Jaunākās grāmatas
 

 

Autors: Daina Avotiņa

Nosaukums: Ceļā

 

Jūra aiz kāpas daždien rāmi šalca, kādu teiku stāstīdama, bet citudien, nikni draudot, auroja, krastā sasēdušajiem akmens večiem ar bangu dūri pa pieri zveldama, ķeburaino kāpu priežu un spuraino kadiķēnu zaļos matus bez žēlas pluinīdama, dzelmē ieliktos zvejas tīklus kā tīmekļus driskās saplosīdama. Tā jau tam jābūt, Zalkšuciems sprieda. Tomēr mierīgā piejūras ciema dzīvē pienāk dienas, kad neviens vairs nevar teikt - tā tam jābūt. Ierauti kara un varas maiņu virpulī, ļaudis cīnās par ciema un savu ģimeņu izdzīvošanu. Arī romāna galvenā varoņa Jāņa Silajoda dzīves ceļš nebūt neizvēršas gluds. Viņš agri iepazīst zaudējuma sāpes, un, ne savas gribas vadīts, daļu dzīves spiests pavadīt tālu no dzimtā ciema, tomēr nekad nezaudē saikni ar mājām un sapni reiz tur atgriezties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Andra Manfelde

Nosaukums: Vilcēni

 

Romāna “Vilcēni” darbība risinās 1990. gadu sākumā, teritorijā starp diviem jaudīgiem lielumiem — upi un jūru. Tā varoņi ir pusaudžu banda — vilcēni. Tomēr romāns nav nedz par Jūrmalu, nedz vēsturisko laiku, nedz hormonu tracinātu jaunību. Kas notiek, ja dzīves pavasaris sakrīt ar dabas un valsts pavasari? Neirotiskā nedrošība rada vēl vienu zudušo paaudzi, kas savā ceļā uz brīvību sagrauj ne tikai pieturvietu stiklus un konteinerus, bet arī paši sevi un savus tuvākos. Tomēr skrējiens pēc absolūtās brīvības ir veltīgs, jo no atbildības par savu rīcību neatsvabina pat nāve. Noslēpumainais Laivinieks, kurš klejo no viena upes krasta uz otru, vienam no vilcēniem vēstī: “Ja aiziets nepareizi, ir jāatgriežas sākumpunktā, tikai tā iespējams kļūt brīvam.” Jeb — citu nodot nav iespējams, vien sevi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Baiba Zīle

Nosaukums. Aukstākā ziema simt piecdesmit gados

 

Stāstu krājuma tēmas ir identitātes un dzīves jēgas meklējumi, atsvešināšanās mūsdienu sabiedrībā, kā arī ikdienas maģiskais reālisms. Stāstu varoņi ir neparasti - studente, kura nozog un iznīcina ģeniālu mākslas darbu, atraitne, kura aizbēg no pašas vīra bērēm, vīrietis, kurš staigā noslēpumainus apļus pa pilsētu, un citi. Mīlestība, nāve, šķiršanās, piedošana un attiecību daudzstūri...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Lija Brīdaka

 Nosaukums: Atbalss bez balss

 

Jaunais, sportiskais un apdāvinātais Valdis patika visām kursa meitenēm, taču viņš izvēlējās Elīnu. Drīz viņiem pieteicās dēls, un nu rūpju bija gana – Armandiņš, mācības, darbs... Nu dēls Armands izaudzis un apprecējies, bet kas Elīnai nesniedz ilgoto sirdsmieru? Vai tiešām vienas jaunības kļūdas dēļ Elīna gadiem nav spējusi bezrūpīgi smieties un ļauties dzīves virpulim... Ja bezmiega naktīs pašai neizdodas atrast risinājumu, varbūt palīdzēs psihoterapeite Anita? Elīna kopā ar bijušo studiju biedri Anitu soli pa solim atgriežas pagātnē, lai vēlreiz izdzīvotu sen aizmirstos notikumus... Šis ceļš nav viegls, tomēr beidzot Elīnas acis atkal iemirdzas, kad dēls Armands paziņo lieliskos jaunumus. Balss tomēr nevar palikt bez atbalss.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gina Viegliņa-Valliete

Nosaukums: Atradenes stāsti

 

Trešā grāmata par bāreni Betu, viņas attiecībām ar Dievu un sargeņģeli, kas vienmēr atrodas līdzās! Mīlestības apvīta bērnība Betai ir palikusi sveša pasaule, tikpat sveša kā mātes glāsts. Viņu audzina pamāte — rupja, neizglītota sieviete. Meitene mīlestību meklē pie svešiniekiem, un daži to neliedz. Betas dzīves līkloči no bērnības līdz gadu ritumam pasniegti interesantos stāstos. Atmiņas par svarīgiem cilvēkiem, vietām un notikumiem, kas atstājuši dziļas pēdas Betas sirdī... Grāmatā spilgti aprakstīts periods un pastāvošā iekārta no pēckara bērnības līdz briedumam atmodas gados

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jānis Blūms

Nosaukums: Pazudušā karavīra atmiņas

 

Šajā darbā ir apkopotas autora atmiņas, sākot no 17 gadu vecuma: jaunība, jara gaitas, lēģera atmiņas, dienests Padomju savienības iekšlietu ministrijas būvbataljonos. Grāmatā ir apskatāmas arī fotogrāfijas no Jāņa Blūma arhīva.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ēriks Kūlis

Nosaukums: Kas vieno, kas šķir. Tā viš' i

 

Grāmatā Ēriks Kūlis apkopojis humorīgus un arī mazāk jautrus notikumus no dzīves, kurus autoram stāstījuši aktieri, brīvmākslinieki un citi paziņas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jana Egle

Nosaukums: Dzimšanas diena

 

Grāmatā apkopoti astoņi stāsti par sievietes dzīvi ikdienas ritumā atšķirīgos dzīves posmos un dažādu apstākļu ietekmē. Stāsti par ilgām un zaudējumiem, par vērtībām, alkām, vientulību, bailēm no nāves, pieķeršanos, mīlestību – kā tās transformējas mūža gaitā, kā ietekmē sievietes dzīves ceļu, liekot izcīnīt dažādas ārējas un iekšējas cīņas. Pirmā plāna tēli grāmatā ir sievietes plašā vecuma amplitūdā (no sešiem līdz septiņdesmit gadiem), viņu iekšējā pasaule kā ārējo notikumu atspulgs. Te ir gan maza meitene ar saviem pirmajiem novērojumiem par sievišķību un skaistumu, gan sieviete, kuras dzīve rit ratiņkrēslā, gan ikdienas nogurdināta piecu bērnu māte, kas gaida sesto, un daudz citu sieviešu ar savām problēmām, kuras lielākoties būs zināmas ikvienam lasītajam, taču stāsti, iespējams, ļaus uz tām palūkoties no cita rakursa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Keita Ketnere

Nosaukums: Svešiniece savā dzīvē

 

Vīrietis pastumj Džannī malā un nāk. Es nevis eju pa Dieva radīto zemi, bet lidoju! Tas ir viņš!Lorenco Lakopo, mans Lorenco. Pēkšņi vīrietis pusceļā apstājas, ilgi uz mani skatās un pagriežas, lai ietu prom. Arī uz to es biju gatava. Stāvu kā sālsstabs. Mazo sabiedrību apņēmis klusums. Lorenco pēdējos metrus līdz motociklam noskrien. Ne par matu lēnāk, kā toreiz, nodomāju. Motocikls tiek iedarbināts, apmetis nelielu līkumu, tas apstājas tieši man blakus. - Liā! Liā! – Lorenco man sniedz roku. Nu jau esmu viņam aiz muguras, manas rokas aptvērušas tik pazīstamo vīrieša augumu kurā,neskatoties uz garajiem atšķirtības gadiem,pazīstu katru muskulīti.  Tās, kas nevaldāmi rit man pār seju, droši vien, ka ir vēl nenožuvušās rīta rasas lāses. Vējš atkal uz visām pusēm mētā viņa garos kraukļa melnos matus, kuros nedaudz iebiris sudrabs.  Mūsu priekšā ir ceļš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Monika Makinērnija

Nosaukums: Dzīves ceļojums

 

Ietiepīgā un ekscentriskā Lola Kvinlena dodas savā dzīves ceļojumā un paņem līdzi mazmeitu un mazmazmeitu. Vairāk nekā sešdesmit gadus pēc emigrēšanas uz Austrāliju viņa izpilda slepus doto solījumu un atgriežas Īrijā - savā dzimtenē. Lola vienmēr ir bijusi ģimenes balsts vētrainos laikos, taču slēpj no visiem sāpīgos iemeslus tam, kāpēc jaunībā ir pametusi Īriju. Iešana pa atmiņu taku piespiedīs viņu atkal satikties ar pagātni. Pavērsieni un pagriezieni ieintriģē, mudina smieties, pavelk aiz lasītāja sirds stīgām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mīkaels Bergstrands

Nosaukums: Skaistākās rokas Deli

 

Stāsts sākas, kad pusmūža žurnālistu Jēranu pēkšņi atlaiž no darba, viņš pārsteidz pats sevi un nolemj doties līdzi draugam uz Indiju. Šis ceļojums, kas izrādās arī ceļojums pie sevis, nes dzīves rutīnā ieslīgušajam Jēranam tieši to, kas viņam ir nepieciešams – patiesu draudzību, dzīvesprieku, piedzīvojumus un negaidītu mīlestību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Deivids Elliss

Nosaukums: Pēdējais alibi

 

Savrupnieks Džeimss Drinkers ir pārliecināts, ka ir kļuvis par sazvērestības upuri, tādēļ nolīgst advokātu Džeisonu Kolariču. Nesen noslepkavotas divas Drinkeram pazīstamas sievietes, un, viņaprāt, slepkava ir viens un tas pats. Vienlaikus Drinkeram ir sajūta, ka policija viņu uzskata par galveno aizdomās turamo. Sākumā klients šķiet dīvains, bet Kolaričs to ignorē – līdz brīdim, kad notiek nākamā slepkavība. Un pēc tam vēl viena. Kolaričs sāk pārbaudīt sava klienta pagātni. Drīz vien kļūst skaidrs, ka nekas ar Džeimsu Drinkeru nav tā, kā izskatās... Un sazvērestības mērķis ir nevis Drinkers, bet gan pats Kolaričs. Apsūdzēts slepkavībā un nespējīgs pierādīt savu nevainīgumu, nepārkāpjot advokāta un klienta attiecību konfidencialitātes nosacījumus, Džeisons Kolaričs steidz noskaidrot patiesību par Džeimsu Drinkeru un brutālo slepkavību sēriju. Viņš mēģina uzzināt, kāpēc ir kļuvis par mērķi, taču atbilde... viņu pārsteigs nesagatavotu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Reičela Džoisa

Nosaukums: Mis Kvīnijas Henesijas mīlas dziesma

 

Romāna "Harolda Fraja neticamais svētceļojums" turpinājums. Kvīnija Henesija, uzzinot, ka Harolds Frajs kājām dodas pāri visai Anglijai, lai viņu glābtu, jūtas patiesi šokēta. Kvīnija taču skaidri un nepārprotami bija viņam uzrakstījusi, ka mirst. Kā lai viņa sagaida Haroldu? Kāds iesaka uzrakstīt vēl vienu vēstuli. Varbūt, atklājot divdesmit gadus glabāto noslēpumu, Kvīnija radīs mieru un spēs samierināties ar pagātni. Viņa bija domājusi, ka pirmā vēstule būs stāsta gals, tomēr kļūdījās. Tā bija tikai sākums...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Alekss Maiklīdess

Nosaukums: Klusējošā paciente

 

Alīša raksta dienasgrāmatu, lai apliecinātu vīram, ka viņai viss ir kārtībā. Viņa nekādi nevēlētos Gabrielu satraukt vai sāpināt. Tad kādu vakaru atskan vairāki šāvieni. Gabriels ir nogalināts, un policija uzskata, ka vainīga ir Alīša. Viņa atsakās bilst kaut vārdu. Psihoterapeits Teo ir pārliecināts, ka spēs palīdzēt Alīšai, lai gan vairākiem citiem speciālistiem iepriekš tas nav izdevies. Lasot kolēģu pierakstus, Teo atklāj, ka sievietes klusēšanai ir daudz nopietnāks iemesls, nekā pirmajā brīdī šķitis. Vai Teo būs gatavs uzklausīt patiesību, ja Alīša beidzot sāks runāt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Liza Gārdnere

Nosaukums: Noķeriet mani

 

Šarlīna Grānta ir pārliecināta, ka drīz mirs. Pēdējos gados viena pēc otras ir nogalinātas viņas labākās draudzenes. Tajā pašā datumā, tajā pašā laikā. Šarlīna ir pēdējā, kas palikusi dzīva, un liktenīgā diena strauji tuvojas. Tomēr sieviete negrasās padoties bez cīņas. Šarlīna uzmeklē Bostonas labāko detektīvi Didī Vorenu un lūdz, lai viņa izmeklē šo lietu. Nav nekādu pierādījumu, nekādas redzamas saistības starp slepkavībām. Ir tikai satricinošais Šarlīnas stāsts, kurā iedziļinoties Didī sāk atklāt arvien vairāk noslēpumu. Kurš ir pastrādājis neatrisinātās slepkavībasr Vai Šarlīna Grānta tiešām ir tā, par ko uzdodas Atbildes uz šiem jautājumiem jāatrod tūlīt pat, jo laika atskaite jau ir sākusies

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors : Odrija Karlena

Nosaukums: Kalendāra meitene

 

Miai nepieciešama nauda. Daudz naudas. Viņai divpadsmit mēnešu laikā ir jāatmaksā tēva parāds pagrīdes augļotājam, kurš nesamaksāšanas gadījumā piedraudējis nogalināt tēvu un pēc tam arī Miu. Runa ir par vienu miljonu dolāru. Tam nevajadzētu būt pārāk sarežģīti, ja Mia kļūs par eskorta meiteni tantei piederošā firmā. Mēnesi pēc mēneša viņa pavadīs kāda bagāta vīrieša sabiedrībā, turklāt Miai pat nav jāpārguļ ar viņu, ja vien pati to nevēlas. Viegla nauda. Mia ir apņēmības pilna sasniegt mērķi...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rozija Kērtisa

Nosaukums: Mēs satikāmies decembrī

 

Džesa ir nolēmusi piepildīt sen loloto sapni – pārvākties uz Londonu, lai sāktu strādāt grāmatu izdevniecībā. Dzimtajā pilsētā viņa atstāj labi apmaksātu darbu un savu salauzto sirdi. Sieviete apņemas pievērsties karjerai un stingri ievērot jaunās mājvietas izīrētājas noteikumu Nr. 1 – nekādu attiecību. Bet, kad Džesa ierauga puisi no blakusistabas – neatvairāmo Aleksu –, viņai vēderā sāk lidināties tauriņi. Par nelaimi, Džesa ir mazliet nokavējusi: viņas sapņu vīrieti jau cenšas iekarot skaistā kaimiņiene Emma. Visu nākamo gadu Džesa cenšas neiemīlēties Aleksā vēl vairāk. Tas nākas grūti, jo sirdī turpina gruzdēt mazmazītiņa cerība – ja nu viņš jūt to pašu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Daniels Kouls

Nosaukums: Lupatu lelle

 

Viens ķermenis. Seši upuri. Aizdomās turamo nav. Tiek atrasts līķis no kopā sadiegtām dažādu upuru ķermeņa daļām, ko žurnālisti uzreiz nodēvē par "Lupatu lelli". Lietas izmeklēšana tiek uzdota Viljamam Foksam un Emīlijai Baksterei. Slepkava izaicina policistus, atklājot nākamo upuru vārdus un datumu, kurā ieplānojis katru nogalināt. Kā pēdējais sarakstā ir minēts arī Fokss. Vai tādas spriedzes apstākļos detektīviem izdosies glābt sešu cilvēku dzīvības un laikus noķert slepkavu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ketrina Krofta

Nosaukums: Divkāršais zaudējums

 

Pirms 18 gadiem Simonas meitiņa tika nolaupīta. Kad bērnu neizdevās atrast, Simona centās sākt dzīvi no jauna, taču sāpes par meitas zaudējumu neizzuda. Pēkšņi kā no zila gaisa uzrodas kāda sieviete, vārdā Greisa. Viņa uzrunā Simonu, apgalvojot, ka zina, kur atrodas viņas pazudusī meita. Bet vai šai sievietei var uzticēties? Kad negaidīti pazūd arī Greisa, Simona izmisīgi viņu sāk meklēt. Lēnām viņa tuvojas patiesībai, iesaistoties bīstamā un nervus kutinošā spēlē, kurā uzvarētājs var būt tikai viens.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kamilla Lekberga

Nosaukums: Ragana

 

Kad četrus gadus vecā Linnea pazūd no fermas Fjelbakā, tas atraisa traģiskas atmiņas. Pirms trīsdesmit gadiem maza meitene pazuda tieši tajā pašā saimniecībā un vēlāk tika noslepkavota. Tajā laikā divas trīspadsmit gadus vecas meitenes tika apsūdzētas par meitenes nolaupīšanu un nogalināšanu. Viņas tika atzītas par vainīgām tiesā, bet vecuma dēļ izvairījās no cietuma. Kopš tā laika viena no viņām mierīgi dzīvo Fjelbakā. Otra tagad ir slavena aktrise.

Fjelbakas iedzīvotāji organizē plašus Linnea meklējumus un atrod viņu kailu blakus tam pašam dīķim, kur tika atrasta pirmā meitene. Mazajā kopienā sāk izplatīties bailes. Vai vairākas meitenes varētu būt briesmās?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Hetere Morisa

Nosaukums: Aušvicas tetovētājs

 

"Aušvicas tetovētājs" ir Heteres Morisas debijas romāns. Šī cerību un mīlestības piesātinātā stāstījuma pamatā ir rakstnieces Heteres Morisas sarunas ar Ludvigu (Lali) Sokolovu, holokaustā izdzīvojušo, Aušvicas–Birkenavas tetovētāju. Romāns ir neparasts dokuments, kas nācis klajā vairāk nekā septiņdesmit gadu pēc notikumiem, kuri tajā aprakstīti, un atgādina mums, cik daudz stāstu vienmēr paliks neizstāstīti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pēteris Pildegovičs

Nosaukums: Mans Ķīnas stāsts

 

Grāmatas autors savā vēstījumā, kas uzrakstīts dienasgrāmatas formā, dalās ar lasītāju vērojumos, kas radušies, veicot pirmā latviešu diplomāta pienākumus Ķīnā, kā arī stāsta par saviem iespaidiem, kas gūti, strādājot "Sjiņhua" aģentūrā, kur līdz šim bijis vienīgais darbinieks no mūsu valsts. Autors iepazīstina lasītāju arī ar pieredzēto lielajos ceļojumos Ķīnā, bieži atsaucoties uz neskaitāmām sarunām ar visu paaudžu un jebkura sociālā slāņa ķīniešiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pēteris Strubergs

Nosaukums: Papua Jaungvineja tuvplānā

 

Kārtējā sērijas “Aiz apvāršņa” grāmata aicina doties piedzīvojumiem bagātā ceļojumā uz otrā pasaules malā esošo Papua-Jaungvineju. Mūsdienās bijušo cilvēkēdāju zeme ir slavena ne vien ar savu eksotiku, bet arī ar ceļošanai bīstamiem apstākļiem. Šajā sakarā Jūs, cienījamos lasītājus, gaida ciemošanās pie unikālām ciltīm, būs iespēja iepazīt papuasu savdabīgo kultūru, dzīvesveidu un no senčiem pārmantotās tradīcijas. Pie viena arī uzzināsiet, ka šajā zemē laiku pa laikam vēl joprojām kāds tiek apēsts un kas jādara, lai bezbailīgi ceļotāji nenokļūtu laupītāju nagos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Deils Kārnegijs

Nosaukums:  Kā iegūt draugus un ietekmēt cilvēkus

 

Viens no visu laiku inovatīvākajiem bestsellleriem " Kā iegūt draugus un ietekmēt cilvēkus", divpadsmit veidus, kā pārliecināt cilvēkus, lai viņi ar jums būtu vienisprātis; deviņus veidus, kā izmainīt cilvēkus, neizraisot viņos nepatiku. Un vēl daudz ko citu! Īstenojiet savu potenciālu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Elīna Zelčāne

Nosaukums: Arī labas mammas drīkst kļūdīties jeb kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē

 

Kāda ir mamma Latvijā? Izpētot to, autore secina, ka vidusmēra latvietes prasības pret sevi ir pārāk augstas, lai viņa sevi atzītu par labu mammu. Kur rodas supermammu stereotipi? Māmiņu blogos, diskusiju grupās vai intervijās sievietes par sevi atklāj tikai to, ko vēlas, bet kopaina, kas ietver arī neveiksmes un dusmas, paliek aiz kadra. Šī grāmata ir aicinājums pārstāt sevi nosodīt un uzdrīkstēties būt nevis ļoti, bet pietiekami labai. Tādai, kas rūpējas par sava bērna vajadzībām, dod viņam galveno - savu mīlestību, taču mēdz arī kļūdīties, nogurt vai sadusmoties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Anna Bikova

Nosaukums: "Ideālas mammas" attīstošās nodarbības

 

Grāmatas autore Anna Bikova dalās pieredzē, kā attīstīt bērnā radošumu, loģisko un matemātisko domāšanu, runu, veiklību u.c. iemaņas. Grāmata domāta dažāda pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem, vecvecākiem un auklītēm, skaidrojot, kā palīdzēt attīstīties bērniem gan pastaigu laikā, gan veicot ikdienas soli, gan kopā rotaļājoties, un kliedē mītus par obligāti nepieciešamu nodarbību apmeklēšanu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Elīna Barreta

Nosaukums: Socializēšanās rokasgrāmata latvietim

 

Mūsdienās sarunvalodā un medijos bieži izskan termins "socializēšanās", ar ko mēdz apzīmēt spontānu saskarsmi jeb mijiedarbību ar svešiniekiem. Šajā grāmatā izmantota tieši šī termina izpratne, jo šādā kontekstā to atpazīst un plaši lieto grāmatas mērķauditorija - ikviens, kurš atzīst un novērtē cilvēciskas saskarsmes nozīmi daudzpusīgajā socializēšanās kopainā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mišela Obama

Nosaukums: Izaugt

 

Mišela Obama ir viena no ievērojamākajām mūsdienu sievietēm. Būdama ASV pirmā lēdija afroamerikāniete, viņa veicināja Baltā nama popularitāti visu amerikāņu vidū. Mišela aktīvi iestājās par sieviešu tiesībām un aicināja sabiedrību pievērsties veselīgākam un sportiskākam dzīvesveidam. Grāmatā Mišela atklāj, kāda pieredze un notikumi ir veidojuši un slīpējuši viņas personību. Tas ir sirsnīgs stāsts par bērnību Čikāgas Dienvidu pusē, jurisprudences studijām un sekmīgu karjeru, mīlestību pret Baraku, bērnu audzināšanu, kā arī par dzīvi Baltajā namā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kārlis Skalbe

Nosaukums: Mūža raksti (12 sējumos): 8. sēj.

 

Ilgoņa Bērsona sastādījums un stāstījums.

Skalbes dzejoļi, piezīmes 1922 - 1924

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Māris Bērziņš

Nosaukums: Aizliegtais pianīns

 

Jaunajā Māra Bērziņa romānā galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes - deputātes Lindas un mākslinieka Induļa ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gundega Repše

Nosaukums. Retināts gaiss

 

Daudz pārdomu un asociāciju rada jau grāmatas nosaukums vien – retināts gaiss raksturīgs kalnu augstumiem. Kā uz grāmatas vāka norādījusi autore – tas vienlaikus “apdraud dzīvību un norūda sirdi”. Sava veida kalnā kāpēja motīvs caurvij ik lappusi šajā prozas ciklā, kas šķiet rakstīts it kā no putna lidojuma, taču bez mazākās augstprātības vai varas pozīcijas. Autorei ir izdevies noturēt mīlestības pilnu, iejūtīgu skatienu uz saviem varoņiem un nesaudzību, tēlojot pasauli, kuru mēs paši esam sev uzbūvējuši.

Baltijas ceļš; Retināts gaiss ; Baltais galdauts ; Svētā ģimene.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inga Gaile

Nosaukums: Skaistās

 

Pirmais Ingas Gailes romāns “Stikli” (2016) iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija. XX gadsimts”. Jaunāko darbu “Skaistās” var uztvert arī kā savdabīgu “Stiklu” turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas. Romāns ir traģisks, skarbs, vēsturiskos notikumos balstīts darbs, kura notikumi sākas koncentrācijas nometnē 1941. gadā. Otrā pasaules kara vardarbīgās pēdas aizved līdz mūsdienām, atklājot traģisko un piedzīvoto notikumu ietekmi vairākās paaudzēs un liekot aizdomāties arī par skaistuma nozīmi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Dace Rukšāne

Nosaukums: Krieva āda

 

“Daces Rukšānes romāns “Krieva āda” ir par lielajiem jautājumiem, kas paslēpušies mazajos. Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām — par laimi man nav nācies dzīvot 20. gs. 50.-60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau, ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. “Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs — to redzēs.” Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties.” (Inita Saulīte-Zandere, vēsturniece, žurnāliste)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ilze Freimane

Nosaukums: Kafija diviem

 

Romānā tiek risinātas katrai sievietei labi saprotamas un būtiskas problēmas. Galvenā varone Gundega ir izskatīga, neatkarīga, uzņēmīga sieviete, kura nebaidās piecdesmit piecu gadu vecumā krasi mainīt savu dzīvi. Viņa atsakās no stabila, bet nemīlama darba birojā un ierastā labiekārtotā dzīvokļa un atver savu rokdarbu piederumu veikaliņu. Nu Gundegai šķietami ir tāda dzīve, par kādu viņa jau sen ir sapņojusi. Trūkst tikai viena - savas ģimenes, uzticama, līdzvērtīga vīrieša blakus...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Gunita Krilova

Nosaukums: Driftā tikai lēdijas

 

Ideāli dzīvo mūsu iztēlē. Un instagrama bildēs. Ideālais dzīvoklis, darbs, svars, lūpu krāsas tonis un kleitas modelis. Ideālais partneris un bērns, ģimene. Mūsu domas par sevi. Kur meklēt šos ideālus, un ko darīt, ja liekas, ka tev nav iedalīti īstie dzīves komponenti, ka citur ir labāk? Kā pieņemt to, kas tev jau ir, un saprast, vai kaut kas nav jāmaina? Kāpēc drifts? Mēs paši sevi ieliekam šajā drifteru lomā. Šodiena to prasa – mums ir jāspēj izbraukt slaidā sānslīdē caur dažādiem ikdienišķiem dzīves šķēršļiem. Vai romāna varones – trīs uzticamas draudzenes, kam pāri trīsdesmit, to spēs?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Eleonora Troja

Nosaukums: Savu komētu nedzird

 

Viņas ir trīs. Bella, Stella un Karlīna – jaunas, mūsdienīgas rīdzinieces. Katra ar savu rūpīgi kopto tēlu, ko redz kolēģi un apkārtējie, katra ar savu sāpi, par kuru zina tikai viņa viena un vēl abas tuvākās draudzenes. Protams – vīrieši, protams – bērni, protams – likstas darbā, protams – nav ko vilkt mugurā. Taču zem un aiz tā visa katra meklē savu, tikai savu ceļu dzīvē, savu veidu, kā justies laimīga – par spīti tam, ko domā citi. Un nav svarīgi, vai tev ir divdesmit astoņi gadi un šiks dzīvoklis jaunajā projektā, vai teju četrdesmit un plastikas ķirurga vizītkarte makā – viņas visas vēlas būt laimīgas. Un kāpēc gan lai tā nebūtu? Viņas taču zina, ka dzīve ir aizraujoša un prot uz to paraudzīties ar humoru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Dēls

 

Psiholoģe Dagnija pieņēma smagu lēmumu pilnībā mainīt savu dzīvi – izbeigt mokošo laulību un vairs nekad nevienam neļaut sevi apspiest, apņirgt un izmanot. No Kurzemes pārcēlusies uz Ziemeļvidzemi, viņa cenšas ieaugt skopajā kāpu smiltī un saplūst ar jūras vējiem. Vai nezināmā vietā, kur visapkārt svešinieki un daži paziņas, var uzbūvēt jaunu dzīvi un satikt jaunu mīlestību? Un kā tikt galā ar mokošo pagātni, kura negrib atkāpties?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inguna Dimante

Nosaukums: Skaistuma impērija

 

Lielajos kapos pie aprūsējuša dzelzs krusta atrod vīrieša līķi. Nogalinātais ir Miervaldis Ruks, plaukstošas kosmētikas firmas ražošanas direktors. Uzsākot slepkavības apstākļu noskaidrošanu, izmeklētāja Megija Hāne uzzina, ka Miervaldis Ruks ir bijis ne tikai ievērojama figūra kosmētikas ražošanas nozarē, bet privāts pagātnes noslēpums saista viņa sievu un kompānijas īpašnieku. Tikmēr no tikšanās ar izmeklētājiem izvairās uzņēmuma biroja asistente, bet nolīgtā fotomodele iesaistās tumšās attiecībās ar īpašnieka dēlu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sandra Dambiniece

Nosaukums: Dita Lūriņa. Ar vieglu skrāpējumu ādā

 

Aktrises Ditas Lūriņas izvēlēta dzeja, sarunas par dzeju un dzīvi. Dvēseles lidojums naksnīgā teātrī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kārena Vaita

Nosaukums: Lidojuma trajektorija

 

Džordžija Čeimbersa ir izcila senlietu pazinēja – pētot svešus stāstus, viņa bēg pati no savas pagātnes. Reiz pie Džordžijas ierodas kāds pievilcīgs svešinieks ar izsmalcinātu porcelāna tasīti rokās. Tasīte ir piederējusi viņa vecmāmiņai, un tā ir rotāta ar neparastu rakstu – bitēm, kas gluži kā maģiskā dejā iemūžinātas lidojuma laikā. Džordžija saprot, ka šo rakstu jau ir redzējusi savā bērnībā. Laikā, kad viņa vēl bija pavisam cits cilvēks. Lai noskaidrotu vērtīgā atraduma izcelsmi, Džordžija dodas pie savas ģimenes, no kuras reiz viņa aizbēga uz neatgriešanos un kura viņu nemaz negaida. Šī ir pēdējā iespēja salabt ar māsu, kura viņu uzskata par savu ļaunāko ienaidnieci…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Annija Vorda

Nosaukums: Skaistais ļaunums

 

Katram stāstam ir divas puses... Un katram cilvēkam.

Madijas un Iana mīlasstāsts sākas ar nejaušu sastapšanos kādā ballītē. Ians dien britu armijā, bet Madija ir tūrisma ceļvežu autore un tobrīd ciemojas pie savas labākās draudzenes Džoanas.  Tagad pagājuši jau divdesmit gadi, abi ir precējušies, un viņiem ir burvīgs dēliņš. Kādā izbraukumā Madija cieš nelaimes gadījumā, pēc kura sāk apmeklēt psihoterapeiti. Pamazām vien viņa atklāj savas bailes par Iana posttraumatiskā stresa sindromu, par mazā dēliņa drošību un par sarežģītajām pagātnes attiecībām ar draudzeni. Un stāsts aizved lasītāju uz Balkāniem un Angliju, uz Irāku un Manhetenu, un visbeidzot uz vienkāršu ģimenes māju Kanzasā. Sešpadsmit gadi, pilni ar mīlestību un bailēm, dēkām un aizdomām, sasniedz kulmināciju dienā, kad izmisīgs telefona zvans uz 911 liek policijai steigties uz šokējoša nozieguma vietu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Ketija Kellija

Nosaukums: Laimīgas laulības noslēpumi

 

Jebkura ģimene zina, ka dzimšanas diena ir lielisks iemesls visiem beidzot satikties. Tomēr Breningenu klanam gaidāmās svinības drīzāk atgādina bumbu ar laika degli. Tā būs diena, kurā neviens vairs nespēs apvaldīt ilgi glabāto aizvainojumu un dusmas. Tā būs diena, kad katram būs jāierauga plaisas pašam savā šķietami laimīgajā dzīvē. Besa cītīgi organizē viesības, cerot saņemt jaunā vīra ģimenes atzinību par spīti tam, ka viņa pirmo sievu visi dievināja un viņa meita no visas sirds ienīst Besu. Kādēļ ir tik grūti kļūt par savējo?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors : Džūda Devero

Nosaukums: Attaisnotā slepkavība

 

Kad Floridas pilsētiņā Laklenā tiek atrasts kādas seniores līķis, visi ir šokēti par slepkavības nežēlīgumu. Sieviete ir sašauta, sadurta un noindēta, un neviens pat nespēj iedomāties, kurš būtu bijis spējīgs uz tik šaušalīgu noziegumu. Keita, viņas tante Sāra un draugs Džeksons sākumā nolemj lietā neiesaistīties un atstāt to policijas ziņā. Taču viss mainās, kad pie viņiem vēršas pilsētiņas iedzīvotāji, lūdzot palīdzēt atrast vainīgo. Brīdī, kad pilsētnieki sāk runāt, trijotne saprot, ka klusā Laklena slēpj daudz vairāk noslēpumu, nekā jebkurš cits būtu spējis iedomāties. Un dēmoni mīt arī tajos, kas ārēji izskatās pēc eņģeļiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dīns Kūncs

Nosaukums: Nāvējošais ierocis

 

“Man ļoti vajag nomirt.” Tik biedējošu zīmīti atstāja vīrietis, kuram bija viss, kādēļ ir vērts dzīvot, un kurš pats sev atņēma dzīvību. Skumju, baiļu un niknuma vadīta, viņa atraitne rīkojas, lai par katru cenu nonāktu pie patiesības.

Pārsteidzoši daudz talantīgu, veiksmīgu, citu apbrīnotu un laimīgu cilvēku ir izdarījuši pašnāvību. FIB aģente Džeina cenšas noskaidrot, kāpēc tā notiek, un kļūst par meklētāko personu Savienotajās Valstīs. Viņas visvarenie ienaidnieki sargā tik svarīgu, tik šaušalīgu noslēpumu, ka ir gatavi iznīcināt katru, kas tiem stājas pretī. Tomēr ar visu viņu sagrābto varu, cietsirdību un aukstasinību var būt par maz, lai apturētu sievieti, kura ir tikpat gudra, cik slepkavas, tikpat neatlaidīga, cik tie nežēlīgi, un kuru dzen taisnīgas dusmas, ko pretiniekiem nesaprast. Jo tās dzimst no mīlestības.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Jeļena Mihalkova

Nosaukums: Rūgto mandeļu pīrāgs

 

Fotogrāfijā liela, draudzīga ģimene. Simpātiski pieaugušie, piemīlīgi bērni. Varens sirms vīrs raugās valdonīgi un skarbi. Viņu vidū ir slepkava un upuris. Bezrūpīgā vasara viesmīlīgajā lauku mājā, kuras saimniece Raisa ir gardu ēdienu gatavošanas burve, pēkšņi pārtop trillerī. Tuvākie radinieki kļūst par nesamierināmiem ienaidniekiem, bet mazbērnu vēlme iepatikties varenajam vectēvam Prohoram - par izdzīvošanas sacīkstēm. Ģimenes pīrāgs ir neglābjami sabojāts un rūgts. Vai slepkava spēs atbrīvoties no baisā zīmoga? Vai atradīsies pazudušās dārglietas? Vai atklāsies tik rūpīgi slēptais ģimenes noslēpums?

Privātdetektīvi Makars Iļjušins un Sergejs Babkins ķeras pie piecpadsmit gadus senās lietas atšķetināšanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mārtins Volkers

Nosaukums: Slepkavība Dordoņā

 

Pilsētiņas mierpilno gaisotni negaidīti izjauc veca vīra, ziemeļafrikāņu imigranta, kurš savulaik cīnījies Francijas pusē, slepkavība. Tagad Bruno nāksies savas iemīļotās nodarbes – iepirkšanos vietējos tirdziņos, vīna baudīšanu, laiskas pastaigas apvienot ar politiski delikātu izmeklēšanu. No Parīzes ierodas gados jauna policijas darbiniece, lai piedalītos izmeklēšanā. Iedziļinoties mirušā pagātnē, Bruno arvien vairāk pārliecinās, ka slepkavībai ir daudz sarežģītāks motīvs...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Epu Nuotio

Nosaukums: Vīramātes zobs

 

Epu Nuotio “Vīramātes zobs” turpina detektīvromānu sēriju “Izmeklē Elēna Lehde”, kurā aizrautīgā augu pazinēja Elēna Lehde iejūtas izmeklētājas lomā. Apceļojot dārzus Andalūzijā, Elēna tiek negaidīti uzaicināta uz kāzām, kur gredzenus mij somu līgavainis un spāņu līgava. Naktī sievieti pamodina kliedziens. Viņa vaino skaļos pāvus, bet, ierodoties uz brokastīm, atklājas nepatīkama patiesība. Pārsteigumi nebeidzas ar kāzām vien... Par vīramātes zobu somi dēvē līdakasti. Acīmredzot ironija par vīramātes neganto dabu nav sveša arī ziemeļu tautām. Tas ir stāsts par vīriem un sievām. Par laulībām. Mātēm un vīramātēm. Par spēcīgām sievietēm. Par rūgtumu un tā turēšanu sevī. Svina smagiem noslēpumiem, kas nospiež dzimtas ļaužu plecus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Agata Kristi

Nosaukums: ABC slepkavības

 

Sērijveida slepkava metis izaicinājumu slavenajam detektīvam Erkilam Puaro! Slepkava savus upurus izvēlas alfabēta burtu secībā, un pirms katra nozieguma viņš Puaro kungam nosūta vēstuli, kurā minēta vieta un datums. Katram nogalinātajam līdzās tiek atrasta dzelzceļa uzziņu grāmata. Ar katru nākamo slepkavību noziedznieks šķietami kļūst drošāks un ar nodomu atstāj norādes slavenajam detektīvam, bet, iespējams, tā ir viņa pirmā pieļautā kļūda...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jāns Ēriks Fjells

Nosaukums: Ēnu istaba

 

Bernands, sīks likumpārkāpējs, ved slepenu kravu no Lietuvas uz Norvēģiju. Viņš domā, ka ir iesaistīts narkotiku kontrabandā, tomēr, kad kontaktpersona norunātajā vietā neierodas, Bernands atklāj, ka lieta ir daudz ļaunāka. Nākamajā rītā tiek atrasts nogalināts cienījams Sarpsborgas skolotājs, un drīz vien Bernands nonāk neapskaužamā situācijā. Slēpjoties svešā valstī, būdams savu darba devēju apdraudēts, viņš ir biedējošas izvēles priekšā... Antonam Brekem raksturīgā humora izjūta nav zudusi, tomēr tā neko daudz nelīdz, kad viņš tiek norīkots izmeklēt šo slepkavību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Deivids Bells

Nosaukums: Īsā tikšanās

 

Džošua Fīldss katru nedēļu dodas komandējumos. Viņa dzīve ir kļuvusi par ielidošanas un izlidošanas, viesnīcu un lidostu virkni. Kārtējā pauzē starp diviem lidojumiem viņš iepazīstas ar Morganu, skaistu svešinieci, ar kuru viņam tūlīt pat izveidojas savstarpēja saprašanās. Kad pienāk laiks doties katram uz savu lidmašīnu, Morgana kaislīgi noskūpsta Džošua, ar nožēlu pavēstīdama, ka viņi vairs nekad viens otru neredzēs. Tiklīdz Morgana nozūd pūlī, Džošua sev par pārsteigumu ierauga viņas seju netālajā televizora ekrānā. Izrādās, ka Morgana ir iekļuvusi pazudušo personu sarakstā. Tālāk seko straujš, juceklīgs piedzīvojums, kas ir pilns ar meliem, krāpšanu un noslēpumiem, kamēr Džošua cenšas noskaidrot, kāpēc Morgana ir nozudusi no viņa dzīves. Katru reizi, kad viņam liekas, ka viens noslēpums ir atklāts, uzrodas cits – un ļaunākais ienaidnieks var izrādīties pieņēmumi par cilvēkiem, kas atrodas turpat līdzās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Jāns Stoklasa

Nosaukums: Vīrs, kurš spēlējās ar uguni

 

Stīgs Lārsons, Millennium cikla aizsācējs, ir apkopojis dokumentus, kurus turpina pētīt žurnālists Jāns Stoklasa. Pētījuma objekts: Zviedrijas premjerministra Ūlofa Palmes slepkavība 1986. gada 28. februārī. Slepkavība, kas vēl aizvien nav atklāta... Grāmatā “Vīrs, kurš spēlējās ar uguni” Stoklasa turpina darbu, ko bija aizsācis viens no mūsdienu slavenākajiem kriminālromānu rakstniekiem, lai reizi par visām reizēm atšķetinātu intrigu, spiegošanas un konspirāciju tīklu, kas apvij Palmes slepkavību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Tomass Eriksons

Nosaukums: Apkārt vieni vienīgi idioti!

 

Vienkārša, revolucionāra metode, kā saprast apkārtējos. Bieži vien tā sauktie “idioti” ir vienkārši cilvēki, kas izturas un komunicē citādi nekā mēs. Zviedru komunikācijas eksperts Tomass Eriksons izdala četrus tipus: Sarkanie – dominējoši un valdonīgi, Dzeltenie – sabiedriski un optimistiski, Zaļie – draudzīgi un relaksēti, Zilie – precīzi un analītiski. Ja saprotam katra kolēģa, drauga un ģimenes locekļa rakstura iezīmes, attiecības veidojas daudz veiksmīgāk. Autors sniedz daudz praktiskas informācijas par to, kādas ir katra tipa stiprās un vājās puses, kā sadarboties ar “dažādu krāsu cilvēkiem”, kā sniegt pozitīvu un negatīvu atgriezenisko saiti un kā vislabāk formulēt e-pasta ziņojumus katra tipa pārstāvjiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hedviga Montgomerija

Nosaukums: Vecāku maģija

Kā izaudzināt laimīgu bērnu? Kā radīt viņā drošības izjūtu un veselīgu pašapziņu? Un kā tikt galā ar visām bērna emocijām, kas nāk pār vecāku galvu? Kādas kļūdas vecāki pieļauj visbiežāk, un kā no tām izvairīties? Norvēģu psiholoģes Hedvigas Montgomerijas grāmata kalpos gan kā ceļvedis strīdos un konfliktos, gan kā mudinājums palūkoties uz savu bērnības pieredzi, lai saprastu, kā jūsu neapzinātās emocionālās reakcijas ietekmē attiecības ar bērnu. “Vecāku maģija” ir praktiska, gudra un viegli lasāma grāmata, kura palīdzēs piedzīvot prieku, ko sniedz tuvas attiecības ar bērnu visas dzīves garumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Robins Šarma

Nosaukums: Klubs “Plkst. 5 no rīta”

 

Grāmata balstās uz koncepciju un metodi, kuru autors jau vairāk nekā divdesmit gadu veiksmīgi ir mācījis slaveniem privātuzņēmējiem, leģendāru firmu prezidentiem, superzvaigznēm sportā, mūzikas ikonām un karaliskās ģimenes locekļiem. Grāmatas varoņi – grūtībās nonākusi uzņēmēja un necils mākslinieks – emocionāla ceļojuma laikā gūst atziņu, ka viss, ar ko sastopamies dzīves laikā, patiesībā ir fantastisks plāns, kura nolūks ir padziļināt saprašanos pašiem ar sevi, lai kļūtu izcili it visā, ko dzīve piedāvā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Una Ulme

Nosaukums: Skaistumam nav gadu

 

Kā labi justies un izskatīties ikvienā vecumā. “Šajā grāmatā es stāstu par savu meklējumu ceļu. Par kāpumiem un kritumiem, kas mani padarījuši par to, kas es esmu šodien. Nevienu padomu nesniedzu vienkārši tāpat, bez pamatojuma. Viss balstās gan uz manu pieredzi un zināšanām, kuras esmu ieguvusi, strādājot par skaistuma un modes žurnālisti, gan uz iedvesmojošu sieviešu atziņām, kuras esmu satikusi savā dzīves ceļā. Ejot solīti pa solītim, es centos parādīt, cik aizraujošs var būt šis sevis meklējumu ceļš, kurā ir būtiska ikviena detaļa. Ja puzlei iztrūkst kaut viena gabaliņa, tā nav pilnīga. Tikai to atrodot un ieliekot pareizajā vietā, veidojas harmoniska kopaina.

Es ļoti ceru, ka šī grāmata palīdzēs tev sakārtot domas, pieņemt savus gadus un beigt uztraukties par lietām un procesiem, kurus nevaram ietekmēt. Jo nekas nav trakāk, kā skriet pakaļ tam, kas jau ir aizgājis...” (Autore)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Stefānija Štāla

Nosaukums: Tavs iekšējais bērns grib atrast mājas

 

Mēs visi ilgojamies tikt pieņemti un mīlēti. Ideālā situācijā mēs bērnībā izveidojam nepieciešamo pašpaļāvību un izjūtam dziļu uzticēšanos, kura mūs pieaugušā vecumā nes cauri dzīvei. Diemžēl arī piedzīvotās vilšanās nekur nepazūd un neapzinātā līmenī ietekmē mūsu attiecības ar citiem cilvēkiem. Vācijā populārā Stefānija Štāla ir izveidojusi jaunu, iedarbīgu metodi darbam ar “iekšējo bērnu”. Sadraudzējoties ar viņu, mums paveras pārsteidzošas iespējas atrisināt konfliktus un veidot veiksmīgākas attiecības, rast atbildi uz gandrīz visiem jautājumiem un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Šerona Blekija

Nosaukums: Dzīvot ar brīnuma izjūtu

 

Kā atklāt katras dienas burvību un veidot dzīvu saikni ar pasauli.

Laikā, kad ik dienas jauni fakti vēsta, ka mūsu zeme kļūst arvien trauslāka un cilvēki nelaimīgāki, gan dažādu nozaru profesionāļi, gan neprofesionāļi mēģina rast izeju no globālām vai individuālām krīzēm. Tiek izdots simtiem grāmatu, kuras veltītas dažādām tēmām, bet kuru mērķis ir viens – kaut ko darīt, lai visas pasaules, civilizācijas un katra cilvēka krīzes nepadziļinātos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Māris Ruks

Nosaukums: Latvijas valsts noslēpums

 

Kas īsti slēpjas zem/aiz/iekš šī “valsts noslēpuma” – cilvēki, notikumi, lietas, vietas vai vēl kaut kas cits? Vai valsts noslēpums ir visu mūsu redzīgums, zināšanas, pieredze . Latvijas plūdmaiņa pamazām pārvirzās, lai arī cik tumša izskatītos Saeimas “skatuve” un valdības “aktieri” šobrīd, kas vēlas ļoti daudz ko slēpt un noklusē. Kāpēc Latvija kļuvusi par savdabīga eksperimenta upuri? Vai ir kāda izeja? Un kā Latvijas cilvēkiem nezaudēt savu pašapziņu, neļaut tai izkust kā saldējumam uz sveša galda? Par to visu jaunākajā Māra Ruka grāmatā “Latvijas valsts noslēpums”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Tomijs Ungerers

Nosaukums: Kāpēc es neesmu tu?

 

Lielie filozofiskie jautājumi allaž paliek tie paši – kā pirms diviem tūkstošiem gadu, tā arī šodien, neatkarīgi no tā, vai esi astoņus vai astoņdesmit gadus vecs. Bērni uzdeva jautājumus leģendārajam elzasiešu māksliniekam, rakstniekam, Francijas Goda leģiona ordeņa kavalierim Tomijam Ungereram, un viņa atbildes ir dzirkstoši asprātīgas, viedas, reizēm – arī stipri mulsinošas. Grāmatā apkopotas Tomija Ungerera interesantākās slejas no žurnāla “Philosophie Magazin”, kuras papildina viņa paša zīmētas ilustrācijas. Tā paver apvāršņus un vairo domātprieku, un to var lasīt gan bērni, gan pieaugušie.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Kerola Vordermane

Nosaukums: Mācīšanās prasmes

 

Vai jūsu bērniem mācīšanās sagādā grūtības un jūs nezināt, kā viņiem palīdzēt? Ilustrētajā rokasgrāmatā “Mācīšanās prasmes” atklāts, kā mācīties efektīvāk, doti padomi, kā organizēt mācību procesu, iekārtot mācību vietu un veidot dienas režīmu, kā stiprināt motivāciju mācīties un pašpārliecību, uzlabot koncentrēšanās spējas un atmiņu, kā pārvarēt stresu. Vienkārši piemēri no reālās dzīves un skaidrojumi palīdz ieteikumus piemērot konkrētai situācijai un audzēknim.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Ilmārs Šlāpins

Nosaukums: Latvietis. 100 nacionālās īpatnības

 

Aptaujājot mūsdienu latvieti, vērojot viņa domas, izteikumus un uzvedību publiskajā telpā, esam apkopojuši spilgtākās un visbiežāk minētās nacionālās īpatnības, kas atsedz noteiktu nacionālā paštēla slāni Latvijas valsts simtgadē. Šī ir rokasgrāmata, kas atklāj nacionālās īpatnības ar latvietim tik raksturīgo humora izjūtu un taktu. Grāmata, kurai jābūt katrā mājas plauktā, jo latvieti taču vienmēr ir interesējusi atbilde uz kutinoši dziļo un aizkustinoši naivo jautājumu “Kas es esmu?”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Pēteris Strautiņš

Nosaukums: Latvijā dzīvot ir interesanti

 

“Šī ir grāmata visiem, kas domā par iespēju dzīvi Latvijā un pasaulē darīt labāku, vēlas labāk saprast mūsu zemes neseno vēsturi, kā arī uzzināt to, kas dzīvi šeit dara interesantu. Tā ir mirkļa iespaidu un plašu vispārinājumu, rūpīgu pārdomu un vārdu spēļu krājums. Arī vaļsirdīgs pārskats par patiesības meklējumu veiksmēm un neveiksmēm,” ievadā saka autors. Grāmatā atlasīti un apkopoti raksti, ko autors 25 gados publicējis laikrakstos, žurnālos un portālos. Tie sagrupēti pa tēmām, daļai no tiem sniegti īsi komentāri no 2019. gada skatpunkta.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Akvelīna Līvmane

Nosaukums: Dziedināt mīlot

 

Rolands Bērziņš būtu lepns un gandarīts, ja viņa padomi rosinātu lasītāju domāt par savas dzīves kvalitāti un kļūtu par ceļvedi jaunu zināšanu pasaulē. Dzīves jēgas izpratne rodas tad, kad mūsos iemājo dvēseles miers un mūsu ķermenis ir vesels. Atkārtotajā izdevumā A. Līvmane apkopojusi un papildinājusi dziednieka R. Bērziņa ieteikumus. Grāmatā atradīsiet daudz padomu, kā sakārtot ķermeni kopumā, kā mazināt sāpes, pazemināt ķermeņa temperatūru, kā līdzsvarot prātu un emocijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paula Freimane

Nosaukums. Zelta sastāvdaļa

 

No sviesta un cukura kaut ko gardu spēj pagatavot ikviens. Bet bez tā? Izaicinu sākt gatavot veselīgāk! Izaicinu katrā ēdienā iekļaut zelta sastāvdaļu! Iepazīsimies – esmu Paula Freimane, fitnesa trenere, un šī ir mana pirmā pavārgrāmata. No pieredzes varu teikt – sports un ēdiens ir kā cimds ar roku, tāpēc treniņiem bez pareiza un sabalansēta uztura nav lielas jēgas. Ir jāiemācās savus iemīļotos ēdienus pagatavot tā, lai tie palīdz būt veselākiem un izskatīties labāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Alise Kindzule

Nosaukums: Ar uzturu uz tu

 

Grāmatā atradīsiet jaunākajos pētījumos balstītas atziņas par to, kas veido uzturu:

- kā gudri kombinēt produktus?

- kas ietekmē ēšanas paradumus un uztura izvēles?

- kā domas ietekmē uzvedību?

- kas bērnam būs garšīgi un veselīgi?

- kuri ēdieni mazina stresu un ārstē?

- kā nepārēsties svētkos?

- kādā šķīvī pasniegt ēdienu ir veselīgi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inga Rubene

Nosaukums: Elijas nama garša

 

Inga Rubene ir pedagoģe un autorizēta kontemplācijas skolotāja. Viņas darbības fokuss ir meditācija un sievietes identitātes atklāšanas jautājumi. Grāmata atspoguļo svarīgu dzīves posmu, kuru uzsākot autorei nebija ne mazākās nojautas, cik ļoti tas viņu mainīs. Elijas nama izveide ir bijis būtisks pagrieziena punkts Ingas dzīvē. Biedrību Elijas nams un meditāciju, semināru un retrītu telpu iecerēja Ingas vīrs teologs Juris Rubenis, bet veidoja viņi to ciešā sadarbībā, Ingai kļūstot par šī nama sirdi un dvēseli. Un tieši Inga ir tā, kas ar gardiem ēdieniem spēcina meditācijās un mācībās sagurušos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vitolds Mašnovskis

Nosaukums: Muižas Latvijā: 2. sēj.

 

Otrais enciklopēdijas sējums aptver 93 muižas alfabētiskā secībā no I līdz K.

Vispirms tiek dota muižas atrašanās vieta un ekonomiskais raksturojums, tad īsa īpašnieku vēsture, akcentējot muižas pirmsākumus un beigas. Seko kungu mājas vai pils būvvēsture un saimnieciskās apbūves ansambļa un parka raksturojums.

Enciklopēdijas “Muižas Latvijā” vairāku sējumu izdevums tiek radīts kā veltījums Latvijas valsts simtgadei, līdz ar to tieši lielajā jubilejas gadā tās pirmais sējums iegūst redzamu, taustāmu formu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vinsents Hants

Nosaukums: VDK un Latvija

 

Grāmatā “VDK un Latvija” autors pievēršas tēmai, kas Latvijas sabiedrībā vienmēr bijusi plaši apspriesta, ‒ VDK jeb čekai. Vinsents Hants apkopojis un apzinājis dzīvas liecības par plašu čekas vēstures laika posmu ‒ sākot no tās dibināšanas 1917. gadā līdz 2018. gada decembrim. Ko mēs zinām par čeku, ar kuras starpniecību totalitāra valsts spēja īstenot savu varu? Grāmatas “trumpis” ir cilvēku stāsti un atmiņas, pieredze un pārdzīvojumi, no kuriem izriet pati sistēma, tās darbība un iekļaušanās sabiedrībā daudzu gadu garumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Andžils Remess

Nosaukums. Noslēpumainā karosta

 

“Noslēpumainā Karosta” ir vēstures kaleidoskops, kas atklāj leģendām caurvīto militārās pilsētiņas likteni un ikdienu dažādos laikos. Krievu caru izlolota, neatkarīgās Latvijas apgādāta un padomju laikos slēgta, tā kļuvusi par noslēpumu glabātavu vairākiem gadsimtiem. Daudzus no tiem atklāj grāmatas autori, būdami Liepājas vēstures pētnieki un liecinieki. Karostā dzīve sastopas ar vēsturi. Tieši šeit esot radies matrožu teiciens “zēni, zupā tārpi!” un sākās Somijas neatkarība. Kādreiz šeit atradās kodolieroči, kas varēja apdraudēt visu Eiropu. Atgadījumu, detaļu un mazāk zināmu vēsturisko faktu kaleidoskops veido taustāmu un dzīvu Liepājas Karostas klātbūtnes sajūtu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Žoels Dikērs

Nosaukums: Stefanijas Meileres pazušana

 

1994.gada 30.jūlijs. Nelielu, klusu kūrortpilsētu satricina noziegums – pilsētas mēru un viņa ģimeni nogalina pašu mājā. Vienlaikus tiek nošauta arī kāda garāmgājēja, nozieguma nejauša lieciniece. Izmeklēšanu uztic diviem jauniem policistiem. Būdami ambiciozi un neatlaidīgi, viņi spēj izskaitļot slepkavu, tā izpelnoties augstākās priekšniecības atzinību un apbalvojumu. Tomēr pēc divdesmit gadiem žurnāliste Stefānija Meilere paziņo, ka policisti toreiz nav notvēruši īsto vainīgo. Un tad mīklainos apstākļos jaunā sieviete pazūd... Kas noticis ar Stefāniju? Ko viņa atklājusi? Un galvenais – kas patiesībā noticis Orfejā 1994.gada 30.jūlijā?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lūsinda Railija

Nosaukums: Enģeļu koks

 

Aizraujošs romāns par seniem ģimenes noslēpumiem un aizmirstiem pagātnes notikumiem. Ir pagājuši jau trīsdesmit gadi, kopš Grēta aizbrauca no Mārčmontas muižas – lielā un skaistā nama Velsas laukos. Kad viņa atkal tur ierodas, atsaucoties senā drauga Deivida uzaicinājumam, lai kopīgi nosvinētu Ziemassvētkus, Grētai par šo namu nav nekādu pagātnes atmiņu – tās visas izdzēsis kāds traģisks negadījums. Pastaigājoties pa piesnigušo apkārtni, viņa uzduras kapavietai, kuras padzisušais uzraksts vēsta, ka tur apglabāts mazs zēns. Tas Grētā atmodina kaut ko sen aizmirstu, un ar Deivida palīdzību viņa uzsāk ceļu, lai atgūtu zaudēto atmiņu. Fragmentu pēc fragmenta viņa vāc kopā ne vien savā dzīvē pieredzēto, bet arī to, kas noticis ar viņas meitu, kura, kā izrādās, nebija tāds eņģelis, par kādu tika uzskatīta.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ingrīda Kreca

Nosaukums. Mēness virs Zīdelejas pils

 

Anglija, 1813.gads. Jaunā Luīze ar savu vīru Pēteru un dēliņu Jakobu dzīvo brīnišķīgajā Zīdelejes pilī, namā ar bagātīgu vēsturi. Viss šķiet lieliski, līdz kādu dienu viņa saņem māsīcas Lilianas vēstuli ar apmeklējuma pieteikumu. Pils saimniece ir sašutusi, jo Liliana, kura tikko kļuvusi par atraitni, ir valdzinoša jauna sieviete un prot izmantot savu šarmu. Un tagad Liliana dzīvos šeit un atgādinās par to sasodīto balles nakti, kad māsīca padarīja Luīzi par visas grāfistes apsmieklu un iznīcināja viņas labi sakārtoto nākotni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Tabea Baha

Nosaukums: Kamēliju salas sievietes

 

Pēc krāšņām kāzu svinībām Silvija un Maels ilgojas pēc bērna. Negaidīti Kamēliju salā ierodas Maela pirmā mīlestība Hloja ar septiņgadīgo dēlu, kuru, visiem par pārsteigumu, stāda priekšā kā Maela bērnu. Un tas vēl nav viss – Hloja grib atgūt arī Maelu. Vai Silvija spēs cīnīties par savu mūža mīlestību, nenostājoties starp tēvu un dēlu? Turklāt Kamēliju dārzu apdraud maksātnespēja, ko novērst var tikai Silvija un Maels kopīgiem spēkiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Alesandro Bariko

Nosaukums: Jaunā Līgava

 

Pagājušā gadsimta sākums. Namā ierodas saderinātā Līgava, lai gatavotos kāzām. Ekstravagantā Ģimene to uzņem savā rezidencē. Dēla nav uz vietas, viņš rūpējas par plaukstošā uzņēmuma darījumiem. Jaunā Līgava viņu gaida, iekļāvusies nama nemainīgajos paradumos, starp kuriem sevišķi izceļas bagātīgas un ilgas brokastis. Šajās stundās valda līksms satraukums un dzirkstošs prieks, kam pretstats ir mokošais nemiers un bailes nakts stundās. Saskaņā ar leģendu jau paaudžu paaudzēs visi Ģimenes locekļi allaž ir miruši tieši naktīs. Par to, lai namā ierastie ritmi tiktu ievēroti, gādā majordoms Modesto. Tēvocis vienmēr ir aizmidzis, bet pa miegam izsaka trāpīgas frāzes. Tēvs dienas vada mazkustībā, baidīdamies no sirdskaites, bet reizi nedēļā dodas uz bordeli. Meita cīnās pret nakts murgiem. Mātei svarīgāks par visu ir pašas leģendārais skaistums. Viss, šķiet, riņķojam ap Dēla gaidīšanu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Helēna Huenga

Nosaukums: Skūpstu koeficients

 

Galvenā varone Stella uzskata, ka matemātika ir vienīgā lieta, kam dzīvē ir patiesa nozīme. Stella rada algoritmus, kuru uzdevums ir paredzēt, ko cilvēki pirks. Darbs viņai devis vairāk naudas, nekā nepieciešams, un kopumā krietni mazāk pieredzes attiecībās, nekā ierasts 30 gadu vecumā. Stellas secinājums: viņai nepieciešama prakse – ar profesionāli. Stella nolīgst “eskortu” Maiklu. Šis satriecoši izskatīgais vjetnamiešu izcelsmes vīrietis nevar atļauties noraidīt Stellas piedāvājumu un piekrīt izpildīt Stellas sagatavoto “nodarbību plānu”, kurā ietverts viss no priekšspēles līdz aizraujošām seksa pozām. Drīz Stella iemācās ne vien priecāties par skūpstiem, bet iekāro arī visas pārējās lietas, ko Maikls liek viņai izjust. Abu visai lietišķās attiecības sāk pārtapt par ko vairāk. Grāmatas gaitā atklājas, ka aiz Maikla ārienes slēpjas arī patiesi skaista dvēsele. Viņš palīdz Stellai saprast, ka viņa ir lieliska sieviete.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Anna Gavalda

Nosaukums: Atzīšanās

 

Krājumā ir apvienoti septiņi stāsti, kuru varoņi ir vienkārši, īsti cilvēki, kuri atklāti vēsta par sevi, par savu dzīvi, ievainojamību un spēju pieņemt savas vājības. Stāsti apliecina, cik svarīgi ir doties uz priekšu, nekavēties pie pagātnes radītajām brūcēm, bet tiekties pēc mīlestības, draudzības, piedošanas un tuviniekiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dāvids Lāgerkrancs

Nosaukums: Meitene, kurai bija jāmirst

 

“Meitene, kurai bija jāmirst” ir sestais un noslēdzošais darbs par Līsbetu Salanderi un Mīkaelu. Līsbetas mentors un aizbildnis Holgers Palmgrēns ir miris, un Līsbeta kopš bērēm Stokholmā nav manīta. Mīkaels Blumkvists satraucas, vai Līsbetas senie ienaidnieki nav tikuši viņai klāt. Lai gan viņam, iespējams, vajadzētu vairāk uztraukties pašam par sevi. Stokholmas centrā tiek atrasts miris bezpajumtnieks, kura kabatā ir zīmīte ar pētnieciskā žurnālista Blumkvista telefona numuru. Pēdējās dienās bezpajumtnieks esot bieži pieminējis kāda Zviedrijas valdības ministra vārdu. Līsbeta, dzenot pēdas savai dvīņu māsai Kamillai, turpina uzmanīt savu seno draugu. Drīz vien Mīkaelam būs ļoti nepieciešama viņas palīdzība, bet vispirms Līsbetai jānokārto kāds vecs rēķins...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pjērs Lemetrs

Nosaukums: Trīs dienas un viena dzīve

 

1999.gads. Francijas mazpilsētā Bovālā divpadsmitgadīgais Antuāns nejauši kļūst par liecinieku kaimiņa cietsirdīgai rīcībai. Nežēlības satricināts, Antuāns savu sāpi izgāž uz mazo Remī, kaimiņa dēlu, viņu nejauši nonāvējot. Apmulsumā un panikā par nodarījuma sekām Antuāns nolemj klusēt. Nākamajās dienās viņš izdzīvo bailes un nemieru, un varbūtība tikt atklātam pieaug, līdz negaidīti izmainās notikumu gaita. Remī netiek atrasts. Desmit gadus vēlāk Antuāns, jauns ārsts, dzīvo ar līgavu, un nākotne šķiet daudzsološa. Tomēr Remī nāve turpina viņu vajāt, neparedzēti ietekmējot dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Džeina Kokrema

Nosaukums: Līgavu nams

 

Miranda no māsīcas saņem mirušajai mātei adresētu vēstuli. Radiniece lūdz palīdzēt atrisināt kādu problēmu, kas nomāc visu viņas ģimeni. Miranda nekad māsīcu nav satikusi, bet zina, ka viņa nāk no prestižas ģimenes, kas mitinās vēsturiskajā Bārnslija namā. Negaidītās vēstules un leģendārās ģimenes ieintriģēta, Miranda mēro ceļu no Austrālijas uz Bārnslija namu Anglijā un pārpratuma pēc tiek uzņemta kā bērnu auklīte. Miranda iepazīstas ar mājas īpašnieku Maksu, viņa bērniem un saimniecības vadītāju. Makss ir Mirandas mātes brālis, tomēr neviens pat nenojauš Mirandas patieso identitāti. Un viņai nākas šķetināt mīklas – kur palikusi Maksa sieva Dafne? Kāpēc viens no bērniem ir ratiņkrēslā? Kādus šaušalīgus noslēpumus slēpj Bārnslija nams?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Federika Bosko

Nosaukums: Reiz mēs atkal tiksimies

 

Dažreiz pietiek ar mazumiņu, lai aizsāktos draudzība mūža garumā. Tieši tā notika ar Katerīnu un Ludovīku, kuras ir nešķiramas jau kopš skolas laika. Grūti iedomāties divas vēl atšķirīgākas sievietes! Katerīna – vienmēr uzmanības centrā, kā tāds starojošs enerģijas lādiņš, savukārt Ludovīka – piesardzīga un apdomīga. Abas ir draudzējušās, strīdējušās un salabušas neskaitāmas reizes, līdz dzīve apmet kūleni un Ludovīkai nākas izdzīvot draudzenes iecerēto scenāriju. Viņai jādodas uz Austrāliju un jāatklāj Katerīnas noslēpumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Pēters Hēgs

Nosaukums: Sūzanas efekts

 

Sūzanai Svendsenai ir kāds neparasts talants – viņa profesionāli izdibina citu glabātus noslēpumus. Cilvēki neizprotamā kārtā jūt pret Sūzanu īpašu uzticību un nevilšus atklāj viņai savas visapslēptākās domas.

Visu savu dzīvi Sūzana ir izmantojusi šo savu talantu, bet šobrīd viņas ģimenes nākotne ir apdraudēta un viņai pašai draud cietumsods. Un tieši tagad Sūzana saņem piedāvājumu no bijušā Tiesību ministrijas ierēdņa: pielietot savu īpašo talantu vēl vienu reizi apmaiņā pret visu apsūdzību atcelšanu. Viņai jāatrod noslēpumainās “Nākotnes komisijas” izdzīvojušie locekļi un jāiegūst viņu pēdējās sanāksmes protokols. Tomēr ir gana daudz ietekmīgu cilvēku, kuri uzskata, ka šis protokols nekad nedrīkst nonākt atklātībā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Marija Ērnestama

Nosaukums: Mīlestībai nav brīvdienu

 

Līzbetei ir 38 gadi, mājiņa pie jūras un darbs skolā, taču viņa ir viena. Tas, protams, ir labāk, nekā būt nelaimīgās attiecībās, taču ne tā, kā Līzbetei gribētos. Tuvojoties Ziemassvētkiem, skolas direktore paziņo, ka sporta stundas Līzbetes vietā turpmāk vadīs bijušais slēpošanas čempions, tādēļ viņa nolemj rīkoties un ķeras pie pārgalvīga plāna īstenošanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dzūda Devero

Nosaukums: Nāve pēc pieprasījuma

 

Nāve pēc pieprasījuma ir stāsts par to, kā tiek uzplēstas vecas rētas, atdzīvojas senas ēnas un sāpes par reiz zaudētu mīlestību. Seni noslēpumi, nāvējoši aizvainojumi un ļaunums, kas paslēpts zem labklājības maskas. Klusā Floridas pilsētiņā Laklenā dzīve rit kā ierasts, līdz satriecošs atradums visu pavērš ar kājām gaisā. Sāra Medlere ir populāra rakstniece, kas atgriezusies savā dzimtajā pilsētā un iegādājusies tur māju, kura reiz piederējusi šīs pilsētas ietekmīgākajai ģimenei. Sāras mirušā brāļameita Keita nejauši uzzina, ka slavenā rakstniece ir viņas radiniece, un vēlas noskaidrot kaut ko vairāk par savu ģimeni. Viņai tiek piedāvāts darbs Laklenā un rodas iespēja apmesties tēva māsas plašajā mājā, kurā Sāra jau ir izmitinājusi arī pilsētas “slikto zēnu” Džeksonu. Jau pirmā Laklenā pavadītā diena sagādā Keitai daudzus pārsteigumus. Trijotnei gluži negaidīti nākas apvienoties gadiem slēpta nozieguma izmeklēšanā, taču mazpilsēta rūpīgi sargā savus šausminošos noslēpumus...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ezoterikas un garīguma gadagrāmata / sastādītāja, priekšvārda autore Līga Zītara; atbildīgā redaktore Alīna Melngaile. 2020.

 

Mīlestība kā dzīves pamats, garīgums – ceļš uz sevis izzināšanu, veselība, uzturs un receptes, jauneklīgs dzīvesprieks visu mūžu, senču dzīvesziņa un dzimtas mantojums, dziednieciskie un sakrālie augi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Tālivaldis Margēvičs

Nosaukums: Zirgu gaļas pārdevējs

 

Romāna pamatā – reāla cilvēka biogrāfija, balstīta uz līdz šim nepublicētiem atmiņu pierakstiem, dokumentiem un fotogrāfijām. Vēstījuma darbība aptver laiku no pagājušā gadsimta sākuma, kad valdīja Krievijas cars Nikolajs II, līdz pat Brežņeva nākšanai pie varas PSRS 60.gados. Romāna centrā - Pēteris Kalējs, kura gaitas atklāj jaunas liecības par 1905. gada revolūciju Rīgā. Sods par puiša dalību tajā – mūža izsūtījums Sibīrijā. Tieši no turienes sākas viņa joņojums apkārt pasaulei gandrīz pusmūža garumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lelde Kovaļova

Nosaukums: Bezvēsts pazudušās

 

“Bezvēsts pazudušās” ir stāsts par talantīgo Sanktpēterburgas kriminālpolicijas izmeklētāju Konstantīnu Aņisimovu, kas savas prakses laikā nav spējis atrisināt tikai vienu lietu – savas sievas Annas Aņisimovas mistisko pazušanu pirms diviem gadiem. Konstantīna sieva kādā ikdienišķā rītā iziet no mājas un vairs nekad neatgriežas. Nav ne liecību, ne pavedienu vai atrasto mantu. Izmeklētājs negaidīti saņem informāciju par kādu krimināllietu Latvijā, kad ļoti līdzīgos apstākļos pazudusi vietējā miljonāra sieva. Turklāt atklājas, ka nepazīstamā sieviete no citas valsts bijusi Annas vizuāla kopija. Meklējumi Aņisimovu aizved uz nomaļu Latvijas mazpilsētu, kuras iedzīvotāji glabā šaušalīgu pagātnes noslēpumu. Tā atrisināšana sniegtu atbildes uz daudziem jautājumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inguna Bauere

Nosaukums: Mazā klusā sirds

 

Dārtēns. Dārta. Doriņka. Darja Ivanovna. Mūsu Dainu tēva Krišjāņa Barona mīļotā, vēlāk sieva, bērnu māte un mūžam uzticīgā gaidītāja. Viņa bija zemas kārtas meitene, kura neprata ne lasīt, ne rakstīt, tomēr gara spēkā Krišjāņa Barona acīs stāvēja pāri visām. Viņa zināja sava vīra stiprās un arī vājās puses. Par labo priecājās, ļauno nepieminēja. Mazā, klusā sirds...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Maija Krekle

Nosaukums: Klusums izmisīgs

 

“Klusums izmisīgs” ir romāna “Dzīvības spītīgie asni” turpinājums. Rīga, 20.gs. septiņdesmitie gadi. Mežmaļu meita Liesma ir jau studente, viņas nākotne šķiet paredzama – zinātniskais darbs, vēlāk ģimene, bērni… Tomēr nekas no tā nepiepildīsies. Liesma piedzīvo savu sapņu un ideālu sabrukumu – viņa nokļūst VDK uzmanības lokā un uzzina, ka viņas īstais tēvs nemaz nav tas cilvēks, kurš meiteni audzinājis un no sirds mīlējis, bet māte izmisīgi glabā meitas dzimšanas noslēpumu, negribēdama izjaukt laimīgās ģimenes saskaņu. Liesma vairs nespēj uzticēties pat vistuvākajiem cilvēkiem... Viņa šajā pasaulē sajūtas lieka.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Cietāks par dimantu

 

Starptautiskā kosmētikas koncerna gada balvas ceremonijā, triumfa brīdī iet bojā titula Dimanta Zvaigzne ieguvēja Rita Bolšteina un uzpeld runas, ka viņas agrākie apbalvojumi bijuši pirkti, un ceļā uz slavu viņa iznīcinājusi daudzus konkurentus. Tiesībzinātņu profesoru, izteiktu sieviešnīdēju Edgaru Stagaru atrod pilsētas nomalē – kailu, izvārtītu piķī un spalvās, bez samaņas; šie attēli parādās globālajā tīmeklī. Vai tā būtu smalka atriebība? Pēc dažām dienām profesoru nogalina paša mājā... Pulkvežleitnants Miks Kaķītis nonāk krustcelēs – ministrijā nomainās vadība, viņam piedāvā paaugstinājumu, kas var beigties ar atlūgumu, izmeklēšana iestrēgusi, un viņš izgāž spriedzi uz Annu Elizabeti... Reiz jau tā noticis. Nu pret Kaķīti nostājas visi, pat viņa krusttēvs, ģenerālis Bass un labākais draugs Egons. Bet no Austrijas atbraukušais advokāts Veismillers paziņo, ka Anna tur mantojusi lielu īpašumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Genrijs Čepmens

Piecas mīlestības valodas

 

Eķrems Eilisli

Milzu sastrēgums
   

Džeimss Mīks

Sirds ielauzās

   

Imants Liepiņš

Nāvējošie gaisa dārzi

 

Džonatans Litels

Labvēlīgās

   

Hedi Kadūrs

Valtenberga

   

Luiss Martins-Santoss

Klusuma laiks

   

Marina Stepanova

Bezdievju iela

   

Umberto Eko

Pilotnumurs

   

Markuss Vīks

Filosofija īsumā

   

Bārbers Beringtons

Ikviens var gleznot

   

Jevgeņijs Vodolazkins

Laurus

   

Papvērta Sāra

Tas ir Monē

   

Rodems Džordžs

Tas ir van Gogs

   

Hanss Hennijs Jāns

Svina nakts

   

Pjotrs Kotovs

Bornholmas trīsstūris
   

Guna Zeltiņa

“Šekspīrs: ar Baltijas akcentu”

   

Silvija Geikina

Daugavpils teātris

   

Jaroslavs Seiferts

Mēra stabs

   

Jāns Kaplinskis

Balts papīrs un laiks

   

Jāns Undusks

Gaidot vārdus

   

Jānis Čākurs

Trešā grāmata

 

Mēliss Frīdentāls

Bites

 

Māris Brancis

Jānis Roberts Tillbergs

 

V.B. Jeitss

Baltie putni

 

Rūta Kaminska, Anita Bistere

Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums 

 

Božena Ņemcova

Vecmāmiņa

   

Janīna Kursīte

Latvieša māja

   

Civilizāciju karš? Pirmais pasaules karš ideoloģijās

   

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Andrejs Ēķis

Rīgas sargi: Laika stāsti

   

Andreass Krists

Krāsu mācība: krāsu maģija

   

Frederiks Beigbeders

Ūna un Selindžers

 

Nirs Eijals, Raiens Hūvers

Noķert uz āķa: kā radīt paradumus veidojošus produktus

 

Zigmunds Freids

Sapņa interpretācija

 

Gandijs: stāsts par maniem eksperimentiem ar patiesību

 

Kerolaina Meisa

Arhetipi

   

Biruta Eglīte

Zvēri un cilvēki

   

Līga Blaua

Zemgalietis: Uldis Dumpis

   

Eddas dziesmas

Atdz. Uldis Bērziņš

 

Kolinss Bens

Māksla braukt

 

Ojārs Spārītis

Esejas par Latvijas sakrālo kultūru

 

Andrejs Johansons

Latvijas kultūras vēsture

   

National Library of Latvia

Architect Gunnar Birkerts/Janis

 

Latvijas jaunā režija

Sast. Radzobe

 

Harijs Tumans

Varoņi un varonība Senajā Grieķijā

 

Simona Orinska

Butō

 

Margarita Zieda

Andris Freibergs

   

Jānis Krēsliņš

Latviešu tradicionālo vērtību izzinātājs

 

Džemma Skulme

Sast. Laima Slava

 

Anita Vanaga

Kirkes grāmata

   

Richarda Zariņa atmiņas

   

Pauls Dambis

Andrejs Jansons: ārkārtējais pilnvarotais

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas