Jaunākās grāmatas
 

Autors: Sūzana Elizabete Filipsa

Nosaukums: Mana spožākā zvaigzne

 

Kūpers Greiems ir izbijis Čikāgas Stars superzvaigzne. Paipere Dava – privātās detektīvaģentūras īpašniece. Viņa viņu izseko, viņš viņu atmasko. Viņu attiecības ir nebeidzama kaķa un peles rotaļa. Viņi ir pārāk atšķirīgi, lai saprastos. Viņi ir lemti viens otram.

Spriedzes un kaisles caurstrāvots romāns. Kurš kuru piespiedīs pakļauties, kurš no kura izvairīsies neskarts, un kura sirds stīgas pirmās neizturēs smeldzīgo mīlas melodiju…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 
 

Autors: Ruta Vēra

Nosaukums: Tumšā, tumšā mežā

 

Nora nav satikusi Klēru nu jau desmit gadus... ne reizi, kopš tās dienas, kad aizvēra durvis uz veco dzīvi un aizgāja neatskatīdamās.

Līdz pavisam negaidot viņa saņem ielūgumu uz Klēras vecmeitu ballīti. Nedēļas nogale savrupmājā un lieliska iespēja atkal satikt savu skolas gadu labāko draudzeni!

Tomēr viss izvēršas citādi nekā plānots. Notiek kaut kas pavisam neparedzēts un ļoti ļauns. Tiek atklāti seni noslēpumi un meli, un no tumšā, tumšā meža iznākusī pagātne beidzot sasniedz arī Noru.

Ruta Vēra (Ruth Ware, dz. 1977) ir angļu rakstniece, kuras debijas romāns “Tumšā, tumšā mežā” tiek tulkots un izdots 37 valstīs un pēc tā motīviem tiek uzņemta arī kinofilma. Informācija par autori  www.ruthware.com

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Frederiks Beigbeders

 

Nosaukums. Ekstazī stāsti

Franču rakstnieks Frederiks Beigbeders (Frédéric Beigbeder, 1965) divdesmit piecu gadu vecumā pievēršas rakstniecībai, žurnālistikai, reklāmai. Tieši reklāma kā industrija viņam radījusi ceļu pie lasītājiem, izdodot atmaskojošus darbus par patērējošu sabiedrību. Kaut gan šajā darbā autors neiesaka lietot ekstazī, lai nojauktu emocionālās barjeras, daudzi šos stāstus sauc par reklāmistu iedvesmas grāmatu. Beigbeders provocē ar piedauzīgumu, skandāliem un ironiju, regulāri rūpējoties, lai par to uzzina dzeltenā prese. Beigbeders nekad nav noliedzis, ka populārs rakstnieks, par kādu Francijā viņš ir kļuvis, drīkst dzīvot pēc pilnas programmas, tādēļ neesiet pārsteigti, ja jums liksies, ka “Ekstazī stāstos” atpazīsiet pašu autoru – vairums viņa darbi ir balstīti uz autobiogrāfiskiem materiāliem. Beigbeders dzīvo Parīzē, raksta grāmatas, publicē literatūras kritiku un vada televīzijas šovus. Brīvajā laikā viņš vada arī pieaugušo izklaides žurnālu Lui. Trīs no viņa romāniem, tai skaitā skandalozais “14,99 eiro”, pārtapuši arī filmās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Batists Boljē

Nosaukums: Tūkstots un viena nakts ātrās palīdzības nodaļā

 

1000 un 1 stāsts vienas nedēļas garumā, kas pierakstīti vai uzklausīti kādā nelielas pilsētas slimnīcā. Šie stāsti izklaidē, liek aizdomāties vai just līdzi – atkarībā no personiskās pieredzes vai humora izjūtas, vai konkrētā brīža noskaņojuma.

Grāmatā tiekamies gan ar pieredzējušiem profesionāliem ārstiem, gan jauniņajiem interniem, gan visdažādākā vecuma pacientiem un viņu tuviniekiem. Katram ir savs stāsts un sava dzīve.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Barbara Teilora Bredforda

Nosaukums: Kavendonas nams (triloģijas pirmā grāmata)

 

Kavendonas nams (1913–1920). Kavendonas namā mīt divas ģimenes – aristokrātiskie Ingemi un Svonni, kuri viņus apkalpo, kā to gadsimtiem ilgi jau darījušas iepriekšējās paaudzes. Kavendona ir viens no greznākajiem namiem brīnišķīgajā Jorkšīrā, un Ingemu meitai daiļajai lēdijai Dafnei ir paredzamas spožas laulības...

Tomēr 1913. gada vasarā kāds negaidīts notikums uz visiem laikiem izmaina Dafnes dzīvi, kā arī apdraud visu Ingemu ģimenes nākotni. Smalkā dzīve, kuru līdz šim pazina Kavendonas iemītnieki, – deju viesības, irbju un rubeņu sezonas medības – izmainīsies līdz nepazīšanai, virs galvām biezējot kara drūmajiem padebešiem. Ingemiem un Svoniem nāksies tikt galā ar sarežģījumiem, kādus līdz šim neviens nevarēja pat iedomāties. Tiks pārbaudīta uzticība, un neiztiks arī bez nodevības. Šajā nedrošības un šaubu pilnajā laikā skaidrs ir tikai viens – šīs abas ģimenes nekad vairs nebūs tādas kā iepriekš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

 

Autors: Dalailama

Nosaukums: Grāmata par prieku. Mainīgās pasaules patiesā laime

 

Grāmata piedāvā retu iespēju tikties ar Nobela Miera Prēmijas laureātiem Viņa Svētību Dalailamu un Dienvidāfrikas Arhibīskapu Desmondu Tutu Dharamsalā, Indijā, kur tika svinēta Viņa Svētības astoņdesmitā dzimšanas diena. Garīgie līderi atklāj dziļi personiskus pārdzīvojumus un dalās garīgajās praksēs. Smiekliem pārpilnās un asarām slacītās dienās šie dižgari ieskatās mūsdienu bezcerības un izmisuma dzīlēs, vienlaicīgi atklājot, kā dzīvot priekpilnu dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

 

Autors: Fēlikss Cielēns

Nosaukums: Rainis un Aspazija. Atmiņas un pārdomas

 

Atmiņu un pārdomu grāmatu “Rainis un Aspazija” F.Cielēns sarakstījis 1950. gadu sākumā trimdā Zviedrijā. Lai gan šīs atmiņas ir  izmantotas Raiņa un Aspazijas pētnieku un vēsturnieku darbos, tās nav plaši pazīstamas lasītājiem Latvijā.

F.Cielēns iepazinās ar Raini un Aspaziju Šveicē, kur arī pats pavadīja trimdas gadus pēc 1905.gada revolūcijas. Līdz viena un otra dzejnieka mūža beigām viņš uzturēja ar viņiem draudzīgas attiecības, kuras tikai reizēm apēnoja atšķirīgs viedoklis kādā ideoloģiskā vai politiskā nostādnē. F.Cielēnam kā  Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas aktīvam pārstāvim dažkārt nācās kliedēt Raiņa nesapratni par savas partijas biedru rīcību vai attieksmi pret viņu.  

Līdzās Raiņa un Aspazijas darba vērtējumam autors šajā grāmatā sniedz konkrētus, spilgtus iespaidus par abu rakstnieku raksturu, noskaņojumu, idejām, uzskatiem, darba un ikdienas dzīvi utt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
 

 

Autors: Jurijs Feļštinskis un Vladimirs Pribilovskis

Nosaukums: Korporācija. Krievija un VDK gadsimtu mijā

 

Krievija un VDK prezidenta Putina laikos — arī tāds joprojām var būt šī pētnieciskā darba apakšvirsraksts. Jau 1996. gadā Krievijā, kad Jeļcinu pārvēlēja par prezidentu un varas akcijas saņēma oligarhu partija, tika likti pamati sistēmai, kas vēlēšanās uzvaru garantētu vienīgi Kremļa kandidātam. No visām pusēm drošībnieku ielenkti un savstarpēji konkurēdami, politikā nepieredzējušie oligarhi, kas nicināja tautu un neticēja nekādai demokrātijai principā un Krievijas demokrātijai jo īpaši, izlēma, ka par nākamo prezidentu jāievēl specdienesta vadītājs. Nez kāpēc viņiem šķita, ka šādu vadītāju oligarhi varēs viegli kontrolēt un nopirkt. Pārrēķinājās. 2000. gada 7. maijā Putins oficiāli kļuva par Krievijas prezidentu, taču pirmkārt viņš pārstāvēja sistēmu, kurā visu laiku bija strādājis, — Valsts drošības komiteju, šodienas Federālo drošības dienestu. Mūsdienu pasaulē FDD domā un darbojas kā korporācija — uzpērk, pakļauj un, ja nepieciešams, arī nogalina. Un šī spēka vadītā Krievija nesola mums ne mieru, ne labklājību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

 

Autors: Sarma Geka

Nosaukums: Rotaļas ar līnijām

 

Krājumā apkopotas 19 rotaļu kopas, kas mudina bērnus radoši darboties ar dažāda veida (taisnām, slīpām, pārtrauktām, krustotām, lokveida un citām) līnijām, veidojot zīmējumus. To autore ir pirmsskolas skolotāja, kas visas rotaļas pārbaudījusi praksē. Grāmatā sniegtas arī būtiskākās teorētiskās atziņas un metodiskie padomi. Kā piemēri izmantoti darbi, kurus radījuši autores audzēkņi. Autore norāda, ka viņas izstrādātās rotaļas sekmē pirmsskolas bērnu vadošās rokas kustību koordināciju, rakstītprasmes attīstību, vingrina loģisko domāšanu, darbību secīguma izpratni, līniju ritmu attēlošanu un citas darbības. Krājumu var radoši izmantot pirmsskolas, sākumskolas, vasaras nometņu, mākslas skolu pedagogi, kā arī bērnu vecāki un studenti, kas vēlas veikt radošus darbus vai pētījumus ar pirmsskolas un sākumskolas bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
 

 

Autors: Viljams Pols Jangs

Nosaukums: Ieva

 

Okeānā starp laika un telpas dimensijām, starp mūsu pasauli un aizsauli ir sala. Tās krastā tiek izskalota gandrīz ledū sasalusi pusdzīva jauna sieviete. Par laimi viņa tiek atrasta un izglābta. Drīz vien atklājas, ka Lilija uz salas nav nonākusi nejauši. Pati Ieva – visa Dzīvā Māte – viņu sauc par savu “meitu” un aicina kļūt par liecinieci pasaules radīšanai un notikumiem Ēdenes dārzā.

Romānā "Ieva" autors aicina uz jaunu sarunu par sieviešu un vīriešu vienlīdzību mūsu radīšanas kontekstā un palīdz citam citu ieraudzīt tā, kā mūs redz Radītājs – kā pilnīgas un unikālas būtnes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jānis Klētnieks

Nosaukums: Seno laikmetu lokos

 

Kas bijuši Eiropas ziemeļos sastopamie megalīti - kulta celtnes, apbedījumu vietas vai varbūt senas observatorijas? Kad seno civilizāciju pārstāvji sākuši skaitīt mēnešus un gadus? Kur un kā radušās pirmās rakstu zīmes? Kādi priekšstati par astronomiskajām parādībām bijuši mūsu senčiem? Atbildes uz šiem un daudziem citiem mūsdienu civilizācijas vēsturei svarīgajiem jautājumiem mēģina rast grāmata "Seno laikmetu lokos".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lūcija Ķuzāne

Nosaukums: Saule mūžam mana. Jānis Jaunsudrabiņš

 

Lūcijas Ķuzānes grāmata par Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana” ir būtiski papildināts 1986. gada izdevums, kura manuskripts tagad restaurēts atbilstoši iecerei, bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jauniem faktiem un fotomateriālu (fotovēsturnieka Pētera Korsaka atlase). Grāmatai pievienots plašs skaidrojošs personu rādītājs.

Lūcijas Ķuzānes grāmata izseko Jāņa Jaunsudrabiņa dzīvi — bērnību Neretā, dzīvi Rīgā un Pļaviņās, bēgļu gaitas Kaukāzā, atgriešanos Latvijā un mūža nogali trimdā Vācijā. Viens no manuskripta papildinājumiem ir plaša nodaļa par Mildu Ozolu — skolotāju Iļģuciemā (skolojusi Zigmundu Skujiņu un Raimondu Paulu) un Jaunsudrabiņam ļoti nozīmīgu personu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Sergejs Loiko

Nosaukums: Reiss

 

“Sergeja Loiko “Reiss” ir gan klasisks bosikgabals, gan krimināldrāma, gan meistarīgi savīts politisks trilleris, gan reportiera veikta izmeklēšana, kuras virpulī ierauti visi: zagļi un čekisti, maniaki un prezidenti, Maskava un Kipras Pafa, Losandželosa un Donbass. Tomēr īsteno šī romāna vēstījuma spriedzi un kvalitāti rada autora cilvēciskā sāpe, kas dzen aizrakties līdz Boeing reisa MN-17 katastrofas patiesajiem iemesliem. Šis morālais virsuzdevums piedzīvojumu romānu pārvērš politiskā manifestā, kas ir tik ļoti nepieciešams pēcpatiesības laikmetā un biezā propagandas melu mākoņa ēnā, ko met netīrais Krievijas karš Ukrainā,” saka Sergejs Medvedevs, vēsturnieks, žurnālists, televīzijas raidījumu vadītājs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Prospērs Merimē

Nosaukums: Karmena

 

“Viņas āda, kaut gan pilnīgi gluda, bija gandrīzvai vara krāsā. Acis bija ieslīpas, bet apbrīnojamas; mazliet patuklās, tomēr ļoti jauki veidotās lūpas atsedza zobus, kas bija baltāki par nomizotām mandelēm. Viņas varbūt mazliet parupjie mati bija melni kā kraukļa spārns, ar zilganu atspulgu, gari un spīdīgi. Lai nenogurdinātu jūs ar pārāk plašu aprakstu, pateikšu, ka jebkuram viņas trūkumam pievienojās kāda laba īpašība, kas pretstata dēļ varbūt vēl vairāk izcēlās. Tas bija dīvains un mežonīgs skaistums, seja, kas sākumā pārsteidz, bet ko nevar aizmirst.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Andrē Moruā

Nosaukums: Vēstules Nezināmai

 

“Vēstules Nezināmai” (1956) ir viens no franču rakstnieka Andrē Moruā (1885–1967) labākajiem darbiem, kas joprojām uzskatāms par epistolārā žanra paraugu.

Smalka humora un lirisma caurstrāvotās vēstules Nezināmajai ir valdzinoša saruna ar sievieti par mīlestību, patiesumu attiecībās, par laulības dzīves līkločiem un bērnu audzināšanu, par personības izaugsmi un citiem dzīves un mākslas izpratnes jautājumiem. Rakstnieks kā iejūtīgs psihologs meklē un atrod godīgas atbildes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: B. A. Parisa

Nosaukums: Aiz slēgtām durvīm

 

Ikviens pazīst kādu laulātu pāri, kuri ir līdzīgi Džekam un Greisai. Viņš ir tik izskatīgs un bagāts, viņai piemīt šarms un elegance. Viņš ir pieprasīts advokāts, kurš līdz šim vēl nav zaudējis nevienā tiesas prāvā, viņa ir lieliska mājasmāte, talantīga dārzkope un pavāre, turklāt rūpējas arī par slimo māsu. Ar savu saskanīgo šarmu un smalko vakariņu gaisotni viņi apbur ikvienu, kas viesojies viņu mājās. Un jūs labprāt iepazītos ar Greisu tuvāk.

Tomēr tas praktiski nav iespējams, jo kļūst skaidrs, ka Džeks un Greisa ir nešķirami.

Kāds to varbūt sauks par patiesu mīlestību. Citi, iespējams, brīnīsies, kāpēc Greisa nekad neatbild uz telefona zvaniem. Vai arī kāpēc Greisai nekad nav laiks tikties, lai kopīgi iedzertu kafiju, – viņa taču nekur nestrādā! Un diez kāpēc viņai nekad nekā nav līdzi, kad viņa ir izgājusi no mājas? Pat ne pildspalvas. Un kāpēc pie visiem mājas pirmā stāva logiem ir tik sarežģīti metāla drošības slēģi?

Un kāds, iespējams, aizdomāsies par to, kas notiek šajā namā pēc tam, kad vakariņu viesi ir aizgājuši un ārdurvis – aizslēgtas...

B.A. Parisa ir angļu rakstniece, kura jau ilgus gadus dzīvo Francijā un strādā par skolotāju. Viņas romāns “Aiz slēgtām durvīm” tiek tulkots un izdots 30 valstīs, iekļūstot pārdotāko grāmatu sarakstos un krājot literārās balvas

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Andris Pētersons

Nosaukums: Latvijas iedzīvotāju atvērtība starpkultūru komunikācijai

 

Vērtības un to loma cilvēka dzīvē, Vērtību maiņa un brīvās izvēles nozīme, Latvijas iedzīvotāju vērtību transformācija, Latvijas iedzīvotāju etniskā struktūra, Latvijas iedzīvotāju vērtības pētījumā “Cik atvērta ir Latvijas sabiedrība starpkultūru komunikācijai?” .. Valoda kā nācijas un nacionālas valsts vērtība, Kristīgās vērtības un latviskā dzīvesziņa, Nācijas eksistence globālajā pasaulē, Kultūra kā cilvēka dzīves lauks un esība. Atvērtība Latvijā kā globalizācijas diktēta nepieciešamība, Individuālo vērtību dominance Latvijā, Atvērtība kā pilsoniskās sabiedrības pamatprincips, Atvērtais pret slēgto, Komunikācija kā eksistences veids, Starpkultūru komunikācija,  Pārtrauktības ietekme uz atvērtību komunikācijā,  Atvērtības nozīme komunikācijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

 

Autors: Romēns Puertolā

Nosaukums: Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā

 

Providence Dipuā pošas lidojumam uz Maroku, lai atvestu mājās uz Franciju mazo Zaheru, kuru nolēmusi adoptēt. Sasodītais Islandes vulkāns izjauc šo ieceri, un tā sākas viņas negaidītu pārsteigumu pilnais ceļojums no Parīzes uz Marrākešu, kurā Providence sastop gan Baraku Obamu, gan Sahāras berberus...

Romēns Puertolā romānā “Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā” radījis jaunu, smieklīgu un dzejiski atraktīvu pasauli, kurā paviesoties laipni aicināts ikviens!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Guntars Račs

Nosaukums: 365 1.daļa. Dzeja

 

Guntars Račs jauno gadu sāka ar jaunu apņemšanos, katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli. Pēc pusgada, kad šo, katru vakaru dzejnieka FB profilā publicēto dzejoļu skaits sasniedz 183, bet ar tiem bija dalījušies daudzi tūkstoši cilvēku, vairāk kā 130 000 reižu, tika nolemts tos apkopot grāmatā “365” 1. daļa. Katram dzejolim ir atzīmēts tā sarakstīšanas datums. Te nu tie ir. Grāmata ir iesieta cietajos vākos ar papilis apvāku un grāmatzīmi. Dizainu veidojis māklsinieks Guntars Ošenieks un pats grāmatas autors.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Anna Redklifa

Nosaukums: Meža romance

 

Vārdam "romance" ir vairākas nozīmes, bet autores Annas Redklifas stilam ir piemērotas gandrīz visas. Arī tad, ja runa ir par liriku. Un mīlestību, kas viņas uztverē vairāk saistās ar pienākumu, nekā ar vēlmju piepildīšanu. Viņa turas pie savas ēras uzskatiem par pienācīgo un nepiedienīgo, tikumisko un nepieļaujamo. "Romāns" šī vārda plašākajā nozīmē nav atraujams no bruņinieciskuma, cēluma, kārtīguma, uzupurēšanās. Pat riskējot ar savu dzīvību. Nekādi labumi nav tā vērti, lai to dēļ nodotu savu pārliecību. Ir arī savi iecienīti triki. Redklifas darbos nereti parādās "trusītis no cepures" - kādas bārenītes augstā izcelsme, nezināmi raduraksti, pagātnē notikuši noziegumi un nejauši satikti, bet nozīmīgi cilvēki. Pēc izjauktās kārtības - sarežģījumiem, piedzīvojumiem, vardarbības, vajāšanas, grūtas dzīves posma seko izlīgums, nožēla par nodarījumiem un pareizo attiecību atjaunošana.

Romānā "Meža romance" ir pieminēta vēsturiska persona Pjērs de la Mots, kas Francijā XVII gadsimtā kļuva slavens sakarā ar tā dēvēto "karalienes kaklarotas lietu", kurā viena no apsūdzētajiem bija Žanna de Senremī, grāfiene de la Mota. Autore iemūžinājusi norises ar šo Pjēru de la Motu un marķīzu Filipu de Montālu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

 

Autors: Linda Riņķe

Nosaukums: Paradīzē jeb kā uzzināt, vai pasaule ir apaļa

 

Šis stāsts, mana otrā ceļojumu grāmata, ir par dienām un nedienām Jaunzēlandē, par tās burvīgo dabu un unikālo dzīvesveidu, ko iepazinām Vaihekes salā, kā arī par to, kā tomēr šķīrās mans un Janča ceļš — viņš pirmais šķērsoja ASV, atgriezās mājās un pārliecinājās par to, ka pasaule ir apaļa. Šeit varat lasīt arī par maniem ceļojumiem Samoa, Kalifornijā, paciemošanos mājās un atgriešanos Turcijā, par negaidīto vienas dienas vizīti Ķīnā, manu lēmumu atgriezties Jaunzēlandē un uz vismaz vēl vienu gadu tur palikt, lai turpinātu ķert savus sapņus. Bet visvairāk grāmatā ir atspoguļots mans ceļš uz sekošanu savai sirdsbalsij, ļaušanos dabai un notikumiem diktēt tālākos soļus, sapņu piepildīšanu, neatteikšanos no meklējumiem un ideāla darba atrašanu. Vēl un vēl. Tieši tik atklāti, kaili un patiesi kā pirmajā grāmatā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Kārena Robārdsa

Nosaukums: Ultimāts

 

Visu savu dzīvi Bianka zināja, ka ir īpaša. Kamēr citas meitenes pina lellēm bizes, Bianka apguva cīņas mākslas un biznesa pamatus. Viņa dzīvo riska, adrenalīna un lielas naudas pasaulē, un ir ar savu dzīvi apmierināta.

Līdz brīdim, kad bez pēdām izgaist divi simti miljoni dolāru un daži īpaši slepeni valdības dokumenti.  Turklāt ir gājis bojā Biankas tēvs – skolotājs, garīgais līderis un darījumu partneris.

Bianka kļūst par dzīvu mērķi vairākām ietekmīgām organizācijām…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Džila Santopolo

Nosaukums: Gaisma, kuru mēs pazaudējām

 

Tā bija diena, kad cilvēces sirds saplīsa sīkās lauskās, diena, kad Lūsija un Geibs viens otrā neprātīgi iemīlējās. Šī mīlestība bija kā stihija, kuras spēks ļāva abiem kopā piepildīt savus sapņus, kāpt augšup pa karjeras kāpnēm un sajust sev visu pasauli pie kājām.

Šī mīlestība bija kā stihija, kas spējīga sacelt vētru un postīt. Un tā arī postīja.

Tomēr, lai kur arī Lūsija un Geibs atrastos, viņu dvēseles turpina tiekties viena otrai pretim – kā mūžīga saruna, kas nepārtrūkst līdz pēdējam sirdspukstam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Vilis Seleckis

Nosaukums: Kolimas asiņainais zelts

 

1949.gads. Kara tribunāls "apžēlojis" Viktoru - nāves soda vietā piespriedis 25 gadus stingrā režīma lēģerī. Viktoram sākas mokošs ceļojums pa gulaga valstību. Viņš nonāk Kolimā, kur puķes nezied, putni nedzied un ziema ilgst 12 mēnešus gadā. Kā Viktoram beigsies piedzīvojumi svešajā zemē? Vai viņš spēs uzvarēt Kolimu? Vai atgriezīsies mājās? Vai dzimtenē viņu kāds gaida?

Turpinājums grāmatām "Memoranda mednieki" un "Ardievas mežam".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Egīls Venters

Nosaukums: Poseidona galva

 

Rakstnieka Egīla Ventera (1964) stāstu izlasi “Poseidona galva” veido astoņi īsprozas darbi, kas sarakstīti laikā no 1987. līdz pat 2017.gadam, taču tie sakārtoti atpakaļejošā laika secībā. Var sacīt – Laiks ir visu stāstu galvenais varonis.

E.Ventera stāsti ir proza, kuru gribas nosaukt par “aisberga” tipa literatūru – tajā par būtisku satura komponentu kļūst zemteksts, citiem vārdiem izsakoties, tas, kas nav uzrakstīts, bet tikai nojaušams, tāpēc darbus raksturo intriģējoši paradoksi. Stāsti lielākoties saistīti ar kādu traģisku – daļēji vai pilnībā kriminālu – notikumu. Šos īsprozas darbus vieno arī mūžsenā tēma – mīlestība, kaut gan autors stāsta galvenokārt par mīlestības trūkumu. Taču galvenais stāstos ir tas, kas atrodas aiz sižeta, – tēlu izjūtas, domas, savstarpējās attiecības un – pāri visam – attiecības ar Laiku kā visa spoguli, atstarotāju un izgaismotāju. Prozas ritms un meistarīgā valoda rada tekstā valdzinošu, pārsteidzošu poētisku muzikalitāti, jo tajā ārkārtīgi nozīmīga ir noskaņa, nevis vienīgi kailais, izlasāmais saturs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Jevgeņijs Vodolazkins

Nosaukums: Aviators

 

Romāna varonis ir cilvēks tabula rasa stāvoklī, proti, nācis pie samaņas slimnīcas gultā, viņš saprot, ka nezina par sevi itin neko – ne savu vārdu, ne to, kas viņš tāds ir un kur atrodas. Cerībā rekonstruēt savu dzīvesstāstu, viņš pieraksta atmiņā uzausušās neskaidrās un haotiskās epizodes: 20. gadsimta sākuma Pēterburga, bērnības vasaras Sīveros un Aluštā, ģimnāzijas gadi un pirmā mīlestība. 1917.gada revolūcija, jūsma par aviāciju, Solovku nometnes šausmas... Taču kā iespējams tik skaidri atcerēties tālaika sadzīves detaļas, frāzes, smaržas un skaņas, ja kalendārā ir 1999.gads?

Jevgeņiju Vodolazkinu mēdz dēvēt par krievu Umberto Eko vai par krievu Markesu, bet rakstniekam ir gana būt vienkārši viņam pašam. Krievu literatūras kritiķi atzīst, ka Vodolazkinam piemīt īpašas spējas aprakstīt netveramas sajūtas, skaņas un smaržas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Ksenija Zagorovska

Nosaukums: Pēdējās stacijas priekšnieks

 

Pūšot aukstam rudens vējam, 1910.gada 31.oktobrī izcilais rakstnieks Ļevs Tolstojs, pašam, savai ģimenei un visai pasaulei negaidot, nokļuva mazā dzelzceļa stacijā Astapovā, vairāk nekā 200 kilometru attālumā no dzimtās muižas Jasnaja Poļana. Viņš saslima, tāpēc bija spiests meklēt pajumti stacijas priekšnieka Ivana (Jāņa) Ozoliņa (1873−1913) dienesta dzīvoklī. Šis neticamais notikums spēji izmainīja bijušā rīdzinieka, pieticīgā stacijas priekšnieka, un viņa ģimenes dzīvi. Ivans Ozoliņš kļuva par zināmāko Latvijas dzelzceļnieku, kurš visu mūžu bija saistīts ar Rīgu. Nokļūstot līdzās izcilajam rakstniekam viņa dzīves pēdējā nedēļā, viņš tika ierauts pasaules mēroga notikumu virpulī. “Jaukais latvietis” — tā viņu dēvēja Tolstoja tuvinieki. Kā dzīvoja Ivans Ozoliņš pirms šīs tikšanās un pēc tam? Šī ir pirmā un vienīgā grāmata par stacijas priekšnieku, kura vadītā stacija bija pēdējā pietura krievu literatūras klasiķa mūžā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Monika Zīle

Nosaukums: Ar tādām neprecas (atkārtoti izdota, iepriekš - Lata romāns)

 

Laura ierodas Druvkalnē pieskatīt vasaras ceļojumā aizbraukušās krustmātes māju un atkopties pēc ilggadēju attiecību iziršanas, kam līdzi nācis darba zaudējums. Viņa pat iztēloties nespēj, kādas likteņa sviras iedarbinās sīks pakalpojums svešam izskatīgam vīrietim un cik grodi abu gaitas jau drīz savīs vairāki neparedzēti gadījumi. Taču Lauras vasarai mazpilsētā un bildinājuma gredzena dārgakmenim noteikti pietrūkstu spožuma bez draudzenes Ringoldas, vecās kaimiņienes Josta (Posta) kundzes, policista Romualda Pūkaiņa un krustmātes pagrabu izdemolējušajiem dimantu meklētājiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Monika Zīle

Nosaukums: Četru vēju tronis (septembra Lata romāns)

 

Pēc mātes bērēm Sofiju satriec vēsts par nelaiķes cītīgi slēptajām lielajām kredītsaistībām. Tikpat mulsinošs arī kreditora izteiktais priekšlikums parāda nokārtošanai. Neauglīgos minējumos maldīdamās, Sofija nolemj doties uz Latgali, kur viņai pieder no tēva mātes mantotā lauku sēta, un līdztekus jau zināmajām mīklām uzrodas jaunas. Tagadnes un pagātnes kaislības, mīlestība un attiecību līkloči gluži kā četri vēji plosās, norimst un atkal pamostas, neatstājot vienaldzīgu arī lasītāju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Lī Čailds

Nosaukums: Nāves zona

 

Mārgreiva ir maza un klusa pilsētiņa ASV. Kad tajā ierodas klaidonis un bijušais armijas policijas virsnieks Džeks Rīčers, Mārgreivā notiek pirmā slepkavība pēdējo trīsdesmit gadu laikā. Tā kā Rīčers ir vienīgais svešinieks pilsētā, šajā nodarījumā apsūdz tieši viņu. Vietējā policija padara viņu par galveno grēkāzi un nosūta uz cietumu, kurā sodu ir jaizcieš uz mūžu notiesātajiem. Džekam sākas īsts murgs, un viņam ir jācīnās par brīvību un izdzīvošanu. Kad nāk gaisma Mārgreivas policistu vērptā sazvērestība, tiek apdraudēta visas pilsētas mierīgā dzīve. Slepkavību vilnis vairs nav apturams: mierīgā pilsētiņa kļūst par īstu nāves zonu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Niks Keivs

Nosaukums: Bannija Manro nāve

 

Bannijs Manro ir seksa apsēsts tirdzniecības aģents — kā viņš pats savā iluzorajā pasaulē iedomājies — superiznesīgs naivo Anglijas mājsaimnieču kārdinātājs. Kad dzīve raida pēkšņu un skarbu sitienu zem jostasvietas, Bannijs, izmisīgi mēģinādams tverties pie realitātes, dara vienīgo, ko prot. Paņēmis līdzi deviņgadīgo dēlu, viņš atkal sēžas savā fiatā un apņēmīgi dodas ceļā, kur Banniju šoreiz gaida visi viņa pasaules rēgi — nevarīgi tēvi, atriebīgas mīļākās, greizsirdīgi vīri un ragaini maniaki. Tie, izlīduši no tumsas, nu ir gatavi piedzīt parādus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Joahims Gerhards

Nosaukums: Es to nepieļaušu. Tēvs meklē savus dēlus "Islāma valsts" ellē

 

Pēdējā oktobra svētdienā zvana mans telefons. Tā ir mana sieva. Viņa raud. Mūsu dēli esot pazuduši. Es viņu nesaprotu. Nolieku klausuli un zvanu Jonasam: “Kas noticis? Kur jūs esat?” — “Viss labi,” viņš saka. Tad Jonass beidz sarunu. Neilgi pēc tam mana sieva stāv pie durvīm, rokā divas atvadu vēstules: “Mēs dodamies uz Sīriju.” Kad dēli pieņem islāma ticību, Joahims Gerhards, uzņēmējs no Kaseles, sākumā ir samulsis, taču tad samierinās ar to. Līdz abi puiši slepus dodas uz Sīriju un viņš caur WhatsApp uzzina, ka viņi “Svētajā karā” ir gājuši bojā par Allāhu. Taču dēli ir dzīvi, un tēvs drosmīgi un apņēmīgi uzsāk cīņu, lai savus dēlus atgrieztu mājās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Santa Montefjore

Nosaukums: Mīlas un kara dziesmas

 

Angļu roze Kitija Deverila piedzimst lepnā angļu pilī kā jaunākā no trim māsām. Savas mātes neievērota, viņa uzaug guvernantes un mājskolotāja sabiedrībā, ciešā saskarē ar pils kalpotājiem un viņu bērniem. Mātei par aizkaitinājumu Kitija atklāj sev plašu un pilnskanīgu pasauli ārpus lepnās pils mūriem, turklāt viņa kopš bērnības ir iemīlējusies dumpinieciskajā Džekā O`Līrijā.

Īru cīņas par neatkarību notiek jau otro gadsimtu, un liktenis aizved Džeku tālu pasaulē. Džeks nav vienaldzīgs pret daiļo meiteni, bet viņš ir projām, nezin, vai atgriezīsies, un vēstulē lūdz mīļoto vairs negaidīt… Spēcīgu jūtu caurstrāvotās attiecības piemeklē laika, attāluma un neparedzamu notikumu pārbaudījumi. Vai abiem būs lemts reiz būt kopā?

Deverilu hronikas pirmā grāmata ir episks un romantisks vēstījums par 20. gadsimta sākuma dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Viesturs Rudzītis

Nosaukums: Ģimene

 

"Savā profesionālajā un personiskajā ikdienā esmu nākusi pie atziņas, ka Ģimene, kurā ir radīti bērni, nebeidzas ar ierakstu par laulības šķiršanu Iedzīvotāju reģistrā. Ir likumiski un cilvēciski, ka tā iespējams pabeigt divu cilvēku – vīrieša un sievietes – neizdevušās attiecības, sadalīt glāzes un dakšas. Bērni paliek tālākajā – mainīgajā, paplašinātajā vai sašaurinātajā – ģimenē. Valstī, kurā katrs rūpējas par sevi, mums tas jāapzinās un jārespektē. Grāmata palīdz, vismaz emocionāli atvērtam lasītājam, meklēt aizsākumu tam, kā izskatīsies Ģimene un veidosies savstarpējās attiecības “Pēc tam”." (Māra Beķere, advokāte ģimenes tiesību lietās)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Gerds Herolds

Nosaukums: Iekšķīgās slimības. Kardioloģija

 

Gerds Herolds (1945) ir iekšķīgo slimību un arodmedicīnas ārsts, kurš ar daudzu Vācijā pazīstamu ārstu līdzdalību kopš 20. gadsimta astoņdesmitajiem gadiem izdod šo grāmatu. Tā ir tulkota 15 valodās. Šī grāmata ir viens no retajiem mēģinājumiem piedāvāt populāru ārzemju medicīnas literatūru latviešu valodā.

Teksts pārdomātā un strukturētā veidā izklāsta svarīgākās tēmas, piemēram, par endokarda slimībām, iegūtajām un iedzimtajām sirdskaitēm pieaugušajiem, sirds mazspēju, koronāro sirds slimību, sirds ritma traucējumiem, arteriālo hipertensiju u. c. Nodaļas ietver katras slimības definīciju, sastopamību, etioloģiju, patofizioloģiskos mehānismus, klīnisko ainu, diagnostikas metodes un terapiju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Mišels Zavadskis

Nosaukums: Pārdošanas meistarība

 

Grāmatas autors Mišels Zavadskis pasniedzis pārdošanas meistarības, klientu apkalpošanas un pārdošanas nodaļu vadības mācību programmas vairāk nekā astoņdesmit Latvijas uzņēmumos.

Grāmatā skaidrots, kā pārvarēt potenciālā klienta bailes, kā noskaidrot un attīstīt viņa vajadzības, kā vadīt efektīvas prezentācijas un veiksmīgi sadarboties ar klientiem. Pārdošanas meistarība ikvienam interesentam un speciālistam palīdzēs izprast pārdošanas stratēģijas pamatprincipus, prasmīgi veidot lietišķus kontaktus ar klientiem un slēgt veiksmīgus darījumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Dace Dumpe

Nosaukums: Latvian in three months

 

Grāmata “Latviešu valoda trīs mēnešos” ir jaunākais izdevums grāmatu sērijā ātrai valodas apguvei. Tā ir domāta tev, ja tev ir kāds angliski runājošs draugs, paziņa, kolēģis vai radinieks, kuram nepieciešams ātri iemācīties latviešu valodu. Grāmatā angļu valodā ar tabulu un piemēru palīdzību vienkārši un uzskatāmi izskaidroti galvenie latviešu valodas gramatikas likumi, ievietoti dialogi par dažādām ikdienā noderīgām tēmām ar tulkojumu angļu valodā, katras tēmas noslēgumā atrodami nelieli lasāmi tekstiņi un anekdotes brīvbrīdim, alfabētiskā secībā sakārtoti biežāk lietoto vārdu un frāžu saraksti, bet grāmatas noslēgumā ievietota neliela latviešu-angļu un angļu-latviešu vārdnīciņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pēteris Selgs
Nosaukums: Grandiozā metamorfoze. Antropozofijas un antropoliģijas skatījums uz jaunieša gadu pedagoģiju

 

“…Skolotājam savā ziņā jābūt pravietim. Viņam ir darīšana ar to, kam būs jādzīvo nākamajā paaudzē, nevis tagadnē./../” (GA 298, 28) [R.Šteiners]
“Skolotājam jāspēj audzināt un mācīt ne tikai tos, kas kļūs tikpat gudri kā viņš, bet jāspēj pa īstam audzināt un mācīt arī tādus, kas vēlāk būs krietni gudrāki un pārāki par viņu pašu. Taču skolotājs to var paveikt tikai tad, ja atbrīvojas no ieraduma vēlēties padarīt skolēnus sev līdzīgus. Ja var stāvēt klases priekšā un līdz pat ārējām izpausmēm būt pašaizliedzīgs, izslēgt savas cilvēciskās simpātijas un antipātijas, pārvarēt savas rakstura īpatnības un nodoties tam, ko skolēni – neapzināti − saka skolotājam, tad skolotājs var audzināt gan nedaudz atpalikušos, gan apdāvinātos.” (GA 306,130) [R.Šteiners]

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri


   

Autors: Lelde Stumbre

Nosaukums: Pasaules lāpītājs - Arvīds Ulme

 

Pēdējie 25-30 gadi mūsu dzīvē bijuši tiešām aizraujoši - no pelēcīgās, novienādotās "noko jau nedrīkst" dzīves Padomju savienībā atrāvām durvis uz pavisam citu - krāsainu, satraucošu, pārsteigumiem pilnu dzīvi paši savā, brīvā valstī. Šo jauno dzīvi uz saviem pleciem atnesa tauta. Neviens "no augšas" pagājušā gadsimta 70. gadu beigās nenorādīja: tagad, pilsoņi, drīkst izrādīt savu nevardarbīgo pretošanos. Vajadzēja tikai pavisam nelielu grūdienu, lai sāktos! Un lielos vezumus parasti apgāž mazie cinīši.
Tāds "mazs cinītis", kas patrāpījās ceļā lielajam vezumam, bija jaunizveidotais Vides aktīvistu klubs, kas no vienas puses zvērēja varai, ka tā interešu lokā ir tikai dabas aizsardzība, bet no otras puses - pulcināja savās rindās arvien vairāk cilvēku, lai organizēti izrādītu pretošanos, lai modinātu vēl nepamodušos, lai sētu neprātīgu cerību - mēs varam kļūt brīvi!
2018. gadā Vides aizsardzības klubs svinēs savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju. Visus šo trīsdesmit gadus tā vienīgais, īstais un neapstrīdamais iedvesmotājs, prezidents un virsaitis ir Arvīds Ulme. Vides klubs bez Arvīda nav iedomājam, tāpat kā Arvīds - bez Vides kluba.
Par abiem - šī grāmata.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Frānsiss Skots Ficdžeralds

Nosaukums: Ir maiga nakts

 

Diagnoze: šizofrēnija. Akūta fāze, strauja pasliktināšanās. Bailes no vīriešiem nav konstitucionālas, bet gan slimības simptoms... Prognoze pagaidām nav skaidra.
Jaunais psihiatrs Diks Daivers iemīlas savā skaistajā pacientē Nikolā. Pāris apprecas un pārceļas uz dzīvi Franču Rivjērā. Tomēr viņu attiecības aizēno tumši noslēpumi. Šis ir pēdējais Frānsisa Skota Ficdžeralda pabeigtais romāns, kas lielā mērā atklāj viņa un sievas Zeldas attiecību drāmu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Dženija Rūnija

Nosaukums: Sarkanā Džoana

 

Džoana ir jauna meitene, kuru sajūsmina Kembridžas studentu dzīve, mācības un iespēja izrauties no mierīgās, paredzamās ikdienas. Negaidīta iepazīšanās ar žilbinošo krievieti Sonju un viņas brālēnu Leo Džoanai paver gluži jaunu pasauli. Kreisi noskaņotā Leo harizmai un aizrautībai meitene nespēj pretoties. Šķiet, arī Leo interesējas par Džoanu, bet vai tās ir patiesas jūtas? Ne privātā, ne valstiskā mērogā vairs nav viegli saprast, kurš ir draugs un kurš - ienaidnieks.

Pabeigusi studijas, Džoana sāk darbu metālu izpētes laboratorijā, kur viņai ir piekļuve valstiski svarīgai slepenai informācijai. Dienu no dienas jaunajai sievietei jāatbild uz vissarežģītāko jautājumu: ko tu esi gatavs maksāt, lai paliktu patiess pats pret sevi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Anda Līce

Nosaukums. Paldies, ka uzmodināji!

 

Redzējumi un dzejoļi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
   

Autors: Mērija Simses

Nosaukums: Mīlestības un gramatikas likumi

 

Kad Greisas dzīvē ir samilzušas problēmas, viņa rod patvērumu dzimtajā pilsētā Dorsetā Konektikutā. Lai gan sākotnēji brauciens bija iecerēts tikai kā neilga viesošanās pie vecākiem, pamazām tas izvēršas par kaut ko daudz nozīmīgāku, jo Greisa saprot, ka pirms nākotnes plānu kalšanas jāizvērtē un jāpieņem pagātnes notikumi. Dorsetā Greisa sastop gan jaunības dienu mīlestību Pīteru, kurš nu kļuvis par slavenu režisoru Holivudā, gan vietējā veikalnieka pievilcīgo dēlu Miču un pēkšņi attopas izvēles priekšā – spožas un veiksmīgas dzīves perspektīva vai ierastās vides valdzinājums. Greisai jāizšķiras, kas viņu saista vairāk un vai ir pienācis īstais brīdis aizmirst par likumiem un noteikumiem un sekot savai sirdsbalsij...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Ketrina Krofta

Nosaukums: Kamēr tu gulēji

 

Šokējošs psiholoģisks trilleris pārsteidz ar pavērsienu asumu un vērienīgu ātrumu.

Meli un noslēpumi ir tikšķošas bumbas ar laika degli, kas gaida brīdi, kad varēs nodarīt vislielākos postījumus...

Tara Logana negaidīti pamostas svešā gultā. Viņa neatceras, kā tur nokļuvusi, un vīrietis viņai līdzās nav viņas vīrs. Turklāt viņš nepārprotami ir miris…

Vēl vakar dzīve bija perfekta. Šodien viss jau ir meli.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Džons Streleckis

Nosaukums: Kafejnīca KĀPĒC. Iedvesmojošs stāsts par dzīves jēgu

 

Vēlēdamies izrauties no ikdienas, Džons dodas atpūtas braucienā, bet pa ceļam apmaldās. Vēlu vakarā viņš nejauši uziet kādu nomaļu kafejnīcu. Džons vēlas tikai iestiprināties, bet ēdienkartē līdzās dienas piedāvājumam atklāj trīs svarīgus jautājumus. Meklējot atbildes, pamazām mainās Džona pasaules uztvere. Galu galā Džona brīvdienu izbrauciens izvēršas par ceļojumu pašam pie sevis. Šie trīs jautājumi pārvērš ne tikai Džonu, bet arī katru lasītāju, kas nonāk "Kafejnīcā KĀPĒC":


Kāpēc tu šeit esi?
Vai tev ir bail no nāves?
Vai dzīvē jūti piepildījumu?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Pāvels Sanajevs

Nosaukums: Apglabājiet mani aiz grīdlīstes

 

Scenārista, režisora un tulkotāja Pāvela Sanajeva autobiogrāfiskais darbs „Apglabājiet mani aiz grīdlīstes” ir viens no spožākajiem krievu mūsdienu romāniem. 2003.gadā grāmata burtiski uzspridzināja tirgu un uzreiz ieguva kulta statusu, kā arī tika nominēta Bukera prēmijai. Tas ir stāsts par astoņgadīgu puisīti Sašu, kurš dažus gadus dzīvo kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu, jo māte nodevusies jaunām attiecībām ar zēna patēvu. Grāmatas dokumentālais raksturs un tas, ka tās galvenie varoņi ir Krievijā un bijušajā Padomju Savienībā populāri aktieri (autora vectētiņš ir Vsevolods Sanajevs, māte - Jeļena Sanajeva, patēvs - Rolāns Bikovs), auditoriju joprojām mulsina, daļa lasītāju ir sajūsmā par autora drosmi atklāt tik personiskas atmiņu ainas, bet daļa jūtas šokēti par šo atklātību un uzskata, ka autors gribējis atriebties savai vecmāmiņai. 2014.gadā interneta žurnāls „Satori” šo grāmatu iekļāva desmit labāko pagājušās piecgades krievu grāmatu izlasē, atzīstot, ka grāmatas galvenā īpatnība slēpjas valodā, kādā radīta zēna Sašas Saveļjeva atmiņu atmosfēra. Tomēr tikpat labi grāmata ir ne vien par vispārinātu padomju bērnību, bet arī par bērna dzīves uztveri, kas jebkuru pieredzi tiecas uztvert racionāli. Lai arī notikumi brīžiem ir dramatiski, galvenais varonis uz dzīvi skatās apcerīgi un ar gaišu humoru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Eva Mārtuža

Nosaukums: Langobardi

 

Pie mākslinieces Zanes Burtnieku ezera krastā ierodas jauns vīrietis un kopā ar vēstulēm no viņas mīļākā iedod palielu saini. Vēstules ir dārgas atmiņas, taču vīrietis aicina abiem kopā doties uz slimnīcu pie cilvēka, kurš bija lūdzis sūtījumu atvest. Notikumi savērpjas un saaužas kā sievietes austie audekli, un gan viņai, gan viņas meitai sākas trauksmains meklējumu laiks – vai patiesi Langobardu valsti tālā pagātnē dibināja senie Baltijas jūras abu krasta iedzīvotāji?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Hilarija Boida

Nosaukums: Kad tu atkal nāksi

 

Kad pirms vairākiem gadiem valdzinošais Fins – pievilcīgs, azartisks alpīnists un sieviešu mīlulis – pievērsa uzmanību tieši Florai, viņa nespēja tam noticēt. Abu mīlestība izvērsās kaislīga, elpu aizraujoša. Flora domāja, ka ir atradusi vīrieti, ar kuru pavadīt kopā visu mūžu. Tomēr kādudien Fins pazuda bez vēsts...

Pēc šī trieciena Flora pa gabaliņam vien atkal lika kopā savu dzīvi, līdz beidzot katrs sirdspuksts vairs nesagādāja sāpes.

Negaidot emociju viesuļvētra uzjunda visas apslāpētās jūtas un satricina Floras pasauli. Ir atgriezies Fins, un Florai jāsaprot, ko iesākt… Viņas sirds vairs nav brīva.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Bīstamā līdzība

 

Padomju laika literatūrā populāra bija šķiru cīņa. Bagātnieki lielākoties tika attēloti negatīvi. Tomēr patiesība ir daudz sarežģītāka ― Muižnieks spēj būt arī cilvēcisks, un zemnieki spītīgi. No vēstures zināms par kungu pirmās nakts tiesībām, bet romānā "Bīstama līdzība" notikumi samezglojas, kad jaunā un kaislīgā baronese sagrēko ar vienkāršu lauku puisi.
Romāna darbība aptver plašu laika posmu ― no 19. gadsimta līdz trešās Atmodas gadiem, kad Puravas ļaudis gaida ierodamies ciemos barona fon Rozenblata pēcteci no Vācijas...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Silvija Radzobe

Nosaukums: Kosmopolītu lieta un Aleksandrs Čaks

 

Balstoties uz dažādu arhīvu, muzeju fondu, bibliotēku materiāliem un publikācijām presē, kā arī Aleksandra Čaka laikabiedru intervijām un vēsturisko pētījumu datiem, grāmatā atklāta VK(b) partijas iniciētā 1949.gada teātra kritiķu – „kosmopolītu” kampaņas patiesā būtība un tās loma dzejnieka dzīvē un priekšlaicīgajā nāvē. Dramatiskā procesa izsekojums dod ieskatu Latvijas literārās vides represīvajā atmosfērā 40.gadu otrajā pusē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Martins Pistoriuss un Megana Loida Deivisa

Nosaukums: Neredzamais zēns

 

Man ir 25 gadi, taču no pagātnes atceros tikai tik daudz, cik sāku atcerēties, kad atguvos no nebūtības, kurā biju pazudis. Atceros, ka redzēju tādus kā gaismas uzplaiksnījumus tumsā ap to laiku, kad apkārtējie cilvēki runāja par manu sešpadsmito dzimšanas dienu un nevarēja izlemt, vai uz mana zoda parādījušos rugājus noskūt vai tomēr nē. Es izbijos, jo, lai gan nespēju neko atcerēties, joprojām biju pārliecināts, ka esmu mazs puika, taču balsis tajā pašā laikā runāja par pieaugošu jaunu vīrieti. Tikai pēc tam palēnām sāku apjaust, ka viņi runā par mani. Sapratu arī to, ka man ir mamma un tētis, un brālis, un māsa, kurus satieku ik dienu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Gundega Bičevska

Nosaukums: Dimanti tavā pagalmā

 

Iedvesma. Skaistums. Sirds piepildījums.

 Viss jau ir tevī.
«Dimanti tavā pagalmā» ir praktiska dzīvesstila grāmata, kuru veidojusi vairāku sieviešu žurnālu galvenā redaktore Gundega Bičevska. Grāmatā autore dalās daudzu gadu garumā uzkrātajās zināšanās par to, kā atklāt savas dzīves apslēptos dārgumus, kā ikdienā vairot skaistumu un iemācīties bez upuriem, tēriņiem un pašpārmetumiem beidzot justies foršai sievietei.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Vilhelms Šmids

Nosaukums: Rimtums. Ko mēs iegūstam, kad kļūstam vecāki

 

Sabiedrībā, kas slavina mūžīgu jaunību, valda pārliecība par vecumu kā slimību, pret ko jācīnās. Tomēr centieni noliegt realitāti nesniedz mierinājumu, kur patverties no laika neatgriezeniskuma.

Vācu filosofs Vilhelms Šmids meklē veidus, kā piešķirt novecošanai jēgu. Viens no šiem veidiem ir rimtums - spēja mierīgi ļauties dzīves plūdumam, ko modernā pasaule ir zaudējusi. Lai cilvēks vecumā spētu ieraudzīt dzīves vērtību, nozīmīga ir izpratne par novecošanu, prieku un laimes baudīšana, mīlestība un draudzība, attieksme pret nāvi un citi svarīgi aspekti, ko autors sauc par desmit soļiem ceļā uz rimtumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Dagmāra Beitnere

Nosaukums: Saprast un piederēt

 

Šajā grāmatā apkopoti plašam lasītāju lokam domāti raksti par nacionālās identitātes jautājumiem, kā arī dzīvesstāstu un mutvārdu vēstures ekspedīciju un pētījumu rezultāti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Danuta Butrima

Nosaukums: Kaislīgie rododendri (Jūlija Lata romāns)

 

Ir silts un mierīgs jūlija novakars, bet Kailsilos vērojama aktīva rosīšanās. Visi gaida Imanta atgriešanos no vīndaru meistarklases Toskānā. Viņš ir visiekārojamākais vecpuisis un visaprunātākais donžuāns visā novadā.

 

Imants atbrauc, bet viņš nav viens. Kopā ar vīrieti Kailsilos ienāk eleganta ārzemniece – itāļu vīndara meita Stefānija...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

Autors: Rihards Bargais

Nosaukums: Plikie rukši

 

Romāna “Plikie rukši” aizsākums ir tagadne, šis brīdis, un notikumi, skatīti caur Riharda Bargā subjektīvo prizmu, ačgārnā hronoloģijā slīd caur lasītāja uztveri kā atklātas skumīgas, filozofiskas, pārsteidzošas, smieklīgas un sirsnīgas pārdomas un vērojumi. Tagadni turpina autora personiskais skatījums uz 20.gs. 90.gadiem, atjaunotās Latvijas valsts sākumu, uz Trešo atmodu, Padomju Latvijas sadzīves kurioziem un stereotipiem, uz savas bērnības atmiņām.

“Pliko rukšu” unikalitāte rodama romāna vispārcilvēciskajā, talantīgajā un daudzveidīgajā vēstījumā, kas attēlo marginālo cilvēku un tā likteni Latvijā teju piecdesmit gadu šķērsgriezumā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Harijs Vagrants

Nosaukums. Ielu muzikanta dienasgrāmata

 

Harijs Vagrants (īstajā uzvārdā Kadiķis) ir ceļotājs, mūziķis un publicists. Beidzis Teoloģijas fakultāti, aizrāvies ar dažādu netradicionālu mūzikas instrumentu spēli. Hariju biedē rutīna un šķiet svarīgi atklāt Dzīves Patiesību. To, kas mīt aiz vārdiem un mentālām konstrukcijām.

Mazbudžeta ceļošana ir Harija aizraušanās un reizē mēģinājums transcendēt pašam sevi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

 

Autors: Ketija Kellija

Nosaukums: Tikai starp māsām

 

Kesija visu savu mūžu ir darījusi tikai to, kas ir pareizi. Atbildības nasta, kuru viņa pati sev uzvēlusi, ir tik liela, ka ar steigu jāmeklē risinājums. Viņas māsa Koko ir veiksmīga uzņēmēja, bet privātajā dzīvē ļoti noslēgta. Negaidot romantiska vēsma iebrāžas viņas dzīvē kā jauns, skaists sākums. Dramatisks notikums savulaik sagriezis viņu dzīves vērpetē, un māsas vēl nenojauš, cik tuvu ir gaidītā laime...Tikai atšķetinot pagātnes mezglus, atklājas ģimenes kopības izjūta, kas caur laika pārbaudi izturējušiem noslēpumiem raisa patiesu uzticēšanos un mīlestību.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Narinē Abgarjana

Nosaukums: Maņuņa

 

“ “Maņuņa” ir stāsts par padomju mazpilsētiņu un tās iedzīvotājiem labu gabalu no visām iespējamām galvaspilsētām. Par to, kā cilvēki prata dzīvot un priecāties par dzīvi, par spīti šaušalīgam deficītam un visiem iespējamajiem ierobežojumiem.”

 Narinē Abgarjana ir armēņu izcelsmes krievu rakstniece, kas kļuva plaši pazīstama Krievijā un Armēnijā pēc autobiogrāfiskās grāmatas “Maņuņa” izdošanas 2010.gadā. Grāmatai piešķirta prēmija “Gada manuskripts” nominācijā “Valoda”, 2011.gadā tā tika iekļauta arī prēmijas “Lielā grāmata” kandidātu sarakstā. “Maņuņa” ir triloģijas pirmā grāmata.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Dž. M. Kutzē

Nosaukums: Jēzus bērnība

 

“Mazā ostas pilsētiņā Noviljā ierodas vīrietis ar mazu puiku, Simons un Dāvids. Viņi ir pazaudējuši visu — mājas, tuviniekus, īpašumus, pat vārdus un atmiņas. Patlaban tik aktuālā bēgļu tēma ar tās milzumdaudzajām sociālajām un psiholoģiskajām problēmām? Bet kāpēc lasītājam nenovēršami rodas sajūta, ka romāna darbība noris ārpus laika un kaut kādā mērā pat ārpus mums pazīstamās telpas? Kāpēc Novilja liekas

pārmēru sterila un sastingusi nemainīgā absurdā, bezmaz radniecīga Kafkas “Pils” pasaulei iepretī dzīvībai, kas verd Simonā un Dāvidā? Kāpēc romānā ieslēptas neskaitāmas Bībeles un citu universālo tekstu alūzijas? Par ko vēsta personāžu vārdi, kas liekas aizdomīgi daiļrunīgi? Kāpēc par Dāvida pirmo grāmatu kļūst tieši “Dons Kihots”? Galu galā — kāds sakars Dāvidam ar romāna virsrakstā piesaukto Jēzu, ja Jēzus vārds romānā nav pat minēts?

Džons Maksvels Kutzē (J. M. Coetzee, 1940) ir viens no izcilākajiem mūsdienu rakstniekiem. Dzimis Dienvidāfrikā, kopš 2002.gada dzīvo Austrālijā. Nobela prēmijas (2003) un divkāršs Bukera balvas laureāts, sešpadsmit romānu autors. Latviski līdz šim izdoti viņa romāni “Negods” un “Lēnīgais”. Romāns “Jēzus bērnība” oriģinālā publicēts 2013.gadā.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Nora Robertsa

Nosaukums: Kad saulriets noskūpsta debesis

 

Bodīnes nams ir idilliska atpūtas vieta pilsētas nogurdinātajiem. Šis uzņēmums ir Longbovu dzimtas lepnums, kas tai dāvājis prāvus ienākumus un apkārtnes iedzīvotāju cieņu. Tikai retais nojauš, kādi noslēpumi un traģēdijas slēpjas aiz šķietami laimīgās ģimenes mājas durvīm…

 

Katram personāžam ir sava pagātne un savas nākotnes cerības. Robertsa tās ir savijusi grodā sižeta līnijā, kas aizrauj lasītāju pamazām šķetināmu notikumu straumē. Tiecoties atklāt lielo noslēpumu, ikviens var just līdzi skaistajām, mērķtiecīgajām sievietēm un apbrīnot vīrišķīgos supervaroņus.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Teksta autori: Janīna Kursīte u.c.

Nosaukums: Kopā kapos

 

Grāmata “Kopā kapos” veltīta kapusvētku tradīcijai Latvijā.

“Daudzas lietas, ko darām regulāri, īpaši neapceram, un pie tādām šķietami pašsaprotamām norisēm pieder ik gadu visos Latvijas kapos atzīmējamie Kapusvētki, nosaukti dīvainā vārdkopā, kurā vienuviet apvienota miršanas (kapu) un svinēšanas (svētki) ideja.” Tā Janīna Kursīte.

Grāmatas pirmajā daļā Mārtiņa Grauda 2008.–2012.gadā uzņemtās fotogrāfijas no kapusvētkiem. Savukārt teksta daļā folkloristes Janīnas Kursītes, literatūrvēsturnieces, Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekciju kuratores Ilonas Miezītes, filozofes Māras Mellēnas, sociologa un esejista Tāļa Tisenkopfa, rakstnieka Andra Akmentiņa raksti, kā arī sarunas ar fotogrāfu Mārtiņu Graudu, režisoru Alvi Hermani un aktieri Gundaru Āboliņu.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Valdis Muktupāvels

Nosaukums: Tautas mūzikas instrumenti Latvijā

 

Ilustrācijas, mūzikas instrumentu apraksti, lietojums un vēsturiskais konteksts.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Juka Rislaki

Nosaukums: Vilki,velni un vīri

 

Jukas Rislaki grāmata „Vilki, velni un vīri” veltīta mākslinieka, grāmatu ilustratora un autora Alberta Kronenberga (1887–1958) dzīvei un daiļradei. Ar Kronenberga radītajiem tēliem  – Tuntuļu Jurīti, Jērādiņu, mazo ganiņu u. c. izaugusi ne viena vien paaudze. Grāmata būs patīkama atkalredzēšanās vai iepazīšanās ar humora pilno mākslinieku un grāmatu autoru.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Autoru kolektīvs

Nosaukums: Latvijas tautsaimniecības vēsture

 

Izdevums ir izvērsts daudzpusīga kolektīva pētījums par Latvijas ekonomiku pēdējos 120 gados. Gan apjoma, gan formāta ziņā nebijis ieskats Latvijas tautsaimniecības vēsturē. Grāmatā iekļauti četri hronoloģiski laika posmi, sākot no 19. gadsimta pēdējām desmitgadēm līdz pat mūsdienām.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Pols Bregs

Nosaukums: Ābolu etiķis

 

Svaigs, nefiltrēts ekoloģiskais ābolu etiķis jau kopš seniem laikiem tiek uzskatīts par ļoti vērtīgu un iedarbīgu produktu, kas pozitīvi ietekmē veselību. Dažkārt nav nepieciešams doties uz aptieku pēc kārtējās ziedes vai tabletēm, bet pietiek tikai sameklēt virtuves skapītī etiķa pudeli un medus burku.

Ābolu etiķis

* satur daudz kālija un enzīmu,

* ir spēcīgs organisma attīrītājs un dziedinošs eliksīrs,

* ir dabisks antibiotiķis un antiseptiķis, kas iznīcina baktērijas un nodrošina ilgu mūžu. Grāmatā aprakstīta ābolu etiķa lietošana dažādu bieži sastopamu veselības traucējumu novēršanai, kā arī sniegta informācija par citām Brega veselīgā dzīvesveida jomām - badošanos, pareizu uzturu, vingrošanu un tīra ūdens nozīmi veselības saglabāšanā.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

 

Autors: Aldonis Vēriņš

Nosaukums: Peonijas

 

Izdevniecība "Lauku Avīze" laidusi klajā Latvijas un starptautiski atzītā peoniju audzētāja, selekcionāra Aldona Vēriņa padomus un ieteikumus smaržīgu un krāšņu peoniju audzēšanā. Izdevums ir autora 65 gadu pieredzes apkopojums.

Grāmatā ir atrodamas 405 autora ieteicamākās peoniju šķirnes ar attēliem, lai katrs varētu izvēlēties savu PEONIJU. Īpašs grāmatas papildinājums ir 2016.gada Latvijas profesionālo dārzkopju un selekcionāru aptaujas rezultātā izveidots tops – šī brīža ieteicamākās, smaržīgākās un veiksmīgākās peoniju šķirnes. Līdz šim šāda kolekcionāru peoniju šķirņu aptauja Latvijā nav veikta.

Grāmata būs neatsverams palīgs ikvienam – gan peoniju audzētājiem ar pieredzi, gan tikai tiem, kas plāno tās iegādāt.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Nikolass Mirzojevs

Nosaukums: Kā raudzīties uz pasauli

 

Pēdējās desmitgadēs cilvēce ir pieredzējusi īstu vizuālo iespaidu eksploziju – mūsu dzīvi arvien vairāk piepilda dažādu izmēru ekrāni. Google Images, Instagram, Pinterest, videospēles, mākslas instalācijas… šī attēlu biežņa ir vienlaikus mulsinoša, atbrīvojoša un biedējoša, jo vērot jauno kultūras vizualitāti nebūt nav tas pats, kas to saprast. Šīs grāmatas nolūks ir ar piemēriem no mākslas, kultūras teorijas un mūsu ikdienas sniegt zinātkāriem nespeciālistiem pārskatu par to, kā vizuālie materiāli veido un iespaido mūsu dzīvi.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jūlija Pogrebinska

Nosaukums: Mūsu dzīves krāsas

 

Krāsas – tās nav tikai bildītes, ko mēs redzam. Katra no tām nes sevī vēstījumu, noteiktā veidā ietekmē cilvēku. Krāsa – tā ir dzīva enerģija, kas virzīta padarīt mūsu dzīvi audzveidīgāku, skaistāku un jēgpilnāku. Tā ir iespēja rast spēkus telpā, par kuru gandrīz neviens pat neiedomājas. Bet vajadzētu.

Grāmata ar krāsainām ilustrācijām, fotogrāfijām.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Florians Iljess

Nosaukums: 1913

 

1913: augstākā uzplaukuma brīdis. Gads, kad viss šķiet iespējams. Tomēr spīdošais sākums slēpj sevī sabrukuma nojausmu. . - Florians Iljess virtuozi atklāj šā neparastā gada panorāmu, kad aizsākās mūsu tagadne. Literatūrā, mākslā un mūzikā vērojamas tik ekstremālas izpausmes, it kā rītdiena varētu nepienākt. Marsels Prusts meklē zudušo laiku, Kazimirs Maļevičs glezno kvadrātu, Gotfrīds Benns mīl Elzu Laskeri-Šīleri, Igors Stravinskis sacer “Svētpavasari”, Ernsts Ludvigs Kirhners metropolei rada seju, Francs Kafka, Džeimss Džoiss un Roberts Mūzils dzer kapučīno Triestē, un austriešu pastkartīšu zīmētājs, vārdā Ādolfs Hitlers, Minhenē tirgo savus pilsētas skatus. 1913: sākums un gals, triumfs un melanholija top viens vesels, viss kļūst par mākslu. Pēc šīs vasaras vairs nekas nav tā, kā bija. Kā neviens cits elegantais stilists Florians Iljess ar vieglu humoru apraksta kultūras vēstures izšķirošo mirkļu burvību.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:

Nosaukums: Gardākās zemenes

 

Tematiskās Avīzes "Gardākās zemenes", autore ir lauksaimniecības zinātņu doktore, Dārzkopības institūta vadošā pētniece Valda Laugale.

Šajā Tematiskajā Avīzē apkopota gan autores, gan citu zinātnieku un audzētāju pieredze. Avīze noderēs iesācējiem un ilggadējiem zemeņu audzētājiem zināšanu atsvaidzināšanai. Atšķirībā no iepriekšējiem izdevumiem te stāstīts par jaunākajām šķirnēm, vairāk uzmanības pievērsts zemeņu audzēšanai dažādos veidos - laukā, zem segumiem, dobēs, podos, kastēs un karkasos. Izlasot avīzi un izvēlētos dažādas šķirnes, ražu iegūsiet no agra pavasara līdz rudenim!

Lai izdodas iegūt labu ražu un skaistas, garšīgas ogas!

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jeļena Solovjova

Nosaukums: Peldēšana

 

Grāmatā sniegts īss ieskats peldēšanas sporta vēsturē un peldēšanas veidu attīstībā. Tajā apkopotas peldēšanas tehnikas un veidi, kā arī peldēšanas mācīšanas metodika, kas nodrošinātu efektīvu peldēšanas apguvi un pilnveidošanu. Grāmata paredzēta sporta skolotājiem, peldēšanas treneriem un instruktoriem, viņu audzēkņiem, kā arī topošajiem sporta speciālistiem un visiem interesentiem, kuri vēlas apgūt peldēšanas pamatus. Speciāli šai grāmatai mākslinieki ir radījuši vienreizēju iespēju ieraudzīt peldēšanas vingrinājumus no dažādiem rakursiem, ko nodrošina 3D tehnikā izstrādātās sportistu figūras. Trīsdimensiju figūras parāda pakāpenisku kustību kopumu, izpildot dažādu peldēšanas stilu pamatelementus, kas lasītājam ļauj vieglāk uztvert sportista ķermeņa kustības un to amplitūdu ūdens līmenī. Grāmatas "Peldēšana" autore Jeļena Solovjova ir LSPA asociētā profesore ar vairāk kā 20 gadu akadēmisko darba stāžu, LPF Zinātniskās laboratorijas vadītāja, A kategorijas peldēšanas trenere, kā arī bijusī ilggadējā Latvijas peldēšanas vienības trenere. "Peldēšana" ir otrā grāmata sērijā "LSFP Sporta metodiskā literatūra"

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Zane Višķere

Nosaukums: Spēlējies un audz!

 

Montesori pedagoģiskā un filozofiskā pieeja bērnu audzināšanai ir simtgadīga, bet arvien aktuāla, jo balstīta bērnā no dabas ieliktajās vēlmēs un vajadzībās. Šī grāmata ir lielisks ideju avots radošiem un sava bērna vispusīgā, harmoniskā attīstībā ieinteresētiem vecākiem, vecvecākiem un pedagogiem. Iespējams, daudziem būs atklājums tas, ka rotaļlietas un idejas dažādām nodarbēm ir pieejamas ik uz soļa un nav jāmeklē dārgos veikalos.

Agrīnais vecums ir tas posms bērna dzīvē, kad viņu patiesi aizrauj un interesē viss, ko dara pieaugušie. Bērni grib piedalīties, palīdzēt un kopā darboties ar īstām lietām. Viņi grib paveikt paši! Un ja vēl aizraujošās nodarbes veicina viņu harmonisku attīstību, dod bagātu sensoro, motoro, sociālo un emocionālo pieredzi, tas ir būtisks ieguldījums katra bērna nākotnē!

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Dagnija Dreika

Nosaukums: Baltais tornis

Kas ir Baltais tornis? Šaurākā tvērumā tā ir kāda Rīgas nomales slimnīca, ar kuru saistās triju jauniešu prakses un arī darba gaitas. Taču plašākā nozīmē tā nav tikai šī ārstniecības iestāde, pat medicīna ne, bet dzīves mērķa, cilvēka aicinājuma simbols. Tātad romāna pamatā ir vecā un mūžam jaunā problēma par savas vietas un sava ceļa meklējumiem dzīvē. Ikkatra paaudze atkal sastopas ar to, taču kaut kādā mērā savādāk nekā priekšteči, jo mainās politiskās iekārtas, apstākļi un tiem līdzi cilvēki.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Gunita Lagzdiņa-Skroderēna

Nosaukums: Spēlītes

 

Kad runa ir par mīlestību, likmes ir augstas, saka Gunita Lagzdiņa-Skroderēna jaunajā grāmatā "Spēlītes".

Septiņi stāsti par mīlestību, attiecībām un dzīves „spēlītēm” lasīšanai vasarā, pludmalē, atvaļinājumā un citos brīvos brīžos, kad negribas neko nopietnu, bet "tieši tā, kā ir dzīvē".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Vizma Belševica

Nosaukums: Bille, Anss un citi

 

Sērijas “Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas” otrajā grāmatā “Bille, Anss un citi” apkopoti Vizmas Belševicas 1960.–80.gados sarakstīti, iepriekš nepublicēti prozas darbi, to vidū stāsti nodaļā “Nezināmā Bille” un prozas cikls ar nosacītu nosaukumu “Ceļā uz Ansu Lerhi-Puškaiti”. “Šis cikls,” kā grāmatas priekšvārdā raksta tās sastādītājs Jānis Elsbergs, “atspēko vienu no pašas autores radītajiem un regulāri uzturētajiem mītiem – ka viņa nekad neesot rakstījusi atvilktnei.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Māra Jakubovska

Nosaukums: Ievu kalni, ievu lejas

 

Trīs burvīgas, apņēmīgas un enerģiskas, taču jau krietnos gados esošas māsas dodas uz laukiem– atjaunot Ievkalnus– tēva mājas. Trijotnes vecais un daudz pieredzējušais braucamrīks piekrauts līdz griestiem ar paunām un vīstokļiem... Diemžēl māsām jāsakaras arī ar ne mazums šķēršļu... Māra Jakubovska: “Šis romāns ir mans kārtējais cieņas un mīlestības apliecinājums laukiem. Cilvēkiem, kas tajos joprojām dzīvo un nepadodas visiem negantajiem vējiem. Dullajiem, kas tajos gribētu dzīvot, neskatoties uz mūsdienu ekonomisko situāciju un varas vīru nolēmumiem. Mazliet naivajiem, kuri idealizē rīta miglu, putnu dziesmu kori un uz ceļa satiktu stirniņu. Stiprajiem, kas ik gadu stāda kartupeļus un slauc govis. Uz viņiem turas šī pasaule...”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Kristīne Ulberga

Nosaukums: Tur

 

Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" klajā laists Kristīnes Ulbergas romāns "Tur".

“Padomju Latvijas laiks atstājis ne tikai anekdotes, bet arī mītus. Tostarp par to, ka cilvēks arī krātiņā var būt brīvs, ja viņš vēlas tāds būt. Doma, protams, ir universāla visiem laikiem un vietām, vien dažbrīd tā īpaši aktualizējas. Tomēr- vai cilvēks, atsakoties no krātiņa, no kura viņš turklāt atkarīgs, īstenībā nebūvē sev visriņķī vēl biezākus mūrus? Un, ja tā, ko šajā mazajā brīvības pleķītī vispār iesākt?”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Gredzens

 

Sērijā “Latvijas simtgades romāni” iznākusi Daces Judinas otrā grāmata “Gredzens”.

Katrīnas un Mārtiņa attiecības nonākušas krīzes punktā, tomēr viņa piekrīt ielūgumam piedalīties lielajā rudens ražas talkā un Kalēju dzimtas saietā. Atradums iekustina neapturamu pagātnes notikumu lavīnu. Nekas nav tā, kā šķitis no malas. Kalēju skapjos grab krietns pulks baismīgu skeletu, kas varētu atklāt gadu desmitiem un simtiem rūpīgi slēpto patiesību par varmācību, nodevību, alkatību, nāvējošām kaislībām un… arī par mīlestību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Daina Strelēvica

Nosaukums: Ja tevi mīl un gaida

1995.gada februārī mani uzaicināja Iļģuciema sieviešu cietumā darboties ar mazuļiem Mātes un bērnu nodaļā. Tolaik zīdaiņu nodaļas vēl nebija. Bija tikai bērnudārza grupa ar 12 bērniem, pie kuriem mammas divas reizes dienā nāca rotaļāties.

Ko es varēju darīt ar šiem bērniem? Mācīt par Dievu? Taču nē! Bet dziedāt “Esi sveicināta, Marija” gan es varēju. Viņi izbrīnījušies, bet ar interesi klausījās. Galvenokārt ar viņiem rotaļājos, veicu dažādus fiziskus vingrinājumus, spēlējām bumbu. Biju viņiem kā atraktīva mamma vai vecāmāte. Taču tur tālāk, zonā, ir sievietes, iedomājos, ka ar viņām es varētu parunāt gan par Dievu, gan dzīvi vispār. Vasaras nogalē ienācu zonā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Literārais ķēķis

Arnolds Auziņš gadu gadiem aizrautīgi dokumentē humorīgus notikumus un personību omulīgas izpausmes, tādējādi sasmīdinādams lasītājus.

Esam dzirdējuši pēc agrākajām publikācijām arī iebildes: "Tā nu gluži nebija!" Ej nu pierādi, bija vai nebija. Bet tā varēja būt, lai izklausītos smieklīgāk.

Viss ir autora ziņā - ko un kā, lai nav neērti komismā iekļuvušajiem pēcāk acīs skatīties. Atstāstīšana ir viena kutelīga būšana, bet lasītājus intriģējoša gan.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Jukums Vācietis, Uldis Ģērmanis

Nosaukums: Pa aizputinātām pēdām

 

Jukuma Vācieša apcerējums "Latviešu strēlnieku vēsturiskā nozīme", kas ir šīs grāmatas pamatā, sarakstīts īsi pēc Krievijas pilsoņu kara beigām un pirmoreiz tika izdots Pleskavā 1922. gadā. Tam bija lemts kļūt par aizliegtu grāmatu divkāršā nozīmē. Padomju Savienībā tā krita nežēlastībā un, jādomā, tika iznīcināta Staļina vadītajā vēstures viltošanas periodā. Savukārt Latvijas pirmās brīvvalsts laikā, atskaitot nedaudzas personas, apcerējums plašākām lasītāju aprindām nebija pieejams.

Papildināts ar Ulža Ģērmaņa trimdā tapušiem komentāriem un priekšvārdu, pulkveža Jukuma Vācieša darbs ir interesanta liecība par ļoti svarīgu laikmetu. Tāpēc latviešu vēsturnieku un sabiedrības interesēs ir paglābt no iznīcības šo reto un savulaik gandrīz jau zudušo grāmatu.

Grāmata sagatavota pēc 1956. gada izdevuma. Ilustratīvais materiāls no Latvijas Kara muzeja arhīva.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Kārlis Ķezbers

Nosaukums: Ar domu par Latviju. Baltās un nebaltās dienās

 

Trimdas rakstnieks, žurnālists un skauts Kārlis Ķezbers (1914.2.03. Vecmokās – 2006.12.03. Čikāgā) kā liela daļa latviešu inteliģences savu radošo spēju pilnbriedā padomju okupācijas dēļ 1944.gadā bija spiests atstāt dzimteni. Jaunajā atmiņu grāmatā pirmoreiz publicētas viņa piezīmes par piedzīvoto un pārdzīvoto Latvijā 20.gs 30.gados, abu – padomju un vācu okupāciju laikā, kā arī par pieredzēto bēgļu nometnēs Vācijā. Grāmata ir velte Latvijas valsts un Latvijas skautu kustības simtgadei, tās kompozīciju veidojis publicists Arnis Šablovskis, plašu pēcvārdu sarakstījusi literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Aivars Stranga

Nosaukums: Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma saimnieciskā politika

 

Aizraujošs pētījums par Kārļa Ulmaņa autoritatīvā režīma saimniecisko politiku.

1943 - 1940. Autors sev raksturīgajā informatīvi piesātinātajā stilā, dažviet eleganti iezibinot lasītāja prātā iepriecinošu, teju nojaušamu intelektuālo ironiju, vēstī arī par to, ko mēs vēl nezinājām par Ulmaņa autoritārās valdības iecerēm un paveikto tautsaimniecībā.

Ar šo darbu Latvijas historigrāfija ir ieguvusi detalizētu stāstu par Ulmaņa autoritatīvo režīmu. Pētījums balstīts uz Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentiem, aplūkotā laika preses publikācijām, daudziem citiem vēstures avotiem. Analizētais jauno faktu materiāls liek nobirt bez barotnes palikušajām "vīģes lapām", ar kurām līdz šim sevi piesedza mīts par ulmaņlaikiem kā zelta laikiem Latvijas valstiskuma vēsturē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Ģirts Valdis Kristovskis

Nosaukums: Pieskāriens

 

Literārs un autobiogrāfisks stāsts par jauna inženiera un sportista dzīves izaicinājumiem Ventspilī Mihaila Gorbačova glastnostj laikā no 1985.gada pavasara līdz Latvijas Tautas frontes dibināšanai.

Darbs pie grāmatas ir sācies jau pirms trīsdesmit gadiem, kad VDK aģenti centušies autoru savervēt. Grāmata lieliski parāda, kādas bija represīvās izlūkiestādes metodes un taktika, kā arī– cik liels gribasspēks un prāta briedums bija nepieciešams, lai nesalūztu VDK spiediena dēļ... Tas ir arī stāsts par iesaistīšanos Ventspils Literātu apvienībā, kas pakāpeniski pāraug cīņā par degradētās Ventspils pilsētas un ekoloģiskās vides atveseļošanu, Ventspils Vides aizsardzības kluba izveidošanu un Atmodas procesiem.

Grāmatas īpašā vērtība ir autora jaunatklāti fakti par pretošanās kustību pēckara posmā, kad 1946.gadā 15 – 16 gadus veci jaunieši un viņu skolotāji izveidoja Latvijas Nacionālās Jaunatnes organizāciju un aicināja cīnīties par Latvijas valsts neatkarību. PSRS Kara tribunāls jaunajiem cīnītājiem piesprieda 5 – 10 gadus ilgus cietumsodus, taču LNJO darbība apliecina Ventspils skolu jaunatnes nacionālo un tiesisko pašapziņu, mīlestību pret savu valsti un gatavību ziedoties Latvijas neatkarības vārdā, kas nav zudusi arī mūsdienās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Gints Barkovskis

Nosaukums: Okeāna saviļņotie

 

Bijušais žurnālists Gints Barkovskis un pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis dodas galvu reibinošā ekspedīcijā pāri Atlantijas okeānam, lai airu laivā bez motora, bez burām, bez pavadošā kutera 142 dienās un naktīs, laužoties cauri sānu viļņiem, virpuļstraumēm un pretvējam, ar lauztām ribām, bet laimīgi noairētu 8297 kilometrus no Namībijas līdz Brazīlijai un kļūtu par pasaulē pirmo airēšanas komandu, kas šķērsojusi Dienvidatlantiju. Vienreizējs piedzīvojums, unikāla pieredze un patiess stāsts, kā gandrīz neiespējamais kļūst iespējams.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Laine Pērse

Nosaukums: Ar stopiem apkārt pasaulei

 

"Ziemeļamerikas kokteilis, kurā iejaukts civilizētais un mežonīgais. Gringo aizdomīgums, iezemieša zinātkāre un panamieša smaids. Šķipsniņa čili un daiviņa mandarīncitrona. Malks šī kokteiļa liek apreibt no dažādības. Liek sirdij iepukstēties straujāk, gaidot nākamo malku, kas atkal sniedz jaunas izjūtas. Līdz glāze ir tukša un jādodas tālāk." Divu latviešu solis pasaulē - sešdesmit četru valstu dziļumā, piecu kontinentu platumā, septiņpadsmit mēnešu garumā. Galvenais pārvietošanās veids ir autostopi un mugursomā guļ uzticamā telts.

Pirmā grāmata "Ziemeļamerikas kokteilis" no grāmatu sērijas "Ar stopiem apkārt pasaulei" atspoguļo Laines un Artura ceļojuma sākumu, dodoties ar stopiem no Kanādas līdz pat Panamai, lai tālāk turpinātu piedzīvojumus Dienvidamerikā. Grāmata parāda jauniešu ilgā ceļa sākumu - atklājumus, ieteikumus, dēkas un pašas pasaules spožumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Indriķis Latvietis

Nosaukums: Bailes

 

Vēža saēstais advokāts Rūtups par katru cenu vēlas nodzīvot vēl dažas nedēļas, lai realizētu savu ilgi loloto plānu. Sākumā kristu viens, tad vēl daži, kas krītot parautu līdzi vēl neskaitāmus citus, un tad jau arī visa Latvijas Republika nespētu palikt tāda, kāda tā bija pašlaik. Nekad vairs. Taču tas nav lemts- algotajam slepkavam Ziemai ir dots skaidrs uzdevums, un tas tiek izpildīts. Bet vai tāpēc lielais plāns paliks neīstenots? Vai tumšie noslēpumi nenāks dienas gaismā? Vai pie bijušā kompartijas sekretāra, tagadējā neatkarīgās Latvijas politiķa Emberga viņa miroņi turpinās nākt tikai nakts murgos - un vai oficiālās apsūdzības izrādīsies tikai mazākā no viņa problēmām? Tas atkarīgs arī no specdienestu vervētāju valgos nonākušās žurnālistes Alksnes, pabailīgā un vienlaikus principiālā prokurora Dundura, darbabiedru izsmietā Drošības policijas izmeklētāja Voronovska. Viņiem visiem jāmēģina gan sadzīvot ar savu atlikušo sirdsapziņu, gan vienkārši izdzīvot mūsdienu Latvijas politiskās un ekonomiskās "elites" realitātē - zirnekļu un tarakānu burkā, kuras iemītniekus Indriķa Latvieša pirmais romāns "Bailes" atklāj visā tās nepievilcīgumā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Vija Eniņa

Nosaukums: Veselība pie mājas sliekšņa

 

Vija Eniņa ir farmācijas doktore, daudzu publikāciju un grāmatu autore, aktīva Latvijas Farmaceitu biedrības biedre un Grindeļa prēmijas laureāte; līdz 2011.gadam bija Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore.

Grāmatā apskatīti 100 Latvijā populārākie, pieejamākie ārstniecības augi un to praktiskās pielietošanas iespējas.

Lasītājs uzzinās:

* ko, kad un kā vākt, žāvēt un uzglabāt;

* kāda ir katra auga iedarbība un ķīmiskais sastāvs;

* kā un kādu problēmu risināšanai lietot dažādas no augiem iegūtās drogas;

* cik droša ir katra auga izmantošana.

Augu apraksti un krāsainās fotogrāfijas atvieglos augu atpazīšanu un noteikšanu dabā. Papildinformācijā dots drogu iedalījums farmakoterapeitiskajās grupās, sniegta ikdienā lietojamo zāļu tēju receptūra, drogu vākšanas kalendārs un dati par drogu nožuvumu, uzglabāšanas ilgumu un dienas devu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Linda Freitele

Nosaukums: Bērnu audzināšanas noteikumi

 

Vecāki vēlas pareizi atrisināt audzināšanas problēmas un saglabāt vēsu prātu, tās risinot. Šajā ikdienā noderīgajā rokasgrāmatā uzzināsiet, kā audzināt bērnu ar mīlestību, vienlaikus saglabājot konsekvenci, un mērķtiecīgi veicināt viņa personības attīstību jau no dzimšanas.

* Orientācija uz risinājumu: pareizā uzvedība ikdienas problēmsituācijās.

* Dziļas zināšanas: vecumposmu attīstības īpatnības bērniem.

* Bagātīgas idejas un bērnam piemēroti ieteikumi: neparastas idejas un rotaļīgi padomi, kas atvieglo bērna audzināšanu ikdienā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Džīla Aleksandra Esbauma

Nosaukums: Mājsaimniece

 

Anna Benca, trīsdesmit septiņus gadus veca amerikāniete, ar savu šveiciešu izcelsmes vīru Bruno – baņķieri – un trim maziem bērniem, dzīvo mazā pilsētiņā Cīrihes kantonā.

Lai gan ārēji viņas dzīve ir skaista un komfortabla, iekšēji Anna jūtas salauzta. Nespējot līdz galam izprast nemieru sevī, Anna cenšas sevi nodarbināt – apgūst vācu valodu, apmeklē psihoterapijas seansus un uzsāk vairākas mīlas dēkas vienlaikus, kurās ielaižas ar pašai pārsteidzošu vieglumu. Tomēr drīz vien Anna apjauš, ka nespēj no šīm attiecībām tik viegli izrauties. Ko darīt ar sevi, savu dzīvi? Kā apklusināt sirdsapziņu? Pārkāpjot morāles slieksni, Annai nāksies uzzināt, kurp dodas sieviete, kad atpakaļceļa vairs nav.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Paulīna Rauhala

Nosaukums: Debesu dziesma

 

Paulīnas Rauhalas pirmais romāns ir meistarīgi uzrakstīts vēstījums par mīlestību un ciešanām Viljas un Alekša laulībā. Būdami stingras reliģiskas kopienas locekļi, viņi vienmēr vēlējušies kuplu bērnu pulciņu. Tomēr deviņus gadus un četrus bērnus vēlāk pāris sastopas ar nopietnu laulības un ticības pārbaudījumu, kad uzzina, ka Vilja gaida dvīņus. Sievietei pašai šķiet, ka dzīves spēki viņu pametuši.

Stingras reliģiskas audzināšanas ēnas puse, ģimenes ētiskie pamati, līdz ar mītiem un gaidām, kas apvij sievietes tapšanu par māti, — tās ir būtiskākās romānā skartās tēmas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Džeimss Gripando

Nosaukums: Biedējošā tumsa

 

TOREIZ: Seržants Vinss Paulo tur rokās sava labākā drauga meitu Makenu, kura strauji noasiņo un pēdējiem spēkiem nosauc sava slepkavas vārdu. Tas ir viņas bijušais puisis Džemāls. Pēc divām minūtēm atskan sprādziens, un visu ieskauj tumsa. Arī Vinsu Paulo.

TAGAD: Maiami krimināllietu advokāts Džeks Sviteks tiek izsaukts, lai pārstāvētu Džemālu apsūdzībā par terorismu. Lai arī Sviteks ir brīdināts turēties no šīs lietas iespējami tālāk, viņš tiek strauji ierauts galvu reibinošos notikumos...

Vinss un Džeks stājas pretī nāves briesmām. Viņi dodas nozieguma tumšajā sirdī, kurā atdzīvojas pagātnes rēgi, draudi ir īsti, un cilvēks, kurš noslepkavojis Makenu un atņēmis Vinsam acu gaismu, joprojām ir kaut kur tuvumā. Brīvs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jūnass Hasens Khemiri

Nosaukums: Viss, ko es neatceros

 

Romāns “Viss, ko es neatceros” 2015.gadā saņēmis prestižāko Zviedrijas literāro godalgu - Augusta balvu. Rakstnieks ar ģimeni dzīvo Stokholmā.

Jauns vīrietis gājis bojā autoavārijā. Vai Samuela nāve bija negadījums vai pašnāvība? Cenšoties to izdibināt, kāds rakstnieks no sarunām ar mirušā radiem, draugiem un kaimiņiem mēģina izveidot viņa portretu. Šajā mozaīkā iemirdzas dažādas šķautnes: mīlošs mazdēls, uzticams draugs, kompānijas dvēsele, birokrātisks ierēdnis, savādā draudzība ar Vandadu, sarežģītās attiecības ar iemīļoto Laidi, labi domāti, taču riskanti lēmumi. Šis ir aizkustinošs stāsts par mīlestību un atmiņu, par rakstnieku, kurš caur Samuela likteņa izpēti meklē ceļu uz savu īsto patību. Ko slēpj tas, ko mēs neatceramies?

Stilistiski elegantais, emocionāli piesātinātais romāns liek mums ieraudzīt sevi jaunā, brīžiem gluži šokējošā gaismā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Hanna Linberga

Nosaukums: Stokholmas fails

 

Žurnāliste Solveiga Berga, zaudējusi darbu avīzē rupjas profesionālās kļūdas dēļ, pelna iztiku, strādājot par oficianti. Paralēli viņa raksta blogu par Stokholmas smalkajām aprindām un ir gatava darīt daudz ko, lai tikai atkal nokļūtu apritē. Savukārt Lennijs Lī ir skandalozs fotogrāfs un žurnāla izdevējs, kurš nonācis finansiālās grūtībās. Kad pēc kādas ballītes tiek atrasta noslepkavota slavena modele, abu ceļi krustojas, un viens otram seko spraigu notikumu virkne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Tasmīna Perija

Nosaukums: Zelta nams

 

Zelta nams Saulrieta ezera krastā vairāk nekā pusgadsimtu pieder Vaiatu ģimenei. Pēc universitātes absolvēšanas Dženifera Vaiata atgriežas tajā pilna ar cerībām, jo priekšā ir vasara pie ezera. Kad tā beigsies, viņas sirds būs salauzta, ģimene sabrukusi un sapņi izplēnējuši...

Pēc divdesmit gadiem Zelta nams grimst pamestībā, jo kļuvis par traģisku notikumu vietu. Dženifera ir aizvērusi durvis uz pagātni. Un tad atgriežas Džims – vīrietis, kuru viņa satika un iemīlēja tai tālajā brīnumainajā vasarā un kurš plāno uzspodrināt Zelta namu līdz tā agrākajam spožumam. Abu atkalredzēšanās pamodinās senus sapņus un atklās tumšus noslēpumus, ko māja glabā joprojām.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Elena Ferrante

Nosaukums: Aizbēgt vai palikt

 

Ar katru nākamo grāmatu labāko draudzeņu Elenas un Lilas dzīve lasītājiem kļūst aizraujošāka un varones – izteiksmīgākas. Trešajā cikla romānā abas ir pieaugušas, abas meklē īsto ceļu dzīvē, cenšas rast piepildījumu alkām un pierādīt pašas sev, ka visi pieņemtie lēmumi ir pareizi. Lila iet pa dzīvi kā izsmalcināti skaists, alkas un sapņus izraisošs tēls, un viņas vulkāniskais temperaments ar gadiem nedziest itin nemaz. Augstpapēžu kurpēs viņa soļo cauri vīriešu sirdīm, apstādamās tikai tik ilgi, lai katru no tām ievainotu līdz asinīm, ievainotu dziļi un nedziedināmi. Elena ir rimti mierīga novērotāja, viņa izcili labi spēj ielūkoties dziļāk par sirds slēptākajiem stūrīšiem, Elena vienmēr apdomā ik soli un bieži vien apstājas, lai apdomātos, nevis dodas tālāk dzīves versmainajā dzelmē, kur plosās tie, kuru dzīvi vada kaislības un iedomas. Katra savā lomā un vietā viņas jūtas lieliski. Līdz brīdim, kad Lilas temperamentu apslāpē notikumi, kurus kaismīgā skaistule nespēj kontrolēt. Savukārt Elenas rimto prātu pēkšņi trakās bangās saviļņo jūtas, kuras prātīgajai draudzenei neizdodas ieplānot, savaldīt un iznīcināt. Mainītās lomas ir vēl viena pārbaude jau tā daudz pieredzējušajai abu draudzībai...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Šells Vesto

Nosaukums: Trešdienu klubs

 

1938.gads. Hitlera ekspansija Eiropā rada gan dusmas, gan apbrīnu, tostarp arī Trešdienu klubā Helsinkos. Šī parasti tik laiskā džentlmeņu kluba biedri ir jurista Klāsa Tūnes seni draugi, tomēr Eiropā tā brīža valdošā politiskā spriedze ietekmē arī viņu savstarpējās attiecības. Tūne pavisam nesen ir izšķīries un jūtas nedaudz izsists no sliedēm, arī savā juridiskajā birojā viņš darbojas bez ierastā entuziasma. Labi, ka ir atbalsts – viņa jaunā sekretāre Matilda Vīka. Tomēr, lai cik enerģiska un ārēji pievilcīga ir Vīka kundze, iekšēji viņa jūtas nomākta – viņa nekādi nespēj aizmirst pārdzīvotās šausmas Somijas pilsoņu kara laikā. Reiz kādā vakarā, kad Tūnes birojā jau atkal pulcējas Trešdienu klubs, Matilda izdzird balsi... Un viņa negaidīti tiek iemesta atpakaļ pagātnes notikumos, tikai šoreiz viņa vairs nav bezpalīdzīgs upuris...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Kai Ārelaida

Nosaukums: Pilsētu dedzināšana

 

Iznākusi igauņu rakstnieces Kai Ārelaidas grāmata "Pilsētu dedzināšana" Maimas Grīnbergas tulkojumā. Romāns Igaunijā izpelnījies lielu ievērību. Kultūras nedēļraksta "Sirp" galvenais redaktors to nosaucis par vienu no 2016.gada lielajiem romāniem, kam izdevies portretēt veselu paaudzi. Tas ir stāsts par 20.gadsimta 50. un 60. gadu Tartu, stāsts par atmiņām, no kurām nav iespējams izbēgt, un par to, ka katram noslēpumam vismaz reizi vajadzīgs kāds, kas to uzklausa... Vēlu rudenī ierodoties vasarnīcā, Tīna atklāj, ka viņas prombūtnes laikā māja ir apzagta un līdz ar aiznestajām lietām nozudis arī tēva portrets. Tukšā vieta pie sienas atsauc atmiņā bērnību un pēckara gadu Tartu. Pieaugušo attiecības un lēmumi meitenes dzīvē ievieš pārmaiņas, kas atstāj pēdas visā viņas turpmākajā dzīvē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Sergejs Brauns

Nosaukums: Viņpus pagātnes

 

Bijušais rīdzinieks, filozofijas doktors un biotehnoloģiju profesors Sergejs Brauns (1941) šajā grāmatā atceras savu bērnību un jaunību, kas aizritējusi utopiskās reliģijas – komunisma ēnā, stāsta par dzīvi Latvijā un Sibīrijā, par izsūtījumu un atgriešanos dzimtenē, par brīnišķīgiem cilvēkiem, ar kuriem liktenis, viņu savedis kopā, un dalās apcerēs par Dievu, mākslu, filozofiju un 20. gadsimta samezgloto vēsturi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Džeimss Tvinings

Nosaukums: Pa Karavadžo pēdām. Kapeņu izlaupītāji

 

Bijušais mākslas šedevru zaglis Toms Kērks piekrīt palīdzēt īpašajai aģentei Dženiferai Braunai atrast nenovērtējamo Karavadžo gleznu. Pirms četrdesmit gadiem nozagtā glezna pēkšņi ir parādījusies atklātībā, un Dženifera ir apņēmusies to atrast. Diemžēl viņi nav vienīgie, kas zina par šo retumu... Plaša un nežēlīga mākslas pasaules mafija apvienojas sazvērestībā, kas būvēta uz mirušo kapiem un asinīm. Tīkla taustekļi stiepjas no Itālijas nomalēm līdz pasaules grandiozākajām mākslas krātuvēm un apdraud ikvienu, kurš nostājas noziedznieku ceļā. Apbrīnojami trāpīgi izvēlēti vēstures personāži, precīzi tēlota vide un populāri artefakti ir Džeimsa Tvininga trumpis ceļā uz pasaules slavu.

  

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Emma Klaina

Nosaukums: Meitenes

 

Ir 1969.gada vasaras sākums Kalifornijā. Eva Boida ir parasta pusaudze, kas centīgi atdarina žurnālos redzamās laimīgās sievietes un sapņo par “īsto dzīvi”. Evas sīkā pasaulīte saviļņojas, kad viņas skatienu piesaista trīs meitenes – satraucoši skaistas, bezrūpīgas, mazliet biedējošas. Pēc pāris dienām Eva nonāk pakalnu ieskautā rančo, kur mājo mežonīgi bērneļi, apreibuši puiši, meitenes skrandainās kleitās un viņš, Rasels. Vīrietis, ar kuru visām bijis sekss, kura plauksta patīkami, bet stingri iespiežas Evas mugurā, aicinot viņu uz koku ēnā noparkoto treileru...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Enija Solomone

Nosaukums: Kur laime mīt

 

Mičs Tērners slēpj bīstamu patiesību, kuras atklāšana draud ar to, ka būs jāliek uz spēles ne viena vien dzīvība. Kad Mičs tiek apsūdzēts šokējošās slepkavībās, viņam savu palīdzību piedāvā nesen iepazīta sieviete. Nīzija Brauna vienīgā atsakās noticēt, ka šis noslēpumainais vīrietis varētu būt slepkava. Mičam ir jāizvēlas – riskēt ar visu, kas viņam dārgs, un uzticēties Nīzijai vai visu dzīvi bēgt no vajātājiem... Spraigs un izklaidējošs stāsts ierauj lasītāju kā dziļā atvarā, apsolot smeldzīgas gaidas, romantisku valdzinājumu un pelnītu atelpu ar lielisku lasāmvielu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Ernests Brastiņš

Nosaukums: Latviešu ornamentika

 

Ernests Brastiņš ir pirmais uzcītīgākais latviešu ornamentu pētnieks. Viņš izvēlējies pareizo ornamentikas pētīšanas virzienu - seno mitoloģiju. Grāmatā viņš sniedz ornamentu elementu atšifrējumus (pareizāk - minējumus), kas dod izpratni par latviešu tautas pasaules uzskatu, ticējumiem, dzīvesziņu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

 

Autors: Anna Antens

Nosaukums: Aušana

 

Aušanas mākslu latvietes mācījās viena no otras. Audumu veidi un raksti nemanāmi izplatījās no sētas sētā. Nu atkal pienācis laiks celt saulītē senos tikumus. Annas Antens grāmata "Aušana" būs labs palīgs, lai šie darbi raiti sekmētos arī šodien.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Baiba Brice

Nosaukums: Skaņu spēles. 1.daļa

 

Pazīstamā pirmsskolas mūzikas skolotāja un vairāku pirmsskolas iestādēs plaši izmantotu grāmatu autore piedāvā jaunu muzikālo rotaļu krājumu. Šoreiz autores ideja ir saistīt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu muzikālo darbību ar citām jomām, piemēram, sevis un pasaules izziņu, māksliniecisko darbību, lasītprasmes apguvi, matemātisko un ģeometrisko zināšanu, prasmju nostiprināšanu. Autore piedāvā 49 kopās apvienotas rotaļas par dažādiem tematiem: „Es un mana ģimene”, „Krāsiņas – māsiņas”, „Ceļojums kosmosā”, „Putni”, „Joku diena”, „Ceļojums (transportlīdzekļi, drošība)”. Tā autore tuvina pirmsskolas mūzikas nodarbības kompetenču pieejai mācību saturā. Krājuma 1.daļā ievietots rotaļu apraksts, 2.daļā - pirmās daļas tēmām atbilstošs muzikālais materiāls. Krājums noderēs pirmskolas un sākumskolas skolotājiem un mūzikas skolotājiem gādājot, lai muzicēšanas process bērnam būtu pieejams ne tikai mūzikas nodarbībās, bet integrētos arī ikdienas ritā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Vizma Belševica

Nosaukums: Billes skaistā jaunība (triloģijas 3.daļa)

 

„Billes skaistā jaunība” ir Vizmas Belševicas triloģijas „Bille” trešā, noslēdzošā daļa. Triloģija, kas veltīta rakstnieces mazbērniem, iekļauta Latvijas kultūras kanonā un kļuvusi par vispieprasītāko latviešu oriģinālliteratūras darbu 20. gs. 90. gados. Tulkota krievu un zviedru valodā. Triloģiju atkārtoti izdevis apgāds „Mansards”.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Māris Bērziņš

Nosaukums: Gūtenmorgens. Otrreiz

 

Gūtenmorgens, ārēji visnotaļ pelēcīgs tipāžs ar sievu un bērniem, ar savu televizoru un alus pudeli, ar vāri nojaušamu tieksmi uz daiļām mākslām un skaistām sievietēm, it kā varētu pretendēt uz tautā iemīļoto vidējā latvieša tēlu, tomēr viņš ir krietni āķīgāks. Viņam piemīt mūsdienās visnotaļ retā spēja domāt. Viņš tiecas izprast, kā ir būt iedzītam stūrī, vai vidus ir labākā vieta cilvēkam, kas ir punkts un vai divas reizes var iebrist vienā un tajā pašā jūrā. Viņu interesē ārbūtnes un Visuma ētikas kodekss, trešā auss un Apple kartupeļu mikročipsi. Smieklīgi, vai ne? Lai gan ļoti vajadzīgi ilgi spējīgai dzīvošanai.”/Gundega Blumberga/

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jānis Einfelds

Nosaukums. Dunduri un dēmoni

 

Einfelda jaunākajā darbā ij dunduri, ij dēmoni ir gan metaforiski, gan gluži taustāmi un klātesoši. Rakstnieks un viņa alter ego Fabulu Jūlis ieaicina lasītāju pagājušā gadsimta 90. gadu absurdā kapitālisma realitātē — un tā ne tikai izklaidēs un smīdinās. Kā sniega bumbu rakstnieks pamazām veļ jautājumu: vai mēs šeit un šodien daudz atšķiramies no viņa izdomātajiem varoņiem un kas tādā gadījumā mūs sagaida?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Franciska Ermlere

Nosaukums: Manuskripts

 

“Manuskripts” pievēršas rakstniecības aizkulisēm un intrigām. Vērtīgākie un padomju laikā nepublicētie Rakstnieku Savienības bibliotēkas manuskripti glabājušies pie profesora Branta, kuru izmeklētāji atrod noslīcinātu vannā. Turklāt no profesora Branta bibliotēkas pazudis slavenās rakstnieces Noras Paideres nepublicētais romāns "Kaina zīmē". Tajā atklāts kāds noslēpums, kurā iesaistīti visi “Manuskripta” varoņi, – bibliotekāre Alīse, profesora meita Ilze, izdevējs Aigars Kalniņš, Noras Paideres dēls – nenovērtētais tulkotājs Jēkabs Paiders un daudzi citi.

 

Advokāts Andrejs Vanagas uzsāk elpu aizraujošu izmeklēšanu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Daina Šadre

Nosaukums: Daudz laimes dzimšanas dienā (maija lata romāns)

 

Daina Šadre: “Es dzirdēju stāstu par skaistu mīlestību starp ģimenē pieņemtu zēnu un viņa audžumāsu. Stāsts iekrita sirdī, un es nolēmu to uzrakstīt. Un tad fantāziju zirgi sāka auļot. Mans iecerētais mīlasstāsts pārtapa par kriminālromānu, un tad nāca tas vieglums, kad katrs varonis pats pasaka priekšā savu likteni.”

Saulrietā tiek nogalināts Violas līgavainis. Tikai pēc daudziem gadiem atklājas pastrādātā vājais punkts, un klusajā Vītolainē sākas dīvaini un baisi notikumi. Vai tie būtu saistīti ar mīlestības peripetijās sapinušos jauniešu trakulībām? Vai arī tās tomēr ir senā nozieguma atskaņas? Un vai galvenajiem varoņiem izdosies nosargāt savu baiso noslēpumu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: TR Notārs

Nosaukums: Pelēkzils un rozā

 

Pēteris Lielais – jauns vīrietis, kurš augumā un spēkā ir tuvs Kārļa Skalbes Milzim un Annas Brigaderes Lutausim vienlaikus – kopā ar savu iecerēto bibliotekāri Ilzīti dodas uz tumšajiem un dziļajiem Kurzemes mežiem, lai atrastu bez vēsts pazudušo onkuli Ēvaldu, kurš dzīvo kopā ar Ilzītes māti Almu. Ap apsēsto fizmatu, zinātnieku-entuziastu jau no “Belaša” laikiem plīvojusi noslēpumainība. Tāpēc par viņa darbiem un likteni ne tikai raizējas tuvinieki un draugi, bet arī interesējas bruņotu svešzemju avantūristu banda. Tiem ierodoties, miermīlīgi apcerīgā meža mājiņas gaisotne pārvēršas trillerī, kurā uz spēles liktas romānu personāžu dzīvības. Taču naktī Pēteris pēkšņi sastop kādu, kas savukārt ir rada deus ex machina, un vājajai cerībai par labā uzvaru pār ļauno ne tikai pasakās sāk dīgt spārni...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Andris Ogriņš

Nosaukums: Debesu punkti. Dzeja

 

"Ogriņa poētika šajā grāmatā, iespējams, sasniegusi to, ko reiz, kad vēl pastāvēja pilnasinīga literatūras kritika, varētu dēvēt par poētisko briedumu. Teksta balss draud uzplēst lasītāja jutīgumu līdz tai konfrontācijai, kur jautājums par dzejas jēgu kļūst lieks, jo redzama ir dzejas darbība, dzejas piedzimšana autorā un lasītājā. Debesu punkti nemaldina – autors tiecas atraut savu skatienu no

hipnotiskās zemes un tās uzspiestajām gaitām, kam daudz veltīts iepriekšējos krājumos, lai skatītos augšup – meklē- jot cilvēka trauslās iespējas būt ne tikai par miesu – un lai skatītos acīs tam, ko dzejā mēdz meklēt lasītāji.”/Ingmāra Balode/

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Roiss Skots Bakingems

Nosaukums: Strupceļš

 

Stjūarts ir jurists paša dibinātā firmā, viņam ir pieklājīga māja un satriecoši skaista sieva. Dzīve ir pilnībā nokārtota, jo katrs solis ir iepriekš plānots un paredzams. Viņa firmas partneris Klejs 40 gadu jubilejā noorganizē abiem ceļojumu uz Aļasku. Lieliska nedēļa tikai vīru kompānijā – kalnu namiņš, medības, atpūta pie mežonīgās dabas. Stjū nebūt nealkst pamest ierasto rutīnu, tomēr dodas ceļojumā, pašlepnuma un spīta vadīts. Jau lidostā viņu piemeklē pirmais neparedzētais pavērsiens... Romāns liks jūsu iztēlei mesties auļos, paātrinot sirdspukstus. Notikumi strauji ierauj lasītāju sižeta atvarā, liekot just līdzi romāna varoņu piedzīvojumiem.

Roiss Skots Bakingems ir autors ar valodnieka un jurista grādu, raksta satriecošus bestsellerus un strādā par prokuroru kriminālvajāšanas pārvaldē.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Džons Grišams

Nosaukums: Greja kalns

 

Donovans Grejs ir cietsirdīgs un bezbailīgs vīrs. Un tieši šāds jurists ir nepieciešams Bredijā – mazā pilsētiņā, kas ieslēpusies dziļi Apalaču kalnos.

Samanta Kofera pēc vairākiem nostrādātiem gadiem lielākajā Ņujorkas juridiskajā firmā, nonākusi Bredijā, jūtas kā svešā un senaizmirstā pasaulē, tomēr, ja viņa vēlas izdzīvot šajā skarbajā vidē, viņai nāksies visu apgūt ļoti ātri.

...jo, kā jau to ļoti labi zina Donovans, kalnos ir savi likumi. Un iestāšanās par taisnību bieži vien apdraud dzīvību...

 

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Mišela Ričmonda

Nosaukums: Laulību līgums

 

Elisa un Džeiks ir lielisks pāris. Viņa – talantīga juriste, kas virzās augšup pa karjeras kāpnēm, viņš – veiksmīgs psihoterapeits ar savu privātpraksi. Abi ir tikko apprecējušies un pilni cerību uz mīlestības caurstrāvotu kopdzīvi.

Kad kāds nesen iepazīts draugs Elisai un Džeikam pasniedz kāzu dāvanu – laulību līgumu –, viņi to uztver kā zīmi, kas apstiprina abu lēmuma nopietnību. Būdami gana azartiski pēc dabas un neprātīgi iemīlējušies viens otrā, viņi, ilgi nedomājot, līgumu paraksta. Galu galā – dokumentā ierakstītie nosacījumi šķiet atbilstoši ideālai laulībai. Vienmēr paceliet klausuli, kad zvana jūsu laulātais. Dodieties ceļojumos kopā ar mīļoto. Ik pa laikam pasniedziet viens otram dāvanas... Nekad nevienam nestāstiet par šo līgumu.

Un vārdi līdz nāve jūs šķirs iegūst jaunu nozīmi… 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Maikls Robotams

Nosaukums: Dzīvību vai nāvi

 

Kāpēc lai cilvēks bēgtu no cietuma tieši vienu dienu pirms savas atbrīvošanas? Jo tas ir dzīvības vai nāves jautājums...

Odijs Palmers Teksasas cietumā ir nosēdējis desmit gadus par apsūdzību bruņotā laupīšanā, kuras laikā dzīvību zaudēja četri cilvēki un bez pēdām izgaisa septiņi miljoni dolāru. Pa šiem gadiem Palmers ir neskaitāmas reizes hospitalizēts, jo tika sadurts, piekauts, žņaugts un indēts, reiz viņu mēģināja pat aizdedzināt. Viņam draudēja gan ieslodzītie, gan cietumsargi, jo visus interesēja tikai viens: kur ir nauda? Un dienu pirms noliktā atbrīvošanas datuma, pazūd arī pats Odijs Palmers. Tagad viņu meklē visi, sākot ar policiju, FIB, bandītiem un citiem ietekmīgiem cilvēkiem, tomēr Odijs necenšas glābt savu dzīvību. Viņa mērķis ir izglābt kādu citu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Aleksandra Mariņina

Nosaukums: Sods bez ļauna nodoma

 

Anastasija Kamenska un viņas bijušais kolēģis Jurijs Korotkovs aizbraukuši uz tālu Sibīrijas pilsētu - Verbicku. Nastjas brālis gatavojas tur uzcelt dārgu pansionātu un lūdzis viņus atrast tam piemērotu vietu. Taču Verbickas varas iestādēm nerūp Maskavas investori. Pašā domes pirmsvēlēšanu cīņas karstumā pār pilsētu aizvēlies vilnis noslēpumainu ekologu slepkavību. Cilvēki visā vaino varasvīrus. Ne jau velti mērs un viņa draugi pārlieku dedzīgi aizstāv zvēraudzētavu, kas paslēpusies dziļi taigā aiz pilsētas, lai gan klīst valodas, ka tieši tā kaitējot vietējai ekoloģijai. Pats par sevi saprotams, ka šī lieta ieinteresējusi Kamensku daudz vairāk nekā kaut kāda zemes gabala meklēšana...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Laiena Moriartija

Nosaukums: Patiesi. Neprātīgi. Vainīgi

 

Seši atbildīgi pieaugušie. Trīs mīlīgi bērniņi. Viens mazs suns. Parasta nedēļas nogale. Kas gan varētu noiet greizi?

Vids un Tifānija uzaicina kaimiņus un viņu draugus uz dārza ballīti. Visi ar prieku piekrīt, cerot pavadīt lielisku vakaru skaistā mājā. Namatēva gatavotas vakariņas, dzirkstošs šampanietis, nepiespiestas sarunas, viegls flirts... Piepeši griezīgs kliedziens aprauj omulīgo viesību gaisotni.

Neviens nevar pateikt, kurā brīdī tas notika. Kā tas notika. Un galvenais – kurš pie tā ir vainīgs.

Trīs ģimeņu šķietami laimīgā un pārtikusī dzīve tiek satricināta līdz pašiem pamatiem: vainas izjūta, dusmas, aizvainojums, bailes – to visu nākas piedzīvot katram ģimenes loceklim, riskējot ar pašu dārgāko. Senu draudzību. Mīlestības pilnu laulību. Priekšstatu par sevi kā labu cilvēku.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zuzanna Frēliha

Nosaukums: Ugunskristības

 

Dzīvesbiedrs Pauls uzdāvina Andreai uz piecdesmito dzimšanas dienu kruīzu, tādējādi piepildot viņas lielāko sapni. Tomēr Andrea tā īsti nespēj izbaudīt prieku par gaidāmo ceļojumu, uz kuru Pauls diemžēl ir uzaicinājis arī savu kaprīzo meitu no pirmās laulības. Turklāt pēc Andreas tēva nāves mātes veselība arvien vairāk pasliktinās, par sevi liek manīt vecuma demence, dēls Marks tikai ar grūtībām pabeidz vidusskolu un nespēj aizlemt, ko darīt tālāk, un meita Klaudija grib palikt Austrālijā. Visā šajā juceklī Andreai ir jāspēj saglabāt savaldību, lai ugunskristības neizvēršas par katastrofu. Un, tā kā viņa zina, ka dzīvē nekas nenāk par velti, tad pati nolemj rīkoties un ir gatava pieņemt izaicinājumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Antonijs Ferdinands Osendovskis

Nosaukums: Cilvēku, zvēru un dievu zemē

 

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā ievērojamā poļu ceļotāja, žurnālista un sabiedriskā darbinieka Antonija Ferdinanda Osendovska (1876–1945) grāmatu “Cilvēku, zvēru un dievu zemē”. Tajā attēloti autora piedzīvojumi un pārdzīvojumi politisko kaislību piesātinātajā un Krievijas pilsoņu kara plosītajā Sibīrijā 1919.-1920. gadā, kā arī Mongolijā un Tibetā. Bēgot no boļševikiem, Osendovskis, daudzkārt skatījies nāvei acīs, ieradies vietās, kur nekad nebija kāju spēris eiropietis, ticies ar Altajā un Mongolijā dzīvojošajām ciltīm un vietējiem budistu lamām, iepazinies ar asiņaino baronu vācbaltieti Romānu Ungernu fon Šternbergu – vienu no pēdējiem Krievijas ģenerāļiem, kas pretojās boļševiku režīmam.

Grāmata iemantojusi pasaules slavu. Pirmoreiz tā tika izdota 1921. un 1922. gada mijā angļu valodā Ņujorkā, kur autoram bija laimējies nokļūt uzreiz pēc Āzijā piedzīvotā. Vēlāk, kad Osendovskis pārcēlās dzīvot uz Poliju, tā iznāca arī poļu valodā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ēriks Jēkabsons

Nosaukums: Neatkarības kara stāsti: 1918-1920

 

Faktiem un notikumiem bagāti, bet dzīvi un aizraujoši autors trīs grāmatas nodaļās atšķetina Neatkarības kara būtību, atklāj līdz šim mazāk zināmus vēstures aspektus, apgāž mītus un patiesību par spilgtākajām Latvijas armijas personībām, apkopo aculiecinieku liecības un dienasgrāmatu ierakstus. Šī ir grāmata par mūsu valstij tik nozīmīgā vēstures posma neizpētītajām lappusēm. Grāmata par Latvijas valsts izveidošanos un nostiprināšanos. Tā īpašu uzmanību iegūst arī Latvijas valstiskās neatkarības 100. gadadienas kontekstā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Juri Lina

Nosaukums: Zem skorpiona zīmes

 

Padomju varas triumfs un agonija. Jüri Linas grāmata sniedz lasītājam satriecošus faktus par brīvmūrnieku slēpto līdzdalību starptautiskajā politikā, tai skaitā asiņainajos valsts apvērsumos 1799.gadā Francijā un 1917.gadā Krievijā. Ļeņins un Trockis, būdami augsta ranga masoņi, bija padoti brīvmūrnieku padomei. Autors iepazīstina komunistiskās ideoloģijas veidošanās vēsturi, sākot ar iluminātiem, turpinot ar Mozesu Hessu un viņa skolniekiem Kārli Marksu un Fridrichu Engelsu. Pēc tam grāmata koncentrē lasītāja uzmanību uz 1917.gada tā saucamajām Krievijas revolūcijām, kur pat Zviedrija tika izmantota kā viens no vadīšanas centriem. Iedziļinoties lasītājs nonāks pie secinājuma, ka 1917., 1991.gadu Krievijas notikumi aizvien vēl iespaido pasaules likteni. Pēc padomju varas krišanas 1991.gada 24.augustā arhīvi ir sākuši pārsteigtajiem krievu vēsturniekiem atklāt savus noslēpumus. No satriecošajiem faktiem līdz Rietumeiropai ir nonākusi tikai niecīga daļiņa. Trūkst visu notikumu pilna pārskata. Tieši tas ir tas, ko Jüri Lina mēģina lasītājiem sniegt. Par izejas avotiem ir plaši izmantoti tagad pieejamie pašu krievu u.c. materiāli.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Ivars Brīvers

Nosaukums: Konservatīva ekonomista skats uz cilvēkiem un pasauli XXI gadsimtā

 

"Šī grāmata ir mana dāvana sev un citiem manā sešdesmit gadu dzimšanas dienā. Lielāko daļu no šiem gadiem esmu strādājis dažādās augstskolās. Pasniedzēja darbs ir arī zinātniskais darbs, kura rezultāts izpaužas kā dažādas publikācijas. Man, it īpaši pēdējo desmit gadu laikā, tādu ir bijis diezgan daudz, turklāt galvenokārt angļu valodā, tās ir publicētas ārvalstīs – Anglijā, ASV, Indijā, Polijā, Čehijā. Ir sakrājušies arī dažādi cita veida raksti, kas ir (un nav) publicēti presē tepat Latvijā. Tāpēc nolēmu tos apkopot un ievietot grāmatā. Grāmata sastāv no trim daļām. Pirmajā daļā ir ievietoti Latvijas presē publicētie un nepublicētie raksti, ieskaitot pasakas un jokus. Otrajā daļā ir pēdējo gadu laikā tapušie zinātniskie raksti, kuriem esmu norādījis atsauci uz oriģinālo publikāciju. Trešo daļu veido iesāktās, bet nepabeigtās ekonomikas mācību grāmatas pirmā – vissvarīgākā nodaļa „Ekonomikas pamati”. Es šo grāmatu nepabeidzu, jo nonācu pie atziņas, ka pašlaik pasaule, tai skaitā ekonomikas teorija, mainās tik strauji, ka uzrakstītais noveco, pat vēl nemaz nenonācis līdz publicēšanai.  Tagad cilvēkiem nepatīk lasīt biezas grāmatas. Mana grāmata, lai gan arī nav plāna, tomēr ir citādāka – to var lasīt no jebkuras vietas. Tāpēc tā varētu būt noderīga gan tiem cilvēkiem, kuriem ir vajadzīgs kāds īslaicīgs laika kavēklis, gan arī tiem, kuri nopietni interesējas par ekonomiku. Grāmata nav tikai par ekonomiku, vismaz šīs zinātnes parastā izpratnē – nauda, nodokļi, kredīts utt. Grāmata ir par ekonomiku šī vārda plašākā, sākotnējā izpratnē – zinātni par labu dzīvi namā, kurā tu dzīvo.  Mans mērķis bija aicināt cilvēkus domāt un diskutēt par grāmatā rakstīto – ko un kā mums darīt, lai mēs nebūtu pēdējie latvieši un lai nākamās paaudzes varētu laimīgi un bagāti dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā. Tāpēc būšu priecīgs un pateicīgs par jebkuru viedokli par manā grāmatā rakstīto." (Autors)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Leonards Mlodinovs

Nosaukums: Zemapziņas spēks

 

Grāmata “Zemapziņas spēks” vēsta par to, kā zemapziņa veido mūsu ikdienas pieredzes. Saskaņā ar autora un daudzu citu zinātnieku jaunākajiem pētījumiem zemapziņas procesi un dažādi subliminālie stimuli katru dienu ietekmē to, kā uztveram savas attiecības ar ģimeni, draugiem un darbabiedriem, kā arī veidojam karjeru, iepērkamies veikalā, balsojam vēlēšanās un izturamies pret apkārtējiem.

Pilnvērtīga izpratne par subliminālo informāciju un apziņas neuztvertajiem stimuliem, kas ietekmē mūsu rīcību un uzvedību, ir katra psiholoģijas entuziasta lielākais izaicinājums. Autors grāmatā izklāsta, kā izprast prāta darbību, pieņemt izsvērtus un pamatotus lēmumus un šķietami nemanāmiem ārējās vides faktoriem neļaut ietekmēt domu procesu.

Grāmata “Zemapziņas spēks” ne vien sniedz zinātniski pamatotu ieskatu mūsu zemapziņas potenciālā, bet arī piedāvā dažādus psiholoģiskus testus, kas lasītājiem palīdzēs apgūt prasmi analizēt pašiem sevi un apkārtējo pasauli.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Konfekšu pušķi

 

Konfektes un ziedi tradicionāli tiek uzskatīti par labu dāvanu. Konfekšu pušķis brīnišķīgi apvieno sevī šīs abas lietas un priecē gan acis, gan vēderu.

Grāmatā varēs atrast padomus un pamācības, kā soli pa solim izveidot šādu dāvanu paša rokām. Ikkatrs varēs izveidot universālu un radošu dāvanu, piemērotu konkrētam dāvanas saņēmējam.

Piedāvātās idejas ir dažādas pēc savas sarežģītības pakāpes, tāpēc šis darbiņš būs pa spēkam gan iesācējam, gan profesionālim.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inga Gaile

Nosaukums: Kā veidot muzikālu uzvedumu

 

Autore, komponiste un pedagoģijas doktore, ir sagatavojusi rokasgrāmatu pirmsskolas un sākumskolas skolotājiem, kuri vēlas veidot muzikālus uzvedumus. Grāmatas pamatā ir autores izstrādāts bērna teatrālās darbības attīstības modelis, kuru izmantojot bērni var ne tikai izveidot skatītājiem interesantu uzvedumu, bet arī saistīt tā tapšanu ar visu mācību procesu, iepazīstot sevi un savu apkārtni. Grāmata ietverti padomi, kā skolotāji var attīstīt bērnu radošās spējas, skatuviskās dejas prasmes, aktiermeistarību un inscenējuma veidošanas prasmes. Padomus papildina autores komponēti dažādas grūtības pakāpes mūzikli, kurus iestudējot visas prasmes var pārbaudīt praksē. Nošu pielikumā skolotāji atradīs dziedātāju partijas, bet pievienotajos CD-to pavadījumus. Tas dos iespējas iestudēt mūziklus bez sarežģītas tehnikas izmantošanas. Grāmata domāta pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, interešu pulciņu vadītājiem un arī vecākiem, kas vēlas veidot muzikālus uzvedumus pirmsskolas, skolas un ģimenes svētkiem.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gunta Griģe

Nosaukums: Jautrie pirkstiņi (ar notīm)

 

Krājumā apkopotas autores veidotās muzikālās pirkstiņu rotaļas un radošu domāšanu attīstošās darba lapas. Autore ir pirmsskolas skolotāja ar bagātu pieredzi. Pārbaudot praksē savas idejas, autore ir pārliecinājusies, ka bērni labprāt atsaucas fantāzijām, kas „atdzīvina” viņu ķermeni (piemēram, iedomājoties savu pirkstiņu kā lāci vai zaķi), bet kustību attīstība vienlaikus stimulē arī domāšanas un koordinācijas attīstību. Krājums noderēs gan pirmsskolas skolotājiem, gan vecākiem. Rotaļas un darba lapas var izmantot arī ģimenes atpūtas brīžiem. Krājums pieder pie tām grāmatām, kas daudzveidīgi bagātina mūsu ikdienu. 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Kornēlija Apškrūma

Nosaukums: Ceļojums gadalaikos. Dzeja

 

Ceļosim. Ceļosim cauri gadalaikiem. Latvijas gadalaikiem. Izbaudīsim ievu un ceiņu ziedēšanu, sadzirdēsim sienāzi spēlējam vasarai vijoli, pamanīsim, ka rudens zemei uzadījis lapotni, un ziema vērusi vaļā savu Balto grāmatu.

Ritas Blaževičas gleznu reprodukcijas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Maija Laukmane

Nosaukums: No zila gaisa

 

Dzeja un plīvojumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Pūcei aste noziedēja

 

Ja iedomājas kaut ko nepaveicamu, saka; "Kad cirvja kātam lapas plauks" vai "Kad pūcei aste ziedēs". Arnolds Auziņš izvēlējās par sava romāna nosaukumu "Pūcei aste noziedēja", jo notika negaidītais - latviešu meitene iemīlējās guculī, kas pēc 1969. gada lielās rudens vētras atbrauca uz Kurzemi zāģēt kritušos kokus. Padomju laika nejēdzības ir fons, uz kura risinās jauniešu attiecības - mīlestība, greizsirdība un visādi pārpratumi. Principiāliem cilvēkiem nekad nav bijusi viegla dzīve, turklāt nāk klāt arī sarežģījumi personiskajā dzīvē. Romāna galvenajam varonim - jaunam zootehniķim jāiztur daudzi pārbaudījumi, viņš nesalūst, bet kļūst stiprāks.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ārija Cine

Nosaukums: Zis iz ze rasol (Aprīļa lata romāns)

 

Elvīra, Malvīne un Oļģerts dzīvo Īrijā un ir ļoti dažādi. Elvīra ir kopta, slaida dāma, kas sapņo apceļot pasauli, Malvīne – īsa, korpulenta omīte ar plašu radu saimi Latvijā un allaž gatava stutēt bērnus un mazbērnus, bet Oļģerts – vientuļš, strādīgs, taisnīgs, branga auguma vīrs. Trijatā viņi nopērk sarkanu auto un nodibina kompāniju EMO, kas pārvadā paciņas no Īrijas uz Latviju un atpakaļ. Un piedzīvojumi sākas!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dace Priede

Nosaukums: Saule špagas asmenī 2. grāmata

 

Romāna otrajā grāmatā turpinās jaunā barona Žaka un nu jau bijušās aktrises Artas paralēlās dzīves. Abiem jārisina smagais jautājums: kas ir labāk – samocīta dzīve vei godīga nāve? Un daudz kas izrādās nepavisam ne tāds, kā sākumā šķita.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Andrejs Skailis

Nosaukums: Brīnumatslēga. Latviešu literatūras humora klasiķis 1.sējums

 

Nupat esam laiduši klajā divus jestrus Andreja Skaiļa īsās prozas krājumus "Brīnumatslēga" un "Kumeļa prāts", kuros atradīsiet latviešu humora klasiķa īsprozas (1968 – 1995) pilnīgu apkopojumu. To papildina biogrāfisks rakstnieka atraitnes literatūrzinātnieces Astrīdas Skurbes pēcvārds un Andra Kolberga stāsts par draudzību ar rakstnieku. Grāmatu rotā Andreja Skaiļa drauga, kolēģa un ilggadējā grāmatu ilustratora Uģa Mežavilka zīmējumi, kas veidoti pēc A. Skaiļa darbu motīviem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Andrejs Skailis

Nosaukums: Kumeļa Prāts. Latviešu literatūras humora klasiķis 2.sējums

 

Andrejs Skailis ir viens no zināmākajiem latviešu satīriķiem, humora un smieklu meistars latviešu literatūrā. Laikā no 60. gadiem autors ir sarakstījis vairāk nekā 20 grāmatas – visvairāk īsprozas krājumus, arī "Lauku Avīzes" izdevniecībā izdotus romānus.
Savulaik A.Skailis ir bijis satīriskā žurnāla "Dadzis" līdzstrādnieks. Laikabiedru raksturots kā principiāls kolēģis, apzinīgs rakstnieks un nopietns sarunu biedrs.
Labprāt rakstījis ne tikai par cilvēku netikumiem, "smalkajām kaitēm" un padomju ikdienas netikumiem, bet arī par fantastiskām tēmām – citplanētiešiem, robotiem, brīnumainām pārvērtībām un citiem atgadījumiem no dzīves.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Lelde Stumbre

Nosaukums: Maija, Cher Ami!

 

Izdevniecība "Lauku Avīze" laidusi klajā Leldes Stumbres biogrāfisko romānu "Maija, Cher Ami!", kas veltīts izcilajai tulkotājai, dzejniecei, filozofei, bohēmistei, brīvmāksliniecei, disidentei un "franču grupas" dalībniecei Maijai Silmalei, kas nepamatoti tika notiesāta uz 10 gadiem labošanas darbu kolonijā Taišetā, Sibīrijā.

Grāmata ir beletrizēta biogrāfija par Maiju Silmali, kādu viņu atceras Lelde Stumbre. Autore centusies turēties pie faktiem, bet atzīst, ka "viegli nebija, jo viņa pati, lai gan spēja savākties, koncentrēties un strādāt, tulkojot kādu darbu līdz 16 stundām dienā, tomēr spēja arī salauzt un aizsviest pa gaisu režīmu, pienākumus, sistēmas, kārtību un kontroli. Tas viss gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Maija varēja būt gan nepārspējami haotiska, nervoza un depresīva, gan pilnīgi pretēji – mierīga, līdzsvarota un mērķtiecīga. Tad nu pamēģiniet paši izpētīt un salikt tādu cilvēku pa plauktiņiem, turklāt zinot, ka šim cilvēkam pilnīgi noteikti riebās jebkura veida "plauktiņi"".

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Jānis Jaunsudrabiņš

Nosaukums: Vēja ziedi

 

Klasiskās noveles jaunā izdevumā.

"...Ik svētvakaru, gandrīz ik vakaru te nācu, bet nekad aiz meža nebija skaņu. Tās bija savāda klusuma pilnas naktis. Ap pusnakti izdzirdu kā vēsmu šalcam. No priedēm pacēlās apmiegojies vārnu pulks, aplaidās ap kapiem un sametās atkal atpakaļ melnajās mājās. Tad netālu no sevis uz celiņa es ieraudzīju Spodri. Kreisās rokas padusē tam bija vijole, un labajā viņš turēja melnu plat­mali. Es sēdēju ziedos, un man bija ap pleciem gaišs lakats. Domāju, ka Spodris mani neredz. Bet viņš nāca lēnām tuvāk un pusbalsī teica: “Sveiki.”"

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Artūrs Bērziņš

Nosaukums. Visuma vērpēji

 

Artūrs Bērziņš (1983) ir viens no savdabīgākajiem mūsdienu māksliniekiem Latvijā. Viņa debijas grāmata „Visuma vērpēji” ir aizraujošs ceļojums pa bagātas iztēles radītiem notikumiem, kas balstās nopietnos jautājumos par personisko izvēli un cilvēka un Visuma attiecībām. „Visuma vērpēji” aizraus gan piedzīvojumu un šausmu literatūras cienītājus, gan filozofisku mīklu risinātājus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Sāra Larka

Nosaukums: Sarkano mangrovju sala

 

Bestselleru autores Sāras Larkas aizraujošās Karību sāgas otrā grāmata.

Jamaika, 1753. gads. Pēc diloģijas pirmajā grāmatā aprakstītajiem notikumiem ir pagājuši gandrīz četrpadsmit gadi. Deidre, anglietes Noras Fortnemas un verga Akvasi meita, bezrūpīgi vada dzīvi savas mātes un audžutēva plantācijā. Salas jaunie vīrieši aplido meiteni, par spīti viņas apšaubāmajai izcelsmei. Taču Deidre ne par vienu neizrāda interesi, līdz jaunais ārsts Viktors Difrēns lūdz viņas roku. Pēc krāšņām kāzu svinībām Viktors un Deidre kāpj kuģī un dodas uz Sandomingo Espanjolas salā. Jefe, atstājis Kaimanu salās savu māti Maanu, kļūst par drošsirdīgu pirātu, kas nebaidās riskēt. Jefem un Deidrei būs lemts satikties, un šī tikšanās kļūs liktenīga abiem, jo viņi vairs neatceras viens otru…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Samuels Bjorks

Nosaukums: Pūce vienmēr medī naktī

 

Šī ir otrā grāmata Mīas Krīgeres un Holgera Munka sērijā. Talantīgo izmeklētāju komanda, ar ko lasītāji iepazinās grāmatā “Es ceļoju viena”, uzsāk īpaši teatrālas slepkavības izmeklēšanu, turklāt nozieguma vietā nav atrodams tikpat kā nekas, kas spētu palīdzēt atrast slepkavu. Komanda ir strupceļā, līdz jauns hakeris atklāj daļu slepkavas plāna. Ja Holgera Munka komanda nerīkosies ātri, sekos nākamais upuris.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kerija Drūrija

Nosaukums: Septītā kamera

 

Jaunās britu rakstnieces Kerijas Drūrijas romāns aizved mūs visnotaļ netālā nākotnē – pasaulē, kurā slepkavībā apsūdzēto likteņus izlemj nevis tiesa, bet publika. Atšķirībā no senās Romas, kur gladiatoru cīņu skatītāji balsoja, paceļot vai nolaižot īkšķus, televīzijas visvarenības laikmetā iznākumu nosaka telefonbalsojums. Ja skatītāji lemj, ka apsūdzētais ir nevainīgs, viņu atbrīvo, ja ne – viņu gaida elektriskais krēsls. Spriedumu gaidot, septiņās dienās apsūdzētie pārceļas no kameras uz kameru, tās kļūst arvien mazākas, līdz septītajā dienā septītajā kamerā skan liktenīgais spriedums. Sešpadsmitgadīgā Marta atzinusies slavena cilvēka slepkavībā. Bet vai tiešām nogalināja viņa? Un ja nu meitene tikai uzņemas cita vainu? Varbūt viņa vēlas upurēties, lai parādītu, cik netaisna un brutāla ir šāda “tiesu” sistēma? Bet varbūt viņa cenšas kādu paglābt…“Septītā kamera” ir aizkustinošs, pārdomas izraisošs stāsts par liktenīgu mīlestību, atbildību, draudzību un ticību labā uzvarai. No angļu valodas tulkojis Allens Pempers

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Sūzana Elizabete Filipsa

Nosaukums: Mana muļķa sirds

 

Mollija Somervila ir bērnu grāmatu rakstniece, kura mīl savu darbu no visas sirds. Diemžēl privātajā dzīvē viņai tik spoži neiet. Dienā, kad Kevins Takers viņu teju nogalināja, Mollija Somervila zvērēja uz visiem laikiem atteikties no nelaimīgas mīlestības. Chicago Stars futbola zvaigzne Kevins Takers ir puisis, kurā Mollija varētu iemīlēties, bet viņš nespēj atcerēties pat viņas vārdu...Kādudien viņi tiek burtiski iesviesti viens otra dzīvē. Mollija un Kevins cīnās ar savām jūtām un viens ar otru, apgūstot vienu no dzīves svarīgākajām mācībstundām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: Laila Hirvisāri

Nosaukums: Es, Katrīna. Ķeizarienes grēksūdze

 

Pateicoties neticamam gribasspēkam vācu princese Sofija Auguste Frederike kļuva par Krievijas ķeizarieni Katrīnu II, taču cena, kādu viņu samaksāja par neierobežotu varu un patvaldnieces titulu, bija augsta. Nokļuvusi slimības gultā, Katrīna atceras savu dzīvi tādu, kāda tā bija – greznības, galma intrigu, politisko spēļu un baudkāru kaislību pilna. “Es, Katrīna, meklēju mīlestību, devos tai pretim, bet beigās tā vienmēr novērsās. Un atkal es meklēju jaunu mīlestību... Viņi – vīrieši – nāca un gāja. Un vienmēr viņu apskāvienos es satiku tikai viņu. Staņislavs tika atņemts, bet mīlestība palika...”

Laila Hirvisāri (Laila Hirvisaari, 1938) ir viena no mūsdienu somu iemīļotākajām rakstniecēm. Sarakstījusi vairāk nekā četrdesmit grāmatas, tostarp vairākas vēsturiskas lugas un biogrāfiskus vēstījumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: Jū Nesbē

Nosaukums: Pusnakts saule

 

Jūns slēpjas. Viņš ir piekrāpis ietekmīgāko cilvēku Oslo kriminālajā pasaulē – Zvejnieku – un aizbēdzis uz nomaļu Norvēģijas nostūri – nelielu ciematu kalnos tik tālu ziemeļos, ka saule tur nekad nenoriet. Viņš paslēpjas mednieku būdiņā nekurienes vidū, un starp viņu un viņam lemto likteni nostājas tikai Lea un viņas dēls Knuts. Lai gan Lea viņu apgādājusi ar šaujamo un Knuts pienes ikdienā nepieciešamo, pusnakts saule Jūnu padara traku... Un arī Zvejnieka sūtītie vīri ir jau pavisam tuvu...

Jū Nesbē ir slavens norvēģu rakstnieks, kura sarakstītie kriminālromāni un bērnu grāmatas tiek tulkotas un izdotas gandrīz vai visās pasaules valstīs un nu jau pārdotas vairāk nekā trīsdesmit miljonos eksemplāru. Trilleri “Asinis sniegā” un “Pusnakts saule” veido divu grāmatu ciklu, kas ir tikpat aizraujošs kā visi citi Jū Nesbē darbi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: Sofi Oksanena

Nosaukums: Norma

 

Pēc mātes Anitas negaidītās un aizdomīgās nāves Norma Rosa paliek pavisam viena. Visu dzīvi abas bijušas ļoti tuvas, un šo saikni stiprināja ne vien asiņu balss, bet arī kopīgi glabātais noslēpums. Normas mati aug pārdabiski ātri, turklāt reaģē uz apkārtējo vidi un noskaņojuma maiņu, un to abas sievietes ir centušās paturēt slepenībā, lai apkārtējie Normu neuzskatītu par savādnieci.
Lai noskaidrotu, kurš vainojams mātes nāvē, Norma uzsāk darbu tajā pašā skaistumkopšanas salonā, kurā iepriekš strādāja Anita. Tomēr ne tikai Normai ir slepeni nodomi. Tādi ir arī viņas darba devējam un salona īpašniekam. Tiekot sagūstītai krāpšanas un paranojas tīklā, Normai nākas cīnīties ne vien par patiesību, bet nu jau arī par savu brīvību...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: Elisone Pataki

Nosaukums: Sisi. Impērijas valdniece

 

Deviņpadsmitā gadsimta vidū Hofburgas pilī Vīnē valda ne tikai lieliski valši un šampanietis, bet arī kārdinājumu, sāncensības un nežēlīgu intrigu gars. Sisi nespēj izturēt galma liekulību, strikto protokolu un vīramātes noteiktos laulības žņaugus un cenšas izrauties. Viņa atrod mierinājumu savā lauku īpašumā ārpus Budapeštas, dodot pamatu baumām par karaliskā pāra nesaskaņām. Diemžēl traģiski jaunumi izrauj Sisi no trauslās nošķirtības un piespiež atgriezties galvaspilsētā – tenku, skaudības un bēdu pasaulē, kur no ēnām uzglūn briesmīgs liktenis...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Henriks Senkevičs

Nosaukums: Haņa

 

(1846-1916) ir visā pasaulē atzīts Poļu klasiķis, Nobela prēmijas laureāts, kura proza joprojām ir iecienīta. Viņa darbs „Haņa” vēstī par dzīvi Polijas laukos , par jaunību un pirmo mīlestību, par draudzību, kurai jāpieredz lieli pārbaudījumi, par cilvēku raksturiem, kas neizbēgami parādās notikumu gaitā un kara apstākļos, kad uzkrājas pieredze un rūdījums.

 Šis stāsts ir par diviem draugiem, visnotaļ atšķirīgiem cilvēkiem, viņu mīlestību un sāncensību, savstarpējām attiecībām, kuras nebūt nav vienkāršas. Netrūkst aizraujošu portretējumu un iztēli rosinošu norišu, pagātnes notikumu, kuri apliecina: laika gaitā nekas nav mainījies – ļaužu daba nekādā ziņā. Uzticība un nodevība, piedzīvojumi, apgarotas atmiņas par dzimto sētu un mīlestību, kura ir lielākā un paliekošākā vērtība – vienalga, kur dzīves vētras aiznesušas.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Reins Rauds

Nosaukums: Perfektā teikuma nāve

 

Reina Rauda septītais romāns “Perfektā teikuma nāve” vēstī par Atmodas laiku, atklājot arī tā neglīto, oderes pusi. Ko tolaik varēja darīt VDK, kā piespiesti vai labprātīgi radās nodevēji starp pašiem t.s. brīvības cīnītājiem, kā laikmets ietekmēja ļaužu rīcību, atbildības sajūtu, izvēļu iespējamību un neiespējamību.
Romānam ir vairākas sižeta līnijas, ir mīlas stāsts, ir spriedze, ir iespēja nemitīgi konfrontēt sevi ar domu: kā būtu rīkojies es.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Viktors Suvorovs

Nosaukums: Spiegošanas pamati. Kā strādāja visvarenākā un visnoslēgtākā 20. gadsimta izlūkošanas organizācija

 

Pavisam nesen, 20. gadsimta otrajā pusē, pastāvēja divas pasaules sistēmas: viena ar Amerikas Savienotajām Valstīm, otra ar Padomju Savienību priekšgalā. Rietumu spiegi gādāja Austrumu noslēpumus, Austrumu spiegi — Rietumu noslēpumus. Tagad pasaule sairusi daudzās patstāvīgās valstīs vai valstu grupās, kurām ne vienmēr ir brālīgas un labu kaimiņu attiecības, un tāpēc spiegi nekad bez darba nepaliks. Tā uzskata bijušais izlūkošanas virsnieks Viktors Suvorovs (īstajā vārdā Vladimirs Rezuns, 1947), vairāk nekā divu desmitu grāmatu autors.

Jaunākajā darbā “Spiegošanas pamati” skarbais padomju militārisma kritiķis stāsta gan par paša pieredzēto, gan par to, kā strādāja GRU, visvarenākā un visnoslēgtākā 20. gadsimta izlūkošanas organizācija, un par to, kā izvēlējās un sagatavoja informācijas ieguves virsniekus, tas ir, spiegus. Arī par to, kādas metodes izmantojamas, vervējot aģentus, iekārtojot konspiratīvos dzīvokļus un slēptuves, un kāpēc jebkurš gūsteknis uz visiem specnaza kareivja jautājumiem atbildēs ātri un atklāti.

Plašo pārskatu par izlūkošanu, pretizlūkošanu, aģentūrām un daudz ko citu noslēdz padomi spiegošanas iesācējiem — psiholoģisko paņēmienu minimums, kas jāapgūst līdz pilnībai, lai stātos uz informācijas ieguvēja takas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Leonīds Rabičevs

Nosaukums: Karš visu norakstīs

 

Leonīds Rabičevs (dzimis 1923. gadā) ir pazīstams padomju un krievu mākslinieks, prozaiķis, dzejnieks, Otrā pasaules kara laikā dienēja sakarnieku daļās. 1941. gada decembrī astoņpadsmitgadīgo Leonīdu Rabičevu mobilizēja Sarkanajā armijā. Karaskolā viņš ieguva sakarnieka militāro specialitāti un leitnanta dienesta pakāpi. No 1942. gada novembra viņš karoja 31. armijas sastāvā sākumā Centrālajā, bet pēc tam 1. Ukrainas frontē. Piedalījās kaujās Baltkrievijā, Austrumprūsijā, Silēzijā un Čehoslovākijā, dienēja Ungārijā, 1946. gada jūnijā tika demobilizēts no armijas.

Leonīda Rabičeva atmiņu grāmata nav vēsturisku klišeju grāmata, tajā nav propagandisko kara “patiesību”. Viņš stāsta par neērtām situācijām un neizskaistināto kara ikdienu, par to, ka šajā karā visas karojošās puses bija tālu no bruņniecības ideāliem, ka nelieši, slepkavas un sadisti bija ne tikai “vācu fašistisko iebrucēju” rindās, bet tādus pārpārēm varēja sastapt arī “padomju karavīru – atbrīvotāju” vidū.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: E. Šimts , Dž. Koens

Nosaukums: Jaunais digitālais laikmets

 

Grāmatas “Jaunais digitālais laikmets” autori Eriks Šmits un Džareds Koens raksta:
“Šī grāmata nav par ierīcēm, viedtālruņu lietojumprogrammām vai mākslīgo intelektu, lai gan katra no šīm tēmām tiks apspriesta. Šī grāmata ir par tehnoloģijām, bet vēl jo vairāk tā ir par cilvēkiem un cilvēku mijiedarbību ar tehnoloģijām, to ieviešanu savā vidē, pielāgošanos tām un to izmantošanu tagad un nākotnē visā pasaulē. Taču galvenokārt šī grāmata ir par to, cik svarīgi cilvēkiem uzņemties drošu vadību jaunajā digitālajā laikmetā. Lai cik plašas iespējas arī piedāvātu komunikāciju tehnoloģijas, to labā vai ļaunā ietekme ir pilnībā atkarīga no cilvēkiem. Aizmirstiet visas pasaciņas par to, ka mašīnas pārņems varu pasaulē. Nākotne ir tikai mūsu pašu ziņā.”

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

 

Autors: Sadhguru

Nosaukums: Dzīve un nāve vienā elpas vilcienā. Garīgās mācības dzīves ceļā

 

Sadhguru ir indiešu jogs, mistiķis un gaišreģis. Viņš ne vien sarakstījis vairākus desmitus grāmatu, kas tulkotas daudzās valodās un lasītāju novērtētas visā pasaulē, bet arī dibinājis Iša fondu, bezpeļņas organizāciju, kas vada jogas un garīguma programmas teju divdesmit valstīs. Sadhguru arī aktīvi iesaistījies dažādās sociālajās un kopienas attīstības kustībās, tādēļ viņš jau gadiem sniedz konsultācijas ANO Ekonomikas un sociālo lietu padomei par tādiem jautājumiem kā kopienas attīstība, garīgums, personīgā izaugsme, ekoloģija, veselība un dzīves kvalitāte.

Autors sniedz arī praktiskus un dziļi garīgus padomus par to, kā pārvarēt ķermeņa, prāta un emociju mestos izaicinājumus mierpilnas un jēgpilnas dzīves aizvadīšanai.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Mārīte Gailīte, Aija Geida

Nosaukums: Gurķi. Izturīgas šķirnes un gardas receptes

 

Svaigi, smaržīgi, kraukšķīgi gurķīši ir īsts vasaras atnākšanas simbols. Tie ir vieni no populārākiem dārzeņiem Latvijā un tiek audzēti teju ikvienā dārzā. Šķiet, ka ļoti pazīstami, bet... ik pa brīdim kaut kas noiet greizi un tad rodas jautājumi. Dārzkopības speciāliste MĀRĪTE GAILĪTE grāmatā dalās ar atbildēm:

- Kā izvēlēties vislabāko šķirni?

- Sēt vai stādīt?

- Audzēt laukā vai siltumnīcā?

- Kā mēslot, veidot, aizsargāt no kaitēkļiem un slimībām?

- Kā izaudzēt GARŠĪGUS gurķus?

- Kāpēc gurķi ir tik veselīgi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Inese Circene

Nosaukums: Dziesmotais gads (ar notīm)

 

Krājumā ir apkopotas dziesmas, kuras pirmsskolas mācību iestāžu bērni var dziedāt dažādos pasākumos visa mācību gada garumā. To autore ir pirmsskolas mūzikas skolotāja ar ilggadīgu pieredzi. Daudzas viņas dziesmas līdz šim bijušas izplatītas rokrakstos, tās savos koncertos un uzvedumos izmantojušas populāras grupas un komponisti

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gabriela Cīrule

Nosaukums: Kritiens uz augšu

 

Doroteja ir jauna, mūsdienīga sieviete, kura dzīvē, šķiet, izvilkusi lielo lozi. Mīlošs vīrs, lieliskas draudzenes un papilnam brīva laika – ko gan vairāk var vēlēties? Taču Dorotejas dzīvi aptumšo kāda kaislība – kaislība uz ēdienu, kas jau robežojas ar atkarību. Kādas tik diētas nav izmēģinātas, kādas viltības nav izgudrotas – viss velti. Doroteja ir sieviete ar lielu sirdi, bet vēl lielāku augumu, un tas viņai nepavisam nepatīk. Ar laiku liekais svars sāk draudīgi ietekmēt ne tikai veselību, bet arī attiecības... Vai Dorotejai izdosies uzvarēt cīņā ar sevi?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Inguna Dimante

Nosaukums: Cita meitene jeb senā kāzu nakts (marta lata romāns)

 

Gustam ir trīsdesmit gadi, dēls no pirmās laulības, jauna saderinātā un nolikts kāzu datums. Atpūtas pasākumā pie jūras viņš sastop sievieti, kura vairs nekādi neatstāj domas. Nejaušība vai liktenis, bet viņi sastopas vēlreiz, un Gusts nolemj izdibināt, kāpēc Agate vairās no sabiedrības, izceļot no pagājības mīklainus notikumus. Vai izdosies tos atšķetināt un pārvarēt to radītās sekas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Dagnija Dreika

Nosaukums. Savējie

 

Romānā attēlotā būtne - antikvāre Švatluma no Jūrmalas, savas tautas vēstures pētniece - ir kā intuīcijas iemiesojums. Svarīga loma viņas dzīvē ir tradīcijām, dzimtai, ģenētiskajam mantojumam, savējiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Biruta Eglīte

Nosaukums: Ceturtais bauslis

 

Grāmatā stāstīts par Spridzānu dzimtas likteņiem Latvijas 100 gados – skaudri, dzīvi un patiesi. Tajos ir notikumi, kas veidojuši mūsu valsti un mainījuši cilvēku dzīvi – iedvesmojot un apbalvojot, laužot un sadragājot, liekot pielāgoties un pārbaudot izturību un godaprātu. Valsts veidojas kopā ar saviem iedzīvotājiem, to dzimtām, kas turas kopā, cits citu balstot, bet ir arī kritiski brīži, kad pazūd jebkādi kontakti un tos atjaunot ir ļoti grūti. Ne velti ceturtais Dieva bauslis skan:Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai Tev labi klājas un Tu ilgi dzīvo savā zemē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Ceturtais kauliņš

 

Pulkvežleitnantam Kaķītim un pārējiem Basa detektīvaģentūras darbiniekiem jāvelk smags vezums – vairākas lietas. Noderētu ikviena palīdzīga roka, sevišķi – Annas Elizabetes asais prāts un leģendārā intuīcija. Taču viņa aizceļojusi uz Austriju, lai baronu Bergu rezidencē pētītu dzimtas arhīvu. Taču miera nav arī Eiropas vidienē – atklājusi viešņai Bergu dzimtas melnos plankumus, traģiskā nāvē mirst Berghofas saimniece Leontīne, un nu Annai šī mīkla jārisina kopā ar Volfsbergas policiju...Bet kādā Rīgas dzīvoklī gaišreģe Ursula zīlē ar četriem rūnu kauliņiem, un tie brīdina – viss tikai sākas...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vladimirs Kaijaks

Nosaukums: Meitene no nekurienes

 

Kādas mazpilsētas stacijā jaunais pārmijnieks Linards gādā, lai vilcieni uz fronti un no tās droši paietu viens otram garām. Tie ved karavīrus, munīciju, retāk cilvēkus no nekurienes uz kaut kurieni. Kādā reizē steidzīgais frontes vilciens aizķer cilvēku pilnā sastāva pēdējos vagonus, un Linards sadauzītajā vagonā starp mirušām sievietēm atrod meiteni, kura elpo.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vladimirs Kaijaks, Māra Svīre

Nosaukums: Vēstule

 

“Vladimirs Kaijaks paspēja to uzrakstīt līdz pusei. Viņš nekad nevienam, pat man, nestāstīja, ko raksta. Nejautāju un nespiegoju, kad viņš kaut kur aizgāja, zināju, ka, tikko pabeigs, iedos izlasīt. Kad Vladimira vairs nebija, ilgi neuzdrošinājos apskatīt uzrakstīto, likās: nedrīkstu, jo vēl tikai pusē... Tomēr saņēmos, jo sapratu, ka pabeigt vajadzēs man. Izrādījās, šis ir turpinājums romānam “Meitene no nekurienes”, bet tiklab lasāms kā patstāvīgs darbs. Līdz 167. lappusei ir Vladimira Kaijaka teksts, tālāk – mans. Centos iztēloties, kā viņš būtu sižetu risinājis. Skaidrs, ka vajadzīgi notikumi un cilvēku rīcība Kaijaka stilā, manā romānā tas droši vien būtu mazāk dramatiski."

/Māra Svīre/

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jānis Lejiņš

Nosaukums: Vīrieša sirds

 

ir par armijas instruktoru Ludi Šteinbergu, kurš 1939. gada pavasarī ierodas kādas mazpilsētas ģimnāzijā, lai mācītu zēnus kļūt par īstiem vīriešiem. Viņš pats, protams, labi zina, kā tas darāms, un sparīgi ķeras pie darba. Bet tad notiek kaut kas dīvains, un pareizākajam no pareizajiem vīriešiem nojūk visi orientieri. Viņa rūpīgi koptajā mazajā vecpuiša pasaulītē ienāk Viņa... Taču lielās pasaules dzirnas ir sākušas savu baiso gaitu un ir gatavas samalt ikvienu, kurš nokļūst starp akmeņiem. Daži sižeta pavedieni aizvijas vēl tālākā pagātnē, citi iestīdz nākotnē. Un izrādās, ka itin viss šajā brīnumainajā pasaulē ir nesaraujami vienots un daži sīki graudiņi nav pa spēkam pat smagajiem dzirnakmeņiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Andra Manfelde

Nosaukums: Virsnieku sievas

 

"Pagājušā gadsimta 70. gadi, Liepāja, PSRS rietumu robeža. Dzīve divās pasaulēs, kuras savieno izgriežams tilts ar caurlaides posteni, pa vidu — karakuģu un zemūdeņu ceļš. Militāristi un civilisti, krievi un latvieši, savējie un svešie. Dzīve, ko mānīgi viegli pavairot ar melnbaltām plakātu klišejām, bet apaudzēt ar siltu, sajūtās un nozīmēs elpojošu cilvēcisku būtību spēj vien Dievs, māte un rakstnieka talants."

/Vents Zvaigzne/

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dace Priede

Nosaukums: Saule špagas asmenī 1.grāmata

 

Romāns “Saule špagas asmenī” ir pirmais Daces Priedes darbs, kas savulaik žurnāla “Karogs” un Raimonda Gerkena romānu konkursā ieguva veicināšanas prēmiju un tagad tiek izdots atkārtoti.

Romānā ir daudz autobiogrāfisku motīvu – tas ir vēstījums par jaunas aktrises Artas sarežģīto, pretrunu pilno dzīvi 20. gadsimta 70. gadu Latvijā, kurai paralēli plūst Artas fantāzijā dzimušā jaunā barona Žaka Ranjē gaitas romantizētā iztēles pasaulē. Dueļi, cīņas, dzimtu naids, ievainojumi, nepiepildīta mīlestība, uzticamība, krāšņi tērpi un saule špagas asmenī – tas viss Artas pasaulē savijies nesadalāmā veselumā, un dažreiz pat grūti atšķirt, kura no abām tad ir īstā dzīve.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jana Veinberga

Nosaukums: Klavierkoncerts

 

Marianna, slavenā pianista Valda Steinera meita, nespēj samierināties ar tēva pēkšņo, traģisko nāvi. Nikolajs Pjatkovskis, žurnālists un mūzikas kritiķis, ir nolēmis uzrakstīt grāmatu par šo odiozo personību, un viņu vada ne tikai godkārīgi motīvi. Abu negaidītā satikšanās Mariannai liek pret savu gribu atbalstīt Pjatkovska ambīcijas. Jau pirmajā improvizētajā intervijā ar tēva pēdējo minūšu aculiecinieci viņi uzzina pārsteidzošas detaļas par to, kāds īstenībā varēja būt mūziķa nāves iemesls. Šī atklāsme būtiski maina ieceres ievirzi, un Marianna nevilšus kļūst par enerģiskā un simpātiskā vīrieša sabiedroto. Arvien vairāk nostiprinās pārliecība, ka Steinera biogrāfijas izpēte pārvērtīsies par slepkavības izmeklēšanu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Eudžens O. Kirovičs

Nosaukums: Spoguļu grāmata

 

Kā tu rīkotos, izmeklējot slepkavības lietu? Vai tu uzticies citu cilvēku atmiņai? Vai uzticies savējai? Vai atmiņai vispār drīkst uzticēties? Prinstona, 1987. gads. Ir nežēlīgi noslepkavots slavens psiholoģijas profesors Džozefs Vīders. Slepkavība tā arī paliek neatrisināta, un vainīgais netiek atrasts. Ņujorka pēc 25 gadiem. Ietekmīgs literatūras aģents Pīters Kacs pa pastu saņem manuskriptu “Spoguļu grāmata”, kurā atainota profesora Vīdera slepkavība. Kacam rodas aizdomas, ka teksta autors vēlas atklāt, kurš ir vainojams slepkavībā... Vai varbūt – atzīties? Šodiena. Izdibini “Spoguļu grāmatas” noslēpumus un atklāj, kāpēc tava atmiņa ir visbīstamākais ierocis!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Toms Vuds

Nosaukums: Ienaidnieks

 

Viktors ir bijušais algotais slepkava, kas iesaistījies CIP speciālās vienības darbā. Pirmais uzdevums – trīs svešinieki. Trīs ātri un nevainojami šāvieni. Tāds uzdevums Viktoram ir gluži vai dabisks. Visam vajadzēja noritēt vienkārši, tomēr… Ar katru šāvienu Viktors arvien dziļāk tiek ievilkts neiedomājamā sazvērestībā, kurā nevar uzticēties nevienam un it īpaši pazīstamiem cilvēkiem. Likmes ar katru sekundi kļūst arvien augstākas, un Viktors saprot, ka negribot tiek ierauts sarežģītā spēlē un nākamais mērķis ir viņš pats, turklāt izejas no bīstamā labirinta nav.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Mišels Bisī

Nosaukums: Melnās ūdensrozes

 

“Melnās ūdensrozes” – stāsts trīspadsmit dienu garumā – aizsākas ar vienu slepkavību un beidzas ar vēl vienu. Žeroms Morvāls, vīrs, kura kaislība pret mākslu ir tikpat spēcīga kā viņa kaisle pret sievietēm, atrasts miris dzidrajā upē, kas plūst cauri dārziem. Viņa kabatā ielikta pastkarte ar Monē “Ūdensrozēm”, uz kuras rakstīts: Vienpadsmit gadi. Apsveicu dzimšanas dienā! Noslēpumā ir iesaistītas trīs sievietes – meitene ar gleznotājas talantu, pavedinoši pievilcīga skolotāja un veca sieva ar pūces acīm, kura redz un zina visu, kas ciematā notiek. Viņas glabā kādu noslēpumu. Bet ko viņas slēpj saistībā ar Morvāla līķa atrašanu? Un kāds viņa nāvei sakars ar gleznu “Melnās ūdensrozes”, par kuru tik daudz tiek runāts?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Federika Bosko

Nosaukums: Mīlestības patiesā nozīme

 

Temperamentīgajai itālietei Frančeskai neklājas viegli: mīļotais ir jauks un uzticīgs, bet nāvīgi garlaicīgs, priekšnieks ir lielummānijas pārņemts izdevējs, mātei ir smaga depresija, bet labāko draudzeni vajā un terorizē bijušais vīrs. Lai šajā haosā nezaudētu veselo saprātu, Frančeska visu enerģiju velta darbam, bet bezmiega naktīs cep kūkas. Taču dzīve patiešām sagriežas ar kājām gaisā, kad priekšnieks viņai uzdod tikt galā ar šarmanto un slaveno, bet neprātīgi iedomīgo un kaprīzo rakstnieku Leonardo Kalamandrei, kura vēl nesarakstītais romāns jau ticis pieteikts prestižai literārai balvai...

Federika Bosko ir sarakstījusi aizraujoši spridzīgu un komisku, taču būtībā nopietnu romānu par sievietes centieniem izprast pašai sevi un savas jūtas. Grāmatu lasot, brīžiem jāsmej skaļā balsī un brīžiem jāmeklē zīmulis, lai pasvītrotu trāpīgas atziņas un izrakstītu citātus. Šis romāns ir par sievietēm un adresēts tieši viņām.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Diāna Čemberlena

Nosaukums: Sadragātie sapņi

 

Slavenā Holivudas aktrise Īdena Railija piedzīvo dramatisku dzīves posmu – viņas laulība ir izjukusi, karjeras virsotnē ir auksti un vientuļi, un viņa ir nogurusi no tēlošanas… Īdena nolemj doties uz vecāku māju bērnības zemē, lai atgūtos, sakārtotu domas un iedvesmotos savam jaunajam projektam. Viņa ir nolēmusi uzņemt filmu par savu māti Ketrinu Sviftu – populāru bērnu grāmatu rakstnieci, kura traģiski gājusi bojā, kad Īdena bija pavisam maza.

Īdena nevarēja nojaust, ka satiks cilvēku, kuram būtu gatava uzticēt visu savu dzīvi, bet kura noslēpums var sagraut Īdenas sapņus un aizraut jauniegūto laimi melu bezdibenī…

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Karolīne Ēriksone

Nosaukums: Pazudušie

 

Saulainā vasaras vakarā Grēta, Alekss un mazā Smilla dodas izbraukumā ar laivu. Pie kādas no neapdzīvotajām saliņām Alekss ar meitu izkāpj krastā un vairs neatgriežas. Grēta apjūk – uz salas no abiem nav ne miņas. Pazudis arī sievietes telefons.
Izmisīgie vīra un meitas meklējumi iemet Grētu iekšējo pārdzīvojumu bezdibenī. Varbūt viss nemaz nav tā, kā izskatās...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Maksanss Fermīns

Nosaukums: ZEN

 

Katru dienu no rītausmas līdz krēslai meistars Kuro vingrinās smalkajā kaligrāfijas mākslā. Šai nodarbē glezniecība saplūst ar rakstību, veidojot tik smalku robežu, ka tā šķiet neredzama.Taču līdzsvaru un harmoniju vienā acumirklī var izjaukt neparedzēts gadījums.
Kādu dienu viņu uzmeklē jauna, apdāvināta māksliniece, vārdā Juna, un lūdz, lai viņš tai palīdz pilnveidot kaligrāfijas prasmes. Meistars Kuro pieņem Junu par mācekli.
Katru dienu viņa meistara vadībā meklē zen ceļu rakstības mākslā – ceļu, kam jāseko, lai sasniegtu pilnību, mieru un apskaidrību. Taču reizēm miers ir mānīgs. Kad mūsu dzīvē uzrodas kārdinājums, ikviens tam labprāt ļaujas...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Elena Ferrante

Nosaukums: Jaunais uzvārds

 

Tetraloģijas centrā ir divu meiteņu Elenas un Lilas draudzība mūža garumā. Viņas mīl, apskauž, apbrīno un atdarina viena otru, nezaudējot katra savu patību un saglabājot ciešu saikni, kuru saraut neizdodas ne gadiem, ne attālumam un pārpratumiem, ne tīšiem nodarījumiem.

Draudzenes sastopam svarīgā dzīves brīdī – laulības dzīve uzliek ierobežojumus Lilas nevaldāmajai dabai, bet Elena vairs nejūtas iederīga ne ierastajā vidē, ne jauniegūtajā smalkajā zinību pasaulē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dženifera Klementa

Nosaukums: Lūgšanas par nolaupītajām

 

Četrpadsmitgadīgā Leididī un viņas draudzenes Paula, Marija un Estefani uzaug mūsdienu Meksikā, kalnu ciemā starp kukurūzas un magoņu laukiem. Ciemā, kurā nav neviena vīrieša, jo tie visi ir devušies meklēt darbu aiz valsts robežām vai jau sen miruši. Šajā skarbajā un cietsirdīgajā pasaulē meitenes dzīvībai ir maza vērtība. Izmisušās mātes pārģērbj savas meitas par zēniem vai paslēpj zemē izraktās bedrēs, tiklīdz pie apvāršņa parādās narkotiku un cilvēku tirgoņu melnās automašīnas. Taču Leididī sapņo par īstu nākotni, par draudzību, mīlestību un labklājību. Glābiņu sola kalpones darbs Akapulko. Leididī uz brīdi jūtas kā paradīzē un piedzīvo pirmo mīlestību. Viss varētu būt brīnišķīgi, ja ne heroīna sainītis, ko paglabāt licis brālēns...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Šarlote Linka

Nosaukums: Pieviltā

 

Keita Linvila, Skotlendjarda izmeklētāja, ir zaudējusi vienīgo tuvo cilvēku, kad viņas tēvs tiek atrasts savā mājā nežēlīgi noslepkavots. Tā kā sieviete neuzticas vietējam izmeklētājam, kuram ir problēmas ar alkoholu, viņa nolemj pati atrast vainīgo – un atklāj, ka mīļotais tēvs nav bijis tāds cilvēks, par kādu viņa to uzskatījusi.

Tajā pašā laikā kāda londoniešu ģimene dodas brīvdienās. Vientuļā mājā Jorkšīras tīrelī scenāriju autors Džonass Kreins cer paglābties no draudošā izdegšanas sindroma. Ar viņu kopā ir sieva un mazais dēlēns. Ģimene nenojauš, ka arī viņu dzīvības tiks pakļautas briesmām: policijas meklēšanā esošs noziedznieks lūkojas pēc kādas nomaļas slēptuves..

 Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Džodija Ellena Malpasa

Nosaukums: Miesassargs

 

Kamilla Logana ir bagātā un ietekmīgā uzņēmēja Trevora Logana meita. Visi, kas lasa avīzes, ir informēti par tētiņa  princeses izšķērdīgo dzīvesveidu un neatļautām izklaidēm. Tikai daži cilvēki zina, ka jaunā sieviete smok savā zelta būrītī – stingrā tēva uzraudzībā – un dara visu, lai kļūtu finansiāli neatkarīga.

Džeiks Šārps ir augstākās klases miesassargs – izslavēts ar savu aukstasinību un spēju koncentrēties uzdevumam pat visbīstamākajos apstākļos.

Kad  Trevora Logana meitas dzīvība ir apdraudēta, viņš nolīgst Džeiku Šārpu par Kamillas miesassargu. Ne Džeiks nojauš, cik sarežģīts būs viņa jaunais pienākums, ne Kamilla – cik ļoti viņai ir vajadzīgs miesassargs...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jū Nesbē

Nosaukums: Asinis Sniegā

 

Ūlavs vada vientuļu dzīvi, strādājot par pasūtījuma slepkavu. Kad pelni iztiku, nogalinot cilvēkus, ir diezgan grūti nodibināt ar kādu tuvas attiecības.Tomēr beidzot viņš ir saticis savu sapņu sievieti.Bet nu ir radušās divas problēmas.Viņa ir bosa sieva...Un Ūlavs ir nolīgts, lai viņu nogalinātu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Adele Pārksa

Nosaukums: Brilles aklai mīlestībai

 

Kas kopīgs diviem svešiniekiem lidmašīnā? Jo sevišķi, ja viņi ir pretēji viens otram itin visā. Džo ir caurcaurēm optimiste, kas cenšas ieraudzīt savas dvēseles biedru ikvienā vīrietī, kuru sastop. Dīns, savukārt, ir rūdīts ciniķis, un viņa rūgtā pieredze neļauj uzticēties itin nevienam. Dzīve mēdz pārsteigt. Lidojumā starp Londonu un Čikāgu katrs no viņiem atklāj otrā to, kā pašam ir pietrūcis un par ko nebija ne jausmas. Abu pagātne liedz būt laimīgiem kopā, tomēr tikai tad, kad lidmašīna nosēžas, viņu ceļojums sākas pa īstam...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lūsinda Railija

Nosaukums: Ēnu māsa ("Septiņas māsas" 3.grāmata)

 

Zvaigznīte d’Aplijēza pēc mīļotā tēva – noslēpumainā miljardiera Pā Solta, kā viņu dēvēja adoptētās meitas, – negaidītās nāves nonākusi dzīves krustcelēs. Katrai no meitām Pā Solts ir atstājis norādes par viņu patieso izcelsmi. Zvaigznīte, noslēgtākā un klusākā no māsām, ilgi nespēj saraut ciešo saikni ar māsu Sesi. Tomēr, sakopojusi spēkus un drosmi, arī Zvaigznīte nolemj sekot tēva atstātajam pavedienam, tas viņu aizved uz grāmatu veikalu, un sākas pavisam nezināmas pasaules iepazīšana...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rūta Šepetis

Nosaukums: Jūras sāļums

 

Otrais pasaules karš tuvojas beigām, un tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai, turklāt daudziem no viņiem ir kas slēpjams. Bēgļu vidū ir arī Joana, Emīlija un Florians. Liktenis ir savedis viņus kopā šajā ceļā uz vienīgo cerību – kuģi “Vilhelms Gustlofs” –, un katrā noietajā šī ceļa posmā tiek pārbaudīts trijotnes spēks, drosme un savstarpējā uzticēšanās. Kad glābiņš jau šķiet tuvu, sākas traģēdija. Vairs nav svarīga ne dzimtene, ne kultūra, ne statuss, kad desmit tūkstoši kuģa pasažieru – viņu vidū arī bērni – ir spiesti cīnīties tikai par vienu: par savu dzīvību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Anna Toda

Nosaukums: After 3. Pēc kritiena

 

Tesas dzīve kļūst aizvien sarežģītāka. Nekas nenotiek tā, kā gribēts, viņa viļas gan draugos, gan savā mātē. Hārdins ir Tesas vienīgais stiprais balsts, taču, uzzinājis par mīļotās slepenajām iecerēm, kļūst vai traks no dusmām. Viņš nevēlas Tesu saprast. Hārdinam ir sava versija par viņu abu turpmākajiem plāniem. Lai gan Tesa zina, ka puisis viņu mīl un darīs visu, lai pasargātu, nepārtrauktais greizsirdības, neprognozējamu dusmu un tad atkal salabšanas cikls meiteni iztukšo. Tesa nekad nav nevienu tik ļoti mīlējusi, nekad nav jutusi tik spēcīgu fizisku iekāri, taču – vai erotiskā spriedze starp viņiem abiem ir šīs bezgalīgās drāmas vērta? Mīlestība līdz šim viņus bija noturējusi kopā, bet, ja Tesa tagad klausīs savai sirdij, vai tās būs... beigas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Roberts Zētālers

Nosaukums: Viss mūžs

 

Saskaņā ar dzimšanas apliecību, kura viņa skatījumā nebija pat iztērētās zīmogtintes vērta, Egeram apritēja septiņdesmit deviņi gadi. Viņš bija izturējis ilgāk, nekā pats jebkad būtu uzlūkojis par iespējamu, un kopumā varēja būt apmierināts. Viņš bija pārcietis savu bērnību, karu un lavīnu. [..] Viņš bija mīlējis. Un bija iemantojis nojausmu par to, kurp var aizvest mīlestība. Nekad nebija apjucis tiktāl, lai ticētu Dievam, un nebaidījās no nāves. Viņš nespēja atcerēties, no kurienes ir nācis, un beigu beigās nezināja arī, uz kurieni aizies. Taču uz starplaiku, uz savu mūžu viņš varēja atskatīties bez nožēlas, ar aprautiem smiekliem un vienu vienīgu lielu brīnīšanos.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dadlijs Sets Danofs

Nosaukums: Vīriešu seksuālā veselība

 

Pārvarot klusēšanas un neveiklības barjeras, šī revolucionārā grāmata atklātā un labsirdīgā stilā uzrunā lasītājus — gan heteroseksuāļus, gan gejus, gan arī viņu mīļākās, sievas un partneres. Pamatojoties uz spilgtiem piemēriem no savas klīniskās prakses, sertificētais urologs Dadlijs Sets Danofs vienkārši un sapro­tami izskaidro ikvienu vīrieša seksuālās veselības aspektu. Šajā grāmatā jūs atradīsiet faktus par LPH un prostatas vēzi, seksuāli trans­misīvajām slimībām, vīriešu menopauzi, steroīdu lietošanu un dzimum­locekļa palielināšanu, kā arī patiesību par “zilajām tabletēm” un citiem erektilās disfunkcijas ārstēšanas līdzekļiem. Jūs arī apgūsiet vienkāršus vin­grinājumus veselīgas un aktīvas dzimumdzīves nodrošināšanai un tehnikas ejakulācijas aizkavēšanai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ruta Darbiņa

Nosaukums: Laba redze. Kā to saglabāt un kā ārstēt

 

Kā mēs redzam, cik dažādi mēs redzam, redzes traucējumi, rīta vingrojumi redzes nostiprināšanai, biežākas acu slimības, kā pabarot savas acis – šie un daudzi citi svarīgi un aktuāli jautājumi aplūkoti autores praktisko padomu grāmatā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Henrijs Kerols

Nosaukums: Gribi fotografēt vietas? Izlasi šo!

 

Lasītāju iecienītākās sērijas “Gribi iemācīties fotografēt?Izlasi šo?” autora nākamā grāmata iepazīstina ar dažādu vietu - ainavu, pilsētvides, arhitektūras un interjeru - fotografēšanas pamatprincipiem. Lai arī kāda būtu tava fotokamera, motivācija vai prasmju līmenis, šeit apkopotie praktiskie ieteikumi palīdzēs apgūt svarīgākos fotografēšanas paņēmienus, kas ilustrēti ar ievērojamu fotomākslinieku darbiem. Šī lakoniskā grāmata apbrunos ar nepieciešamajām zināšanām, lai tu meistarīgi varētu iemūžināt vietas, kuras tev nozīmē visvairāk.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Juris Lorencs

Nosaukums: Ceļi un cilvēki

Šī grāmata iepazīstinās ar rakstniekiem Polu Boulzu, Radjerdu Kiplingu un Lorensu Darelu, fiziķiem Nilsu Boru un Ļevu Landau, kinorežisori Lēniju Rīfenštāli, sapņotāju par tālām pasaulēm Konstantīnu Ciolkovski un Krievijas imperatoru Pēteri I. Tā aizvedīs uz Maroku, Indiju, Krieviju, Dāniju, Vāciju, Ēģipti un Sudānu. Uz vietām, kur šie cilvēki dzīvoja, radīja un mīlēja.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Einārs Siliņš

Nosaukums: Copes meistara padomi

Cilvēks bez vaļasprieka riskē palikt par kropli, — tā es mēdzu baidīt tos, kas gatavi uzklausīt. Katru dienu dzird neskaitāmu pārdevēju receptes Laimīgai dzīvei. Tad tas apriebjas, un mēs ar Eināru aizejam makšķerēt. Satiekamies ezermalā. Tur vienkāršās lietas iegūst brīnumainas nokrāsas. Viss notiekošais ļauj aizmirst ikdienu, un ieslēdzas pavisam cita realitāte. Jumts nobrauc vārda labākajā nozīmē. Uz zivtiņām!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lidija Dombrovska

Nosaukums: Alkas

Jaunais romāns vēstī par trimdinieku dzīvi Austrālijā, par mītnes zemes krāšņo dabu, cilvēku raksturiem un viņu dzīvesgājumiem – katru ar savu traģiku un savu devu humora.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dina Zoldnere

Nosaukums. Atspulgi akā

Viss sākās tik nenopietni – kā divu jauniešu otrā kursa vasaras prakses darbs dokumentālajā kino. “It kā jau varētu filmēt jebko, bet man gribētos izdomāt kaut ko neparastu, kaut ko aizraujošu, kādu stāstu, kurā ir noslēpums!” Viņi atrod tādu notikumu – 16 gadus senu, joprojām neatklātu kādas sievietes slepkavību. Filmēšanas process pārvērš un izmaina abu jauniešu dzīvi. Viņi ir spiesti iedziļināties ne tikai senajā notikumā, bet arī paši sevī. Sašķelti un neskaidri, līdzīgi atspulgiem akā, dažādu cilvēku atmiņu fragmenti salikti kopā beigās izveido vienotu stāstu, atklājot baisu notikumu gaitu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lia Guļevska, Henriks Grigalinovičs

Nosaukums: Cik bieži tu dzīvo

Vai esam kādreiz sev uzdevuši jautājumu, cik bieži patiesi dzīvojam, bet cik tikai eksistējam?

‍Vai šī ir mūsu vienīgā dzīve vai aiz tās seko vēl kaut kas?

‍Vai eksistē  likumsakarība, kad cilvēks aiziet no šīs dzīves?

‍Kā izvairīties/pasargāties no vēža? vai tiešām atrasta "jauna" efektīva vēža ārstniecības metode?

‍Vai iespējams prognozēt partneru sadarbību?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Uldis Neiburgs

Nosaukums: Draudu un cerību lokā

Dr. hist. Ulda Neiburga monogrāfija vēsta par nacionālsociālistiskās Vācijas okupācijas laikā Latvijā darbojošās pretošanās kustības sakariem ar Rietumu sabiedrotajiem - ASV un Lielbritāniju. Darbā ir analizēta profesora Konstantīna Čakstes vadītās Latvijas Centrālās padomes (LCP) un bijušā Latvijas sūtņa Stokholmā Voldemāra Salnā savāktā un britu un amerikāņu ārlietu un militārās izlūkošanas dienestiem nosūtītā informācija par stāvokli vācu okupētajā Latvijā, un atklāta LCP politisko deklarāciju nonākšana dažādās Rietumu un Skandināvijas valstu institūcijās. Grāmatā ir aprakstītas pretošanās kustības organizētās un zviedru un amerikāņu izlūkdienestu atbalstītās slepenās bēgļu laivu akcijas uz Zviedriju, un parādīti LCP un ģenerāļa Jāņa Kureļa militārās grupas mēģinājumi atjaunot Latvijas faktisko suverenitāti, sagaidot Rietumu sabiedroto atbalstu šo politisko centienu īstenošanā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Inga Ābele

Nosaukums: Duna

Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" klajā laistais Ingas Ābeles romāns "Duna" vēsta par 1949. gadu Rīgā, Sēlijā un Latgalē. Daugava, cilvēku un sugas rikšotāju likteņi. Andrieva Radviļa zirgam no rūgtā ciešanu biķera netiek aiztaupīta ne lāse, tad kāpēc lai jel kas tiktu aiztaupīts viņam? Šī galvenā varoņa rezignētā doma vada visu romānu un paliks lasītāja prātā vēl ilgi pēc grāmatas aizvēršanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Terijs Heizs

Nosaukums: Es esmu svētceļnieks

Vai iespējams izdarīt perfektu noziegumu?

Svētceļnieks ir koda vārds cilvēkam, kura nemaz nav, – kādam, kurš reiz vadījis slepenu Amerikas Savienoto Valstu izmeklēšanas vienību. Pirms viņš atvaļinājās no dienesta un “izgaisa”, viņš uzrakstīja rokasgrāmatu par tiesu medicīnas izmeklēšanu. Šī grāmata palīdz izmeklētājam Benam Bredlijam viņu sameklēt. Un tieši šīs grāmatas dēļ viņš nonāk noplukušas viesnīcas istabā Ņujorkā, kurā atrasts nezināmas sievietes līķis vannā, kas piepildīta ar skābi. Tā ir slepkavība kā no mācību grāmatas, un šo grāmatu ir sarakstījis Svētceļnieks. Stāsts, kas aizsākas kā sarežģīta slepkavības izmeklēšana, kļūst par saspringtu sacensību ar neapturamo laiku. Svētceļniekam nāksies mērot ceļu no Mekas, kur kādam vīrietim tiek publiski nocirsta galva, uz senām drupām Turcijas piekrastē, meklējot nevienam nezināmu vīrieti, kurš iecerējis paveikt ļaunus darbus sava Dieva vārdā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Klēra Makintoša

Nosaukums: Es ļāvu tev iet

Sekundes desmitdaļā Dženas Grejas pasaule pārvēršas šaušalīgā murgā. Viņas vienīgā cerība, lai turpinātu dzīvot, ir pamest ierasto vidi un sākt visu no jauna. Džena pārceļas uz nomaļu ciematu Velsas piekrastē, tomēr viņu vēl ilgi turpina vajāt bailes, skumjas un atmiņas par nežēlīgo novembra nakti, pēc kuras viņas dzīve mainījās uz visiem laikiem. Pamazām, pavisam lēnām, Džena atdzimst dzīvei un spēj raudzīties nākotnē. Tomēr pagātnes notikumi steidz viņu panākt un draud izpostīt visu..

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Jana Egle

Nosaukums: Gaismā

“Latviešu stāstniecības areālā ar grāmatu ienākusi jauna, bet nobriedusi balss. Jana Egle savā īsprozā pārliecinoši ataino cilvēkus un vidi, ko pazīst un izprot. Mūsdienu Latvijas īstenības redzējumu viņas acīm astoņos stāstos tagad var iepazīt vai atpazīt arī lasītāji. Cilvēki tajos šķiet gan kā “norakstīti” no dzīves, gan “izrakstīti” no tās. Izgaismojot ikdienišķo varmācību, autore ielūkojusies cilvēka dabas tumšo dzīļu straumēs. Tomēr šī nav “melnā” literatūra, bet gan pamatīgiem, precīzi izvēlētu vārdu triepieniem mālēts savstarpējo attiecību nežēlības un smagmes atspulgs, kurā uzvizuļo arī cilvēciska sapratne un līdzjūtība.”/Rudīte Kalpiņa/

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gerhards Špicers

Nosaukums: Hiperaktīvs bērns un uzmanības deficīts

“Mans dēls ir īsta ūdenszāle.” ― “Mana meita ir īsta sapņotāja.” Sarunvalodā UDHS/UDS ir vairāki apzīmējumi. Taču kas patiesībā ir UDHS/UDS? Kādi ir tā cēloņi? Kā to pārvarēt? Šajā praktiskajā rokasgrāmatā vienkārši un viegli saprotami pastāstīts par sindromu un parādītas tā ārstēšanas iespējas arī bez ritalīna un citām psihotropām vielām.

Profesionāli pamatoti: jaunākās pedagoģiskās zināšanas par diagnostiku un ārstēšanu. Praktiski un efektīvi: konkrēti ieteikumi un padomi, kas viegli īstenojami ģimenes ikdienā. Iejūtīgi un daudzveidīgi: individuāla terapeitiskā pieeja katram bērnam

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Sandra Landorfa

Nosaukums: Iz redzēts. Viktors Lapčenoks dzīvē un dziesmās

Stāsts par strādnieku puiku, kurš no Teikas putekļainajām ielām kāpa uz spožākajām skatuvēm Latvijā un ārpus tās, latviešu estrādes izcilāko dziedātāju Viktoru Lapčenoku.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Elizabete ozola, Jānis Arvīds Plaudis

Nosaukums: Izskats- personības spogulis

Mūsdienās eksistē dažādi skatījumi uz personību, kas dod iespēju novērtēt cilvēku pēc ārējām pazīmēm — uzvedības stila, balss, žestiem, apģērba, apaviem, frizūras, rokassomiņas, mājdzīvniekiem un automašīnas. Lai vairotu saskaņu un laimi sabiedrībā, kopš antīkajiem laikiem pastāv un attīstās ar neskaitāmiem novērojumiem un praksi pamatota pasaules izziņas nozare — cilvēkzinātne jeb socionika. Iepriekš grāmatas autori par šo tēmu jau rakstījuši grāmatā “Mīmika un žesti” (“Jumava”, 2016). “Izskats – personības spogulis” ir tās turpinājums.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Angels Milevs

Nosaukums: Keto diēta

Keto diētā izmanto organisma spēju kompensēt viena enerģijas avota zudumu ar citu un papildus pāriet tauku dedzināšanas režīmā.

Diētas gaitā strikti jāierobežo ogļhidrātu patēriņš, kas ir smadzeņu iecienītākais enerģijas avots. Kad ogļhidrāti nokļūst organismā, tie tiek pārvērsti glikozē, ko smadzenes un citi orgāni izmanto kā enerģiju. Kad organisma darbībai nepietiek ogļhidrātu, tas sāk ražot trīs veidu molekulas, ko sauc par ketonvielām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Neils Sinklers

Nosaukums: Komandiertētis: pamatapmācība

“Komandiertētis” ir praktiska, lietišķa un konstruktīva rokasgrāmata, kas palīdzēs jaunajiem tēviem (un ikvienam, kas iesaistīsies zīdaiņa kopšanā) pēc iespējas labāk tikt galā ar svarīgo uzdevumu – bērna aprūpi. Grāmatai piemīt jauki vīrišķīgs humors. Praktiskie padomi ir ļoti konkrēti un kodolīgi, tāpēc viegli uztverami un izpildāmi - tāds savdabīgs armijas stiliņš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums: Kā toreiz Virdžīnijā

Divi brāļi pusaudžu gados zvērējuši atriebties vainīgajiem māsas nāvē. Pagājis ilgāks laiks, viņi pārcēlušies uz dzīvi Anglijā, bet tagad atbraukuši uz Latviju izpildīt savu norunu. Izmeklētājs nāk brāļiem uz pēdām, tomēr nolemj krimināllietu neierosināt, jo nelieši sodu pelnījuši, lai arī bez tiesas sprieduma.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Jānis Ūdris

Nosaukums: Leitnants Rubenis bruņinieks Roberts

Rakstnieka Jāņa Ūdra septītā grāmata atver līdz šim nezināmu Otrā pasaules kara vēstures lappusi, kliedējot mītu par latviešiem vien kā okupācijas varu karakalpiem.

Grāmata ir aizraujošs ieskats 27 gadus jaunā Auto-tanku pulka rezerves virsnieka Roberta Rubeņa dzīvē. Jau bērnībā viņš vada patriotisku skolēnu organizāciju, karadienestā kļūst par leitnantu un tanka komandieri. Priekšzīmīgo virsnieku ciena dienesta biedri un apjūsmo sievietes, dēvējot par bruņinieku Robertu. Kā jūtot drīzo Latvijas un sava mūža galu, Roberts arī pēc karadienesta alkaini tver dzīvi – līdz spēku izsīkumam plēš līdumu tēva saimniecībā, metas mīlas dēkās, bet Latvijas okupācijas naktī viens uz motocikla stājas ceļā krievu tanku kolonnai...

Romānā sniegta plaša Latvijas okupācijas un Baigā gada panorāma, pirmoreiz mūsu daiļliteratūrā restaurētas 1944. gada jūlija kaujas par Jelgavu. Grāmatu caurvij pārliecība, ka par savu valsti jācīnās jebkuros apstākļos – tā ir aksioma, kas īpaši nozīmīga mūsdienu saspringtajā starptautiskajā situācijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Džūda Devero

Nosaukums: Lepnums un aizspriedumi

Nelielajā Samerhilas pilsētiņā notiek liela rosība. Tiek iestudēts slavenākais Džeinas Ostinas romāns Lepnums un aizspriedumi. Tas ir liels notikums, jo misteru Dārsiju izrādē spēlēs Teits Lenderss – visu paaudžu sieviešu elks no Holivudas.

Keisijas aizraušanās un dzīves piepildījums ir pavārmāksla un izsalkušu ļaužu pabarošana. Vienīgais, kam viņa nenovēl ne drupatas no dzīru galda, ir Teits Lenderss, kurš kopš ierašanās brīža ir pamatīgi nokaitinājis Keisiju.

Likteņa untuma vadīta, Keisija neplānoti iekļūst atlasē uz Elizabetes Benetas lomu. Lai atrastos uz vienas skatuves ar Teitu Lendersu, Keisijai ir jāpārvar savs lepnums un daži aizspriedumi par iemīļotā aktiera patieso dabu...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Jānis Tomašs

Nosaukums: Melnie darba cimdi

Jānis Tomašs latviešu jaunākajā dzejā ir tīrradnis. Lai gan amatu mācījies arī no grāmatu plauktiem, viņš ir dzejnieks no dabas, kurš dāvā mums lieliskus tēlus, gluži jaunus šķietami vairs nepārspējamajā dzejas vidē. Krājuma „Melnie darba cimdi” rindās kopā sader izsmalcinātais ar vienkāršo, veidojot svaigu un neparastu stilu. Autora balss skan tik īpaši un reizē precīzi, ka rodas sajūta – tas, ko lasu, ir ģeometrija dzejā, kas tomēr nav līnijas, drīzāk krāsas, kas virzās pa visbiežāk melnbaltu trajektoriju kā labās fotogrāfijās. Un tie ir vārdi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: JP Delaney

Nosaukums: Mikimoto pērles

Aizraujošs spriedzes romāns par arhitektūru, apburošs psiholoģisks trilleris, – tā dažos vārdos tiek raksturots J.P.Delaney romāns “The Girl Before”, kurš angļu valodā iznācis vien 2017.gada sākumā un jau nepilnu mēnesi vēlāk tiek izdots arī latviski ar nosaukumu “Mikimoto pērles” (apgāds “Kontinents”). Internetā par autoru atrodams tik vien, kā informācija, ka šī ir viņa pirmā grāmata ar tādu pseidonīmu, tomēr bestsellerus ar citiem vārdiem viņš esot drukājis arī agrāk. Lasot grāmatu, var piekrist visiem apzīmētājiem, lai gan uz priekšu rauj nevis darbība vai notikumi, bet intriga, vēlme ātrāk saprast, uz kādu atrisinājumu ved autora iedotie sākuma noteikumi – ievadā citētais fragments no darba “Sērijveida slepkavas”, kurā runāts par slepkavas scenāriju, aizraujoties ar atkārtojumiem, kā arī romāna paralēlā norise “toreiz” un “tagad”, kad divas sievietes apmetas uz dzīvi vienā un tajā pašā mājā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Daniels Glatauers

Nosaukums: Mūžam tavs

Judīte nejauši satiek Hannesu lielveikalā. Pēc tam viņa satiek viņu atkal un atkal.

Arhitekts Hanness, neprecējies vīrietis spēka gados, ir ne vien katras sievasmātes, bet arī Judītes sapnis. Viņas draugi arī ir sajūsmā. Taču pamazām Hannesa pastāvīgie mīlestības apliecinājumi kļūst par nastu. Hanness vajā viņu pat sapņos, un, tiklīdz Judīte ir pamodusies, viņš jau atkal ir klāt, lai darītu viņai labu. Perfekts mīlas stāsts. Varbūt tikai pārāk perfekts...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Līga Ezera

Nosaukums: Nakts sarkanā smarža

Līgas Ezeras pirmā grāmata ir izdota un drīz meklēs ceļu pie saviem lasītājiem! Tā ir pilna noslēpumu, mistikas un šausmām, kas vieno tās galvenos varoņus - Aleksandru un Randu. Šī ir triloģijas pirmā grāmata.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kriss Sjuarts

Nosaukums: Papagailis piparu kokā

Papagailis piparu kokā turpina Pāri citroniem iesāktās optimista Krisa gaitas un stāstu par neparasto dzīvi nomaļā aitu fermā Spānijā, Andalūzijā, kur viņš kopā ar sievu pārcēlās uz dzīvi, atstājot aiz muguras mierīgo ikdienas dzīvi Lielbritānijā.

Šoreiz uzzināsim, kā ģimene mācās pierast pie Spānijas skolas dzīves, par viņu attiecībām ar kaimiņiem, kuri ir jauki ļaudis, bet joprojām uzvedas kā savdabji, kā grāmatu veiksme ir ietekmējusi Krisa dzīvi un vai viņš tik tiešām nenožēlo savas izvēles. Papagailis piparu kokā atskatās arī uz Krisa Stjuarta iepriekšējo dzīvi – kad viņš Zviedrijā cirpa aitas, Spānijā mācījās spēlēt flamenko ģitāru, sita bungas savā skolas grupā Genesis un pat strādāja cirkā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Džulija Endersa

Zarnām ir šarms? Nopietni?

Zarnas ir vismazāk novērtētais orgāns mūsu ķermenī. Vēl trakāk - mēs pat izvairāmies tās pieminēt. Taču izrādās, ka līdztekus "netīro darbu" veikšanai zarnas nosaka mūsu būtību! Liekais svars, depresijas un alerģijas ir saistītas ar izjauktu līdzsvaru zarnu florā. Ja vēlamies labi justies un dzīvot ilgi un laimīgi, ir jākopj zarnas. Šo tēzi apstiprina aktuāli zinātniskie pētījumi. Autore amizantā veidā atklāj, cik komplekss un apbrīnojams orgāns ir zarnas, un ļauj lasītājam diskrēti iepazīt pašam savu iekšējo pasauli. Grāmatā sniegtas atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem no "Kā pareizi kakāt?" līdz "Kā zarnas iespaido noskaņojumu?".

Izlasiet un jūs sapratīsiet, ko stāsta "taureņi vēderā"! Tas ir svarīgi! Nosaukums: Par zarnu šarmu

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Olivjē Triks

Nosaukums: Pēdējais lapzemietis

Nelielā Skandināvijas ziemeļu pilsētiņā Kautokeino policijas virsniekiem Ninai Nansenai un Klemetam Nango jāizmeklē vairāki noziegumi - vispirms no kultūras centra tiek nozagtas rituālās lapzemiešu šamaņu bungas. Drīz pēc tam tiek atrasts noslepkavots viens no vietējiem ziemeļbriežu audzētājiem. Abi izmeklētāji ir pārliecināti, ka noziegumi ir saistīti, taču vietējos iedzīvotājus nesajūsmina policistu jaukšanās gadu desmitiem ilgās tradīcijās un lietu kārtībā. Ziemeļu pasaulē taisnā tiesa tiek īstenota citiem paņēmieniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Roalds Dobrovenskis

Nosaukums: Reiz dzīvoja bruņinieks nabags...

Grāmata nāk klajā Roalda Dobrovenska 80 gadu jubilejas gadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu. “Aizraujošs vēstījums par grāmatas galvenā varoņa un viņa līdzbiedru — atbalstītāju un pretinieku — sarežģītajām attiecībām ar visām to komiskajām, dramatiskajām un traģiskajām peripetijām. Par to, ka ģēnija ceļš mākslā nepavisam nav rozēm kaisīts. Par to, kā ļaunais liktenis iejaucas cilvēka dzīvē un spēlējas ar to pēc sava prāta. Uz bagātīga faktu materiāla balstīts stāsts, kas liks jums līdzi just, smieties un raudāt.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Egils Lukjanskis

Nosaukums: Rēta akmenī

Ivars Viklands ir pašpārliecināts, enerģisks un turīgs vīrietis. Vīrieša iespējām teju nav robežu, taču viņu vajā mistisks Baltais cilvēks. Savādais tēls nemitīgi atgādina par pagātni, kuru Viklands tik izmisīgi vēlas aizmirst, ka pat izvairās apmeklēt lauku vientulībā dzīvojošo māti. Par pavērsiena punktu varoņa dzīvē kļūst brīdis, kad viņš sastop Annu un kaut uz neilgu brīdi no jauna notic mīlestībai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mārgareta Atvuda

Nosaukums: Sirds mirst pēdējā

Stens un Šarmeina ir precēts pāris, kas cenšas izdzīvot vidē, kur valda ekonomisks un sociāls sabrukums. Viņi mitinās savā automašīnā, pārtiek no dzeramnaudas, ko Šarmeina saņem, strādādama bārā, baidās no bandām, kas klejo apkārt, un slīgst arvien dziļākā izmisumā. Tāpēc, ieraudzījuši sludinājumu par Pozitrona projektu – "sociālu eksperimentu", kas piedāvā pastāvīgu darbu un pašiem savu māju Saderības pilsētā, – viņi nekavējoties piesakās tajā. Apmaiņā pret šo paradīzi ir tikai jāziedo sava brīvība katru otro mēnesi, kas jāpavada cietuma kamerā.

Sākumā viss ir labi. Taču pamazām, slepus viens no otra, Stens un Šarmeina kaislīgi iemīlas savos dublieros – pārī, kas dzīvo viņu mājā, kamēr viņi paši atrodas cietumā. Drīz virsroku gūst neuzticēšanās, vainas apziņas un seksuālās iekāres radītā spriedze, un Pozitrons izskatās ne vairs kā vēlmju piepildījums, bet gan drīzāk kā baisa pareģojuma pārtapšana īstenībā.

“Sirds mirst pēdējā” ir dzēlīgi asprātīgs un draudīgs romāns par tuvu nākotni, kurā likumam paklausīgie tiek ieslodzīti, bet likumpārkāpēji bauda brīvību, un Mārgareta Atvuda tajā apliecina savu žilbinošo rakstnieces talantu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Jūnass Jūnasons

Nosaukums: Slepkavnieks Anderss un viņa draugi

Kad pazūd pieci tūkstoši kronu, apkārtējos vienmēr sajūtama tāda kā neveiklība. Bet jo īpaši nejauka situācija rodas tad, ja tas notiek kādā diezgan nolaistā viesnīcā Stokholmas dienvidos un nauda pieder pasūtījuma slepkavam, kurš apmeties septītajā numurā. Pērs Pēršons, viesnīcas administrators, iesaistīties nekur negrib, tomēr – ja vien tas ir iespējams – vēlas palikt dzīvs. Joanna Šelandere, kura uz laiku apmetusies astotajā numurā, ir mācītāja bez aicinājuma un šobrīd arī... bez draudzes. Un tieši tagad viņai ir divas lietas: aploksne ar pieciem tūkstošiem kronu un lieliska biznesa ideja...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Anderss de la Mote

Nosaukums: UltiMatum

Ezerā atrod gabalos sadalītu līķi, un slepkavības izmeklēšana tiek uzticēta Jūlijai Gābrielsonei. Kas ir mirušais, un kāpēc kāds tā nopūlējies, lai to nevar atpazīt? Policistu Dāvidu Saraku vajā paša dēmoni. Pēc asiņainajiem notikumiem Skarpes salā, kad daudzi zaudēja dzīvību, Dāvids atrodas slēgtā ārstniecības iestādē tālu prom no galvaspilsētas. Ik vakaru viņš noslēpj aprūpes personāla izsniegtās miegazāles un ir jau sakrājis divdesmit divas tabletes. Pavisam drīz pienāks diena, kad varēs tās izdzert un uz visiem laikiem apklusināt apsūdzošās balsis, kas skan viņa galvā... Tomēr kāds negaidīts un noslēpumains piedāvājums liek Dāvidam Sarakam pārdomāt. Kā būtu ar maiņas darījumu? Tavi noslēpumi pret manējiem?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ričards Flanagans

Nosaukums: Šaurais ceļš uz dziļajiem ziemeļiem

Skaudrais romāns “Šaurais ceļš uz dziļajiem ziemeļiem”, kas vienlaikus ir mīlas stāsts un vēstījums par austrāliešu karagūstekņiem, kuriem izdevies izdzīvot pēc Birmas Nāves dzelzceļa būves, veltīts viņa tēvam – gūsteknim ar nometnes numuru san byaku san jū go (335).

1943. gada augusts. Japāņu karagūstekņu nometnē pie Birmas Nāves dzelzceļa ar izmisumu cīnās ķirurgs Dorrigo Evanss, kuru visur pavada atmiņas par mīlas dēku ar sava tēvoča jauno sievu. Viņš pūlas glābt savā pakļautībā nodotos vīrus no bada, holeras un piekaušanas, bet tad pēkšņi saņem vēstuli, kas uz visiem laikiem maina viņa dzīvi. Šis ir stāsts par mīlestības un nāves, kara un patiesības daudzajiem izpausmes veidiem un par cilvēku, kurš daudzu gadu un veiksmīgas augšupejas gaitā arvien skaidrāk atklāj, ko savā dzīvē ir zaudējis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bronija Vēra

Nosaukums: Piecas lietas, ko cilvēki visbiežāk nožēlo pirms nāves

 

Bronija Vēra ir rakstniece, dziedātāja un dziesmu autore no Austrālijas. Daudzus gadus strādājusi darbu, kas nesniedza gandarījumu, Bronija beidzot nolēma nodoties radošai darbībai. Lai ieceri finansētu, viņa sāka strādāt paliatīvajā aprūpē. 
Pavadot laiku kopā ar cilvēkiem, kas šai saulē vadīja pēdējās dienas, Bronija guva daudzas būtiskas un dzīvi apliecinošas atziņas. Lai tajās dalītos ar citiem, viņa izveidoja blogu Inspiration and Chai un rakstīja par to, ko cilvēki visvairāk nožēlo pirms nāves. 

Šie ieraksti kļuva negaidīti populāri: gada laikā tika reģistrēti vairāk nekā trīs miljoni skatījumu. Atsaucība bija tik liela, ka Bronija Vēra tos apkopoja grāmatā 5 lietas, ko cilvēki visbiežāk nožēlo pirms nāves. 
Izlasiet šo gudro un aizkustinošo grāmatu un uzziniet, kā dzīvot tā, lai aizejot nekas nebūtu jānožēlo!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pēteris Strubergs

Nosaukums: Anatolijs Danilāns. Dakteris ar atvērtu sirdi

 

Profesors Anatolijs Danilāns uzskata, ka profesionālajā jomā svarīgākais ir tas, lai ikviens cilvēks sajustu, ka ārsts no sirds vēlas viņam palīdzēt. Šī pārliecība profesoram ir palīdzējusi sasniegt to, ar ko viņš, būdams izcils speciālists gastroenteroloģijā, šobrīd var lepoties. Apbrīnojami darbīga mūža laikā Anatolija Danilāna sirds dāsnums un plašās zināšanas ir palīdzējušas ļoti daudziem cilvēkiem. Jo īpaši plaši viņš ir pazīstams kā tautā mīlēts veselīga dzīvesveida popularizētājs, kurš, daloties ar savu personīgo pieredzi, vienkāršā un saprotamā valodā stāsta par to, kas nepieciešams, lai cilvēki dzīvotu ilgi, laimīgi un veseli.  
Šī personību sērijā iznākusī grāmata dos Jums, cienījamie lasītāji, iespēju izsekot līdzi fascinējoša cilvēka, tautā populāra daktera Anatolija Danilāna dzīves gaitām. Darbs veidots balstoties uz profesora, viņa ģimenes locekļu, radu, draugu, kolēģu, studentu un pacientu atmiņām un pēc būtības ir salīdzināms ar savdabīgu pūra lādi, kurā ikviens interesents var atrast ne vienu vien dzīvē vērtīgu un līdz ar to arī noderīgu atziņu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Nora Robertsa

Nosaukums: Asara zirnekļa tīklā

 

Mazajā, klusajā Inosensā dienas ir garas un naktis saldi smaržojošas, bet noslēpumi tiek cieši glabāti aiz slēgtām durvīm. Nežēlīgu noziegumu sērija satricina pilsētas iedzīvotāju mieru. Naktis kļūst biedējošas, un pat saulainās dienās šķiet, no katras ēnas uzglūn baiss apdraudējums…

Pasaulslavenā vijolniece Kerolaina Veiverlija negaidot piedzīvo nervu sabrukumu.

Vecmāmiņas māja Inosensā šķiet piemērots un ērts patvērums vasaras atpūtai. Tomēr Inosensai ir kas labāks, ko piedāvāt Kerolainai – Takers Longstrīts. Pievilcīgs, bagāts un no visas sirds iemīlējies tieši viņā.

Plānotā vasaras atpūta draud izvērsties ļaunā murgā. Ir kāds sīkums, ko Kerolaina nezina, – Takers ir pirmais aizdomās turamais šausminošajās slepkavībās...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Akvelīna Līvmane

Nosaukums: Mīl-nemīl. Atvērto siržu sarunas

 

Dzīvot savu dzīvi un nepieļaut kļūdas ir katra cilvēka spēcīgākā vēlme. Lai to īstenotu, jāatrod laiks pašanalīzei. Tiekoties ar cilvēkiem konsultācijās un nestandarta situācijās, autorei ir uzkrājušās atziņas, kas var palīdzēt izprast sevi, gūt panākumus vai vienkārši justies labāk.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kamilla Lekberga

Nosaukums: Bākas sargi

 

Brīdī, kad Fjelbakā notiek aktīva gatavošanās smalkas viesnīcas atklāšanai – tiek pastrādāta negaidīta un noslēpumaina slepkavība – nošauts pašvaldības finanšu direktors Matss Sverīns – pēc dabas laipns un patīkams, bet tajā pašā laikā noslēgts cilvēks, kas savu privāto dzīvi vienmēr turējis slepenībā.

Noziegumam pa pēdām kā parasti seko izmeklētājs Patriks Hendstrēms ar savu komandu. Protams, allaž zinātkārā rakstniece, viņa sieva Ērika, izbrīvējot mirkļus no dvīņu audzināšanas, aizrautīgi metas viņam palīgā, un intriģējoši piedzīvojumi ar spoku stāsta elementiem Zviedrijas mazpilsētā var sākties!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Mariona Kistenmahere

Nosaukums: Dievs 9.0

 

"DIEVS 9.0 ir grāmata katram, kuram pietiek drosmes godīgi ieskatīties savā un sava laika garīguma uztverē, ieraudzīt tā robežas, ceļus un zinātkāri uzlūkot nezināmo, kas varbūt pat biedē.
DIEVS 9.0 – šedevrs, ko radījuši trīs vācu teologi, 21. gadsimta kristietības celmlauži, - atklāj cilvēka un visas cilvēces garīgās attīstības procesu. Tajā katrs var atrast savu pašreizējo atrašanās vietu un arī apjaust, kādi plašumi viņu vēl gaida.
Autori palīdz saprast, ka mūsu priekšstati par cilvēku, sabiedrību, Dievu, Jēzu, ticības veidu, kā arī 21.gs. Baznīcu ir tikai viena attīstības pakāpe ceļā, kurš sācies ilgi pirms mums un kura mērķi tikai nojaušam.
Dievs 9.0 aicina iziet no savas zemes un doties pasaulē, kura vēl tikai atklāsies."
Linards Rozentāls, Dr.theol., grāmatas “Dievs 9.0” tulkotājs, Rīgas Lutera draudzes mācītājs

Šajā grāmatā lasītājs uzzinās par deviņām garīgās apziņas pakāpēm, kas tiek aprakstītas kā Dievs 9.0 un ir ideāls papildinājums deviņiem eneagrammas tipiem.
Dievs 9.0 ir kā garīgās apziņas atjauninājums, kas ietver
* grāmatu visiem, kas meklē savu reliģisko piederību,
* iespēju kristiešiem un nekristiešiem orientēties pasaulē, kurā pastāv daudzas reliģijas,
* ierosmi virzībai pa “gara spirāli” uz nākamo garīgās apziņas pakāpi,
* testu savas garīgās apziņas pakāpes noteikšanai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Daina Grūbe

Nosaukums: Ducis cara rubļu jeb no svētdienas līdz svētdienai

 

Ir 1897. gads. Vai septiņgadīgā Mīnīte, parasta latviešu zemnieka meita, jauš, ko viņai sola lielā pasaule? Un tā patiesi ir liela, jo netālu no Veckalniņu mājām milža miegā klusi dus Vītolkalns, no kura – ai! – cik plaši apvāršņi paveras! Lielais Debesu Lākturis mēness taču apspīd visu – gan to, kas tuvu, gan to, kas tālu un acij nav saredzams. Pasaule ir liela un gaida Mīnīti.
Mīnes Kalējas dzīve 20. gs. 30. gadu Rīgā ir labklājīga. Viņa strādā liela laikraksta redakcijā un laimīgā laulībā audzina meitu, taču pie durvīm klauvē Otrais pasaules karš. Vai tiešām būs pienācis laiks likt lietā dzimtas sieviešu seno mantojumu – duci zelta nikolaju? Bet varbūt Mīnes dvēselē rodama daudz lielāka bagātība – spēks, kas ir varenāks par visas pasaules materiālajām vērtībām?

Tulkotāja, redaktore, dzejniece un rakstniece Daina Grūbe (1960) jau sen bija vēlējusies uzrakstīt biogrāfisku romānu par savu vecmāmiņu Matildi Šmiti (Lečmani) – neparastu latviešu sievieti, kura visos dzīves pārbaudījumos par vissvarīgāko balstu atzinusi gara gaismu un darba tikumu. Tagad, kad sakrāta krietna dzīves un darba pieredze, romāns dodas pie lasītājiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Guntars Tenne

Nosaukums: Gredzens ar dārgakmeni

 

Guntars Tenne, kas lasītājiem jau pazīstams ar diviem hercoga Jēkaba laikam veltītiem romāniem “Asmens pret asmeni” un “Pērles un pelni”, šoreiz ielūkojies dziļāk vēsturē un uzrakstījis romānu, kas aizved uz Piltenes pusi Livonijas ordeņa laikā. Te būs gan piedzīvojumi, gan kaislības, arī virsrakstā pieminētais gredzens ar dārgakmeni un citas dārglietas – kā kārtīgam vēsturiskam romānam piederas, tas piedāvā kādu sižeta līniju ikvienam. Varēs just līdzi vācu tirgotāja meitai Elizabetei un viņas mīļotajam Garajam Hermanim – vai varbūt kuršu jauneklim Svelpim, kuram daiļā jaunuve arī iekritusi sirdī, – niknoties par Melnā Gerlaha intrigām un iejusties aplenktas pils iemītnieka ādā.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Slavomirs Ravičs

Nosaukums: Ilgais gājiens

 

Slavomirs Ravičs bija jauns poļu kavalērijas virsnieks. Viņu 1939. gada 19. novembrī arestēja padomju varas iestādes un pēc nežēlīgas pratināšanas un farsa tiesas zālē piesprieda divdesmit piecus gadus izsūtījumā Gulaga labošanas darbu nometnē.

Kopā ar citiem izsūtītajiem Slavomirs izcieta trīs mēnešus ilgu un mokošu ceļu uz Sibīriju. Tur jaunais virsnieks saprata, ka, paliekot meža vidū ierīkotajā nometnē, var tikai sagaidīt nāvi, tāpēc viņš kopā ar sešiem biedriem ziemas beigās izbēga brīvībā. Bēgļi devās dienvidu virzienā, deviņus mēnešus gāja cauri Sibīrijai, Mongolijai un skarbajam Gobi tuksnesim, nonāca Tibetā, šķērsoja Himalajus un 1942. gada martā, pieveikuši vairāk nekā 6000 kilometrus, nokļuva britu pārvaldītajā Indijā, beidzot atgūstot brīvību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Laima Kota

Nosaukums: Istaba

 

(Mēs. Latvija, XX gadsimts : vēstures romānu sērija ; 12). - L. Kotas romāns ļauj ielūkoties Latvijas ļaužu dzīvē pirms trim gadu desmitiem, kad arvien lielākās saimnieciskās grūtībās nonākusī padomju valsts vara pēkšņi kļuva labvēlīga cilvēciskai vēlmei dzīvot pārticīgāk un izsludināja perestroiku. Rakstniece šo laiku izvelk no cilvēku atmiņām, izmantojot visus savus iemīļotos žanrus – burlesku un absurda trilleri, farsu un sakāpinātu reālismu –, lai secinātu: pēc tā, ko esam pārdzīvojuši, izejot caur padomju stroju, gan jau izturēsim arī 21. gadsimta sagādātos pārbaudījumus. Padomju laika filmu stilistikas berze ar L. Kotas košo pieredzi un sulīgo personisko rokrakstu rāda to karnevālisko materiālu, no kura nācās tapināt nākamo Latvijas neatkarību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Robins Šarma

Nosaukums: Izcilības stundas

 

Viens no pasaulē izcilākajiem līdermākslas skolotājiem dalās personiskās pilnveides un biznesa vadības noslēpumos. Autors atklāj, kā maksimāli realizēt savu iekšējo potenciālu nolūkā pilnveidot sevi gan kā personību, gan arī kā augstas klases profesionāli. Grāmatu caurvij aicinājums domāt, ko mēs vēlamies ar savu dzīvi apliecināt un kāds būs mūsu atstātais mantojums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Petra Hīlsmane

Nosaukums: Kamenes sirdī

 

Kādam tikai tauriņi vēderā, bet Lēnai arī kamenes sirdī...
Tuvojas Lēnas trīsdesmitā dzimšanas diena, un nedēļu pirms kāzām līgavainis paziņo, ka ir iemīlējies citā. Tā nav vienīgā ķibele. Neveiksmīgi nosūtīts privāts e-pasts, un Lēna zaudē sekretāres vietu nozīmīgā firmā.
Labi, ka ir draudzene Jūlija, brālis Mihels un brāļa labākais draugs Bens – tuvākie cilvēki Lēnas dzīvē, kuri viņu atbalsta. Atguvusies pēc sevis žēlošanas fāzes, Lēna mērķtiecīgi cenšas piepildīt savu trīs punktu plānu.
Sameklēt jaunu darbu
Atrast pareizo vīrieti
Kļūt par “jauno” Lēnu...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ingvars Leitis, Uldis Briedis

Nosaukums: Latviešus Sibīrijā meklējot

 

Grāmatu "Latviešus Sibīrijā meklējot" veido 1975. gadā Ingvara Leiša sarakstītā dienasgrāmata un Ulda Brieža uzņemtās fotogrāfijas. Abi autori latviešus Sibīrijā meklējuši, ar velosipēdiem no maija līdz novembrim virzīdamies no Rīgas uz Vladivostoku.
Vai tas ir jaunības neprāts, dēkaiņu gars, kas mudina divus jaunus cilvēkus ar padomjlaiku plīstošajiem velosipēdiem, bez piemērota ekipējuma braukt tūkstošiem kilometru pa brīžam katastrofiski sliktiem ceļiem, riskēt ar veselību un, iespējams, pat dzīvību apvidos, kur cilvēks netiek uzskatīts par lielu vērtību, jo bezgala daudzi tur nevis vienkārši gājuši bojā, bet nogalināti, iznīcināti? Nē, tas nav brauciens, kura mērķis ir iekļūšana Ginnesa rekordu grāmatā. Velobraucējus virza misijas apziņa. Dziļos stagnācijas laikos, kad Staļina šausmu darbi vairs netiek veikti, toties tos nav ieteicams atcerēties, jaunie vīrieši dodas meklēt savējos.

Padomju sadzīves detaļas un latviešu tautas liktenis, dabas varenums un divu neprāšu vajadzība tikt līdz mērķim... Grāmatā – kā dzīvē. Viens pret vienu.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ežēns Sī

Nosaukums: Lepnības grēks

 

Romāns par Francijas bagātāko mantinieci.  Autors vēstī par politiķiem un dižmaņiem, to dzīvi un morāli - par intrigām un smalkajām aprindām, kurām piemīt divkosība un lepnības grēks.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Džeina Korija

Nosaukums: Mana vīra sieva

 

Lilija ir juriste, kas tikko atgriezusies no medusmēneša, un jau pirmajā darba dienā tiek pārcelta uz krimināllietu nodaļu. Beidzot viņa varēs iemiesot dzīvē sapni par advokātes karjeru.  Lilijai ir jādodas uz cietumu, lai iepazītos ar vīrieti, kurš apsūdzēts savas draudzenes noslepkavošanā, un jāpierāda, ka šis vīrietis nav vainīgs. Gatavojoties skandalozajai tiesas prāvai, sieviete pamazām saprot, cik trausla ir robeža starp patiesību un meliem.

Lilijas vīrs Eds ir daudzsološs mākslinieks, kura pienākums bija apprecēties līdz noteikta gadu skaita sasniegšanai, lai nezaudētu visai prāvu mantojumu. To viņš ir iadzrījis, un par šo norunu, Lilija, protams, pat nenojauš. Tagad Eds nesteidzīgi darbojas kā galerists un meklē iedvesmu jaunam uzrāvienam mākslas lauciņā.

Karla ir mazs meitēns, kura ar māti dzīvo kaimiņos Lilijai un Edam. šad tad māte ir aizņemta darbā, Karla iet vietējā skolā, un slikti saprotas ar klasesbiedriem, jo ir pārāk atšķirīga. Viņa ir itāliete, turklāt ļoti nabadzīga..

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Elizabete Strauta

Nosaukums: Mani sauc Lūsija Bārtone

 

Tas ir stāsts par māti, kura mīl savu meitu. Savdabīgi. Klusējot. Kā daudzi no mums. Un sāpīgi.Tas ir stāsts par meitu, kuras mīlestību pret māti caurstrāvotumšas ciešanas un pilnīga laime. Diemžēl arī klusējot.Mani sauc Lūsija Bārtone ir stāsts, kas sākas ikdienišķi vienkārši. Slimnīcā. Kur izšķiras mūsu dzīves, jo laika tecējums te kļūst citādāks nekā tiem – tur ārā.Vēl tas ir stāsts par vīrieša un sievietes mīlestību, par citādajiem un nesaprastajiem.Katru reizi jums būs tikai viens stāsts, ko jūs rakstīsiet bezgala daudzos veidos.Doma tam visam – nenokavējiet pateikt saviem tuvajiem, ka mīlat viņus.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Franciska Ermlere

Nosaukums. Meistarstiķis

 

“Meistarstiķa” intrigai izmantots viens no mistiskākajiem literatūras darbiem – Mihaila Bulgakova romāns “Meistars un Margarita”. Autore teātri vārda tiešākajā nozīmē “izved ielās”. Tramvajs notriec sievieti, kuras nāvi varētu uzskatīt par nejaušu nelaimes gadījumu, ja vien viņa nebūtu Margaritas lomas tēlotāja un... bagāta īpašuma vienīgā mantiniece. Tiek uzsākta izmeklēšana, kurā piedalās advokāts Andrejs Vanags.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Ričards Rors

Nosaukums: Mīlestības ceļš

 

Asīzes Francisks ir personība, kas pārsteidza un pat šokēja sava laika pasauli. Noraidījis varu un privilēģijas, ko sniegtu sekošana tēva pēdās, viņš izvēlējās citu – mīlestības ceļu. Šajā grāmatā franciskāņu mūks Ričards Rors parāda, ka Asīzes Francisks ir kas daudz vairāk par sentimentālām leģendām apvītu svēto. Rors atgādina Franciska revolucionāro un radikālo pieeju Jēzus mācībai un atklāj, kā šis alternatīvais garīgums “kājāmgājējiem uz pasaules maģistrālēm un meža takām” var padarīt arī mūsu garīgo dzīvi dziļāku un bagātāku.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Agnese Martēna-Ligāna

Nosaukums: Neuztraucies, mīļā, tev viss izdosies!

 

Pēc bestsellera Laimīgie lasa grāmatas un dzer kafiju iznākšanas tā autore — jaunā franču rakstniece Agnese Martēna–Ligāna pēkšņi pamodās slavena. Romāns Francijā pārdots vairāk nekā 300 000 eksemplāros, tas izdots 18 pasaules valstīs un drīzumā būs redzams arī uz lielajiem ekrāniem.

Neuztraucies, mīļā, tev viss izdosies ir šī romāna turpinājums.

Pēc atgriešanās no Īrijas un vētrainām attiecībām ar Edvardu, Diāna gatava pāršķirt jaunu lappusi savā dzīvē. Kopā ar savu labāko draugu Fēliksu viņa atkal saimnieko literārajā kafejnīcā Laimīgie lasa grāmatas un dzer kafiju Parīzē. Un tieši šeit, savā miera ostā, satiek Olivjē. Viņš ir jauks, uzmanīgs un pilnībā saprot Diānu. Tomēr kāds negaidīts notikums, kas saistīts ar pagātni, visu sagriež kājām gaisā.

Vai Diānai pietiks drosmes izvēlēties citu ceļu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Tomass Mērtons

Nosaukums: Pārdomas vienatnē

 

Trapistu mūks Tomass Mērtons (1915─1968) mūsdienās ir kļuvis par zīmolu, kvalitātes zīmi. Viņš ir viens no retajiem, kas spējis radikāli ietekmēt mūsdienu cilvēku garīgā ceļa meklējumus. T.Mērtona dzīve ir kā elpu aizraujošs piedzīvojums, kas katram no mums atgādina, ka Ceļš turpinās burtiski līdz pat dzīves pēdējām sekundēm.
Izcilā dzejniece Anna Ahmatova reiz teikusi: “Cilvēki vairās no vientulības, bet ilgojas pēc vienatnes.” Varbūt šis teikums var kalpot kā atslēga Tomasa Mērtona darbam “Pārdomas vienatnē”. Tomass Mērtons aicina cilvēku ieskatīties sevī, meklēt savu patieso es, uzdrīkstēties kļūt pašam, apzinoties un mīlot savu mazo un vienlaikus bezgalīgo dzīvi.
Viņš stāsta par vienatni, kas laiku pa laikam ir tik būtiski nepieciešama arī katram mūsdienu cilvēkam: ļauties, atdot sevi, pilnībā sevi uzticēt mežu un lauku, jūras un tuksneša plašās ainavas klusumam; sēdēt klusam, kamēr saule austot paceļas pāri Zemei un piepilda tās klusumu ar gaismu. Un, atkal klusu sēžot, iegrimt meditācijā vakarā, kad pār zemi klājas nakts un klusums piepildās ar tumsu un zvaigznēm.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Džodžo Moja

Nosaukums: Pēc tevis

 

Turpinājums visā pasaulē iemīļotajam romānam "Pirms atkal tiksimies", kas pārtapis arī burvīgā kinofilmā

Lūisai Klārkai ir daudz neatbildētu jautājumu. Kā tas gadījās, ka viņa strādā lidostas bārā un katru dienu ir spiesta noskatīties, kā garām aizzib citu cilvēku aizraujošā dzīve? Kāpēc viņas dzīvoklis vēl aizvien šķiet tik nemājīgs? Vai vecāki kādreiz spēs pieņemt to, ko viņa izdarīja pirms pusotra gada? Un galu galā – vai viņa pati jelkad tiks pāri mīlestības zaudējumam?
Lū zina tikai to, ka kaut kam ir jāmainās. Un kādu vakaru tas arī notiek: pie viņas durvīm stāv pilnīgi sveša meitene, kuras vaibstos saskatāms... Vai tiešām viņš?
Ja aizvērsi durvis, dzīve turpināsies – vienkārša, sakārtota un droša.
Ja atvērsi tās, riskēsi ar visu, kas tev ir...
Bet Lūisa reiz deva solījumu dzīvot. Un, ja viņa vēlas turēt doto vārdu, durvis ir jāatver.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Līga Blaua

Nosaukums: Ainars Virga. Pēdējais Līvs

 

Stāsts par Ainaru Virgu – rokmūziķi, izcilu ģitāristu, tautas dzīvības dziesmas Dzimtā valoda, kas 2011. gadā televīzijas skatītāju balsojumā tika atzīta par latviešu Zelta dziesmu, autoru. Par cilvēku ar dramatisku likteni, kas pēc kritieniem vienmēr ir spējis piecelties. Par cilvēku, kas prot mīlēt un kuru mīl...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Šarlote Betsa

Nosaukums: Pils pie ezera

 

Aizraujošs vēsturiskais romāns par 18. gadsimta notikumiem Francijā

1972. gads Strādājot par skolotāju savu vecāku izveidotajā skolā jaunajām lēdijām pašā Londonas sirdī, Medlina Moro vada visai noslēgtu dzīvi. Bet reiz, kopā ar vecākiem apmeklējot krāšņu masku balles pasākumu, viņus pārsteidz traģisks notikums, un Medlina paliek viena šai pasaulē. Izmisīgi vēloties satikt sava tēva ģimeni, kurus iepriekš nav pazinusi, viņa dodas ceļojumā uz Franciju. Visapkārt jaušami kara draudi, tāpēc, rūpēdamies par Medlinas drošību, noslēpumainais un pievilcīgais grāfs Etjēns d’Oberī piedāvā meitenei aizsardzību, kā arī pajumti viņam piederošajā muižā.
Skaistā Mirabellas pils apbur un valdzina Medlinu, tomēr tā slēpj arī tumšus un senus noslēpumus. Kad revolūcija aptver visu Franciju un ļaužu masas vada vien nevaldāms naids un neprāts, Medlinai nākas pašai rast sevī spēkus un atšķetināt pagātnes notikumus, lai izglābtu mīļos cilvēkus un nodrošinātu laimi nākotnē.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Arnaldur Indridason

Nosaukums: Purvs

 

Ziemeļpurvā, Reikjavīkas rajonā, pagraba dzīvoklī uziets noslepkavots padzīvojis vīrietis. Upura rakstāmgaldā ir paslēpta fotogrāfija, četrus gadus vecas meitenītes kapa pieminekļa uzņēmums. Izmeklētājam Erlendam rodas nojauta, ka tā nav tipiska islandiešu slepkavība, “nevīžīga, bezjēdzīga un nožēlojama”. Un nojautas viņu parasti nepieviļ. Fotogrāfija aizved policiju tālā pagātnē, kura glabā baismīgus noslēpumus un ģimenes traģēdijas. Tai pašā laikā no kāzām pazūd līgava, un atsākas pirms ilga laika pazuduša cilvēka meklējumi... Arnalds Indridasons (Arnaldur Indriðason, dz. 1961) ir viena no spilgtākajām zvaigznēm pie islandiešu literatūras horizonta. Viņa spalvai pieder vairāk nekā divdesmit romānu, tostarp daudzi detektīvi, kuru galvenais varonis ir atjautīgais kriminālpolicijas izmeklētājs Erlends un viņa komanda. Detektīvromāns “Purvs” ir sensacionāli populārs Arnalda Indridasona darbs, kas pasaulē pārdots vairāk nekā 2 miljonu eksemplāros. 2002. gadā romāns saņēma Ziemeļvalstu detektīvu balvu. Tas tulkots vairāk nekā divdesmit valodās, pēc tā motīviem tapusi arī filma.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Inga Lindstrēma

Nosaukums: Saulgriežu dziesma

 

Šķietami bezgalīgi zaļu mežu masīvi, romantiskas šēru ainavas, straujas upes un zili ezeri, pāri kuriem brīžiem dzirdami balto gulbju spārnu švīksti... Uz šī brīnumaini gleznieciskā fona norisinās autores attēlotie romantiskie mīlas stāsti, kuri mūs aizved uz mazliet skarbo, bet tik skaisto ziemeļzemi Zviedriju. Arī satikšanās ar šo grāmatu ļaus lasītājam iepazīt šīs zemes valdzinošo kolorītu un ienirt grāmatas galveno varoņu aizraujošajos piedzīvojumos, kur sastapsies gan ar intrigām un liktenīgiem pārpratumiem, gan ar galvu reibinošu krāču pārvarēšanu un visu uzvarošu mīlestību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Samanta Verāna

Nosaukums: Septiņas vēstules no Parīzes

 

Parīze. Vasara. Divi svešinieki. Mīlestība no pirmā acu skatiena. Bet viņiem lemts kopā pavadīt tikai vienu dienu.
Pēc divdesmit gadiem viņi satiekas vēlreiz. Vai tiešām veca mīlestība nerūs?
Deviņpadsmitgadīgā amerikāniete Samanta pasaules romantiskākajā pilsētā Parīzē satiek Žanu Luku - jaunu, pievilcīgu franču zinātnieku. Abi kopā pavada tikai vienu dienu. Žans Luks viņai uzraksta septiņas skaistas mīlestības vēstules, bet tās paliek bez atbildes.
Ir pagājuši divdesmit gadi. Samanta atrod Žana Luka vēstules, un atmiņā uzvirmo saulainā Parīze un kaisles piesātinātā diena kopā ar izskatīgo francūzi. Ir aiztecējis laiks, abiem ir kopīgas tikai atmiņas. Bet Samanta nolemj uzmeklēt Žanu Luku, un sākas galvu reibinošs piedzīvojums.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Tomass Mērtons

Nosaukums: Septiņloku kalns

 

“SEPTIŅLOKU KALNS” ir viena no pasaulē lasītākajām autobiogrāfijām, kurā atklāti aprakstīti jauna vīrieša ticības un miera meklējumi. Aizrautīgais un apdāvinātais Mērtons alkaini tver no dzīves visu, ko tā sniedz, līdz viņā mostas atziņa, ka nekādas pasaulīgās baudas nespēs remdēt arvien dziļāko iekšējo nemieru. Sācis interesēties par garīgiem jautājumiem, viņš nonāk līdz kristībai katoļu Baznīcā un pēc kāda laika iestājas trapistu klosterī. Tur, “četrās savas jaunās brīvības sienās”, viņš saraksta šo neparasto liecību – unikālu garīgo autobiogrāfiju. “SEPTIŅLOKU KALNS”, kas tulkots vairāk nekā 20 valodās, tiek uzskatīts par vienu no mūslaiku ietekmīgākajiem reliģiskajiem darbiem. “

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lulū Teilore

Nosaukums: Sniega eņģelis

 

Sešdesmitie gadi

Kresida Felbridža ir debitante Londonas augstākajā sabiedrībā un gatavojas kāzām. Kresidas tēvs nolemj pasūtīt meitas portretu pie jauna, vēl nezināma mākslinieka. Tiklīdz Kresida iepazīstas ar šo mākslinieku – Ralfu Fjū, viņa saprot, ka dzīve vairs nekad nebūs tāda kā agrāk. 

Mūsdienas

Mūsdienās Emīlijai Konvejai pieder viss, ko vien viņa varētu vēlēties: prestiža māja, divi skaisti bērni un veiksmīgs vīrs – Vils. Kādudien Vils atklāj, ka ir bankrotējis, ilūzija par drošību un laimīgu nākotni tiek pilnīgi sagrauta..

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Džefrijs Ārčers

Nosaukums: Stiprāks par zobenu

 

Harijs Kliftons uzzina, ka ievēlēts par jauno Anglijas PEN kluba prezidentu, un nekavējoties uzsāk kampaņu par izsūtītā krievu rakstnieka un disidenta atbrīvošanu, kurš ir uzrakstījis satriecošu aculiecinieka stāstu, atklājot Josifa Staļina patieso seju. Iesaistoties šajā lietā, Harijs pakļauj sevi reālām briesmām.

Harija un Emmas dēls Sebastjans Londonā strauji gūst panākumus Fārtingu bankā un ir saderinājies ar skaisto amerikānieti Samantu. Tomēr nicināmais Eidrians Slons, kuru interesē tikai pašlabums un Sebastjana iznīcināšana, gatavo viņam kārtējo trāpīgo uzbrukumu...

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ērika Džeimsa

Nosaukums: Sveika, mana jaunā dzīve!

 

Svaigs un spirdzinošs kā ziemas gaiss – jaunais Erikas Džeimsas romāns aizraus lasītāju sarežģītu izvēļu ceļos, vienlaicīgi liekot gan just līdzi varoņiem, gan smieties skaļā balsī par dzīves ironijas spēku. Autores valoda arvien atgādina, kāpēc Erikas Džeimsas darbi ir tik ļoti iemīļoti. 

Man jāmācās sevi aizstāvēt, – nolemj Megija Storma, kuras dienas aizrit, uzkopjot mājas cilvēkiem, kam bieži ir daudz naudas, bet maz pieklājības.

Prātam jāpatur virsroka pār sirdi, – sev iegalvo Ella Mūra, kura atgūstas pēc septiņiem velti izšķiestiem gadiem neauglīgās attiecībās.

Vairs nekādu sieviešu, – apsola sev Ītans Edvardss, kurš agrāk no savas depresīvi tukšās laulības dzīves glābies, regulāri krāpjot sievu...

Kā viņiem veiksies ar solījumu pildīšanu?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Vizma Belševica

Nosaukums: Tās dullās Paulīnes dēļ

 

“Tu saki? Cik tev pašai to matu, ja man trīs? Četri, vai? Mēs nopirksim parūkas. Baltas un sprogainas. Un rokās baltus cimdus.”
Leģendārais sauciens “Tu saki?” daudziem lasītājiem droši vien skan Lilitas Bērziņas balsī, kas iespiedusies atmiņā no Vijas Beinertes filmas “Tās dullās Paulīnes dēļ”. Vizma Belševica stāstā par Paulīni ‒ sirmgalvi, kā mūsdienās varētu sacīt, “ar vīziju” ‒ sasmīdina ikvienu mazliet melna humora cienītāju ar trāpīgas ironijas piesātinātu komismu. Stāstu krājuma varones ‒ gan dullā Paulīne (“Tās dullās Paulīnes dēļ”), gan šiverīgā Burbeķīša (“Burbeķīša”), gan apsviedīgā Marta (“Nelaime mājās”), gan citas ‒ spēj atrast veidu, kā nemanot likt pasmieties par it kā visnotaļ nopietnām sadzīves situācijām. Ja savulaik bērnībā šķita, ka Vizmas proza aprobežojas ar “Billi” jeb stāstu par laiku, “kad vecāmāte bija maziņa”, tad šobrīd jāsaka, ka priekšstats nekādi nebūtu pilnīgs bez stāstu krājumiņa, kas laiku pa laikam tiek izņemts no plaukta pārlasīšanai. Jaunajā izdevumā Paulīne atkal, māsas vārdiem sakot, “pucējas uz velna paraušanu” un ir gatava satikties gan ar tiem lasītājiem, kas viņu jau pazīst, gan arī tiem, kas vēl tikai iepazīs.
Ieva Elsberga, Vizmas Belševicas mazmeita.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Dace Priede

Nosaukums: Mēnesstars: triloģija

 

Visas triloģijas daļas - vienā grāmatā:

Mēnesstars pār jūru (publicēts atkārtoti)

Mēnesstars pār jūru (publicēts atkārtoti)

Mēnesstars debesīs (publicēts pirmo reizi !)

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Filipa Gregorija

Nosaukums: Trīs māsas, trīs karalienes

 

Mārgarita Tjūdora jau kopš dzimšanas ir audzināta karalienes dzīvei. Jaunā princese vēl nenojauš, ka dižciltīgas asinis ir dāvana un lāsts vienlaikus. Viņa var tērpties visgreznākajās drānās un rotāties ar pasakainām dārglietām. Bet spožā virskārta slēpj traģisku patiesību – šajā pasaulē sieviete ir vien bandinieks nežēlīgajā cīņā par varu. Viņas galvenais pienākums ir klausīt savam vīram un dzemdēt dēlu, nākamo karali.

Tomēr Mārgarita ir neparasta sieviete – viņa ir skaista, godkārīga un spēcīga. Likteņa triecienus viņa saņem ar lepni paceltu galvu: viņa iemācās būt gan viltīga, gan nežēlīga, jo vienīgi tā ir iespējams izdzīvot.

Mārgaritu saprot tikai divas sievietes – viņas māsas: reizēm labākās draudzenes, citkārt ļaunākās ienaidnieces.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Meredita Vailda

Nosaukums: Triumfs

 

Ērika un Bleiks ir mijuši gredzenus un solījuši viens otru mīlēt mūžīgi. Kopā viņi ir piedzīvojuši gan elli, gan debesis. Viņi ir atklājuši viens otra noslēpumus kā miesā, tā dvēselē. Abi ir pārkāpuši visas robežas – un uzvarējuši. Ir tikai viens sapnis, kuru piepildīt nav viņu spēkos. Sapnis, kas savienotu abus uz mūžiem un apliecinātu viņu spēcīgās jūtas. Jauna dzīvība. Likteņa pārbaudījumi vēl nav beigušies. Par ilgoto laimi no Ērikas un Bleika tiek prasīta augsta maksa. Ir cilvēki, kas vēl viņiem ļaunu. Šo cilvēku rīcībā ir nauda un vara. Bet Ērikai un Bleikam ir tikai viens vienīgs ierocis – viņu mīlestība. Un abi ir gatavi uz visu, lai to nosargātu. “Hakeru sērijas” noslēdzošā grāmata ir kā strauja, ledaina upe, kas sagūsta un apskurbina. Ik lappuse piesātināta spraigiem notikumiem, un līdz pat pēdējam brīdim lasītājs turpina jautāt: vai laimīgas beigas ir iespējamas?

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Sāra Larka

Nosaukums: Tūkstoš avotu sala

 

Londona, 1732. gads. Bagātā tirgotāja Tomasa Rīda meita Nora sapņo par kopīgu nākotni ar savu iemīļoto Saimonu. Jaunā sieviete ir pārliecināta, ka tēvs atbalstīs viņu laulības par spīti abu nevienādajam sociālajam stāvoklim. Nora ir vienīgā meita un mantos visus Rīda īpašumus, bet Saimons – izputējušas aristokrātiskas ģimenes pēctecis, kurš strādā par rakstvedi pie Noras tēva. Jaunekļa veselība ir iedragāta, un Anglijas mitrais klimats viņam nav piemērots, tāpēc abi jaunieši klusībā lolo sapni par dienvidjūras salām, būdiņu baltā liedagā un laimīgu kopdzīvi kādā no Britu kolonijām, kur tiek audzēta tabaka vai cukurniedres.
Skarbā dzīves īstenība iznīcina Noras jaunības sapni, tomēr viņas raksturs iegūst rūdījumu, kas būs ļoti nepieciešams jaunajā dzīvē vergu plantācijas īpašnieka greznajā namā...
Karību smaržu caurstrāvots mīlasstāsts!

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Emmi Iteranta

Nosaukums: Ūdens atmiņa

 

Pasaulē pamazām beidzas ūdens...
Neaptveramu katastrofu – klimata pārmaiņas un naftas karus – pieredzējusī cilvēce cenšas izdzīvot ūdens nepietiekamības apstākļos, kad ūdens sadali sagrābusi militāra diktatūra, kas valda gandrīz visā tagadējās Eirāzijas teritorijā.

Tālu ziemeļos dzīvo Noria, kas ir senas tējas meistaru dzimtas atvase. Pienākusi viņas kārta kļūt par pilntiesīgu tējas meistari un uzzināt senču rūpīgi glabāto noslēpumu. Laikā, kad pats lielākais noziegums ir ūdens slēpšana, militārās varas skatiens neizbēgami pievēršas tējas meistara namam.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jana Vagnere

Nosaukums: Vongezers

 

Gripa. Katru gadu uz planētas ar to saslimst miljoniem cilvēku, mēs esam pieraduši to uzskatīt par neizbēgamu ļaunumu, bet tādu, kuru spējam uzveikt. Kāds paliek mājās un dzer zāles, kāds staigā apkārt, aplipinot arī citus... Bet kas notiks, ja kādu dienu šāds vīruss būs daudz spēcīgāks par iepriekš piedzīvotajiem un karantīnas dēļ tiks slēgtas skolas, slimnīcas un pat pilsētas?
Kad vīruss Maskavā izraisa epidēmiju un drīz vien izvēršas pandēmijā, vienpadsmit maskavieši – cits citam sveši – apvieno spēkus, lai kopā pārvarētu bīstamo ceļu uz Karēliju, kur cer patverties drošībā. Brauciens ved pāri visai valstij. Vai viņiem pietiks degvielas? Vai izdosies veiksmīgi veikt tālo ceļu? Vai dīvainā kompānija, kuru vieno tikai šī ārkārtas situācija, izturēs vai padosies? Katrs kilometrs ir konfrontācija ar nāvi, nezināmām briesmām, greizsirdību un bailēm, katra stunda – cilvēcības pārbaudījums. Nekādu garantiju, nekādas aizsardzības, nekādas patiesības – izņemot to, kas palīdzēs izdzīvot

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

   

Autors: Dace Judina

Nosaukums: Septiņi vakari

 

Katrīna un Mārtiņš ierodas nesen nopirktajās "Ozolu" mājās, kas noslēpušās dziļi mežā. Pārkāpjot vecā nama slieksni, viņi atrod vecu Mājasgrāmatu un nonāk it kā citā dimensijā – pazūds laiks, un nākamajās septiņās dienās jaunieši piedzīvo biedējoši reālas atklāsmes par to, kas pēdējo divsimts gadu laikā noticis ar šo māju un tās saimniekiem.

Septiņi "Ozolos" pavadītie vakari izmaina jaunā pāra dzīvi, pārbauda viņu jūtu stiprumu un atsedz kāda rūpīgi glabāta noslēpuma plīvuru.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vilis Seleckis

Nosaukums: Memoranda mednieki

 

"Biju sīks ķipars, mamma stāstīja par tiem laikiem, kas atspoguļoti šajā romānā. Slepkavu lodes lodoja no dažādām pusēm, un mūsu dzimtā ik pa brīdim skanēja kapu zvans - te, miliču piekauts, mira mammas tēvs, mans vectēvs Kazimirs, tad mammas brālis Adels, tad vēl kāds tuvinieks. .. Bērnībā dzirdētie stāsti kā baisa patiesība nogulsnējās manā atmiņā. Šo skarbo, bezgala rūgto pagātni reiz vajadzēja atdzīvināt, izlikt uz papīra, lai nekad neaizmirstam, no kurienes nākam. Mums jāzina, par ko mūsu priekšteči sapņojuši, pēc kā tiekušies, kā aizstāvējuši sevi, savu ģimeni, valsti. Manuprāt, atklājot savu tuvinieku un citu ļaužu likteņus laikmetu griežos, varam vistuvāk pienākt arī tam grūti sasniedzamajam brīnumam, ko sauc par vēsturisko patiesību." Tā stāsta autors.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Arnolds Auziņš

Nosaukums. Ar dakšām ūdenī

 

Arnolda Auziņa humora un satīras krājums.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:

Nosaukums: Latviešu šausmu stāsti

 

Rožu krūms, kas draud iznīcināt savu dārznieku...

Noslēpumains jātnieks, kurš nemet atspulgu upes ūdeņos...

Baltā sieva, kas spokojas teātra aizkulisēs...

Pelēks T krekls, kuru uzvelkot, notiks nelaime...

Tie ir tikai daži no tēliem, ar kuriem lasītājus pārsteigs, valdzinās un biedēs pirmā latviešu autoru šausmu stāstu izlase “Latviešu šausmu stāsti”.

Krājumā iekļauti divdesmit stāsti, kas tapuši visa 20. gadsimta garumā; meistarīgus vēstījumus šajā žanrā radījuši tik atšķirīgi rakstnieki kā Augusts Saulietis, Aleksandrs Grīns, Jānis Ezeriņš, Vizma Belševica, Vladimirs Kaijaks, Dagnija Zigmonte, Guntis Berelis, Ralfs Kokins, Ieva Melgalve un Andris Zeibots.

Latviešu autoru iztēlē rosās visdažādākie baiļu atveidi: gan spoki, veļi un milzu zirnekļi, gan kaimiņmājas pagalma bērni un kāds pavisam parasts kabatas nazis... Kurzemes ciematos klejo rēgi, kādā Rīgas augstceltnē pulcējas vampīri, bet Centrāltirgū iegādāts spogulis rāda pavisam citu realitāti...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Knuts Skujenieks

Nosaukums: Basās zvaigznes

 

Atzīmējot Knuta Skujenieka 80.gadu dzimšanas dienu, izdevniecībā Pētergailis ir nācis klajā bilingvālais (latviešu un krievu valodā) dzejas krājums “Basās zvaigznes. Босые звезды”. Tajā ir iekļauti 102 dzejnieka un krājuma atdzejotājas Olgas Pētersones izvēlēti un sakārtoti dzejoļi.

Kopējā dzejas krājuma kompozīcija veidota, izmantojot hronoloģisko principu, kas tuvs pašam dzejniekam, savukārt lasītājam ļauj koncentrēti un secīgi ieskatīties dažādos K.Skujenieka daiļrades posmos. Dzejas krājumā ir iekļauta atdzejotājas intervija ar Knutu Skujenieku, kuras noslēgumā uz jautājumu “Vai brīvība ir vissvarīgākais dzīvē?” dzejnieks atbild “Brīvība ir priekšnoteikums, nevis vērtība pati par sevi. Tā ir abstrakcija – līdz brīdim, kamēr sākas darbs.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Olivers Pečs

Nosaukums: Bendes meita un melnais mūks

 

Noziegumu izmeklē bende Jākobs Kuisls

Šongava, 1660. gads. Lorenca baznīcas mācītājs ticis saindēts. Pēdējiem spēkiem viņš vēl paspēj atstāt zīmi, kas norāda uz sensenu templieša kapu baznīcas kriptā.

Bende Jākobs Kuisls, viņa meita Magdalēna un dakteris Simons ķeras pie leģendāro templiešu dārgumu meklējumiem, tomēr viņi nav vienīgie. Arī lielceļa laupītāju banda un baisais melnais mūks seko viņiem pa pēdām...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Gilberts Kīts Čestertons

Nosaukums: Tēva Brauna neticība

 

Romāns vēsta par miljonāru-magnātu, "marionešu aukliņu raustītāju" un arī preses varenību, veidojot priekšstatu par personas publisko tēlu, intrigām un žurnālistu paņēmieniem, lai gūtu ievērību un radītu sensāciju. Ļoti mūsdienīgs detektīvromāna temats.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Pīrss Brauns

Nosaukums: Rīta zvaigzne

 

Sarkanā sacelšanās aizrāva lasītājus un pieteica jaunu, talantīgu autoru. Zelta dēls mainīja spēles noteikumus un pacēla Derova stāstu jaunos augstumos. Tagad iznācis ar nepacietību gaidītais Sarkanās sacelšanās triloģijas noslēgums Rīta zvaigzne.

 

Derovs būtu dzīvojis mierā, tomēr ienaidnieki nesa viņam karu. Zelta valdnieki pieprasīja viņa paklausību, pakāra viņa sievu un paverdzināja viņa tautu. Tomēr Derovs ir apņēmies stāties tiem pretī. Riskējis ar visu, lai pārveidotu sevi un iefiltrētos Zelta sabiedrībā, viņš ir cīnījies, lai izturētu nežēlīgo konkurenci, kādā tiek audzināti Sabiedrības varenākie karotāji, kāpis pa dienesta karjeras kāpnēm un pacietīgi gaidījis, lai uzsāktu revolūciju, kas iznīcinās hierarhiju no iekšienes.

Beidzot tas brīdis ir pienācis.

 

Tomēr goda jūtas un atriebības alkas ir spēcīgas abās pusēs. Derovs un viņa ieroču brāļi stājas pretī ietekmīgiem ienaidniekiem, kuri nepazīst ne sirdsapziņas pārmetumus, ne žēlastību. Starp tiem ir arī viņa bijušie draugi. Lai uzvarētu, Derovam nāksies iedvesmot tumsā apspiestos ļaudis saraut važas, pārveidot viņu nežēlīgo valdnieku celto pasauli un kļūt par noteicējiem pār savu likteni, kas tik ilgi liegts un ir pārāk daudzsološs, lai no tā atteiktos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Metjū Ārlidžs

Nosaukums: Nāves slazdā

 

Izmeklē detektīve Helēna Greisa. Cilvēkus nolaupa pa pāriem. Viņus iesloga kopā un atstāj bez ūdens un ēdiena, un viņiem iedod ieroci. Ārā tiks izdzīvojušais. Nolaupītie nonāk drausmīgas izvēles priekšā – nogalini vai tiksi nogalināts. Ko zaudēt ir labāk – dzīvību vai prātu? Šis ir līdz šim sarežģītākais noziegums detektīves Helēnas Greisas pieredzē, un viņai tas ir jāatšķetina. Ja nebūtu runājusi ar izdzīvojušajiem upuriem, viņai būtu grūti pat noticēt, ka viņu stāstītais ir patiesība. Vadīdama izmeklēšanu, Helēna Greisa saprot, ka noslēpuma atrisinājums slēpjas izdzīvojušajos. Ja drīzumā neizdosies atrast ļaundari, bojā ies vēl citi... Metjū Dž. Ārlidžs ir angļu kriminālromānu rakstnieks, vairākus gadus strādājis arī par producentu televīzijā. Viņa sarakstītie romāni, kuros noziegumus izmeklē detektīve Helēna Greisa, strauji iegūst popularitāti visā pasaulē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Endrū Gross

Nosaukums: Melnais zelts

 

Bijušo izmeklētāju Taju Hauku satriec televīzijā dzirdētā ziņa – ļauni iebrucēji nogalinājuši brokera ģimeni, kuras daļa bija arī kāda viņam ļoti dārga sieviete…

Tajs kopā ar Naomi Blūmu, Savienoto Valstu Finanšu departamenta aģenti, veic izmeklēšanu un atklāj nežēlīgi smalki izstrādātu globālu shēmu, kas ved uz pasaules finanšu sistēmas katastrofu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Deivids Baldači

Nosaukums: Pēdējā jūdze

 

Melvins Marss reiz bija talantīgs futbolists, kuram tika paredzēta galvu reibinoša karjera, pasaules slava, miljoni bankas kontā... Tagad viņš gatavojas saņemt augstāko soda mēru – nāvējošu injekciju. Pēdējā brīdī nāvessoda izpilde tiek apturēta – Marsa izdarītajos noziegumos atzinies kāds cits ieslodzītais. Izmeklētājiem jāatbild uz ļoti sarežģītiem jautājumiem. Vai tiešām Marss ir nepatiesi apsūdzēts un ASV tiesu sistēmas dēļ nevainīgiem cilvēkiem cietumā jāpavada gadu desmiti? Bet varbūt negaidītais pavērsiens ir tikai meistarīgi iestudēta izrāde?

 

Šo rēbusu atrisināt uzņemas Eimoss Dekers – ar fenomenālu atmiņu un antisociālu raksturu apveltīts detektīvs, kurš patiesību vērtē augstāk nekā pieklājību. Ar viņa gādību pie lietas izmeklēšanas ķeras īpašā FIB vienība, pat nenojaušot, cik smagas sviras tiks iekustinātas šī nežēlīgā, bet šķietami banālā nozieguma cēloņu meklējumos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Džordžs Orvels

Nosaukums: 1984

 

Džordžs Orvels tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem angļu 20.gs. rakstniekiem. Viņa ievērojamākie darbi ir antiutopiskais romāns „1984” un politiskā alegorija „Dzīvnieku ferma”. Orvels atzinis, ka viņa romāni faktiski ir vērsti pret jebkuru totalitāru režīmu, kas ierobežo indivīda brīvību.

 

Romānā attēlotajā pasaulē nepastāv vārda un domas brīvība; ir trīs karojošas valstis ar neierobežotu partijas varu, kuras nemitīgi kontrolē savu pavalstnieku domas un darbus. Galvenais varonis Vinstons Smits dzīvo Okeānijā, ko vada Lielais Brālis un Partija, kur tiek falsificēta vēsture un ir ieviesta „jaunruna”. Vinstons meklē un arī atrod izeju no pastāvošās sistēmas, taču iluzorais priekšstats par iegūto brīvību izgaist, jo sistēmas realizētā uzraudzības funkcija ir visaptveroša.Šī grāmata biedējoši skaidri ataino mūsdienu realitāti, kurā tik bieži tiek karots „miera uzturēšanas” vārdā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Aleksandrs Kuprins

Nosaukums: Granātu aproce

 

"Bet ja par mīlu var nosaukt to sevišķi smalko divu cilvēku garīgo savienošanos, kad viena jūtas un domas pa kaut kādām noslēpumainām dzīslām pārlejas otrā, kad vārdu vietu ieņem mēmi skatieni, kad tikko samanāms plakstienu iedrēbējiens vai viegla smaida ēna acīs dažreiz pasaka daudz vairāk nekā garu garais "šablona cilvēku" mīlestības atklājums, kad divi cilvēki pie kopēja galda vai arī pēc kādas tikko izteiktas muļķības, skatieniem strauji sastopoties, bez vārdiem prot dalīties vispārējā iespaidā,- vārdu sakot, ja tāda veida attiecības var nosaukt par mīlestību, tad es droši saku, ka ne vien es, bet mēs abi mīlējām viens otru.."

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gijs de Moposans

Nosaukums: Mīlulis

 

Romāna galvenais varonis ir Žoržs Diruā, kurš prot dzīvē lieliski tikt uz priekšu, izmantojot sievietes. Reljefi un dzīvi autors zīmē visas šīs Mīluļa draudzenes — prostitūtu Rašeli, sabiedrības dāmu Marela kundzi, reportiera sievu Madlenu Forestjē, avīzes izdevēja sievu Valtera kundzi un šefa meitu Sizannu, kuras visas palīdz viņam “taisīt” karjeru.

“Ko tā vecā pūce atkal grib no manis?” viņš domāja.

Varu saderēt, ka viņai nav nekā ko sacīt. Viņa tikai ­atkārtos, ka dievina mani. Tomēr jāpaskatās, kas tur būs. Viņa runā it kā par nopietnu lietu, par kādu lielu pakal­pojumu, un varbūt tas ir tiesa. Bet pulksten četros nāks Klotilde. Vecā man jāizvada visvēlākais trijos. Velna milti! Kaut tikai viņas nesastaptos! Tīrais negals ar tiem sie­višķiem!”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Aleksandra Riplija

Nosaukums: Skārleta

 

Aleksandra Riplija (Aleksandra Ripley, 1934–2004), amerikāņu rakstniece, ir vairāku romānu un filmu scenāriju autore, tomēr pasaules slavu viņa iemantoja, uzrakstot romānu “Skārleta” – turpinājumu Margaretas Mičelas slavenajam darbam “Vējiem līdzi”.

 

Tāpat kā Skārleta O’Hāra, arī Aleksandra Riplija bijusi īsta dienvidniece. Varbūt tieši tāpēc viņa varēja tik pārliecinoši iejusties savas varones tēlā, izprast viņas domas un izjūtas; Skārletas dzīves stāsts plūst tikpat aizraujoši kā Margaretas Mičelas darbā, tajā mainās notikumi, plosās kaislības un pārdzīvojumi.

Romāns “Skārleta” sniedz lielisku iespēju atkal atgriezties Tarā, sastapties ar Skārletu un Retu Batleru un vēlreiz izbaudīt lieliskāko mīlas stāstu, kāds jebkad ticis uzrakstīts. Skārleta Aleksandras Riplijas romānā, runājot Reta – viņas mūža mīlestības vārdiem –, no brīnišķīgas jaunas meitenes kļūst par brīnišķīgu pieaugušu sievieti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ērvins Velšs

Nosaukums: Porno

 

Ērvins Velšs (1957) ir skotu rakstnieks un dramaturgs, pasaulē pazīstams ar romānu “Vilcienvakte”(Trainspotting) pēc kura motīviem uzņemta arī filma ar tādu pašu nosaukumu. Romānā “Porno” aprakstīti notikumi desmit gadus vēlāk – pēc ne pārāk veiksmīgas dzīves Londonā Sirdzējs atgriežas Edinburgā. Pilnībā izgāzies kā suteners, tēvs, vīrs un biznesmenis viņš ķeras pie pēdējās iespējas izsisties un nolemj veidot pornofilmu. Lai to izdarītu, viņam ir vajadzīgi palīgi, kā piemēram, vecais čoms Rentons un citi. Tomēr viss nav tik vienkārši, kā gribētos, – psihais Begbijs ir ārā no cietuma un plāno atriebību, un, protams, arī Sirdzējam un Rentonam ir savi nenokārtoti pagātnes rēķini.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tatjana Trofimenko

Nosaukums: Kā uzvarēt jebkuru atkarību?

 

Klajā nākusi jauna, interesanta grāmata, kura nav tikai par atkarībām – patiesībā tā var kļūt par lasītāja personīgo informatīvo treneri, dvēseles un ķermeņa dziedinātāju. Grāmatas teksts satur īpašā veidā ģenerētu netiešu informatīvu iedarbību, kas palīdz uzlabot veselības stāvokli, atbrīvoties no psiholoģiskas atkarības, dvēseles sāpēm, stresa, bailēm vai vismaz būtiski pārvarēt nelaimīgas mīlestības sekas. Dziedinošā informatīvā iedarbība, protams, palīdzēs cīņā ar alkohola, smēķēšanas, nikotīna un narkotiku atkarībām, ar atkarībām no ēdiena, datora, interneta, azartspēlēm… “Kā uzvarēt jebkuru atkarību?” lasītājā iedarbina psihiskus rezerves spēkus, un rodas enerģija paveikt to, kas iepriekš šķita neiespējams. Tatjana Trofimenko ir rakstniece, psiholoģe un pasniedzēja no Ukrainas. Par grāmatu “Kā uzvarēt jebkuru atkarību?” viņa pati saka: “Es ļoti daudz ieguldīju šajā darbā. To ir uzrakstījusi mana dvēsele. Visu savu pieredzi, visu gara spēku es izpaudu šajā grāmatā. Tā man ir ļoti īpaša un dārga.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Harijs Sils

Nosaukums: Lemti nepadoties. Autoekspedīcija Rīga-Singapūra-Rīga

 

Harijs Sils ir rūdīts ceļotājs,  bei­dzis Lat­vi­jas Lauksaimniecības uni­ver­sitāti, iegūstot būv­in­ženiera specialitāti, fotogrāfs, automehāniķis, celtnieks, vecākais no brāļiem Siliem. Jaunākais, Mārtiņš Sils, arī ir kaislīgs ceļotājs un vairāku grāmatu autors. Apgādā «Jumava» līdz šim iznākušas divas Harija Sila grāmatas: «Aukstās upes» un «Lemti nepadoties».

 

Harija Sila jaunākajā grāmatā «Lemti nepadoties» aprakstīta divus gadus ilgā autoekspedīcija Rīga–Singapūra–Rīga, kuras maršruta kopējais garums bija vairāk nekā 44 tūkstoši kilometru. Lai arī ceļotāji dažkārt nonāca ļoti bīstamās un bezcerīgās situācijās, ceļojums ar pārtraukumiem turpinājās. Ceļotāji pārvarēja Tibetas un Mongolijas plato, ilgstoši pacieta tropisku svelmi, izdzīvoja sniega vētrā un laupītāju uzbrukumā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:

Nosaukums:  Latvijas leģendas VI

 

Ir būtiski neaizmirst par unikālajam Latvijas personībām un interesantajiem faktiem, par Latvijas leģendām. Jo tās iedvesmo. Tās ceļ mūsu patriotismu. Un dažkārt mūsu visnegaidītāko līdzcilvēku veikums ir tik liels un dižs, ka tas ceļ arī mūsu nacionālo pašapziņu. Jo viņu darbs jau tik skaļi runā pats par sevi, ka atliek vien pasaulei atgādināt, ka viņi ir no Latvijas. Tāpēc novēlu ikkatram šīs grāmatas lasītājam stiprināt tos, kuri jau ir ceļā, lai kļūtu par leģendām, un gūt iedvesmu, lai par tādām kļūtu paši! Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:

Nosaukums: Delikāta problēma. Aizcietējumi

 

Grāmatā stāstīts, kā, ievērojot veselīgu dzīvesveidu, iespējams rūpēties, lai nerastos ilgstoši zarnu trakta traucējumi – aizcietējumi. Skaidroti to rašanās iemesli, kā arī sniegtas veselīgu ēdienu receptes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dženija Hārdinga

Nosaukums: Kristāli

 

Ceļvedis par vairāk kā 100 skaistākajiem minerāliem, kuri sakārtoti 20 krāsu spektra grupās. Par kristālu izcelsmi, sastopamību, ietekmi uz cilvēka ķermeni.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Maikls Stouns

Nosaukums: Jogas filozofija

 

Apgāds «Lietusdārzs» laidis klajā Maikla Stouna (Michael Stone) grāmatu «Jogas filozofija» («Inner Tradition Yoga»). Vai tas ir vēl viens izdevums ar jogas pozu attēliem? Nē, šī grāmata neatkārto daudzās citās pausto jogas «ārējo aprakstu», bet tiecas izteikt tās būtību un pamatot mūsdienu cilvēka saistību ar to.

Maikls Stouns ir psihoterapeits, jogas skolotājs, budisma pasniedzējs, grāmatu autors un sabiedriskais aktīvists. Viņš studējis psiholoģiju, psihoanalīzi, filozofiju, salīdzinošās reliģijas un iegūtās zināšanas izmantojis, lai tradicionālās senās mācības apvienotu ar mūsdienu psiholoģijas un filozofijas atziņām. Maikls Stouns vada dažādas jogas nodarbības, arī īpaši medicīnas darbiniekiem (ārstiem, medmāsām, psihiatriem, paliatīvās aprūpes speciālistiem, psihoterapeitiem).

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Sāra Naptali

Nosaukums:  Budisms mātēm

 

Kā audzināt bērnus, saglabājot mieru, neuztraucoties un domājot pozitīvi? Kā sievietes, kuras kļuvušas par mātēm, var tikt galā ar izmaiņām, kuras skar jebkuras attiecības ar līdzcilvēkiem? Pat tad, ja budisma izpēte nav jums padomā, šo grāmatu tik un tā ir vērts izlasīt. Tā jūsu uzskatos var mainīt daudz..

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Genrijs Čepmens

Piecas mīlestības valodas

 

Eķrems Eilisli

Milzu sastrēgums
   

Džeimss Mīks

Sirds ielauzās

   

Imants Liepiņš

Nāvējošie gaisa dārzi

 

Džonatans Litels

Labvēlīgās

   

Hedi Kadūrs

Valtenberga

   

Luiss Martins-Santoss

Klusuma laiks

   

Marina Stepanova

Bezdievju iela

   

Umberto Eko

Pilotnumurs

   

Markuss Vīks

Filosofija īsumā

   

Bārbers Beringtons

Ikviens var gleznot

   

Jevgeņijs Vodolazkins

Laurus

   

Papvērta Sāra

Tas ir Monē

   

Rodems Džordžs

Tas ir van Gogs

   

Hanss Hennijs Jāns

Svina nakts

   

Pjotrs Kotovs

Bornholmas trīsstūris
   

Guna Zeltiņa

“Šekspīrs: ar Baltijas akcentu”

   

Silvija Geikina

Daugavpils teātris

   

Jaroslavs Seiferts

Mēra stabs

   

Jāns Kaplinskis

Balts papīrs un laiks

   

Jāns Undusks

Gaidot vārdus

   

Jānis Čākurs

Trešā grāmata

 

Mēliss Frīdentāls

Bites

 

Māris Brancis

Jānis Roberts Tillbergs

 

V.B. Jeitss

Baltie putni

 

Rūta Kaminska, Anita Bistere

Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums 

 

Božena Ņemcova

Vecmāmiņa

   

Janīna Kursīte

Latvieša māja

   

Civilizāciju karš? Pirmais pasaules karš ideoloģijās

   

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Andrejs Ēķis

Rīgas sargi: Laika stāsti

   

Andreass Krists

Krāsu mācība: krāsu maģija

   

Frederiks Beigbeders

Ūna un Selindžers

 

Nirs Eijals, Raiens Hūvers

Noķert uz āķa: kā radīt paradumus veidojošus produktus

 

Zigmunds Freids

Sapņa interpretācija

 

Gandijs: stāsts par maniem eksperimentiem ar patiesību

 

Kerolaina Meisa

Arhetipi

   

Biruta Eglīte

Zvēri un cilvēki

   

Līga Blaua

Zemgalietis: Uldis Dumpis

   

Eddas dziesmas

Atdz. Uldis Bērziņš

 

Kolinss Bens

Māksla braukt

 

Ojārs Spārītis

Esejas par Latvijas sakrālo kultūru

 

Andrejs Johansons

Latvijas kultūras vēsture

   

National Library of Latvia

Architect Gunnar Birkerts/Janis

 

Latvijas jaunā režija

Sast. Radzobe

 

Harijs Tumans

Varoņi un varonība Senajā Grieķijā

 

Simona Orinska

Butō

 

Margarita Zieda

Andris Freibergs

   

Jānis Krēsliņš

Latviešu tradicionālo vērtību izzinātājs

 

Džemma Skulme

Sast. Laima Slava

 

Anita Vanaga

Kirkes grāmata

   

Richarda Zariņa atmiņas

   

Pauls Dambis

Andrejs Jansons: ārkārtējais pilnvarotais

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas