Jaunākās grāmatas
 

Autors: Dzintra Žuravska

Nosaukums: Nepabeigtā portreta noslēpums

 

Aizraujošs romāns. Kādam jaunam dizaineram vecās muižas pažobelē atrastais portrets mudina atmiņas vai nojausmas par kaut ko līdzīgu no savas dzīves...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

Autors: Hermanis Paukšs

Nosaukums: Enģeļu medības

 

No ilgstošām mācībām ārzemēs atgriežas viesnīcu tīkla īpašnieka dēls un no pirmā acu uzmetiena iemīlas kādā no tēva darbiniecēm. Tā kā viņu te neviens nepazīst, tad viņš nolemj ar izdomātu vārdu pastrādāt viesnīcā par palīgstrādnieku, lai šādā statusā iekarotu meitenes sirdi. Taču meitene uz viņa jūtām neatbild, toties viltvārdī iemīlas tās istabas biedrene. Galu galā arī viņš atsalst pret sākotnējo iecerēto un iemīlas viņas istabas biedrenē, kas, protams, ir šokā, ka vienkāršais puisis patiesībā ir miljonārs. Beigās atklājas vēl viens noslēpums - izrādās, ka pirmā iemīļotā ir tēva līgava, kas spēlējusi viņam pretī tādu pat slēpšanās spēli. Nu visi pareizi apprecas un dzīvo bagāti un laimīgi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Ēriks Kūlis

Nosaukums:  Zemes telpa, jūras elpa

 

Rakstnieks ikviena cilvēka visparastākajās gaitās arvien saskata kaut ko ievērības cienīgu. Stāsta vērts ir gan kāda veca liepājnieka pirmais un pēdējais brauciens ar tramvaju pa pagarināto maršrutu, gan kāda naudaskāres apreibināta puiša brauciens taksometrā divu aušīgu daiļavu kompānijā. Stāsta vērta ir tiklab cena, par kādu pusaudze Vintija negaidīti pārdod savu suni, kuru tik ļoti bija kārojusi, kā arī cena, par kādu neveiksminieks Olmārs šķiras no sava motocikla. kāda dīka vīrišķa pludmalē nejauši atrastā jauna matroža dienasgrāmata un arī kāda jūrnieka negaidītā atrašanās zem zvaigžņotajām debesīm. Uz zemes un jūrā notiek tik daudz kas, un rakstnieks Ēriks Kūlis par to prot ar dziļu iejūtu pastāstīt citiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Ulberga-Rubīne, Kristīne

Nosaukums: Kariete uz Santjago

 

2015. gada vasarā Kristīne Ulberga nostaigāja Santjago svētceļojuma 900 kilometrus. Bez jebkādas kristīgās eksaltācijas un neklanoties pie katra ceļmalas akmens ar iekaltu krustu. Šis svētceļojuma romāns gluži kā sīpolu izloba tā galveno varoni no visām, pat nenojaustām, jebkura jaukā labā cilvēka neredzamajām patībām - augstprātības, paštaisnuma, neiecietības un citām mizām. Skaudri atklāts un savā tiešumā suģestējošs darbs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Inga Žolude

Nosaukums: Livonijas debesis

 

“Livonijas debesis” ir savā ziņā unikāls divu rakstnieku - latvietes Ingas Žoludes un igauņa Tīta Aleksejeva - kopdarbs. Būdami saistīti tēmā un vienā vēstures posmā, abi stāsti prasmīgi papildina un izceļ viens otru, kopīgi pār laika varu ļaujot izplaukt neparastam mīlas stāstam - latviešu Bībeles pirmā tulkotāja mācītāja Ernsta Glika audžumeitas Martas Skavronskas un igauņu Bībeles tulkotāja un Ziemeļu kara upura Adriana Virgīnija tikpat reālajam, cik izsapņotajam sakaram, viņu domām, ilgām un veiksmes cenu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Māra Ozola

Nosaukums: Es vairs nebēgu pa sapņiem

 

Visām tām, kuras cieš un velk dzīvi kā nastu. Visiem tiem, kuri ir tuvu un baidās vai neprot palīdzēt. Visiem, kuri dzīves duļķainākajos ūdeņos ir trāpījušies dziļumā un izmisīgi pūlas uzpeldēt. Visiem tiem, kuri ir paguruši un meklē, kā aizbēgt no dzīves un problēmām. Visiem tie, kuriem maz pieredzes un vajadzīgs padoms vai piemērs. Tas ir gabaliņš no manas dzīves. Es izturēju, un jūs arī izturēsiet. Izdomājiet, kādu gribat veidot savu likteni, cīnieties, dariet, un jūs to piepildīsiet. Ja es varēju, tad jūs arī varat. Tāpēc jau rakstīju - lai palīdzētu. Tas bija mans pienākums

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Džūda Devero

Nosaukums: Skūpstu ezers

 

Kad Terija Reibērna, atgriezusies no komandējuma, savā mājā ierauga puskailu svešinieku, viņa uzreiz saprot, ka te kaut kas nav tīrs, precīzāk sakot, kāds noorganizējis viņai aklo randiņu. Bet Terija negrasās uzķerties uz šī āķa... Pat ja tikko sastaptais vīrietis Neits ir patiešām absolūti brīnišķīgs. Arī viņš negrasās spēlēt spēlītes, jo pavisam noteikti ir saderinājies ar pilsētas mēra meitu un tikai vēlas īrēt istabu Terijas mājā, no kuras paveras neatkārtojams skats uz ezeru. Neitu arvien vairāk mulsina vietējo nepatika pret Teriju. Kādēļ gan šī gudrā, skaistā un stiprā sieviete būtu pelnījusi tādu naidu? Viņš apņemas noskaidrot patiesību. Neita atklātais noslēpums sacels pamatīgu vētru un noraus dažas gadiem ilgi valkātas maskas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Maikls Korīta

Nosaukums: Ja viņa modīsies

 

Helemas koledžas studentei Tārai Beklijai uz konferenci jāaizved kāds viesprofesors. Abi cieš šausminošā avārijā. Profesors iet bojā, bet Tāra nonāk komā. Vismaz tā domā ārsti. Patiesībā meitene visu apzinās, taču nespēj pakustēties. Tāra saprot, ka šis nebija parasts negadījums un kāds vēlas viņas nāvi. Kā lai viņa izglābjas, ja ir iesprostota savā ķermenī?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Daniels Kouls

Nosaukums: Bende

 

18 mēnešus pēc “Lupatu lelles” notikumiem Ņujorkā pie Bruklinas tilta tiek atrasts trosēs iekārts līķis, kuram uz krūtīm ir iegriezts vārds “Ēsma”. Savukārt Londonā kāds cits upuris ir ticis iezīmēts ar vārdu “Marionete”. Nav šaubu, ka šie noziegumi ir savstarpēji saistīti, un inspektore Bakstere kopā ar amerikāņu kolēģiem  tiek iesaistīta sarežģītā izmeklēšanā. Ikreiz, kad uzrodas kāds aizdomās turamais, slepkava ir ātrāks. Upuru skaits abās okeāna pusēs pieaug, un izmeklētājiem ir jāpārvar savstarpējā neuzticēšanās, pirms nav par vēlu, lai noskaidrotu, kurš rausta aukliņas...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Mārtins Volkers

Nosaukums: Tumšais vīnadārzs

 

Vairākiem vīndariem iesaistoties cīņā par zemi un pieaugot arī vietējo iedzīvotāju neapmierinātībai, dzīve idilliskajā Sendenī – mazā pilsētiņā, kurā ir tikai viens policists Bruno, pārvēršas spriedzes piesātinātā drāmā... Tostarp divi jauni vīrieši – Makss, kurš vēlas darināt organisko vīnu, un Fernando, liela amerikāņu uzņēmuma mantinieks, – kļūst sāncenši par jaunās Žaklīnas labvēlību. Spriedze pieaug, rezultējoties divos aizdomīgos nāves gadījumos, un Bruno saprot, ka atrisinājums šodienas notikumiem meklējams pagātnē un nāksies krietni vien pacīnīties, lai to noskaidrotu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Liza Lolere

Nosaukums: Nemosties

 

“Nemosties” ir Lizas Loreles debijas romāns, kas acumirklī iekarojis pasaules uzmanību. Šis ir spožs psiholoģiskais trilleris - tajā lasītājs gluži kā amerikāņu kalniņos traucas pa cilvēka prāta labirintu, kurā pašam ir jāiezīmē robeža starp labo un ļauno, starp iztēloto un īstenību. Šis romāns tā aizrauj, ka to nav iespējams beigt lasīt. Šis romāns ir tik asinis stindzinošs, ka par to nav iespējams nedomāt. Aleksa Teilore pamostas piesieta pie operāciju galda un ir sagatavota ķirurģiskai operācijai. Tikai cilvēks ar sejas masku, kas stāv blakus, nav ārsts. Viņš uzdod Aleksai jautājumu, uz kuru ir viena pareizā atbilde... Kad Aleksa vēlāk attopas uzņemšanas nodaļā, viņa saprot, ka nav fiziski ievainota. Sievietes stāstam neviens netic...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rafaella Džordano

Nosaukums: Tava otrā dzīve sākas tad, kad saproti, ka tev dota tikai viena

 

Kamilu, trīsdesmit astoņus gadus vecu parīzieti, nepamet sajūta, ka dzīve, kāda tā ir, slēpj lietu patieso būtību, un viņa pastāvīgi jūtas nomākta. Viss, ko viņa vēlas, ir atgūt dzīvei jēgu un atkal just prieku. Kad Kamila satiek rutinologu Klodu , viņš jauno sievieti pārliecina, ka dzīvesprieks ir atgūstams. Ja Kamila uzdrīkstēsies nospiest restarta taustiņu un uzsākt pārmaiņu ceļu, viņa var kļūt par dzīves jēgas melnās jostas ieguvēju! Jautāsiet, kas ir rutinologs? O, tas ir speciālists, kurš palīdzēs izkļūt no pelēkās ikdienas, saraut rutīnas važas un padarīt dzīvi interesantāku, piepildītāku un laimīgāku. Kā tas iespējams? Rutinoloģija ir pavisam jauna zinātne, taču tā ir ļoti iedarbīga – par to visa romāna garumā varēsiet pārliecināties kopā ar Kamilu. Soli pa solim jaunā sieviete maina savu ikdienu, mainās pati, un līdz ar viņu patīkamāki kļūst arī apkārtējie. Notikumi risinās gluži tā, kā Kamilai gribētos. Vai tiešām tas iespējams? Pamēģiniet, ļaujiet, lai arī jūsu dzīvē ienāk pozitīvas pārmaiņas!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Niklass Nats O Dāgs

Nosaukums: 1793

 

Stokholma, 1793. gads. Zviedrijas karalis Gustavs III ir miris, kara gadi ir iztukšojuši valsts kasi, un karalisti pārvalda savtīgu nolūku vadīta elite, kas iedzīvotājus ir pametusi likteņa varā. Ielās valda neapmierinātība, neuzticība un bailes. Kad kārtībnieks Mikels Kardells no ezera izvelk baismīgi sakropļotu līķi, noziegumu izmeklēt tiek lūgts Sesilam Vingem, kurš jau iepriekš ir izpalīdzējis Stokholmas policijas pārvaldei. Vinge aicina talkā Kardellu, un abi tiek ierauti brutālā pasaulē, kur valda zagļi un ielaspuikas, algotņi un madāmas. Vingem atvēlētais laiks ir īss, turklāt tuvojas ziema, kurai ir lemts kļūt par smagāko, kāda Stokholmā ir piedzīvota pēdējās desmitgades laikā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Irsa Sigurdardotira

Nosaukums: Parāds

 

Šis ir psiholoģiskās spriedzes piestrāvots kriminālromāns par sociālo tīklu ēnas pusi. Par notikušo noziegumu policija uzzina tāpat kā visi citi - Snapchat. Videoierakstā redzams, kā upuris lūdz piedošanu. Kad mirusī meitene tiek atrasta, viņai līdzās ir lapa ar skaitli 2. Izmeklēšanā iesaistās detektīvs Huldars, kurš pieaicina arī bērnu psiholoģi Freiju, lai viņa piedalītos nogalinātās pusaudzes draugu iztaujāšanā. Diezgan drīz atklājas, ka Stella nemaz nebija tāds eņģelis, kā viņu raksturo tuvākie. Pazūd vēl viens pusaudzis...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paolo Džordāno

Nosaukums: Sērgas laikā

 

Grāmata tieši un nesaudzīgi vērš uzmanību uz CoVid-19 pandēmijas nopietnību un katra indivīda personīgo atbildību tās novēršanā. Autors aicina apzināties, cik ļoti mēs visi esam saistīti, tādēļ solidaritāte ir fundamentāls izdzīvošanas priekšnosacījums. Šajā satraucošajā, haotiskajā un neprognozējamajā laikā viņš aicina nezaudēt veselīgu spriestspēju, spēju saskatīt kopainu un no visiem šībrīža izaicinājumiem gūt mācību, lai saprastu, “kā esam tiktāl nonākuši un kā vēlamies dzīvot turpmāk?”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Eimija Ņūmarka

Nosaukums: Cāļa zupa dvēselei. Iekšējā spēka meklējumos

 

Saņemieties, sapuriniet sevi un spēlējiet ar iedalītajām kārtīm. Izspēlējiet tās tik eleganti un tik drosmīgi, cik vien spējat! 101 iedvesmojošais stāsts par dzīvesprieku, pozitīvo domāšanu un grūtību pārvarēšanu palīdzēs jums atrast iekšējo spēku. Stāstu krājums iedvesmos un palīdzēs tikt galā ar dzīves grūtībām. Mēs esam stiprāki, nekā domājam... brīžos, kad tādiem jābūt. Šo drosmīgo, brašo cilvēku piemēri mums visiem parāda, kas ir iespējams.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Deivids Bahs

Nosaukums: Latte faktors : kāpēc nav jābūt bagātam, lai dzīvotu bagāti

 

Ja nu ir iespējams finansiālo brīvību un sapņu piepildījumu sasniegt bez liela riska un būtiskām pārmaiņām dzīvē? Trīs noslēpumi finansiālas brīvības iegūšanai. Tos autors lasītājiem atklāj aizraujošā stāstā par divdesmit sešus gadus veco Zoju no Ņujorkas. Lai gan absolvējusi augstskolu un strādā savu sapņu darbu, viņa tomēr nespēj savilkt galus kopā. Zoja neredz izeju no studiju kredītu un kredītkaršu parādu gūsta, līdz kafejnīcā, pērkot ikrīta kafiju, uzsāk sarunu ar baristu Henriju. No viņa Zoja uzzina, ka patiesībā spētu nodrošināt sev gana turīgu dzīvi, ja vien nedaudz mainītu ikdienas paradumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mali Epla

Nosaukums: Kā atrast dvēseles radinieku : harmonisku attiecību veidošanas ceļš

 

Laikā, kad piespiedu distancēšanās vēl skaidrāk nekā jebkad atsegusi cilvēka dabisko nepieciešamību pēc tuvības, apgāds “Lietusdārzs” sagatavojis grāmatu “Kā atrast dvēseles radinieku”. Grāmatas autori dvēseles radinieka atrašanu skata daudz plašāk un dziļāk. Viņi to saista ar nebeidzamu radošu procesu, kas ik dienu liek ielūkoties sevī. Tam, kurš meklē sev tuvu cilvēku, pašam ir jābūt gatavam par tādu kļūt. Grāmata sniedz konkrētus padomus, kā ikviens var izmantot visu savu mīlestības potenciālu un panākt harmonisku garīgu un fizisku savienošanos ar partneri.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bils Plotkins

Nosaukums: Mežonīgais prāts : nepieradinātās cilvēka psihes rokasgrāmata

 

Plotkins ir pārliecināts: lai atgūtu cilvēcisko veselumu, nepietiek ar psiholoģisko simptomu apspiešanu, atgūšanos no traumām un atkarībām vai ar stresa mazināšanu. Ir pilnībā jāizdzīvo visas sava mežonīgā prāta šķautnes. Tikai tad mūsu dzīve kļūs par lielāko stāstu, uz kuru esam spējīgi – ne vien savā, bet visas plašās Zemes kopienas labā. Integrālās izglītības institūta programmas direktors Juris Rubenis, iesakot izlasīt šo darbu, norāda: “Esmu pārliecinājies par to, cik patiesi iedarbīgas ir Plotkina radītās metodes. Dvēsele vienmēr atpazīst sevi dabā.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Rorijs Veidens

Nosaukums: Izvēlies kāpnes! : 7 soļi patiesu panākumu gūšanai

 

Grāmatā autors, balstoties uz savu pieredzi, uzskatāmi parāda, ka izvēloties vieglāko ceļu, nav iespējams mainīt savu finansiālo stāvokli, attiecības, gūt izcilus panākumus biznesā, veidot dzīvi tādu, kādu esi izsapņojis. Šis ir iedvesmojošs stāsts, kas ļaus gūt panākumus ikvienam, kas ir gatavs ērto “eskalatoru” mainīt pret kāpnēm, kas ved augšup.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Andris Caune, Inga Boškina

Nosaukums: Ģenerālis Jānis Balodis un viņa dzimtais novads Trikāta

 

Ģenerālis Jānis Balodis, dzimis Trikātas pusē un tur pavadījis pirmos 17 mūža gadus. Vēlāk dzīves ceļš aizvijās prom no Trikātas. Līdz šim viņa biogrāfijas apcerēs nav minēts, ka bez šiem gadiem viņam būtu bijušas vēl kādas saites ar dzimto novadu, lai gan ģenerālis savās “Atmiņu burtnīcās” cita starpā piemin: “Baznīcas, kapsētas, pamatskolas, tēvutēvu kapi, kas vecākai latviešu lauku paaudzei mīļā, svētā atmiņā līdz mūža vakaram kā saistošs elements, paliek arī tas garīgais, kas vienoja lauku iedzīvotājus starp pilsētniekiem vienā latviskā saimē”. Grāmatā izsekots, ka šie ģenerāļa vārdi nav tukši saukļi. Viņš pats, kas cēlies no senas latviešu zemkopju cilts, nekad nav aizmirsis dzimto novadu un ciešas saites ar to saglabājis visu mūžu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Linda Šmite

Nosaukums: Valentīns Skulme

 

Valentīna Skulmes lielums tverams laikmeta ainās, ko uzbūris ikviens viņa radītais un ne ar vienu nesajaucamais mākslas tēls. Pilnībā un perfekcionismā — tur atrodams mākslinieks, kurš mākslu radījis bez krāsām, bez koka, metāla vai akmens, arī bez kostīma (!) palīdzības. Nesamākslotu, neatdarināmu mākslu. Mākslu, kas nemelo.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sauļus Grībkausks

Nosaukums: Padomju “ģenerālgubernatori”

 

Maskavas “vagari”? Padomju okupācijas īstenotāji? Kas īsti bija nacionālo republiku kompartijas otrie sekretāri un kāda bija to loma Baltijas republikās? Vai viņi izrīkoja republikas varasvīrus, arī kompartijas pirmo sekretāru? Lietuviešu vēsturnieks Sauļus Grībkausks (1974) meklējis atbildes uz šiem jautājumiem Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstānas un Gruzijas arhīvos, kā arī intervijās ar bijušajiem otrajiem sekretāriem, PSKP CK augsta ranga darbiniekiem, nacionālo republiku nomenklatūras pārstāvjiem. Grāmata ir pirmais plašais pētījums par otro sekretāru institūta tapšanu un tā lomu Padomju Savienības impēriskās varas sistēmā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gatis Krūmiņš, Jānis Šiliņš

Nosaukums: Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji : personas un laikmets

 

Šī grāmata stāsta par cilvēkiem, kas konstitucionāli īstenoja latviešu tautas valstsgribu Latvijas valstiskumam izšķirīgos brīžos. Vēsture nenotiek pati no sevis, vēsturi darina un darbina konkrēti cilvēki, viņu apņēmīgā rīcība un pārliecība par savu taisnību. Trīsdesmit astoņi Latvijas Tautas padomes locekļi 1918. gada 18. novembrī karu izpostītajā Latvijā balsoja par Latvijas valsts dibināšanu. Simt trīsdesmit astoņi Augstākās padomes deputāti 1990. gada 4. maijā okupācijas desmitgadēs gandētajā Latvijā balsoja par neatkarības atjaunošanu. Šos simt septiņdesmit sešus tautas gribas pārstāvjus cauri laikiem vieno brīvā, neatkarīgā un demokrātiskā Latvija, kurā latviešu tauta var pastāvēt šodien un nākotnē. Novērtēsim mūsu valsts dibinātāju un neatkarības atjaunotāju paveikto un godināsim viņus, turpinot ik dienu veidot modernu un eiropeisku Latviju! (Egils Levits, Latvijas Valsts prezidents.)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Agris Purviņš

Nosaukums: Ģenerālis Pēteris Radziņš

 

Saturs: Pētera Radziņa jaunības gadi, ģimene, reliģija un dzimtā vieta; Cariskas Krievijas armijā; Pirmais pasaules karš; Ceļš uz Latvijas valsti; Cīņa par Ukrainu; Cīņa par Latvijas valsti; Bermonta armijas sakāve; latgales atbrīvošana; Pēckara laiks; Latvijas armijas komandieris (1924-1928); Dzīves pēdējie gadi; Ģenerāļa Radziņa mūža pēdējās dienas. Stratēģis, domātājs un karavīrs, patiess savas valsts patriots - tādu šajā grāmatā iepazīsit ģenerāli Radziņu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Astotais bauslis

 

Ja ievērotu Mozus 10 baušļus, nevajadzētu ne tiesnešus, ne cietumus. Astotais bauslis brīdina nedot nepatiesu liecību pret savu tuvāko. Mēs dzīvojam šodienā, bet no pagātnes aizbēgt nav iespējams. Pat sīka nodevība ietekmē likteni. Kad cilvēku pazaudējam, tikai tad sākam viņu īsti novērtēt. Mīlestība ir tik liela, ka naidam nepietiek vietas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jānis Joņevs

Nosaukums: Tīģeris

 

"Tīģeris" ir autora vairāku gadu garumā tapušu stāstu izlase. "Krājums ir vienīgā pieņemamā sižeta literatūras forma. Romānu lasot, mēs redzam, mēs ar pirkstiem jūtam, kad tas beigsies. Krājumā ne, nav zināms, vai atlikušajā lapu šķipsnā turpināsies šis stāsts vai sāksies jau nākamais. Izņemot pēdējo stāstu, jā, diemžēl tas tomēr būs paredzams", tā par savu jauno grāmatu raksta autors

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ēriks Kūlis

Nosaukums: Iezīmētie

 

Grāmatas literārie varoņi un nevaroņi mīl un nīst, joprojām bīstas no izsūtījuma, nodod un šantažē, cer un tic, slepus piegādā pārtiku mežabrāļiem un gaida brīvības brīnumu tajos drūmajos pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Kad kolhoza fermas izkāmējušās govis iekar virvēs, lai nelaimīgie lopiņi noturas kājās. Kad cilvēki vakaros slepus klausās radiopārraidi "Amerikas balss", lai viņu cerības uz šo brīnumu neizplēnētu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Danuta Butrima

Nosaukums: Bezgrēcīgās kūkas

 

Tuvojas kārtējie Bērzaines pagasta svētki, kuros paredzēts īpašs notikums – kūku konkurss. Tam gatavojas gan pieredzējušas, gan mazāk prasmīgas saimnieces, gan tādi kūku cepšanas neprašas kā automehāniķi Eižens un Jūlijs. Eižens cer, ka iegūtā balva palīdzēs ceļā uz kādas atturīgas dāmas sirdi, bet Jūlijs grib noslēgt rēķinus ar pagātni. Pienāk konkursa diena un... nekas vairs neiet tik raiti, kā iesākumā plānots. Abus draugus gaida jauni pārbaudījumi un mēģinājumi saprast, kas ir svarīgākās dzīves vērtības, jo bezgrēcīgo šajās sacensībās nav, ja nu vienīgi kūkas…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sarmīte Poikāne

Nosaukums: Mammas kleitas un teātra bize

 

Ir kāda zeme, kur ir viszilākās debesis un viszaļākā zāle, kur katra diena ir piedzīvojumu pilna. Un visi mēs šai zemē esam bijuši. Tā ir Bērnības Zeme. Ar ko gan šis bērnības stāsts ir īpašs? Vispirms jau ar meitenes Pārslas spēju vērot pasauli un izstāstīt par piedzīvoto tā, ka lasītājam šķiet - jā, es arī tur biju! Otrkārt, ar niansētu bērna pārdzīvojumu un jūtu pasaules atklāšanu. Pārsla apzinās, ka viņa ir vecākais bērns ģimenē un viņai ir jārūpējas arī par jaunāko brāli un māsu. Treškārt, ar ģimenes kopības sajūtu, atbalstu un svētku svinēšanu. Bērnības vasaras, šķiet, lido vēja spārniem. Un ir labi ja pēc daudziem, daudziem gadiem izdodas kaut mazliet sasaukt tās atpakaļ, pasildīties atmiņās un tad doties tālāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gundega Kaziņa

Nosaukums: Pusnakts lilija

 

"Pusnakts lilija" ir Gundegas Kaziņas trešais romāns. Galvenā varone Andželīna ir kāda pavisam parasta, it kā izglītota un mūsdienīga sieviete, kuras īsto būtību atklāj viņas pieņemtie lēmumi sarežģītās dzīves situācijās. Autore tēlo latviešu literatūrā maz izgaismoto "gastarbaiteres" dzīvi ārzemēs ar visu tās spožumu un postu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Slazdā

 

Melnās kāzas pamestajā baznīcā un miljonāra Rolmana dēla nāve aizsāk neizskaidrojamu, savstarpēji it kā nesaistītu noziegumu virkni. Pavasara talkā zupas katlā vārās cilvēka rokas kauliņi, no gaisa balona izkrīt skatuves dīva, Āgenskalna pagrabā uz ķebļa tup sažuvusi mūmija, bet meža biezoknī atrasti pieci miruši vīri treniņtērpos, visiem trūkst labās kājas kedas... Bet Austrijā, senajā Berghofas īpašumā, kurp devusies Anna Elizabete, viņas mantojumam un dzīvībai uzglūn gan muižas pārvaldnieki, gan viltus sektanti un pat cilvēki, kuriem viņa reiz palīdzējusi...Līdztekus sarežģītajām izmeklēšanām plosās kaislību vētras – kāds zaudē ne tikai pierastās ērtības, bet arī draugus, un viņam nākas beidzot pieaugt, kāds beidzot nolemj ļaut vaļu ilgi slēptajām jūtām, bet kāds sāk dzīvi no jauna. Katram ir savi slazdi, no kuriem jāizkļūst. Jautājums tikai par cenu, ko esam gatavi maksāt par savu brīvību – ķermenisko, garīgo, dvēselisko. Vai – par savu dzīvību…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kornēlija Apškrūma

Nosaukums: Mīļumvārdi

 

“Mīļumvārdi” – ar šādu nosaukumu savulaik iznāca trīs Kornēlijas Apškrūmas dzejas krājumi, kas iemantoja lielu popularitāti. Līdzīgi ir arī šie “Mīļumvārdi”. Dzejniecei ir daudz mīļu draugu, kam šādus vārdus veltīt. Un daudz iedvesmas brīžu, kad top jauni un jauni dzejas darbi, kuri ievietoti šajā krājumā. Ja pietrūkst sirsnīgāko un skaistāko vārdu iecerētam veltījumam kādam labam cilvēkam un dzeju krājumā atrastie pulsē vienā ritmā ar jūsu sirdi, dzejniece dāsni atvēl izmantot viņas vārsmas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nora Robertsa

Nosaukums: Vētrainais mājupceļš

 

Keitlīna Salivana – Holivudas aktieru dinastijas jaunākā atvase – ir tikai desmit gadus veca, kad kāda nevainīga spēle ģimenes viesībās maina viņas dzīvi uz visiem laikiem. Keitlīnu nolaupa, un par viņu tiek prasīta izpirkuma maksa. Tikai pateicoties brīnumam, meitenei izdodas atgriezties pie ģimenes. Šī liktenīgā diena ietekmē Keitlīnas turpmāko likteni – gadiem ilgi viņa cenšas aizbēgt no sāpīgajām atmiņām. Jaunā sieviete uzsāk aktrises gaitas, dzīvo dažādās pasaules vietās un var īstenot savus pārdrošākos sapņus, tomēr slava un nauda nenes mieru. Keitlīna saprot – ja viņa vēlas būt laimīga, jāstājas bailēm pretim un jāatgriežas dzimtas mājās, vietā, no kuras viņa tika nolaupīta. Mājupceļš ir vētrains – Keitlīna sastop gan savu lielo mīlestību, gan kādu, kurš vēlas atriebties…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Džosija Silvere

Nosaukums: Lidijas Bērdas divas dzīves

 

Vai ticat, ka iespējams dzīvē atsaukt aizsaulē aizgājušu tuvu cilvēku? Lidijai Bērdai šāda iespēja kļūst par realitāti, kad satiksmes negadījumā aiziet bojā viņas līgavainis Fredijs Hanters. Viņi grasījās precēties. Viņiem bija viss – mīlestība, uzticība, draudzība –, bet kādu dienu liktenis Lidijai to atņēma, atstājot tikai sasistas dzīves druskas. Tuvinieki centās Lidiju atbalstīt, kā vien spēja. Taču Fredija atstāto tukšumu aizpildīt viņiem neizdevās. Un tad kāds ārsts izraksta Lidijai sārtas tabletītes. Lai palīdzētu. Sākas Lidijas divas dzīves. Viena – nomodā. Otra – miegā. Un tajā Fredijs vēl ir dzīvs…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Elizabete Nurebeka

Nosaukums: Saki, ka tu esi mana

 

Kur ir robeža starp cerību un neprātu? Trīs sievietes. Viena tic, ka atradusi sen pazudušo meitu. Otra baidās zaudēt savu vienīgo bērnu. Trešā apņēmusies saprast, kas viņa patiesībā ir. Psihoterapeite Stella ir laimīgi precējusies pusaugu dēla māte. Līdz brīdim, kad viņas kabinetā ienāk Isabella, sievietei izdevies samierināties ar sāpēm par meitu, kas pazudusi bez vēsts pirms 20 gadiem. Taču atnākusī sieviete tik ļoti atgādina meitu, ka Stellas sirdī iezogas cerība, kas robežojas ar apsēstību... Nurebeka radījusi spožu psiholoģiskās spriedzes romānu, kurā realitāte savijas ar ilūzijām, patiesība ar izdomājumiem un veselais saprāts ar neprātu. Pamazām atklājot galveno varoņu pagātnes noslēpumus, autore līdz pat romāna pēdējām lapaspusēm notur lasītāju neziņā par stāsta atrisinājumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Dženija Hana

Nosaukums: Visiem zēniem, kurus esmu mīlējusi

 

Mīlestības vēstules Lāra Džīna glabā māmiņas reiz dāvātajā cepuru kārbā, taču tās nav vēstules, ko viņai būtu rakstījis kāds cits. Šīs ir uzrakstījusi viņa pati. Pa vienai katram no pieciem zēniem, kurus viņa kādreiz ir mīlējusi. Vēstulēs meitene izliek visu savu sirdi un dvēseli un pasaka daudz ko tādu, ko nekad neizpaustu reālajā dzīvē, jo tās ir paredzētas tikai viņai pašai. Taču kādu dienu kārba pazūd, slepenās vēstules nezināmā veidā tiek nosūtītas adresātiem, un Lāras Džīnas mīlas dzīve vairs nepastāv tikai sapņos – tā kļūst nekontrolējama...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Odrija Karlena

Nosaukums: Kalendāra meitene

 

Mias Sondersas ceļojums turpinās...Lai dzēstu tēva parādu, Mia strādā par eskorta meiteni un dodas pie klientiem uz Bostonu, Havaju salām un Vašingtonu. Aprīli viņa pavada kopā ar Meisonu Mērfiju, profesionālu beisbola spēlētāju, kuram steidzami ir jāuzlabo savs tēls mediju un sabiedrības acīs, metot pie malas ierastās izklaides ar sievietēm un kautiņus bāros. Maijs, iespējams, būs gada karstākais mēnesis... Mia piedalīsies peldkostīmu reklāmas sesijā kopā ar samoieti Taju. Bet jūnijs tiks aizvadīts pie kāda biznesmeņa, kuram atšķirībā no citiem bagātajiem un varenajiem pie sāniem nav savas seksīgās lellītes... Un te nu Mia ir tieši laikā!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Karīna Slotere

Nosaukums: Tīklā

 

Mīklainos apstākļos atrasts miris kāds bijušais policists. Kad nozieguma vietā ierodas izmeklētājs Vils Trents, viņš saprot, ka šī lieta būs neparasta. Pirmkārt, rodas aizdomas, ka nogalinātais policists nemaz nav bijis labais puisis. Otrkārt, viņš tiek atrasts ēkā, kas pieder populārajam basketbolistam Markusam Ripijam, kuru Vils cenšas iesēdināt aiz restēm par izvarošanu. Un, treškārt, tiesu medicīnas eksperte Sāra Lintone blakus līķim atrod lielu daudzumu neidentificētu asiņu. Viss liecina par to, ka tās ir Endžijas Polaskas - Vila sievas asinis. Endžija vienmēr ir spēlējusi pēc saviem noteikumiem. Arī tad, kad izlēma pazust no Vila dzīves. Vai viņa ir upuris vai slepkava. Skaidrs ir tikai viens – ja Endžija vēl ir dzīva, viņai steidzami nepieciešama palīdzība.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Negara Džavadi

Nosaukums: Dezorientāliste

 

Kimia Sadra gaida rindā Parīzes mākslīgās apaugļošanas klīnikā, lai padarītu par realitāti savu izsapņoto nākotni. Kavējot laiku, viņa ļaujas atmiņām par Sadru ģimenes raibās vēstures līkločiem. Vecvectēvam Persijā reiz piederējis 52 sievu harēms, kurā piedzimusi arī vecmāmiņa Nūra, bērnība Teherānā pagājusi, vērojot vecāku Dāriuša un Sāras pretošanos valdošajai iekārtai un sajūsmu par visu francisko... Šī skumjas ironijas un trāpīga humora cauraustā, nedaudz haotiskā iekšējā monologa kodols tomēr izrādās pati Kimia – alternatīvā roka cienītāja, apdāvināta stāstniece un laikmetīga sieviete, kura cenšas atrast vidusceļu starp ģimenes tradīcijām un pašas “dezorientalizāciju””.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lūsija Folija

Nosaukums: Viesu saraksts

 

Salā pie Īrijas krastiem viesi pulcējas uz kāzām. Līgavainis ir pievilcīgs un šarmants, uzlecošā televīzijas zvaigzne. Līgava ir gudra un ambicioza interneta žurnāla īpašniece. Viņu kāzu diena bija saplānota līdz pēdējam sīkumam. Diemžēl perfekcija ir tikai plānos. Kad šampanietis sāk pludot un svinības sākas, aizvainojumi un greizsirdība sajaucas ar atmiņām un laba vēlējumiem. Līgavas senākais draugs pasaka tik sirsnīgu tostu, ka visiem paliek neomulīgi. Un tad tiek atrasts līķis. Kurš laimīgajam pārim nevēlēja laimes? Un varbūt vēl svarīgāks ir jautājums – kāpēc? Lūsija Folija ir autore trīs vēsturiskajiem romāniem, kas ir tulkoti sešpadsmit valodās un ieguvuši atzinību visā pasaulē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gabriels Garsija Markess

Nosaukums: Simts vientulības gadu

 

Nobela prēmijas laureāta kolumbiešu rakstnieka Gabriela Garsijas Markesa romāns “Simt vientulības gadu” (1967) ir spilgts divdesmitajā gadsimtā Latīņamerikā aizsāktā “maģiskā reālisma” paraugs.

Romānā attēlota mītiskā pilsēta Makondo, tās rašanās un pastāvēšanas vēsture. Šī izdomātā pilsēta ir pasaules simbols, kas ietver sevī cilvēku sapņus un vilšanos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Čingizs Abdullajevs

Nosaukums: Diletanta sapnis

 

Maskavas viesnīcā "Marriott Aurora" prestižas bankas viceprezidents zvēriski nogalina savu darbinieku. Pirmajā brīdī slepkavība šķiet absolūti nemotivēta, turklāt apsūtdzētais atsakās sniegt liecību. Eksperts un analītiķis Drongo tomēr noskaidro, ka slepkavības motīvs ir greizsirdība. Baņķieris turējis savu sievu aizdomās par neuzticību. Taču līdz galam izstrādāt šo versiju nav lemts - baņķiera sieva tiek nožņaugta savā mašīnā. Kad kāpnēs no piektā stāva tiek nogrūzts svarīgs liecinieks, Drongo saprot, ka slepkava iet viņam pa pēdām un ir gatavs uz visu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Čingizs Abdullajevs

Nosaukums: Veneras otrā piedzimšana

 

Sievietes ir viltīgas un neaprēķināmas. Par to lieku reizi nākas pārliecināties ekspertam analītiķim Drongo, nejauši nokļūstot vienā no Madeiras salām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Aleksandra Mariņina

Nosaukums: Rūgtais kvests

 

Šis ir viens no vineparastākajiem Aleksandras Mariņinas romāniem.
Iztēlojieties, ka esat nonācis Padomju Savienībā: miers un stabilitāte, bezmaksas izglītība, ēdnīcā pusdienas par vienu rubli, saldējums par deviņdesmit kapeikām. Sapnis!? Nekas, kvests parādīs...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jūlija Jakovļeva

Nosaukums: Sarkanā zirga savaldīšana

 

“Sarkanā zirga savaldīšana” ir detektīvu sērijas otrā grāmata.

Staļina laika Ļeņingrada, 1930. gads. Lielā terora mašīna jau ir ieeļļota, notiek “tīrīšanas” – varai aizdomīgus cilvēkus atrod gan Ermitāžā, gan milicijā. Taču līdzās Staļina lielajam ļaunumam notiek arī parasto pilsoņu noziegumi – īpatnējas, īpaši iestudētas slepkavības, kas aizņem arī izmeklētāja Zaiceva prātu. Kas lielajā valstī spiež pilsoņus slepkavot – greizsirdība, zaglība vai pārdabiski spēkik Tikmēr romantiskā un skaistā pilsēta apaug ar komunālo dzīvokļu smakām, bet terors tikai maļ un maļ...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Irēna Miltiņa

Nosaukums: Saistītās runas sekmēšana bērniem ar valodas sistēmas nepietiekamu attīstību pirmsskolā

 

Bērniem ar valodas sistēmas nepietiekamu attīstību (VSNA) ir traucēta stāstītprasme, jo nepilnīgi veidojas visa valodas sistēma. Bērniem ar VSNA ir grūtības izprast notikuma loģisko secību, izvēlēties atbilstošus valodas līdzekļus un lietot tos. Nereti pielietotie darba paņēmieni nesniedz vēlamos rezultātus, tas rada nepieciešamību meklēt tādus mācību līdzekļus, kas ļautu veiksmīgāk sekmēt stāstītprasmes attīstību pirmsskolas vecuma bērniem ar VSNA. Grāmatā rodami dažādi darba paņēmieni un metodes, kā arī bērniem saistošs praktiskais materiāls, kas izmantojams valodas koriģējoši attīstošajā darbībā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gundega Knipše

Nosaukums: Cilvēka anatomija

 

LU Medicīnas fakultātes Anatomijas un histoloģijas katedras autoru kolektīva grāmatā aprakstīta galvaskausa un kakla skriemeļu uzbūve, galvas un kakla muskuļi, detalizēti apskatīti galvas un kakla orgāni un to topogrāfija. Izdevumu īpašu un savā veidā unikālu padara oriģinālie Dr.med. Jāņa Šavlovska veidotie attēli (angiogrammas, magnētiskās rezonanses attēli u.c.). Grāmatas nobeigumā iekļauts izcilā latviešu medicīnas vēstures profesora Arņa Vīksnas (1942–2018) sarakstītais Latvijas anatomu skolas vēsturiskais apskats, kā arī informācija par atjaunoto Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti un tās mācībspēkiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Olga Dundure

Nosaukums: Jaunzemu vēsture

 

Stāsts par "Lejas Jaunzemiem", par cilvēku likteņiem apmēram piecdesmit, sešdesmit gadu garumā. Tā ir vēsture, kas aizsākusies vairāk nekā simts gadu tālā pagātnē un beidzās pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā. Atmiņā saglabāti nostāsti, ko stāstījuši te savulaik dzīvojošie cilvēki – Karlīna Kviesīte, Alise Freimane, Kārlis, Zenta, Milija un Zaiga Kaimiņi, un Ēriks. Vienas dzimtas stāsts spilgti parāda, kā karš maina cilvēku plānus un ieceres. Ar lepnumu iekoptajai zemei pāri iet frontes līnija. Karš paņem lauku saimniecībās tik ļoti vajadzīgās stiprās rokas, un sievietēm nākas saviem spēkiem paveikt visu, pat neiespējamo.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nora Ikstena

Nosaukums: Runādamies

 

Satikties un runāt. Runāt dzīvi un tieši, pārteikties, kļūdīties, iesmieties un apraudāties. Piedzīvot sarunas prieku. Mūsu nervozajā pasaulē, kurā pazūd laiks un viss mainās tik strauji, šādi mirkļi ir retums. Mijoties gadsimtiem, autorei ir bijusi iespēja tos piedzīvot - ar ļaudīm, kuri ir laikabiedri. Grāmatā ir Noras Ikstenas sarunas ar Dzintaru Sodumu, Imantu Ziedoni, Valentīnu Jākabsonu, Dagniju Dreiku, Jāni Einfeldu, Renāti Blumbergu, Aldi Gobzemu, Tītu Reinu Vītso, Dairu Āboliņu, Liānu Langu, Edvīnu Raupu un Raimondu Tigulu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Anda Līce

Nosaukums: Ceļadomas

 

"Jautājumi nāk cits aiz cita, kā viļņi sitas pret apziņu, sašķīst un iesūcas zemapziņas smiltīs, lai pēc brīža atkal atgrieztos. Sākumā, šķiet, tie nodarbina tikai mani, vēlāk saprotu – tā ar cilvēkiem notiek. Pasaules izplešanās notiek visu mūžu, tāpat turpinās arī vārdu došana, jo izrādās, vēl arvien kāda parādība un izjūta ir bez sava vārda", saka Anda Līce.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Aivars Kļavis

Nosaukums. Bēres ar priekšapmaksu

 

"Bēres ar priekšapmaksu" noteikti ir autora labākā stāstu grāmata par mūsdienu kaislībām un pretrunām. Par naidu, izlīguma meklējumiem, mūžīgo sapni par cilvēcību un alkām pēc mīlestības. Patiesībā šī grāmata ir par satikšanos, nevis par nāvi. Par to, kā lemts satikties trim paaudzēm ar pilnīgi atšķirīgu dzīves pieredzi un skatu uz pasauli. Tāpēc nav brīnums, ka tikšanās ir gan traģiska, gan komiska, gan absurda vienlaikus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vladis Spāre

Nosaukums: Gājiens ar klibo zirdziņu

 

Kādi ir jaunie Vlada Spāres stāsti? Tīrs blūzs. Smeldze. Kā uguns svešā logā tur, tumša lauka otrā pusē. Kā viegla ugunskura dūmu smarža no tālas tālienes, tikko jaušama, saldi rūgta. Lāsteka, kura viegli nočīkst starp zobiem un izkūst. Sen pazaudēta fotogrāfija, atmiņas par kuru kavējas prāta stūrītī - bet vairs īsti nav skaidrs, vai tāda vispār ir bijusi. Kā ienākt bērnības mīļā parka bīstamajā stūrī un atklāt, ka bubuļu tur nav un varbūt nekad nav bijis. Atklāsme, kas iepriecina un nedaudz skumdina vienlaikus. Pēc izlasīšanas prātā paliek tieši šī sajūta - vieglums un mazlietiņ skumjas. Smalkas un tīrtīras.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors:  Dina Zoldnere

Nosaukums: Algotņi

 

Armands Algotnis ir veiksmīgs uzņēmējs un šarmants vīrietis, kuram galīgi neveicas ar sievietēm, – viena pēc otras trāpās bezcerīgas klukstes, neveiksminieces un īdētājas. Vismaz tā varētu šķist vērotājam no malas. No iekšienes aina ir krietni vien atšķirīga un pat nedaudz šausminoša, jo šarmantais Algotnis patiesībā ir emocionāls varmāka, kurš apzināti gabaliņu pa gabaliņam drupina savu draudzeņu un sievu pašapziņu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Artis Puriņš

Nosaukums: Ieskaties sevī dziļāk

 

Grāmata, kuras galvenais mērķis ir likt Tev uz mirkli apstāties. Vienkārši apstāties. Pavērot sevi un visu, kas Tevī dzīves laikā ir uzkrājies. Visas pieredzes. Vērtības. Tavu skatījumu uz dzīvi. Tavas sāpes. Tavas atmiņas. Atgādināt sev vienkāršas dzīves patiesības, kuras šajā straujajā skrējienā mums vienkārši noliekas plaukta tālakajos stūros. Mēs varam skriet un skriet. Bet cik ilgi? Ja ik palaikam paši neapstāsimies, lai ievilktu elpu un apstrādātu visu, kas uzkrājies, tad pienāks diena, kad dzīve piespiedīs apstāties.
"Grāmatā esmu apkopojis daudz un dažādus domu raisošus domugraudus, stāstus un pārdomas par dažādām ikvienam aktuālām dzīves tēmām. Depresija. Sāpes. Mīlestība. Nodevība. Attiecības. Vīrietis. Sieviete. Prāts un emocijas. Stāsti, kas reizēm palīdzēs rast atbildes, bet reizēm liks uzdot sev dziļus, jo dziļus jautājumus. Stāsti, kas iedvesmos, bet reizēm skumdinās, jo atgādinās lietas, kas paslēptas dvēseles dzīlēs. Diemžēl – noslēpt savas emocijas mēs varam tikai uz laiku. Agri vai vēlu tās liks par sevi manīt. Mans mērķis ir aicināt Tevi apzināti sākt izpētīt visu, kas notiek Tevī “.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Inga Grencberga

Nosaukums: Sestā sieva

 

“Sestā sieva” ir autores Ingas Grencbergas pirmais literārais darbs. Grāmatā izmantoti ieraksti no autores dienasgrāmatas, kas saplūdināti ar izdomātiem stāstiem un notikumiem. Vienīgi autorei ir zināms, kuri notikumi šajā stāstā ir īstenība un kuri ir izdomāti! Taču simtprocentīga patiesība ir tā, ka autore, tāpat kā grāmatas varone Alise, ir sestā sieva.

“Mana sestā sieva uzrakstījusi pārsteidzošu romānu “Sestā sieva”… Kopā ar Alisi klaiņot viņas dvēseles tumšajos un gaišajos labirintos ir patiesi aizraujošs ceļojums sievietes intīmajā aizspogulijas pasaulē. Ingas Grencbergas debijas romāns ir pārliecinošs gan saturā, gan formā “.
Dž. Dž. Džilindžers

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lelde Kovaļova

Nosaukums: Svešinieki

 

Emocijām piesātinātā trillera varoņi ir četri savstarpēji nepazīstami pasažieri, kas pusnakts stundā izkāpj no vilciena un dodas mājup. Viņus vieno trīs lietas: viņi visi reiz bija miruši, bet paši to nezina; kāds viņus nogalināja; viņi ir atgriezušies, lai atrastu to, kurš atņēma viņiem pašu dārgāko - dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dace Judina, Arturs Nīmanis

Nosaukums: Mēmais

 

Liktenim labpatīk nelielā Laika un Telpas krustpunktā - Sirdspagastā - savest kopā trīs nepazīstamus cilvēkus, lai pierādītu visam, kas ar mums notiek, ir dziļāka jēga. Jauna studente, topošā literāte Sarma, baltais zvirbulis pašas ģimenē, studentu vidē un pat mīļotā vīrieša acīs, dzīves melnākajā brīdī sastopas ar vecu sievieti – Ingrīdu Dravnieci, kura viņu kā pašas mazmeitu uzņem savās Rožleju mājās. Pirms septiņdesmit pieciem gadiem pusaugu Ingrīda ar ģimeni no Rožlejām divas reizes tika izvesti uz Sibīriju, nolaupot viņu dzīvei astoņpadsmit gadus, izraisot traģēdiju virkni un gandrīz iznīcinot visu dzimtu. Šodien dzīves līkloči – savas vietas meklējumi, sievas neuzticība, izjukusī laulība un neveiksmes biznesā – uz Sirdspagastu atved liepājnieku, sapņotāju Eduardu. Viņu it kā nejaušā satikšanās un ilgas pēc Mājām atmodina sen aizmirstu notikumu rēgus...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Elisone Pataki

Nosaukums: Karalienes liktenis

 

Dezirē Klarī iepazīstas ar Napoleonu – ambiciozu, harismātisku un talantīgu karavadoni. Abu attiecības izvēršas kaislīgas un reibinošas. Diemžēl plāns par nākotni sabrūk, jo uz skatuves parādās jaunā Parīzes sabiedrības zvaigzne Žozefīne de Boarnē, kas nekavējoties iekaro Napoleona sirdi. Likteņa pavērsiens saved Dezirē kopā ar Napoleona uzticības personu, ģenerāli Žanu Bernadotu, un Dezirē tiek ierauta valdošās šķiras iekšējā lokā. Viņa arvien ciešāk tiek saistīta ar Napoleonu, viņa ģimeni un jauno imperatori Žozefīni. Abi Dezirē dzīves svarīgākie vīrieši kļūst par politiskajiem sāncenšiem un pretiniekiem kaujas laukā, un viņai būs jāizvēlas starp mīlestību pret vīru un mīlestību pret nāciju un imperatoru?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Sofija Lundberja

Nosaukums: Sarkanā adrešu grāmatiņa

 

Dorisai ir 96 gadi, un viņa mitinās savā dzīvoklī Stokholmā. Vienīgā pārmaiņa vienmuļajā dzīvē ir aprūpētāju apciemojumi un sarunas skaipā ar māsasmeitu Dženiju tālajā Amerikā. Visu dzīvi, kopš 1928. gada, Dorisai ir piederējusi sarkana adrešu grāmatiņa, kurā tika ierakstīti to cilvēku vārdi, ko dzīves laikā viņa ir sastapusi. Lielākā daļa vārdu tagad ir pārsvītroti, šie cilvēki ir miruši. Kādu dienu, šķirstot adrešu grāmatiņu, Dorisa nolemj uzrakstīt stāstu par šiem cilvēkiem un notikumiem. Romāns ir aizkustinošs stāsts par mīlestību, kas aptver veselu mūžu un paņem lasītāju līdzi ceļojumā uz aizgājušo laiku Parīzi, Ņujorku un Stokholmu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Mona Kastena

Nosaukums: Glābiet mani

 

Septiņpadsmitgadīgo Rūbiju Bellu absolūti neinteresē nauda, luksusa lietas, ballītes un ietekme. Kopš viņai piešķirta stipendija mācībām prestižajā Mekstonholas koledžā, viņas moto ir: Tikai nekrist acīs skolasbiedriem! Turpretī Džeimsa Boforta – koledžas nekronētā karaļa – dzīve ir viena vienīga ballīte. Džeimss ir augstprātīgs, bagāts un pievilcīgs, un, protams, viņam nav ne jausmas par tādas Rūbijas eksistenci. Viņiem abiem nekad nevajadzētu satikties, tā visiem būtu labāk. Bet kādu dienu Rūbija kļūst par liecinieci kam tādam, ko viņai nevajadzēja redzēt un kas var sagraut smalkās Bofortu ģimenes prestižu, ja nonāktu atklātībā. Džeimss nolemj paturēt Rūbiju acīs, lai būtu drošs, ka meitene neizpļāpāsies...

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Katri Lipsone

Nosaukums: Saldējuma pārdevējs

 

Romāns aizved lasītājus uz pēckara Prāgu un ieved filmas sižetā. Kinorežisors cenšas atdarināt realitāti, radot filmu bez scenārija, bet aktieri savas lomas iepazīst filmēšanas gaitā. Galvenie varoņi ir jauns pāris, kas spiests slēpties, taču robežas starp īstenību un fikciju arvien vairāk saplūst. Policijai rodas aizdomas, ka iztēlē dzimušais vēstījums var apdraudēt valsts drošību, režisors tiek izsaukts uz pratināšanu. Fantāzijas pasaulē nejaušības nekad nav nejaušas, bailes caurstrāvo iekāre, bet izdomātas identitātes un neparasts mīlas stāsts caur spēli liek nojaust patiesību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dzūlio Andžoni

Nosaukums: Sardu balāde

 

"Ar laiku Vecais bija spiests atzīt, ka šī modes būšana, gana darba izrāde par prieku tūristiem pat viņam ir kaut ko mācījusi. Viņš bija atklājis, ka pasaulē daudz kas ir mainījies un ka šī jaunā pasaule spēj uztvert pagātni jautri un vieglprātīgi. Savu pagātni Konstantino Saru nenožēloja, tomēr viņam nebija arī vēlēšanās saistīt šīs atmiņas ar kaut kādām izpriecām, svētkiem. "Man svētki ir tikai svēto piemiņas dienas vai ja kāds precas, vai kādam dzimst bērni.""
Dēla atgriešanās dzimtajās mājās pensionētā aitu gana Konstantino dzīvi sagriež kājām gaisā. Atvedis sev līdzi dāņu civilsievu Grēti, Mario izveido lauku tūrisma uzņēmumu, kas piesaista daudz apmeklētāju. Viesu kņada “senatnīgajā” fermā gan nav vienīgais, kas Konstantino satrauc…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Meriana Kīza

Nosaukums: Mazliet precējušies

 

Eimijas vīrs Hjū apgalvo, ka pavisam noteikti negrasās šķirties. Viņš joprojām mīl sievu, tikai vēlas nelielu atpūtu – no laulības, bērniem un ikdienas. Sešus mēnešus viņi būs tikai “mazliet precējušies” – Hjū kā brīvs vīrietis dosies eksotiskā ceļojumā, savukārt Eimija paliks mājās, centīsies savākt savas pašcieņas druskas un… gaidīs. Skaitot dienu pie dienas, Eimija ir spiesta stāties pretim savām lielākajām bailēm. Vai viss būs kā agrāk, kad Hjū atgriezīsies… ja atgriezīsies? Vai mīlestība, kas likās mūžīga, tiešām var beigties? Un varbūt viņai pašai vajadzētu ielaisties dēkā ar kādu citu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Elizabete Maknīla

Nosaukums: Leļļu darbnīca

 

Londona, 1850. gads. Haidparkā tiek sliets Lielais izstāžu nams, un skatītāju pūlī, kas vēro šo aizraujošo skatu, nejauši satiekas divi cilvēki. Airisai, valdzinošai meitenei, kas vēlas kļūt par mākslinieci, šī tikšanās ir tikai nenozīmīga epizode, bet Sailasam, aizrautīgam dīvainu lietu krājējam, tā ir kā jauns sākums. Prerafaelītu brālības mākslinieks Luiss Frosts uzaicina Airisu pozēt, un meitene piekrīt ar noteikumu, ka viņš savukārt mācīs tai gleznot. No šī brīža Airisas dzīve pilnībā mainās, pārspējot viņas pārdrošākos sapņus, tomēr meitene neapjauš, kāds ļaunums slēpjas turpat netālu. Bet Sailasa prātā pēc abu tikšanās ir tikai viena doma, un šī apsēstība kļūst ar katru dienu bīstamāka...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Karolīna Dž. Tjūdora

Nosaukums: Paslēptuve

 

Toreiz... kādu nakti Annija pazuda. Visi viņu meklēja, vērsās pēc palīdzības. Sāka jau baidīties no visļaunākā. Un tad pēc četrdesmit astoņām stundām viņa brīnumainā kārtā atgriezās, bet nespēja vai negribēja stāstīt, kas bija noticis. Taču ar māsu kaut kas bija noticis. Es pat nevaru īsti to izskaidrot, vien zinu, ka pēc atgriešanās viņa bija pārvērtusies. Tā nebija vairs mana Annija...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Daiga Mazvērsīte

Nosaukums: Melnbaltās dziesmas

 

Melnbaltas notis un melnbaltas fotogrāfijas, bet tik krāsaini likteņi! Gadiem ejot, mūzika piepildījusi gandrīz ikvienu mūsu dzīves jomu. Aiz katra skaņdarba stāv neredzams autoru un izpildītāju komanda, kura radījusi mūsu ausīm domāto skanisko brīnumu. Daudzi 20. gadsimta komponisti, mūziķi un dziedoņi, orķestri un ansambļi savulaik tika cildināti un celti vai debesīs, bet tagad viņus esam aizmirsuši. Kādreizējās slavenības – no Alfrēda Vintera līdz Zigfrīdam Račiņam – var atcerēties šajā grāmatā, kas ir pirmā daļa triloģijai "Melnbaltās dziesmas".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Maja Štorha

Nosaukums: Mans svars

 

Autore piedāvā revolucionāru un unikālu septiņu soļu metodi, kā, sadarbojoties ar zemapziņu, iespējams radīt pašregulējošu gribasspēku un tādu motivāciju, kas ļauj mērķi sasniegt viegli un ar prieku. Grāmatas centrā ir tēmas par svaru, uzturu, skaistumu, veselību un fitnesu, taču grāmata noderēs ikvienam, kurš vēlas uzzināt, kā izvirzīt mērķus tā, lai rastu spēcīgu motivāciju un neizsīkstošu gribasspēku īstenot savus nodomus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Stīvens Hokings

Nosaukums: Īsas atbildes uz svarīgiem jautājumiem

 

Vai Dievs ir? Vai var ceļot laikā? Vai ir iespējams pareģot nākotni?
Uz šiem un citiem nozīmīgiem jautājumiem savā pēdējā grāmatā atbildes sniedz izcilais 20. gadsimta fiziķis, matemātiķis un domātājs Stīvens Hokings. Ar sev raksturīgo asprātību, izteiksmes skaidrību un rotaļīgumu autors iepazīstina lasītājus ar Visuma uzbūves pamatprincipiem, aizved pie pašiem tā pirmsākumiem, atklāj laika dabu un liek aizdomāties par cilvēka rīcības sekām uz zemeslodes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Anita Apine - Hermane

Nosaukums:  Aušanas tehnikas Latvijā

 

Steļļu sistavas piesitieni klaudz rāmi un nesteidzīgi, rimti noteiktā secībā cilājas nīškārtas, tā no labās puses uz kreiso paverot ceļu atspoles vestam audu pavedienam. Metiens, piesitiens, metiens, piesitiens, un mazpamazām top audums... Daudzkrāsainajā drānā bez košajiem dzīpariem tiek ievīti arī atmiņu pavedieni. Grāmata stāsta ne tikai par to, kā aust, bet tā ir piemiņa autores mātes mūža veikumam. Turklāt izdevumā stāstīts par trimdas latviešu ikdienu, centieniem saglabāt nacionālo kultūras mantojumu un nodot senās amatu prasmes nākamajām paaudzēm. Autore grāmatu veidojusi, izmantojot mātes atstātos pierakstus, kuros apkopotas gan pirmskara Latvijā, gan trimdā gūtās zināšanas.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: Daina Avotiņa

Nosaukums: Ceļā

 

Jūra aiz kāpas daždien rāmi šalca, kādu teiku stāstīdama, bet citudien, nikni draudot, auroja, krastā sasēdušajiem akmens večiem ar bangu dūri pa pieri zveldama, ķeburaino kāpu priežu un spuraino kadiķēnu zaļos matus bez žēlas pluinīdama, dzelmē ieliktos zvejas tīklus kā tīmekļus driskās saplosīdama. Tā jau tam jābūt, Zalkšuciems sprieda. Tomēr mierīgā piejūras ciema dzīvē pienāk dienas, kad neviens vairs nevar teikt - tā tam jābūt. Ierauti kara un varas maiņu virpulī, ļaudis cīnās par ciema un savu ģimeņu izdzīvošanu. Arī romāna galvenā varoņa Jāņa Silajoda dzīves ceļš nebūt neizvēršas gluds. Viņš agri iepazīst zaudējuma sāpes, un, ne savas gribas vadīts, daļu dzīves spiests pavadīt tālu no dzimtā ciema, tomēr nekad nezaudē saikni ar mājām un sapni reiz tur atgriezties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Andra Manfelde

Nosaukums: Vilcēni

 

Romāna “Vilcēni” darbība risinās 1990. gadu sākumā, teritorijā starp diviem jaudīgiem lielumiem — upi un jūru. Tā varoņi ir pusaudžu banda — vilcēni. Tomēr romāns nav nedz par Jūrmalu, nedz vēsturisko laiku, nedz hormonu tracinātu jaunību. Kas notiek, ja dzīves pavasaris sakrīt ar dabas un valsts pavasari? Neirotiskā nedrošība rada vēl vienu zudušo paaudzi, kas savā ceļā uz brīvību sagrauj ne tikai pieturvietu stiklus un konteinerus, bet arī paši sevi un savus tuvākos. Tomēr skrējiens pēc absolūtās brīvības ir veltīgs, jo no atbildības par savu rīcību neatsvabina pat nāve. Noslēpumainais Laivinieks, kurš klejo no viena upes krasta uz otru, vienam no vilcēniem vēstī: “Ja aiziets nepareizi, ir jāatgriežas sākumpunktā, tikai tā iespējams kļūt brīvam.” Jeb — citu nodot nav iespējams, vien sevi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Baiba Zīle

Nosaukums. Aukstākā ziema simt piecdesmit gados

 

Stāstu krājuma tēmas ir identitātes un dzīves jēgas meklējumi, atsvešināšanās mūsdienu sabiedrībā, kā arī ikdienas maģiskais reālisms. Stāstu varoņi ir neparasti - studente, kura nozog un iznīcina ģeniālu mākslas darbu, atraitne, kura aizbēg no pašas vīra bērēm, vīrietis, kurš staigā noslēpumainus apļus pa pilsētu, un citi. Mīlestība, nāve, šķiršanās, piedošana un attiecību daudzstūri...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Lija Brīdaka

 Nosaukums: Atbalss bez balss

 

Jaunais, sportiskais un apdāvinātais Valdis patika visām kursa meitenēm, taču viņš izvēlējās Elīnu. Drīz viņiem pieteicās dēls, un nu rūpju bija gana – Armandiņš, mācības, darbs... Nu dēls Armands izaudzis un apprecējies, bet kas Elīnai nesniedz ilgoto sirdsmieru? Vai tiešām vienas jaunības kļūdas dēļ Elīna gadiem nav spējusi bezrūpīgi smieties un ļauties dzīves virpulim... Ja bezmiega naktīs pašai neizdodas atrast risinājumu, varbūt palīdzēs psihoterapeite Anita? Elīna kopā ar bijušo studiju biedri Anitu soli pa solim atgriežas pagātnē, lai vēlreiz izdzīvotu sen aizmirstos notikumus... Šis ceļš nav viegls, tomēr beidzot Elīnas acis atkal iemirdzas, kad dēls Armands paziņo lieliskos jaunumus. Balss tomēr nevar palikt bez atbalss.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gina Viegliņa-Valliete

Nosaukums: Atradenes stāsti

 

Trešā grāmata par bāreni Betu, viņas attiecībām ar Dievu un sargeņģeli, kas vienmēr atrodas līdzās! Mīlestības apvīta bērnība Betai ir palikusi sveša pasaule, tikpat sveša kā mātes glāsts. Viņu audzina pamāte — rupja, neizglītota sieviete. Meitene mīlestību meklē pie svešiniekiem, un daži to neliedz. Betas dzīves līkloči no bērnības līdz gadu ritumam pasniegti interesantos stāstos. Atmiņas par svarīgiem cilvēkiem, vietām un notikumiem, kas atstājuši dziļas pēdas Betas sirdī... Grāmatā spilgti aprakstīts periods un pastāvošā iekārta no pēckara bērnības līdz briedumam atmodas gados

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jānis Blūms

Nosaukums: Pazudušā karavīra atmiņas

 

Šajā darbā ir apkopotas autora atmiņas, sākot no 17 gadu vecuma: jaunība, jara gaitas, lēģera atmiņas, dienests Padomju savienības iekšlietu ministrijas būvbataljonos. Grāmatā ir apskatāmas arī fotogrāfijas no Jāņa Blūma arhīva.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ēriks Kūlis

Nosaukums: Kas vieno, kas šķir. Tā viš' i

 

Grāmatā Ēriks Kūlis apkopojis humorīgus un arī mazāk jautrus notikumus no dzīves, kurus autoram stāstījuši aktieri, brīvmākslinieki un citi paziņas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jana Egle

Nosaukums: Dzimšanas diena

 

Grāmatā apkopoti astoņi stāsti par sievietes dzīvi ikdienas ritumā atšķirīgos dzīves posmos un dažādu apstākļu ietekmē. Stāsti par ilgām un zaudējumiem, par vērtībām, alkām, vientulību, bailēm no nāves, pieķeršanos, mīlestību – kā tās transformējas mūža gaitā, kā ietekmē sievietes dzīves ceļu, liekot izcīnīt dažādas ārējas un iekšējas cīņas. Pirmā plāna tēli grāmatā ir sievietes plašā vecuma amplitūdā (no sešiem līdz septiņdesmit gadiem), viņu iekšējā pasaule kā ārējo notikumu atspulgs. Te ir gan maza meitene ar saviem pirmajiem novērojumiem par sievišķību un skaistumu, gan sieviete, kuras dzīve rit ratiņkrēslā, gan ikdienas nogurdināta piecu bērnu māte, kas gaida sesto, un daudz citu sieviešu ar savām problēmām, kuras lielākoties būs zināmas ikvienam lasītajam, taču stāsti, iespējams, ļaus uz tām palūkoties no cita rakursa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Keita Ketnere

Nosaukums: Svešiniece savā dzīvē

 

Vīrietis pastumj Džannī malā un nāk. Es nevis eju pa Dieva radīto zemi, bet lidoju! Tas ir viņš!Lorenco Lakopo, mans Lorenco. Pēkšņi vīrietis pusceļā apstājas, ilgi uz mani skatās un pagriežas, lai ietu prom. Arī uz to es biju gatava. Stāvu kā sālsstabs. Mazo sabiedrību apņēmis klusums. Lorenco pēdējos metrus līdz motociklam noskrien. Ne par matu lēnāk, kā toreiz, nodomāju. Motocikls tiek iedarbināts, apmetis nelielu līkumu, tas apstājas tieši man blakus. - Liā! Liā! – Lorenco man sniedz roku. Nu jau esmu viņam aiz muguras, manas rokas aptvērušas tik pazīstamo vīrieša augumu kurā,neskatoties uz garajiem atšķirtības gadiem,pazīstu katru muskulīti.  Tās, kas nevaldāmi rit man pār seju, droši vien, ka ir vēl nenožuvušās rīta rasas lāses. Vējš atkal uz visām pusēm mētā viņa garos kraukļa melnos matus, kuros nedaudz iebiris sudrabs.  Mūsu priekšā ir ceļš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Monika Makinērnija

Nosaukums: Dzīves ceļojums

 

Ietiepīgā un ekscentriskā Lola Kvinlena dodas savā dzīves ceļojumā un paņem līdzi mazmeitu un mazmazmeitu. Vairāk nekā sešdesmit gadus pēc emigrēšanas uz Austrāliju viņa izpilda slepus doto solījumu un atgriežas Īrijā - savā dzimtenē. Lola vienmēr ir bijusi ģimenes balsts vētrainos laikos, taču slēpj no visiem sāpīgos iemeslus tam, kāpēc jaunībā ir pametusi Īriju. Iešana pa atmiņu taku piespiedīs viņu atkal satikties ar pagātni. Pavērsieni un pagriezieni ieintriģē, mudina smieties, pavelk aiz lasītāja sirds stīgām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mīkaels Bergstrands

Nosaukums: Skaistākās rokas Deli

 

Stāsts sākas, kad pusmūža žurnālistu Jēranu pēkšņi atlaiž no darba, viņš pārsteidz pats sevi un nolemj doties līdzi draugam uz Indiju. Šis ceļojums, kas izrādās arī ceļojums pie sevis, nes dzīves rutīnā ieslīgušajam Jēranam tieši to, kas viņam ir nepieciešams – patiesu draudzību, dzīvesprieku, piedzīvojumus un negaidītu mīlestību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Deivids Elliss

Nosaukums: Pēdējais alibi

 

Savrupnieks Džeimss Drinkers ir pārliecināts, ka ir kļuvis par sazvērestības upuri, tādēļ nolīgst advokātu Džeisonu Kolariču. Nesen noslepkavotas divas Drinkeram pazīstamas sievietes, un, viņaprāt, slepkava ir viens un tas pats. Vienlaikus Drinkeram ir sajūta, ka policija viņu uzskata par galveno aizdomās turamo. Sākumā klients šķiet dīvains, bet Kolaričs to ignorē – līdz brīdim, kad notiek nākamā slepkavība. Un pēc tam vēl viena. Kolaričs sāk pārbaudīt sava klienta pagātni. Drīz vien kļūst skaidrs, ka nekas ar Džeimsu Drinkeru nav tā, kā izskatās... Un sazvērestības mērķis ir nevis Drinkers, bet gan pats Kolaričs. Apsūdzēts slepkavībā un nespējīgs pierādīt savu nevainīgumu, nepārkāpjot advokāta un klienta attiecību konfidencialitātes nosacījumus, Džeisons Kolaričs steidz noskaidrot patiesību par Džeimsu Drinkeru un brutālo slepkavību sēriju. Viņš mēģina uzzināt, kāpēc ir kļuvis par mērķi, taču atbilde... viņu pārsteigs nesagatavotu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Reičela Džoisa

Nosaukums: Mis Kvīnijas Henesijas mīlas dziesma

 

Romāna "Harolda Fraja neticamais svētceļojums" turpinājums. Kvīnija Henesija, uzzinot, ka Harolds Frajs kājām dodas pāri visai Anglijai, lai viņu glābtu, jūtas patiesi šokēta. Kvīnija taču skaidri un nepārprotami bija viņam uzrakstījusi, ka mirst. Kā lai viņa sagaida Haroldu? Kāds iesaka uzrakstīt vēl vienu vēstuli. Varbūt, atklājot divdesmit gadus glabāto noslēpumu, Kvīnija radīs mieru un spēs samierināties ar pagātni. Viņa bija domājusi, ka pirmā vēstule būs stāsta gals, tomēr kļūdījās. Tā bija tikai sākums...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Alekss Maiklīdess

Nosaukums: Klusējošā paciente

 

Alīša raksta dienasgrāmatu, lai apliecinātu vīram, ka viņai viss ir kārtībā. Viņa nekādi nevēlētos Gabrielu satraukt vai sāpināt. Tad kādu vakaru atskan vairāki šāvieni. Gabriels ir nogalināts, un policija uzskata, ka vainīga ir Alīša. Viņa atsakās bilst kaut vārdu. Psihoterapeits Teo ir pārliecināts, ka spēs palīdzēt Alīšai, lai gan vairākiem citiem speciālistiem iepriekš tas nav izdevies. Lasot kolēģu pierakstus, Teo atklāj, ka sievietes klusēšanai ir daudz nopietnāks iemesls, nekā pirmajā brīdī šķitis. Vai Teo būs gatavs uzklausīt patiesību, ja Alīša beidzot sāks runāt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Liza Gārdnere

Nosaukums: Noķeriet mani

 

Šarlīna Grānta ir pārliecināta, ka drīz mirs. Pēdējos gados viena pēc otras ir nogalinātas viņas labākās draudzenes. Tajā pašā datumā, tajā pašā laikā. Šarlīna ir pēdējā, kas palikusi dzīva, un liktenīgā diena strauji tuvojas. Tomēr sieviete negrasās padoties bez cīņas. Šarlīna uzmeklē Bostonas labāko detektīvi Didī Vorenu un lūdz, lai viņa izmeklē šo lietu. Nav nekādu pierādījumu, nekādas redzamas saistības starp slepkavībām. Ir tikai satricinošais Šarlīnas stāsts, kurā iedziļinoties Didī sāk atklāt arvien vairāk noslēpumu. Kurš ir pastrādājis neatrisinātās slepkavībasr Vai Šarlīna Grānta tiešām ir tā, par ko uzdodas Atbildes uz šiem jautājumiem jāatrod tūlīt pat, jo laika atskaite jau ir sākusies

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors : Odrija Karlena

Nosaukums: Kalendāra meitene

 

Miai nepieciešama nauda. Daudz naudas. Viņai divpadsmit mēnešu laikā ir jāatmaksā tēva parāds pagrīdes augļotājam, kurš nesamaksāšanas gadījumā piedraudējis nogalināt tēvu un pēc tam arī Miu. Runa ir par vienu miljonu dolāru. Tam nevajadzētu būt pārāk sarežģīti, ja Mia kļūs par eskorta meiteni tantei piederošā firmā. Mēnesi pēc mēneša viņa pavadīs kāda bagāta vīrieša sabiedrībā, turklāt Miai pat nav jāpārguļ ar viņu, ja vien pati to nevēlas. Viegla nauda. Mia ir apņēmības pilna sasniegt mērķi...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rozija Kērtisa

Nosaukums: Mēs satikāmies decembrī

 

Džesa ir nolēmusi piepildīt sen loloto sapni – pārvākties uz Londonu, lai sāktu strādāt grāmatu izdevniecībā. Dzimtajā pilsētā viņa atstāj labi apmaksātu darbu un savu salauzto sirdi. Sieviete apņemas pievērsties karjerai un stingri ievērot jaunās mājvietas izīrētājas noteikumu Nr. 1 – nekādu attiecību. Bet, kad Džesa ierauga puisi no blakusistabas – neatvairāmo Aleksu –, viņai vēderā sāk lidināties tauriņi. Par nelaimi, Džesa ir mazliet nokavējusi: viņas sapņu vīrieti jau cenšas iekarot skaistā kaimiņiene Emma. Visu nākamo gadu Džesa cenšas neiemīlēties Aleksā vēl vairāk. Tas nākas grūti, jo sirdī turpina gruzdēt mazmazītiņa cerība – ja nu viņš jūt to pašu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Daniels Kouls

Nosaukums: Lupatu lelle

 

Viens ķermenis. Seši upuri. Aizdomās turamo nav. Tiek atrasts līķis no kopā sadiegtām dažādu upuru ķermeņa daļām, ko žurnālisti uzreiz nodēvē par "Lupatu lelli". Lietas izmeklēšana tiek uzdota Viljamam Foksam un Emīlijai Baksterei. Slepkava izaicina policistus, atklājot nākamo upuru vārdus un datumu, kurā ieplānojis katru nogalināt. Kā pēdējais sarakstā ir minēts arī Fokss. Vai tādas spriedzes apstākļos detektīviem izdosies glābt sešu cilvēku dzīvības un laikus noķert slepkavu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ketrina Krofta

Nosaukums: Divkāršais zaudējums

 

Pirms 18 gadiem Simonas meitiņa tika nolaupīta. Kad bērnu neizdevās atrast, Simona centās sākt dzīvi no jauna, taču sāpes par meitas zaudējumu neizzuda. Pēkšņi kā no zila gaisa uzrodas kāda sieviete, vārdā Greisa. Viņa uzrunā Simonu, apgalvojot, ka zina, kur atrodas viņas pazudusī meita. Bet vai šai sievietei var uzticēties? Kad negaidīti pazūd arī Greisa, Simona izmisīgi viņu sāk meklēt. Lēnām viņa tuvojas patiesībai, iesaistoties bīstamā un nervus kutinošā spēlē, kurā uzvarētājs var būt tikai viens.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kamilla Lekberga

Nosaukums: Ragana

 

Kad četrus gadus vecā Linnea pazūd no fermas Fjelbakā, tas atraisa traģiskas atmiņas. Pirms trīsdesmit gadiem maza meitene pazuda tieši tajā pašā saimniecībā un vēlāk tika noslepkavota. Tajā laikā divas trīspadsmit gadus vecas meitenes tika apsūdzētas par meitenes nolaupīšanu un nogalināšanu. Viņas tika atzītas par vainīgām tiesā, bet vecuma dēļ izvairījās no cietuma. Kopš tā laika viena no viņām mierīgi dzīvo Fjelbakā. Otra tagad ir slavena aktrise.

Fjelbakas iedzīvotāji organizē plašus Linnea meklējumus un atrod viņu kailu blakus tam pašam dīķim, kur tika atrasta pirmā meitene. Mazajā kopienā sāk izplatīties bailes. Vai vairākas meitenes varētu būt briesmās?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Hetere Morisa

Nosaukums: Aušvicas tetovētājs

 

"Aušvicas tetovētājs" ir Heteres Morisas debijas romāns. Šī cerību un mīlestības piesātinātā stāstījuma pamatā ir rakstnieces Heteres Morisas sarunas ar Ludvigu (Lali) Sokolovu, holokaustā izdzīvojušo, Aušvicas–Birkenavas tetovētāju. Romāns ir neparasts dokuments, kas nācis klajā vairāk nekā septiņdesmit gadu pēc notikumiem, kuri tajā aprakstīti, un atgādina mums, cik daudz stāstu vienmēr paliks neizstāstīti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pēteris Pildegovičs

Nosaukums: Mans Ķīnas stāsts

 

Grāmatas autors savā vēstījumā, kas uzrakstīts dienasgrāmatas formā, dalās ar lasītāju vērojumos, kas radušies, veicot pirmā latviešu diplomāta pienākumus Ķīnā, kā arī stāsta par saviem iespaidiem, kas gūti, strādājot "Sjiņhua" aģentūrā, kur līdz šim bijis vienīgais darbinieks no mūsu valsts. Autors iepazīstina lasītāju arī ar pieredzēto lielajos ceļojumos Ķīnā, bieži atsaucoties uz neskaitāmām sarunām ar visu paaudžu un jebkura sociālā slāņa ķīniešiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pēteris Strubergs

Nosaukums: Papua Jaungvineja tuvplānā

 

Kārtējā sērijas “Aiz apvāršņa” grāmata aicina doties piedzīvojumiem bagātā ceļojumā uz otrā pasaules malā esošo Papua-Jaungvineju. Mūsdienās bijušo cilvēkēdāju zeme ir slavena ne vien ar savu eksotiku, bet arī ar ceļošanai bīstamiem apstākļiem. Šajā sakarā Jūs, cienījamos lasītājus, gaida ciemošanās pie unikālām ciltīm, būs iespēja iepazīt papuasu savdabīgo kultūru, dzīvesveidu un no senčiem pārmantotās tradīcijas. Pie viena arī uzzināsiet, ka šajā zemē laiku pa laikam vēl joprojām kāds tiek apēsts un kas jādara, lai bezbailīgi ceļotāji nenokļūtu laupītāju nagos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Deils Kārnegijs

Nosaukums:  Kā iegūt draugus un ietekmēt cilvēkus

 

Viens no visu laiku inovatīvākajiem bestsellleriem " Kā iegūt draugus un ietekmēt cilvēkus", divpadsmit veidus, kā pārliecināt cilvēkus, lai viņi ar jums būtu vienisprātis; deviņus veidus, kā izmainīt cilvēkus, neizraisot viņos nepatiku. Un vēl daudz ko citu! Īstenojiet savu potenciālu!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Elīna Zelčāne

Nosaukums: Arī labas mammas drīkst kļūdīties jeb kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē

 

Kāda ir mamma Latvijā? Izpētot to, autore secina, ka vidusmēra latvietes prasības pret sevi ir pārāk augstas, lai viņa sevi atzītu par labu mammu. Kur rodas supermammu stereotipi? Māmiņu blogos, diskusiju grupās vai intervijās sievietes par sevi atklāj tikai to, ko vēlas, bet kopaina, kas ietver arī neveiksmes un dusmas, paliek aiz kadra. Šī grāmata ir aicinājums pārstāt sevi nosodīt un uzdrīkstēties būt nevis ļoti, bet pietiekami labai. Tādai, kas rūpējas par sava bērna vajadzībām, dod viņam galveno - savu mīlestību, taču mēdz arī kļūdīties, nogurt vai sadusmoties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Anna Bikova

Nosaukums: "Ideālas mammas" attīstošās nodarbības

 

Grāmatas autore Anna Bikova dalās pieredzē, kā attīstīt bērnā radošumu, loģisko un matemātisko domāšanu, runu, veiklību u.c. iemaņas. Grāmata domāta dažāda pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem, vecvecākiem un auklītēm, skaidrojot, kā palīdzēt attīstīties bērniem gan pastaigu laikā, gan veicot ikdienas soli, gan kopā rotaļājoties, un kliedē mītus par obligāti nepieciešamu nodarbību apmeklēšanu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Elīna Barreta

Nosaukums: Socializēšanās rokasgrāmata latvietim

 

Mūsdienās sarunvalodā un medijos bieži izskan termins "socializēšanās", ar ko mēdz apzīmēt spontānu saskarsmi jeb mijiedarbību ar svešiniekiem. Šajā grāmatā izmantota tieši šī termina izpratne, jo šādā kontekstā to atpazīst un plaši lieto grāmatas mērķauditorija - ikviens, kurš atzīst un novērtē cilvēciskas saskarsmes nozīmi daudzpusīgajā socializēšanās kopainā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mišela Obama

Nosaukums: Izaugt

 

Mišela Obama ir viena no ievērojamākajām mūsdienu sievietēm. Būdama ASV pirmā lēdija afroamerikāniete, viņa veicināja Baltā nama popularitāti visu amerikāņu vidū. Mišela aktīvi iestājās par sieviešu tiesībām un aicināja sabiedrību pievērsties veselīgākam un sportiskākam dzīvesveidam. Grāmatā Mišela atklāj, kāda pieredze un notikumi ir veidojuši un slīpējuši viņas personību. Tas ir sirsnīgs stāsts par bērnību Čikāgas Dienvidu pusē, jurisprudences studijām un sekmīgu karjeru, mīlestību pret Baraku, bērnu audzināšanu, kā arī par dzīvi Baltajā namā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kārlis Skalbe

Nosaukums: Mūža raksti (12 sējumos): 8. sēj.

 

Ilgoņa Bērsona sastādījums un stāstījums.

Skalbes dzejoļi, piezīmes 1922 - 1924

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Māris Bērziņš

Nosaukums: Aizliegtais pianīns

 

Jaunajā Māra Bērziņa romānā galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes - deputātes Lindas un mākslinieka Induļa ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gundega Repše

Nosaukums. Retināts gaiss

 

Daudz pārdomu un asociāciju rada jau grāmatas nosaukums vien – retināts gaiss raksturīgs kalnu augstumiem. Kā uz grāmatas vāka norādījusi autore – tas vienlaikus “apdraud dzīvību un norūda sirdi”. Sava veida kalnā kāpēja motīvs caurvij ik lappusi šajā prozas ciklā, kas šķiet rakstīts it kā no putna lidojuma, taču bez mazākās augstprātības vai varas pozīcijas. Autorei ir izdevies noturēt mīlestības pilnu, iejūtīgu skatienu uz saviem varoņiem un nesaudzību, tēlojot pasauli, kuru mēs paši esam sev uzbūvējuši.

Baltijas ceļš; Retināts gaiss ; Baltais galdauts ; Svētā ģimene.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inga Gaile

Nosaukums: Skaistās

 

Pirmais Ingas Gailes romāns “Stikli” (2016) iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija. XX gadsimts”. Jaunāko darbu “Skaistās” var uztvert arī kā savdabīgu “Stiklu” turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas. Romāns ir traģisks, skarbs, vēsturiskos notikumos balstīts darbs, kura notikumi sākas koncentrācijas nometnē 1941. gadā. Otrā pasaules kara vardarbīgās pēdas aizved līdz mūsdienām, atklājot traģisko un piedzīvoto notikumu ietekmi vairākās paaudzēs un liekot aizdomāties arī par skaistuma nozīmi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Dace Rukšāne

Nosaukums: Krieva āda

 

“Daces Rukšānes romāns “Krieva āda” ir par lielajiem jautājumiem, kas paslēpušies mazajos. Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām — par laimi man nav nācies dzīvot 20. gs. 50.-60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau, ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. “Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs — to redzēs.” Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties.” (Inita Saulīte-Zandere, vēsturniece, žurnāliste)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ilze Freimane

Nosaukums: Kafija diviem

 

Romānā tiek risinātas katrai sievietei labi saprotamas un būtiskas problēmas. Galvenā varone Gundega ir izskatīga, neatkarīga, uzņēmīga sieviete, kura nebaidās piecdesmit piecu gadu vecumā krasi mainīt savu dzīvi. Viņa atsakās no stabila, bet nemīlama darba birojā un ierastā labiekārtotā dzīvokļa un atver savu rokdarbu piederumu veikaliņu. Nu Gundegai šķietami ir tāda dzīve, par kādu viņa jau sen ir sapņojusi. Trūkst tikai viena - savas ģimenes, uzticama, līdzvērtīga vīrieša blakus...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Gunita Krilova

Nosaukums: Driftā tikai lēdijas

 

Ideāli dzīvo mūsu iztēlē. Un instagrama bildēs. Ideālais dzīvoklis, darbs, svars, lūpu krāsas tonis un kleitas modelis. Ideālais partneris un bērns, ģimene. Mūsu domas par sevi. Kur meklēt šos ideālus, un ko darīt, ja liekas, ka tev nav iedalīti īstie dzīves komponenti, ka citur ir labāk? Kā pieņemt to, kas tev jau ir, un saprast, vai kaut kas nav jāmaina? Kāpēc drifts? Mēs paši sevi ieliekam šajā drifteru lomā. Šodiena to prasa – mums ir jāspēj izbraukt slaidā sānslīdē caur dažādiem ikdienišķiem dzīves šķēršļiem. Vai romāna varones – trīs uzticamas draudzenes, kam pāri trīsdesmit, to spēs?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Eleonora Troja

Nosaukums: Savu komētu nedzird

 

Viņas ir trīs. Bella, Stella un Karlīna – jaunas, mūsdienīgas rīdzinieces. Katra ar savu rūpīgi kopto tēlu, ko redz kolēģi un apkārtējie, katra ar savu sāpi, par kuru zina tikai viņa viena un vēl abas tuvākās draudzenes. Protams – vīrieši, protams – bērni, protams – likstas darbā, protams – nav ko vilkt mugurā. Taču zem un aiz tā visa katra meklē savu, tikai savu ceļu dzīvē, savu veidu, kā justies laimīga – par spīti tam, ko domā citi. Un nav svarīgi, vai tev ir divdesmit astoņi gadi un šiks dzīvoklis jaunajā projektā, vai teju četrdesmit un plastikas ķirurga vizītkarte makā – viņas visas vēlas būt laimīgas. Un kāpēc gan lai tā nebūtu? Viņas taču zina, ka dzīve ir aizraujoša un prot uz to paraudzīties ar humoru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Dēls

 

Psiholoģe Dagnija pieņēma smagu lēmumu pilnībā mainīt savu dzīvi – izbeigt mokošo laulību un vairs nekad nevienam neļaut sevi apspiest, apņirgt un izmanot. No Kurzemes pārcēlusies uz Ziemeļvidzemi, viņa cenšas ieaugt skopajā kāpu smiltī un saplūst ar jūras vējiem. Vai nezināmā vietā, kur visapkārt svešinieki un daži paziņas, var uzbūvēt jaunu dzīvi un satikt jaunu mīlestību? Un kā tikt galā ar mokošo pagātni, kura negrib atkāpties?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inguna Dimante

Nosaukums: Skaistuma impērija

 

Lielajos kapos pie aprūsējuša dzelzs krusta atrod vīrieša līķi. Nogalinātais ir Miervaldis Ruks, plaukstošas kosmētikas firmas ražošanas direktors. Uzsākot slepkavības apstākļu noskaidrošanu, izmeklētāja Megija Hāne uzzina, ka Miervaldis Ruks ir bijis ne tikai ievērojama figūra kosmētikas ražošanas nozarē, bet privāts pagātnes noslēpums saista viņa sievu un kompānijas īpašnieku. Tikmēr no tikšanās ar izmeklētājiem izvairās uzņēmuma biroja asistente, bet nolīgtā fotomodele iesaistās tumšās attiecībās ar īpašnieka dēlu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Sandra Dambiniece

Nosaukums: Dita Lūriņa. Ar vieglu skrāpējumu ādā

 

Aktrises Ditas Lūriņas izvēlēta dzeja, sarunas par dzeju un dzīvi. Dvēseles lidojums naksnīgā teātrī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kārena Vaita

Nosaukums: Lidojuma trajektorija

 

Džordžija Čeimbersa ir izcila senlietu pazinēja – pētot svešus stāstus, viņa bēg pati no savas pagātnes. Reiz pie Džordžijas ierodas kāds pievilcīgs svešinieks ar izsmalcinātu porcelāna tasīti rokās. Tasīte ir piederējusi viņa vecmāmiņai, un tā ir rotāta ar neparastu rakstu – bitēm, kas gluži kā maģiskā dejā iemūžinātas lidojuma laikā. Džordžija saprot, ka šo rakstu jau ir redzējusi savā bērnībā. Laikā, kad viņa vēl bija pavisam cits cilvēks. Lai noskaidrotu vērtīgā atraduma izcelsmi, Džordžija dodas pie savas ģimenes, no kuras reiz viņa aizbēga uz neatgriešanos un kura viņu nemaz negaida. Šī ir pēdējā iespēja salabt ar māsu, kura viņu uzskata par savu ļaunāko ienaidnieci…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Annija Vorda

Nosaukums: Skaistais ļaunums

 

Katram stāstam ir divas puses... Un katram cilvēkam.

Madijas un Iana mīlasstāsts sākas ar nejaušu sastapšanos kādā ballītē. Ians dien britu armijā, bet Madija ir tūrisma ceļvežu autore un tobrīd ciemojas pie savas labākās draudzenes Džoanas.  Tagad pagājuši jau divdesmit gadi, abi ir precējušies, un viņiem ir burvīgs dēliņš. Kādā izbraukumā Madija cieš nelaimes gadījumā, pēc kura sāk apmeklēt psihoterapeiti. Pamazām vien viņa atklāj savas bailes par Iana posttraumatiskā stresa sindromu, par mazā dēliņa drošību un par sarežģītajām pagātnes attiecībām ar draudzeni. Un stāsts aizved lasītāju uz Balkāniem un Angliju, uz Irāku un Manhetenu, un visbeidzot uz vienkāršu ģimenes māju Kanzasā. Sešpadsmit gadi, pilni ar mīlestību un bailēm, dēkām un aizdomām, sasniedz kulmināciju dienā, kad izmisīgs telefona zvans uz 911 liek policijai steigties uz šokējoša nozieguma vietu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Ketija Kellija

Nosaukums: Laimīgas laulības noslēpumi

 

Jebkura ģimene zina, ka dzimšanas diena ir lielisks iemesls visiem beidzot satikties. Tomēr Breningenu klanam gaidāmās svinības drīzāk atgādina bumbu ar laika degli. Tā būs diena, kurā neviens vairs nespēs apvaldīt ilgi glabāto aizvainojumu un dusmas. Tā būs diena, kad katram būs jāierauga plaisas pašam savā šķietami laimīgajā dzīvē. Besa cītīgi organizē viesības, cerot saņemt jaunā vīra ģimenes atzinību par spīti tam, ka viņa pirmo sievu visi dievināja un viņa meita no visas sirds ienīst Besu. Kādēļ ir tik grūti kļūt par savējo?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors : Džūda Devero

Nosaukums: Attaisnotā slepkavība

 

Kad Floridas pilsētiņā Laklenā tiek atrasts kādas seniores līķis, visi ir šokēti par slepkavības nežēlīgumu. Sieviete ir sašauta, sadurta un noindēta, un neviens pat nespēj iedomāties, kurš būtu bijis spējīgs uz tik šaušalīgu noziegumu. Keita, viņas tante Sāra un draugs Džeksons sākumā nolemj lietā neiesaistīties un atstāt to policijas ziņā. Taču viss mainās, kad pie viņiem vēršas pilsētiņas iedzīvotāji, lūdzot palīdzēt atrast vainīgo. Brīdī, kad pilsētnieki sāk runāt, trijotne saprot, ka klusā Laklena slēpj daudz vairāk noslēpumu, nekā jebkurš cits būtu spējis iedomāties. Un dēmoni mīt arī tajos, kas ārēji izskatās pēc eņģeļiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dīns Kūncs

Nosaukums: Nāvējošais ierocis

 

“Man ļoti vajag nomirt.” Tik biedējošu zīmīti atstāja vīrietis, kuram bija viss, kādēļ ir vērts dzīvot, un kurš pats sev atņēma dzīvību. Skumju, baiļu un niknuma vadīta, viņa atraitne rīkojas, lai par katru cenu nonāktu pie patiesības.

Pārsteidzoši daudz talantīgu, veiksmīgu, citu apbrīnotu un laimīgu cilvēku ir izdarījuši pašnāvību. FIB aģente Džeina cenšas noskaidrot, kāpēc tā notiek, un kļūst par meklētāko personu Savienotajās Valstīs. Viņas visvarenie ienaidnieki sargā tik svarīgu, tik šaušalīgu noslēpumu, ka ir gatavi iznīcināt katru, kas tiem stājas pretī. Tomēr ar visu viņu sagrābto varu, cietsirdību un aukstasinību var būt par maz, lai apturētu sievieti, kura ir tikpat gudra, cik slepkavas, tikpat neatlaidīga, cik tie nežēlīgi, un kuru dzen taisnīgas dusmas, ko pretiniekiem nesaprast. Jo tās dzimst no mīlestības.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Jeļena Mihalkova

Nosaukums: Rūgto mandeļu pīrāgs

 

Fotogrāfijā liela, draudzīga ģimene. Simpātiski pieaugušie, piemīlīgi bērni. Varens sirms vīrs raugās valdonīgi un skarbi. Viņu vidū ir slepkava un upuris. Bezrūpīgā vasara viesmīlīgajā lauku mājā, kuras saimniece Raisa ir gardu ēdienu gatavošanas burve, pēkšņi pārtop trillerī. Tuvākie radinieki kļūst par nesamierināmiem ienaidniekiem, bet mazbērnu vēlme iepatikties varenajam vectēvam Prohoram - par izdzīvošanas sacīkstēm. Ģimenes pīrāgs ir neglābjami sabojāts un rūgts. Vai slepkava spēs atbrīvoties no baisā zīmoga? Vai atradīsies pazudušās dārglietas? Vai atklāsies tik rūpīgi slēptais ģimenes noslēpums?

Privātdetektīvi Makars Iļjušins un Sergejs Babkins ķeras pie piecpadsmit gadus senās lietas atšķetināšanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mārtins Volkers

Nosaukums: Slepkavība Dordoņā

 

Pilsētiņas mierpilno gaisotni negaidīti izjauc veca vīra, ziemeļafrikāņu imigranta, kurš savulaik cīnījies Francijas pusē, slepkavība. Tagad Bruno nāksies savas iemīļotās nodarbes – iepirkšanos vietējos tirdziņos, vīna baudīšanu, laiskas pastaigas apvienot ar politiski delikātu izmeklēšanu. No Parīzes ierodas gados jauna policijas darbiniece, lai piedalītos izmeklēšanā. Iedziļinoties mirušā pagātnē, Bruno arvien vairāk pārliecinās, ka slepkavībai ir daudz sarežģītāks motīvs...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Epu Nuotio

Nosaukums: Vīramātes zobs

 

Epu Nuotio “Vīramātes zobs” turpina detektīvromānu sēriju “Izmeklē Elēna Lehde”, kurā aizrautīgā augu pazinēja Elēna Lehde iejūtas izmeklētājas lomā. Apceļojot dārzus Andalūzijā, Elēna tiek negaidīti uzaicināta uz kāzām, kur gredzenus mij somu līgavainis un spāņu līgava. Naktī sievieti pamodina kliedziens. Viņa vaino skaļos pāvus, bet, ierodoties uz brokastīm, atklājas nepatīkama patiesība. Pārsteigumi nebeidzas ar kāzām vien... Par vīramātes zobu somi dēvē līdakasti. Acīmredzot ironija par vīramātes neganto dabu nav sveša arī ziemeļu tautām. Tas ir stāsts par vīriem un sievām. Par laulībām. Mātēm un vīramātēm. Par spēcīgām sievietēm. Par rūgtumu un tā turēšanu sevī. Svina smagiem noslēpumiem, kas nospiež dzimtas ļaužu plecus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Agata Kristi

Nosaukums: ABC slepkavības

 

Sērijveida slepkava metis izaicinājumu slavenajam detektīvam Erkilam Puaro! Slepkava savus upurus izvēlas alfabēta burtu secībā, un pirms katra nozieguma viņš Puaro kungam nosūta vēstuli, kurā minēta vieta un datums. Katram nogalinātajam līdzās tiek atrasta dzelzceļa uzziņu grāmata. Ar katru nākamo slepkavību noziedznieks šķietami kļūst drošāks un ar nodomu atstāj norādes slavenajam detektīvam, bet, iespējams, tā ir viņa pirmā pieļautā kļūda...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jāns Ēriks Fjells

Nosaukums: Ēnu istaba

 

Bernands, sīks likumpārkāpējs, ved slepenu kravu no Lietuvas uz Norvēģiju. Viņš domā, ka ir iesaistīts narkotiku kontrabandā, tomēr, kad kontaktpersona norunātajā vietā neierodas, Bernands atklāj, ka lieta ir daudz ļaunāka. Nākamajā rītā tiek atrasts nogalināts cienījams Sarpsborgas skolotājs, un drīz vien Bernands nonāk neapskaužamā situācijā. Slēpjoties svešā valstī, būdams savu darba devēju apdraudēts, viņš ir biedējošas izvēles priekšā... Antonam Brekem raksturīgā humora izjūta nav zudusi, tomēr tā neko daudz nelīdz, kad viņš tiek norīkots izmeklēt šo slepkavību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Deivids Bells

Nosaukums: Īsā tikšanās

 

Džošua Fīldss katru nedēļu dodas komandējumos. Viņa dzīve ir kļuvusi par ielidošanas un izlidošanas, viesnīcu un lidostu virkni. Kārtējā pauzē starp diviem lidojumiem viņš iepazīstas ar Morganu, skaistu svešinieci, ar kuru viņam tūlīt pat izveidojas savstarpēja saprašanās. Kad pienāk laiks doties katram uz savu lidmašīnu, Morgana kaislīgi noskūpsta Džošua, ar nožēlu pavēstīdama, ka viņi vairs nekad viens otru neredzēs. Tiklīdz Morgana nozūd pūlī, Džošua sev par pārsteigumu ierauga viņas seju netālajā televizora ekrānā. Izrādās, ka Morgana ir iekļuvusi pazudušo personu sarakstā. Tālāk seko straujš, juceklīgs piedzīvojums, kas ir pilns ar meliem, krāpšanu un noslēpumiem, kamēr Džošua cenšas noskaidrot, kāpēc Morgana ir nozudusi no viņa dzīves. Katru reizi, kad viņam liekas, ka viens noslēpums ir atklāts, uzrodas cits – un ļaunākais ienaidnieks var izrādīties pieņēmumi par cilvēkiem, kas atrodas turpat līdzās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Jāns Stoklasa

Nosaukums: Vīrs, kurš spēlējās ar uguni

 

Stīgs Lārsons, Millennium cikla aizsācējs, ir apkopojis dokumentus, kurus turpina pētīt žurnālists Jāns Stoklasa. Pētījuma objekts: Zviedrijas premjerministra Ūlofa Palmes slepkavība 1986. gada 28. februārī. Slepkavība, kas vēl aizvien nav atklāta... Grāmatā “Vīrs, kurš spēlējās ar uguni” Stoklasa turpina darbu, ko bija aizsācis viens no mūsdienu slavenākajiem kriminālromānu rakstniekiem, lai reizi par visām reizēm atšķetinātu intrigu, spiegošanas un konspirāciju tīklu, kas apvij Palmes slepkavību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Tomass Eriksons

Nosaukums: Apkārt vieni vienīgi idioti!

 

Vienkārša, revolucionāra metode, kā saprast apkārtējos. Bieži vien tā sauktie “idioti” ir vienkārši cilvēki, kas izturas un komunicē citādi nekā mēs. Zviedru komunikācijas eksperts Tomass Eriksons izdala četrus tipus: Sarkanie – dominējoši un valdonīgi, Dzeltenie – sabiedriski un optimistiski, Zaļie – draudzīgi un relaksēti, Zilie – precīzi un analītiski. Ja saprotam katra kolēģa, drauga un ģimenes locekļa rakstura iezīmes, attiecības veidojas daudz veiksmīgāk. Autors sniedz daudz praktiskas informācijas par to, kādas ir katra tipa stiprās un vājās puses, kā sadarboties ar “dažādu krāsu cilvēkiem”, kā sniegt pozitīvu un negatīvu atgriezenisko saiti un kā vislabāk formulēt e-pasta ziņojumus katra tipa pārstāvjiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Hedviga Montgomerija

Nosaukums: Vecāku maģija

Kā izaudzināt laimīgu bērnu? Kā radīt viņā drošības izjūtu un veselīgu pašapziņu? Un kā tikt galā ar visām bērna emocijām, kas nāk pār vecāku galvu? Kādas kļūdas vecāki pieļauj visbiežāk, un kā no tām izvairīties? Norvēģu psiholoģes Hedvigas Montgomerijas grāmata kalpos gan kā ceļvedis strīdos un konfliktos, gan kā mudinājums palūkoties uz savu bērnības pieredzi, lai saprastu, kā jūsu neapzinātās emocionālās reakcijas ietekmē attiecības ar bērnu. “Vecāku maģija” ir praktiska, gudra un viegli lasāma grāmata, kura palīdzēs piedzīvot prieku, ko sniedz tuvas attiecības ar bērnu visas dzīves garumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Robins Šarma

Nosaukums: Klubs “Plkst. 5 no rīta”

 

Grāmata balstās uz koncepciju un metodi, kuru autors jau vairāk nekā divdesmit gadu veiksmīgi ir mācījis slaveniem privātuzņēmējiem, leģendāru firmu prezidentiem, superzvaigznēm sportā, mūzikas ikonām un karaliskās ģimenes locekļiem. Grāmatas varoņi – grūtībās nonākusi uzņēmēja un necils mākslinieks – emocionāla ceļojuma laikā gūst atziņu, ka viss, ar ko sastopamies dzīves laikā, patiesībā ir fantastisks plāns, kura nolūks ir padziļināt saprašanos pašiem ar sevi, lai kļūtu izcili it visā, ko dzīve piedāvā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Una Ulme

Nosaukums: Skaistumam nav gadu

 

Kā labi justies un izskatīties ikvienā vecumā. “Šajā grāmatā es stāstu par savu meklējumu ceļu. Par kāpumiem un kritumiem, kas mani padarījuši par to, kas es esmu šodien. Nevienu padomu nesniedzu vienkārši tāpat, bez pamatojuma. Viss balstās gan uz manu pieredzi un zināšanām, kuras esmu ieguvusi, strādājot par skaistuma un modes žurnālisti, gan uz iedvesmojošu sieviešu atziņām, kuras esmu satikusi savā dzīves ceļā. Ejot solīti pa solītim, es centos parādīt, cik aizraujošs var būt šis sevis meklējumu ceļš, kurā ir būtiska ikviena detaļa. Ja puzlei iztrūkst kaut viena gabaliņa, tā nav pilnīga. Tikai to atrodot un ieliekot pareizajā vietā, veidojas harmoniska kopaina.

Es ļoti ceru, ka šī grāmata palīdzēs tev sakārtot domas, pieņemt savus gadus un beigt uztraukties par lietām un procesiem, kurus nevaram ietekmēt. Jo nekas nav trakāk, kā skriet pakaļ tam, kas jau ir aizgājis...” (Autore)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Stefānija Štāla

Nosaukums: Tavs iekšējais bērns grib atrast mājas

 

Mēs visi ilgojamies tikt pieņemti un mīlēti. Ideālā situācijā mēs bērnībā izveidojam nepieciešamo pašpaļāvību un izjūtam dziļu uzticēšanos, kura mūs pieaugušā vecumā nes cauri dzīvei. Diemžēl arī piedzīvotās vilšanās nekur nepazūd un neapzinātā līmenī ietekmē mūsu attiecības ar citiem cilvēkiem. Vācijā populārā Stefānija Štāla ir izveidojusi jaunu, iedarbīgu metodi darbam ar “iekšējo bērnu”. Sadraudzējoties ar viņu, mums paveras pārsteidzošas iespējas atrisināt konfliktus un veidot veiksmīgākas attiecības, rast atbildi uz gandrīz visiem jautājumiem un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Šerona Blekija

Nosaukums: Dzīvot ar brīnuma izjūtu

 

Kā atklāt katras dienas burvību un veidot dzīvu saikni ar pasauli.

Laikā, kad ik dienas jauni fakti vēsta, ka mūsu zeme kļūst arvien trauslāka un cilvēki nelaimīgāki, gan dažādu nozaru profesionāļi, gan neprofesionāļi mēģina rast izeju no globālām vai individuālām krīzēm. Tiek izdots simtiem grāmatu, kuras veltītas dažādām tēmām, bet kuru mērķis ir viens – kaut ko darīt, lai visas pasaules, civilizācijas un katra cilvēka krīzes nepadziļinātos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Māris Ruks

Nosaukums: Latvijas valsts noslēpums

 

Kas īsti slēpjas zem/aiz/iekš šī “valsts noslēpuma” – cilvēki, notikumi, lietas, vietas vai vēl kaut kas cits? Vai valsts noslēpums ir visu mūsu redzīgums, zināšanas, pieredze . Latvijas plūdmaiņa pamazām pārvirzās, lai arī cik tumša izskatītos Saeimas “skatuve” un valdības “aktieri” šobrīd, kas vēlas ļoti daudz ko slēpt un noklusē. Kāpēc Latvija kļuvusi par savdabīga eksperimenta upuri? Vai ir kāda izeja? Un kā Latvijas cilvēkiem nezaudēt savu pašapziņu, neļaut tai izkust kā saldējumam uz sveša galda? Par to visu jaunākajā Māra Ruka grāmatā “Latvijas valsts noslēpums”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Tomijs Ungerers

Nosaukums: Kāpēc es neesmu tu?

 

Lielie filozofiskie jautājumi allaž paliek tie paši – kā pirms diviem tūkstošiem gadu, tā arī šodien, neatkarīgi no tā, vai esi astoņus vai astoņdesmit gadus vecs. Bērni uzdeva jautājumus leģendārajam elzasiešu māksliniekam, rakstniekam, Francijas Goda leģiona ordeņa kavalierim Tomijam Ungereram, un viņa atbildes ir dzirkstoši asprātīgas, viedas, reizēm – arī stipri mulsinošas. Grāmatā apkopotas Tomija Ungerera interesantākās slejas no žurnāla “Philosophie Magazin”, kuras papildina viņa paša zīmētas ilustrācijas. Tā paver apvāršņus un vairo domātprieku, un to var lasīt gan bērni, gan pieaugušie.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Kerola Vordermane

Nosaukums: Mācīšanās prasmes

 

Vai jūsu bērniem mācīšanās sagādā grūtības un jūs nezināt, kā viņiem palīdzēt? Ilustrētajā rokasgrāmatā “Mācīšanās prasmes” atklāts, kā mācīties efektīvāk, doti padomi, kā organizēt mācību procesu, iekārtot mācību vietu un veidot dienas režīmu, kā stiprināt motivāciju mācīties un pašpārliecību, uzlabot koncentrēšanās spējas un atmiņu, kā pārvarēt stresu. Vienkārši piemēri no reālās dzīves un skaidrojumi palīdz ieteikumus piemērot konkrētai situācijai un audzēknim.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Ilmārs Šlāpins

Nosaukums: Latvietis. 100 nacionālās īpatnības

 

Aptaujājot mūsdienu latvieti, vērojot viņa domas, izteikumus un uzvedību publiskajā telpā, esam apkopojuši spilgtākās un visbiežāk minētās nacionālās īpatnības, kas atsedz noteiktu nacionālā paštēla slāni Latvijas valsts simtgadē. Šī ir rokasgrāmata, kas atklāj nacionālās īpatnības ar latvietim tik raksturīgo humora izjūtu un taktu. Grāmata, kurai jābūt katrā mājas plauktā, jo latvieti taču vienmēr ir interesējusi atbilde uz kutinoši dziļo un aizkustinoši naivo jautājumu “Kas es esmu?”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Pēteris Strautiņš

Nosaukums: Latvijā dzīvot ir interesanti

 

“Šī ir grāmata visiem, kas domā par iespēju dzīvi Latvijā un pasaulē darīt labāku, vēlas labāk saprast mūsu zemes neseno vēsturi, kā arī uzzināt to, kas dzīvi šeit dara interesantu. Tā ir mirkļa iespaidu un plašu vispārinājumu, rūpīgu pārdomu un vārdu spēļu krājums. Arī vaļsirdīgs pārskats par patiesības meklējumu veiksmēm un neveiksmēm,” ievadā saka autors. Grāmatā atlasīti un apkopoti raksti, ko autors 25 gados publicējis laikrakstos, žurnālos un portālos. Tie sagrupēti pa tēmām, daļai no tiem sniegti īsi komentāri no 2019. gada skatpunkta.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Akvelīna Līvmane

Nosaukums: Dziedināt mīlot

 

Rolands Bērziņš būtu lepns un gandarīts, ja viņa padomi rosinātu lasītāju domāt par savas dzīves kvalitāti un kļūtu par ceļvedi jaunu zināšanu pasaulē. Dzīves jēgas izpratne rodas tad, kad mūsos iemājo dvēseles miers un mūsu ķermenis ir vesels. Atkārtotajā izdevumā A. Līvmane apkopojusi un papildinājusi dziednieka R. Bērziņa ieteikumus. Grāmatā atradīsiet daudz padomu, kā sakārtot ķermeni kopumā, kā mazināt sāpes, pazemināt ķermeņa temperatūru, kā līdzsvarot prātu un emocijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paula Freimane

Nosaukums. Zelta sastāvdaļa

 

No sviesta un cukura kaut ko gardu spēj pagatavot ikviens. Bet bez tā? Izaicinu sākt gatavot veselīgāk! Izaicinu katrā ēdienā iekļaut zelta sastāvdaļu! Iepazīsimies – esmu Paula Freimane, fitnesa trenere, un šī ir mana pirmā pavārgrāmata. No pieredzes varu teikt – sports un ēdiens ir kā cimds ar roku, tāpēc treniņiem bez pareiza un sabalansēta uztura nav lielas jēgas. Ir jāiemācās savus iemīļotos ēdienus pagatavot tā, lai tie palīdz būt veselākiem un izskatīties labāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Alise Kindzule

Nosaukums: Ar uzturu uz tu

 

Grāmatā atradīsiet jaunākajos pētījumos balstītas atziņas par to, kas veido uzturu:

- kā gudri kombinēt produktus?

- kas ietekmē ēšanas paradumus un uztura izvēles?

- kā domas ietekmē uzvedību?

- kas bērnam būs garšīgi un veselīgi?

- kuri ēdieni mazina stresu un ārstē?

- kā nepārēsties svētkos?

- kādā šķīvī pasniegt ēdienu ir veselīgi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inga Rubene

Nosaukums: Elijas nama garša

 

Inga Rubene ir pedagoģe un autorizēta kontemplācijas skolotāja. Viņas darbības fokuss ir meditācija un sievietes identitātes atklāšanas jautājumi. Grāmata atspoguļo svarīgu dzīves posmu, kuru uzsākot autorei nebija ne mazākās nojautas, cik ļoti tas viņu mainīs. Elijas nama izveide ir bijis būtisks pagrieziena punkts Ingas dzīvē. Biedrību Elijas nams un meditāciju, semināru un retrītu telpu iecerēja Ingas vīrs teologs Juris Rubenis, bet veidoja viņi to ciešā sadarbībā, Ingai kļūstot par šī nama sirdi un dvēseli. Un tieši Inga ir tā, kas ar gardiem ēdieniem spēcina meditācijās un mācībās sagurušos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vitolds Mašnovskis

Nosaukums: Muižas Latvijā: 2. sēj.

 

Otrais enciklopēdijas sējums aptver 93 muižas alfabētiskā secībā no I līdz K.

Vispirms tiek dota muižas atrašanās vieta un ekonomiskais raksturojums, tad īsa īpašnieku vēsture, akcentējot muižas pirmsākumus un beigas. Seko kungu mājas vai pils būvvēsture un saimnieciskās apbūves ansambļa un parka raksturojums.

Enciklopēdijas “Muižas Latvijā” vairāku sējumu izdevums tiek radīts kā veltījums Latvijas valsts simtgadei, līdz ar to tieši lielajā jubilejas gadā tās pirmais sējums iegūst redzamu, taustāmu formu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vinsents Hants

Nosaukums: VDK un Latvija

 

Grāmatā “VDK un Latvija” autors pievēršas tēmai, kas Latvijas sabiedrībā vienmēr bijusi plaši apspriesta, ‒ VDK jeb čekai. Vinsents Hants apkopojis un apzinājis dzīvas liecības par plašu čekas vēstures laika posmu ‒ sākot no tās dibināšanas 1917. gadā līdz 2018. gada decembrim. Ko mēs zinām par čeku, ar kuras starpniecību totalitāra valsts spēja īstenot savu varu? Grāmatas “trumpis” ir cilvēku stāsti un atmiņas, pieredze un pārdzīvojumi, no kuriem izriet pati sistēma, tās darbība un iekļaušanās sabiedrībā daudzu gadu garumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Andžils Remess

Nosaukums. Noslēpumainā karosta

 

“Noslēpumainā Karosta” ir vēstures kaleidoskops, kas atklāj leģendām caurvīto militārās pilsētiņas likteni un ikdienu dažādos laikos. Krievu caru izlolota, neatkarīgās Latvijas apgādāta un padomju laikos slēgta, tā kļuvusi par noslēpumu glabātavu vairākiem gadsimtiem. Daudzus no tiem atklāj grāmatas autori, būdami Liepājas vēstures pētnieki un liecinieki. Karostā dzīve sastopas ar vēsturi. Tieši šeit esot radies matrožu teiciens “zēni, zupā tārpi!” un sākās Somijas neatkarība. Kādreiz šeit atradās kodolieroči, kas varēja apdraudēt visu Eiropu. Atgadījumu, detaļu un mazāk zināmu vēsturisko faktu kaleidoskops veido taustāmu un dzīvu Liepājas Karostas klātbūtnes sajūtu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Genrijs Čepmens

Piecas mīlestības valodas

 

Eķrems Eilisli

Milzu sastrēgums
   

Džeimss Mīks

Sirds ielauzās

   

Imants Liepiņš

Nāvējošie gaisa dārzi

 

Džonatans Litels

Labvēlīgās

   

Hedi Kadūrs

Valtenberga

   

Luiss Martins-Santoss

Klusuma laiks

   

Marina Stepanova

Bezdievju iela

   

Umberto Eko

Pilotnumurs

   

Markuss Vīks

Filosofija īsumā

   

Bārbers Beringtons

Ikviens var gleznot

   

Jevgeņijs Vodolazkins

Laurus

   

Papvērta Sāra

Tas ir Monē

   

Rodems Džordžs

Tas ir van Gogs

   

Hanss Hennijs Jāns

Svina nakts

   

Pjotrs Kotovs

Bornholmas trīsstūris
   

Guna Zeltiņa

“Šekspīrs: ar Baltijas akcentu”

   

Silvija Geikina

Daugavpils teātris

   

Jaroslavs Seiferts

Mēra stabs

   

Jāns Kaplinskis

Balts papīrs un laiks

   

Jāns Undusks

Gaidot vārdus

   

Jānis Čākurs

Trešā grāmata

 

Mēliss Frīdentāls

Bites

 

Māris Brancis

Jānis Roberts Tillbergs

 

V.B. Jeitss

Baltie putni

 

Rūta Kaminska, Anita Bistere

Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums 

 

Božena Ņemcova

Vecmāmiņa

   

Janīna Kursīte

Latvieša māja

   

Civilizāciju karš? Pirmais pasaules karš ideoloģijās

   

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Andrejs Ēķis

Rīgas sargi: Laika stāsti

   

Andreass Krists

Krāsu mācība: krāsu maģija

   

Frederiks Beigbeders

Ūna un Selindžers

 

Nirs Eijals, Raiens Hūvers

Noķert uz āķa: kā radīt paradumus veidojošus produktus

 

Zigmunds Freids

Sapņa interpretācija

 

Gandijs: stāsts par maniem eksperimentiem ar patiesību

 

Kerolaina Meisa

Arhetipi

   

Biruta Eglīte

Zvēri un cilvēki

   

Līga Blaua

Zemgalietis: Uldis Dumpis

   

Eddas dziesmas

Atdz. Uldis Bērziņš

 

Kolinss Bens

Māksla braukt

 

Ojārs Spārītis

Esejas par Latvijas sakrālo kultūru

 

Andrejs Johansons

Latvijas kultūras vēsture

   

National Library of Latvia

Architect Gunnar Birkerts/Janis

 

Latvijas jaunā režija

Sast. Radzobe

 

Harijs Tumans

Varoņi un varonība Senajā Grieķijā

 

Simona Orinska

Butō

 

Margarita Zieda

Andris Freibergs

   

Jānis Krēsliņš

Latviešu tradicionālo vērtību izzinātājs

 

Džemma Skulme

Sast. Laima Slava

 

Anita Vanaga

Kirkes grāmata

   

Richarda Zariņa atmiņas

   

Pauls Dambis

Andrejs Jansons: ārkārtējais pilnvarotais

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas