Jaunākās grāmatas
 

Autors: Abdullajevs, Čingizs

Nosaukums: Aligatora līnija 

 

Maskavā autokatastrofā iet bojā ASV pilsone, amerikāņu politiķa meita. Viņas nāve, kas iestājusies diezgan savādos apstākļos, un tai sekojošā ekspertīze ASV konsulātā izraisa daudzus jautājumus. Taču Krievijas puse acīmredzot nav spējīga dot kaut cik izsmeļošas atbildes un bieži pat izvairās no tām. Tad upura tēvs nolemj iet citu ceļu - viņš vēršas pie visā pasaulē pazīstamā eksperta Drongo un lūdz viņu veikt neoficiālu izmeklēšanu. Drongo labprāt piekrīt, taču drīz vien saprot - viņš nokļuvis bezdibeņa malā...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lesausks, Vigants

Nosaukums: Alise: uzņēmējas stāsts

 

Tā būs iespēja Tev izdzīvot kāda uzņēmuma tapšanu sākot no idejas. Kļūdas, prieki, veiksmes, vilšanās, apņēmība un pārējais emociju spektrs pasniegts no neatlaidīgās Alises Sondoras skatu punkta. Alise ir apkopojums visiem tiem drosmīgajiem uzņēmējiem, kuri dalījās ar mums savos piedzīvojumos, kļūdās, veiksmēs un gūtajās mācībās. Mēs no sirds sakām paldies Undai Krieviņai (iDEA HOUSE), Kristapam Grīnbergam (Qminder), Matīsam Ansviesulim (Creamfinance), Kristapam Moram (MaxTraffic), Mārtiņam Bērziņam (Monea), Ilzei Zaharānei (CheeksUp), Guntim Čoderam (Walmoo) un Artūram Bernovskim (Mailigen) par Jūsu uzņēmumu veidošanas stāstiem, kuri arī ir Alises piedzīvojumu pamatā. Jūsu tik ļoti dažādā taču tajā pašā laikā šad un tad līdzīgā pieredze veidojot uzņēmumus iedvesmoja mūs un, ceram, iedvesmos vēl tūkstošiem cilvēku uzdrošināties sākt savu biznesu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nortrapa, Kristiāna

Nosaukums: Dievietes nenoveco

 

Šīs grāmatas lielākā vērtība ir autores prasme vēstīt par sievišķību kā vienu lielu veselumu, ko iespējams uzturēt spēkā jebkurā mūža posmā.

Autore ir pārliecināta: tēlaini izsakoties, katra sieviete ir pārlaicīga dieviete. Viņa mudina lasītājas atbrīvoties no ierastajiem priekšstatiem par laika ietekmi un vecuma noteiktajiem ierobežojumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Remess, Andžils

Nosaukums: Kara ēna sekoja man: kokrūpnieka dēla vaļsirdības

 

Žurnālists, redaktors, vairāku grāmatu autors Andžils Remess grāmatā izstāsta ne vien savas dzimtas un ģimenes dzīvesstāstu, sākot no 1941. gada līdz mūsdienām, bet ikkatra latvieša pieredzēto, izjusto, tādējādi ļaujot izdzīvot Latvijas likteņstāstu vairāk nekā 50 gadu garumā. A. Remess lasītāju izvadā pa Liepājas ieliņām, portretē dažādu laiku spilgtākās Liepājas un arī Latvijas personības – laikmeta zīmes – Egonu Līvu, Olafu Gūtmani, bohēmas pārņemto “Vāgūzi” ar izcilo fotogrāfu Uldi Briedi priekšgalā un daudzus citus. Traģiskas epizodes mijas ar humora un ironijas pilniem notikumiem un vērtējumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Puče, Armands

Nosaukums: Kurtizānes apakšveļa

 

Venēcija ir kā mūzika, kā mūza, kā mākslas darbs, kā iedvesma, kā pavedēja! Vai zināt, ko parasti noklusē, runājot par šo ārējo skaistumu un bagātību? Korupciju, šantāžu, ziņotājus, melus, liekulību… Nekas nav beidzies līdz pat mūsu dienām, pielāgojoties vēstures gaitai. Vai vēl precīzāk - pielāgojot to…

Kāds nams šajā pilsētā cauri laikiem nes līdzi stāstus par lāstiem un nolemtību, kas piemeklē tā īpašniekus. Pašnāvība, izputēšana, slepkavība, narkotiku orģijas, finanšu afēras… Arī kāds ietekmīgs Latvijas advokāts vēlas dzīvot Lielā kanāla malā. Viņš labi papildina savu priekšgājēju atstātos nospiedumus, iepinoties izlūkdienestu un seksuālās orientācijas intrigā…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gilberta, Elizabete

Nosaukums: Lielā burvība: drosme dzīvot radoši

 

Jau gadiem ilgi daudzi no mums ir smēlušies iedvesmu Elizabetes Gilbertas grāmatās. Arī savā jaunākajā darbā “Lielā Burvība” visu iemīļotā autore cēli un devīgi atklāj mums savu pieredzi un unikālos uzskatus par radošumu. Viņa mudina mīlēt un māca, kā vieglāk pārvarēt bailes. Viņa raksta par dažādām uztveres un attieksmes niansēm un ieradumiem, kas ir nepieciešami, lai spētu dzīvot brīvi un radoši, un iedrošina ikvienu atklāt sevī apslēptos dārgumus.

Lai kādas būtu jūsu vēlmes – uzrakstīt grāmatu, radīt mākslas darbu vai tikai bagātināt savu ikdienas dzīvi ar vairāk apzinīguma vai kaisles –, “Lielā Burvība” pavērs ceļu uz prieka un brīnumu pasauli...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Priora, Karena

Nosaukums: Nenošauj suni!: grāmata par to, kā dresēt cilvēkus, dzīvniekus, un pašam sevi 

 

Autores skaidrais un aizraujošais uzvedības veidošanas metožu izklāsts ir padarījis grāmatu par klasisku bestselleru visā pasaulē. Šis jaunais, papildinātais izdevums latviešu valodā sniedz vēl vairāk atziņu par dzīvnieku un cilvēku uzvedību.
Te tiek aizraujoši stāstīts par pozitīvā pastiprinājuma praktisko lietojumu ikdienas dzīvē. Viņa atklāj noslēpumu, kā efektīvi ietekmēt gan pieaugušo, gan bērnu, gan mājdzīvnieku uzvedību un arī pašam sevi - bez uzkliedzieniem, draudiem, spēka lietošanas, sodiem un vainas apziņas izraisīšanas... vai suņa nošaušanas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Keplers, Lārss

Nosaukums: Paganīni līgums

 

Vasaras naktī policija uz jahtas, kas pamesta dreifē Stokholmas arhipelāgā, atrod mirušu jaunu sievieti. Sāļais ūdens plaušās liecina, ka viņa ir noslīkusi, tikmēr viņas drēbes ir pilnīgi sausas. Nākamajā dienā kāds augsta ranga ierēdnis tiek atrasts pakāries savā pilnīgi tukšajā dzīvoklī. Ja tā bija pašnāvība, uz kā viņš pakāpās? Kamēr Jona Linna šķetina savstarpēji it kā nesaistītos notikumus, lasītājs soli pa solim, brīžiem virtuozos lēcienos, ierauga arvien plašāku panorāmu. Romāna notikumi tā izskaņā iepeldēs arī Rīgas jūras līcī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Grass, Ginters

Nosaukums: Par beidzamību

 

Šīs ir Gintera Grasa atvadas – tik pašironiskas un gaišas, kādas varēja izdoties vienīgi viņam. Vārdi nav zaudējuši nenieka no sava trāpīguma, valoda ir elastīga un jauna kā vienmēr, interese par pasauli ir dzīva, un jutekliskās grafikas runā pārliecinoši. Aug sēnes un mazbērni, putni aizmūk no lodēm, un tukšā zārkā ir jāglabā puķu sīpoli. Visam cauri vijas rudenīgs rūgtums, tomēr pēdējā svītra ir pavilkta, rokai nenodrebot. 
Silvija Brice.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Eljota, Ketrina

Nosaukums: Par pagājušo nakti... 

 

Pēc tam, kad Mollija ir pieļāvusi lielāko kļūdu mūžā, viņas skaistajai dzīvei Londonā tiek pielikts trekns punkts. Mollijas vīrs Deivids visu dzīvi ir sapņojis par savu saimniecību, un ģimene pārceļas uz dziļiem laukiem. Vīrs un bērni ir sajūsmā, toties Mollija jūtas kā nokļuvusi katastrofu pasaulē... Tikmēr pēkšņi nomirst nekad nesatiktais vīra tēvocis. Tieši viņa atstātais mantojums varētu kļūt par Mollijas brīvbiļeti uz Londonu... Pēc kādas pikantas epizodes pavisam nejauši Mollija nonāk ciema ļaužu valodās, un tagad viņai patiešām jātiek projām no laukiem. Ja vien viss būtu tik vienkārši

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 

Autors: Sitskorna, Margrēta

Nosaukums: Prāta kaislības: kāpēc netikumi ir tik vilinoši

 

Grāmatā autore skaidro, ka cilvēku lielākie netikumi - mantkārība, skaudība, lepnums, slinkums, dusmas, iekāre un negausība - rodas tieši smadzenēs. Katru dienu mēs esam spiesti apvaldīt savas kaislības un cīnīties ar lieliem un maziem kārdinājumiem. Margrēta Sitskorna pamatoti skaidro, kādā veidā mūsu un līdzcilvēku prātā rodas tādi netikumi kā dusmas par sīkumiem, slinkums darbā vai attiecībās, tieksme lielīties par materiālām lietām, neremdināma kāre pēc noteiktiem ēdieniem, atkarības un daudzi citi. Grāmata sniedz nebijušu iespēju ieskatīties smadzeņu “aizkulisēs” un saprast, kā prātā veidojas pieņēmumi pašiem par sevi un to, ko vēlamies iegūt vai sasniegt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Deglavs, Augusts

Nosaukums: Rīga. 2.sēj. 1.puse. Labākās famīlijas

 

Augusta Deglava kultūrvēsturiskais romāns “Rīga” ir Vērtība vairāku aspektu dēļ. Pirmkārt, tas ir apjomīgs laikmeta liecinieks: 19.gs. 60.–90.gadu Rīga, tās plašais sabiedrības spektrs un, galvenais, jaunās latviešu inteliģences veidošanās un tās nozīmes palielināšanās, pieaugot latviešu īpatsvaram lielpilsētā. Otrkārt, romānā rodam apstiprinājumu, ka 19.gs. 2.pusē notiek nacionālās pašapziņas meklējumu un atradumu paradigmu maiņa: no folkloras, latviskās mentalitātes un dzīvesziņas apcirkņiem lauku vidē tā mērķtiecīgi ietiecas pilsētvidē un turpina latviskās garamantas veidošanās procesu jau sarežģītākos apstākļos — daudznacionālajā Rīgā. Treškārt, romānā sastopam plašu vēsturisku personību un reāliju galeriju. Romāns — Rīgas un latviešu kultūrvides panorāma, kas fascinē un ir Vērtība arī 21.gadsimta Rīgas un tās sabiedrības kopainā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Čedvika, Elizabete

Nosaukums: Rudens tronis

 

1176.gads Anglijā. Karalis Henrijs II ir ieslodzījis savu sievu Akvitānijas Eleonoru, bet viņa neļaujas iebiedēšanai.  Eleonora atsakās pakļauties pat pēc tam, kad viņai tiek atņemta iespēja tikties ar bērniem un pirmdzimtības tiesības. Eleonora sakopo drosmi un gara spēku, lai ziemā šķērsotu Alpus un atvestu Ričardam līgavu, bet citkārt ceļo pāri visai viduslaiku Eiropai, lai izpirktu iemīļoto dēlu no gūsta. Viņa izrādīs savu nelokāmību, lai samierinātu kareivīgos dēlus un meitām atrastu piemērotu vietu ietekmīgākajos galmos.

Īstu brīvību Eleonora iegūst tikai pēc Henrija nāves. Viņa kļūst par Anglijas karalieni atraitni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Dreika, Dagnija

Nosaukums: Svešās dzīves

 

Romāns ir par prokuroru, kurš tādā mērā ieracies citu dzīvēs, ka palaidis garām savējo. Viņa laulība pajukusi, no mīlestības palikušas tikai atmiņas, viņš nav pamanījis brīdi, kad sieva bīstami saslimusi, bet kaimiņu dzīvoklī sākušās dīvainas norises. Notikumu gaitā viņš ieguvis lietisko pierādījumu - kaķi, kas turpmāk paliks pie viņa kā talismans.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lūkasa, Šarlote

Nosaukums: Tavs ideālais gads

 

Kas ir tavas dzīves jēga? Ja Džonatans kādreiz ir zinājis atbildi, tad jau sen ir to aizmirsis. Kas ir tavas dzīves jēga? Hannai gan tā ir skaidri zināma: saskatīt labo. Pilnībā izbaudīt laiku šeit un tagad. Piemēram, basām kājām skraidīt pa puķu pļavu. Taču dažreiz liktenis liek tev apšaubīt visu, kam tici...Aizraujoši skaists romāns par vīrieti, sievieti un patiesi svarīgajiem dzīves jautājumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vēra, Bronija

Nosaukums:  Tavs pārmaiņu gads: 52 esejas par dzīvi bez nožēlas

 

“Ikdienas dzīve ir vislabākais skolotājs, par spīti tam, ka būtiskas atziņas iegūstam lielu notikumu virpulī. Tikai jāatver acis un sirds un jāuztver dzīves sūtītās vēstis. Reizēm visnecilākie notikumi kļūst par cēloni visnozīmīgākajām atklāsmēm.”

Bronija Vēra Bronija Vēra (Bronnie Ware) ir grāmatu un dziesmu autore un lektore no Austrālijas. Daudzus gadus strādājot paliatīvajā aprūpē un dienu no dienas esot kopā ar cilvēkiem, kas šai saulē vada pēdējās dienas, Bronija guvusi būtiskas un dzīvi apliecinošas atziņas. Tās Bronija apkopojusi savās grāmatās. 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Anna Auziņa

Nosaukums: Annas pūra govs (dzeja)

 

Krājumā “Annas pūra govs” risinātas vairākas klasiskas dzejas tēmas – indivīda attiecības ar Dievu; iekšējā brīvība, prieks, neprāts, izmisums un samierināšanās; dzīves cikls un nāve; dzimtas un tautas vēsture kā mantojums. Krājumā iekļauta arī konceptuāla poēma “Identitāte”, kas izjauktā secībā parāda kādas ģimenes vēsturi, aktualizējot būtiskus 20. gs. notikumus un demonstrējot laikmetam raksturīgas valodas struktūras. Arī vairākos citos dzejoļos esmu strādājusi ar valodu, variējot tradīciju un priekšstatus par to, kas ir laba dzeja.

(Anna Auziņa)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Inguna Cepīte

Nosaukums: Ulsiks

 

Pa gaišu taku ir viegli iet pat tumšā laikā. Ingunas Cepītes grāmata ir tāda taka 20.gadsimta 60. un 70.gados — uz bērnību un caur bērnību līdzās ķibeļu magnētam Ulsikam (tā sauc meiteni!) delverībās un pasaules vērojumā, kas neizdāļā vērtējumus, bet dalās priekā par katras dienas pirmreizību. Mūzikas klātbūtne un stāsti par vecāku koncertbraucieniem ir liecība par grāmatas autobiogrāfiskumu, kas šķietami bērniem rakstīto pārvērš par laikmeta dokumentu. (Anita Rožkalne, literatūrzinātniece)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Aivars Freimanis

Nosaukums. Katls

 

Kinorežisors Aivars Freimanis (1936) galvenokārt zināms ar savām leģendārajām filmām "Dzīvīte", "Puika" un "Ābols upē", kas iekļauta arī Latvijas Kultūras kanonā. Savukārt kā rakstnieks A. Freimanis līdz šim bijis pazīstams ar savām asprātīgajām un valodā dzirkstošajām īsprozas grāmatām. Romāns "Katls" ir autora debija lielajā epikas žanrā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Inga Jēruma (Margarita Grietēna)

Nosaukums: Nāve Londonā (atkārtots izdevums, iepriekš - Lata romāns 2012.gadā)

 

Detektīvromāna "Nāve Londonā" sižeta pavediens savērpts no intrigām, kas virmo kārtējo Saeimas priekšvēlēšanu laikā. Rosās vecās partijas, tiek dibinātas jaunas – nu, kā jau te pieņemts. Tā kā šis ir detektīvromāns, neiztikt bez "sliktajiem puišiem" un slepkavības. Pat divām...

Margaritas Grietēnas rakstības stils viņas cienītājiem labi zināms – viegls un ironisks. Taču, iespējams, tieši tā laiku pa laikam der palūkoties uz to, kas notiek mums apkārt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lia Guļevska un Gunārs Jākobsons

Nosaukums: Tikai dziesma nenosalst

 

Lias Guļevskas un Gunāra Jākobsona grāmata par leģendārā estrādes dziesmu konkursa vēsturi, tā veidotājiem un dalībniekiem. Autori ir bijuši raidījuma “Mikrofons” vadītāji un balsis radioviļņos. “Mikrofona” vēsturi cilājot, atlasītas nozīmīgākās lappuses, svinīgākie, jestrākie un skandalozākie atgadījumi, kas raksturo gan konkursa lielo nozīmi, gan PSRS laika tikumus un cilvēkus. Grāmatā arī bagātīgs fotomateriālu klāsts.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 
   

Autors: Lelde Stumbre

Nosaukums: Fokstrots (Novembra Lata romāns)

 

Kādu dienu Mika darbavietā notiek ielaušanās – divi cilvēki lapsu maskās mēģina apzagt biroju. Miks kļūst ne tikai liecinieks, bet arī, vajājot zagļus, nošauj vienu no tiem ar... arbaleta bultu, kas kā eksponāts karājies pie sienas. Miks bēg no notikuma vietas, pārliecināts, ka viņu apcietinās un iemetīs cietumā, un nokļūst savā bērnības mājā, laukos. Tur tiek svinētas Lieldienas un sapulcējusies visa viņa ģimene, ko viņš nav redzējis 10 gadus. Mājā ar stingru roku valda viņa vecmāte Odile. Miks piedzīvo mīlestību, atbildību, kā arī iespēju kardināli mainīt savu dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Aivars Vilipsōns, Nora Ikstena

Nosaukums: Ārprātija piedzīvojumi

 

Iespējamais mākslinieka tapšanas stāsts, bet varbūt tikai aušība… – tā īsi varētu nodēvēt Aivara Vilipsōna “Ārprātija piedzīvojumus”, ko literāri apdarinājusi rakstniece Nora Ikstena un līdz ar Vilipsōna grafikām, zīmējumiem un citiem mākslas darbiem palaidnīgas un aizraujošas grāmatas sējumā iekārtojusi māksliniece Katrīna Vasiļevska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors:  Imants Auziņš

Nosaukums: Klusums nav mēmums

 

Imants Auziņš arī šajā krājumā ir uzticīgs lirikas tradicionālajām vērtībām kā saturā, tā formā. Neizbēgamības klātbūtne dzejoļos inspirē dzīvesgudrību un viedu lakonismu, kas neapšaubāmi valdzina ar filozofisku dziļumu un rāmu, maigu vīrišķību. Cilvēciskas jūtas – mīlestība, skumjas – pārtop smeldzīgā poētiskā refleksijā par piedzīvoto un to, kam laika nebūs, par vērtībām un to relativitāti. Kā sauc to avotu, / no kura smēli, / kad likās: / slāpēs mēmam jāsagumst? / Un vai kaut vienam / atstāji to kvēli – / to vienīgo, / kam nepazust ar mums? Dzejnieks atskatās pagātnē, uzrunā sev tuvos un goddevīgi pieskaras nākotnes apvārsnim, kuru iezīmē saulrieta maigi rezignētās noskaņas, nevis bezspēcīgs izmisums. Vārdi maģiskā veidā atdzīvina un bagātina lirisko laiktelpu, pārtopot enerģijā, aizraujot un pārņemot savā varā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Barbara Teilora Bredforda

Nosaukums: Kavendonas sievietes, 2.grāmata

 

1926.gada jūlijs. Kādā nedēļas nogalē Ingemu ģimene ir sapulcējusies Kavendonas namā un kopā ar viņiem ir arī Svonni. Abas ģimenes jau gadu desmitiem ir nesaraujami saistītas ne tikai ar uzticības zvērestu vien... Ingemu vīrieši vienmēr ir apbrīnojuši un mīlējuši skaistās un apķērīgās Svonnu sievietes, un nu Čārlzs Ingems, sestais Moubrijas grāfs, ved pie altāra savu mūža mīlestību Šarloti Svonnu.
Majestātiskais un krāšņais nams ir bijis dzimtas īpašumā jau gadsimtiem ilgi, bet tagad nepieciešami lieli ieguldījumi, lai to atjaunotu, un visu vēl vairāk apgrūtina nestabilā finanšu situācija, kura aptvērusi gandrīz visu pasauli. Abu ģimeņu jaunākās paaudzes sievietes izaugušas ne vien žilbinoši skaistas, bet arī cīnītājas – kā viņas tiek dēvētas ģimenē, un viņas būs tās, kas apvienos spēkus un pūles, lai glābtu dzimtas namu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: F.S.Ficdžeralds

Nosaukums: Nenobriedusī laulība

 

Šajā grāmatā apkopotajos viena laikposma darbos vēl jūtams jaunības svaigums, kad F.Skots Ficdžeralds nebija paguvis zaudēt veselību, neierobežoto pašpārliecību un ticību, ka viss ir iespējams. Tie vēstī par saprašanos un attiecībām, mēģinājumiem dibināt tās - izdevušās vai ne. Un par mīlestību, protams. Reizēm ir grūti saprast, vai runa ir ar literārajiem tēliem vai par pašu autoru un viņa sievu, tik pazīstami vaibsti iezīmējas šajās sejās. Tieši tāpēc nosaukums izraudzīts tāds, kā tas ir.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Džeina Korija

Nosaukums: Asinsmāsas

 

Alisona ir vecākā un gudrākā māsa. Netīras sirdsapziņas un vainas izjūtas nogurdināta, viņa patveras darbā, strādājot par mākslas pasniedzēju cietumā. Sieviete labprāt aizmirstu dienu, kurā visa viņas pasaule sagriezās kājām gaisā.

 

Kitija – jaunākā un skaistākā māsa – labprāt atcerētos dienu, kurā viņas mērķi un ideāli sabirza putekļos... Viņa sapņoja par spožu mākslinieces karjeru, bet nu tas vairs nekad nenotiks. Kitijai būtu daudz kas sakāms, tikai viņa nespēj to nevienam atklāt.

 

Tā bija abu māsu pēdējā kopīgi pavadītā diena, un tagad viņas līdz mūža galam saistīs nāvējošs noslēpums. Ir vēl kāds, kas alkst atriebes un pacietīgi gaida atmaksas brīdi... 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kims Leine

Nosaukums: Mūžības fjorda pravieši

 

Dāņu mācītājs Mortens Falks, vienlaikus ideālists un pārgalvis, ir atteicies no darba vietējā draudzē un izvēlētās līgavas Abelones, lai dotos svētajā misijā uz tālo Sukertopenas koloniju Grenlandē. Jaunā dzīvesvieta krietni atšķiras no iedomātā: pilsētu plosa gan skarbi laikapstākļi, gan nemieri – inuīti nevēlas pakļauties dāņu kolonistiem. Šaubu plosītajam Falkam nāksies izšķirties – vai turpināt pildīt baznīcas uzticētos pienākumus vai ņemt dalību grenlandiešu skurbinošajos sapņos par brīvību. Falka izvēlētais ceļš ieved viņu visneparastākajos piedzīvojumos (kaislīga mīlas dēka un neliela eksplozija ir tikai daži no tiem), kuros līdz ar viņu piedalīsies arī romāna lasītāji...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kamilla Lekberga

Nosaukums: Guldītie eņģeļi

 

Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem Vales salā bez pēdām pazūd skolas direktors un viņa ģimene. Vienīgā lieciniece, viengadīgā Eba, jau pieaugusi pārceļas uz veco namu kopā ar vīru Tubīasu, lai atgūtos pēc traģiska zaudējuma un veidotu jaunu dzīvi. Kad abi gandrīz zaudē dzīvību tīši sarīkotā ugunsgrēkā, Tānumas policija atsāk izmeklēt veco lietu, pieņemot, ka kāds mēģina maskēt pagātnes noslēpumu. Komandai ar Patriku un Gestu priekšgalā nākas nopūlēties ar informācijas un pierādījumu trūkumu, kamēr katra jauna ziņu druska rada arvien jaunus jautājumus. Mīklai šķetinoties, ne tikai noskaidrojas, kādi bija tālā notikuma apstākļi, bet nāk gaismā arī fakti, kas liecina, ka Vales salas iemītnieki nav vienīgie, kam draud briesmas...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kārena Vaita

Nosaukums: Vēja čuksti stikla lauskās

 

Pēc Meritas Heivordas vīra Kela nāves ir pagājuši divi gadi, un piepeši viņa saņem negaidītu vēsti par to, ka ir mantojusi Kela ģimenes māju Bofortā Dienvidkarolīnas štatā, kur dienas nošķirtībā bija vadījusi Kela vecmāmiņa.

Merita dodas uz Bofortu, kur viņu sagaida nams, par kuru viņai iepriekš nekas nebija zināms un satraucoši vīra agrākās dzīves noslēpumi. Jau drīz vēl svešajā mājā Merita ir spiesta atklāt Heivordu ģimenes sarežģītos pagātnes vijumus un ieskatīties acīs pati savām bailēm...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lauris Reiniks

Nosaukums: Lauris Reiniks. 50 populārākās dziesmas. Nošu grāmata + CD

 

Nošu grāmata ar 50 populārākajām Laura dziesmām, kuras komponējis Reiniks viens, kā arī tandēmā ar Mārtiņu Freimani un dažiem citiem dziesmu vārdu autoriem. Notis sagatavot palīdzēja Rūdolfs Bērtiņš. 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:

Nosaukums: 100 populārākās latviešu ziņģes un šlāgeri. Nošu grāmata. Notis

 

Notis. Akordi. Dziesmu teksti.

Te, šajā nošu krājumā, ikviens atradīs kaut vienu dziesmu, kuru ir dziedājis pats vai dungojis līdzi, vienalga, kāda mūzika pašam ir galvā. Te katrs atradīs kaut vienu meldiņu, kas atgādinās kādu omītes stāstu, bērnības notikumu, zaļumballi tālajos laukos vai vienkāršu uzdziedāšanu savējo vidū pavisam nesen. (Krājuma sastādītājs - Edgars Silacērps)

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Meiks Vikings

Nosaukums: Mazā HYGGE grāmata

 

Dānija esot laimīgākā valsts pasaulē. To var izskaidrot tikai ar vienu: hygge.
Huga? Hjug? Hige? Nav nozīmes, kā izrunā hygge. Galvenais ir to baudīt.

Jūs pazīsiet hygge, tiklīdz to sajutīsiet. Hygge notiek brīdī, kad ieritināties uz dīvāna līdzās mīļam cilvēkam vai omulīgi čilojat kopā ar draugiem. Hygge ir saulaini rīti ar zilām debesīm, silta gaisma, pikniks vasarā un karstvīns ziemā... un hygge ir izjūta, ko var iemācīties!

Kurš gan vēl labāk par Meiku Vikingu (Meik Wiking) varētu jūs iepazīstināt ar labsajūtas un omulības pamatiem? Meiks ir Kopenhāgenas Laimes pētniecības institūta vadītājs, kurš gadiem ilgi pētījis dāņu dzīves burvību. Meika brīnišķīgā, iedvesmojošā grāmata jums palīdzēs justies pavisam hyggelig.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lorna Bērne

Nosaukums: Cerības vēsts no eņģeļiem

 

Cerības vēsts no eņģeļiem iedvesmo un apliecina: pat vissarežģītākajās situācijās mēs neesam vieni. Mēs varam pieaicināt palīgus. Lorna sniedz viegli izpildāmas norādes, kā būt kontaktā ar Visuma pozitīvajiem spēkiem un vienmēr gūt atbalstu no eņģeļiem.

Lorna Bērne (Lorna Byrne, 1955) ir daudzu starptautisku bestselleru autore, mūsdienu īru mistiķe un dziedniece, pie kuras pēc padoma vēršas tūkstošiem lūdzēju no visas pasaules. Lorna kā neviens spēj rosināt uzticēšanos eņģeļu spēkam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Timotijs Snaiders

Nosaukums: Par tirāniju

 

Tima Snaidera katehisma divdesmit baušļi ir vēstures mācība mūsdienām. Tie balstās Snaidera iespaidīgajā 20. gadsimta Eiropas lielo tirāniju vēstures analīzē. Lai gan rakstīti mūsdienu ASV kontekstā, tie ir universāli. Tie brīdina, ka pat stipra demokrātija var kļūt par varas uzurpatoru upuri, ja tauta tos aizmirst vai neievēro. Snaidera baušļi tikpat svarīgi mums, kas tirānijas piedzīvoja, pārdzīvoja un izdzīvoja. Mums ir pieredze, bet mācīties arī mums nekad nav par vēlu, lai atkal nebūtu par vēlu. (Prof. em. Dr. Valters Nollendorfs Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:

Nosaukums: Latviešu rotas. Saktas

 

Latviešu tautas tērpa ansamblī nozīmīgu vietu ieņem rotas, kuru formas un rotājumu veidi izveidojušies daudzu gadsimtu gaitā. Vienas no skaistākajām ir krūšu rotas – daudzveidīgās saktas, kuras nēsāja gan sievietes, gan vīrieši. “Katra senlieta apvieno divus aspektus – redzamo un neredzamo. Redzamā daļa ir funkcionālā nozīme un priekšmeta dekorējums, kamēr neredzamā aspekta nozīme guļ paslēpta formas un ornamenta jēgā, kuras saknes sniedzas mitoloģiskajos priekšstatos un maģijā.” (Jānis Apals, vēsturnieks un arheologs, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Gunta Griģe

Nosaukums: Dziedam kopā ar mazajiem

 

Pirmsskolas skolotāja un komponiste no Valmieras piedāvā lasītājiem dziesmu un rotaļu krājumu. Lasītāji jau iepazinuši un iemīļojuši viņas grāmatu „Jautrie pirkstiņi”. Īpašu uzmanību autore pievērsusi tam, lai dziesmas un to tekstus pirmsskolas bērni varētu viegli izdziedāt un atcerēties, tāpat tam, lai tie būtu bērniem saprotami un rosinātu fantāziju. Bērni var dziesmām izdomāt kustības, papildināt tās ar ritma instrumentu spēli, attēlot tās savos zīmējumos, veidot no tām uzvedumus, darināt maskas, kas ataino dziesmu varoņus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Irita Žeiere

Nosaukums: Arheoloģiskais tērps

 

Grāmatā apkopota informācija un sniegts plašs ilustrāciju klāsts par nozīmīgākajiem arheoloģiskajiem tekstilatradumiem Latvijā. Tās mērķis ir atvieglot šīs tēmas apguvi, palīdzot orientēties pieejamajos materiālos un veicinot izpratni par to izmantošanu. Arheoloģiskie atradumi raksturo katras Latvijas teritorijā dzīvojošās etniskās grupas apģērba darināšanas un lietošanas īpatnības vēlajā dzelzs laikmetā, iezīmējot pārmaiņas, kas skārušas apģērbu tā attīstības gaitā. Grāmatā sniegtas norādes par kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm šo grupu apģērbā, kā arī iespējām mūsdienās veidot vēsturiski precīzas arheoloģisko apģērbu rekonstrukcijas

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Ričards Rors

Nosaukums: Gaidot Ziemassvētkus. Meditācijas katrai adventa dienai

 

Šajā meditāciju krājumā franciskāņu domātājs Ričards Rors aicina uz dziļāku izpratni par adventu kā Kristus gaidīšanas laiku. Advents ir laiks, kad ar ikvienu, kurš gatavs būt godīgs un pazemīgs, var notikt pārveide Augšāmceltā Kristus raksturā un sirds degsmē. Ar visu labo un ļauno mūsos mēs vienmēr esam tā “kūtiņa”, kurā Kristus piedzimst no jauna. Tad senais adventa aicinājums – “Nāc, Kungs Jēzu!” – no izmisuma sauciena pārtop vārdos, kas pauž drošu kosmisku cerību.

Krājumā ietvertas pārdomas un jautājumi katrai adventa dienai, mudinot lasītāju, iespējams, pirmo reizi mūžā atklāt Ziemassvētku patieso nozīmi.

“Ziemassvētki mudina pamosties un piedzimt – beidzot piedzimt arī man.” (Juris Rubenis)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Krista Anna Belševica

Nosaukums: Medījot dzīvi

 

Kristas Annas Belševicas pirmais dzejoļu krājums ir nopietns pieteikums profesionālajā literatūrā. Tam raksturīgs patiess domas dziļums un emocionālais spēks, tomēr šī ir visnotaļ moderna dzeja ar savu oriģinālu māksliniecisko izteiksmi un interesantiem formas meklējumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Mihails Bulgakovs

Nosaukums: Baltā gvarde

 

Ārsts, žurnālists, dramaturgs, prozaiķis, 20. gadsimta krievu literatūras ikona Mihails Bulgakovs (1891–1940) visā pasaulē pazīstams kā romānu “Meistars un Margarita”, “Baltā gvarde”, kā arī satīrisko stāstu un vairāku lugu autors, spilgts antiutopiskā žanra meistars.

Romāna darbība 1918. gada ziemā Kijevā, kad no Ukrainas aiziet vācieši un varu pārņem Petļuras bruņotie spēki. Klusā inteliģentā Turbinu ģimene tiek ierauta asiņaino notikumu virpulī. Saskaņā ar Brestas miera līgumu Kijeva nav nonākusi boļševiku ietekmes sfērā un uz šejieni aizbēguši no boļševiku Krievijas daudzi krievu inteliģenti un oficieri, bet kad vācieši atstāj Kijevu, Petļuras karaspēks gatavojas pārņet varu, tam pretojas daļa no oficieriem; arī romāna galvenais varonis Aleksejs Turbins, kurš kaujā tiek ievainots.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Matiass Enārs

Nosaukums. Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem

 

Brīnumainais, erotiskais un mākslinieciskais franču autora Matiasa Enāra (Mathias Énard) romāns “Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem” aizved lasītāju tālu prom – 1506.gadā brīvdomīgajā un baudu pārpilnajā lielpilsētā Konstantinopolē, kur pēc sultāna Bajazida Otrā aicinājuma ieradies Mikelandželo. Talantīgā mākslinieka un meistara uzdevums ir uzbūvēt Zelta raga tiltu, kas neapšaubāmi ir ne vien grandioza arhitektoniska struktūra, bet arī ģeopolitisks simbols, saikne starp Austrumiem un Rietumiem... Tā, izrādās, ir visai trausla... Tas ir eksotisks, tumšiem un smeldzīgiem noslēpumiem caurvīts stāsts.
Matiass Enārs dzimis 1972.gadā, studējis moderno mākslu Luvras skolā, pēc tam persiešu un arābu valodu Parīzes Nacionālajā austrumu valodu institūtā (INALCO). Patlaban dzīvo Barselonā. Šis ir viņa trešais romāns (2010), par kuru rakstniekam piešķirtas vairākas balvas – “mazā” Gonkūru prēmija (Prix Goncourt des lycéens), Puatū-Šarantas reģiona literārā prēmija (Prix du livre en Poitou-Charentes) un vairākas lasītāju balvas. 2015. gadā iznāk romāns “Kompass”, pēc kura Enāru sāk dēvēt par mūslaiku Balzaku. Romāns godalgots ar prestižo Gonkūru prēmiju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Elena Ferrante 

Nosaukums: Pazudušais bērns

 

Ceturtais un pēdējais sējums ciklā Brīnišķīgā draudzene, sāgā, kas pēdējo gadu laikā guvusi milzu panākumus visā pasaulē, apstiprinot, ka tās autore Elena Ferrante patiesi ir viena no pasaules izcilākajiem rakstniekiem. Apbrīnojami daudzslāņains un iedvesmojošs meistardarbs, kas starptautiski atzīts par vienu no augstākajām mūslaiku literārajām virsotnēm.

Romāns galvenokārt ir stāsts par draudzību, kurā divas sievietes – ar vienādi lielu spēku apveltīti pretpoli – satiekas, saduras, viena otru ietekmē, izšķiras un satuvinās no jauna, viena otru apskauž un apbrīno. Dzīve viņām ceļ priekšā aizvien jaunus pārbaudījumus, un, tos pārvarot, viņas abas – katra sevī un otrā – atklāj jaunas savu raksturu un draudzības šķautnes. Tikmēr fonā risinās Itālijas un pasaules vēstures notikumi, un arī ar tiem abām sievietēm un viņu draudzībai ir jārēķinās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Sebastians Ficeks

Nosaukums: Es-slepkava 

 

Simons Sakss, desmitgadīgs zēns, jūtas nelokāmi pārliecināts, ka ir slepkava. Un viņš var to apliecināt, aizvedot savu advokātu uz vairākām vietām, kur tiek atrasti līķi – cilvēki, kas ir nežēlīgi nogalināti tieši tā, kā bērns aprakstījis.

Roberts Šterns ir pieredzējis advokāts, un viņš liek uz spēles visu, lai atspēkotu zēna apgalvojumus. Jo dziļāk Šterns piekļūst slepkavību sērijas tumšajam noslēpumam, jo vairāk pakļauj riskam Simonu, kurš ir stindzinošo notikumu atslēga… 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Roberts Galbraits

Nosaukums: Dzeguzes sauciens

 

Kad slavena topmodele iet bojā, nokrītot no sava penthausa balkona, tiek pieņemts, ka viņa izdarījusi pašnāvību. Tomēr viņas brālis šaubās par to un nolīgst privātdetektīvu Kormoranu Straiku, lai viņš izmeklētu notikušā apstākļus.

Straiks ir kara veterāns, ievainots gan fiziski, gan garīgi, un privātajā dzīvē viņu vajā neveiksmes. Viņš cer, ka šīs lietas izmeklēšana uzlabos viņa finansiālo stāvokli – taču tā kļūst par lamatām: jo vairāk Straiks iedziļinās jaunās modeles pasaulē un savādajos likumos, kas tajā valda, jo lielākas briesmas draud viņam pašam...

“Dzeguzes sauciens” ir pirmais romāns par privātdetektīvu Kormoranu Straiku, kurš tā autoru Robertu Galbraitu, kas, izrādās, ir Dž. K. Roulingas pseidonīms, ierindojis starp pasaulē atzītākajiem kriminālromānu rakstniekiem. Pēc šī romāna motīviem veidots arī BBC televīzijas seriāls.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Arno Jundze

Nosaukums: Sarkanais dzīvsudrabs

 

Deviņdesmito gadu Latvija ir pateicīgs fons kārtīgam spriedzes romānam, un Arno Jundze to izmantojis pilnā mērā. Nesenajā mūsu valsts vēsturē viņš atradis tādus sižeta pavērsienus un notikumus, kas lasītāja interesei neļauj atslābt ne mirkli. Te ir vieta gan slepkavām un bandītiem, gan miesas baudām un sirdsšķīstai mīlestībai, gan čekas aģentiem un mežabrāļiem, gan mirušajiem un augšāmcēlušajiem, gan garā bagātajiem un nabagajiem. Ja man vaicātu — vai tiešām arī tā vajadzētu rakstīt par Latvijas divdesmitā gadsimta vēsturi, es nešaubīgi atbildētu — jā, protams, ja vien rakstnieks spēj ņemt pretī to, ko dzīve sniedz pilnām riekšavām.
(Gundega Blumberga.)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Stīvens Kings

Nosaukums: Tas

 

1958.gads. ASV, klusa pilsētiņa Derija Menas štatā. Cilvēku rimto dzīvi negaidot satricina vairākas neizskaidrojamas slepkavības. Septiņi bērni apvienojas, lai cīnītos pret sensenu, šķietami neiznīcināmu ļaunumu, kas katram no viņiem parādījies visslēptāko baiļu veidolā. Bilam Denbro ir aizdomas, ka šis ļaunais spēks – Tas – ir nogalinājis viņa brālīti Džordžu. Bērni sadzen Tam pēdas, taču cīņa nebūt vēl nav galā.
1985.gads. Septiņi drosmīgie bērni nu ir pieauguši. Viņi devušies pasaulē pēc laimes un panākumiem, taču kāds nepārvarams spēks sauc tos atpakaļ uz Deriju. Ir jāatceras viss, kas aizmirsts, ir vēlreiz jāapvienojas, lai atkal stātos pretī šausmām un bezvārda ļaunumam...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Judīte Lenoksa

Nosaukums: Juveliera sieva

 

Džuljeta nolēma pārdot pēdējo vērtīgo priekšmetu, pērļu kaklarotu, kuru viņas tēvs saņēma kā dāvanu no bagāta Alepo tirgotāja” ― tieši šajā brīdī mainās jaunās meitenes dzīve, un drīz vien viņa top par Londonas ietekmīgākā juveliera Henrija Vintertona sievu... Aizsākas Džuljetas ceļš augstdzimušo britu sabiedrībā, kur pēdas atstāj gan Otrā pasaules kara raisīti notikumi, gan intrigas, maskas un tumši noslēpumi, kas glabāti gadu gadiem, kā arī niansētas situācijas, kas liek sirdīm pukstēt straujāk...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Renē Nībergs

Nosaukums:  Pēdējais vilciens uz Maskavu

 

Pazīstamais somu diplomāts, bijušais Somijas vēstnieks Maskavā un Berlīnē Rene Nībergs atklāj savas mātes dzimtas pārdzīvoto kara un miera laikos. Tas ir stāsts par dramatiskām attiecībām starp ebreju ģimenes locekļiem, lielvalstu dzirnām, kurās cilvēki tiek ierauti bez viņu pašu vēlēšanas. Holokausts un izglābšanās ― liktenis vai apziņas diktēta rīcība? Grāmata modinājusi lielu interesi Somijā, un noteikti arī mūsu zemē gūs daudz lasītāju, īpaši tāpēc, ka daļa traģisko notikumu risinājušies Rīgā. (Rakstniece Anna Žīgure.)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kristofs Onodibio

Nosaukums: Ienirt

 

Vīrietis meklē sievieti, kuru viņš kaislīgi mīl.
Pirms vairākiem mēnešiem viņa devusies nezināmā virzienā, atstādama viņu vienu ar abu mazo dēliņu. Viņu sauc Pasa, un viņa ir māksliniece. Žilbinoša, nemiera pilna, ārkārtīgi apdāvināta. Un, lai dēls iepazītu māti, vīrietis atklāj viņu mīlestības stāstu – iepazīšanos, iemīlēšanos, Pasas veiksmi mākslas pasaulē, bērna piedzimšanu – un mēģina noskaidrot, saprast, kas mainījies viņu attiecībās.

Romāns “Ienirt” ir mīlas stāsts par sievieti un vīrieti un arī par laikmetu, kurā mīlēt kļūst arvien grūtāk.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Ginta Orinska

Nosaukums:  Ienaidnieki

 

20.gadsimta 40.gadu sākumā – vācu laikā – Rīgā nejauši sastopas divi atšķirīgi cilvēki – augsts SS virsnieks Ernsts fon Vofenbors un latviešu virēja Inese Levinstone. Viņš aizstāv vācu intereses, bet viņa – īsta Latvijas patriote, iesaistās latviešu pagrīdes cīņā un nokļūst bīstamās situācijās. Viņus vieno kāds noslēpums, kam ir dzīvības cena... Šis ir stāsts par ienaidniekiem, kurus dzīve pārbauda visskaudrākajā veidā.

Ginta Orinska: “Šis stāsts nav par varoņiem, bet par tiem, kuri savu krustu nes par godu cilvēkmīlestībai. Tā izrādās daudz spēcīgāka par viņu sākotnējo patriotisko pārliecību.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Karīna Račko

Nosaukums: Saplēstās mežģīnes

 

Ketlīna Rozenfelde ir respektablu mediķu vienīgā atvase, priekšzīmīga teicamniece. Uzaugusi psiholoģiski smacējošā vidē un nogurusi pūlēties attaisnot vecāku cerības, meitene vairāk par visu vēlas izcīnīt brīvību, tiesības dzīvot pašai savu dzīvi un piepildīt savus sapņus.

Talantīgais plastikas ķirurgs Džonatans Holsts tiek dēvēts par visā valstī iekārojamāko vecpuisi. Viņš ir radis pārdroši izmantot dzīves piespēlētās iespējas un nesaudzīgi plosīt sieviešu sirdis, tomēr vīrieša allaž nesatricināmās aukstasinības un vienaldzības vairogs slēpj tumšus pagātnes dēmonus.

Pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus un iedragājot Džonatana jauno automašīnu, Ketlīna vēl nenojauš, ka pievilcīgais ārsts būs viņas vasaras prakses vadītājs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lūsinda Railija

Nosaukums: Olīvkoks

 

Kopš neaizmirstamās vasaras, kuru Helēna aizvadīja Kiprā un kurā pirmo reizi iemīlējās, ir aizritējuši jau divdesmit četri gadi. Tagad viņa ir atgriezusies kopā ar ģimeni, jo krusttēvs ir novēlējis viņai savu māju Pandoru.
Tomēr, ierodoties vecajā namā, Helēna apzinās, ka skaistā, idealizētā vieta glabā vairākus noslēpumus, kurus viņa nav atklājusi nedz vīram Viljamam, nedz dēlam Aleksam. Alekss šobrīd ir sasniedzis sarežģīto tīņa vecumu, un viņu plosa vēlme aizsargāt mīļoto mammu un vienlaikus justies pieaugušam, kā arī vēlēšanās uzzināt, kas ir viņa īstais tēvs...
Kad Helēna nejauši sastop savu jaunības dienu mīlestību, sākas notikumi, kurus apturēt vairs nav iespējams. Gan Helēna, gan Alekss saprot: kad tiks atklāti Pandoras senie noslēpumi, nekas vairs nebūs, kā bijis...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Klāra Svotmena

Nosaukums: Pirms tu aizej

 

Kāpēc viņa ļāva Edam iziet pa durvīm, nepaspējusi pateikt, ka mīl viņu? Ja viņa kaut uz pāris minūtēm būtu ieslēgusi viņu savā apskāvienā, tad tagad viņš būtu šeit, un viņi varētu visu nokārtot; nešaubīgi, viņi to varētu. Tad notiek neiedomājamais. Viņš ir projām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Baiba Zīle

Nosaukums: Melu meistars

 

Alise un Aleksandrs uzaug padomju Rīgā – vienā laikmetā, dažādās pasaulēs. Alise – pārtikušā partijas funkcionāra ģimenē. Aleksandrs pilsētā ierodas no laukiem, nokļūst komunālajā dzīvoklī un ielu bandās. Pieaugusi Alise vairāk laika pavada savā sapņu un jūtu pasaulē – burbulī, kas līgani iznes viņu cauri laikmetu maiņai. Aleksandrs bēg no PSRS un kļūst par starptautiskas dārgakmeņu mafijas darboni.

Viņi viens otru nepazīst, bet abus saista noslēpumains cilvēks, kurš sevi dēvē par Melu Meistaru. Kas notiek, kad Alises un Aleksandra ceļi krustojas nu jau neatkarīgajā Latvijā? Vai pēc meliem dzīves garumā var nākt patiesība? Vai gaisma spīd tikai cauri tumsai? Kas ir tas, ko zina tikai Melu Meistars? Aizraujošs stāsts par mīlestību, noziegmiem, dzīves jēgas meklējumiem uz spilgti attēlotās nesenās vēstures fona.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Inguna Bauere 

Nosaukums: Dieva riekšavā

 

Mīlēt vai nemīlēt? Ar netīkamu cilvēku salaulātajai Sārumu saimniecei Annai smuko būves strādnieku Mārci, kurš iekritis sirdī uz palikšanu? Un godprātīgajam Mārcim – mazo muižas jaunkundzi Elizabeti, kura nespēj noslēpt savas jūtas? Un Gatartas baronam Augustam fon Hagemeisteram – kādu no savām iekārotajām zemnieku meitām?

Piedot vai nepiedot? Gatartas muižkundzei sava laulātā drauga neuzticību. Augustam – to, ka vēsi atturīgajai sievai ilgi dzimst tikai meitenes? Nelaimīgajai Hagemeisteru meitiņai Elizabetei vecāku vienaldzību. Savukārt Sārumu Annai atbilde par piedošanu jāmeklē gadiem, jo viņas lielākās nelaimes vaininieks, izrādās, dzīvo turpat līdzās un spēlē lielu lomu viņas ģimenē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Pēteris Abuls

Nosaukums: Kur atradās Beverīna

 

Latvijas senvēstures skaistākās lapaspuses vijas ap Beverīnas pili, ap viņas aizstāvjiem un varoņiem. Senčiem nebija iemesla slēpt savas slepenākās apmešanās vietas, taču Beverīnas pils vietu entuziasti meklējuši jau vairāk kā 150 gadus. Grāmatā autors apkopojis liecības, minējumus un pierādījumus par Beverīnas iespējamo atrašanās vietu. Auitors aizved lasītāju pasērst senajos Burtniekos, Trikātā, Valmierā un citur, vedinot doties ceļā pa senajiem lielceļiem un senču takām līdz pat Igaunijai un Pleskavai, pa ceļam aplūkojot senču mājvietas un izzinot viņu dzīvesveidu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

   

Autors: Niks Bostroms

Nosaukums: Superintelekts : attīstības ceļi, riski, stratēģijas

 

"Katras valsts stratēģiskais mērķis ir intelekta attīstīšana kā progresa nosacījums. Informācijas laikmeta zinātne piedāvā iespējas modelēt cilvēka smadzeņu darbības metodes ar mākslīgā intelekta palīdzību. Šādā situācijā aktuāls kļūst jautājums par to, kurš risinājums gūs virsroku — humāna pieeja cilvēces veselības, pārticības un labklājības nodrošinājumam vai cilvēka radītā superintelekta racionālā, taču nežēlīgā “sistēmas pašsakārtošanās”, kura par pašu vājāko posmu atzīs cilvēku. Derīgi izmantot un nodarbināt daudz vairāk smadzeņu šūnu nekā līdz šim, ar jaunām izglītības metodēm panākot lēcienveidīgu gan katra indivīda, gan kolektīvā intelekta izaugsmi. Mēs nevaram atļauties ignorēt ceļu, kuru jau iet daudzas pasaules valstis!" (Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lizete Puga

Nosaukums: Veselīgi našķi bērniem

 

Kā veidot veselīgus ēšanas ieradumus bērniem laikā, kad apkārt tik daudz kārdinājumu — čipsi, krāsainas konfektes, cepumi? Un vai tie produkti, ko uzskatām par labāku alternatīvu — brokastu pārslas, musli batoniņi, riekstu sviests — tiešām ir tik labi, kā domājam? Uztura speciāliste Lizete Puga ne tikai atbildēs uz šiem jautājumiem, bet arī parādīs, kā veikalā nopērkamos našķus aizstāt ar pašu gatavotiem — daudz veselīgākiem!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:

Nosaukums: Našķi dāvanām: ar mīlestību gatavoti

 

Vai nu jauks ciemakukulis, neliels uzmanības apliecinājums, mierinājuma balva vai pateicība: viss, kas virtuvē tiek pašu gatavots, vienmēr ir kaut kas īpašs!
No saldiem kārumiem, kā smalkmaizītes un konfektes, līdz pat gardiem ievārījumiem, konservētiem augļiem un kārdinošām uzkodām – rūpīgi un ar mīlestību veidotais recepšu krājums piedāvā gardas dāvanas jebkurai dzīves situācijai.
Visi gardumi līdz pēdējai drupatai ir īpaši smalki, un ikkatrs izceļas ar savu odziņu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Edgars Kramiņš

Nosaukums: Retorikas rokasgrāmata: runāsim skaidri, spilgti, iedarbīgi!

 

Grāmata ir noderīga ikvienam, kurš izjūt nepieciešamību attīstīt savas balss labskaņu, stabilizēt elpošanu un artikulāciju, pilnveidojot dikciju, likvidējot runas defektus, kaitīgos ieradumus un līdz ar paraverbāliem izteiksmju līdzekļiem apgūstot arī neverbālos izteiksmju līdzekļus atgriezeniskās saiknes veidošanai ar auditoriju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:

Nosaukums: Hildegarde no Bingenas: pārbaudīta ārstēšana veselībai un labsajūtai: augu medicīna veselībai un labsajūtai

 

Hildegarde no Bingenas (1098-1179) bija viena no viduslaiku ievērojamākajām dziedniecēm un klostera medicīnas aizsācējām. Neatkarīgi no tā, kāda saslimšana jāārstē - elpceļi, zobi vai smaganas - , šajā praktiskajā veselības ceļvedī Hildegarde atklāj vispārēju ikdienas slimību ārstēšanu. Dziedniecei bija plaša pieredze, atveseļojot ar zālītēm. Tāda dziedniecība joprojām ir aktuāla. Grāmatā apkopota visvairāk izplatīto slimību ārstēšana, sākot no izmežģītas potītes līdz epidēmiskām saslimšanām, zināšanas par ārstniecības augiem - to aktīvās sastāvdaļas, vākšana un uzglabāšana, kā arī detalizēta informācija par 41 vispopulārāko ārtniecības augu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Zigmunds Freids

Nosaukums: Viņpus tīksmes principa

 

Zigmunds Freids daudzos savos darbos izvērš un analizē atziņu, ka cilvēks ir nenogurstošs baudas jeb tīksmes meklētājs. Tomēr šī doma iegūst jaunu dimensiju 1920. gadā publicētajā esejā "Viņpus tīksmes principa", kurā Freids pirmo reizi izvirza ideju par nāves dziņām jeb Tanatosu. Šis darbs transformē tīksmes principu un cenšas izprast destruktivitāti. Freida uzmanības centrā ir cilvēka tiekšanās pēc tīksmes pa dažādiem apkārtceļiem, kā arī fantāziju loma šajos centienos. Vienlaikus atklāts paliek jautājums: vai dzīšanās pēc tīksmes un laimes nav ļaušanās ellīgajai nepiesātinātības mašinērijai, kas beidzas vien nāvē? Bet varbūt pat ved uz to.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:

Nosaukums:  Dzīvot laimīgi pēc Mēness fāzēm : veselība, saimniecība, ēšana: Mēness kalendārs 2017.–2026. gadam

 

Vai jūs zinājāt, kā Mēness fāzes ietekmē jūsu ikdienas dzīvi un paradumus? Un no kurienes jums nāk tie spēki jauniem projektiem vai mājokļa remontam? Par darījumiem, attiecībām, ģimeni, dārza darbiem, mājokļa kopšanu un ēdiena gatavošanu – tas viss ir saistīts arī ar augšupejošu un lejupejošu, kā arī ar augošu un dilstošu Mēnesi un tā saikni ar zodiaka zīmēm.

Grāmata ir praktisks ceļvedis lēmumu pieņemšanā – kad labāk ļauties darbiem un kādus projektus realizēt, bet kurās dienās var atpūsties un baudīt dzīvi tās bezrūpībā. Vērojiet sevi un Mēnesi!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:

Nosaukums: 15. maija Latvija

 

Pagājuši septiņdesmit septiņi gadi kopš “15.maija Latvija” ir kļuvusi par vēsturi. Objektīvi skatoties, K. Ulmaņa vadītās autoritārā valsts vieta un nozīme Latvijas kopējā vēsturē ir ievērojama, bet tās atstātās pēdas – pietiekami dziļas un neizdzēšamas, kuras gan var vērtēt dažādi un atšķirīgi. Vienā svaru kausā būtu režīma pozitīvais veikums un neapšaubāmie sasniegumi, otrajā – tā pieļautās kļūdas un neveiksmes.

Lai objektīvi paskatītos uz Kārļa Ulmaņa laiku, ir tapusi apjomīga vēstures grāmata, kuras veidošanā iesaistījušies izcili Latvijas vēsturnieki – Inesis Feldmanis, Aivars Stranga, Jānis TaurēnsIneta Lipša, Ilgvars Butulis, Eriks Jekabsons, Antonijs Zunda. Grāmatas zinātniskais redaktors – profesors Inesis Feldmanis.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Rita Lasmane

Nosaukums:  Kā atrast vīrieti, kas pēc iespējas mazāk kaitinātu

 

Šīs grāmatas mērķis pastāstīt visām jaukajām un pievilcīgajām sievietēm, kas pašlaik ir partnera meklējumos, kā izmantot Mātes Dabas dotās iemaņas Ideālā Partnera izvēlē. Pavisam droši atļaušos apgalvot, ka zem šiem vākiem slēpjas Ideālā Partnera atrašanas instrukcija. Par laimi evolūcija mūs ir apveltījusi ļoti daudzām zināšanām, no kurām vien jānopūš biezā putekļu kārta, kas sakrājusies, cilvēcei meklējot “pareizākos” izdzīvošanas modeļus. Rita Lasmane

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Sūzana Elizabete Filipsa

Nosaukums: Mana spožākā zvaigzne

 

Kūpers Greiems ir izbijis Čikāgas Stars superzvaigzne. Paipere Dava – privātās detektīvaģentūras īpašniece. Viņa viņu izseko, viņš viņu atmasko. Viņu attiecības ir nebeidzama kaķa un peles rotaļa. Viņi ir pārāk atšķirīgi, lai saprastos. Viņi ir lemti viens otram.

Spriedzes un kaisles caurstrāvots romāns. Kurš kuru piespiedīs pakļauties, kurš no kura izvairīsies neskarts, un kura sirds stīgas pirmās neizturēs smeldzīgo mīlas melodiju…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 
 

Autors: Ruta Vēra

Nosaukums: Tumšā, tumšā mežā

 

Nora nav satikusi Klēru nu jau desmit gadus... ne reizi, kopš tās dienas, kad aizvēra durvis uz veco dzīvi un aizgāja neatskatīdamās.

Līdz pavisam negaidot viņa saņem ielūgumu uz Klēras vecmeitu ballīti. Nedēļas nogale savrupmājā un lieliska iespēja atkal satikt savu skolas gadu labāko draudzeni!

Tomēr viss izvēršas citādi nekā plānots. Notiek kaut kas pavisam neparedzēts un ļoti ļauns. Tiek atklāti seni noslēpumi un meli, un no tumšā, tumšā meža iznākusī pagātne beidzot sasniedz arī Noru.

Ruta Vēra (Ruth Ware, dz. 1977) ir angļu rakstniece, kuras debijas romāns “Tumšā, tumšā mežā” tiek tulkots un izdots 37 valstīs un pēc tā motīviem tiek uzņemta arī kinofilma. Informācija par autori  www.ruthware.com

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

 

Autors: Frederiks Beigbeders

 

Nosaukums. Ekstazī stāsti

Franču rakstnieks Frederiks Beigbeders (Frédéric Beigbeder, 1965) divdesmit piecu gadu vecumā pievēršas rakstniecībai, žurnālistikai, reklāmai. Tieši reklāma kā industrija viņam radījusi ceļu pie lasītājiem, izdodot atmaskojošus darbus par patērējošu sabiedrību. Kaut gan šajā darbā autors neiesaka lietot ekstazī, lai nojauktu emocionālās barjeras, daudzi šos stāstus sauc par reklāmistu iedvesmas grāmatu. Beigbeders provocē ar piedauzīgumu, skandāliem un ironiju, regulāri rūpējoties, lai par to uzzina dzeltenā prese. Beigbeders nekad nav noliedzis, ka populārs rakstnieks, par kādu Francijā viņš ir kļuvis, drīkst dzīvot pēc pilnas programmas, tādēļ neesiet pārsteigti, ja jums liksies, ka “Ekstazī stāstos” atpazīsiet pašu autoru – vairums viņa darbi ir balstīti uz autobiogrāfiskiem materiāliem. Beigbeders dzīvo Parīzē, raksta grāmatas, publicē literatūras kritiku un vada televīzijas šovus. Brīvajā laikā viņš vada arī pieaugušo izklaides žurnālu Lui. Trīs no viņa romāniem, tai skaitā skandalozais “14,99 eiro”, pārtapuši arī filmās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Batists Boljē

Nosaukums: Tūkstots un viena nakts ātrās palīdzības nodaļā

 

1000 un 1 stāsts vienas nedēļas garumā, kas pierakstīti vai uzklausīti kādā nelielas pilsētas slimnīcā. Šie stāsti izklaidē, liek aizdomāties vai just līdzi – atkarībā no personiskās pieredzes vai humora izjūtas, vai konkrētā brīža noskaņojuma.

Grāmatā tiekamies gan ar pieredzējušiem profesionāliem ārstiem, gan jauniņajiem interniem, gan visdažādākā vecuma pacientiem un viņu tuviniekiem. Katram ir savs stāsts un sava dzīve.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Barbara Teilora Bredforda

Nosaukums: Kavendonas nams (triloģijas pirmā grāmata)

 

Kavendonas nams (1913–1920). Kavendonas namā mīt divas ģimenes – aristokrātiskie Ingemi un Svonni, kuri viņus apkalpo, kā to gadsimtiem ilgi jau darījušas iepriekšējās paaudzes. Kavendona ir viens no greznākajiem namiem brīnišķīgajā Jorkšīrā, un Ingemu meitai daiļajai lēdijai Dafnei ir paredzamas spožas laulības...

Tomēr 1913. gada vasarā kāds negaidīts notikums uz visiem laikiem izmaina Dafnes dzīvi, kā arī apdraud visu Ingemu ģimenes nākotni. Smalkā dzīve, kuru līdz šim pazina Kavendonas iemītnieki, – deju viesības, irbju un rubeņu sezonas medības – izmainīsies līdz nepazīšanai, virs galvām biezējot kara drūmajiem padebešiem. Ingemiem un Svoniem nāksies tikt galā ar sarežģījumiem, kādus līdz šim neviens nevarēja pat iedomāties. Tiks pārbaudīta uzticība, un neiztiks arī bez nodevības. Šajā nedrošības un šaubu pilnajā laikā skaidrs ir tikai viens – šīs abas ģimenes nekad vairs nebūs tādas kā iepriekš.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

 

Autors: Dalailama

Nosaukums: Grāmata par prieku. Mainīgās pasaules patiesā laime

 

Grāmata piedāvā retu iespēju tikties ar Nobela Miera Prēmijas laureātiem Viņa Svētību Dalailamu un Dienvidāfrikas Arhibīskapu Desmondu Tutu Dharamsalā, Indijā, kur tika svinēta Viņa Svētības astoņdesmitā dzimšanas diena. Garīgie līderi atklāj dziļi personiskus pārdzīvojumus un dalās garīgajās praksēs. Smiekliem pārpilnās un asarām slacītās dienās šie dižgari ieskatās mūsdienu bezcerības un izmisuma dzīlēs, vienlaicīgi atklājot, kā dzīvot priekpilnu dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

 

Autors: Fēlikss Cielēns

Nosaukums: Rainis un Aspazija. Atmiņas un pārdomas

 

Atmiņu un pārdomu grāmatu “Rainis un Aspazija” F.Cielēns sarakstījis 1950. gadu sākumā trimdā Zviedrijā. Lai gan šīs atmiņas ir  izmantotas Raiņa un Aspazijas pētnieku un vēsturnieku darbos, tās nav plaši pazīstamas lasītājiem Latvijā.

F.Cielēns iepazinās ar Raini un Aspaziju Šveicē, kur arī pats pavadīja trimdas gadus pēc 1905.gada revolūcijas. Līdz viena un otra dzejnieka mūža beigām viņš uzturēja ar viņiem draudzīgas attiecības, kuras tikai reizēm apēnoja atšķirīgs viedoklis kādā ideoloģiskā vai politiskā nostādnē. F.Cielēnam kā  Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas aktīvam pārstāvim dažkārt nācās kliedēt Raiņa nesapratni par savas partijas biedru rīcību vai attieksmi pret viņu.  

Līdzās Raiņa un Aspazijas darba vērtējumam autors šajā grāmatā sniedz konkrētus, spilgtus iespaidus par abu rakstnieku raksturu, noskaņojumu, idejām, uzskatiem, darba un ikdienas dzīvi utt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
 

 

Autors: Jurijs Feļštinskis un Vladimirs Pribilovskis

Nosaukums: Korporācija. Krievija un VDK gadsimtu mijā

 

Krievija un VDK prezidenta Putina laikos — arī tāds joprojām var būt šī pētnieciskā darba apakšvirsraksts. Jau 1996. gadā Krievijā, kad Jeļcinu pārvēlēja par prezidentu un varas akcijas saņēma oligarhu partija, tika likti pamati sistēmai, kas vēlēšanās uzvaru garantētu vienīgi Kremļa kandidātam. No visām pusēm drošībnieku ielenkti un savstarpēji konkurēdami, politikā nepieredzējušie oligarhi, kas nicināja tautu un neticēja nekādai demokrātijai principā un Krievijas demokrātijai jo īpaši, izlēma, ka par nākamo prezidentu jāievēl specdienesta vadītājs. Nez kāpēc viņiem šķita, ka šādu vadītāju oligarhi varēs viegli kontrolēt un nopirkt. Pārrēķinājās. 2000. gada 7. maijā Putins oficiāli kļuva par Krievijas prezidentu, taču pirmkārt viņš pārstāvēja sistēmu, kurā visu laiku bija strādājis, — Valsts drošības komiteju, šodienas Federālo drošības dienestu. Mūsdienu pasaulē FDD domā un darbojas kā korporācija — uzpērk, pakļauj un, ja nepieciešams, arī nogalina. Un šī spēka vadītā Krievija nesola mums ne mieru, ne labklājību.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
 

 

Autors: Sarma Geka

Nosaukums: Rotaļas ar līnijām

 

Krājumā apkopotas 19 rotaļu kopas, kas mudina bērnus radoši darboties ar dažāda veida (taisnām, slīpām, pārtrauktām, krustotām, lokveida un citām) līnijām, veidojot zīmējumus. To autore ir pirmsskolas skolotāja, kas visas rotaļas pārbaudījusi praksē. Grāmatā sniegtas arī būtiskākās teorētiskās atziņas un metodiskie padomi. Kā piemēri izmantoti darbi, kurus radījuši autores audzēkņi. Autore norāda, ka viņas izstrādātās rotaļas sekmē pirmsskolas bērnu vadošās rokas kustību koordināciju, rakstītprasmes attīstību, vingrina loģisko domāšanu, darbību secīguma izpratni, līniju ritmu attēlošanu un citas darbības. Krājumu var radoši izmantot pirmsskolas, sākumskolas, vasaras nometņu, mākslas skolu pedagogi, kā arī bērnu vecāki un studenti, kas vēlas veikt radošus darbus vai pētījumus ar pirmsskolas un sākumskolas bērniem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
 

 

Autors: Viljams Pols Jangs

Nosaukums: Ieva

 

Okeānā starp laika un telpas dimensijām, starp mūsu pasauli un aizsauli ir sala. Tās krastā tiek izskalota gandrīz ledū sasalusi pusdzīva jauna sieviete. Par laimi viņa tiek atrasta un izglābta. Drīz vien atklājas, ka Lilija uz salas nav nonākusi nejauši. Pati Ieva – visa Dzīvā Māte – viņu sauc par savu “meitu” un aicina kļūt par liecinieci pasaules radīšanai un notikumiem Ēdenes dārzā.

Romānā "Ieva" autors aicina uz jaunu sarunu par sieviešu un vīriešu vienlīdzību mūsu radīšanas kontekstā un palīdz citam citu ieraudzīt tā, kā mūs redz Radītājs – kā pilnīgas un unikālas būtnes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jānis Klētnieks

Nosaukums: Seno laikmetu lokos

 

Kas bijuši Eiropas ziemeļos sastopamie megalīti - kulta celtnes, apbedījumu vietas vai varbūt senas observatorijas? Kad seno civilizāciju pārstāvji sākuši skaitīt mēnešus un gadus? Kur un kā radušās pirmās rakstu zīmes? Kādi priekšstati par astronomiskajām parādībām bijuši mūsu senčiem? Atbildes uz šiem un daudziem citiem mūsdienu civilizācijas vēsturei svarīgajiem jautājumiem mēģina rast grāmata "Seno laikmetu lokos".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Lūcija Ķuzāne

Nosaukums: Saule mūžam mana. Jānis Jaunsudrabiņš

 

Lūcijas Ķuzānes grāmata par Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana” ir būtiski papildināts 1986. gada izdevums, kura manuskripts tagad restaurēts atbilstoši iecerei, bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jauniem faktiem un fotomateriālu (fotovēsturnieka Pētera Korsaka atlase). Grāmatai pievienots plašs skaidrojošs personu rādītājs.

Lūcijas Ķuzānes grāmata izseko Jāņa Jaunsudrabiņa dzīvi — bērnību Neretā, dzīvi Rīgā un Pļaviņās, bēgļu gaitas Kaukāzā, atgriešanos Latvijā un mūža nogali trimdā Vācijā. Viens no manuskripta papildinājumiem ir plaša nodaļa par Mildu Ozolu — skolotāju Iļģuciemā (skolojusi Zigmundu Skujiņu un Raimondu Paulu) un Jaunsudrabiņam ļoti nozīmīgu personu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors:  Sergejs Loiko

Nosaukums: Reiss

 

“Sergeja Loiko “Reiss” ir gan klasisks bosikgabals, gan krimināldrāma, gan meistarīgi savīts politisks trilleris, gan reportiera veikta izmeklēšana, kuras virpulī ierauti visi: zagļi un čekisti, maniaki un prezidenti, Maskava un Kipras Pafa, Losandželosa un Donbass. Tomēr īsteno šī romāna vēstījuma spriedzi un kvalitāti rada autora cilvēciskā sāpe, kas dzen aizrakties līdz Boeing reisa MN-17 katastrofas patiesajiem iemesliem. Šis morālais virsuzdevums piedzīvojumu romānu pārvērš politiskā manifestā, kas ir tik ļoti nepieciešams pēcpatiesības laikmetā un biezā propagandas melu mākoņa ēnā, ko met netīrais Krievijas karš Ukrainā,” saka Sergejs Medvedevs, vēsturnieks, žurnālists, televīzijas raidījumu vadītājs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Prospērs Merimē

Nosaukums: Karmena

 

“Viņas āda, kaut gan pilnīgi gluda, bija gandrīzvai vara krāsā. Acis bija ieslīpas, bet apbrīnojamas; mazliet patuklās, tomēr ļoti jauki veidotās lūpas atsedza zobus, kas bija baltāki par nomizotām mandelēm. Viņas varbūt mazliet parupjie mati bija melni kā kraukļa spārns, ar zilganu atspulgu, gari un spīdīgi. Lai nenogurdinātu jūs ar pārāk plašu aprakstu, pateikšu, ka jebkuram viņas trūkumam pievienojās kāda laba īpašība, kas pretstata dēļ varbūt vēl vairāk izcēlās. Tas bija dīvains un mežonīgs skaistums, seja, kas sākumā pārsteidz, bet ko nevar aizmirst.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Andrē Moruā

Nosaukums: Vēstules Nezināmai

 

“Vēstules Nezināmai” (1956) ir viens no franču rakstnieka Andrē Moruā (1885–1967) labākajiem darbiem, kas joprojām uzskatāms par epistolārā žanra paraugu.

Smalka humora un lirisma caurstrāvotās vēstules Nezināmajai ir valdzinoša saruna ar sievieti par mīlestību, patiesumu attiecībās, par laulības dzīves līkločiem un bērnu audzināšanu, par personības izaugsmi un citiem dzīves un mākslas izpratnes jautājumiem. Rakstnieks kā iejūtīgs psihologs meklē un atrod godīgas atbildes.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: B. A. Parisa

Nosaukums: Aiz slēgtām durvīm

 

Ikviens pazīst kādu laulātu pāri, kuri ir līdzīgi Džekam un Greisai. Viņš ir tik izskatīgs un bagāts, viņai piemīt šarms un elegance. Viņš ir pieprasīts advokāts, kurš līdz šim vēl nav zaudējis nevienā tiesas prāvā, viņa ir lieliska mājasmāte, talantīga dārzkope un pavāre, turklāt rūpējas arī par slimo māsu. Ar savu saskanīgo šarmu un smalko vakariņu gaisotni viņi apbur ikvienu, kas viesojies viņu mājās. Un jūs labprāt iepazītos ar Greisu tuvāk.

Tomēr tas praktiski nav iespējams, jo kļūst skaidrs, ka Džeks un Greisa ir nešķirami.

Kāds to varbūt sauks par patiesu mīlestību. Citi, iespējams, brīnīsies, kāpēc Greisa nekad neatbild uz telefona zvaniem. Vai arī kāpēc Greisai nekad nav laiks tikties, lai kopīgi iedzertu kafiju, – viņa taču nekur nestrādā! Un diez kāpēc viņai nekad nekā nav līdzi, kad viņa ir izgājusi no mājas? Pat ne pildspalvas. Un kāpēc pie visiem mājas pirmā stāva logiem ir tik sarežģīti metāla drošības slēģi?

Un kāds, iespējams, aizdomāsies par to, kas notiek šajā namā pēc tam, kad vakariņu viesi ir aizgājuši un ārdurvis – aizslēgtas...

B.A. Parisa ir angļu rakstniece, kura jau ilgus gadus dzīvo Francijā un strādā par skolotāju. Viņas romāns “Aiz slēgtām durvīm” tiek tulkots un izdots 30 valstīs, iekļūstot pārdotāko grāmatu sarakstos un krājot literārās balvas

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Andris Pētersons

Nosaukums: Latvijas iedzīvotāju atvērtība starpkultūru komunikācijai

 

Vērtības un to loma cilvēka dzīvē, Vērtību maiņa un brīvās izvēles nozīme, Latvijas iedzīvotāju vērtību transformācija, Latvijas iedzīvotāju etniskā struktūra, Latvijas iedzīvotāju vērtības pētījumā “Cik atvērta ir Latvijas sabiedrība starpkultūru komunikācijai?” .. Valoda kā nācijas un nacionālas valsts vērtība, Kristīgās vērtības un latviskā dzīvesziņa, Nācijas eksistence globālajā pasaulē, Kultūra kā cilvēka dzīves lauks un esība. Atvērtība Latvijā kā globalizācijas diktēta nepieciešamība, Individuālo vērtību dominance Latvijā, Atvērtība kā pilsoniskās sabiedrības pamatprincips, Atvērtais pret slēgto, Komunikācija kā eksistences veids, Starpkultūru komunikācija,  Pārtrauktības ietekme uz atvērtību komunikācijā,  Atvērtības nozīme komunikācijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

 

Autors: Romēns Puertolā

Nosaukums: Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā

 

Providence Dipuā pošas lidojumam uz Maroku, lai atvestu mājās uz Franciju mazo Zaheru, kuru nolēmusi adoptēt. Sasodītais Islandes vulkāns izjauc šo ieceri, un tā sākas viņas negaidītu pārsteigumu pilnais ceļojums no Parīzes uz Marrākešu, kurā Providence sastop gan Baraku Obamu, gan Sahāras berberus...

Romēns Puertolā romānā “Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā” radījis jaunu, smieklīgu un dzejiski atraktīvu pasauli, kurā paviesoties laipni aicināts ikviens!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Guntars Račs

Nosaukums: 365 1.daļa. Dzeja

 

Guntars Račs jauno gadu sāka ar jaunu apņemšanos, katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli. Pēc pusgada, kad šo, katru vakaru dzejnieka FB profilā publicēto dzejoļu skaits sasniedz 183, bet ar tiem bija dalījušies daudzi tūkstoši cilvēku, vairāk kā 130 000 reižu, tika nolemts tos apkopot grāmatā “365” 1. daļa. Katram dzejolim ir atzīmēts tā sarakstīšanas datums. Te nu tie ir. Grāmata ir iesieta cietajos vākos ar papilis apvāku un grāmatzīmi. Dizainu veidojis māklsinieks Guntars Ošenieks un pats grāmatas autors.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Anna Redklifa

Nosaukums: Meža romance

 

Vārdam "romance" ir vairākas nozīmes, bet autores Annas Redklifas stilam ir piemērotas gandrīz visas. Arī tad, ja runa ir par liriku. Un mīlestību, kas viņas uztverē vairāk saistās ar pienākumu, nekā ar vēlmju piepildīšanu. Viņa turas pie savas ēras uzskatiem par pienācīgo un nepiedienīgo, tikumisko un nepieļaujamo. "Romāns" šī vārda plašākajā nozīmē nav atraujams no bruņinieciskuma, cēluma, kārtīguma, uzupurēšanās. Pat riskējot ar savu dzīvību. Nekādi labumi nav tā vērti, lai to dēļ nodotu savu pārliecību. Ir arī savi iecienīti triki. Redklifas darbos nereti parādās "trusītis no cepures" - kādas bārenītes augstā izcelsme, nezināmi raduraksti, pagātnē notikuši noziegumi un nejauši satikti, bet nozīmīgi cilvēki. Pēc izjauktās kārtības - sarežģījumiem, piedzīvojumiem, vardarbības, vajāšanas, grūtas dzīves posma seko izlīgums, nožēla par nodarījumiem un pareizo attiecību atjaunošana.

Romānā "Meža romance" ir pieminēta vēsturiska persona Pjērs de la Mots, kas Francijā XVII gadsimtā kļuva slavens sakarā ar tā dēvēto "karalienes kaklarotas lietu", kurā viena no apsūdzētajiem bija Žanna de Senremī, grāfiene de la Mota. Autore iemūžinājusi norises ar šo Pjēru de la Motu un marķīzu Filipu de Montālu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

 

Autors: Linda Riņķe

Nosaukums: Paradīzē jeb kā uzzināt, vai pasaule ir apaļa

 

Šis stāsts, mana otrā ceļojumu grāmata, ir par dienām un nedienām Jaunzēlandē, par tās burvīgo dabu un unikālo dzīvesveidu, ko iepazinām Vaihekes salā, kā arī par to, kā tomēr šķīrās mans un Janča ceļš — viņš pirmais šķērsoja ASV, atgriezās mājās un pārliecinājās par to, ka pasaule ir apaļa. Šeit varat lasīt arī par maniem ceļojumiem Samoa, Kalifornijā, paciemošanos mājās un atgriešanos Turcijā, par negaidīto vienas dienas vizīti Ķīnā, manu lēmumu atgriezties Jaunzēlandē un uz vismaz vēl vienu gadu tur palikt, lai turpinātu ķert savus sapņus. Bet visvairāk grāmatā ir atspoguļots mans ceļš uz sekošanu savai sirdsbalsij, ļaušanos dabai un notikumiem diktēt tālākos soļus, sapņu piepildīšanu, neatteikšanos no meklējumiem un ideāla darba atrašanu. Vēl un vēl. Tieši tik atklāti, kaili un patiesi kā pirmajā grāmatā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Kārena Robārdsa

Nosaukums: Ultimāts

 

Visu savu dzīvi Bianka zināja, ka ir īpaša. Kamēr citas meitenes pina lellēm bizes, Bianka apguva cīņas mākslas un biznesa pamatus. Viņa dzīvo riska, adrenalīna un lielas naudas pasaulē, un ir ar savu dzīvi apmierināta.

Līdz brīdim, kad bez pēdām izgaist divi simti miljoni dolāru un daži īpaši slepeni valdības dokumenti.  Turklāt ir gājis bojā Biankas tēvs – skolotājs, garīgais līderis un darījumu partneris.

Bianka kļūst par dzīvu mērķi vairākām ietekmīgām organizācijām…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Džila Santopolo

Nosaukums: Gaisma, kuru mēs pazaudējām

 

Tā bija diena, kad cilvēces sirds saplīsa sīkās lauskās, diena, kad Lūsija un Geibs viens otrā neprātīgi iemīlējās. Šī mīlestība bija kā stihija, kuras spēks ļāva abiem kopā piepildīt savus sapņus, kāpt augšup pa karjeras kāpnēm un sajust sev visu pasauli pie kājām.

Šī mīlestība bija kā stihija, kas spējīga sacelt vētru un postīt. Un tā arī postīja.

Tomēr, lai kur arī Lūsija un Geibs atrastos, viņu dvēseles turpina tiekties viena otrai pretim – kā mūžīga saruna, kas nepārtrūkst līdz pēdējam sirdspukstam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Vilis Seleckis

Nosaukums: Kolimas asiņainais zelts

 

1949.gads. Kara tribunāls "apžēlojis" Viktoru - nāves soda vietā piespriedis 25 gadus stingrā režīma lēģerī. Viktoram sākas mokošs ceļojums pa gulaga valstību. Viņš nonāk Kolimā, kur puķes nezied, putni nedzied un ziema ilgst 12 mēnešus gadā. Kā Viktoram beigsies piedzīvojumi svešajā zemē? Vai viņš spēs uzvarēt Kolimu? Vai atgriezīsies mājās? Vai dzimtenē viņu kāds gaida?

Turpinājums grāmatām "Memoranda mednieki" un "Ardievas mežam".

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Egīls Venters

Nosaukums: Poseidona galva

 

Rakstnieka Egīla Ventera (1964) stāstu izlasi “Poseidona galva” veido astoņi īsprozas darbi, kas sarakstīti laikā no 1987. līdz pat 2017.gadam, taču tie sakārtoti atpakaļejošā laika secībā. Var sacīt – Laiks ir visu stāstu galvenais varonis.

E.Ventera stāsti ir proza, kuru gribas nosaukt par “aisberga” tipa literatūru – tajā par būtisku satura komponentu kļūst zemteksts, citiem vārdiem izsakoties, tas, kas nav uzrakstīts, bet tikai nojaušams, tāpēc darbus raksturo intriģējoši paradoksi. Stāsti lielākoties saistīti ar kādu traģisku – daļēji vai pilnībā kriminālu – notikumu. Šos īsprozas darbus vieno arī mūžsenā tēma – mīlestība, kaut gan autors stāsta galvenokārt par mīlestības trūkumu. Taču galvenais stāstos ir tas, kas atrodas aiz sižeta, – tēlu izjūtas, domas, savstarpējās attiecības un – pāri visam – attiecības ar Laiku kā visa spoguli, atstarotāju un izgaismotāju. Prozas ritms un meistarīgā valoda rada tekstā valdzinošu, pārsteidzošu poētisku muzikalitāti, jo tajā ārkārtīgi nozīmīga ir noskaņa, nevis vienīgi kailais, izlasāmais saturs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Jevgeņijs Vodolazkins

Nosaukums: Aviators

 

Romāna varonis ir cilvēks tabula rasa stāvoklī, proti, nācis pie samaņas slimnīcas gultā, viņš saprot, ka nezina par sevi itin neko – ne savu vārdu, ne to, kas viņš tāds ir un kur atrodas. Cerībā rekonstruēt savu dzīvesstāstu, viņš pieraksta atmiņā uzausušās neskaidrās un haotiskās epizodes: 20. gadsimta sākuma Pēterburga, bērnības vasaras Sīveros un Aluštā, ģimnāzijas gadi un pirmā mīlestība. 1917.gada revolūcija, jūsma par aviāciju, Solovku nometnes šausmas... Taču kā iespējams tik skaidri atcerēties tālaika sadzīves detaļas, frāzes, smaržas un skaņas, ja kalendārā ir 1999.gads?

Jevgeņiju Vodolazkinu mēdz dēvēt par krievu Umberto Eko vai par krievu Markesu, bet rakstniekam ir gana būt vienkārši viņam pašam. Krievu literatūras kritiķi atzīst, ka Vodolazkinam piemīt īpašas spējas aprakstīt netveramas sajūtas, skaņas un smaržas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Ksenija Zagorovska

Nosaukums: Pēdējās stacijas priekšnieks

 

Pūšot aukstam rudens vējam, 1910.gada 31.oktobrī izcilais rakstnieks Ļevs Tolstojs, pašam, savai ģimenei un visai pasaulei negaidot, nokļuva mazā dzelzceļa stacijā Astapovā, vairāk nekā 200 kilometru attālumā no dzimtās muižas Jasnaja Poļana. Viņš saslima, tāpēc bija spiests meklēt pajumti stacijas priekšnieka Ivana (Jāņa) Ozoliņa (1873−1913) dienesta dzīvoklī. Šis neticamais notikums spēji izmainīja bijušā rīdzinieka, pieticīgā stacijas priekšnieka, un viņa ģimenes dzīvi. Ivans Ozoliņš kļuva par zināmāko Latvijas dzelzceļnieku, kurš visu mūžu bija saistīts ar Rīgu. Nokļūstot līdzās izcilajam rakstniekam viņa dzīves pēdējā nedēļā, viņš tika ierauts pasaules mēroga notikumu virpulī. “Jaukais latvietis” — tā viņu dēvēja Tolstoja tuvinieki. Kā dzīvoja Ivans Ozoliņš pirms šīs tikšanās un pēc tam? Šī ir pirmā un vienīgā grāmata par stacijas priekšnieku, kura vadītā stacija bija pēdējā pietura krievu literatūras klasiķa mūžā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Monika Zīle

Nosaukums: Ar tādām neprecas (atkārtoti izdota, iepriekš - Lata romāns)

 

Laura ierodas Druvkalnē pieskatīt vasaras ceļojumā aizbraukušās krustmātes māju un atkopties pēc ilggadēju attiecību iziršanas, kam līdzi nācis darba zaudējums. Viņa pat iztēloties nespēj, kādas likteņa sviras iedarbinās sīks pakalpojums svešam izskatīgam vīrietim un cik grodi abu gaitas jau drīz savīs vairāki neparedzēti gadījumi. Taču Lauras vasarai mazpilsētā un bildinājuma gredzena dārgakmenim noteikti pietrūkstu spožuma bez draudzenes Ringoldas, vecās kaimiņienes Josta (Posta) kundzes, policista Romualda Pūkaiņa un krustmātes pagrabu izdemolējušajiem dimantu meklētājiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri
 
   

Autors: Monika Zīle

Nosaukums: Četru vēju tronis (septembra Lata romāns)

 

Pēc mātes bērēm Sofiju satriec vēsts par nelaiķes cītīgi slēptajām lielajām kredītsaistībām. Tikpat mulsinošs arī kreditora izteiktais priekšlikums parāda nokārtošanai. Neauglīgos minējumos maldīdamās, Sofija nolemj doties uz Latgali, kur viņai pieder no tēva mātes mantotā lauku sēta, un līdztekus jau zināmajām mīklām uzrodas jaunas. Tagadnes un pagātnes kaislības, mīlestība un attiecību līkloči gluži kā četri vēji plosās, norimst un atkal pamostas, neatstājot vienaldzīgu arī lasītāju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Lī Čailds

Nosaukums: Nāves zona

 

Mārgreiva ir maza un klusa pilsētiņa ASV. Kad tajā ierodas klaidonis un bijušais armijas policijas virsnieks Džeks Rīčers, Mārgreivā notiek pirmā slepkavība pēdējo trīsdesmit gadu laikā. Tā kā Rīčers ir vienīgais svešinieks pilsētā, šajā nodarījumā apsūdz tieši viņu. Vietējā policija padara viņu par galveno grēkāzi un nosūta uz cietumu, kurā sodu ir jaizcieš uz mūžu notiesātajiem. Džekam sākas īsts murgs, un viņam ir jācīnās par brīvību un izdzīvošanu. Kad nāk gaisma Mārgreivas policistu vērptā sazvērestība, tiek apdraudēta visas pilsētas mierīgā dzīve. Slepkavību vilnis vairs nav apturams: mierīgā pilsētiņa kļūst par īstu nāves zonu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Niks Keivs

Nosaukums: Bannija Manro nāve

 

Bannijs Manro ir seksa apsēsts tirdzniecības aģents — kā viņš pats savā iluzorajā pasaulē iedomājies — superiznesīgs naivo Anglijas mājsaimnieču kārdinātājs. Kad dzīve raida pēkšņu un skarbu sitienu zem jostasvietas, Bannijs, izmisīgi mēģinādams tverties pie realitātes, dara vienīgo, ko prot. Paņēmis līdzi deviņgadīgo dēlu, viņš atkal sēžas savā fiatā un apņēmīgi dodas ceļā, kur Banniju šoreiz gaida visi viņa pasaules rēgi — nevarīgi tēvi, atriebīgas mīļākās, greizsirdīgi vīri un ragaini maniaki. Tie, izlīduši no tumsas, nu ir gatavi piedzīt parādus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Joahims Gerhards

Nosaukums: Es to nepieļaušu. Tēvs meklē savus dēlus "Islāma valsts" ellē

 

Pēdējā oktobra svētdienā zvana mans telefons. Tā ir mana sieva. Viņa raud. Mūsu dēli esot pazuduši. Es viņu nesaprotu. Nolieku klausuli un zvanu Jonasam: “Kas noticis? Kur jūs esat?” — “Viss labi,” viņš saka. Tad Jonass beidz sarunu. Neilgi pēc tam mana sieva stāv pie durvīm, rokā divas atvadu vēstules: “Mēs dodamies uz Sīriju.” Kad dēli pieņem islāma ticību, Joahims Gerhards, uzņēmējs no Kaseles, sākumā ir samulsis, taču tad samierinās ar to. Līdz abi puiši slepus dodas uz Sīriju un viņš caur WhatsApp uzzina, ka viņi “Svētajā karā” ir gājuši bojā par Allāhu. Taču dēli ir dzīvi, un tēvs drosmīgi un apņēmīgi uzsāk cīņu, lai savus dēlus atgrieztu mājās.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Santa Montefjore

Nosaukums: Mīlas un kara dziesmas

 

Angļu roze Kitija Deverila piedzimst lepnā angļu pilī kā jaunākā no trim māsām. Savas mātes neievērota, viņa uzaug guvernantes un mājskolotāja sabiedrībā, ciešā saskarē ar pils kalpotājiem un viņu bērniem. Mātei par aizkaitinājumu Kitija atklāj sev plašu un pilnskanīgu pasauli ārpus lepnās pils mūriem, turklāt viņa kopš bērnības ir iemīlējusies dumpinieciskajā Džekā O`Līrijā.

Īru cīņas par neatkarību notiek jau otro gadsimtu, un liktenis aizved Džeku tālu pasaulē. Džeks nav vienaldzīgs pret daiļo meiteni, bet viņš ir projām, nezin, vai atgriezīsies, un vēstulē lūdz mīļoto vairs negaidīt… Spēcīgu jūtu caurstrāvotās attiecības piemeklē laika, attāluma un neparedzamu notikumu pārbaudījumi. Vai abiem būs lemts reiz būt kopā?

Deverilu hronikas pirmā grāmata ir episks un romantisks vēstījums par 20. gadsimta sākuma dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Viesturs Rudzītis

Nosaukums: Ģimene

 

"Savā profesionālajā un personiskajā ikdienā esmu nākusi pie atziņas, ka Ģimene, kurā ir radīti bērni, nebeidzas ar ierakstu par laulības šķiršanu Iedzīvotāju reģistrā. Ir likumiski un cilvēciski, ka tā iespējams pabeigt divu cilvēku – vīrieša un sievietes – neizdevušās attiecības, sadalīt glāzes un dakšas. Bērni paliek tālākajā – mainīgajā, paplašinātajā vai sašaurinātajā – ģimenē. Valstī, kurā katrs rūpējas par sevi, mums tas jāapzinās un jārespektē. Grāmata palīdz, vismaz emocionāli atvērtam lasītājam, meklēt aizsākumu tam, kā izskatīsies Ģimene un veidosies savstarpējās attiecības “Pēc tam”." (Māra Beķere, advokāte ģimenes tiesību lietās)

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Gerds Herolds

Nosaukums: Iekšķīgās slimības. Kardioloģija

 

Gerds Herolds (1945) ir iekšķīgo slimību un arodmedicīnas ārsts, kurš ar daudzu Vācijā pazīstamu ārstu līdzdalību kopš 20. gadsimta astoņdesmitajiem gadiem izdod šo grāmatu. Tā ir tulkota 15 valodās. Šī grāmata ir viens no retajiem mēģinājumiem piedāvāt populāru ārzemju medicīnas literatūru latviešu valodā.

Teksts pārdomātā un strukturētā veidā izklāsta svarīgākās tēmas, piemēram, par endokarda slimībām, iegūtajām un iedzimtajām sirdskaitēm pieaugušajiem, sirds mazspēju, koronāro sirds slimību, sirds ritma traucējumiem, arteriālo hipertensiju u. c. Nodaļas ietver katras slimības definīciju, sastopamību, etioloģiju, patofizioloģiskos mehānismus, klīnisko ainu, diagnostikas metodes un terapiju.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Mišels Zavadskis

Nosaukums: Pārdošanas meistarība

 

Grāmatas autors Mišels Zavadskis pasniedzis pārdošanas meistarības, klientu apkalpošanas un pārdošanas nodaļu vadības mācību programmas vairāk nekā astoņdesmit Latvijas uzņēmumos.

Grāmatā skaidrots, kā pārvarēt potenciālā klienta bailes, kā noskaidrot un attīstīt viņa vajadzības, kā vadīt efektīvas prezentācijas un veiksmīgi sadarboties ar klientiem. Pārdošanas meistarība ikvienam interesentam un speciālistam palīdzēs izprast pārdošanas stratēģijas pamatprincipus, prasmīgi veidot lietišķus kontaktus ar klientiem un slēgt veiksmīgus darījumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Autors: Dace Dumpe

Nosaukums: Latvian in three months

 

Grāmata “Latviešu valoda trīs mēnešos” ir jaunākais izdevums grāmatu sērijā ātrai valodas apguvei. Tā ir domāta tev, ja tev ir kāds angliski runājošs draugs, paziņa, kolēģis vai radinieks, kuram nepieciešams ātri iemācīties latviešu valodu. Grāmatā angļu valodā ar tabulu un piemēru palīdzību vienkārši un uzskatāmi izskaidroti galvenie latviešu valodas gramatikas likumi, ievietoti dialogi par dažādām ikdienā noderīgām tēmām ar tulkojumu angļu valodā, katras tēmas noslēgumā atrodami nelieli lasāmi tekstiņi un anekdotes brīvbrīdim, alfabētiskā secībā sakārtoti biežāk lietoto vārdu un frāžu saraksti, bet grāmatas noslēgumā ievietota neliela latviešu-angļu un angļu-latviešu vārdnīciņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 
   

Genrijs Čepmens

Piecas mīlestības valodas

 

Eķrems Eilisli

Milzu sastrēgums
   

Džeimss Mīks

Sirds ielauzās

   

Imants Liepiņš

Nāvējošie gaisa dārzi

 

Džonatans Litels

Labvēlīgās

   

Hedi Kadūrs

Valtenberga

   

Luiss Martins-Santoss

Klusuma laiks

   

Marina Stepanova

Bezdievju iela

   

Umberto Eko

Pilotnumurs

   

Markuss Vīks

Filosofija īsumā

   

Bārbers Beringtons

Ikviens var gleznot

   

Jevgeņijs Vodolazkins

Laurus

   

Papvērta Sāra

Tas ir Monē

   

Rodems Džordžs

Tas ir van Gogs

   

Hanss Hennijs Jāns

Svina nakts

   

Pjotrs Kotovs

Bornholmas trīsstūris
   

Guna Zeltiņa

“Šekspīrs: ar Baltijas akcentu”

   

Silvija Geikina

Daugavpils teātris

   

Jaroslavs Seiferts

Mēra stabs

   

Jāns Kaplinskis

Balts papīrs un laiks

   

Jāns Undusks

Gaidot vārdus

   

Jānis Čākurs

Trešā grāmata

 

Mēliss Frīdentāls

Bites

 

Māris Brancis

Jānis Roberts Tillbergs

 

V.B. Jeitss

Baltie putni

 

Rūta Kaminska, Anita Bistere

Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums 

 

Božena Ņemcova

Vecmāmiņa

   

Janīna Kursīte

Latvieša māja

   

Civilizāciju karš? Pirmais pasaules karš ideoloģijās

   

Ilze Zveja, Aigars Grauba, Andrejs Ēķis

Rīgas sargi: Laika stāsti

   

Andreass Krists

Krāsu mācība: krāsu maģija

   

Frederiks Beigbeders

Ūna un Selindžers

 

Nirs Eijals, Raiens Hūvers

Noķert uz āķa: kā radīt paradumus veidojošus produktus

 

Zigmunds Freids

Sapņa interpretācija

 

Gandijs: stāsts par maniem eksperimentiem ar patiesību

 

Kerolaina Meisa

Arhetipi

   

Biruta Eglīte

Zvēri un cilvēki

   

Līga Blaua

Zemgalietis: Uldis Dumpis

   

Eddas dziesmas

Atdz. Uldis Bērziņš

 

Kolinss Bens

Māksla braukt

 

Ojārs Spārītis

Esejas par Latvijas sakrālo kultūru

 

Andrejs Johansons

Latvijas kultūras vēsture

   

National Library of Latvia

Architect Gunnar Birkerts/Janis

 

Latvijas jaunā režija

Sast. Radzobe

 

Harijs Tumans

Varoņi un varonība Senajā Grieķijā

 

Simona Orinska

Butō

 

Margarita Zieda

Andris Freibergs

   

Jānis Krēsliņš

Latviešu tradicionālo vērtību izzinātājs

 

Džemma Skulme

Sast. Laima Slava

 

Anita Vanaga

Kirkes grāmata

   

Richarda Zariņa atmiņas

   

Pauls Dambis

Andrejs Jansons: ārkārtējais pilnvarotais

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas