Jaunākās grāmatas
 

Autors: Aivars Eduards

 

Nosaukums: Dzejoļu remonts


"Dzejoļu remonts" ir Eduarda Aivara desmitais dzejoļu krājums. Jaunais krājums sevī apvieno divas lasītājam jau pazīstamas šī dzejnieka daiļrades šķautnes. Ironiskas refleksijas pilnos dzejoļus ar garajiem virsrakstiem un rezignētus ikdienības vērojumus, kas šeit, atšķirībā no īsprozas "minimām", ieguvuši lirisku nosvērtību

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Amberga Svetlana

 

Nosaukums: Versija: Tēvi

 

Svetlanas Ambergas grāmata "Versija: Tēvi" Kristofers Vanderbrants ir policists, kurš apsūdzēts par dienesta ziņojumu viltošanu. Kad Kristofers iznāk no cietuma, taisnības meklējumi viņu aizved pie Frankes Henlijas, kiberdrošības uzņēmuma vadītājas. Kristofers “dodas pa pagātnes pēdām”, lai noskaidrotu, kurš vainojams pie viņa nepatiesās apsūdzības, savukārt Franke meklē atbildes, kāpēc kiberdrošības aģentūra ir iesaistīta Kristofera apsūdzības lietā. Drīz vien noskaidrojas, ka abiem ir kopīgs ienaidnieks...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Čaklais Māris

 

Nosaukums: Viņi dejoja vienu vasaru

 

Dzejnieka vairāki simti dzejas rindu ieskandinātas mūzikā - solo dziesmās, kora dziesmās, teātra dziesmās. Šo gadu laikā vairāki komponisti M. Čaklā dzejoļus ir komponējuši teātra mūzikai. Teātri mīlēdams, dzejnieks labprāt rakstīja dzeju izrādēm.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Dūmiņa Līvija

 

Nosaukums: Artūra Skrastiņa spogulija

 

Artūrs Skrastiņš ir viens no savas paaudzes vadošajiem un populārākajiem aktieriem, un rit 25.gads, kopš viņš spēlē Dailes teātrī. Viņš ir īstens sava teātra patriots. Līvija Dūmiņa atklāj, kā aizsācies Artūra Skrastiņa ceļš skatuves un arīdzan kino mākslā, cik pretrunīgi reizēm mēdz būt panākumi. Sastapšanās ar režisoriem, kuru estētiskie un filozofiskie uzskati palaikam ir visai atšķirīgi, liek aktierim ne tikai iedziļināties, saprast un pieņemt katras nākamās izrādes veidolu un vēstījumu – tie ir nemitīgi meklējumi un urdīšanās sevī, reizēm uzņemoties iniciatīvu pašam, reizēm paļaujoties uz iestudējuma veidotāja konceptu, reizēm tam pretojoties. Artūrs Skrastiņš par to runā ļoti atklāti. Viņa radošajā telpā jeb Spogulijā, kā to nodēvējusi Līvija Dūmiņa, ienāk un viņu raksturo arī cilvēki, ar kuriem saistīta aktiera dzīve tiklab no personiskā, kā profesionālā skatpunkta. Grāmatas autore par savu uzdevumu izvirzījusi analizēt tos aktiera radošā darba aspektus, kuros izgaismojas nevis slavas acumirklīgie oreoli, bet galvenokārt grūtības un šaubas, pieredze un mainīgums – personības tapšana un nobriešana, un nepabeigtība.

Draudzīgas ironijas nianses grāmatā ienes zīmējumi, kurus radījusi Ilze Vītoliņa – ar viņu kā ar kostīmu mākslinieci Artūram Skrastiņam bijusi sadarbība ne viena vien tēla veidošanā. Starp fotobrīžiem no izrādēm redzamas I. Vītoliņas kostīmu skices.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Eglītis Anšlavs

 

Nosaukums: Cilvēks mežā

 

Romāns "Cilvēks mežā" līdz šim vienīgo reizi bija publicēts 1970. gadā apgāda "Grāmatu Draugs" (ASV) izdevumā, un tas bija iecerēts kā triloģijas otrā daļa: pirmā no tām romāns "Nav tak dzimtene" (1966), bet trešā - noslēdzošā daļa - romāns "Vai zini zemi, citronas kur zied?". Romānā Anšlavs Eglītis galvenā varoņa rakstnieka Roderika Turaida personā tēlo cilvēku, kurš ir apmaldījies un maldās savā dzīvē kā mežā. Roderiks visādā ziņā ir pilnīgi oriģināls Eglīša radīts tēls, kas pārsātināts ar dižmanību un lielības garu, kas arī ir sava veida meža biezoknis, kurā viņš iestidzis un nevar izkļūt ārā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ezerroze Agnese

 

Nosaukums: Mēle

 

Dzeja

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Judina Dace

 

Nosaukums: Pēdas putekļos

 

Sērijā izmeklē Anna Elizabete.

Pēc vizītes pie Ķesterkalnu reģes Silvijas uz naksnīgās šosejas mīklainā avārijā iet bojā ziņu aģentūras īpašnieks Lauris Tuncis; viņa auto lūžņos atrodas ģenerālim Guntim Bozem nolaupītie dokumenti. Melnpils mērs Poķis pēc pamatīga tusiņa tiek ierullēts asfaltā. Abi upuri cieši saistīti ar skandalozo politisko spēku "Mājai un Ģimenei", kas drīzumā iecerējusi atdzimt ar jaunu līderi. Tikmēr no Sanktpēterburgas arhīva izgaisusi deviņkārtējā slepkavas Alksnīša lieta. Pēdas ved uz Rīgu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Kaijaks Vladimirs

 

Nosaukums: Dullie stāsti

 

Šajos stāstos ir drusciņ no visa kā - mistikas, fantāzijas, šermuļu un neparastu ideju. Laikā, kad tie tapa - no 20. gadsimta 70. līdz 90. gadiem - tie izaicinoši pārkāpa visus tālaika literāros ierobežojumus, rādīja garu degunu cenzoriem un reālisma sludinātājiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Kalvāns Aleksandrs

 

Nosaukums: Drosme darīt : (Puika un plinte) : padsmitnieku raibie piedzīvojumi īpaši bīstamajos gados 1943.-1948.


Tālā pagātnē iegrimušie kara un pēckara gadi bija laiks, kad jau 13-14 gadīgi puikas prata rīkoties ar sprāgstvielām un dažāda kalibra stobriem. Savās neparastajās gaitās pusaudži mācījās saprast, ka drosme nav iespējama bez bailēm. Atgūstot kādreiz paslēptos pagātnes dokumentus, nāca apjausma, ka joprojām der atcerēties laiku, kad cilvēki piedzīvoja baiļu un traģisma pilnus brīžus. Viņu vidū bija arī tā laika padsmitnieki ar neparastajiem piedzīvojumiem. "Puika" un "plinte" bija divi nešķirami jēdzieni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Krekle Maija

 

Nosaukums: Vēlreiz tu un es

 

"Vita brevis. Vēlreiz"

Edvīns atstāj lielo mīlu Mairitu un visiem par pārsteigumu apprec skaisto kursa biedreni, turīga un slavena ārsta meitu. Studiju biedri nenojauš, ka tās patiesībā ir Lovitas atvadas...

"Brisele. Tu. Brisele. Es"

Briseles lidostā nejauši iepazīstas Gerda un Jurģis. Jaunie cilvēki iemīlas viens otrā, nenojaušot, ka abu vecāki ir cieši saistīti. Jurģa tēvs nav audzinājis savu dēlu, un dēls nav redzējis tēvu. Gerdu audzinājis Jurģa tēvs, viņš ir Gerdas ideālais vīrietis, kuram audžumeitas skatījumā nav un nedrīkst būt neviena noslēpuma, kur nu vēl nezināmi fakti pagātnē.

Diemžēl dzīve nav viens vienīgs laternas izgaismots laukums. Liktenīgie triecieni un dzimtas apslēptie fakti var arī nebūt pa spēkam ne vecākiem, ne viņu bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Loinerte Luāna

 

Nosaukums: Jānis Lapiņš. Karogs, vējos atraisījies, skrej

 

Šī ir grāmata par drosmi, uzdrīkstēšanos un neatlaidību. Pirmā Latvijas karoga autors Jānis Eduards Lapiņš ir cilvēks - kurš aiz sevis atstājis spēcīgas pēdas. Bagātīgā dzīves pieredze publicistam ļāva kļūt par cilvēku , par kuru šodien varam runāt ar lepnumu un apbrīnu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Paegle Ligita

 

Nosaukums. Otra puse

 

Edgars Lapsiņš uzskata, ka ir visnotaļ vērtīgs vīrietis – viņam ir pastāvīgs darbs autostāvvietā, ģimene, pašam sava pusmāja, opelis, kaut arī vecs. Turklāt viņš nu jau daudzus gadus nedzer ne lāsītes un pāris mēnešus arī nesmēķē. Tomēr Edgaru neliek mierā uzmācīga doma, ka vajag vairāk – jāatpērk mājas otra puse, jāiegūst lielāks īpašums. Un, ja Edgars ko ieņēmis galvā, viņu neatturēs nekas, personīgo sievu ieskaitot. Cīnīdamies par savu sapni, Edgars nesaprot, kāpēc kaprīzā sieva atkal piktojas, kādēļ atsvešinās un neklausa slinkā meita, kālab par viņu smīkņā visādi nelgas. Kādēļ citi viņu uzskata par dīvaini? Un pie kā novedīs šī aklā traukšanās pēc sapņa?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Račko Karīna

 

Nosaukums: Netīrā

 

Slavenā modele un influencere Flēra Jirgensone nolēmusi Ziemassvētku brīvdienas pavadīt vienatnē savrupā lauku viesu namā. Jaunā sieviete slēpj rētas uz plaukstu locītavām un nesekmīgi pūlas atgūties no traumatiskām, zemiskuma un liekulības pilnām attiecībām. Lai arī Matiass atsakās pārgulēt ar Flēru, viņi pamazām satuvinās, un izrādās, ka abu sāpīgajā pagātnē ir vairāk kopīga, nekā sākotnēji šķiet. Viņi labi zina – nekas nespēj sakropļot tik nežēlīgi kā netīras jūtu spēles…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Rūce Liepa

 

Nosaukums: Atspulga balss

 

Liepas Rūces dzejoļi ar pārtraukumiem parādās mūsu literārajā periodikā jau apmēram piecpadsmit gadus. Dzeja tapusi ilgā laika posmā, kurā ir nobriedis un mainījies gan autores radošais rokraksts, gan viņas liriskās varones attieksme pret pasauli, un tas padara šo debijas grāmatu pilnasinīgāku no personības transformācijas un iekšējo konfliktu risinājuma viedokļa. Krājuma centrā ir cīņa ar atsvešinājuma izjūtu, ko rada sevis apzināšanās un pieņemšanas mēģinājumi un saskarsme ar citiem kā slēgtām, psiholoģiski nepieejamām būtnēm. Apkārtējo ārējais miers, kas līdzīgi melnajam caurumam neemanē neko uz ārpusi, kontrastē ar vēstītāja iekšējām pretrunām. ”Atspulga balss” varone pastāvīgi nošķeļ no sevis savus agrākos es, savu ķermenisko es un citas sevis izpausmes, radot dubultniekus, uz kuriem brīžiem noskatās no malas, brīžiem mēģina veidot dialogu un brīžiem tajos atgriezties.

Ronalds Briedis

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Rutkēviča Agnese

 

Nosaukums: Vietām cilvēki

 

"Vietām cilvēki" ir dramaturģes un dzejnieces Agneses Rutkēvičas otrais dzejas krājums.
Darbu raksturo pārdomāti tēli un metaforas un prasmīga, labi izkopta rotaļa ar valodu, kas piešķir dzejoļiem trauslu, gluži vai netveramu noskaņu.
"...šajos dzejoļos vārdi bez piepūles pārsprāgst, un tu ieraugi dzīvu (vai nedzīvu) matēriju, no kuras pil gaisma un tumsa, skaņa un klusums, viss šis mūžības arsenāls, kas laicīgo dzīvi dara tik skaistu." (Dzejnieks Edvīns Raups)

Māksliniece Evelīna Andžāne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Sila Inita

 

Nosaukums: Tango ar diviem misteriem V

 

"Tango ar diviem misteriem V" ir par laimes meklējumiem, kurus grāmatas autore sāk krietnu laiku pirms diagnozes – krūts vēzis–, vienlaikus piedzīvojot attiecību un karjeras krīzi. Tā liek vēl ciešāk paskatīties uz savu dzīvi, vērtībām, uzskatiem, rīcību, attieksmi, uzvedību. Viņa apņemas dzīvot laimīgi, meklē veidus, kā tādai būt, un šo apņemšanos pilda arī tad, kad uzzina: viņas mūžs varētu būt īsāks... Vai diagnoze vēzis uzreiz nozīmē nelaimi? Nē. Tā motivē vēl vairāk novērtēt dzīvi, jo tās vērtību bieži neapzināmies, kamēr tā nav apdraudēta. Lai cik sāpīga ir šī pieredze, tā var būt vērtīga. Inita izmēģina dažādas prakses laimīgai dzīvei, sākot ar pateicību un beidzot ar disciplīnu, lai pārliecinātos, ka būt laimīgai ir izvēle, un pierādot, ka ciešanas var pārveidot un laime iespējama arī tad, kad ļoti, ļoti sāp.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šadre Daina

 

Nosaukums: Bruņurupuču tango

 

1980. gada vasarā nomaļā Latgales ciemā satiekas divi studenti – Zina Volkova un Kārlis Kalējs. Viņa ir Latgales meitene no vienkāršas ģimenes, kura studē ekonomiku, bet viņš slavenas ārstu dinastijas pēctecis. Tā ir mūža mīlestība no pirmā skatiena, taču jauniešiem jānoiet garš ceļš, lai abi būtu kopā. Kārļa valdonīgā mātei ir savs plāns par dēla laimi. Viņa to realizē nevairoties pat no nozieguma, bet pats Kārlis izvēlas maksāt par pieļautu vājību, tā uz vairāk kā divdesmit gadiem nolemjot sevi dzīvei bez mīlestības. Taču abu jūtas ir dzīvas. Viņiem būs otra iespēja, taču līdz tai būs jānoiet garš un smags ceļš. Gluži kā bruņurupuču tango. Un arī tad, kad Zina un Kārlis tiksies vēlreiz, starp viņiem nostāsies sens noslēpums un noziegums. Lai mīlestība uzvarētu, būs jāatšķetina šī nozieguma savilktais mezgls, jātiek galā ar šokējošām atklāsmēm un jauniem pārdzīvojumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Trimalniece Vineta

 

Nosaukums: Piepildīts

 

“Strādājot kādā pansionātā pie cilvēkiem, kuri jau savas lielākās cīņas izcīnījuši, es iedvesmojos rakstīt un iedvesmojos dzīvot, uzkrāju sevī viņu stāstu pieredzi un prātoju, cik milzīgs neredzams spēks viņos ir par spīti smagumam kaulos.
“Izstāsti mani tālāk…” – reizēm man šķita, ka pansionāta sienās var dzirdēt šo cilvēku dzīves mani uzrunājam. Un es liku uz papīra to, ko dzirdēju, ko redzēju, ko nojautu, ko iztēlojos,” – tā par savas pirmās grāmatas tapšanu stāsta Vineta Trimalniece.
Ar neparastu iejūtību un dziļu izpratni atklājot pansionāta iemītnieku dažādos dzīvesstāstus, jaunā autore liek lasītājam aizdomāties par dzīves patiesajām vērtībām un katra cilvēka paša lomu sava likteņa veidošanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vinogradova Laura

 

Nosaukums: Upe

 

Rute negaidot manto no tēva lauku māju pie upes. Tēvu Jūli viņa nekad nav pazinusi, taču pārlieku labi pazīst sāpes par skaudro bērnību un pirms desmit gadiem pazudušo māsu, pazīst neiederības izjūtu un tukšumu sirdī. Un Rute bēg – bēg no pilsētas, no cilvēkiem, no sevis... Vai upe viņai palīdzēs atrast pašai sevi, savu dzīvi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Filipsa Sūzana

 

Nosaukums: Padejo ar mani

 

Tesa Hārtsonga negaidīti zaudē vīru un aizbēg no visa: no abu kopīgā mājokļa, no sava iemīļotā vecmātes darba, no līdzcietīgajiem radiem un draugiem. Viņa apmetas kādā kalnu kotedžā, kur, dabas ieskauta, vēlas gūt mieru. Drīz vien Tesai uzrodas jauni kaimiņi - pievilcīgs, bet ārkārtīgi nelaipns mākslinieks un viņa skaistā sieva, kura ir gaidībās. Tesa pat nenojauš, ka viena liktenīga nakts viņu visu dzīvi apgriezīs kājām gaisā. Vai nelaimē var atrast laimi? Vai zaudējums var nest jaunu sākumu? Tesai būs jāatrod atbildes uz daudziem jautājumiem. Skaidri viņa zina tikai vienu - ir jāturpina dejot deju, ko sauc par dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Gilesē Kārena

 

Nosaukums: Ko atnes viļņi

 

Laras, viņas mīļotā un abu kopīgā bērna ceļojums pa Dienvidameriku tiek brutāli pārtraukts, kad dēls bez pēdām nozūd Brazīlijas tirgus laukuma burzmā. Divus gadus vēlāk, nespējot samierināties ar dēla zaudējumu un šķiršanos no mīļotā vīrieša, viņa atgriežas savās bērnu dienu mājās. Tur atsāk draudzību ar savu jaunības dienu pielūdzēju Kristiju, kuru valdzina Laras bohēmiskā daba. Tomēr interese drīz vien pāraug apsēstībā, un, kamēr Lara cenšas salāpīt savu drumstalās sašķīdušo dzīvi, Kristiju pārņem neapmierinātība ar savu likteni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Harisone Melisa

 

Nosaukums: Zeltains miežu lauks

 

1933. gada rudens ir visskaistākais, kādu Edija Meitere spēj atcerēties, lai gan Pirmā pasaules kara ēna joprojām gulst pār laukiem ap viņas mīļotajām mājām – Gobu fermu. Kad no Londonas ierodas dzirkstošā Konstance Ficallena, lai ievāktu materiālus un rakstītu par gaistošām lauku tradīcijām un ticējumiem, viņa ieinteresējas par četrpadsmitgadīgo Ediju un izrāda tai laipnību un uzmanību, kādu meitene iepriekš nav piedzīvojusi. Tomēr aiz pievilcīgās svešinieces ārienes slēpjas kas vairāk. Tuvojoties ražas laikam, pieaug arī apkārtnes iedzīvotāju dzīves spriedze, un Edijai ir jāatrod veids, kā uzticēties savai iekšējai balsij un paglābties no nelaimes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Hohgaterers Pauluss

 

Nosaukums: Dzīves saldme

 

Kādam vecam vīram ziemas nakts spelgonī viņa paša sētā tiek sašķaidīta galva. Līķi atrod viņa mazmeitiņa Katarina un no redzētajām šausmām zaudē valodu. Ar viņu strādā bērnu psihiatrs Horns, kas pats pret savu gribu tiek ievilkts nozieguma izmeklēšanā. Komisārs Ludvigs Kovačs nelolo ilūzijas, ka šo lietu izdosies atrisināt ātri, un jūtas nomākts. Vislabprātāk viņš šajās Pirmsziemassvētku dienās sēdētu uz piesnigušas terases sava drauga turka Lefti restorāniņā un malkotu karstu tēju, bet naktīs ar teleskopu lūkotos zvaigznēs. Taču miera nav. Psihiski nelīdzsvarots ģimenes galva salauž savam bērnam kājas, pensionēts pastnieks domā par pašnāvību, cietsirdīgs puika mēģina pārgriezt sunim rīkli, benediktiešu tēvam ausīs skan uzmācīgas balsis, jauna māmiņa ieņēmusi galvā, ka viņas mazuli apsēdis sātans. Šīs mazpilsētiņas psihogramma nav iepriecinoša – taču kurš no iedzīvotājiem ir bijis spējīgs uz tik šaušalīgu slepkavību?

Pauluss Hohgaterers (Paulus Hochgatterer, 1961) ir atzīts austriešu rakstnieks un bērnu psihiatrs. Studējis medicīnu un psiholoģiju Vīnes Universitātē, ieguvis medicīnas doktora grādu. Šobrīd dzīvo Vīnē un ir Tulnes Universitātes slimnīcas Bērnu un jauniešu psihiatrijas nodaļas galvenais ārsts. Līdztekus darbam slimnīcā viņš raksta stāstus un romānus un izdevis jau trīspadsmit grāmatas, saņēmis daudzas literārās balvas, tostarp Eiropas Savienības Literatūras balvu 2009 un Vācu kriminālromānu balvu 2007 par romānu “Dzīves saldme”, kas nāca klajā 2006. gadā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Horina Tamāra

 

Nosaukums: Meitiņa

 

Šī grāmata ir par mīlestību, lai arī tajā nav neviena vārda, kas sāktos ar "mīl...". Un tā ir par maģiju — nevis to glīto, no televizoru ekrāniem tirgoto, bet gan par īstu maģiju, kas nāk no dzimtas un saknēm, kad tu ar galvu pa priekšu ienirsti Aizmūžu Okeānā un iznirsti no tā ar zivi zobos. Un vēl — par drosmi. Par beznosacījumu drosmi atrast savējo, pazīt to, ieķerties ar rokām un kājām un nevienam neatdot. Savas mājas, savu dzimteni, savu sirdi, savas tiesības staigāt ar augsti paceltu galvu. Soli pa solim lasītājs vēro sējēju pārdzimstam cīnītājā. Šī grāmata uz visiem laikiem mainīja tās sarakstītāju un mainīs katru, kurš to izlasīs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kerangala  Mailisa

 

Nosaukums: Salabot dzīvos

 

Agrā svētdienas rītā vēl pirms rītausmas trīs jaunieši dodas sērfot. Būdami pārguruši, atpakaļceļā viņi iekļūst avārijā uz nomaļa ceļa. Divi no puišiem ir piesprādzējušies, bet trešais ietriecas automašīnas logā. Ārsti slimnīcā viņam konstatē smadzeņu nāvi, taču viņa sirds turpina pukstēt... “Salabot dzīvos” ir romāns par sirds transplantāciju. Varoņeposs, kas tiek izspēlēts tieši divdesmit četrās stundās. Spriedze un pacietīgas gaidas, trauksmaini darbības kāpinājumi un meditatīvas pauzes, metafizisks piedzīvojums, kolektīvs un reizē dziļi personisks, kurā sirds ne tikai veic organiskās funkcijas, bet ir arī emociju mājvieta un mīlestības simbols.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Makkreita Kimberlija

 

Nosaukums: Veiksmīga laulība

 

Kad advokātei Lizijai Kicakisai piezvana kādreizējais studiju biedrs Zaks Greisons – tagad veiksmīgs uzņēmējs un miljonārs –, viņa saprot, ka noticis kaut kas ārkārtējs. Zaka sieva Amanda ir brutāli noslepkavota, un aizdomās tiek turēts viņš.

Cenšoties izprast notikušā apstākļus, Lizija iepazīstas ar Pārksloupas elitārajām aprindām. Izskatās, ka Zaka un Amandas laulība nemaz nav bijusi tik ideāla. Viņi savā greznajā mājā dzīvojuši kā svešinieki, un abus vienojis tikai dēls. Aizdomas raisa arī Greisonu draugi – šķiet, katrs izmisīgi glabā kādu noslēpumu, tādēļ sapinas pretrunās.

Vai Zaks tiešām ir nogalinājis savu sievu? Vai kāds cenšas viņu padarīt par grēkāzi? Kādēļ par Amandas pagātni gandrīz nekas nav zināms? Un vai Lizijas pašas laulībai pienākušas beigas? Atbildes uz šiem jautājumiem būs šokējošas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Mitčela Karolina

 

Nosaukums: Zelta Krātiņš

 

Roza ir jauna, nabadzīga meitene gaidībās. Viņa vēlētos būt perfekta māte savam bērnam, taču – jo vairāk nākas aizdomāties par pašas haotisko bērnību, jo lielāka kļūst pārliecība par to, ka labākā dzīve mazulīti gaidīs pēc iespējas tālāk no viņas dzimtās pilsētas Īrijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ostina Džeina

 

Nosaukums: Senditona

 

Džeinas Ostinas nepabeigtajā darbā “Senditona” vēstīts par kūrorta tapšanu. Šajā vidē grozās un rosās skuķes, kuras raugās pēc bagātīga ķēriena. Autore kā allaž trāpīgi portretē personas, to dzinuļus, šķietamības nesakrišanu ar dzīves īstenību, ārienes neatbilstību iekšējai pasaulei, dziļo plaisu, kas veidojas starp neviltotu diženumu un pretenzijām uz to, kad audzināšana un izvēlētie mērķi liecina ko citu …

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Sabaliauskaite Kristina

 

Nosaukums: Pētera imperatore

 

Voltērs lietuviešu bajāres Martas Skovroņskas – cara Pētera I sievas un Krievijas pirmās imperatores Katrīnas I – dzīvi ir raksturojis kā “visneticamāko stāstu par XVIII gadsimta Pelnrušķītes augšupceļu”. Taču šis romāns, kas balstīts autentiskos attiecīgā laikmeta avotos, sagrauj jebkādus pasaku stereotipus. Pulkstens sit deviņi. Sākas imperatores mūža pēdējā diennakts. Un no mirstoša ķermeņa dziļumiem reālajā laikā un pirmajā personā tiek stāstīts Viņas Stāsts, Viņas Vēsture: pavisam citāda nekā vīriešu sarakstītajās vēstures mācību grāmatās. Piecu gadu vecumā kļuvusi par bāreni, jaunībā pieredzējusi kalpones, veļasmazgātājas, karagūsteknes un seksa verdzenes likteni. Kļuvusi par lietuviešu izcelsmes favorīta Aleksandra Menšikova slepeno mīļoto, pēcāk – par viņa labākā drauga Pētera I mīļāko un sievu. Starp diviem lietuviešiem un Krievijas caru jau kopš paša sākuma pulsē sprieguma piesātināts mīlestības un draudzības trīsstūris, kas rada nemitīgas šaubas: kurš ar kuru manipulē, kurš ir upuris, kurš – pavedinātājs, kurš – savedējs? Un rodas arī jautājumi: kā likteni nosaka vara un vai tā ir pasaka vai traģēdija?

Tas ir stāsts par Austrumu un Rietumu kultūru un mentalitāšu sadursmi toksiskā laulībā. Stāsts par laiku un vardarbību. Par psiholoģisku un alkohola atkarību, par sašķeltām personībām, kas sevi pārrada no jauna, par postošu karu un par sapņiem, kas dzemdina nemirstīgu skaistumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:

 

Nosaukums: Dzīvesziņas gadagrāmata 2021

 

Ezotērika

Astroloģija

Psihiskā dziedināšana

Parapsiholoģija

Dziedniecība

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:

 

Nosaukums: Dārzkopja padomnieks 2021

 

Dārzkopja padomnieks 2021. gadam - vērtīgs palīgs dārza darbos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors:

 

Nosaukums: Sākam dārzu

 

Šī grāmata Jūs iedvesmos iekārtot skaistu un katra cilvēka emocionālajām prasībām atbilstošu dārzu, kas priecēs Jūs no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Tā palīdzēs izprast dārza iekārtojuma pamatprincipus, stilus un vides arhitektūras risinājumus Harmonija dārzā, plānojums atbilstoši saimnieku temperamentam un virknei citu
nosacījumu. Oriģināls skatījums uz dārzu kā cilvēka psiholoģijai un temperamentam pieskaņotu vides telpu. Idejas garšaugu, tauriņu, ārstniecības augu un citiem dārziem. Iespēja iepazīt daudzveidīgo dārza augu pasauli no konkrētiem paraugiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Nereta Ilma

 

Nosaukums: Ziemcietes

 

Gaumīgi iekārtotas puķudobes ir katra dārzkopja sapnis, tāpēc īpaši ērtas kopšanai un skaistas aplūkošanai būs ZIEMCIETES! Pareizi aprūpētas, tās priecē audzētāju daudzu gadu garumā un ir skaistākās katra savā laikā. Šī grāmata palīdzēs lasītājam izdarīt pareizo izvēli: - pareizi ierīkot skaistu dārzu ar puķu dobi - atlasīt puķu sortimentu pavasarim, vasarai un rudenim - saskaņot ziedošo ziemciešu un viengadīgo ziedu krāsas - iepazīt ziemzaļo augu skaistumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ošiņa Sandra

 

Nosaukums: Ziemas krājumi. Receptes

 

Šī ir īpaša grāmata, kurā iekļautas receptes konservējumiem no dārza un meža veltēm sākot no pavasara līdz vēlam rudenim. Īsts piedzīvojums garšas kārpiņām. Grāmata ataino Latvijas saimnieču konservēšanas tradīciju esenci, kur ir vieta arī mūsdienīgu tehnoloģiju un produktu izmantošanai: latvieša virtuve iet līdzi laikam. Oriģinālas ir Valda Ošiņa fotogrāfijas gan produktiem, gan to pagatavošanas gaitai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kordeins Lorens

 

Nosaukums: Paleodiēta

 

Paleodiētu ir radījusi pati daba - tas ir vairāk nekā 2 miljonus gadu sens uztura plāns. Akmens laikmetā citas izvēles nemaz nebija. Tā iestrādāta cilvēka gēnos un ir vispiemērotākā arī mūsdienu cilvēkam.

Pieņemiet Lorēna Kordeina izaicinājumu: ēdiet tikai svaigus augļus, dārzeņus un liesu gaļu. Ēdiet, cik vien vēlaties. Nebadojieties! Baudiet un priecājieties par svara samazināšanos, veselības uzlabošanos un lielisku garastāvokli!

Lilijas Berzinskas tulkojums. Vitas Lēnertes vāka dizains.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Skutelis Antons

 

Nosaukums: Uztura bagātinātāji Latvijas aptiekās

 

Medicīnas doktors, emeritēts profesors Antons Skutelis grāmatā raksturojis Latvijā pieejamu uztura bagātinātāju galvenās sastāvdaļas un to ietekmi uz organismu. Grāmatas otrā daļā aplūkoti biežāk sastopami veselības traucējumi, kuru gadījumā uzturu var bagātināt ar piemēros minētām uzturvielām un uztura bagātinātājiem. Grāmata paredzēta speciālistiem, kas konsultē par uztura bagātinātāju izmantošanu - farmaceitiem, farmaceita asistentiem, ārstiem, kā arī šo līdzekļu lietotājiem papildus izziņai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rožkalne Regīna

 

Nosaukums: Pieredzes krustceļi

 

"Mums katram ir savs dzīves stāsts. Es esmu iemācījusies novērtēt to skaistumu un prieku, ko dzīve sniedz. Esmu sapratusi, ka vajag iemācīties dzīvot šodien - tagad, ka vajag ar prieku baudīt atvēlēto dzīves laiku. Šīs grāmatas uzrakstīšanai es izmantoju gan savu dzīves pieredzi - pārdzīvojumus, domas, novērojumus un secinājumus, gan atziņas, ko esmu lasījusi citu autoru darbos." (Regīna Rožkalne)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Rakeli Sals

 

Nosaukums: Zeme mostas 2017-2030

 

Grāmata būs interesanta un izzinoša lasāmviela tiem, kuri mīl raudzīties debesīs un uzdot jautājumus par sevi un Visumu. Tiem, kuri dziļi sevī jūt, ka nekas nesākas un nebeidzas ar izpausto, redzamo pasauli un ka cilvēka iespējas sniedzas daudz tālāk, nekā ir izpētīts un pieņemts domāt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Klārks Rons

 

Nosaukums: Nost ar garlaicīgām mācību stundām

 

Laikā, kad izglītības sistēmu satricina dažnedažādas pārmaiņas, Apgāds Zvaigzne ABC izdod grāmatu par kādu novatorisku un absolūti atšķirīgu skolu Amerikā. Grāmatas autors Rons Klārks ir šīs skolas dibinātājs, vadītājs un skolotājs. Viņš ir ieguvis Disneja kompānijas piešķirto „Amerikas gada skolotāja” titulu, un Opra Vinfrija viņu ir izraudzījusies par savu pirmo „Fenomenālo cilvēku”. Rona Klārka akadēmiju Atlantā ASV ir apmeklējuši vairāk nekā simts tūkstoši pedagogu no visas pasaules, lai apgūtu neparastās metodes, ar kuru palīdzību Rona Klārka akadēmijas skolotāji un vecāki palīdzējuši bērniem gūt izcilus panākumus. Grāmata „Nost ar garlaicīgām mācību stundām!” ir neordināru padomu krājums skolotājiem un vecākiem un vienlaikus arī neparasta cilvēka dzīvesstāsts. Realizējot sapni par skolu, kurā ikvienam bērnam būtu iespēja pilnveidoties, Rons Klārks apliecinājis, cik būtiski saskatīt bērnos individualitāti un ienest mācību vidē dzīvīgumu, krāsainību un oriģinalitāti. Grāmata noderēs ikvienam, kurš ir gatavs lauzt stereotipus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Deivisa Simona

 

Nosaukums: Montesori mazulis

 

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā austrāliešu izcelsmes Montesori pasniedzējas Simonas Deivisas rokasgrāmatu vecākiem “Montesori mazulis”. Šī grāmata ir tulkota 22 valodās. No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule. Autore grāmatā sniedz praktiskus padomus kā, izmantojot unikālas pedagoģijas metodes izveidotājas, doktores Marijas Montesori izstrādātos principus un filozofiju, veidot pozitīvas, veiksmīgas attiecības ar mazuli; kā veicināt mazuļa interesi par pasauli un mācīt atbildību; kā iekārtojams mājoklis, lai tas būtu bērnam drošs, attīstošs un radītu vēlmi darboties pašam. Lasītājs gūst izpratni par mazuļu vajadzībām, viņu apkārtējās vides izjūtu un uzvedību. Autore aicina vērot bērnus, pamanīt viņu dažādās personības un intereses, būt palīgiem bērnu attīstības ceļā. Grāmatas noslēgumā autore ir apkopojusi dažādu ģimeņu personīgās pieredzes stāstus, kas izmanto Montesori idejas, aktivitātes savu bērnu audzināšanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kaže Daiga

 

Nosaukums: Lasīsim kopā

 

40 lpp + krāsaini pielikumi .Grāmatā apkopotas autores pasakas un stāsti, kuriem pievienots metodiskais materiāls darbu analīzei. Metodiskais materiāls balstīts uz kompetences (lietpratības) attīstību, kā to nosaka pirmsskolas izglītības vadlīnijas (Ministru kabineta noteikumi Nr. 716, 21.11.2018.).

Materiāla izmantošana attīsta gan prasmes valodu un mākslu jomā, gan caurviju prasmes kritiskajā domāšanā un radošumā, izpratni par vērtībām un tikumiem. Materiālu var izmantot arī citu literāro darbu analīzei.

Grāmatas autore jau vairāk nekā 20 gadus strādā pirmsskolā. Par ieguldījumu darbā viņa saņēmusi Martas Rinkas balvu. Autore ir sarakstījusi vairākas bērnu grāmatas, savas pasakas regulāri lasa radio, ir vairāku bērnu dziesmu autore. „Izdevniecībā RaKa” iznākusi viņas grāmata „Iepazīstam Latviju kopā ar bērniem”.

Šajā krājumā ievietotās pasakas mudina padomāt par daudziem aktuāliem tematiem- attiecībām ģimenē, attieksmi pret dabu, mājdzīvniekiem un tehnoloģijām. Grāmatu var izmantot pirmsskolas skolotāji un vecāki. Pasakas ir arī interesanta lasāmviela.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lemešonoka Inta

 

Nosaukums: Vecāku atbalsts bērnam

 

Rokasgrāmata piedāvā skolotājiem un vecākiem praktiskas metodes un padomus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem veidot izpratni par veiksmīgu karjeru. Grāmatā skaidroti mīti, stereotipi un aizspriedumi par veiksmīgu karjeru, analizētas vecāku dažādās lomas, piedāvāti vecāku pieredzes stāsti, apkopoti bērnu un jauniešu viedokļi un ieteikumi kā vēstījums vecākiem par viņu izjūtām un gaidām savstarpējo attiecību veidošanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Leitis Voldemārs

 

Nosaukums: Vadītāja spējas

 

Rokasgrāmata piedāvā skolotājiem un vecākiem praktiskas metodes un padomus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem veidot izpratni par veiksmīgu karjeru. Grāmatā skaidroti mīti, stereotipi un aizspriedumi par veiksmīgu karjeru, analizētas vecāku dažādās lomas, piedāvāti vecāku pieredzes stāsti, apkopoti bērnu un jauniešu viedokļi un ieteikumi kā vēstījums vecākiem par viņu izjūtām un gaidām savstarpējo attiecību veidošanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Burkus Deivids

 

Nosaukums: Jauna vadība

 

Šī izaicinošā darba autors apkopojis pasaulē plaši pazīstamu firmu pieredzi, kā organizēt darbu, radikāli izmainot uzņēmuma menedžmenta stratēģiju atbilstoši 21.gadsimta tendencēm.  Grāmata rosinās ikvienu uzņēmuma vadītāju padomāt - varbūt es arī varu strādāt savādāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors:

 

Nosaukums: Prāta vingrinājumi

 

Grāmatā apkopoti 5 grūtības līmeņu 450 uzdevumi. Grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam – gan skolas vecuma jauniešiem, gan tiem, kam bagātīga dzīves pieredze.
Pareizās atbildes uz uzdevumiem rodamas grāmatas beigu daļā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors:

 

Nosaukums: 500 ceļojumi visai dzīvei


Tās ir 500 interesantas vietas, negaidīti notikumi un dēkas visos kontinentos - no ziemeļblāzmas vērošanas iglā Somijā līdz klejošanai pa mūžzaļo sekvoju mežiem Kalifornijā, no jūras brauciena uz Galapagu salām līdz karaoke dziedāšanai Japānā.

Šī ir rokasgrāmata, kas iedvesmos jūs paveikt dažas no iecerēm, ko vienmēr esat vēlējušies, bet nekad neesat domājuši, ka spēsiet īstenot. Tā noderēs gan jauniešiem, kas paņēmuši brīvu gadu pirms studiju uzsākšanas, gan strādājošajiem atvaļinājuma pavadīšanai, gan cilvēkiem, kuru dzīvi ir mainījusi došanās pensijā.

Lai izveidotu šo sarakstu ar 500 aizraujošajiem galamērķiem, grāmatas sastādītāji ir daudz ceļojuši, izpētījuši vistālākos planētas nostūrus. Viņu vidū ir pieredzējuši tūrisma ceļvežu autori, bezbailīgi ceļotāji un par ceļojumiem rakstoši žurnālisti no visas pasaules.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vilsons Metjū

 

Nosaukums: Simboli mākslā

 

Sērija "Mākslas pamati" dod iespēju ielūkoties mākslas pasaulē kopā ar zinošiem, mākslas vēsturi un procesus labi izprotošiem autoriem – augstskolu pasniedzējiem, mākslas kuratoriem, vēsturniekiem, redaktoriem.

“Simboli mākslā” ir šīs sērijas septītā grāmata - mākslas vēsturnieka Metjū Vilsona veidotā pasaules kultūrās izplatītāko simbolu izlase.

Tā sniedz kodolīgu un skaidru ieskatu atšķirīgajos un bieži vien krasi pretrunīgajos veidos, kādos dažādos laika periodos un kultūrās interpretēti un izmantoti vieni un tie paši simboli.

Soli pa solim autors iepazīstina ar piecdesmit vienu simbolu, sākot ar debess un zemes elementiem, turpinot ar augu un dzīvnieku valstību un noslēgumā pievēršoties cilvēciskajam – ķermeņa daļām un sadzīves priekšmetiem.

Aprakstus papildina krāsainas ilustrācijas, kuras ļauj tiešāk priekšstatīt atšķirības viena simbola dažādajos skatījumos.

Grāmata lasītājam var kalpot kā tulkošanas rīks, meklējot simbolos ietvertās, bieži vien labi apslēptās nozīmes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kohs Lucs

 

Nosaukums: Romels. Ervina Rommela biogrāfija

 

Ervins Rommels bija slavenākais Hitlera maršals. Savu militāro talantu viņš parādīja jau 1. Pasaules karā, tomēr patiesu slavu viņam atnesa Āfrikas smiltis 2. pasaules karā. Rommela karošanu raksturo - ātrums, agresivitāte, viltība un bezbailība, bet vienlaikus godīgums un bruņnieciskums. Ervinu Rommelu cienīja abās frontes pusēs. Kara beigu posmā Rommels arvien aktīvāk iestājās pret Hitleru, kas beigās noveda pie maršala bojāejas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Harari Juvāls Noa

 

Nosaukums: 21 lekcija 21. gadsimtam

 

Šī augstākās raudzes intelektuāļa, Oksfordas doktora un Jeruzalemes Ebreju universitātes filozofijas un vēstures profesora Juvāla Noa Harari grāmata līdzīgi viņa pārējiem pēdējos gados izdotajiem sacerējumiem (“Sapiens. A brief History of Humankind” (2011), “Homo Deus. A brief History of Tomorrow” (2015)), modelē cilvēces attīstību no Silīcija ielejas institūtu futuroloģisko pētījumu skatu punkta. Tā vienlaikus satur gan prognozi, gan brīdinājumu par to, kur pasaules finanšu un tehnokrātiskās sabiedrības patiesie vadītāji turpmākajās desmitgadēs var novest globālo sabiedrību. Vērojot dzīves attīstību Latvijā, lasītājam pašam ir iespējams  secināt, vai pasaule attīstās par “Silīcija ielejas Kasandru” dēvētā filozofa analītiski izsecinātajos virzienos.

 

Ojārs Spārītis,

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Reekles Beth

 

Nosaukums: The Kissing Booth 

 

** Read the book behind the smash-hit Netflix film, starring Joey King! ** Meet Elle Evans: pretty, popular - and never been kissed.

Meet Noah Flynn: badass, volatile - and a total player.

When Elle decides to run a kissing booth for the school carnival, she never imagines she'll sit in it – or that her first ever kiss would be with bad boy Noah.

From that moment, her life is turned upside down – but is this a romance destined for happiness or heartbreak?

If you love Holly Bourne and John Green, then you will adore The Kissing Booth!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Reekles, Beth

 

Nosaukums: The Kissing Booth 2. Going the Distance

 

Elle Evans seems to have finally tamed hotter-than-hot bad boy Noah Flynn, but now they're facing a new challenge. Noah's 3000 miles away at Harvard, which means they're officially a long-distance couple - and it's tough.

After all, there's only so much texts and calls can satisfy - and when Elle sees a post which suggests Noah's getting friendly with another girl, she's devastated.

On top of that, it's hard to ignore the new boy at school. He's gentle, sweet, cute - and definitely interested in Elle.

With her heart on the line, what's a girl to do?

Join Elle, Noah, Lee and all your favourite Kissing Booth characters for another amazing romantic story that's sure to have you swooning.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Kepnes, Caroline

 

Nosaukums:  You : a novel

 

"Love hurts... When aspiring writer Guinevere Beck strides into the East Village bookstore where Joe works, he's instantly smitten. Beck is everything Joe has ever wanted: She's gorgeous, tough, razor-smart, and as sexy as his wildest dreams. Beck doesn't know it yet, but she's perfect for him, and soon she can't resist her feelings for a guy who seems custom made for her. But there's more to Joe than Beck realizes, and much more to Beck than her oh-so-perfect facade. Their mutual obsession quickly spirals into a whirlwind of deadly consequences. A chilling account of unrelenting passion, Caroline Kepnes's You is a perversely romantic thriller that's more dangerously clever than any you've read before"--

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Deveney, Sean

 

Nosaukums: Remembering Kobe Bryant

 

Kobe Bryant was the greatest basketball player of his generation-a former schoolboy prodigy whose moves are now imitated in gyms and playgrounds around the world. Remembering Kobe Bryant provides an unprecedented glimpse into what it was like to play against one of the best of all time.
Let Stephen Curry, Charles Barkley, Grant Hill, Reggie Miller, and more, tell you what it was like to take the floor against one of the Greatest of All Time. With a Foreword by Jerry West, and a new tribute from the author about Kobe's tragic death.
When he entered the NBA in 1996 as a high-school star from Lower Merion, Pennsylvania, Kobe Bryant faced enormous expectations. No one can deny that he rose to the challenge. Today Bryant's status as a future Hall of Fame player is assured. During his stellar career, Bryant won five NBA championships; was a seventeen-time All-Star, NBA MVP, and two-time NBA Finals MVP. He led the league in scoring in 2006 and 2007.

Now for the first time, hear stories from opponents, teammates, and players about what it was like to go against Kobe in Remembering Kobe Bryant.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Besley, Adrian

 

Nosaukums:  Billie Eilish: The Unofficial Biography

 

With a number one album in multiple countries and over 53 million Instagram followers, Billie Eilish is a global star. She has collaborated with Justin Bieber and Khalid, headlined at Glastonbury and Coachella, and has appeared in Calvin Klein ad campaigns. In a short career she has become an icon to Generation Z. In 2020, she will embark on an already sold out tour spanning North and South America and Europe, which will raise her profile even further.

 

Billie grew up in a close-knit family - her brother Finneas still writes and produces her songs - in Highland Park, a suburb of LA. Home-schooled and encouraged to express herself, she was a promising dancer until musical success came literally overnight in 2015. 'Ocean Eyes', a song uploaded to SoundCloud for her dance tutor, received a thousand plays in twenty-four hours. The thirteen-year-old's ethereal singing voice was intoxicating and the track went viral.

 

But she was no one-hit wonder; over the next year, Billie and Finneas produced a series of eclectic but equally bewitching tracks, such as 'Bellyache', 'Idontwannabeyouanymore' and 'My Boy', resulting in the Don't Smile at Me EP which broke the top twenty in over a dozen countries. Her new fans discovered an artist who, undaunted and even emboldened by her youth, had something to say about independence, veganism, mental health, body image, love and the maelstrom of teenage life.

 

This book follows her journey from singing in her bedroom to performing at massive arenas around the globe. It reveals the story behind the hits and explores what makes Billie Eilish the most extraordinary teenage star in the world.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Besley, Adrian

 

Nosaukums: BTS : Icons of K-POP

 

Seven good-looking boys—Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V and Jungkook—who can dance as well as they can sing, are tearing up the global music charts. Nothing new? Think again. BTS, who rose to fame in their native South Korea in 2013 and who sing almost entirely in Korean, are now an international sensation. Over the last three years, K-pop has steadily garnered a huge following among social-media-savvy teen girls. And with their clean-cut good looks, fabulously choreographed and perfectly executed dance moves, and catchy blend of pop, soft hip hop and r&b, BTS are leading the advance. They were recently profiled in US Vogue, the first K-pop band to be granted such an honor; they won the 2017 Billboard Music Award for Top Social Artist, beating Justin Bieber, Ariana Grande and Selena Gomez; they were listed by Forbes as the most retweeted artist on Twitter in March 2016, and their fanbase has ballooned since then; they were named in Time magazine's "Top 25 Most Influential People on the Internet 2017;" and they've recently embarked on a sold-out tour across the globe. Extensively researched, and written in an upbeat and accessible style, this book interweaves the success stories of each of the boys with how the band got together, while documenting their amazing rise to fame in Southeast Asia, and then the world.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Wrigt, Becca

 

Nosaukums:  BTS and Me : Your Unofficial Fill-in Fan Book.

 

BTS and Me is the perfect way to record all of your favorite things about your favorite Korean boyband, Bangtan Sonyeondan. Packed full of fun fill-in activities, from quizzes to find out who would be your best friend, planning your ideal concert setlist and designing outfits for the boys to listing the music videos you watch on repeat, writing letters to each member and imagining a perfect day with them. Beautifully illustrated by real fans, this personalized keepsake has plenty of space to record all of your most cherished things about these seven talented boys from South Korea. BTS is the biggest band on the planet right now; 2018 saw them gracing the cover of TIME magazine, speaking at the UN and performing a sold-out global tour, as well as breaking records for album sales and music video views. With their global ARMY of fans, BTS really are taking over the world.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Manson, Mark

 

Nosaukums: The Subtle Art of Not Giving a F*ck : a Counterintuitive Approach to Living a Good Life

 

New York Times Bestseller In this generation-defining self-help guide, a superstar blogger cuts through the crap to show us how to stop trying to be "positive" all the time so that we can truly become better, happier people. For decades, we've been told that positive thinking is the key to a happy, rich life. "F**k positivity," Mark Manson says. "Let's be honest, shit is f**ked and we have to live with it." In his wildly popular Internet blog, Manson doesn't sugarcoat or equivocate. He tells it like it is-a dose of raw, refreshing, honest truth that is sorely lacking today. The Subtle Art of Not Giving a F**k is his antidote to the coddling, let's-all-feel-good mindset that has infected modern society and spoiled a generation, rewarding them with gold medals just for showing up. Manson makes the argument, backed both by academic research and well-timed poop jokes, that improving our lives hinges not on our ability to turn lemons into lemonade, but on learning to stomach lemons better. Human beings are flawed and limited-"not everybody can be extraordinary, there are winners and losers in society, and some of it is not fair or your fault."

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Aldridge, Ben

 

Nosaukums: How to Be Comfortable with Being Uncomfortable : 43 Weird & Wonderful Ways to Build a Strong, Resilient Mindset

 

”A really great and novel way to encourage people to push themselves beyond their comfort zone and engender self-reliance.” — Levison Wood

After debilitating anxiety and panic attacks began to impact his daily life, Ben Aldridge decided to tackle his mental health issues in a creative way. His journey led him on a year of completing weird and wonderful challenges in the name of self-improvement. By deliberately leaving his comfort zone and enduring difficulties, Ben completely changed his life.

Ice-cold showers, eating repulsive insects, running marathons, sleeping in unusual places, wearing ridiculous clothes and learning to solve the Rubik’s cube in under a minute are some of the ways Ben has pushed his body and mind to learn more, endure more and conquer more.

Varying in length, difficulty and category, Ben explains how to complete each challenge, how it changed his life and how you can push yourself with this practical method of self-development.

From learning a new language to climbing a mountain, see how far you can challenge yourself to overcome your fears and self-imposed limitations.

Packed with useful tips and tricks from Stoicism, Buddhism, CBT and popular psychology, this book encourages us to face our fears, embrace adversity and leave our comfort zones.

Are you ready to get uncomfortable and build a more resilient mindset?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Levy, Steven

 

Nosaukums: Facebook : the inside story

 

In his sophomore year of college, Mark Zuckerberg created a simple website to serve as a campus social network. But the site caught on like wildfire, and soon students nationwide were on Facebook.

Today, Facebook is nearly unrecognizable from Zuckerberg's first, modest iteration. It has grown into a tech giant, the largest social media platform and one of the most gargantuan companies in the world with over 2.23 billion global users.

Love it or hate it, there is no denying the power and omnipresence of Facebook in daily life. And in light of growing scandals surrounding election-influencing 'fake news' accounts, the mining of its users' personal data, and growing discontent with the actions of its founder and CEO, never has the company been more central to the international conversation.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hawking, Stephen

 

Nosaukums: Unlocking the Universe

 

What would it have been like to walk the lava-filled earth four and a half billion years ago? Or take your first step on the surface of the moon? And what would you do if robots took over the world? In their series of novels, George's Secret Key to the Universe, Lucy and Stephen Hawking imagined what great adventures one boy might have if he travelled through space. But the books were based on real-life facts - and together Lucy and Stephen collected an incredible wealth of information about everything from life on Mars to the secrets of black holes. For the first time this non-fiction content has been collected into one astonishing volume, with brand new content for 2020, including facts about genetics, conspiracy theories and climate change. Beautifully illustrated and absolutely bursting with amazing facts and figures, this is the perfect guide to everything you've ever wanted to know about our world and beyond.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ivande Kaija

Nosaukums: Iedzimtais grēks

 

Viņas romāns “Iedzimtais grēks” (1913) sacēla ilgi nerimstošu satraukumu par tajā pausto toreizējās laulības iekārtas kritiku un jaunu ceļu meklējumiem dzimumdzīves ētikā. Rakstniece kaismīgi vērsās pret sabiedrības dubultmorāli, aizstāvēja sievietes izvēles iespējas, pauda pārliecību, ka īstais grēks ir laulība bez mīlestības, kā arī uzsvēra, ka sievietei jau no jaunības vajag “par visām lietām iegūt dzīves neatkarību un patstāvību, ka vēlākā dzīvē viņa katrā laikā var brīvi noteikt savu likteni”.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Inga Ābele

Nosaukums: Balta kleita

 

“Deviņas sievietes, deviņi stāsti. Un — deviņas drāmas, bet bez melodramatiskām putām un sentimentālas jūteļošanās. Ingai Ābelei piemīt reti sastopamais talants neliela apjoma tekstā izstāstīt vairāk, nekā tajā ir izlasāms. Viņa raksta par gluži ikdienišķu un mums visiem pazīstamu esamību, taču tā slēpj bezdibenīgus dziļumus, un, ja tie tiešām ir bezdibenīgi, šajās dzīlēs atrodams viss — gan esamības prieks, gan esamības šausmas, turklāt abas šīs substances tik cieši saaugušas kopā, ka nav izšķiramas.”, tā grāmatu vērtē Guntis Berelis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Zane Nuts

Nosaukums: Zosāda

 

Bēgot no laulības problēmām un dzīves smacējošās vienmuļības, Gunta cer atrast patvērumu Itālijas Alpu kalnu klusumā, taču tā vietā iepazīst vēl neapjaustu kaisli un emocijas, kas strauji maina viņas personību un uztveri. Viņa negaidīti sastop vīrieti, kas kļūst par viņas jaunās dzīves pavadoni, taču, vai Gunta spēs no šī piedzīvojuma izsoļot ar nesalauztu sirdi, tas iepriekš nav paredzams.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Dzintars Berģis - Kalns

Nosaukums: Lūdzu, turpini man melot...

 

Viņas meli nebija perfekti – tie bija tādi paši kā viņa. Viņa radīja iespaidu, ka var sniegt to, ko viņš reiz bija pazaudējis. Vēlēšanās apmāts, viņš bija gatavs mainīt dzīvi, bet nespēja aizmukt no pagātnē pastrādāto nedarbu ēnas, kas viņu sasniedza brīdī, kad to vismazāk gaidīja.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Andra Rušmane - Vēja

Nosaukums: Ar kastani kabatā

 

Jaunajai grāmatvedei Diānai neveicas atrast darbu profesijā, tāpēc viņa piekrīt īslaicīgi pastrādāt brāļa vadītajā noliktavā, neuzkrītoši izpētot, vai pēdējā laikā konstatētie ievērojamie preču iztrūkumi ir sistēmas kļūda, vai arī labi organizētas zagļu komandas rosīšanās.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Virves dejotāja

 

Romāna varone Melita Krauze pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados kāpj augšup pa karjeras kāpnēm. Atdodot sevi darbam, novārtā paliek ģimene — vīrs Raimonds un bērni. Tad nāk Atmodas gadi un jāizšķiras, kā dzīvot tālāk. Raimonds vēlas atgūt senču īpašumu un pārcelties uz laukiem. Grūtos brīžus pārvarēt palīdz mīlestība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ēriks Kūlis

Nosaukums: Ja ietu vēl labāk, nevarētu ciest

 

Senās, draiskās apdziedāšanās dziesmas, ko visos piemērotos gadījumos likuši lietā mūsu senči: par tajās pieminētajiem varoņiem uzjautrināties ir tikpat saprotami, kā mīlēt savu tuvāko. Vārdu sakot — ja esi dzīvs, tev par šo neapšaubāmo patiesību dažkārt jāpasmaida.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Līga Zītara

Nosaukums: Gaismas mirkļi

 

"Gaismas mirkļi" ir Līgas Zītaras radošā veikuma rezumējums. Tajā iekļautajās publikācijās lasītājs iepazīst 21 izcilu personību. Tā sagadījies, ka arī pirmo atlasīto tikšanos no pēdējās šķir 21 gads. Dažkārt vienam cilvēkam veltītas divas vai pat trīs sarunas, lai parādītu, kas gadu gaitā mainījies, kā padziļinājusies viņa sūtības apziņa.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Santa Remere, Elīna Brasliņa

Nosaukums: Mūsējās. 50 pasakas par Latvijas sievietēm

 

"Mūsējās" ir grāmata visai ģimenei, kas stāsta par Latvijas iedvesmojošākajām sievietēm. Daudzas no šīs grāmatas varonēm ir kļuvušas par pasaules līmeņa zvaigznēm un guvušas lielus panākumus savā jomā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vilis Seleckis

Nosaukums: Disidents : Inta Cālīša dzīvesstāsts

 

“Es nekad neesmu cīnījies tikai pret kaut ko – pret komunismu, čeku, partiju. Es vienmēr esmu cīnījies par – par Latvijas neatkarību, brīvību, tiesībām brīvi runāt un rakstīt, pieslieties kādai reliģijai un tā tālāk. Vienmēr esmu zinājis, ko gribu sasniegt, kādi ir mani mērķi. To vidū pirmais un galvenais bija brīva un demokrātiska Latvijas valsts”, saka I. Cālītis.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kornēlija Apškrūma

Nosaukums: Mirkļa pieskāriens

 

Nedāvā mantu,

kas paliek,

dāvini to, kas gaist,

mirkļi,

ja kopā tos saliek,

svētbrīžus glezno sirdī,

mūžs lai izdotos skaists.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Lia Guļevska

Nosaukums: Romans Lācis. Sirds Cilvēks

 

Pusaudža gados viņš gribēja kļūt par jūrnieku, puikas ideāls bija brālēns kuģa kapteinis – liela auguma, stiprs, redzējis visu pasauli un labi pelna. Dzīvē iegrozījās pavisam citādi – jūrskolā viņš netika un kompānijas pēc iestājās Medicīnas skolā. Pašlaik Rīgas Stradiņa universitātes profesors Romans Lācis ir līderis sirds ķirurģijā, un tas ir viņa sirdsdarbs.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Margareta Atvuda

Nosaukums: Liecinieces

 

Tev rokās ir bīstams ierocis, pielādēts ar triju Gileādas sieviešu noslēpumiem. Viņas riskē ar dzīvību tevis dēļ, mūsu visu dēļ. Pirms tu ieej viņu pasaulē, bruņojies ar šīm domām: zināšanas ir spēks un vēsture neatkārtojas, toties rīmējas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Adele Pārksa

Nosaukums: Lielais laimests

 

Jau piecpadsmit gadus Leksija un Džeiks kopā ar saviem draugiem, Pīrsoniem un Hītkotiem, ik nedēļu iegādājas vienu loterijas biļeti. Tā ir sirsnīga tradīcija: īpaši izvēlēti skaitļi, dažas mārciņas no katras ģimenes un iemesls jautrībai pie vakariņu galda, kad ikviens var dalīties pārdrošākajos sapņos par to, ko iesāktu ar laimestu. Tomēr viens sestdienas vakars visu maina. Kāds vairs nevēlas piedalīties loterijā. Kāds vairs nevēlas draudzēties. Un kāds pavisam noteikti melo. Neilgi pēc tam Leksija un Džeiks uzzina, ka ir laimējuši gandrīz astoņpadsmit miljonus mārciņu. Reibinošo prieku drīz vien aptumšo jautājums – kuram šī nauda pienākas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Mia Kankimeki

Nosaukums: Sievietes, par kurām domāju naktīs

 

Grāmata ir aizraujošs beletristikas, zinātniskās literatūras un ceļojumu dienasgrāmatas apvienojums, ko caurvij personiskas pārdomas. "Tajās bezmiega naktīs, kad mana dzīve šķiet izsista no sliedēm, es vācu ap sevi neredzamu vēsturisku sieviešu gvardi – sargeņģeļus, kas izgaismos ceļa turpinājumu. Šo nakts sieviešu dzīve nav bijusi parasta. Viņas pārkāpa robežas un darīja to, ko neviens no viņām negaidīja. Daudzas bija mākslinieces un rakstnieces, vairumam nebija ģimenes un bērnu, viņu attiecības ar vīriešiem neatbilda vispārpieņemtiem standartiem. Dažas cieta no slimībām vai garīgās veselības traucējumiem. Tomēr viņas visas sekoja savam aicinājumam un ceļu izvēlējās pašas. Šīs sievietes ir mans plāns B – tas, kuru lietošu, ja nekas cits neizdosies", saka autore.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Judīte Mērčanta

Nosaukums: Elpo

 

Nīlei ir tas, par ko daudzas sievietes tikai sapņo – īsta un patiesa mīlestība. Taču pēkšņi Bens pazūd bez pēdām. Nelāgu aizdomu mākta Nīle nekavējoties uzsāk meklēšanu. Nesaņēmusi atsaucību no Bena draugiem, Nīle vēršas pie vienīgā cilvēka, kas neatsakās palīdzēt... Bena bijušās sievas. Soli pa solim abas sievietes atklāt arvien vairāk nesakritību Bena dzīvē. Notikumiem kļūstot spraigākiem, Nīle saprot – šajā spēlē uzticēties nevar nevienam...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Keita Kvinna

Nosaukums: Ļaunuma puķes

 

Amerikas koledžas studente Šarlī Senklēra vēlas uzturēšanos Eiropā izmantot, lai atrastu māsīcu Rozu, kas ir pazudusi bez vēsts. Londoniete Evlina Gārdinere Pirmā pasaules kara laikā piepildīja savu karstāko vēlēšanos un palīdzēja savai valstij – bija angļu spiedze okupētās Francijas teritorijā – un tagad mokās sirdsapziņas pārmetumos par mūža garumā pieļautajām kļūdām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jūlija Jakovļeva

Nosaukums: Debesis dimantos

 

Milicijas izmeklētājs Vasīlijs Zaicevs aizvien strādā Ļeņingradā, bet ik uz soļa jādomā, vai tik viņš ar saviem atklājumiem un darba metodēm nekāpj uz varžacīm GPU jeb čekai. Šoreiz nogalināta mēmā kino zvaigzne Varja Meteļa, pēc kuras nāves uzrodas vairāki interesenti par viņas memuāriem. Vai tie atrasti? Kur tie ir? Atšķirībā no iepriekšējiem diviem romāniem, šajā autore ļauj “runāt” arī līķim. Proti, lasītājs ik pa laikam saņem nelielu teksta fragmentiņu no mirušās Varjas Meteļas vēl neatrastajiem memuāriem, kas sarakstīti pirmajā personā. Jo tālāk, jo labāk saprotams, ka viņas nogalināšanā varētu būt ieinteresēti pārāk daudzi cilvēki.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Karloss Ruiss Safons

Nosaukums : Eņģeļa spēle

 

Gotiskajā, noslēpumainajā Barselonā, ko veido tumšas ieliņas un ostas piestātnes, seni vecpilsētas nami un smalkas villas ar vējainiem dārziem, jaunais Davids Martins lolo slepenu sapni – kļūt par rakstnieku. Kad liktenis negaidīti piedāvā iespēju publicēt stāstu, šķiet, ka beidzot viņam uzsmaidījusi veiksme.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jusi Adlers - Olsens

Nosaukums: Upuris 2117

 

Laikrakstos mirusī tiek nodēvēta vienkārši “upuris numur 2117” – viņa ir divi tūkstoši simt septiņpadsmitais bēglis, kas zaudējis dzīvību Vidusjūras ūdeņos. Tomēr trim cilvēkiem šī nāve nozīmēs kaut ko daudz vairāk, turklāt tā aizsāks virkni notikumu, kuri Karla Merka vadīto Q nodaļu iemetīs ļoti bīstamas un vienlaikus arī ļoti personiskas lietas izmeklēšanā – lietas, kas ne tikai atsegs tumšus pagātnes noslēpumus, bet arī radīs nāves draudus nākotnei.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors:  Mona Kastena

Nosaukums: Glābiet viņu

 

Rūbija ir satriekta līdz sirds dziļumiem. Vēl nekad dzīvē viņa nav lolojusi tik kvēlas jūtas kā pret Džeimsu... un nekad iepriekš viņu neviens nav tik ļoti sāpinājis. Rūbijai ir tik daudz jautājumu, taču viņa zina, ka Džeimsa atbildes neko nemainīs. Viņi nāk no atšķirīgām pasaulēm, un, jo ātrāk Rūbija atgriezīsies savā vecajā dzīvē, kad neviens viņu koledžā nepazina, jo labāk. Tomēr Džeimsu viņa nespēj aizmirst, un Džeimss savukārt dara visu, lai atgūtu Rūbiju. Vai Rūbija riskēs un vēlreiz liks savu sirdi uz spēles?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Robs Hārts

Nosaukums: Ēnas saules pilsētā

 

“Mākonis” ir pasaules labākais uzņēmums. Tas piegādā jebkuru preci par viszemāko cenu. Tas ir ideāls darba devējs, jo ikvienam ļauj strādāt vairāk. Tas atrisinās visas cilvēces problēmas. “Mākonis” ir sinonīms laimei. Ja kāds domā citādi, viņš kaut ko nav sapratis pareizi. Pakstons nekad nebija iedomājies, ka reiz nokļūs “Mākonī”, kurš iznīcināja viņa uzņēmumu. Tomēr šeit ir labāk nekā ārpusē, kur valda ārkārtīga nabadzība. Varbūt viņš varēs te iekārtoties – ja nevienam neteiks, cik ļoti ienīst šo vietu. Cīnija nekad nebija iedomājusies, ka viņai nāksies iefiltrēties “Mākonī”, lai atklātu tā tumšākos noslēpumus. Risks ir ārkārtīgi liels – tāpat kā klientu solītā atlīdzība.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Karina Gerhardsena

Nosaukums: Melnais ledus

 

“Melnais ledus” ir aizraujošs psiholoģiskais trilleris, kurā nekas nav tā, kā šķiet. Vaina, naids un iznīcība ir degviela, kas turpina virzīt šo stāstu uz priekšu un rada atriebības saldo garšu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Markuss Zusaks

Nosaukums: Grāmatu zagle

 

1939. gads. Nacistu Vācija. Visa valsts ir aizturējusi elpu. Nāvei vēl nekad nav bijis tik daudz darba. Līžele, deviņus gadus vecs meitēns, dzīvo pie audžuvecākiem Himmelštrāsē. Viņas tēvs un māte ir aizvesti uz koncentrācijas nometni. Līžele zog grāmatas. Šis ir stāsts par viņu un par Himmelštrāses iedzīvotājiem, kad sāk krist bumbas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Rupi Kaura

Nosaukums: Saule un viņas puķes

 

Rupi iedvesmo jaunas un vecas sievietes – aicinot apzināties sevi, atraisīties, dzīvot ar pilnu krūti un nebīstoties lauzt tradīcijas, ja tās kropļo miesu un dvēseli. Rupi uzdrošinās runāt par to, par ko citi klusē. Par sirdssāpēm un pāridarījumiem, par mīlestību un pašapziņu, par sievietes lomu pasaulē un iespējām, ko dāvā atbrīvošanās no aizspriedumiem. Rupi Kauras dzeja ir kā izaicinājums meiteņu vecākiem un vecvecākiem, jo aicina sacelties un pārskatīt tradicionālo dzimuma lomu sadalījumu. Atbrīvoties no tradīciju iedvestas vainas sajūtas un atļauties būt pašai – tas ir Rupi Kauras aicinājums ikvienai sievietei.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Dr. Angarada Rudkina

Nosaukums: Ko domā mans bērns?

 

Šajā grāmatā ir aplūkotas vairāk nekā 100 ikdienas situācijas, un tā palīdzēs tev atšifrēt bērna uzvedību, izprast tās psiholoģiskos iemeslus un reaģēt atbilstoši un pārliecināti. Tu noskaidrosi, kādi sasniegumi gaida tavu bērnu vecumā no 2 līdz 7 gadiem un kā tikt galā ar tādām nopietnām problēmām kā emociju izvirdumi, brāļu/māsu sāncensība, miega traucējumi, drošība internetā un vēl vairāk. Ieklausies sava bērna visdziļākajās domās un kļūsti par tādu vecāku, kāds vienmēr esi gribējis būt!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Džoans Hari

Nosaukums: Zudušās saiknes. Depresijas īsto iemeslu un negaidīto risinājumu atklāšana

 

Grāmatas autors Džoans Hari saistošā veidā, balstoties uz savu personīgo pieredzi, tiekoties ar psihiatrijas un citu jomu speciālistiem, kā arī ar depresiju sirgstošiem cilvēkiem, ar piemēriem trāpīgi atspoguļo psiholoģisko un sociālo depresijas pusi. Viņš piedāvā lasītājiem ielūkoties savā dzīves stāstā, lai viņi tajā smeltos spēku, meklētu atrast spēku un risinājumus, lai mazinātu un galu galā pārvarētu depresijas negatīvo ietekmi uz viņu dzīvi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Uldis Ūdris

Nosaukums: No otras puses

 

Ja pārstāsi skatīties slimības virzienā, turpinot to pētīt kā zinātnieks, Tev ir iespēja satikt veselību. Ja palaidīsi vaļā savu veco personību un attīstīsi savu jauno personību, Tu izpaudīsi jaunās personības attieksmi, kura pēc jaunās personības izvēles var būt arī veselība un spēks. Nepalaid garām šo būtisko izpratni, jo tā ir veselības atslēga!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Vilma Jurševska

Nosaukums: Saprast izvērtēt pieņemt

 

Dzīvot – nozīmē pastāvīgi atvērt kādas durvis. Katru dienu nākas stāvēt pie aizslēgtām durvīm, kuras deguna priekšā kāds aizcirtis, pie durvīm, kuru atvēršanai varbūt vēl nav īstās atslēgas, vai arī pie durvīm, kas ir pašlaik pavērtas, – būtu tikai drosme pa tām ieiet! Meklējiet panākumus aiz durvīm, kuras pats spējat plaši atvērt! Dzīvot – nozīmē cīnīties un ik dienas mainīties. Daudziem pietrūkst drosmes to darīt. Viņi dzīvo atbilstoši moto: “Labāk zīle kokā, nekā mednis rokā. Dzīvi patstāvīgi veidot var tikai ar drosmi. Drosmīgiem pieder pasaule!”, tā raksta autore.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Daniels G. Eimens

Nosaukums: Kā salabot dvēseles mikroshēmu

 

Šīs grāmatas autors, kas izpētijis vairāk nekā 12 000 smadzeņu attēlu, uzskata, ka dvēsele nepavisam nav ēteriska. Tā ir reāla! Tai ir būtiska saikne ar smadzeņu darbību. Jaunākās smadzeņu izpētes tehniskās iespējas sniedz pierādījumus, ka tad, kad smadzenes ir veselas, mēs esam līdzcietīgi, apdomīgi, mierīgi un orientēti uz mērķu sasniegšanu. Toties tad, ja tās ir slimas vai bojātas, mēs esam neefektīvi un mūsu dvēselei un attiecībām ar Dievu ir grūti būt mierīgām, harmoniskām! Šī grāmata pārliecinoši atklāj, ka starp smadzeņu darbību un mūsu dvēseles stāvokli pastāv stipra atgriezeniskā saite: veselas smadzenes ir būtiski nepieciešamas veselai dvēselei, savukārt vesela dvēsele uzlabo smadzeņu darbību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Tims Seldins

Nosaukums: Izaudzināt brīnišķīgu bērnu: Montesori metode

 

Šī grāmata noderēs gan vecākiem, kuri nolēmuši bērnu audzināšanā izmantot Montesori pieejas elementus, gan ikvienam, kas vēlas padarīt sava bērna ikdienu krāsainu, radošu un jēgpilnu. Autors apraksta neparasto izaugsmes un intelektuālās attīstības posmu no bērna dzimšanas brīža līdz sešu gadu vecumam un piedāvā idejas daudzām praktiskām aktivitātēm, kas noder noteiktos attīstības posmos.
Te atradīsiet arī neirozinātnieku sniegtus pierādījumus, kas apliecina, ka Montesori pieeja veicina bērnu patstāvību, koncentrēšanās spēju attīstību un zinātkāri par pasauli.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: J. Ē. Niedrītis

Nosaukums: Meklējiet un jūs atradīsiet

 

Grāmata ir par inovācijas vadīšanu. Tajā izskatīta inovāciju vadīšana kā valsts, tā arī uzņēmuma līmenī, jo inovācijas procesa vadīšanas efektivitāte ir atkarīga no savstarpēji saskaņotiem procesiem, no cilvēku inovatīvas domāšanas un rīcības. Grāmata domāta cilvēkiem, kas mācās kā veicināt valsts attīstību, iedzīvotāju dzīves kvalitātes izaugsmi, kā arī gūt sekmes uzņēmējdarībā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Uģis Kuģis

Nosaukums: Pāris. Vīrietis un sieviete vēdiskajā pasaules skatījumā

 

Uģis Kuģis - mazliet izaicinošs, nedaudz pretrunīgs, bet noteikti ļoti intriģējošs vēdisko mācību pārzinātājs - piedāvā grāmatu, kas ļauj citādi paskatīties uz mums ierastajām sievietes un vīrieša lomām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Zigmunds Freibergs

Nosaukums: Pasākumu vadīšanas māksla

 

Zigmunds Freibergs ir pieredzējis un Latvijā populārs pasākumu vadītājs, kā arī Izglītības un attīstības centra “EGO” pasniedzējs, kurš jau 4 gadus māca pasākumu vadīšanu kultūras darbiniekiem, bibliotekāriem, pedagogiem un citiem interesentiem. Apkopojis 16 gadu laikā apgūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas, viņš ir uzrakstījis savu pirmo grāmatu – pirmo mācību līdzekli latviešu valodā par pasākumu vadīšanas principiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Laila Kelmere

Nosaukums: Ievads grāmatvedībā jeb Grāmatvedības pamati: teorija un uzdevumi

 

Šī grāmata paredzēta kā mācību un izziņas līdzeklis, lai nostiprinātu zināšanas un iemaņas grāmatvedības pamatos. Tajā ietverti piemēri, kas paskaidro atsevišķus grāmatvedības uzskaites pamatelementus, un uzdevumi ar atrisinājumiem. Materiāls veidots tā, lai pakāpeniski nostiprinātu iemaņas grāmatvedības uzskaites pamatprincipos. Izpētot grāmatā iekļautos piemērus un izpildot uzdevumus, var gūt praktiskas iemaņas aktīvu un pasīvu klasificēšanā, grāmatošanā, bilances un peļņas vai zaudējuma aprēķina (klasificēta pēc izdevumu veidiem) sagatavošanā, kā arī gūt priekšstatu par grāmatvedības uzskaites nepieciešamību un pielietojamību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Inga Kalniņa

Nosaukums: Pilnām mutēm / ēdienu receptes bērniem

 

Gatavot bērniem nav tik sarežģīti, kā izklausās. Tas ir pat aizraujoši, vajag tikai sākt! Šajā grāmatā atradīsiet idejas un receptes dažādiem bērnu ēdieniem gan ikdienai, gan svētkiem, kā arī padomus un ieteikumus, lai gatavošana mājās būtu vieglāka, patīkamāka un interesantāka. “Paēduši bērni ir laimīgi bērni, un man neapnīk skatīties uz laimīgiem bērniem,” piebilst pati Inga. Inga Kalniņa savu dzīvi jau tīņu gados nolēma veltīt labam ēdienam un viesmīlībai. Kur nu vēl labāka valsts kā Francija šīs ieceres īstenošanai. Taču Inga saka: “pat ja dzīve nebūtu mani aizvedusi līdz pavāra diplomam un dzīvei Francijā, es tik un tā izvēlētos pati gatavot savām meitām.”

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Nosaukums: Tomāti  : audzēšana uz lauka un siltumnīcā

 

Vai vēlies izaudzēt gardus un sulīgus tomātus savā piemājas dārziņā, siltumnīcā vai puķpodā? Grāmata "Tomāti" būs īstais sabiedrotais ceļā pie gardās un kuplās ražās, jo tajā ir apkopoti Latvijas tomātu audzētāju padomi un knifiņi, kas sniegs atbildes uz jautājumiem, kā labāk un ātrāk tikt pie kārotā garduma.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Aivars Upenieks

Nosaukums: Vīza uz pasaules malu

 

Grāmatā autors vēsta par piedzīvoto Kanādā, ASV, Dienvidamerikā un Antarktīdā. Autors papildus uzmanību vērsis uz sociālajiem procesiem un dažādiem māņiem vietējo iedzīvotāju ikdienā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: OSHO

Nosaukums: Vakara izskaņai

 

Grāmatas nodaļas veltītas īpašām nakts tēmām. Izlasot pirms gulētiešanas vienu no tām, dienu beigsiet apcerīgi un mierpilni. Darbā iekļautas 365 nodaļas, kuras ieteicams lasīt hronoloģiskā secībā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: OSHO

Nosaukums: Meditācijas rītausmā

 

365 iedvesmojoši mirkļi apzinātam dienas iesākumam Kā teicis Ošo, mistiķa sacītais nav jāuztver kā daļa no kādas teorijas, kura jāpieņem vai jānoraida. Lasītājs netiek aicināts kļūt par kādas mācības sekotāju. Patiesībā paši vārdi nemaz nav tik nozīmīgi, svarīgs ir to vēstījums.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Alfrēds Stinkuls

Nosaukums: Mati sarkanā vējā

 

“Mati sarkanā vējā” ir liecība par Padomju laikmeta Latviju, kurā citādākais un neatkarīgais tika visādi apspiests un nīcināts. Alfrēds Stinkuls, draugu lokā pazīstams kā Fredis, 20. gadsimta 70. un 80. gados bija viens no spilgtākajiem hipiju kustības pārstāvjiem Latvijā. Grāmatā aprakstītas epizodes ar daudziem mūsdienās zināmiem mūziķiem, dzejniekiem, māksliniekiem, kā Andris Grīnbergs, Ieva Akuratere, Valdis Muktupāvels, Pits Andersons un citi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Žigimants Krēsliņš

Nosaukums: Dienvidamerika pāris mēnešos

 

Grāmatā varēsim paviesoties lielākajā daļā Dienvidamerikas valstu. Bez greznām viesnīcām, restorāniem un komforta. Grāmatā caur humoru, neikdienišķām situācijām, piedzīvojumiem varēsim izjust līdz kaulam patiesu ceļojumu. Un ja kāds no stāstiem liks jums meklēt biļetes un doties savā piedzīvojumā - grāmata sevi būs attaisnojusi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ilmārs Hiršs

Nosaukums: Dieva Dēls cilvēku rokās

 

Pārdomas par mūsdienu kristietību. Autors vērš uzmanību uz to – vai 21.gadsimta kristietība sakrīt ar Bībeles vēsti. Vai šodienas Jēzus Kristus ir tas pats, kāds tika sludināts pirms 2000 gadiem?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Gunārs Tirzītis

Nosaukums: Sīļa māja / vakara romāns

 

Pirms vairāk nekā simt gadiem Rīgā ienācis, Brencis Sīlis apņem sievu, uzceļ Iļģuciemā krietnu māju un aizsāk Sīļu dzimtu.  Īsumā atklājot romāna saturu, notiktu skrējiens pāri ne vien laikam, bet arī likteņiem, tomēr tie pelnījuši, lai tiktu izsekoti lēnām un pamazām. Šis nav kriminālromāns. Šis ir kāzu un bēru romāns. Kāzas un bēres ir dzīves šūpoles, kuru augstākais punkts nozīmē mīlestību, zemākais - sāpes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Autors: Maija Pohodņeva, Modris Pelsis

Nosaukums: Kaķu vārdotāja

 

Grāmata priekam un optimismam. Tā vēsta par sievieti vecumā pēc četrdesmit, kura saprot: dzīvesprieks un ticība mīlestībai jāatgūst jebkuriem līdzekļiem! Un to, kā izrādās, var paveikt – ja ņem talkā kaķi, makšķeri un vīrieti. “Dzīve, lai jupis rauj visas nepatikšanas, tomēr ir jautra! Jo īpaši, kad tajā ienāk kaķis.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Melānoja Goldinga

Nosaukums: Mazie mīlulīši

 

Autore  ideju ir aizguvusi no seniem tautas nostāstiem un pasakām par samainītiem bērniem. Dvīņi raud, grib ēst. Lorēna raud,  ir pārgurusi. Aiz slimnīcas aizkara kāds gaida... Psiholoģiskais trilleris “Mazie mīlulīši” ir veidots, stāstījumā ieplūdinot diezgan biedējošus folkloras elementus. Lasītājs tiek ierauts notikumos, kur nav īsti skaidrs, vai izlasītais ir ilūzija vai notiek īstenībā, un ir grūti izšķirties, kam ticēt un kam ne...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Aija Rība

Nosaukums: Veiksmīga biznesa psiholoģija

 

Šīs grāmatas mērķis ir iepazīstināt ar biznesa psiholoģiju un uztveri, sniedzot attiecīgās tēmas pamata teorijas un praktiskus piemērus. Ir svarīgi papildināt savu darba pieredzi ar teorētiskajām zināšanām. Profesionāļiem, lai būtu veiksmīgi, ir jāapgūst gan teorija, gan prakse. Un tieši tas ir šīs grāmatas mērķis - sniegt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Maikls Lendvidžs

Nosaukums: Nekad neapstājies

 

Bahamu salās avarē privāta reaktīvā lidmašīna, kurā atrodas vairāki miljoni dolāru un ārkārtīgi vērtīgi dimanti. Šīs avārijas vienīgais aculiecinieks ir niršanas instruktors Maikls Genons. Domājot, ka notikusi izrēķināšanās ar narkotiku karteli, Genons paņem bagātības sev. Viņš tikai ir aizmirsis uzdot vienu svarīgu jautājumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Kaspars Zaviļeiskis

Nosaukums: Pilnīgs šahs

 

Gadu tūkstošu mija. Jauna ēra. Jaunas sajūtas. Sekss, narkotikas un rokenrols pret mīlestību, studiju gadu reibumu un alkām pēc nepiepildāma miera dvēselē. Pirmā īstā mīlestība un vieglas depresijas uzplūdi. Viss kā šahā un reālajā dzīvē. Autors piedāvā mazāk autobiogrāfisku, vairāk literāru atskatu uz jaunību un lietām, vietām un tipāžiem, kas jau ir nostalģiska pagātne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gērijs R. Renārs

Nosaukums: Tava nemirstīgā realitāte

 

Tava nemirstīgā realitāte ir aizraujošs un lietišķs ceļvedis, lai piedošanas procesā rastu mieru, veselību un laimi. Grāmatu var lasīt kā svētos rakstus, kuros rodami seni garīgi noslēpumi, tikai tā ir uzrakstīta mūsdienīgi un skaidri saprotami.  Gandrīz katrā lappusē atradīsiet ko tādu, kas liks iesaukties: “Tik tiešām!”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kevins Kvans

Nosaukums: Traki bagātie aziāti

 

Kad ņujorkiete Reičela Ču piekrīt pavadīt vasaru Singapūrā kopā ar savu draugu Nikolasu, viņa iztēlojas pieticīgu ģimenes namu un patīkamu laiku kopā ar vīrieti, kuru cer aprecēt. Taču Niks nav atklājis draudzenei dažus svarīgus apstākļus - to, ka viņa bērnības māja līdzinās pilij, ka uzaugot viņš biežāk ir pārvietojies ar privātajām lidmašīnām nekā automašīnām, ka viņš ir iekārotākais vecpuisis Singapūrā....

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Selja Ahava

Nosaukums: Lietas, kas krīt no debesīm

 

Caur grāmatas varoņiem autore iedziļinās notikumu negaidītajā un neizskaidrojamajā būtībā, radot romānu, kurā ikdienišķais savijas ar absurdo, skaistais ar nežēlīgo un pilnīgi neiespējamas pasakas ar patiesām, taču absolūti neizprotamām lietās, kas notiek tikpat negaidīti kā lietus no skaidrām debesīm. Cauri visam Ahava it kā brīnās par to, cik pacietīga un izturīga var būt mīlestība, cik skaudras ir zaudējuma sāpes un vai laiks tiešām dziedina. Grāmata, kas liek domāt, just līdzi, pasvītrot un izrakstīt izlasīto un pēc laika ņemt vēlreiz rokā, lai pārlasītu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ceļojumi mistēriju pasaulē

 

Kurš gan no mums dzīves laikā nav piedzīvojis neparastus, mistikas caurvītus gadījumus? Lasot šo grāmatu, Jums, būs iespēja uzzināt par ceļojumu laikā redzētiem NLO jeb tā dēvētiem neidentificētiem lidojošiem objektiem, varēsiet ņemt dalību suģestējošos rituālos un kopā ar autoriem piedzīvot vēl citas, tikpat fantastiskas, cilvēka prātam grūti aptveramas lietas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Kaspars Roga

Nosaukums: Trīs: šausmu stāsti

 

Grāmatā apkopoti trīs aizraujoši mistikas un spriedzes pilni stāsti, kas pārsteigs šausmu un trilleru cienītājus, Stīvena Kinga un Dīna Kunca daiļrades fanus. Mīlestība un naids, vardarbība un sekss, dzīves jēgas meklējumi, neizbēgamā nāve un skaitļi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ieva Ančevska

Nosaukums: Latviešu dziedināšanas tradīcija

 

Autore galveno uzmanību pievērsusi tieši senajai tautas dziedināšanas tradīcijai un tās turpinātājiem, kuri galvenokārt dzīvo laukos un kuri dziedināšanu neuztver un nepozicionē kā īpašu nodarbošanos. Pētījumā akcentēta tā tradīcijas daļa, kas tiek kopta no paaudzes paaudzē pārmantotā veidā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Autors: Aivars Stranga

Nosaukums: Latvijas un Padomju Krievijas miera līgums 1920. gada 11. augustā

 

Autors analītiski izvērtējis pirms simts gadiem noslēgto Latvijas un Padomju Krievijas miera līgumu, kā arī Rīgas un Maskavas attiecības 20. gadsimta 20. gadu pirmajā pusē. Šis darbs ir viegli lasāms, elegantiem salīdzinājumiem, trāpīgiem aprakstiem un paradoksiem bagāts. Šajā pētījumā vēsture ir dziļdomīgi un salīdzinoši tverta plašākā telpā, teju visā Eiropā. Tā ir vēstures grāmata, kas mūs mudina pārdomāt arī šodienas reālijas, vilkt paralēles.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Džo Aberkrombijs

Nosaukums: Pats asmens

 

Barbaru karotājam Logenam Deviņpirkstim veiksme uzgriezusi muguru. Kārtējais asinsnaids var beigties ar to, ka viņš kļūs par beigtu karotāju, pēc kura paliks tikai pāris greizas dziesmas, daži miruši draugi un ne mazums gandarītu ienaidnieku.  Tiek atklātas slepkavnieciskas sazvērestības, kārtojami veci rēķini, un robeža starp varoni un ļaundari ir tik smalka, ka uz tās var sagriezties. Neparedzams, aizraujošs, tumša humora un neaizmirstamu tēlu pilns – Pats asmens ir patiesi mūsdienīgs fantāzijas romāns.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Džoisa Meijere

Nosaukums: Mosties ar vārdu 365 svētības ikdienas iedvesmai

 

Vārdiem piemīt varens spēks – tāds spēks, kas ļauj mums izveidot līdz šim nepieredzētu tuvību ar Dievu. Grāmatā ļauj lasītājam smelties spēku no spēcinošiem vārdiem ik dienu visa gada garumā. Veltījums katrai dienai sākas ar vienu atslēgas vārdu skaidrības ieviešanai un lasītāja zināšanai, kas paver durvis pozitīvu pārmaiņu ienākšanai dzīvē. Šie vārdi kopā ar atbilstošu citātu no Svētajiem Rakstiem un praktisku Džoisas padomu palīdzēs nonākt tuvāk Dievam un pavērs ceļu pie visa labā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inita Dāniele, Diāna Meiere

Nosaukums: Lielā Latvijas sēņu grāmata

 

“Lielā Latvijas sēņu grāmata” ir pats vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatā ir ietverts vairāk nekā 730 sēņu sugu aprakstu ar fotogrāfijām. Tā paredzēta plašam lasītāju lokam – gan tiem, kuru nodarbošanās saistīta ar dabas daudzveidības izpēti (biologi, mežinieki), gan arī dabas vērotājiem, fotogrāfiem un, protams, sēņotājiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Ēriks Vilsons

Nosaukums: Me & Mo

 

Aktrise un režisore Ināra Slucka stāsta, ka romānu izlasījusi vienā elpas vilcienā. “Tas aizrāva, ierāva, parāva... Radīja manī veselu emociju gūzmu. Apbrīnu, ka tā var uzrakstīt – asprātīgi, jūtīgi, dažviet ciniski, tieši, redzoši, bravūrīgi, klusināti. Un neizpratni, brīžiem pat dusmas par to, kā tiek aprakstīts viss, kas saistās ar teātri. Bet tajā nav nekā sadomāta, pagrābta no zila gaisa, viss tā arī ir…”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Inga Jēruma

Nosaukums: Sieviete, kura maina likteņus

 

Grāmata vēsta par Rudīti Losāni – Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas mācītāju, kura kalpo Cīravas draudzē un ir kapelāne Iļģuciema cietumā. Pievērsties grāmatas rakstīšanai I. Jērumu iedvesmoja R. Losānes gandrīz 20 sieviešu cietumā nostrādātie gadi un izveidotā programma “Mirjama”, kas palīdz notiesātajām iegūt izglītību un atgriezties normālā dzīvē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Maija Laukmane

Nosaukums: No rīta uz rītu / dzeja un plīvojumi

 

Starp visu citu, kas ar cilvēku notiek, dzīvojot laiku no rīta uz rītu, ir kaut kas tāds, kas bez atstājas un bez izejamām dienām nāk līdzi un turpinās: dzīvība. Bet zināms, ka dzīvības laiks ir iešana gan pa cita, gan paša uzietām un iemītām takām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Māris Ruks

Nosaukums: Atslēgas uz Laimi

 

Apkopoti visromantiskākie, iedvesmojošākie, pozitīvākie un skaistākie Māra Ruka dzejoļi par mīlestību, attiecībām, dzīves jēgu – atslēgām, ko meklējam, lai atslēgtu katrs savas laimes durvis, saliktu savas laimīgas dzīves pieturzīmes un ļautos savu vēlmju piepildījumam. Tā ir dzeja, kas gaiši dziedē un kliedē visas drūmākās domas. Dzeja, kas dod spēku, iedvesmo un piepilda ar prieku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Krūmiņš Jānis

Nosaukums: Dziesmas. Grupa Apvedceļš

 

Grupas “Apvedceļš” dziesmas nošu grāmatā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Linda Šmite

Nosaukums: Bez adatas

 

Rīgā, precīzāk, Pļavniekos, kādas padomju laika blokmājas vienistabas dzīvoklī mīt Nelle, Nellija Ivanovna – pensionāre, izbijusi šuvēja, kura noskatās uz līdzcilvēku steidzīgo tukšgaitu, kas nozīmē nemitīgu skriešanu, iešanu, atpakaļ nākšanu – dzīvošanu bez augstākas idejas un visiem kopīga mērķa. Bet Nelle zina, kā vajag un kā palīdzēt strupceļā nonākušajiem klientiem. Viņa gatavo katram savu talismanu – lupatu lellīti vai džutas diegu zirdziņu. Kuru Nellei izdodas glābt un kuram dziedniece atsaka palīdzību? Vai sairusī cilvēkattiecību pasaule vispār ir salāpāma, ja to dara bez adatas, vienīgi ar diegiem un lupatu ielāpiem?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Kārlis Kurzemnieks

Nosaukums: Likteņa slazdos

 

Nogalināti četri vienas ğimenes locekļi. Slepkavības izmeklē izmeklētāji Beatrise Grīna, Kalvis Osis un tiesu eksperts Harijs Durbe, kā arī sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra iemītniece Velta. Identificēt slepkavu gan izmeklētājiem, gan sirmgalvei izdodas vienlaikus. Kāds skelets slēpjas nogalināto skapī? Vai notikušais ir atriebība? Kāds iemesls ir tam, lai nogalinātu jaunu meiteni, viņas vectēvu, mammu un tanti?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ziedīte Kalna

Nosaukums: Dina

 

Mākslas akadēmija pabeigta. Mīlestības saulainos toņos pielieta vasara. Te pēkšņi virs galvām lido padomju helikopteri. Tālākais jau notiek it kā visā Baltijā, cilvēki veido dzīvo ķēdi - Baltijas ceļu. Brīvība! To katrs tajā brīdī izjūt savādāk. Nekas nestāv uz vietas: ne laiks, ne cilvēks. Viss mainās dinamiskā gaisotnē. Paaudzes nomaina viena otru, dzīves bagāžu atdodot nākamajam. Mīlestība- tā ir mūžīga.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pauls Bankovskis

Nosaukums: Pasaules vēsture / romāns

 

Pauls Bankovskis savā romānā ir uzbūris nākotni, kura ir ļoti līdzīga pagātnei, teiksim 19. gadsimtam. Varoņi runā bērnišķīgā un naivā latviešu valodā, tādā, kā Vecajam Stenderam, un visas sev nepazīstamās parādības mēģina aprakstīt, tās detalizēti izskaidrojot. Nākotnes pasaule ar viensētām, dabai pietuvinātu dzīvi un tradicionālām vērtībām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Guntis Eņģelis

Nosaukums: Koncerts vectēva pagalmā

 

Romānā pasaulīgi vēsturiskie notikumi vai to atbalsis sasaucas ar šķietami neciliem atgadījumiem nomaļā Latvijas pirmsreformas pagastā. Vai gan ir iespējams, ka, piemēram, muzeja aplaupīšanas, kruīza kuģa bojāejas, pikanta skandāla un lauku atejas būdiņas sagāšanās dalībnieki, aculiecinieki un upuri jelkad dzīvē varētu satikties? Nu, dzīvē varbūt arī ne, bet šajā romānā tas ir bijis pilnīgi iespējams. Un tā kāda veca vīra Jāņa Pridāna pagalmā tiek sarīkots teju starptautiska mēroga troliņš. Tajā iesaistīti gan itāļu izcelsmes amerikāņu mafiozo un visai labdabīgi latviešu dienaszagļi, gan vietējās pašvaldības boss ar pastāvīgajiem pavadoņiem un bijušais krievu čekists. Un vēl ne viena vien kolorīta persona.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ilze Jansone

Nosaukums: Vīru lietas

 

“Ja man būtu jānosauc viena latviešu grāmata, kurā trāpīgi raksturoti modernās inteliģences pārdzīvojumi, es tūlīt pat iedomātos par “Vīru lietām”. Tas ir dziļi personisks, nesaudzīgs un nepiedienīgs grupas portrets, kura galvenie varoņi – izmisuši un apmaldījušies domātāji – tā vien izstaro mūsdienās labi pazīstamo lielpilsētas vientulību. Taču sadzīviskās ainas ir tikai neliela daļa no Ilzes Jansones radītās pasaules.” Svens Kuzmins.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Normunds Treimanis

Nosaukums : Aukstums, tumsa, bads

 

Atmiņas par lēģeri jeb lāģeri, kā to dēvē pats autors, sarakstītas pēc atgriešanās no gūsta. Leģionārs uzturējies gūstā tikai nedaudz vairāk par gadu. Aukstums, tumsa un bads padomju gūstā nav metaforas, bet ikdiena, par spīti kurai autoram izdodas izkļūt dzīvam un atgriezties mājās ar šo apbrīnojami detalizēto, patieso atmiņu stāstu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lato Lapsa

Nosaukums: Viltvārdis

 

L. Lapsas un K. Bormanes grāmata „Viltvārdis”, kas veltīta pašreizējā valsts prezidenta Egila Levita biogrāfijai un sākas ar vārdiem: „Mums ir valsts vadītājs – viltvārdis. Cilvēks, kurš uzdodas par citu. Cilvēks, kurš sabiedrībai melo apzināti, ciniski un nekaunīgi.”

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Odrija Karlena

Nosaukums: Kalendāra meitene jūlijs – septembris

 

Mias Sondersas ceļojums turpinās jau trešajā grāmatā, un viņa dodas uz Maiami, Teksasu un Lasvegasu. Lai gan Miu joprojām vajā mokošas atmiņas par iepriekš piedzīvoto, jūlijā viņa piedalās slavenā hiphopa mākslinieka Antona Santjago mūzikas videoklipa uzņemšanā. Mia beidzot iemācās uzticēties citiem un iegūst kāroto un pat vēl vairāk... Augustā Mia dodas uz Teksasu, lai nospēlētu Maksvela Kaningema – bagāta naftas biznesmeņa – sen neredzēto māsu. Viņa ir pārliecināta, ka šis būs viegls darbiņš, tomēr negaidot atklājas rūpīgi glabāti ģimenes noslēpumi. Septembrī Mia steidz uz grēku pilsētu Lasvegasu. Visa pasaule ap viņu grasās sabrukt, un Miai ir jāatrod veids, kā pasargāt sevi un savus mīļos, pirms viss nav zaudēts.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Katrīna Junka

Nosaukums: Drosme mīlēt

 

Divdesmitgadīga jauniete, bez kaitīgiem ieradumiem un normālu veselību, pēkšņi piedzīvo drausmīgu diagnozi — leikēmija. Seko ķīmijterapija, matu zaudēšana, mainās viņas izskats. Slimība ir apārstēta, bet nav nekādas garantijas, ka tā nevarētu atkārtoties. Koledžā paņemts akadēmiskais atvaļinājums, bet māc šaubas, vai vispār ir vērts turpināt mācības, ja tik un tā drīz var nomirt.…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors:   Maikls Ondatje

Nosaukums: Ēnas pār Temzu

 

Ir 1945. gads, un Londona vēl dzīvo kara atbalsīs. Četrpadsmit gadus veco Natanielu un viņa vecāko māsu Reičelu tēva un mātes prombūtnes laikā apņēmies pieskatīt nepazīstams vīrietis, kuru viņi dēvē par Naktstauriņu. Abiem ir aizdomas, ka Naktstauriņš varbūt ir noziedznieks, un laika gaitā tās pārtop pārliecībā, taču vienlaikus kļūst nebūtiskas, kad brālis un māsa pamazām iepazīstas ar aizbildņa ekscentriskajiem draugiem, kuri itin kā dzīvo savu dzīvi, tomēr nemanāmi un pašaizliedzīgi sargā šos bērnus. Bet vai viņi tiešām ir tie, par ko uzdodas? Un kā Natanielam un Reičelai justies, kad, izglābti no nāves briesmām, abi pēkšņi sastop savu māti? Pēc daudziem gadiem Nataniels sāk apjaust to, ko tolaik nezināja vai nesaprata, un šis žilbinošais romāns ir stāsts par ceļojumu pagātnē, kurā Nataniels nokļūst pa realitātes, atmiņu un iztēles tiltu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors:  : Delfīne De Vigāna

Nosaukums: Lojalitātes

 

Trīspadsmitgadīgajam Teo un viņa draugam Matisam ir noslēpums. Abu skolotājai Elēnai ir aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, bet centieni par katru cenu atklāt patiesību atmodina pašas pagātnes rēgus. Matisa māte Sesila nejauši atklāj vīra datorā ko tādu, kas liek apšaubīt, vai viņa savu dzīvesbiedru jelkad ir līdz galam iepazinusi... Šis četrbalsīgais stāstījums par atkarību un pienākumu sarežģīto tīklu savijas ap lasītāju arvien ciešāk, vēstot par vientulības šaubām, noklusēto realitāti un to, cik bīstama mēdz būt lojalitāte.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Amanda Robsone

Nosaukums: Dvīņu dvēseļu dzelmē

 

Dvīņu māsas Zāra un Miranda vienmēr viena otru ir atbalstījušas. Kad Zāra satiek Sebastjanu, viss mainās. Tikšanās ar izskatīgo, harismātisko un bīstamo Sebastjanu draud izjaukt māsu attiecības. Bet vai viņš viens pats pie tā ir vainīgs? Vai arī zem tā visa slēpjas dziļāki aizvainojumi? Savstarpējās attiecības ir kļuvušas pārāk saspīlētas un ieilgušajam konfliktam ir neatgriezeniskas sekas. Tiek laupīta dzīvība. Paliek tikai neatrisināts jautājums — kurš?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kārena Vaita

Nosaukums: Savrupnams Tredstrītā

 

Nekustamā īpašuma māklere Melānija Midltone ir ārkārtīgi pārsteigta, kad uzzina, ka mantojusi savrupnamu no kāda veca kunga, ar kuru tikusies vienu vienīgu reizi.Testamentā norādīts, ka viņai šajā mājā jānodzīvo gads un tā jārestaurē. Bet Melānijai nepavisam nepatīk vecas mājas. Viņai jau no bērnības piemīt neparastas spējas – viņa redz spokus. Un Tredstrītas namā to ir papilnam. Melānijai vēlas palīdzēt valdzinošais rakstnieks Džeks Trenholms, kurš meklē sižetu savai nākamajai grāmatai. Abi kopā mēģina noskaidrot, kādēļ pirms daudziem gadiem mīklaini pazudusi nama saimniece. Izrādās, tas nebūt nav vienīgais noslēpums, kas jāatklāj.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Alesandro Bariko

Nosaukums: Spēle

 

Mēs šobrīd piedzīvojam nevis vienkāršu tehnoloģisko revolūciju, ko veido jauni priekšmeti, bet gan pieredzam garīgas sacelšanās rezultātus. Tiem, kuri šo sacelšanos aizsāka – no interneta pionieriem līdz iPhone izgudrotājam –, nebija skaidra un konkrēta plāna, toties bija aizraujoša un neprātīga iecere: panākt, lai vairs nekad neatkārtotos tādas traģēdijas kā 20. gadsimtā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Roberts Kreiss

Nosaukums: Bīstamais cilvēks

 

Kad Džo Paiks, izgājis no bankas, dodas atpakaļ uz savu auto, viņš nejauši kļūst par liecinieku tam, kā divi vīrieši mēģina nolaupīt bankas kasieri Izabelu Rolendu. Paiks izjauc abu ļaundaru plānus, bet ar to nekas nebeidzas – kāds joprojām ir apņēmies uzmeklēt Izabelu. Kļuvis par viņas uzticības personu, Paiks sāk šķetināt šo lietu kopā savu draugu privātdetektīvu Elvisu Kolu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Lorāns Gunels

Nosaukums: Diena, kurā es iemācījos dzīvot

 

Iedomājieties, ka jūs kādu svētdienu pastaigājaties pa Sanfrancisko krastmalu, un pēkšņi jūsu roku satver čigāniete, lai izzīlētu nākotni. Uzjautrināts jūs piekrītat, taču jau pēc mirkļa viņas skatiens sastingst un čigāniete nobāl. Un to, ko viņa jums beigās pavēsta... jūs labprātāk nemaz nebūtu dzirdējis. Kopš tā brīža nekas vairs nebūs kā agrāk – jūs vairs nespēsiet iet pa ierasto taciņu. Tieši tā notiek ar Džonatanu šajā romānā. Pēc satraucošās tikšanās Džonatans metīsies sevis meklējumos, gūstot pieredzi, kas pilnībā izmainīs viņa dzīves uztveri. Šis lieliskais romāns, kura sižets balstīts uz reāliem zinātniskiem pētījumiem, mūsu eksistenci un attiecības ar citiem cilvēkiem ļaus saskatīt gluži citā gaismā un ienesīs ikviena dzīvē svaigas vēsmas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: : Juris Emsiņš, Lāsma Āboliņa

Nosaukums: Latviešu koka krēsli

 

Grāmata ir aizraujošs ceļojums Latvijā radīto koka krēslu vēsturē. Vizuāls stāsts, kā tapis, attīstījies, pilnveidojies un mainījies krēslu dizains no senākajiem dobtajiem koka bluķu un sakņu, zaru veidojumu krēsliem līdz slavenajiem Vidzemes krēslinieku dzimtu un mākslinieku Anša Cīruļa un Jūlija Madernieka autordarbiem, pārskatot Vīnes krēslus ražojošu galdniecību, padomju laika mēbeļu kombinātu un fabriku krēslu paraugus un nonākot līdz pat šodienai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Hilarija Kērnija

Nosaukums: Bites: ceļvedis bišu neparastajā dzīvē

 

“Bites. Ceļvedis bišu neparastajā dzīvē” būs lieliska dāvana ikvienam, kurš interesējas par dzīvo dabu un “bišu lietām”. Bites uz Zemes parādījās ļoti sen – pirms 130 miljoniem gadu. Jau kopš dinozauru laikiem šīs mazās radības jo braši lidinās pa evolūcijas ceļu, un rezultātā pašlaik uz mūsu planētas ir 20 000 bišu sugu. Atklāj šo apbrīnojamo kukaiņu stāstu un kļūsti par bišu aktīvistu. Grāmatā viegli uztveramā veidā aplūkotas dažādas tēmas – no evolūcijas, anatomijas un komunikācijas līdz medum, bišu turēšanai un aizsardzībai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

   

Genrijs Čepmens

Piecas mīlestības valodas

 

Eķrems Eilisli

Milzu sastrēgums
   

Džeimss Mīks

Sirds ielauzās

   

Imants Liepiņš

Nāvējošie gaisa dārzi

 

Džonatans Litels

Labvēlīgās

   

Hedi Kadūrs

Valtenberga

   

Luiss Martins-Santoss

Klusuma laiks

   

Marina Stepanova

Bezdievju iela

   

Umberto Eko

Pilotnumurs

   

Markuss Vīks

Filosofija īsumā

   

Bārbers Beringtons

Ikviens var gleznot

   

Jevgeņijs Vodolazkins

Laurus

   

Papvērta Sāra

Tas ir Monē

   

Rodems Džordžs

Tas ir van Gogs

   

Hanss Hennijs Jāns

Svina nakts

   

Pjotrs Kotovs

Bornholmas trīsstūris
   

Guna Zeltiņa

“Šekspīrs: ar Baltijas akcentu”

   

Silvija Geikina

Daugavpils teātris

   

Jaroslavs Seiferts

Mēra stabs

   

Jāns Kaplinskis

Balts papīrs un laiks

   

Jāns Undusks

Gaidot vārdus

   

Jānis Čākurs

Trešā grāmata

 

Mēliss Frīdentāls

Bites

 

Māris Brancis

Jānis Roberts Tillbergs

 

V.B. Jeitss

Baltie putni

 

Rūta Kaminska, Anita Bistere

Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums 

 

Božena Ņemcova

Vecmāmiņa

   

Janīna Kursīte

Latvieša māja

   

Civilizāciju karš? Pirmais pasaules karš ideoloģijās

   

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Andrejs Ēķis

Rīgas sargi: Laika stāsti

   

Andreass Krists

Krāsu mācība: krāsu maģija

   

Frederiks Beigbeders

Ūna un Selindžers

 

Nirs Eijals, Raiens Hūvers

Noķert uz āķa: kā radīt paradumus veidojošus produktus

 

Zigmunds Freids

Sapņa interpretācija

 

Gandijs: stāsts par maniem eksperimentiem ar patiesību

 

Kerolaina Meisa

Arhetipi

   

Biruta Eglīte

Zvēri un cilvēki

   

Līga Blaua

Zemgalietis: Uldis Dumpis

   

Eddas dziesmas

Atdz. Uldis Bērziņš

 

Kolinss Bens

Māksla braukt

 

Ojārs Spārītis

Esejas par Latvijas sakrālo kultūru

 

Andrejs Johansons

Latvijas kultūras vēsture

   

National Library of Latvia

Architect Gunnar Birkerts/Janis

 

Latvijas jaunā režija

Sast. Radzobe

 

Harijs Tumans

Varoņi un varonība Senajā Grieķijā

 

Simona Orinska

Butō

 

Margarita Zieda

Andris Freibergs

   

Jānis Krēsliņš

Latviešu tradicionālo vērtību izzinātājs

 

Džemma Skulme

Sast. Laima Slava

 

Anita Vanaga

Kirkes grāmata

   

Richarda Zariņa atmiņas

   

Pauls Dambis

Andrejs Jansons: ārkārtējais pilnvarotais

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas