Jaunākās grāmatas

 

Autors: Bauere Inguna

Nosaukums: Daiļā Marija


Romāns “Daiļā Marija” ir triju 18. gadsimta ,,kurzemnieku romānu” cikla noslēdzošais darbs. Pirmais, “Elīza fon der Reke. Soļi rītausmā” un otrais, “Doroteja. Izredzētā” stāstīja par vācbaltiešu aristokrātēm pusmāsām Mēdemām, no kurām vecākā kļuva par ievērojamu literāti un sava laikmeta apgaismības kustības simbolu, bet jaunākā – par pēdējo Kurzemes un Zemgales hercogistes valdnieci fon Bīronu. Jaunajā romānā ienākuši vairāki varoņi no abiem iepriekšējiem “kurzemnieku cikla” darbiem. Protams, abas jau pieminētās pusmāsas, hercogs Pēteris Bīrons un Bruknas muižkundze Ursula Konstance fon Korfa, kā arī Marija fon Haudinga – hercogienes Dorotejas galma dāma, ap kuru savijusies galvenā sižeta intriga. Atšķirībā no pārējiem, Marija ir izdomāts tēls, tāpat kā viņas mātes dzimta Haudingi. Divās pirmajās cikla grāmatās rakstniece apzināti centusies saglabāt pēc iespējas vairāk faktu un iespējamās patiesības, taču “Daiļajā Marijā” rakstnieces fantāzijas kumeļš ir palaists pilnos auļos, jo visi galvenie tēli ir pilnībā izdomāti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bērziņa Ērika

Nosaukums: Ardievas bohēmai

 


"Ardievas bohēmai" ir Ērikas Bērziņas otrais dzejoļu krājums pieaugušajiem. Krājumā atklājas ikdienas dzīve ar tās mazajiem priekiem un bēdām, rūpes par tuvajiem cilvēkiem, vēlme pēc mīlestības, personiskās brīvības un pašizpausmes. Grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš par krājumu teic: "Autore rāda, kā dzīve piespiež jauneklīgos bohēmistus nomest spilgtās, svešās spalvas, lai pieņemtu dzīvi ar stoiciskumu un cerību. Krājums tapis ilgu gadu gaitā, kad jaunības sapņi un pozas nomainītas pret sievas un ģimenes mātes atbildības nastu, bet sintētiski mākslīgā urbāno jauniešu bohēma sen izgaisusi ikdienas sīkumu, darbu, prieku un bēdu straumē. Šīs dzejas balss uzdod jautājumus par pieaugšanas un ģimenes dzīves jēgu un sūtību, kā arī meklē kaut nelielu privātu telpu savas patības saglabāšanai situācijās, kad ģimenes mātes statuss uzliek par pienākumu uzupurēties citu labā. Autores asociatīvā pieeja dzejai pa šiem gadiem kļuvusi vienkāršāka un vaļsirdīgāka, tā provocē uz uzticēšanos un līdzpārdzīvojumu."

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gabarajeva Linda

Nosaukums: Apļi

 

 

"Lindas Gabarajevas dzeju raksturo precīzs vērojums - jūtas un domas ir iemiesotas konkrētā, taustāmā realitātē. Tādā ziņā Gabarajeva turpina modernisma tradīciju, kurā idejas un lietas tika pasludinātas par vienotām. Uzskatāms ir Gabarajevas dzejas laikmetīgums - piesaiste vietām un cilvēkiem, piemēram, Kandavai, mammai un dēlam. Piesaiste tam, kas liek meklēt tīru valodu, jo uzspēlēta izteiksme būtu nodevība. Gabarajeva šo valodu ir atradusi pārsteidzoši ātri, un tās iedarbība uz lasītāju ir tūlītēja." - Artis Ostups.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Judina Dace

Nosaukums: Es tev piedodu

 

Gada nogales klusajā laikā Mežājos, dzīvnieku patversmes "Nadziņš barības nojumē, lieljaudas gaļas mašīnā tiek atrasta sievietes kāja.. bez ķermeņa. Gandrīz tajā pašā laikā pagasta galvas Arvja Konrāda saderinātās Ingas Plūmītes skaistum salonā iebrūk specvienība un visu izārda, arestējot saimnieci par narkotiku glabāšanu. Luāras ielejā, Arno pilī, kurp Anna Elizabete un Ģirts Melderis devušies strādāt pie filmas "Gadsimta ķēriens", viena pēc otras notiek divas slepkavības: vīna degustācijas laikā noindē pilskungu, bet pēc dažām dienām vīna dārzos ar desmit šķēpa dūrieniem tiek nobeigts vīna darītavas pārzinis. Filmā atveidojamie pagātnes notikumi, skatoties šodienas acīm, rādās citā gaismā, turklāt dažas personas nav tās, par ko uzdodas... Uzzinājuši par notiekošo, Miks Kaķītis un Egons Dambergs dodas uz Franciju glābt draugus no nepatikšanām...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Stepēna Laima

Nosaukums: Gaidi mani

 

Gaidi mani — tie ir vārdi, ko saka šķiroties, un tie ir vārdi, kas slēpj gan skumjas par šķiršanos, gan cerību uz tikšnos, lūgumu neaizmirst un, protams, mīlestību. Šis stāsts ir par kaimiņos augušiem bērniem, kuri sasnieguši pusaudžu gadus, sāpīgi izjūt gaidāmo šķiršanos, kaut tikai uz neilgu laiku. Cilvēks domā, Dievs dara. Nedaudzu nedēļu vietā viņi šķīrās uz veselu pus-gadsimtu. Sākās karš, pēc tam dzelzs žogs starp divām naidīgām varām — tas un bezgalīgais ūdens klajs tapa nepārvarams. Kas notika vienā un kas notika otrā krastā dzīvojošam — cik liela un pastāvīga bija mīlestība — to jums pastāstīs šīs grāmatas lapaspuses.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šadre Daina

Nosaukums: Solis aiz mīlestības

 

 

Vai dzīves mērķis var būt atriebība? Ja esi kādu mīlējusi un viņam bezgalīgi ticējusi, bet tiec izmantota, nodota un pamesta, – vai var veltīt visu savu enerģiju tam, lai sagrautu pāridarītājam dzīvi? Un vai šāda mērķtiecība nesagrauj arī pašu atriebības īstenotāju – un visus, kas viņu mīl? Par to nāksies pārliecināties Ievai, kura bērnības drauga dēļ nonākusi cietumā...

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Upīte Ilze

Nosaukums: Trakās kāzas

 

 

Pēc traģiska negadījuma Annija apņēmusies nekad vairs nerīkot kāzas, lai arī tas bijis viņas sapņu darbs kopš agras jaunības. Tomēr, precoties mīļajai māsīcai Līnai, jaunā sieviete apsola viņai uzdāvināt visskaistākos mīlestības svētkus. Protams, bez sarežģījumiem neiztikt: līgava ar līgavaini dzīvo katrs savā pilsētā, turklāt atklājas, ka topošajai vīramātei ir reta un dīvaina fobija. Bet vistrakākais notikumu un jūtu mudžeklis sagriežas, kad Annijas draugs Valts apsūdz Līnas līgavaini noziegumā...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Bārnsa Dženifera

Nosaukums: Mantojuma ēnā

 

Mīkla aiz mīklas. Noslēpums aiz noslēpuma. Uzvarētājs iegūs visu.

Lai saņemtu miljardiem dolāru lielo mantojumu, Eiverijai Hotorna namā jāizdzīvo vēl tikai dažas nedēļas. Brīvība ir rokas stiepiena attālumā, bet katru soli izseko paparaci un ģimenes tumšo noslēpumu pavisam reālie augļi. Vienīgie, kam viņa vēl var uzticēties, ir šarmantie Hotornu brāļi.

Bīstamā spēle sasniedz kulmināciju, kad tajā beidzot iesaistās arī tie spēlētāji, kas līdz šim slēpās ēnās. Vai Eiverija riskēs ar visu, lai palīdzētu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams? Arī tad, ja tas nozīmēs iespēju pazaudēt naudu, mīlestību un pašai sevi...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Brauna Tīna

Nosaukums: Karaļnams

 

"Vairs nekad," noteica karaliene Elizabete II pēc princeses Diānas traģiskās nāves. Viņa bija pārliecināta, ka karaliskajā ģimenē vairs nekad nebūs "otras Diānas", kuras popularitāte un rīcība radītu draudus britu monarhijai. Tomēr nepagāja ilgs laiks, kad vēsture draudēja atkārtoties – princis Harijs satika Holivudas zvaigzni Meganu Mārklu, un karaļnamam atkal nācās tikt galā ar jauniem izaicinājumiem.

Papildus prinča Harija un Meganas skandālam autore atklāj arī to, kā pēc princeses Diānas nāves veidojās Čārlza un Kamillas attiecības, kā princis Viljams satika Keitu un viņu pasakai līdzīgais mīlasstāsts apbūra visu pasauli, un kā karaliene Elizabete II spēja saglabāt stāju un vienmēr palika uzticīga monarhijai.

"Šī biogrāfija mainīs to, ko lasītāji līdz šim ir domājuši par britu karalisko ģimeni" grāmatas autore, Tīna Brauna.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Ervasti Anti

Nosaukums: Kopā stundu pa stundai

 

Somu psihoterapeita Anti Ervasti un mākslinieka Mati Pikujemses zīmols CupOfTherapy aktualizē būtisku jautājumu – dzīves un darba līdzsvaru. “Kopā stundu pa stundai” ir kā sirsnīgs apskāviens, kas vēstī: ikviens no mums dzīvē saskaras ar grūtībām, taču ikviens arī ir svarīgs tieši tāds, kā ir. Uzmundrinoši domugraudi un apburošas ilustrācijas sniedz iedvesmu un iedrošinājumu ikdienas izaicinājumos.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Frēdriksone Anna

Nosaukums: Zudusī

 

 

Klāra pamostas slimnīcā un saprot, ka ir pavisam slikti. Galva ir kā spainis, un viss ķermenis sāp, taču pats galvenais – viņa neko neatceras. Kā viņu sauc? Kas ar viņu ir noticis? Kā viņa šeit ir nokļuvusi? Policija uzskata, ka Klārai kāds gribējis kaitēt – viņa tika atrasta bezsamaņā dziļi jūrā, gandrīz noslīkusi. Klāra ir apņēmības pilna noskaidrot, kas ar viņu ir noticis, un talkā nāk viņas bijušais psihoterapeits, kurš ir tik izpalīdzīgs, ka sāk kļūt aizdomīgi... Un, kad viņa atrod savu dienasgrāmatu, kurā tiek pieminēts kāds vārdā nenosaukts vīrietis, kurš pret viņu bijis vardarbīgs, Klāra saprot, ka ir briesmās un nevienam nevar uzticēties.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Harana Maeva

Nosaukums: Meitene vējā

 

 

Mīlestība var būt pārsteigumu pilna...

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Harana Maeva

Nosaukums: Grieķu brīvdienas

 

 

Četras senas draudzenes – Dora, Penija, Nella un Moira – atkal ir kopā un mēģina izdzīvot savu pirmo bezrūpīgo ceļojumu uz skaistu, neskartu, romantisku Grieķijas salu, meklējot sauli, smiltis un jūru. Tomēr šī ir ne vien jaunības atcerēšanās, bet arī senu sapņu piepildīšana. Visas meklē kaut ko tādu, kas palīdzētu izkļūt no dzīves problēmām. Kirijas salā viņas atrod iespēju iepazīt sevi, justies kā daļa no draudzīgas kopienas, atrast laimi un pat mīlestību. Bet svarīgākais atradums ir īsta sieviešu draudzība.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ko – una Juna

Nosaukums: Katastrofu tūriste

 

 

Kad notiek katastrofa, kurš gan spēj atturēties no tās aplūkošanas? Jona Ko, programmu koordinatore ceļojumu aģentūrā “Džungļi”, kas organizē braucienus uz dabas katastrofu skartajām vietām, jūtas galīgi izdegusi savā darbā, turklāt priekšnieks viņai nepiedienīgi uzmācas. Kad Jona nolemj iesniegt atlūgumu, uzņēmums, lai viņu atrunātu, piedāvā doties bezmaksas ceļojumā uz Mui – salu Vjetnamas piekrastē, kur aplūkojams gigantisks zemes iegruvums. Nejaušības dēļ Jona netiek prom no Mui kopā ar pārējiem ceļotājiem un kļūst par liecinieci kādam notikumam, kas apdraud viņas dzīvību...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Vecā tiesneša mantojums

 

 

Divdesmit gadu vecumā Kasija Medisone, atpakaļ neatskatīdamās, ir pametusi dzimto Voltonas mazpilsētu Amerikas dienvidos, bet nu, kad nākas tajā atgriezties ģimenes apstākļu dēļ, jaunā sieviete ir spiesta atvadīties no mierīgās dzīves Ņujorkā un atkal saskarties ar problēmām, no kurām viņa reiz jau aizbēgusi. Pēc ierašanās Ņujorkā Kasija ir darījusi visu iespējamo, lai kļūtu par citu cilvēku, sākot ar veiksmīgas karjeras veidošanu un beidzot ar atbrīvošanos no dienvidnieces akcenta. Taču naksnīgs telefona zvans uzjundī visu, ko viņa ir centusies aizmirst. Viņa nav runājusi ar māsu kopš brīža, kad Herieta ir slepus apprecējusies ar Kasijas līgavaini. Tagad māsa zvana, lai pavēstītu, ka viņu tēvs guļ uz nāves gultas. Kasija dodas atpakaļ uz dzimto pilsētu, un vienīgais, kas viņu biedē vairāk par tēva zaudēšanu, ir satikšanās ar māsu un viņas kuplo ģimeni, jo Herietas vietā vajadzēja atrasties Kasijai. Tomēr viņa nespēj neiemīlēt māsas bērnus, tāpat kā nespēj nejusties kā mājās vietā, kur cilvēki cits citam apjautājas, kā klājas, un par atbildi grib dzirdēt patiesību. Cenzdamās apvaldīt pārsteidzošas jūtas pret sen aizmirstu draugu un saskardamās ar negaidītu nelaimi, kas apdraud viņas jaunatrasto ģimeni, Kasija sāk saprast, ka mājas ir vieta, kas mīt katra cilvēka sirdī un to tik vien gaida, lai tiktu atklāta no jauna.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vērslija Lūsija

Nosaukums: Karaliene Viktorija : meita, sieva, māte, atraitne

 

 

Kas bija slavenā karaliene Viktorija, kuras vārdā nosaukts vesels laikmets? Veca, drūma sieviņa, kura vienmēr ģērbās melnā? Vai arī kaislīga jauna sieviete ar romantizētu pasaules uztveri, kurai tik ļoti patika dejot? Vai tomēr neapšaubāmi veiksmīga karaliene, kura radīja pilnīgi jaunu monarhijas veidolu? Viktorija bija ne tikai karaliene, bet arī meita, sieva, māte un atraitne, un katrā dzīves posmā viņai nācās pielāgoties tam, ko sabiedrība no viņas gaidīja. Karalienes Viktorijas sešdesmit četru valdīšanas gadu laikā Lielbritānija izvirzījās pasaules priekšplānā, paplašinot impēriju līdz nebijušiem apmēriem. Neviens cits monarhs nav tā izmainījis pasauli, kurā joprojām dzīvojam. Ielūkojoties karalienes Viktorijas dzīvē ar dienasgrāmatu, vēstuļu un laikabiedru komentāru palīdzību, mēs autores Lūsijas Vērslijas prasmīgajā vadībā Viktoriju varam iepazīt pavisam tuvu.

 

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Cimdiņa Agnese

Nosaukums: Ilgtspējas meklējumi Arābijas tuksnesī. Tirgus un naftas antropoloģija

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Mūrnieks Andrejs

Nosaukums: Izglītības mērķi kultūras paradigmu maiņās

 

 

Monogrāfijā apkopota autora 30 gadu pieredze un pētījumi par izglītības mērķiem un to veidošanu. Tās pamatā ir 2011. gadā aizstāvētais promocijas darbs, kas papildināts ar autora pētījumiem pēdējos 12 gados. Pirmajā daļā analizēta izglītības mērķu nozīme un funkcijas, izglītības sistēmas mijiedarbība ar sabiedrības kultūru un tās vērtībām. Autors piedāvā savu pieeju Eiropas vēsturei, analizējot kultūras paradigmu maiņas ietekmi uz izglītību un tās mērķiem. Otrajā daļā, balstoties uz mūsdienu sabiedrības problēmu analīzi, tiek piedāvāti izglītības mērķu veidošanas 5 principi un to pamatojums. Trešajā daļā salīdzināti rezultāti divām pedagogu aptaujām, kas tika veiktas 2009.–2010. un 2020.–2021. gadā par izglītības mērķiem un vērtībām, kā arī pētīta izglītības mērķu veidošanas pieredze ārzemēs un Latvijā. Autors ir vadībzinātņu doktors, pedagogs, mūziķis un kultūru pētnieks, aktīvi darbojas koru kustībā, ir bijis Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents. Lasītājiem pazīstams viņa daudzsējumu izdevums „Ieskats kultūras un reliģiju vēsturē” un raksti presē par izglītības aktualitātēm. Grāmata ir aktuāla visiem, kuri strādā izglītības vadībā vai studē to, apgūst pedagoģiju.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rendals Deivids

Nosaukums: Sapņuzeme : piedzīvojumi savādajā miega zinātnē

 

 


Līdzīgi kā daudzi no mums, arī Deivids Rendals nekad nebija veltījis sevišķi daudz laika pārdomām par miegu. Tas ir, līdz piepeši sāka miegā staigāt. Viena naksnīga sadursme ar gaiteņa sienu pamudināja viņu sākt pētīt neparasto miega zinātni.

Grāmata “Sapņuzeme” veltīta diennakts stundām, kas veido gandrīz trešdaļu mūsu dzīves. Rendals sniedz pārskatu, cik dažādos aspektos var pētīt miegu. Novērojumi kaujas laukā, darbavietās un bērnu guļamistabās apliecina – miegs nav tik vienkāršs, kā šķiet. Vai spēlētāju pārvietošanās uz citu laika joslu var ietekmēt sporta spēles iznākumu? Vai sievietes guļ citādāk nekā vīrieši? Vai mēnessērdzības lēkmē izdarīta slepkavība uzskatāma par noziegumu? Šādi aizraujoši, satraucoši un mulsinoši jautājumi rodas, ciešāk ielūkojoties miega pasaulē.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Sindi Inga

Nosaukums: Mamma saka ābols, papa saka Apfel

 

 

Grāmatā ir ļoti vajadzīga diasporas vecākiem un skolotājiem. Tajā tiek stāstīts par latviešu valodas apguvi ģimenē vienlaikus ar vienu vai vairākām citām valodām. Zinātniskās atziņas par agrīno bilingvismu un multilingvismu bagātīgi papildinātas ar piemēriem no autores ģimenes un vairāku citu latviešu vecāku novērojumiem par bērnu valodas attīstību, valodu mijiedarbi un piederības izjūtas veidošanos. Vecāki dalās pārdomās par pozitīvajiem ieguvumiem un grūtībām, mācot un uzturot latviešu valodu apstākļos, kad bērnu ikdienā – skolā un apkārtējā vidē – dominē cita valoda.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Kings Vekss

Nosaukums: Labas vibrācijas, laba dzīve


Kā iemācīties patiesi sevi mīlēt? Kā pārvērst negatīvas emocijas pozitīvās? Vai ir iespējams rast nepārejošu laimi? Vekss Kings savā grāmatā atbild uz šiem un vēl citiem jautājumiem. Viņš iedvesmo lasītājus rūpēties par sevi, atbrīvoties no toksiskās enerģijas un padarīt personisko labbūtību par prioritāti,

• ikdienā kultivējot pozitīvus ieradumus, tostarp apzinātību un meditāciju;

• mainot savus uzskatus, lai pavērtu lielākas iespējas dzīvē;

• manifestējot mērķus ar pārbaudītām metodēm;

• pārvarot bailes un pieskaņojoties Visuma plūdumam;

• atrodot savu augstāko mērķi un kļūstot par iedvesmu citiem.

Grāmatā Vekss Kings stāsta par savu dzīves gudrību, mīlestību un mērķi, lai rosinātu atraisīties no nevēlamām izjūtām, pieredzēt vairāk prieka un piešķirt dzīvei dziļāku jēgu.

Vekss Kings (Vex King) ir personiskās izaugsmes treneris un sociālo tīklu satura autors. Dzīve ir metusi Veksam daudz izaicinājumu, tomēr viņam, neraugoties uz grūto bērnību un jaunību, ir izdevies kļūt par savas dzīves noteicēju un ietekmīgu personiskās attīstības līderi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Eglītis Anšlavs

Nosaukums: Pansija pilī

 

Anšlava Eglīša romāns "Pansija pilī" ir autobiogrāfisks darbs, ko raksturo spraigs sižets, lieliska humora izjūta un īpaša attieksme pret muižu Inciemā jeb pilī, kā rakstniekam to labpatīk dēvēt. Šajā, viņaprāt, skaistākajā zemes stūrītī pasaulē, viņa tēva – arī rakstnieka, Viktora Eglīša – īpašumā, valda neparasts māksliniecisks gars. Te allaž iegriežas spilgtas kultūras personības, kā gleznotāji Konrāds Ubāns, Voldemārs Tone, Romāns Suta, dzejnieks Edvards Virza, izdevējs Miķelis Goppers, komponists Volfgangs Dārziņš, dievturis Ernests Brastiņš un daudzi citi. Romāns sniedz spilgtu ieskatu 20.–30. gadu Latvijas kultūras dzīvē. Anšlavam Eglītim piemīt apbrīnojama prasme uz šo pasauli un cilvēkiem raudzīties ar mīlestību un gaišu smaidu. Viņu interesē mākslinieku personības, spilgti dīvaiņi un komiskas situācijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Freibergs Imants

Nosaukums: Dari, kas jādara

 

“Imanta personības centrā ir cilvēcīgums. Man dažreiz šķiet — viņš uz visu skatās pat par daudz pozitīvi. Taču saskatīt visā labo — tas pieder pie viņa personības. Viņš ir kluss un nepretenciozs, un lielība viņam nav pazīstama. Turklāt tas, ka viens cilvēks var būt tik brīvs no ļaunuma, mani jaunībā ļoti iespaidoja. Īsta labestība, bez izrādīšanās, bez saistības ar reli­ģiskiem priekšrakstiem. Imanta esme, būtība tāda vienkārši ir.”

Vaira Vīķe-Freiberga

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Grencberga Inga

Nosaukums: Marija

 

"Romāns par neparasto déja vu stāvokli, par ceļa sākumu un beigām, vieglu depresiju un liktenīgu iemīlēšanos, bijušo un tagadējo sevi, Alisi un Mariju. Visam pa vidu ir kodols – patība, līdz kurai aizsniegties var vien ļaujoties. Marijas stāsts rosina ļauties un doties ceļojumā uz savu kodolu. Un noticēt mīlestībai, jo ticība tai ir cilvēka vienīgā reliģija." Aija Bremšmite, grāmatu apskatniece, raidieraksta @piedzivot.lappuses autore.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Nuts Zane

Nosaukums: Džekpots

 

Ko tu darītu, ja laimētu milzu naudas summu loterijā? Evelīna un Reinis mācās vidusskolas pēdējā klasē. Kādu dienu garlaikojoties viņi nopērk divas loterijas biļetes un vienojas iegūto dalīt uz pusēm. Abi nemaz nenojauš, ka, laimējot galveno naudas balvu, dzīve sagriezīsies kājām gaisā. Kārotā bagātība atnesīs ne tikai iespējas, bet arī izaicinājumus, kas liks no jauna paskatīties vienam uz otru un apkārtējiem. Vai abu attiecības izturēs pārbaudījumus? “Mēs turpinājām kustēties, pētījām sludinājumus, gājām uz eksāmeniem, centāmies kaut ko atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem, un sešpadsmit dienas vēlāk Reiņa kontā ieraudzījām ciparu, kas skaļi kliedza: “JŪSU JAUNĀ DZĪVE SĀKAS ŠODIEN!””

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Rušmane-Vēja Andra

Nosaukums: Lūznis

 

Amanda saspringtā dzīves brīdī nolemj nopirkt auto, bet drīz uzzina, ka tikusi pie norakstīta lūžņa, kuram katrs jēdzīgs automehāniķis iesaka iet ar līkumu. Taču uzticamais lūznis savai jaunajai īpašniecei ne tikai sagādā asas izjūtas, interesantus piedzīvojumus un pareģo nākotni, bet arī izved no strupceļa par spīti tam, ka pārējie Amandu sauc par traku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Zimnoha Ruta

Nosaukums: Vīra tēvs

 

Dzīve spēj izmest tādus līkumus, kurus cilvēks pat nevar iztēloties. Arī Liliānai, tramīgi gaidot pirmo tikšanos ar vīratēvu, pat prātā neienāk, ka viņas un Askolda gadu starpība būs vismazākais no visiem iespējamiem satraukuma iemesliem. Liliānas dzīve beidzot ir tieši tik perfekta, kā viņa to vienmēr vēlējusies, un sieviete nav gatava samierināties ar tās apdraudējumu. Bet ko tad, ja jāizvēlas starp ideālu fasādi un pašiem tuvākajiem?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Abdullajevs Čingizs

Nosaukums: Izvēlies nāvi

 

Varētu šķist – kāds gan sakars ir “likumīgā” zagļa dēla mīklainajai pazušanai ar bijušās VDK augstākā mērā slepenas nodaļas darbinieku plānveidīgu likvidāciju? Izrādās, ka abi noziegumi ir kādas sarežģītas mahinācijas rezultāts. Pirmo lietu izmeklē slavenais kriminālistikas eksperts Drongo, otru – Valsts drošības dienesta apakšpulkvedis Kolčins. Meklējot dažādos virzienos, abi tomēr nenovēršami tuvinās. Un droši viens satiksies vienā punktā, protams, ja viņus netraucēs nāve…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Abdullajevs Čingizs

Nosaukums: Karaļu izklaide

 

Greznā īpašumā dažu stundu brauciena attālumā no Kenijas galvaspilsētas Nairobi sapulcējusies jautra kompānija. Saimnieks, kādreizējais itāliešu uzņēmējs, uzaicinājis savus draugus, to vidū arī trīs krievu biznesmeņus ar draudzenēm. Liktenīgā kārtā tur gadījies arī slavenais noziedzības apkarošanas eksperts Drongo. Kompānija pulcējusies uz "karaļu izklaidi" - tā jau izsenis tikušas dēvētas lauvu medības. Taču safari izvēršas traģēdijā - vienam no krievu biznesmeņiem medību laikā lode trāpa krūtīs. Kurš to raidījis? Vai tas bijis nejaušs šāviens vai arī notikusi iepriekš izplānota aukstasiniga slepkavība? Jautājumi, jautājumi... Atrast uz tiem atbildes Drongo ir goda lieta. Un, nesagaidījis vietējo policistu ierašanos, viņš sāk slepkavas meklējumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Abdullajevs Čingizs

Nosaukums: Naida okeāns

 

"Naida okeāns" - viena slepkavība, otra, trešā ... Klusais Turcijas kūrorts kļuvis par neizprotamu notikumu arēnu. Kurš izrēķinās ar jaunajiem cilvēkiem, kuri nelielā grupā no Krievijas ieradušies atpūtā? Atrisināt šo mīklu ir pa spēkam vienīgi ekspertam un analītiķim Drongo. Un mīklas atrisinājums būs milzīgs pārsteigums itin visiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Abdullajevs Čingizs

Nosaukums: Rezonieris

 

Tiek vajāts ļoti pazīstams biznesmenis. Slepkava nogalina viņa sievu un bērnus un acīmredzami nedomā apstāties. Biznesmenis panikā lūdz palīdzību slavenajam ekspertam noziedzības jautājumos Drongo.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Boije Luīze

Nosaukums: Medījums

 

Pretošanās triloģijas otrā daļa turpina stāstu par jaunu sievieti, kura viena pati cīnās pret anonīmajiem korupcijas un varas spē­kiem. Pēc pagājušā rudens dīvainajiem notikumiem Sāra mēģina atgūt ­normālu dzīvi. Sāra ir atklājusi, ka viņas tēvs ir veicis pārāk daudz ­pētījumu par dažiem Zviedrijas pēdējā laika neskaidrajiem jautājumiem, un jaunā sieviete baidās, ka viņai un viņas ģimenei var draudēt briesmas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jansone Anna

Nosaukums: Tavā ēnā

 

Vecākajam izmeklētājam Kristoferam Barkam un viņa komandai tiek uzticēta jauna lieta. Ezerā, iespundēta mucā, mirusi tiek atrasta pirms desmit gadiem pazudusī Emelija Kartmane – sākumskolas skolotāja un vientuļā māte. Ātri vien kļūst skaidrs, ka iepriekšējā izmeklēšana bijusi pavirša. Sieviete pirms nāves saņēmusi draudus, kuriem policija nav pievērsusi pienācīgu uzmanību, un, kad Barka jaunā kolēģe Sāra saņem līdzīgus draudus, rodas bažas, ka viņa varētu būt nākamais upuris. Barks ir apņēmības pilns novērst slepkavību, bet vai viņam tas izdosies?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Krofta Ketrina

Nosaukums: Kāzu viesis

 

Pa zeltainām pludmales smiltīm Emilija dodas pie sava pievilcīgā līgavaiņa Džeremija. Viņš stāv pie altāra kopā ar savu mazo meitiņu Leksiju. Emilija no sirds tic, ka šī diena ir jaunas dzīves sākums viņiem visiem. Tagad līdzās būs Džeremijs, un ēnas no viņas tumšās pagātnes vairs nekad neatgriezīsies.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Pavičičs Jurica

Nosaukums: Sarkanais ūdens

 

20. gadsimta beigas Horvātijā. Kara fonā risinās ģimenes traģēdija: nelielā ciematiņā pazūd meitene, un vienīgie, kas viņu turpmākos gadu desmitus turpina meklēt, ir ģimene. Mainās varas, uzglūn korupcija, haoss un vienaldzība, bet pazudusī meitene kļūst par simbolu cilvēcībai. Viņa ir kā cerība, kas vienmēr sniedz atbalstu, kamēr nozieguma atrisinājums izrādās šokējošāks par kataklizmām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Robinsone Emma

Nosaukums: Mana vīra bērns

 

Kad Hanna un Deivids satiekas, tā ir mīlestība no pirmā skatiena. Viņi drīz vien apprecas, un Hannai nav šaubu, ka tā ir pareizā izvēle. Viņiem kopā ir labi – abus vieno smiekli, kaisle un, pats galvenais, kopīgs mērķis veidot ģimeni. Tomēr, kad Hannai neizdodas palikt stāvoklī, situācija mainās. Vai viņu laulība nu ir apdraudēta? Vai viņi spēs samierināties ar dzīvi bez bērniem? Hanna to negrib pieļaut, bet cik tālu viņa ir gatava iet, lai kļūtu par māti?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Teilore K.L.

Nosaukums: Ikviens tavs solis. Vajātājs

 

Aleksandra, Lūsija, Bridžeta, Rivers un Natālija. Pieci draugi, kuri vēlas, kaut nekad nebūtu satikušies. Tāpēc ka vienīgais, kas viņus vieno, ir arī ļaunākais murgs šo cilvēku dzīvē: viņus visus kāds vajā. Kad no cietuma atbrīvots vajātājs nogalina vienu no viņu pulciņa, pārējie saprot, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt. Ikvienam no atlikušā četrinieka dzīve var tikpat brutāli aprauties kuru katru brīdi – ja cilvēkiem, no kuriem viņi baidās vairāk par visu, izdosies gūt virsroku. Kad pulciņš saņem draudus, ka viens no viņiem mirs pēc desmit dienām, bailes, kas ir viņu pastāvīgās pavadones, kļūst neizturamas. Taču viņi apzinās, ka vairs nevēlas būt upuri – ir pienācis laiks mainīties lomām un beidzot atriebties. Jo vienīgā iespēja, kā apturēt vajātāju, ir kļūt par tādu pašam…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Žibēla Karīne

Nosaukums: Nevainīgo šķīstītava

 

Mani sauc Rafaēls. Savas dzīves četrpadsmit gadus es esmu pavadījis aiz restēm. Kopā ar brāli Viljamu un diviem līdzzinātājiem mēs tikko apzagām juvelierveikalu Vandomas laukumā Parīzes centrā, pievācām dārglietas trīsdesmit miljonu eiro vērtībā. Tā bija iecerēta kā gadsimta iespaidīgākā laupīšana, bet izvērtās par asinspirti. Divi bojāgājušie un viens ievainotais – mans brālis. Tāpēc ir nepieciešams steidzami atrast drošu patvērumu, kur Viljams varētu atgūt spēkus. Mani sauc Sandra. Es jau sen esmu nomirusi tai pretīgajā netīrajā istabā. Ļoti ļoti sen… Tomēr tai dienā kaut kas izdzīvoja. Vai, drīzāk, piedzima. Kaut kas tāds, kas kustas un sarunājas manā vietā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ausjuka Anita

Nosaukums: Edgars Liepiņš

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bībers Gunārs

Nosaukums: Astoņas lekcijas par drāmu, traģēdiju un komēdiju, Ibsenu un Brehtu

 

Gunāra Bībera “Astoņas lekcijas” ir daļa no viņa lasītā kursa “Drāmas teorija” aktieru specialitātes studentiem Latvijas Kultūras akadēmijā 2000. gada rudens semestrī, kad tās tika ierakstītas magnetofona kasetē nenoskārstai vajadzībai. 2020.—2021. gadā lekcijas tika atšifrētas un izveidots manuskripts, kas ietver lekcijas par drāmas kompozīcijas pamatelementiem, traģēdiju, komēdiju, drāmu, to specifiku un žanriem, kā arī divas ievadlekcijas par Henriku Ibsenu un Bertoltu Brehtu — diviem dramatiķiem, kuriem Bībers pievērsis īpašu uzmanību. Vienlaikus lekcijas ir studiju kursa daļa, vienlaikus — ieskats būtiskos jautājumos drāmas teorijā un vēsturē.

 

Lekciju teksts ir rediģēts, atsakoties no vārdu atkārtojumiem, liekvārdiņiem, pauzēm, tomēr nav mēģināts to pārvērst literāri gludā tekstā. Iespējams, ka tie, kas dzirdējuši Gunāra Bībera lekcijas, lasot dzirdēs arī viņa balsi, tie, kas to nav dzirdējuši, lasīs skaidri izklāstītus drāmas pamatprincipus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Džonsone Sjū

Nosaukums: Turi mani cieši līdzās

 

Dr. Džonsone māca, ka veids, kā uzlabot vai saglabāt attiecības, ir palikt atvērtam, emocionāli pieskaņotam un atsaucīgam pret partneri, kā arī atjaunot savstarpējo emocionālo saikni.

 

Balstoties uz šīm atziņām, viņa koncentrējas uz izšķirošajiem attiecību brīžiem un izmanto tos kā pavērsiena punktus septiņām dziedinošām sarunām, tostarp dēmonisko dialogu atpazīšanai, jūtīgo vietu atrašanai, grūto mirkļu analīzei, ievainojumu piedošanai, mīlestības saglabāšanai. Šīs sarunas sniedz ieskatu jūsu attiecību noteicošajos brīžos un palīdz tos izmainīt tā, lai veidotos droša un ilgstoša savstarpējā saikne.

 

Liekot lietā Dr. Sjū Džonsones piemērus no terapeitiskās prakses, padomus un praktiskos vingrinājumus, jūs uzzināsiet, kā kopt, aizsargāt un attīstīt savas attiecības, nodrošinot mīlestību mūža garumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Fergusone Anna

Nosaukums: Noslēpumainais klejotājnervs

 

Grāmata mūs iepazīstina ar simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu, kā arī ar klejotājnerva ietekmi uz fizisko un garīgo veselību.

 

Šeit atradīsiet vienkāršus vingrinājumus klejotājnerva stimulēšanai, kas ļaus justies mierīgi un priekpilni. Anna Fergusone māca, kā ieklausīties klejotājnervā un ar tā palīdzību atbrīvoties no trauksmes un pagātnes traumu sekām. Pateicoties autores metodei, ikviens var uztrenēt nervu sistēmu tā, lai mierīgāk reaģētu uz ikdienas stresu, labāk gulētu un sakārtotu gremošanas sistēmu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hari Džoans

Nosaukums: Nozagtā uzmanība: Kā atgūt koncentrēšanās spēju

 

Unikāls pētījums atklāj divpadsmit faktorus, kuru dēļ tiek iedragāta spēja noturēt uzmanību un koncentrēties.

 

Džoans Hari pārsteigts konstatēja, ka ne pats, ne apkārtējie vairs nespēj ilgstoši iedziļināties un fokusēt uzmanību pat uz to, kas ir aizraujošs un nozīmīgs. Savas pētnieciskās dabas vadīts, viņš sāka šo fenomenu pētīt padziļināti. Noskaidrojās, ka pusaudži uz konkrētu uzdevumu spēj koncentrēties vien sešdesmit piecas sekundes, bet pieaugušie – tikai trīs minūtes.

 

Džoans Hari izvirzīja tēzi, ka cēlonis varētu būt nemitīga pārslēgšanās no vienas ierīces uz citu un darbošanās vairākuzdevumu režīmā, un devās iespaidīgā ceļojumā teju pa visu pasauli, lai intervētu vadošos jomas ekspertus. Izrādījās, ka vispārpieņemtās patiesības par uzmanības sadrumstalotību un nespēju koncentrēties ir aplamas.

 

Šī grāmata noteikti raisīs pārdomas un uzjundīs debates par vienu no mūslaiku sabiedrības aktuālākajām krīzēm – kā atgūt uzmanības noturību un spēju koncentrēties.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Marčenkova Tatjana

Nosaukums: Pārtikas higiēna

 

Saturā: Uzņēmuma strukturālās prasības ; Vispārīgās higiēnas prasības iekārtām, virsmām un aprīkojumam ; Prasības pārtikas nekaitīguma saglabāšanai ; Tīrīšana un dezinfekcija ; Atkritumu uzglabāšana un izvešana ; Kaitēkļu kontrole ; Personāla higiēna ; Darbinieku apmācība / instruktāža ; HACCP principi un to piemērošana mazumtirdzniecības uzņēmumos ; Prasības nefasētas pārtikas (ēdienu) tirdzniecībai ; Pārtikas (ēdienu) izvietošana realizācijai ; Pārtikas drošums un mīti ; Pārtikas derīguma termiņu nozīme un to skaidrojums ; Pārtikas preču sastāvdaļas - alergēni, ko obligāti norāda ; Mikroklimata ietekme: riski un ieteicamie pasākumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rīderers Jānis

Nosaukums: Zemeņu audzēšana

 

Grāmatā detalizēti aprakstīta praktiskā zemeņkopība, īpašu vērību pievēršot Latvijā mazāk zināmiem, taču perspektīviem šīs kultūras audzēšanas veidiem - viengadīgai un divgadīgai zemeņu audzēšanai zem pārvietojama sintētisko plēvju seguma. Grāmata būs labs praktisku padomu avots ikvienam zemeņu audzētājam, īpaši - vidēja lieluma stādījumu kopējam, kurš minimāliem līdzekļiem un pēc iespējas agrāk vēlas iegūt labas kvalitātes ogu ražu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šneidere Mudīte

Nosaukums: Ēvalds Valters

 

"Es nevaru dzīvot bez savas bērnības pilsētas. Man vajag kādu iedvesmu, kaut kādu poētisku pamudinājumu. Un Kuldīga mani iespaido", - reiz sacījis mūsu novadnieks, Kuldīgas Goda pilsonis, leģendārais aktieris Ēvalds Valters. Kuldīdznieku vidū klīst leģendas par Valterīša ­spēku - ja kāds grib nodzīvot līdz 100 gadiem, esot jāapsēžas blakus māksliniekam veltītajam pie­mineklim Kuldīgas Rātslaukumā, lai iedzertu tēju. Mūsu pilsēta Ēvaldam Valteram bija īpaša - un tā bija abpusēja mīlestība. Lieliskajam māksliniekam vienmēr būs atvēlēta īpaša vieta Kuldīgas un tās iedzīvotāju sirdīs. Inese Astaševska, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vagrants Harijs

Nosaukums: Viņpus nāves

 

Harija Vagranta grāmata “Viņpus nāves” nepretendē uz absolūtas patiesības paušanu. Tā piedāvā aizraujošu un pārsteidzošu, drosmi un arī mieru rosinošu ieskatu, ko piedzīvojuši 11 Latvijas iedzīvotāji nāvei tuvās pieredzes laikā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vasiļjevs Aleksandrs

Nosaukums: Mairis Briedis. Vai ir dzīve ārpus lielā sporta?

 

Ar ko šī grāmata varētu būt interesanta lasītājiem? Pirmkārt, ar paša galvenā varoņa personību. Latvijas sporta pasaulē nav daudz tādu sportistu, kas visā pasaulē popularizētu mūsu mazo Latviju. Un otrkārt - nevar neizraisīt interesi dzīves izaicinājumi, ar ko Mairis saskaras tagad pēc sporta gaitu beigām. Treškārt, lasītajos interesi izraisa fakts, kā vienkāršs puisis no Rīgas nomales, kurš uzaudzis skarbajos deviņdesmitajos gados parastā strādnieku kopmītnē, bez naudas un bez sakariem, ar savu darbu un neatlaidību spējis sasniegt izcilus panākumus sportā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Auziņš Arnolds

Nosaukums: Mīļotā bez pagātnes

 

 

“Kad sacerēti daudzi romāni, autoram jāuzmanās, lai neatkārtojas varoņu profesijas un sižeti. Teātris mani saistījis jau no jaunības, skolas gados spēlēju arī pats. Tuvāk ar šo mākslas veidu iepazinos, kad ilgus gadus Nacionālajā (toreiz Drāmas) teātrī par literārās daļas vadītāju strādāja mans studiju biedrs Gunars Treimanis. Daudz par aizkulisēm stāstīja aktieri un režisori. Draudzējos ar Kārli Sebri, no Dailes teātra ar Ventu Vecumnieci un Kārli Pamši Operetē, kurš iestudēja mūziklu ar manu libretu. Bet atmiņas zudumu pēc avārijas piedzīvoja mana paziņa. Konsultējos ar speciālistiem, kā cilvēks jūtas tādā situācijā, kāds režīms jāievēro, un kā jāuzvedas tuviniekiem. Lai lasītājiem tas murgs nebūtu jāpiedzīvo!” Arnolds Auziņš.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Auziņš Arnolds

Nosaukums: Jautras nebūšanas

 

 


“Arnolds Auziņš (1931) jau kopš savas pirmās publikācijas 1957. gada maijā, stāstot par sevi un padarīto, vienmēr priekšplānā izvirza līksmīgo pusi — visa tā rakstīšana ir tīrā prieca, lustes un gaviles, viss ir tik viegli, pacilājoši un starojoši, vienīgais kreņķis — lai roka tiek līdzi domai. Un kā gan citādi viņš tik veikli būtu ticis pie tā simta grāmatu un lugu klāsta! Turklāt ir vēl kāds papildieguvums, ko paudis pats rakstītājs: “Cilvēkam, kurš raksta, nekad nav garlaicīgi.”” Gundega Blumberga.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bērziņa Ruta

Nosaukums: Dzīve ir ceļš

 Romāns ļaus ielūkoties ārstu dzīves un darba ikdienā. Bezizeja. Gudri cilvēki saka, ka tādu situāciju neesot. No jebkuras situācijas varot atrast izeju. Mazais Dainis ir smagi slims. Viņu var glābt sarežģīta un neiedomājami dārga operācija. Dainīša mamma meklē jebkuru veidu un iespēju, lai atrastu lielu naudu sava slimā dēla glābšanai. Māte sava bērna labā spēj paveikt prātam neaptveramo. Mīlestība - tā atnāk ne saukta, ne gaidīta, it kā tiešām Amoriņš ar savu bultu trāpījis. Mīlestība ierodas visnegaidītākajā, visneparastākajā veidā. Mīlestība iekvēlojas tieši pareizajā laikā. Ne par agru, ne par vēlu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Dzejas detektīvi : kriminālspēle prozā un dzejā

 

Autoru grupa "Tekstūra" pirmoreiz sanāca kopā 2019. gada maijā. Visnotaļ likumsakarīgi, ka agrāk vai vēlāk rodas kopdarbi. Savukārt šādas idejas nereti atnāk nejauši, kā tas notika ar šo asociatīvi ironisko, vienlaikus smeldzīgo un literārās dzīves atkailinošo tekstu "Dzejas detektīvi", kuru radījuši 13 autori. Kopdarba sākotne meklējama 2022. gadā, kad "Tekstūras" ļaudīm tika reprezentēta tēma par detektīvžanru. Un, lūk - dzejas, prozas, ilustrācijas simbiozē ir radīts detektīvteksts, kura kriminālintrigu pamatā esam mēs visi – gan tu, lasītāj, gan mēs, autori, gan mazas nacionālās literatūras process kopumā.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gaitniece Lāsma

Nosaukums: Skandalozākie noziegumi Latvijas vēsturē 

 

Izdevumā hronoloģiskā secībā aplūkotas 20. gadsimta skaļākās krimināllietas mūsu valstī. Aptvertais laika posms – sākot no 1947. gada (mātes un meitas Šakaļu krimināllieta – kanibālisma gadījumi pēckara Rīgā) līdz 1994. gadam, kad Latvijā viena gada laikā notika ap 400 slepkavību, no kurām lielākā daļa tā arī netika atklātas. Vairākas no aplūkotajām krimināllietām mūsu sabiedrībai ir zināmas, taču, laikam ejot, tās kļuvušas gandrīz vai par urbānām leģendām, piemēram, jau minētā Šakaļu lieta, kur cilvēku izdomājumi un fantāzija tālu pārsniedz realitātes robežas. Vairākas no šīm lietām laika periodā, kad vēl netika izmeklētas un atklātas, ļoti biedēja Latvijas sabiedrību. Skaļākā no tām, iespējams, ir seksuālā maniaka un slepkavas Staņislava Rogaļova lieta, taču ne tikai. Aplūkotas un analizētas arī vairākas krimināllietas, kas lasītājam varētu būt līdz šim nedzirdētas. Tām visām vienojošais faktors ir tas, ka uzmanības fokusā atrodas noziegumi pret personu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Grietēna Margarita

Nosaukums: Kas nestrādā, tam nebūs jeb Testaments

 

 

Aiz trejdeviņām zemēm, aiz trejdeviņām jūrām – Kanādā – dzīvoja reiz onkulis Miervaldis. Miervaldis Sūna. Latvietis. Radu viņam netrūka, taču tie visi bija palikuši Latvijā. Gadi skrēja, onkuli Miervaldi pie zemes lieca gadu nasta, kamēr kādā skaistā rudens dienā Dievs Tas Kungs nolēma aicināt viņu pie sevis. Visu mūžu cītīgi strādājis, Miervaldis bija iekrājis glītu naudas summiņu, ko nolēma sadalīt tuviniekiem un labdarībai arī nedaudz noziedot. Testamentā viss tika sīki un smalki aprakstīts, parakstīts, ar smalkām un stiprām zieģelēm apzīmogots. Kad aizgājēja pēdējo vēlēšanos saņēma Latvijas radi – tuvāki un tālāki ļaudis, tad atklājās, ka tik vienkārša tā lieta vis nav. Jāsaka tā: vairums no viņiem sēdēja mutes atpletuši un neticēja savām acīm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Hofmane Evita

Nosaukums: Simulacra

 

 

Romāna centrā ir jauns vīrietis - Filips -, viņa dzīve un jēgas meklējumi pēc bērnībā pārciestās ilgstošās vardarbības un nesenās jaunākā brāļa nāves. Vairīdamies, bet vienlaikus juzdams nepieciešamību pēc cilvēciska kontakta, Filips Zviedrijā izveidojis juteklisku un provocējošu kabarē uzvedumu, kas grauj robežas un spiež skatītājus ieskatīties dvēseles tumšākajos nostūros.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ikstena Nora

Nosaukums: Jōna 

 

 

Mēs nereti sakām - dzīvot ar joni. Skaisti, plaši, ar prieku un vērienu. Tomēr līdzās neredzama, itin bieži tikko manāma, bet citreiz gluži acu priekšā materializējoties, plīvo kāda acumirklī pat vārdā nenosaucama sajūta. Es to iedēvēju par jōnu. Kas ir šī jōna? Vai tā vada? Vai ir iespējams izvēlēties: ļauties tai vai neļauties? Ko darīt, kad dzīve, kuru tu dzīvo, vairs it kā nemaz nav tava un viss, kas iepriekš šķitis nereāls, kļūst biedējoši reāls? Ūdeņu milzis Valis un sauszemes gājējs Jona, katrs sava iekšējā dzinuļa vadīts, dodas cauri jōnas miglai, un dzīvei jākļūst par mākslu - mākslu izdzīvot.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ozoliņa – Čiu Ilona

Nosaukums: Pietura pēc pieprasījuma 

 

 

Nomaļā Latvijas pagastā pie kādas nenozīmīgas pieturas pēc pieprasījuma autobusa šoferiem mēdz uznāk savādas sajūtas – tāds kā apjukums, neizskaidrojams nogurums, viens no viņiem šad un tad uz pieturas soliņa mana mazu, sarāvušos puišeli. To pašu zēnu arvien biežāk redz arī tuvīno māju saimniece Zinta. Pamazām romāns aizved lasītāju pagātnē – uz laiku pirms piecdesmit gadiem, kad no mājām aizklīda Zintas mazais brālis. Atklājas sarežģītās attiecības nelaimes piemeklētajā ģimenē – mātes, visu cienītas vietējās ārstes Margaritas, ambīcijas un dziļā mīlestība pret dēliņu, kā arī pieaugošā vienaldzība pret meitu. Pieredzējušās tulkotājas Ilonas Ozoliņas-Čiu debijas romāns ieturēts psiholoģiskā romāna žanrā ar tieši tik lielu mistikas piedevu, ka tā tikai vēl smeldzīgāk izgaismo realitāti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Rukšāne Guna

Nosaukums: Tas nav nopietni!

 

“Es vāru zupu, un ēdiena gars smaržas veidolā izplatās pa visu telpu. Tas visu laiku ir bijis zupā un tad atstāj to, jo vai tad garu drīkst apēst. Mums visapkārt ir kāds gars. Jebkurā vietā. Jaunā mājā tas vēl ir bikls un nedrošs, bet paiet gadi, un ir pilnīgi
skaidrs, kāds gars te valda.”
GUNAS RUKŠĀNES darbos valda dzīvesprieka gars. Līdzīgi kā zupu vārot, tai pievieno dažādas sastāvdaļas, viņa vāc interesantus un smieklīgus gadījumus, lai savas “zupas” garu piedāvātu arī citiem. Šajā darbā labprāt iesaistās arī viņas ģimene un draugi. Guna Rukšāne aicina pasmieties par sevi un citiem, uztvert dzīvi caur humora un ironijas prizmu, pat ja amizanta neveiksme sākumā šķiet ļoti nopietna.

Taču dzīve kļūst gaišāka!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Svīre Māra

Nosaukums: Egļu katedrāle

 

 

Daļa stāstu “Egļu katedrālē” jau publicēti krājumā “No sākuma līdz Ziemassvētkiem”. Taču atbildes uz tik būtiskiem jautājumiem varam meklēt no jauna. Vai melns kaķis nes laimi vai nelaimi? Un balts kaķis? Vai par zaudētu mīlestību var atriebties, nojaucot to kā māju – Pa ķieģelim? Un vai uz mūzikas un mākslas ļaudīm valsts budžeta pieņemšanas balles rīkotāji nelūkojas kā uz dzejnieci, kas nelūgta atnākusi Cīruļa vedībās?

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Venters Egīls

Nosaukums: Šķirotavas stāsts

 

 

Latvijas vēsturē apkaime iegājusi ar Šķirotavas staciju – vietu, no kurienes 1941. gada 14. jūnijā uz Sibīriju tika izsūtīti vairāki desmiti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Vācu okupācijas laikā Šķirotavas stacijā ieradās neskaitāmi ešaloni ar nāvei nolemtiem reiha ebrejiem no dažādām Vācijas pilsētām. Apkaimes teritorijā ilgstoši atradās arī Šķirotavas cietums. Šī grāmata stāsta par citu Šķirotavu – to, kuras latviskā vienstāva apbūve vairs nepastāv, bet kuras dvēsele joprojām ir dzīva zem divpadsmitstāvu māju pamatiem un betona grīdām.

 

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Vītola Meldra

Nosaukums: Lifts uz nekurieni 

 

 

Ir vasarīga diena Rīgā. Desmit pavisam atšķirīgi cilvēki – dažāda vecuma, sociālo slāņu un profesiju pārstāvji –, dodoties katrs savās gaitās, nonāk debesskrāpju kompleksā Pārdaugavā, nenojauzdami, ka jau itin drīz attapsies ne tur, kur iecerēts.
Kādu mēs iedomājamies pārvietošanos ar liftu? Iekāpt, nospiest vajadzīgā stāva pogu un pēc brīža izkāpt, vai ne? Bet ko tad, ja, kabīnes durvīm atveroties, jūs ieraugāt kaut ko negaidītu?
Ko īsti? To neatklāsim, taču tieši šis necilais brauciens liftā būs tas, kas dažiem no stāsta varoņiem liks apgūt grūto sadarbošanās mākslu, citam – atrast mīlestību, bet vēl kādam – izprast sevi.
Ko, jūs teiksiet, un tas viss norisinās liftā? Ne gluži, tomēr izskaidrojums notiekošajam būs katram lasītājam jāatrod pašam...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Volfs Mārtiņš

Nosaukums: Bēgšana

 

 

Tikai uzvara, nekādu kompromisu, nekādu "arī otrā vieta ir labs rezultāts" – tā ir audzināta Ieva, talantīga vijolniece, grāmatas galvenā varone. Viņa, saskaroties ar dažādiem izaicinājumiem, spēj pieņemt pareizos lēmumus gan savās pirmajās nopietnajās attiecībās, gan tad, kad saprot, ka viņas mākslinieces dzīvi Padomju Savienībā noteiks nevis pašas talants, bet gan attiecības ar čeku.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Žuravska Dzintra

Nosaukums: Viss izmainījās vienā naktī

 

 

 

 

Ir tādi brīži, kas var izmainīt visu līdzšinējo dzīvi, pārdalot to divās daļās, pirms un pēc, kas bieži vien vairs nav savienojams kopā. Tad ir jāatrod jauna jēga un reizēm pat jauna mīlestība.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Andersone Džena

Nosaukums: Krīta apļi

 

Jau ar pirmo grāmatu “Dadži”, kas iznāca 2021. gadā, Džena Andersone izpelnījās ievērojamu lasītāju interesi un kritiķu atzinību. Tai drīz vien sekoja “Sainis” (2022), un nu pie lasītājiem dodas jau trešais Dženas Andersones stāstu krājums “Krīta apļi”!
Šajos visai skarbajos stāstos autores uzmanības centrā ir cilvēka pieaugšanas un nobriešanas problēmas, spēja vai nespēja patstāvīgi pieņemt savas dzīves lēmumus, indivīda ceļš uz prāta un rīcības brīvību. Tāpat kā iepriekšējās Dženas Andersones grāmatās, arī šajā lasītāju gaida tikšanās ar šķietami parastiem varoņiem, kurus rakstniece tomēr ievedusi neikdienišķās, brīžiem pat mistikas cauraustās situācijās, liekot viņiem izpaust savas personības īpatnības spilgti un saistoši.

“Vilšanās izskatās pēc smiltīs nomestas pavadas, to es tagad zinu pavisam skaidri. Šī pavada joprojām guļ tajās smiltīs, un pat daudzus gadus vēlāk, kad jau esmu pieaugusi un no ielas paņēmusi kucēnu, un izaudzinājusi par lielu suni, katru reizi, kad eju pastaigā un pieskaros viņa saitei, manī ieplūst mātes vilšanās un mana vainas izjūta; tā sajaucas, piepilda un nospriego pavadu un tās turpinājumā esošo roku.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ernans Diass

Nosaukums: Paļāvība

 


Vai viens cilvēks var izmainīt vēstures gaitu?
Ņujorka, 20. gadsimta divdesmitie. Ikviens ir dzirdējis par Bendžaminu un Helēnu Rāskiem. Viņš ir leģendārs Volstrītas magnāts, viņa – ekscentrisku aristokrātu meita. Abi kopā viņi sasniedz pasaules ietekmes un pārticības virsotni laikā, ko raksturo dažādu veidu pārmērības un spekulācijas. Bet kāda gan ir cena par šo neaptveramo veiksmi? To atklāj 1937. gadā tapušais Herolda Venera romāns “Saites”, kuru šķietami Ņujorkā ir izlasījis ikviens. Tomēr šim stāstam par privilēģijām un nodevību ir arī vēl citas versijas...

Ernana Diasa romāns “Paļāvība”, kuru veido četras savstarpēji konkurējošas maldinošā stāsta versijas, mums liek tiekties pēc patiesības, vienlaikus iepazīstot melus, kas tik bieži mīt dziļi cilvēka sirdī.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gilberta Šana

Nosaukums: Viņa sāka pirmā

 

 

Kad četras bērnības labākās draudzenes no klasesbiedrenes Popijas saņem ielūgumu uz vecmeitu ballīti, viņas ir apmulsušas, jo nesaprot, kāpēc vispār tiek aicinātas. Skolas laikā četrotne pret Popiju izturējās nejauki – apsmēja, pazemoja un padarīja viņas dzīvi par elli, bet vai tas ir iemesls, lai atteiktos no ielūguma doties uz eksotisku Bahamu salu, uz kuru aizvedīs privātā lidmašīnau Tomēr, kad draudzenes nonāk svinību vietā un satiek Popiju, drīz vien kļūst skaidrs, ka nekas nenotiks kā cerēts, un viņām pagātnes nodarījumus nāksies rūgti nožēlot.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Grīns Roberts

Nosaukums: Pavedināšana kā māksla

 


Mūsdienu pasaulē nekas nesniedz lielāku varu kā spēja pavedināt. Lai iegūtu šādu varu, nav jāmaina raksturs vai jāuzlabo āriene, jo pavedināšana ir psiholoģijas, nevis skaistuma spēle, un jebkurš cilvēks var kļūt par tās meistaru. Šarms, prasme pārliecināt un radīt ilūzijas ir tikai daži no pavedinātāju talantiem. Viņi spēj vienlaicīgi manipulēt, maldināt un aplaimot. Grāmatā aplūkoti 9 galvenie pavedinātāju tipi un soli pa solim aprakstīts arī pats pavedināšanas process. Grāmatas nolūks ir apbruņot jūs ar pārliecināšanas un šarma ieročiem, lai apkārtējie palēnām zaudētu pretošanās spēju, nesaprotot, kā un kāpēc tas notiek.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Henrija Emīlija

Nosaukums: Tie, ko satiekam brīvdienās 

 

Divi labākie draugi. Desmit vasaras ceļojumi. Viena pēdējā iespēja iemīlēties.
New York Times bestsellera "Pludmales romāns" autores jaunais aizraujošais romāns, kas radīs siltu, sapņainu pēcgaršu — kā pēc brīnišķīga atvaļinājuma.
Popija un Alekss. Alekss un Popija. Viņiem nav nekā kopīga. Viņa ir brīvību mīlošs haoss, viņš nēsā tikai stīvas haki krāsas bikses. Viņai piemīt neremdināma vēlme ceļot, viņš labprātāk paliktu mājās ar grāmatu. Un tomēr kopš liktenīgā brauciena mājup no koledžas viņi ir labākie draugi. Lielāko daļu gada viņi dzīvo tālu viens no otra — viņa Ņujorkā, viņš abu dzimtajā pilsētiņā —, bet jau desmit gadus katru vasaru viņi kopā ir pavadījuši brīnišķīgas brīvdienas.
Līdz tai reizei pirms diviem gadiem, kad abi visu sabojāja un kopš tā laika vairs nesarunājas.
Popija ir sasniegusi visu, ko vēlējās, bet jūtas rutīnas nomākta. Uz jautājumu, kad viņa pēdējo reizi bija laimīga, atbilde ir nešaubīga — tajā pēdējā braucienā ar Aleksu. Un tā nu viņa nolemj pierunāt savu labāko draugu doties vēl vienā vasaras ceļojumā, likt visas kārtis galdā un sakārtot attiecības. Brīnumainā kārtā viņš piekrīt.

Tagad viņai ir nedēļa laika atgūt šo draudzību. Ja vien viņa spētu ignorēt to "ja nu", kas allaž bija viņu šķietami nevainojamo attiecību sastāvdaļa. Nudien, kas gan varētu noiet greizi?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Janagihara Hanja

Nosaukums: Uz paradīzi

 


1893. gadā alternatīvā Amerikas versijā Ņujorka atrodas Brīvajās Valstīs, kur visiem ļauts brīvi dzīvot un brīvi mīlēt (vai vismaz tā šķiet). Trausls un izsmalcināts bagātas dzimtas mantinieks mēģina izvairīties no laulības ar krietnu precinieku, aizrāvies ar šarmantu, bet trūcīgu mūzikas skolotāju. 1993. gadā Manhetenā, kur plosās AIDS epidēmija, jauns havajietis dzīvo kopā ar daudz vecāku un bagātāku partneri, vairīdamies stāstīt par tēva skumjo likteni un paša nelaimīgo bērnību. Un 2093. gadā sērgu plosītā totalitārā valstī ietekmīga zinātnieka mazmeita, ko sakropļojusi slimība, cenšas izlauzt ceļu dzīvē bez mīļotā vectēva - un atklāt sava vīra regulārās prombūtnes noslēpumu.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kērkvuda Kerola

Nosaukums: Villas "Amore" noslēpumi : mīlestības vīns 

 


Jau pavisam drīz jānotiek gada gaidītākajām kāzām, kuras ar krāšņām svinībām tiks atzīmētas villā "Amore".Vīnadārzu īpašnieka meita Karīna grasās precēties ar savu bērnības sirdsāķīti Džordžo - viņi apvienos gan sirdis, gan ģimenes uzņēmumus. Tomēr gaisā ir jaušama spriedze, kas kļūst arvien lielāka...Līgavai nav ne jausmas, ka mīļotais patiesībā nemaz nav tik ideāls, kà izliekas.Līgavas labākā draudzene zina noslēpumu, kura dēļ kāzas varētu nenotikt.Līgavas māte ir satriekta, kad uz svinībām ierodas kāds, kuru viņa reiz ir mīlējusi. Vai viņas laulība izturēs šo pārbaudījumu?

Jo vairak viesu pulcējas brīnišķīgajā villā, jo grūtāk ir noslēpt dažus rúpīgi lolotus melus. Turklät viens no klātesošajiem darīs visu, lai patiesība nenāktu gaismā...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Kings Hanss

Nosaukums: Jā vai nē? : 24 tēzes par Dievu

 

 

Šī apjomā nelielā Kinga grāmata koncentrētā veidā iezīmē racionāli atbildīgu ceļu no šaubām pie uzticēšanās Dievam. "Dažiem cilvēkiem garīgajos meklējumos pietiek ar neverbālu pieredzi. Viņiem var nešķist svarīgi paust savu garīgo pārliecību vai izpratni par Dievu racionālās kategorijās. Grāmata ir paredzēta tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešamība domāt par dzīves lielajiem jautājumiem. Un izrādās, ka tas iespējams, neupurējot prātu, bet to iesaistot.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Konelijs Maikls

Nosaukums: Atgriešanās ceļš

 

Advokāts Miks Holers uzņemas gandrīz vai bezcerīgu lietu – izredzes to atrisināt ir viens pret miljonu. Viņš piekrīt pārstāvēt sievieti, kas ieslodzīta cietumā par bijušā vīra – Šerifa departamenta pārstāvja – nogalināšanu. Notiesājošs spriedums pasludināts pirms pieciem gadiem, bet viņa aizvien apgalvo, ka nav vainīga. Holers par palīgu izmeklēšanā nolīgst savu pusbrāli, pensionējušos Losandželosas policijas pārvaldes detektīvu, Hariju Bosu. Pārskatot lietas materiālus, Boss konstatē nesakritības un pārāk kaismīgu Šerifa departamenta vēlēšanos pēc iespējas ātrāk atrast kolēģa slepkavu. Ceļš uz taisnīgumu advokātam un privātdetektīvam izrādās bīstams, jo šķēršļus liek tie, kas negrib pieļaut atkārtotu lietas caurlūkošanu. Šiem cilvēkiem ikviens līdzeklis šķitīs labs, lai liegtu Holera un Bosa komandai noskaidrot, kas tad īsti bija noticis.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lindgrēna Minna

Nosaukums: Bēgšana no "Vakarbirzēm"

 

 

Patiesi grūti noticēt, ka veco ļaužu aprūpes centrā varētu notikt kas noziedzīgs. “Vakarbiržu” pansionāts pārvēršas par elli brīdī, kad to pārņem ārzemju būvstrādnieki, kuri tekoši lamājas somu valodā. Troksnis ir apdullinošs, sienā parādās caurums, lietas pazūd, un iedzīvotājiem jāizmanto pārvietojamā tualete. Sīri, Irma un Anna-Līsa, visas vecākas par 90 gadiem, nolemj pārcelties uz kopīgu dzīvokli eksotiskajā Hakaniemi apkārtnē. Visām trim ir savi ieradumi un dīvainības, kas kopdzīvē ienes spriedzi, turklāt dzīvoklī parādās gan vēstnieks, gan citi iemītnieki. Grāmatas varoņi vēlas izpētīt aizdomīgo santehnikas projektu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 Autors: Paļčevska Jeļena

Nosaukums: Mājas

 

 

Kad tava mamma par visām varītēm cenšas tevi ielikt kāda vīrieša "labās rokās", bet tev jau ir 25, tad, protams, tu nevēlies būt paklausīgs bērns. Galvenajai varonei Karolīnai, lai izbaudītu brīvības garšu, neatliek nekas cits, kā bēgt uz citu valsti, aizbildinoties ar studijām. Taču, atrodoties Anglijā un nepārdomāti uzņemoties kredītsaistības, lai iegūtu maģistra grādu, Karolīna saskaras ar akūtu finanšu līdzekļu trūkumu. Meitene atrod konsjerža darbu kādā savrupmājā – darbu, ko viņa nekad agrāk nav strādājusi. Bagāta kursabiedre palīdz viņai ar viltus rekomendācijām, un afēra izdodas. Taču, nonākot bagātu cilvēku lokā, ar Karolīnu sāk notikt dīvaini notikumi, kas meitenei atņem tikko iegūto brīvību...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Rīda Teilore Dženkinsa

Nosaukums: Deizija Džonsa & the Six

 


Deizija Džonsa jau kopš pusaudzes gadiem apmeklē Losandželosas Saulrieta bulvāra naktsklubus un guļ ar rokzvaigznēm. Viņu saista sekss un narkotikas, tomēr visvairāk Deizija vēlas kļūt par dziedātāju. Kad beidzot meitenes unikālo balsi un mežonīgo skaistumu pamana mūzikas ierakstu kompānijas, Deizija noslēdz līgumu par sava pirmā albuma izdošanu.
Tajā pašā laikā ceļu uz slavu ir sākusi grupa The Six, kuru vada mērķtiecīgais Billijs Danns. Viss rit pēc plāna, līdz viņa draudzene Kamila paziņo, ka gaida bērnu. Nespēdams izturēt spriedzi, ko rada grupas panākumi, strauji augošā popularitāte un topošā tēva loma, Billijs meklē mierinājumu narkotiku reibumā un grūpiju apskāvienos.

Deizijas un Billija ceļi krustojas brīdī, kad producents saprot: savedot kopā šos abus harismātiskos mūziķus, grupai tiks nodrošināti grandiozi panākumi. Viss, kas notiek pēc tam, kļūst par pamatu neaizmirstamai leģendai.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Sēks Makss

Nosaukums: Nomalē

 

 

Vientuļa sala. Tumša nakts. Meitenīte zilā mētelī. Ikviens, kas viņai tuvojas, mirst. Kad pārkāpuma dēļ izmeklētāju Džesiku Niemi uz laiku atstādina no darba policijā, viņa, cerot tikt prom no problēmām, dodas uz vientuļu Ālandu salu izvēdināt galvu. Atpūsties tā arī nesanāk, jo piestātnē tiek atrasts līķis un Džesika nespēj stāvēt malā, neiesaistoties izmeklēšanā. Vietējie ir pārliecināti, ka slepkavībā vainojama pirms daudziem gadiem pazudusī meitenīte, kas spokojas salā un ir atgriezusies, lai viņus pa vienam nogalinātu. Džesikai nākas pārliecināties, ka ne vienmēr var ticēt visam, ko redz.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šova Elsī

Nosaukums: Zirnekļa tīkls

 

 

Elpu aizraujošs trilleris par korupciju, noslēpumiem un meliem dziļākajos valdības un mediju slāņos.  Vēlu vakarā pie pētnieciskā žurnālista Džeka Logana viņa Ņujorkas dzīvoklī ierodas negaidīts viesis – ASV senators Malkolms Filipss. Senators apgalvo, ka viņu grasās nogalināt, un lūdz Džeku pasargāt viņa sievu Teilori, kas ir vienīgā sieviete, kuru Džeks jebkad ir mīlējis. Pēc dažām dienām Filipsu atrod mirušu kādā Mikronēzijas viesnīcas numurā, un tiek lēsts, ka viņš kļuvis par alerģijas upuri. Nācija sēro, savukārt Džeks un Teilore izmisīgi mēģina atrast vienīgo cilvēku, kurš zina patiesību.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Zabuško Oksana

Nosaukums: Planēta Vērmele

 

Izlases pamatā ir 2020. gadā Kijivā iznākušais eseju krājums ??????? ??????, tomēr īpaši latviešu izdevumam esejas atlasījusi pati autore, papildinot krājumu ar divu pēdējo gadu laikā presē publicēto, piemēram, eseju “Ko var mācīties no lielā blefa”, kas 2022. gada martā publicēta Times Literary Supplement, jau tulkota vismaz 23 valodās un sacēlusi īstu vētru Rietumu slāvistikā. Kopumā izlasē skarts ārkārtīgi plašs tēmu loks — tās ir gan apceres par ievērojamiem cilvēkiem (mākslinieci Katerinu Bilokuru, rakstnieku un disidentu Leonīdu Pļušču, dzejnieku Josifu Brodski), gan refleksija par notikumiem nesenajā un pavisam nesenajā vēsturē — deportācijām, avāriju Čornobiļā, krievu-ukraiņu kara kontekstu u. c.
No ukraiņu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

Tulkotāja ir sastādījusi apjomīgu personu rādītāju, kas kalpo arī kā uzziņu materiāls latviešu lasītājam, lai sekmīgāk orientētos Ukrainas kultūrvēsturē.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Nosaukums: Latviešu dziesmas bērniem: 100 populārākās dziesmas 3 (Notis)

 

 

Jaunajā izdevumā līdzās Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Laura Reinika, Jāņa Lūsēna, Martas Ritovas, Lauras Polences, Ulda Marhileviča, Guntara Rača un citu mūsdienu autoru dziesmām, iekļauts arī paprāvs skaits klasisko Arvīda Žilinska dziesmu, kā arī tautasdziesmas, rotaļas un pat Emīla Dārziņa skaņdarbs.

Grāmatā atradīsiet notis dziesmām no Dzeguzītes, Tutas, Ričija Rū, kā arī bērnu vokālo studiju RASA, Kukuragi un Kukaiņi repertuāra. Cita starpā atradīsiet arī Imanta Pauras un Pētera Brūvera traģikomiskās dziesmas “Pieci mazi kukainīši” notis, kā arī Laumas Kazakas dziesmas “Gliemezītis” nošu pirmpublicējumu. Skaņdarbu “Gliemezītis” populāru padarīja jaunais un talantīgais dziedātājs Georgs Rukmanis-Počs, kurš to atskaņoja grupas “bet bet” ar Pasākuma Foruma izcilības balvu apbalvotajā gadumijas koncertu sērijā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Arpi Klaudija un Dāvids

Nosaukums: Un pēkšņi viņiem ir 13 jeb māksla apskaut kaktusu

 


Šī grāmata ir viens no labākajiem ceļvežiem, kādu varētu ieteikt pusaudžu vecākiem.
Tajā ir gan piemēri no dzīves, gan citu vecāku pieredzes, gan jaunākās pētniecības atziņas. Autori arī piedāvā veselīgu skatījumu uz tādiem mūsdienu izaicinošiem jautājumiem kā digitālo tehnoloģiju lietošana, atkarības, seksualitāte un uzvedības robežas. Šeit sniegtās metodes un ieteikumi palīdzēs vecākiem kļūt par drošiem, zinošiem un pozitīviem savu bērnu pavadoņiem pusaudzībā — izšķirošajā, bet tādēļ arī tik sarežģītajā cilvēka attīstības ceļa posmā./Nils Sakss Konstantinovs, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Irbe A. , Lindenberga S. , Tumševiča Z. , Odziņa I.

Nosaukums: Bērns runāt mācās ģimenē

 

Grāmata jau kļuvusi par populārāko izdevumu latviešu valodā, kas iepazīstina vecākus ar bērna attīstību no piedzimšanas līdz septiņu gadu vecumam, īpaši akcentējot runas prasmju veidošanos. Tieši runa ir pamatā domāšanas un mācīšanās prasmēm, kas lielā mērā nosaka cilvēka iespējas gūt panākumus ikvienā profesijā. Grāmata ieguvusi arī Latvijas Logopēdu asociācijas gada balvu. Grāmatas autores ir praktizējošas speciālistes bērnu neiroloģijā, psiholoģijā, logopēdijā, dietoloģijā un pedagoģijā. Lasītāji var uzzināt, kā soli pa solim attīstās bērns un viņa runa, iegūt praktiskus padomus, kas ir aktuāli katrā vecuma posmā. Grāmatu papildina pielikumi ar rotaļām, darbā izmantojamiem attēliem, izskaidrojošām anatomiskām shēmām. Papildinātajā izdevumā ievietotas nodaļas par ēšanas un ēdināšanas nozīmi bērna runas attīstībā, par runas ritmu un plūdumu, stostīšanās risku bērniem pirmsskolas vecumā un papildinājumi par autisma risku pārvarēšanu bērniem vecumā līdz 3 gadiem. Grāmata paredzēta vecākiem, logopēdiem, pedagogiem un mediķiem.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dēliņa Anda

Nosaukums: Pirkstiņi gaisā! : pirkstiņrotaļas un ķermeņa kustību rotaļas

 

Grāmatā apkopotas 97 pirkstiņrotaļas, ķermeņa kustību rotaļas un pāru rotaļas. Ritmiskie dzejolīši aptver visdažādākās tēmas: gadalaiku maiņu, dabas parādības, dzīvniekus, ģimeni, svētkus, emocijas u.c. Rotaļu aprakstus papildina fotogrāfijas, kurās attēlotas rotaļai atbilstošās pirkstu, plaukstu un ķermeņa pozīcijas.
Anda Dēliņa ir talantīga pedagoģe, kas jau vairāk nekā 20 gadus strādā par mūzikas skolotāju bērnudārzā un sākumskolā. Viņa ne tikai pati veido dažādus mācību līdzekļus, bet arī raksta dzeju, komponē, rada aizraujošus svētku scenārijus, kurus pati iedzīvina krāšņās muzikālās izrādēs. “Ja tēma emocionāli ievibrē sirsniņu, tad zināšanas un prasmes “ielec galvā” bez piepūles,” viņa uzskata. Autore ik dienas darba procesā meklē formas, kas dažādotu un vispusīgi attīstītu ne vien muzikalitāti, bet personību kopumā.
Pirkstiņrotaļas noder ne tikai mācību procesā, bet arī lai radītu vairāk pozitīvu emociju bērnudārzā un skolā, ikdienā vecākiem esot kopā ar saviem bērniem, lai pasmaidītu nogurdinošā sapulcē vai tiešsaistes stundās, pārsteigtu draugus viesībās, vienkārši uzlabotu omu vai palīdzētu atjaunot kustības un trenēt smadzeņu darbību pēc dažādām slimībām un veicināt vispusīgu attīstību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Grāmatā iekļauti izsmeļošs pirkstiņrotaļu nozīmes skaidrojums un detalizēti metodiskie norādījumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Falks Bents

Nosaukums: Atklāta saruna 

 

 

Tā ir pirmā grāmata "Līnas" grāmatu sērijā visiem interesentiem, kam ikdienā nepieciešamas zināšanas par atbalsta sniegšanu līdzcilvēkiem. Grāmata detalizēti aplūko robežu būtību un nozīmi, vēlmi runāt autentiski un būt patiesi klātesošam otra cilvēka pieredzē. Uzsverot, ka neviena konkrēta atbilde nav vienmēr pareiza vai nepareiza, šī grāmata iedvesmo veidot dziļu izpratni par saskarsmes praksi. Aplūkojot krīzes un trauksmes pieredzi, autors piedāvā praktiskas stratēģijas, gadījumu izpēti un dialogu paraugus ar reāliem jautājumiem un atbildēm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Rubene Zanda

Nosaukums: Digitālā bērnība

 


Digitalizācija ir būtiski mainījusi mūsdienu bērnu sociālos ieradumus un dienas kārtību, tāpēc pieaugušie spiesti pielāgoties jaunajai situācijai un mainīt arī audzināšanas un pedagoģijas metodes. Digitālo tehnoloģiju invāzija ikdienā rada unikālu situāciju: pieaugušajiem bērnu nodarbes internetā šķiet nesaprotamas, jo pašu spēja piekļūt tehnoloģijām nereti ir ierobežota, viņi neatpazīst simbolus un nozīmes, ko jaunieši savā ikdienas valodā izmanto. Tāpat nevar noliegt, ka digitālās tehnoloģijas ne tikai sniedz jaunas iespējas, bet arī rada riskus. Gadsimtiem ilgi pieaugušie bijuši bērnu kultūras veidotāji un dzīves noteicēji, bet nu digitālās realitātes izaicinājumi bieži liek izjust bezspēcību un autoritātes mazināšanos. Klasiskā bērnības izpratne faktiski izzūd. Tādēļ zinātnieku interese par digitālās bērnības pētīšanu mūsdienās ir likumsakarīga – pētīt mūsdienu bērnus ir tikpat interesanti, kā atklāt jaunu, vēl nezināmu cilti un iepazīt tās kultūru: paradumus, tradīcijas, rituālus, vērtības utt.
Grāmata “Digitālā bērnība” piedāvā plašu skatījumu uz digitālo laikmetu un tā ietekmi uz bērnību un sabiedrību kopumā, pievēršoties gan digitālo tehnoloģiju pozitīvajiem aspektiem, gan izaicinājumiem un potenciālajiem riskiem. Tā meklē atbildi uz jautājumiem: ko nozīmē būt bērnam digitālajā laikmetā? Kā audzināt bērnus un sagatavot tos dzīvei pieaugušo pasaulē? Kā iespējams dzīvot skaistu un jēgpilnu dzīvi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zvirgzdiņa Rosita, Skadiņa Helēna

Nosaukums: Pārrobežu biznesa modeļa vadība

 

Globālā ekonomika veicina digitālās inovācijas, pārveidojot veselas sistēmas un padarot tās savienojamas, inteliģentākas un efektīvākas visās nozarēs. Tās ietekmē uzņēmumi ir pakļauti daudzām pārmaiņām, jo paātrinās procesi, izzūd tradicionālo tirgu robežas, pieaug pakalpojumu daudzveidība, pārveidojas eksistējošās uzņēmējdarbības jomas un biznesa modeļi. Uzņēmumi zaudē unikālas tirgus konkurences priekšrocības, kuru saglabāšanu ir iespējams nodrošināt ar uzņēmuma darbību pārrobežu tirgos. Šīs pārmaiņas uzņēmumiem liek attīstīt jaunas prasmes – kļūt elastīgākiem un spējīgiem pielāgoties ārējiem apstākļiem, bet vienlaikus arī domāt par unikālu atšķirību saglabāšanu. Minētās prasmes palīdz pilnveidot biznesa modelēšana, jo biznesa modelis (turpmāk – BM), ietverot svarīgākās starptautisko darbību komponentes un digitālās transformācijas mehānismus, uzņēmumu vadītājiem nodrošina aktivitāšu un to seku novērtēšanas iespējas. Šajā grāmatā tiek pētīti biznesa modeļi un biznesa modeļu vides teorētiskie aspekti, lai izprastu, kā BM un modelēšanas vide ietekmē uzņēmuma un vadības funkciju īstenošanu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Apse Linda

Nosaukums: Lielmeistares atklātnes - Dana Reizniece-Ozola

 

Šahs pavisam pārliecinoši ir spēle un tikpat pārliecinoši – arī sports un māksla. Savā būtībā šahs ir attiecību spēle, kurā uz šaha galdiņa tiek izspēlēts konflikts un uzvar tas, kurš konfliktu prot risināt ar stratēģiski asprātīgākajām un meistarīgākajām gājienu kombinācijām. Šahs ir skaists, jo pretinieki savas attiecības risina ar smalkiem intelektuāliem paņēmieniem. Nav jaudīgākas un augstvērtīgākas diplomātijas kā likt pretiniekam cieņpilni zaudēt. Tā kā šaha spēlē atklājas daudz cilvēcisku un cilvēcīgu patiesību, šahs der jebkuram, tas der visiem laikmetiem, visām varām un kultūrām. Karalis vienmēr baidīsies zaudēt savu karalieni un katra karaliene aizsargās savu karali. Kādreiz Latvijai bija savs šaha karalis – pasaules čempions Mihails Tāls. Tagad mums ir sava šaha karaliene – četrkārtējā Latvijas sieviešu čempione, savulaik Eiropas Jauniešu čempione Dana Reizniece-Ozola, kura šobrīd ieņem prestižo FIDE rīkotājdirektores amatu un vada pasaules šaha saimniecību.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Cilvēksvelme. Lugu krājums

 


Lugas par mīlestību, atklājot vārda 'mīlestība' visdažādākās nozīmes un nokrāsas. Šis ir ceturtais lugu krājums projekta “Lugu konkurss – lugu krājums” ietvaros. Jau izdoti trīs lugu krājumi – “Cilvēkzvērs” (2020), “Cilvēktīkls” (2022) un “Cilvēkspārns” (2023, lugas 9+ un jauniešiem). Lugu krājumā “Cilvēksvelme” ir iekļautas 10 lugas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Geka Dzintra

Nosaukums: Kur palika Tēvi?

 


Aināra Bambala soda nometņu apraksts, Jēkaba Graudiņa, Vladislava Veremjova atmiņām par Vjatlagu un Artūra Stradiņa Vjatlaga dienasgrāmatu, un 1941. gadā uz Sibīriju izsūtīto bērnu atmiņu mirkļi, ģimeņu un tēvu fotogrāfijas un mūsdienu bērnu izpratne par deportācijām zīmējumos un sacerējumos. Arī fotogrāfijas no ekspedīcijas uz Vjatlagu un Solikamsku. Grāmata ir 670 lpp. gara un ir kā turpinājums grāmatai “Mātes Sibīrijā”

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Judina Dace

Nosaukums: Mantojums

 

 

Kamēr Rita Kadiķe attopas no pārsteiguma par pēkšņi atrastajiem Vācijas radiem un necerēto mantojumu, kā arī šķetina savas dzimtas sarežģītās saknes, viņas agrākā asistente Dita Stropa ir pārcēlusies uz senču mājām cerībā sākt īstu ģimeni ar Mārču Ziediņu. Tomēr realitāte izrādās daudz skarbāka, un vienīgais, uz ko Dita laukos var paļauties, izrādās tēvocis Andrejs. Pat jaunais darbs vietējā kultūras centrā Ditai sagādā asus un bīstamus pavērsienus, taču vienlaikus - arī cerīgu iepazīšanos.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kadiķe-Skadiņa Rita

Nosaukums: Trakie suņinieki

 

Grāmatas “Trakie suņinieki” priekšvārdā tās autore Rita Kadiķe-Skadiņa raksta, ka viņa esot dzimusi Auna zīmē. Savukārt tīmeklī var izlasīt, ka šajā zīmē dzimušajiem visa dzīve ir kā hobijs – gan tikai tad, ja tā ir aktīva un spilgtiem notikumiem bagāta.

Par to arī ir šis stāsts – tās ir Ritas pārdomas par suņiem, cilvēkiem un dzīvi. Par to, kā hobijs jeb vaļasprieks ir ne tikai pārtapis viņas profesijā, dzīves aicinājumā un varbūt pat dzīvesveidā, bet arī pavēris neiedomājamas iespējas apceļot pasauli un satikt visdažādākos cilvēkus.

Autores bezgalīgā suņu mīlestība ir dāvājusi viņai iespēju redzēt eksotiskas zemes, svinēt Ziemassvētkus Indijā, mēģināt caur sniegputeņiem saskatīt Niagāru un pat ne reizi vien riskēt ar dzīvību. Un tas nebūt nav viss… Rita saka, ka viņa un viņai līdzīgie ir traki – tā esot daudzu suņinieku diagnoze. Nez, nez – labā nozīmē traki ir visi, kuri no sirds ar kaut ko aizraujas, velta tam visu savu laiku un dzīvo košu un krāspilnu dzīvi. Lai grāmata “Trakie suņinieki” tās lasītāju ieved aizrautīgajā trako suņinieku pasaulē, liek vēl vairāk iemīlēt savus četrkājainos draugus un palīdz saskatīt iespējas, ko sniedz šī mīlestība! Varbūt mēs, cilvēki, suņus mīlam tikai tāpēc, ka viņi ir, un ka suņiem piemīt īpašības, kuras paši neviļus piesavināmies, komunicējot ar viņiem. Starp citu Gabriels Garsija Markess ir teicis: “Es tevi mīlu nevis par to, kas tu esi, bet par to, kas esmu es, kad esmu ar tevi.” Varbūt tas ir stāsts par trakajiem suņiniekiem?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kalna Nora

Nosaukums: Dzīve nepāriet

 

 

Dzejnieces, žurnālistes un rakstnieces Noras Kalnas autobiogrāfiska prozas un dzejas grāmata vēsta par viņas dzīvi, sākot no bērnības Rucavā, par jaunību un ceļojumiem. Autore ir ceļojusi pa austrumiem, tostarp pabijusi arī Afganistānā. Autobiogrāfija ir papildināta ar Kurzemes novada leksikas vārdnīcu un folkloru.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kārkliņa Rute

Nosaukums: Ellīgi skaisti noslēpumi

 

 

Stāstu krājums ir kā iztēles bagāta arhitekta projektēts dzīvojamais nams, kurā katra dzīvesvieta atšķiras no pārējām. Te mājo raiba sabiedrība, un katrs no stāstu tēliem paver savas durvis un ļauj ieskatīties dzīvē, kas pārsteidz ar vienkāršību un reizē - nepārspējamu, spilgtu vienreizīgumu. Savdabīgi vecļaudis, bērni, kuri savās mazajās rokās pūlas noturēt saites, kas vieno ģimeni, māte, kurai liegtas vecāku tiesības - visu šo tēlu gaisīgi tvertie dzīves mirkļi attēlo veselas jūtu un emociju pasaules, kurās ir vieta gan saldmei, gan rūgtumam.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Liepiņa Ilga

Nosaukums: Kapteiņa Zdravko otrā elpa

 

 

Ir 2050. gads, un Latvijā no mākslīgās komas tiek atmodināts horvāts Zdravko Voicišs. Pasaule kopš kovida pandēmijas, kas siržulauzēju kapteini gandrīz aiznesa kapā, ir būtiski mainījusies – pazudušas valstu robežas, vētraini attīstījušās tehnoloģijas, savukārt daži mūsu ikdienā ierasti priekšmeti, piemēram, spoguļi, pazuduši bez pēdām. Bet, kā šķiet Zdravko, pats trakākais noticis ar ēdienu un cilvēku attiecībām – kā pirmais, tā otrās kļuvušas gauži mākslīgas...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lubāniņa Kristīne

Nosaukums: Tu nekad mani neaizmirsīsi

 

 

"Tu nekad mani neaizmirsīsi" ir autores otrais detektīvromāns."Rakstīšana man ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Izbaudu katru brīdi, kad varu iegrimt pašas radītā pasaulē un izstaigāt tās varoņu dzīves līkločus," tā par savu aizraušanos stāsta valmieriete Kristīne Lubāniņa. Slepkavības izmeklēšana abus varoņus gan naidos, gan apvienos un aizvedīs līdz notikumiem, kurus neviens neaizmirsīs.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Lynx Lauren

Nosaukums: Turi mani cieši

 

 

Maiku Dženingu attiecībās ar sievietēm pavada neveiksmes. Pat ja kādai tomēr izdodas piesaistīt iekārojamā Vaitstounas vecpuiša interesi, viņas sirds jau ir aizņemta. Kad kādu vakaru pie “Grila un bāra” durvīm vienos zilumos un nobrāzumos parādās Maika pirmā mīlestība, viņš vēl nezina, ka šis pavērsiens mainīs viņa dzīvi līdz nepazīšanai.

Atklāsme par vīra dubulto dzīvi ir satricinājusi Evas pasauli. Cīnoties par taisnību, viņa ir kļuvusi par upuri savam vīratēvam – miljardierim un prestiža kluba īpašniekam, kurš draud izrēķināties ar katru, kurš uzdrošināsies nomelnot viņa ģimenes labo vārdu ar skandālu. Vai Evai būs jānožēlo sava izvēle atgriezties dzimtajā pilsētā?

“Turi mani cieši” ir ceturtais un noslēdzošais Aidaho sērijas romāns.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Rugāte Anta

Nosaukums: Mūsu Gerda

 

 

 

A. Rugātes dokumentālais stāsts par leģendāro vispirs Rīgas, tad Latvijas televīzijas ētera personību, sava laika Latvijas stila ikonu, izcilu ārsti, lībiešu kultūras kopēju mūža otrajā pusē un cilvēku ar dziļi traģisku likteni Gerdu Sinkēviču (Grīvu-Kriķi-Riekstiņu), kurai šogad apritēja 90 gadu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vinogradova Laura

Nosaukums: Vārnas

 

 

Pie lasītājiem dodas Eiropas Savienības balvas literatūrā laureātes Lauras Vinogradovas jaunais darbs “Vārnas” – emocionāli piesātināts, skarbi patiess garstāsts, kura centrā ir bērnunama audzēknes Sannas un viņas meitas Lias likteņi.

Bērnunama uzspiestais zīmogs paliek Sannas dvēselē uz visu mūžu, taču arī Liai jācīnās gan ar sevi, gan apkārtējo vidi, lai spētu pieņemt sevi tādu, kāda viņa ir – atšķirīga no citiem.

Bet tad Lia un viņas tēvs Andrejs negaidot saskaras ar savām saknēm – kādu romu dzimtu, no kuras viņi līdz šim ir mantojuši vien ārējo izskatu…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Žagare-Vītiņa Tatjana

Nosaukums: Brāļi Žagari

 

“2017. gada Ziemassvētkus es svinēju Andreja un Jura vectēva mājās Kalna Žagaros netālu no Cēsīm. Tikko bija iznākusi mana grāmata par deviņiem ASV dzīvojošiem latviešiem, kuri cenšas nepazaudēt saikni ar Latviju. “Kad tu uzrakstīsi par mums?” smejoties jautāja viens no brāļiem.

Piedāvājums izraisīja jautrības pilnu domu apmaiņu par to, kā varētu izskatīties šāda grāmata. Īpaši ņemot vērā to, ka mūs ar Juri saista gandrīz divdesmit gadu ilga laulība un divi dēli.

Smējos kopā ar visiem, bet pēc laika sāku domāt — kāpēc ne?”/Tatjana Žagare-Vītiņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Allegria Lea Simone

Nosaukums: Lielā māksla

 

 

Mūsdienu franču autores Leas Simones Allegria romāns "Lielā māksla" aizved lasītāju no 21. gadsimta Parīzes izsoļu nama ikdienas un Toskānas ciprešu ieskautas pils emociju peripetijām mākslas detektīva cienīgā, piedzīvojumu, noslēpumu un vēsturisku intrigu pilnā ceļojumā uz protorenesanses laika Florences mākslas pasauli, meklējot autoru darbam, kas, iespējams, ir negaidīts tilts starp divām pasaulēm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ārelaida Kai

Nosaukums: Klusais okeāns

 


Mēs tik daudz nezinām par saviem vecākiem. Un ir tik daudz, ko viņi pat nenojauš, ka mēs zinām. 2010. gads. Sankpēterburga. Nejauši ieraugot vīrieti, ar kuru tiekas ciemos atbraukusī māte, Stellas atmiņā ataust 20. gs. 70. un 80. gados Tallinā pavadītā bērnība un jaunība un vecāku laulības ainas. Ar šodienas pieredzi uzlūkojot ārēji saskanīgās laulības zemūdens straumes, Stella cenšas atrisināt arī pašas laulībā radušos samezglojumus. Emocionāli piesātinātais romāns vēsta par ilgām pēc mīlestībās un spēju to pieņemt, par noslēpumiem un to, ka gadiem ilgi nepateiktajam kādu dienu jānāk gaismā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bededikta Sofija

Nosaukums: Greisa Kellija. Mīlestības aicinājums

 

 

Septiņpadsmit gadus vecā Greisa pretēji vecāku gribai dodas uz Ņujorku, lai sekotu savam sapnim mācīties aktiermākslas skolā. Pirmie patstāvīgie soļi svešā pilsētā ir nedroši, un viņa ar visu sirdi nododas mācībām, taču tajā pašā laikā Greisu vilina jauniegūtā brīvība un mākslinieciskā vide. Jaunā aktrise ir skaista un šarmanta un iekrīt ne viena vien vīrieša sirdī, tomēr atrast piepildījumu mīlestībā, lai arī cik ļoti viņa pēc tās alktu, tā arī neizdodas – romāns seko romānam, skandāls – skandālam, līdz viņa satiek Monako firstu Renjē… Neaizmirstams romāns par kino leģendu Greisu Kelliju – mūzu, zvaigzni un sievieti, kura nebaidījās atdot sevi visu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Diks Filips

Nosaukums: Vai androīdi sapņo par elektriskajām aitām?

 


Līdz 2021. gadam Pasaules karš ir nogalinājis miljoniem cilvēku, iznīcinājis veselas sugas un pamudinājis lielāko daļu cilvēces emigrēt no planētas. Tie, kas palikuši, alkst pēc jebkādas dzīvas radības, un cilvēkiem, kuri nevar tādu atļauties, uzņēmumi izgatavo reālistiskas mehāniskas dzīvnieku kopijas. Cilvēkiem, kas emigrē uz Marsu, kompensācijā tiek piešķirti sarežģīti, prasmīgi darināti androīdi, kurus nevar atšķirt no īstiem vīriešiem vai sievietēm. Baidoties no posta, ko šie mākslīgie cilvēki var nodarīt, valdība aizliedz ievest tos uz Zemes. Androīdi, kas nelikumīgi atbēguši uz Zemi, ir spiesti slapstīties. Rikam Dekardam, oficiāli pilnvarotam atlīdzību medniekam, tiek uzdots atrast bēguļojošus androīdus un tos neitralizēt. Taču visi androīdi izskatās tieši tāpat kā cilvēki, un viņi nevēlas tikt atrasti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Fon Kampenhauzena Elze

Nosaukums: Elzes un Rūdolfa stāsts. Atmiņas no vecās Vidzemes

 

 

Pēc aristokrātiskās bērnības un jaunības Vidzemē Elzei bija laimīga laulība, muižas īpašnieces sadzīve un pienākumi, trīs bērni. Viņa piedzīvoja revolūcijas, karus, sarkano laiku. Tuvojoties Otrā pasaules kara beigām, sākās bēgļu ceļš ar to, kas mugurā... ‍Elzes atmiņās pavīd vesela vācbaltu un latviešu personu galerija: muižnieki, skolotāji, mācītāji, ārsti, pārvaldnieki, sulaiņi, klavierspēles skolotāji, guvernantes, bērnības un jaunības draugi... Spilgti atainotas vācbaltu sabiedrības tradīcijas, svētki un savdabīgas ieražas, plaši attēlota muižas sadzīve, sievietes un mātes uzdevumi un pienākumi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Helgasons Halgrīms

Nosaukums: Sieviete 1000 grādos

 

Herbjorgai Marijai ir 80 gadu, viņa viena pati nīkst garāžā ar portatīvo datoru un rokasgranātu atbalstam un drošībai. Plānodama savu nāvi un pasūtīdama laika logu krematorijā, viņa lūdz Neaizmiršanas dievu un atsauc atmiņā savu dēkaino dzīvi - no vissmalkākajām viesībām līdz visdziļākajai nabadzībai. Šī neticamā romāna izveidē lieliski kombinējas autora oriģinalitāte un stāstnieka jauda. Augstu vilni sit humors, intuīcija un ironija, kad viņš izvadā Herbjorgu no mazapdzīvotiem Islandes nostūriem līdz kara plosītajai Eiropai un pat tālāk pasaulē, pirms viņa atgriežas, lai pastāstītu mums stāstu, kurā netiek taupīts neviens un nekas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Hepvorta Sallija

Nosaukums: Dvēseles radinieki

 

Kas notiek, kad mīlestība tevi aizved līdz kraujas malai?

Sallijas Hepvortas “Dvēseles radinieki” ir aizraujošs, atkarību izraisošs romāns par laulību, nodevību un noslēpumiem, kas liek pārkāpt robežu.

Kotedža kraujas malā. Geiba un Pipas sapņu māja piekrastes pilsētiņā. Taču viņu nevainojamais īpašums slēpj ko šausminošu. Augstā krauja ir kļuvusi par iecienītu galamērķi tiem, kas vēlas izbeigt savas dzīves. Atkal un atkal Geibs dodas viņus glābt, neļaudams spert soli pāri malai. Līdz pienāk diena, kad tas beidzot notiek. Pipa atklāj, ka Geibs upuri ir pazinis. Galvā jaucas jautājumi… Upuris nolēca? Vai viņu nogrūda? Vai Geibs – Pipas mūža mīlestība un dvēseles radinieks – melotu? Kad nevainojamās laulības fasāde sāk drupt, atklājas tās tumšākie noslēpumi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Jurgensens Kristians

Nosaukums: Tev izgaistot

 

Kad Mias vīram Frederikam smadzenēs tiek atklāts audzējs, viņas dzīve sagriežas kājām gaisā. Slimības dēļ Frederika personība mainās – no iepriekš tik gādīgā un mīlošā vīrieša pāri nav palicis nekas, nu viņš ir nejauks, rupjš un vardarbīgs. Situācija kļūst vēl sliktāka, kad nāk gaismā fakts, ka Frederiks no savas darbavietas izkrāpis milzīgu naudas summu. Viņam draud cietumsods, taču Mia ir apņēmības pilna pierādīt, ka noziegums tika veikts slimības iespaidā un ir attaisnojams.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

Autors: Karlberga Ingrīda

Nosaukums: Alfrēds Nobels

 

 

Izgudrotājs, ķīmiķis Alfrēds Nobels kļuva bagāts, pateicoties dinamīta izgudrošanai, tomēr slepenībā rakstīja dzeju un sapņoja par mieru uz zemes. Zviedru žurnāliste Ingrīda Karlberga atklāj pārsteidzošu un pat mazliet neticamu stāstu par cilvēku, kurš radījis pasaules pazīstamāko un iekāroto apbalvojumu. Autore grāmatā detalizēti seko Alfrēda Nobela un viņa ģimenes dzīvesstāstam, ne tikai ļaujot lasītājam sajust dižgara laikmetu un tā atmosfēru, bet arī nevairoties no līdz šim pieklusinātām tēmām viņa biogrāfijā: ilgtermiņa romantiskā sakara ar austrieti Sofiju Hesu un nesaskaņām ģimenē, kas sekoja pēc Nobela testamenta nolasīšanas. No trūcīgās bērnības Stokholmā cauri ģimenes traģēdijām, romantiskām sakašu cīņām, panākumiem un nodevībām līdz pat Nobela nāvei Sanremo autore izgaismo notikumiem bagātās un dramatiskās dzīves zinātnisko, literāro un politisko kontekstu, saistot to ar kategorijām, kuras viņš izvēlējies iedibinātajam apbalvojumam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kucbelova Katarina

Nosaukums: Aube

 

 

Romāna “Aube” darbība norisinās Šumjacē – nelielā ciematā Slovākijas centrālajā daļā, Zemo Tatru pakājē, līdz kuram no Bratislavas ir mazāk nekā trīs stundu brauciens, tiesa, ar sabiedrisko transportu ceļš mēdz būt pat divreiz ilgāks. Šumjacē dzīvo pieredzējusi tautastērpu darinātāja, astoņdesmitgadīgā Iļka. Romāna autore divus gadus regulāri viņu apciemoja, lai iemācītos uzšūt tradicionālo reģiona aubi, vienlaikus uzzinot vairāk par sevi, par dzīvi attālajā kalnu ciematā, kur arvien samazinās iedzīvotāju skaits, par folkloras tradīcijām, par sadzīvošanu ar romiem, kā arī par saviem un citu stereotipiem. Katarīna nefotografēja, nefilmēja, neko neierakstīja diktofonā, vien skatījās, vēroja, izšuva un pierakstīja. Abas ar skolotāju viņas gremdējās atmiņās un savija pagātnes fragmentus ar tagadnes notikumiem.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Konelijs Maikls

Nosaukums: Tumšās stundas : pusnakts cilvēki

 

 

Jaungada priekšvakars Holivudas rajonā ir atnesis totālu haosu. Losandželosas policijas pārvaldes detektīvei Renē Balārai ir naktsmaiņa, un viņa gatavojas tam, ka tūdaļ svinētāju simti būs noskaitījuši pēdējās vecā gada sekundes un no saviem šaujamieročiem raidījuši gaisā tradicionālo svina lietu. Pamazām pienāk ziņojumi par sašķaidītiem vējstikliem un citiem nodarītiem bojājumiem, un Balāra tiek nosūtīta uz notikuma vietu – zem klajas debess sarīkotā trokšņainā ballītē lode trāpījusi autoveikala īpašniekam. Necik daudz laika Balārai nav vajadzīgs, lai secinātu, ka no gaisa tā lode nevarēja nokrist. Lietas šķetināšanas gaitā viņa nonāk līdz vēl kādai neatklātai slepkavībai, kuru savulaik neizdevās līdz galam izmeklēt detektīvam Harijam Bosam. Balāra un Boss atkal apvieno spēkus, lai noskaidrotu, kā abas lietas ir saistītas. Abi ir spiesti nemitīgi raudzīties pār plecu – tik ilgi un veiksmīgi slēpies slepkava apzinās, ka tiek meklēts.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Lāgerkrancs Dāvids

Nosaukums: Neskaidrība

 

Slepkavības izmeklēšana saved kopā divus ļoti atšķirīgus sabiedrotos, kuriem jāatklāj kāda starptautiska mēroga sazvērestība. Profesors Hanss Reke. Dzimis bagātā Stokholmas ģimenē, pasaules autoritāte pratināšanas paņēmienos, spēj atrisināt vissarežģītākos rēbusus. Tomēr īpaši saspringtos brīžos mēdz sabrukt, kas noved pie aizliegtu vielu lietošanas un izmisuma. Mikaēla Vargasa. Policijas virsniece. Dzimusi Stokholmas pievārtē, čīliešu politisko bēgļu ģimenē, kuras divi brāļi apgrozās likuma ēnas pusē. Vargasa ir sīksta un nelokāma, tomēr vienlaikus, lai atklātu šo slepkavības lietu, viņai nepieciešams arī Rekes unikālais prāts. Rekem ir viss – bagātība, reputācija, bet arī tieksme to visu pazaudēt. Un tikai Vargasa spēj viņam palīdzēt atgriezties uz pareizā ceļa un fokusēt domas uz izmeklēšanu, pirms abus sasniedz draudošās briesmas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lekberga Kamilla

Nosaukums: Dzeguzēns

 

 

"Dzeguzēns" ir lasītāju iemīļotās Fjelbakas sērijas vienpadsmitā grāmata, kurā kā allaž pagātnes notikumi mijas ar mūsdienām. Fjelbaku satricina divi šausmīgi notikumi, kuri sākotnēji nešķiet saistīti. Slavens fotogrāfs tiek atrasts mākslas galerijā, brutāli noslepkavots. Savukārt rakstnieka, Nobela prēmijas kandidāta, Heninga Bauera ģimeni piemeklē traģisks liktenis uz mazās salas, kur literāts raksta savu pasaulslaveno romānu sērijas desmito – noslēdzošo daļu. Patriks Hedstrēms ar Tanumshēdes policijas iecirkņa kolēģiem cīnās ar abu notikumu atrisināšanu, bet Ērika Falka šķetina kādas slepkavības lietu pagājušā gadsimta 80. gadu Stokholmā. Pamazām viņa saprot, ka tagadnes notikumi saistīti ar pagātni un ka vecie grēki sāk mest garas ēnas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lekberga Kamilla

Nosaukums: Kults

 

Gaišā dienas laikā pie bērnudārza tiek nolaupīts bērns. Neviens no darbiniekiem nav neko pamanījis, bet bērni stāsta, ka vainīgā ir kāda sieviete.

Lai atšķetinātu sarežģīto lietu, izmeklētāja Mina Dabiri aicina palīgā savu draugu Vincentu, un drīz vien tiek atklāta saikne ar citiem līdzīgiem nolaupīšanas gadījumiem. Sākas nežēlīga sacensība ar laiku, kas nedarbojas izmeklētāju labā. Vienlaikus Minas meita ir iepinusies slepenā epikūriešu organizācijā, kas sevi piesaka kā līderības attīstības centru. Vai Mina spēs aizsargāt savu bērnu, kurš pat nezina par viņas eksistenci?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Linka Šarlote

Nosaukums: Vientuļā nakts

 

 

Aukstā decembra naktī jauna sieviete viena pati brauc pa vientuļu Ziemeļjorkšīras tīreli. Nākamajā rītā viņa tiek atrasta noslepkavota savā automašīnā, kas ir gandrīz ieputināta sniegā uz lauku ceļa. Taču pat sniegs nespēj noslēpt visas pēdas... Ir lieciniece, kas redzējusi, kā pa ceļam viņas automašīnā iekāpj kāds vīrietis. Viņas draugs? Svešinieks? Viņas slepkava?

Keita Linvila, kura atstājusi Londonu un darbu Skotlendjardā, lai strādātu kopā ar Kalebu Heilu, sāk izmeklēšanu un ātri nonāk uz pēdām, kas ved pagātnē uz kādu neatrisinātu lietu, kuru savulaik izmeklēja Kalebs.

Šī ir ceturtā grāmata kriminālromānu sērijā par izmeklētāju Keitu Linvilu. Labā ziņa – tās visas var lasīt arī neatkarīgi citu no citas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Mantela Hilarija

Nosaukums: Spogulis un gaisma

 

Ar astoņus gadus tapušo un lasītāju pacietīgi gaidīto romānu “Spogulis un gaisma” noslēdzas triloģija par Tomasu Kromvelu, kalēja dēlu, kurš ar savu viedo, tālredzīgo prātu, neizsmeļamo enerģiju un uzdrīkstēšanos kļuva par Henrija VIII labo roku un vienu no ietekmīgākajām personām tā laika politisko notikumu arēnā.

Pilnā mērā izmantojot savu spožo stāstnieces talantu, autore ir uzbūrusi spilgtu un daudzveidīgu laikmeta ainu, kurā darbojas vesela virkne neaizmirstamu, pastoziem krāsas triepieniem iezīmētu personāžu, sākot ar valdniekiem, hercogiem, galminiekiem un vēstniekiem un beidzot ar priesteriem, mūkiem, pavāriem un suņkopjiem... Mantelai piemīt patiesi unikāla spēja pētīt šī nežēlīgā laikmeta tikumus, piešķirot savai vēstures interpretācijai ļoti mūsdienīga, viegli lasāma, dzirkstoši ironiska un vienlaikus ļoti poētiska romāna veidolu.

Atbrīvojis Henriju VIII no Annas Boleinas, Kromvels turpina uzticīgi kalpot savam kungam, risinot teju visus aktuālos jautājumus gan iekšpolitikā un ārpolitikā, gan ne mazāk komplicētajā karaļa precību un pēcteču radīšanas jomā. Veiksmīgi risinot visas problēmas, Kromvels aizmirst padomāt tikai par vienu jautājumu: cik ilgi viņš spēs saglabāt egocentriskā un untumainā Henrija labvēlību?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mulīns Pēters

Nosaukums: Otra māsa

 

Alīsija Bjelke, kodēšanas ģēnijs, vienmēr ir bijusi “otra māsa”, kuras dzīve aizritējusi skaistās un populārās māsas ēnā. Kad abas kopā izveido jaunu un citādāku iepazīšanās lietotni, Stella kļūst par veiksmīgās un ienesīgās lietotnes seju. Bet, kad māsa tiek atrasta mirusi, Alīsijas dzīve sametas mezglā… Tagad arī viņai ir jācīnās par savu dzīvību…

Lietas izmeklēšanu vada policists Džons Aderlijs, kurš aizvien dzīvo un strādā Kārlstadē. Izskatās, ka, par spīti visiem pūliņiem, viņš nespēs nosargāt sev tuvos un profesionālo dzīvi no pagātnes briesmām. Pienāk brīdis, kad Džonam ir jāpieņem bīstami lēmumi ar nežēlīgām sekām.

Šis ir otrais romāns, kas seko bijušā FIB aģenta gaitām Zviedrijā. Romāna darbība ir spraiga un galveno varoņu dzīves pavērsieni – negaidīti; vislabākais lasīšanas veids – vienā piegājienā un pie silta dzēriena tases.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Norts Alekss

Nosaukums: Eņģeļu dārzs

 

 

Keitija Šova allaž ir rūpīgi pieskatījusi jaunāko brāli Krisu, bet kādā pēcpusdienā viņa tomēr izvēlas pavadīt laiku ar savu draugu Semu. Un Kriss piedzīvo nežēlīgu uzbrukumu.

Tikai viens neapdomīgs solis noved pie lielas traģēdijas. Pati kļuvusi par māti, Keitija ir cieši apņēmusies nekad vairs nepieļaut līdzīgu kļūdu.

Piepeši viņai piezvana no policijas.

Tiek izmeklēta baisa slepkavība, kas notikusi pussadegušā mājā, kura reiz piederējusi vietējam sērijslepkavam. Izmeklēšanas laikā uzjundī daudzi iepriekš neatbildēti jautājumi. Galvenais aizdomās turētais ir Kriss.

Detektīvs vēlas, lai Keitija palīdz atrast brāli, taču viņai ir cits mērķis – pierādīt, ka brālis nav vainīgs. Viņa grib atdarīt par nevērību, ko bija pieļāvusi pirms daudziem gadiem. Jau drīz kļūst skaidrs, ka noziedznieks ir gatavs uzbrukt vēl.

Tagad, mēģinot glābt brāli, Keitija nāves briesmām pakļauj savu mazo meitiņu un vīru…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Smita Zeidija

Nosaukums: Viltvārdis

 

Pazīstamās populāro romānu rakstnieces Zeidijas Smitas kaleidoskopiskais vēsturiskais romāns vēsta par tiesas prāvu, kas divās nometnēs sadalīja Viktorijas laika Angliju.
Kuram būs ļauts izstāstīt savu notikušā versiju? Un kuram noticēs?

Kilbērna 1873. gads. “Tičborna tiesas prāva” piesaista atraitnēs palikušās skotietes Elaizas Tokeitas un visas Anglijas uzmanību. Lasītājiem ir jānoskaidro, vai tiesājamais ir tas, par ko uzdodas, vai tomēr viltvārdis. Tokeita kundzei ir plašs interešu loks: literatūra, taisna tiesa, sabiedrības šķiru jautājumi, pašas brālēns – rakstnieks – un viņa sievas - šī dzīve un nākamā. Taču viņa ir arī skeptiķe. Viņai ir radušās aizdomas, ka Anglija ir valsts, kurā galvenais ir “fasāde,” un tajā nekas nav īsti tā kā izskatās. Endrū Bogls ir kļuvis par īpaši svarīgu liecinieku, viņa paša nākotne ir atkarīga no tā, vai viņš pavēstīs tieši to, kas nepieciešams - īsto stāstu. Viņš ir izaudzis Jamaikā, Houpas plantācijā, viņš zina, cik liela patiesībā ir katra cukurgrauda cena, cik daudz ir upurējuši cilvēki, kuri strādā cukurniedru plantācijās. Bagātie apkrāpj nabadzīgos. Turklāt izrādās, ka ar cilvēkiem ir daudz vieglāk manipulēt, nekā viņi paši to apjauš. Šis Zeidijas Smitas darbs ir balstīts reālos notikumos.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šepa Emēlija

Nosaukums: Lācis miegā

 

 

Atriebība ir spēcīgs dzinējspēks. Kad savrupā meža mājā tiek atrasts brutāli noslepkavots vīrietis, turpat atrastais rotaļu lācītis izmeklētājus aizved pie bijušās policistes Filipas Falkas, kura pēc ģimenes traģēdijas dzīvo ar noslepenotu identitāti. Viņa ir vienīgā, kura varētu palīdzēt atrast vainīgo, bet vai viņa vēlēsies sadarboties ar policiju? Arī prokurore Jāna Berzeliusa piedalās izmeklēšanā, taču viņai jāliek lietā visi iespējamie līdzekļi, lai pasargātu vīrieti, kuru mīl. Tajā pat laikā viņš ir apņēmības pilns noskaidrot, kas saista Jānu un no cietuma iznākušo noziedznieku. Zviedru rakstnieces Emēlijas Šepas detektīvromānu sērija par prokurori Jānu Berzeliusu kļuvusi par starptautisku bestselleru – tulkošanas tiesības pārdotas vairāk nekā divdesmit valstīm.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šojoma Anna

Nosaukums: Viedo kaķu kafejnīca

 

 

Nagorei ir gandrīz četrdesmit gadu, kad vairāki viņas sapņi jau izkūpējuši gaisā: laulība izjukusi, mākslinieces karjera tikpat kā beigusies un bankas kontā svilpo vējš. Saņemot piedāvājumu kļūt par oficianti kaķu kafejnīcā, sievietei neatliek nekas cits, kā to pieņemt, lai gan nekāda kaķu mīļotāja viņa nav. Tomēr, Nagorei par lielu pārsteigumu, nepaiet ilgs laiks, līdz viņa sadraudzējas ar kafejnīcas īpašnieci Jumi un septiņiem murrātājiem. Kādu dienu kafejnīcā parādās pievilcīgais Marks, un kļūst skaidrs: nav vajadzīgas ne septiņas dzīves, ne dzīvības, lai būtu laimīgs, – pilnīgi pietiek ar vienu!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tarta Donna

Nosaukums: Ciglītis

 

 

Teo Dekers trīspadsmit gadu vecumā zaudē māti katastrofā, kurā pats brīnumainā kārtā izglābjas, taču šī nelaime satricina viņa dzīves pamatus. Teo paliek Ņujorkā pilnīgi viens, un viņu savā paspārnē uzņem bagāta drauga ģimene. Zēnu mulsina jaunā mājvieta Parka avēnijā, skolā viņš jūtas vientuļš, sāpīgi ilgojas pēc mātes un daudzus gadus paliek sirsnīgi pieķēries mazai, savādi valdzinošai gleznai, kura viņam visvairāk saistās ar māti. Šīs gleznas dēļ Teo beigu beigās nonāk noziedzīgās pasaules labirintos un bīstamu, tumšu darījumu centrā. "Ciglītis" ir spriedzes pilns ceļojums ne vien pa Ameriku un Eiropu, bet arī pa likteņa līkločiem, kur jāpiedzīvo zaudējumi un apsēstība, kur nepieciešams izdzīvot un izgudrot sevi no jauna, jāsastop mīlestība un nolemtība. Tā ir valdzinoša un spēcīga drāma, kurā apvienojas neaizmirstami, spilgti tēli un aizraujoši sižeta pavērsieni.Par savu jaunāko romānu "Ciglītis" Donna Tarta saņēmusi Pulicera balvu un Andrew Carnegie medaļu par labāko daiļliteratūras darbu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Teilore K. L.

Nosaukums: Kriminālais pārītis

 

 

Pirms pieciem gadiem Olīvija Sazerlenda ir notiesāta par nopietnu noziegumu: pierādījumu pārliecināti, zvērinātie nospriež, ka viņa centusies atbrīvoties no vīra kopā ar savu mīļāko Džeku, kuram tostarp izdevies noslēpumaini nozust. Nu, kad viņa ir atbrīvota pirms termiņa, Olīvija ir izvirzījusi sev trīs mērķus. Normalizēt attiecības ar divpadsmitgadīgo meitu. Atjaunot savu labo vārdu. Un atriebties vīram - cilvēkam, kurš safabricējis pret viņu nepatiesu apsūdzību. Cik tālu viņa ir gatava iet, lai panāktu kāroto? Un cik tālu ir gatavs iet viņas vīrs Dominiks, lai Olīviju apturētu? Atklājusi, ka Dominiks nav vienīgais, kuram pagātnē ir rūpīgi slēpti noslēpumi, Olīvija saprot, ka šajā reizē ir apdraudēta ne vien viņas brīvība, bet arī dzīvība...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Troja Eleonora

Nosaukums: Krīzes menedžere

 

 

Elīza ir izskatīga, labu izglītību ieguvusi un karjerā veiksmīga sieviete, kurai ir pilnīgi skaidrs, kas ir un kas nav pareizi un kādai būtu jāizskatās viņas perfektajai dzīvei. Nesen izšķīrusies no vīra, kurš šiem priekšstatiem īsti neatbilda, viņa uzsāk darbu perspektīvā mediju uzņēmumā. Darba piedāvājumā teikts, ka viņas uzdevums ir izvest šo uzņēmumu no krīzes. Tomēr realitātē viss izrādās pavisam citādi. Pienāk brīdis, kad Elīza vairs nesaprot, kuram īsti ir iestājusies krīze – uzņēmumam vai varbūt tomēr viņai pašai?

Romānā risinātas daudzas aktuālas tēmas, ieskaitot varas spēles un sievieti “vīrišķīgajā” biznesa pasaulē, taču tas neiztiek arī bez emocijām un autorēm raksturīgā dzirkstošā humora.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vagrants Harijs

Nosaukums: Trakā mugursomnieka negantie piedzīvojumi

 

Šajā visādā ziņā košajā grāmatā par ielu muzikanta Harija un viņa ceļabiedra Mihala stopēšanas piedzīvojumiem ceļā uz Ziemeļgrieķiju – hipiju festivālu – pūš īsteni brīvības vēji. Vēji, kas dzied skaistās, nezināmās valodās, kas smaržo pēc dienvidjūras, stipri vēji, kas var arī nobrāzt ādu un aiznest, piemēram, uz pamestu benzīntanku kaut kur Serbijā, kur īsti nav cerību nostopēt mašīnu un vienīgais ūdens avots tuvumā ir krāns, pa kuru tek zaļš šķidrums.

Vilciena konduktors-vampīrs un uz seksu kāras vecmāmiņas Rumānijā, hipiju festivāls “Varavīksnes saiets” Grieķijā, jauni, brīnišķīgi draugi Stambulā Tarlabaši rajonā, kur neviens saprātīgs cilvēks tumsā nesper kāju, brīvdomātāju komūna “Debesu zeme” Kiprā, kur Harijs līdz ar citiem ņurko Lidl atkritumu konteineros derīgas pārtikas meklējumos – tas viss un vēl vairāk sagaida katru, kurš lasīs šo grāmatu.

Daļu savas dzīves veltījis tuvu un ne tik tuvu zemju apceļošanai, ceļojumus finansējot galvenokārt ar ielu muzicēšanu.

Harijam gandrīz nekad nav pienācīgu iekrājumu, toties piemīt uzcītība un šāds tāds talants ieprasties dažādu eksotisku mūzikas instrumentu spēlēšanā. Viņš pārvalda gan persiešu santuru, gan indiešu harmoniju, perkusīvo un lidojošajam šķīvītim līdzīgo handpan, kā arī turku nei flautas.

Šī ir viņa otrā grāmata.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Mīlēt, piedot, atcerēties

 

 

Kad Vivjena Vokere pamet savas mājas Misisipi deltā, viņa zvēr nekad vairs neatgriezties, tāpat kā to darījušas viņas ģimenes sievietes vairākās paaudzēs. Taču pavasarī precīzi deviņus gadus pēc aizbraukšanas tas tomēr notiek. Viņa cer rast mierinājumu pie mīļās vecmāmiņas Būtsijas, kura ir Vivjenu uzaudzinājusi, būdama Vokeru sieviete, kurai piemīt talants visu vērst pa labu. Taču vecmāmiņa izrādās mirusi... Taču viss gluži negaidīti mainās, kad pēc spēcīgās vētras netālu no Vokeru mājas tiek atrasts apbedījums ar sen pazudušas sievietes mirstīgajām atliekām. Vivjena saprot, ka ir tikai viena iespēja, kā no jauna atrast sevi pašu - atklājot savas ģimenes noslēpumus un pārraujot apburto loku, kas vajājis ģimenes sievietes paaudzēm ilgi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Vigāne Delfīne

Nosaukums: Balstīts patiesos notikumos

 

 

Kā liecina nosaukums, tā ir daiļliteratūra, kas balstīta patiesos notikumos, – par biedējoši toksisku draudzību un realitātes patieso seju. Šajā meistarīgi veidotajā psiholoģiskajā trillerī saplūst fakti un iztēle, realitāte un māksla. Delfīne de Vigāna radījusi biedējošu, mānīgu meta-fikciju; rēgainu vīziju par valdzinājumu un nodevību; grāmatu, kas savā alkainajā izsalkumā pēc patiesības ievelk arī lasītāju – vienlaikus neizlaižot no saviem valgiem.

Sava iepriekšējā romāna milzīgo panākumu pārņemta, pārgurusi un “baltās lapas sindroma” nomocīta, Delfīne sastop L., kas iemieso visu, ko Delfīne vienmēr slepus apbrīnojusi: žilbinošu sievišķīgu gudrību un spontanitāti, turklāt vienmēr prot atrast konkrētajam brīdim piemērotus vārdus. L. neparasti asā intuīcija ļauj viņai uztaustīt Delfīnes vājumu un lēnām, bet apzināti iekarot vietu rakstnieces dzīvē. Taču, kad L. jau kļuvusi teju neaizstājama, šīs neparastās draudzības intensitāte sāk gūt aizvien bīstamākas izpausmes. Jo ciešāk savijas abu dzīves, jo vairāk L. apdraud Delfīnes – rakstnieces un personības – identitāti.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Nosaukums: Latvijas pilsētas 100 kartēs

 

trešā grāmata sērijā “100 kartes”. Grāmatā apkopoti 100 vēsturiskie pilsētu plāni, kas ļauj ielūkoties 39 Latvijas pilsētu pagātnē no 17. gadsimta līdz 1987. gadam. Kartes papildina attēli un apraksti par interesantiem notikumiem, kas pilsētās norisinājušies plānu tapšanas laikā. Vislielākā uzmanība pievērsta Rīgai, bet iekļauti arī mazāku pilsētu vēsturiskie plāni – no Ainažiem līdz Zilupei.

 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

Latvijas jaunākās grāmatas