Jaunākās grāmatas

 

Autors: Aizsila Ilze

Nosaukums: Kārdinošs pavērsiens

 

Kaisles dzirkstele katru no mums var pārsteigt visnegaidītākajos brīžos (pusdienas pārtraukumā, attālinātā sanāksmē, ceļā). Arī fiziskās labsajūtas augstākās virsotnes var sasniegt neparedzētos apstākļos un vietās (laivā, siltumnīcā, purvā…). “Kārdinošs pavērsiens” piedāvā sešpadsmit eksotiskus attiecību stāstus, kuros intimitātei un erotikai atvēlēta īpaša loma.


Uzmanību: šī stāstu krājuma lasīšana var ne tikai sasmīdināt, bet arī patīkami satraukt, tāpēc izvēlieties šim procesam piemērotu laiku!
“Viegli, asprātīgi, erotiski... Ikdienā zināmas situācijas ievilina un kārdina. Arī lasītājs – vīrietis, kāri tverot katru vārdu, pats nepamana, kā sakrusto kājas!”Andris Bulis, aktieris

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Auziņš Arnolds

Nosaukums: Kā saķemmēt ezi

 

 

Kā rīkoties, ja pienākusi laulības krīze un dēls sāk audzināt māti? Kā vienā cilvēkā var sadzīvot alkoholiķis un darbaholiķis? Un kāpēc mirušais nav apglabāts kapos, bet dārzā? Romāna “Kā saķemmēt ezi?” sižets iesaista lasītāju domāt līdzi, un katrs rod atbildi pēc savas dzīves pieredzes un morāles principiem.

Kāpēc zēns salīdzināts ar ezi? Spurainais un ne­pakļāvīgais pusaudzis ir ar tikpat asām adatām, tikai tās nav redzamas.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ābele Inga

Nosaukums: Lidijas ziediņi. Lidijas Lasmanes atziņu dārzs

 

Lidija Lasmane-Doroņina (dz. 1925), latviešu disidente un PSRS okupācijas laika pretošanās kustības dalībniece, četrpadsmit no savām jubilejām piedzīvoja padomju cietumos un lēģeros.

Gara spēks un mīlestība pret savu tautu Lidijai pēc izciestajiem pazemojumiem ļāva atgriezties brīvā valstī un ar uzviju svinēt Dievu, Latviju un kuplo mazbērnu pulku, ar katru savu soli, ar katru stāstu aizlūdzot par tiem, kuri neatgriezās no kara lauka, lēģeriem un izsūtījumiem.

Dzīvot, lai izstāstītu, — tāda ir Lidijas sūtība, tāpat kā saulrieta skaistums vēsta par bijušo dienu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Butrima Danuta

Nosaukums: Varžu princis

 

 

Dodoties uz labākās draudzenes kāzām, Karlīnai sanāk nepatīkams starpgadījums veikala stāvlaukumā. Ierodoties muižā, kur plānotas svinības un arī pirmskāzu ballīte, viņai tieši pie kājām nokrīt zmaga vāze, bet tajā pašā vakarā bārā atklājas, ka vīrietis, ar kuru viņa sastrīdējusies par autovadīšanas niansēm, arī ir viens no kāzu viesiem. Un tas vēl ir tikai pats sākums dīvainākajām kāzām, kādas jelkad pieredzētas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dimante Inguna

Nosaukums: greizsirdīgās rotaļas

 

 

Dārzā zem lazdas divas meitenes spēlējas ar plīša vienradžiem. Bērniem savas rotaļas, pieaugušajiem savas – "Kameņu" mājā tiek svinēta sālsmaizes ballīte. Vai gan kāds varēja paredzēt, ka tai sekos baiss noziegums?

Pazudusī mājas rezerves atslēga vedina domāt, ka slepkava jāmeklē starp ballītes viesiem. Sarežģītās lietas izmeklēšanu vada Megija Celma, kura tikko ir iestūrējusi laulības ostā ar advokātu Arni Celmu. Tikmēr abi nodaļas jaunie vīrieši – izmeklētāji Gatis Gudrais un Gatis Pipars – pavisam negaidīti sāk lenkt kādu pievilcīgu, procesuālo darbību gaitā nejauši satiktu sievieti.

Inguna Dimante, vērpjot un šķetinot kriminālo intrigu, paralēli zīmē arī romantisko līniju Megijas un Arņa dzīvē.

Megijas Hānes attiecības ar Arni Celmu aizsākās, izmeklējot slepkavību Kraukļuciemā, turpinājās romānos “Skaistuma impērija” un “Starp divām sievietēm”. Jaunajā romānā ”Greizsirdīgās rotaļas” viņu attiecībās jauni pavērsieni.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Elsbergs Jānis

Nosaukums: Bez variantiem

 

 

Jānis Elsbergs piektajā dzejas krājumā sava liriskā varoņa pārdzīvojumus atklāj ar vēl nebijušu godīguma pakāpi. Dzejnieks bieži tveras pie ironijas, bet tā ir tikai bezjēdzīga slēpšanās, kad atklāts jau ir viss. Šajā dzejā ir izmisums, alkas, skumjas, kritiens pilnīgā tumsā, bet tad - atkalatgriešanās pie cerības un mīlestības.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Janovskis Gunārs

Nosaukums: Nams Slokas ielā

 

 

“Nams Slokas ielā 15 bija piecstāvu. Tur dzīvoja desmit ģimenes. Pagrabā — sētnieks. Jumtā — gleznotājdarbnīca.Vairums ģimeņu tālāk par labrītu nedraudzējās, ja neskaita 5. un 6. dzīvokli. Varbūt tāpēc, ka abām bija vairāki bērni. Katrai zēns un meitene pusaudžu gados un puika un skuķis, kuri tikai rudenī sāks iet skolā. Olgas ielas ­skolā, ko pa vecam dēvēja arī par Ļermontova skolu. ­Mantojums no krievu laikiem.Nepagāja ne ilgi, un viens otru sāka pazīt arī pārējie. Viņi satikās kāpnēs, veikalā, tramvaja pieturā. Dažus ­saveda kopā gadījums.”

Tā sākas Gunara Janovska romāns “Nams Slokas ielā”, kura darbība norisinās pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Namā mīt desmit ģimenes, kā arī sētnieks un māksliniece Purgale. Romāns stāsta par kaimiņu savstarpējām attiecībām vienas vasaras laikā, kā arī par katra it kā ikdienišķo un vienmuļo, bet tomēr krāsaino ikdienu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Stepēna Maija

Nosaukums: Justīne

 

 

Cik tālai pagātnei, cik paaudzēm jāiziet cauri, kur katram notikumam ir zināma loma teātrī, kas saucas dzīve, lai pēdējā cēlienā tu būtu tas, kas esi un atrastos tur, kur tev jābūt. Šis varētu būt itin labs domu lido­jums, bet šoreiz tas ir stāsta kodola kodols.

Kā būtu, ja nebūtu? Kā būtu, ja būtu…

Vai Karlo satiktu Justīni, ja kāds notikums Justīnes mātes dzīves ceļu nesagrieztu neparedzētā virzienā? Nebūtu, jo Justīnes nemaz nebūtu. Vai Justīne ar Karlo satiktos, ja nebūtu kaislību pilnā Līgo nakts? Varbūt pa kādu Rīgas ielu viņi ietu viens otram pretī, uz mirkli abu acis garām­ejot satiktos, Karlo pagrieztos un noskatītos pakaļ — vai traks, kur smuka… Varbūt kādreiz sapnī Justīne viņu apciemotu, un tas arī būtu viss. Bet no­tikumu virtene vijās un tinās, lai pie finiša katrs būtu tur, kur tam jābūt un satiktos tie, kuriem jāsatiekas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Konelijs Maikls

Nosaukums: Tuksneša zvaigzne

 

Harijam Bosam gadiem nav izdevies atklāt noziegumu - kāds psihopāts ir nogalinājis veselu ģimeni un joprojām atrodas uz brīvām kājām. Kādreizējā kolēģe Renē Balāra piedāvā Bosam iesaistīties nupat atjaunotajā neatklāto lietu izmeklēšanas vienībā kā brīvprātīgajam. Tādējādi viņš varētu izmantot Losandželosas policijas pārvaldes resursus arī tā nozieguma atklāšanā, kas joprojām nedod viņam mieru.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Konstantīna Liva

Nosaukums: Senatora sieva

 

 

Pēc traģiskas notikumu virknes, kas beigusies ar Vašingtonas sabiedrības dāmas Slounas Čeisas un senatora Vita Montgomerija dzīvesbiedru nāvi, viņi beidzot sāk atgūties. Baisais pārbaudījums abus satuvina, un viņi ir gatavi atkal būt laimīgi – jau kā pāris.

Atgriezusies Baltā nama vakariņu un politiķu saviesīgo sarunu orbītā, nu jau kopā ar jauno vīru, Slouna sāk gatavoties gaidāmajai endoprotezēšanas operācijai, kas ir pēdējais atgādinājums par jaunībā diagnosticēto vilkēdi, ar kuru līdz šim nācies sadzīvot. Ņemot vērā laulāto saspringtos darba grafikus, abi nolemj pieņemt darbā aprūpētāju, kas sniegtu Slounai vajadzīgo atbalstu pēc operācijas. Un tā nu viņi tiek pie ideāli piemērotas kandidatūras Atēnas Karasas personā.

Sākumā šķiet, ka Atēna ir īsta Dieva dāvana, taču drīz vien Slounas veselība sāk pasliktināties – aprūpētāja to skaidro ar vilkēdes saasināšanos. Nedēļām ritot, Slouna jūtas aizvien sliktāk, līdz nedrošība pārvēršas paranojā un viņa sāk nojaust, ka viss ir ļaunāk, nekā šķitis sākumā. Kāpēc Atēna uzdod tik daudz jautājumu par viņas labdarības fondu un par pagātni? Un vai kaislīgie skatieni, ar kuriem apmainās Atēna un Slounas jaunais vīrs, ir tikai vājnieces iztēles auglis?No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Moja Džodžo

Nosaukums: Meitene, kuru tu atstāji

 

1916. gads, Francija

Sofijai Lefēvrai ir jāspēj nosargāt ģimeni, kamēr viņas mīļotais vīrs Eduārs karo frontē. Kad Sofija tiek norīkota apkalpot vācu virsniekus, kuri ik vakaru ierodas viņas viesnīcā, dzīve pārvēršas nežēlīgas spriedzes virpulī. Un brīdī, kad jaunieceltais komandants ierauga Eduāra gleznoto Sofijas portretu, dzimst bīstama kaislība, kas Sofijai liek pieņemt smagu lēmumu...

Gandrīz gadsimtu vēlāk Sofijas portrets atrodas Līvas Halstonas mājā. Un kāda nejauša tikšanās atklāj šīs gleznas patieso vērtību un trauksmaino pagātni.

Pagātni, kas grasās atgriezties, lai pilnībā izmainītu arī Līvas dzīvi.

Romānā “Meitene, kuru tu atstāji” divas jaunas sievietes, kuras šķir gadsimts, ir vienotas savā nolemtībā cīnīties par tiem, kurus mīl, lai kāda būtu cena...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pataki Elisone

Nosaukums: Nesalauztais skaistums

 

 

Kad Elisone un Deivs pie altāra apsola viens otram būt kopā labos un sliktos laikos, viņiem pat neienāk prātā, ka liktenis jau drīz vēlēsies pārbaudīt, vai zvērests tiks pildīts. Varbūt nasta tomēr izrādīsies par smagu? Ilgi gaidītajam atvaļinājumam Havaju salās vajadzēja kļūt par idilliskām brīvdienām - pēdējām, kas pavadītas divatā, pirms meitiņas piedzimšanas. Bet lidojuma laikā Deivu piemeklē trieka. Nākas veikt ārkārtas nolaišanos. Neviens nezina, vai Deivs izdzīvos un, ja izdzīvos, kādas būs triekas sekas. Elisone turas pie ticības, ka vīrs atveseļosies, par spīti tam, ka reizēm viss kļūst neizturami smagi.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Railija Lūsinda

Nosaukums: Atlants. Pā Solta stāsts

 

 

Parīze, 1928. gads. Kādas privātmājas dārzā tiek atrasts novārdzis zēns, un viņu pieņem mājā mītošā ģimene. Zēns ir izpalīdzīgs, gudrs un talantīgs, savās jaunajās mājās atplaukst, un ģimene viņam nodrošina dzīvi, par kādu viņš neuzdrošinājās pat sapņot. Puika tikai atsakās runāt, un neviens nezina, kas viņš ir. Zēns aug, sāk apmeklēt nodarbības prestižajā Parīzes Konservatorijā, iemīlas, un viņam gandrīz izdodas aizmirst pagātnes šausmas un seno solījumu. Taču ļaunums nekur nav pazudis, un drošība nav garantēta nevienam. Sirdī viņš saprot, ka pienāks laiks, kad viņam atkal nāksies bēgt. Egejas jūra, 2008. gads. Visas septiņas māsas pirmo reizi ir sapulcējušās uz “Titāna” klāja, lai atvadītos no sava noslēpumainā tēva, kuru viņas tik ļoti mīl. Māsām par pārsteigumu, Pā Solts norādes par savu pagātni ir uzticējis tieši viņu pazudušajai māsai. Tomēr pēc katra atklātā fakta rodas aizvien jauni jautājumi. Māsām nākas samierināties ar domu, ka viņas savu mīļoto tēvu, šķiet, nemaz īsti nav pazinušas. Un vēl pārsteidzošāk it tas, ka šie ilgi glabātie noslēpumi joprojām turpina ietekmēt viņu dzīvi.  Lūsinda Railija savu pirmo romānu sarakstīja divdesmit četru gadu vecumā, un tagad viņas darbi ir tulkoti trīsdesmit septiņās valodās un pārdoti vairāk nekā piecdesmit miljonos eksemplāru. Romānu cikls “Septiņas māsas” ir kļuvis par globālu fenomenu, un pēc L. Railijas nāves viņas vecākais dēls Harijs Vitekers apņēmās pabeigt iecerēto grāmatu “Atlants” par Pā Soltu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ratakovska Emīlija

 Nosaukums: Mans ķermenis

 

Dziļi personiski par to, kā mūsdienu sabiedrības spiediens liek sievietei kļūt par “plaša patēriņa preci”. Provokatīvi izrādījusi savu ķermeni, lai paustu atbalstu feminisma idejām, EMĪLIJA RATAKOVSKA (Emily Ratajkowski, 1991) 21 gada vecumā piepeši kļuva pasaulslavena. Tagad viņa ir amerikāņu modele, aktrise, uzņēmēja, politiskā aktīviste, sociālo tīklu fenomens ar vairāk nekā 30 miljoniem Instagram sekotāju un grāmatas “Mans ķermenis” autore.

Sevis izpirkšana: kā supermodele un Instagram zvaigzne @emrata cenšas atgūt savu tēlu un definē jauno feminismu. Grāmatā Emīlija izstāsta savas dzīves notikumus, reizē pētot sabiedrības vēlmi fetišizēt jaunu sieviešu skaistumu. Viņa definē savu viedokli par feminismu, seksualitāti, varu, vīriešu attieksmi pret sievietēm un sieviešu padevību, to pieļaujot.

Ar grāmatu “Mans ķermenis” apliecinot, ka ir vairāk nekā ķermenis, Emīlija kļūst par ikvienas sievietes sabiedroto. Viņa neklusē arī par modes un kinoindustrijas neglītajām aizkulisēm un runā par neskaidro robežu starp pielūgsmi un vardarbību.

Niansēta un dzēlīga, šī grāmata iezīmē drosmīgas un gudras rakstnieces debiju.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Danilāns Anatolijs

Nosaukums: Brīnumainā mikropasaule un negantie vīrusi

 

 

Dakteris Anatolijs Danilāns ir ne tikai studentu cienīts un mīlēts profesors, vērīgs zinātnes procesu analizētājs, bet arī asprātīgs stāstnieks, kura jaunākā grāmata iepazīstina ar cilvēka acij nesaskatāmo, bet tāpēc vēl aizraujošāko mikropasauli, kurā valda vīrusi un baktērijas. Kā atzīst autors, grāmata paredzēta visiem zinātkāriem cilvēkiem: gan speciālistiem, gan nespeciālistiem.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Dūhiga Hollija

Nosaukums: Izprast un palīdzēt: UDHS, depresija, trauksme, OKT

 

 

Hollijas Dūhigas grāmata “Izprast un palīdzēt: UDHS, depresija, trauksme, OKT” balstās zinātniskos atklājumos, bet informāciju sniedz vienkāršā, saprotamā valodā, izskaidrojot pasaulē bieži sastopamās psihiskās slimības, to cēloņus, būtību un iespējamos risinājumus. Lasītājus uzrunā pacientu dzīves stāsti, personīgā pieredze, sastopoties ar psihiskām slimībām.Pieredzes stāsti iedrošina uz psihiskām saslimšanām skatīties ar cerību, saprast, ka neesi vienīgais ar šāda veida problēmām un katrā situācijā ir izeja.Grāmata ir ieteicama visiem jauniešiem, viņu vecākiem un tuviniekiem, lai izprastu nesaprotamās pārmaiņas savā veselībā, nenobītos, bet ar cerību turpinātu mācīties, strādāt un būt veiksmīgiem dzīvē.

Māris Taube, ārsts psihiatrs, Rīgas Stradiņa universitātes psihiatrijas un narkoloģijas katedras profesors

• Grāmata tapusi sadarbībā ar labākajiem bērnu garīgās veselības profesionāļiem.

• Krāsainie attēli un košais noformējums palīdz iedziļināties visai sarežģītās tēmās.

• Sniegta lietišķa pieeja bērnu un viņu ģimeņu garīgās veselības izzināšanai.

• Dotas metodes un praktiski padomi, kā sadzīvot ar garīgās veselības traucējumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Gailīte Mārīte

 Nosaukums: Dārzs iesācējiem

 

 

Izdevniecības “Latvijas Mediji” izdotajā Mārītes Gailītes jaunākajā grāmatā “Dārzs iesācējam” apkopoti ieteikumi un padomi tiem, kuri meklē atbildes uz jautājumiem, kā plānot un iekopt savu sakņu, augļu un puķu dārzu, ierīkot siltumnīcu, ko iesākt ar būvgružiem, kādas nezāles, augu slimības un kaitēkļi ir jāierobežo, lai īpašums būtu skaists un sakopts. Pamatīgi iztirzāta zemes ielabošanas tēma, kas nākotnē nosaka katra dārza augu izvēli un kopšanas nosacījumus.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Galors Odets

 Nosaukums: Cilvēces ceļojums

 

“Mežonīgi ambiciozs mēģinājums ekonomikas jomā paveikt to pašu, ko citās zinātnes jomās paveica Ņūtons, Darvins vai Einšteins, – radīt teoriju, kas izskaidro gandrīz visu.”The New Statesman

Pasaulē atzītais ekonomists un domātājs Odeds Galors, stāstot par cilvēku sugas aizraujošo ceļojumu no tās pastāvēšanas rītausmas līdz mūsdienām, sniedz interesantu divu cilvēces lielo noslēpumu atrisinājumu. Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kāpēc cilvēki ir vienīgā suga, kas spējusi izrauties – tiesa gan, pavisam nesen – no vienmuļas eksistences slazdiem, tādējādi sasniedzot tādu dzīves līmeni, kāda nav nevienai citai būtnei? Kāpēc cilvēces progress dažādās pasaules vietās ir bijis ļoti nevienmērīgs un mūsdienās valstu starpā vērojamas lielas atšķirības?

Odeds Galors aizraujošā stāstījumā paskaidro, kā tehnoloģijas, iedzīvotāju skaita izmaiņas un spēja pielāgoties apstākļiem pirms nieka pāris gadsimtiem izraisīja pārsteidzošu “fāžu pāreju”. Pamazām šķetinot cilvēces attīstības pavedienu atpakaļgaitā un citu pēc cita izpētot dažādo faktoru – koloniālisma, politisko institūciju, sabiedrības struktūras, kultūras – ietekmi, autors pamazām nokļūst līdz tautu nevienlīdzības dziļākajiem iemesliem, kuru ietekme sniedzas neiedomājami tālā pagātnē.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šetijs Džejs

Nosaukums: 8 mīlestības likumi : kā to atrast, noturēt un palaist vaļā

 

Neviens mūs neapsēdina krēslā un neiemāca, kā mīlēt. Tāpēc bieži vien veidojam attiecības, bruņojušies tikai ar romantiskās filmās gūtiem priekšstatiem. Taču var būt arī citādi. Tā vietā, lai pasniegtu mīlestību kā ēterisku ideju vai klišeju kopumu, Džejs Šetijs izklāsta konkrētus un praktiskus soļus, kā palīdzēt attīstīt prasmes un kā praktizēt un kopt mīlestību labāk nekā jebkad iepriekš. Viņš vēsta par to, kā uzvarēt un zaudēt kopā, kā definēt mīlestību un kāpēc šķiršanās mūs nesalauž. Dž. Šetijs aplūko visu attiecību ciklu, sākot no pirmajiem randiņiem un kopdzīves sākšanas līdz šķiršanās brīdim un jaunam sākumam. Autors parāda, kā izvairīties no nepatiesu solījumu lamatām un attiecībām, kas nepiepilda mūsu gaidas. Dzīvojot saskaņā ar šiem astoņiem likumiem, mēs visi varam mīlēt sevi, savu partneri un pasauli labāk nekā līdz šim.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Judina Dace

Nosaukums: Bez nožēlas

 

Mežāju pagastā cits pēc cita notiek trīs asinis stindzinoši noziegumi. Pieci upuri - četri jaunieši un skolas direktore. Globālajā tīmeklī mākslai veltītās vietnēs tiek nopludinātas gleznaini uzņemtas upuru fotogrāfijas, kas atgādina kadrus no filmām. Aizdomas krīt uz Kaķīša audžudēlu Uģi... Lielajā Mājā tikmēr nomainās vadība. Atklājas, ka jaunais šefs ir Kārļa Basa jaunības drauga Podziņa dēls, pulkvedis Edgars Poga, kuru ietekmīgais tēvs klusiņām vadījis augšup pa karjeras kāpnēm. Nelāgu pārsteigumu iznāk piedzīvot arī no profesora Mihailova puses. Satriekti par agrāko draugu dubultspēli, Miks Kaķītis ar komandu atstāj dienestu. Tikmēr Anna Elizabete, baroneses Annas Rozes iedrošināta, piekrīt kā konsultante pievienoties filmas Gadsimta ķēriens uzņemšanas grupai Francijā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Krekle Maija

Nosaukums: Rudens šogad būs agrs

 

Bijušais policists Ričards glabā vairākus noslēpumus – gan tik banālu kā slepena mīļākā, gan arī daudz nopietnāku. Kad viņa meita Sigita aiziet no vīra, atgriežas vecāku mājās un sāk strādāt tēva bijušajā iecirknī, izskatās, ka draudīgākais no pagātnes skeletiem varētu grabēdams izvelties no skapja un sabojāt visu Ričarda dzīvi. Aizraujošs romāns, kurā nekas nav tā, kā izskatās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Krēsliņa Zane

Nosaukums: Man, lūdzu, espreso, kruasānu un laimīgu dzīvi!

 

Lilijai ir viss, ko varētu vēlēties - darbs, mīlošs vīrs un drošība, tomēr viņa nejūtas laimīga. Lilija apšauba savu laulību, darbs nav sapņa piepildījums un psihoterapijas dīvānā pavadīts vairāk laika, nekā gribētos atzīt.

 

Taču kādu dienu zīmīga sapņa iespaidā Lilija izlemj aiziet no darba un doties uz Franciju.

 

Tur viņa nonāk pie negaidītām atbildēm par sevi, laimīgu dzīvi un attiecībām. Lilija ne tikai apgūst izslavētās franču virtuves noslēpumus, bet arī mācās pārvarēt šaubas un uzdrīkstēties noticēt.

 

Tomēr - vai viņa būs gatava pārmaiņām, ko šis ceļojums atnesīs?

 

Grāmata, kas mudinās sakravāt koferus un doties CEĻĀ!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Adamsa Lisa Keja

Nosaukums: Romantiķu grāmatu klubs

 

Nešvilas “Leģendu” zvaigznes Gevina Skota laulība ir nonākusi augstākā līmeņa strupceļā. Viņš nesen ir atklājis pazemojošu noslēpumu — sieva Tea vienmēr tēlojusi lielo “O”. Atklājums laupa viņam savaldību, un saspringto attiecību vadzis lūst. Tea pieprasa šķiršanos, un Gevins saprot, ka ļāvis savam lepnumam un bailēm gūt virsroku.

 

Satriektais un izmisušais Gevins palīdzību atrod negaidītā vietā — slepenā mīlas romānu lasītāju klubā, kura biedri ir Nešvilas ietekmīgākie vīrieši. Ar savas pašreizējās lasāmvielas — erotiskas vēsturiskas drāmas “Iekarot grāfienes sirdi” — palīdzību puiši māca Gevinam, kā glābt laulību. Tomēr, lai nelaimīgais Romeo atrastu sevī varoni un atgūtu sievas uzticēšanos, ar rožainiem izteicieniem un grandioziem žestiem vien nepietiks.

 

No angļu valodas tulkojusi Santa Andersone.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Basterrika Agustina

Nosaukums: Izsmalcināta gaļa

 

Piepeši parādījies nāvējošs vīruss, kas uzbrucis dzīvniekiem, neatgriezeniski maina pasauli – notiek mērķtiecīga zvēru, lopu un to mazuļu izkaušana, viņu gaļu vairs nedrīkst izmantot pārtikā. Valdība jaunajiem apstākļiem stājas pretī ar baisu lēmumu: tiek atļauta cilvēku gaļas audzēšana, pavairošana, nokaušana un apstrāde. Kanibālisms ir legalizēts, sabiedrība tiek sašķelta divās lielās grupās: tie, kuri ēd, un tie, kurus apēd.

 

Krīga saldētavas galvenais menedžeris Markoss Teho ir šaubu mākts birokrāts. Dienā, kad viņš saņem dāvanā pārtikai audzētu sievieti, iekāre viņa smadzenēs ievelk vēl vienu draudīgu grumbu, kas noved pie slepenas sabiedrībā pieņemto normu pārkāpšanas.

 

Šajā mulsinošajā distopijā – tikpat brutālā, cik izsmalcinātā, tikpat alegoriskā, cik reālistiskā – Agustinas Basterikas daiļdarba satriecošais spēks aicina uz pārdomām par dzīvi, kuru dzīvojam šodien.

 

No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Heivuda Sāra

Nosaukums: Kaktuss

 

Iepazīstiet Sūzanu Grīnu – neatkarīgu sievieti, kurai patīk visu kontrolēt pašai.

 

Viņai ir četrdesmit pieci gadi, un viņa uzskata, ka dzīve ir perfekta. Sūzanas Londonas dzīvoklis ir ideāls vienam iemītniekam, viņai ir pastāvīgs darbs, kas piepilda viņas nepieciešamību pēc sakārtotības, un privātas attiecības, kuras nodrošina kultūras un arī citas, daudz intīmākas, baudas...

 

Bet brīdī, kad nākas saskarties ar mātes zaudējumu un neplānotu iespējamību pašai kļūt par māti, īstenojas Sūzanas lielākās bailes: viņa zaudē kontroli. Un viss kļūst aizvien sarežģītāks... vismaz, viņasprāt.

 

Šis brīnišķīgais romāns ir kā dzirksteļojošs enerģijas lādiņš, un ir patiess prieks vērot, kā galvenā varone, nelokāma feministe un kvēla cīnītāja, pamazām atplaukst visā krāšņumā.

 

No angļu valodas tulkojusi Maija Opse.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Išiguro Kadzuo

Nosaukums: Klāra un Saule

 

Saulei vienmēr mūs ir jāsasniedz.

 

No savas vietas veikalā Klāra – ar izcilām novērotāja spējām apveltītais Mākslīgais draugs – uzmanīgi vēro tos, kuri ienāk veikalā, un tos, kuri paiet tam garām. Viņa joprojām cer, ka pavisam drīz kāds pircējs izvēlēsies tieši viņu.

 

Un, kad beidzot šī iespēja rodas un dzīves apstākļi mainās, Klāra sastopas ar daudziem, iepriekš nepieredzētiem izaicinājumiem un cilvēku mainīgo dabu.

 

Romānā “Klāra un Saule” – Kadzuo Išiguro pirmais sarakstītais darbs kopš Nobela prēmijas literatūrā iegūšanas – autors noraugās uz mūsu strauji mainīgo pasauli caur neaizmirstama stāstnieka skatpunktu, meklējot atbildi uz jautājumu: ko nozīmē mīlēt?

 

No angļu valodas tulkojusi Ingūna Beķere.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Princis Harijs

Nosaukums: Liekais

 

Saseksas hercogs PRINCIS HARIJS ir ģimenes cilvēks un tēvs, mecenāts, kara veterāns, garīgās veselības saudzēšanas aizstāvis un vides aizsardzības aktīvists. Kopā ar savu ģimeni un trim suņiem viņš pastāvīgi dzīvo Santabarbarā Kalifornijā.

 

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lukstraupe

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Prouza Nita

Nosaukums: Istabene

 

Strādājot Regency Grand viesnīcā, viņa ir pieradusi būt neredzama. Viņa uzbužina spilvenus un nokopj netīrumus, putekļus un noslēpumus, ko viesnīcas apmeklētāji atstājuši pēc aizbraukšanas. Viņa ir vienkārša istabene – kāpēc gan lai kāds pievērstu viņai uzmanību?

 

Tomēr Mollija nonāk uzmanības centrā, kad atrod misteru Bleku, īgnu viesnīcas viesi, pavisam mirušu guļam savā gultā. Un tas galīgi nav nekas tāds, ko viegli nokopt. Kad Mollija tiek iesaistīta patiesības meklējumos, sekojot čukstus izteiktajām norādēm viesnīcas gaiteņos, viņa sevī atklāj spējas, par kurām nemaz nebija nojautusi. Viņa ir vienkārša istabene – tomēr pamana to, ko citi nav ievērojuši!

 

“Istabene” ir stāsts par to, ka patiesība vienmēr nav tikai balta un melna.

 

Dažreiz tā ir kaut kur pa vidu...

 

No angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Torre A. R.

Nosaukums: Baltie meli

 

Seši nogalināti pusaudži.

Apcietināts aizdomās turamais.

Izmisis tēvs.

Pilsētu ir pārņēmušas šausmas, jo cits pēc cita tiek nežēlīgi nogalināti seši pusaudži. Kad septītajam laimējas aizbēgt, viņš kā slepkavu norāda savu dabaszinību skolotāju, kurš nekavējoties tiek apcietināts, bet par skolotāja advokātu piesakās viens no nogalināto puišu tēviem. Sabiedrība ir neizpratnē, taču tēvs apgalvo, ka skolotājs nav vainīgs.

Vai tēvam izrādīsies taisnība? Vai arī viņš grasās attaisnot sava dēla slepkavu un pakļaut pilsētu briesmām?

 

No angļu valodas tulkojusi Renāte Kārkliņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Bēniņi Kvīnstrītā

 

Melānijas dzīve atgādina šūpoles – tajā netrūkst kāpienu un kritienu. Viņa ir nopietni sastrīdējusies ar vīru Džeku, turklāt nekādi nespēj palīdzēt draudzenei atrisināt kādas senas slepkavības noslēpumu. Šoreiz nepalīdz pat Melānijai piemītošās pārdabiskās spējas.

 

Tikmēr dažādās mājas vietās laiku pa laikam sāk uzrasties biedējoša lelle. Melānija zina, ka tā ir slikta zīme. Var gadīties, ka tas ir saistīts ar senatnīgu briljantu, kas paslēpts šīs mājas sienās.

 

Briljantu grib iegūt arī daudzi citi, tāpēc Melānijai un Džekam ir jāsadarbojas. Viņiem nāksies pieņemt svarīgus lēmumus, lai glābtu savu laulību un tuviniekus.

 

No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Žarre Marina

Nosaukums: Tālie tēvi

 

Marina Žarre (1925-2016) ir uzskatāma par vienu no līdz šim pilnībā neuzmirdzējušām 20. gadsimta itāļu literatūras pērlēm, ko plašāka pasaule sākusi atklāt tikai pavisam nesen. Viņa dzimusi Rīgā ebreju uzņēmēja un itāļu valodas pasniedzējas ģimenē, pirmos desmit gadus pavadījusi Latvijā, bet turpmāko dzīvi – Itālijā, Turīnā un tās tuvumā, un šajā vidē veidojusies arī viņas savdabīgā literātes valoda.

 

“Šī iespaidīgā autobiogrāfija ir vienlaikus mīlestības vēstule mazliet greizai, sen zudušai bērnībai un sievietes iekšējās pasaules topogrāfiskā karte, kurā atainoti identitātes meklējumi.” Words Without Borders.

 

No itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere.

 

Mākslinieks Aigars Ozoliņš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Žibēla Karīne

Nosaukums: Varbūt tikai ēna...

 

Kloī Bošāna ir jauna sieviete, kurai, šķiet, veicas visur: viņa ir skaista un gudra, drīz tiks iecelta par prestižas reklāmas aģentūras vadītāju… Un vēl viņa nedaudz ir iemīlējusies valdzinošā vīrietī. Bet aiz pilnības slēpjas kļūmes un šausmas – pēdas, ko atstājusi pagātne. Piepeši Kloī dzīve sāk pārvērsties murgā. Kāds viņai seko uz ielas, iekļūst viņas mājās, kamēr viņa ir prom vai ir iemigusi, un nemitīgi viņu novēro pat visintīmākajos brīžos. Bailes kļūst par viņas vienīgo pavadoni. Kloī ir runājusi vispirms ar draugiem, tad ar policiju, taču neviens viņu neuztver nopietni, neviens viņā neklausās. Viņas šķietami tik ideālā dzīve pamazām sabrūk. Vienīgi uz laiku no darba atstādinātais policists ir gatavs doties viņai palīgā.

 

Bet vai viņam izdosies notvert Ēnu, kas terorizē jauno sievieti? Kurš no Kloī apkārtnes vēlas viņu iznīcināt? Panākt, lai viņa sajūk prātā? Novest viņu līdz pašnāvībai? Kad Aleksandrs beidzot visu sapratīs, būs jau par vēlu…

 

No franču valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bērziņš Māris

Nosaukums: Pastāsti par dziesmusvētkiem

 

Rakstnieks Māris Bērziņš izpētījis un no Rakstniecības un mūzikas muzeja saglabātajiem dziesmusvētku neformālās vēstures krājumiem radījis 21 pastāstu, katrā no tiem asprātīgi iedzīvinot vitālo, attapīgo, romantisko, dedzīgo, radošo un ar dziesmusvētkiem apsēsto latvieti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Durvasula Dr.Ramani

Nosaukums: Palikt vai aiziet?

 

Ja jūsu partneris vienā brīdī var šķist harismātisks un apburošs, bet jau nākamājā likt jums vilties, justies nemierīgam un apšaubīt pašam sevi, iespējams, ka esat attiecībās ar narcisu.

 

Šī bīstamā attiecību forma var lēnām sabojāt jūsu labsajūtu un galu galā arī jūsu psihisko veselību. Lai gan šķiršanās dažreiz ir veselīgākā izvēle, tā ne vienmēr šķiet iespējama, jo ir pārāk spēcīgi iemesli palikt — jūsu bērni, finansiālā drošība, reliģiskā pārliecība vai vienkārši mīlestība.

 

Dr. Ramani Durvasula piedāvā praktiskus ieteikumus, kas palīdzēs orientēties sarežģītās situācijās, esot attiecībās ar narcisu. Šī grāmata ir reālistisks ceļvedis atpakaļ pie sevis un pie autentiskas un pilnvērtīgas dzīves, neatkarīgi no tā, vai jūs izvēlaties palikt vai aiziet.

 

No angļu valodas tulkojusi Ilze Kuduliņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Daudziņa Zane

Nosaukums: Runā droši

 

“RUNĀ DROŠI”, ja tev jāuzstājas publikas priekšā.

“RUNĀ DROŠI”, ja skolā jādeklamē dzejolis, darbā jāprezentē projekts, jālasa referāts, zūmā jāvada seminārs.

“RUNĀ DROŠI” – profesionāls rīks, ar kura palīdzību jebkuru uzstāšanos padarīt neaizmirstamu vai vismaz paciešamu.

"Tā kā pati esmu pārvarējusi neskaitāmus šķēršļus un grūtības, lai runātu droši, dalos pieredzē un zināšanās, kas var palīdzēt arī citiem."
Zane Daudziņa

Šīs grāmatas īpašais piedāvājums – videoieraksti, kuros autore demonstrē grāmatā ieteiktos praktiskos vingrinājumus.

Zane Daudziņa ir aktrise, skatuves runas pedagoģe, Kultūras akadēmijas asociētā profesore un grāmatu autore.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Daudziņš Vilis

Nosaukums: Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs

 

 

 

Grāmatā “Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs” ir apkopoti zīmējumi, kas tapuši filmas “Zeme, kas dzied” uzņemšanas laukumā. Filmā Vilis Daudziņš attēlo Rīgas Latviešu biedrības nama biedru un vienu no svētku organizētājiem Bernhardu Dīriķi. Kamēr filma vēl top, tikmēr “Neputns” paspējis jau apkopot un izdot Viļa Daudziņa zīmējumus skaistā grāmatā ar nosaukumu “Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs”, piedāvājot ne tikai “bildes”, bet arī Viļa Daudziņa asprātīgos attēloto mirkļu aprakstus.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kolmanis Arvis

Nosaukums: Taksista stāsti

 

Esmu taksists. Taksometra šoferis. Tas ir mans iztikas avots. Braucu pa dienu, pa nakti, agros rītos, vēlos vakaros. Nemitīgi satieku cilvēkus. Cilvēki nemitīgi mainās, sejas ņirb, vārdi plūst, es skatos uz ceļu, klausos, reizēm runāju. Mani tas nenogurdina, man pat ir interesanti, nevaru iedomāties sev citu darbu. Man patīk būt par taksistu. Tad es reizē esmu un neesmu vientuļš, braucot izdzīvoju apkārtējo tik dažādo pasauli ar tās priekiem, bēdām, skumjām, ilgām, cinismu, smieklīgumu. Tam visam pa vidu vijas mana personīgā dzīve, kura te ir, te nav, kura uzrodas pēkšņi un negaidīti, un no kuras citreiz nespēju atbrīvoties, bet atbrīvojies, no jauna uzelpoju, lai atkal tiektos pēc tās...

"Taksometra vadītājs katra klienta dzīvē ar savu braucienu cauri pilsētai aizņem vien īsu sprīdi, tomēr, ja viņš izrādās no tiem aizgājušo laiku taksistiem, kuri no galvas zināja visas ielas un ieliņas un savā ziņā turēja visas pilsētas artērijas savās rokās, tāda sastapšanās var arī nebūt tikai pārejoša transporta kustība no punkta A uz punktu B. Pašam nezinot, vari kļūt par daļu no viņa dzīves, kurā ik dienu atkal jauni krustojumi, strauji pagriezieni un motora niķi. Un tāds taksists gluži kā fotogrāfs var arī iemūžināt tavu dvēseli - kā šajā grāmatā."
Inga Žolude

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kovaļova Lelde

Nosaukums: Aizdomas

Adelīnas Meieres slepkavība šokēja visus mazpilsētas iedzīvotājus. Līdz šim drošajā apkārtnē slepkavību neviens pat neatminējās. Pagāja gads, un vainīgais netika notverts. Varbūt viņš bija kaimiņš, veikala pārdevējs vai kāds nejaušs garāmgājējs. Tomēr ar laiku viss noklusa, un Meieres slepkavība nozuda aizmirstības miglā. Līdz dienai, kad apritēja gads kopš notikušā, un es atskārtu, ka manī pamodušās aizdomas. Viss mans ķermenis to apzinājās. Pārliecība bija klātesoša manos kaulos un locītavās, pulsēja ikvienā ķermeņa šūnā. Jūs nenovēlētu šādas aizdomas pat savam ļaunākajam ienaidniekam. Romāns, kas liek mocīties aizdomās, kuras nepamet lasītāju līdz pat pēdējām lappusēm. Stāsts, kas aicina uzdot jautājumus par cilvēka un dzīvnieka lomu šajā pasaulē.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kuzmins Svens

Nosaukums: Skaistums un nemiers

 

 

“Revolūcija ir ne tikai spējš pagrieziens, apvērsums, bet arī periodiska atkārtošanās. Vienus tā nomet no augstumiem, citus tajos uzsviež, un ne vienmēr droši zināms, kuri būs laimīgāki. No romantiskā laikmeta, kas spoguļojas pats savā skaistumā, tā atstāj gruvešus un lauskas. Un tikai retajam tā pārtop par iekšēju revolūciju, padarot par to, kas viņš ir, un ļaujot nest skaistumu tālāk. Svens Kuzmins izstāsta mums stāstu par šādu cilvēku — latviešu rakstnieku Kārli Skalbi.”/Vents Zvaigzne.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Lauren Lynx

Nosaukums: Vienīgi tu

 

 

Elizabetei bija septiņpadsmit, kad piepildījās viņas vēlēšanās – zaudēt nevainību ar vīrieti, kuram pieder viņas sirds. Ja vien šis vīrietis nebūtu viņas brāļa labākais draugs. Ja vien viņus ar Hanteru nešķirtu desmit gadu starpība. Ja vien nākamajā dienā viņš nebūtu aizlaidies pāri visai Amerikai, nepasakot ardievas. Tagad Lizas sirdī ir palikušas tikai atmiņas un vilšanās par sapni, kam nebija lemts piepildīties. Vai ir iespējams aizmirst? Izdzēst? Nemīlēt?
Hanters Deiviss pieļāva kļūdu. Un nevis mazu, ko var paslaucīt zem kājslauķa un izlikties neredzam, bet tādu, ar kuras sekām viņam jāsadzīvo katru turpmāko dzīves dienu. Vai toreiz viņš varēja rīkoties citādi? Kāda izvērstos dzīve, ja viņš būtu izvēlējies palikt? Jautājumi, uz kuriem meklēt atbildes bija par vēlu. Tomēr viens – galvenais – nedeva viņam mieru. Vai ir par vēlu atgriezties un vērst notikušo uz labu?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lapsa Lato

Nosaukums: Valstsgribis

 

 

Balstoties uz arhīvu dokumentiem un neapgāžamiem faktiem, grāmata “Viltvārdis” bija veltīta pretrunām, noklusējumiem, dīvainībām un acīm redzamiem meliem Egila Levita oficiālajā biogrāfijā un viņa paša brīžam minhauzeniskajos, brīžam vienkārši nekrietnajos stāstiņos. Savukārt jaunā grāmata “Valstsgribis” ir jau mūslaiku dokumentos un faktos pamatots stāsts par to, kādā veidā un ar kādām metodēm viltvārdis ar neremdināmu un jau kopš pārrašanās Latvijā dažādos veidos demonstrētu… nē, ne valstsgribu, bet valstsgribību un valstsgribulību sirdī un kuņģī tiek pie valsts prezidenta amata – un kas notiek pēc tam. Notiek uz mūsu visu rēķina.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Liepiņa Ilga

Nosaukums: Kornēlija Apškrūma.Dzīve un dzeja

 

Šādu prieka medu dāvina arī apgāds “Jumava”, kas ar -grāmatu nāk pie tautas dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas dzejas cienītājiem. Sirdi silda viņas līdzgaitnieku atmiņu stāsti, kuros ir tik daudz dažādu dzīves epizožu, kas piepildītas ar patiesu cieņu, apbrīnu un mīlestību. Lasot grāmatu, pārņem sajūta, ka dzej-niece ir tepat klāt, kādā padomā vai jokā ieskanas viņas balss…Dzejniece ir atstājusi vairākas kladītes ar nepublicētiem dzejoļiem, no kuriem daži iekļuvuši šajā grāmatā:Caur sirdij ja dziesmas pavediens vīts, tad dvēsele dzirkstī kā austrumu zīds, caur notīm, ko skaņu valoda teic, ikviens sevī rūpju smagumu veic…

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Upīte Ilze

Nosaukums: Fortūnas domino

 

Grēta nekad neko nav laimējusi loterijā, tādēļ, ieraugot sešzīmju ciparu nejaušības dēļ nopirktā biļetē, vispirms laimestam nenotic. Mazliet vēlāk sāk pragmatiski rēķināt, ko viņa vēlas ar šo naudu izdarīt. Tikmēr mīļā jaunākā māšele Odrija skaidri zina: par daļu naudas Grēta varētu viņai nopirkt sapņu auto! Arī citiem radiniekiem un draugiem ir plāni, kā Grētas laimests varētu atvieglot viņu dzīvi. Un tad Grētu pārsteidz vēl viens likteņa pavērsiens...

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Upīte Ilze

Nosaukums: Sirdis puspievērtas

 

 

Trīsdesmitgadniece Sonora atgriežas mājās pēc vairākiem Spānijā pavadītiem gadiem. Šeit viņu gaida ne tikai ģimene un draugi, bet arī sastapšanās ar inteliģento un pievilcīgo Olafu, kuram ir sava dzīves pieredzes bagāža un dvēseles dzīlēs rūpīgi glabāti noslēpumi. Turklāt pusaudze meita no pirmās laulības. Vai Sonora spēs atrast kopīgu valodu ar Alisi? Kādudien birojā Sonora iepazīstas ar Līvu. Arī viņa ir nesen pārradusies dzimtenē un tiecas pēc Sonoras sabiedrības un atbalsta. Bet vai jaunās sievietes nolūki ir tīri? Romāna varoņiem nevilšus nākas uzdot jautājumu sev pašiem – vai es esmu tas, kurš tikai pavēris otram savu sirdi?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vorpe Linda

Nosaukums: Viņpus upes. Abrene atmiņu stāstos

 

 

Tie ir 18 stāsti par teritoriju, kas mūsdienās kļuvusi par zaudētās zemes simbolu – Abreni: Abrenes (Jaunlatgales) pilsēta un seši Abrenes (Jaunlatgales) apriņķa austrumu pagasti – Kacēnu, Upmales, Linavas, Purvmalas, Augšpils un Gauru pagasts. Bijušo abreniešu atmiņas skar ikdienas dzīvi, sabiedrību, attiecības un izvēles. Izdevumu papildina fotogrāfijas no abreniešu un viņu radinieku personīgā arhīva, kā arī no muzeju un arhīvu krātuvēm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Danelija Georgijs

Nosaukums: Pasažieris bez biļetes

 

Grāmata ir autobiogrāfisku stāstu mozaīka, jeb kā pats autors to dēvē - īsmetrāžas stāsti par piedzīvoto savā profesijā un ceļā uz to. Kopā tie veido radošā cilvēka dzīves ainavu pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados. Georgija Danelijas literārie un kino varoņi cilvēciskā valodā runā pāri politisko iekārtu lozungiem. Darbs noteikti būs interesants tiem, kuri mīl kino kā mākslu un radoši darbojušies aprakstītajā laikā, savukārt, gados jaunāki lasītāji, te izlasīs to, kā dzīvoja ambiciozi un aizrautīgi cilvēki laikā, kad par savas idejām vajadzēja burtiski cīnīties ar milzu izdomu un fantāziju.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dāgs Niklass

Nosaukums: 1795

 

Tuvojas barona Reiterholma slikti pārvaldītā aizbildņa režīma gals, tāpēc jo dedzīgāka kļūst vēlme notvert tos, kuri ir sazvērējušies pret šo režīmu. Līdz Reiterholma ļaužu ausīm ir nonākusi ziņa par kādu vēstuli, kurā minēti sazvērnieku vārdi. Tiek uzskatīts, ka šī vēstule atrodas pie Annas Stīnas Knapas, no pārmācības nama izbēgušās meitenes.
Tiho Setons ir nogājis pagrīdē. Viņa pastrādātie noziegumi ir nākuši gaismā, viņš ir neaizsargāts un tiek meklēts. Setona vienīgā cerība ir miera noslēgšana ar ordeņa brālību, no kuras viņš ir izraidīts. Lai atgūtu ordeņa brāļu labvēlību, Setons piedāvā sarīkot izrādi, kas šokēs un aizraus pat visizvēlīgākos.
Pilsētā starp tiltiem klīst zilsvārcis Mikels Kardells – bez vienas rokas un pamatīgi apdedzis. Reizēm viņu pavada Emīls Vinge, un ar policijas pārvaldes atbalstu viņi abi dzen pēdas Setonam, turklāt Kardells meklē arī Annu Stīnu Knapu, kura kopš ugunsgrēka bērnunamā ir pagaisusi bez pēdām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Doda Kristīna

Nosaukums: Pūķa sirds

 

Zoja Fēniksa vēlas pāršķirt jaunu lappusi savā dzīvē: pēc laulības šķiršanas viņa ir pārvākusies uz omulīgo pilsētiņu Gotiku un nodevusies sirds aicinājumam – ziedu audzēšanai. Tomēr gaidītais miers nav ilgs. Vispirms Zoja saņem noslēpumainu sūtījumu – ar izmeklētiem dārgakmeņiem rotātu pūķa statueti. Pēc tam viņa iekļūst dīvainā satiksmes negadījumā. Izrādās, kāds gribējis Zoju nogalināt.
Kurš gan vēlētos izdarīt kaut ko tādu – un kāpēc? Šķetinot šo mīklu, Zojai nāksies pārvērtēt itin visu, ko viņa zina par savu pagātni, tuvākajiem cilvēkiem un… sevi pašu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Galbraits Roberts

Nosaukums: Piķamelnā sirds

 

Kad detektīvbirojā ierodas satrauktā, izspūrusī Edija Ledvela un vēlas runāt ar privātdetektīvi Robinu Ellakotu, Robina netiek gudra, kā risināt šo situāciju. Edija ir viena no populārās animācijas filmas “Piķamelnā sirds” autorēm, un viņu neatlaidīgi vajā kāds noslēpumains tīmekļa lietotājs ar niku “Anomija”. Edija izmisīgi vēlas noskaidrot, kas Anomija ir īstenībā.
Robina atbild, ka viņas detektīvaģentūra šeit nevarēs palīdzēt, un dažas dienas vairs nedomā par šo starpgadījumu, līdz izlasa šokējošo ziņu, ka Edija ir noslepkavota Haigeitas kapsētā – vietā, kur risinās “Piķamelnās sirds” darbība.
Robina un viņas kolēģis Kormorans Straiks sāk izmeklēšanu, lai noskaidrotu Anomijas patieso identitāti. Visu vēl sarežģī neskaitāmie anonīmu tīmekļa lietotāju grupējumi, dažādi biznesa interešu un ģimeņu konflikti, un šīs lietas izmeklēšana liek abiem detektīviem sasprindzināt spēkus līdz pēdējam – turklāt tā apdraud Straiku un Robinu nepieredzētos un briesmīgos veidos...
Romāns “Piķamelnā sirds” ir sestais, kura galvenie varoņi ir Kormorans Straiks un Robina Ellakota.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Grebe Kamilla

 Nosaukums: Ēnu mednieks

 

Stokholma, 1944. gads. Klāras kvartālā tiek atrasta nežēlīgi nogalināta sieviete, taču policistiem neizdodas atrast slepkavu. Daudzus gadus vēlāk kādā klusā Stokholmas priekšpilsētā notiek neticami līdzīgs noziegums. Un pavisam drīz – vēl viens. Vai pēc gadiem ilgas slēpšanās būtu atgriezies tas pats varmāka? Vai arī kāds ir atdarinājis sen pastrādāto slepkavību?

Gadu gaitā šo noziegumu izmeklēšanā iesaistītajām policistēm nākas ne vien pieredzēt vairāku jaunu sieviešu nāvi, bet arī cīnīties par savu vietu profesionālajā sfērā, kurā allaž dominējuši vīrieši.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hiberta Talija

 Nosaukums: Sāc dzīvot, Hloja Brauna!

 

Hloja Brauna ir noslēgta datoru speciāliste, kas strādā no mājām un rimti vada savu ikdienu. Sastopoties ar nāves briesmām, viņa saprot – kaut kas jāmaina un jāsāk dzīvot pilnu krūti. Lai padarītu dzīvi interesantāku un jēgpilnāku, viņa sastāda darāmo lietu sarakstu. Tomēr īstenot iedomāto, kā izrādās, nemaz nav tik vienkārši, un, kad visam pa vidu vēl uzrodas izskatīgais kaimiņš, kļūst skaidrs, ka Hloja piemirsusi būtisku punktu – iespēju iemīlēties!

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: B.B. Īstone

 Nosaukums: 44 nodaļas par 4 vīriešiem

 

Skolas psiholoģei nevajadzētu rakstīt grāmatas par seksu. Taču tev ir paveicies, ētika nav mana stiprā puse. Vairākus gadus es mēģināju uzlabot mūsu seksa dzīvi, tomēr ar laiku padevos un nolēmu sākt rakstīt slepenu dienasgrāmatu. Iespējams, mans apburošais un ar cipariem apsēstais vīrs nav bijis spējīgs sniegt man tādu pašu kaisli, kādu saņēmu no tetovētajiem un testosterona pārbagātajiem bijušajiem mīļākajiem. Ja jau nākotnē man šāda kaisle vairs nespīd, tad es vismaz varu par to rakstīt, vai ne tā? Bet zini ko? Vīrs atrada manu dienasgrāmatu... iedvesmojās un sāka rīkoties. "44 nodaļas par 4 vīriešiem" ir smieklīgs, erotisks un ārkārtīgi atklāts stāsts, kā sieviete spēj piešķilt dzirksteli attiecībās.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kostello Metjū

Nosaukums: Pēdējais vilciens uz Londonu

 

Miermīlīgo Čeringemas pilsētiņu satricina vēsts, ka miris atrasts visu iemīļotais sirmgalvis Oto Brendls. Lai gan vecais vīrs visticamāk piedzīvojis sirdslēkmi, bijušajam Ņujorkas izmeklētājam Džekam rodas aizdomas, ka Oto nav vis bijis tāds lāga vīrs, par kādu viņu uzskatījuši apkaimes iedzīvotāji, un ar viņa dzīvi un aiziešanu saistās kas mīklains. Drīz vien Džeks kopā ar uzticamo draudzeni Sāru ir uz pēdām jaunu noslēpumu atklāšanai… Britu detektīvseriālu cienītāji novērtēs šo grāmatu – tajā netrūkst nedz nervus kutinošas spriedzes, ne izsmalcināta angļu miera!

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lapenja Šarija

Nosaukums: Tepat kaimiņos

 

 

Cik labi tu pazīsti cilvēkus sev līdzāsi Annai un Marko šķietami ir viss – mīlošas attiecības, skaistas mājas un burvīga mazulīte. Taču kādu vakaru bērns pazūd... Aizdomas vispirms krīt uz vecākiem, bet patiesība ir daudz sarežģītāka, nekā izskatās pirmajā brīdī. Izmeklētāji nojauš, ka panikas pārņemtie vecāki kaut ko noklusē, un drīz vien arī Annai un Marko nākas atzīt, ka jau ilgi abiem ir noslēpumi, kurus baidījušies atklāt pat viens otram.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ledvidžs Maikls

Nosaukums: Meitene seifā

 

Ir vasara Ņujorkā – Feija Vokere ir gatava to baudīt. Viņa ir tikusi pie brīnišķīgas izdevības stažēties Volstrītā un sastapusi savu satriecošo mūža mīlestību. Pateicoties iedzimtajam talantam darbā ar cipariem un neierobežotām morāles normām, Feja ir tikpat kā garantējusi sev pilna laika vietu vienā no prestižākajām bankām Volstrītā. Bet… Kamēr viņa gaida kāroto piedāvājumu un līguma parakstīšanas brīdi, kāda iznīcinoša nodevība satricina Feijas plānus un visu dzīvi.
Taču finanšu nozares meistarīgie priekšnieki nezina, ka Feija nav tāda pati kā citi stažieri. Viņa ir nākusi no pieticīgas mazpilsētas, bet noteikti negrasās tur atgriezties, un tāpēc viņai ir jauns plāns. Tāds, kurā viss tiek rēķināts uz sekundēm ar Šveices pulksteņa precizitāti, un kurā vajadzīgi dzelzs nervi un desmit miljoni dolāru skaidrā naudā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Melcers Breds

Nosaukums: Zibens

 

Ir pagājuši divi gadi kopš galvu reibinošajiem notikumiem Doveras Gaisa bāzē, par kuriem lasījām Breda Melcera grāmatā «Bēgšanas meistars». Tagad Džims Zigarovskis jeb Zigs strādā Klintas sēru namā un ir visnotaļ apmierināts arī dzīvi. Taču… Profesijā tik svarīgais vērīgums un pietāte pret mirušo nospēlē savu lomu – Zigs pamana kaut ko tādu, kas ierauj viņu spriedzes pilnos piedzīvojumos un aizved atpakaļ uz Doveru, lai sekotu pavedieniem, šķetinātu noslēpumus un pakļautu savu dzīvību briesmām, bet izglābtu citus. Pat tos, kas varbūt nav pelnījuši tādu attieksmi. Pa citu ceļu – un ar citu motivāciju – šī paša nozieguma atklāšanā iesaistās arī Nola Brauna, kas savulaik bijusi rezidējošā māksliniece armijā un jūt personīgu saikni ar nogalināto cilvēku.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Pīrsa Sāra

 Nosaukums: Kūrorts

 

Salā netālu no Anglijas piekrastes nesen ir atklāts jauns kūrorts, kas piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas ekotūrisma cienītājiem, taču vietai, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Nāves klinti, nav laba slava. Klīst baumas, ka sala ir nolādēta, turklāt pirms vairākiem gadiem tajā ir pastrādātas vairākas nežēlīgas slepkavības.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sēks Makss

Nosaukums: Ļaunatmiņa

 

Ietekmīgais uzņēmējs Eliels Ceterborgs tiek atrasts nodurts savā smalkajā dzīvoklī Helsinku centrā, un, tā kā viņš nesen izziņojis plašu darbinieku atlaišanu, nevienam nav šaubu par slepkavības motīviem. Taču, kad nogalinātā dzīvoklī tiek atrasta fotogrāfija, kurā redzams viņš kopā ar diviem vīriešiem, kuru sejas noskrāpētas, rodas jautājumi: vai viņiem ir kāda saistība ar Ceterborga slepkavībuo Vai arī tie ir nākamie upuri, un vai policijai izdosies viņus atrast laikusm Tikmēr izmeklētāja Džesika Niemi aizgājusi atvaļinājumā, lai tiktu galā ar pagātnes rēgiem.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Apsalons Edmunds

Nosaukums: Konstruktīvā komunikācija. Prasme veidot dialogu

 

Vai mums maz ir kopēja izpratne par to, kā veidot dialogu – kā šī specifiskā valodspēle būtu pareizi spēlējama – un kādiem noteikumiem būtu jānosaka sarunas norise?

Šajā grāmatā esmu apkopojis savas pārdomas par konstruktīva dialoga iespējamības nepieciešamajiem nosacījumiem, cenšoties atbildēt uz jautājumu – kas mums ir jāņem vērā, lai saruna izdotos?
Edmunds Apsalons

Edmunds Apsalons, Brēmenes Universitātes un Latvijas Universitātes doktors filozofijā. Eksperts starppersonu komunikācijas jomā ar 15 gadu pieredzi pieaugušo izglītībā. Konsultējis un vadījis mācības iekšējās un ārējās komunikācijas jautājumos vairāk nekā 100 organizācijām. Grāmatu “Valodas lietojuma loģika”, “Komunikācijas kompetence” autors.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ieviņš Uģis

Nosaukums: Apdrošināšanas pamati

 

Grāmata sniedz padziļinātu ieskatu apdrošināšanas pasaulē, skaidrojot tās mērķus, veidus un priekšrocības, ko apdrošināšana piedāvā.
Neatkarīgi no tā, vai iegādājaties apdrošināšanu tikai savām vajadzībām, savam uzņēmumam vai vienkārši vēlaties uzzināt vairāk par šo tēmu, grāmatā pieejams visaptverošs apdrošināšanas aktuālo jautājumu apskats – no likumdošanas pamatiem līdz terminoloģijai, kas lasītājiem palīdzēs ar lielāku pārliecību un izpratni orientēties apdrošināšanas vidē. Grāmata ir izstrādāta, lai ļautu lasītājiem pieņemt lēmumus, kas atbilst viņu apdrošināšanas vajadzībām, un nodrošinās, ka viņi ir pienācīgi aizsargāti, vienlaikus izvairoties no kļūdām.
Šis ir grāmatas otrais, papildinātais izdevums, kurā izmaiņas ir tapušas, sekojot likumdošanas izmaiņām kopš pirmā izdevuma izdošanas 2017. gadā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Auziņš Arnolds

Nosaukums: Hameleons

 

"Leģendu par Padomju Savienības Varoni, kuram it kā nacisti izpildījuši nāvessodu, bet patiesībā ir dzīvs un sadarbojies ar gestapo, pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā man pastāstīja “varoņa” bērnības draugs un klasesbiedrs, kas minēto personu pēc kara ieraudzījis Londonā uz ielas. Gribējis ar viņu aprunāties, nosaucis vārdā, bet draugs pazudis ļaužu pūlī.
Sensacionālā ziņa šķita pārāk neticama. Kā pļāpa pats nokļuva ārzemēs? Tolaik uz kapvalstīm laida vienīgi ar Drošības komitejas uzdevumu, tātad čekas ziņotājs. Kāpēc viņš neturēja mēli aiz zobiem un uzticējās man? Es toreiz darbojos presē. Vai tā bija provokācija, lai redzētu manu attieksmi, vai cilvēks no tīras sirds vēlējās dalīties savā pārdzīvojumā?
Kas attiecas uz Kalvi Sadovski romānā, ar nožēlu jāatzīst, ka bija tādi hameleonam līdzīgi tipi, kas mainīja gan izskatu, gan uzskatus un, lai saglabātu dzīvību, gatavi sadarboties ar pašu Sātanu un spējīgi uz nodevību.
Domāju, ka lasītājiem būs interesanti sekot līdzi avantūrista raibajiem piedzīvojumiem." Arnolds Auziņš

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bērziņa Maija

Nosaukums: Piestājot Indijā

 

Grāmatā autore dalās ar lasītāju savā priekā par dzīves krāšņo daudzveidību. Iedvesmas avots ir Indijā sastapto cilvēku vienotības izjūta vienam pret otru un apkārtējo pasauli. Autore atklāj savu redzējumu, kādas pārmaiņas un izaicinājumus globalizācijas laikmets sagādā tradīcijas cienošai sabiedrībai. Citu tautu pieredzes pārņemšana Indijai nav nekas jauns, tīkotāji pēc tās bagātībām nākuši un gājuši, atstājot aiz sevis paliekošas pēdas. Cauri gadsmitiem tie zemi postījuši, atjaunojuši, apbrīnojuši un pētījuši. Indija gan saglabājusi savu autentiskumu, gan jaunu vēsmu iespaidā ieviesusi korekcijas savā vērtību sistēmā un dzīves kārtībā.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Blaua Līga

Nosaukums: Velga Hānberga. Es kļuvu cita

 

Velgas Hānbergas dzīvesstāsts ir stipras sievietes stāsts par dzimtu, ģimeni, bērniem un arī vīriešiem viņas dzīvē. Viena nodaļa zīmīgi saucas “Mīlestībā sasildīta un… nosalusi”. Spēja ziedot savu mīlestību un dzīvi radošas personības talantam un pēkšņa attapšanās vientulībā ir mirklis, kas vēlāk gadiem jāizsāp. Un jāspēj piecelties. Jāspēj iet tālāk un dzīvot savu dzīvi. Grāmata, kurā Līga Blaua ir uzklausījusi Velgas Hānbergas stāstu ir par spēku un līdzsvara atgūšanu. Par tām rezervēm, kas sievietē mīt, kad viss jāsāk no jauna. Un par likteni, kas ļāvis Velgai sastapt sev radniecīgu dvēseli un tagad teikt: “Mēs esam viens otram likteņa dāvana…”

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Daudziņa Zane

Nosaukums: Mans kara gads

 

Aktrises un runas pedagoģes Zanes Daudziņas pandēmijas laikā rakstītā “Dienasgrāmata” iemantoja lielu popularitāti un lasītāju mīlestību, kas vainagojās ar balvu lasītāju balsojumā “Zvaigznes grāmata ‘22” .
Taču, kad grāmata izdota, dzīve rit tālāk. Turpinot rakstīt ikdienas piezīmes, Zane sākotnēji pat neplāno tās izdot jaunā grāmatā, jo 2022. gads šķietami nesola nekādas radikālas pārmaiņas: dzīve atgriežas ierastajās sliedēs.
Un tad pienāk 24. februāris – Krievijas iebrukums Ukrainā. Dienasgrāmatas ieraksti iegūst citu tonalitāti jaunas, daudz skaudrākas traģēdijas ēnā. Tomēr ir jāturpina dzīvot, cerēt, palīdzēt tiem, kuri cīnās par savu brīvību, vienlaikus saglabājot optimismu un skaidru skatu.
“Mans kara gads” ir stāsts par spītīgu gaismas staru tumsā, par spēka un prieka meklējumiem sarežģītā laikā un par visus dvēseles karus uzvarošu mīlestību./Redaktore.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gailišs Eduards

Nosaukums: Sirds sārtais karogs

 

Romāns “Sirds sārtais karogs” stāsta par 1905. gada revolūcijas notikumiem Latvijas teritorijā. Darbā interpretēti reāli vēsturiski notikumi, minēti pārsvarā izdomāti personāži, bet ir arī dažas reālas vēsturiskas personas.

Darba centrālais tēls ir Dimitrijs Petrovičs – titulu zaudējis poļu muižnieku izcelsmes jauneklis, kas tiek ierauts cīņā pret revolucionāriem Baltijas guberņās cara atbalstītāju pusē. Pateicoties saviem sakariem aristokrātu aprindās, galvenais varonis cer atgūt muižnieka titulu, ko viņa dzimta bija zaudējusi 1863. gada poļu sacelšanās laikā. Poļu elite Baltijas reģionā bija gana sašķelta atkarībā no sava sociālā stāvokļa. Viena daļa, kam nebija, ko zaudēt, sliecās revolūcijas virzienā, bet tie, kam bija īpašumi, vairāk sliecās cara pusē.

Pēc tam, kad jauneklis apliecina sevi, aizstāvot kāda ietekmīga aristokrāta muižu Vitebskas guberņā, Krievijas impērijas slepenpolicija jeb ohranka piedāvā viņam iefiltrēties revolucionāru aprindās Rīgā, lai izjauktu revolucionāru plānus un uzzinātu tālākos nodomus. Nonākot Rīgā, Dimitrija lojalitāte tiek kompromitēta. Viņa pagātne un sociālais pamats ir pietiekami pretrunīgi un neskaidri, lai viņš sāktu šaubīties par savu pārliecību. Ohranka uzzina par Dimitrija pretrunīgajiem sakariem ar revolucionāru aprindām un kompromitē viņu. Dimitrijs ir spiests izvēlēties starp revolucionāriem un cara režīmu, starp divām sievietēm, godu un patiesu mīlestību, bet attopas saspiests kā grauds starp revolūcijas dzirnakmeņiem. Romānā pievērsta uzmanība labā un ļaunā pretpolu dekonstrukcijai. Notikumu liktenīgā atkārtošanās galvenajam varonim, cīnoties abās karojošajās pusēs, ļauj saprast savu ienaidnieku. Dažādās romāna epizodēs varonis ir spiests saskarties gan ar nežēlību, gan veidot sadarbību ar abām karojošajām pusēm.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Rancevs Oskars

Nosaukums: Šizofrēnija iesācējiem

 

«Kas esmu es  Dejotājs, kas uz Pasaules skatuves dejo – cenšas būt ritmā, cenšas, lai sanāk gan valsējot, gan tango ritmos, ik pa laikam uzgrūžas kādam, par ko tiek noņemti punkti. Kaut es varētu tā izdejot caur bērzu birzi, ne zariņa nenolaužot. Kaut varētu tā viegli vieglītēm uz pirkstu galiņiem – kā balerīna. Dažkārt iznāk kā zilonim trauku veikalā…»  Šos vārdus Oskars Rancevs, jauns vīrietis ar tauriņiem dvēselē, apdāvināts, erudīts, gaišs jauns cilvēks raksta 2020. gadā, atrodoties stingra režīma psihiatriskajā slimnīcā Skotijā. Tā ir cietuma tipa slimnīca, kur atrodas pacienti, kas ir izdarījuši smagus noziegumus.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Stranga Aivars

Nosaukums: Latvija: neatkarības pēdējais cēliens

 

Grāmata veltīta liktenīgajam laika posmam Latvijas vēsturē no noziedzīgā Molotova–Ribentropa pakta līdz Latvijas okupācijai. Tajā apskatīta neilgā Latvijas neitralitāte, valstij uzspiestais savstarpējās palīdzības pakts ar PSRS, Latvijas un PSRS attiecības, kā arī attiecības ar Lietuvu un Igauniju. Grāmatā raksturots arī valsts iekšpolitiskais stāvoklis, ieskaitot Latvijas Komunistiskās partijas darbību. Liela uzmanība veltīta okupācijas priekšvakaram un okupācijas gaitas raksturojumam. Nobeigumā aplūkoti notikumi Latvijā pirmajās dienās pēc okupācijas (1940. gada 18.–21. jūnijā).

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šneps - Šneppe Manfreds

Nosaukums: Balodiāna : kā veidojās Latvijas valsts

 

Grāmatas autors Manfreds Šneps-Šneppe ienāca manā dzīvē negaidīti, neparasti un, acīm redzot, uz ilgu palikšanu. Pirms kādiem desmit gadiem iegādājos viņa grāmatu “Немцы в России”. Pirmais iespaids bija, ka grāmatu sarakstījis kāds man nezināms ­pagātnes autors un man pat nenāca prātā, ka viņš dzīvo Latvijā. Tad notika mūsu pirmā tikšanās, kas pamazām pārtapa draudzībā, kas nu jau turpinās vairāku gadu garumā. ­Šobrīd Manfreds man ir liela autoritāte ne tikai inženierzinātņu, sakaru un IT jomā, kurās viņš neapšaubāmi ir liels speciālists, bet arī daudzās citās sfērās, un jo sevišķi Latvijas vēstures savdabīgajā izpratnē. Daudzi profesionālie vēsturnieki, protams, iebildīs un teiks, ka Manfreds Šneps-Šneppe vispār nav vēsturnieks un viņa vēsturisko notikumu ­interpretācija neatbilst vispārpieņemtajiem akadēmiskajiem kritērijiem un kanoniem un … viņiem būs taisnība. Tajā pat laikā, domāju, ka ne tikai uz man, bet arī uz citiem lasītājiem šī grāmata atstās dziļāku iespaidu nekā daudzas kanoniskas, akadēmiski pareizās monogrāfijas. Manfreds vērtējot jebkuru notikumu mēģina saprast kādā veidā tautas radītā enerģija darbina vēstures lokomotīves riteņus, nevis pūš svilpi. Mēs nedrīkstam aizmirst savu reālo pagātni pat tad, kad tās notikumi slikti korelē ar valdošajām doktrīnām, jo tādā veidā mēs paši dodam iespēju mūsu ideoloģiskajiem pretiniekiem mūs apsūdzēt negodīgumā un patiesības slēpšanā, kas, kā to pierāda prakse, agri vai vēlu tāpat kļūst zināma plašām masām. Tipisks piemērs saistībā ar Krieviju ir ­Molotova-Rībentropa pakta slepeno protokolu slēpšana. Lai arī kā tika slēpta patiesība, tā ir kļuvusi zināma mums visiem. Arī šodien, veidojot savas valsts ideoloģiju mēs to ­nedrīkstam balstīt uz nedemokrātiskiem principiem un mums izdevīgām pus­patiesībām. Mēs nedrīkstam izkropļot vēsturisko patiesību noklusējot vai pasniedzot mūsu pagātni atbilstoši šī mirkļa politiskajam pasūtījumam. Ir diezgan grūti atrast piemērotu terminu, lai precīzi raksturotu grāmatas žanru. Riskēšu to nosaukt par vēsturisku eseju krājumu, kuru vieno galvenokārt Latvijas ­teritorija kā vēsturiskā telpa, notikumu hronoloģiskā secība un galvenie varoņi — Baložu dzimtas četru paaudžu pārstāvji, kuriem ir bijušas diezgan dažāda, bet nozīmīga loma Latvijas valsts izveides gaitā. Baložu dzimta, kā tāds grāmatas kolektīvais galvenais varonis ­parāda, ka latvieši nestāvēja malā, bet gan diezgan aktīvi iesaistījās politiskajos pro­cesos un pat spēlēja tajos nozīmīgu lomu ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā, Vācijā, Izraēlas valsts izveidē. Interesanti izsekot viņu intelektuālajai un ideoloģiskajai izaugsmei, kas ļauj secināt, ka arī latviešu inteliģence šajā laikā sāka spēlēt arvien nozīmīgaku lomu, kas vēlāk ļāva izveidoties neatkarīgai valstij.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vīķelis Gunārs

Nosaukums: Paslēpes 

 

Autors romāna žanram devis apzīmējumu “gandrīz autobiogrāfisks stāsts ar iestarpinājumiem no pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu kriminālhronikas.” Gatis ir provinces laikraksta žurnālists, kura labklājību krietni iedragājušas deviņdesmito gadu sākuma pārmaiņas. Meklējot iespējas nopelnīt, viņš kādā brīdī sastop vecu paziņu, kas piedāvā nelielu biznesiņu, tikai nepiebilst, ka aiz tā stāv gauži nopietni puiši, kuriem mērķa sasniegšanai nav sveša nepaklausīgo iebiedēšana un pat nogalināšana...

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Imanta Ziedoņa fonds "Viegli"

Nosaukums: Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis

 

Ziedoņa muzeja un Ērika Hānberga veidotajā grāmatā “Amizantais  Katram savs Imants Ziedonis” apkopoti neordināri laikabiedru stāsti par Imantu Ziedoni un viņa daudzšķautņaino personību.

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ziedonis Imants

Nosaukums: Motocikls

“Motocikls” nav tikai dzeja, simbols vai metafora. Tāds motocikls reāli bija. Autors ar to tika izbraucis daudzus Latvijas celiņus. “Motocikls” ir izdots vēlreiz. Varbūt īstajā laikā un vietā.

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Džobsons Roberts

Nosaukums: Prinča Filipa gadsimts

 

Gadu desmitiem princis Filips ir bijis viens no pasaulē ievērojamākiem karaliskās ģimenes pārstāvjiem, kas atzinību ieguva gan tāpēc, ka bija savas sievas karalienes Elizabetes II lielākais balsts, gan arī savas personības dēļ. Tā kā prinča Filipa galvenais pienākums bija ļaut karalienei vienmēr būt uzmanības centrā, viņam nācās pārkāpt pāri ambīcijām un zināt savu vietu - būt divus soļus aiz karalienes. Neskatoties uz to, prinča Filipa spēcīgā personība ļāva pasaulei viņu iepazīt arī kā indivīdu, kas nebaidās izteikt savas domas un kam patiesi rūp sava ģimene un tauta.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Edvardsons Matiass

Nosaukums: Ģimenes traģēdija

 

 

Kad Bilam finansiālā situācija kļūst pavisam slikta, viņš izīrē istabu studentei Karlai, kura ir pametusi savu atkarību mākto māti un iestājusies universitātē. Lai piepelnītos, Karla atrod darbu kādā namā, kurā mīt Stīvens un Regīna Rīteri. Karla drīz saprot, ka šajā ģimenē kaut kas ir gaužām greizi, jo kāpēc gan lai sieva visu dienu pavadītu tumšā guļamistabā? Jenniku ir piemeklējusi pusmūža krīze, un viņa tinderī iepazīstas ar Stīvenu. Bet arī viņai sāk šķist, ka ar Stīvenu kaut kas nav kārtībā. Un tad notiek dubultslepkavība... Vai izdosies atrast īsto vainīgo?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gortners K.V.

Nosaukums: Tjūdoru atriebība

Brendans Preskots tiek aicināts palīgā jaunajai karalienei. Valdniece uztic viņam īpašu misiju - atrast viņas galmadāmu lēdiju Periju, kas nozudusi pēc došanās uz kādas ģimenes muižu Jorkšīrā. Ieradies nomaļajā īpašumā, Brendans sastopas ar kādu nabadzībā nonākušu ģimeni, kas slīgst bēdās. Tiek uziets arvien vairāk pierādījumu, ka viņi kaut ko slēpj. Jo tuvāk Brendans ir tam, lai uzminētu ģimenes noslēpumu, jo acīmredzamāks top tas, ka dedzībā noskaidrot patiesību viņš var veicināt Elizabetes bojāeju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Hanišova Viktorije

 Nosaukums: Sēņotāja

 

 

Čehu rakstnieces Viktorijes Hanišovas romāna „Sēņotāja” centrā ir jauna sieviete Sāra, kura jau vairākus gadus trūcīgi pārtiek no sēņu lasīšanas, to piegādes provinces restorānam. Būdama brīvprātīga vientuļniece, viņa tikai reizumis dodas uz pilsētu pie psihiatres, lai pārliecinātu par savu līdzsvaroto garīgo stāvokli. Ziņa par mātes nāvi Sāras dzīvi īpaši nemaina. Viņa piedalās bērēs, satiekas ar brāļiem, no kuriem jau sen atsvešinājusies, un atgriežas mežā. Taču ģimenē piedzīvotā bērnības trauma un pāri nodarītais paliek. Viktorije Hanišova bez aplinkiem un vienlaikus iejūtīgi mēra, ko spēj izturēt bērna dvēsele un kur ir ģimenes robežas. Latviešu lasītājam, kas mēdz būt tikpat kaislīgs sēņotājs kā čehi, līdztekus dramatiskajam Sāras stāstam un atklāsmei par to, kāpēc jaunai sievietei jāpārtiek no sēņošanas, interesanti būs arī turienes sēņotāji, viņu paradumi, mežos sastopamās sēnes un to pagatavošanas paņēmieni: „Lai cik arī atsevišķās sēņotāju kategorijas atšķiras cita no citas, tām ir viena kopīga iezīme. Tām nekad nav sāta. Viņiem sāp kājas, launags apēsts jau sen pirms pusdienlaika, visas petpudeles izlaktas līdz pēdējai pilītei, un groziņš jau plūst pāri malām, bet tik un tā piemiedz acis, pārskatot takas malu, un šur tur ielec mežā. Vismaz vienu sēni, vēl pašu pēdējo sēni!” Tomēr galvenokārt stāsts ir par sievietes, kura kļuvusi par vecāku upuri un ģimenes izstumto, pasauli.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Makaloka Eimija

 Nosaukums: Bez elpas

 

Jaunā žurnāliste Sesilija Vonga gatavojas intervēt leģendāro alpīnistu Čārlzu Makveju. Šis raksts mainīs viņas karjeru – no nezināmas censones viņa kļūs par zvaigzni. Ir tikai viens nosacījums – lai tiktu pie intervijas, Sesilijai kopā ar Čārlza komandu jāuzkāpj Manaslu, vienā no Himalaju bīstamākajām virsotnēm.

Kad ekspedīcijas sākumā traģiski iet bojā kāds alpīnists, visi pieņem, ka tas bijis negadījums. Kad mirst vēl viens kalnākāpējs, kļūst skaidrs – starp viņiem ir slepkava. Bet griezties atpakaļ jau ir par vēlu. Sesilijai nākas cīnīties par savu dzīvību astoņtūkstoš metru augstumā, nezinot, kurš ir draugs un kurš – ienaidnieks.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Noihausa Nele

 Nosaukums: Mūžīgā draudzībā

 

Pazudusi sieviete. Mājas augšstāvā policija atrod apjukušu viņas ar demenci slimojošo tēvu un virtuvē – īstas asinspirts pēdas.

Izmeklēšana Piu Zanderi un Oliveru fon Bodenšteinu aizved uz Frankfurtes slaveno Vinteršeida grāmatu izdevniecību, kurā pazudusī sieviete strādājusi par literatūras programmas direktori. Pēc vairāk nekā trīsdesmit darba gadiem viņa tika atlaista, jo bija apvainojusi plaģiātismā vienu no autoriem. Skandāls un arī slepkavības motīvs?

Kad tiek atrasts pazudušās līķis un notiek vēl viena slepkavība, Pia un Bodenšteins atklāj kādu rūpīgi glabātu noslēpumu, kuru bija zinājuši arī abi upuri. Kurš mirs nākamais? Izmeklētājiem nākas vajāt noziedznieku, kurš, šķiet, visu laiku ir viņiem soli priekšā...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kreiss Roberts

Nosaukums: Skrējiens pēc gaismas

 

Varētu šķist, ka Adele Šūmahere ir pārlieku noraizējusies māte: galu galā, viņas nozudušais dēls – daudzsološa raidieraksta vadītājs – ir pilngadīgs un vienkārši nav atnācis uz iknedēļas pusdienām. Tomēr, kad Adele ierodas privātdetektīva Elvisa Kola kabinetā kopā ar diviem miesassargiem un kaudzi skaidras naudas, kļūst skaidrs, ka šī nebūs parasta lieta.

Ar ko īsti nodarbojas Džošs, pazudušais dēls? Drīz vien Elviss saprot, ka nav vienīgais, kas dzen pēdas šim puisim. Kurš viņu atradīs pirmais?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Rauds Reins

Nosaukums: Saulesraksts

 

Igauņu spēkasieva Lilī Ojamā kopā ar cirka trupu devusies turnejā pa carisko Krieviju, taču revolūcija iegrūž valsti haosā, un pilsoņu kara virpuļos Lilī jābēg vispirms uz Ķīnu, bet no turienes tālāk uz Japānu. Tajā pašā laikā ceļu pretējā virzienā no Japānas uzsāk lingvistikas amatieris Cuneo Ņitta, cienījamas samuraju dzimtas pēctecis un šinto priestera dēls, kurš oficiāli dodas uz Krieviju meklēt karā pazudušā brāļa kapu, taču patiesībā grib atrisināt noslēpumu, kas viņu aizved vēl daudz tālāk...

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Rīsa Džoana

Nosaukums: Īstās laimes noslēpums

 

Ir 1929. gads. Aizbēgusi no savas ģimenes Lankašīrā, bijusi dejotāja Londonā un ar savu labāko draudzeni Nensiju pavadījusi trauksmainu laiku Parīzē, topošā modes dizainere Vita ir pārcēlusies uz Ņujorku un dzīvo kopā ar savu mazo dēliņu Bērtiju. Viņa ir tālu projām no sava ļaunuma apsēstā brāļa Klementa un ienaidnieces Edītes.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šlinks Bernhards

Nosaukums: Atvadu krāsas

 

Stāsti par atvadām, kuras nomāc, un par atvadām, kuras atbrīvo, par mīlestības veiksmēm un neveiksmēm, par uzticēšanos un nodevību, par draudīgām un uzveiktām atmiņām un par to, ka nepareizajā dzīvē var slēpties pareizā, bet pareizajā - nepareizā. Stāsti par cilvēkiem dažādos dzīves posmos, par viņu bailēm, sarežģījumiem un cerībām. Deviņi stāsti, kas pārsteidz, samulsina un aplaimo.

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vaita Keita

 Nosaukums: Līgava

 

Sammera ik gadu ir izbaudījusi vasaras atvaļinājumu vīra ģimenes lokā – idilliska savrupmāja, izmeklētas vakariņas, sauļošanās pie baseina… Tomēr šogad atpūta izvēršas citāda: Sammeras vīrabrālis ir ieradies kopā ar savu jauno draudzeni Hannu. Šī sieviete šķiet gandrīz perfekta un prot apburt ikvienu. Tomēr Sammerai šķiet, ka te kaut kas nav kārtībā. Viņa atklāj, ka Hanna melo. Kāpēc? Un vai to vajadzētu zināt arī pārējiem?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ābeltiņa Marija

Nosaukums: Profesionālā izdegšana

 

Dzīve nenotiek pēc darba. Dzīvi nevar kā mēteli novilkt, kad atnāc uz darbu, un uzvilkt, kad ej uz mājām. Profesionālā izdegšana maksā dārgi kā darbiniekiem, tā darba devējiem. Ir vērts to nepieļaut.

Personiski piedzīvojusi, teorētiski izpētījusi un praktiski izpratusi profesionālo izdegšanu, grāmatas autore par to spēj runāt nopietni – balstoties uz zinātniskiem pētījumiem –, un arī viegli un rotaļīgi. Grāmatā ir daudz praktisku piemēru, vingrinājumu un ilustrāciju.

Kam nepieciešama šī grāmata?

Ar darbu pārņemtajiem. Darba vides nomāktajiem. Motivāciju meklējošajiem. Izaicinājumus alkstošajiem. Savukārt stratēģiski domājoši uzņēmumu vadītāji tajā gūs ierosmi un praktiskus instrumentus, kā palīdzēt saviem darbiniekiem.

Marija Ābeltiņa, PhD ir zinātņu doktore psiholoģijā, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste, supervizore, ilggadīga apmācību vadītāja. Individuālās konsultācijās palīdz pārvarēt mentālās veselības traucējumus. Organizācijās vada treniņus, kas palīdz mazināt profesionālās izdegšanas riskus, vairot labbūtību un kļūt efektīvākiem komunikācijā ar klientiem.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Džounss Alekss

Nosaukums: Lielais restarts

 


Par jauno pasaules kārtību

Kari, terorisma akti, pandēmija, ekoloģiskas katastrofas, finanšu krīzes... Laikam gan vairākums pasaules iedzīvotāju atzīs, ka jūtas arvien stiprāk apdraudēti un cer, ka kāds ģēnijs, organizācija vai cits spēks laikus atradīs risinājumu, kas cilvēces gaitu ievirzīs drošākā gultnē... Meklētāju un risinājumu ideju netrūkst, un to vidū redzama vieta ir plānam, ko sauc par lielo restartu.

Kas ir lielais restarts? Vai tas dod cerību katram vai, gluži otrādi, lielāko cilvēces daļu draud iegrūst bezcerīgā verdzībā? Vai iespējamā Ceturtā industriālā revolūcija būtu jāgaida ar gavilēm vai jācīnās pret to? Vai tā sauktie globālisti ir ļaunuma iemiesojums vai domātāji, kuriem var piekrist, nepiekrist vai daļēji piekrist?

Šie jautājumi iezīmē tās problēmas, kurām pievērsies Alekss Džounss (Alex Jones), viens no visvairāk apspriestajiem un viscītīgāk cenzētajiem cilvēkiem ASV radio un televīzijā. Izmantojot saukli “Norisinās karš par jūsu prātu!”, Džounss izaicina lielos plašsaziņas līdzekļus ar savu ikdienas raidījumu “Aleksa Džounsa šovs” (The Alex Jones Show ), pārraidot jaunumus, kurus globālisti, lielā restarta arhitekti, vēlas paturēt slepenībā. Arī viņa grāmata The Great Reset guvusi lielu atbalsi gan dedzīgu piekritēju, gan noliedzēju, gan domājošu diskutētāju rindās.

Apgāds “Lietusdārzs” laidis klajā šo darbu latviešu valodā – “Lielais restarts”. Džounss ar savu šovu un arī šo grāmatu cenšas sasniegt pēc iespējas vairāk siržu un prātu, jo uzskata, ka, informējot cilvēkus par varas patieso būtību, mēs varam veicināt īstas debates par cilvēces likteni un ļaut cilvēcei attīstīties uz sakārtotāku sistēmu, kuras pamatā būs cilvēki un viņu brīvās gribas un integritātes saglabāšana.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas