Jaunākās grāmatas
 

Autors:  Dagnija Dreika

Nosaukums: Villa Majorenhofa

 

Jūrmalas villā “Majorenhofa” dzīvo slavenas ārstu dzimtas atvase Vilfrīda. Viņas vīrs - politiķis, negaidot iet bojā dīvainos apstākļos. Vēstījums par attiecībām šajā ģimenē, mantojumu, vectēva likteni un savādiem notikumiem aizved pagātnē, kura neizbēgami iespaido gan tagadni, gan nākotni. Dažs nezina, ar ko nodarbojas tuvinieki, cits izrādās ne gluži tas, par ko līdz šim uzskatīts. Un līdz nepatikšanām nav tālu. Atklājas, ka var nodzīvot visu mūžu kopā, tik un tā daudz ko nenojaušot, tikai izmeklēšana atvērs acis, kuras nav spējušas saskatīt pat skaidri redzamo.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Margarita Grietēna

Nosaukums: Ne vienmēr runcim krējuma pods jeb Leo un lauvas

 

Leo Murneks ir nostrādājis cirkā 35 gadus, pēdējos 20 par lauvu dresētāju. Guvis labus panākumus un ar savu atrakciju “Zvēru karaļi” apbraukājis pusi pasaules...

Margaritas Grietēnas jaunākais kriminālromāns kā allaž savā viegli ironiskajā stilā paver priekškaru tur, kur vienkāršais cirka skatītājs ielūkoties nevar. Taču, par spīti izteiksmes vieglajam rotaļīgumam, cirkā ne viss ir tik rotaļīgi. Izrādās, arī mākslas pasaulē mēdz būt konkurence, nenovīdība un... slepkavība.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gundega Repše

Nosaukums. Skiču burtnīca. Simts

 

Gundegas Repšes jaunā eseju grāmata sniedz personisku ieskatu aizvadītajā Latvijas simtgades gadā. Rakstnieces dienasgrāmatā tverts laika posms no 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. novembrim.

“Līdzās Latvijas simtgades fanfarām un bagātīgajām svētku reportāžām gribējās saskatīt jubilejas gadu caur viena indivīda pieredzi. Ieraudzīt (vai neieraudzīt) valsti sevī. Žanrs – dokumentāla esejistika.” stāsta Gundega Repše.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors:  Ligita Paegle

Nosaukums: Visas sēdvietas izpirktas: stāsti

 

Ligita Paegle raksta kopš bērnības, bet tā nopietnāk - pēdējos piecus gadus, turklāt tikai un vienīgi ironiskā garā. Pirmā grāmata ir neparasts un interesants ironisko stāstu krājums. Par savu stāstu varoņiem un nevaroņiem, kuru dzīves ikdiena un īpaši notikumi vijas cauri krājumam, pati autore raksta: “Ir tādi personāži, kam pietiek ar vienu stāstu, un ir citi, kas baksta autoram sānos un pieprasa vēl, jo, redz, viņi atkal ir kaut ko sastrādājuši. Tad autoram neatliek nekas cits kā to visu pierakstīt. Un vēl ir tie, kas apvainojušies, jo nav dabūjuši galvenā varoņa titulu. Tā šie tēli brīvi staigā pa krājumu, neparastos veidos risinādami savas parastās problēmas.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dzintra Žuravska

Nosaukums: Kā pa plānu ledu

 

Romāns par cilvēku pārvarētajiem šķēršļiem viņu dzīves laikā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Baiba Zīle

Nosaukums: Rausītis un karma: manas divpadsmit dienu tievēšanas stāsts

 

Baiba Zīle raksta latviski un angliski. Latviešu valodā jau iznākuši viņas romāni “Dzīves simulācija” (ar pseidonīmu Anna Kravicka) un “Melu Meistars”, taču šī grāmata parāda rakstnieces radošo sniegumu pilnīgi jaunā gaismā.

Tas ir neparasts stāsts par divpadsmit dienām svara korekcijas centrā, kuru vēl saistošāku padara mākslinieka Rupucinska atjautīgās ilustrācijas. Grāmata atklāj savdabīgo ekskluzīvās klīnikas ikdienu un iepazīstina ar daudziem interesantiem cilvēkiem, kurus rakstniece sastapusi šajās dienās. Stāsts papildināts ar padomiem, kā zaudēt svaru un mainīt ieradumus, un dažām “garšīgām” tievēšanas receptēm. Lasiet, kā rakstniece tievē, vēro, raksta dienasgrāmatu un cīnās ar Resnuma Dēmonu, un jūs neatstās vienaldzīgus ne asprātīgā formā paustās atziņas, ne grāmatas literārās vērtības!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Maiga Važa

Nosaukums: Pārbaudītā laime

 

Pilsētniece Baiba piekrīt krustmātes Otīlijas ierosinājumam - doties uz laukiem un pieņemt telefonistes darbu, lai iepazītos ar Ojāru Kalnu tā, lai viņš nenojaustu, ka Baiba ir viņu tēvu izvēlētā meitene. Baiba patiesi vēlas iegūt staltā un krietnā Ojāra Kalna mīlestību, turklāt drīz viņai jākļūst arī par pilntiesīgu mantinieci un saimnieci savās tēva mājās. Romantiskie sižeta pavērsieni atklās lasītājam skaistu Latvijas ainavu 20. gadsimta 20.-30. gados, ticamus dzīves stāstus, varoņu savijušos likteņus un kolorītus raksturus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Viesturs Vecgrāvis

Nosaukums: Mani sveicina zvaigznes...: romantiskā pasaules izjūta latviešu dzejā: impresijas un ieskati

 

Saturs: Publicistiskas ievada pārdomas un pozicionēšanās; Romantisma galvenās kategorijas un īss vēsturisks pārskats; Dažas romantisma nacionālās izpausmes; Kas ir latviešu romantisms: ģenēzes vēsturiskais fons; Latviešu romantisma hronoloģija un pirmsākumi kā likumsakarīga paradoksalitāte; “Tautu izglāba dziesmu gars!”: Auseklis kā nacionālā romantisma iedibinātājs; 19. gadsimta 90. gadi: eropeiskā romantisma nokavētais uzbangojums Latvijā ... [u.c.]

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nora Vilmane

Nosaukums: Latvieši Brazīlijā: Vārpas kolonija

 

Vārpas ciems nav pazudis no Brazīlijas kartes arī mūsdienās, lai gan iedzīvotāju skaits tajā ir neliels, vairums (tostarp latviešu pēcteču) runā portugāļu valodā. Taču Vārpas (plašāk - Brazīlijas latviešu) fenomens ir gana saistošs un nozīmīgs Latvijai un latviešiem arī mūsdienās. Tas ļauj miniatūrā paraudzīties uz latviešu izceļošanu gadsimtu gaitā, smago cīņu par izdzīvošanu jaunajās mītnes zemēs, ar laiku iegūtu materiālo labklājību, pārtautošanos, bet ļauj arī pamanīt nelielās saliņas, kurās latviskums par spīti visam ir saglabāts.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:

Nosaukums: Apvērsums: 1934. gada 15. maija notikumi avotos un pētījumos

 

Grāmatā ievietotie dokumenti vēsta par valsts apvērsuma cēloņiem, sagatavošanu, norisi un tiešajām sekām jeb autoritārās iekārtas sākuma posmu, ieskaitot izmaiņas visos valsts pārvaldes iekārtas līmeņos. Avotu krājumā kopumā ievietoti 286 dokumenti, kuri vispilnīgāk reprezentē autoritārā apvērsuma cēloņus, sagatavošanu, norisi un tiešās sekas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dina Džeferisa

Nosaukums: Safīra atraitne

 

Ceilona, 1935. gads. Veiksmīga dārgakmeņu tirgotāja meitas Luīzas Rīvas un viņas vīra Eliota, šarmanta biznesmeņa, laulība šķiet nevainojama. Viņiem ir viss, taču nav bērna, pēc kura abi ļoti ilgojas. Kamēr Luīza cenšas pārvarēt zaudējuma sāpes pēc vairākām neveiksmīgām grūtniecībām, Eliots arvien biežāk laiku pavada netālajā kanēļa plantācijā. Kad viņš negaidīti aiziet bojā, Luīzai vienai nākas šķetināt vīra noslēpumu. Vairākkārt apmeklējot plantāciju, Luīza ieskatās tās īpašniekā Leo, skarbā, bet labestīgā vīrietī. Kad atklājas Eliota rīcības patiesie iemesli, Luīzai ir tikai viens cilvēks, pie kura vērsties, - Leo. Vai pēc laulības, kas balstījusies uz meliem, var iemācīties mīlēt no jauna?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bernārs Miņjē

Nosaukums: Aplī

 

Nakts. Spoži apgaismotā baseinā peld lelles. Visā mājā deg gaisma, skan Mālera mūzika, un vannā zem ūdens atrodas nama saimniece – elitārās Marsakas koledžas pasniedzēja Klēra Dimāra. Par slepkavību uz karstām pēdām tiek arestēts Igo, viens no Klēras studentiem, puisis, ar kuru viņai ir bijušas tuvas attiecības.

Taču slavenais izmeklētājs Martēns Servazs, kurš uzņemas šo lietu pēc Igo mātes Mariannas lūguma, ir pārliecināts: pasaulē ir tikai viens cilvēks, kurš spētu izdarīt ko līdzīgu. Un tas ir psihopāts Juliāns Irtmans, aukstasinīgs un nežēlīgs noziedznieks, kurš pirms pusotra gada izbēdzis no īpaši stingra režīma psihiatriskās slimnīcas.

Slepkavas medības izvēršas nežēlīgā spēlē, kurā ir daudz vairāk spēlētāju, nekā sākumā licies..

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Samanta Dauninga

Nosaukums: Mana jaukā sieva

 

Mūsu mīlasstāsts ir vienkāršs. Es apprecējos ar lielisku sievieti. Mums piedzima bērni. Mēs atklājām viens otram savus lielākos sapņus un tumšākos noslēpumus... Un tad mums kļuva garlaicīgi. Mēs izskatāmies pēc normāla pāra. Mēs varētu būt tavi kaimiņi, tavu bērnu draugu vecāki, tavi paziņas, ar kuriem ik pa laikam doties vakariņās. Mums visiem ir kāds noslēpums, kā noturēt laulībā kaislības dzirksti. Mūsu noslēpums ir slepkavība.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Džozefs Fainders

Nosaukums: Tiesnese

 

Džuliana Broudija, Masačūsetsas Augstākās tiesas tiesnese, vienmēr ir klausījusi likumiem. Viņa nekad nepārsniedz braukšanas ātrumu, nekad nezaudē savaldīšanos un vienmēr spriež taisnīgu tiesu. Džuliana zina, ka pat vismazākais solis sāņus var izjaukt viņas ambiciozos karjeras plānus. Viņa ir ļāvusies kārdinājumam tikai vienu reizi, pēc konferences citā pilsētā pavadot nakti ar pievilcīgu svešinieku. Tam bija jābūt nenozīmīgam sakaram, kas nekad vairs neatkārtosies...Tomēr, kad šis svešais vīrietis piepeši parādās Džulianas vadītajā tiesas prāvā, viņa saprot, ka ir iegāzta. Pirmo reizi mūžā viņa atrodas dilemmas priekšā – pieņemt taisnīgu lēmumu vai arī visu atlikušo mūžu sadzīvot ar netīru sirdsapziņu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Indriķis Latvietis

Nosaukums: Nauda. Bailes 3

 

“Visa ļaunuma sakne ir mantas kārība; dažs labs, tiekdamies pēc tās, ir nomaldījies no ticības un pats sev nodarījis daudz sāpju,” – jaunā romāna moto šoreiz ir ņemts no svētajiem rakstiem, Pāvila vēstules Timotejam. Reizē ar „Spāru” pirtī un viesu namā „Mājiņas” notikušo nozīmīgu ļaužu pilnīgi izdomāto sarunu ierakstiem romāns „Nauda” sola vēl neticamākus un Latvijas valstij vēl draudošākus notikumus. Valsts ienākumu dienesta ģenerāldirektores rokās beidzot nonākusi tik ilgi vāktā kompromata mapīte, bet tabletes zāļu trauciņā jau ir nomainītas, un viņai neviens vairs nevar palīdzēt. Tāpat neviens vairs nespēj palīdzēt arī lepnās Mežaparka mājas īpašniekam, kura nekustīgo ķermeni nezināmi ļaudis aiznes profesionāla zagļa acu priekšā. Bet kurš palīdzēs eirosekretāram un Eiropas Komitejas viceprezidentam, kurš pazaudējis savu nelegālo dārgumu? Vai tas būs krievu baņķieris un viņa uzdevumus pildošais Ekonomikas policijas izmeklētājs? Vai varbūt tik ļoti nepieciešamā palīdzība nāks no bijušā Korupcijas apkarošanas biroja darbinieka un atstādinātā Centrālās bankas prezidenta? Taču katram no viņiem ir pašam savas vajadzības. Lai atstādinātais bankas prezidents īstenotu savu lielo plānu, viņam nepieciešams gan atdabūt miljonus no uzņēmēja ar iesauku “Kvadrāts”, gan vienoties ar bankas “Cita dēle” laimīgo ieguvēju un kādu Šveices advokātu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ingmārs Jurisons

Nosaukums: Dukuri

 

Tas varēja būt stāsts par sportistiem Dukuriem – par bijušo bobslejistu un skeletona aizsācēju Latvijā ? Daini Dukuru, par pasaules līmeņa skeletonistiem Tomasu un Martinu Dukuriem, kuri priecē ar medaļām un panākumiem jau vairāk nekā desmit gadus. Tā varēja būt grāmata ar statistikas datiem un rezultātu analīzi. Taču stāsts nav tikai par sportu, jo Dukuri ir arī ģimene. Stipra un tāda, kurai gribētos līdzināties. Ledus karaļi dzīvē izrādās daudzpusīgi un avantūristiski, un viņu ceļš līdz skeletonam nav bijis viegls ? kā kāpiens kalnā. Ar kalnu Dukuriem ir īpašas attiecības – viņi ir daļa arī no Latvijas un Siguldas vēstures, kur Gaujas senlejā ir tapusi Siguldas bobsleja trase, kas kaldinājusi vairākus čempionus. Un tas vienmēr ir trases vai ambīciju kalns, kas mūsu ledus karaļiem dāvājis medaļas un panākumus arī citās valstīs.

Stāstu par Dukuru ģimenes piedzīvojumiem, kas noris vienlaikus ar spilgtākajiem notikumiem Latvijas vēstures lapaspusēs, veidojis “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons. Grāmatā ir plašs fotogrāfiju klāsts – no Dukuru bērnības līdz aktuālākajām uzvarām Pasaules kausā, kā arī ģimenes koks, kura saknes sniedzas līdz pat 18. gadsimtam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Egils Lukjanskis

Nosaukums: Kliedziens no debesīm. Betelgeizes gaisma.

 

Iznācis Egila Lukjanska romāns divās grāmatās “Kliedziens no debesīm”. 1. grāmata “Betelgeizes gaisma”.

Pirmā pasaules kara ellē ģenerālis Jānis Krišlauks satiek mūža mīlestību Ievu. Kaisles pilna nakts aizsāk dzimtas sāgu. Brālis karo pret brāli, sieva nodod sava bērna tēvu, meitene zaudē mīļoto, ticību dzīvei un izvēlas nocietināties, lai bēgtu no sāpēm...

Vai ir taisnīgi izpildīt nāvessodu saviem cīņu biedriem, ja viņi rīkojušies zemiski? Vai ir vismaz kaut kas svēts un neskarts, pie kā rast patvērumu, kad karš būs beidzies? Un vai mājās gaida vien sagrauti sapņi?...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Egils Lukjanskis

Nosaukums: Kliedziens no debesīm. Asaras debesīs.

 

Iznācis Egila Lukjanska romāns divās grāmatās “Kliedziens no debesīm”. 2. grāmata “Asaras debesīs”.

Māksliniekam Jānim Vanagam uzdod uzgleznot Pirmā pasaules kara karavīra Jāņa Krišlauka portretu. Krišlauks bijis ārkārtīgi līdzīgs Vanagam, un tas aizsāk Vanaga meklējumus savai patiesajai identitātei (Krišlauks vēlāk izrādās viņa vectēvs). Šī saikne savieno 90. gadus, mazdēla laiku, un Pirmā pasaules kara un pēckara gadus – sižets lec no viena laika uz otru organiski, kopā veidojot vienotu dzimtas stāstu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mets Heigs

Nosaukums: Piezīmes par nervozu planētu

 

Mierīgs, laimīgs, sveiks un vesels. Vai 21. gadsimta satīklotais cilvēks tāds var būtu Pasaule jauc mums prātu. Stress un trauksme pieaug. Informatīvā telpa rosina uztraukties par pilnīgi visu - sākot ar pasaules politiku un beidzot ar slavenību pēcpusēm. Mēs nepārtraukti komunicējam, taču jūtamies arvien vientuļāki. Vairākus gadus cietis no trauksmes, Mets Heigs sāka pētīt sakarības starp savām izjūtām un apkārtējo pasauli. Autors atklāj, kā pasaule pārņem mūsu prātu un kā varam sevi rehumanizēt šajā trauksmes laikmetā. Viņš piedāvā pārbaudītus risinājumus par to, kā sakārtot attiecības ar miegu, veselību, lielveikaliem, viedtelefoniem, sociālajiem medijiem, atkarībām un to, kā satīklotajam pasaules pilsonim vispār dzīvot. Grāmata ir iedvesmas avots kvalitatīvākai laika pavadīšanai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Sonja Heisa

Nosaukums: Rimini

 

Sonja Heisa, dzimusi 1976. gadā, beigusi Minhenes Televīzijas un kino augstskolu. Viņas pirmā kinofilma "Hotel Very Welcome" pirmo reizi tika izrādīta kinofestivālā "Berlinale 2007", saņēma vairākas balvas un pēc tam apceļoja vairākus kinofestivālus dažādās pasaules malās. Viņas otrā filma "Hedi Schneider steckt fest" tika nominēta Vācijas kino balvai kategorijā "Labākais scenārijs", ieguva balvu kategorijā "Labākā galvenās lomas aktrise". Sonja Heisa ir bijusi "Villa Aurora" stipendiāte. 2011. gadā apgāds "Berlin Verlag" izdeva viņas stāstu krājumu "Das Glück geht aus", kas izpelnījās lielu ievērību. "Rimini" ir Sonjas Heisas pirmais romāns, to slavēja kritiķi, un tas iekļuva žurnāla "Spiegel" visvairāk pirkto grāmatu sarakstā. Hanss ir advokāts, veiksmīgs un bagāts. Taču piepeši viņu atkal pārņem neizskaidrojamās dusmas, kuras viņu reizēm bija piemeklējušas bērnībā un kuras viņš laimīgā kārtā jau bija aizmirsis. Hansa laulībā nu rodas viena problēma pēc otras. Hanss meklē palīdzību pie psihoanalītiķes dr. Mandeles-Minkikas, taču šie seansi nevis palīdz risināt daudzās problēmas, bet rada vēl jaunas — Hanss ārstē iemīlas. Hansa māsai Mašai ir 39 gadi, kad viņa beidzot izlemj laist pasaulē bērnu. Taču esošais draugs Mašai piepeši sācis neciešami krist uz nerviem. Maša paniskās bailēs no skrejošā laika meklē jaunu partneri, taču visi mēģinājumi nākamā bērna tēvu atrast gultā ir lemti neveiksmei. Aleksandrs un Barbara, brāļa un māsas vecāki, ir puslīdz laimīgi precējušies vairāk nekā četrdesmit gadu un nu, sasnieguši pensijas vecumu, ir spiesti pielāgoties pavisam atšķirīgai ikdienai. Aleksandrs burtiski visur seko sievai pa pēdām, jo jūtas vientuļš pat tad, ja sieva iegājusi otrā istabā. Barbara izmanto katru iespēju, lai bēgtu prom no mājām. Šādai kopdzīvei neglābjami pienāk negaidīts gals…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kolīna Hūvere

Nosaukums: Veritija

 

Louena Ešlija atrodas uz finansiālā sabrukuma robežas, kad viņai tiek izteikts ļoti vilinošs darba piedāvājums. Slavenās rakstnieces Veritijas Krofordas vīrs Džeremijs nolīgst Ešliju, lai pabeigtu ļoti veiksmīgo romānu sēriju, ko pati autore nav varējusi izdarīt, jo pēc autokatastrofas vairs nespēj kustēties un runāt. Meklējot materiālus romānam, Ešlija ierodas greznajā Krofordu lauku mājā. Tur viņa atrod nepabeigto Veritijas autobiogrāfiju, kurā atklāti satricinoši noslēpumi…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nele Noihausa

Nosaukums. Mežā

 

Nakts vidū mežā pie Rupertshainas aizdegas dzīvojamais treilers. Krāsmatās tiek atrasts bojāgājušais. Olivers un Pia izmeklē ļaunprātīgu dedzināšanu. Drīz pēc tam kādā pansijā tiek atrasta mirusi veca sieviete. Olivers ir satriekts, jo pazinis šo sievieti jau kopš savas bērnības. Izmeklēšanas gaitā atklājas saikne ar seniem notikumiem, kas risinājušies 1972. gada vasarā. Toreiz bez pēdām pazuda desmitgadīgais Arturs, Olivera labākais draugs, bet izmeklēšanā nekas tā arī netika atklāts. Olivers un Pia ķeras pie lietas atkārtoti, cenšoties pārvarēt apkaimes iedzīvotāju neuzticēšanos un nevēlēšanos cilāt senas atmiņas...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Matiass Edvardsons

Nosaukums: Gandrīz normāla ģimene

 

Katra slepkavības lieta sākas ar aizdomās turamo. Un ja nu tiesas priekšā jāstājas tavai meitai? Vai tu ticēsi viņai vai apsūdzības pierādījumiem? Ādams ir pārliecināts, ka ne visi jautājumi ir atbildēti. Ulrika uzskata, ka meitene kaut ko slēpj, bet Stella apzinās, ka nevienam nav pat vismazākās nojausmas, uz ko viņa ir spējīga... Patiesība satricinās Sandelu ģimeni, liekot arī lasītājam uzdot jautājumu - cik tālu tu ietu, lai pasagātu savu bērnu?! Romāns patiks bestselleru “Mikimoto pērles” un “Sieviete logā” faniem! Tulkojusi Dace Andžāne. Māksliniece Nataļja Kugajevska. Par autoru Zviedru rakstnieks un skolotājs no Trelleborgas. Sarakstījis vairākus romānus pieaugušajiem un jauniešiem, kā arī grāmatu bērniem. "Gandrīz normāla ģimene" iznāca 2018. gadā, neticami īsā laikā kļūstot par vienu no populārākajiem zviedru romāniem. Tā tulkošanas tiesības pārdotas jau vairāk nekā trīsdesmit valstīm, un Zviedrijā pārdoti vairāk nekā 100 000 grāmatas eksemplāru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Tommi Kinnunens

Nosaukums: Četru ceļu krustojums

 

Romāns ir somu rakstnieka T. Kinnunena apžilbinoši spožā un veiksmīgā debija. Kopš iznākšanas romāns ticis izdots vairāk nekā 20 valstīs, saņēmis dažādus apbalvojumus (Somijas Grāmatu tirgotāju asociācijas balva, Bonnier gada labākās grāmatas balva un citas), pēc tā motīviem radīta opera un teātra izrādes. Romāna vēstījumu veido četri stāsti, kuru centrā ir sabiedrības normām spītējošā akušiere Marija, viņas meita fotogrāfe Lahja, kas gribētu pareizu dzīvi, Lahjas vīrs, sava laika izpratnē pilnīgi nepareizais galdnieks Onni un Lahjas vedekla Kārina. Personāži ir daudzslāņaini, katrs ar saviem noslēpumiem un identitātes mokām, cilvēku attiecības ir saspringtas līdz baltkvēlei.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Vladimirs Tarasovs

Nosaukums: Dzīves tehnoloģija

 

Vladimirs Tarasovs ir slavens sociāltehnologs, biznesa treneris un menedžmenta jaunā virziena — pārvaldības cīņas māksla — pamatlicējs. Viņš ir pirmās biznesa skolas — Tallinas Menedžeru skolas (dibināta 1984. gadā) — vadītājs. Tarasovs ir autors vadītāju un speciālistu vērtēšanas tehnoloģijām, kā arī desmitiem lietišķo spēļu un treniņu, kas ieguvuši lielu popularitāti. Viņa grāmatas par menedžmentu ir izdotas visā pasaulē.

“Vladimirs Tarasovs ir oriģināls un spožs menedžmenta domātājs un skolotājs pēcpadomju telpā. Man bija iespēja satikt un piedalīties autora vadītās nodarbībās jau vairāk nekā pirms 20 gadiem. Kopš tā laika kāri lasu visas viņa grāmatas un vienmēr atgriežos pie “Dzīves tehnoloģijas” — gadu tūkstošu kara un valsts austrumu gudrības, un rietumu pārvaldes funkcionālisma eksaktas un pragmatiskas, tēlainas un filozofiskas sintēzes. Tajā ir ko lasīt un pārlasīt katru dienu, kā katram savs ceļš ejams uz mērķi, kas lielāks par dzīvi. Domu raisītājs un vieduma avots. Prieks, ka tagad varam lasīt to latviski. Izbaudiet!” (Ģirts Rungainis, uzņēmējs)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ričards Dž. Deividsons

Nosaukums: Smadzeņu emocionālā dzīve

 

Grāmatas centrā ir autora doma par to, ka saistībā ar smadzeņu emocionālo dzīvi ikvienam cilvēkam ir raksturīgs savs emocionālais stils, tas ir, konsekventa reakcija uz dzīves notikumiem. Lasītājam tiek dota iespēja atklāt un izvērtēt savu stilu, uzzināt, kā tas ietekmē veselību, kā arī apgūt vingrinājumus, kas palīdz to mainīt.

Darbs sarakstīts formā, kas ļauj jaunās atziņas uztvert gan lasītājam ar priekšzināšanām neirobioloģijā, gan bez tām. Tas piemērots jebkuram, kam interesē sava un līdzcilvēku uzvedība. Psihologi, pedagogi, vecāki, mediķi, vadošie darbinieki un daudzu citu grupu pārstāvji grāmatā atradīs atbildes uz jautājumiem, ar kuriem tie saskaras arī īpaši savas jomas ietvaros.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sarmīte Strautiņa

Nosaukums. Avenes

 

Saturs: Avenes; Aveņu šķirnes; Aveņu bioloģija; Aveņu augšanu ietekmējošie apstākļi; Citas audzēšanas tehnoloģijas; Jaunas aveņu audzēšanas tehnoloģijas; Ražas vākšana un saglabāšana;  Aveņu pavairošana; Slimības un kaitēkļi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bils Plotkins

Nosaukums: Dvēseles mākslas

 

Dzīļu psihologs B. Plotkins jau gandrīz 40 gadus vada ceļojumus uz neskartām vietām dabā. Šīs vietas ir ne vien ārējas, bet arī iekšējas – ikviena cilvēka dvēseles pirmatnējie dziļumi. Nokāpšanu tajos viņš dēvē par “soulcraft” jeb dvēseles mākslām. Šī grāmata ir mūsdienīga "nokāpšanas rokasgrāmata". Teorētisku pārspriedumu vietā grāmata sniedz praktiskas norādes, kā apgūt mūs mainošus vingrinājumus un prakses. Autors ir viens no labākajiem pavadoņiem biedējošajā un skaistajā cilvēktapšanas jeb iniciācijas ceļā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Gevins Rīds

Nosaukums: Disleksija agrīnā vecumā

 

Disleksijas agrīnā identificēšana un iejaukšanās ir būtiska un var mazināt vai pat novērst disleksijas nodarīto kaitējumu turpmākajās izglītības stadijās. Šī grāmata piedāvā ieskatu zinātniskos pētījumos, kā arī sniedz praktiskus ieteikumus skolotājiem, kas strādā pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās, kā radīt un pielāgot mācību vidi, lai tā būtu piemērota bērniem ar disleksiju. Grāmatā ir aplūkoti mācību līdzekļi un materiāli, kas ir paredzēti lasīšanas, pareizrakstības, rēķināšanas, valodas prasmju, sociālās un emocionālās attīstības un problēmu risināšanas prasmju apguvei.

Gevins Rīds ir konsultants, psihologs un profesors ar starptautisku pieredzi. Viņš ir Helēnas  rkelas Disleksijas centra vēstnieks Apvienotajā Karalistē un dzīvo Edinburgā un Vankūverā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Sandra Švarca

Nosaukums: Klusumu meklējot

 

Grāmata par ļaunumu un tā iemesliem, par to, cik svarīgs ir katrs mūsu solis, vārds, rīcība. Autore ir ne tikai centusies iedziļināties noziegumu aprakstā, bet arī meklējusi tā saknes, piedāvājot atminēt mīklu – kurš tad ir vainīgais? Kad izmeklēšanas grupa no Rīgas ierodas attālajā novada centrā Pulkažos, atklājas, ka tur pazudušas vairākas sievietes. Ir veseli pieci aizdomās turamie, un visi – ciemā labi pazīstami un godājami vīri. Kurš no viņiem ir maniaks, kas meklē klusumu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Guna Roze

Nosaukums: Sadursme

 

Guna Roze prozas darbam "Sadursme" ir izvēlējusies savdabīgu formu - tas ir romāns, kuru veido cits citu papildinoši deviņi stāsti. Darbība notiek vienā dienā, taču katrai konkrētās dienas epizodei ir sava attiecību priekšvēsture. Romāna varoņi, pakļaudamies impulsīvām iegribām, pat neiedomājas, ka viņu rīcība var izraisīt tālejošas sekas, kas ne tikai atsauksies uz līdzcilvēku dzīvi, bet būtiski ietekmēs viņu turpmāko likteni. Guna Roze ar prasmīgi izraudzītām detaļām, lieki nemoralizējot, precīzi atsedz mūsdienu Latvijas ikdienu, cilvēku savstarpējās attiecības un tās vērtības, kas viņiem ir svarīgas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Sandra Švarca

Nosaukums. Gliemezis uz rīta takas

 

Dzīvē bieži vien viss ir savstarpēji saistīts. Arī romāna galveno varoņu dzīve cieši savijusies – gan Andreja, kurš dēkas dēļ zaudējis mīļoto sievu un dēlu, gan Kārļa, kurš sagandējis dzīvi jaunības maksimālismā labprātīgi piesakoties dienestam Afganistānā, gan populārās dziedātājas Alises liktenis, kura iepazīstas ar narkomāni Liju un uzņemas rūpes par viņas bērnu. Mīlestība, kaislība, nodevība, vilšanās, piedošana, sapņi un cerība ir visu romānā iesaistīto varoņu pavadoņi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Uldis Berķis

Nosaukums: Mīlestības saldais lāsts

 

Stāsts

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Kā pliks pa nātrēm

 

Rakstnieks Arnolds Auziņš grāmatā “Kā pliks pa nātrēm” dalās ar spilgtākajiem, humorīgākajiem notikumiem no savas dzīves un ir pateicīgs liktenim, ka ir bijusi laime satikties un iepazīties ar daudziem interesantiem cilvēkiem, ievērojamām personībām. Viņš visu mūžu ir rakstījis dienasgrāmatu, jo tā kā reiz palīdz atsaukt atmiņā notikumus pirms vairāk nekā pusgadsimta.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Diāna Čemberlena

Nosaukums: Vijolniece

 

Railija Makfērsone visu mūžu ir ticējusi, ka viņas vecākā māsa Līza – skaistā un talantīgā vijolniece – pusaudzes gados mīklainos apstākļos gājusi bojā. Šis notikums lielā mērā ietekmējis Railijas dzīvi, kurā vienmēr klātesoša ir apziņa par zaudēto māsu. Tagad, kad miris tēvs, kārtodama ģimenes mājas arhīvu un tēva kolekcijas, divdesmit gadus pēc traģēdijas Railija atrod pierādījumus tam, ka māsa joprojām ir dzīva... Rodas neskaitāmi jautājumi. Kā tas ir iespējams? Vai tēvs to zināja? Un, pats galvenais, kas ir noticis ar Līzu? Railijas jaunie atklājumi liek apšaubīt visu, ko viņa zina par savu ģimeni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Līza Džūela

Nosaukums: Zelta meitene

 

Elija bija lieliska zelta meitene. Priekšā vēl visa dzīve, bet tad vienā mirklī viss spēji mainījās. Elijas vairs nebija. Tagad ir pagājuši desmit gadi kopš Elijas nozušanas. Tikai māte Lorela tā arī nav atteikusies no cerības viņu atrast. Vienā dienā Lorela iepazīstas ar apburošu un harizmātisku svešinieku vārdā Floids. Jau drīz abi saprot, ka viņiem varētu būt kopīga nākotne. Tikšanās ar Floida deviņus gadus veco nevaldāmo un skaisto meitu Popiju izrādās tikpat elpu aizraujoša kā iepazīšanās ar Floidu. Popija ļoti līdzinās viņas pazudušajai meitai Elijai, kad viņa bija šajā vecumā. Kā tas var būt? Kurš vēl glabā kādus noslēpumus?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Endrū Meins

Nosaukums: Naturālists

 

Biodatorikas profesoram Teo Krejam piemīt apbrīnojamas spējas saskatīt likumsakarības tur, kur citi redz tikai haosu. Kad mīklainos apstākļos tiek noslepkavota Kreja bijusī studente un viņš kļūst par vienu no aizdomās turamajiem, profesors sāk pētīt nozieguma detaļas. Viņa atklājumi ir satraucoši, un tie ir klajā pretrunā ar policijas versiju. Riskējot ar savu dzīvību, Teo Krejs sāk dzīt pēdas slepkavam, kurš, pēc likumsargu domām, nemaz neeksistē.

Endrū Meins, profesionāls iluzionists, spoži debitējis literatūrā un jau atzīts par vienu no labākajiem neatkarīgajiem britu rakstniekiem. Savos romānos viņš gluži kā triku meistars lasītāja priekšā savērpj stāstu, no kura atrauties nav iespējams. Naturālists ir ārkārtīgi interesants romāns, kurā spoži parādīts, kā ģeniāls zinātnieks atmasko ļaunumu, kas citiem izskatās pēc nejaušības.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Čerila Rīsa-Praisa

Nosaukums: Mēmais noslēpums

 

Nelielu velsiešu ciematu pāršalc baisa ziņa - divas pusaudžu meitenes pazudušas. Viena no viņām vēlāk tiek atrasta mirusi, bet Gvena smagi ievainota un zaudējusi atmiņu.

30 gadus vēlāk Gvena, izvedot suni pastaigā, pazūd. Viņa tiek atrasta turpat, kur toreiz pirms 30 gadiem. Pēc galvas traumas Gvena sāk atcerēties pagātnes notikumus. Ne visu uzreiz, bet pa detaļām, fragmentiem. Atmiņas atgriešanās liek policijai vēlreiz atvērt toreiz neatrisināto nozieguma lietu, lai rekonstruētu detaļas, kas galu galā noved pie visdažādākajiem notikumiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Irēna Nemirovska

Nosaukums: Franču svīta

 

“Franču svīta” ir plaša vēriena panorāmisks darbs, kas kaut kādā ziņā atgādina “Vējiem līdzi” un dīvainā kārtā sasaucas ar pašas autores likteni. Gribētos sacīt, ka šī grāmata ir par cilvēka dabu un tās izpausmēm lielu pārmaiņu laikos — tās ne vienmēr ir tādas, kādām tām vajadzētu būt. Mīlestība uzplaukst ne tur, kur tā gaidīta, izdevīgums liek aizmirst sakāves rūgtumu, divkosība dzen bārstīt skaļus vārdus, slepus doties pie uzvarētāja un nosūdzēt, taču šodienas uzvarētāji rīt būs zaudētāji, lai gan vēl to nezina. Tas viss mums šķiet ļoti pazīstams, jo ir piedzīvots. Un ir skaidrs, ka autore runā par savu pieredzi. Lai gan atrisinājumu Irēna Nemirovska nedod, nojauta norāda, kāds tas būs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Franks Tljē

Nosaukums: Sapņot

 

Stāsts par kādu bīstamu izmeklēšanu: noziedznieks nolaupījis jau trīs bērnus. Nav zināms, kur viņi atrodas un ko briesmonis plāno ar viņiem darīt. Policija pieaicinājusi talkā slavenu psiholoģi Abigeilu, jo viņai līdz šim izdevies atrisināt pat šķietami bezcerīgas lietas. Taču Abigeilas dzīvi apgrūtina slimība – narkolepsija. Tā reizēm traucē saprast, vai notiekošais ir sapnis vai īstenība, padarot Abigeilas dzīvi par cīņu – ar slimību, ar sapņiem, ar intuīciju un iedomām. Kas no Abigeilas sacītā ir patiess, bet kas – nosapņots? Cik lielā mērā sapņi ir saistīti ar realitāti? Policijas izmeklētāji paļaujas uz Abigeilas prasmēm, jo pašlaik tā ir vienīgā iespēja izskaitļot nolaupītāju. Un tad pienāk brīdis, kad Abigeila vairs neuzticas pati sev, neuzticas savam nomoda prātam – un sapņiem vēl jo mazāk. Uz ko tagad lai paļaujas pazudušie bērni un viņu vecāki, kā atrast nolaupītāju un uzminēt viņa plānus? Abigeilai ir dažas idejas, ja vien tās radušās nomoda prātā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rozija Volša

Nosaukums: Vīrietis, kurš nepiezvanīja

 

Sāra sastop Ediju, pavada ar viņu kopā septiņas brīnišķīgas dienas un ir neglābjami iemīlējusies. Turklāt jūtas ir abpusējas. Šķiet, arī Edijs bija gaidījis tieši Sāru. Kad viņš dodas sen ieplānotā ceļojumā un apsola piezvanīt no lidostas, nav iemesla viņam neticēt. Tomēr Edijs nepiezvana. Draugi iesaka par viņu aizmirst, bet Sāra to nespēj. Viņa ir pārliecināta, ka kaut kas ir atgadījies. Aizrit minūtes, dienas un nedēļas, līdz Sāra uzzina, ka viņai bijusi taisnība un ka Edija pazušanai tik tiešām ir iemesls - kāds noslēpums, kuru abi nebija izrunājuši.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Seleste NG

Nosaukums: Izkaisītās dzirksteles

 

Šeikerhaitsa ir vieta, kur it viss tiek rūpīgi plānots un uzraudzīts — sākot ar zāliena garumu un beidzot ar mājas krāsu. Elena Ričardsone šeit dzīvo jau kopš dzimšanas, un viņai nav ne mazāko šaubu, ka tieši noteikumi ir laimīgas un veiksmīgas dzīves pamatā, un viņa nespēj iedomāties, ka kāds varētu domāt citādāk. Taču tad Šeikerhaitsā ierodas māksliniece Mija Vorena ar savu pusaugu meitu Pērlu, kuras savos uzskatos ir daudz brīvākas un kuras, šķiet, dzīvo pašas pēc saviem noteikumiem.

Kad pie ugunsdzēsības depo tiek atrasts pamests zīdainis, sākas dramatiska cīņa par meitenītes aizbildniecību. Pilsētiņas iedzīvotāji sadalās divās daļās — vieni uzskata, ka aizbildniecība pienākas jaunajai ģimenei, bet citi ir pārliecināti, ka tā jāatdod bioloģiskajai mātei. Pretējās domās ir arī Elena un Mija, un drīz vien Elena saprot, ka Mija glabā kādu noslēpumu, un, lai to atklātu, Elena ir gatava izmantot visus iespējamos līdzekļus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zigfrīds Lencs

Nosaukums: Pārbēdzējs

 

Kādu dienu, sešus gadus pēc kara notikumiem, atmiņas panāk Valteru Prosku. Proska, vācu armijas kareivis, pēdējā kara vasarā nokļūst nelielā vienībā, kas uzrauga dzelzceļa līniju, lai partizāni Pripjatas purvos neuzspridzinātu vilcienus. Stāsts par viņa pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. Purvā visbīstamākie izrādās ir neizturamais karstums, niknie odu uzbrukumi un partizāni. Komandiera dotās pavēles kļūst arvien pazemojošākas un bezjēdzīgākas. Kareivji mēģina ierauties sevī, rast nodarbi: kāds mēģina noķert milzīgo, bet viltīgo līdaku, kādam ir vista, kurai mācīt trikus, kāds nodevies apcerei par nāvi un ārprātu, kāds mīļuprāt vienmēr gatavs gādāt apmetnei malku. Stāsts ir par kara bezjēdzību, par nesajukšanu prātā, par ilgām pēc cilvēcības, mīlestības un dzīves. Proska pārbēg ienaidnieka pusē, bet kas gan īstenībā ir ienaidnieks, dzimtene un pienākums, visa pamatā ir vēlme rīkoties un izdzīvot. Savā ziņā romāns savijas ar autora biogrāfiju, jo abi — gan kareivis Proska, gan Lencs — ir dzimuši Likā, abi kara pēdējos mēnešos dezertē un nokļūst ienaidnieka gūstā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Jāns Ēriks Fjells

Nosaukums: Ziņotājs

 

Ņujorka, 1960. gads. Vincents Džordāno tiek uzņemts Lokatelli mafijas ģimenē un saņem savu ugunskristību uzdevumu: viņam jānonāvē kāds ziņotājs. Fredrikstade Norvēģija, mūsdienas. Tiek nogalināts lielas firmas īpašnieks. Ir pamats domāt, ka slepkavībai bijuši ekonomiski motīvi. Lai vadītu šīs lietas izmeklēšanu, no Oslo ierodas Antons Breke, Smago noziegumu nodaļas vecākais inspektors, skarbs, bet gudrs izmeklētājs, kuram ir arī kāda slepena aizraušanās – pokerspēle. Kopā ar dedzīgo policijas akadēmijas studentu Magnusu Torpu abiem nāksies pētīt senākus un ne tik senus notikumus un šķetināt daudzus pavedienus, pirms izdosies tuvoties šī sarežģītā nozieguma atrisinājumam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Igors Šuvajevs

Nosaukums: Rūpēs par dvēseli

 

Cik lielā mērā Kanta filosofija iestrādāta latviešu kultūrā? Kā tajā atbalsojas Lutera un Ļeņina veikums? Vai latviešiem ir raksturīga bēgšana no brīvības un ļaušanās sajūsmai par karu? Kas aizmirsts, un kā notiek pašapstulbināšanās? Kā iespējama apgaismība, un vai tiešām filosofija ir Eiropas liktenis? Tie ir daži jautājumi, kuru risinājums rodams Igora Šuvajeva grāmatā “Rūpēs par dvēseli”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Igors Šuvajevs

Nosaukums: Individuālpsiholoģija Latvijā

 

2012.gadā filosofs, psiholoģijas un psihoanalīzes vēstures pētnieks Dr.phil.Igors Šuvajevs ar darbu "Psihoanalīzes pēdas Latvijā" aizsāka apkopojumu ciklu, kas veltīts dzīļu psiholoģijai Latvijā.

Šī ir otrā grāmata minētajā ciklā, tajā atsegta indivuduālpsiholoģijas specifika, tās attīstības gaita kopumā un šā virziena atbalsis un ietekme mūsu valstī. Starpkaru periodā interese par individuālpsiholoģiju Latvijā bija liela, vietējo interesentu darbība - aktīva un Rīgā samērā bieži viesojās, lekcijas lasīja, seminārus vadīja un priekšlasījumus noturēja, kā arī konsultēja atzinību guvuši individuālpsiholoģijas pārstāvji no Vācijas un Austrijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lilita Zemīte

Nosaukums: Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas

 

Apgādā "Lasītava" ir iznācis profesores Lilitas Zemītes rakstu krājums „Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas". Rakstu krājums "Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas" ir rezultāts vēstures doktores, asociētās profesores L. Zemītes darbam vairāk nekā 20 gadu garumā Latvijas Universitātes Rietumeiropas un Amerikas Jauno un jaunāko laiku vēstures katedrā. Rakstu krājums ir tapis, pētot jauno laiku vēstures starptautisko attiecību un militāro konfliktu aspektus, ASV vēstures problēmas, kā arī Rietumeiropas iekšpolitiskās un sociālās vēstures aspektus. Latvijas Universitātes asociētais profesors, vēstures doktors Jānis Taurēns par grāmatu: "Bija patiess prieks strādāt ar manas mentores un kolēģes akadēmiskajā pasaulē profesores Lilitas Zemītes grāmatu, kas ir spilgti uzrakstīta. Laikā, kad visu planētu pārpludina mērķtiecīgi izplatītas šaubas par Rietumu pasaules vērtībām, civilizācijas un dzīvesveida dzīvotspēju, ir svarīgi atkal un atkal atgādināt par tās skaistumu, krāsainību un bezgala interesanto vēsturi."

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ričards Rors

Nosaukums: Šeit un tagad

 

Tā ietver mūsdienīgu kristīgo meditāciju mācību, kas šodienas cilvēka sadrumstalotajai domāšanai ļauj rast ceļu uz viengabalaināku, veselīgāku veidu, kā uztvert pasauli. Tas ir arī ceļš uz sirdsmieru. Franciskāņu ordeņa mūks, praktizējošais katoļu priesteris Ričards Rors ir viens no mūsdienu aktīvākajiem garīgajiem skolotājiem, kura vēstījums sasniedz daudzu sirdis un prātus. Viņa mācībā par garīgo pilnveidi teoloģijas vērtības apvienotas ar izpratni par mūsdienu cilvēka dzīves grūtībām. Tās labi pazīstot, šis skolotājs tomēr spēj pārliecināt, ka garīgums un ikdienas dzīve var kļūt viens veselums, ne pretpoli. Ņūmeksikas štatā (ASV) Ričards Rors nodibinājis Darbības un kontemplācijas centru, savukārt viņa grāmatas un priekšlasījumi izplatījušies tālu visā pasaulē. Apgāds “Lietusdārzs” līdz šim latviski laidis klajā Ričarda Rora darbus “Lūgšanas spēks”, “Ar elpu zem ūdens”, “Kritiens augšup”. Autors viesojies Latvijā, lai nolasītu lekciju. Grāmatas “Šeit un tagad” centrā ir doma par kontemplāciju jeb apceri, kas mums ļauj saskatīt patiesību tās veselumā. Autors māca, kā atbrīvoties no ierastā domāšanas veida, kas saistīts ar kreisās smadzeņu puslodes virskundzību. Šāda domāšana ir bināra – tā liek atmest daudzus iespējamus variantus, palikt pie diviem un parasti identificēties ar vienu no tiem, līdz ar to mūsu skatījumu padarot virspusēju. Ričards Rors mudina un māca apgūt apcerīgo, dziļi intuitīvo domāšanas veidu, kas ļauj realitāti skatīt daudz plašāk un tajā pastāvēt jēgpilnāk un priecīgāk. Lielākajai daļai no mums tas nav dots no dabas, toties, kā uzskata autors, katrs to spēj iemācīties, tikai nepieciešami regulāri treniņi. Grāmata labi uztveramā formā atklāj, kā meditācija un lūgšanu prakse veido mūsu prasmi apjaust realitātes skaistumu katrā ikdienas brīdī. Šāda prasme ved uz patiesu sirdsmieru. Vai tas nav brīnišķīgs mērķis, uz ko tiekties?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors:  Viesturs Rudzītis

Nosaukums: Meita un māte

 

“Kas ir uzdevums, kurš dzejniekam kā varonim veicams? Un kas ir cilvēka uzdevums? Ar ko Aspazjas uzdevums atšķiras no Elzas Rozenbergas uzdevuma? Kā rakstnieki savos darbos labo ne tikai dzimtaskokus, bet reizēm divina arī nācijas? Kā nepareizi dozēta mīlestība cilvēka rokās kļūst par bīstamāku ieroci nekā naids? Rainis īsi pirms nāves kādā vēstulē raksta: “Man arī dzīve nau varējusi nekā padarīt, bet tikai līdz tam laikam, kad es izpildīju savu uzdevumu, - 60.gadā es to beidzu un tad arī beidzās mana dzīve. Bet arī tads es nezinu, vai tas tiešām bija mans uzdevums, ko es izpildīju, jeb vai tikai laika uzdevums un mans palika un izgaisa?” Viesturs Rudzītis mēģina viest skaidrību šajos jautājumos, būdams pārliecināts, ka “latviešu sivietēm interesēties par Aspaziju varētu nozīmēt interesēties par sevi”. Un patiesi - lai labotu kļūdu, reizēm nepieciešams tik vien, kā izcelt to gaismā un ieraudzīt. Šī grāmata palīdzēs katram, kam dzīve kā kurpe mazliet sākusi spiest.” (Inga Ābele, rakstniece)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Marija Montesori

Nosaukums: Absorbējošais prāts

 

Montesori vārdu mūsdienās, šķiet, dzirdējis teju ikviens. Un ne velti - Montesori ieviestās pedagoģijas metodes savā laikā radīja revolūciju visā izglītības sistēmā. Daudzas talantīgās pedagoģes idejas nav zaudējušas savu aktualitāti arī 21. gadsimtā un aizvien tiek izmantotas pirmsskolas izglītībā. Šis ir darbs, kurā koncentrētā veidā izklāstīta viņas izglītības teorija, kas, savukārt, balstās novērojumos, daudzu gadu garumā ikdienā strādājot ar bērniem. Lai gan daļa Montesori atziņu balstīta tā laika zināšanās par bioloģiju, neiroloģiju un psiholoģiju, kas jau zināmā mērā novecojušas, pāri laikam un modei dzīvo Montesori galvenā ideja: bērnā slēpjas milzu potenciāls, un pedagogu uzdevums ir to atraisīt un gudri pilnveidot.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Indars Kraģis

Nosaukums. Radošums un kritiskā domāšana

 

Indara Kraģa “Radošums un kritiskā domāšana” ir palīglīdzeklis skolotājiem, skolēniem un citiem interesentiem, kurā uzskatāmi tiek izskaidrots, kas tās tādas “caurviju prasmes”, ko nozīmē “jaunrade un iniciatīva” un “problēmu risināšana un kritiskā domāšana”.

Grāmatas “Radošums un kritiskā domāšana” autors Indars Kraģis ir izglītības vadības maģistrs un pedagoģijas bakalaurs, specializējas mākslinieciskās un skatuviskās komunikācijas jautājumos, aktiermeistarībā, mākslas izglītības, kritiskās domāšanas, radošuma veicināšanas un organizāciju kultūrā. Vadījis nodarbības arī Latvijas Universitātē un Latvijas Kultūras koledžā, kā arī darbnīcas un seminārus vispārizglītojošajās skolās, pirmsskolas izglītības iestādēs un ģimnāzijās visā Latvijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kaspars Zemītis

Nosaukums: Sešas stīgas 2.daļa

 

Šajā - otrajā grāmatā “Sešas stīgas” ģitārspēles pamati ir iekļauti dažādi ģitārspēles pamatvingrinājumi, instrumenta nošu apguves pamati, dueti ar CD vai skolotāju, skaņdarbi, etīdes un pazīstamas dziesmas ar vienkāršiem akordiem, vingrinājumi tehnikas attīstīšanai u.c. Grāmata noderēs plašai auditorijai – sākot no bērniem un beidzot ar pieaugušajiem, kuri vēlas sākt ģitārspēles apguvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors:  Raimonds Pauls

Nosaukums: Populārākās dziesmas 2.daļa

 

Šajā, jaunajā izdevumā, līdzās superpopulārām un katram latvietim līdz kaulam zināmām dziesmām, ir iekļautas arī tādas, agrāk notīs nepublicētas un retāk atskaņotas, un formas, un satura ziņā komplicētākas dziesmas, kā “Lapsenes nāve” ar Imanta Ziedoņa dzeju, “Rudens ziedi” ar Vizmas Belševicas vārdiem, un “Šķiršanās dziesma” ar Austras Skujiņas smeldzīgajām rindām. Tomēr lielākais vairums kompozīciju šajā grāmatā jums būs ļoti pazīstamas un ir no latviešu populārās mūzikas zelta fonda.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Gunita Lagzdiņa

Nosaukums: Ieraudzīt varavīksni

 

Uz spēles tiek likta draudzība un mīlestība, meli un neuzticība. Likmes ir augstas. Cik tālu esam nosprauduši savas robežas? Vai mērķis attaisno līdzekļus? Ko esam gatavi ziedot, lai būtu laimīgi, bet ko paturēt pie sevis, lai nepadarītu nelaimīgu kādu citu? Vai, reiz apdedzinājušies, spējam uzticēties otram? Un paši sev?

Gunita Lagzdiņa arī savā otrajā grāmatā septiņos stāstos šķetina attiecību līkločus un meklē atbildes uz šķietami neatrisināmiem jautājumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hermanis Paukšs

Nosaukums: Pele slazdā

 

Agneses vecāki saņem izdevīgu darba piedāvājumu ārzemēs, no kura nevēlas atteikties. Tikai kur atstāt savu septiņpadsmit gadus veco meitu Agnesi? Lielas izvēles nav, protams, pie tēvoča Rolfa, kurš slavens ar savu bardzību, noslēgtību, skopumu un pedantismu. Agnesei būs vajadzīgs ilgs laiks, lai saprastu, ka patiesībā Rolfs ir gādīgs un mīļš, un ka kādu dienu notiks negaidīts viņas un Rolfa dzīves pavērsiens.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Iveta Rēdliha

Nosaukums: Vēl viena dziļa ieelpa

 

Alekss Caune ir pašapzinīgs, viltīgs un mērķtiecīgs jauns vīrietis, kurš jau pusaudža gados ir dzelžaini apņēmies kļūt bagāts. Šī mērķa sasniegšanai viņš lieki netirda savu sirdsapziņu, un visi iespējamie līdzekļi viņam šķiet gana labi. Un Aleksa sapnim rodas izredzes piepildīties, kad viņš darba uzdevumā nonāk Dienvidkorejā, Seulā. No tā laika jauneklim vairs nav ne prātā darbs – viņš ir gatavs riskēt ar savu karjeru, kas rādās visai spoža, un pat ar dzīvību, ja vien kārotais kļūst par īstenību. Lai realizētu savu pārdrošo plānu, Alekss dodas uz Rietumāfriku. Un tas notiek 1988. gadā, kad Alekss vēl ir PSRS īpašo dienestu aģents. Otrajā daļā romāna sižets atsākas 2016. gadā. Alekss ir veiksmīgi apprecējies, taču pārim nav bērnu. Sieva Māra sevī nes kādu neizprotamu noslēpumu, kas izpaužas mokošā sapnī un traucē viņai pilnībā izbaudīt gana komfortablos sadzīves apstākļus. Garastāvokli vēl vairāk negatīvi ietekmē mīļotā vīra komandējumi uz Rietumāfriku – tie ir pēkšņi, ilgstoši un neizprotami bieži.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Ingrīda Pulvere

Nosaukums: Gribu apprecēties!

 

Grāmatas virsraksts labi raksturo tās kopnoskaņu – gluži parastā un dabiskā vēlme neatklājas romantisku, dramatisku vai komisku notikumu gaitā kā tūkstošos citu grāmatu, nē, tā tieši un neslēpti izskan tādā kā vienā vienīgā kliedzienā no grāmatas pirmās līdz pēdējai lappusei.

Sintija (120-92-120, komentāri lieki) ir skaistumkopšanas salona īpašniece, kam bagātīgas zināšanas sievietes psiholoģijā, fizioloģijā, dvēselē un visās pārējās jomās sniegusi gan pašas, gan draudzeņu un klienšu pieredze. Arī vīrieši viņai nepavisam nav sveši. Daudzi. Un visu vīriešu vēlmes, rīcība, domāšana Sintijai sagādā vilšanos un nepatiku, pat izraisa niknumu. Viņa nav no tām, kas klusē!

Visas grāmatas garumā vērpjas Sintijas dialogi ar vīriešiem un draudzenēm, bet vēl būtiskāks ir ar dialogiem saplūstošais nebeidzamais iekšējais monologs. Par ko? Par attiecībām. Attiecībām, kurās ir gan daudzveidīgs, fantāzijām pārpilns sekss, gan... tas, līdz kam vīrieša iztēle, viņasprāt, parasti nesniedzas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Sieviete neprot zaudēt

 

Olga ieprecējusies labi situētā ģimenē, bet cieš no vīra Viktora vecāku tiranizēšanas. Viņa ļoti pārdzīvo, ka Viktoram uzradusies mīļākā. Viņš ierosina šķirties, taču Olga nav ar mieru... Romānā “Sieviete neprot zaudēt” varoņus “neraksturo” pats autors, bet visi notikumi tiek skatīti no personāžu puses. Izjūtu gamma ir plaša — kaisle un mīlestība, nodevība un greizsirdība, naids un atriebība, spēja mainīties un piedošanas māksla. Visvairāk tieši pēdējās īpašības dēļ romānu ir vērts lasīt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Aija Mikele

Nosaukums: Kritušais eņģelis

 

Detektīvromānā mazpilsētā cita pēc citas tiek noslepkavotas trīs jaunas sievietes. Šo noziegumu atšķetināšana tiek uzticēta jaunajam izmeklētājam Maksim Mežalam. Taču tas nav nekāds vienkāršais uzdevums, jo katram aizdomās turētajam ir savi rūpīgi glabāti pagātnes noslēpumi. Gan šerpā biznesa sieviete Marija Korna, gan viņas māte, bijusī skolas direktore Izolde Pavlovna, gan vietējās domes izpilddirektors Rūdolfs Lielbriedis – viņiem visiem ir, ko slēpt. Ko nozīmē noslēpumainais eņģeļa tēls, kas izmeklētāju apciemo sapņos? Kas galu galā gūs virsroku – noziedznieka spožais analītiskais prāts vai izmeklētāja uzticēšanās savai intuīcijai?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Oskars Tarvids

Nosaukums:Gastarbaitera dienasgrāmata

 

Intriģējoši, reizēm pat nesaudzīgi skarbi, tomēr patiesi un dziļi intīmi Oskars Tarvids raksta par gastarbaitera (tulk. no vācu val. - viesstrādnieka) piedzīvoto, izjusto un pārdzīvoto.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Valdis Rūmnieks

Nosaukums: No Raiņa līdz Čakam : atmiņas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, 1980-2018

 

Kuru latviešu rakstnieci apdraudēja traktors?

Kādēļ Čaks savā simtgadē neļāva Valdim Rūmniekam atvērt diplomātu?

Kāpēc Rakstnieku savienībā ieradās policijas specvienība?

Kā divi vīri sāka kopā rakstīt romānus?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kā arī draiskulīgus un nopietnus stāstus par 20. gadsimta pēdējo 20 gadu un 21. gadsimta pirmo 18 gadu kultūras personībām savā autobiogrāfijas otrajā grāmatā “No Raiņa līdz Čakam”' piedāvā pazīstamais rakstnieks Valdis Rūmnieks (1951).

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Alvils Bergs

Nosaukums: Divi stāsti par Barsu

 

Autora uzmanības centrā ir izklaides un pseidointelektuālisma muklājā apjukušie, tie, kuri ar smagu sirdi un pat negribīgi, tomēr attāli vēl nojauš dievišķo pamatu sevī, bet pasaules troksnis un saldinātāji atsavina gribu. Barsa, iespējams, ir mazpazīstams vārds. Uz Lielās Salas (Lielbritānijā) Barsa ir siltuma un laimības etalons, savukārt šai grāmatā – divu garstāstu vadmotīvs, taču ne vienīgais. Otrs ir emigrācija, latvieši emigrācijā un smagais jautājums: vai mums laiks atvadīties No laikmeta, no kopīga tautas likteņa virzienam Tā vai citādi, vienmēr, kad jāatvadās, sākas apmulsums, un jūtu globālais apjukums ir abu stāstu trešais kopsaucējs. Vārds "brīvība", šis laikmeta apbalvojums, ikvienam ir gan ordenis pie krūts, gan cilpa kaklā. Ar to jāiemācās staigāt un turklāt smaidot, visur – emigrācijā vai mājās. Autors dāvā lasītājam mirkli ar šī laikmeta cilvēkiem, kas apmaldījušies jaunajā pasaulē, kurā nav ne orientieru, ne atskaites punktu, vien tracinoša un baisa... brīvība.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Paula Hokinsa

Nosaukums: Ūdenī

 

Neuzticies rāmai ūdens virsmai. Nekad jau nevar zināt, kas slēpjas dziļumā...

Upē, kas plūst cauri pilsētai, tiek atrasta noslīkusi sieviete, vārdā Nela. Vasaras sākumā līdzīgs liktenis bija piemeklējis pusaugu meiteni. Viņas nav pirmās, kas zaudējušas dzīvību šajos tumšajos ūdeņos, tomēr viņu nāve iztraucē upi un tās pagātni, paceļot augšup sen nogremdētas patiesības... Nelas piecpadsmit gadus vecā meita nu ir palikusi pavisam viena, un Džūlsai, kas savulaik aizbēga no pilsētas uz visiem laikiem, ir jāatgriežas, lai parūpētos par māsasmeitu un stātos pretī seniem noslēpumiem, turklāt viņa apzinās, ka... Nela nekad nebūtu lēkusi upē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Imodžena Edvardsa- Džonsa

Nosaukums: Sanktpēterburgas raganas

 

 Sanktpēterburgā ierodas māsas – Melnkalnes princeses – Milica un Stana, mežonīgi skaistas, melnām acīm, apveltītas mistiskām spējām un pārņemtas ar melno maģiju. Taču viņām jāpierāda sevi, lai kļūtu par carienes Aleksandras uzticības personām un sabiedrotajām. Kādu dienu Milica iepazīstina cara ģimeni ar Rasputinu, klaidoni no Sibīrijas stepēm, Krievijas dvēseli un tautas balsi...

Gaisā virmo revolūcijas noskaņas, pa Sanktpēterburgas ielām klīst badacietēji, neapmierināti ļaudis, bet cara galms rīko izšķērdīgas balles, kurās blāvi zilos cigarešu dūmos sveicinās un vodkas mēriņos spurdz prinči, grāfi, baroni, diplomāti, valdības vīri, čalo galma dāmas dimantu un pērļu vizmā. Kā nerimstoši sabiedrības pavadoņi ir tenkas un slāpes pēc varas un statusa.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Karolīne Ēriksone

Nosaukums: Nomodā

 

Radošo krīzi piedzīvojusi rakstniece Elēna bezmiega stundas aizvada, pa logu vērojot kaimiņus. Šķietami saderīgā Stūrmu pāra ikdiena atklāj tumšu ģimenes drāmu. Jo vairāk Elēna uzzina, jo lielākas kļūst viņas bažas par to, kas varētu notikt. Pēc tam, kad rakstnieci apciemo kaimiņu pāru dēls, sieviete attopas ievilkta notikumu un sajūtu karuselī. Kur īsti beidzas izmisums un sākas neprāts? Zviedru rakstniece Karolīne Ēriksone ieguva maģistra grādu sociālajā psiholoģijā un vairāk nekā desmit gadus strādāja cilvēkresursu vadībā, līdz nolēma pievērstos bērnu dienu sapnim – romānu rakstīšanai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Lāsts

 

Pēc traģisko notikumu pārpilnās gadu mijas un mājinieku pilnsapulces Anna Elizabete Berga-Kaķīte un pārējie pūčmājnieki nolemj nekādā gadījumā neiesaistīties nevienā politikai pietuvinātā lietā, bet darboties tikai svētku pasākumu organizēšanas jomā. Savukārt ģenerāļa Kārļa Basa privātdetektīvu aģentūra turpmāk izmeklēs tikai un vienīgi ģimenes un komerclietas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Anna Starobiņeca

Nosaukums: Paskaties uz viņu

 

Gaidības parasti ir cerību un patīkama satraukuma pilns laiks. Diemžēl nākotnes sapņi sabrūk, ja gaidāmajam bērniņam ir nopietnas veselības problēmas un izredzes izdzīvot – praktiski nekādas. Idille vienā mirklī pārvēršas par elli, izmisums un bēdas sievieti ievelk neaptveramu sāpju virpulī. Visu vēl nepanesamāku padara medicīnas personāla galēja neiejūtība. Kā rast spēku stāties pretī iesīkstējušai medicīnas sistēmai un nekļūt par upuri brīdī, kad jūk un brūk visa tava pasaule?

Annas Starobiņecas autobiogrāfiskā grāmata “Paskaties uz viņu” ir drosmīgs un pārsteidzoši atklāts stāsts par pašas piedzīvoto. Grāmata savā ziņā ir izdzīvošanas instrukcija tiem, kam jāstājas aci pret aci ar neizturamām bēdām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Hermans Kohs

Nosaukums: Vakariņas

 

Grāmata "Vakariņas" ir ieguvusi prestižo Nīderlandes Lasītāju balvu kā 2009. gada labākā grāmata. Brāļi Seržs un Pauls Lomani – viens ievērojams politiķis, otrs izbijis vēstures skolotājs – kopā ar savām sievām vakariņo smalkā restorānā, runā par šo un to, par atvaļinājuma plāniem un filmām, sākumā izvairoties skart galveno tēmu, kuras dēļ ir satikušies – viņu dēlu Mišela un Rika nākotni. Abi pusaudži ir izdarījuši ko tādu, kas var izpostīt viņu dzīvi un arī politiķa Lomana spīdošo karjeru. Vakariņu gaitā pamazām atklājas šo labi situēto ģimeņu drāma, liekot jautāt: vai vecāku mīlestībai ir robežas? Cik tālu drīkst iet, sargājot savus bērnus?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Arto Pāsilinna

Nosaukums: Mīlīgā indes brūvētāja

 

Tā ir Linnea Ravaska, 78 gadus vecā atraitne, kas dzīvo viena pati kāda ciemata nomalē Somijas dienvidu piekrastē. Viņas brāļadēls Kauko Nīsinens, krāpnieks un huligāns, kā jau katru mēnesi ierasts, dodas atņemt tantei pensiju. Jaunais vīrietis kopā ar diviem nekrietniem draugiem pie viņas ierodas zagtā mašīnā. Taču šoreiz tradicionālais pirtiņas apmeklējums ar alus iedzeršanu turpinās pavisam nelāgi un, kad viņi nogalina tantes kaķi, visbeidzot arī visai sīkstās Linneas mērs ir pilns. Izpeldējusies mežezerā un rūpīgi uzkrāsojusies, jo, viņasprāt, „kosmētika pamatoti pielīdzināma militāram aprīkojumam”, sirmgalve gatavojas kaujai ļoti sievišķīgā veidā. Linnea pārceļas uz Helsinkiem pie ģimenes ārsta, sava bijušā mīļākā. Baidoties no pretīgā brāļadēla un viņa draugiem, viņa nospriež, ka vislabākais aizsargierocis ir inde.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lūks Alnats

Nosaukums: Mums pieder debesis

 

Robs, Anna un Džeks ir laimīga ģimene līdz brīdim, kad Džeka slimība satricina viņu ierasto ikdienu. Dzīve pārvēršas melnā bezdibenī, un nepārvarama straume nošķir Robu no sievas, no dēla, no dzīves. Kā pārvarēt zaudējuma sāpes? Kā remdēt ciešanas un rast pamatu turpmākajai dzīvei?

Tomēr brīdī, kad visas cerības šķiet gandrīz izsmeltas, Robs spēj izvēlēties ceļu, kas ved pretī dziedināšanai un piedošanai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jū Nesbē

Nosaukums: Makbets

 

Autors veiksmīgi ieplūdina Šekspīra traģēdijas mītiskos elementus savā jaunajā narkotiku kara pārņemtajā spriedzes romānā. Kā rezultātā tapis pārsteidzoši oriģināls darbs, kam piemīt gan Šekspīra mākslai raksturīgais pārlaicīgums, gan skandināvu "noir" žanra elastība pakļauties Jū Nesbē iecerei. Viņš ir vislabākais policists pilsētā. Kad narkotiku kravas pārtveršanas operācijā sākas asinspirts, Makbets un viņa specvienības vīri ir tie, kuriem jāglābj situācija. Viņš ir izbijis narkomāns ar drūmu pagātni. Par panākumiem viņš tiek atalgots. Vara. Nauda. Cieņa. Tas viss ir sasniedzams. Taču tādi kā viņš netiek līdz varas virsotnēm. Halucināciju un paranojas dzīts, Makbets ķeras pie lietas. Viņš ir pārliecināts, ka nesaņems to, kas pienākas pēc tiesas un taisnības... Ja vien viņš tā vārdā nesāks slepkavot.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Larss Keplers

Nosaukums: Smilšuvīrs

 

Vēlu naktī Mikaels tiek atrasts ejam pa sliežu ceļu uz dzelzceļa tilta ārpus Stokholmas. Viņa džinsi ir stīvi no sažuvušām asinīm, no apakšdelma plūst karstas asinis, līst lejup gar plaukstu un pil no pirkstu galiem. Mikaels un viņa māsa pazuduši pirms trīspadsmit gadiem un pasludināti par mirušiem. Sarunā ar policiju viņš atklāj, ka aizbēdzis no kāda Smilšuvīra un viņa māsa joprojām esot dzīva.

Līdz šim Jona Linna bija uzskatījis, ka Mikaels kļuvis par upuri bēdīgi slavenajam sērijveida slepkavam Jurekam Valteram, kura rūpīgi izplānotajā noziegumu shēmā savulaik iejaucās Jona Linna un kurš uz mūžu ieslodzīts stingra režīma psihiatriskajā slimnīcā.

Lai atrisinātu senos notikumus un atrastu Mikaela māsu, kā arī lai noskaidrotu, kādu lomu noziegumā spēlē Jureks Valters, lieta tiek atvērta no jauna. Briesmas ir nenovēršamas, un kādam nepieciešams nokļūt sērijveida slepkavam zem ādas un viņa prātā, turklāt ļoti steidzami, pirms nav par vēlu. Psihiatriskajā klīnikā slepeni tiek iesūtīta Jonas sabiedrotā — Sāga Bauere...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Džastins Kronins

Nosaukums: Spoguļu pilsēta

 

"Spoguļu pilsēta" ir triloģijas ("Pāreja" (2010)" un "Divpadsmit" (2014)) noslēdzošā daļa.

Divpadsmit ir iznīcināti, ir beidzies briesmīgais, simts gadus ilgais tumsas valdīšanas laiks pēc visas līdzšinējās pasaules gala. Izdzīvojušie dodas ārā aiz sava patvēruma sienām, apņēmušies veidot jaunu civilizāciju un ar gaišu cerību raudzīdamies nākotnē. Taču tālu mirušā metropolē gaida viņš. Entonijs Kārters. Nulle. Pirmais, Divpadsmit tēvs. Kārteru joprojām vajā sāpes, kas satrieca pīšļos viņa cilvēka dzīvi, spilgti deg pārtapšanas uzšķiltā naida liesma. Nulles niknums tiks dzēsts vien tad, kad viņš nogalinās Eimiju – cilvēces vienīgo cerību, Meiteni no Nekurienes, kura dzimusi, lai stātos viņam pretī. Vēl pēdējo reizi tumsa cīnīsies ar gaismu, un Eimija un viņas sabiedrotie uzzinās savu likteni...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Bernārs Miņjē

Nosaukums: Nenodzēs gaismu!

 

Romāns "Nenodzēs gaismu!" ir trešais darbs, kurā noziegumus izmeklē Martēns Servazs. Šajā romānā neviens nav tāds, kāds šķiet pirmajā acu uzmetienā. Visi grāmatas varoņi vai nu kārtīgi pieviļ lasītāju, vai arī tikpat negaidīti saņem spēkus un pārvar grūtības... Soli pa solim Kristīnes Šteinmeijeres dzīve apgriežas ar kājām gaisā. Bet kurš ienīst viņu tik stipri, lai gribētu iznīcināt? Un kāpēc? It kā kāds būtu ķēries klāt viņas dzīvei ar nodomu visu pārvērst drupās, līdz atliks vien neiedomājams nakts murgs. Izmeklētājs Martēns Servazs uzturas ārstniecības iestādē depresijas māktiem policistiem, un kādu dienu saņem atslēgu no viesnīcas numura, kurā pirms gada pašnāvību izdarīja jauna māksliniece. Izskatās, kāds ļoti vēlas, lai Servazs atgriežas darbā pēc iespējas ātrāk..

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Džesika Barija

Nosaukums. Brīvais kritiens

 

Kad Alisonas un viņas līgavaiņa privātā lidmašīna avarē kalnos, visi uzskata, ka jaunā sieviete ir mirusi. Tomēr Alisonas māte atsakās tam ticēt. Par spīti policijas apgalvojumiem un tam, ka meita jau divus gadus ir sarāvusi attiecības ar ģimeni, Megija sāk pati savu izmeklēšanu. Viņas atklājumi ir šokējoši. Izmeklēšanai seko līdzi vēl viens cilvēks, kurš arī netic tam, ka Alisona ir mirusi, bet ļoti vēlētos, lai viņa būtu mirusi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Čingizs Abdullajevs

Nosaukums: Sarautā saikne

 

Jauns kriminālnoslēpums, kurā aizdomās tiek turēts eksperts analītiķis Drongo. Šoreiz tas viņam ir goda jautājums - atrast īsto slepkavu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Irsa Sigurdardotira

Nosaukums: Sāga

 

"Sāga” ir otrais darbs sērijā par psiholoģes Freijas un detektīva Huldara izmeklētājiem noziegumiem. Skolas pagalmā tiek atrakta laika kapsula ar skolēnu pirms desmit gadiem rakstītiem sacerējumiem. Starp tiem viens ir tik savāds, ka skolas vadība nolemj to nodot policijai. Tajā ticis izteikts brīdinājums par vairākām slepkavībām, kas notiks 2016. gadā – desmit gadus tālā nākotnē. Lai gan nešķiet, ka šis pusaudža rakstītais būtu jāuztver patiešām nopietni, Huldars un Freija ķeras pie vēstījuma autora identificēšanas. Seko nepatīkami notikumi un slepkavības. Huldars un Freija tiek ierauti jaunas šokējošas lietas epicentrā, un nu vēstījuma autora atrašana kļūst vitāli svarīga...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Toms Vuds

Nosaukums: Hameleons

 

Pasaules labākais pasūtījuma slepkava Viktors vada mierīgu dzīvi Islandē, līdz saņem uzdevumu no anonīma šveiciešu brokera. Kad Viktors ir "nokārtojis" savas meistarības pārbaudi, viņš tiek iepazīstināts ar grupu algotu slepkavu, ar kuriem kopā jāpaveic noziegums.

Šajā grupā Viktors sastop cilvēku no pagātnes: kādu, kurš reiz iesaistīja viņu šajā bīstamajā nodarbē un kurš it kā bija miris jau pirms daudziem gadiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Sāra Pinboro

Nosaukums: Viņai nemanot

 

Luīze viena audzina bērnu, strādā par sekretāri un jūtas ikdienas rutīnas nomākta. Vienu vakaru viņa bārā iepazīstas ar kādu vīrieti, un aizšķiļas dzirkstele. Beidzot! Beidzot arī viņai ir attiecības! Kad pirmdien Luīze ierodas darbā, viņa satiek savu jauno priekšnieku Deividu. Vīrieti no bāra. Vīrieti, kuru viņa sastapa bārā, kurš ir precējies un kurš tagad saka, ka viņu skūpsts bija vien kļūda, tomēr neizlaiž viņu no acīm... Un tad Luīze iepazīstas ar Adeli, kas nesen pārcēlusies uz šo pilsētu un kam nepieciešams draugs. Bet sagadīšanās pēc viņa ir precējusies ar Deividu.

Un, ja šobrīd domājat, ka zināt, kurp tālāk ved šis stāsts, padomājiet vēlreiz, jo neko tādu kā romāns “Viņai nemanot” jūs nebūsiet lasījuši...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Nikija Ouena

Nosaukums: Zirneklis istabas stūrī

 

“Mans vārds ir Marija. Marija Martinesa. Esmu plastikas ķirurģe. Man ir 33 gadi. Dzimšanas vieta: Salamanka Spānijā... Un esmu notiesāta par katoļu priestera slepkavību...”

Marija atrodas cietumā, bet apgalvo, ka nav vainīga, lai gan viņas DNS nozieguma vietā liecina par pretējo. Marijai ir Aspergera sindroms, un viņas domas un atmiņas ir juceklīgas un nesaprotamas... savāda telpa... svešādi cilvēki... kāds viņu novēro...

Piekļūstot arvien tuvāk patiesībai, Marija nonāk starptautiskas sazvērestības noaustā tīklā un ir spiesta cīnīties ne tikai par attaisnošanu un brīvību, bet arī par savu dzīvību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ketija Kellija

Nosaukums: Gads, kas mainīja visu

 

Trīs sievietes svin savu dzimšanas dienu... Šī diena kļūst par sākumu gadam, kas mainīs viņu dzīvi. Džindžera trīsdesmitajā dzimšanas dienā jūtas kā neveiksminiece – nomāc nepatikšanas darbā, ķilda ar draudzenēm un pašas vientulība. Sema pēc gadiem ilgām cerībām beidzot ir stāvoklī. Kad četrdesmitajā dzimšanas dienā viņai sākas dzemdības, sieviete krīt panikā: vai viņa vispār ir gatava būt māte? Kellija ar vērienīgām svinībām atzīmē savu piecdesmit gadu jubileju. Policista klauvējiens pie durvīm apgriež viņas pasauli kājām gaisā. Grāmata ir stāsts par to, kā katrai pašai atrast savas laimes atslēgu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nora Robertsa

Nosaukums: Zemstraumes

 

Greiema Bigelova ģimeni jebkurš sauktu par ideālu: veiksmīgs ķirurgs ar skaistu sievu, diviem burvīgiem bērniem un privātmāju pilsētas turīgākajā rajonā. It neviens nenojauš, cik šokējoša ir patiesība, kas slēpjas aiz spožās fasādes. To zina tikai Bigelovu bērni - Zeins un Brita, kas ik dienu savu vecāku acīs redz nevis mīlestību, bet gan naidu. Naidu, kas reiz pārvēršas sitienos. Pēc vairākiem gadiem, kad Zeins un viņa māsa jau ir pieauguši, abi cenšas vadīt laimīgu dzīvi. Tomēr atmiņas par sāpīgo pieredzi nekur nav pazudušas un rodas jautājums, vai ir iespējams aizbēgt no savas pagātnes. Turklāt kāds viņiem abiem alkst atriebties...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Contra

Nosaukums: Tik grūti ir būt latvietim

 

Ar ko šis krājums “Tik grūti ir būt latvietim”ir īpašs? Contras dzejas valodu nav iespējams sajaukt, jo tās kodam piemīt oriģināla ekspresija un noskaņa. Viņa dzejā (igauņu valodā) ir ļoti daudz vārdu spēļu, fonētisku saskaņu, izteicienu un frazeoloģismu (nereti citādā mērcē), un to pašu viņš turpina, rakstot dzejoļus latviski. Īpašu šarmu Contras dzejai piešķir bagātīgā humora, satīras, ironijas un paradoksu klātbūtne, šīs īpašības ir reti sastopamas īpašības latviešu dzejā, tāpēc Contras dzeja papildina mūsu samērā pieticīgās ironiskās un humora dzejas amplitūdu. Mākslinieces Elīnas Brasliņas radītie tēli veiksmīgi papildina Contras oriģinālo dzejas rokrakstu un noskaņu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Harijs Sils

Nosaukums: Pamests Vjetnamā

 

 2017. gada jūnijā uz Vjetnamu dodas 7 ceļotāji, kuru mērķis ir atgādāt atpakaļ no Laokajas uz Rīgu autoekspedīcijas “Rīga–Melburna” automašīnu — pārbūvētu “ugunsdzēsēju” Mercedes Benz 1113, kas pirms gandrīz astoņiem gadiem pamests pie Vjetnamas robežpārejas punkta. Tas nav viegls uzdevums, jo mašīnai, pēc astoņu gadu stāvēšanas tropiskā klimatā, ir nepieciešami nopietni remontdarbi, bez tam, tā ir iestrēgusi starp Ķīnu un Vjetnamu, kurās iebraucot ir jānokārto speciālas atļaujas, kas ir ļoti sarežģīts, dārgs un laikietilpīgs process. Pirms došanās tālajā ceļā Latvijā tiek veikti nopietni sagatavošanās un plānošanas darbi. Vai izdosies šī gandrīz “neiespējamā misija”? Par tālā un neprognozējamā ceļojuma norisi lasiet Harija Sila grāmatā “Pamests Vjetnamā”…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Inguna Bauere

Nosaukums: Jānis Lūsēns Trešais

 

Jānis Lūsēns trešais, kā nojaušams, ir Jānis Lūsēns trešajā paaudzē – Latvijā labi pazīstams komponists, radoša, daudzšķautnaina, ļoti vīrišķīga un, protams, arī sarežģīta personība. Lai gan sacerējis daudz brīnišķīgas, dvēseliski izjustas mūzikas, kas tautā tiek ļoti mīlēta, pats saka, ka “komponistu būšanu” nevajagot romantizēt, jo tas esot tāds pats darbs kā visi citi. Iedvesmu viņš negaida, bet strādā. Ārējais tēls var maldināt. Kādam Lūsēns šķiet skarbs, citam augstprātīgs vai pārāk tiešs. Tomēr dziļākajā būtībā Jānis ir romantiķis, kurš priecājas par vienkāršām, katram latvietim mīļām lietām – klusiem ezera ūdeņiem, košiem saulrietiem un pļavu puķēm, zvaniņu skaņām un Ziemsvētkiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Akvelīna Līvmane

Nosaukums: Tā teica Dieviete

 

Mums līdzās ir tik daudz interesantu cilvēku, pieredžu un padomu. Dzīve arvien biežāk liek atgriezties pie tām zināšanām, kas piederējušas vecmāmiņām, mammām un vienkārši viedām sievietēm, kuras saucu par Dievietēm, jo grūtos brīžos vienmēr ir noderējis kāds viņu padoms.

Padomus esmu vākusi un daudzus gadu desmitus izmantojusi, atzinusi par labiem esam, ieteikusi citiem un būšu neizsakāmi laimīga, ja kāds no tiem noderēs.

Ar mīlestību, Akvelīna

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Juvāls Noass Harari

Nosaukums: Sapiensi : cilvēces īsā vēsture

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Johens Maijs

Nosaukums: Kāpēc es aizgāju nopirkt pienu, bet atgriezos ar divriteni

 

Dienu pēc dienas mēs pieņemam 20 000 lēmumu. Būtu ļoti jauki, ja vismaz pāris no tiem būtu trāpīgi, saka autors. Daudzi lēmumi īpaši neietekmē mūsu dzīvi, bet citi ir liktenīgi. Tieši šie lēmumi bieži vien maina visu mūsu dzīvi. Kas īsti ir lēmums? Kā tas tiek pieņemts, un ko tas ietekmē? Kāpēc mēs šobrīd izlemjam tā, bet rīt citādi? Kāpēc sievietes izlemj atšķirīgāk nekā vīrieši? Johens Maijs savā darbā nosauc tipiskākās domāšanas kļūdas, kuras mēs pieļaujam, slazdus, kuros aizvien iesprūstam. Grāmatā aprakstītas dažādas izlemšanas tehnikas, kuras praktiski lietojot, iespējams mazināt izvēles mokas. Ir doti arī padomi, kas var līdzēt akūtos un katastrofāli grūtos izlemšanas gadījumos.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inga Jēruma

Nosaukums: Teātra bērni : tik bagāta, interesantiem notikumiem un cilvēkiem pildīta dzīve ir teātra pasaulē!

 

 Grāmatas autore Inga Jēruma atzīst, ka sen jau viņu ieinteresējusi ideja uzrakstīt par “teātra bērniem” – tiem, kuri no bērna kājas vecāku vai vecvecāku darbavietu ir sajutuši galvenokārt ne no skatītāju zāles puses. Pati būdama šāds bērns (I. Jērumas māte ir Dailes teātra aktrise Velta Krūze), vairāku gadu gaitā rakstniece izvēlējās tikties ar cilvēkiem, kurus teātra gaisotne nav tik ļoti savaldzinājusi, lai sevi ziedotu šai brīnišķīgajai, taču arī prasīgajai, pat nežēlīgajai mākslai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jānis Ozoliņš

Nosaukums: Andra Neiburga: valoda, dzimte, stāstījums, attēls : rakstu krājums

 

Rakstu krājumā apkopotie tekstu tuvlasījumi tematiski sakārtoti četrās nodaļās: "Konteksti", "Stāstījums", "Valoda" un "Attēli", sniedzot starpdisciplināru skatījumu uz rakstnieces daiļradi, izmantojot dzimtes studiju, materiālisma, adaptācijas, naratīvu u. c. teorijas, kas raksturo plašās iespējas tekstu analīzē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vitolds Mašnovskis

Nosaukums: Muižas Latvijā : vēsture, arhitektūra, māksla 1. daļa

 

Fotogrāfs un kultūras pieminekļu pētnieks Vitolds Mašnovskis veicis ap 1200 Latvijas muižu kompleksu dokumentālu fotofiksāciju un izpēti. Enciklopēdijas izdošanai ir izveidots vairāk nekā 300 tūkstošu liels fotoattēlu un dokumentu arhīvs. Pirmais enciklopēdijas sējums aptver 179 muižas alfabētiskā secībā no A līdz H. Vispirms tiek dota muižas atrašanās vieta un ekonomiskais raksturojums, tad īsa īpašnieku vēsture, akcentējot muižas pirmsākumus un beigas. Seko kungu mājas vai pils būvvēsture un saimnieciskās apbūves ansambļa un parka raksturojums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: 100 izcili Latvijas aktieri

 

KOMPLEKTĀ DIVAS GRĀMATAS (1. un 2.daļa)

Pirmo reizi Latvijā tapis oriģināls darbs, kas izseko aktiermākslas attīstību visā latviešu teātra pastāvēšanas laikā. Portretu autori – 22 latviešu teātra zinātnieki/kritiķi, kuri pārstāv visas paaudzes. Autori raksturo aktieru personības, kā arī noskaidro viņu daiļrades savdabības "formulu", neslēpjot pretrunas un dzīves sarežģītos līkločus. Grāmatā raksturota visu lielāko Latvijas teātru režijas specifika, kā arī laikmets, kurā dzīvoja un strādāja aktieri. Pirmo reizi Latvijā tik principiāli raksturota aktiermāksla kā padomju, tā nacistu okupācijas apstākļos, līdz ar to pētījums iegūst kultūrvēsturisku nozīmi. Izvēlēto aktieru loks ietver kā mūsdienu skatuves māksliniekus, tā to paaudžu pārstāvjus, kas 19. gadsimtā dibināja latviešu profesionālo teātri. Vienā izdevumā satiekas Ādolfs Alunāns, Dace Akmentiņa, Elza Radziņa, Žanis Katlaps, Vija Artmane, Lilija Štengele, Aleksandrs Bojarskis, Vilis Daudziņš, Juris Žagars, Gundars Āboliņš, Harijs Liepiņš, Jēkabs Duburs, Dainis Grūbe, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un daudzi citi.

1.daļa bibliotēkā pieejamie eksemplāri

2.daļa bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Lida Pakraste

Nosaukums: Laika lokos

 

Lauku meitene Malva pēc studijām Rīgā atgriežas dzimtajā Sērsnas ciemā. Ar laiku viņa uzsāk rakstīt ciema vēsturi un kopā ar savu skolotāju apkopo cilvēku dzīvesgājumus. Tikmēr viņas brālis Daniels nodarbojas ar nelegālu biznesu - pāri robežai ved robežpārkāpējus. Izzinot pagātni atklājas visnegaidītākie ļaužu noslēpumi... Un paralēli tam visam ieskanas arī mīlestības stīgas, jo Renārs, kurš Anglijā mācās par ārstu, ciemojoties sava dzimtajā Sērsnas ciemā, nejauši satiek Malvu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ēriks Kūlis

Nosaukums: Saulesbrāļi

 

Liepājas rakstnieka Ērika Kūļa garstāsts “Saulesbrāļi” noslēdz prozas daiļdarbu idejisko triloģiju, kurā ietilpst apgādā publicētie romāni “Vecīt, bez komentāriem...” un “Atsaldētais”. Rakstnieks nepaguris aicina iedziļināties to cilvēku domāšanā, kuru rīcība nav savienojama ar sabiedrības ierastajiem priekšstatiem par tikumību, un rāda, ka viņi dzīvo tepat, starp mums.

Zenons Bišmārks dzīvi uztver samērā viegli un vienkāršoti, jo viņam nekas nepieder, izņemot to, kas mugurā un vēderā. Tāds pats ir arī bijušais armijas biedrs un tagadējais čomaks Afoņa. Abiem jānopūlas, lai sevi nodrošinātu ar eksistences līdzekļiem, kuru īsajā sarakstā neiztrūkstošs ir alkohols. Abi bieži darbojas visai ekstrēmos apstākļos un nonāk riskantās situācijās, kas var beigties traģiski, un ar Afoņu tā gandrīz arī notiek.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sandra Vensko

Nosaukums. Adele

 

“Kā nokļūt miera ostā? Nu kaut vai aizirties pēdējiem spēkiem uz salas, kur neviens neprasa, kas ar tevi, Adele, notika? Pēc stundas man jābūt pie psihoterapeita.

No vienas puses, labi. Lai tas prāta mocītājs pūlas un meklē atbildes manā vietā. No otras – par ko naudu maksāju? Par sāpēm, ko sarunas rada? (..)

– Tu jūties kā cietēja?

– Pirms astoņiem gadiem, kad pirmoreiz ienācu šajā telpā, es jutos kā cietēja. Un arī tagad jūtos kā cietēja. Esmu runājusi tikai un vienīgi par jūtām. Par vainas apziņu atbildu es pati sev. Savu terapiju vēlos beigt… Paldies. (..)

Vai esmu izdarījusi pareizu izvēli un kāda būs mana dzīve turpmāk? Mani mēģinājumi sevi mierināt ar domu, ka Fridrihs ir saprātīgs, pretimnākošs, arī gatavs uzupurēties manis dēļ, pārbauda manu attiecību stiprumu. Nē, nu var noticēt visam, arī stāstam par mīlestību…” (Sandra Vensko “Adele”)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Linda Šmite

Nosaukums: Aizved mani uz Hiršenhofu!

 

Kādu dienu Iršu pagasta centrā ieripo trīs aizdomīgas vieglās automašīnas, līdzi atvezdamas svešiniekus gaišās drānās. Liebe Heimat! Liebe Rosa! Svešie jūsmo “Bullāņu” māju pagalmā, samulsinot Gabrielu. Ko tas nozīmē? Kāpēc vecmāmiņa tik ilgi klusējusi par savu patieso izcelsmi?

Romāna vēstījums lasītāju izved cauri vairāku paaudžu sieviešu dzīves līkločiem. Tajos netrūkst nedz mīlestības un kaislību, nedz sāpju pilnu pavērsienu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inguna Dimante

Nosaukums: Paslēptā dzīve

 

Kad vidusskolnieci Agnetu pamet Mareks, jo iemīlas viņas labākajā draudzenē, meiteni no ieslīgšanas bezcerībā glābj iesaistīšanās vēsturiskā projektā. Pilsētā, kurā Agneta dzīvo, atrodas sena ēka – Zīres bendes nams. Reiz vakarā, klīstot viena, Agneta pamestajā namā redz cilvēku, bet apkārt virmo maģiska tamburīna melodija. Kas ir noslēpumainais svešinieks un kāpēc kādā mājoklī, kura īpašnieces hobijs ir atjaunot maskas pēc viduslaiku paraugiem, Agnetai piepeši liekas, ka aiz kāda maskotā ietvara viņa redz dzīvas vīrieša acis, sadzird elpu, sajūt pieskārienus?

Vai šīs noslēpumainās parādības ir vienīgi vīzijas meitenes galvā, raisījušās brīdī, kad viņa ir gatava no jauna iemīlēties? Un kā ar to visu saistās grezns auskars, ko viņai iedāvina kāds mirstošs sirmgalvis?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mišels Bisī

Nosaukums: Laiks ir slepkava

 

2016.gada vasarā Klotilde pavada atvaļinājumu Korsikā kopā ar vīru un pusaudzi meitu. Šī ir pirmā reize, kad viņa atgriezusies uz salas pēc vecāku un brāļa bojāejas automašīnas avārijā, kas notika pirms divdesmit septiņiem gadiem. Arī viņa toreiz atradās mašīnā, taču brīnumainā kārtā izdzīvoja. Atgriešanās Korsikā liek Klotildei atminēties pusaudzes gadus, un viņa atkal satiekas ar vecvecākiem – salā ietekmīgas korsikāņu ģimenes locekļiem. Bet tad viņa saņem vēstuli, kuru parakstījusi Palma, viņas māte, it kā sieviete vēl būtu dzīva. Pamazām atgriežas atmiņas, liekot Klotildei apšaubīt pagātnes notikumus, kaut gan viņa savām acīm bija redzējusi mirušos tuviniekus. Bet kurš gan cits varētu zināt vēstulē minētās detaļas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lulū Teilore

Nosaukums: Sniega roze

 

Pēc traģiska nelaimes gadījuma ģimenē Keita kopā ar savu meitiņu aizbēg, atstājot neziņā satriekto vīru un tuviniekus. Sieviete ir mainījusi vārdu un apmetusies kādā vientuļā mājā, cerot, ka tā būs drošības un miera osta viņai un meitai. Tomēr izrādās, ka šai mājai ir savi noslēpumi – caur tukšajām istabām vējo gan neizmērāma laime, gan lielas ciešanas. Atklājumi par mājas pagātni liek arī pašai Keitai atcerēties notikumus, no kuriem viņa ir aizbēgusi. Un atzīt vissāpīgāko patiesību pasaulē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Džesika Šetuka

Nosaukums: Sievietes pilī

 

Romāna darbība noris Otrā pasaules kara izpostītajā Vācijā, kur zem reiz greznās un dzīvīgās, bet nu panīkušās un izdemolētās fon Lingenfelu dzimtai piederošās pils jumta dzīve savedusi kopā trīs it kā līdzīgas, bet tajā pašā laikā tik dažādas sievietes — Mariannu, Benitu un Anju.

Marianna fon Lingenfela, kura reiz savam vīram Albrehtam un viņa izveidotās pret Hitleru vērstās pretošanās kustības biedriem apsolījusi atrast un pasargāt viņu sievas un bērnus neizdevušās nacisma sagrāves operācijas gadījumā, pat trūkumā un izmisumā spēj prasmīgi tikt galā ar visām dzīves problēmām. Taču, par spīti striktajai apņēmībai ar visu tikt galā pašai, ne vienmēr viss notiek tā, kā viņa iecerējusi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Toms Hants

Nosaukums: Killera izvēle

 

Gerija Fostera dzīve ir ievirzījusies pareizajā gultnē. Pēc gadiem ilgiem pūliņiem viņa sieva Beta beidzot ir gaidībās, un viņš tikko uzsācis savu biznesu. Taču viens acumirklis sagrauj ilūzijas par laimīgu nākotni. Gerija sievai tiek atklāta nāvējoša slimība un viņam jāizšķiras par izvēli, kas liek sadurties ar dvēseles tumšākajiem nostūriem un nodot savus tuvākos. Romāna autors ikkatram liek sev uzdot jautājumu: kādu cenu es būtu gatavs maksāt, lai izglābtu dzīvību mīļotajam?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Golnāza Hašemzāde Bunde

Nosaukums: Tie bijām mēs

 

Golnāza Hašemzāde Bunde dzimusi Irānā 1983.gadā un kā maza meitenīte kopā ar vecākiem atbēgusi uz Zviedriju. "Tie bijām mēs" ir viņas otrais romāns. Šis pārsteidzoši godīgais, ar rūgtu gudrību un kaismi caurstrāvotais stāsts vēsta par mīlestību, vainas apziņu un sapņiem par labāku nākotni, tas burtiski vibrē skumjās un neremdināmā dzīvespriekā. Jaunā, talantīgā autore mums uzdod sarežģītus jautājumus: cik svarīgas katram ir viņa saknes? Ko mēs atstājam saviem bērniem? Vai esam parādā tiem, ko mīlam?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dāvids Grosmans

Nosaukums: Bārā ienāk zirgs

 

 Nelielā Izraēlas pilsētiņā uzstājas komiķis Dovs Grinšteins. Viņš iecerējis, ka šī vakara priekšnesums atšķirsies no ierastajiem stendapa jociņiem, un ielūdzis uz izrādi savu bērnu dienu paziņu - bijušo tiesnesi Avišaju Lazaru un vēl dažus citus, kuri atceras savādo puišeli, kurš staigāja uz rokām un nelikās zinis par apkaimes resgaļu nežēlīgo ķircināšanu. Pakāpeniski kā skatītāji, tā lasītāji tiek arvien dziļāk ievilkti viņa atmiņu virpuļos un, elpu aizturējuši, seko tam, kā šajā viena aktiera teātrī tiek izspēlēts neiespējamais.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Agata Kristi

Nosaukums: Erkila Puaro Ziemassvētki

 

Ziemassvētku vakars. Lī kuplā ģimene pēc ilgāka laika ir sapulcējusies Gorstonholā, bet svētku noskaņu negaidīti iztraucē spalgi griezīgs troksnis. Augšstāvā, guļot asins lāmā, tiek miris atrasts ģimenes patriarhs, tirāniskais Simeons Lī. Erkils Puaro, kurš viesojas pie drauga netālajā ciematā, laipni piedāvā savu palīdzību nozieguma izmeklēšanā. Atklājas, ka ģimenē valda nevis sēras, bet drīzāk savstarpēja neuzticēšanās citam pret citu, un šķiet, gandrīz vai katram ģimenes loceklim ir bijis kāds iemesls ienīst Simeonu Lī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Autors: Vilis Lācītis

Nosaukums: Sekss un vardarbība

 

Vilis Lācītis - atgriežas pie saknēm, proti, celtniecības, un stāstu krājuma turpmākajās daļās paviesojas pansionātā, praidā, Ņūmeksikas tuksnesī, Velsā, Oksfordā, pie latviešu literātiem un pat pie Londonas kriminālajām aprindām. Un dara to viegli, nepiespiesti un eleganti - sviests plūst un burbuļo bez snobisma un cinisma. Lasītājam, lai arī nerodas vēlme identificēties ar stāstu groteskajiem un parasti ne sevišķi apdāvinātajiem varoņiem, pret viņiem pat rodas zināmas simpātijas. No šīs grāmatas ir grūti atrauties, to neizlasot līdz galam!".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Anda Līce

Nosaukums: Viss sākas šorīt

 

Anda Līce – vairāk nekā 20 dzejas un prozas grāmatu autore, vienlaikus labi pazīstama gan kā dzejniece, gan aktīva publiciste. Jaunajā grāmatā publicētie liriskie monologi, dzeja, esejas un publicistiskas pārdomas atspoguļo Andas Līces ikdienas un metafizisko pieredzi mūsdienu Latvijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ieva Melgalve

Nosaukums: Vēsais prāts

 

Vai mūsu priekšā ir detektīvromāns? Jā, protams. Un: nē, nepavisam. Tomēr. Ir upuris - savā dzīvoklī vannā nogalināta atrasta ekstravagantā zinātniece Helēna, kuras aizraušanās ar krioniku radījusi šķelšanos gan viņas draugu, gan ģimenes vidū. Ir izmeklētājs, kura skaidro priekšstatu par to, kā iekārtota pasaule, kājām gaisā sagriež šī dīvainā nozieguma izmeklēšana... Pirmais jautājums, protams, ir: kurš no Helēnai tuvajiem cilvēkiem paveicis slepkavību? Bet otrs: vai noziegums tiešām ir noticis? Un, ja tā, tad kāds tieši?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Haruki Murakami

Nosaukums: Vīrieši bez sievietēm

 

Šos septiņus stāstus, kuros Haruki Murakami ar viņam raksturīgo vērīga novērotāja talantu atainojis dažādu vīriešu dzīvi, vieno motīvs, kas izteikts jau krājuma nosaukumā. Tie ir vīrieši, kuri dažādu apstākļu dēļ ir zaudējuši sievietes. Ārsts, aktieris, bijušais draugs, bārmenis, pat Kafkas Gregors Zamza – Murakami viņus visus ir sapulcinājis, lai katrs pavēstītu savu stāstu. Krājums “Vīrieši bez sievietēm” ir uzskatāms par vēl vienu Murakami sarakstītu mūsdienu klasiku, kurā neiztrūkst arī ierastā autoram piemītošā ironija un spēja aizraut lasītājus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Autors: Vladimirs Nabokovs

Nosaukums: Camera obscura

 

Vladimira Nabokova romāns “Camera obscura” pirmizdevumu krievu valodā piedzīvoja 1933. gadā. Savukārt 1936. gadā nāca klajā tā tulkojums angļu valodā ar oriģināla nosaukumu un saturu, bet 1938. gadā — jau ar nosaukumu “Laughter in the Dark” autora izstrādātā jaunā, mīkstinātā redakcijā. Oriģinālā romāna “Camera obscura” varonis Bruno Krečmars izlemj ļauties banālam sakaram ar sešpadsmitgadīgo Magdu. Gauži nolietotais izteiciens par mīlestības aklumu Nabokova romānā, liekot lietā šo metaforu visplašākā tās spektrā, savērpjas īsteni kriminālā sižetā par kaislību, nodevību, greizsirdību un atriebību. Obskūra kamera ir tumšā telpa, kas atrodas katrā no mums, un katram pašam ir dota iespēja izvēlēties būt tajā vai ārpus tās. Romāna varonis liktenīgu sakritību un mīlestības apmātības dēļ nespēj sevi pārvarēt un likteņa ironijas pēc nokļūst patiesā tumšajā kamerā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Epu Nuotio

Nosaukums: Indīgais velnarutks

 

Epu Nuotio “Indīgais velnarurks” ir pirmā grāmata dārzu detektīvu sērijā, kurā mūsdienu mis Mārpla, izbijusī kartogrāfe, atraitne Elēna Lehde apceļo pasaules skaistākos dārzos. Grāmata tūlīt pēc izdošanas Somijā, iekļuva lasītāko grāmatu saraksta pirmajā vietā, kaut nebūt nav tipisks komercizdevums, kā varētu spriest pēc žanra vai sērijas pieteikuma. Pirmajā sērijas grāmatā ievadlappuses atvēlētas Berlīnes Botāniskajam dārzam, kurā Elēna vada ekskursiju, jau pārdomājot , kā nākamreiz ceļojums vedīs uz Andalūzijas burvīgajiem dārziem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zigmunds Skujiņš

Nosaukums: Aplikācija par rakstnieku un laikmetu

 

“Šajā grāmatā kā kosmosa baltajā pundurī es centīšos saspiest vienuviet sava mūža kvintesenci, atklāt savu sižetu aizmetņus, komentēt agrāk nesaprasto, bet gadu gaitā apjēgto. Apliecināt to, kam joprojām ticu, neslēpjot, ko nespēju un negribu atzīt, jo uzskatu par kļūdu. Raibo aplikāciju papildināšu ar dokumentiem, vēstulēm, citātiem, fragmentiem no saviem romāniem un laikabiedru domām par tiem. Šo grāmatu varētu saukt par ceļvedi pa rakstnieka vēl neizdzisušām pēdām”, saka Zigmunds Skujiņš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Lolita Tomsone

Nosaukums: Cilvēkglābējs Žanis Lipke

 

“Es neesmu drošs, ka lielākā daļa cilvēku ir svēti, bet es esmu pārliecināts, ka ir neliela daļa, kuri ir drosmīgi, labi, taisnīgi. Un es ticu, ka šī nelielā daļa glābj mūsu dzīvības. Lipke simbolizē vislabāko cilvēkā, dzīves viscēlāko un visdziļāko patiesību, ka mēs dzīvojam ne tikai sev, bet ka mēs dzīvojam kopā ar citiem, lai glābtu viņu dzīvību. Es domāju par Lipki, viņa sievu, viņa ģimeni. Cilvēki saka, ka viņš bija drosmīgs. Jā, bet tā ir unikāla drosme, jo parasti drosmīgs cilvēks paveic vienu, divas lietas. Ik rītu Lipkem nācās pakļaut savu dzīvību briesmām. Katru rītu varēja pienākt viņa dzīves pēdējā diena.” (Izraēlas Valsts prezidenta Šimona Peresa runa Žaņa Lipkes memoriāla atklāšanā 2013. gada 30. jūlijā) Rolanda Krutova dizains.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Benedikts Velss

Nosaukums: Vientulības gals

 

Žilam un viņa brālim un māsai ir mīlestības piepildīta un bezrūpīga bērnība, līdz viņu vecāki iet bojā autoavārijā. Bērni nonāk internātā, atsvešinās un pazaudē cits citu no redzesloka. Trauslais un jūtīgais Žils patvērumu meklē sapņu un iztēles pasaulē, un vienīgi noslēpumainā meitene Alva atrod ceļu uz viņa dvēseli. Tikai pēc daudziem gadiem abi saprot, ko viens otram nozīmē, un mēģina atgūt zudušo laiku. Tomēr pagātne seko viņiem pa pēdām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Kārlis Kurzemnieks

Nosaukums. Trīsreiz nogalināts

 

Grāmatā atspoguļota naudas vara pār cilvēku saprātu, vietvaras nekontrolētība, dzīves grūtdieņu uzraugošo instanču bezzobainība un bezdarbība, kuru birokrātisms motivē viņus pastrādāt noziegumus, kā arī neveselīgi uztvert dzīves realitāti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Miroslavs Dočinecs

Nosaukums: Ilgu mūžu. Laimīgu mūžu

 

Šī grāmata kļuvusi par bestselleru ne tikai ukraiņu tautai, jo tā tulkota vairākās valodās, tā ir vairāk nekā literatūra. Miljoniem lasītāju tā kļuvusi par “galda grāmatu”, mainījusi viņu dzīvi, mainījusi dzīves kvalitāti. Tā ir visvairāk izdotā grāmata kopš Ukrainas neatkarības gadiem, un tā jau gadiem grāmatnīcu reitingos atrodas visaugstākajās pozīcijās. Akadēmiķis V. Bilonogs “Mums tiek piedāvāts unikāls, apzināts un ar garīgumu caurausts viena cilvēka dzīves veids. Vienkārša un tai pašā laikā nevienkārša cilvēka. Tās ir Karpatu sirdsgudrā sirmgalvja iemaņu, zināšanu dzirkstis, kurām nav iespējams noteikt vērtību, tā ir sistēma. Izbūvēta uz smalkas intuīcijas pamata un pārbaudīta ar 100-gadīgo pieredzi. Tā ir svaiga plūsma mūsdienu dietoloģijā, valeoloģijā, gerontoloģijā, sociālajā psiholoģijā un cilvēku zinātnē. Šo grāmatu ir jālasa un jāpārlasa tā, it kā tu ar maziem malkiem dzertu dzīvu ūdeni.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Gūtmane, Maira

Nosaukums: Pamodināt sevī radītāju

 

Reti kurš cilvēks ir apmierināts ar savu veselību, darbu, attiecībām, raksturu, dzīvi. Reti kurš nevēlētos kaut ko mainīt. Lai kaut ko mainītu – jāmainās pašam. Vienkārša patiesība, vai ne? Tikpat vienkārša kā zināšana, ka vajadzētu kaut dažas minūtes dienā vingrot, mazāk ēst, vairāk lasīt... Laikam gan lielākajai daļai cilvēku ir skaidrs, ka vajadzētu, bet... nesanāk, neizdodas... Lai izdotos, ir nepieciešams kāds, kurš paņem aiz rokas un pasaka: “Es esmu parasts cilvēks – tāds pats kā tu. Sevi meklējot, esmu veikusi garu ceļu, kurā bijuši dažādi posmi. Gājums, kas sākās manas dzīves krīzes vissmagākajā brīdī, pamazām deva zināšanas, atbildes uz jautājumiem, atklāsmes un pilnīgi jaunu pieredzi par to, kā saskaņā ar manu personību mainās ārējā pasaule, ja es mainu savu iekšējo pasauli.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Valdis Klišāns

Nosaukums: Latvijas vēsture: no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām Baltijas, Eiropas un pasaules vēstures kontekstā

 

Grāmata stāsta par Latvijas vēstures notikumiem hronoloģiskā secībā no pirmo zināmo cilvēku atstātajām pēdām aizvēsturē līdz mūsdienām. Tā rakstīta viegli uztveramā, vienkāršā valodā, vienlaikus vēsturisko notikumu un procesu interpretācijā izklāstītas mūsdienīgas zinātniskas atziņas. Latvijas vēstures stāstu paspilgtina un daļējas klātbūtnes efektu rada sadaļa „Stāsta laikabiedri”. Tajā ievietoto tekstu fragmentu autori ir gan viduslaiku hronisti, gan ievērojami monarhi un valstsvīri, gan parasti sabiedrības pārstāvji – studenti, skolotāji, mūziķi, ierēdņi un citi. Grāmatas sadaļā „Vēstures mīti un izdomājumi” lasītājs varēs uzzināt par savu laiku pārdzīvojušiem, taču kādā sabiedrības daļā joprojām dzīvotspējīgiem vēstures skaidrojumiem, kuriem nav nekāda zinātniska pamatojuma, un nepatiesiem faktiem, kuru eksistence nerod apstiprinājumu vēstures avotos. Savukārt sadaļas „Tolaik Eiropā” un „Tolaik pasaulē” ļaus labāk izprast Latvijas, Eiropas un pasaules vēstures notikumu sinhronitāti un veidos nojausmu par to savstarpējo mijiedarbību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Uldis Neiburgs

Nosaukums: “Grēka un ienaida liesmās!”: Latvijas Otrā pasaules kara stāsti

 

Grāmata “Grēka un ienaida liesmās!” ir izdevniecības “Lauku Avīze” 2014.gadā klajā laistā darba “Dievs, Tava zeme deg! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” turpinājums. Jaunākajā grāmatā apkopoti 33 stāsti – raksti, kas savulaik publicēti laikrakstā “Latvijas Avīze” un žurnālā “Mājas Viesis”. Tie ir pārstrādāti un papildināti ar pēdējos gados apzinātiem jauniem vēstures dokumentiem un pētījumiem, aculiecinieku liecībām un atziņām, kas diskusijās par Latvijas Otrā pasaules kara vēsturi izskanējušas publiskajā telpā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Varlams Šalamovs

Nosaukums: Kolimas stāsti

 

Tie ir stāsti par padomju represijās cietušajiem un pārbaudījumiem, ko viņi piedzīvoja nometnēs: badā, aukstumā un pazemojumos cilvēkā spēja saglabāties vien zemākie instinkti. Te valda ne tikai priekšniecība un uzraugi, bet arī “kriminālie”, kuri sev pakļauj pēc “politiskā” 58. panta apsūdzētos, inteliģentus un darba rūķus. Šajā ellē katra “Kolimas stāstu” personāža diena ir kā pēdējā, un tās mūžīgais fons ir nepielūdzamās un bargās Ziemeļu dabas skaistums. No krievu valodas tulkojusi Lāse Vilka. Tulkojums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Krievijas cilvēktiesību organizācijas “Memorial” atbalstu. Ieskatu rakstnieka biogrāfijā sniedz vēsturnieks un Varlama Šalamova pētnieks Sergejs Bondarenko, izdevumu papildina izsmeļoši komentāri un ilustratīvs materiāls, kas ļauj izprast Kolimā ieslodzīto reālijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Jānis Šipkēvics, Daiga Mazvērsīte

Nosaukums: LV top 100: tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas

 

LATVIJAS SIMTGADE ir vārdu salikums, ko ikviens no mums šodien izrunā ar lepnumu un saviļņojumu. Viens no simtgades mantojumiem ir mūsu DZIESMA, kas izsenis latviešu tautai ir bijis iemīļots un godā celts izteiksmes līdzeklis, pavadot mūs gan sadzīviski, gan vēsturiski nozīmīgos un izšķirošos brīžos. Ne velti pasaulē mūs pazīst kā dziedošu nāciju. Šajā nošu un dziesmu stāstu grāmatā ir apkopotas 100 visu laiku labākās Latvijas simt gadu dziesmas. Tā ir kā gaidīts turpinājums un skaists pavadījums nozīmīgajam Radio SWH projektam LVtop100, kad tautas balsojumā tika noteiktas visu laiku labākās latviešu dziesmas (kopskaitā tika saņemtas 136 779 balsis). Katrai no šīm dziesmām ir savs stāsts, sava sāpe, savs prieks, sava noskaņa un savs laikmeta konteksts, kas to padara īpašu un tuvu klausītājam, un to grāmatā izstāsta Jānis Šipkēvics un Daiga Mazvērsīte.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Ketlīna Daulinga Singa

Nosaukums: Uz nāves sliekšņa

 

Sastapšanās ar nāvi izmaina ikvienu cilvēku. Tā izraisa visspēcīgākās emocijas: šausmas, skumjas, dusmas, bailes, izmisumu un visbeidzot - intuitīvu apjausmu par to, ka beidzot būsim brīvi. Transpersonālā psiholoģe un paliatīvās aprūpes centra darbiniece Ketlīna Daulinga Singa šo grāmatu sarakstījusi, balstoties uz novērojumiem un pieredzi, kas gūta, pavadot simtiem stundu kopā ar mirstošiem cilvēkiem un ieklausoties viņu sacītajā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Rolands Priverts

Nosaukums: Nebaidies ne no kā

 

“Šī grāmata ir kontrabandista dzīves stāsts. Citiem ­vārdiem, tā ir stāsts par dzīvi ārpus sistēmas, ārpus ­sabiedriskās morāles “kastes” un bieži vien arī ārpus likuma. Ar to pietiktu, lai kāds apzinīgs cenzors norak­stītu šo grāmatu kā nevēlamu vai pat bīstamu. Taču tas ir mans stāsts par manu dzīvi un šādā nozīmē to var uz­skatīt par autentisku laikmeta liecību, kurai ir ne mazākas tiesības uz savu lasītāju un vietu Latvijas sociālajā atmiņā kā jebkurai citai laikmeta liecībai. Šī ir grāmata, kas rak­stīta brīviem cilvēkiem brīvā valstī.” - Rolands Priverts

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Čaina Mjēvils

Nosaukums: Pilsēta un pilsēta

 

“Pilsēta un pilsēta” ir kriminālromāns, kas atsauc atmiņā Franca Kafkas, Filipa K. Dika, Raimonda Čandlera un Džordža Orvela daiļradi. Romānā gan nekādu mošķu nav, fantastiska ir pati pilsēta. Autors ir paņēmis ideju par dalītajām pilsētām un atvasinājis to līdz absurdam. Tas ir darbs, kur, sapludinot fantastikas, fantāzijas un šausmu elementus, kriminālromāna žanrs tiek pacelts līdz galvu reibinošiem augstumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Adrians Čajkovskis

Nosaukums: Laika bērni

 

Cilvēces pēdējie pārstāvji ir pametuši mirstošo Zemi, izmisīgi meklējot jaunas mājas izplatījumā starp zvaigznēm. Sekojot senču pēdās, viņi atklāj aizgājušo laiku lielāko dārgumu – teraformētu planētu, kas piemērota cilvēkiem. Bet jaunajā paradīzē ir arī savi noslēpumi... Daudzajos pamestības gados tās radītāju sētajām sēklām aizmetušies baisi augļi. Atnācējus negaida tīra un neskarta planēta. Tās jaunie pavēlnieki cilvēces pēdējo patvērumu ir pārvērtuši tās ļaunākajā murgā. Tagad divas attīstītas civilizācijas sastopas uz kara takas, un abām ir jāpārkāpj savu spēju robežas, lai izdzīvotu. Cilvēces liktenis karājas mata galā. Kas gan būs jaunās Zemes īstie saimnieki?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Džorns Ljērs Horsts

Nosaukums: Medību suņi

 

Atklājas, ka pirms 17 gadiem notiesātais nav noslepkavojis jaunu sievieti, par ko tika iesēdināts cietumā. Atbildīgo izmeklētāju Viljamu Vistingu atstādina no darba, un viņam virsū metas skandāla kārie žurnālisti. Vistings nemet "plinti krūmos", bet turpina izmeklēšanu ar savas meitas — žurnālistes — palīdzību. Tikmēr pazūd vēl viena jauna sieviete...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Līza Burbo

Nosaukums: Tavs ķermenis tev saka: mīli sevi

 

Līza Burbo divdesmit gadus veikusi pētījumus metafizikas sfērā, pētot tās fiziskās izpausmes ķermenī. Grāmatas autore ir pārliecināta, ka fiziskās problēmas ir acīmredzama nelaimes izpausme psiholoģiskā un/vai emocionālā līmenī. Katra šīs grāmatas lappuse sniedz vērtīgu padomu, kā pašam sevi dziedināt. Šī ir vispilnīgākā slimības un nelaimju metafiziskā cēloņu grāmata. Tā sniedz kodolīgu un neparastu ceļu uz patiesu sevis mīlēšanu. Pieaugot izpratnei par cilvēci, aizvien acīmredzamāka kļūst patiesība, ka trīs ķermeņu - fiziskā, emocionālā un mentālā - vienlaicīga dziedināšana ir vienīgais ceļš uz veselumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Aija Austruma

Nosaukums: Rituālu grāmata

 

Astroloģes Aijas Austrumas “Rituālu grāmatā” aplūkoti rituālu veidojošie faktori: rituāla laiks un vieta, nodoms un enerģija, dalībnieki un palīgi no Smalkās pasaules, četras stihijas, vārdošanas, enerģētiskās attīrīšanās un aizsardzības pamatprincipi un citas tēmas, kas būs noderīgas cilvēkam, kurš pats vēlas radīt savu dzīvi, sadarbojoties ar dabas cikliem un spēkiem. Grāmata papildināta ar Latvijā pazīstamu rituālu praktiķu un zintnieku pieredzi un padomiem. Grāmata noderēs ikvienam, kurš jūtas kā savas dzīves radītājs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Genrijs Čepmens

Piecas mīlestības valodas

 

Eķrems Eilisli

Milzu sastrēgums
   

Džeimss Mīks

Sirds ielauzās

   

Imants Liepiņš

Nāvējošie gaisa dārzi

 

Džonatans Litels

Labvēlīgās

   

Hedi Kadūrs

Valtenberga

   

Luiss Martins-Santoss

Klusuma laiks

   

Marina Stepanova

Bezdievju iela

   

Umberto Eko

Pilotnumurs

   

Markuss Vīks

Filosofija īsumā

   

Bārbers Beringtons

Ikviens var gleznot

   

Jevgeņijs Vodolazkins

Laurus

   

Papvērta Sāra

Tas ir Monē

   

Rodems Džordžs

Tas ir van Gogs

   

Hanss Hennijs Jāns

Svina nakts

   

Pjotrs Kotovs

Bornholmas trīsstūris
   

Guna Zeltiņa

“Šekspīrs: ar Baltijas akcentu”

   

Silvija Geikina

Daugavpils teātris

   

Jaroslavs Seiferts

Mēra stabs

   

Jāns Kaplinskis

Balts papīrs un laiks

   

Jāns Undusks

Gaidot vārdus

   

Jānis Čākurs

Trešā grāmata

 

Mēliss Frīdentāls

Bites

 

Māris Brancis

Jānis Roberts Tillbergs

 

V.B. Jeitss

Baltie putni

 

Rūta Kaminska, Anita Bistere

Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums 

 

Božena Ņemcova

Vecmāmiņa

   

Janīna Kursīte

Latvieša māja

   

Civilizāciju karš? Pirmais pasaules karš ideoloģijās

   

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Andrejs Ēķis

Rīgas sargi: Laika stāsti

   

Andreass Krists

Krāsu mācība: krāsu maģija

   

Frederiks Beigbeders

Ūna un Selindžers

 

Nirs Eijals, Raiens Hūvers

Noķert uz āķa: kā radīt paradumus veidojošus produktus

 

Zigmunds Freids

Sapņa interpretācija

 

Gandijs: stāsts par maniem eksperimentiem ar patiesību

 

Kerolaina Meisa

Arhetipi

   

Biruta Eglīte

Zvēri un cilvēki

   

Līga Blaua

Zemgalietis: Uldis Dumpis

   

Eddas dziesmas

Atdz. Uldis Bērziņš

 

Kolinss Bens

Māksla braukt

 

Ojārs Spārītis

Esejas par Latvijas sakrālo kultūru

 

Andrejs Johansons

Latvijas kultūras vēsture

   

National Library of Latvia

Architect Gunnar Birkerts/Janis

 

Latvijas jaunā režija

Sast. Radzobe

 

Harijs Tumans

Varoņi un varonība Senajā Grieķijā

 

Simona Orinska

Butō

 

Margarita Zieda

Andris Freibergs

   

Jānis Krēsliņš

Latviešu tradicionālo vērtību izzinātājs

 

Džemma Skulme

Sast. Laima Slava

 

Anita Vanaga

Kirkes grāmata

   

Richarda Zariņa atmiņas

   

Pauls Dambis

Andrejs Jansons: ārkārtējais pilnvarotais

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas