziemot Āzijā. Tā ir vieta, kur izkopt kaulēšanās mākslu, apgūt motorollera vadīšanu, gulēt kopā ar skorpioniem, meditēt, dzert kokosriekstu sulu, ēst mango un darīt vēl milzums citu aizraujošu lietu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Jakubovska Māra

Nosaukums: Tante Vilhelmīne

 

 

Kā sadzīvot ar gados vecu tanti, kura ilgi dzīvojusi viena pati, kurai traucē skaļi pusaudži un patiesībā jebkādas novirzes no viņas pierastās dzīves kārtības un par vērienīgu pārmetumu objektu kļūst pat tas, ja nopirkta “nepareizā” maizes šķirne? Rudīte ilgi centusies sal got savas ģimenes un tantes Vilhelmīnes intereses, taču izskatās, ka nesaskaņas un tantes neapmierinātība tikai aug augumā. Vai Vilhelmīnes apsolītais mantojums ir Smilgu ģimenes miera vērts?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Puče Armands

Nosaukums: Aprakt dzīvu pie karātavām

 

Kas patiesībā notika 2018.gada 17.februārī?
Dokumentāls gadījums, kad tika aizturēta viena no Latvijas valsts augstākajām amatpersonām. Latvijas bankas prezidents Rimšēvičs. Tas nebūs stāsts par kādu godīgu vai negodīgu cilvēku, vai tiem, kas viņam apkārt, bet - par valsti kopumā. Par veidu un metodi, par godu un prātu… Iespējams, par nodevību. Droši - par krāpšanu. Nepārprotami - par korupciju. Pārliecinoši - par karātavām un tai blakus izrakto bedri, kas kādu gaida…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Segliņa Ingūna

Nosaukums: Tu vēlreiz mēģināt drīksti

 

Cilvēki vienmēr gaida ideālus apstākļus, lai sāktu kaut ko darīt. Bet ir jāsaprot, ka ideāls laiks un situācijas neeksistē. Ne no kurienes jums priekšā nenokritīs kaudze ar iespējām, lai jūs varētu teikt: “Lūk, tas ir mans laiks!” Visa sākums ir tikai viens jūsu pirmais solis un sāpju stunda, kura dod spēku mūža garumā.

Tu esi vienīgais iemesls visam, kas notiek tavā dzīvē. Ar tevi viss sākas, un ar tevi arī viss beigsies. Tu pati izlem, kur tev būt, ar ko satikties un ar ko nodarboties. Ja tev kaut kas nepatīk, maini to, nevajag ciest, vainojot likteni. Ja kaut kur sāp, ārstē, bet neslīksti šajās sāpēs un žēlumā pret sevi. Ja kāds pārkāpj tavas nospraustās robežas, sūti pie velna un necenties kaut ko skaidrot, paskaidrot un panākt, lai tevi saprot par katru cenu. Tu vari, un tev jābūt laimīgai, jo dzīve ir īsa – nav laika negatīvismam un sliktam garastāvoklim.

Mācieties dāvāt bez šaubīšanās, zaudēt bez nožēlas un iegūt bez skopuma, bet sev dāvājiet dzīvi un prieku!/Inguna Segliņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tabūna Daina

Nosaukums: Raganas

 

Dainas Tabūnas debijas romāns "Raganas" vēsta par jaunas sievietes mēģinājumu nostāties uz kājām pēc sāpīgas šķiršanās. Meklējot sevi, viņa pamazām nonāk līdz ezotērikai.
Almai ir gandrīz 30, kad pēc šķiršanās nākas no jauna meklēt pamatu zem kājām. Par spīti savai skepsei, viņa aizvien vairāk pievēršas visam mistiskajam un maģiskajam, tostarp sāk apmeklēt kursus pie priesterienes no instagrama. Tikmēr dīvainie sapņi naktīs neatstājas. Vai tie rāda ceļu atpakaļ pie sevis? Un vai raganas tajos ir īstas?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zelče Vita, Zanders Māris

Nosaukums: Ulmaņlaiki. Latvju autoritārisma īpatnības

 

Sērijas “Latvijas vēstures mīti un versijas” septītā grāmata – Vitas Zelčes un Māra Zandera kopdarbs “Ulmaņlaiki. Latvju autoritārisma īpatnības” – stāsta par 1934. gada 15. maija apvērsumu Latvijā, dodot iespēju saprast, kā un kāpēc tas notika, kāpēc izdevās tik vienkārši un bija tik sekmīgs. Grāmatā analizēta Kārļa Ulmaņa personība, mediju loma apvērsuma veicināšanā un to lojalitāte varai pēc apvērsuma, Ulmaņa režīma banālā, bet iedarbīgā ideoloģija un Latvijas tā laika sabiedrība, kuras lielākajai daļai bija pilnīgi vienalga, kas ir pie varas. Kāpēc tā? – arī uz šo jautājumu atbild grāmatas autori. Lai gan Latvijas autoritārisma laika posms ir viena no visvairāk pētītajām un aprakstītajām tēmām Latvijas vēstures zinātnē, Dr.hist. Vita Zelče uzsver, ka Ulmaņlaiku zinātniskai izzināšanai joprojām nav iespējams pielikt punktu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Baha Tabea

Nosaukums: Zīda villas mantinieki

 

 

Brīnišķīgs stāsts par mīlestību, ģimeni un izlīgšanu ar pagātni. Zīda villā valda laimīga noskaņa. Andžela un Vitorio plāno apprecēties, un Natālijas mazulis ir Zīda villas saulstariņš. Tomēr pēkšņi debesis apmācas: no ASV atgriežas Vitorio dēls un izsaka rūgtus pārmetumus. Nebija pareizi, ka Andžela toreiz neļāva tēvam viņu oficiāli atzīt par meitu. Tagad viņa sievas radinieki piesaka savas tiesības uz Zīda villu, un Andžela ar ģimeni var zaudēt gan zīda austuvi, gan mājas… Aizraujošs romāns par lielo mīlestību un kādas ģimenes vēsturi uz Veneto zīda austuves fona.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Baha Tabea

Nosaukums: Zīda villas mirdzums

 

 

Andžela ir laimīga, jo Vitorio ir brīnišķīgs partneris un austuve pamazām sāk nest peļņu. Tomēr austuves panākumi tiek apdraudēti, kad uzrodas konkurents. Turklāt šī liksta nav vienīgā, jo Andžela sastopas ar atraidījumu no Vitorio mātes puses. Šķiet, viņai jaunā un aizrautīgā arhitekte Ticiāna būtu tīkamāka vedekla. Un, tā kā uzrodas pārsteidzoši daudz darbu pasūtījumu, kuri Ticiānai un Vitorio jāveic kopā, Vitorio ar viņu pavada vairāk laika nekā ar Andželu. Vai Andžela spēs izglābt austuvi un arī cīnīties par savu lielo mīlestību?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors:  Hogana Rūta

Nosaukums: Kvīnijas Malones "Paradīzes viesnīca"

 

Tillija bija gudra, draudzīga meitene, kurai patika spēlēties ar spokiem un sērkociņiem. Viņai patika arī limonāde, rupji vārdi, zivju pirkstiņi un katoļu baznīcas, un vairāk par visu – dzīvot Braitonā, Kvīnijas Malones brīnišķīgajā “Paradīzes viesnīcā” ar tās mīļajiem un draudzīgajiem savādniekiem. Tomēr Tillijas bērnības idille tika sagrauta, kad māte viņu no iemīļotās mājvietas aizsūtīja prom uz internātskolu, bez brīdinājuma un paskaidrojuma.

Tagad Tilda ir kļuvusi par pieaugušu sievieti, bet vēl aizvien nespēj piedot mātei seno pāridarījumu. Viņa izvairās no cilvēkiem, un viņas vienīgais draugs ir suns Eli. Pēc mātes nāves Tilda atgriežas Braitonā un ar laipnās Kvīnijas palīdzību sāk šķetināt noslēpumu tīmekli, kas apvij viņas bērnību. Cik gan labi viņa vispār ir pazinusi savu māti?

Mātes un meitas... viņu attiecības mēdz būt diezgan sarežģītas, tomēr stāstam galu galā var būt arī laimīgas beigas...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors:  Lindgrēne Astrida

Nosaukums: Kara dienasgrāmatas 1939-1945

 

Pirms mēs iepazinām Astridu Lindgrēni (1907–2002) ar grāmatām par Pepiju Garzeķi, viņa ar ģimeni dzīvoja Stokholmā un spēra savus pirmos soļus rakstniecībā.

Sākoties Otrajam pasaules karam, Astrida Lindgrēne rakstīja dienasgrāmatas, kurās dokumentēja kara šausmas. Šajās dienasgrāmatās mums atklājas jaunas rakstnieces un vienlaikus mātes un gluži ikdienišķas stokholmietes pārdzīvojumi un emocijas. Mēs iepazīstam Astridu gan kā drosmīgu kara un vardarbības kritiķi, gan kā ļoti precīzu un vērīgu pasaules notikumu apskatnieci. Lappusi pa lappusei mēs uzzinām viņas domas par produktu normēšanu, informācijas ierobežotību, padomju iebrukumu Somijā un ļaunuma dabu, kā arī par privātiem pārdzīvojumiem, finansiālām grūtībām un sarežģījumiem, kurus viņai nākas pārvarēt kā mātei un rakstniecei.

Astridas Lindgrēnes “Kara dienasgrāmatas” Zviedrijā tika izdotas jau pēc rakstnieces nāves (2015). Zviedrijas mediji tās nodēvēja par “nepārspējamu kara stāstu” un “šokējošu vēstures stundu”. Šī grāmata, kurā iekļautas ģimenes fotogrāfijas, avīžu izgriezumi un faksimila lappuses, veido ļoti personisku liecību par Eiropu kara laikā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Montefjore Santa

Nosaukums: Gaidi mani

 

Kornvela, 1944.

Kad Florence Deša uzzina, ka viņas vīrs Rūperts kaujas laikā pazudis bez vēsts un tiek uzskatīts par mirušu, viņa krīt izmisumā. Ir grūti pieņemt, ka zaudēta mūža mīlestība. Tādēļ, kad Florence kādā vecā grāmatā atrod lapiņu ar dzejoli “Gaidi mani”, viņa to uztver kā likteņa zīmi – Rūperts reiz atgriezīsies…

Londona, 1988.

Jau kopš bērnības Makss naktīs redz savādu sapni – viņš atrodas kaujas laukā, un viņam draud briesmas. Vēloties saprast, ko nozīmē šis sapnis, Makss sāk pētīt savas ģimenes vēsturi. Visi pavedieni norāda uz saistību ar kādu radinieku – Rūpertu Dešu, kareivi, kas cīnījies tajā pašā vietā, kurā norit Maksa sapnis.

Melburna, 1994.

Florence saņem vēstuli no kāda svešinieka, kurš dzīvo otrā pasaules malā. Viņš raksta, ka atceras dzīvi, ko dzīvojis kāds cits. Vai šis cilvēks varētu būt tas pats, kuru viņa ir gaidījusi jau vairākus gadu desmitus?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Moreno – Garsija Silvija

Nosaukums: Meksikāņu gotika

 

 

Nomaļa muiža pie pamestām raktuvēm. Britu aristokrāti Meksikas kalnos. Un tumšs noslēpums... Kad Noēmija saņem mulsinošu vēstuli no māsīcas, kas ar vīru un viņa ģimeni mīt nomaļā Meksikas reģionā, viņai uzreiz kļūst skaidrs, ka ar māsīcu kaut kas nav kārtībā, un Noēmija nolemj viņu apciemot. Atbraukusi viņa saprot, ka te valda pavisam citi likumi, un klīst dažādi baisi nostāsti. Noēmija redz, ka māsīca nav savā ādā un viņas vīrs izturas gaužām dīvaini. Sākumā šķiet, ka galvenais ir palīdzēt māsīcai, bet drīz vien Noēmija atskārš, ka briesmas un prāta aptumšošanās draud arī viņai pašai. Noēmija ir apņēmības pilna palīdzēt māsīcai tikt prom, bet kā lai to izdara, ja māja ir apsēsta un to nav iespējams pamest?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Nesbē Jū

Nosaukums: Asinsmēness

 

Oslo pazudušas divas jaunas sievietes. Savstarpēji viņas nav pazīstamas, bet abas pēdējo reizi manītas vienā ballītē. Kad tiek atrasts pirmais līķis, kļūst skaidrs, ka darīšana būs ar sērijslepkavu.

Lai atrastu šādu slepkavu, ir nepieciešams neordinārs detektīvs.

Tikai Harijs Hols spēj apturēt šādus psihopātus. Bet Harijs nav pieejams, viņš devies uz Losandželosu ar vienu vienīgu mērķi: nodzerties līdz nāvei. Šķiet, nekas nevarētu piespiest viņu atgriezties Oslo, ja vien... netiek apdraudēts kāds, kas viņam kļuvis ļoti svarīgs.

Lieta ir daudz sarežģītāka, nekā tā šķiet pirmajā brīdī. Pulkstenis nepielūdzami tikšķ, un pāri Oslo virzās asinsmēness...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Torntone Stefānija Marija

Nosaukums: Žaklīna Kenedija. Nestāvēšu ēnā

 


Kad Žaklīna satiek daudzsološo senatoru Džeku Kenediju, šķiet, viņu mīlestība spēs pārvarēt jebkurus šķēršļus. Tomēr, kļūstot par Baltā nama pirmo lēdiju, Žaklīnai Kenedijai nākas saskarties ar realitāti. Lai gan no malas pirmās lēdijas dzīve Baltajā namā var šķist spozmes pilna, tikai retais nojauš, ko viņai nākas pārdzīvot. Žaklīna vienmēr ir gribējusi lielu un saticīgu ģimeni, bet viņai jāpieņem lēmums, vai palikt ar neuzticīgu vīru, kuru viņa patiesi mīl, un atbalstīt viņa karjeru, vai arī doties prom un sākt dzīvi no jauna. Viņa saprot, ka vīra karjera ir daudz svarīgāka par viņu laulību, bet vai tiešām viņai nav lemts būt laimīgai? Šis ir stāsts par mīlestību, zaudējumu un nerimstošu cerību.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Torupa Kristena

Nosaukums: Līdz ārprātam, līdz nāvei

 

 

Kas ir dvīņi – varoņi vai briesmoņi? Vai viņiem piemīt īpašas spējas?

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa".

Ir 1942. gada rudens. Pārpildīts vilciens traucas cauri notumšotajai Vācijai. Tajā ir arī Hāriete, jauna dāņu sieviete. Atstājusi abus dēlēnus bērnunamā, viņa ir ceļā uz Minheni. Hārietes vīrs Gerhards ir gājis bojā Austrumfrontē, kur vācu pusē cīnījās pret komunismu, un sērojošā Hāriete alkst rīkoties, konfrontēties ar karu, kaut ko dot no sevis.

Minhenē viņa apmetas pie Gerharda vācu kolēģa, virsnieka Klausa un viņa dāņu sievas Gudrunas. Klauss ir Luftvafes ģenerālleitnants, un abi dzīvesbiedri pieder pie nacistu elites. Viņu elegantajā savrupmājā plūst šerijs, un interjers ir kā no Holivudas filmas. Taču drīz smalkās dekorācijas sāk plaisāt un skatam paveras nežēlīga realitāte...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Ventrasa Marī

Nosaukums: Sniegavētra

 


Aļaskā plosās sniegavētra.

Besa ir izgājusi ar puiku laukā, viņa tikai uz mirkli zaudē modrību, lai aizšņorētu atraisījušos zābaku, un Tomasa līdzās vairs nav. Sākas zēna meklējumi, kuros Besai pa pēdām drīz vien seko Benedikts ar Kolu un pievienojas arī Frīmans.

Daudzbalsu trilleris ieved lasītāju dziļā sniegputenī, kurā mazpamazām izkristalizējas katra varoņa slēptākās vētras. Kas ir Besa, kādas bēdas un ciešanas slēpjas aiz viņas ārējās bravūrības? Kādēļ viņa devās laukā tādā sniegputenī? Vai Benedikts patiesi ir tēvs zēnam, kurš it nemaz nav viņam līdzīgs un tik ļoti neiederas šajā vientuļajā, sastingušajā pasaules nostūrī? Kādus dēmonus senais ģimenes draugs Kols cenšas noslīcināt ugunsdzirā? Un kas īsti ir Vjetnamas kara veterāns Frīmans, ko viņš meklē Aļaskas dziļajos mežos?

Vētra aprimst, un uznirst patiesība. Vai reizē ar cerību izrauties no līdzšinējās tumsas?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Čigāne Lolita

Nosaukums: Sieviete varā : ko politika man iemācīja par dzīvi un sevi : politiskās piezīmes zīmējumos

 

 

 

Šī grāmata atklāj, ka var arī citādāk. Dienasgrāmatu var uzzīmēt, uzdrīkstoties parādīt citiem vispersoniskākos pārdzīvojumus. Sastopoties ar neizpratni un noraidījumu, var nepazaudēt sevi, savu pārliecību un iejūtīgo attieksmi pret citiem. Var pamanīt savas kļūdas un tās pāraugt, kļūstot par arvien skaistāku un spēcīgāku Sievieti./Inga Rubene, kontemplācijas skolotāja.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šmite Linda

Nosaukums: Visu brāļu sieva

 


Aizkuru mājās ir daudz cilvēku, bet maz laimes. Kārtības uzturētāja un dzimtas kopā saturētāja Ailita pēkšņi palikusi uz gultas. Viņas pašas bērni vēl to nesamana, bet Inga, ienācēja no dziļi ticīgas un garīgas Latgales ģimenes, vecākā dēla Aida nelaulātā sieva, jūt drebam šķietami ciešos pamatus un cauri tiem laužamies ārā rūpīgi glabātus noslēpumus. Ko Aizkuri slēpj? Kā Ingai sadzīvot ar Aida ģimenes skeletiem un pašas sadrupušajiem sapņiem?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Tālers Guntis

Nosaukums: Sestdienas kungs

 


Mūsu lasītāji jau iecienījuši tukumnieka Gunta Tālera spraigos, intelektuālos romānus detektīva žanrā “Pēdējais klients” un “Monstra rotaļu laukums”, kā arī viņa smalki izstrādātos šausmu stāstus krājumā “Nemierīgās dvēseles”.

Romānā “Pēdējais klients” mēs iepazināmies ar privātdetektīviem Zinti, Mariju un Nelsonu no biroja NEIB un ar viņiem tikāmies arī vienā no krājumā “Nemierīgās dvēseles” ievietotajiem stāstiem. Tagad klāt ilgi gaidītā atkalredzēšanās ar viņiem jaunā romānā!

Detektīvu jaunie piedzīvojumi sākas kādā tveicīgā vasaras vakarā, kad Zintis un Nelsons dodas kārtējā biroja uzdevumā. Kolēģu prombūtnes laikā pie Marijas ierodas izmisis vīrietis un lūdz viņas palīdzību, lai atrisinātu satraucošu un šķietami pārdabisku situāciju: klients ir pārliecināts, ka ar viņu mēģina sazināties kāds no mirušo pasaules...

Organizētā noziedzība. Šķietami pārdabiski notikumi. Nepārvarama baiļu sajūta. Galvā skanošas balsis. Neizskaidrojami nāves gadījumi. Vai tam visam rodams kopīgs racionāls izskaidrojums? Grāmatas varoņiem būs ne vien jāmeklē atminējumi dīvainajām mīklām, bet arī jācenšas palikt dzīviem šajā bīstamajā spēlē…

Tas viss savijas aizraujošā vēstījumā par visai neparastu noziegumu atklāšanu. Turklāt grāmatas pēcvārdā autors sniedzis plašu pētījumu par šobrīd pasaulē ļoti aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām tehnoloģijām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ūdris Jānis

Nosaukums: Belkanto ešafota ēnā

 

Kā tas iespējams, ka Latvijā pat teātra un mūzikas vēstures entuziastiem nav pazīstams šis vārds? Jānis Vītiņš bija 20. gadsimta 20. un 30. gados populārs Latvijas Nacionālās operas tenors, kurš dzimtenes konservatorijā gūtās prasmes papildinājis Itālijā, apgūstot skaisto belkanto stila balss skanējumu, bet pēc darba Latvijas operā strādājis Vācijā, Duisburgā. Jāņa Vītiņa mīļākā opera – Umberto Džordano “Andrē Šenjē” – viņu pavada visu dzīvi, arī Astrahaņas cietumā, kur dziedātāja mūžu pāragri aprauj čekista lode.

Bet pirms tam ir Pirmais pasaules karš, ir Brīvības cīņas, kurās virsseržants Jānis Vītiņš parāda izcilu varonību un tiek apbalvots ar Lāčplēša ordeni, ir Hitlera Vācija, no kuras bēgot, dziedātāja ģimene izglābj ebreju meitenīti, ir padomju tanku ienākšana Rīgā un Vītiņa dalība pretpadomju organizācijā “Tēvijas sargi”. Okupācijas režīms iznīcināja teju visas liecības par izcilo patriotu un mākslinieku. Tikai 2019. gada Siguldas Opermūzikas svētkos atkal izskan viņa vārds. Savu ieguldījumu teātra un mūzikas vēsturē sniedz arī Jāņa Ūdra romāns “Belkanto ešafota ēnā”.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ērvina Sofija

Nosaukums: Bagātnieka medību rokasgrāmata lēdijai

 

Kitijai Talbotai ir vajadzīga nauda.

Pareizāk sakot, viņai ir vajadzīgs bagāts vīrs. Galu galā ir 1818. gads, un tikai vīriešiem tiek ļauts pašiem tikt pie bagātības.

Tā kā ir atlikušas vien divpadsmit nedēļas, līdz Kitija un viņas māsas zaudēs savas mājas, vienīgā iespēja izdevīgi apprecēties, ir Kitijas iekļaušanās Londonas turīgo aprindu sabiedriskajā dzīvē. Lai realizētu savu mērķi, viņai nāksies izmantot visu sev piemītošo izmanību un atjautību.

Vienīgais, kurš saprot Kitijas plānu, šķiet, ir lords Redklifs, un viņš ir apņēmības pilns par katru cenu to izjaukt.

Vai Kitijai tomēr izdosies tikt pie bagātības un izglābt māsas no nabadzības? Viņa nedrīkst zaudēt ne mirkli, un neviens – pat lords – nestāsies viņai ceļā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Feltons Toms

Nosaukums: Burvestību aizkulisēs : maģija un trakulības, augot par burvi

 

Toms Feltons jau agrā vecumā tika ierauts slavas pasaulē, kad 12 gadu vecumā ieguva leģendāro Drako Malfoja lomu "Harija Potera" filmās. Šajā grāmatā Toms pirmoreiz vaļsirdīgi un ar sev raksturīgo humoru stāsta par pieredzi, augot visu acu priekšā uz ekrāna, kā arī par to, kā būt daļai no burvju pasaules. Autobiogrāfijā Toms dalās ar stāstiem par to, kā viņš ieguva savu pirmo lomu, kurā tika sajaukts ar citu gaišmatainu zēnu - aktieri Makoliju Kalkinu - kā arī par Drako Malfoja cienīgu izgājienu, dodoties uz "Harija Potera" pirmās filmas provēm, nemaz nepārzinot grāmatas saturu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Gārmesa Bonija

Nosaukums: Ķīmijas stundas

 

Ķīmiķe Elizabete Zota nav parasta vidusmēra sieviete. Patiesībā Elizabete Zota būs pirmā, kura norādīs, ka tādu sieviešu nemaz nav.

Tomēr ir divdesmitā gadsimta sešdesmito gadu sākums un visiem viņas kolēģiem – tikai un vienīgi vīriešiem – Heistingsa institūtā ir ļoti nezinātnisks viedoklis par līdztiesību. Izņemot vienu – vientuļnieku Kalvinu Evansu, izcilu, bet nomāktu Nobela prēmijas nominantu, kurš iemīl nevis Elizabetes ārieni, bet tieši viņas prātu. Patiesi ķīmiska reakcija.

Līdzīgi zinātnei, arī dzīve ir neparedzama. Un tieši tādēļ pēc dažiem gadiem Elizabete Zota attopas ne vien vientuļās mātes, bet arī Amerikas iecienītākā kulinārijas šova “Vakariņas sešos” nepakļāvīgās zvaigznes lomā. Elizabetes neierastā attieksme pret pavārmākslu (“Sajauciet vienu ēdamkaroti etiķskābes ar šķipsnu vārāmā sāls!”) izrādās revolucionāra.

Lai gan viņas sekotāju pulks aug, ne visi par to priecājas. Jo, kā izrādās, Elizabete Zota sievietēm māca ne tikai gatavot ēdienu – viņa iedrošina mainīt status quo...

Iepazīstiet bezkompromisa brīvdomātāju Elizabeti Zotu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Gārtons Ešs Timotijs

Nosaukums: Tēvzemes : personīga Eiropas vēsture

 

Uzvaras un traģēdijas, ko Eiropa piedzīvojusi pēc Otrā pasaules kara, Timotijs Gārtons Ešs aplūko caur personīgās pieredzes prizmu. Šo britu autoru mēdz dēvēt par “tagadnes vēstures pētnieku”, jo jau pusgadsimtu viņš aizrautīgi seko notikumiem Eiropas politikā un sabiedrībā. Savā grāmatā viņš aicina sev līdzi ceļojumā cauri laikam un telpai, smeļoties informāciju paša piezīmēs par daudziem nozīmīgiem notikumiem, piedāvā dzīvīgu aculiecinieka skatījumu, atgriežoties vietās, kur tapusi mūsu kontinenta vēsture, un analizē senāku triumfu un kļūdu nospiedumus mūsu tagadnē. “Tēvzemes” parāda, kā Eiropa iznira no pēckara posta, lai atjaunotos, lai kļūtu demokrātiska un vienota, vainagojot šo procesu ar Berlīnes mūra krišanu. Un tad apstātos. Grāmata spilgti atspoguļo līdz šim nebijuša progresa periodu, nesaudzīgi un ar skaidru prātu vērtējot daudzās kļūmes, sākot ar 2008. gada finansu krīzi un beidzot ar karu Ukrainā. Timotijs Gārtons Ešs par spīti breksitam, sevi dēvē par angļu eiropieti, un viņa “Tēvzemes” priecē gan ar apvāršņa plašumu – tour d’horizon –, gan ar vēstījuma spēku – tour de force. Timotijs Gārtons Ešs (Timothy Garton Ash, 1955) ir Eiropas studiju profesors Oksfordas Universitātē un regulāri raksta slejas laikrastam Guardian. Par žurnālista veikumu un grāmatām saņēmis daudzas balvas un uzslavas. Viņam bija 17 gadu, kad Lielbritānija iestājās Eiropas Ekonomiskajā Kopienā, un 64 gadi, kad tā Eiropas Savienību pameta. Starpposmā viņš aktīvi sekojis Eiropas politikai, bijis klāt dažās no visdramatiskākajām tās vēstures epizodēm, intervējis daudzas ietekmīgas personības un analizējis, kā visā kontinentā attīstījusies un mainījusies ierindas eiropiešu dzīve. FINANCIAL TIMES LABĀKĀ 2023. GADA VASARAS GRĀMATA.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kārsone Džena

Nosaukums: Ugunsšķīlēji

 

Belfāsta, pretrunu plosītā Ziemeļīrijas galvaspilsēta. Svelmaina vasara 21. gadsimta otrās desmitgades vidū. Ārstu Džonatanu Mareju māc bažas, ka viņa tikko piedzimusī meitiņa no mātes pārmantojusi draudīgas spējas. Semijs Egņū cīnās ar savu tumšo pagātni un baidās, ka vardarbīgas tieksmes strāvo arī dēla dzīslās. Pilsēta liesmo, un varas iestādes zaudējušas kontroli pār situāciju. Kad spriedze kļūst teju neprātīga, robežas starp iztēli un realitāti, starp labo un ļauno sāk izplūst, ko šie abi tēvi izvēlēsies aizstāvēt  Šajā mutuļojoši dinamiskajā un stindzinoši oriģinālajā stāstā par to, cik dažādi mīlam savus tuvākos un cik savādus upurus reizēm mēdzam nest, uzdzirkstī maģija un brīnumainais.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Herberts Frenks

Nosaukums: Kāpas mesija

 

Kāpas mesija turpina stāstu par Paulu Atreīdu, sauktu arī par Muad’Dibu. Divpadsmit gadus pēc uzvaras pār Harkoneniem viņš ir kļuvis par imperatoru – taču uzvara nav nākusi viegli. Visumu ir pārņēmis karš, tajā ir gājuši bojā jau miljardi. Lai arī Pauls ir varenākais imperators pasaules vēsturē, arī viņš nespēj izbeigt asinspirti.Kamēr bijušie sabiedrotie ir apvienojušies sazvērestībā, lai gāztu Paulu, viņš pieņem dāvanu no tleilaksu ģildes, kas nodevusies ģenētiskām manipulācijām. Taču šis lēmums liek fremeniem apšaubīt savu atbalstu Paulam. Un viņi ir Paula varas patiesais pamats; viņu zaudēšana ir vienīgais, kas patiešām varētu gāzt impēriju.Kamēr ienaidnieku plāni ir sākuši drupināt Atreīdu nama pamatus, vēl lielākas briesmas draud Paula iemīļotajai Hani un viņa dzimtas dinastijas nedzimušajam mantiniekam...Episks stāsts par uzvaras cenu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Kivirehks Andruss

Nosaukums: Lidojums uz Mēnesi

 

 

Populārā igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka (Andrus Kivirähk) jaunais romāns “Lidojums uz Mēnesi” ir aizraujoša un uz pārdomām vedinoša grāmata. Groteska, ironija un humors, kā vienmēr, ir klātesoši līdzekļi rakstnieka neizsmeļamajai fantāzijai. Ju pirmās lappuses vedina atcerēties kādreiz kritiķu pausto, ka ikviens A. Kivirehka darbs pārsteidz kā sprādziens, un ir tik neparedzams kā uguņošanas raķešu kompozīcija. Pats autors teicis, ka ierosmi guvis no igauņu valodā lasītas ukraiņu tautas pasakas “Gaisa kuģis”. Romāna pamatā ir ceļš – galvenā varoņa kosmonauta vēlēšanās satikt savus septiņus līdzbiedrus un draugus – Plato, Aso Aci, Garo, Vēderu, Ausaini, Žiglo Kāju un Stipro –, ar kuriem pirms daudziem gadiem lidojis uz Mēnesi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Kore Roke Juns

Nosaukums: Dzelme

 

 

Lainei tikai trīsdesmit gadu, bet dzīve šķiet vienmuļa un nomācoša – vīrs atradis citu, un abi jau gaida mazuli. Darbs, tiesa, kopā ar labāko draudzeni, taču nekas aizraujošs – pārdevējas vieta lietotu preču veikalā. Arī spēji uzliesmojušas jaunas attiecības nes vilšanos. Laines dzīvi izmaina pārdošanai paredzētas žaketes kabatā atrasta biļete uz Eda Šīrana koncertu... Dublinā.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kostello Metjū

Nosaukums: Sniega aklums

 

 

Tikai dažas nedēļas pirms Čeringemas svētku koncerta, pašā karstākajā kora mēģinājumu laikā, notiek visļaunākais – viena no dziedātājam, Kērstija Kimbola, iet bojā. Korim nesen pievienojies bijušais policijas izmeklētājs Džeks. Viņš zina, ka ārēji apburošās un mierpilnās pilsētiņas iedzīvotājiem allaž ir pa kādam tumšam noslēpumam, tādēļ nav pārsteigts, kad paziņa dalās ar aizdomām par Kērstijas nāves patiesajiem apstākļiem… Džekam un Sārai noziegumu risināšana padodas vēsā angļu mierā – lai notiktu, kas notikdams, viņiem vienmēr atradīsies laiks tasītei patiesi labas tējas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Kvinna Džūlija

Nosaukums: Bridžertoni. Seram Filipam - ar mīlestību

 

Zinot, ka Eloīza Bridžertona ir vecmeita, sers Filips viņai izsaka precību piedāvājumu, domājot, ka viņa ir vienkārša un pieticīga, turklāt izmisīgi ilgojas iziet pie vīra. Tomēr... tā nav. Pievilcīgā sieviete uz viņa sliekšņa ir pavisam citāda, un viņam nav citu vēlmju kā vien viņu noskūpstīt, ja vien viņa beidzot pārstātu runāt...

Vai viņš domā, ka viņa ir galīgi traka? Eloīza Bridžertona taču nevar precēt vīrieti, ar kuru nekad nav tikusies. Bet tad viņa sāk prātot... mostas ziņkāre... un, pirms vēl pati to apjautusi, Eloīza nakts vidū sēž īrētā karietē un dodas sastapt vīrieti, kurš varētu būt viņas īstais un vienīgais. Tomēr... tā nav. Viņas ideālais partneris nevar būt kāds, kurš ir tik noslēgts un nepieklājīgs, un, lai gan Filips nenoliedzami ir glīts, viņš ir liela auguma, raupjš un robusts, un galīgi nelīdzinās citiem Londonas džentlmeņiem, kuri sacenšas par viņas roku. Vai tiešām varētu būt, ka šis neideālais vīrietis varētu būt viņas ideālais partneris?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Robertsa Nora

Nosaukums: Mantotais lāsts

 

 

Grafikas dizainere Sonija ir šokēta, uzzinot, ka nekad nesatiktais tēvabrālis viņai novēlējis milzīgu Viktorijas laikmeta māju un iespaidīgu naudas summu. Bet ar nosacījumu – lai saņemtu mantojumu, Sonijai kādu laiku jāpadzīvo šajā mājā. Viņa nolemj riskēt un doties uz svešo vietu. Galu galā – varbūt šis piedzīvojums palīdzēs sadziedēt nesen salauzto sirdi? Sonija pat nenojauš, cik ļoti mainīsies viņas dzīve. Ka viņa ne vien sadziedēs savu sirdi, bet atkal iemīlēsies. Un uzzinās, ka tikai viņas spēkos ir atrisināt kādu savas dzimtas noslēpumu, kas turpina ietekmēt katru jauno paaudzi...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Smirnofa Kārina

Nosaukums: Meitene jūras ērgļa nagos

 


Vēl neizmantotie dabas resursi Zviedrijas ziemeļos aizsākuši zelta drudzi, un kriminālie grupējumi ir starp pirmajiem, kuri steidz tos apgūt. Tomēr Līsbetu uz mazo Gaskasas pilsētu atved ne jau kāre pēc bagātības. Viņas brāļa meitas māte ir kārtējā sieviete, kas šajā reģionā pazudusi, neatstājot pēdas. Ļoti ātri noskaidrojas divas patiesības: Svāla ir ļoti apdāvināta pusaudze, un viņa tiek novērota...  Arī žurnālists Mīkaels Blumkvists dodas uz ziemeļiem. Tiek drukāts žurnāla Millennium pēdējais numurs, un viņa attiecības ar meitu ir saspringtas. Visu pasliktina arī nelāgās baumas, kas klīst par meitas topošo vīru. Kad čukstus vēstītais pārtop par reālu vardarbību, par Mīkaela pēdējo cerību kļūst Līsbeta.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vainijs Viljams

Nosaukums: Dvīņi : valdzinājums un noslēpumi

 

Kas ir dvīņi – varoņi vai briesmoņi? Vai viņiem piemīt īpašas spējas?

Dvīņiem ir būtiska loma senajos mītos un pasaules reliģijās, tie izrādīti cirkā, valdzinājuši varietē izrāžu skatītājus un mēdz kļūt par sociālo mediju zvaigznēm. Tos daudz attēlo vizuālajā mākslā, viņi sagādā pamatīgas galvassāpes kriminologiem, vienlīdz bieži iedveš gan apbrīnu, gan šausmas. Lai kādi būtu dvīņi: identiski vai pavisam atšķirīgi, katrs ar savu ķermeni vai saauguši kopā, ieņemti dabiskā ceļā vai mākslīgi – šo pāru ir neskaitāmi daudz, tomēr viņu likteņiem ir kopīgas iezīmes. Pieredzējušais rakstnieks un identiskais dvīnis Viljams Vainijs piedāvā aplūkot dvīņu dzīves dažādās šķautnes – no mākslas eksperimentiem līdz dzīvām modernās zinātnes laboratorijām.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Māja Pritēnijstrītā


Lai arī Nolai Trenholmai pašai nepiemīt paranormālas spējas, viņa ir pietiekami ilgi dzīvojusi līdzās ekstrasensiem, lai spētu atpazīt garu klātbūtni, un nesen iegādātajā Jaunorleānas kotedžā neapšaubāmi mīt vismaz kāds pārītis nelūgtu viesu. Acīmredzot ir neatrisināti uzdevumi, kas nedod gariem mieru, un ne visi no viņiem ir labdabīgi.

Tomēr pēc Bo Raiena sen pazudušās māsas Sannijas negaidītās atgriešanās Nolai vairs neatliek daudz laika, lai domātu par spokainajām parādībām. Jo īpaši tāpēc, ka valdzinošais, taču nepieejamais Bo, vēlēdamies atriebties cilvēkiem, kurus vaino māsas nolaupīšanā, lūdz Nolai pakalpojumu, kas draud laupīt ar tādām pūlēm iegūto dvēseles mieru. Viņš vēlas, lai Nola atjaunotu attiecības ar Maiklu Eiberu, kurš reiz salauzis meitenes sirdi. Bo ir pārliecināts, ka Maikla varenā ģimene ir vainojama Sannijas nozušanā un ka Maikls var palīdzēt tikt pie informācijas, kas ļaus policijai atrisināt šo lietu, - taču Nolai nāksies riskēt ar visu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Volša Ketrina

Nosaukums: Iemīlēties Ziemassvētkos


Viņiem bija tikai jāpaspēj uz lidmašīnu, nevis jāiemīlas... Mollijai un Endrū par tradīciju kļuvis paradums Ziemassvētkos kopā lidot no Čikāgas uz Dublinu. Starp viņiem nekad nav bijušas romantiskas jūtas – viņi ir tikai labi draugi, kas jau desmito gadu grasās kopā lidmašīnā pavadīt septiņas stundas, dzerot ne pārāk labu vīnu un izrunājot visu, kas gada laikā noticis. Mollijai Ziemassvētki nešķiet nekas īpašs, kamēr Endrū tos nevar iedomāties bez tematisko Ziemassvētku džemperu nēsāšanas un ģimenes kopā būšanas. Tādēļ, kad kopīgo lidojumu apdraud sniega vētra, Mollija ir apņēmības pilna draugam palīdzēt. Taču viņa nezina, ka Visumam ir citi plāni un, cīnoties ar sniegu, abi draugi viens otru ieraudzīs citā gaismā.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri       

 

Autors: Smits Vils

Nosaukums: Vils

 

 

Vils Smits - parasts zēns no Rietumfiladelfijas - kļuva par pasaulē pazīstamu mūziķi un aktieri. Vila sarakstītā grāmata ir drosmīga, iedvesmojoša un humora pilna. Ir patiesi pārsteidzoši lasīt, ko iespējams paveikt, pielietojot tīru gribasspēku un neatlaidību. Un tā ir tikai puse no stāsta.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Žuano Anna Sofija

 Nosaukums: Deja, mīla, Parīze

 

Skūpsti, kruasāni, balets, mākslas noslēpumi, un tas viss – Mīlestības pilsētā Parīzē.

Septiņpadsmit gadus vecā Mia ir talantīga balerīna, kura sapņo reiz dejot Amerikas lielākajā baleta teātrī. Viņa ir ieradusies Parīzē, lai piedalītos prestižā vasaras deju programmā, un viņai ir sešas nedēļas, lai iegūtu iespēju uz noklausīšanos.

Taču Parīzē Mias apņēmība pievērsties tikai treniņiem tiek krietni vien pārbaudīta. Kopā ar apburošo Luiju viņa iepazīst Parīzi un atklāj tās noslēpumus. Kad Mias baleta karjerai, kam viņa veltījusi visu dzīvi, draud pienākt beigas, meitenei jāsaprot, kas tieši dzīvē ir vissvarīgākais.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hohnena Betina

Nosaukums: Apbrīnojamās pusaudža smadzenes

 

 Šī grāmata ir kā vesels apmācību kurss, kas krietni atvieglos ikviena pusaudžu vecāka dzīvi. Tā palīdz vecākiem izprast un uzaudzināt savu pusaudzi, ieturot reālistisku skatu uz šodienas izaicinājumiem, vienlaikus nebiedējot ar dažādiem mītiem un stereotipiem par "vētru un dziņu" vecumposmu. Šī grāmata ir gudra kombinācija - jaunākās zinātnes atziņas par smadzeņu attīstību ir apvienotas ar viegliem un praktiskiem uzdevumiem, kas ikvienam vecākam palīdzēs kļūt par labākiem sava bērna uzvedības tulkiem. Un varbūt pats svarīgākais - katrā lappusē var just autoru aizrautību un mīlestību pret pusaudžiem.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Keniga Džoana

Nosaukums: Muzikālais mazulis

 

Mazulim nav nepieciešami augsti muzikāli izglītoti vecāki un sausas nodarbības. Viņam esi vajadzīgs Tu - ar balsi, mīļākajām dziesmām un vēlmi ar viņu kopīgi dziedāt un darboties. Grāmatā Dž. Keniga atklāj mūzikas nenovērtējamo lomu bērnu audzināšanā. Mūzika nenozīmē tikai akadēmiskas mācību stundas - tā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa jau no pirmās vecāku dziedātās šūpuļdziesmas un bērna lalināšanas vēl ilgi pirms valodas apguves. Ar piemēriem un skaidrojumiem autore parāda, kā ar mūzikas palīdzību komunicēt ar bērnu un attīstīt viņa spējas un talantus no dzimšanas līdz pat skolas gaitu uzsākšanai.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Līsmans Konrāds Pauls

Nosaukums: Izglītība kā provokācija

 

 

Izglītība ir viens no modernās kultūras atslēgas vārdiem, kas nepazūd no pasaules, Eiropas un Latvijas mediju slejām un publisku diskusiju tribīnēm, par izglītību runā visi – politiķi, uzņēmēji, izglītības nozares darbinieki, pedagogi un studenti, skolēnu un bērnudārznieku vecāki. Taču ko šis jēdziens īsti nozīmē? Ko mēs sagaidām no izglītības, kādas cerības ar to saistām? Šodien izglītība ir provokācija – tā apgalvo austriešu filozofs un esejists Konrāds Pauls Līsmans. Šajā grāmatā apkopotas viņa aptuveni 15 gadu ilgās pārdomas par izglītības jautājumiem un problēmām Eiropā. Līsmans analizē izglītības izmaiņas vienotajā Eiropas telpā kopš Boloņas procesa sākuma, atklājot ne tikai mūsdienu izglītības problēmas, bet arī visas modernās sabiedrības iekšējās pretrunas un nākotnes scenārijus.

Konrāds Pauls Līsmans (Konrad Paul Liessmann, 1953) ir austriešu filozofs, literatūrkritiķis un publicists, Vīnes Universitātes profesors, vairāk nekā trīsdesmit grāmatu autors. Īpaši pievērsies izglītības tēmai, kurai veltījis vairākas grāmatas un rakstus, kas tulkoti daudzās Eiropas valodās.

No vācu valodas tulkojis Raivis Bičevskis.

Zandas Rubenes pēcvārds.

“Šī grāmata provocē uz pārdomām. Tajā ir daudz pamatotu, bet, protams, skarbu pārdomu par izglītības jēgu mūsdienu sabiedrībā. Autors nosauc vārdā gan mūsu bažas, gan rūpes, gan ilgas un ideālus. Jo izglītība sabiedrībā tā vai citādi skar itin visus.” Dr. paed. Zanda Rubene.

“Līsmana grāmata skaidri ieskicē mūsdienu izglītības situāciju un alternatīvas. Autoram izdodas savienot asprātīgu un plūstošu stilu ar sarežģītu izglītības koncepciju skaidrojumu un kritiku. “Izglītība kā provokācija” ir viena no grāmatām, kuras tematiskā bagātība un lietišķais skatījums šobrīd dotu jaunu, kvalitatīvu grūdienu diskusijai par izglītību Latvijā.”Dr. phil. Raivis Bičevskis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rāmdass

Nosaukums: Joprojām šeit

 

 

Lai gan daudzi stāsta, ka attālināšanās no trauksmainās jaunības sniedz apskaidrību un harmoniju, diez vai vairākums cilvēku novecošanu pieņem ar pateicību un ar prieku domā par to, kas mūs sagaida.

Taču ir cilvēki, kuri spēj pārliecinoši paskaidrot, kāpēc no mūža nogales nemaz tik ļoti nebūtu jābaidās. Tāds ir Rāmdass, kurš ieņem nozīmīgu vietu starp tām 20. gadsimta personībām, kas palīdzējušas miljoniem cilvēku domāt par dzīves jēgu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Volfs Entonijs

 Nosaukums: Es klausītu savus vecākus, ja viņi aizvērtos

 

Grāmatā saistošā veidā - caur dialogiem - izskaidrots, kādi ir 21. gadsimta pusaudži un kādi noteikumi jāievēro viņu audzināšanā.

Populārais autors Entonijs Volfs gudri un ar humoru risina dažādas ikdienišķas situācijas, parādot, kāpēc bērnu un vecāku komunikācija pārvēršas katastrofā, un piedāvā padomus, kā vislabāk atrisināt problēmas.

Autors aplūko visas iespējamās lietas, kas būtiski mainījušas sabiedrību un ietekmējušas 21.gadsimta audzināšanas metodes, īpašu uzmanību pievēršot internetam un visdažādākajām elektroniskajām ierīcēm, kuras ienākušas mūsu bērnu dzīvē.

Īpaši noderīgi visiem vecākiem ir grāmatā sniegtie padomi, kā tikt galā ar pusaudžiem sarežģītās situācijās (noraidoša attieksme pret skolu un mācībām, vecāku ignorēšana, atkarība no modernajām tehnoloģijām, sekss, narkotikas, alkohols), ko viņiem atbildēt un kādas frāzes nelietot nekādā gadījumā. Iespējamās konfliktsituācijas ilustrētas ar atraktīviem dialogiem un piemēriem no reālās dzīves.

Entonijs Volfs, bērnu un pusaudžu psihologs ar 30 gadu praktiskā darba pieredzi aicina izbaudīt dzīvi ar pusaudzi kā patīkamu un neaizmirstamu piedzīvojumu!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Baranovska Zane

Nosaukums: Astoņas mīlestības

 


“Viss, kas ar tevi notiek, ir tev vajadzīgs,” vēsta samuraju 10. bauslis, un tāds ir arī šī romāna varones dzīves vadmotīvs.
“Astoņas mīlestības” ir aizraujošas kā Holivudas kino, tikai izdzīvotas tepat Latvijā, kad te vēl bija dziļa padomija, un arī tad, kad jau bija atgūta brīvība,
ir spirdzinošas kā pašizziņas un izaugsmes avots.
“Astoņas mīlestības” ir ļoti patiesas, izstāstot, kā jauna meitene izaug par elegantu sievieti, un kā šajā “savvaļas puķē” izplaukst spēcīga personība.
“Astoņas mīlestības” ir veltījums mīlestībai, taču lasītājs tiek izaicināts to atklāt aiz katra krāsainā attiecību stāsta.
Šī dzīves iedvesmotā romāna īpašais šarms ir kinematogrāfiski autentisks sava laika, vides, sabiedriskās dzīves, attiecību, uzskatu, modes un uzvedības attēlojums.

“Nemainīsim citus, mainīsimies paši. Tikai pieņemot pārbaudījumus, ko uzliek dzīve, ir iespējams sasniegt harmoniju. Dzīves jēga ir pati dzīve, veidota no piepildītiem mirkļiem.” Elita Drāke.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bērziņa Ruta

Nosaukums: Baltās takas

 

 

Romāna "Baltās takas" galvenā varone vidusskolniece Ieva sapurina savus zeltainos matus, draiski iesmejas, atgrūžas ar slēpju nūjām...Slīd vareni! Tramplīns! Lidojums! Noturēties kājās! Gadās arī krist. Jāspēj piecelties. Gluži kā dzīvē...Iemīlēšanās. Mīlestība. Satikta skolas gados. Cik stipra tā būs? Šķiet, uz mūžu. Vai varbūt tomēr bērnības draudzība pāraugs mīlestībā?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Egle Jana

Nosaukums: Latvju pacients

 

 


Janas Egles jaunākie stāsti ir par cilvēkiem mums līdzās – tiem, kas varbūt nav pareizi saprasti, kas meklē zaudētos pavedienus un atduras pret dzīves skarbajām vai skaistajām nejaušībām. Redaktore - Sigita Kušnere. Māksliniece - Aija Andžāne. Grāmatas izdošanu atbalstīja Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” un Valsts kultūrkapitāla fonds. Autore pateicas par atbalstu un viesmīlību Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai Ventspilī, kurā tapusi daļa krājumā iekļauto stāstu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Indriksone Ramona

Nosaukums: Es vedīšu tevi mājās

 

 

Romāns ir gan slāpētas kaisles pilns, divbalsīgs tango, gan dzimtas stāsts, gan mazliet detektīvs, gan arī darbs, kurā skaudrā šķērsgriezumā atklātas dažas sociālo problēmu šķautnes. Autore romāna tēlus bez jelkāda atkāpšanās ceļa un kompromisiem liek zem savas Radītājas lupas, rādot cilvēka dzīvi visā tās bieži vien sāpīgajā skaistumā. Zemgus un Adriāna alkst iegūt kaut ko vērtīgu un paliekošu, sastapties, taču viņiem var nākties zaudēt līdzšinējās dzīves spožumu un uzsākt askētiskas vientulības ceļu uz īstajām un vienīgajām – mājām.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kairiša Elga

Nosaukums: Sveši vēji nāca

 

 

42 patiesi stāsti. Tie ir notikumi, kas kā vēja brāzmas, strauji savirpuļodamas un maskēdamas īstenību, dažkārt mūs piemeklē, nesakarīgi saplūstot vienviet, tāpēc pirmajā mirklī nav pareizi saskatāmi un novērtējami. Tie ir stāsti, kuri gala rezultātā pārsteidza mani pašu, uzdodot sev tikai vienu jautājumu: kāpēc tik daudziem ir nepieciešamas sarunas ar svešiem cilvēkieml Neiedvesiet savas teorijas citiem! Nemanipulējiet ar savējiem un nelieciet justies vainīgiem tur, kur tā ir Jūsu pašu vaina! Nesabojājiet savu reputāciju citu acīs ar meliem! Ar ūdeni var visu nomazgāt, izņemot sirdsapziņu. Neuzspiediet savas domas un viedokli! Nepieņemiet pārsteidzīgus lēmumus un, ja var, nededziniet savā dzīvē tiltus un ostas! Īstenībā Jūs zināt, kas ir labi un slikti, tātad zināt, ko nozīmē pareiza rīcība.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Latviešu rakstnieku kaķu stāsti

 

 

“Šī ir grāmata, kas stāsta par dažādiem kaķiem – gan tādiem, kas patiešām dzīvojuši, gan tādiem, kas radušies vien iztēlē. Tā tapusi par godu būtnēm, kuras kopā ar mums, cilvēkiem, mīt jau gadu tūkstošiem.
Mēs esam kaķus pielūguši un slaktējuši, mīlējuši līdz neprātam un bijuši bezatbildīgi nejēgas. Tomēr viņi joprojām ir mūsu pavadoņi, biedri un pavēlnieki. Kā ikviens, ko mīlam, lai gan īsti neizprotam.” Kristīne Ilziņa.

Izlasē pārstāvēti autori: Dzintars Tilaks, Ilze Eņģele, Astra Filipsone, Evija Gulbe, Diana Bogdanova, Sandra Švarca, Olita Tidomane, Ramona Indriksone, Zane Zusta, Maija Pohodņeva un Kristīne Ilziņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Latviešu rakstnieku suņu stāsti

 

 

“Man liekas: kaut kādā mērā suņi ir eņģeļi. Debesu vēstneši. Viņi atgādina mums par to labāko, kas ir mūsos. Jo suns patiešām mīl savu cilvēku no visas sirds, bez nosacījumiem. Nav pasaulē suņa, kurš būtu atteicies no sava saimnieka.
Šajā grāmatā apkopotie stāsti vēsta par dažādiem suņiem dažādos laikos, bet ikvienā no tiem atspoguļojas suņa īpašā spēja mīlēt.” Kristīne Ilziņa.

Izlasē pārstāvēti autori: Anna Skaidrīte Gailīte, Guntis Tālers, Astra Filipsone, Diana Bogdanova, Kristīne Ilziņa, Ilze Lāce, Ramona Indriksone, Gunita Lagzdiņa, Maija Migla-Streiča, Jana Veinberga, Sandra Švarca, Mārtiņš Volfs, Modris Pelsis, Vladis Spāre, Guntis Eņģelis un Inga Grencberga.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nuts Zane

Nosaukums: Praktiskā kokvilna

 

 

“Jauna, ne gluži pirmā svaiguma, bet vēl gana ņipra, simpātiska un izglītota sieviete meklē vīrieti, vēlams bez slimīgām seksuālām tieksmēm. Būtu jauki, ja viņš nepīpētu, pārmērīgi nelietotu alkoholu, neaizrautos ar azartspēlēm vai narkotikām. Tā kā esmu reāliste, tomēr saprotu, ka pārāk izvēlīga nedrīkstu būt, izskatīšu visus variantus...” Dita vēlas atdzīvināt ierūsējušo randiņu dzīvi, nemaz nenojaušot, ka sludinājums internetā sagādās ne vienu vien amizantu situāciju, bet jauna mīlestība var atnākt visnegaidītākajā brīdī... ““Praktiskā kokvilna” caur smieklu un neveiklu pārpratumu virkni atklāj trīsdesmitgadnieces ceļu līdz savas pašapziņas atgūšanai un ticībai iemīlēties. Šis ir stāsts par mums – vienkāršajām sievietēm, kuras novērtē ērtumu un ar prieku nomet mazo, melno kleitiņu, lai uzvilktu treniņbikses. Galu galā šis ir stāsts par mīlestību.” Inese Poriņa, grāmatu blogere.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Puriņa Inga

Nosaukums: Cīruļputeņu gads

 

 

Lainei tikai trīsdesmit gadu, bet dzīve šķiet vienmuļa un nomācoša – vīrs atradis citu, un abi jau gaida mazuli. Darbs, tiesa, kopā ar labāko draudzeni, taču nekas aizraujošs – pārdevējas vieta lietotu preču veikalā. Arī spēji uzliesmojušas jaunas attiecības nes vilšanos. Laines dzīvi izmaina pārdošanai paredzētas žaketes kabatā atrasta biļete uz Eda Šīrana koncertu... Dublinā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Putāne Ljeta

Nosaukums: Apraktais mēness

 


1896. gads, Rīga. Vēlā rudens vakarā Vērmanes dārzā pie strūklakas gaida kāds elegants, labi ģērbies kungs. Taču drīz vien viņu aplenc divi tumši tēli... Incidentu pamana naksnīgā pastaigā iznākusi dāma, kura, ar pūlēm pati izvairījusies no draudīgajiem svešiniekiem, steidzas ziņot policijai par savādo atgadījumu...
Šādi aizsākas jaunās autores Ljetas Putānes romāns “Apraktais mēness”, kura pirmajās lappusēs tiek pieteikta vēsturiska kriminālintriga. Galvenie varoņi šķetina ne tikai slepeni atstātā zīmītē izlasāmu noslēpumainu norādi, bet arī sarežģītus politiskus jautājumus. Stāstā iesaistās atjautīgā Anna un viņas vieglprātīgais brālēns Georgijs, kā arī dedzīgā Zenta – viņas sapnis ir patstāvīga Latvijas valsts, par ko cariskās Krievijas provincē vēl reti kurš aizdomājas...
Romānā spriedzi rada aizraujošu mīklu minēšana, pazuduša manuskripta meklēšana un krievu slepenpolicijas maldināšana.
Saistoša ir jaunās rakstnieces prasme radīt sižeta vēsturisko fonu, kā arī kriminālintrigas risināšana un veiksmīgs atrisinājums.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Svīre Māra

Nosaukums: Pēdējā teikuma lāsts

 

 

Noziegums. Izmeklētājs, aizdomās turamie. Bet lasītājs drīz pārliecināsies, ka šis nav detektīvs. Traģiskais notikums ir tikai pīķa dūzis romānā tēloto cilvēku dzīvē. Gunu savaldzina Daumanta spēks. "Greizsirdīgs? Labi, lai ir! Mīlestība bez greizsirdības ir kā šolaiku rozes – bez smaržas..." domā Guna. Daumants Gunai likās līdzīgs lielam bērnam, kurš cenšas rīkoties kā pieaugušais, tikai neizdodas. Toties uz upes! Valdnieks! Gunai nākas izjust, ka viņš grib būt arī savas sievas valdnieks, ka Guna būs viņa privātīpašums. Tas ir smagi. Un tad Gunas dzīvē ienāk cits vīrietis. Vai šīm attiecībām lemts būt ilgstošām? Viens liktenīgs teikums izšķir visu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Švarca Sandra

Nosaukums: Sāļais sniegs

 

 

Nelielā apjoma romānā “Sāļais sniegs” iepazīsim rakstnieci jaunā rakursā. Tas ir ļoti personisks un dziļš vēstījums par visai skaudriem notikumiem galvenās varones Dominikas dzīvē dažādos laikposmos, ietverot plašu emociju spektru un ievijot arī vairāku citu personāžu likteņstāstus.

Mazā Dominika stāv sniegā un raud. Kūstošās pārslas uz vaigiem sajaucas ar asarām, un meitenītei šķiet, ka sniegs ir sāļš. Tad pie viņas pienāk kāds laipns onkulis un aicina pie sevis uz mājām…

Vai pieaugušajai Dominikai izdosies tikt galā ar neizdzēšamajiem sūrās bērnības nospiedumiem atmiņā un turpmākās skarbās dzīves radītajām sekām vai arī virsroku gūs nopietnā mentālā slimība, atriebības alkas, vēlme pārtraukt šo dzīvi?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Upmane-Holšteine Māra

Nosaukums: Piezīmes uz šaubu malām

 

 


“Patiesībā mums vajag tos brīžus, kad mūs parauj zem ūdens.”
Autobiogrāfisks stāsts par ceļu mūzikā, izaicinājumiem un atklāsmēm, ejot uz savu radošo mērķi.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:   Abdullajevs Čingizs

Nosaukums: Angļu bulvāris

 

 


Viņa - advokātu biroja juriste - ieradusies Azūra krastā Nicā, gatava ļauties īsākai vai garākai dēkai, kas atsvaidzinātu vienmuļo ikdienu. Un tāda tiešām aizsākas - kā viegls kūrorta romāns, kas neuzliek nekādus pienākumus. Nekas neliecina, ka nevainīgais flirts izvērtīsies baisā piedzīvojumā...

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Abdullajevs Čingizs

Nosaukums: Flirts Seviljā

 

 


Rīgā notiek traģēdija - ar skābi tiek apšļākta meitene, kura ieguvusi otro vietu skaistumkonkursā. Ir jau noslēgti kontrakti, un viņai vajadzēja doties filmēties uz Sevilju. Cietušo steidzami aizstāj ar trešo vietu ieguvušo meiteni. Taču grupas vadītājam ir aizdomas, ka ar to nepatikšanas nebeigsies, un viņš uzaicina ekspertu Drongo pavadīt grupu uz Spāniju. Un aizdomas apstiprinās, tālākie notikumi Seviljā vienkārši šokē pieredzējušo detektīvu. Ar tik cinisku, rafinētu un metodisku slepkavību virkni viņš vēl nav sastapies.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Abdullajevs Čingizs

Nosaukums: Profesionāļu spēles

 

 


Pēc PSRS sabrukšanas vienā mirklī izira visa padomju ārvalstu rezidentūra, uz izlūks Drongo jau sāka domāt, ka ir vienkārši aizmirsts. Taču tik augsta līmeņa profesionāļus nemēdz aizmirst - tādi ir vajadzīgi ikvienai varai. Un Drongo saņem gaidīto signālu. Jaunā vadība uzdod viņam pārbaudīt rezidentūras situāciju Indijā un Pakistānā - ir aizdomas, ka to no iekšienes grauj nezināms nodevējs. Taču, kolīdz aģents ķeras pie darba, viņš atklāj, ka viņa cieši seko. Kurš? Operācija ir ārkārtīgi slepena. Par to zina tikai savējie. Un - kāpēc? Izlūks nepagūst atbildēt uz šo jautājumu, kad tiek nogalināts viņa sakarnieks. Lamatas Drongo ir izliktas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri       

 

 

Autors: Ārnstede Simona

Nosaukums: Visu vai neko

 

 

Leksija Vīkandere strādā nelielā reklāmas aģentūrā Stokholmā. Darbs viņai patīk, tomēr reizēm viņa sajūtas neiederīga. Turklāt šobrīd darbā valda juceklis. Aģentūru tikko pārņēmis jauns īpašnieks. Baumo, ka notiks štatu samazināšana. Piektdienas vakarā Leksija dodas uz bāru, lai noskalotu nedēļas laikā uzkrāto nemieru un tiktos ar paziņām. Taču tur viņa sastop lielisku slikto domu novērsēju izskatīga vīrieša personā, ar kuru labprāt paflirtē. Ādams Nīlunds ir godprātīgs vīrietis, kurš neielaižas gadījuma sakaros. Viņš vienmēr radis koncentrēties uz darbu, bet sieviete uz bāra krēsla līdzās viņējam piesaista viņa interesi. Protams, tikai līdz brīdim, kad... Pirmdienas rītā viņi atkal satiekas – Leksija un viņas jaunais boss Ādams.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bočeks Jaroslavs

 Nosaukums: Krievu tango jeb miesassarga mīļākā

 

 

Prāgas krievu mafijas pirmās lēdijas un Lielā šefa miesassarga mīlasstāsts uzliesmo krievu mafijas Eiropas centrālēs Berlīnē, Prāgā un Amsterdamā. Autora meistarīgā stāstījuma maģiskais starojums, spēja precīzi raksturot mafiju, nodevības un nelietības spraigais kāpinājums kulminē brīdī, kad firmā atgriežas Berlīnes filiāles nošautā šefa draugaļa, kas sevi dēvē par Stalinu. Viņas atriebība izjauc racionāli funkcionējošo ļaunuma biznesu un izposta Leona un Lūcijas mīlestību. Netieši jaušams, ka atdzīvojas pagātnes rēgi – atmiņas par komunistisko režīmu un 1968. gada Prāgas pavasara asiņainajiem notikumiem. Ikkatrā lappusē sāpīgi dursta doma par Krievijas piektās kolonnas darbību arī mūsu laikā - Ukrainā, Latvijā, citur Eiropā un citviet pasaulē.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dors Entonijs

Nosaukums: Putnu pilsēta mākoņos

 

Piecpadsmitais gadsimts. Biezu mūru apjoztajā Konstantinopolē dzīvo bārene Anna. Iemācījusies lasīt, viņa šajā varenajā pilsētā, kas slavena ar bibliotēkām, atrod pēdējo kādas senas grāmatas eksemplāru – stāstu par Etonu, kurš alkst kļūt par putnu un uzlidot līdz utopiskai paradīzei debesīs. Otrpus pilsētas mūriem pēc mājām skumst Omeirs, zēns no attāla malkascirtēju ciema. Līdz ar saviem mīļajiem vēršiem viņš ir iesaukts armijā, kura aplenkusi Konstantinopoli.

Mūsdienas. Leikportas pilsētas bibliotēkas otrajā stāvā astoņdesmit gadus vecais Zīno ar piektās klases bērniem iestudē gadsimtiem seno stāstu par Etonu. Šīs pašas bibliotēkas pirmajā stāvā ir iebarikadējies septiņpadsmit gadus vecais Sīmors, kurš sapņo par labāku pasauli. Viņa mugursomā ir paslēpts spridzeklis, bet apkārtni jau novēro policija.

Ne pārāk tāla nākotne. Starpgalaktiku lidaparāta “Argo” hermotelpā uz grīdas sēž Konstance. Viņa no šejienes nav izgājusi jau gandrīz gadu. Atceroties tēva stāstīto, meitene uz papīra strēmelēm pieraksta savādo teiksmu par Etonu.

Anna, Omeirs, Sīmors, Zīno un Konstance ir sapņotāji un autsaideri, kuru dzīves neizbēgami savijas vienā stāstā. Entonija Dora pārsteidzošā iztēle aizved mūs ceļojumā uz pasaulēm, kas ir tik iespaidīgas un dziļas, ka uz brīdi aizmirstam savējo...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jaravāns Pjērs

Nosaukums: Paliek tikai ciedri

 

 

Samīrs uzauga Vācijā, taču viņa sirds vienmēr piederējusi Libānai – skaistajai, noslēpumainajai dzimtenei, par kuru bērnībā tik daudz stāstīja tēvs. Taču pirms divdesmit gadiem tēvs no viņa dzīves negaidīt pazūd gluži kā kāds paša noslēpumaino leģendu varonis, atstājot daudz neatbildētu jautājumu.
Samīrs beidzot ir gatavs noskaidrot patiesību un dziedēt traumas, tāpēc dodas ceļojumā, kas savienos tagadni un pagātni un izvedīs viņu cauri sarežģītai un sašķeltai valstij. Vienīgās norādes ir veca fotogrāfija somas kabatā un tēva stāsti, kuri izrādīsies daudz patiesāki un bīstamāki, nekā viņš jebkad uzdrīkstējās domāt.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Eljota Ketrīna

Nosaukums: Laimei nav par vēlu

 

 

Emma un Hjū ir nonākuši dilemmas priekšā. Hjū vecāki ir izšķīrušies, un neviens nevēlas dzīvot ģimenes mājā, kurā Hjū ir izaudzis. Viņi izlemj pārcelties uz turieni, bet viņiem nākas pieņemt arī visu, kas saistās ar māju. Tostarp Hjū māsu Seliju, kura ievācas dārza kotedžā. Kas gan ļauns varētu atgadīties laiskā lauku idillē? Gluži nejauši Emma saskrienas ar Roriju Maklaudu – cilvēku no tālas pagātnes. Piepeši viņa sāk prātot par to, kas būtu varējis būt... Krasi pavērsieni spēj mainīt tik daudz, bet vai Emma spēs mainīt itin visu?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Felka Romija

Nosaukums: Sprostā

 

 

Senās dzirnavās tiek atrasts miris vecs vīrs, kuru vietējie uzskatīja par vientuļnieku ar nelāgu raksturu. Viņš tur mitinājās jau daudzus gadus un nevienu nelaida sev klāt. Kad notikumu vietā ierodas izmeklētāja Frīda Paulsena, viņa nejauši uzduras ejai, kas ved uz tumšu pazemes bunkuru. Noejot lejā, Frīda ierauga gultu, uz kuras uzklāta puķaina sieviešu kleita. Kam šī kleita pieder  Vai tur ir turēta sieviete, un vai viņa vēl ir dzīva? Frīda ir apņēmības pilna atklāt šo noslēpumu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Gordejeva Katerina

 Nosaukums: Aiznes projām manas bēdas

 

 

Grāmatā “Aiznes projām manas bēdas” apkopoti 24 stāsti par cilvēku pieredzēto karā. Tās ir žurnālistes Katerinas Gordejevas intervijas ar Krievijas un Eiropas bēgļu centros satiktajiem cilvēkiem pēc 2022. gada 24. februāra, kad Ukrainā sākās karš. Šo divdesmit četru stāstu varoņu līdzšinējā dzīves pieredze ir bijusi atšķirīga, un viņu politiskie uzskati, iespējams, ir pat diametrāli pretēji, bet viņus visus vieno bēdas.
Divdesmit četras nodaļas, divdesmit četri stāsti. Tie izmainīs jūsu izpratni par vēl aizvien notiekošo karu. Šīm balsīm ir jātiek sadzirdētām!
Katerina Gordejeva ir slavena krievu neatkarīgā žurnāliste un rakstniece, kuru Krievijas valdība 2022. gadā atzinusi par “ārzemju aģenti”. Viņa vairākkārt ir devusies uz dažādiem bēgļu centriem gan Krievijā, gan Eiropas valstīs un apmeklējusi arī Ukrainu, kā rezultātā tapusi 3,5 stundu gara dokumentālā filma, kura pieejama Katerinas YouTube kanālā un kurai jau ir vairāk nekā 2,5 miljoni skatījumu. Savāktie materiāli, kas netika iekļauti filmā, ir apkopoti grāmatā “Aiznes projām manas bēdas”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gramonte Nina

Nosaukums: Agatas Kristi mistērija

 

 

"Mesjē, ļaunums nekad nepaliek nesodīts. Bet reizēm sods ir slepens." Erkils Puaro Nena O'Dī ir apņēmības pilna aizvilināt no ģimenes Ārčibaldu Kristi - slavenās rakstnieces Agatas Kristi vīru. Kad Ārčijs iekrīt Nenas saldajās lamatās un pieprasa šķiršanos, Agata Kristi paņem rakstāmmašīnu un dodas prom, atstājot meitu aukles uzraudzībā. No rīta klints malā tiek atrasta pamesta Agatas mašīna, un rodas jautājums - vai rakstniece bija tik izmisusi, lai mestos ūdenī un atstātu savu meitu bez mātes? Tikai kad Agata Kristi vienpadsmit dienas vēlāk uzrodas, mistērija tiek atrisināta un noskaidrojas, uz ko spējīga sieviete sava bērna dēļ.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Harana Maeva

 Nosaukums: Itāļu brīvdienas

 

 

Saule, siltums, ziedoši citronkoki…
Pavasaris krāšņajos Itālijas dienvidos var sagrozīt galvu. Īpaši tad, ja tu bēdz no kaitinoša vīra, no apkaunojoša skandāla, kura dēļ esi zaudējusi savu uzņēmumu, no valdonīgas mātes, kas joprojām mēģina ietekmēt tavu dzīvi, vai no sāpēm, ko sagādājis vīrs, piekrāpjot tevi ar sievieti, kura varētu būt viņa meita.

Pašpārliecinātā Andžela, ekstravertā Silvija, pieticīgā Klēra un biklā Monika satiekas Itālijā, kļūst par draudzenēm un atplaukst vispārsteidzošākajos veidos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Harana Maeva

 Nosaukums: Vasarlaiks

 

Šai grāmatā ir viss, kas mums vajadzīgs brīnišķīgajā Anglijas piekrastē, – asprātības, siltums un saule. Džordžīnas Grīnhilsas laulība irst, un gaidītais atvaļinājums tiek atcelts, taču viņai palaimējas izbaudīt negaidītas brīvdienas nelielā piekrastes pilsētiņā Sautdaunsu kalnu pakājē, kur viņa uzaugusi. Viņai jāmēģina atšķetināt noslēpumu, kas saistīts ar vērtīgu senlietu nozušanu no muižas savrupnama.

Palīgā Džīna aicina bērnības draudzenes – mazliet aprobežoto Rūtu un drosmīgo Īviju. Spožās vasaras vidū viņas peldas, sauļojas un izgaršo kokteiļus, un Džīna aptver, ka patiesībā ir ļoti ilgojusies pēc tā visa un ka šī atgriešanās vasarā dara viņu laimīgu. Turklāt viņa saskrienas ar Denjelu Neipjēru, kurš pusaudža gados bija bikls un savāds, bet tagad ir izveidojies par pievilcīgu vīrieti. Diemžēl problēmas sagādā viņa kaitinošā draudzene...

Kamēr Džīna mēģina atklāt mistēriju ar senlietām un atbrīvoties no šīs draudzenes, pie apvāršņa jau vīd daudz nopietnāka lieta. Būs vajadzīgas daudzas prasmes un pieredze, lai tiktu ar to galā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Henrija Emīlija

Nosaukums: Pludmales romāns

 

 

Mīlas romānu autore, kas vairs netic mīlestībai, un elitārās literatūras rakstnieks, kas iestidzis rutīnā, met viens otram izaicinājumu vasaras garumā — izaicinājumu, kas varbūt mainīs viņu priekšstatus par to, kā jābeidzas stāstiem.
Augusts Everets ir kritiķu slavēts elitārās literatūras rakstnieks. Janvāre Endrūsa raksta romantiskus stāstus dāmām. Viņa savus varoņus saved kopā uz mūžu, savukārt viņš — iedzen kapā.
Abi ir pilnīgi pretstati.
Patiesībā viņus vieno tikai tas, ka trīs vasaras mēnešus viņi dzīvo kaimiņos katrs savā pludmales mājā bez naudas, bet toties ar radošo krīzi.

Līdz kādā pelēkā vakarā viņi noslēdz derības, cerot tādējādi izrauties no rakstniecības rutīnas dūksnāja: Augusts pa vasaru uzrakstīs kaut ko dzīvespriecīgu, savukārt Janvāre uzceps “nākamo dižo amerikāņu romānu”. Viņa vedīs Gustu neīstos randiņos, kas būs kā no romantiskām filmām, bet viņš paņems Janvāri līdzi uz intervijām ar vietējā meža nāves kulta izdzīvojušajiem (cik tipiski). Abi pabeigs savas grāmatas, un neviens nebūs iemīlējies. Kā tad.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Konelijs Maikls

Nosaukums: Melnā kaste

 


Pirms divdesmit gadiem Losandželosas nemieru laikā tika nogalināta jauna žurnāliste. Toreiz vainīgais tā arī netika atrasts. Izmeklējot nesen notikušu slepkavību, Harijs Boss saprot, ka abas lietas ir saistītas – izmantota viena un tā pati pistole.
Tagad ballistiskās ekspertīzes rezultāts apliecina, ka žurnāliste negāja bojā kā nejauša vardarbības upure un ka pret viņu pastrādātais noziegums ir daudz personīgāks.
Boss gluži kā aviokatastrofas izmeklētājs rakņājas pa drupām, lai atrastu tā saucamo melno kasti –vienīgo lietisko pierādījumu, kas palīdzēs salikt visus mozaīkas gabaliņus kopā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Žasintu Lukašs Perešs

Nosaukums: Īsts aktieris

 

Mūsdienu portugāļu rakstnieka Žasintu Lukaša Pireša romāns “Īsts aktieris” ir postmodernisks un ironisks stāsts ar detektīva elementiem par identitāti, mīlestību un zaudējumiem taupības režīma laika Portugālē.
Romāna galvenais varonis Ameriku Abrils ir ne īpaši veiksmīgs aktieris, kas jau ilgāku laiku ir bez darba un savas dienas pavada, auklējot gadu un septiņus mēnešus veco dēlēnu, tiekoties ar mīļāko un dīki vērojot garlaicīgo dzīvi un līdzcilvēkus. To visu viņa iztēle pārvērš galvu reibinošās, kino cienīgās ainās. Tad Ameriku laimīgi iegūst galveno lomu avangarda filmā “Būt par Polu Džamati”, savukārt viņa mīļākā, bagāto un vareno iecienīta prostitūta, tiek atrasta nogalināta. Ameriku kļūst par galveno aizdomās turamo, sieva viņu izmet no dzīvokļa, un seko visai nepatīkamu notikumu virpulis. Cīnoties ar lomu filmā un lomām, ko viņš spēlē reālajā dzīvē – tēvs, mākslinieks, vīrs, mīļākais un meklēšanā izsludināts noziedznieks –, Abrils cenšas noturēt kopā sevi, ģimeni un valsti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ceipe Kārlis

Nosaukums: Čekas šofera atmiņas

 

 

Izdevumā “Čekas šofera atmiņas” ir publicētas komjaunieša, čekas šofera, padomju kaujinieka, galvenā cenzora un mūža nogalē Atmodas kustības atbalstītāja Kārļa Ceipes (1910–1993) atmiņas. Tās sniedz retu iespēju ielūkoties 20. gadsimta traģiskajās norisēs no citas puses.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Derkevica – Pilskunga Jolanta

Nosaukums: Komunikācija [vieta grāmatas nosaukumam]

 

 

Grāmatā atrodami vērtīgi padomi par tādām aktuālām integrētās mārketinga komunikācijas tēmām kā komunikācija, sabiedriskās attiecības, vizuālā, digitālā un krīzes komunikācija, reklāma u.c.

Izdevumā iekļauti arī QR kodi, lai vēl vairāk vērtīgas informācijas lasītāji var iegūt internetā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Dzīvesziņas gadagrāmata 2024

 

 

 

Dzīvesziņas gadagrāmatā 2024. gadam smelies iedvesmu rituāliem un afirmācijām, viedas zināšanas, dziednieku padomus, astroloģiskās prognozes un daudz cita vērtīga katrai dienai. Lai šajā gadagrāmatā apkopotā dažādu meistaru dzīvesziņa palīdz tev tavu dzīvi ritināt grodāk un piepildītāk!

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mūrs Tomass

Nosaukums: Dvēseles tumšās naktis : ceļvedis dzīves pārbaudījumiem

 

 

Dvēseles tumšās naktis rodas no trim pārdzīvojumu veidiem - no dzīves "pārejām", optimālā esības veida traucējumiem (galvenokārt attiecībās) un dzīves "pavērsieniem", kas izraisa emocionālas, mentālas un fiziskas ciešanas. Autors grāmatā sniedz tiešus terapeitiskus ieteikumus un mudina uzskatīt izaicinājumus par iespēju izzināt dvēseles dziļākās vajadzības, rodot dziedināšanu un jaunu izpratni par dzīves jēgu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Svika Nauris

Nosaukums: Cilvēcīga vadība... : jo darbinieki ir cilvēki, nevis resursi

 

 

Grāmata noder gan vadītājiem, gan tiem, kas vadošus amatus neieņem. Nauris Svika kodolīgi un asprātīgi izstāsta būtiskākos patiesas līderības principus un rada iespēju uz vadītājiem paraudzīties no citas perspektīvas. Autors ar lasītājiem sarunājas īsu stāstu formā, padarot nopietno informāciju viegli uztveramu un rotaļīgu. Autors saka: "Turpmākās lappuses paredzētas labākajiem, kuri vēlas kļūt vēl prasmīgāki, gan sasniedzot mērķus, gan arī iemantojot apkārtējo cilvēku cieņu, kas balstīta uz personību, nevis ieņemamo amatu un oficiālo varas statusu".

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas