Jaunākās grāmatas
 

 

Autors:  Linda Šmite

Nosaukums: Bez adatas

 

Rīgā, precīzāk, Pļavniekos, kādas padomju laika blokmājas vienistabas dzīvoklī mīt Nelle, Nellija Ivanovna – pensionāre, izbijusi šuvēja, kura noskatās uz līdzcilvēku steidzīgo tukšgaitu, kas nozīmē nemitīgu skriešanu, iešanu, atpakaļ nākšanu – dzīvošanu bez augstākas idejas un visiem kopīga mērķa. Bet Nelle zina, kā vajag un kā palīdzēt strupceļā nonākušajiem klientiem. Viņa gatavo katram savu talismanu – lupatu lellīti vai džutas diegu zirdziņu. Kuru Nellei izdodas glābt un kuram dziedniece atsaka palīdzību? Vai sairusī cilvēkattiecību pasaule vispār ir salāpāma, ja to dara bez adatas, vienīgi ar diegiem un lupatu ielāpiem?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Kārlis Kurzemnieks

Nosaukums: Likteņa slazdos

 

Nogalināti četri vienas ğimenes locekļi. Slepkavības izmeklē izmeklētāji Beatrise Grīna, Kalvis Osis un tiesu eksperts Harijs Durbe, kā arī sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra iemītniece Velta. Identificēt slepkavu gan izmeklētājiem, gan sirmgalvei izdodas vienlaikus. Kāds skelets slēpjas nogalināto skapī? Vai notikušais ir atriebība? Kāds iemesls ir tam, lai nogalinātu jaunu meiteni, viņas vectēvu, mammu un tanti?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ziedīte Kalna

Nosaukums: Dina

 

Mākslas akadēmija pabeigta. Mīlestības saulainos toņos pielieta vasara. Te pēkšņi virs galvām lido padomju helikopteri. Tālākais jau notiek it kā visā Baltijā, cilvēki veido dzīvo ķēdi - Baltijas ceļu. Brīvība! To katrs tajā brīdī izjūt savādāk. Nekas nestāv uz vietas: ne laiks, ne cilvēks. Viss mainās dinamiskā gaisotnē. Paaudzes nomaina viena otru, dzīves bagāžu atdodot nākamajam. Mīlestība- tā ir mūžīga.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pauls Bankovskis

Nosaukums: Pasaules vēsture / romāns

 

Pauls Bankovskis savā romānā ir uzbūris nākotni, kura ir ļoti līdzīga pagātnei, teiksim 19. gadsimtam. Varoņi runā bērnišķīgā un naivā latviešu valodā, tādā, kā Vecajam Stenderam, un visas sev nepazīstamās parādības mēģina aprakstīt, tās detalizēti izskaidrojot. Nākotnes pasaule ar viensētām, dabai pietuvinātu dzīvi un tradicionālām vērtībām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Guntis Eņģelis

Nosaukums: Koncerts vectēva pagalmā

 

Romānā pasaulīgi vēsturiskie notikumi vai to atbalsis sasaucas ar šķietami neciliem atgadījumiem nomaļā Latvijas pirmsreformas pagastā. Vai gan ir iespējams, ka, piemēram, muzeja aplaupīšanas, kruīza kuģa bojāejas, pikanta skandāla un lauku atejas būdiņas sagāšanās dalībnieki, aculiecinieki un upuri jelkad dzīvē varētu satikties? Nu, dzīvē varbūt arī ne, bet šajā romānā tas ir bijis pilnīgi iespējams. Un tā kāda veca vīra Jāņa Pridāna pagalmā tiek sarīkots teju starptautiska mēroga troliņš. Tajā iesaistīti gan itāļu izcelsmes amerikāņu mafiozo un visai labdabīgi latviešu dienaszagļi, gan vietējās pašvaldības boss ar pastāvīgajiem pavadoņiem un bijušais krievu čekists. Un vēl ne viena vien kolorīta persona.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ilze Jansone

Nosaukums: Vīru lietas

 

“Ja man būtu jānosauc viena latviešu grāmata, kurā trāpīgi raksturoti modernās inteliģences pārdzīvojumi, es tūlīt pat iedomātos par “Vīru lietām”. Tas ir dziļi personisks, nesaudzīgs un nepiedienīgs grupas portrets, kura galvenie varoņi – izmisuši un apmaldījušies domātāji – tā vien izstaro mūsdienās labi pazīstamo lielpilsētas vientulību. Taču sadzīviskās ainas ir tikai neliela daļa no Ilzes Jansones radītās pasaules.” Svens Kuzmins.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Normunds Treimanis

Nosaukums : Aukstums, tumsa, bads

 

Atmiņas par lēģeri jeb lāģeri, kā to dēvē pats autors, sarakstītas pēc atgriešanās no gūsta. Leģionārs uzturējies gūstā tikai nedaudz vairāk par gadu. Aukstums, tumsa un bads padomju gūstā nav metaforas, bet ikdiena, par spīti kurai autoram izdodas izkļūt dzīvam un atgriezties mājās ar šo apbrīnojami detalizēto, patieso atmiņu stāstu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lato Lapsa

Nosaukums: Viltvārdis

 

L. Lapsas un K. Bormanes grāmata „Viltvārdis”, kas veltīta pašreizējā valsts prezidenta Egila Levita biogrāfijai un sākas ar vārdiem: „Mums ir valsts vadītājs – viltvārdis. Cilvēks, kurš uzdodas par citu. Cilvēks, kurš sabiedrībai melo apzināti, ciniski un nekaunīgi.”

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Odrija Karlena

Nosaukums: Kalendāra meitene jūlijs – septembris

 

Mias Sondersas ceļojums turpinās jau trešajā grāmatā, un viņa dodas uz Maiami, Teksasu un Lasvegasu. Lai gan Miu joprojām vajā mokošas atmiņas par iepriekš piedzīvoto, jūlijā viņa piedalās slavenā hiphopa mākslinieka Antona Santjago mūzikas videoklipa uzņemšanā. Mia beidzot iemācās uzticēties citiem un iegūst kāroto un pat vēl vairāk... Augustā Mia dodas uz Teksasu, lai nospēlētu Maksvela Kaningema – bagāta naftas biznesmeņa – sen neredzēto māsu. Viņa ir pārliecināta, ka šis būs viegls darbiņš, tomēr negaidot atklājas rūpīgi glabāti ģimenes noslēpumi. Septembrī Mia steidz uz grēku pilsētu Lasvegasu. Visa pasaule ap viņu grasās sabrukt, un Miai ir jāatrod veids, kā pasargāt sevi un savus mīļos, pirms viss nav zaudēts.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Katrīna Junka

Nosaukums: Drosme mīlēt

 

Divdesmitgadīga jauniete, bez kaitīgiem ieradumiem un normālu veselību, pēkšņi piedzīvo drausmīgu diagnozi — leikēmija. Seko ķīmijterapija, matu zaudēšana, mainās viņas izskats. Slimība ir apārstēta, bet nav nekādas garantijas, ka tā nevarētu atkārtoties. Koledžā paņemts akadēmiskais atvaļinājums, bet māc šaubas, vai vispār ir vērts turpināt mācības, ja tik un tā drīz var nomirt.…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors:   Maikls Ondatje

Nosaukums: Ēnas pār Temzu

 

Ir 1945. gads, un Londona vēl dzīvo kara atbalsīs. Četrpadsmit gadus veco Natanielu un viņa vecāko māsu Reičelu tēva un mātes prombūtnes laikā apņēmies pieskatīt nepazīstams vīrietis, kuru viņi dēvē par Naktstauriņu. Abiem ir aizdomas, ka Naktstauriņš varbūt ir noziedznieks, un laika gaitā tās pārtop pārliecībā, taču vienlaikus kļūst nebūtiskas, kad brālis un māsa pamazām iepazīstas ar aizbildņa ekscentriskajiem draugiem, kuri itin kā dzīvo savu dzīvi, tomēr nemanāmi un pašaizliedzīgi sargā šos bērnus. Bet vai viņi tiešām ir tie, par ko uzdodas? Un kā Natanielam un Reičelai justies, kad, izglābti no nāves briesmām, abi pēkšņi sastop savu māti? Pēc daudziem gadiem Nataniels sāk apjaust to, ko tolaik nezināja vai nesaprata, un šis žilbinošais romāns ir stāsts par ceļojumu pagātnē, kurā Nataniels nokļūst pa realitātes, atmiņu un iztēles tiltu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors:  : Delfīne De Vigāna

Nosaukums: Lojalitātes

 

Trīspadsmitgadīgajam Teo un viņa draugam Matisam ir noslēpums. Abu skolotājai Elēnai ir aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, bet centieni par katru cenu atklāt patiesību atmodina pašas pagātnes rēgus. Matisa māte Sesila nejauši atklāj vīra datorā ko tādu, kas liek apšaubīt, vai viņa savu dzīvesbiedru jelkad ir līdz galam iepazinusi... Šis četrbalsīgais stāstījums par atkarību un pienākumu sarežģīto tīklu savijas ap lasītāju arvien ciešāk, vēstot par vientulības šaubām, noklusēto realitāti un to, cik bīstama mēdz būt lojalitāte.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Amanda Robsone

Nosaukums: Dvīņu dvēseļu dzelmē

 

Dvīņu māsas Zāra un Miranda vienmēr viena otru ir atbalstījušas. Kad Zāra satiek Sebastjanu, viss mainās. Tikšanās ar izskatīgo, harismātisko un bīstamo Sebastjanu draud izjaukt māsu attiecības. Bet vai viņš viens pats pie tā ir vainīgs? Vai arī zem tā visa slēpjas dziļāki aizvainojumi? Savstarpējās attiecības ir kļuvušas pārāk saspīlētas un ieilgušajam konfliktam ir neatgriezeniskas sekas. Tiek laupīta dzīvība. Paliek tikai neatrisināts jautājums — kurš?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kārena Vaita

Nosaukums: Savrupnams Tredstrītā

 

Nekustamā īpašuma māklere Melānija Midltone ir ārkārtīgi pārsteigta, kad uzzina, ka mantojusi savrupnamu no kāda veca kunga, ar kuru tikusies vienu vienīgu reizi.Testamentā norādīts, ka viņai šajā mājā jānodzīvo gads un tā jārestaurē. Bet Melānijai nepavisam nepatīk vecas mājas. Viņai jau no bērnības piemīt neparastas spējas – viņa redz spokus. Un Tredstrītas namā to ir papilnam. Melānijai vēlas palīdzēt valdzinošais rakstnieks Džeks Trenholms, kurš meklē sižetu savai nākamajai grāmatai. Abi kopā mēģina noskaidrot, kādēļ pirms daudziem gadiem mīklaini pazudusi nama saimniece. Izrādās, tas nebūt nav vienīgais noslēpums, kas jāatklāj.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Alesandro Bariko

Nosaukums: Spēle

 

Mēs šobrīd piedzīvojam nevis vienkāršu tehnoloģisko revolūciju, ko veido jauni priekšmeti, bet gan pieredzam garīgas sacelšanās rezultātus. Tiem, kuri šo sacelšanos aizsāka – no interneta pionieriem līdz iPhone izgudrotājam –, nebija skaidra un konkrēta plāna, toties bija aizraujoša un neprātīga iecere: panākt, lai vairs nekad neatkārtotos tādas traģēdijas kā 20. gadsimtā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Roberts Kreiss

Nosaukums: Bīstamais cilvēks

 

Kad Džo Paiks, izgājis no bankas, dodas atpakaļ uz savu auto, viņš nejauši kļūst par liecinieku tam, kā divi vīrieši mēģina nolaupīt bankas kasieri Izabelu Rolendu. Paiks izjauc abu ļaundaru plānus, bet ar to nekas nebeidzas – kāds joprojām ir apņēmies uzmeklēt Izabelu. Kļuvis par viņas uzticības personu, Paiks sāk šķetināt šo lietu kopā savu draugu privātdetektīvu Elvisu Kolu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Lorāns Gunels

Nosaukums: Diena, kurā es iemācījos dzīvot

 

Iedomājieties, ka jūs kādu svētdienu pastaigājaties pa Sanfrancisko krastmalu, un pēkšņi jūsu roku satver čigāniete, lai izzīlētu nākotni. Uzjautrināts jūs piekrītat, taču jau pēc mirkļa viņas skatiens sastingst un čigāniete nobāl. Un to, ko viņa jums beigās pavēsta... jūs labprātāk nemaz nebūtu dzirdējis. Kopš tā brīža nekas vairs nebūs kā agrāk – jūs vairs nespēsiet iet pa ierasto taciņu. Tieši tā notiek ar Džonatanu šajā romānā. Pēc satraucošās tikšanās Džonatans metīsies sevis meklējumos, gūstot pieredzi, kas pilnībā izmainīs viņa dzīves uztveri. Šis lieliskais romāns, kura sižets balstīts uz reāliem zinātniskiem pētījumiem, mūsu eksistenci un attiecības ar citiem cilvēkiem ļaus saskatīt gluži citā gaismā un ienesīs ikviena dzīvē svaigas vēsmas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: : Juris Emsiņš, Lāsma Āboliņa

Nosaukums: Latviešu koka krēsli

 

Grāmata ir aizraujošs ceļojums Latvijā radīto koka krēslu vēsturē. Vizuāls stāsts, kā tapis, attīstījies, pilnveidojies un mainījies krēslu dizains no senākajiem dobtajiem koka bluķu un sakņu, zaru veidojumu krēsliem līdz slavenajiem Vidzemes krēslinieku dzimtu un mākslinieku Anša Cīruļa un Jūlija Madernieka autordarbiem, pārskatot Vīnes krēslus ražojošu galdniecību, padomju laika mēbeļu kombinātu un fabriku krēslu paraugus un nonākot līdz pat šodienai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Hilarija Kērnija

Nosaukums: Bites: ceļvedis bišu neparastajā dzīvē

 

“Bites. Ceļvedis bišu neparastajā dzīvē” būs lieliska dāvana ikvienam, kurš interesējas par dzīvo dabu un “bišu lietām”. Bites uz Zemes parādījās ļoti sen – pirms 130 miljoniem gadu. Jau kopš dinozauru laikiem šīs mazās radības jo braši lidinās pa evolūcijas ceļu, un rezultātā pašlaik uz mūsu planētas ir 20 000 bišu sugu. Atklāj šo apbrīnojamo kukaiņu stāstu un kļūsti par bišu aktīvistu. Grāmatā viegli uztveramā veidā aplūkotas dažādas tēmas – no evolūcijas, anatomijas un komunikācijas līdz medum, bišu turēšanai un aizsardzībai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors:  Valks, Jānis

Nosaukums: "dāčinieki" 

 


Jauns literatūras skolotājs un topošais literāts, ierodas vasarnīcu pilsētiņā pavadīt vasaru, kuras laikā viņam ir jāparūpējas par krustmātes dārzu un vasarnīcu. Tāpat viņš plāno arī uzrakstīt pētījumu par Raini, lai mēģinātu iekarot savu vietu pētniecisko blogeru un literatūrzinātnieku iesācēju aprindās. Lai nopelnītu nedaudz līdzekļus iztikai, viņš piestrādā par socioloģiskās aptaujas veicēju, šis darbs sevī ietver vasarnīcu pilsētiņas apstaigāsanu un iedzīvotāju aptaujāšanu. Galvenais varonis iepazīstas ar kaimiņu - pensionētu fizikas profesoru, kurš labprāt dalās savā dzīves pieredzē un spriedumos ar jaunekli. Vēl viena iepazīšanās ir ar ekscentrisku rakstnieku, kurš ir gatavs palīdzēt topošajam literātam profesionālajā izaugsmē un iegulda savu artavu, lai sajauktu, dzīvē maz pieredzējušajam, jaunajam cilvēkam galvu. Galvu vēl vairāk sagroza negaidītas attiecības ar meiteni, kurai nekas nopietnāks, par pāris mēnešu īsām attiecībām neinteresē. Rezultātā, dodoties prom no vasarnīcu pilsētiņas, puisim ir salauzta sirds, uzrakstīts kaut kas līdzīgs pētījumam par Raini, kaudze ar aptaujas anketām, jauni draugi, jauna dzīves pieredze un tālu nav arī alkoholisms sākotnējā stadijā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Nuts, Zane

Nosaukums : Es izgludināju viņa kreklus 

 

Ieva ir vienkārša, jauna sieviete, kurai dzīve rit pēc viņas pašas noteikumiem. Gana agri viņa ir izvēlējusies tādas dzīves vērtības, kuras sniedz mieru, harmoniju un saticību. Ja neskaita neveiksmīgo romantisko dzīves pusi, visādi citādi Ieva ir laimīga. Tomēr viss mainīsies, kad viņa negaidīti sastaps vīrieti, kurš sagriezīs viņas dzīvi kājām gaisā. Vīrieti, kura vērtības un principi ir diametrāli pretēji. Viņas dzīvē ieplūdīs jaunas, intensīvas sajūtas, kurās būs jāmācās nepazaudēt sevi.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Judina, Dace

Nosaukums:  Viļņos

 

Dižjūras piekrastē, Vējpilī nejauši, bet varbūt likteņa lemti satiekas divi jaunieši – vientuļais vilks, ģitārists Ralfs Vanadziņš un televīzijas žurnāliste Rasa Sidraba. Ne vienu, ne otru dzīve nav lutinājusi, abi alkst dvēseles siltuma un mīlestības, taču baidās uzticēties otram, bet galvenais – paši sev. Rasa, par spīti it kā nodrošinātai dzīvei, kopš bērnības bijusi vienpate – saulīte, kas vēlas ne tikai spīdēt, bet arī sildīt. Viņa grib veidot filmas, raidījumus un rakstus par tiem, kuri allaž paliek ēnā, otrajā plānā, bet bez kuriem nekas nebūtu tā, kā ir. Galveno varoņu likteņi cieši savijas ar laiku, notikumiem un cilvēkiem. Septiņdesmito, astoņdesmito, deviņdesmito, divtūkstošo kultūras dzīve un sadzīve, mūziķi, aktieri, mediju vide un līdzcilvēki – skaudrs un smeldzīgs fons abu jaunāko varoņu izturības un jūtu dziļuma pārbaudei. Brunis Lēvalds, reiz slavenās rokgrupas Kūri dibinātājs un basģitārists, iet cauri smagam dzīves posmam – nelaimes gadījumā viņš zaudējis labāko draugu un… kāju. Fanātiskais mūziķis Ralfs un tikšanās ar urķīgo žurnālisti Rasu viņu atgriež dzīvei un rosina palīdzēt citiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dreika, Dagnija

Nosaukums: Taureņu lietus

 

Cilvēka Dvēselei piemīt dabīga spēja sazināties pašai ar sevi caur citu dzīvo - caur kalnu, upju, mežu, ūdeņu un Augu Dvēselēm. Šī saziņa lielākoties nenotiek ar vārdiem; tajā nav iesaistīts virsprāts, bet gan sirdsprāts. Tā ir cita veida saziņa - dziļa un intuitīva. Mūsu senčiem vienotība ar Visu, saruna ar Dabu un Augu Dvēselēm bija neapšaubāma patiesība. Tā ļāva Zemes dzīvi uztvert kā Dievišķu mistisko pieredzi un katru elpas vilcienu izjust kā brīnumu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pērse , Laine

Nosaukums: Iegriez pasauli! : Uz zemi kājām gaisā"

 

Divu latviešu solis pasaulē – pāri septiņām maģiskām Āzijas valstīm uz pašu zemi kājām gaisā - Austrāliju. Pēc divu gadu ilgas pasaules tūres un četrām publicētām ceļojumu stāstu grāmatām no grāmatu sērijas " Ar stopiem apkārt pasaulei", Laine un Arturs turpina izaicināt un pārspēt savas robežas, lai svinētu dzīvi par tās skaistumu un pārbagātību!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ūdris, Jānis

Nosaukums: Ivande Kaija. Sievietes dzelme

 

Šis ir pirmais Jāņa Ūdra romāns par sievieti, par viņas centieniem ieņemt vīrietim līdzvērtīgu vietu ne vien ekonomiskajā un sabiedriskajā dzīvē, bet arī attiecībās. Mūsdienu lasītājus var pārsteigt fakts, ka Ivandes Kaijas literārie darbi, piemēram, tolaik skandalozais romāns "Iedzimtais grēks", pirms simt gadiem tika dēvēti par pornogrāfijas propagandu. Romāns vēsta arī par divu spilgtu personību - Ivandes Kaijas un viņas vīra, izcilā ārsta Fēliksa Lūkina, psiholoģisko konfrontāciju, cīnoties par dominējošo lomu ģimenē. Autors iedziļinājies arī rakstnieces draudzībā ar Raini un Aspaziju, un spēcīgs romāna vektors ir Ivandes Kaijas un Kārļa Ulmaņa platoniskās mīlas stāsts. Jāņa Ūdra romāns apliecina pielūgsmi sievietes neizsmeļamajai pievilcībai, dvēseles dziļumam un gara spēkam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Zeibots, Andris

Nosaukums: Krauklis

 


Pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” — par vienu no populārākajiem latviešu dzejniekiem 20. gs. 20.—30. gados, “konsekventāko romantiķi” Jāni Ziemeļnieku — nāk klajā 2020. gada 25. maijā.

Romānam “Krauklis” autora dotais žanra precizējums “Fantāzija vēsturiskā iesaistē” ievirza lasītāju tajā gaisotnē, kas valda ļoti būtiskā Jāņa Ziemeļnieka mūža nogrieznī. Pēc ārstēšanās Šēnfelda nervu klīnikā dzejnieks cenšas apjēgt, kā dzīvot tālāk. Ziemeļnieks ļoti gribētu turēt solījumu nekad vairs nepieskarties opija pudelītei, tomēr skaudrais vīziju un īstenības savijums liek meklēt dēmoniskās Haijalijas apskāvienus.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Cukurs, Herberts

Nosaukums: Mans Lidojums uz Japānu

 

Lidotāja, ceļotāja un drosmīga cilvēka grāmata, kurā virmo pagājušā gadsimta sākuma aviācijas uzplaukuma un citādās pasaules neviltotā elpa.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pļavnieks, Ričards

Nosaukums: Apsūdzības pret Viktoru Arāju un Latviešu drošības palīgpoliciju : Nacistu kolaboracionistu tiesas prāvas aukstā kara laikā 

 

Tas ir detektīvam līdzīgs stāsts par slepkavām un taisnīgumu. Latviešu izcelsmes ASV vēsturnieks Ričards Pļavnieks sniedz ieskatu latviešu kolaboracionistu darbībā nacistu okupācijas gados – autors analizē viņu sadarbību ar nacistiem un piedalīšanos holokaustā. Arī to, kā dažādu valstu un politisko iekārtu tiesu sistēma centās vērsties pret latviešu izcelsmes kara noziedzniekiem – piemēram, Viktoru Arāju un mazāk zināmo Staņislavu Šteinu. Kāds ir Viktora Arāja un citu latviešu kolaboracionistu biogrāfiskais un psiholoģiskais tipāžs? Vai viņa vietā varēja būt kāds cits latvietis? Kas mudināja iestāties Arāja komandā? Kādas bija kara noziedznieku apsūdzības un aizstāvības stratēģija pēckara gados? Meklējot atbildes, autors izmanto gan Rietumu, gan padomju kriminālizmeklēšanas materiālus no Dzelzs priekškara abām pusēm. Latvijas akadēmiskā telpa dažkārt ir piesardzīga, tā izvai¬rās no asām, publiskām un bezkompromisa viedokļu sadursmēm, itin bieži kritisko viedokļu apspriešanu atstājot aizkulišu sarunām. Ja kāds cits vēsturnieks pārsvarā tiecas ļaut runāt dokumentiem, tad Ričards Pļavnieks izsaka savas versijas, nevairās paust pozīciju un meklēt skaidrojumus, tostarp psiholoģiskus. Dr. sc. comm. Didzis Bērziņš Pētnieciski novatorisks un analītiski skaidrojošs darbs, kas būtiski papildina līdzšinējās zināšanas par Arāja komandas dalībnieku pēckara tiesu prāvām Rietumos un rosina meklēt atbildes uz virkni diskutablu jautājumu Latvijas Otrā pasaules kara vēstures izpratnē. U.Neiburgs.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Dolana, Eva

Nosaukums: DNS : Ārstu lieta

Nelielu Anglijas ciematu pāršalc šaušalīga vēsts – brutāli noslepkavots cienījams un ieredzēts ārsts Džošua Einsvērts. Kad detektīvi rekonstruē Einsvērta pēdējās dienas, viņi atklāj arvien jaunus noslēpumus un aizdomās turamos. Turklāt šī nav vienīgā lieta, kas jāizmeklē: no cietuma ir atbrīvots nežēlīgs slepkava, un detektīvi zina – viņš alkst atriebties likumsargiem. Atliek tikai minēt, kurš kļūs par pirmo upuri...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Linka, Šarlote

Nosaukums. Cietsirdīgās spēles

 

Ziemeļanglijas tīrelī tiek atrasts pirms gada pazudušās Saskijas Morisas līķis. Neilgi pēc tam bez vēsts pazūd vēl viena meitene, arī četrpadsmit gadus veca. Skārboro policija ir sacelta kājās. Vai ir uzdarbojies tas pats noziedznieks? Medijos ātri izplatījušies minējumi par Tīreļu Killeru palielina spiedienu uz Kriminālizmeklēšanas nodaļas galveno inspektoru Kalebu Heilu. Kriminālpolicijas seržante Keita Linvila no Skotlendjarda uzturas tajā apkārtnē, lai pārdotu savu vecāku māju. Viņa nejauši iepazīstas ar pazudušās Amēlijas izmisušo ģimeni un ne gluži labprātīgi kļūst par izmeklētāju drāmā, kurai nav ne sākuma, ne beigu.
Un tad piepeši atkal pazūd viena meitene…

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Railija, Lūsinda

Nosaukums: Taureņu istaba

 

Pozijai Montegjū tuvojas septiņdesmitā dzimšanas diena. Viņa vēl aizvien dzīvo Admirāļnamā - skaistā ģimenes mājā gleznainā Safolkas apvidū. Te viņa ir aizvadījusi pasakai līdzīgu bērnību, kopā ar mīļoto tēvu ķerot taureņus, un te uzauguši arī viņas bērni. Lai arī apkārtne saistās ar daudzām atmiņām un mājai līdzās ir burvīgs dārzs, Pozija saprot, ka ir pienācis laiks Admirāļnamu pārdot, jo ēka pamazām brūk. Pozijai jāpieņem smags lēmums.

Tad viņas dzīvē negaidot uzrodas cilvēks no pagātnes – Fredijs, viņas pirmā mīlestība, kurš pirms piecdesmit gadiem viņu pameta, atstājot ar salauztu sirdi. Pozijai šobrīd nav viegli – māc raizes par namu un dēliem –, tāpēc pirmajā brīdī viņa ir visai atturīga pret Fredija centieniem atjaunot attiecības. Viņa nenojauš, ka Fredijs un arī Admirāļnams glabā kādu briesmīgu noslēpumu...

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors:  Hetere Morisa

Nosaukums: Cilkas ceļojums

 

Skaistums izglāba viņai dzīvību un vienlaikus kļuva par viņas sodu.

Cilka Kleina ir tikai sešpadsmit gadus veca, kad 1942. gadā nonāk Aušvicas–Birkenavas koncentrācijas nometnē. Nometnes komandantam Švarchuberam iepatīkas Cilkas skaistie, garie mati, un viņš meiteni nošķir no pārējām ieslodzītajām. Cilka ātri saprot, ka viņai netīši piešķirtās privilēģijas nozīmē iespēju izdzīvot.

Pēc atbrīvošanas no nometnes krievi apsūdz Cilku par sadarbošanos ar ienaidnieku un nosūta uz Vorkutas gulaga nometni Sibīrijā. Būdama bez vainas un jau atkal ieslodzījumā, Cilka saskaras gan ar jauniem, gan jau pieredzētiem pārdzīvojumiem, kur katra diena ir cīņa par izdzīvošanu. Viņa sadraudzējas ar kādu ārsti un iemācās aprūpēt slimniekus, un šajos neiedomājamos apstākļos cenšas palīdzēt visiem spēkiem. Tad Cilka iepazīstas ar Aleksandru, un... izrādās, ka, par spīti visam, viņas sirdī vēl ir vieta arī patiesai mīlestībai.

Romāns “Cilkas ceļojums” ir kā pārliecinoša liecība cilvēka gribasspēkam. Tas aizkustinās jūs līdz asarām, tomēr vienlaikus arī pārsteigs un iedvesmos ar stāstu par kādas sievietes neapslāpējamo apņēmību izdzīvot.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Šepa, Emēlija

Nosaukums: Iezīmēti uz mūžu

 

Deviņu gadu vecumā Jāna pamodās slimnīcā, neatminoties itin neko no tā, kas viņas dzīvē noticis iepriekš - nedz savus vecākus, nedz vārdu. Laimīgā kārtā meiteni savā ģimenē pieņem ietekmīgs prokurors. Pēc divdesmit gadiem nu jau talantīgās prokurores Jānas Berzeliusas pārziņā nonāk imigrācijas departamenta ierēdņa slepkavība - šķietami ātri tiek atrasts arī aizdomās turētais. Taču apstāklis, ka tas ir apmēram desmit gadus vecs bērns, aizved izmeklētāju grupu pie daudz vērienīgāka un tumšāka nozieguma tīkla, kā viņi sākotnēji domājuši. Tomēr Jānas dzīvē šai izmeklēšanai ir daudz lielāka nozīme. Soli pa solim Jāna sāk atcerēties savu dzīvi pirms nokļūšanas Berzeliusu ģimenē..

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Čemberlena, Diāna

Nosaukums: Īrisa zieds margrietiņu pļavā

 

Traģisks satiksmes negadījums Morganas Kristoferas dzīvi maina uz visiem laikiem. Viņai jāizcieš cietumsods par noziegumu, kuru izdarījis kāds cits. Morgana ir zaudējusi mīļoto, un viņai nākas atvadīties no sapņa par gleznotājas karjeru... līdz brīdim, kad viņa saņem unikālu darba piedāvājumu, kas ļautu ātrāk izkļūt brīvībā.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lekija, Mariana

Nosaukums: Ko var redzēt no šejienes

 

Ikreiz, kad Zelmai sapnī parādās okapi, šis aplam skaistais, dīvainais dzīvnieks, nākamo divdesmit četru stundu laikā kāds no ciema iedzīvotājiem nomirst. Šādās reizēs ļaudis kļūst tramīgi, sāk baiļoties par sevi un saviem tuvajiem, un varbūtējā pēdējā stundiņā izmisīgi laužas uz āru gadiem ilgi noklusētas patiesības, ko, iespējams, tomēr labāk paturēt pie sevis. Šis ir stāsts par dzīvi, nāvi un mīlestību kādā mazā Vestervaldes ciemā, par Zelmu un viņas kluso pielūdzēju Optiķi, par Zelmas mazmeitu Luīzi un viņas draugu Mārtiņu, par Luīzes tēvu Pēteri, kurš ceļo pa pasauli, par budistu Frederiku, par Elzbetu, Palmu un skumjo Marlīzi, un visiem, visiem mums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Vuds, Toms

Nosaukums: Miesassargs. Nāves spēle

 

Algotu slepkavu Viktoru uzmeklē krievu mafijas boss – viņa sens draugs, lai lūgtu palīdzēt atrast pazudušo pameitu. Viktors piekrīt. Viņš iesaistās bīstamā izaicinājumā, kas nes līdzi gan elpu aizraujošu pakaļdzīšanos, gan neskaitāmus upurus. Drīz vien atklājas, ka tā ir šausminoša kaķa un peles spēle, kurā uzvarētājs var būt tikai viens...

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Rūnija, Sallija

Nosaukums: Normāli cilvēki

 

Konels un Meriana ir uzauguši mazā pilsētiņā Īrijas rietumos, taču tā arī ir viņu vienīgā līdzība. Konels skolā ir populārs puisis, bet Meriana ir savrupniece. Taču, kad abi uzsāk sarunu – neveiklu, bet aizraujošu, aizsāksies kaut kas tāds, kas mainīs viņu dzīvi, – stāsts par abpusēju valdzinājumu, draudzību un mīlestību.
Kopš Konela un Merianas pirmās sarunas ir pagājuši vairāki gadi, un lasītājs vēl aizvien ir kopā ar abiem romāna varoņiem, kuri, mēģinot palikt šķirti, saprot, ka nespēj dzīvot viens bez otra...
Sallija Rūnija (Sally Rooney), īru rakstniece, ir autore diviem romāniem un vairākiem stāstiem, kas publicēti preses izdevumos. 2018. gadā viņa saņēmusi Sunday Times/PFD Gada jaunā autora balvu. Romāns “Normāli cilvēki” ieguvis daudzas nozīmīgas literārās godalgas, tostarp Costa Gada romāna balvu.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Konelijs, Maikls

Nosaukums: Noziegumu hronists 

 

Kad pie žurnālista Džeka Makīvoja ierodas policisti un paziņo, ka savā dzīvoklī brutāli nogalināta kāda sieviete, viņš saprot divas lietas. Pirmkārt, viņš ir aizdomās turamais. Otrkārt, viņam jāuzraksta par šo noziegumu.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Mariņina, Aleksandra

Nosaukums: Rūgtais kvests  2. sējums

 

Šis ir viens no visneparastākajiem A. Mariņinas romāniem. Iztēlojieties, ka esat nonācis Padomju Savienībā: miers un stabilitāte, bezmaksas izglītība, ēdnīcā pusdienas par vienu rubli, saldējums par deviņpadsmit kapeikām. Sapnis!? Nekas, kvests parādīs... Organizētāji izvēlējušies dažus jauniešus, lai tie piedalītos visai neparastā eksperimentā – ceļojumā uz septiņdesmitajiem gadiem. Namā, kur dzīvos brīvprātīgie, pilnībā atjaunota "attīstītā sociālisma" laika sadzīve. Jaunieši lasa M. Gorkija lugas, ēd padomju laika produktus, valkā padomju apģērbu un "komjauniešu sapulcēs" mokās aiz garlaicības bez saviem gadžetiem. Aizraujošs piedzīvojums. Tikai - kādā nolūkā tas viss izdomāts un ar ko tas katram no viņiem beigsies?

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Mariņina, Aleksandra

Nosaukums: Rūgtais kvests  3. sējums

 

Šis ir viens no visneparastākajiem A. Mariņinas romāniem. Iztēlojieties, ka esat nonācis Padomju Savienībā: miers un stabilitāte, bezmaksas izglītība, ēdnīcā pusdienas par vienu rubli, saldējums par deviņpadsmit kapeikām. Sapnis!? Nekas, kvests parādīs... Organizētāji izvēlējušies dažus jauniešus, lai tie piedalītos visai neparastā eksperimentā – ceļojumā uz septiņdesmitajiem gadiem.

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Hietamies, Eve

Nosaukums: Tētis diviem

 

Brīdī, kad vientuļā tēva Anti dzīve beidzot sakārtojusies un Pāvo ir kļuvis ne vien par prātīgu bērnudārznieku, bet arī pokemonu un rotaļu vāģu ekspertu, Pasanenu ģimenei uz nenoteiktu laiku pievienojas piecgadniece Tertu, un abu ikdiena mainās līdz nepazīšanai. "Es mīlēju to resgali, kas miegā spārdījās, dubļu bikses uzvilcis, lielīgi bosikoja un gribēja ledus aukstu pienu. Un tad bija tas otrs. Visu zinošais Hello Kitty diegabiksis ar matu sprādzēm un kuplajām piedurknēm. Meitene, kuras dēļ mēs gulējām mīlošo muminu palagos un tagad pie zivju pirkstiņiem ēdām arī dārzeņus. Kura mums ar Pāvo bija iemācījusi, ka visam obligāti nav jābūt no dzelzsbetona."

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Bītija, Melodija

Nosaukums: Pārtraukt līdzatkarību

 


Šī grāmata nav par to, kā jūs varat palīdzēt savam alkoholiķim (atkarīgajam no azartspēlēm, atkarīgajam no pārtikas, darbaholiķim, atkarīgajam no seksuālām attiecībām, krimināli sodītam cilvēkam, dumpinieciskam pusaudzim, neirotiskam pacientam, cita veida līdzatkarīgajam vai kādam ar jebkuru iepriekš uzskaitīto lietu kombināciju). Šī grāmata ir par jūsu nozīmīgāko un, iespējams, visvairāk novārtā pamesto pienākumu: parūpēties pašam par sevi. Šī grāmata ir par to, ko jūs varat darīt, lai sāktu justies labāk.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Dzintra Žuravska

Nosaukums: Nepabeigtā portreta noslēpums

 

Aizraujošs romāns. Kādam jaunam dizaineram vecās muižas pažobelē atrastais portrets mudina atmiņas vai nojausmas par kaut ko līdzīgu no savas dzīves...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

Autors: Hermanis Paukšs

Nosaukums: Enģeļu medības

 

No ilgstošām mācībām ārzemēs atgriežas viesnīcu tīkla īpašnieka dēls un no pirmā acu uzmetiena iemīlas kādā no tēva darbiniecēm. Tā kā viņu te neviens nepazīst, tad viņš nolemj ar izdomātu vārdu pastrādāt viesnīcā par palīgstrādnieku, lai šādā statusā iekarotu meitenes sirdi. Taču meitene uz viņa jūtām neatbild, toties viltvārdī iemīlas tās istabas biedrene. Galu galā arī viņš atsalst pret sākotnējo iecerēto un iemīlas viņas istabas biedrenē, kas, protams, ir šokā, ka vienkāršais puisis patiesībā ir miljonārs. Beigās atklājas vēl viens noslēpums - izrādās, ka pirmā iemīļotā ir tēva līgava, kas spēlējusi viņam pretī tādu pat slēpšanās spēli. Nu visi pareizi apprecas un dzīvo bagāti un laimīgi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Ēriks Kūlis

Nosaukums:  Zemes telpa, jūras elpa

 

Rakstnieks ikviena cilvēka visparastākajās gaitās arvien saskata kaut ko ievērības cienīgu. Stāsta vērts ir gan kāda veca liepājnieka pirmais un pēdējais brauciens ar tramvaju pa pagarināto maršrutu, gan kāda naudaskāres apreibināta puiša brauciens taksometrā divu aušīgu daiļavu kompānijā. Stāsta vērta ir tiklab cena, par kādu pusaudze Vintija negaidīti pārdod savu suni, kuru tik ļoti bija kārojusi, kā arī cena, par kādu neveiksminieks Olmārs šķiras no sava motocikla. kāda dīka vīrišķa pludmalē nejauši atrastā jauna matroža dienasgrāmata un arī kāda jūrnieka negaidītā atrašanās zem zvaigžņotajām debesīm. Uz zemes un jūrā notiek tik daudz kas, un rakstnieks Ēriks Kūlis par to prot ar dziļu iejūtu pastāstīt citiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ulberga-Rubīne, Kristīne

Nosaukums: Kariete uz Santjago

 

2015. gada vasarā Kristīne Ulberga nostaigāja Santjago svētceļojuma 900 kilometrus. Bez jebkādas kristīgās eksaltācijas un neklanoties pie katra ceļmalas akmens ar iekaltu krustu. Šis svētceļojuma romāns gluži kā sīpolu izloba tā galveno varoni no visām, pat nenojaustām, jebkura jaukā labā cilvēka neredzamajām patībām - augstprātības, paštaisnuma, neiecietības un citām mizām. Skaudri atklāts un savā tiešumā suģestējošs darbs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Inga Žolude

Nosaukums: Livonijas debesis

 

“Livonijas debesis” ir savā ziņā unikāls divu rakstnieku - latvietes Ingas Žoludes un igauņa Tīta Aleksejeva - kopdarbs. Būdami saistīti tēmā un vienā vēstures posmā, abi stāsti prasmīgi papildina un izceļ viens otru, kopīgi pār laika varu ļaujot izplaukt neparastam mīlas stāstam - latviešu Bībeles pirmā tulkotāja mācītāja Ernsta Glika audžumeitas Martas Skavronskas un igauņu Bībeles tulkotāja un Ziemeļu kara upura Adriana Virgīnija tikpat reālajam, cik izsapņotajam sakaram, viņu domām, ilgām un veiksmes cenu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Māra Ozola

Nosaukums: Es vairs nebēgu pa sapņiem

 

Visām tām, kuras cieš un velk dzīvi kā nastu. Visiem tiem, kuri ir tuvu un baidās vai neprot palīdzēt. Visiem, kuri dzīves duļķainākajos ūdeņos ir trāpījušies dziļumā un izmisīgi pūlas uzpeldēt. Visiem tiem, kuri ir paguruši un meklē, kā aizbēgt no dzīves un problēmām. Visiem tie, kuriem maz pieredzes un vajadzīgs padoms vai piemērs. Tas ir gabaliņš no manas dzīves. Es izturēju, un jūs arī izturēsiet. Izdomājiet, kādu gribat veidot savu likteni, cīnieties, dariet, un jūs to piepildīsiet. Ja es varēju, tad jūs arī varat. Tāpēc jau rakstīju - lai palīdzētu. Tas bija mans pienākums

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Džūda Devero

Nosaukums: Skūpstu ezers

 

Kad Terija Reibērna, atgriezusies no komandējuma, savā mājā ierauga puskailu svešinieku, viņa uzreiz saprot, ka te kaut kas nav tīrs, precīzāk sakot, kāds noorganizējis viņai aklo randiņu. Bet Terija negrasās uzķerties uz šī āķa... Pat ja tikko sastaptais vīrietis Neits ir patiešām absolūti brīnišķīgs. Arī viņš negrasās spēlēt spēlītes, jo pavisam noteikti ir saderinājies ar pilsētas mēra meitu un tikai vēlas īrēt istabu Terijas mājā, no kuras paveras neatkārtojams skats uz ezeru. Neitu arvien vairāk mulsina vietējo nepatika pret Teriju. Kādēļ gan šī gudrā, skaistā un stiprā sieviete būtu pelnījusi tādu naidu? Viņš apņemas noskaidrot patiesību. Neita atklātais noslēpums sacels pamatīgu vētru un noraus dažas gadiem ilgi valkātas maskas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Maikls Korīta

Nosaukums: Ja viņa modīsies

 

Helemas koledžas studentei Tārai Beklijai uz konferenci jāaizved kāds viesprofesors. Abi cieš šausminošā avārijā. Profesors iet bojā, bet Tāra nonāk komā. Vismaz tā domā ārsti. Patiesībā meitene visu apzinās, taču nespēj pakustēties. Tāra saprot, ka šis nebija parasts negadījums un kāds vēlas viņas nāvi. Kā lai viņa izglābjas, ja ir iesprostota savā ķermenī?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Daniels Kouls

Nosaukums: Bende

 

18 mēnešus pēc “Lupatu lelles” notikumiem Ņujorkā pie Bruklinas tilta tiek atrasts trosēs iekārts līķis, kuram uz krūtīm ir iegriezts vārds “Ēsma”. Savukārt Londonā kāds cits upuris ir ticis iezīmēts ar vārdu “Marionete”. Nav šaubu, ka šie noziegumi ir savstarpēji saistīti, un inspektore Bakstere kopā ar amerikāņu kolēģiem  tiek iesaistīta sarežģītā izmeklēšanā. Ikreiz, kad uzrodas kāds aizdomās turamais, slepkava ir ātrāks. Upuru skaits abās okeāna pusēs pieaug, un izmeklētājiem ir jāpārvar savstarpējā neuzticēšanās, pirms nav par vēlu, lai noskaidrotu, kurš rausta aukliņas...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Mārtins Volkers

Nosaukums: Tumšais vīnadārzs

 

Vairākiem vīndariem iesaistoties cīņā par zemi un pieaugot arī vietējo iedzīvotāju neapmierinātībai, dzīve idilliskajā Sendenī – mazā pilsētiņā, kurā ir tikai viens policists Bruno, pārvēršas spriedzes piesātinātā drāmā... Tostarp divi jauni vīrieši – Makss, kurš vēlas darināt organisko vīnu, un Fernando, liela amerikāņu uzņēmuma mantinieks, – kļūst sāncenši par jaunās Žaklīnas labvēlību. Spriedze pieaug, rezultējoties divos aizdomīgos nāves gadījumos, un Bruno saprot, ka atrisinājums šodienas notikumiem meklējams pagātnē un nāksies krietni vien pacīnīties, lai to noskaidrotu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Liza Lolere

Nosaukums: Nemosties

 

“Nemosties” ir Lizas Loreles debijas romāns, kas acumirklī iekarojis pasaules uzmanību. Šis ir spožs psiholoģiskais trilleris - tajā lasītājs gluži kā amerikāņu kalniņos traucas pa cilvēka prāta labirintu, kurā pašam ir jāiezīmē robeža starp labo un ļauno, starp iztēloto un īstenību. Šis romāns tā aizrauj, ka to nav iespējams beigt lasīt. Šis romāns ir tik asinis stindzinošs, ka par to nav iespējams nedomāt. Aleksa Teilore pamostas piesieta pie operāciju galda un ir sagatavota ķirurģiskai operācijai. Tikai cilvēks ar sejas masku, kas stāv blakus, nav ārsts. Viņš uzdod Aleksai jautājumu, uz kuru ir viena pareizā atbilde... Kad Aleksa vēlāk attopas uzņemšanas nodaļā, viņa saprot, ka nav fiziski ievainota. Sievietes stāstam neviens netic...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rafaella Džordano

Nosaukums: Tava otrā dzīve sākas tad, kad saproti, ka tev dota tikai viena

 

Kamilu, trīsdesmit astoņus gadus vecu parīzieti, nepamet sajūta, ka dzīve, kāda tā ir, slēpj lietu patieso būtību, un viņa pastāvīgi jūtas nomākta. Viss, ko viņa vēlas, ir atgūt dzīvei jēgu un atkal just prieku. Kad Kamila satiek rutinologu Klodu , viņš jauno sievieti pārliecina, ka dzīvesprieks ir atgūstams. Ja Kamila uzdrīkstēsies nospiest restarta taustiņu un uzsākt pārmaiņu ceļu, viņa var kļūt par dzīves jēgas melnās jostas ieguvēju! Jautāsiet, kas ir rutinologs? O, tas ir speciālists, kurš palīdzēs izkļūt no pelēkās ikdienas, saraut rutīnas važas un padarīt dzīvi interesantāku, piepildītāku un laimīgāku. Kā tas iespējams? Rutinoloģija ir pavisam jauna zinātne, taču tā ir ļoti iedarbīga – par to visa romāna garumā varēsiet pārliecināties kopā ar Kamilu. Soli pa solim jaunā sieviete maina savu ikdienu, mainās pati, un līdz ar viņu patīkamāki kļūst arī apkārtējie. Notikumi risinās gluži tā, kā Kamilai gribētos. Vai tiešām tas iespējams? Pamēģiniet, ļaujiet, lai arī jūsu dzīvē ienāk pozitīvas pārmaiņas!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Niklass Nats O Dāgs

Nosaukums: 1793

 

Stokholma, 1793. gads. Zviedrijas karalis Gustavs III ir miris, kara gadi ir iztukšojuši valsts kasi, un karalisti pārvalda savtīgu nolūku vadīta elite, kas iedzīvotājus ir pametusi likteņa varā. Ielās valda neapmierinātība, neuzticība un bailes. Kad kārtībnieks Mikels Kardells no ezera izvelk baismīgi sakropļotu līķi, noziegumu izmeklēt tiek lūgts Sesilam Vingem, kurš jau iepriekš ir izpalīdzējis Stokholmas policijas pārvaldei. Vinge aicina talkā Kardellu, un abi tiek ierauti brutālā pasaulē, kur valda zagļi un ielaspuikas, algotņi un madāmas. Vingem atvēlētais laiks ir īss, turklāt tuvojas ziema, kurai ir lemts kļūt par smagāko, kāda Stokholmā ir piedzīvota pēdējās desmitgades laikā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Irsa Sigurdardotira

Nosaukums: Parāds

 

Šis ir psiholoģiskās spriedzes piestrāvots kriminālromāns par sociālo tīklu ēnas pusi. Par notikušo noziegumu policija uzzina tāpat kā visi citi - Snapchat. Videoierakstā redzams, kā upuris lūdz piedošanu. Kad mirusī meitene tiek atrasta, viņai līdzās ir lapa ar skaitli 2. Izmeklēšanā iesaistās detektīvs Huldars, kurš pieaicina arī bērnu psiholoģi Freiju, lai viņa piedalītos nogalinātās pusaudzes draugu iztaujāšanā. Diezgan drīz atklājas, ka Stella nemaz nebija tāds eņģelis, kā viņu raksturo tuvākie. Pazūd vēl viens pusaudzis...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paolo Džordāno

Nosaukums: Sērgas laikā

 

Grāmata tieši un nesaudzīgi vērš uzmanību uz CoVid-19 pandēmijas nopietnību un katra indivīda personīgo atbildību tās novēršanā. Autors aicina apzināties, cik ļoti mēs visi esam saistīti, tādēļ solidaritāte ir fundamentāls izdzīvošanas priekšnosacījums. Šajā satraucošajā, haotiskajā un neprognozējamajā laikā viņš aicina nezaudēt veselīgu spriestspēju, spēju saskatīt kopainu un no visiem šībrīža izaicinājumiem gūt mācību, lai saprastu, “kā esam tiktāl nonākuši un kā vēlamies dzīvot turpmāk?”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Eimija Ņūmarka

Nosaukums: Cāļa zupa dvēselei. Iekšējā spēka meklējumos

 

Saņemieties, sapuriniet sevi un spēlējiet ar iedalītajām kārtīm. Izspēlējiet tās tik eleganti un tik drosmīgi, cik vien spējat! 101 iedvesmojošais stāsts par dzīvesprieku, pozitīvo domāšanu un grūtību pārvarēšanu palīdzēs jums atrast iekšējo spēku. Stāstu krājums iedvesmos un palīdzēs tikt galā ar dzīves grūtībām. Mēs esam stiprāki, nekā domājam... brīžos, kad tādiem jābūt. Šo drosmīgo, brašo cilvēku piemēri mums visiem parāda, kas ir iespējams.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Deivids Bahs

Nosaukums: Latte faktors : kāpēc nav jābūt bagātam, lai dzīvotu bagāti

 

Ja nu ir iespējams finansiālo brīvību un sapņu piepildījumu sasniegt bez liela riska un būtiskām pārmaiņām dzīvē? Trīs noslēpumi finansiālas brīvības iegūšanai. Tos autors lasītājiem atklāj aizraujošā stāstā par divdesmit sešus gadus veco Zoju no Ņujorkas. Lai gan absolvējusi augstskolu un strādā savu sapņu darbu, viņa tomēr nespēj savilkt galus kopā. Zoja neredz izeju no studiju kredītu un kredītkaršu parādu gūsta, līdz kafejnīcā, pērkot ikrīta kafiju, uzsāk sarunu ar baristu Henriju. No viņa Zoja uzzina, ka patiesībā spētu nodrošināt sev gana turīgu dzīvi, ja vien nedaudz mainītu ikdienas paradumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mali Epla

Nosaukums: Kā atrast dvēseles radinieku : harmonisku attiecību veidošanas ceļš

 

Laikā, kad piespiedu distancēšanās vēl skaidrāk nekā jebkad atsegusi cilvēka dabisko nepieciešamību pēc tuvības, apgāds “Lietusdārzs” sagatavojis grāmatu “Kā atrast dvēseles radinieku”. Grāmatas autori dvēseles radinieka atrašanu skata daudz plašāk un dziļāk. Viņi to saista ar nebeidzamu radošu procesu, kas ik dienu liek ielūkoties sevī. Tam, kurš meklē sev tuvu cilvēku, pašam ir jābūt gatavam par tādu kļūt. Grāmata sniedz konkrētus padomus, kā ikviens var izmantot visu savu mīlestības potenciālu un panākt harmonisku garīgu un fizisku savienošanos ar partneri.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bils Plotkins

Nosaukums: Mežonīgais prāts : nepieradinātās cilvēka psihes rokasgrāmata

 

Plotkins ir pārliecināts: lai atgūtu cilvēcisko veselumu, nepietiek ar psiholoģisko simptomu apspiešanu, atgūšanos no traumām un atkarībām vai ar stresa mazināšanu. Ir pilnībā jāizdzīvo visas sava mežonīgā prāta šķautnes. Tikai tad mūsu dzīve kļūs par lielāko stāstu, uz kuru esam spējīgi – ne vien savā, bet visas plašās Zemes kopienas labā. Integrālās izglītības institūta programmas direktors Juris Rubenis, iesakot izlasīt šo darbu, norāda: “Esmu pārliecinājies par to, cik patiesi iedarbīgas ir Plotkina radītās metodes. Dvēsele vienmēr atpazīst sevi dabā.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Rorijs Veidens

Nosaukums: Izvēlies kāpnes! : 7 soļi patiesu panākumu gūšanai

 

Grāmatā autors, balstoties uz savu pieredzi, uzskatāmi parāda, ka izvēloties vieglāko ceļu, nav iespējams mainīt savu finansiālo stāvokli, attiecības, gūt izcilus panākumus biznesā, veidot dzīvi tādu, kādu esi izsapņojis. Šis ir iedvesmojošs stāsts, kas ļaus gūt panākumus ikvienam, kas ir gatavs ērto “eskalatoru” mainīt pret kāpnēm, kas ved augšup.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Andris Caune, Inga Boškina

Nosaukums: Ģenerālis Jānis Balodis un viņa dzimtais novads Trikāta

 

Ģenerālis Jānis Balodis, dzimis Trikātas pusē un tur pavadījis pirmos 17 mūža gadus. Vēlāk dzīves ceļš aizvijās prom no Trikātas. Līdz šim viņa biogrāfijas apcerēs nav minēts, ka bez šiem gadiem viņam būtu bijušas vēl kādas saites ar dzimto novadu, lai gan ģenerālis savās “Atmiņu burtnīcās” cita starpā piemin: “Baznīcas, kapsētas, pamatskolas, tēvutēvu kapi, kas vecākai latviešu lauku paaudzei mīļā, svētā atmiņā līdz mūža vakaram kā saistošs elements, paliek arī tas garīgais, kas vienoja lauku iedzīvotājus starp pilsētniekiem vienā latviskā saimē”. Grāmatā izsekots, ka šie ģenerāļa vārdi nav tukši saukļi. Viņš pats, kas cēlies no senas latviešu zemkopju cilts, nekad nav aizmirsis dzimto novadu un ciešas saites ar to saglabājis visu mūžu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Linda Šmite

Nosaukums: Valentīns Skulme

 

Valentīna Skulmes lielums tverams laikmeta ainās, ko uzbūris ikviens viņa radītais un ne ar vienu nesajaucamais mākslas tēls. Pilnībā un perfekcionismā — tur atrodams mākslinieks, kurš mākslu radījis bez krāsām, bez koka, metāla vai akmens, arī bez kostīma (!) palīdzības. Nesamākslotu, neatdarināmu mākslu. Mākslu, kas nemelo.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sauļus Grībkausks

Nosaukums: Padomju “ģenerālgubernatori”

 

Maskavas “vagari”? Padomju okupācijas īstenotāji? Kas īsti bija nacionālo republiku kompartijas otrie sekretāri un kāda bija to loma Baltijas republikās? Vai viņi izrīkoja republikas varasvīrus, arī kompartijas pirmo sekretāru? Lietuviešu vēsturnieks Sauļus Grībkausks (1974) meklējis atbildes uz šiem jautājumiem Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstānas un Gruzijas arhīvos, kā arī intervijās ar bijušajiem otrajiem sekretāriem, PSKP CK augsta ranga darbiniekiem, nacionālo republiku nomenklatūras pārstāvjiem. Grāmata ir pirmais plašais pētījums par otro sekretāru institūta tapšanu un tā lomu Padomju Savienības impēriskās varas sistēmā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gatis Krūmiņš, Jānis Šiliņš

Nosaukums: Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji : personas un laikmets

 

Šī grāmata stāsta par cilvēkiem, kas konstitucionāli īstenoja latviešu tautas valstsgribu Latvijas valstiskumam izšķirīgos brīžos. Vēsture nenotiek pati no sevis, vēsturi darina un darbina konkrēti cilvēki, viņu apņēmīgā rīcība un pārliecība par savu taisnību. Trīsdesmit astoņi Latvijas Tautas padomes locekļi 1918. gada 18. novembrī karu izpostītajā Latvijā balsoja par Latvijas valsts dibināšanu. Simt trīsdesmit astoņi Augstākās padomes deputāti 1990. gada 4. maijā okupācijas desmitgadēs gandētajā Latvijā balsoja par neatkarības atjaunošanu. Šos simt septiņdesmit sešus tautas gribas pārstāvjus cauri laikiem vieno brīvā, neatkarīgā un demokrātiskā Latvija, kurā latviešu tauta var pastāvēt šodien un nākotnē. Novērtēsim mūsu valsts dibinātāju un neatkarības atjaunotāju paveikto un godināsim viņus, turpinot ik dienu veidot modernu un eiropeisku Latviju! (Egils Levits, Latvijas Valsts prezidents.)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Agris Purviņš

Nosaukums: Ģenerālis Pēteris Radziņš

 

Saturs: Pētera Radziņa jaunības gadi, ģimene, reliģija un dzimtā vieta; Cariskas Krievijas armijā; Pirmais pasaules karš; Ceļš uz Latvijas valsti; Cīņa par Ukrainu; Cīņa par Latvijas valsti; Bermonta armijas sakāve; latgales atbrīvošana; Pēckara laiks; Latvijas armijas komandieris (1924-1928); Dzīves pēdējie gadi; Ģenerāļa Radziņa mūža pēdējās dienas. Stratēģis, domātājs un karavīrs, patiess savas valsts patriots - tādu šajā grāmatā iepazīsit ģenerāli Radziņu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Genrijs Čepmens

Piecas mīlestības valodas

 

Eķrems Eilisli

Milzu sastrēgums
   

Džeimss Mīks

Sirds ielauzās

   

Imants Liepiņš

Nāvējošie gaisa dārzi

 

Džonatans Litels

Labvēlīgās

   

Hedi Kadūrs

Valtenberga

   

Luiss Martins-Santoss

Klusuma laiks

   

Marina Stepanova

Bezdievju iela

   

Umberto Eko

Pilotnumurs

   

Markuss Vīks

Filosofija īsumā

   

Bārbers Beringtons

Ikviens var gleznot

   

Jevgeņijs Vodolazkins

Laurus

   

Papvērta Sāra

Tas ir Monē

   

Rodems Džordžs

Tas ir van Gogs

   

Hanss Hennijs Jāns

Svina nakts

   

Pjotrs Kotovs

Bornholmas trīsstūris
   

Guna Zeltiņa

“Šekspīrs: ar Baltijas akcentu”

   

Silvija Geikina

Daugavpils teātris

   

Jaroslavs Seiferts

Mēra stabs

   

Jāns Kaplinskis

Balts papīrs un laiks

   

Jāns Undusks

Gaidot vārdus

   

Jānis Čākurs

Trešā grāmata

 

Mēliss Frīdentāls

Bites

 

Māris Brancis

Jānis Roberts Tillbergs

 

V.B. Jeitss

Baltie putni

 

Rūta Kaminska, Anita Bistere

Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums 

 

Božena Ņemcova

Vecmāmiņa

   

Janīna Kursīte

Latvieša māja

   

Civilizāciju karš? Pirmais pasaules karš ideoloģijās

   

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Andrejs Ēķis

Rīgas sargi: Laika stāsti

   

Andreass Krists

Krāsu mācība: krāsu maģija

   

Frederiks Beigbeders

Ūna un Selindžers

 

Nirs Eijals, Raiens Hūvers

Noķert uz āķa: kā radīt paradumus veidojošus produktus

 

Zigmunds Freids

Sapņa interpretācija

 

Gandijs: stāsts par maniem eksperimentiem ar patiesību

 

Kerolaina Meisa

Arhetipi

   

Biruta Eglīte

Zvēri un cilvēki

   

Līga Blaua

Zemgalietis: Uldis Dumpis

   

Eddas dziesmas

Atdz. Uldis Bērziņš

 

Kolinss Bens

Māksla braukt

 

Ojārs Spārītis

Esejas par Latvijas sakrālo kultūru

 

Andrejs Johansons

Latvijas kultūras vēsture

   

National Library of Latvia

Architect Gunnar Birkerts/Janis

 

Latvijas jaunā režija

Sast. Radzobe

 

Harijs Tumans

Varoņi un varonība Senajā Grieķijā

 

Simona Orinska

Butō

 

Margarita Zieda

Andris Freibergs

   

Jānis Krēsliņš

Latviešu tradicionālo vērtību izzinātājs

 

Džemma Skulme

Sast. Laima Slava

 

Anita Vanaga

Kirkes grāmata

   

Richarda Zariņa atmiņas

   

Pauls Dambis

Andrejs Jansons: ārkārtējais pilnvarotais

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas