Jaunākās grāmatas
 

Autors: Blūma, Inta

Nosaukums: Pārcēlāja dienasgrāmata. Ceļā pie sevis

 

Intas Blūmas piektā grāmata, kurā viņa retrospektīvi raugās uz noieto ceļu garīguma un sevis meklējumos 12 gadu garumā. Dienasgrāmatas formātā apkopoti atšķirīgos laika posmos un par dažādām tēmām

radušies ieraksti, kurus vieno kopēja nots- tās ir autores pašizziņas ceļā gūtās atziņas un atklāsmes, īpaši pievēršoties ezotēriskās jomas virtuvei, ar kuru šo gadu laikā ir saskārusies.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mazvērsīte, Daiga

Nosaukums: Mirgo mana Margarita

 

Bagātināta ar vērtīgu bilžu klāstu. Margaritas Vilcānes dzīve atspoguļo lielos vēsturiskos samezglojumus, kādus piedzīvojuši daudzi latvieši: pasaulē nākšana Sibīrijā, pēckara plānā maize, patstāvīgas dzīves sākšana “no nulles”, smags ikdienas darbs padomju gados, par ko neatkarīgā Latvija atalgoja ar niecīgu pensiju, sākotnēji atsakot pat pilsonību. Taču par īpašu cilvēku viņu padarīja talants – pāri visam Margaritas dzīvē valdīja nepārvarama vēlme dziedāt, un ar savas balss maģiju viņa apbūrusi miljoniem cilvēku. Viņu vidū arī šīs grāmatas autori – Daigu Mazvērsīti, un no aizraujošais stāsts par to, kā Tomskā dzimis meitēns kļuva par tālu aiz Latvijas robežām slavenu dziedātāju, dodas pie lasītājiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zusta, Zane; Līdums, Gatis

Nosaukums: Tarakāni Tavā galvā

 

"Man bija aizraujoši lasīt gan stāstus, gan vēstules. Šāda forma grāmatai ir ļoti interesanta. Pirmo stāstu pat daļēji varu iedomāties kā filmu, jo tas izraisīja spēcīgu līdzpārdzīvojumu. Pašam esot vīrietim, tātad insaideram, man bija ļoti interesanti uz stāstos skarto problemātiku palūkoties it kā no malas.

Vislabāk patika stāsts “Ledus lāsteka”.

ANDREJS ĒĶIS, režisors un producents

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vuds, Toms

Nosaukums: Klauvējot pie durvīm

 

Viens klauvējiens pie durvīm uz visiem laikiem izmaina Džimaimas Talhoferes dzīvi. FIB aģenti apgalvo, ka viņas vīrs nav tas, par ko izliekas. Kamēr Džimaima mēģina aptvert šo vēsti, kāds svešinieks viņu brīdina, ka šie “aģenti” patiesībā ir nežēlīgi slepkavas.

No angļu valodas tulkojusi Liene Akmens.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vaita, Kārena

Nosaukums: Zudušais medaljons

 

Kad Melānija saņem mantojumā savrupmāju, viņai beidzot rodas iespēja satikties ar savu māti Džinetu – operdziedātāju, kura atgriezusies pilsētā pēc vairāk nekā trīsdesmit gadus ilgas prombūtnes. Džineta apgalvo, ka aizejot viņa mēģinājusi nosargāt meitu. Tikai – no kā?

No angļu valodas tulkojusi Marta Mežule.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Šlinks, Bernhards

Nosaukums: Priekšlasītājs (atkārtots izdevums)

 

Piecpadsmitgadīgais Mihaels Bergs nejauši iepazīstas ar pievilcīgu, gados vecāku sievieti. Sievietes vārds ir Hanna, un, pirms kāds no abiem paspēj attapties, viņi ir ierauti kaislīgā un slepenā mīlas dēkā, pēc kuras Mihaels jūtas vienlaikus eiforisks un apmulsis. Bet Hannai ir kāds noslēpums.

 

Pēc daudziem gadiem, kā jurisprudences students apmeklējot kādu tiesas prāvu Vācijā, Mihaels uz apsūdzēto sola ierauga Hannu – sievieti, kuru viņš mīlēja. Viņas izturēšanās prāvas laikā šķiet savāda, un – negaidīti un reizē šausminoši – Hannai nākas atbildēt par briesmīgu noziegumu. Turklāt viņa izmisīgi slēpj vēl kādu dziļāku noslēpumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors:  Služiteļs, Grigorijs

Nosaukums: Savēlija dienas

 

Romāns vēsta par Maskavas kaķi, kura dzīvē netrūkst aizraujošu un iepriekš neparedzamu piedzīvojumu.

Mēdz teikt, ka kaķim esot deviņas dzīvības, un autors katrā romāna nodaļā (to ir pat desmit) izmanto kādu jaunu, visbiežāk negaidītu sižeta pavērsienu.

Rezultāts ir plaša un daudzkrāsaina mūsdienu pilsētas kolāža, kurā lasītājus valdzina četrkājainā varoņa melanholiski bezkaislīgā attieksme pret visiem likteņa sagādātajiem pārsteigumiem un vieglā, taču gudrā un reizēm rūgtenā humora ironiskā intonācija.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ruiss, Safons Karloss

Nosaukums: Debesu gūsteknis

 

1957. gada decembrī pār Barselonu un tās šaurajām ieliņām smagi gulst ilga pelnu un tumsas ziema. Pilsēta joprojām nav atguvusies no pēckara posta. Vienīgi bērniem un tiem, kuri iemācījušies aizmirst, Ziemassvētku laiks ir saglabājis cerību un maģijas pilno noskaņu. Daniels Sempere, Vēja ēnas neaizmirstamais varonis, nu jau ir precēts vīrs un vada ģimenes grāmatnīcu kopā ar tēvu un uzticamo Ferminu, ar kuru viņu saista cieša draudzība.

No spāņu valodas tulkojusi Dace Meiere.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Knaidla, Laura

Nosaukums: NE pieskaries man

 

Romāns sākas brīdī, kad galvenā varone Seidža, tikko sasniegusi 18 gadu vecumu, pamet mājas un bēg uz citu štatu Amerikas otrā malā. Tur viņa sāk studēt psiholoģiju, atrod pusslodzes darbu bibliotēkā un iepazīstas ar ļoti pievilcīgu puisi - 21 gadu veco Luku. Diemžēl Seidžas traumatiskā pieredze liek viņai paniski baidīties no vīriešiem un neļauj uzreiz veidot veselīgas attiecības. Savukārt Lukam ir citi kompleksi. Viņam ir daudz vienas nakts randiņu. Viņš baidās nevis no seksa, bet no attiecībām – puisis nelaiž nevienu sievieti sev klāt, lai viņām nebūtu iespējas sāpināt viņu tā, kā to izdarījusi viņa māte. Jaunieši iemīlas, bet brīdī, kad abi pārvarējuši savus kompleksus un gatavi būt kopā, iejaucas Seidžas patēvs. Seidža nolemj, ka vienīgais veids, kā glābties, ir bēgt no pilsētas un pamest Luku...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jauja, Lelde

Nosaukums: Vīrs, bērni un pieci randiņi

 

Rigonda ir neapmierināta, Rigondai ir besis, Rigondu nomāc “pārāk labas dzīves” problēmas. Viņai ir pāri par trīsdesmit, lielisks darbs, divas temperamentīgas meitas, taču vīrs Kirils pēdējā laikā bieži krīt uz nerviem. Tik bieži, ka pa galvu sāk riņķot domas par šķiršanos, jo Rigondai šķiet, ka viņa ir pelnījusi ko labāku. Kirils pārāk maz vai pārāk atklāti runā, viņš neizrāda savas emocijas, neinteresējas par citu cilvēku dzīvi, un, pats trakākais, nemāk lasīt Rigondas domas. Kā lai to iztur?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hilderbrenda, Elīna

Nosaukums: Ideāls pāris

 

Pašā kāzu sezonas karstumā grasās precēties bagāto Vinberiju dēls. Svinības solās būt ārkārtīgi greznas, un tās gaida visi Nantaketas iedzīvotāji. Bet dažas stundas pirms ceremonijas galvenā līgavas māsa tiek atrasta mirusi. Piepeši ikviens kāzu viesis kļūst par aizdomās turamo. Izmeklētājiem rodas daudz jautājumu. Kādēļ topošais vīratēvs nakts vidū vizinājies ar kajaku? Vai viņa sieva – slavena kriminālromānu autore – liktenīgajās stundās tiešām rakstījusi savu jauno grāmatu? Kur pazudis līgavaiņa labākais draugs? Un kādēļ līgava kāzu dienas rītā redzēta dodamies prom ar ceļasomu rokā? Ikvienam ir bijis motīvs nogalināt. Jautājums tikai – kurš to izdarīja?

No angļu valodas tulkojusi Ingūna Jundze.

Vāka dizains Artūrs Zariņš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Fridrihsone, Madara

Nosaukums: Atgūtais medusmēnesis

 

Ieva Irbe atgriežas dzimtas mājās kopā ar jauno vīru, lai sakārtotu savas vecmāmiņas lietas un mantojumu. Tomēr, kā izrādās, tad viņai ir jāatšķetina ne tikai omammas dzīves līkloči, bet jāieskatās acīs arī savai pagātnei, par kuru aktīvi atgādina trīs kaimiņu dzimtas vīrieši dažādās paaudzēs un ar pilnīgi atšķirīgiem nodomiem. Tāpat arī tagadne izrādās mezglaina, jo līdz ar Ievas mātes atgriešanos no Londonas Kārkliņos sāk norisināties savādi notikumi. Jaunajai sievietei ir jānoskaidro, kā tas viss ir saistīts, un kāda ir viņas loma šajā juceklī?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Felka, Romija

Nosaukums: Nāves jūdze

 

Toreiz... Frīdai bija 13 gadu, kad tika nogalināta viņas labākā draudzene. Baidoties par savu dzīvību, meitene gadiem ilgi glabāja noslēpumu, kura atklāšana būtu varējusi palīdzēt notvert slepkavu. Tagad... Tēvam nokļūstot slimnīcā, Frīda spiesta atgriezties dzimtas saimniecībā Elbmāršā, kur viņa satiek izmeklētāju Hāverkornu. Lai arī ieradies izmeklēt uzbrukumu Frīdas tēvam, Hāverkorns nav aizmirsis pirms gadiem notikušo un savu nojautu, ka Frīda kaut ko slēpj. Vai starp noziegumiem Paulsenu saimniecībā un jaunās meitenes slepkavību pirms astoņpadsmit gadiem varētu būt saistība? Vai pagātnes notikumi varētu atkārtoties?

No vācu valodas tulkojusi Sigita Kušnere.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Karīzi, Donato

Nosaukums: Dvēseļu tiesa

 

Romā noslēpumaini pazudusi kāda meitene. Klemente un Markuss — divi Dvēseļu tiesas, senas, ar Vatikānu saistītas organizācijas, locekļi, kuri slepeni izmeklē grēksūdzēs uzklausītus noziegumus, — sēž kafejnīcā netālu no Navonas laukuma un pārrunā lietas detaļas. Meitenes nolaupīšana, iespējams, ir saistīta ar virkni jau pastrādātu slepkavību. Markuss ir cilvēks bez pagātnes, pirms gada viņš ticis smagi ievainots un zaudējis atmiņu. Viņa talants ir atklāt ļaunumu, lai kur tas mēģinātu slēpties. Pie lietas strādā arī kriminālistikas eksperte Sandra — jauna atraitne, kura nespēj samierināties ar vīra bojāeju šķietamā negadījumā. Sandras un Markusa ceļi krustosies baznīcā Karavadžo gleznas priekšā, lai atklātu biedējošu pasauli, ko savās tumšajās dzīlēs slēpj Roma. Pasauli, kas ir tikpat perfekta, cik ļauna, un viņiem būs jāizvēlas starp atriebību un piedošanu pilsētā, kuru joprojām pilda tūkstoš gadus čukstēti grēki.

No itāļu valodas tulkojusi Anete Kona.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Prisjolkova, Inese

Nosaukums: Viegli un ar mīlestību

 

VAI ESAM GATAVAS ikdienā nēsāt līdzi 15 vai 20 kilogramus smagu somu?

Nē?

Tomēr gadās, ka izvēlamies uzturēt šādai somai līdzvērtīgu lieko svaru.

NAV VĒRTS VAINOT GADUS, hormonus, iedzimtību vai apstākļus.

Mūsu svars, izskats un veselība ir mūsu rokās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bella, Dārsija

Nosaukums: Neliela izpalīdzēšana

 

 Viņa ir tava labākā draudzene. Viņa zina visus tavus noslēpumus. Tieši tāpēc jau viņa ir tik bīstama... Kad Emīlija lūdz atvest no skolas arī viņas dēlu, Stefānija ar prieku izpalīdz. Abu bērni mācās vienā klasē un ir labākie draugi, un, gluži tāpat kā Emīlija un Stefānija, labprāt pavada laiku kopā. Līdz Stefānija iepazinās ar Emīliju, slavena dizainera Sabiedrisko attiecību vadītāju, viņa šajā mazpilsētā jutās pavisam vientuļa un rakstīja blogu. Tomēr rodas problēma – Emīlija pēc dēla neierodas. Lai ko teiktu policija, Stefānija ir pārliecināta: Emīlija nekad nepamestu savu bērnu. Baidoties, ka noticis kaut kas slikts, Stefānija sazinās ar citām mammām savā blogā un uzrunā arī Emīlijas vīru – tikai lai piedāvātu savu palīdzību. Stefānijai šķiet, ka viņš nav līdz galam atklāts un kaut ko noklusē. Vai tās ir tikai viņas iedomas? Cik labi viņa īstenībā pazīst savu labāko draudzeni? Stefānija sāk noprast, ka nekas – ne draudzība, ne mīlestība, pat ne visparastākā izpalīdzēšana – nav tik vienkārši, kā izskatās.

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lorka, Federiko Garsija

Nosaukums: Lugas

 

Ir laista klajā izcilā spāņu dzejnieka un dramaturga Federiko Garsijas Lorkas lugu izlase, ko sakārtojis un tulkojis Edvīns Raups.

Tajā var lasīt piecas viņa ievērojamākās lugas: “Brīnumainā kurpniece”, “Dona Perlimplina un Belisas mīlestība, ko viņu dārzs vien zina”, “Asins kāzas”, “Jerma” un “Bernardas Albas māja”, tās papildina izsmeļošs tulkotāja priekšvārds, Lorkas lekcija par teātri un īss autora dzīves un daiļrades pārskats.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Golubeva, Olga

Nosaukums: Taka uz Zilokalnu

 

Grāmata veltīta Latvijas simtgadei un visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir svēta mūsu pagātne, tagadne un nākotne, skatīta caur mūsu svētvietām un cilvēkiem, kuri šeit dzīvoja un dzīvos vienmēr. Ir svarīgi saglabāt aizsargājamās sugas un dabiskos meža biotopus, saglabāt ainavu un paaugstināt ainavisko skatu pieejamību no virsotnes, aizsargāt arheoloģijas pieminekli un veidot labiekārtojuma infrastruktūru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Vilbers, Kens

Nosaukums: Integrālais garīgums

 

Jauna realitates karte cilvēka apziņai, dzīvei un reliģijai. Šī ir viena no nozīmīgākajām mūsdienu grāmatam par garīgumu.

No angļu valodas tulkojusi Dace Vanaga.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Brends, Rasels

Nosaukums: Atgūšanās. Brīvība no atkarībām

 

Neesmu šo grāmatu sarakstījis tāpēc, ka būtu labāks par tevi. Tieši pretēji – tāpēc, ka ar mani ir vēl ļaunāk. Es esmu atkarīgais. Esmu atkarīgs no narkotikām, alkohola, seksa, naudas, mīlestības un slavas.

Es ticu, ka 12 soļu programma un tajā ietvertā filozofija ir risinājums, lai pārvarētu nepatiku pret dzīvi un nāvi. Tā piemērota ikvienam, kuram ir dūša un pauti strādāt ar sevi. Esmu redzējis, kā tā palīdz cilvēkiem ar atkarībām no narkotikām, seksa, attiecībām, ēdiena, darba, smēķēšanas, alkohola, tehnoloģijām, pornogrāfijas, mantu krāšanas, azartspēlēm, no jebkā. 12 soļu programma izglāba manu dzīvi un var mainīt arī tavējo, tāpēc, ka instinkts, kas izraisa šīs tieksmes, ir universāls.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ramstede, Frīda

Nosaukums: Jūties kā mājās. Interjera un stila rokasgrāmata

 

Mājas, kurās justies labi, ir kas vairāk par četrām sienām un jumtu virs galvas. Tā ir telpa, kura atspoguļo tavu personību un kurā funkcionalitāte saskan ar tavu individuālo estētisko gaumi. Lai šādu mājokli iekārtotu, tev lieti noderēs interjera un dizaina ekspertes Frīdas Ramstedes profesionālās zināšanas. Ar uzskatāmu attēlu palīdzību viņa atklāj svarīgākos mājokļa iekārtošanas pamatlikumus, mērus un proporcijas, māca meklēt unikālus risinājumus, nevis akli sekot modes tendencēm un paskaidro, kā panākt ievērojamas izmaiņas, neveicot kapitālo remontu. Frīda pati šo grāmatu dēvē par praktisku darbarīku kasti, ar kuras palīdzību ikviens bezpersonisku namu spēs padarīt par īstām mājām.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Apals, Gints; Zanders, Māris

Nosaukums: Latvieši, vācbaltieši un Krievija. Polemiska saruna

 

Grāmatā meklētas atbildes uz daudziem neērtiem jautājumiem Latvijas vēsturē: kāpēc vācbaltieši ir izslēgti no latviešu vēsturiskās atmiņas un tiek asociēti ar ļaunajiem baroniem, kāpēc Latvijas Republikas vara nenovērtēja vācbaltiešu nopelnus cīņā pret boļševikiem, kāpēc latvieši līdz pat 1940. gadam par galveno eksistenciālo draudu uzskatīja Vāciju, vāciešus un vācbaltiešus, nevis Krieviju .

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Šiliņš, Jānis; Zanders, Māris

Nosaukums: Ķēpīga tēma. Latvieši - boļševiku balsts?

 

Vēstures zinātņu doktora, Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošā pētnieka Jāņa Šiliņa un žurnālista Māra Zandera grāmata "Ķēpīga tēma. Latvieši – boļševiku balsts?" veltīta Latvijas vēstures neērtiem jautājumiem, par kuriem nereti klusē. Kāpēc latvieši 20. gadsimta sākumā bija tik kreisi? Kāpēc boļševiku spicē Padomju Krievijā pēc 1917. gada Oktobra apvērsuma bija tik daudz latviešu un kāpēc izveidojās latviešu kliķe čekā? Kāpēc latviešu strēlnieki kļuva "sarkani" un vai viņi tiešām bija Ļeņina gvarde? Kas īsti bija Jukums Vācietis un ko patiesībā gribēja Pēteris Stučka? Jānis Šiliņš uzskata, ka vēsturē vispār nevajadzētu būt "neērtām tēmām", kas tikai rada nevajadzīgas bailes vai kompleksus. Grāmata iznākusi sērijā "Latvijas vēstures mīti un versijas" un domāta visiem, kas interesējas par vēsturi. Tajā ir bagātīgs vizuālais materiāls, plaša atsauču sistēma un ieteicamās literatūras saraksts.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Aizpuriete, Amanda

Nosaukums: Pirms izvākšanās

Dzeja

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dimante, Inguna

Nosaukums: Ilūziju spēles

 

Sibilla un Dagnis Vēveri ir žilbinošs laulāts pāris ne tikai ārēji. Ar sievas palīdzību Dagnis ir atradis veiksmes formulu interjera dizaina nozarē, kas nodrošina apskaužamu rocību un dzīves stilu. Taču kāds jauns pasūtījums birojam sašķoba aizraujošo dzīvi. Nesaskaņas kā ķirmis iegraužas attiecībās. Atklājas laulības ļodzīgie pamati un pagātnē gūtās dvēseles rētas.

Vāka dizaina autore Natālija Kugajevska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Gaile, Inga

Nosaukums: Rakstītāja. Ivande Kaija (Es esmu...)

 

“Inga Gaile savos prozas darbos raksta par būšanu sievietei. Šoreiz — ierakstoties Ivandes Kaijas miesā un asinīs. Valoda kā sirds dunēšana, kaut īstie vārdi tiek meklēti, kā jau tas Rakstītājai pienākas. Tekstu, laiku un pasauļu sapludinājums — organisks kā daba, ainava, bez inscenējuma arhitektūras. Un nekas nav vienkārši. Jo īpaši tad, kad tu esmu es, bet es — tu. Un tā bezgala.”

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Helds, Juris

Nosaukums: Svētījiet maldugunis

 

Arī savā vienpadsmitajā krājumā mūsu dzejas vecmeistars Juris Helds (1942) paliek uzticīgs sirreālisma un impresionisma principiem. Viņa dzeja vairāk balstās nevis uz empīrisko pieredzi, izzināmo pasauli, bet gan uz vārdā nenosaukto, priekšnojautās un intuīcijā pastāvošo. Tam viņš tuvojas caur vīzijām, arhetipiem, metafiziskiem tēliem. Dzeju caurvij dziļš kultūrvēsturiskais slānis un bagātīgas, neparastas metaforas.

Kā papildu vērtība šim izdevumam nenoliedzami jāmin krāšņais, izteiksmīgais mākslinieces Lilijas Dineres veidotais vāks.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jurkevičs, Arturs

Nosaukums: Apbedītais vīnogulājs

 

Romāna darbība risinās 1992. gada augustā. Gruzīnu puisis Malhazs ir pabeidzis vidusskolu un pavada pēdējās bezrūpīgās dienas savās mājās Abhāzijā, nelielā kūrorta pilsētiņā pie Melnās jūras, lai pēcāk dotos lielajā dzīvē uz Tbilisi. Taču viņa skaistajiem nākotnes plāniem tiek pārvilkta svītra, jo starp gruzīniem un abhāziem negaidot sākas karš. Malhazs pēkšņi tiek ierauts pavisam citā realitātē – katra diena tur var izrādīties pēdējā un uzticēties var vienīgi sev pašam. Kopā ar trim draugiem Malhazs mēģina aizbēgt no kara zonas un nokļūst neskaitāmās dzīvībai bīstamās situācijās, taču puikas paliek puikas un, par spīti visam, turpina triekt blēņas un aušoties.

Romāna pamatā ir patiesi notikumi.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Laganovska, Vija

Nosaukums: Pirms un pēc. Stāsti

 

Rakstnieces Vijas Laganovskas debija prozā: vienpadsmit stāsti ar plašu laika un telpas ģeogrāfiju. Tie pa līkloču taciņām ved uz pirmskara un kara gadiem un tad atgriež mūsdienās, ved uz vecu Latvijas lauku māju spelgonī, uz kādu visu aizmirstu internātskolu, uz Lādogas ezeru, uz divistabu dzīvokli Valmieras nomalē un grēksūdzes kabīni. Un vienmēr un visur jādomā par to, kas tiešām ir vērtīgs un cīņas vērts. Par to, kas tu esi, cilvēk.

Kristas Jūlijas Kreišmanes vāka dizains.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Rēdliha, Iveta

Nosaukums: Mānīgā ziemeļblāzma

 

Romāna galvenajai varonei Inārai Svalbāra ir ilgu zeme – viņa vēlējusies tur nokļūt kopā ar draugu Edvartu, un par to ir sapņots gadiem. Tāda iespēja pienāk gluži negaidīti, taču viņa ar smagu sirdi atsakās, jo tieši tajā laikā jāpārcērt samezglojusies laulības dzīve. Ināras likteņa ironija izrādās pārāk drūma, jo jaunā sieviete nenojauš, ka uz Svalbāru tomēr nāksies doties. Diemžēl šim ceļojumam nepiemīt nedz romantiska jūsma, nedz jauneklīga bezbēdība. Turklāt arhipelāga lielākā sala Špicbergena ar tās galvaspilsētu Longjērbīeni, kur apmetas Ināra, kļūs par viņas dzīves pašām svarīgākajām krustcelēm. To būtiskākās iezīmes – sievietē vēl neiznīkušās cerības uz laimi līdzās šokējošam dramatismam un bīstamiem notikumiem tagadnē un pagātnē. Pēc tam kad Ināra ir iepazinusies ar sirsnīgiem vietējiem iedzīvotājiem, Ināra saprot, ka ziemeļos neviens nemēdz ierasties nejaušības pēc. Šie cilvēki viņai palīdz pārvarēt gan nomācošo tumsu, gan zaudējumu smeldzi un mokošās šaubas. Ināra sevišķi satuvinās ar kādu vitālu rudmati, tā ka starp abām sievietēm veidojas spēja, spēcīga draudzība – tā vismaz domā Ināra…

Vāka dizaina autore Natālija Kugajevska.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Krūmiņa, Inese

Nosaukums: Vilkme

 

Šis ir stāsts par vienas dzimtas trīs paaudžu cilvēku dzīvēm. Par to, kas tiem devis spēku un kas – sāpējis. Par to, kā caur paaudzēm atkārtojas uzvedības modeļi un likteņstāsti.

“Vilkme” ir zināmā mērā autobiogrāfiska, tomēr ne dokumentāla vienas dzimtas likteņu interpretācija. Katra varoņa stāsts gandrīz vai maģiski ievelk lasītāju savā varā, radot sajūtu, ka esi viņiem līdzās dažādos laikos un vēstures pavērsienos. Cauri cilvēkstāstiem "Vilkme" izstāsta arī Latvijas likteni.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Vīgante, Dace

Nosaukums: Bumbulītis. Stāsti

 

Lasītāju iemīļotās un literatūrkritiķu novērtētās latviešu prozistes Daces Vīgantes (1970) trešais stāstu krājums “Bumbulītis” ir īsti vijīgas valodas un jutekliskas tēlainības svētki. Autore joprojām pievēršas smalkai un niansētai cilvēku, dzīves, pasaules uztverei un atveidei, caur mazo – dažviet ar humoristisku un ironisku vērojumu – rādot arī grūto un nopietno, kas šajā grāmatā iegūst ne tikai lielumu un vieglumu, bet teju vai ekstravagantu negaidīti ieraudzīta gaisa balona grandiozitāti.

Krājuma trīspadsmit stāstu uzmanības centrā joprojām ir sieviete – viņas jūtas, domas, pieredze, viņas seksualitāte, pagātne un nākotnes nojausmas. Gluži kā mākslinieces Gundegas Dūdumas gleznā “Pliante dance” attēlotā dejotāja, Daces Vīgantes iztēles varones kādā brīdī sastingst grūti iedomājamā pozā. Vai viņas redz nomoda sapņus? Vai viņām ir grūti vai viegli? Cik ilgi viņas tā spēs?

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Veinberga, Jana

Nosaukums: Mākoņaina nakts

 

Janas Veinbergas romantiskajā detektīvā “Mākoņaina nakts” atkal darbojas romānā “Svešais draugs” iepazītie pievilcīgie detektīvi Stass un Lauma.

Beta no mātes mantojusi skaisto viesnīcu “Pie ezera”, taču pēdējā laikā bizness nesokas, jo kāds sācis kaitēt viņas īpašumam: apraksta sienas, nogremdē laivu, nogalina suni, izplata riebīgas baumas, veic viltus zvanus... Beta nespēj iedomāties, kam viņa varētu būt ieriebusi, un problēmas neatrisina arī simpātiskā, bet noslēpumainā bijušā advokāta Filipa negaidītā uzrašanās.

Situācija vēl vairāk saasinās, kad ezera krastā tiek atrasts vietējā deputāta Mizra līķis. Aizdomās turamo netrūkst, bet kurš no tiem ir īstais kaitnieks un slepkava? To nāksies noskaidrot Filipa draugam, privātdetektīvam Stasam un viņa partnerei Laumai.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Kvite, Maksimilians

Nosaukums: Efekti un defekti. Monologi ar āža kāju

 

Maksimiliana Kvites vārds nebūs svešs vidēja gadagājuma radioklausītājiem, jo viņš 18 gadus bijis radiožurnālists. Taču M. Kvite ir arī rakstnieks, precīzāk, feļetonists. Jaunais krājums, kā vēsta nosaukums, ir monologu krājums. 13 monologos, kuri uzrakstīti pirms dažiem gadiem, rakstnieks lasītājam draiski un asprātīgi māj ar āža kāju, norādot uz dažu labu “defektu” līdzcilvēku raksturos.

Īpaši asprātīgas ir tās humoreskas, kas rakstītas ventiņu izloksnē. Tā vien gribas tās nolasīt skaļi “ritig talsniek monolog” – tik krāsaina un bagāta ir ventiš mēle.

Mākslinieks Mikus Čavarts.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Ketnere, Keita

Nosaukums: Asteszvaigznes brīdinājums

 

Romāns ar jaunas sievietes – Lienes - acīm gudri vēsta ne tikai par viņas likteni, mīlestību un pārdzīvojumiem, bet ar spilgtām epizodēm parāda dzīvi Latvijā (Rīgā) padomju laikos. Mūsdienu jaunieši nevar pat iedomāties, ka vārda brīvība var būt delikatese, ko ikdienā nevar atļauties baudīt. Šķietami nekaitīgas mājas viesības nākamajā rītā var novest pie atlaišanas no darba, jo kāds no viesiem izrādījies nodevējs („stukačs”). Uzzināsiet arī par niansēm, ko neraksta Latvijas vēstures grāmatu lappusēs:kā organizēja pagrīdes spēļu zāles; kā ieprecēt (iegādāties) dzīvokli laikā, kad tos pirkt bija aizliegts; Kā slavenā hokeja komanda palīdzēja apturēt vergturību, kad ar varu, viltu un apmānu piespiesti cilvēki apsargu stingrā uzraudzībā par velti būvē augstāko amatu partijas biedru mājas.

Autore prot pasmieties par likteņa izdomu pat traģiskākajos un sāpīgākajos notikumos.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Burga, Anna

Nosaukums: Tētis

 

Māsas Alise un Ieva aug bērnunamā Rundenes muižā, jo viņu māte ir alkoholiķe, bet tēvi – katrai savs – nav zināmi. Meitenēm ir paveicies, jo viņām atrasta audžuģimene Francijā. Taču izrādās, ka viss nav tik vienkārši.

Bērnunama kādreizējā audzēkne, tagadējā Francijas vēstniecības darbiniece Tīna Legrāna, apstākļu sakritības dēļ atgriezusies savā bērnības zemē, nojauš, ka skaistā vieta pie ezera slēpj sevī dīvainus un pat baisus notikumus. Neparasti liels psihotropo medikamentu patēriņš, jaunās medmāsiņas Elīnas noslepkavošana pirms dažiem gadiem un pat vēl senāki neparasti notikumi – tas viss liek Tīnai domāt, ka bērnunamā notiek noziedzīgi darījumi.

Lai noskaidrotu patiesību, Tīnai ir jāatrod mazās Ieviņas tētis…

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Keja, Elizabete

Nosaukums: Septiņi meli

 

Džeina un Mārnija jau kopš bērnības ir nešķiramas. Viņas visu dala uz pusēm. Viņas zina itin visus savus noslēpumus. Taču Mārnija iepazīstas ar Čārlzu – un attiecības mainās. Tāpēc, ka Džeina uzreiz vai gandrīz uzreiz sajūt nepatiku pret viņu – tik veiksmīgu, glancētu, pašapmierinātu vīrieti, kurš prot un grib iepatikties ikvienam... izņemot Džeinu. Un, kad Mārnija apjautājas par draudzenes attieksmi pret Čārlzu, Džeina izšķiras par saviem pirmajiem, nelielajiem un gluži nevainīgajiem meliem. Galu galā pat labākās draudzenes mēdz šo to paturēt pie sevis. Bet, ja Džeina būtu godīga, var gadīties, ka viņas draudzenes vīram paveiktos vairāk... Jo pirmie meli nekad nav pēdējie. Tas ir tikai sākums. Tie rada nākamos melus, bet tie – atkal nākamos, un šī ķēdīte nepielūdzami aug... novedot līdz traģiskam finālam... līdz katastrofai.

No angļu valodas tulkojusi Marta Mežule.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Gromova, Olga

Nosaukums: Cukura bērns

 

Kādas Maskavas inteliģentu ģimenes rāmā, laimīgā ikdiena piepeši tiek izpostīta. Piecgadnieces Stellas tēvs tiek apsūdzēts Dzimtenes nodevībā un apcietināts, bet meitenīti un viņas mamma izsūta uz Vidusāziju, uz Kirgīzijas stepi, kur dienu no dienas, gadu no gada jācīnās par izdzīvošanu un jāpieredz daudz ļauna. Taču viņas nesūdzas par likteni un nezaudē ticību pasaulei, uztur možu garu, jokojot, dziedot dziesmas un lasot dzeju, un viena par otru no sirds rūpējas. Un izrādās – apkārt ir daudz labu cilvēku, kas gatavi viņām palīdzēt. Šī grāmata vēsta par mazo cilvēku uzvaru pār lielo ļaunumu. Tā ir svarīga dzīves mācība, kas jāpatur atmiņā – vājais spēj uzvarēt stipro.

“Cukura bērns” ir dokumentāls stāsts par krievu meitenītes Stellas Nudoļskas gaitām izsūtījumā, kur viņa kopā ar mammu pavadīja gandrīz desmit gadus - no 1937. līdz 1946. gadam. To pēc galvenās varones atmiņu stāstījuma pierakstījusi Olga Gromova, bibliotekāre, rakstniece un redaktore.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Kvans, Kevins

Nosaukums: Pasakaini bagātā draudzene

 

Tuvojas Reičelas Ču kāzu diena, un ir neskaitāmi iemesli, lai viņa justos kā septītajās debesīs. Viņai ir gredzens ar unikālu ovālas formas briljantu, brīnišķīga kāzu kleita, kas viņai ļoti patīk, un līgavainis, kurš ir gatavs atteikties no milzu bagātības Āzijā, lai tikai varētu viņu apprecēt. Tomēr Reičela skumst par to, ka viņas īstais tēvs – cilvēks, kuru viņa nekad nav pazinusi, – nebūs klāt, lai vestu meitu pie altāra.

Nejaušas sagadīšanās dēļ tiek noskaidrota tēva identitāte, un Reičela pēkšņi tiek ierauta neiedomājamā Šanhajas greznības pasaulē, kurā pa bulvāriem traucas ekskluzīvi un reti auto un kurā cilvēki ir ne tikai traki bagāti, bet... pasakaini bagāti.

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Citas debesis. Angļu un amerikāņu klasisko šausmu stāstu izlase

 

Šajā krājumā tulkotāja Aija Čerņevska apkopojusi stāstus, kas izpelnījušies augstu novērtējumu no Lavkrafta puses un šķiet izturējuši laika pārbaudi arī līdz mūsdienām. Tāpat sakārtotāja grāmatā mēģinājusi apvienot pēc iespējas dažādu autoru stilu un daudzveidīgus baismu atmosfēras radīšanas paņēmienus.

Papildus stāstiem grāmatā sniegta īsa informācija par autoriem un fragmenti no Lavkrafta esejas.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Devero, Džūda

Nosaukums: Kurš ir nākamais

 

Lai nomainītu ierasto vidi, Sāra savai brāļameitai Keitai un abu draugam Džeksonam, sauktam arī par Džeku, noorganizē ceļojumu uz kādu ekskluzīvu muižu Anglijā. Kad viņi tur ierodas, kļūst skaidrs, ka tā nebūs parasta atpūta. Brīnišķīga lasāmviela, kas priecēs ar dzirkstošu humoru un negaidītiem sižeta pavērsieniem.

No angļu valodas tulkojusi Ingūna Jundze.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Karlena, Odrija

Nosaukums: Kalendāra meitene. Oktobris-decembris

 

Mia Sondersa ir veikusi garu ceļu, un viņas ceļojums noslēgsies Holivudā, Ņujorkā un Aspenā. Oktobrī Mia sāk darbu doktora Hofmana slavenību televīzijas šovā, veidojot sižetu “Dzīvo skaisti”. Viņas draugs Vess cenšas atgūties pēc teroristu gūsta izraisītajām veselības problēmām, un abi kopā viņi uzveic dzīves saceltās vētras.

Novembrī Mia dodas uz Ņujorku, lai televīzijas šovam ierakstītu raidījumus par Pateicības dienu. Pamazām vien visi Mias sapņi īstenojas, ja neskaita vienu...

Un decembrī mūsu meitene nokļūst ziemas pasakā – Aspenā Kolorado, lai filmētu vietējos māksliniekus.

Sagatavojieties! Mias ceļojums tuvojas nobeigumam, kuru visi tik ļoti gaida!

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lukstraupe.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Klimāčeks, Viliams

Nosaukums: Karstā 68. gada vasara

 

Romāns “Karstā 68.gada vasara” ir veltīts 1968.gada traģiskajiem notikumiem Čehoslovākijā, kad valstī iebruka padomju karaspējs, apspiežot vietējās valdības centienus reformēt un liberalizēt esošo komunisma režīmu. Iecerētās reformas, kas bija pazīstamas ar nosaukumu “Prāgas pavasaris” saistījās ar centieniem izveidot sociālismu ar “cilvēcīgu seju”. “Prāgas pavasara” reformas viesa lielas cerības Čehoslovākijas sabiedrības noskaņojumā, īpaši radošās inteliģences un jaunatnes vidū, jo gaisā virmoja brīvības un uzdrīkstēšanās vēsmas. “Karstā 68.gada vasara” detalizēti atklāj okupācijas radītās sekas, sākot no jauniešu nākotnes sapņu sagrāves, ekonomikas stagnācijas līdz totālai sabiedrības cenzūrai. Romāna sižets ir balstīts uz patiesiem faktiem.

No slovāku valodas tulkojis Jānis Krastiņš.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lunde, Maja

Nosaukums: Bišu vēsture

 

Neaizmirstamais, izglītojošais un brīnišķīgi uzrakstītais romāns “Bišu vēsture” vienā stāstā apvieno trīs pavisam atšķirīgas sižeta līnijas, kurā vienlīdz liela uzmanība ir pievērsta bērnu un vecāku savstarpējo attiecību svarīgumam un mūsu attieksmei pret dabu un cilvēci kopumā.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Martiness, Giljermo

Nosaukums: Slepkava Alise

 

Kāda jauna Oksfordas pētniece no Lūisa Kerola brālības atrod slavenā romāna “Alise Brīnumzemē” autora dienasgrāmatas lappusi, ko uzskatīja par nozaudētu kopš 1863. gada. Viņa jau gatavojas visiem pavēstīt par savu aizraujošo atradumu, kas, iespējams, varētu atklāt pavisam citā gaismā dažus delikātus, ar Kerola dzīvi saistītus notikumus, kad meiteni uz ielas notriec automašīna.

No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Montefjore, Santa

Nosaukums: Mīlestības aizvējā

 

Merigolda vienmēr ir gādājusi par citiem – aprūpējusi savus tuviniekus, vadījusi piemājas veikaliņu un bijusi sabiedrības dvēsele. Uzzinot, ka pamazām sāk zaudēt atmiņu, Merigolda krīt izmisumā. Vai tiešām viņa aizmirsīs itin visu? Savas meitas, māti un mīļoto vīru? Tomēr Merigoldas ģimene negrasās padoties un apņemas viņu atbalstīt ik uz soļa. Arī Merigoldas draugi un kaimiņi ir gatavi jebkurā brīdī sniegt palīdzīgu roku. Apkārtējo bezgalīgās mīlestības iekļauta, Merigolda saprot, ka patiesībā ir laimīga un ka ikviens viņas dzīves mirklis bijis ārkārtīgi vērtīgs, pat ja izkritis no atmiņu mozaīkas.

No angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Murakami,  Haruki

Nosaukums: Nogalēt Komandoru I un II

 

Jauns episks romāns, ko sarakstījis starptautisku atzinību iemantojušais bestsellera “1Q84” autors. Apmēram trīsdesmit gadus veco portretu mākslinieku Tokijā ir pametusi sieva, un viņš patveras slavenajam gleznotājam Amadam Tomohiko piederošā mājā kalnos. Bēniņos viņš atrod savādu gleznu un nejauši aizsāk virkni noslēpumainu sakritību. Lai to apturētu, viņam jādodas ceļā, kurā ir iesaistīts noslēpumains zvans, savāda bedre mežā, Idejas parādīšanās, dīvains svešinieks, kurš dzīvo otrpus ielejai, pārgudra trīspadsmitgadniece, nacista slepkavības mēģinājums Otrā pasaules kara laikā Vīnē un Dubultās metaforas nomāktā pazemes pasaule.

No japāņu valodas tulkojusi Ingūna Beķere.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri 1. daļa

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri 2. daļa

 

 

 

Autors: Railija, Lūsinda

Nosaukums: Septiņas māsas: Saules māsa

 

Apkārtējiem šķiet, ka Elektrai d’Aplijēzai ir viss: būdama pieprasīta modele, viņa ir skaista, bagāta un slavena. Taču tas ir tikai ārējais iespaids. Elektras trauslo garīgo pasauli ir satricinājusi mīļotā tēva – noslēpumainā miljardiera Pā Solta, kā viņu dēvēja adoptētās meitas, – nāve. Cenšoties nomākt bēdas, Elektra pievēršas alkoholam un narkotikām, un tuvinieki satraucas par viņas veselību. Tad Elektra saņem vēstuli no svešinieces, kura apgalvo, ka ir viņas vecāmāte... “Saules māsa” ir Lūsindas Railijas episkā romānu cikla sestā daļa.

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lanceniece.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Svensons, Patriks

Nosaukums: Zuša evaņģēlijs. Stāsts par noslēpumaināko zivi pasaulē

 

Tam, kurš reiz ir redzējis zuti mirstam un pēc tam augšāmceļamies, ar racionālo domāšanu vairs nepietiek. Izskaidrot var gandrīz visu, var runāt par dažādiem procesiem, kā notiek organisma apgāde ar skābekli un vielmaiņa, vai par zuša aizsargājošo sekrētu un īpaši pielāgotām žaunām. Bet es esmu to redzējis pats savām acīm. Es esmu liecinieks. Zutis var nomirt un vēlāk būt atkal dzīvs.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Mežaraupe.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Bušnela, Kendaisa

Nosaukums: Vai lielpilsētā vēl ir sekss?

 

No Manhetenas ekskluzīvā rajona līdz pat piepilsētai, ko dēvē par Vilidžu, kopā ar draudzenēm Sasiju, Kitiju, Kvīniju, Tildu Tiu, Merilinu un Kendaisu mums tiek dota iespēja piedalīties dažnedažādos piedzīvojumos, kuģojot pa pusmūža randiņu un attiecību jūru. Asredzīgi un ar humoru Kendaisa Bušnela raksta par mūsdienu attiecību ainavu un tipāžiem, kas tajā mīt. Par to, kā gados vecākas, saprātīgas sievietes piepeši kļūst par jaunu vīriešu mīlas un iekāres objektu, par “Monas Lisas”– vagīnu atjaunojošās lāzerprocedūras, kuru tik bieži iesaka pusmūža vecuma sievietēm, – brīnumaino efektu un par to, ar ko jārēķinās, ejot uz Tinder randiņiem, kad esi piecdesmitgadīga šķirtene.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Kopštāla, Dagmāra

Nosaukums: Dienasgrāmata 1917-1923

 

Rīgas baltvāciešu ģimenē dzimušās Dagmāras Kopštālas dienasgrāmatā aprakstītajā laikā no 1917. gada marta līdz 1923. gada martam atspoguļojas dažādu Mīlgrāvja sociālo slāņu pārstāvju pieredze un pārdzīvojumi Latvijas vēsturei nozīmīgā laikā. Gados, kad norisinās Pirmā pasaules kara notikumi un mūsu teritorijā Krievijas un Vācijas impēriskās armijas izšķir Eiropas likteni, ar Rīgas vācu meiteņu ģimnāzijas skolnieces acīm skatītie notikumi veido mūsdienu vēstures pamatu. Tajā ir vieta gan revolucionārām, gan anarhistiskām epizodēm, Latvijas valsts dibināšanai un boļševiku mēģinājumam atņemt mūsu neatkarību. Kara un šausmu atmosfērā strauji pieaugošās pusaudzes vērtējums kā nežēlīga laikmeta hronika atklāj gan sarkanā, gan baltā terora briesmu darbus, Bermonta, landesvēra un Latvijas Nacionālās armijas spēku sadursmēs dzimstošās Latvijas valsts pirmos soļus pēc brīvības cīņu atnestā miera.

Taču dienasgrāmata ikvienam būs saistoša lasāmviela ar savu emocionalitāti un “mazā cilvēka” ilgām pēc laimes un prieka pat izmisuma brīžos.

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jākobsons, Gunārs

Nosaukums: Pie mikrofona Gunārs Jākobsons

 

Jau sešdesmit sešus gadus Latvijas Radio ēterā ir bijusi dzirdama frāze “pie mikrofona Gunārs Jākobsons”. Leģendārā sporta žurnālista un komentētāja balsi labi iepazinuši ne vien hokeja un futbola fani, bet arī savulaik populāro radioraidījumu “Mikrofons” un “Dzirkstele” klausītāji, tāpat tie, kas bija iecienījuši raidlugas un vakara pasaciņas.

Gunāra Jākobsona talants ir izpaudies dažādās radio un televīzijas žurnālistikas jomās. 1. novembrī Latvijas Radio svinēja savu 95. pastāvēšanas gadu, bet radio leģendai

Eduarda Groševa vāka dizains.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Geskina, Aina Meja

Nosaukums: Vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām

 

Grāmata, kas sniedz ārkārtīgi noderīgu informāciju par sievietes dabiskajām spējām laist pasaulē mazuli, parādot tādu dzemdību pasauli, ar kuru gribētos iepazīstināt pēc iespējas vairāk sieviešu. Katrai sievietei, kura plāno dzemdēt un vēlas šo pieredzi piedzīvot kā spēcinošu notikumu, būtu vērtīgi iepazīties ar grāmatā ietvertajām zināšanām un skatījumu par sievietes ķermeņa patiesajām un pārsteidzošajām spējām dzemdībās.

No angļu valodas tulkojusi Ilze Kuduliņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Keiners, Erguns Mehmets; Keiners, Emīrs Fetī

Nosaukums: Aiz islāma plīvura

 

Grāmatas autori ir divi brāļi, bijušie islāma sekotāji, kuri tagad ir teoloģijas un baznīcas vēstures profesori. Šajā grāmatā viņi mēģina aprakstīt islāmu no iekšpuses, taču nevis akadēmiski, bet gan vienkāršā stāstījuma veidā. Protams, jebkurš šāds skatījums uz savu bijušo reliģiju var būt aizspriedumains un subjektīvs, tomēr tajā pašā laikā ļauj ieraudzīt kādas nianses, kuras neieraudzīt akadēmiski sausā grāmatā.

Autori aplūko ļoti dažādas muslima dzīves jomas un ikdienu, rituālus, tradīcijas, sadzīvi un uzskatus. Šīs grāmatas vērtība ir arī tajā, ka autori arvien salīdzina islāmu un kristietību, tā kristiešiem palīdzot labāk saprast islāmam piederīgos, kas savukārt ir pilnīgi nepieciešams, lai ar viņiem veidotos laba saruna par Kristu un kristīgo ticību.

Liela pievienotā vērtība šai grāmatai ir arābu valodas islāma terminu glosārijs, kurā lasītājs iepazīs izplatītākos jēdzienus, terminus arābu valodā un kā tie ir saprotami latviski. Piemēram, kas ir ajāts, Ulems, Ajatolla, Gusls, Hadīss, utt.

Luterisma mantojuma fonds , tulkojums latviešu valodā, 2020

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Koefs, Herberts

Nosaukums: Koefa Praktiskā biodinamika

 

Grāmatā “Koefa praktiskā biodinamika” sniegti praktiski norādījumi par augsnes struktūru, augseku, kompostu, kompostēšanas metodēm un biodinamiskajiem preparātiem. Koefs apraksta veidus, kā izpētīt biodinamisko metožu efektivitāti un apkopot šo pētījumu rezultātus. Šis ir nenovērtējams ceļvedis ikvienam, kurš strādā ar biodinamisko zemes kopšanas metodi, jo tas piedāvā Koefa unikālās atziņas un gudrību praktiskos jautājumos.

Tulkojusi Dzintra Īrisa Porītere.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Normens, Robs

Nosaukums: Improvizē: šeit un tagad

 

Praktisks ceļvedis laikmetīgajā teātra improvizācijā.

Grāmata piedāvā tehnikas, trikus un noslēpumus, ko izmanto profesionāli aktieri, lai improvizāciju padarītu vienkāršāku, efektīvāku un baudāmāku. Lasītājs atklās vienkāršus instrumentus, kas tam ļaus veiksmīgi manevrēt pat vissatraucošākajās ainās un dzīves situācijās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Padoms rokā: Astro prognozes 2021

 

Ieteikumi. Horoskopi. Planētu ietekme.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Prokopenko, Igors

Nosaukums: Dzīve pēc pandēmijas

 

Dokumentālists un televīzijas raidījumu vadītājs Igors Prokopenko ar savu radošo komandu veica apjomīgu pētījumu, piesaistot arī ekonomistus, virusologus un ārstus. Šīs izpētes rezultātus atradīsit grāmatā. Galvenais jautājums: kas sagaidāms pārskatāmā nākotnē?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Rība, Aija

Nosaukums: Laika menedžments veiksmīgai darbībai un savas dzīves kontrolei

 

Grāmatā autore atklāj prasmīgu cilvēku laika menedžmenta noslēpumus. Jūs uzzināsiet, kā tikt galā ar dažādiem traucēkļiem, kuri tā vien tīko nozagt mūsu dārgo laiku, kā pareizi izveidot uzdevumu sarakstu, kā rūpēties par sevi, lai darba dienas ritumā justos moži un enerģiski, un gūsiet daudz citu noderīgu padomu, kas palīdzēs pārvaldīt savu laiku un kļūt par efektīviem darbiniekiem un veiksmīgiem uzņēmējiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Skrīvele, Māra

Nosaukums: Es mācos augļkopību

 

“Šajā grāmatā augļkopības zinātniece un komercaugļkopības pamatlicēja Latvijā 20. gadsimta 90. gados Māra Skrīvele apkopojusi informāciju par augļkopības nozares attīstību dažādos laika posmos 100 gadu garumā, analizējusi to no šodienas zināšanu un savas 60 gadu darba pieredzes skatupunkta. Māra ir sekojusi līdzi Latvijas komercdārzu stāvoklim no stādīšanas laika līdz pilnražai, piedalījusies Dārzkopības institūta pētījumos, iepazinusi augļkopības attīstības tendences citās valstīs, līdz ar to viņa ir izvērtējusi mūsu priekšteču pieredzes nozīmību arī mūsdienās un padarījusi šo pieredzi izprotamu visiem – gan komercaugļkopjiem, gan iesācējiem un dārzu mīļotājiem. Ieteikumi par gandrīz visu Latvijā plašāk audzēto kultūru audzēšanas, kopšanas, mēslošanas, šķirņu izvēles niansēm ir uzrakstīti vienkāršā, viegli uztveramā veidā.

Grāmata ir izcils pierādījums Māras zināšanām, erudīcijai, dziļumam un pamatīgumam,” tā Dr. biol. Dārzkopības institūta vadošā pētniece, akadēmiķe Edīte Kaufmane.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Nosaukums: Tavi ledlauži. Spēles darbam ar grupām

Jaunajā spēļu krājumā "Tavi Ledlauži" ietvertas četru veidu spēļu grupu apraksti- spēles ledlauži, aktivizētāji, komandu saliedēšanas un atgriezeniskās saites gūšanas spēles. Krājums domāts visiem, kuri strādā izglītības jomā - pedagogiem, koučiem, jaunatnes lietu speciālistiem, grupu treneriem, vadītājiem. Krājumā ietvertas spēles, kuras aktivizē un uzmundrina grupu, veicina savstarpēju iepazīšanos un saliedēšanos, mazina barjeras starp cilvēkiem, kā arī palīdz iegūt atgriezenisko saiti par sevi vai piedzīvoto nodarbībās.

Krājumā ir 84 lappuses, spirāļots.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Veiss, Braiens; Veisa, Eimija

Nosaukums: Brīnumi notiek. Iepriekšējo dzīvju dziedējošais spēks

 

Dr. Braiens Veiss savā psihiatra un hipnoterapeita praksē sastapies ar simtiem, pat tūkstošiem cilvēku, kuri nonākuši tādā apziņas stāvoklī, ka spējuši atcerēties savas iepriekšējās dzīves. Autors uzsver, ka stāstītāju pieredze apstiprina ne tikai iepriekšējo dzīvju fenomenu, bet arī milzīgu garīgo visumu. Viņš apgalvo, ka cilvēku vēstījumi atklāj, kā var tikt izdziedināts gan prāts, gan ķermenis, kā gūt mierinājumu bēdās un uzveikt skumjas. Līdz ar to tie var palīdzēt arī citiem atgūt veselību, labāk izprast pasauli un augt garīgi. Dr. Veiss pauž pārliecību, ka grāmatā iekļauto stāstītāju piedzīvotais sabalsosies ar lasītāju slēptajām atmiņām par bijušajām dzīvēm, pamodinās zemapziņu un ļaus labāk izprast sevi. Viņš cer, ka pagātnes izpratne būtiski uzlabos daudzu lasītāju tagadni. Šis darbs ieteicams gan tiem, kuriem reinkarnācijas ideja jau ir tuva, gan pilnīgiem skeptiķiem, gan pārējiem. Brīnumi taču attiecas uz visiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Perija, Filipa

Nosaukums: Jūs vēlēsieties, kaut šo grāmatu būtu izlasījuši jūsu vecāki

 

Visi vecāki vēlas savu bērnu izaudzināt priecīgu un nesabojātu.

Kā to izdarīt? Aizraujoša, amizanta un asprātīga grāmata, kuras autore ir ievērojamā angļu psihoterapeite Filipa Perija. Viņa stāsta par to, kam, audzinot bērnus, ir nozīme un no kā svarīgi izvairīties, – gudri padomi vecākiem, kā rīkoties un ko noteikti nedarīt. Filipa Perija nevis iesaka “ideālo plānu”, bet sniedz vispusīgu ieskatu par to, kas veido labas attiecības starp vecākiem un bērniem. Šī grāmata piedāvā pilnīgi jaunu skatījumu uz bērnu audzināšanu. Grāmatā apkopoti noderīgi padomi un vērtīgi ieteikumi, tāpēc to vēlēsies izlasīt visi vecāki, un katrs bērns gribēs, kaut to būtu lasījuši viņa vecāki.

No angļu valodas tulkojusi Krista Strode, literārā redaktore Ina Eglīte.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Paičs, Indulis

Nosaukums: Klātbūtne

 

Krīzes izceļ gaismā kā sliktāko, tā arī labāko mūsos. Sākoties pandēmijas laika ierobežojumiem, radās "Brīdis kopā" – ikvakara sarunām par garīgām, psiholoģiskām un eksistenciālām tēmām veltīts KOPBRĪDIS. Manuprāt, labākais veids, kā pārvarēt krīzi, ir soli pa solim izmantot to izaugsmei.

Šī grāmata ir dzīva liecība tam, cik liels spēks ir cilvēku kopības – KLĀTBŪTNES – sajūtai un savstarpējam atbalstam. Vienlaikus tā ir daudzu gadu gaitā uzkrātu atziņu un ierosmju apkopojums. Dzīve nereti ir grūta, bet arī vērtīga un skaista. Mums izdosies!

Indulis Paičs, luterāņu mācītājs, teoloģijas maģistrs, psiholoģijas doktorants.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: Aivars, Eduards

 

Nosaukums: Dzejoļu remonts


"Dzejoļu remonts" ir Eduarda Aivara desmitais dzejoļu krājums. Jaunais krājums sevī apvieno divas lasītājam jau pazīstamas šī dzejnieka daiļrades šķautnes. Ironiskas refleksijas pilnos dzejoļus ar garajiem virsrakstiem un rezignētus ikdienības vērojumus, kas šeit, atšķirībā no īsprozas "minimām", ieguvuši lirisku nosvērtību

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Amberga, Svetlana

 

Nosaukums: Versija: Tēvi

 

Svetlanas Ambergas grāmata "Versija: Tēvi" Kristofers Vanderbrants ir policists, kurš apsūdzēts par dienesta ziņojumu viltošanu. Kad Kristofers iznāk no cietuma, taisnības meklējumi viņu aizved pie Frankes Henlijas, kiberdrošības uzņēmuma vadītājas. Kristofers “dodas pa pagātnes pēdām”, lai noskaidrotu, kurš vainojams pie viņa nepatiesās apsūdzības, savukārt Franke meklē atbildes, kāpēc kiberdrošības aģentūra ir iesaistīta Kristofera apsūdzības lietā. Drīz vien noskaidrojas, ka abiem ir kopīgs ienaidnieks...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Čaklais, Māris

 

Nosaukums: Viņi dejoja vienu vasaru

 

Dzejnieka vairāki simti dzejas rindu ieskandinātas mūzikā - solo dziesmās, kora dziesmās, teātra dziesmās. Šo gadu laikā vairāki komponisti M. Čaklā dzejoļus ir komponējuši teātra mūzikai. Teātri mīlēdams, dzejnieks labprāt rakstīja dzeju izrādēm.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Dūmiņa, Līvija

 

Nosaukums: Artūra Skrastiņa Spogulija

 

Artūrs Skrastiņš ir viens no savas paaudzes vadošajiem un populārākajiem aktieriem, un rit 25.gads, kopš viņš spēlē Dailes teātrī. Viņš ir īstens sava teātra patriots. Līvija Dūmiņa atklāj, kā aizsācies Artūra Skrastiņa ceļš skatuves un arīdzan kino mākslā, cik pretrunīgi reizēm mēdz būt panākumi. Sastapšanās ar režisoriem, kuru estētiskie un filozofiskie uzskati palaikam ir visai atšķirīgi, liek aktierim ne tikai iedziļināties, saprast un pieņemt katras nākamās izrādes veidolu un vēstījumu – tie ir nemitīgi meklējumi un urdīšanās sevī, reizēm uzņemoties iniciatīvu pašam, reizēm paļaujoties uz iestudējuma veidotāja konceptu, reizēm tam pretojoties. Artūrs Skrastiņš par to runā ļoti atklāti. Viņa radošajā telpā jeb Spogulijā, kā to nodēvējusi Līvija Dūmiņa, ienāk un viņu raksturo arī cilvēki, ar kuriem saistīta aktiera dzīve tiklab no personiskā, kā profesionālā skatpunkta. Grāmatas autore par savu uzdevumu izvirzījusi analizēt tos aktiera radošā darba aspektus, kuros izgaismojas nevis slavas acumirklīgie oreoli, bet galvenokārt grūtības un šaubas, pieredze un mainīgums – personības tapšana un nobriešana, un nepabeigtība.

Draudzīgas ironijas nianses grāmatā ienes zīmējumi, kurus radījusi Ilze Vītoliņa – ar viņu kā ar kostīmu mākslinieci Artūram Skrastiņam bijusi sadarbība ne viena vien tēla veidošanā. Starp fotobrīžiem no izrādēm redzamas I. Vītoliņas kostīmu skices.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Eglītis, Anšlavs

 

Nosaukums: Cilvēks mežā

 

Romāns "Cilvēks mežā" līdz šim vienīgo reizi bija publicēts 1970. gadā apgāda "Grāmatu Draugs" (ASV) izdevumā, un tas bija iecerēts kā triloģijas otrā daļa: pirmā no tām romāns "Nav tak dzimtene" (1966), bet trešā - noslēdzošā daļa - romāns "Vai zini zemi, citronas kur zied?". Romānā Anšlavs Eglītis galvenā varoņa rakstnieka Roderika Turaida personā tēlo cilvēku, kurš ir apmaldījies un maldās savā dzīvē kā mežā. Roderiks visādā ziņā ir pilnīgi oriģināls Eglīša radīts tēls, kas pārsātināts ar dižmanību un lielības garu, kas arī ir sava veida meža biezoknis, kurā viņš iestidzis un nevar izkļūt ārā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Ezerroze, Agnese

 

Nosaukums: Mēle

 

Dzeja

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Judina, Dace

 

Nosaukums: Pēdas putekļos

 

Sērijā izmeklē Anna Elizabete.

Pēc vizītes pie Ķesterkalnu reģes Silvijas uz naksnīgās šosejas mīklainā avārijā iet bojā ziņu aģentūras īpašnieks Lauris Tuncis; viņa auto lūžņos atrodas ģenerālim Guntim Bozem nolaupītie dokumenti. Melnpils mērs Poķis pēc pamatīga tusiņa tiek ierullēts asfaltā. Abi upuri cieši saistīti ar skandalozo politisko spēku "Mājai un Ģimenei", kas drīzumā iecerējusi atdzimt ar jaunu līderi. Tikmēr no Sanktpēterburgas arhīva izgaisusi deviņkārtējā slepkavas Alksnīša lieta. Pēdas ved uz Rīgu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Kaijaks, Vladimirs

 

Nosaukums: Dullie stāsti

 

Šajos stāstos ir drusciņ no visa kā - mistikas, fantāzijas, šermuļu un neparastu ideju. Laikā, kad tie tapa - no 20. gadsimta 70. līdz 90. gadiem - tie izaicinoši pārkāpa visus tālaika literāros ierobežojumus, rādīja garu degunu cenzoriem un reālisma sludinātājiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Kalvāns, Aleksandrs

 

Nosaukums: Drosme darīt : (Puika un plinte) : padsmitnieku raibie piedzīvojumi īpaši bīstamajos gados 1943.-1948.


Tālā pagātnē iegrimušie kara un pēckara gadi bija laiks, kad jau 13-14 gadīgi puikas prata rīkoties ar sprāgstvielām un dažāda kalibra stobriem. Savās neparastajās gaitās pusaudži mācījās saprast, ka drosme nav iespējama bez bailēm. Atgūstot kādreiz paslēptos pagātnes dokumentus, nāca apjausma, ka joprojām der atcerēties laiku, kad cilvēki piedzīvoja baiļu un traģisma pilnus brīžus. Viņu vidū bija arī tā laika padsmitnieki ar neparastajiem piedzīvojumiem. "Puika" un "plinte" bija divi nešķirami jēdzieni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Krekle, Maija

 

Nosaukums: Vēlreiz tu un es

 

"Vita brevis. Vēlreiz"

Edvīns atstāj lielo mīlu Mairitu un visiem par pārsteigumu apprec skaisto kursa biedreni, turīga un slavena ārsta meitu. Studiju biedri nenojauš, ka tās patiesībā ir Lovitas atvadas...

"Brisele. Tu. Brisele. Es"

Briseles lidostā nejauši iepazīstas Gerda un Jurģis. Jaunie cilvēki iemīlas viens otrā, nenojaušot, ka abu vecāki ir cieši saistīti. Jurģa tēvs nav audzinājis savu dēlu, un dēls nav redzējis tēvu. Gerdu audzinājis Jurģa tēvs, viņš ir Gerdas ideālais vīrietis, kuram audžumeitas skatījumā nav un nedrīkst būt neviena noslēpuma, kur nu vēl nezināmi fakti pagātnē.

Diemžēl dzīve nav viens vienīgs laternas izgaismots laukums. Liktenīgie triecieni un dzimtas apslēptie fakti var arī nebūt pa spēkam ne vecākiem, ne viņu bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Loinerte, Luāna

 

Nosaukums: Jānis Lapiņš. Karogs, vējos atraisījies, skrej

 

Šī ir grāmata par drosmi, uzdrīkstēšanos un neatlaidību. Pirmā Latvijas karoga autors Jānis Eduards Lapiņš ir cilvēks - kurš aiz sevis atstājis spēcīgas pēdas. Bagātīgā dzīves pieredze publicistam ļāva kļūt par cilvēku , par kuru šodien varam runāt ar lepnumu un apbrīnu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paegle, Ligita

 

Nosaukums. Otra puse

 

Edgars Lapsiņš uzskata, ka ir visnotaļ vērtīgs vīrietis – viņam ir pastāvīgs darbs autostāvvietā, ģimene, pašam sava pusmāja, opelis, kaut arī vecs. Turklāt viņš nu jau daudzus gadus nedzer ne lāsītes un pāris mēnešus arī nesmēķē. Tomēr Edgaru neliek mierā uzmācīga doma, ka vajag vairāk – jāatpērk mājas otra puse, jāiegūst lielāks īpašums. Un, ja Edgars ko ieņēmis galvā, viņu neatturēs nekas, personīgo sievu ieskaitot. Cīnīdamies par savu sapni, Edgars nesaprot, kāpēc kaprīzā sieva atkal piktojas, kādēļ atsvešinās un neklausa slinkā meita, kālab par viņu smīkņā visādi nelgas. Kādēļ citi viņu uzskata par dīvaini? Un pie kā novedīs šī aklā traukšanās pēc sapņa?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Račko, Karīna

 

Nosaukums: Netīrā

 

Slavenā modele un influencere Flēra Jirgensone nolēmusi Ziemassvētku brīvdienas pavadīt vienatnē savrupā lauku viesu namā. Jaunā sieviete slēpj rētas uz plaukstu locītavām un nesekmīgi pūlas atgūties no traumatiskām, zemiskuma un liekulības pilnām attiecībām. Lai arī Matiass atsakās pārgulēt ar Flēru, viņi pamazām satuvinās, un izrādās, ka abu sāpīgajā pagātnē ir vairāk kopīga, nekā sākotnēji šķiet. Viņi labi zina – nekas nespēj sakropļot tik nežēlīgi kā netīras jūtu spēles…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Rūce, Liepa

 

Nosaukums: Atspulga balss

 

Liepas Rūces dzejoļi ar pārtraukumiem parādās mūsu literārajā periodikā jau apmēram piecpadsmit gadus. Dzeja tapusi ilgā laika posmā, kurā ir nobriedis un mainījies gan autores radošais rokraksts, gan viņas liriskās varones attieksme pret pasauli, un tas padara šo debijas grāmatu pilnasinīgāku no personības transformācijas un iekšējo konfliktu risinājuma viedokļa. Krājuma centrā ir cīņa ar atsvešinājuma izjūtu, ko rada sevis apzināšanās un pieņemšanas mēģinājumi un saskarsme ar citiem kā slēgtām, psiholoģiski nepieejamām būtnēm. Apkārtējo ārējais miers, kas līdzīgi melnajam caurumam neemanē neko uz ārpusi, kontrastē ar vēstītāja iekšējām pretrunām. ”Atspulga balss” varone pastāvīgi nošķeļ no sevis savus agrākos es, savu ķermenisko es un citas sevis izpausmes, radot dubultniekus, uz kuriem brīžiem noskatās no malas, brīžiem mēģina veidot dialogu un brīžiem tajos atgriezties.

Ronalds Briedis

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Rutkēviča, Agnese

 

Nosaukums: Vietām cilvēki

 

"Vietām cilvēki" ir dramaturģes un dzejnieces Agneses Rutkēvičas otrais dzejas krājums.
Darbu raksturo pārdomāti tēli un metaforas un prasmīga, labi izkopta rotaļa ar valodu, kas piešķir dzejoļiem trauslu, gluži vai netveramu noskaņu.
"...šajos dzejoļos vārdi bez piepūles pārsprāgst, un tu ieraugi dzīvu (vai nedzīvu) matēriju, no kuras pil gaisma un tumsa, skaņa un klusums, viss šis mūžības arsenāls, kas laicīgo dzīvi dara tik skaistu." (Dzejnieks Edvīns Raups)

Māksliniece Evelīna Andžāne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sila, Inita

 

Nosaukums: Tango ar diviem misteriem V

 

"Tango ar diviem misteriem V" ir par laimes meklējumiem, kurus grāmatas autore sāk krietnu laiku pirms diagnozes – krūts vēzis–, vienlaikus piedzīvojot attiecību un karjeras krīzi. Tā liek vēl ciešāk paskatīties uz savu dzīvi, vērtībām, uzskatiem, rīcību, attieksmi, uzvedību. Viņa apņemas dzīvot laimīgi, meklē veidus, kā tādai būt, un šo apņemšanos pilda arī tad, kad uzzina: viņas mūžs varētu būt īsāks... Vai diagnoze vēzis uzreiz nozīmē nelaimi? Nē. Tā motivē vēl vairāk novērtēt dzīvi, jo tās vērtību bieži neapzināmies, kamēr tā nav apdraudēta. Lai cik sāpīga ir šī pieredze, tā var būt vērtīga. Inita izmēģina dažādas prakses laimīgai dzīvei, sākot ar pateicību un beidzot ar disciplīnu, lai pārliecinātos, ka būt laimīgai ir izvēle, un pierādot, ka ciešanas var pārveidot un laime iespējama arī tad, kad ļoti, ļoti sāp.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Šadre, Daina

 

Nosaukums: Bruņurupuču tango

 

1980. gada vasarā nomaļā Latgales ciemā satiekas divi studenti – Zina Volkova un Kārlis Kalējs. Viņa ir Latgales meitene no vienkāršas ģimenes, kura studē ekonomiku, bet viņš slavenas ārstu dinastijas pēctecis. Tā ir mūža mīlestība no pirmā skatiena, taču jauniešiem jānoiet garš ceļš, lai abi būtu kopā. Kārļa valdonīgā mātei ir savs plāns par dēla laimi. Viņa to realizē nevairoties pat no nozieguma, bet pats Kārlis izvēlas maksāt par pieļautu vājību, tā uz vairāk kā divdesmit gadiem nolemjot sevi dzīvei bez mīlestības. Taču abu jūtas ir dzīvas. Viņiem būs otra iespēja, taču līdz tai būs jānoiet garš un smags ceļš. Gluži kā bruņurupuču tango. Un arī tad, kad Zina un Kārlis tiksies vēlreiz, starp viņiem nostāsies sens noslēpums un noziegums. Lai mīlestība uzvarētu, būs jāatšķetina šī nozieguma savilktais mezgls, jātiek galā ar šokējošām atklāsmēm un jauniem pārdzīvojumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Trimalniece, Vineta

 

Nosaukums: Piepildīts

 

“Strādājot kādā pansionātā pie cilvēkiem, kuri jau savas lielākās cīņas izcīnījuši, es iedvesmojos rakstīt un iedvesmojos dzīvot, uzkrāju sevī viņu stāstu pieredzi un prātoju, cik milzīgs neredzams spēks viņos ir par spīti smagumam kaulos.
“Izstāsti mani tālāk…” – reizēm man šķita, ka pansionāta sienās var dzirdēt šo cilvēku dzīves mani uzrunājam. Un es liku uz papīra to, ko dzirdēju, ko redzēju, ko nojautu, ko iztēlojos,” – tā par savas pirmās grāmatas tapšanu stāsta Vineta Trimalniece.
Ar neparastu iejūtību un dziļu izpratni atklājot pansionāta iemītnieku dažādos dzīvesstāstus, jaunā autore liek lasītājam aizdomāties par dzīves patiesajām vērtībām un katra cilvēka paša lomu sava likteņa veidošanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vinogradova, Laura

 

Nosaukums: Upe

 

Rute negaidot manto no tēva lauku māju pie upes. Tēvu Jūli viņa nekad nav pazinusi, taču pārlieku labi pazīst sāpes par skaudro bērnību un pirms desmit gadiem pazudušo māsu, pazīst neiederības izjūtu un tukšumu sirdī. Un Rute bēg – bēg no pilsētas, no cilvēkiem, no sevis... Vai upe viņai palīdzēs atrast pašai sevi, savu dzīvi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Filipsa, SūzanaElizabete

 

Nosaukums: Padejo ar mani

 

Tesa Hārtsonga negaidīti zaudē vīru un aizbēg no visa: no abu kopīgā mājokļa, no sava iemīļotā vecmātes darba, no līdzcietīgajiem radiem un draugiem. Viņa apmetas kādā kalnu kotedžā, kur, dabas ieskauta, vēlas gūt mieru. Drīz vien Tesai uzrodas jauni kaimiņi - pievilcīgs, bet ārkārtīgi nelaipns mākslinieks un viņa skaistā sieva, kura ir gaidībās. Tesa pat nenojauš, ka viena liktenīga nakts viņu visu dzīvi apgriezīs kājām gaisā. Vai nelaimē var atrast laimi? Vai zaudējums var nest jaunu sākumu? Tesai būs jāatrod atbildes uz daudziem jautājumiem. Skaidri viņa zina tikai vienu - ir jāturpina dejot deju, ko sauc par dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Gilesē, Kārena

 

Nosaukums: Ko atnes viļņi

 

Laras, viņas mīļotā un abu kopīgā bērna ceļojums pa Dienvidameriku tiek brutāli pārtraukts, kad dēls bez pēdām nozūd Brazīlijas tirgus laukuma burzmā. Divus gadus vēlāk, nespējot samierināties ar dēla zaudējumu un šķiršanos no mīļotā vīrieša, viņa atgriežas savās bērnu dienu mājās. Tur atsāk draudzību ar savu jaunības dienu pielūdzēju Kristiju, kuru valdzina Laras bohēmiskā daba. Tomēr interese drīz vien pāraug apsēstībā, un, kamēr Lara cenšas salāpīt savu drumstalās sašķīdušo dzīvi, Kristiju pārņem neapmierinātība ar savu likteni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Harisone, Melisa

 

Nosaukums: Zeltains miežu lauks

 

1933. gada rudens ir visskaistākais, kādu Edija Meitere spēj atcerēties, lai gan Pirmā pasaules kara ēna joprojām gulst pār laukiem ap viņas mīļotajām mājām – Gobu fermu. Kad no Londonas ierodas dzirkstošā Konstance Ficallena, lai ievāktu materiālus un rakstītu par gaistošām lauku tradīcijām un ticējumiem, viņa ieinteresējas par četrpadsmitgadīgo Ediju un izrāda tai laipnību un uzmanību, kādu meitene iepriekš nav piedzīvojusi. Tomēr aiz pievilcīgās svešinieces ārienes slēpjas kas vairāk. Tuvojoties ražas laikam, pieaug arī apkārtnes iedzīvotāju dzīves spriedze, un Edijai ir jāatrod veids, kā uzticēties savai iekšējai balsij un paglābties no nelaimes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Hohgaterers, Pauluss

 

Nosaukums: Dzīves saldme

 

Kādam vecam vīram ziemas nakts spelgonī viņa paša sētā tiek sašķaidīta galva. Līķi atrod viņa mazmeitiņa Katarina un no redzētajām šausmām zaudē valodu. Ar viņu strādā bērnu psihiatrs Horns, kas pats pret savu gribu tiek ievilkts nozieguma izmeklēšanā. Komisārs Ludvigs Kovačs nelolo ilūzijas, ka šo lietu izdosies atrisināt ātri, un jūtas nomākts. Vislabprātāk viņš šajās Pirmsziemassvētku dienās sēdētu uz piesnigušas terases sava drauga turka Lefti restorāniņā un malkotu karstu tēju, bet naktīs ar teleskopu lūkotos zvaigznēs. Taču miera nav. Psihiski nelīdzsvarots ģimenes galva salauž savam bērnam kājas, pensionēts pastnieks domā par pašnāvību, cietsirdīgs puika mēģina pārgriezt sunim rīkli, benediktiešu tēvam ausīs skan uzmācīgas balsis, jauna māmiņa ieņēmusi galvā, ka viņas mazuli apsēdis sātans. Šīs mazpilsētiņas psihogramma nav iepriecinoša – taču kurš no iedzīvotājiem ir bijis spējīgs uz tik šaušalīgu slepkavību?

Pauluss Hohgaterers (Paulus Hochgatterer, 1961) ir atzīts austriešu rakstnieks un bērnu psihiatrs. Studējis medicīnu un psiholoģiju Vīnes Universitātē, ieguvis medicīnas doktora grādu. Šobrīd dzīvo Vīnē un ir Tulnes Universitātes slimnīcas Bērnu un jauniešu psihiatrijas nodaļas galvenais ārsts. Līdztekus darbam slimnīcā viņš raksta stāstus un romānus un izdevis jau trīspadsmit grāmatas, saņēmis daudzas literārās balvas, tostarp Eiropas Savienības Literatūras balvu 2009 un Vācu kriminālromānu balvu 2007 par romānu “Dzīves saldme”, kas nāca klajā 2006. gadā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Horina, Tamāra

 

Nosaukums: Meitiņa

 

Šī grāmata ir par mīlestību, lai arī tajā nav neviena vārda, kas sāktos ar "mīl...". Un tā ir par maģiju — nevis to glīto, no televizoru ekrāniem tirgoto, bet gan par īstu maģiju, kas nāk no dzimtas un saknēm, kad tu ar galvu pa priekšu ienirsti Aizmūžu Okeānā un iznirsti no tā ar zivi zobos. Un vēl — par drosmi. Par beznosacījumu drosmi atrast savējo, pazīt to, ieķerties ar rokām un kājām un nevienam neatdot. Savas mājas, savu dzimteni, savu sirdi, savas tiesības staigāt ar augsti paceltu galvu. Soli pa solim lasītājs vēro sējēju pārdzimstam cīnītājā. Šī grāmata uz visiem laikiem mainīja tās sarakstītāju un mainīs katru, kurš to izlasīs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kerangala, Mailisa

 

Nosaukums: Salabot dzīvos

 

Agrā svētdienas rītā vēl pirms rītausmas trīs jaunieši dodas sērfot. Būdami pārguruši, atpakaļceļā viņi iekļūst avārijā uz nomaļa ceļa. Divi no puišiem ir piesprādzējušies, bet trešais ietriecas automašīnas logā. Ārsti slimnīcā viņam konstatē smadzeņu nāvi, taču viņa sirds turpina pukstēt... “Salabot dzīvos” ir romāns par sirds transplantāciju. Varoņeposs, kas tiek izspēlēts tieši divdesmit četrās stundās. Spriedze un pacietīgas gaidas, trauksmaini darbības kāpinājumi un meditatīvas pauzes, metafizisks piedzīvojums, kolektīvs un reizē dziļi personisks, kurā sirds ne tikai veic organiskās funkcijas, bet ir arī emociju mājvieta un mīlestības simbols.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Makkreita, Kimberlija

 

Nosaukums: Veiksmīga laulība

 

Kad advokātei Lizijai Kicakisai piezvana kādreizējais studiju biedrs Zaks Greisons – tagad veiksmīgs uzņēmējs un miljonārs –, viņa saprot, ka noticis kaut kas ārkārtējs. Zaka sieva Amanda ir brutāli noslepkavota, un aizdomās tiek turēts viņš.

Cenšoties izprast notikušā apstākļus, Lizija iepazīstas ar Pārksloupas elitārajām aprindām. Izskatās, ka Zaka un Amandas laulība nemaz nav bijusi tik ideāla. Viņi savā greznajā mājā dzīvojuši kā svešinieki, un abus vienojis tikai dēls. Aizdomas raisa arī Greisonu draugi – šķiet, katrs izmisīgi glabā kādu noslēpumu, tādēļ sapinas pretrunās.

Vai Zaks tiešām ir nogalinājis savu sievu? Vai kāds cenšas viņu padarīt par grēkāzi? Kādēļ par Amandas pagātni gandrīz nekas nav zināms? Un vai Lizijas pašas laulībai pienākušas beigas? Atbildes uz šiem jautājumiem būs šokējošas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Mitčela, Karolina

 

Nosaukums: Zelta Krātiņš

 

Roza ir jauna, nabadzīga meitene gaidībās. Viņa vēlētos būt perfekta māte savam bērnam, taču – jo vairāk nākas aizdomāties par pašas haotisko bērnību, jo lielāka kļūst pārliecība par to, ka labākā dzīve mazulīti gaidīs pēc iespējas tālāk no viņas dzimtās pilsētas Īrijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ostina, Džeina

 

Nosaukums: Senditona

 

Džeinas Ostinas nepabeigtajā darbā “Senditona” vēstīts par kūrorta tapšanu. Šajā vidē grozās un rosās skuķes, kuras raugās pēc bagātīga ķēriena. Autore kā allaž trāpīgi portretē personas, to dzinuļus, šķietamības nesakrišanu ar dzīves īstenību, ārienes neatbilstību iekšējai pasaulei, dziļo plaisu, kas veidojas starp neviltotu diženumu un pretenzijām uz to, kad audzināšana un izvēlētie mērķi liecina ko citu …

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Sabaļauskaite, Kristina

 

Nosaukums: Pētera imperatore

 

Voltērs lietuviešu bajāres Martas Skovroņskas – cara Pētera I sievas un Krievijas pirmās imperatores Katrīnas I – dzīvi ir raksturojis kā “visneticamāko stāstu par XVIII gadsimta Pelnrušķītes augšupceļu”. Taču šis romāns, kas balstīts autentiskos attiecīgā laikmeta avotos, sagrauj jebkādus pasaku stereotipus. Pulkstens sit deviņi. Sākas imperatores mūža pēdējā diennakts. Un no mirstoša ķermeņa dziļumiem reālajā laikā un pirmajā personā tiek stāstīts Viņas Stāsts, Viņas Vēsture: pavisam citāda nekā vīriešu sarakstītajās vēstures mācību grāmatās. Piecu gadu vecumā kļuvusi par bāreni, jaunībā pieredzējusi kalpones, veļasmazgātājas, karagūsteknes un seksa verdzenes likteni. Kļuvusi par lietuviešu izcelsmes favorīta Aleksandra Menšikova slepeno mīļoto, pēcāk – par viņa labākā drauga Pētera I mīļāko un sievu. Starp diviem lietuviešiem un Krievijas caru jau kopš paša sākuma pulsē sprieguma piesātināts mīlestības un draudzības trīsstūris, kas rada nemitīgas šaubas: kurš ar kuru manipulē, kurš ir upuris, kurš – pavedinātājs, kurš – savedējs? Un rodas arī jautājumi: kā likteni nosaka vara un vai tā ir pasaka vai traģēdija?

Tas ir stāsts par Austrumu un Rietumu kultūru un mentalitāšu sadursmi toksiskā laulībā. Stāsts par laiku un vardarbību. Par psiholoģisku un alkohola atkarību, par sašķeltām personībām, kas sevi pārrada no jauna, par postošu karu un par sapņiem, kas dzemdina nemirstīgu skaistumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Dzīvesziņas gadagrāmata 2021

 

Ezotērika

Astroloģija

Psihiskā dziedināšana

Parapsiholoģija

Dziedniecība

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Dārzkopja padomnieks 2021

 

Dārzkopja padomnieks 2021. gadam - vērtīgs palīgs dārza darbos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Nosaukums: Sākam dārzu

 

Šī grāmata Jūs iedvesmos iekārtot skaistu un katra cilvēka emocionālajām prasībām atbilstošu dārzu, kas priecēs Jūs no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Tā palīdzēs izprast dārza iekārtojuma pamatprincipus, stilus un vides arhitektūras risinājumus Harmonija dārzā, plānojums atbilstoši saimnieku temperamentam un virknei citu
nosacījumu. Oriģināls skatījums uz dārzu kā cilvēka psiholoģijai un temperamentam pieskaņotu vides telpu. Idejas garšaugu, tauriņu, ārstniecības augu un citiem dārziem. Iespēja iepazīt daudzveidīgo dārza augu pasauli no konkrētiem paraugiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Nereta, Ilma

 

Nosaukums: Ziemcietes

 

Gaumīgi iekārtotas puķudobes ir katra dārzkopja sapnis, tāpēc īpaši ērtas kopšanai un skaistas aplūkošanai būs ZIEMCIETES! Pareizi aprūpētas, tās priecē audzētāju daudzu gadu garumā un ir skaistākās katra savā laikā. Šī grāmata palīdzēs lasītājam izdarīt pareizo izvēli: - pareizi ierīkot skaistu dārzu ar puķu dobi - atlasīt puķu sortimentu pavasarim, vasarai un rudenim - saskaņot ziedošo ziemciešu un viengadīgo ziedu krāsas - iepazīt ziemzaļo augu skaistumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ošiņa, Sandra

 

Nosaukums: Ziemas krājumi. Receptes

 

Šī ir īpaša grāmata, kurā iekļautas receptes konservējumiem no dārza un meža veltēm sākot no pavasara līdz vēlam rudenim. Īsts piedzīvojums garšas kārpiņām. Grāmata ataino Latvijas saimnieču konservēšanas tradīciju esenci, kur ir vieta arī mūsdienīgu tehnoloģiju un produktu izmantošanai: latvieša virtuve iet līdzi laikam. Oriģinālas ir Valda Ošiņa fotogrāfijas gan produktiem, gan to pagatavošanas gaitai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kordeins, Lorens

 

Nosaukums: Paleodiēta

 

Paleodiētu ir radījusi pati daba - tas ir vairāk nekā 2 miljonus gadu sens uztura plāns. Akmens laikmetā citas izvēles nemaz nebija. Tā iestrādāta cilvēka gēnos un ir vispiemērotākā arī mūsdienu cilvēkam.

Pieņemiet Lorēna Kordeina izaicinājumu: ēdiet tikai svaigus augļus, dārzeņus un liesu gaļu. Ēdiet, cik vien vēlaties. Nebadojieties! Baudiet un priecājieties par svara samazināšanos, veselības uzlabošanos un lielisku garastāvokli!

Lilijas Berzinskas tulkojums. Vitas Lēnertes vāka dizains.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Skutelis, Antons

 

Nosaukums: Uztura bagātinātāji Latvijas aptiekās

 

Medicīnas doktors, emeritēts profesors Antons Skutelis grāmatā raksturojis Latvijā pieejamu uztura bagātinātāju galvenās sastāvdaļas un to ietekmi uz organismu. Grāmatas otrā daļā aplūkoti biežāk sastopami veselības traucējumi, kuru gadījumā uzturu var bagātināt ar piemēros minētām uzturvielām un uztura bagātinātājiem. Grāmata paredzēta speciālistiem, kas konsultē par uztura bagātinātāju izmantošanu - farmaceitiem, farmaceita asistentiem, ārstiem, kā arī šo līdzekļu lietotājiem papildus izziņai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Rožkalne, Regīna

 

Nosaukums: Pieredzes krustceļi

 

"Mums katram ir savs dzīves stāsts. Es esmu iemācījusies novērtēt to skaistumu un prieku, ko dzīve sniedz. Esmu sapratusi, ka vajag iemācīties dzīvot šodien - tagad, ka vajag ar prieku baudīt atvēlēto dzīves laiku. Šīs grāmatas uzrakstīšanai es izmantoju gan savu dzīves pieredzi - pārdzīvojumus, domas, novērojumus un secinājumus, gan atziņas, ko esmu lasījusi citu autoru darbos." (Regīna Rožkalne)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Rakeli, Sals

 

Nosaukums: Zeme mostas 2017-2030

 

Grāmata būs interesanta un izzinoša lasāmviela tiem, kuri mīl raudzīties debesīs un uzdot jautājumus par sevi un Visumu. Tiem, kuri dziļi sevī jūt, ka nekas nesākas un nebeidzas ar izpausto, redzamo pasauli un ka cilvēka iespējas sniedzas daudz tālāk, nekā ir izpētīts un pieņemts domāt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Klārks, Rons

 

Nosaukums: Nost ar garlaicīgām mācību stundām

 

Laikā, kad izglītības sistēmu satricina dažnedažādas pārmaiņas, Apgāds Zvaigzne ABC izdod grāmatu par kādu novatorisku un absolūti atšķirīgu skolu Amerikā. Grāmatas autors Rons Klārks ir šīs skolas dibinātājs, vadītājs un skolotājs. Viņš ir ieguvis Disneja kompānijas piešķirto „Amerikas gada skolotāja” titulu, un Opra Vinfrija viņu ir izraudzījusies par savu pirmo „Fenomenālo cilvēku”. Rona Klārka akadēmiju Atlantā ASV ir apmeklējuši vairāk nekā simts tūkstoši pedagogu no visas pasaules, lai apgūtu neparastās metodes, ar kuru palīdzību Rona Klārka akadēmijas skolotāji un vecāki palīdzējuši bērniem gūt izcilus panākumus. Grāmata „Nost ar garlaicīgām mācību stundām!” ir neordināru padomu krājums skolotājiem un vecākiem un vienlaikus arī neparasta cilvēka dzīvesstāsts. Realizējot sapni par skolu, kurā ikvienam bērnam būtu iespēja pilnveidoties, Rons Klārks apliecinājis, cik būtiski saskatīt bērnos individualitāti un ienest mācību vidē dzīvīgumu, krāsainību un oriģinalitāti. Grāmata noderēs ikvienam, kurš ir gatavs lauzt stereotipus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Deivisa, Simona

 

Nosaukums: Montesori mazulis

 

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā austrāliešu izcelsmes Montesori pasniedzējas Simonas Deivisas rokasgrāmatu vecākiem “Montesori mazulis”. Šī grāmata ir tulkota 22 valodās. No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule. Autore grāmatā sniedz praktiskus padomus kā, izmantojot unikālas pedagoģijas metodes izveidotājas, doktores Marijas Montesori izstrādātos principus un filozofiju, veidot pozitīvas, veiksmīgas attiecības ar mazuli; kā veicināt mazuļa interesi par pasauli un mācīt atbildību; kā iekārtojams mājoklis, lai tas būtu bērnam drošs, attīstošs un radītu vēlmi darboties pašam. Lasītājs gūst izpratni par mazuļu vajadzībām, viņu apkārtējās vides izjūtu un uzvedību. Autore aicina vērot bērnus, pamanīt viņu dažādās personības un intereses, būt palīgiem bērnu attīstības ceļā. Grāmatas noslēgumā autore ir apkopojusi dažādu ģimeņu personīgās pieredzes stāstus, kas izmanto Montesori idejas, aktivitātes savu bērnu audzināšanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kaže, Daiga

 

Nosaukums: Lasīsim kopā

 

40 lpp + krāsaini pielikumi .Grāmatā apkopotas autores pasakas un stāsti, kuriem pievienots metodiskais materiāls darbu analīzei. Metodiskais materiāls balstīts uz kompetences (lietpratības) attīstību, kā to nosaka pirmsskolas izglītības vadlīnijas (Ministru kabineta noteikumi Nr. 716, 21.11.2018.).

Materiāla izmantošana attīsta gan prasmes valodu un mākslu jomā, gan caurviju prasmes kritiskajā domāšanā un radošumā, izpratni par vērtībām un tikumiem. Materiālu var izmantot arī citu literāro darbu analīzei.

Grāmatas autore jau vairāk nekā 20 gadus strādā pirmsskolā. Par ieguldījumu darbā viņa saņēmusi Martas Rinkas balvu. Autore ir sarakstījusi vairākas bērnu grāmatas, savas pasakas regulāri lasa radio, ir vairāku bērnu dziesmu autore. „Izdevniecībā RaKa” iznākusi viņas grāmata „Iepazīstam Latviju kopā ar bērniem”.

Šajā krājumā ievietotās pasakas mudina padomāt par daudziem aktuāliem tematiem- attiecībām ģimenē, attieksmi pret dabu, mājdzīvniekiem un tehnoloģijām. Grāmatu var izmantot pirmsskolas skolotāji un vecāki. Pasakas ir arī interesanta lasāmviela.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lemešonoka, Inta

 

Nosaukums: Vecāku atbalsts bērnam

 

Rokasgrāmata piedāvā skolotājiem un vecākiem praktiskas metodes un padomus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem veidot izpratni par veiksmīgu karjeru. Grāmatā skaidroti mīti, stereotipi un aizspriedumi par veiksmīgu karjeru, analizētas vecāku dažādās lomas, piedāvāti vecāku pieredzes stāsti, apkopoti bērnu un jauniešu viedokļi un ieteikumi kā vēstījums vecākiem par viņu izjūtām un gaidām savstarpējo attiecību veidošanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Leitis, Voldemārs

 

Nosaukums: Vadītāja spējas

 

Rokasgrāmata piedāvā skolotājiem un vecākiem praktiskas metodes un padomus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem veidot izpratni par veiksmīgu karjeru. Grāmatā skaidroti mīti, stereotipi un aizspriedumi par veiksmīgu karjeru, analizētas vecāku dažādās lomas, piedāvāti vecāku pieredzes stāsti, apkopoti bērnu un jauniešu viedokļi un ieteikumi kā vēstījums vecākiem par viņu izjūtām un gaidām savstarpējo attiecību veidošanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Burkus, Deivids

 

Nosaukums: Jauna vadība

 

Šī izaicinošā darba autors apkopojis pasaulē plaši pazīstamu firmu pieredzi, kā organizēt darbu, radikāli izmainot uzņēmuma menedžmenta stratēģiju atbilstoši 21.gadsimta tendencēm.  Grāmata rosinās ikvienu uzņēmuma vadītāju padomāt - varbūt es arī varu strādāt savādāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Nosaukums: Prāta vingrinājumi

 

Grāmatā apkopoti 5 grūtības līmeņu 450 uzdevumi. Grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam – gan skolas vecuma jauniešiem, gan tiem, kam bagātīga dzīves pieredze.
Pareizās atbildes uz uzdevumiem rodamas grāmatas beigu daļā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

Nosaukums: 500 ceļojumi visai dzīvei


Tās ir 500 interesantas vietas, negaidīti notikumi un dēkas visos kontinentos - no ziemeļblāzmas vērošanas iglā Somijā līdz klejošanai pa mūžzaļo sekvoju mežiem Kalifornijā, no jūras brauciena uz Galapagu salām līdz karaoke dziedāšanai Japānā.

Šī ir rokasgrāmata, kas iedvesmos jūs paveikt dažas no iecerēm, ko vienmēr esat vēlējušies, bet nekad neesat domājuši, ka spēsiet īstenot. Tā noderēs gan jauniešiem, kas paņēmuši brīvu gadu pirms studiju uzsākšanas, gan strādājošajiem atvaļinājuma pavadīšanai, gan cilvēkiem, kuru dzīvi ir mainījusi došanās pensijā.

Lai izveidotu šo sarakstu ar 500 aizraujošajiem galamērķiem, grāmatas sastādītāji ir daudz ceļojuši, izpētījuši vistālākos planētas nostūrus. Viņu vidū ir pieredzējuši tūrisma ceļvežu autori, bezbailīgi ceļotāji un par ceļojumiem rakstoši žurnālisti no visas pasaules.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Vilsons, Metjū

 

Nosaukums: Simboli mākslā

 

Sērija "Mākslas pamati" dod iespēju ielūkoties mākslas pasaulē kopā ar zinošiem, mākslas vēsturi un procesus labi izprotošiem autoriem – augstskolu pasniedzējiem, mākslas kuratoriem, vēsturniekiem, redaktoriem.

“Simboli mākslā” ir šīs sērijas septītā grāmata - mākslas vēsturnieka Metjū Vilsona veidotā pasaules kultūrās izplatītāko simbolu izlase.

Tā sniedz kodolīgu un skaidru ieskatu atšķirīgajos un bieži vien krasi pretrunīgajos veidos, kādos dažādos laika periodos un kultūrās interpretēti un izmantoti vieni un tie paši simboli.

Soli pa solim autors iepazīstina ar piecdesmit vienu simbolu, sākot ar debess un zemes elementiem, turpinot ar augu un dzīvnieku valstību un noslēgumā pievēršoties cilvēciskajam – ķermeņa daļām un sadzīves priekšmetiem.

Aprakstus papildina krāsainas ilustrācijas, kuras ļauj tiešāk priekšstatīt atšķirības viena simbola dažādajos skatījumos.

Grāmata lasītājam var kalpot kā tulkošanas rīks, meklējot simbolos ietvertās, bieži vien labi apslēptās nozīmes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kohs, Lucs

 

Nosaukums: Romels. Ervina Rommela biogrāfija

 

Ervins Rommels bija slavenākais Hitlera maršals. Savu militāro talantu viņš parādīja jau 1. Pasaules karā, tomēr patiesu slavu viņam atnesa Āfrikas smiltis 2. pasaules karā. Rommela karošanu raksturo - ātrums, agresivitāte, viltība un bezbailība, bet vienlaikus godīgums un bruņnieciskums. Ervinu Rommelu cienīja abās frontes pusēs. Kara beigu posmā Rommels arvien aktīvāk iestājās pret Hitleru, kas beigās noveda pie maršala bojāejas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Harari, Juvāls Noa

 

Nosaukums: 21 lekcija 21. gadsimtam

 

"Šī augstākās raudzes intelektuāļa, Oksfordas doktora un Jeruzalemes Ebreju universitātes filozofijas un vēstures profesora Juvāla Noa Harari grāmata līdzīgi viņa pārējiem pēdējos gados izdotajiem sacerējumiem (“Sapiens. A brief History of Humankind” (2011), “Homo Deus. A brief History of Tomorrow” (2015)), modelē cilvēces attīstību no Silīcija ielejas institūtu futuroloģisko pētījumu skatu punkta. Tā vienlaikus satur gan prognozi, gan brīdinājumu par to, kur pasaules finanšu un tehnokrātiskās sabiedrības patiesie vadītāji turpmākajās desmitgadēs var novest globālo sabiedrību. Vērojot dzīves attīstību Latvijā, lasītājam pašam ir iespējams  secināt, vai pasaule attīstās par “Silīcija ielejas Kasandru” dēvētā filozofa analītiski izsecinātajos virzienos."

Ojārs Spārītis,

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Reekles, Beth

 

Nosaukums: The Kissing Booth 

 

** Read the book behind the smash-hit Netflix film, starring Joey King! ** Meet Elle Evans: pretty, popular - and never been kissed.

Meet Noah Flynn: badass, volatile - and a total player.

When Elle decides to run a kissing booth for the school carnival, she never imagines she'll sit in it – or that her first ever kiss would be with bad boy Noah.

From that moment, her life is turned upside down – but is this a romance destined for happiness or heartbreak?

If you love Holly Bourne and John Green, then you will adore The Kissing Booth!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Reekles, Beth

 

Nosaukums: The Kissing Booth 2. Going the Distance

 

Elle Evans seems to have finally tamed hotter-than-hot bad boy Noah Flynn, but now they're facing a new challenge. Noah's 3000 miles away at Harvard, which means they're officially a long-distance couple - and it's tough.

After all, there's only so much texts and calls can satisfy - and when Elle sees a post which suggests Noah's getting friendly with another girl, she's devastated.

On top of that, it's hard to ignore the new boy at school. He's gentle, sweet, cute - and definitely interested in Elle.

With her heart on the line, what's a girl to do?

Join Elle, Noah, Lee and all your favourite Kissing Booth characters for another amazing romantic story that's sure to have you swooning.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Kepnes, Caroline

 

Nosaukums:  You : a novel

 

"Love hurts... When aspiring writer Guinevere Beck strides into the East Village bookstore where Joe works, he's instantly smitten. Beck is everything Joe has ever wanted: She's gorgeous, tough, razor-smart, and as sexy as his wildest dreams. Beck doesn't know it yet, but she's perfect for him, and soon she can't resist her feelings for a guy who seems custom made for her. But there's more to Joe than Beck realizes, and much more to Beck than her oh-so-perfect facade. Their mutual obsession quickly spirals into a whirlwind of deadly consequences. A chilling account of unrelenting passion, Caroline Kepnes's You is a perversely romantic thriller that's more dangerously clever than any you've read before"--

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Deveney, Sean

 

Nosaukums: Remembering Kobe Bryant

 

Kobe Bryant was the greatest basketball player of his generation-a former schoolboy prodigy whose moves are now imitated in gyms and playgrounds around the world. Remembering Kobe Bryant provides an unprecedented glimpse into what it was like to play against one of the best of all time.
Let Stephen Curry, Charles Barkley, Grant Hill, Reggie Miller, and more, tell you what it was like to take the floor against one of the Greatest of All Time. With a Foreword by Jerry West, and a new tribute from the author about Kobe's tragic death.
When he entered the NBA in 1996 as a high-school star from Lower Merion, Pennsylvania, Kobe Bryant faced enormous expectations. No one can deny that he rose to the challenge. Today Bryant's status as a future Hall of Fame player is assured. During his stellar career, Bryant won five NBA championships; was a seventeen-time All-Star, NBA MVP, and two-time NBA Finals MVP. He led the league in scoring in 2006 and 2007.

Now for the first time, hear stories from opponents, teammates, and players about what it was like to go against Kobe in Remembering Kobe Bryant.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors:  Besley, Adrian

 

Nosaukums:  Billie Eilish: The Unofficial Biography

 

With a number one album in multiple countries and over 53 million Instagram followers, Billie Eilish is a global star. She has collaborated with Justin Bieber and Khalid, headlined at Glastonbury and Coachella, and has appeared in Calvin Klein ad campaigns. In a short career she has become an icon to Generation Z. In 2020, she will embark on an already sold out tour spanning North and South America and Europe, which will raise her profile even further.

 

Billie grew up in a close-knit family - her brother Finneas still writes and produces her songs - in Highland Park, a suburb of LA. Home-schooled and encouraged to express herself, she was a promising dancer until musical success came literally overnight in 2015. 'Ocean Eyes', a song uploaded to SoundCloud for her dance tutor, received a thousand plays in twenty-four hours. The thirteen-year-old's ethereal singing voice was intoxicating and the track went viral.

 

But she was no one-hit wonder; over the next year, Billie and Finneas produced a series of eclectic but equally bewitching tracks, such as 'Bellyache', 'Idontwannabeyouanymore' and 'My Boy', resulting in the Don't Smile at Me EP which broke the top twenty in over a dozen countries. Her new fans discovered an artist who, undaunted and even emboldened by her youth, had something to say about independence, veganism, mental health, body image, love and the maelstrom of teenage life.

 

This book follows her journey from singing in her bedroom to performing at massive arenas around the globe. It reveals the story behind the hits and explores what makes Billie Eilish the most extraordinary teenage star in the world.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Besley, Adrian

 

Nosaukums: BTS : Icons of K-POP

 

Seven good-looking boys—Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V and Jungkook—who can dance as well as they can sing, are tearing up the global music charts. Nothing new? Think again. BTS, who rose to fame in their native South Korea in 2013 and who sing almost entirely in Korean, are now an international sensation. Over the last three years, K-pop has steadily garnered a huge following among social-media-savvy teen girls. And with their clean-cut good looks, fabulously choreographed and perfectly executed dance moves, and catchy blend of pop, soft hip hop and r&b, BTS are leading the advance. They were recently profiled in US Vogue, the first K-pop band to be granted such an honor; they won the 2017 Billboard Music Award for Top Social Artist, beating Justin Bieber, Ariana Grande and Selena Gomez; they were listed by Forbes as the most retweeted artist on Twitter in March 2016, and their fanbase has ballooned since then; they were named in Time magazine's "Top 25 Most Influential People on the Internet 2017;" and they've recently embarked on a sold-out tour across the globe. Extensively researched, and written in an upbeat and accessible style, this book interweaves the success stories of each of the boys with how the band got together, while documenting their amazing rise to fame in Southeast Asia, and then the world.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Wrigt, Becca

 

Nosaukums:  BTS and Me : Your Unofficial Fill-in Fan Book.

 

BTS and Me is the perfect way to record all of your favorite things about your favorite Korean boyband, Bangtan Sonyeondan. Packed full of fun fill-in activities, from quizzes to find out who would be your best friend, planning your ideal concert setlist and designing outfits for the boys to listing the music videos you watch on repeat, writing letters to each member and imagining a perfect day with them. Beautifully illustrated by real fans, this personalized keepsake has plenty of space to record all of your most cherished things about these seven talented boys from South Korea. BTS is the biggest band on the planet right now; 2018 saw them gracing the cover of TIME magazine, speaking at the UN and performing a sold-out global tour, as well as breaking records for album sales and music video views. With their global ARMY of fans, BTS really are taking over the world.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Manson, Mark

 

Nosaukums: The Subtle Art of Not Giving a F*ck : a Counterintuitive Approach to Living a Good Life

 

New York Times Bestseller In this generation-defining self-help guide, a superstar blogger cuts through the crap to show us how to stop trying to be "positive" all the time so that we can truly become better, happier people. For decades, we've been told that positive thinking is the key to a happy, rich life. "F**k positivity," Mark Manson says. "Let's be honest, shit is f**ked and we have to live with it." In his wildly popular Internet blog, Manson doesn't sugarcoat or equivocate. He tells it like it is-a dose of raw, refreshing, honest truth that is sorely lacking today. The Subtle Art of Not Giving a F**k is his antidote to the coddling, let's-all-feel-good mindset that has infected modern society and spoiled a generation, rewarding them with gold medals just for showing up. Manson makes the argument, backed both by academic research and well-timed poop jokes, that improving our lives hinges not on our ability to turn lemons into lemonade, but on learning to stomach lemons better. Human beings are flawed and limited-"not everybody can be extraordinary, there are winners and losers in society, and some of it is not fair or your fault."

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Aldridge, Ben

 

Nosaukums: How to Be Comfortable with Being Uncomfortable : 43 Weird & Wonderful Ways to Build a Strong, Resilient Mindset

 

”A really great and novel way to encourage people to push themselves beyond their comfort zone and engender self-reliance.” — Levison Wood

After debilitating anxiety and panic attacks began to impact his daily life, Ben Aldridge decided to tackle his mental health issues in a creative way. His journey led him on a year of completing weird and wonderful challenges in the name of self-improvement. By deliberately leaving his comfort zone and enduring difficulties, Ben completely changed his life.

Ice-cold showers, eating repulsive insects, running marathons, sleeping in unusual places, wearing ridiculous clothes and learning to solve the Rubik’s cube in under a minute are some of the ways Ben has pushed his body and mind to learn more, endure more and conquer more.

Varying in length, difficulty and category, Ben explains how to complete each challenge, how it changed his life and how you can push yourself with this practical method of self-development.

From learning a new language to climbing a mountain, see how far you can challenge yourself to overcome your fears and self-imposed limitations.

Packed with useful tips and tricks from Stoicism, Buddhism, CBT and popular psychology, this book encourages us to face our fears, embrace adversity and leave our comfort zones.

Are you ready to get uncomfortable and build a more resilient mindset?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Levy, Steven

 

Nosaukums: Facebook : the inside story

 

In his sophomore year of college, Mark Zuckerberg created a simple website to serve as a campus social network. But the site caught on like wildfire, and soon students nationwide were on Facebook.

Today, Facebook is nearly unrecognizable from Zuckerberg's first, modest iteration. It has grown into a tech giant, the largest social media platform and one of the most gargantuan companies in the world with over 2.23 billion global users.

Love it or hate it, there is no denying the power and omnipresence of Facebook in daily life. And in light of growing scandals surrounding election-influencing 'fake news' accounts, the mining of its users' personal data, and growing discontent with the actions of its founder and CEO, never has the company been more central to the international conversation.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Hawking, Stephen

 

Nosaukums: Unlocking the Universe

 

What would it have been like to walk the lava-filled earth four and a half billion years ago? Or take your first step on the surface of the moon? And what would you do if robots took over the world? In their series of novels, George's Secret Key to the Universe, Lucy and Stephen Hawking imagined what great adventures one boy might have if he travelled through space. But the books were based on real-life facts - and together Lucy and Stephen collected an incredible wealth of information about everything from life on Mars to the secrets of black holes. For the first time this non-fiction content has been collected into one astonishing volume, with brand new content for 2020, including facts about genetics, conspiracy theories and climate change. Beautifully illustrated and absolutely bursting with amazing facts and figures, this is the perfect guide to everything you've ever wanted to know about our world and beyond.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas