Jaunākās grāmatas

 

Autors: Bērziņa Irēna

Nosaukums: Učenes piezīmes uz burtnīcas malām

 

Manuprāt, katrs skolotājs varētu likt roku uz sirds un apgalvot, ka savulaik savā virzienā dzirdējis ne visai patīkami adresēto apzīmējumu – učene, učuks... Tā skolotāji dēvēti jau izsenis, un nav mūsu spēkos šo tradīciju lauzt. Arī manā virzienā tas ir izskanējis, taču priecājos, ka šāda nievājoša iesaukas birka man nav piekarināta ikdienā. Ar to sadzīvot būtu grūti, visticamāk, neiespējami.

 

Viss rakstītais reizē ir arī ļoti personisks, taču pēc būtības te nav nekā slēpjama. Tas ir viens gads no vasaras sākuma līdz nākamajam rudenim manā dzīvē. Tās ir atmiņas, prieks un sajūsma, arī izmisums un rūgti mirkļi, kurus man vajadzēja norakstīt nost no sirds, lai varētu dzīvot tālāk. Varbūt kādam lasītājam mana pieredze noderēs vai liks šo to pārdomāt un pieņemt izšķirošu lēmumu kādā svarīgā savas dzīves izvēlē. Turklāt, lasot šos ierakstus, sapratīsiet, cik ātri skrien laiks.

 

Reizēm liekas – priekšā vesela mūžība, bet īstenībā – gads aizsteidzas kā viens mirklis. Tuvojoties pusmūžam, arvien biežāk domāju, ko labu un noderīgu savā dzīvē esmu paveikusi, kāpēc vienā vai otrā situācijā rīkojos tieši tā un ne citādāk, vai kādreiz esmu gājusi pret savu būtību un sirdsapziņu, vai prāts un sirds vienmēr bijuši līdzsvarā... Cilvēkam jāpaspēj sev atvēlētajā laikā gan labus darbus darīt, gan piedošanu palūgt, ja kādam nodarīts pāri vai sakrājies aizvainojums neļauj dzīvot saskaņā ar savu sirdsapziņu. Laika straume kā smiltis slīd caur pirkstiem...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Eglīte Brigita

Nosaukums: Esmu mierīgs kā pielādēts lielgabals. Miks Zvirbulis

 

Latviešu kinooperators Miks Zvirbulis (1937) ir piedalījies vairāk nekā 38 latviešu filmu tapšanā. No 1960. līdz 1990. gadam strādājis Rīgas kinostudijā par operatoru, vēlāk darbojies televīzijā un dokumentālā kino jomā. Latvijas Filmu operatoru ģildes biedrs (1994) un Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedrs, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2020). Ieguvis "Lielā Kristapa" balvu (2015) par mūža ieguldījumu Latvijas kinomākslā. Grāmata ir aizraujošs un bagātīgi ilustrēts ieskats Mika Zvirbuļa un viņa laikabiedru atmiņās par kopīgi pavadītajiem un radošajiem darba gadiem. Izdevumu veidojusi režisore Brigita Eglīte. Pēcvārda autore ir kinozinātniece Kristīne Matīsa. Grāmata izdota ar Rīgas Kino muzeja un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ilziņa Kristīne

Nosaukums: Es neliecināšu pret jums

 

Kristīnes Ilziņas stāsti ir par cerību un spītu. Par tiem, kuri astoņdesmitajos lēni, bet neatlaidīgi ārdīja komunisma ideoloģijas blīvo mūri, lai Latvija reiz taptu brīva. Kāds ar drosmi un pārliecību, cits bīdamies, bet ticēdams. Ļoti svarīgi un joprojām nepieciešami stāsti, kādu līdz šim mums ir pietrūcis. Bez patosa un liekas poētikas autore paver durvis uz dzīvi, kādu mēs dzīvojām Atmodas priekšvakarā. Parasti cilvēki neparastā laikā./Jana Egle, rakstniece.

 

Dzīvas un dzīvelīgas Atmodas un pirmsatmodas laiku ainas, kas ietērptas sirdij tīkamos un dvēseli netraumējošos vārdos: Kristīnei piemīt retā spēja arī par briesmīgo un smago runāt ar adekvātu vieglumu, neiebraucot nospiestības depresīvajā grāvī. Šādus gaišus un izgaismotus tekstus mūsdienu latviešu literatūrā nenākas bieži sastapt, tāpēc jo vērtīgāki tie šķiet./Dace Rukšāne, rakstniece.

 

Kristīne Ilziņa (Sadovska) literatūrā debitēja ar dzejoļu krājumu “Jukusi saulespuķe”, par ko saņēma Klāva Elsberga prēmiju. Vēlāk tapa arī vairākas grāmatas bērniem.

 

Stāstu krājums “Es neliecināšu pret jums” ir kā mozaīkbilde. Tajā savākti un apkopoti stāsti par cilvēkiem, kas piedalās lielos notikumos, paši būdami mazi. Par tiem, kuriem parasti neviens neprasa: ko jūs par to domājat? Tiem, kas vienkārši dzīvo. Pirms Atmodas, tās laikā un arī pašlaik.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Joņevs Jānis

Nosaukums: Decembris

 

Dokumentāls detektīvromāns, kura pamatā ir absurdu, mistisku slepkavību sērija Rīgā 1997. gada decembrī. Tas, par ko rakstīja asinskārā deviņdesmito prese, ko stāsta nogurušie deviņdesmito izmeklētāji, ko juta cilvēki un kas palicis mūsu pielāgoties spējīgajā atmiņā. Neticamu sižetu virkne, ko es centos apkopot un saprast. Kurš bija slepkava? Kas notika un kā tas bija iespējams? Mana iztēle šeit itin neko nav pievienojusi, notikumi tāpat bija pārāk briesmīgi, un patiesība pārāk nenotverama.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Judina Dace

Nosaukums: Viņš vairs neatgriezīsies

 

Pirms vainot likteni, ieskaties spogulī! Liedagā atrastie septiņi zobu protēžu pāri izrādās baisa zīme – viens piederējis ģenerālim Bozem, kurš jau labu laiku pazudis bez vēsts. Pulkvežleitnantam Kaķītim tiek piedāvāts paaugstinājums – policijas priekšnieka krēsls; ar nosacījumu – atrast pazudušo. Tikmēr Mežāju skolā, kur sācis mācīties Mika dēls Uģis, tiek uzspridzināts ķīmijas kabinets un nogalināts pasniedzējs; policija vaino Uģi. Atklājas melni un draudīgi noslēpumi no viņa mātes – Kaķīša jaunības dienu aizraušanās Sandras – pagātnes. Mežāju doktorāta uzgaidāmajā telpā pieņemšanas laikā nomirst vīrietis. Izrādās – viņš nogalināts. Ap pūčmājniekiem un viņu draugiem savijas melnas aizdomu ēnas, ko var izkliedēt tikai kopīgiem spēkiem. Diemžēl atklājas, ka daži draugi spēlē pretējā laukuma pusē, bet Pūču Māju un cilvēkus noklausās un izspiego. Kaķīša vīriem un ģenerālim Basam rodas pamatotas aizdomas, ka viss notiekošais ir rūpīgi izplānots, lai viņus iebiedētu, radītu spriedzi un kādam dotu iespēju manipulēt. Viņi pieņem negaidītu lēmumu... Bet baronese Anna Roze pošas kāzām. Un lai neviens pat nemēģina traucēt!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Laine Arlita

Nosaukums: Brūnās acis

 

Brūnajās acīs atmirdzēja siltākā saule, mūsu pakalnu mākoņu malas un mūsu cilvēku smaidi. Viņš tik skaisti prata mīlēt un būt tuvu! Tik tuvu sirdij...

 

Pusaudzes Arlitas ģimenē ir ienācis melnais labradors Madors. Tikai ar laiku viņi saprot, ko patiesībā nozīmē suns – tas ir tuvums, saprašanās, piedzīvojumi, pārdzīvojumi un atbildība.

 

Liriski dokumentāls, sirdsietilpīgs Arlitas un Madora sajūtu un izjūtu stāsts par beznosacījumu mīlestību, par to, kā aug draudzība un līdztekus tai – cilvēks. Grāmatas lappusēs skan, dzīvo un elpo ziedošas Āraišu pļavas, ezera krasti, pakalni, alejas, smiekli un jaunības spars.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Puče Armands

Nosaukums: Ar baltiem cimdiem jeb Artura Nagliņa piedzīvojumi

 

Ar baltiem cimdiem jeb Artura Nagliņa brīnišķīgie piedzīvojumi.

 

Kad apzina un saprot, kas patiesībā notika ar Raini, viņam dzīvam esot, ir diezgan viegli izskaidrot to vājprātīgo spēli, kurā vēlāk tika ierauta Latvija, sākot ar okupāciju un turpinot līdz pat šodienai... Šī radītā sistēma un rafinētie algoritmi ir jāmaina, un tas nozīmē, ka mums diemžēl vai par laimi ir jāmaina arī attieksme pret vienu no izcilākajiem latviešiem. Reti kad var teikt, ka cilvēkam paveicies, ka viņš nomiris īstajā laikā. Rainim ir paveicies, jo viņš tika gatavots ļoti riebīgai misijai, kas nekādi nesaistījās ar Latvijas suverenitāti. Arī labklājības tur nebūtu, vēl mazāk – cilvēcības. Ja nebūtu nomiris, Pliekšāns četrdesmitajā brauktu uz Maskavu un pirmajā rindā stāvētu uz ceļiem krievu priekšā, lai atdotu komunistiem mūsu valsti. Citu variantu dzejniekam nemaz nebūtu – to šī grāmata skaidri atklāj.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Račko Karīna

Nosaukums: Es neesmu tava

 

VARBŪT MUMS IR VAJADZĪGAS VAIRĀKAS DZĪVES…

 

Populāra televīzijas sarunu šova vadītāja Virdžīnija Leimane vilšanos par savu rutīnā iestigušo laulību un aizdomas par vīra neuzticību cenšas apslāpēt darbā un rūpēs par piecgadīgo meitu. Liktenīga iepazīšanās ar talantīgo, šarmanto rakstnieku Aleksu Neitu uzjunda kaisli, kādu viņa neatceras pazinusi, un satricina visas vērtības, kādas viņai kā sievietei līdz šim bijušas. Bet vai, liekot riskantas likmes attiecību spēlē, tu krāp otru cilvēku vai… pati sevi?

 

Māksliniece Natālija Kugajevska.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Roga Kaspars

Nosaukums: Kroplis

 

Spriedzes romāns.

 

Kroplis — pretīgs, slims, neglīts, atbiedējošs! Kaut ko tādu jūs izlasīsiet skaidrojošā sinonīmu vārdnīcā. Bet pastāv arī cits skaidrojums, cita atblāzma šim vārdam… Pirmais, kas mums ieduras smadzenēs rievās ir fiziskais kroplums, kas patiesībā nav tik pretīgs, kā tas otrais — tik nepamanāmais un dvēseli šķebinošais kroplums, ar kuru mēs sastopamies daudz biežāk un slēptāk, kā ar pirmo minēto! Ar prāta kroplumu un tam sekojošo rīcību! Katram stāstam ir sākums un beigas. Katrai rīcībai ir motīvs un sekas. Katrai rīcību sekai ir pretreakcija, kas noved pie jaunas rīcības un sekām un tā bezgalīgi… Nešķobīsimies citādo, atšķirīgo virzienā ar slēptu riebumu un nekropļosim savu dvēseli!

 

Tots, sava atšķirīgā izskata dēļ, līdz 23 gadu vecumam ir uzaudzis slēgtā vidē — vecāku mājā, praktiski četrās sienās, ārpasauli iepazīstot tikai caur grāmatām, televīziju un internetu. Pienāk mirklis, kad abi vecāki pamet šo burvīgo pasauli un atstāj dēlam noslēpumu pilnu zīmīti ar mīklainiem pavedieniem. Visa viņa dzīve ir viens liels noslēpums un ir pienācis laiks pamest māju, lai saviem spēkiem atklātu patiesību par savu izcelsmi. Un ceļojums it kā pazīstamajā, bet tomēr tik svešajā pasaulē var sākties…

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kalniņa Mērija Elizabete

Nosaukums: Uguns un pulveris

 

VIŅŠ IR VERSMAINA, RIJĪGA UGUNS.

VIŅA – VIEN ŠĶIPSNIŅA ŠAUJAMPULVERA,

KAS UZSPRIDZINA VISU, KO VIŅŠ LĪDZ ŠIM PAZINIS.

 

Dāvids Robežnieks ir pati pilnība – iekāres viesuļvētra, seksualitātes kvintesence. Viņam piemīt viss, ko vien sieviete var vēlēties. Izņemot…

 

Viņš nav iegūstams. Viņš ir īslaicīga, kaisles piesātināta izklaide. Dāvids ir pērkams uz vienu nakti vai – ekskluzīvos gadījumos – uz dažiem mēnešiem. Un tad viņš nozūd kā gaistoša vīzija, atstādams pēc sevis vien baudas alkas un neaizmirstamas atmiņas.

 

Vienā no vērienīgākajiem saviesīgajiem pasākumiem Latvijā Dāvida ceļi krustojas ar Rūtu Tēraudi – neatlaidīgu medicīnas studenti, kuras acīs degtin deg viss, kam viņš jau sen zaudējis ticību. Vīrietis pat nenojauš, ka pavisam drīz atkal satiks Rūtu… un viņa gluži kā šaujampulveris, sprakšķēdams karstajās liesmu mēlēs, iesvels Dāvida dvēselē uguni, ko viņam nebūs pa spēkam apdzēst.

 

Taču eksistē kāds, kurš jau septiņus gadus alkst atriebt savu seksa verdzībā pārdoto māsu…

 

Un viņš ir pārliecināts, ka vainojams neviens cits kā Dāvids.

 

“Uguns un pulveris” – Latvijā pirmais romantiski erotiskais spriedzes trilleris un gada kliedzoši atklātākais romāns

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ķibilds Mārtiņš

Nosaukums: Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi

 

Grāmatā apkopoti Mārtiņa Ķibilda TV dokumentālajā raidījumā “Atslēgas. Gadsimta Latvijas vēstures atradumi” apskatītie 50 nozīmīgākie Latvijas vēstures notikumi simt gados (1918–2018). Vēstures notikumi atklāti no neparasta skatupunkta, it kā atslēdzot durvis uz mazāk zināmiem un tāpēc īpaši intriģējošiem faktiem.

 

“Kas reiz bijis, nekad nebūs noslēdzies” – teica Mārtiņš, kurš nebija vēsturnieks, taču vēsturi atzina par vienu no savas dzīves kaislībām. Tas atspoguļojas arī notikumu analīzē, kur jaušama detektīva cienīga aizrautība un asredzīgs skats uz maz zināmām, tostarp neērtām Latvijas pagātnes ainām.

 

Jaunā publikācija apiet ambīciju kļūt par akadēmisku pētījumu vai enciklopēdisku faktu krājumu, bet aicina ikvienu lasītāju – neatkarīgi no vecuma un vēstures zināšanām – uz kritisku sarunu, lai lauztu stereotipus par izšķirīgu valsts pagātnes notikumu gaitu un izceltu to būtiskās likumsakarības, kā arī saikni ar šodienu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Aksats Federiko

Nosaukums: Amnēzija

 

Džons Brenners savos divdesmit septiņos gados ir bijušais alkoholiķis, šķirtenis un savu četrus gadus veco meitiņu satiek retāk nekā gribētu.

 

Kādu vakaru viņš pamostas uz viesistabas grīdas, nespējot atcerēties neko, kas noticis iepriekšējo stundu laikā. Viņam līdzās ir tukša vodkas pudele, pistole un skaistas meitenes līķis, bet Džons neatceras, ka jebkad būtu viņu iepriekš saticis. Viņa prātā šaudās tikai viens jautājums: vai es esmu slepkava, vai arī kāds tiešām cenšas mani iegāzt? Šķietami viss liecina par to, ka viņš ir iekritis prasmīgi ierīkotās lamatās.

 

Džons ir parasts cilvēks un nespēj iedomāties, kurš varētu gribēt viņu padarīt par slepkavu. Patiesību viņš var noskaidrot tikai pats, tā noslēpta dziļi viņa prātā, un atklāsies virknē sapņu, kuros noslēpumainā meitene viņam seko, atkārtojot vienu un to pašu frāzi: “Tu kaut ko aizmirsi”. No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Folija Lūsija

Nosaukums: Divi portreti

 

Keitas Dārlingas ģimenes vēsture vienmēr bijusi noslēpumā tīta – zināms vien tas, ka viņas māte, pasaulslavena balerīna, pēc piedzimšanas tika atstāta bērnunamā. Kad traģiskā negadījumā Keita zaudē savu māti, jaunās sievietes pasaule sabrūk. Par cerību staru kļūst kāda maza glezniņa, kurā atainotā svešiniece ārkārtīgi līdzinās Keitas mātei… un viņai pašai. Turklāt šo portretu gleznojis leģendārais mākslinieks Tomass Stafords. Keita dodas uz Korsiku pie savrupā kunga, lai uzzinātu stāstu, kas, iespējams, mainīs visu viņas dzīvi. No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gortners K.

Nosaukums: Romanovu imperatore

 

Deviņpadsmit gadus vecā Minnija zina, ka viņai kā Dānijas princesei nāksies ieprecēties karaliskā ģimenē. Liktenis viņu aizved uz Krieviju, kur viņa nu jau kā cariene Marija Fjodorovna piedzīvo gan patiesu mīlestību, gan neizmērojamas sāpes.

 

Aizraujošs romāns par Krievijas pēdējā cara Nikolaja II māti, vienu no impēriskās Krievijas iedvesmojošākajām sievietēm, kura centās noturēt dižciltīgo Romanovu dinastiju un saglābt savu ģimeni. No angļu valodas tulkojusi Ligita Paegle.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Gortners K.

Nosaukums: Tjūdoru sazvērestība

 

Anglija, 1553. gads. Mērija Tjūdore ir kļuvusi par karalieni un savus ienaidniekus ieslodzījusi Tauerā. Kad Mērija plāno saderināties ar Spānijas katolisko princi Filipu, viņas protestantiskie pavalstnieki jūtas apdraudēti. Paklīst baumas par karalienes gāšanu no troņa, un tās grozās ap personu, kuru daudzi uzskata par Anglijas vienīgo cerību, – Mērijas pusmāsu princesi Elizabeti.

 

Brendans Preskots, uzticams Elizabetes biedrs, slēpjoties zem segvārda, sāk strādāt karalienes Mērijas dienestā. Viņa pienākums ir savākt pierādījumus, kas iznīcinās Elizabeti. Vai viņam izdosies izlavierēt starp bīstamajām intrigām un izglābt savu princesi un Angliju? No angļu valodas tulkojusi Liene Akmens.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Hanna Kristīne

Nosaukums: Četri vēji

 

Teksasa. 1934. gads. Lielās depresijas laikā daudzi ir zaudējuši darbu. Lauki cieš no ilgstoša sausuma, un fermeri dara visu, ko spēj, lai glābtu ražu.

 

Kad Elsas Martinelli vīrs aizbēg un pamet ģimeni likteņa varā, Elsai, tāpat kā daudziem viņas kaimiņiem, nākas pieņemt izšķirošu lēmumu: palikt savā saimniecībā un turpināt cīņu ar dabu vai kopā ar bērniem doties labākas dzīves meklējumos uz Kaliforniju. Vai viņus tur gaidīs cerētā piena un medus zeme vai tomēr jauni pārbaudījumi?

 

Romāns “Četri vēji” vēsta par neizmērojamu mātes mīlestību, sieviešu uzticīgo draudzību un spēju atkal mīlēt, neraugoties ne uz ko. Tas ir iedvesmojošs stāsts par izdzīvošanu, cerībām un visu to, ko spējam paveikt sev tuvo cilvēku labā... No angļu valodas tulkojusi Ilze Paegle-Mkrtčjana.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Horsts Džorns

Nosaukums: Likteņa cilpa

 

“Likteņa cilpa” ir ceturtais skandināvu kriminālromānu autora Džorna Ljēra Horsta kriminālromāns, kurā tiek sekots izmeklētāja Visitinga piedzīvojumiem profesionālajā un personīgajā dzīvē.

 

Frenks iet bojā pēc kritiena no sava pagraba kāpnēm. Tā paša pagraba, kurā pie grīdas piestiprināts aizslēgts seifs. Viņa mazmeita Sofija Lunda manto šo namu, taču nevēlas nekādu saistību ar vectēva naudu, turot aizvainojumu un uzskatot viņu atbildīgu par viņas mātes nāvi cietumā.

 

Laines Visitingas žurnālistes instinkti satuvina viņu ar Sofiju, un Laine atrodas viņai blakus brīdī, kad seifs tiek atvērts. Atradums tajā noved pie citas krimināllietas, un inspektors Viljams Visitings tiek iesaistīts slepkavības prāvā, kas galu galā nošķirs nevainīgos no nolādētajiem. No angļu valodas tulkojusi Anna Šēfere.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors:  Lekberga kamilla

Nosaukums: Kaste

 

Kastē, kas caurdurta ar zobeniem, atrod mirušu sievieti, un policija ir neizpratnē – vai tas ir neveiksmīga burvju trika rezultāts vai īpaši nežēlīga slepkavība?

 

Lietu izmeklē Mina Dabiri, Stokholmas policijas izmeklētāja, kopā ar Vincentu Valderu, mentālistu un psihologu. Tiek atrasta kopsakarība ar kādu citu noziegumu, un izmeklētājiem kļūst skaidrs, ka viņiem ir darīšana ar cietsirdīgu sērijveida slepkavu, kurš jāatrod, pirms tiek nogalināts nākamais.

 

Temps aizvien paātrinās, un Minai un Vincentam jāapsteidz slepkava – viņiem jāizprot tā domu gājiens –, lai spētu viņu apturēt. No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Sveicere Elke

Nosaukums: Ziemassvētku runcis

 

Veiksmīgajai juristei Laurai, kura nekad nav vēlējusies mājsaimnieces lomu, negaidīti nākas parūpēties par trim māsas bērniem. Sākotnēji Laura ir pārliecināta, ka netiks ar uzdevumu galā, taču, tā kā viņa māsas bērnus ļoti mīl, Laura ir apņēmusies darīt visu, lai tiem dotu vislabākās mājas. Un, it kā jau nebūtu gana grūti, visam pa vidu vēl pieklīst mazs runčuks un arīdzan jaunais kaimiņš sāk sagādāt pamatīgas galvassāpes. Taču tad viss mainās, un drīz vien tik ļoti pragmatiskā Laura saprot, ka Ziemassvētku brīnums tik tiešām pastāv.

 

Brīnišķīgs Ziemassvētku romāns, kas ļauj noticēt mīlestībai. No vācu valodas tulkojusi Irēna Gransberga.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Irbīte Maija

Nosaukums: Hiromantijas rokasgrāmata katram

 

Vai tavas rokas attiecībā pret augumu ir samērīgas, lielas vai mazas? Vai plaukstas ārējā daļa ir izliekta vai taisna? Kāda ir katra pirksta falanga –apaļa, kantaina, tvirta, muskuļota, ar vidukli? Un tagad vērīgi ieskaties plaukstas līnijās!...

 

Ko vēsta zināšanas par šiem un daudziem citiem cilvēka rokas elementiem, uzzināsiet, izpētot tekstu un ilustrācijas apgāda “Lietusdārzs” nupat klajā laistajā izdevumā “Hiromantijas rokasgrāmata katram”.

 

Hiroloģija (ikdienā pazīstamāks jēdziens – hiromantija) ir mācība par rokām. Paralēli astroloģijai tā radusies senatnē Ēģiptē, Ķīnā, Indijā un dažādos veidos attīstījusies līdz mūsdienām.

 

Ikviens droši vien ir sastapies ar izplatīto priekšstatu, ka hiromantija ir nākotnes zīlēšana pēc rokas līnijām. Dodi roku – pazīlēšu! Zīlnieces tēls klejo pa gadatirgiem, saloniem, grāmatām, operām, filmām...

 

Šī grāmata atklāj, ka priekšstats par hiromantiju kā zīlēšanu un hiromantēm gandrīz kā raganām ar melnu kaķi uz pleca ir vulgārs un vienpusīgs. Šis mūsdienīgais, faktiem bagātais izdevums uzskatāmi parāda, ka hiromantija ir daudzpusīga roku analīze.

 

Hiromanti atzīst, ka, prasmīgi analizējot rokas, var atrast vērtīgas ziņas par cilvēka raksturu, talantiem, personīgās dzīves iespējām. Iegūto informāciju katrs pats var izmantot (vai neizmantot) savas dzīves veidošanai. Šī grāmata izvirza skaidru mērķi – palīdzēt lasītājam kļūt laimīgam, izdarot pareizās izvēles. Kā? Izmantojot “špikeri”, kas ikvienam ir klāt – savas rokas.

 

Arī tiem, kuri nevēlēsies pārbaudīt, vai viņu dzīves laimei ir sakars ar paša rokām, būs interesanti uzzināt, kā kopš dziļas senatnes cilvēki sevi pētījuši, ko atklājuši, kā domājuši.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Grāmatiņš Antons, Ķīselis Jānis, Indriksons Aleksandrs

Nosaukums: Latvijas rītausmā

 

Apgāds Zvaigzne ABC sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju piedāvā lasītājiem trīs unikālus atmiņu stāstus par Latvijas Neatkarības karu, kas norisinājās vairāk nekā pirms simts gadiem. Divi no autoriem – Antons Grāmatiņš (1891–1969) un Jānis Ķīselis (1897–1942) – bija Latvijas Republikai pirmās uzticamās militārās vienības Latvijas zemessardzes jeb landesvēra Atsevišķā latviešu bataljona karavīri, kas cīnījās leģendārā pulkveža Oskara Kalpaka vadībā. Savukārt Aleksandrs Indriksons (1893–1977) Latvijas Republikas bruņoto spēku sastāvā karoja pret Bermonta armiju, kā arī piedalījās Latgales atbrīvošanā no Sarkanās armijas.

 

Vēstures interesentiem būs iespēja palūkoties uz dramatiskajiem Neatkarības kara notikumiem ar karavīru aculiecinieku acīm, salīdzināt dažādu cilvēku redzējumu un pieredzi notikumos, kurus vēlāk aprakstījuši un interpretējuši vēsturnieki.

 

Redaktors, priekšvārda un komentāru autors Juris Ciganovs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Šarma Robins

Nosaukums: Manifests ikdienas varonim

 

Grāmata palīdz atraisīt drosmi, radošumu, ikdienas varonību un palīdz saskatīt sasniedzamu nākotnes vīziju.

 

Autors palīdz saskatīt apdāvinātību, laipnību, varonību, kas mīt katrā no mums.

 

Atradīsiet filozofiskus uzskatus izcilāko talantu materializācijai, revolucionāru metodi meistardarbu radīšanai, kā arī to, kā nodzīvot aizraujoši skaistu, neizzūdoša prieka un garīgās brīvības pilnu dzīvi.

 

No angļu valodas tulkojusi Vineta Laudurga.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vidnere Māra

Nosaukums: Stresa menedžments. Sintoniskais stresa vadīšanas modelis

 

Autore analizē vienu no ikdienas parādībām- stresu, un atklāj, kā bez lielas piepūles un īpašiem resursu ieguldījumiem ikviens var palielināt savu noturību pret spriedzi un tā uzlabot veselību. Pirmā grāmatas nodaļa raksturo stresa būtību un pamatpaņēmienus tā novēršanai, otrā nodaļa veltīta darbībām, kuras var izmantot, lai atgūtu stabilitāti kritiskās situācijās, bet trešā- paņēmieniem, ar kuru palīdzību ikviens var kopumā padarīt sevi noturīgāku pret stresa ietekmi. Autore ir psiholoģijas doktore ar bagātu pieredzi aplūkotajā jomā. Grāmatu viņa veidojusi populārzinātniskā valodā, izmatojot piemērus no dzīves. Grāmata noderēs plašam lasītāju lokam, īpaši tiem, kuru profesionālā darbība saistīta ar nepārtrauktām stresa situācijām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors Vidnere Māra

Nosaukums: Stresa menedžments. Papildu sevis pārbaudes materiāls

 

Sevis pārbaudes materiāls papildina autores grāmatu “Stresa menedžments”. To veido darba lapas, kas palīdz pārbaudīt izpratni par stresu, izvērtēt stresa vadīšanas prasmes un atklāt riskus. Materiālu var izmantot arī pašterapijai. Autore ir psiholoģijas doktore ar bagātu pieredzi aplūkotajā jomā. Materiālu viņa veidojusi populārzinātniskā valodā, izmatojot daudz piemēru no dzīves.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Jakubovska Māra

Nosaukums: Staņislavs

 

Ja grāmatas varonis Staņislavs būtu dzimis mūsdienās, viņš varētu būt izcils izgudrotājs vai labs uzņēmējs. Tomēr stāsts par Stasi, Latgales poli, ir no senākas vēstures. Vīrieša dzīvē melnās svītras mijas ar baltām un krāsainām, enerģisks un azartisks, bet tomēr reti kad īsti laimīgs... Viņa liktenis veidojas no mīlestības priekiem un bēdām, no laikmeta iezīmēm un paša nesavaldīgā rakstura.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ķīsele Agate

Nosaukums: Meklējot robežas

 

Šis ir mans pieredzes stāsts par robežu meklējumiem sevī un pasaulē. Stāsts, kas stiepjas no Norvēģijas aizpolārajiem sniegu laukiem līdz pat Marokas tuksneša smiltiņām ar visu Eiropu kā tādu pelmeņa pildījumu pa vidu. Stāsts par velobraukšanu, kājām iešanu un kalnos kāpšanu. Par to, kas var saiet dēlī un kā ar to tikt galā. Par mācībām, atziņām un pieredzēm. Par jaunām robežām. /Autore/.

 

Māksliniece Salvija Vaičikonytė.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lapsa Lato

Nosaukums: Muzungu vismelnākajā Āfrikā

 

Šī ir vismelnākā Āfrika ar vistrakākajiem, visasinskārākajiem, visalkatīgākajiem, vismežonīgākajiem un vienkārši visnešpetnākajiem nēģeriem. Azartiskam un izzināt gribošam cilvēkam Kongo pasniedz pasakainas veltes — vulkāni un gorillas, zelta un dimantu raktuves un pasaules visīstākie džungļi, burvji un sludinātāji, eksotisku diktatoru mantojums un nekur nesastopama korupcija, pavisam īsti pigmeji un par naudu nenopērkama bēgšana no policijas, zvērīgu slaktiņu atskaņas un pasaules garšīgākie mango… tas viss un vēl tūkstoškārt vairāk gaida, vilina un sauc gluži kā bungu rīboņa no džungļiem un hameleona dziesma, signalizējot par medus krājumu tuvumu…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Liepiņš Āris

Nosaukums: Atpakaļ. Uz gaismu

 

Āris Liepiņš, grāmatas “Atpakaļ. Uz gaismu” autors, ir Dailes teātra aktieru Mudītes Šneideres un Harija Liepiņa dēls. Dzīvodams un strādādams Skotijā, Āris izjuta vēlēšanos savu jaunības pieredzi par likteņa uzspiestas mentālas neveselības drāmu nodot atklātībā. Ikviena dzīvē mēdz būt gan gaišie, gan tumšie laika posmi. Bet ir cilvēki, kuriem tumsas valdīšana dvēselē stiepjas gadiem ilgi. Līdzko rodas izjūta, ka nu taču būsi izlauzies no tās, pēkšņs atkritiens kā nekrietna likumsakarība iesviež vēl dziļāk bezcerībā.

 

Viņš zināja, ka daudziem cilvēkiem vide, kurā uzturas mentāli sirgstošie, ir sveša un biedējoša. Grāmata kopumā ir vienkārša, labestīga cilvēka draudzīgs un ļoti personisks atgādinājums, ka ir iespējams atdzimt gaismā, uz kuru vērst savas acis, garu un sirdi.

 

Tekstus, ko Ā. Liepiņš rakstīja vairākus gadus, sakārtojusi žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma, un tos aptver aizkustinoši priekšvārdi un pēcvārdi. Tajos autori – gan mamma M. Šneidere, gan I. Jēruma, gan ārsts, Āra ilggadējs draugs Sandis Stepiņš – dalās atmiņās par cilvēku, kura paši skaistākie dzīves gadi tika ziedoti tumsai, kas tomēr tika uzvarēta, kaut arī nekad netika aizmirsta.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Liepnieks Jurģis

Nosaukums: Mans nabaga pirāts

 

Pēc sešpadsmit laulības gadiem Marats vēlas tikt vaļā no savas sievas, taču šķiršanās viņam nešķiet labs risinājums. Tā būtu nedziedināma trauma meitai, vainas sajūta viņam, kā arī savstarpēji pārmetumi un strīdi, tāpēc Marats izšķiras par sievas slepkavību.

 

Viņš spriež, ka nāve arī Tvinkai pašai būs daudz labāks ceļš nekā šķiršanās. Viena lieta ir salauzt kādam sirdi divdesmit gadu vecumā, pavisam cita - salauzt sievietei dzīvi četrdesmit gados.

 

Dimitrijs, viņa labākais draugs, kuram Marats atklāj savu nodomu, salīdzina viņu ar Dostojevska Raskoļņikovu un cenšas atrunāt, taču ir par vēlu.

 

Šis ir kriminālromāns, kura varoņi ir filozofi, kas pieņem nepareizus lēmumus, bet uzdod sev pareizus jautājumus.

 

Romāns par mīlestību, noziegumu un sodu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rubenis Juris

Nosaukums: Desmit baušļi

 

Iespējams, kādam var šķist, ka "baušļu" jēdziens ir novecojis. Tomēr baušļu principi joprojām ir ikvienas ētikas sistēmas pamatā. Juris Rubenis tos sauc par dziļiem cilvēka esību balstošiem principiem. Baušļi iedalāmi divās grupās. Pirmie trīs runā par cilvēka un Dieva attiecībām, pārējie septiņi - par cilvēku savstarpējām attiecībām.

 

Šī grāmata ievada izpratnē un ļauj veidot savu redzējumu par baušļiem, ētiku un attieksmi. Tā ir kā aizraujoša saruna par dzīvi, kas ieinteresē un rosina domāt plašāk.

 

Baušļus vizualizējis mākslinieks Māris Subačs.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Streičs Ēriks

Nosaukums: Latviešu dēkainis krievu armijā

 

Izprātot dziļāk par iespējamo, just tagadni un pagātni savijamies vienā kamolā un, ritinot to vaļā, rast dzīves smieklīgo pusi tur, kur citi vaimanā, – tas raksturīgs tikai Ērikam Streičam. Labestīgs stāstnieks, sabiedrības dvēsele, jaunībā gatavs doties pretī savam sapņu kuģim, pat braucot uz vagona jumta...

 

Grāmatā aprakstītas latviešu un igauņu puišu gaitas krievu armijā pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Trulums un loģiskā saprāta trūkums, kas tajā valdīja toreiz, šķiet, nav mainījies, bet kļuvis tikai vēl dziļāks un noziedzīgāks. Bet jaunība un izcila humora izjūta to padarīja panesamu, un krievu militāristu īstā seja te atklājas zem daudziem slāņiem.

Maija Migla-Streiča

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Struka Ieva

Nosaukums: Par skaisto un aplamo dzīvi

 

Romānu un monogrāfiju sērija Es esmu…

 

Ievas Strukas monogrāfija PAR SKAISTO UN APLAMO DZĪVI — par latviešu rakstnieku, dramaturgu un gleznotāju Anšlavu Eglīti (1906–1993).

 

Par galveno monogrāfijas nopelnu uzskatu tās izlasīšanas gaitā rasto pārliecību, ka Eglīša popularitātes iemesli meklējami viņa ciešajā saistībā ar Latvijas 20. gadsimta vēsturi. [..] Nācis no pazīstama, taču odioza rakstnieka ģimenes, sadarbojies ar sava laika pazīstamākajiem Latvijas mākslas un literatūras pārstāvjiem, Eglītis bija viens no retajiem latviešu rakstniekiem, kura pamatdarbs trimdā ASV ilgus gadus bija rakstniecība latviešu valodā./Dr. philol. Kārlis Vērdiņš

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Tālers Guntis

Nosaukums: Nemierīgās dvēseles. Veļu laika stāsti.

 

Visus krājumā “Nemierīgās dvēseles” iekļautos stāstus caurauž vienots vadmotīvs – cilvēka saskarsme ar tā saucamo “neredzamo pasauli”, dīvainu, noslēpumainu un neizpētītu dimensiju, no kuras mūs šķir dabas radīta aizsargsiena. Reizēm gadās, ka drošības barjera nezināmu iemeslu dēļ kļūst vājāka, ielaižot “tās puses” būtnes mūsu ikdienas dzīvē, un tad parasti sāk risināties dīvaini un neizskaidrojami notikumi, kuri tiek nodoti no paaudzes paaudzei, ar laiku kļūstot par leģendām, nostāstiem un ticējumiem.

 

Viduslaiku ceļotāji allaž savās hronikās rakstījuši par Latviju (Livoniju) ar bijību un bailēm kā par burvju, raganu un vilkaču zemi, kas pārpilna baisu parādību. Un tiešām – ja papēta senos rakstus un folkloras avotus, no pagātnes tumsības paceļas visai draudīgi tēli, no kuriem daži, ļoti iespējams, nekur nav pazuduši arī mūsu dienās...

 

Ilustrējis Artūrs Bērziņš.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Zīle Monika

Nosaukums: Tumšā puse

 

Pirms 20 gadiem tobrīd vēl pusaudzi Meritu Kronbergu kopā ar māti vietējās skolas direktore ar kaunu padzina no Robežiem. Tagad jaunās sievietes ceļš nejauši ievijies atpakaļ pagātnes īslaicīgajā dzīvesvietā, ne tikai atraujot vaļā šķietami sen aizvilkušās dvēseles rētas, bet arī piedāvājot iespēju tās pilnībā sadziedēt – vai arī atriebties agrākajiem pāridarītājiem. Pa kuru ceļu iet, kuru pusi izvēlēties: gaišo vai tumšo?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Allens Vudijs

Nosaukums: Bez spalvām

 

Vudijs Allens, viens no slavenākajiem amerikāņu kinorežisoriem, ir arī vairāku lielisku prozas darbu autors. Krājumā “Bez spalvām” ietverti viņa humoristiskie stāsti un apcerējumi, kuros Allens ar pārgalvīgu humoru apcer savu neirotisko bezcerības sajūtu.

 

Tulkojusi Līva Trektere.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Atkinsone Keita

Nosaukums: Agrā gaitā es ar suni

 

Bijušās policistes, tagad lielveikala drošības dienesta vadītājas Treisijas Voterhausas diena rit ierastās sliedēs, līdz viņa tiek pie kāda šokējoša pirkuma. Šis neprāta mirklis apgriež Treisijas dzīvi ar kājām gaisā, rāmo ikdienas ritējumu nomaina bailes un briesmas uz katra soļa. Par lieciniekiem Treisijas neprātīgajai rīcībai Līdsas Meriona centrā kļūst sirma aktrise, pati atrazdamās uz katastrofas sliekšņa, un Džeksons Broudijs, kurš ir atgriezies savā dzimtajā grāfistē, lai meklētu kāda cita cilvēka saknes. Viņi visi trīs uzzina, ka pagātne nekad nav vēsture un ka neviens labs darbs nepaliek nesodīts.

 

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Devero Džūda

Nosaukums: Nosacītā slepkavība

 

Slavenā detektīvromānu rakstniece Sāra Medlere labprāt šķetina citu cilvēku noslēpumus, bet nevēlas, lai tiktu atklāta patiesība par viņas pašas ģimeni. Tomēr liktenim ir savi plāni, un Sāras mierpilnā ikdiena tiek satricināta. Pilsētas šerifs mīklaini nozūd, un vietējie sāk mēļot par kādu pievilcīgu svešinieku, kas grasās iegādāties īpašumu tepat tuvumā. Sārai ir aizdomas, ka šis cilvēks nāk no viņas pagātnes… Turklāt pavisam drīz sāk notikt dīvaini starpgadījumi un kļūst skaidrs: ir jārisina jauna lieta.

 

No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Fellona Džeina

Nosaukums: Izstāsti man noslēpumu

 

Džeina Fellona visu mūžu producējusi filmas un seriālus, taču tad kādā diena nolēma kļūt par pilna laika rakstnieci. Tātad tā nav sakritība, ka arī romāns "Izstāsti man noslēpumu" vēsta par Holiju Kūperi, kas atbild par scenārija izstrādi seriālam, ko savos ekrānos ar dzelžainu regularitāti sagaida tūkstošiem skatītāju. Holija nav karjeriste, darbs viņai ir pati dzīve. Bet ko darīt, kad šķietami sakārtotajā ikdienā notiek negaidīts sižeta pavērsiens un dzīve mazpamazām pārvēršas seriālā, kura ik nākamā epizode var būt nepatīkams pārsteigums? Un arī darbā groži izslīdējuši no rokām – tu vairs nespēj vadīt ne savus padotos, ne notikumu gaitu. Džeina Fellona atklāj gan cilvēku savstarpējo attiecību psiholoģiju, gan seriālu industrijas aizkulises. Iespējams, šī grāmata liks skatīties nākamo sēriju – gan ekrānā, gan dzīvē – citām acīm.

 

Inga Žolude, rakstniece

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Hājīčeks Jiržījs

Nosaukums: Burinieki uz etiķetēm 

 

Četrdesmit septiņus gadus vecā literatūras pasniedzēja Marija ir šķīrusies un vasaru pavada māsas pustukšajā dzīvoklī Čehu Krumlovā. No šejienes viņa dodas uz laukiem apciemot smagi slimos vecākus, bet brīvajos brīžos klejo pa tūristu pilnajām Krumlovas ieliņām. Klejojumos viņa iepazīstas ar jauniņo grāmatu pārdevēju Filipu. Viņu romāniņš sākas karstā jūlija un literāro konotāciju atmosfērā. Taču Marijas prioritāte ir izlīdzināt attiecības ar māsu un parūpēties par vecākiem – dominējošo tēvu un mierīgo, aizvien uzupurēties gatavo māti. Marija vēlas iegūt līdzsvaru dzīvē, sadzīvot ar savu vientulību. Vientulību viņa uztver kā iestrēgšanu laikā, gremdējoties pagātnes atmiņās un apzinoties tuvojošos vecumu. Ģimenes spēcīgo vīriešu paraugu tradīcijās Marija pārvērtē to, kas bijis, vienlaikus jautājot sev, kā dzīvot tālāk un ko darīt ar šekspīrisko mīlestību…

 

No čehu valodas tulkojusi Halina Lapiņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Hilderbrenda Elīna

Nosaukums: Mulso siržu viesnīca

 

Kad noslēpumains miljonārs iegādājas noplukušu viesnīcu Nantaketā, vietējie ir izbrīnīti. Kurš gan vēlēsies apmeklēt šo graustu, ja pilsētā netrūkst labu hoteļu? Un kā jaunais īpašnieks grasās atjaunot viesnīcu, ja pats atrodas ārzemēs? Izrādās, viņš ir noalgojis Lizbeti Kītonu, svaigu šķirteni ar tik salauztu sirdi, ka viņa ir gatava uz visu, lai viesnīcu padarītu izcilu. Uzdevums ir sarežģīts – jātiek galā ne tikai ar kaprīziem klientiem, bet arī darbiniekiem, kuriem ir savi noslēpumi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Kamerona Beksija

Nosaukums: Kulta pēdās

 

Beksija piedzima bēdīgi slavenajā kultā «Dieva bērni», kur Dieva mīlestība izpaudās caur seksu un drīz tika gaidītas Laiku Beigas.

 

Vēl pavisam maza būdama, viņa jau piedzīvoja savu pirmo eksorcismu un kluso režīmu jeb aizliegumu sarunāties vesela gada garumā. Beksijai kultā notiekošais nešķita pieņemams, bet no tā izkļūt, pametot vecākus un vienpadsmit brāļus un māsas, izdevās tikai piecpadsmit gadu vecumā.

 

Divpadsmit gadus vēlāk, pagātnes rēgu vajāta, Beksija devās ceļojumā pāri visai Amerikai, iefiltrējoties reliģisku kultu midzeņos, lai tiktos ar bērniem, kas, tāpat kā viņa, ir dzimuši vecāku un kultu vadoņu izvēlētā pasaulē.

 

Grāmata ir traku piedzīvojumu pilns ceļojums: tikšanās ar metamfetamīna brūvētājiem un mūkiem, miesassodi, vardarbīgs sekss, bēgšana no izsekotājiem… un visbeidzot Beksijas satikšanās ar vecākiem un sevi pašu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors:  Meins Endrū

Nosaukums: Vētra jūrā

 

Kad mīklainu iemeslu dēļ sāk grimt kāds kruīza kuģis ar četriem tūkstošiem pasažieru, notikuma vietā ierodas Zemūdens izmeklēšanas nodaļas speciāliste Slouna Makfersone. Rodas aizdomas, ka tas ir terorakts un apdraudēti ir arī citi kuģi. Atrodot arvien jaunus pavedienus, Makfersone saprot, ka šīs lietas vēriens ir daudz plašāks, nekā licies. Un ne visi viņas kolēģi ir ieinteresēti atklāt patiesību…

 

No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Morisa Hetere

Nosaukums: Trīs māsas

 

Viņu stāsts jūs aizkustinās.

 

Viņu veiktais ceļš jūs iedvesmos.

 

Jūs nekad neaizmirsīsiet viņu vārdus.

 

“Es gribu, lai jūs man un cita citai apsolāt, ka vienmēr rūpēsieties par savām māsām. Ka jūs vienmēr, lai notiek kas notikdams, stāvēsiet cita citai blakus. Vai saprotat?”

 

Kad Cibi, Magda un Livi bija mazas, viņas tētim apsolīja, ka jebkādos apstākļos allaž paliks kopā. Pēc vairākiem gadiem Livi, vien piecpadsmit gadus vecu, nacisti nosūta uz Aušvicu. Cibi, kurai tolaik ir deviņpadsmit, atceras par tētim doto solījumu un dodas Livi līdzi, apņēmusies māsu sargāt vai mirt reizē ar viņu. Abas kopā meitenes cīnās par izdzīvošanu neiedomājami nežēlīgos un grūtos apstākļos.

 

Septiņpadsmit gadus vecā māsa Magda paliek mājās ar mammu un vectēvu un no nacistu karavīriem slēpjas kaimiņu bēniņos vai mežā. Kādu laiku viņai izdodas paglābties, taču beigās arī viņa tiek sagūstīta un aizvesta uz nāves nometni.

 

Trīs māsas atkal satiekas Aušvicas–Birkenavas nometnē un, atceroties tēti, dod solījumu cita citai – viņas izdzīvos!

 

Tulkojusi Alda Vāczemniece.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Norta Klēra

Nosaukums: Un parādās cerība

 

Mani sauc Cerība Ardena, un tu noteikti nezini, kas es esmu. Bet mēs esam tikušies iepriekš — jau tūkstoš reižu.

 

Tas sākās, kad man bija sešpadsmit.

 

Tēvs aizmirsa aizvest mani uz skolu. Māte uzklāja galdu nevis četriem, bet trim. Draudzene paskatījās uz mani un redzēja svešinieci.

 

Lai ko es darītu, lai ko teiktu, lai kādus noziegumus pastrādātu — tu nekad mani neatcerēsies.

 

Tādēļ mana dzīve ir sarežģīta. Tādēļ es esmu bīstama.

 

“Un parādās Cerība” ir stāsts par jaunu sievieti, kuru neviens neatceras, — taču viņas stāstu jūs neaizmirsīsiet.

 

No angļu valodas tulkojusi Ieva Melgalve.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Pārksa Adele 

Nosaukums: Nākotnes ēnas

 

Augstas klases eskorta meitene Dora grasās pamest nodarbi, kuru reiz uzsāka nabadzības radīta izmisuma dēļ. Viņa ir iemīlējusies un drīz precēsies, un beidzot dzīvos normālu dzīvi. Atlicis tikai izpalīdzēt pēdējam klientam – uz vienu nedēļas nogali izlikties par viņa draudzeni. Pavadīt pāris dienu ekskluzīvā Francijas pilī un tad teikt ardievas pagātnei, turklāt ar krietnu naudas žūksni kabatā.Tomēr nekas neizvēršas, kā cerēts. Pilī sastaptie cilvēki šķiet savādi, Dora piepeši sāk aizmirst it kā notikušas sarunas, un pasūtītais taksis tā arī neierodas. Kas īsti šeit notiek, un kādēļ klients vēlējās nolīgt tieši Doru? Vai tiešām kāds ir uzzinājis noslēpumu, kuru viņa glabājusi gadiem ilgi?

 

No angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Rekulaks Džeisons

Nosaukums: Slēptie zīmējumi

 

Nesen izgājusi rehabilitācijas kursu, Melorija Kvina pieņem Teda un Kerolainas Maksvelu darba piedāvājumu kļūt par auklīti viņu piecus gadus vecajam dēlēnam Tedijam turīgā Ņūdžersijas priekšpilsētā Springbrūkā. Jau no pirmās dienas Melorija darbā jūtas labi. Viņai piešķirta pašai sava dzīvojamā telpa, viņa dodas ikvakara skrējienos un izbauda stabilitāti, ko sniedz jaunie darba apstākļi. Turklāt viņa lieliski saprotas ar Tediju, piemīlīgu, klusu un kautrīgu zēnu, kurš ne brīdi neizlaiž no rokām skiču albumu un zīmuli. Viņa zīmējumi nav pārsteidzoši – koki, trusīši, baloni. Taču kādu dienu viņš uzzīmē ko pavisam savādu: vīrieti mežā, kurš aiz sevis velk sievietes līķi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Šepa Emīlija

Nosaukums: Nāriņas

 

Vien ar dažu dienu starpību tiek atrasti divu sieviešu līķi – abu upuru sakropļotās kājas atgādina groteskas nāru astes. Kad bez vēsts pazūd vēl viena sieviete, prokurores Jānas Berzeliusas vadītajai izmeklēšanas komandai ir skaidrs – jārīkojas ātri. Vienīgais izmeklēšanas pavediens noziegumus saista ar ieslodzījumā mītošo Sīmonu Nūrelu, taču vīrietis atsakās runāt. Palielinoties sabiedrības spiedienam, policijai nākas rīkoties pārdroši un lūgt palīdzību Sīmona terapijas biedram Danilo – vienīgajam cilvēkam, kura eksistence apdraud Jānas drošību un nākotni.

 

No zviedru valodas tulkojusi Vizma Zaķe.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Taulzs Eimors

Nosaukums: Džentlmenis Maskavā

 

Eimora Taulza romāna “Džentlmenis Maskavā” darbība, kā jau var spriest pēc nosaukuma, norisinās Krievijā. Grāfs Aleksandrs Rostovs 1922. gadā nonāk boļševiku tribunāla priekšā. No nāvessoda viņu izglābj kāds pirms gadiem sacerēts dzejolis revolucionārās noskaņās. Rostovam tiek piespriests arests neparastā izsūtījuma vietā – viesnīcā “Metropole”, kuru viņam nav tiesību atstāt. Nekad. Grāfam Rostovam jāpielāgojas dzīvei jaunajos apstākļos, un pamazām viņš aptver, ka džentlmenis nevar būt “bijušais”.

 

No angļu valodas tulkojusi Māra Rūmniece.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Žadans Serhijs

Nosaukums: Internāts

 

Kāds jauns ukraiņu valodas skolotājs dodas pakaļ savam trīspadsmitgadīgajam māsasdēlam uz internātu, kas atrodas pilsētas viņā galā, taču izrādās, ka apkaimē negaidīti sākusies karadarbība, valda vispārējs haoss, notiek apšaudes un vairs nevar saprast, kurš ir savējais un kurš – ienaidnieks. Jebkurā brīdī zem kājām var sprāgt mīna, ap sagrauto māju drupām siro bezpajumtnieki suņi, un apātiski, bezpalīdzīgi cilvēki maldās pa apokaliptisko pilsētas ainavu.

 

Romāns “Internāts” nācis klajā 2017. gadā, tulkots 21 valodā un saņēmis dažādas balvas, to vidū ERAB Literatūras balvu 2022. gadā. Tas ir stāsts par karu, kas atnāk pēkšņi un kam neviens nekad nevar būt gatavs; par to, kā tuva un pazīstama vide pēkšņi pārvēršas par svešu, draudīgu teritoriju.

 

No ukraiņu valodas tulkojusi Māra Poļakova

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Jaloms Ērvins, Jaloma Merilina

Nosaukums: Nāves un dzīvības jautājums

 

Apkopojot divu dzīvju pieredzi un pētot eksistenciālus jautājumus par intimitāti, mīlestību un zaudējuma skumjām, šī grāmata, ir kā atvērtas sirds dāvana ikvienam, kas meklē atbalstu, mierinājumu un jēgpilnu dzīvi.

 

Gadu ilgs piedzīvojums, ko kopā pieredzēja divi mīloši cilvēki – viņš ietekmīgs psihoterapeits, viņa kultūrvēstures zinātniece – pēc tam, kad uzzināja par viņas nedziedināmo slimību. Abi kopā atskatās uz to, kā mīlēt un dzīvot bez nožēlas.

 

Ērvins un Merilina Jalomi ir bijuši ļoti svētīti – ar 65 gadus ilgu laulību, mīlošu ģimeni un kuplu draugu loku, ar izcilu profesionālo karjeru un uzticīgiem lasītājiem visā pasaulē. Tomēr arī viņiem, kā ikvienam no mums, reiz nākas pieredzēt nāvi.

 

“Nāves uz dzīvības jautājums” atklāj dziļi personisku pieredzi: Merilina stāsta, kā jūtas, uzzinot par nedziedināmu slimību un apzinoties savu mirstīgumu, Ērvins –, kā pieņemt mīļotā cilvēka zaudēšanu un turpmāko dzīvi vienatnē. Grāmatu viņi sāka rakstīt kopā, taču pēdējās nodaļas Ērvs pabeidza viens pats...

 

No angļu valodas tulkojusi Agnese Strazdiņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Janga-Eizendrāta Pollija

Nosaukums: Mīlestības vienādojums

 

Šīs grāmatas autore, balstoties savā desmitiem gadu ilgajā pieredzē, praktizējot Junga psihoanalīzi, pāru psihoterapiju un budismu, ir nonākusi pie atziņas, ka, ņemot vērā mūsdienu prasību pēc mīlestības starp līdzvērtīgiem partneriem, ir nepieciešamas jaunas prasmes un jauna veida zināšanas, lai atrastu ceļu no iemīlēšanās uz patiesu mīlestību un ilgstošu tuvību. Viņasprāt, šīs prasmes un zināšanas var gūt, apvienojot divas atšķirīgas tradīcijas: psihoanalīzi un budismu.

 

Psihoanalīze rāda, kā izvērtēt to, ko neapzināti esam projicējuši tuviniekā vai kā esam identificējušies ar šī cilvēka projekcijām par sevi. Īpaša uzmanība tiek pievērsta divu cilvēku subjektīvajai vai starppersonu telpai. Savukārt budisms māca, cik dziļa un cieša ir mūsu savstarpējā atkarība.

 

Abas prakses māca pievērst uzmanību tam, ko sev iestāstām par sevi un citiem.

 

Autore uzsver, ka patiesai mīlestībai nepieciešamas divas lietas: pirmā ir vēlme ieraudzīt un iepazīt savu mīļoto, un otrā ir nepārtraukta interese par savu mīļoto kā īpašu un konkrētu būtni laikā un telpā. Vienlaikus cilvēkam ir jābūt ieinteresētam ieraudzīt sevi kā konkrētu indivīdu un iepazīt sevi laika gaitā gan kā neapzinātu, gan apzinātu būtni.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Kviks Džims

Nosaukums: Limitless. Prāts bez robežām

 

Cilvēka smadzenes ir pats jaudīgākais dators pasaulē, taču neviens vēl nav iedevis to lietošanas pamācību. Tavs prāts un spējas var būt neierobežotas – ja vien zini, kā tās likt lietā.

 

Pasaulē pazīstamais prāta treneris Džims Kviks vairāk nekā 25 gadus ir sadarbojies ar slaveniem aktieriem, sportistiem un uzņēmējiem, lai palīdzētu viņiem atbrīvot savu apslēpto potenciālu. Šajā grāmatā autors atklāj zinātniski un praktiski pārbaudītus paņēmienus un metodes, ko pasaulē veiksmīgākie cilvēki izmanto, lai paātrinātu savu mācību procesu un sasniegtu izcilus rezultātus.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Ķoniņu brīvciemi

 

“Ķoniņu brīvciemi” ir viens no apjomīgākajiem un vizuāli krāšņākajiem pētījumiem par šo unikālo vēstures lapaspusi.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Avotiņa Daina

Nosaukums: Zudībās atrastais

 

Kamiešu dzimtas stāsts sākas jaunajai kņazei Jeļenai piederošajā Rožumuižā, bet drīz vien ģimene labākas dzīves meklējumos dodas uz Krieviju. Saimniekošana tālajā Breņčaņinovas muižā, revolūcija, cietums, ilgas pēc dzimtenes, dēla noklīšana pie robežas un mirušās kņazes dēla nejauša sastapšana, un visbeidzot atgriešanās mājās – to visu liktenis lēmis pārdzīvot šai krietnajai ģimenei. Taču, kad sīkstie un strādīgie Kamieši atkal tikuši pie turības, pamalē dzirdama Otrā pasaules kara dunoņa…

 

Grāmata sagatavota pēc 2004. gada izdevuma.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Brīdaka Lija

Nosaukums: Liktenīgie krustojumi

 

Kad laulības stāžs sasniedz 20 gadu atzīmi, tā nereti piedzīvo lūzumu. Inguna pamana atsvešināšanos, kad vīrs, veiksmīgais arhitekts Vilmārs, tiek ievēlēts Saeimā un mainās viņa dzīves ritms. Ģimenes siltums nav kāzu dienā iegūta uz mūžu paliekoša un nezūdoša dāvana. Kurp abus novedīs liktenīgie krustojumi, kuros viņus dzīve nolikusi? Rakstnieces Lijas Brīdakas jaunais romāns ieved lasītāju 21. gadsimta ģimenes ikdienā, prasmīgi atklājot jūtu transformācijas un zemstrāvas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Butrima Danuta

Nosaukums: Teksta uzdevumi par sastapšanos

 

Iegādājoties vietas ceļojumā uz Venēciju, matemātikas skolotāja Ieva Zirne sirds dziļumos cerēja, ka autobusā plecu pie pleca pavadītais laiks un romantiskais galamērķis salabos laulībā radušās plaisas. Viņa neparedzēja ne to, cik sāpinoša izrādīsies divatne ar vīru, ne vēl jo vairāk to, ka Čehijā bez naudas un dokumentiem atpaliks no sava autobusa. Tomēr tieši šis negadījums Ievu saved kopā ar Mihalu, kurš negribīgi piekrīt sievieti uzņemt savā mašīnā un aizvest līdz latviešu tūristu grupas nakšņošanas vietai Veronā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Melnace Lauma

Nosaukums: Es eju – 190 kilometru vienatnē no Ērgļiem līdz Kārsavai

 

No Ērgļiem līdz Kārsavai – 190 kilometrus garš pārgājiens vienatnē, ceļojums gan pa Latviju, apjaušot tās skaistumu un savdabību, gan savās izjūtās, atbrīvojoties no iesīkstējušām sāpēm. Lasāmviela ikvienam, kurš šaubās par savām spējām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Pizāne Inga

Nosaukums: Tas pats izmisums, tikai ar puķēm

 

Inga Pizāne (1986) ir dzejas krājumu “Tu neesi sniegs”(2016) un “Siena, ko nosiltināt” (2019) autore. Pabeigusi dzejas meistardarbnīcas Literārajā Akadēmijā pie Jāņa Rokpeļņa un Ronalda Brieža, kuri secīgi bijuši abu pirmo grāmatu redaktori. Par grāmatu “Siena, ko nosiltināt” autorei piešķirta Ojāra Vācieša prēmija (2020). Uzstājusies Amerikas Dzejas festivālā Ņujorkā, kā arī vairākos Eiropas Dzejas festivāla pasākumos Lielbritānijā, Slovākijā, Lietuvā un citur. 2018. gadā amerikāņu izdevniecība A Midsummer Night’s Press izdeva autores grāmatu Having Never Met Džeida Vila atdzejojumā. Turpina publicētis latviešu un ārzemju izdevumos. Aizraujas ar fotogrāfiju un kino. Nevar savu dzīvi iedomāties bez puķēm.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Šmite Linda

Nosaukums: Valdis. Ne tikai Staburaga bērns

 

Pedagogs Voldemārs Zālītis, rakstnieks Valdis – divas personības daļas, kuras gāja roku rokā. Lindas Šmites romāns atklāj, kā Sausnējā dzimušā zēna jūsmīgā daba radīja vairāku paaudžu lasītāju iemīļoto bērnības stāstu “Staburaga bērni”, kas nu ir arī piemineklis Daugavas dzelmē nogremdētajai leģendārajai klintij. Arī to, cik ļoti pašam Valdim gribējās pacelties pāri savam pirmajam romānam, palikt lasītāju atmiņā ar ko vērienīgāku un vērtīgāku. Un paver vēl vienu mazāk zināmu šķautni Latvijas 20. gadsimta pirmās trešdaļas kultūras dzīvē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Švarca Sandra

Nosaukums: Pats trakākais

 

Kad Pierīgas ezera krastā tiek atrastas divas nogalinātas meitenes, izmeklētāju komanda vēl nenojauš, ka tie nebūs vienīgie šī slepkavas upuri. Mulsina arī lapa ar dīvainu tekstu, kas tiek atrasta vienai no mirušajām uz krūtīm – franču dzejnieka Artūra Rembo dzejas rindas ar parakstu “Pats trakākais”.

 

Kas ir šis “Pats trakākais”? Vai apkaimē sācis uzdarboties maniaks? Un kas saista četras tik dažādās nogalinātās sievietes?

 

Izmeklēšanas gaitā aizdomas krīt gan uz vienas bojāgājušās vīru, gan uz kādu bijušo ieslodzīto, gan uz dīvainu jaunu sievieti, kura zina valodas un kurai tīk doties pastaigās negaisa laikā…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vīgante Dace

Nosaukums: Romantiķis

 

Ātrums, spēks, kaislība, vīrieša prāts un jūtīgums – Dace Vīgante krāšņā, bagātā valodā un neparastā rakursā atklājusi motorsporta fanātiķi Haraldu Vindinieku, kā arī viņa dzimtas stāstu, kas nesaraujami saistīts ar 20. gs. notikumiem – no viņa vecvecāku dzīves pirmajā Latvijas valstī, cauri Otrajam pasaules karam un padomju laikam līdz jaunās tūkstošgades sākumam.

 

Romāns “Romantiķis” ir talantīgi uzrakstīta cilvēka un laikmeta hronika, kā arī dinamiskas un svaigas – motorsporta – tēmas pārliecinošs un oriģināls pieteikums jaunākajā latviešu prozā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Asējevs Staņislavs

Nosaukums: Gaišais ceļš

 

Šī grāmata ir par ļaunumu, kas iemiesojies Izolācijā — koncentrācijas nometnē, kas izveidota bijušajā padomju laika rūpnīcā Doneckā. Ja šo ļaunumu neapturēs, par tādu nometni var kļūt visa Ukraina un arī Eiropa. Izolācija nav nejaušība, tā ir sistēmas spogulis, un sistēmai ir konkrēts vārds — «krievu pasaule». 2022. gadā pēc Krievijas turpinātā kara Ukrainā Izolācija pārņēma Buču, Mariupoli, Hersonu, Izjumu. Tā laužas uz Odesu un Mikolajivu. Draud Varšavai un Baltijai, somiem un zviedriem. Visur, kur krievi ir ieņēmuši ukraiņu zemi, dzird par vienu un to pašu — «tautas ienaidnieku» spīdzināšanu un filtrācijas nometnēm./Staņislavs Asejevs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Doda Kristīna

Nosaukums: Zudušo dvēseļu pilsēta

 

Vētras plosītā naktī Ādams Ramsdels no bangojošā okeāna izvelk ievainotu sievieti. Ellai nav ne jausmas, kā viņa te nokļuvusi un kur ieguvusi baismīgos nospiedumus uz kakla.

 

Pie Ādama rodot patvērumu, Ella pa fragmentam vien sāk atcerēties notikušo. Sieviete apjauš, ka viņas prātā noglabāts kāds noslēpums, kas var maksāt dzīvību… Kamēr atmiņa nav pilnībā atgriezusies, Ella ar aizdomām uzlūko katru sastapto cilvēku – vai viņš ir draugs vai ienaidnieks? Un mazajā pilsētiņā Gotikā ikviens, šķiet, kaut ko noklusē…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Hans Toms

Nosaukums: Viena liktenīga kļūda

 

Astoņpadsmit gadus vecais Džošua Meijo nejauši ar automobili notriec cilvēku, neziņo policijai un cenšas slēpt negadījuma pēdas – galu galā, ir taču cerība, ka viss nokārtosies pats no sevis, vai ne? Viņam priekšā ir iestāšanās sapņu koledžā un pieauguša cilvēka dzīves sākums. Diemžēl tiek pieļauta viena liktenīga kļūda, un ne viss norit pēc plāna. Gaidītais sākums izvēršas pavisam citāds – jāsastopas ar bruņotiem bankas aplaupītājiem, jābaidās par savu un arī vecāku dzīvību, jāizvairās no policijas… Un Džošuas mātei, lai glābtu dēlu, nākas darīt to, kas ir pretrunā ar viņas uzskatiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Kellija Marta

Nosaukums: Ceriņu meitenes

 

Ņujorkas sabiedrības dāma Karolīna Ferideja ir ļoti aizņemta ar darbu Francijas konsulātā, turklāt redzeslokā ir parādījusies arī jauna mīlestība. Tomēr Hitlera armijas iebrukums Polijā 1939. gada septembrī izmaina Karolīnas dzīvi uz visiem laikiem.

 

Otrpus okeānam poļu pusaudze Kasja Kuzmerika, aizvien vairāk iesaistoties pagrīdes pretošanās kustībā, jūt kā pamazām gaist bezrūpīgais jaunības laiks. Situācija ir ļoti saspringta, aizdomu pilnie kaimiņi visu uzmana un novēro, un pat viens kļūmīgs solis var radīt drausmīgas sekas.

 

Jaunajai un godkārīgajai vācu ārstei Hertai Oberhoizerei sludinājums par vakanci valsts iestādē šķietami sola iespēju izrauties no vientulības, bet, uzsākot darbu, viņa pati kļūst par ķīlnieci nacistu pārvaldītajā noslēpumu un varas pasaulē.

 

Šo sieviešu dzīves krustojas, kad notiek neiedomājamais un Kasja tiek nosūtīta uz Rāvensbrikas koncentrācijas nometni. Viņu stāsts šķērso kontinentus – no Ņujorkas līdz Parīzei, Vācijai un Polijai, Karolīnai un Kasjai cenšoties panākt taisnīgumu tiem, kurus vēsture ir aizmirsusi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Korija Džeina

Nosaukums: Katram savi noslēpumi

 

Emīlija pieļauj smagu kļūdu savā mediķes darbā – iespējams, viņas karjera ir beigusies. Meklējot patvērumu no sāpēm, Emīlija dodas uz ģimenes māju Vilovmīdā, lai apraudzītu vientuļo tēvu. Liels ir viņas pārsteigums, kad atklājas, ka tēvs ir nolīdzis kopēju – jaunu un pievilcīgu francūzieti. Fransuāza ir gandrīz ideāla – lieliski gatavo, uztur māju spodru un nolasa katru vecā vīra iegribu. Kaut kas šajā idillē Emīlijai šķiet nepareizs – kopēja savus pienākumus veic pārāk izcili un aukstasinīgi. Viņa ir uzradusies no zila gaisa, un viņai nav sertifikāta. Kas gan ir šī Fransuāza? Vai Emīlija ir vienkārši greizsirdīga, vai arī viņas aizdomas ir pamatotas?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lekberga Kamilla

Nosaukums: Sievietes, kuras nepiedod

 

Trīs sievietes. Trīs postošas laulības.

Ingrida atteicās no daudzsološas karjeras, lai atbalstītu vīru. Tad viņa uzzina par vīra sānsoli.

Birgita izvairās no ārstu apmeklējumiem. Lai neviens neuzzinātu par vīra atstātajiem zilumiem.

Viktorija pameta dzīvi Krievijā, lai apprecētu internetā satiktu vīrieti. Taču jaunais vīrs izrādās pavisam citādāks, nekā viņa bija iedomājusies.

Iespējams, ka vienīgais risinājums ir trīs nevainojamas slepkavības…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Meils Pīters

Nosaukums: Un atkal Provansa

 

Amerikā noilgojies pēc Provansas ainavām, skaņām un smaržām, Pīters Meils ir atgriezies iemīļotajās mājās Francijā un, protams, uz karstām pēdām nododas kulinārām baudām – nogaršo slaveno Marseļas bouillabaisse, apmeklē zvaigžņotu Michelin restorānu un ietur maltīti bijušajā degvielas stacijā, kas pārveidota par restorānu. Taču ēdiens vēl nav viss, Provansā ir tik daudz ko darīt! Šeit var izzināt smaržu gatavošanas noslēpumus “degunu skolā”; noklausīties stāstu par crime passionel, ko reiz kāds greizsirdīgs vīrs pastrādājis pret ciemata jauno miesnieku; iepazīties ar klaidoni, kurš nelaiž garām nevienu bēru ceremoniju; uzzināt melno tomātu audzētāja padomus dārzkopībā; ļauties dīkas vasaras pēcpusdienas laiskumam... Iespējas ir teju bezgalīgas, un rakstnieks aktīvi turpina atklāt vietējās tradīcijas, joprojām aizrautīgi priecājoties par Provansas īpašo valdzinājumu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Nesbē Jū

Nosaukums: Žurku sala un citi stāsti

 

Pieci stāsti no nākotnes.

 

Laipni lūgti “Žurku salas” pēcpandēmijas Amerikā, kur sabiedrības elite gaida, kad to evakuēs no debesskrāpja virsotnes, bet vienkāršo ļaužu masas ielās cīnās par izdzīvošanu. Citā stāstā psihologs, kurš vienlaikus ir arī karteļu algots slepkava, cenšas glābt kāda bērna dzīvību, vēl citā – divi labākie draugi, kuri iemīlas vienā un tajā pašā meitenē, dara visu, lai gūtu uzvaru, un vēl kāds, kurš pēta mūžīgo dzīvi, vienlaikus vēlēdamies kaut ko aizmirst un iznīcināt...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paskāls Mersjē

Nosaukums: Vārdu svars

 

“Tagad, kad viņam atkal bija nākotne, viņš gribēja izšķērdīgi rīkoties ar laiku.”

 

Jau kopš bērnības Saimonu Leilandu valdzina valodas. Pret savu vecāku gribu viņš kļūst par tulkotāju un neatlaidīgi cenšas apgūt visas valodas, kurās runā valstīs ap Vidusjūru. No Londonas viņš kopā ar savu sievu Līviju pārceļas uz Triesti, kur viņa ir mantojusi grāmatu apgādu. Leilands cer, ka šajā slavenu literātu pilsētā ir atradis ideālo vietu darbam – līdz viņa dzīvi satricina ārstu kļūda. Taču izrādās, ka šķietamā katastrofa ir pagrieziena punkts, kas ļauj Leilandam sākt jaunu dzīvi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Pīrsa Sāra

Nosaukums: Sanatorija

 

Jums negribēsies doties prom no šejienes… līdz tādas iespējas vairs nebūs.

 

Viesnīca Le Sommet, kas ir pa pusei paslēpusies mežā draudīgu kalnu virsotņu ielenkumā, kopš seniem laikiem ir baisu nostāstu apvīta. Kādreizējā sanatorija ilgu laiku ir stāvējusi tukša un pamesta, taču tagad ir restaurēta un pārtapusi par pieczvaigžņu viesnīcu minimālisma stilā. Ēlina Vornere nepavisam neilgojas apmeklēt šo iespaidīgo kūrortu vienā no Šveices Alpu augstkalnes nomaļākajām vietām. Taču, saņēmusi ielūgumu uz sen neredzētā brāļa Īzaka un viņa draudzenes Lauras saderināšanās svinībām Le Sommet, Ēlina nolemj to pieņemt - vairākus mēnešus viņa ir nīkusi bezdarbībā, spiesta uz laiku atteikties no detektīves darba. Ieradusies augstkalnē sniega vētras priekšvakarā, Ēlina instinktīvi jūt, ka lepnajā viesnīcā viss nav tik nevainojami, kā izskatās no pirmā acu uzmetiena, - bijušās sanatorijas ēkai piemīt kaut kas neizskaidrojami draudīgs.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Arpa Klaudija

Nosaukums: Ar pieri sienā. Padomi vecākiem stūrgalvīgu bērnu audzināšanā

 

“Bērns ar problemātisku uzvedību ienes milzu satricinājumus ģimenē. Līdzās ikdienas izaicinājumiem vecākus nomoka neziņa, dusmas, izmisums un jautājumi par to, kas īsti tam bērnam ir par problēmu un kāpēc gan viņš nevar būt tāds kā citi bērni?!

 

Nereti šim jau tā sarežģītajam emociju kokteilim pievienojas arī kauns — bērns, kurš neuzvedas, kā nākas, ģimenei liek justies nekompetentiem vecāku lomā. Un nevajadzētu aizmirst arī par objektīvām bažām — mēs zinām, ka bērni ar traucējošu uzvedību biežāk gūst sliktākas sekmes skolā, biežāk iesaistās kaitīgās aktivitātēs un riskē iedzīvoties dažādās fiziskās un mentālās problēmās. Tādēļ liels prieks, ka latviešu valodā parādījusies šī grāmata temperamentīgo bērnu vecākiem, kas noteikti palīdzēs — varbūt pat nāks kā glābējzvans — daudzām Latvijas ģimenēm.

 

Lielākā grāmatas vērtība — tā apvieno zinātnes atziņas ar ļoti praktiskiem padomiem un efektīvām audzināšanas stratēģijām. Bet pats galvenais — daudziem tā sniegs sirdsmieru. Bērna sliktā uzvedība var slēpt enerģisku, radošu, spēcīgu personību. Šī grāmata ļaus vecākiem to labāk ieraudzīt un attīstīt.”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bredforda Sāra

Nosaukums: Diāna

 

Velsas princese Diāna ir viena no spožākajām divdesmitā gadsimta personībām, kura visā pasaulē kļuva slavena pēc laulībām ar Apvienotās Karalistes troņmantnieku princi Čārlzu. Viņas neatkārtojamā un pretrunīgā dzīve ir raisījusi ne vienu vien jautājumu. Kāpēc stāsts, kam bija jākļūst par vienu no 20. gadsimta skaistākajiem mīlasstāstiem, beidzās ar traģēdiju?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Everts Daniels

Nosaukums: Valoda – kultūras instruments

 

Izdevumus par valodu un valodniecību nemēdz uzskatīt par emocionāli piesātinātiem vai siltiem. Bet tieši tā raksturojama šī grāmata, kuras uzdevums ir piedāvāt skatījumu uz valodas cilmi – vai valoda un tās elementi radās pēkšņi vai arī attīstījās pakāpeniski, un kāda iemesla dēļ tā noticis. Grāmata ir veltīta valodas kā neaizstājama smadzeņu lingvistiskā darbarīka un unikāla kognitīvā instrumenta attīstībai. Vienlaikus tā ir ļoti personiska, autora pieredzē balstīta, un uztverama arī kā cieņas apliecinājums pirahu valodai un kultūrai, līdz ar to arī visām apdraudētajām pirmiedzīvotāju valodām pasaulē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Iesalniece Aija

Nosaukums: Improvizē savai izaugsmei

 

Kas ir vērtīgākais mūsdienās, kad visu it kā var pats atrast informācijas pasaulē? Sniegtā padoma, informācijas un zināšanu patiesums! Aijas Iesalnieces grāmata ir patiesa! Ne tikai tāpēc, ka vairākos notikumos no Aijas atklātajiem stāstiem pats esmu bijis klāt un “ūsas mērcējis”, bet arī tāpēc, ka lasītājs uzreiz sajutīs autores zināšanu un pieredzes apjomu, kas pārbaudīts un tālāk pārbaudāms mums atpazīstamās ikdienas situācijās.

 

Aija Iesalniece ir pielietojamās improvizācijas ieviesēja Latvijā. Improvizatore ar 20+ gadu stāžu, uzņēmēja un pieredzējusi augstākā līmeņa vadītāja. Vieslektore RTU, RSU un Turībā komunikācijas un improvizācijas jomā. Starptautiskās pielietojamās improvizācijas apvienības (Applied Improvisation Network) biedre. Sertificēta supervizore un vadības psiholoģijas maģistre, kas savā darbā pētījusi un izstrādājusi improvizācijas teātra metožu pielietojumu supervīziju un koučinga sesijām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mežs Ilmārs u.c.

Nosaukums: Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos.(1. un 2.daļa)

 

Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos: Vidzeme. I.

Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos: Vidzeme. II.

Izdots trešais un pēdējais uzvārdu vārdnīcu sējums, kas aptver Vidzemi tās vēsturiskajās robežās, kādās tā pastāvējusi vismaz vairākus gadsimtus. Grāmatas tapšanas procesā tika izskatīti aptuveni 16 tūkstoši uzvārdu (un vēl vairāk to pieraksta variantu), no kuriem izveidoti aptuveni 9,5 tūkstoši atsevišķu šķirkļu, bet nepilni 6 tūkstoši uzvārdu minēti retāk sastopamo uzvārdu sarakstā. Izdevumā ne tikai apkopota informācija par uzvārdiem, bet arī iekļauti saistoši ievadraksti (ievadrakstu autori ? Ilmārs Mežs, Muntis Auns, Otīlija Kovaļevska, Irēna Ilga Jansone), informatīvas kartes un attēli.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Liepiņš Zigmārs

Nosaukums: Mūzaīka

 

"Manas grāmatas priekšvārdā ir viena maza frāze, ka šī grāmata nebūs par ezoteriku, lai gan dzīve man piedāvājusi lielu klāstu dīvainību un sakritību, kuras ne vienmēr var izskaidrot racionāli. Mana dzīve ir kā mozaīka: katrs mazais, krāsainais stikla gabaliņš ir piederīgs kopējā zīmējumā, un katrā no tiem ir mana mūža daļa. Gan zināmā, gan dziļi noslēptā, un katrā no tiem tikšanās, šķiršanās un tā tālāk. Tā notiek, un es nevaru izskaidrot, kāpēc. Tas acīmredzot man ir liktenī rakstīts,"

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Mūrs Roberts

Nosaukums: Valdnieks. Karotājs. Viedais. Mīlētājs

 

No jauna definēdami mūžseno vīrišķības izpratni, Junga sekotāji, psihoanalītiķi Roberts Mūrs un Duglass Džilets apgalvo, ka nobriedusi vīrišķība neievaino un necenšas kontrolēt citus, bet ir radoša, dzīvinoša un spēcinoša pati pret sevi un pret apkārtējiem.

 

Mūrs un Džilets skaidri definē četrus nobrieduša vīrieša arhetipus, kuri vēstures gaitā atrodami mītos un literatūrā: VALDNIEKS (taisnīga un radoša kārtība), KAROTĀJS (enerģiska, bet nevardarbīga rīcība), VIEDAIS (iniciācija un pārveide) un MĪLĒTĀJS (vienotība ar apkārtējiem un pasauli). Šis izsmeļošais cilvēka uzvedības un psihes pētījums ir Junga mācībā balstīts ceļvedis nobriedušas un autentiskas vīrišķības atgūšanai.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Nagoska Emilija

Nosaukums: Mīli, kāda esi

 

Ilgi Rietumu zinātnē un medicīnā sievietes seksualitāte ir uzskatīta par vīrieša seksualitātes “vieglo” versiju — būtībā tāda pati, tikai sliktāka. Šīs grāmatas mērķis ir piedāvāt jaunu, zinātnē balstītu domāšanas veidu par sievietes seksuālo labsajūtu.

 

Mums ir mācīts domāt par seksu kā par uzvedību, nevis par šīs uzvedības pamatā esošajiem bioloģiskajiem, psiholoģiskajiem un sociālajiem procesiem. Taču tādas lietas kā stress, garastāvoklis, uzticēšanās un pārliecība par savu ķermeni nav sievietes seksuālās labklājības perifērie faktori; tās ir galvenās iezīmes. Un, pat ja tev ne vienmēr tā šķiet, tu jau esi seksuāli pilnvērtīga, vienkārši esot tu pati.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Supervienkāršā ķīmija

 

"Supervienkāršā ķīmija" ir lielisks palīglīdzeklis, veicot mājasdarbus un pārbaudot zināšanas. Tā noderēs kā visaptveroša rokasgrāmata, gatavojoties pamatskolas noslēguma pārbaudēm.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Aizsila Ilze

Nosaukums: Solis līdz altāram

 

Ir 2020. gads. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Teiksma saņem domes priekšsēdētāja Donāta ultimātu – steidzami rast veidu, kā glābt novadu no apvienošanas ar citu. Ideju trūkst, taču apspriedes laikā dzimst pārdroša iecere – izstrādāt iepazīšanās platformu stabilu laulību nodibināšanai un iedzīvotāju skaita palielināšanai. Projektā nekavējoties tiek iesaistīti divi visnotaļ pievilcīgi programmētāji, viens no tiem – Donāta krustdēls.

 

Teiksma, viņas kolēģe Šarlote un abu domubiedrenes – bibliotekāres – līdz šim bija laimīgi rosījušās savā nodabā pašvaldības mērķiem iekārtotajā senajā muižā. Vai tagad visam patīkami ierastajam tuvojas gals?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Freimane Gunita

Nosaukums: Tur, niedrēs, čukst rīts

 

Ir beidzies Pirmais pasaules karš, aiz sevis atstādams savas postošās pēdas daudzu cilvēku likteņos.

 

Uzaugusi pilnīgā nabadzībā, jau kopš bērnības iepazinusi smagos kalpu dzīves apstākļus un darbus, romāna varone Šarlote nezina, kas ir īsta ģimene, viņa nav sajutusi nedz mātes, nedz tēva mīlestību. Šķiet, meitenes tālākais liktenis jau ir izlemts.

 

Pārmaiņas Šarlotes pelēkajā ikdienā ienes muižas īpašnieces Klaudijas noslēpumaini dīvainais piedāvājums. Kas Klaudijai padomā? Kādi būs Šarlotes jaunie pienākumi? Ko meitenes dzīvē un jūtu pasaulē izmainīs velnišķīgā skaistuļa Mariusa Haldera ierašanās? Cik viegli vai grūti būs Šarlotei pildīt Klaudijas kundzei doto solījumu?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lukstiņš Miķelis

Nosaukums: Augusta slepkavības Vecmuižā

 

Dodoties izmeklēt ielaušanos kādā Vecmuižas privātmājā, policijas izmeklētājs Ozols un praktikants Vilks nenojauš, ka ciematiņā nāksies atgriezties vēl vairākkārt, turklāt nu jau nopietnāku noziegumu dēļ. Kādi pagātnes noslēpumi gan saista veiksmīgo uzņēmēju un vietējo mecenātu Zibertu, atvaļināto virsnieku Līdaku un māla suvenīru veidotāju Kalniņu ģimeni, ka to dēļ vērts nogalināt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paegle Lilita

Nosaukums: Daži varoņi ir izdomāti

 

Piesakoties dalībai šovā "Prozvarētājs", Kate necerēja plūkt laurus. Bet no topošo rakstnieku sacensības negaidot izstājas populārā erotisko blogu autore Lija Lietus, un Kate attopas trijotnē, kura pretendē uz galveno balvu – savas grāmatas izdošanu. Nu viņai, kura cītīgi seko modei, lai zinātu, ko nepirkt un nepazustu "uniformēto" pūlī, jācīnās ar "vīrieša uzmetumu" Niklāvu un viltīgo egoistu Gregoru, kas vērpj intrigas un zog svešas idejas. Vārdu sakot, ja nolemsiet startēt kādā šovā, labi padomājiet, vai nervu sistēma gatava neparedzētu notikumu šūpolēm, žūrijas locekļu gaumes pretrunu dzirnām, sabiedrības un ģimenes spiedienam.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tidomane Olita

Nosaukums: Trīs runči un viņu cilvēks

 

Senajā Ēģiptē kaķi esot bijuši dievi.

 

Kaķi joprojām to nav aizmirsuši.

 

Par to ir pilnīgi pārliecināti arī trīs runči – Rūdis, Osvalds un Ādolfs –, šīs grāmatas galvenie varoņi. Viņi mitinās tepat, kādā Rīgas daudzdzīvokļu namā, un laipni atļauj tur dzīvot arī “savam cilvēkam” – šīs grāmatas autorei.

 

Šī grāmata ir Latvijā pirmā kaķu dzīves cēloņsakarību hronika un vienlaikus – enciklopēdija. Lieliska dāvana jebkuram kaķcilvēkam, patiesībā viņa kaķim, jo tā pedagoģiski iedarbosies uz saimnieku.” Rakstniece Maija Pohodņeva

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vizbulis Oskars

Nosaukums: Ja vīrietis prastu runāt

 

Oskara Vizbuļa jaunais romāns ļauj ielūkoties vīrieša iekšējās pasaules dzīlēs, apjaušot viņa pretrunīgās izjūtas, skarbās pārdomas un nebeidzamās ilgas. Bet tad vīrietis sāka runāt, jo sievietes vienmēr vīriešiem pārmet, ka tie visu laiku klusē. Kas notika, kad vīrietis sāka runāt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dīna Abigeila

Nosaukums: Meitene A

 

“Meitene A”, viņa atbildēja. “Meitene, kura aizbēga. Ja nu kādam no jums tas varēja izdoties, tai vajadzēja būt tev.”

Mani sauc Leksa Greisija, bet viņi mani dēvē par meiteni A.

Es uzaugu mūsu ģimenes mājā Mūrvudroudā.

Piecpadsmit gadu vecumā es aizbēgu.

Bet tagad kaut kas man liek atgriezties...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bakena Elizabete

Nosaukums: Šķirti kopā

 

Enijas un Toma dzīvē, šķiet, netrūkst nekā. Ir omulīga māja, ir darbs, kas sniedz gandarījumu un materiālu stabilitāti, un trīs pieauguši bērni.

 

Taču ne viss ir tā, kā izskatās. Gruzd sens aizvainojums un nomoka skaļi neatzīta vainas apziņa. Viņi dzīvo zem viena jumta, tomēr gulta katram ir sava. Ir arī kāds noslēpums, par kuru Toms vilcinās runāt, un, kad tas notiek, atklāsme līdzinās zemestrīcei. Šis satricinājums draud izpostīt visu, kas viņiem vēl palicis.

 

Ja Toms un Enija vēlas pārciest šo negaidīto vētru, viņiem ir jāieskatās kopīgajā pagātnē un jāatmodina mīlestība, kas viņus reiz vienojusi. Bet vai tas izdosies, vai šis mēģinājums tikai vēl vairāk attālinās viņus vienu no otra?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Leteljē Ervē

Nosaukums: Anomālija

 

Neviens nesaprot, kā tas notika.

Tomēr tas izmainīs viņu dzīvi uz visiem laikiem...

Kādas briesmīgas vētras laikā Air France reiss 006 no Parīzes uz Ņujorku neizskaidrojamā kārtā dubultojas.

Katram pasažierim tagad ir dubultnieks ar tādu pašu apziņu, ķermeni un atmiņām.

Viņus atšķir tikai tas, ka viena lidmašīna nolaižas martā, bet otra ierodas tikai jūnijā.

Ja viņi tagad ir divi, kurš no viņiem varēs turpināt iepriekšējo dzīvi?

Gatavojoties tikties, viņiem ir jāizlemj, cik tālu kurš ir gatavs doties cīņā par to, kas viņam pieder...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Maiklīdess Alekss

Nosaukums: Jaunavas

 

IKVIENAM NO MUMS IR NOSLĒPUMI. PAT PAŠIEM NO SEVIS...

Jūs tiekat aicināta pievienoties Jaunavām.

 

Jaunavas ir Kembridžas Universitātes visizsmalcinātākā biedrība, harismātiskā profesora Edvarda Foskas īpašās studentes.

 

Slepena pašu gudrāko, pašu valdzinošāko studenšu grupa.

 

Kad tiek nogalināta viena no Jaunavām, psihoterapeitei Merianai Androsai nākas atgriezties studentu pilsētiņā, kurā savulaik viņa pati dzīvoja studiju gados. Tā ir grupa, no kuras tiek izraudzīts katrs nākamais upuris.

 

Universitātes seno tradīciju fonā slēpjas rūpīgi glabātu noslēpumu, greizsirdības un melu tīkls. Kad slepkava apdraud Merianas vistuvāko cilvēku, viņa ir gatava uz visu, lai ļaundari apturētu, pat riskēt ar savu dzīvību...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Noihausa Nele

Nosaukums: Kas vēju sēj

 

Kriminālinspektore Pia Kirhofa tiek izsaukta uz neparastu nozieguma vietu. Kāda uzņēmuma ēkā vairākas dienas neatrasts gulējis miris naktssargs. Ātri vien kļūst skaidrs, ka notikusi slepkavība. Kopā ar Oliveru fon Bodenšteinu Pia veic izmeklēšanu, kuras uzmanības centrā ir pilsoņu iniciatīva, kas iestājas pret plānoto vēja parka ierīkošanu. Izmeklēšana aizved pie zemes gabala Taunusa reģionā, kas pēkšņi kļūst divus miljonus eiro vērts, – un kādam vīram tas maksā dzīvību...

 

Līdztekus risinās ne mazāk dramatiski notikumi, kas it kā saistīti ar varaskāru politiķu un pērkamu zinātnieku starptautisku sazvērestību ar nodomu cilvēkos uzkurināt bailes no globālās sasilšanas, tādējādi vairojot savu ietekmi un palielinot peļņu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Robertsa Nora

Nosaukums: Naktsdarbs

 

Harijs Būts spēj apburt ikvienu: viņš ir pievilcīgs, pārzina Šekspīru, runā vairākās valodās un lieliski gatavo. Vēl Harijs prot ielauzties jebkurā mājā un, nevienam nemanot, paņemt miljoniem vērtas dārglietas. Viņš ir tik ideāls zaglis, ka nekad nav pieķerts.

 

Naktsdarbā nopelnītā nauda ļauj Harijam dzīvot brīvi – viņš apceļo pasauli, katrā vietā iegūst draugus un ielaižas kādā dēkā. Un tad dodas tālāk. Līdz sastop Mirandu, kurā neprātīgi iemīlas. Kad Harijam šķiet, ka viņš beidzot būs atradis savu miera ostu, liktenis izspēlē ļaunu joku…

 

Vai viņiem abiem reiz izdosies atrast ceļu vienam pie otra? Un vai Harijs mūžīgi paliks zaglis ar labu sirdi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Sabaļauskaite Kristina

Nosaukums: Pētera imperatore II

 

Rīts, kas aizsāk imperatores agonijas pēdējās divpadsmit stundas. Nepielūdzami tuvojoties nāves un Dieva tiesas mirklim, šajā pasaulē izsīkstošais laiks Katrīnas atmiņā izkārto atmiņas, kas kļūst par dzīves pārskatu.

 

Varas virsotni sasniegusi valdniece, sieviete, kura pārkāpusi brieduma slieksnim, atkal un atkal dzemdējoša un sērojoša māte, dižena cilvēka sieva. Divi ceļojumi – uz Rietumiem un uz Austrumiem – liks viņai aizdomāties, kāda ir impērija, kuru veido viņas vīrs, un par ko kļuvusi viņa pati. Viņa, kas stojiski norij pazemojumus, slepus palīdz Aleksandram Menšikovam, balansē starp varu un bezdibeni, nožēlas grauzta, dumpīga. Liktenis viņai piešķīris gandrīz visas lomas, kādas vien sievietei var tikt. Taču pēdējā ceļojumā pa savas dvēseles dziļākajiem nostūriem viņa meklē atbildes: vai vara atbrīvo vai iesloga? Uz kuru pusi nosvērsies Pastarās tiesas svaru kausi?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Velss Benedikts

Nosaukums: Gandrīz ģeniāls

 

“Man ir sajūta, ka atliek tikai vienreiz ieraudzīt savu tēvu, tikai vienreiz ar viņu īsi parunāt, un visa mana dzīve mainīsies.” Neticams, bet patiess stāsts par nabadzīgu un ne sevišķi apdāvinātu jaunieti no treilerparka, kurš negaidot uzzina, ka pasaulē nācis mākslīgās apaugļošanas ceļā un viņa nekad neiepazītais tēvs ir ģēnijs. Kopā ar labāko draugu un meiteni, pret kuru lolo siltas jūtas, viņš vecā ševroletā dodas pāri visai Amerikai, lai meklētu savu tēvu un mainītu dzīvi uz labu.

 

“Aizraujošs kā detektīvs. Ar Gandrīz ģeniāls Benediktam Velsam izdevies visai ģeniāls romāns.” Klaudija Armbrustera, ZDF-Heute Journal.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Zingers Jichoks Baševis

Nosaukums: Šoša

 

Ārons Greidingers, tikko pilngadību sasniedzis godājama rabīna dēls, 20. gs. 30. gados ir atgriezies savā bērnības pilsētā Varšavā un apņēmies kļūt par rakstnieku. Viņš metas galvaspilsētas drudžainajā dzīvē, mākslinieku bohēmā, mīlas dēkās, līdz reiz nejauši ieklīst savā dzimtajā Krohmalnas ielā, ebreju geto, kur viņu joprojām uzticīgi gaida sen aizmirsta bērnu dienu draudzene, mazā vientiesīte Šoša…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gundars L., Krūmiņš G.

Nosaukums: Pielāgošanās. Padomju laiki Latvijā

 

Sērijas “Latvijas vēstures mīti un versijas” piektā grāmata “Pielāgošanās. Padomju laiki Latvijā” veltīta Latvijas okupācijas laikam pēc 1940. gada. Autori palīdz saprast, kāpēc Latvijā gandrīz nebija pretestības un kāpēc padomju laika cilvēki klusēja, kādas bija varas un baznīcas attiecības, kā cilvēki pielāgojās, kas bija padomju folklora, kā un kāpēc vara centās kontrolēt tautas ēšanas paradumus. Grāmata krāšņi ilustrēta ar padomju laika fotogrāfijām un daiļrunīgiem preses propagandas attēliem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Heigs Mets

Nosaukums: Mierinājuma grāmata

 

"Tev nevajag vairāk par sevi pašu. Tu esi vairāk nekā tas, kā tiec uztverts. Tu esi tas, kas tu esi, tumsā būdams. Tu esi tas, kas tu esi klusumā. Tev nav nepieciešams nopirkt, uztrenēt vai nopelnīt sevis pieņemšanu. Tu esi gana." Mets Heigs.

 

Apskāviens grāmatas formā.

 

Šī grāmata noderēs ikvienam, kuru pārņēmis nemiers vai nogurums, ikvienam, kurš meklē ceļu uz jēgpilnāku dzīvi, kam nepieciešams mierinājums un iedrošinājums.

 

Mierinājuma grāmatā Heiga personīgie pārdzīvojumi savijas ar stāstiem no visas pasaules, vēstures, zinātnes un filozofijas, kļūstot par siltuma un uzmundrinājuma avotu un atgādinot laiku pa laikam apstāties, dziļi ieelpot un novērtēt eksistences skaistumu un neparedzamību. Tie mierina – ne vienmēr viss ir tik drūmi, kā sākumā var likties. "Tu joprojām esi šeit. Un tikai tam ir nozīme."

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Hofs Vims

Nosaukums: Vima Hofa metode

 

Slavenajam holandietim VIMAM HOFAM (Wim Hof) jeb Ledusvīram pieder vairāki pasaules rekordi. Viņš uzkāpa Kilimandžāro, ģērbies vienīgi šortos un kurpēs, aiz ziemeļu polārā loka basām kājām noskrēja pusmaratonu un gandrīz divas stundas pavadīja ar ledus gabaliņiem piepildītā tvertnē. Dabas spēka iedvesmots, Vims Hofs izstrādāja īpašu metodi, kā stiprināt ķermeni un prātu. “Mēs varam uzveikt slimības, uzlabot fizisko un garīgo veselību un pat kontrolēt organisma fizioloģiskos procesus, lai tiktu galā ar stresu. Mēs spējam vairāk nekā domājam,” apgalvo Vims Hofs. Viņa metodi praktizē miljoniem cilvēku, un to ir pētījuši zinātnieki no vairākām universitātēm visā pasaulē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Smita Džūlija

Nosaukums: Kāpēc neviens man to iepriekš nav teicis?

 

Grāmata Kāpēc neviens man to iepriekš nav teicis? sniedz ieskatu terapijā izmantotajos instrumentos un māca, kā stiprināt un saglabāt savu mentālo veselību pat visgrūtākajos brīžos. Dr. Džūlijas Smitas profesionālie padomi un efektīvie grūtību pārvarēšanas paņēmieni palīdzēs tikt galā ar trauksmi, kritiku un depresiju, kā arī ļaus uzzināt, kā vairot pašapziņu, rast motivāciju un iemācīties piedot sev.

 

Kāpēc neviens man to iepriekš nav teicis? ar īsu, viegli uztveramu padomu palīdzību aplūko ikdienas problēmas un piedāvā praktiskus risinājumus, konkrētu informāciju un norādījumus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Svilāns Andrejs

Nosaukums: Košumkrūmi

 

Košumkrūmi ļauj dārza kopējam izveidot savu īpašo gleznu dārzā. Ja vēlaties spēlēties ar augu krāsām, izvēloties tiem atbilstošāko augšanas vietu un kopšanu, tad šī grāmata ir domāta tieši jums!

 

Grāmatā ir praktisks padomnieks katram dārzkopim, tajā iekļautās tēmas ir Latvijas autoru praksē pārbaudīti un noderīgi padomi un ieteikumi par Latvijas augšanas prasībām piemērotiem kokaugiem, kurus var izvēlēties gan pēc fotomateriāliem, gan aprakstiem. Tādus, kas gan pēc augšanas nosacījumiem ir atbilstoši dažādiem dārza veidiem un dārza kopēju vajadzībām.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Špona Ausma

Nosaukums: Pedagoģija. Pārdomas, atziņas

 

Grāmata ir ideāls palīglīdzeklis visiem, kuri studē pedagoģiju vai strādā izglītības iestādēs, jo tajā apkopota viena no bagātākajām pedagoģiskajām pieredzēm Latvijā. Autore skaidro klasiskās teorijas, uz kurām balstās pedagoģija, atklāj galveno instrumentu pedagoga darbā – pedagoģiskās darbības modelēšanu. Tālāk tiek izklāstīti audzināšanas teorijas pamati, audzināšanas un mācību integrācija. Izklāsts noslēdzas ar mācību un zinātniskās pētniecības raksturojumu. Iepazīstot to visu, lasītājs būs sagatavots praktiskai darbībai, spēs pamatot savus darba paņēmienus un izzināt, kas ir sasniegts darbības rezultātā. Grāmata ir ļoti aktuāla, īstenojot kompetenču pieeju, jo šāda pieeja prasa no skolotāja patstāvīgu darbību, plānojot mācību procesu. Autore nepretendē uz absolūtām patiesībām, bet caur savu pieredzi aicina lasītāju uz dialogu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Turčinskis Zigmārs

Nosaukums: Ziemeļvidzemes mežabrāļi

 

Zigmāra Turčinska vēsturisko pētījumu pamatā ir liecības un dokumenti par pretošanās kustību padomju varai. Grāmata par Ziemeļvidzemes mežabrāļiem pirmoreiz publicēta pirms desmit gadiem. 2022. gada izdevumu autors papildinājis ar informāciju, kas viņa rīcībā nonākusi pēc grāmatas publicēšanas. Laiks neizbēgami rit, zūd liecinieki un dalībnieki, tāpēc autors ir viens no retajiem, kas spējis notvert informācijas druskas un daļēji “restaurēt” notikumus. Daudziem nacionālo partizānu atbalstītājiem šī grāmata ir bijusi iespēja atklāt pasaulei patiesību par bruņotas pretošanās kustību Latvijā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Auziņš Arnolds

Nosaukums: Kā kulaks uz acs

 

Sākas ar līķi, bet romāns ir dzīvi apliecinošs. “Kā kulaks uz acs” varoņi ir tās profesijas pārstāvji, ar kuriem sastopas ikviens, sevišķi jau nežēlīgā vīrusa laikā. Un vēl — tauta nav vainīga, ja vadonis izrādās psihopāts. Krievietes un latvieša mīlestība pārvar neveiksmes un intrigas gan slimnīcā, gan sanatorijā. Sarežģītās situācijās palīdz humors.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dzene Iluta

Nosaukums: Vistumšākās ir ēnas starp mums

 

Esot tāds teiciens: visdziļākā tumsa ir tieši pirms rītausmas. Es gan teiktu, ka ir citādi – nekas nav biezāks par to tumsu, kura mīt mūsos pašos un kā ēna atblāzmo mūsu acīs.

 

Lauras Feldmanes bezrūpīgā mājsaimnieces dzīve ir apskaužama. Viņai ir viss, kas daudziem šķiet neaizsniedzams sapnis: plašs nams piepilsētā un mīlošs vīrs, kurš sievu dievina un ir gatavs viņas labā darīt visu iespējamo.

 

Tomēr laime ir mānīga. Tumsa nesnauž, un arvien nomācošākas kļūst ēnas, kuras snaikstās starp abiem laulātajiem un kuru saknes ir meklējamas pagātnē.

 

Namā uzvēdī svešas smaržas. Pazūd vai tiek pārvietotas lietas. Jaušama svešinieka, iespējams, svešinieces klātbūtne. Kas ir noslēpumainais vīrietis beisbola cepurē, kurš krēslas aizsegā stāv un raugās uz māju? Kādi ir draudzīgās jaunās kaimiņienes patiesie nolūki? Un vai spēja uzticēties tuvajam cilvēkam ir neiedragājama?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Judina Dace

Nosaukums: Kas lēni nāk...

 

Rīta agrumā Pūču mājā atskan telefona zvans - kāds meklē Annu Rozi fon Bergu, taču sarunu pārtrauc ass sprakšķis. Zvanītāju - privātvēsturnieku Ēriku Namsonu - atrod mirušu paša mājas kabinetā uz grīdas, nošautu ar senlaiku lodes atdarinājumu. Pēc dažām dienžm līdzīgā nāvē mirst viņa kolēģis un divi no sešiem uzņēmējiem, kas saņēmuši draudu vēstules. Tikmēr Mežājos notiek šausmu lietas – no ārstēšanās Austrijā atgriezusies Mika Kaķīša civilsieva Sandra uzrīko īstu naida šovu, dzīvnieku patversmē "Nadziņš" notiek divi sprādzieni, bez vēsts pazūd apcirkņa inspektors Kalniņš, tiek nolaupīta baronese Anna Roze un advokāts Leo Veismillers. Savukārt Anna Elizabete piekrīt vadīt maskuballi "Trīspadsmitā nakts", kuras rīkotāja arī saņēmusi draudu vēstuli...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Jundze Arno

Nosaukums: Es nemiršu nekad. Eduards Veidenbaums (Es esmu...)

 

Arno Jundzes romāns ES NEMIRŠU NEKAD — par latviešu dzejnieku, tulkotāju un publicistu Eduardu Veidenbaumu (1867–1892).

 

“Togad pavasaris ir skumjš. Brīdī, kad tas beidzot atplaucis un “ziediem rotātas pļavas”, tajā ienāk ēnu valsts. Lauku sētas brīnumbērna Eduarda liktenī stāsts par uzliesmošanu un strauju sadegšanu nav oriģināls, arī ne stāsts par sava talanta nenovērtēšanu, vēlmi sadedzināt uzrakstīto un slavu, kas atnāk tikai pēc nāves. Bet fakts, ka 2022. gadā Veidenbauma apjomā nelielo literāro mantojumu vairāk nekā gadsimtu pēc viņa nāves turpina lasīt, citēt un izdziedāt, liecina par ko nepārejošu. Tam centies piekļūt arī Arno Jundze savā versijā par dzejnieka neprātīgi īso mūžu.” Vents Zvaigzne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ķestere Inese

Nosaukums: Melno ogu vainadziņš

 

Lauras draugs Pauls iecerētās pilsētas mājiņas vietā iegādājies remontējamu muižiņu nekurienes vidū. Kopā ar draudzeni lietainā pievakarē uz to aizbraukušas, viņas par tukšu domātajā namā atrod pinkainu, melnu suni un svešu vīrieti. Vīrieša noslēpums atrisinās ātri – tas ir Paula paziņa, kas piekritis muižu pieskatīt. Savukārt suns, kuru Laura adoptē, dodot tam Ludviga vārdu, ir vienīgā saikne starp muižas tagadni un šausminošo pagātni...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Manfelde Andra

Nosaukums: Poēma ar mammu

 

Ja es izmakšķerētu zelta zivtiņu, tad viena no manām vēlēšanām būtu iekāpt laika mašīnā un nonākt Kalniešos, vecvecmāmiņas celtajās mājās pāris desmitu kilometru no Kuldīgas. Jo manā pasaulē vārda “paradīze” vai “svētlaime” ekvivalents ir “mana bērnība laukos” – precīzi piecu kilometru rādiusā ap Rudzīšu dižakmeni un ne kilometru tālāk, jo bērnībai pilsētā bija jau cita, daudz minorīgāka toņkārta. Tomēr rakstīju ne tikai no bērnības, bet arī no šodienas teju piecdesmitgadnieces skata punkta. Mēģināju iekāpt vecvecmāmiņas Augustes, tantes Lidijas un pastarīša Jēkopa kurpēs. Caur dzejas formu centos radīt tādu kā piegrieztni vai kodu, kuru pielāgojot ceļu uz savu “paradīzi”, cerams, atpazīs ne tikai septiņdesmitajos dzimušie./Andra Manfelde.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Poikāne Sarmīte

Nosaukums: Burkšķuciema bērni

 

Bērni visos laikos ir bijuši tie, kas iekrāso ikdienu. Viņi ne mirkli neļauj dzīvei ritēt pārāk vienmuļi, sagādādami pieaugušajiem gan prieka, gan satraukuma pilnus mirkļus. Lai arī 21.gs jaunā paaudze stipri atšķiras no tiem bērniem, kas auga pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos, bērnības laika raksturīgākās iezīmes nav nekur pazudušas. Burkšķuciemā dzīvojošie puikas un meitenes ir parasti lauku bērni. Viņu vecāki aizņemti darbā vietējā kolhozā, tāpēc jaunajai paaudzei vasarā ir pietiekami daudz laika, lai izdomātu visādas nodarbes, kuras dažbrīd mēdz būt arī gana negantas un pārgalvīgas.

 

Grāmatas lappusēs lasītājs satiksies ar padomju laika kolhoza ikdienu, atcerēsies amatus, kuri mūsdienās vairs nemaz neeksistē. Tāpat varēs pasmaidīt par to gadu bērnu izdomu sava brīvā laika aizpildīšanai. Kad nav datoru, viedtelefonu, tad darbojas smadzenes, ģenerējot idejas. Protams, idejas, kuras bērni īsteno, būdami pavisam bez pieredzes, ne vienmēr noved pie laba rezultāta, taču tieši tā jau arī apgūst dzīves prasmi - caur kritieniem un skrāpējumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šadre Daina

Nosaukums: Maldugunis

 

Trīs jaunas māsas sēž rožu dārzā... Trīs draudzenes, izlaiduma klases audzēknes, saulainā pavasara dienā Braku pagalmā sapņo par nākotni. Bet kurā brīdī viņu draudzībā nepamanīta ielavījusies skaudība un sāncensība? Ceļi šķirsies, sapņi sabruks un asaras līs, kamēr katra no trijotnes beidzot atradīs savu īsto dzīvi. Vai izdosies atjaunot arī bijušo draudzību?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Tālers Guntis

Nosaukums: Pēdējais klients

 

Kad Irma Valdovska piekrīt vēlīnā vakara stundā savā kabinetā tikties ar kādu vīrieti, viņa nenojauš, ka tas būs viņas pēdējais klients… Un ka drīz vien bojā ies arī vairāki citi ar viņas darījumiem saistīti cilvēki.

 

Kas ir noslēpumainais slepkava, kurš gan apveltīts ar mežonīgu, pat mistisku fizisku spēku, gan apguvis tādas īpašas metodes, kas viņa upuriem neatstāj cerības uz izdzīvošanu?

 

To noskaidrot cenšas jaunais privātdetektīvs Zintis Endijs Neibergs kopā ar saviem kolēģiem. Iesaistoties izmeklēšanā, viņi pievērš sev slepkavas uzmanību, un tagad arī viņu dzīvības ir apdraudētas...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Zvirbule Dace

Nosaukums: Mans Jēkaba ceļš. Nezināms mērķis

 

"Kad mammas vairs nebija, man ļoti gribējās ar viņu parunāt. Un bija žēl, ka neesmu ierakstījusi viņas balsi, uzfilmējusi kādu video. Palikušas bija tikai fotogrāfijas. Un kāds blociņš, kurā mamma bija ierakstījusi telefona numurus, adreses, citātus no grāmatām, ēdienu receptes, piezīmes par to, kad iestādīti kartupeļi, cik vagas ar katru šķirni… Un caur šo blociņu es varēju ar mammu parunāt.

 

Šī grāmata arī ir kā blociņš. Es tajā pierakstu, kā dienās eju pa Svētā Jēkaba ceļu Spānijā un kā naktīs aizvien no jauna izdzīvoju ne tikai savas, bet arī savu vecāku un vecvecāku atmiņas. Atceros notikušo, lai saprastu, no kurienes mēs nākam un kāpēc esam tādi, kādi esam. Lai atrastu mērķi, uz kuru iet. Lai bērni un mazbērni vienmēr varētu ar mani parunāt, lai viņiem būtu manas atmiņas. Un vienmēr brīva griba – izvēlēties, kurp iet.

 

Tie, kas jau ir izlasījuši šīs manas atmiņas, man stāsta katrs savējās. Atmiņas mums palīdz būt modriem. Būt mums pašiem."

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Zvirgzds Ilmārs

Nosaukums: Reģistratūra

 

“Nekad un nekādos apstākļos man nebija nācis prātā, ka diena varētu izvērsties nepārtrauktā skrējienā augšup lejup pa kāpnēm, vairākos braucienos pa pilsētu un ka vienā dienā būšu iepazinies ar meiteni, kas prot programmēt, un izmisīgi mēģināšu atklāt, kurš noslepkavojis vienu no apnicīgākajiem pacientiem, ko esmu sastapis. Nemaz jau nerunājot par starptautiska mēroga blēžiem un algotiem slepkavām – nevis filmu varoņiem, bet īstiem un bīstamiem cilvēkiem ar miesu un asinīm, kas staigā, ēd un dzer pagrabu ūķos tepat blakus.” Šis romāns nav klasisks detektīvs. Tas vairāk līdzinās ironiskam rēbusam, intelektuāli izaicinošai spēlei, kurā ticamais mijas ar neticamo, brīnumainais – ar ikdienišķo, groteskais – ar piegludināti parasto.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bārnsa Dženifera

Nosaukums: Mantojuma spēles

 

Eiverijai ir plāns nākotnei: izdzīvot vidusskolā un iegūt stipendiju studijām. Viss mainās brīdī, kad izrādās, ka viņa kļuvusi par pilnīga svešinieka, miljardiera Tobaiasa Hotorna galveno mantinieci. Lai mantojumu saņemtu, Eiverijai gadu jānodzīvo ekscentriskā vecā vīra muižā, kur katra istaba slēpj kādu noslēpumu. It kā ar to nepietiktu, turpat dzīvo arī Tobaiasa Hotorna ģimene, tostarp bagātnieka mazdēli: bīstami, ģeniāli un pievilcīgi, audzināti brīvi rīkoties ar naudu un cilvēkiem... Jo ciešāk ap viņu savelkas noslēpumi un citu cilvēku likteņi, Eiverijai neatliek nekas cits, kā spēlēt pēc citu noteikumiem, lai izdzīvotu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bernāra Karolīne

Nosaukums: Dzīves krāsas. Frīda Kālo

 

Lai gan sākotnēji Frīda vēlas kļūt par ārsti, taču pēc piedzīvotā traģiskā negadījuma ir skaidrs, ka liktenis viņai ir paredzējis ko citu. Frīda iemīlas ģeniālajā māksliniekā Djego Riverā, kas viņu pārliecina kļūt par gleznotāju un ieved plašajā mākslas pasaulē. Viņa seko savai intuīcijai un īsteno vēl neredzētas idejas. Tomēr Frīda ātri vien saprot – laimi var tikai aizņemties. Viņa nolemj doties savu ceļu un ir spiesta pieņemt lēmumus, kas liek apšaubīt visu, kam viņa līdz šim ir ticējusi. Fascinējošs romāns par vienu no leģendārākajām sievietēm mūsdienu vēsturē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bleidela Sāra

Nosaukums: Tēvs. Ģimenes mistērija II daļa

 

Dāņu fotogrāfe Ilka, kas mantojusi kopš bērnības nesastaptā tēva apbedīšanas biroju ASV, turpina šķetināt pagātnes noslēpumus. Katrs pavediens atklāj arvien jaunas mistērijas, viss izrādās pavisam citādi, nekā sākumā šķiet.

Grāmatas varonei, tuvāk iepazīstoties ar tēva Amerikas ģimeni, kļūst skaidrs, ka tās pamatā ir sievastēva valdonīgā griba, naudas vara un savtīgi apsvērumi, nevis pēkšņi iedegušās jūtas pret “amerikāņu sievu”.

Kas īstenībā bija Ilkas tēvs, un kā viņš nomira? Jaunajai sievietei sāk rasties aizdomas, ka arī tēva nāve slēpj daudz vairāk, nekā viņai mēģināts iestāstīt, jo atklājas, ka caur viņa uzņēmumu aizplūdušas lielas naudas summas, kuru izkrāpšanā tiek vainots tuvs tēva draugs. Ilka neatlaidīgi cenšas pārbaudīt ikvienu pagātnes mozaīkas gabaliņu, lai gan kopējā aina spītīgi negrib atklāties.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dikērs Žoels

Nosaukums: 622. istabas noslēpums

 

Kādā decembra naktī Šveices Alpos luksusa viesnīcas Verbjē pils 622. istabā tiek atrasts līķis. Notiek spraiga izmeklēšana, tomēr nekādus pārliecinošus pierādījumus neizdodas atklāt. Laiks iet, un sabiedrības interese pamazām noplok.


Pēc daudziem gadiem šajā viesnīcā apmetas Žoels Dikērs – nedaudz ekscentrisks šveiciešu rakstnieks –, lai atgūtos no nejaukas šķiršanās, sērotu par sava ilggadējā izdevēja nāvi un, vēlams, pirms jauna darba cēliena arī nedaudz atpūstos. Tomēr liktenis lēmis citādi! Žoels iepazīstas ar Skārletu – jaunu, enerģisku dāmu no blakus numuriņa – un tiek ierauts reiz pilī notikušās slepkavības izmeklēšanā. Žoels iejūtas vietējā Šerloka Holmsa tēlā, bet par viņa Vatsonu kļūst centīgā Skārleta...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gortners K.V.

Nosaukums: Tjūdoru noslēpums

 

1553. gada vasarā bārenis Brendans Preskots tiek nosūtīts uz karaļa galmu, lai kalpotu par ieročnesēju varenās Dadliju ģimenes dēlam Robertam Dadlijam. Jau pirmajā dienā Brendans dodas bīstamā uzdevumā – nodot vēsti karaļa māsai Elizabetei. Pateicoties savai atjautībai un veiklībai, Brendans drīz vien saņem piedāvājumu kļūt par dubultaģentu un spiegot Elizabetes labā. Pretī jaunietim tiek solīts atklāt patiesību par viņa izcelsmi, kas ir noslēpumā tīta…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kostello Metju

Nosaukums: Čeringemas mistērijas

 

Trīs detektīvromāni vienā grāmatā:

*Slepkavība uz Temzas;

*Muižas mistērija;

*Nešķirami.

 

Kad upē tiek atrasts sievietes līķis, itin visi, policiju ieskaitot, Čeringemā ir pārliecināti, ka tas ir negadījums. Taču Sārai, kas reiz bijusi bojā gājušās draudzene, kaut kas neliek mieru. Un, kad notikumi viņu saved kopā ar atvaļināto Ņujorkas policistu Džeku, kas sagadīšanās pēc dzīvo kuģītī uz upes, ir skaidrs, ka noziegumiem pa pēdām Čeringemā nu ir ne tikai policija…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Montefjore Santa

Nosaukums: Itāļu meitene Bruklinā

 

Pateicības dienā Evelīna savās mājās pulcē pašus tuvākos – mīļoto vīru, pieaugušos bērnus ar otrajām pusītēm, savu krustmāti un kādu senu ģimenes draugu. Viņa ir laimīga par to, ka reiz izrāvusies no kara plosītās Itālijas un sākusi jaunu dzīvi Amerikā. Tomēr, saskandinot glāzes ar viesiem, Evelīnai iesmeldzas sirds. Par spīti vairāk nekā trīsdesmit gadiem, kas pavadīti šeit, viņa joprojām ir itāliete. Un joprojām mīl kādu, kurš nepārnāca no kara…

 

Un ja nu viņš būtu atgriezies? Vai Evelīna iemainītu laimīgo ģimenes dzīvi pret vīrieti, par kuru nekad nebija pārstājusi sapņot?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Morelli Laura

Nosaukums: Mona Liza.Florencietes smaids

 

Francija, 1939. gads. Otrā pasaules kara priekšvakarā Luvras muzeja arhīviste Anna Gišāra tiek nosūtīta uz Šamboras pili, kurp jau aizvestas vērtīgākās gleznas, tostarp “Mona Liza”. Viņas uzdevums ir pārvietot mākslas darbus uz citu vietu, lai vācieši tos nedabūtu savās rokās…

 

Florence, 1479. gads. Kalpone Bellīna Sardi ar savu tikko precējušos kundzi Lizu Gerardīni dodas uz saimnieces jaunajām mājām. Lizas vīrs ir bagāts zīda tirgotājs, ciešās attiecībās ar ietekmīgo Mediči dzimtu. Meistaram Leonardo da Vinči tiek pasūtināts Lizas portrets, un Bellīna nonāk situācijā, kad ir spiesta glabāt kādu noslēpumu…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Moriartija Nikola

Nosaukums: Tev tas jāzina

 

Džilas trīs pieaugušie dēli viņai nozīmē itin visu. Viņa darītu jebko savu zēnu dēļ – arī melotu un pat mirtu. Kādu dienu viņa saņem mīklainu e-pasta vēstuli ar vārdiem: “Tev tas jāzina.” Bet Džila nevēlas zināt. Viņa neizlasa vēstījumu. Tomēr dažas lietas nevar slēpt mūžīgi. Drīz vien Džila sāk apjaust, ka nemaz nepazīst savus dēlus.

Vai pēc tam, kad patiesība nāks gaismā, viņas ģimene vēl pastāvēs?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Mornštajnova Alena

Nosaukums: Klusie gadi

 

Bohdana ir noslēgta meitene, kas dzīvo kopā ar nīgro tēvu un labsirdīgo, taču pakļāvīgo Belu. Viņu nomoka spriedze ģimenē un noslēpums, kas nemitīgi urda viņas domas: Kāpēc smagi slimā vecmāmiņa pēdējā ciemošanās reizē slimnīcā bija uzrunājusi viņu par Blanku? Līdzās tiek atklāts Svatopluka Žāka stāsts, viņš ir iesīkstējis komunists, kas visu savu dzīvi veltījis sociālisma celtniecībai, mīlestībai uz sievu un meitu, kuras nākotnei vajadzēja būt tikpat spožai kā zvaigznei sarkanajā karogā. Taču mēdz sacīt: Ja gribat sasmīdināt Dievu, izstāstiet viņam par saviem plāniem. Tā nu vienā brīdī abi stāsti saplūst vienā un izrādās, ka nekas nav tāds, kā līdz šim šķitis, un nepavisam ne tāds, kādam vajadzēja būt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ollikaineni A.M.

Nosaukums: Konteiners

 

Helsinku tuvumā kāda labi zināma biznesmeņa īpašumā tiek atrasts kravas konteiners ar līķi. Policijas komisāre Paula Pihlaja uzsāk izmeklēšanu, un atklātie fakti norāda uz saistību gan ar biznesmeņa ģimeni, gan ar gadiem ilgi veiktiem aizdomīgiem darījumiem Namībijā.

 

Paralēli izmeklēšanai Paulas personisko dzīvi satricina sen pieņemta lēmuma atbalss, un viņu nomoka vainas apziņa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Pāsilinna Arto

Nosaukums: Apbrurošās masu pašnāvības

 

Onni Rellonens ir nonācis dzīves strupceļā. Vienīgo izeju šķietami piedāvā revolveris un nomaļš šķūnis. Tomēr, nonācis pie šķūņa, Onni pārsteigts atrod priekšā kādu, kurš paspējis šajā vietā nokļūt pirmais: pulkvedis Hermanis Kempainens tur stāv ar neilona cilpu ap kaklu.

 

Abi vīri saprot, ka viņiem ir daudz kopīga, un apņemas turpmāk viens otru atbalstīt. Viņi ievieto arī sludinājumu vietējā avīzē, aicinot atsaukties citus depresijas nomāktos ļautiņus, un pavisam īsā laikā saņem vairāk nekā 600 vēstuļu. Saprotot, ka daudzumā ir spēks, Rellonens un Kempainens nolemj dibināt pašnāvnieku biedrību, lai ikvienam palīdzētu sasniegt iecerēto mērķi. Un tās jaunie biedri uzsāk ceļojumu pāri visai Eiropai, lūkojot pēc labākās vietas masu pašnāvībai...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Šepetis Rūta

Nosaukums: Klusējošās strūklakas

 

Madride, 1957. gads. Diktatora ģenerāļa Franko pārvaldītā Spānija glabā kādu tumšu noslēpumu. Tomēr turp dodas Amerikas darījumu cilvēki. Astoņpadsmitgadīgais Daniels Metsons, ASV naftas magnāta dēls, kopā ar vecākiem ir ieradies Madridē, cerēdams caur fotokameras lēcu labāk iepazīt mātes dzimteni. Fotografēšana – un liktenis – saved Danielu kopā ar Anu, un viņas ģimenes piedzīvotais atklāj Spānijas Pilsoņu kara postošās sekas un sniedz stindzinošu atklāsmi par nolemtību un bailēm. Daniels nonāk smagas izvēles priekšā, viņam jāizlemj, kā pasargāt tos, kurus mīl. Lūst sirdis, saduras pasaules, atklājot saulainās Spānijas neticami tumšo pusi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Vailds Oskars

Nosaukums: Cik svarīgi būt nopietnam un citas lugas

 

Vailds tiek uzskatīts par vienu no asprātīgākajiem cilvēkiem, kas jebkad dzīvojis un, lasot viņa lugas, kuru dialogi dzirkstī no paradoksiem, varam pārliecināties – kāpēc. Tā ir izcili izklaidējoša lasāmviela.

 

Jaatzīmē, ka līdz šim no Vailda lugām latviski bijusi izdota tikai Jāņa Akuratera tulkotā “Salome”.

 

Grāmatā iekļautas lugas:

‘’Cik svarīgi būt nopietnam’’;

‘’Lēdijas Vindermīras vēdeklis’’;

‘’Salome’’.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Apse Linda

Nosaukums: De Profundis. Mārtiņš Rītiņš

 

Mārtiņš Rītiņš ir Latvijas pavārmākslas lielmeistars — unikāla un spilgta personība ar reti aizraujošu dzīvesstāstu. Mārtiņš ir radījis jaunu diplomātijas veidu — kulinārijas diplomātiju — un parādījis pasaulei, ka Latvija ir “garšīga”. Viņš mūs ir iedvesmojis apzināties, ka latviešu kultūras kodu veido ļoti izsmalcināta estētika. Mūsu uzdevums ir to izkopt un pilnveidot./Martinsonu ģimene.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

   

Autors: Geitss Bils

Nosaukums: Klimats. Kā novērst katastrofu.

 

Šajā ļoti aktuālajā, autoritatīvajā grāmatā Bils Geitss piedāvā plašu, praktisku un pieejamu plānu, kā pasaule var laikus sasniegt siltumnīcefektu izraisošo gāzu nulles līmeni, lai izvairītos no globālas klimata katastrofas.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lāriņš Viesturs

Nosaukums: Sporta medicīna

 

Laikā, kad lielu daļu pasaules un Latvijas iedzīvotāju raksturo nepietiekamas fiziskās aktivitātes, kas ir nozīmīgs riska faktors nopietnām hroniskām neinfekciju slimībām un iedzīvotāju mirstībai, ir būtiski akcentēt fizisko aktivitāšu, t.sk. sporta nodarbību, lomu veselības veicināšanā un uzturēšanā visdažādākajām iedzīvotāju grupām. Izpratne par sporta medicīnas pamatiem faktiski ir nepieciešama plašam veselības aprūpes un sporta zinātnes speciālistu lokam un profesora Viestura Lāriņa grāmata “Sporta medicīna” kalpos speciālistiem kā nozīmīgs izziņas avots mācību procesā un ikdienas darbā./Signe Tomsone, MD, PhD, asoc. profesore, Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes dekāne.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ranks Oto

Nosaukums: Dzimšanas trauma

 

Darbā „Dzimšanas trauma” (1924) risināti ne tikai piedzimšanas, dzimšanas traumu un pārdzīvojumu psihoanalītiskie aspekti. Ranka meklējumi un atskārsmes tiešām ir rosinošas un sabalsojas ar mūsdienīgiem, nereti terapeitiskiem risinājumiem. Ranks aizsāk to pētījumu un praktisko risinājumu virzienu, ko dēvē par prenatālo psiholoģiju, skatot cilvēka attīstību un pārdzīvojumus piedzimšanas norisēs, un, proti, psiholoģija par norisēm pirms piedzimšanas. Oto Ranks joprojām ir aktuāls mūsdienu psihoanalītiskajos un psihosomatiskajos meklējumos. Ranka darbā „Dzimšanas trauma” skatīti ne tikai traumatiskie pārdzīvojumi, to atveidošanās indivīda dzīvē, bet arī dzimšanas un atdzimšanas norišu atveidošanās literatūrā, mākslā, reliģijā un kultūrā.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Rubenis Juris

Nosaukums: Augot pretī savu iespēju virsotnēm

 

Valsts ir milzīga dāvana, milzīga iespēja, milzīgs uzdevums. Vienlaikus katra valsts ir ļoti trausls veidojums. To mūsdienu pasaulē pamanām aizvien skaidrāk. Šķiet, pašas stabilākās valstis var negaidīti sašūpoties, un mēs, neticēdami savām acīm, ieraugām, cik trauslas tās piepeši atklājas.

 

Katra valsts ir atkarīga no cilvēku prasmes sadarboties. Bet prasme sadarboties izriet no mūsu dvēseles prasmēm.

 

Tāpēc vislabākais, kā mēs varam palīdzēt sev un savai valstij, ir darīt visu, lai mēs augtu pretī savu iespēju virsotnēm. Visos iespējamos veidos. Uz to, manuprāt, vienmēr mudina labs garīgums.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Atāls Valdis

Nosaukums: Dzejnieks un cūka

 

“Humors nav joka lieta! Mani humoristiskie pastāsti ir gandrīz konspektīvi, bez tīšuma grimasēm un arī personāži nav kariķēti, jo tie ir mani laikabiedri, draugi un paziņas. Lai gan situācijas ir bijušas dažādas, gan toreiz, gan vēlāk – pēc noilguma – tās mani ir kutinoši uzjautrinājušas un vairojušas manu dzīves optimismu. Ceru, arī Tevī kāds pastāsts pamodinās dzīvinošus smieklus un liks atcerēties dzīves komiskās situācijas! Esam!”

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dreika Dagnija

Nosaukums: Es mīlu tikai

 

Ģimenes sāga, aplūkojot likteņus vairākās paaudzēs. Šajā reizē-pievēršoties franču literatūrai un diplomātijai, jo pēdas ved pagātnē, atklājot norises, kas savādā kārtā saskan ar mūsdienu notikumiem. Autore palikusi uzticīga mīlestībai pret klasiku un vēsturi, lai stāstītu par jūtām, kas šādā vai tādā veidā skārušas mūs visus.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gailīte Anna Skaidrīte

Nosaukums: Mīli mani! Par tiem, kas mums līdzās

 

Lasītāju iemīļotā rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte grāmatā “Mīli mani” piedāvā gaišas sirsnības, humora un vienlaikus arī personiskas smeldzes cauraustu stāstu par dzīvniekiem savā mūžā. Stāstījumā saaužas autores dzīves notikumi ar nozīmīgiem pavērsieniem 20. gadsimta Latvijas vēsturē, bet galvenie šai grāmatā tomēr ir viņi – pašapzinīgais bērnības māju runcis Pinka un iznesīgais zirgs Laucis, dižciltīgais seters Džimis un pieradinātais krauklis Margo, kaķu skaistule Bella un uzticīgā spanielīte Dinga... Viņi visi aplenc autori kā siltā, ciešā lokā, lūdzot mūsu mīlestību un piedāvājot savējo – nesavtīgi un no sirds dziļumiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kovaļeva Lelde

Nosaukums: Tvitera tiesa

 

Alberta un Elgas Ādamsonu dzīve pārvēršas naktī, kad viņi uzzina, ka pusaugu meita Rasa izvarota un piekauta degvielas uzpildes stacijas tualetē.

 

Ārvalstīs atzinību ieguvušais latviešu aktieris Ričards Dāvidsons ierodas atvaļinājumā dzimtenē vien uz divām nedēļām, nenojauzdams, ka jau nākamajā rītā pamodīsies kā nīstākais cilvēks valstī - pusaudze apgalvo, ka vainīgais ir Dāvidsons, kurš tobrīd ar draugu kompāniju apstājies pie nomaļā benzīntanka. Sociālajos tīklos pret aktieri sākas nomelnošanas kampaņa un neviens netic Dāvidsona liecībai. Izmeklēšanā tomēr atklājas - iespējams, patiesību noklusē gan apsūdzētais, gan cietusī.

 

Vai cilvēka dzīvi un karjeru var iznīcināt komentāri internetā?

 

Tu esi aktieris. Vai tad izlikties par kādu citu nav tavs darbs?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 Autors: Šadre Daina

Nosaukums: Ceļmalas puķes

 

Kad izrādās, ka mīlestība bijusi tikai māns, jaunā talantīgā aktise Elza Ezeriņa bēg - no sava teātra, no pazemojuma, no Rīgas. Viņa cer paslēpties klusajā Mārcienā, nenojaušot, ka šeit atradīs ne tikai mieru, bet arī mīlestību un atrsisinājumu triju dzimtas pagātnes mīklām. Romānā dzirkstī kaislības, brīžiem apsvilinot gan pašus mīlētājus, gan apkārtējos.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Volfs Mārtiņš

Nosaukums: Banda

 

“Banda” ir ļoti veiksmīga, Latvijas 90.gadu mūzikas tirgū pieprasīta un fanu dievināta grupa. Četri tās dalībnieki-Jānis, Pauls, Juris un Ričs- ir spēcīgas personības, un katram no četrotnes ir savi noslēpumi, cilvēciskas vājības, sapņi un ilgas, kā arī kopējas ambīcijas un kaislība pret mūziku. To viņi nemainīs ne pret ko.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gutjeresa Keitija

Nosaukums: Dubultā dzīve

 

Lore Rivera bija precējusies ar diviem vīriešiem vienlaikus, līdz kādu dienu viens no viņiem uzzināja patiesību un nošāva otru. Slepena dubultā dzīve, traģiska slepkavība. Šādu stāstu pasaulei ir pavēstījuši mediji. Tomēr rakstnieci Kasiju Boumenu interesē kaut kas vairāk par to. Kā šī sieviete spēja dzīvot idillisku ģimenes dzīvi un izturēt melu radīto spriedzi? Kasijai par pārsteigumu, Lore Rivera ir gatava runāt. Atklāt to, kā nevainīga deja kļuva par dēku, kā laimīga laulība noveda pie nozieguma. Piekļūstot tuvāk Lorei, Kasija sāk nojaust, ka patiesība izrādīsies pavisam citāda, nekā gaidīts.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Kalaniti Pols

Nosaukums: Kad elpa pārtop par gaisu

 

Trīsdesmit sešu gadu vecumā, gandrīz desmit gadus veltījis neiroķirurga profesijas apgūšanai, Pols Kalaniti uzzināja, ka viņam ir neoperējams plaušu vēzis. Vairākus gadus pašaizliedzīgi glābis pacientu dzīvības, viņš pats pārtapa par pacientu, kurš apņēmīgi cīnās par savu dzīvību. Savā brīnišķīgajā grāmatā “Kad elpa pārtop par gaisu” Kalaniti stāsta par savu dzīvi pirms slimības, profesijas izvēli, dzīves jēgas un savas sūtības meklējumiem, par ārsta darbu un ētiku, cīņu ar slimību un lēmumu kļūt par tēvu pašā grūtākajā dzīves brīdī.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Safrons Karloss Ruiss

Nosaukums: Rēgu labirints

 

Barselona, piecdesmito gadu beigas. Daniels Sempere vairs nav tas zēns, ko iepazinām Aizmirsto grāmatu kapsētas ejās, kur viņš atrada grāmatu, kam bija lemts mainīt viņa dzīvi. Noslēpums, kas ieskauj viņa mātes Izabellas nāvi, Daniela dvēselē ir atrāvis vaļā bezdibeni, no kura viņu pūlas izglābt sieva Bea un uzticamais draugs Fermins.

 

Kad Daniels jau ir pārliecināts, ka līdz noslēpuma atrisinājumam atlicis viens solis, viņu sasniedz no Režīma dziļumiem iznirusi sazvērestība, daudz dziļāka un ļaunāka, nekā viņš jebkad būtu varējis iztēloties. Un tieši šai brīdī uz skatuves uznāk Alisija Grisa, no kara ēnām dzimusi dvēsele, – uzrodas, lai aizvestu Danielu līdz tumsas sirdij un palīdzētu viņam atklāt ģimenes apslēpto vēsturi, lai arī par to būs jāmaksā augsta cena.

 

“Rēgu labirints” ir Aizmirsto grāmatu kapsētas cikla noslēdzošā daļa.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Silvere Džosija

Nosaukums: Viena nakts uz salas

 

Kleo Vaildere savu trīsdesmito dzimšanas dienu grasās pavadīt kādā nomaļā Īrijas namiņā, lai sieviešu žurnālam sagatavotu rakstu par to, ka beidzot ir jāiemīl pašai sevi un jāpārstāj meklēt otro pusīti.

Liels ir Kleo pārsteigums, kad, vētrainā vakarā ierodoties namiņā, viņa tur sastop kādu svešinieku. Izrādās, arī amerikānis Maks te grasās apmesties. Un, lai būtu pavisam jautri, šī mājiņa ir paredzēta medusmēneša baudītājiem.

Cenšoties apvaldīt abpusējo nepatiku, Kleo un Maks iekārtojas katrs savā namiņa stūrī, lai sagaidītu vētras beigas un dotos projām. Tomēr liktenis būs lēmis viņiem iepazīties tuvāk…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Fangs Džeisons DR.

Nosaukums: Aptaukošanās kods

 

Apzinieties pārtrauktās badošanās nozīmi ilgstošā svara zudumā. Izprotiet zinātniskos faktus, kas saistīti ar svara pieaugumu, aptaukošanos un insulīna rezistenci. Baudiet vienkāršu un gardu uzturu, kurā ir maz ogļhidrātu un daudz tauku. Aizmirstiet par kaloriju skaitīšanu, jo-jo tipa diētām un pārmērīgām fiziskajām aktivitātēm. Var gadīties, ka viss, ko zināt par svara zaudēšanu, ir pilnīgas muļķības. Svara pieaugumu un aptaukošanos izraisa hormoni. Zaudēt svaru un to neatgūt var, tikai izprotot insulīna un insulīna rezistences lomu.

Šajā viegli lasāmajā un provokatīvajā grāmatā dr. Džeisons Fangs, kuru uzskata par pārtrauktās badošanās tēvu, izklāsta oriģinālu aptaukošanās un svara pieauguma teoriju, kā arī izskaidro, kā izmantot pārtraukto badošanos, lai pārrautu insulīna rezistences loku un sasniegtu veselīgu svaru... uz visiem laikiem.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gerijs R.Renārs

Nosaukums: Mīlestība nav aizmirsusi nevienu

 

Īsta mīlestība vārdos nav aprakstāma, tā ir dievišķa, un tā ir jāpiedzīvo. Lai sasniegtu to, ir nepieciešami gan vārdi, gan prakse. Zināšanas, kā būt vienotam ar savu pirmavotu, sniedz satriecošu mistisku pieredzi, ko zinātāji aprakstījuši jau pirms daudziem gadsimtiem.Tā ir nevis tikai grāmata, bet arī portāls, transportēšanas sistēma prāta pārkārtošanai. Šī grāmata satrauc prātu un pasniedz atslēgu uz apgaismību. Pēc tās izlasīšanas katrs spēs nokļūt tuvāk savas patiesās dabas izzināšanai un atklās, ka Mīlestība patiešām nevienu nav aizmirsusi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Klišāns Valdis

Nosaukums: Ievads Ukrainas vēsturē

 

"Piedāvāju lasītājam Ukrainas vēstures konspektīvu pārskatu, kas hronoloģiski aptver laika posmu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Izvairoties no vēstures interpretācijas un pētniecības dažādām problēmām, lasītājs varēs gūt priekšstatu par notikumiem, kultūrām un politiskajām struktūrām, kas gadsimtu gaitā veidojušas Ukrainas vēstures specifiku. Tas ir stāsts par to, kādu lomu Ukrainas vēsturē spēlējusi senā Krima, viduslaiku Krievzeme, Lietuvas lielkunigaitija un Žečpospolita, Krievijas un Austrijas impērijas, PSRS un Polija, kāda nozīme ukraiņu nācijas tapšanā bijusi viduslaiku rusiem, 17. gadsimta kazakiem un 19. gadsimta inteliģencei. Ukrainas vēstures stāsts ļaus labāk izprast, kur tālākā un tuvākā pagātnē meklējamas mūsdienu konfliktu saknes. Ieskicētas arī Ukrainas un Latvijas vēsturiskās paralēles.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Okvela-Smita Sāra

Nosaukums: Maigā miega grāmata

 

Pirmie pieci gadi bērna audzināšanā mēdz būt satraukuma un raižu pilni, bet lielākajai daļai vecāku neviena cita problēma nešķiet tik nozīmīga kā miega trūkums. Nereti vecākiem, cenšoties balansēt starp vēlmi izgulēties, sabiedrības gaidām un bērna vajadzībām, miega jautājums pārvēršas par cīņu, kurā diemžēl kāds vienmēr paliek zaudētājos. Taču tam tā nevajadzētu būt.

“Maigā miega grāmata” piedāvā uzticamus, pierādījumos balstītus padomus, kā iejūtīgi risināt izplatītas miega problēmas, tostarp biežu mošanos, nakts šausmas un čurāšanu gultā, kā arī praktiskus ieteikumus, kas pielāgoti katram bērna attīstības posmam.

Sāra Okvela-Smita ir četru bērnu mamma un augsti novērtēta bērnu audzināšanas grāmatu autore no Lielbritānijas. Savos darbos viņa īpaši pievēršas psiholoģijai, iejūtīgām bērnu audzināšanas praksēm un piesaistes teorijai, padziļināti interesējoties par bērnu miegu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rajecka Olga

Nosaukums: Olga Rajecka 50 populārākās dziesmas

 

50 populārāko un klausītāju atzinību visvairāk guvušo dziesmu nošu grāmata.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Venks Gerijs

Nosaukums: Smadzenes un pārtika

 

Cilvēka smadzenes sastāv no apmēram 100 miljardiem neironu, kas veido neskaitāmus savienojumus un raida cits citam unikālas ķīmiskās vielas. Kas notiek, ja šai ķīmisko vielu pārbagātībai pievienojas kādas ārējas vielas, kuru avots ir medikamenti vai pārtikas produkti? Īsa atbilde uz šo jautājumu skan šādi: viss, ko cilvēks patērē - zāles, ēdiens, pārtikas piedevas, - var ietekmēt veidu, kā "uzvedas" neironi un līdz ar to - kā cilvēks domā un jūtas. Šī grāmata tiecas to pierādīt, izskaidrojot lasītājam smadzeņu darbību, it īpaši saskarē ar pārtikas produktiem un medikamentiem. Ievedis noslēpumainajā un sarežģītajā smadzeņu pasaulē, autors uzdod itin kā ikdienišķus jautājumus: Kāpēc mums patīk pārēsties? Kāpēc mostamies noguruši? Vai veģetārs uzturs vienmēr ir veselīgs? Kāds uzturs nepieciešams traumētām smadzenēm? Kāpēc kafija rada tādu labsajūtu?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Bauere Ingūna

Nosaukums: Doroteja. Izredzētā

 

Viņa bija skaista un talantīga. Kurzemes augstāko aprindu rīkotajās ballēs viņas pusmāsa Šarlote izcēlās kā graciozāka dejotāja, taču skatītāju kvēlākie aplausi vienalga tika mazajai un piemīlīgajai Dorotejai. ,,Šis bērns reiz lauzīs daudzu sirdis”, atzina Kurzemes valdnieks Ernsts Johans fon Bīrons, i nenojauzdams, ka vieglprātīgais pravietojums drīz skars paša dēlu.

 

Anna Šarlote Doroteja fon Mēdema piedzima 1761. gada 3. februārī Mežotnē, kur viņas tēvs Johans fon Mēdems apsaimniekoja tobrīd pagalam nolaistu muižu. Kad jaunavai tuvojās astoņpadsmitais gads, liktenīgas sagadīšanās dēļ viņā ieskatījās Kurzemes un Zemgales hercogs Pēteris fon Bīrons – 37 gadus vecāks, divreiz šķīries un vairāku ārlaulības bērnu tēvs. Ar likumīgiem mantiniekiem Bīronam neveicās, un steidzīgi noslēgtās laulības galvenais uzdevums, protams, bija pēcnācēju radīšana. Kā no zila gaisa klēpī iekritusī milzu bagātība un hercogienes tituls žilbināja. Tikai pēc laika, kad cita pēc citas pasaulē ieradās trīs Bīronu meitas un beidzot arī troņmantnieks, kurš diemžēl agri nomira, Dorotejas rozā sapņu burbuļi saplīsa, un sekoja sāpīga vilšanās…

 

Kļuvusi par valdnieci, daiļā hercogiene tika ierauta politisko kaislību virpuļos, jo dzīvoja laikā, kad hercogiste pamazām, bet neglābjami zaudēja neatkarību. Mēģinādama mainīt uz labu tēvzemes likteni, Doroteja vairākkārt iesaistījās diplomātiskās misijās, kuras viņai deleģēja apolitiskais vīrs, un ar savu patīkamo raksturu, gudrību un, protams, arī ārējo pievilcību iekaroja Eiropas aristokrātijas pārstāvju simpātijas.

 

"Es neticu, ka uz zemes jelkad būtu bijusi kāda sieviete, vairāk cienīga būt dievināta," par hercogieni Doroteju teicis apgaismības laikmeta franču diplomāts Šarls de Taleirāns.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Gailīte Anna Skaidrīte

Nosaukums: Neredzamo važu gūstā

 

Romānā "Neredzamo važu gūstā" izsekots vācu zēna Pētera Tomasa, vēlāk saukta Pierre van de Velde, tad – Georgs Jaunzemis, liktenim. Puisēns 1945. gadā tiek nolaupīts no bērnu patversmes Beļģijas galvaspilsētā Briselē. Līdztekus sižetiski spraigajiem notikumiem autore cenšas izprast latviešu sievietes, bēgles Annas Rauzes motivāciju: kāpēc viņa bērnu nozagusi un ar to bēguļojusi pa pasauli, mainot dzīvesvietas Briselē, Lībekā, Minhenē, līdz beidzot nokļuvusi Jaunzēlandes Dienvidsalas pilsētā Kraistčērčā.

 

Liktenīgu sakritību un oficiālo dienestu nolaidības dēļ nolaupītā bērna pēdas, starptautiskās meklēšanas atrastas, atkal tiek pazaudētas, jo Anna Rauze prot neiedomājami veikli izvairīties, labot ierakstus dokumentos, mainīt dzīvesvietas, aprēķināt iespējamos draudus.

 

Romāns ir arī vēstījums par mīlestību, ģimeniskumu, sirsnību, ko Pēteris Tomass izjūt, sastopot latviešu sievieti Viju, kas ne vien atšķetina viņa dzīves sarežģītos pavedienus, bet arī kļūst par dzīvesdraugu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Jēruma Inga  

Nosaukums: Ar teātri šūpulī

 

“Ar teātri šūpulī” ir vēl viena Ingas Jērumas grāmata par puišiem un meitenēm, kuru vecāki ir dažādu profesiju teātra mākslinieki. Atšķirībā no pirmās grāmatas varoņiem viņos vecāku iesētā sēkla atradusi auglīgu augsni un teātris kļuvis arī par viņu mīlestību.

 

Taču ne jau radnieciskās saites ir vienīgās, kas šajā grāmatā apmierina lasītāja ziņkāri. Tie ir stāsti par to, ko nozīmē augt sabiedrībā pazīstamu cilvēku ģimenē, kas ir tas spēks, kurš jaunos cilvēkus pastumj mākslas virzienā, kurš audzina viņu intelektu un māksliniecisko izjūtu, kā arī vēlēšanos pašiem darboties šajā nozarē. Tās ir pārdomas par mākslas nozīmi cilvēku dzīvē un teātra izrāžu kvalitāti raksturojošām pazīmēm.

 

Saistoša, interesanta grāmata katram teātri mīlošam cilvēkam.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Koroševskis Arnis

Nosaukums: Lielais noliedzējs. Andrejs Upīts (Monogrāfija. Es esmu...)

 

Romānu un monogrāfiju sērija Es esmu…

 

Arņa Koroševska monogrāfija LIELAIS NOLIEDZĒJS — par latviešu rakstnieku, tulkotāju un literatūrkritiķi Andreju Upīti (1877–1970).

 

Andrejs Upīts ir viens no ražīgākajiem un arīdzan nozīmīgākajiem latviešu rakstniekiem, turklāt kopā ar Rūdolfu Egli sarakstījis pasaules rakstniecības vēsturi un bijis arī ievērojams literatūrkritiķis un tulkotājs. Tomēr mūsdienās arvien tiek pieminēti tikai daži populārākie darbi. Andreja Upīša dzīves traģēdija bija viņa stūrgalvīgajā vēlmē būt par sociālu (un vēlāk – sociālistisku) rakstnieku, un varbūt tieši tāpēc pēdējām paaudzēm ir visai vāja nojausma par Upīša ieguldījumu latviešu literatūrā./Arnis Koroševskis.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Krekle Maija

Nosaukums: Atraitnes dēls. Plūdoņa jūtas un dziņas

 

Ir 1895. gada rudens. Liezeres skolā darbā tiek pieņemts jauns skolotājs – Vilis Lejenieks. Tikko 21 gadu vecais jauneklis ar pseidonīmu Plūdons sarakstījis un ieraudzījis publicētas savas pirmās dzejas, un tās līdz ar pašu autoru atradušas ceļu uz vietējās saimnieces Annas Melbārdes sirdi. Bet jaunajam skolotājam sirdī iekritusi saimnieces meita, vēl pavisam skuķēns, par pašu divreiz jaunākā Elfrīda – Frīdija. Un abi sazvērēsies cerībā, ka pieaugusi Frīdija piekritīs kļūt par Viļa sievu, neiedomājoties, ka ar šo lēmumu nolemj sirdssāpēm apkārtējos...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lāce Ilze

Nosaukums: Sarunas uz sētas kāpnēm

 

Kā paisums un bēgums jūrā pasaule mainās ik dienu – nāk kari un slimības, un sadzīves likstas. Un tomēr pienāk laiks, kad tās atkāpjas. Bet visos laikos aktuālais jautājums paliek: ko nozīmē būt cilvēkam?

 

Sīkās dienu lauskas Ilzes Lāces jaunajā stāstu krājumā liekamas mozaīkā, izvēloties savu lasījuma secību, atrodot pagātni vai nākotni, vai savu šīs dienas sajūtu. Smalkas izteiksmes nianses un bagāta valoda, bet pāri visam – ikdienas cilvēkiem tik līdzīgu tēlu galerija, ka rodas dienasgrāmatas lasījuma sajūta. Stāstos viss notiek pa īstam. Vieglas skumjas dzīves norietā, pieņemot esību bez nožēlas. Jaunības cerības, kuras varbūt pagaisušas bez pēdām, tomēr spējušas piešķirt dzīvei krāsu daudzveidību, kas tekstā atklājas maigos pustoņos.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ozoliņš Mikus

Nosaukums: Dzelmē

 

Parasts trešdienas rīts. Kāds vīrs dodas izbraucienā ar motorjahtu pa Daugavu, divi puiši aizvadījuši nemierīgu naktsmaiņu hidroelektrostacijas vadības telpā, studenti Valmierā aizstāv diplomdarbus, bet kādas privātmājas dārzā jaunieši cep gaļu un izklaidējas.

 

Taču pēkšņi nogrand sprādziens un no Daugavas dzīlēm sāk pacelties violeti dūmi. Drīz kļūst zināms, ka ir iespējams vēl viens sprādziens, kas varētu sagraut visu Rīgas centru. Un romāna varoņiem nākas pieņemt, iespējams, svarīgākos lēmumus savā dzīvē.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Paļčevska Jeļena

Nosaukums: Atrast viņu

 

Palikusi atraitnēs ar diviem bērniem, burvīgā Sofija nepadodas un sāk dzīvi bez viņa, bez mīļotā vīra. Ilgas, lūk, kas kļūst par viņas jauno pavadoni. Bet draudzeņu uzstājība pārvērš varones dzīvi stāstā “pirms un pēc”. Tikai viens randiņš, tikai 90 minūtes ar “GoodAir” pilotu vairs neatstāj iespējas nevienam citam vīrietim. Ikvienam pielūdzējam galvenā varone dod “vārdu”, visiem, izņemot viņu. Vai Sofija Viņu atradīs?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Sviklāns Jānis

Nosaukums: Žults (vakara romāns)

 

Liela daļa 21. gadsimta cilvēku dzīves paiet sociālajos tīklos – šeit mēs satiekam draugus, apmaināmies viedokļiem, meklējam palīdzību un arī izlejam sakrājušos žulti. Jāņa Sviklāna ironiskā debijas romāna galvenais varonis Agris sociālajos tīklos pavada gandrīz visu dienu. Darbs šķiet garlaicīgs, tam trūkst prestiža, un arī atalgojums neļauj dzīvot tā, kā gribētos. Ar draugiem īstas saskaņas nav, un atrast meiteni šķiet gandrīz neiespējamā misija. Toties Facebook ļauj radīt ne tikai vienu, bet pat vairākas šķietami veiksmīgas, pašpārliecinātas un ietekmīgas personības.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Tilaks Dzintars

Nosaukums: Kaijas ligzda

 

Dodoties man līdzi neklātienes ceļojumā uz Zviedrijas salām, kur pie kādas no tām piestās kuteris un tā pieci pasažieri no Latvijas!”

 

”Kaijas ligzda” ir Dzintara Tilaka astoņpadsmitā grāmata. Lai gan autors raksta gan bērniem, gan pieaugušajiem, šis ir viens no nedaudzajiem romāniem pieaugušajiem. Iepriekšējais iznāca 2021.gadā ar nosaukumu ”Kūlenis”.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors:  Bakena Elizabete

Nosaukums: Otrā sieva

 

Mintija, reiz mīļākā precētam vīrietim, nu ir kļuvusi par viņa sievu. Tomēr sapņa piepildījums ir izrādījies rūgtāks, nekā gaidīts: laulības dzīves rutīna, vīra naidīgi noskaņotā ģimene un mūžīgais otrās sievas statuss Mintijai liek justies kā sliktākajai sevis versijai. Turklāt pirmā sieva nekur nav pazudusi… Vai tā ir cena par ļaušanos aizliegtām attiecībām? Un ko tagad iesākt?

 

No angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Dauninga Samanta

Nosaukums: Izcilības cena

 

Prestižajā Belmontas akadēmijā pulcējas tikai labākie – prasīgi pedagogi, ambiciozi vecāki un skolēni, no kuriem tiek sagaidīta izcilība. Kad mīklainos apstākļos nomirst vairāki Belmontas darbinieki, privātskola nonāk zem policijas lupas – izrādās, ne vienam vien šajā iestādē ir kāds noslēpums. Bet kurš ir vainīgais?

 

Šis augstākās raudzes psiholoģiskais trilleris būs izlasāms vienā elpas vilcienā un sajūsminās pat rūdītākos spriedzes romānu cienītājus. Spraigi pavērsieni, smalki savītas intrigas un neaizmirstami varoņi – jūs šķirsiet lappuses zibenīgā ātrumā!

 

No angļu valodas tulkojusi Liene Akmens.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Džeferisa Dina

Nosaukums: Toskānas grāfiene

 

Viens karš.

 

Divas sievietes.

 

Vai viņas spēs izglābt savus mīļos?

 

Ir 1943. gads. Grāfienes Sofijas de Korsi Toskānas muižas mierpilno gaisotni izjauc negaidīta vācu karavīru ierašanās. Vēlēdamās atbalstīt Sabiedroto spēkus, viņa slepenībā no sava vīra Lorenco ir piekritusi dot pajumti ievainotam angļu radistam, tādējādi apdraudot viņu visu dzīvības.

 

Kad pie Sofijas ierodas Maksīne, kura darbojas pretošanās kustībā, viņas noslēdz kādu vienošanos. Drošsirdīgā un neatkarīgā Maksīne savulaik sev ir solījusi nekad neiemīlēties, tomēr, sastopot glīto partizānu Marko, viņa saprot, ka šo solījumu pildīt nespēs... Pavisam drīz abas sievietes attopas ierautas bīstamā spēlē ar nacistiem. Vai viņas tiks atklātas? Vai viņām izdosies glābt savus mīļotos?

 

No angļu valodas tulkojusi Alda Vāczemniece.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Facioli Andrea

Nosaukums: Kalnu klusums

 

Šveice, Lugāno ezera piekraste – klusi kalnu ciemi un ziedos grimstošas pilsētas, vietas, "kur nekas tāds nenotiek". Arī pusaudze Natālija bauda vasaras brīvlaiku, satiekas ar draudzenēm un apdomā, kurā augstskolā studēs, taču pēc tēva nāves pār viņas pasauli nogrūst baisu atklāsmju lavīna. Natālija vairs neko nesaprot, vārdi zaudē jēgu, viņa nespēj runāt...

 

Saskāries ar meitenes nelaimi, arī Elija Kontīni vairs nespēj turpināt mierīgo dzīvi dabas vidū. Bijušais detektīvs sāk šķetināt notikumu virkni, kas saistīta ar naktsklubu "Dzenis"...

 

Vai viņam un Natālijas iemīļotajam Džovanni izdosies iekarot meitenes uzticību, lai tā atrastu īstos vārdus un palīdzētu atklāt noziegumu?

 

No itāļu valodas tulkojusi Tamāra Liseka.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Grādnere Gizela Natālija

Nosaukums: Tantes ar klikšķiem. Baltiešu stāsti

 

Grāmatas teksts aizrauj jau ar pirmajām lappusēm, jo tā ir uzrakstīta spilgtu bērnības atmiņu vēstījuma stilā, piepildīta ar lielu daudzumu meistarīgu dialogu un acīgas pusaugu meitenes vērojumiem un “prātojumiem” par, viņasprāt, vairāku pieaugušo ģimenes locekļu un draugu loka pārstāvju dīvaino uzvedību, valodu vai rīcību.

 

Autores spalvai pieder piecas grāmatas, un tām visām ir autobiogrāfisks un dzimtas vēsturē sakņots saturs, kam cauri vijas rakstnieces baltiskais humors, izcilās novērošanas spējas, kā arī laikmeta un situāciju raksturošanas prasme. Šādā nozīmē Gizelas Natālijas Grādneres grāmatu “dokumentalitāte” piešķir tām ievērojamu ticamību. Bet tulkotājas Ingunas Mottes rūpīgā iedziļināšanās teksta faktūrā, teicamā vācu un latviešu valodas zemtekstu, mājienu, vēstījuma dzīvo intonāciju un pašas autores šķietamās klātbūtnes sajūtas atveidojuma spēja piešķir grāmatai “Tantes ar klikšķiem. Baltiešu stāsti” neatkārtojamu dzīvīgumu./Ojārs Spārītis, Dr. habil. art.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Grimaldi Virdžīnija

Nosaukums: Laiks atkal iedegt zvaigznes

 

Sirsnīgs un aizkustinošs romāns par mātēm un meitām, ģimenēm un neparastām draudzībām, kas liks jums gan smieties, gan raudāt...

 

Ja Anna nebūtu zaudējusi darbu, iespējams, viņa nekad nebūtu uzdrošinājusies rīkoties tik impulsīvi. Viņas vecākajai meitai Hlojai ir septiņpadsmit gadu un kārtējie sirdēsti. Piepeši atklājas, ka meitene ir atmetusi ar roku mācībām licejā un plāno sākt strādāt. Izrādās, arī divpadsmitgadīgā Lilī skolā nejūtas labi... Brīdī, kad Anna saprot, ka ģimene burtiski jūk laukā, kļūst skaidrs, ka tikai ļoti spontāna un grandioza rīcība var kaut ko mainīt. Un tā nu Anna paziņo, ka viņas visas dosies uz Skandināviju, lai savām acīm skatītu ziemeļblāzmu. Meitenes šo ideju uztver ar piesardzību, savukārt Anna ir apņēmības pilna, jo šis ceļojums varētu viņas arī atkal satuvināt.

 

No franču valodas tulkojusi Agnese Kasparova.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Janga Rozamunda

Nosaukums: Govju slepenā dzīve

 

Visā Anglijā slavenās Vorčesteršīras fermas Kite’s Nest Farm saimnieces Rozamundas Jangas (Rosamund Young) grāmata, kas tulkota 18 valodās un ieguvusi “A Times Book of the Year 2017” nosaukumu, ir sirsnīgs stāsts par lielākajai daļai cilvēku līdz šim noslēpumainu pasauli – govju ganāmpulka krāšņo, piedzīvojumiem un emocionāliem pārdzīvojumiem bagāto dzīvi un ikdienu fermā, kurā mīt arī latviešu lasītājam it kā labi zināmi dažādi mājdzīvnieki. Stāsts par govju gudrību, atšķirīgajiem raksturiem, ieradumiem un krāšņām savstarpējām attiecībām. Par cūku, zirgu, mājputnu un citu dzīvnieku paradumiem un iespējām, kuras cilvēks, pats gūstot priekpilnu piedzīvojumu, var tiem sniegt.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Keplers Lārss

Nosaukums: Lācars

 

Kādā dzīvoklī Oslo tiek atrasts vīrieša līķis. Pārmeklējot nozieguma vietu, policija saprot, ka upuris ir nodarbojies ar kapu apzagšanu un trofeju kolekcionēšanu, tomēr pats šausminošākais atklājums tiek uziets virtuves saldētavā. Dažas dienas vēlāk ar Jonu Linnu sazinās vācu policijas detektīve, lūdzot palīdzību saistībā ar kādu slepkavību piejūras kempingā netālu no Rostokas. Jona apzinās, ka līdzība, ko viņš sāk saskatīt šajos noziegumos, nav racionāli izskaidrojama, tomēr nespēj to ignorēt.

 

Ja kāds atgriežas no mirušajiem, daži to sauc par brīnumu, bet citi – par šausmu murgu...

 

No zviedru valodas tulkojusi Ieva Pudure.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors:  Krēmers Gidons

Nosaukums: (ne)Spārnotas domas/(не) крылатые словa

 

Autors pats šo darbu sauc par “piezīmēm uz lappušu malām”. Grāmata ir emocionāla laikmeta liecība un atklāj līdz šim nezināmas Gidona Krēmera rakstura šķautnes un oriģinālo skatījumu uz dzīvi. Par ko izcilais mūziķis domāja pandēmijas apstādinātajā laikā, kad mēģinājumi, koncerti un turnejas kļuva neiespējami?

 

Viena grāmatas daļa lasāma divās valodās, kurās autors domā visbiežāk, proti, krieviski un angliski. Blakus oriģinālam publicēts tulkojums latviešu valodā, ko veikuši Eduards Liniņš un Gundars Āboliņš. Grāmatas dizainere ir Anna Aizsilniece, bet ilustrācijas īpaši šai grāmatai radījis Gidona Krēmera tuvs draugs – mākslinieks Sandro Kančeli, gruzīnu komponista Gijas Kančeli dēls.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kvinna Džūlija

Nosaukums: Bridžertoni 2 Vikonts, kurš mani mīlēja

 

Šoreiz smalko aprindu ziņu autoriem nepavisam nav taisnība. Antonijs Bridžertons, Londonas iekārotākais vecpuisis, ne tikai ir nolēmis apprecēties – viņš pat jau ir noskatījis sievu! Vienīgais šķērslis ir Keita Šefīlda, iecerētās vecākā māsa, visneatlaidīgākā persona, kāda jebkad ir spērusi kāju uz Londonas deju grīdas. Šī enerģiskā intrigante ar savu apņēmību nepieļaut saderināšanos padara Antoniju vai traku, bet, naktī iemiegot, tieši Keita ir tā sieviete, kuru viņš redz savos erotiskajos sapņos...

 

Pretēji vispārpieņemtajam uzskatam Keita ir pārliecināta, ka trakulīgie uzdzīvotāji un zvērinātie vecpuiši nav tie labākie vīra kandidāti, turklāt Antonijs ir ļaunākais blēdis no visiem! Keita ir apņēmusies pasargāt māsu, bet, kad Antonija lūpas negaidīti piekļaujas viņējām, viņa vairs nav tik ļoti pārliecināta, vai maz pati spēs pretoties šī ļaundara valdzinājumam...

 

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Linka Šarlote

Nosaukums: Bez vainas

 

Šajā romānā lasītājus gaida sastapšanās ar jau labi zināmajiem izmeklētājiem Keitu Linvilu un Kalebu Heilu.

 

Ir saulaina un tveicīga vasaras diena. Seržante Keita Linvila sēž vilcienā, kas dodas no Londonas uz Jorku, kad kāda pasažiere panikā lūdz viņai palīdzību: viņu vajājot svešinieks. Un tad jau atskan vairāki šāvieni.

 

Divas dienas vēlāk netālu no Skārboro jauna skolotāja nokrīt no velosipēda, jo kāds pāri ceļam ir novilcis tievu stiepli. Viņa uzreiz zaudē samaņu un vairs nedzird šāvienu. Abas sievietes nav savstarpēji saistītas, taču izmantotais ierocis ir tas pats.

 

Ziemeļjorkšīras policijas jaunā darbiniece Keita Linvila, kura pametusi darbu Skotlendjardā, lai pievienotos Kaleba Heila komandai, nekavējoties tiek iesaistīta izmeklēšanā. Laiks negaida, ir jārīkojas ātri. Viņa nāk uz pēdām baisam noslēpumam un nokļūst nāves briesmās. Jo noziedznieks negrasās padoties...

 

No vācu valodas tulkojusi Sinda Krastiņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Nats o Dāgs Niklass

Nosaukums: 1794

 

Ir sācies jauns gads, un barona Reiterholma aizbildņa režīms Stokholmai ir laupījis krāsas un dzīvību. Ikviens, kurš neieņem gana augstu stāvokli sabiedrībā, ir spiests ģērbties pelēcīgi. Ļaudis šo gadu drīz vien iesauks par Dzelzs laikmetu.

 

Dānvīkenas hospitālī kāds jauns, dižciltīgs puisis mokās sirdsapziņas pārmetumos par briesmīgo noziegumu, kurā tiek vainots. Kādā nomnieka saimniecībā valsts vidienē māte skumst par meitu, kura mirusi savā kāzu naktī. Kad visi citi ir atteikušies izmeklēt šo nāves gadījumu, māte vēršas pie kārtībnieka Kardella, kurš jau labu laiku nezina, no kā pārtikt, lai sagaidītu nākamo dienu.

 

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Niemi Mīkaels

Nosaukums: Kā nomedīt lāci

 

Ir 1852. gada vasara, Kengisas ciems atrodas pašos Zviedrijas ziemeļos, un jaunais Jusi ir aizbēdzis no savām mājām, kurās valda cietsirdība un bads. Viņš kļūst par uzticīgu harismātiskā prāvesta Larsa Levi Lestadiusa mācekli. Lestadiuss ir arī aizrautīgs botāniķis – viņš māca Jusi visu par dabu un augiem, kā arī lasīt un rakstīt, mīlēt un cienīt Dievu. Lestadiusa kaismīgie svētdienas sprediķi sniedz pestīšanu zemniekiem un viņu kalpiem, bet rada nepatiku vietējo kungu aprindās, kuru ienākumi mazinās, ļaudīm izvēloties atturību.

 

Kādu dienu mežā pazūd kalpone, drīz nozūd vēl viena. Kad pirmā tiek atrasta mirusi, bet otra – smagi savainota, vietējie tur aizdomās apkārtnē klaiņojošu asinskāru lāci, un tiek izziņota atlīdzība par tā nogalināšanu. Tomēr Lestadiuss, izmantojot zināšanas un izmeklētāja talantu, uziet pēdas, kas norāda uz daudz bīstamāku slepkavu, tādējādi neviļus apdraudot gan sevi, gan citus.

 

No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Perēna Valērija

Nosaukums: Svaigs ūdens puķēm

 

Violeta Tusēna ir kapsētas pārzine mazā Burgundijas pilsētiņā. Sērojoši tuvinieki, regulārie apmeklētāji un arī kolēģi iegriežas viņas namiņā sasildīties vai rast mierinājumu, un, dzerot kafiju un sarunājoties, asaras mijas ar smiekliem.

 

Kādu dienu ierasto ikdienu izjauc policijas komisāra Žiljēna Sola ierašanās. Viņš vēlas izkaisīt savas mātes pelnus uz pilnīgi sveša cilvēka kapavietas. Un diezgan ātri kļūst skaidrs, ka Žiljēna neizprotamajai vēlmei ir kaut kāda saistība arī ar Violetas pašas sarežģīto pagātni.

 

No franču valodas tulkojusi Ilze Fogele.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Veika Džūlsa

Nosaukums: Brīvdienas Romā

 

Roma ir mīlestības un pavedināšanas pilsēta. Bet romantika ir pēdējais, kas Līzai ir prātā. Viņai ir daudz svarīgākas lietas padomā, piemēram, jāuzmeklē nozudušais tēvs. Kad meklējumos rodas pirmais šķērslis, viņas bērnības draugs Vills ne tikai palīdz viņai nonākt atkal uz pēdām, bet arī kopā ar viņu izbauda romantiskas ainavas un izmeklētus ēdienus, un Līza pamazām aizdomājas par to, ka viņu ir sākusi valdzināt ne tikai Roma.

 

Kad Līza un Vills sāk rakņāties pagātnē, neviens no viņiem nav gatavs tiem ilgi glabātajiem noslēpumiem, kam viņi uzdursies. Mēs apsolām - abu pasaule apgriezīsies ar kājām gaisā!

 

No angļu valodas tulkojusi Biruta Vaivode.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bērna Ronda

Nosaukums: Vislielākais Noslēpums

 

Ronda Bērna (Rhonda Byrne) ir dokumentālās filmas “Noslēpums” (The Secret) autore. Šī filma 2006. gadā pāršalca pasauli, mainot miljoniem cilvēku dzīvi un izraisot globālu kustību. Vēlāk tajā pašā gadā iznāca Rondas grāmata “Noslēpums”. Tā tulkota vairāk nekā piecdesmit valodās un joprojām ir šī gadsimta pārdotāko grāmatu saraksta augšgalā. Arī citi viņas darbi ir kļuvuši par bestselleriem, to vidū “Spēks” (The Power, 2010), “Maģija” (The Magic, 2012) un Hero (2013). Ronda Bērna ir dzimusi Austrālijā un pašlaik dzīvo Kalifornijā.

 

Kad būsiet to uzzinājis, jums piederēs brīvība.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Bole Dace

Nosaukums: Kā panākt darbinieku uzplaukumu

 

Monogrāfija “Kā panākt darbinieku uzplaukumu” izstrādāta uz promocijas darba “Darbinieku garīgā labklājība un vērtīborientētas personāla vadības sistēmas ieviešana un lietošana Latvijas uzņēmumos” bāzes. Tās mērķis ir izvērtēt vērtīborientētas personāla vadības un darbinieku garīgās labklājības mijattiecību aktuālo praksi Latvijas uzņēmumos un atklāt darbinieku garīgo labklājību sekmējošo sistēmu un tās modeli, kā arī ieviešanas uzdevumus, principus un kritērijus.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Eniņa Zane

Nosaukums: Uz Aļasku un atpakaļ

 

“Uz Aļasku un atpakaļ” ir Zanes Eniņas otrā grāmata, kas vēsta par ceļojumu ar auto, četros mēnešos šķērsojot Kanādu un ASV. Lasītāji varēs piedzīvot atkalredzēšanos ar vairākiem grāmatas “Nekaunīgais pingvīns” varoņiem un kopā sēdēt kempingos ar karstu ogļu pannu zem krēsla, šķērsot ziemeļu polāro loku, ķert foreles un kalnu skatus, kā arī iepazīties ar lāčiem un citiem ceļabiedriem. Lielāko daļu no teju 80 valstīm Zane ir apceļojusi vienatnē ar mugursomu plecos, bet šoreiz viņa dodas piedzīvojumā kopā ar humora pilno franču kulinārijas entuziastu kanādieti Rafaēlu.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Foslīna Liza, Dafija Mollija Vesta

Nosaukums: Vēsā mierā

 

Atsauksmēs par grāmatu raksta: "Moderna darba vieta var būt īsts emociju “mīnu lauks” pilns ar nerakstītiem noteikumiem. No mums sagaida autentiskumu, bet ne pārāk daudz. Profesionalitāti, bet ne stīvumu. Draudzīgumu, bet ne ģimeniskumu. Vieglāk pateikt, nekā izdarīt! Mēs zinām, ko nozīmē piedzīvot nepatīkamas emocijas darbā - sākot no vieglas skaudības un nedrošības līdz panikai un dusmām. Ignorējot vai apspiežot to, ko jūtam, mēs nodarām kaitējumu savai veselībai un produktivitātei, bet tas pats notiek, ja ļaujam vaļu emocijām. Šīs grāmatas mērķis ir palīdzēt saprast, kuras emocijas izpaust un kuras paturēt pie sevis, lai mēs justos laimīgāki, efektīvāki. Grāmatā aprakstītas efektīvas un praktiskas emociju pārvaldības stratēģijas".

 

Tulkojusi Jana Gavare.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kalderons Adizess Ichaks

Nosaukums: Tiecoties pēc uzplaukuma

 

“Šajā grāmatā lieliski aprakstīti uzņēmuma dzīves cikli, izaicinājumi katrā no tiem, kā arī sniegti ieteikumi to risināšanai un līdzsvara saglabāšanai.

 

Grāmata ir interesanta lasāmviela un lielisks špikeris uzņēmējiem, vadītājiem un līderiem, virzot uzņēmumu pretī veiksmei.” Arvīds Jēgers, Tele2 SSC vadītājs.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Kalderons Adizess Ichaks

Nosaukums: Prasmīga pārmaiņu vadība

 

Dr.Ichaks Kalderons Adizess vairāk nekā četrdesmit gadus ir attīstījis un slīpējis savā vārdā nosaukto un patentēto metodoloģiju, kuru izmantojot korporācijas, valdības un sarežģītas organizatoriskās struktūras spēj sasniegt izcilus rezultātus un vadīt straujas pārmaiņas, neizraisot destruktīvus konfliktus. "Leadership Excellence Journal" atzinis viņu par vienu no trīsdesmit Amerikas Savienoto Valstu izcilākajiem domātājiem, un "Executive Excellence Journal" ierindojis starp 30 izcilākajiem konsultantiem Amerikā.

 

Dr.Adizess dzīvo Santabarbaras apgabalā Kalifornijā kopā ar sievu. Viņiem ir seši pieauguši bērni. Brīvajā laikā Dr.Adizes labprāt spēlē akordeonu un meditē.

 

No angļu valodas tulkojusi Paula Prauliņa.

 

Aigara Truhina vāka dizains.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Marija Lorēna

Nosaukums: Mierīgi bērni

 

Šajā praktiskajā un iedvesmojošajā grāmatā Lorēna Marija iepazīstina vecākus, skolotājus un cilvēkus, kuru ikdienas darbs saistīts ar bērniem un jauniešiem, ar patīkamām un mierīgām meditācijām, ko iespējams veikt kopā ar bērniem.

 

Autore piedāvā jautrus un vieglus vingrinājumus mazuļiem, lai palīdzētu viņiem nomierināties pirms iemigšanas, kā arī sniedz dažādus padomus, kā mazināt trauksmi pusaudžiem. Tāpat Lorēna Marija skaidro, kā meditācija un apzināšanās palīdz bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu un autismu.

 

Pēdējo gadu desmitu laikā Rietumos apzinātība kļuvusi par psihologu iecienītu instrumentu, kas ne tikai palīdz problēmsituācijās, bet arī veicina veselīga ikdienas emocionālā dzīvesveida piekopšanu. Apzinātības kursi un literatūra pamazām kļūst pieejama arī Latvijā, un Jūsu rokās ir nonākusi grāmata, kas ļaus šo praksi gan apgūt pašiem, gan tālāk iemācīt bērniem.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Rislaki Juka

Nosaukums: Starp dzīvību un nāvi

 

20. gadsimta 20. gados čeka izdomāja operāciju “Trests”, kas palīdzēja Padomju Savienībai sekot līdzi balto migrantu gaitām, sēja intrigas un mānīja citu valstu izlūkus. Šī stāsta tēli ir visnoslēpumainākie personāži Somijas vēsturē: Latvijā dzimušie [Eduards?] Operputs un Vilis Jurcēns, kā arī Operputa iespējamā mīļākā – gudrā Marija. Tas ir arī vēstījums par meistarīgo britu spiegu un Džeimsa Bonda prototipu Sidniju Reiliju, kurš iekļuva slazdā. Šie un daudzi citi personāži ietekmēja nepieteiktā Somijas un PSRS spiegošanas kara gaitu. Un autors, pētīdams Somijas un Latvijas arhīvus un liecības, šķetina sarežģīto, izdomas un viltību pilno, daudzveidīgo un neparedzami globālo spiegošanas pasauli.

 

No somu valodas tulkojusi Gunta Pāvola.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Nosaukums: Viegls dārzs

 

*Viegli kopjama dārza nosacījumi un paņēmieni iekārtošanai;

*Idejas puķu, graudzāļu, koku un skuju kokaugu izvēlei;

*Paša audzēts garšīgāks! Ieteikumi pārtikas augu dārza izveidošanai;

*Padomi dārza veselībai.

Mākslinieks Oskars Stalidzāns.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Barone Esperansa

Nosaukums: Sarkanais zelts

 

Cik maz mēs īstenībā zinām par savu tuvinieku dzīvi, par to daļu, kur mūsu nav klāt, kas neattiecas tieši uz mums! Ko tu darītu, ja kāds no taviem mīļajiem, vistuvākajiem cilvēkiem pēkšņi pazustu? Kam tu zvanītu? Kur tu meklētu? Vai tu būtu gatavs kāpt lidmašīnā un triekties uz otru pasaules malu, lai meklētu adatu siena kaudzē? Pat tad, ja tev pašam būtu tik slikti, ka tu fiziski to gandrīz nespētu? Uz šiem jautājumiem nākas atbildēt Agnesei, kad pēc dažu nedēļu ilga darba starptautiskā uzņēmumā Venēcijā bez pēdām pazūd viņas meita...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Belkovska Anna

Nosaukums: Veranda

 

Debijas dzejas krājumā “Veranda”apkopoti autores dzejoļi, kas tapuši laikā no 2015. līdz 2021. gadam. Izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” finansiālu atbalstu.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bula Rolanda

Nosaukums: Fantoma lieta

 

“Fantoma lieta” ir ceturtais romāns par izmeklētājiem Asnāti Griezi un Juri Zvirbuli. Šoreiz viņiem tiek uzdota lieta, kas izskatās pēc pašnāvības. Kaut arī nav nekādu pierādījumu, abu pieredze liek domāt, ka tā tomēr varētu nebūt bijusi pašnāvība. Taču kam gan ievajadzējies nogalināt Parīzē strādājošo Bellu Lielezeru, kurai Latvijā nav ne īsti draugu, ne ienaidnieku? Kas vispār bija trauslā sieviete, kura tika atrasta mirusi mājā, kuru grasījās pirkt?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Bula Rolanda

Nosaukums: Sīnāja kalna lieta

 

Kādas pavisam parastas Latvijas pilsētas netradicionālās reliģiskās kopienas dzīvi īsā laika sprīdī satricina mīklaini notikumi: draudzes vadītāju Biku mājas pagalmā noindēti sargsuņi un draudzes namā izlīmētas draudu skrejlapiņas. Šiem notikumiem seko kas briesmīgs – pirtī atrod noslīkušo Pēteri Biku, taču nelaimes gadījuma versija neapstiprinās. Tīšo slepkavību izmeklē kriminālpolicijas inspektors Juris Zvirbulis, kuram palīdz izmeklētāja Asnāte Grieze. Izrādās, ka apdraudēta ir arī mācītāja atraitne Olga, kuru nolaupa un aizved uz purvu, kur sieviete ir spiesta pārlaist baiļu nakti.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Judina Dace, Nīmanis Arturs

Nosaukums: Svilpotājs

 

Bagāta sponsora dāvātā treilerbusā dodoties šausmu un spoku stāstu vākšanas ekspedīcijā, Lilija Ruķele-Spokāne, saukta par profesori Spokaini, pat iedomāties nespēj, ka reālie notikumi pārspēs visbaisāko iedomu. Saglabāt skaidru skatu uz notikumiem Lilijai palīdz lietainā naktī uz ceļa sastapts svešinieks - atvaļinātais virsnieks Ainis Dūcis, kurš kļūst par viņas palīgu, asistentu un dzīvības glābēju, novēršot plānotu atentātu. Tomēr Ainim ir savi tumšie noslēpumi un baisie atmiņu dēmoni, kas rauj atpakaļ pagātnē, neļaujot brīvi elpot. Vai viņi spēs palīdzēt viens otram un pārējiem grupas locekļiem? Un kas ir Svilpotājs – mītiska būtne, dabas parādība, izdomāts tēls vai īsts cilvēks? Kāpēc šī savādā leģenda visiem tik svarīga?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Repše Gundega

Nosaukums: Sarunas ar Sīko

 

Šis teksts ir dzirksteļojošs kailu nervu kamols, jebkurš vārda pieskāriens izraisa domāšanai tik nepieciešamo trauksmi, jo uzrakstītais nav radīts patikšanai, Sīkais apņēmīgi sacērt itin visas mākslas patērētāja ērtību važas un dodas meklēt atbildes. Ja lasītājs sajutīs teksta neticamo dzīvības smaržu gluži kā spilgtu paša atmiņu, tad Sīko sapratīs. Man daudz jādomā par Džindžo, Juhu un Sīko./Dace Sparāne-Freimane.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Vītola Meldra

Nosaukums: Pareizās izvēles un citas muļķības

 

Natella Jansone un Aleksandrs Ivanovs. Vīrietis un sieviete. Pretmeti, kā pierasts domāt, bet varbūt vienkārši divas cilvēciskas būtnes, kas katrs dzīvi redz no sava skatu punkta. Katram būs savas nožēlas un savi prieki pieaugot. Bet tas vēlāk. Pagaidām viņi ir puika un meitene. Aleksandrs par sevi nepārliecināts, kurš par varītēm vēlas būt pieņemts. Natella sevī noslēgusies, kura spēj atvērties vien savam labākajam draugam Aleksandram. Viņi ir labākie draugi, bet tas var mainīties, ja Aleksandrs lems par labu draudzībai ar klases foršāko zēnu Danielu. Kāpēc puika nevar draudzēties ar abiem? Tā taču būtu vieglāk vai ne? Tikai gadās tā, ka dzīve dažkārt ir uzstājīga un negrib iet uz kompromisiem. Arī Aleksandram un Natellai liktenis liks izdzīvot katram savus līkločus, kas gan krustojas, gan šķiras, lai jau atkal satiktos un pēcāk atkal šķirtos un jau atkal… Dzīve sastāv no nebeidzamām izvēlēm.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zebris Osvalds

Nosaukums: Mežakaija. Gunars Janovskis (Es esmu...)

 

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Osvalda Zebra romāns “Mežakaija” — par latviešu rakstnieku un mākslinieku Gunaru Janovski (1916–2000). Gunars Janovskis bija manu vecvecāku laika cilvēks. Viņa teksti ir gandrīz zudušās, nokautās Latvijas pieminēšana. Rakstīti cerībā, ka brīnums notiks, ka viņa atkal elpos. Nozīmīgākais, paliekošākais Gunara Janovska devums ir tāds vēsturisko notikumu atgādinājums, kas nevis vispārina, bet konkrēti un tieši parāda, kā idejas un ideoloģijas (un to apmātie nesēji) samin cilvēku dzīves./Osvalds Zebris.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Zimnoha Ruta

Nosaukums: Romāns virtuvē

 

Erna ir simpātiska, apaļīga izklaidīga trīsdesmitgadniece, kura aizraujas ar pavārmākslu un pastāvīgi pamanās iekulties dažādās nepatikšanās, tomēr nezaudējot optimismu un labo omu. Taču nu pat viņai ir par daudz: īsā laikā aizgājis mīļotais Mārtiņš, uzteikts dzīvoklis, pedagogam neatbilstošas rīcības dēļ zaudēts darbs. Un kas to zin, kādas vēl neveiksmes uzglūn aiz stūra. Vai tur nav jāgaudo pret debesīm?! Taču nē, to gan Erna nedarīs. Viņa ņems savu dzīvi savās rokās, un lai tad nāk, kas nākdams!

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Žuravska Dzintra

Nosaukums: Svešs starp savējiem

 

Ir tāds teiciens, svešs starp savējiem, savējais starp svešiem. Kā tas iespējams? Dzīve reizēm uzdod mīklas, kuras grūti atminēt.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Anjello Hornbija Simoneta

Nosaukums: Marķīze

 

Romāns ir par neparastas sievietes dzīvi un sevis atrašanu: pārdomām par mīlestību un dzīves sūtību, attiecību veidošanu ar ģimeni, radiniekiem un otro pusi, par ne/samierināšanos ar realitāti, par ilūzijām un meliem, par sevis mīlēšanu un dzīvošanu saskaņā ar sevis noteiktiem principiem. Konstances dzīves ritums ietver dažādus punktus, kas izklausītos kā diezgan ierasts uzskaitījums — kāzas un bēres, svētki un strīdi, mājas darbi. Tomēr galvenais ir, kā viņa to visu redz, uztver un reaģē.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: De Vigāna Delfīne

Nosaukums: Bērni ir karaļi

 

Skolas gados Melānija Klo ir pārņemta ar realitātes šovu solīto spozmi un slavu, taču pašas mēģinājumi ielauzties šajā žilbinošajā pasaulē nevainagojas panākumiem. Paiet vairāki gadi, Melānijai šķietami ir viss, ko viņa ir vēlējusies – vīrs, divi piemīlīgi bērni un krāšņa dzīve Parīzes piepilsētā, ko nodrošina pašas izlolotais YouTube kanāls. Taču tajā nemitīgi rādītā idille sabrūk, kad tiek pastrādāts noziegums, kura motivāciju cenšas atšķetināt valsts prasmīgākie izmeklētāji, arī talantīgā dokumentētāja Klāra. Atklājas sen glabāti noslēpumi, pāridarījumi un aizvainojumi.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Ērnestama Marija

Nosaukums: Mīlestības pavasaris

 

Vēl Ziemassvētkos Līsbetas dzīve šķita nokārtojusies - iemīļots darbs, omulīga mājiņa un jauna mīlestība - viss bija tieši tā, kā viņa pati to vēlējās. Taču, tuvojoties pavasarim, bezkaunīgas tenkas aptumšo ikdienu darbā, mīļotais pavada laiku, risinot bijušās sievas problēmas, bet kaimiņu mājā ievācas jauns pāris, un nav ilgi jāgaida, līdz Līsbetai nākas ne vien aizstāvēt savas zemes robežas, bet arī cīnīties par naktsmieru... Taču Līsbeta nav vis ar pliku roku ņemamama! Turklāt šoreiz palīdzīgu roku sniegs kāds, kurš reiz lika viņas sirdij pukstēt straujāk...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Folija Lūsija

Nosaukums: Apartamenti Parīzē

 

Gribot pārmaiņas dzīvē, Džesa dodas uz Parīzi pie sava brāļa Bena. Tomēr, kad Džesa ierodas norādītajā vietā, ekskluzīvā dzīvokļu namā, brālis viņu tur nesagaida. Kur gan Bens ir pazudis? Un kā viņš var atļauties īrēt tik dārgu mitekli? Meklējot atbildes, Džesa iepazīstas ar Bena kaimiņiem, kuri izturas visai rezervēti. Liekas, katram ir kaut kas slēpjams. Katrs viņas acīs kļūst par aizdomās turamo…

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Keblere Džekija

Nosaukums: Perfekts pāris

 

Pirms pusotra gada Džemma satika savu mūža mīlestību Deniju. Kopš tā laika viņu attiecības bija kā sapnis. Taču kādu piektdienas vakaru Džemma atgriežas mājās, bet Denijs ir pazudis. Divas dienas viņa nav saņēmusi no viņa nekādu ziņu un vēršas policijā. Viņa ir šausmās no uzzinātā — Bristolē klejo slepkava. Kad viņa ierauga slepkavas upuru fotogrāfijas, šausmas tikai pieaug — visi upuri līdzinās Denijam. Tomēr detektīvus Džemmas stāsts nepārliecina. Kāpēc neviens, izņemot Džemmu, nav saticis Deniju nedēļām ilgi? Kāpēc viņu dzīvoklī par Denija eksistenci absolūti nekas neliecina? Vai Džemma stāsta patiesību, vai arī šī laulība slēpj ko tādu, kas no malas nav redzams?

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Larka Sāra

Nosaukums: Vinteru mājas noslēpums

 

Ģimenes romāns par uzticību un nodevību, naidu un mīlestību.

 

TRĪS SIEVIETES,

TRĪS LIKTEŅI,

KURI IR SAISTĪTI.

 

Vīne. Mūsdienas. Kad gaismā nāk ilgi glabāts noslēpums, sabrūk Elinoras ierastā pasaule. Kā noskaidrojas, Elinoru un viņas māti ar pārējo ģimeni nemaz nesaista asinsradniecība.

 

Lai atrastu savas īstās ģimenes saknes, Elinora dodas uz Dalmāciju un Jaunzēlandi un uzzina trīs dzīvesstāstus, kas ir nesaraujami saistīti... Ceļojums izjauc Elinoras dzīves iepriekšējo kārtību un ir apdraudēta arī viņas laulība. Vai viņai tomēr izdosies atgūt drošību un laimi?

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Autors: Lekberga Kamilla

Nosaukums: Sudraba asaras

 

Lai gan Feijai nekas dzīvē nav nācis bez smagas cīņas, tagad viņai ir viss, ko pelnījusi, — bagātība, pašas izveidotais uzņēmums ir kļuvis par pasaulē plaši pazīstamu zīmolu, un viņai ir izdevies rūpīgi noslēpt sev dārgo ģimeni Itālijā, kur bijušajam vīram Jakam vairs nekad neizdosies tai nodarīt pāri. Reizi pa reizei biznesa braucieni uz Romu pārtop par kaislīgiem mīlas sakariem. Taču pienāk brīdis, kad Feijai nekas cits neatliek, kā atgriezties Stokholmā, — vairākas ietekmīgas uzņēmuma investores, sievietes, kurām Feija ir uzticējusies no visas sirds, pārdod savas akcijas, turklāt policiste, kura piedalījās Feijas meitas meklēšanā, ir atklājusi kādu skaudru sievietes pagātnes noslēpumu… Un tad galvenā varone uzzina, ka Jaks ir izbēdzis no apcietinājuma. Feijai ne tikai jācīnās par ģimenes drošību, bet pienācis arī laiks atzīt un pieņemt patiesību par pagātni.

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Masa Viktorija

Nosaukums: Trako sieviešu balle

 

Agrā jaunībā zaudējusi māsu, medmāsa Ženevjēva tic vairs tikai zinātnei un medicīnai. Taču viss mainās brīdi, kad daktera Šarko vadītajā slimnīcā nonāk 19 gadus vecā Eiženija. Ģimene viņu ieslodzījusi dziednīcā, jo Eiženijai ir noslēpums, kura dēļ meitene neiederas 19. gadsimta smalkajā sabiedrībā. Tomēr Eiženija ir apņēmības pilna izbēgt no Salpetrjēras. Tam viņai būs nepieciešama Ženevjēvas palīdzība...

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Moriartija Laiena

Nosaukums: Āboli nekad nekrīt

 

Vietējā sabiedrībā Delanijus ciena un mīl. Vecākus - Stenu un Džoju - draugi pat apskauž. Viņi ir kā īsti tenisa korta dievi, un viņu mīlestība vienam pret otru ir teju vai sataustāma.


Taču viss mainās, kad pie viņu durvim pieklauvē kāda svešiniece. Drīz vien, bez pēdām pazūd Džoja, kas rada aizdomas, ka ģimene nebūt nav tik perfekta un mīloša, kā agrāk likās. Vai Stens būtu spējis nogalināt savu sievu? Vai varbūt aizdomīgā svešiniece glabā kādu bīstamu noslēpumu? "Āboli nekad nekrīt" ir ļoti patiess, sirdi plošošs un emocionāls stāsts par ģimeni un laulību, kas neļaus no tā atrauties pat ne uz minūti!

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Taise Herieta

Nosaukums: Sarkanais apelsīns

 

Elisonei ir viss, ko vien var vēlēties. Gādīgs vīrs, apburoša meita un panākumi darbā – viņai pirmoreiz uzticēta aizstāvība slepkavības lietā. Tomēr nekad viss nav tā, kā šķiet... Vēl tikai vienu vakaru. Tad es pārstāšu. Elisone dzer pārāk daudz. Viņa pamet novārtā ģimeni. Turklāt viņai ir dēka ar kolēģi, kura tieksme pārkāpt visas iespējamās robežas Elisonei nav līdz galam pieņemama. Es to izdarīju. Es nogalināju viņu. Mani ieliks cietumā. Elisones kliente nenoliedz, ka sadūrusi savu vīru. Viņa vēlas atzīt savu vainu. Tomēr kaut kas viņas stāstā šķiet galīgi nepareizs. Ja Elisone izglābs šo sievieti, tas varētu būt pirmais solis uz pašas glābiņu.

 

Es tevi vēroju. Es zinu, ko tu dari. Kādam ir zināms Elisones noslēpums. Kāds grib, lai viņa samaksā par nodarīto, un šis kāds neapstāsies, līdz Elisone būs zaudējusi visu...

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Vaita Kārena

Nosaukums: Viesi no pagātnes

 

Melānijas Midltones dzīve pāris gadu laikā ir sagriezusies ar kājām gaisā: viņa ir apprecējusies ar savu sapņu vīrieti, kļuvusi par māti dvīņiem un negaidīti mantojusi vecu māju no kāda vientuļa kunga. Atgriezusies mākleres darbā pēc dekrēta atvaļinājuma, Melānija jau pirmajā dienā tiek pie jaunas klientes. Arī Džeina Smita ir mantojusi māju, tikai viņai nav ne mazākās nojausmas, kā tas varējis notikt, jo bārene Džeina nekad mūžā nav neko dzirdējusi par nelaiķi Batonu Pinkniju, kura novēlējusi savu savrupnamu pilnīgai svešiniecei. Centieni atšķetināt šo mīklu aizved pie pagātnes noslēpumiem, kuriem ir laiks nākt gaismā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Gilberts Gustavs

Nosaukums: Nirnbergas dienasgrāmata

 

 

Grāmata veltīta vācu kara noziedzieku tiesāšanai Nirnbergā 1946.gadā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Hīters Geralds

Nosaukums: Dzīvojot nemīlestībā, kļūstam slimi

 

 

Nekad nav par vēlu atgūt veselību! Modernā medicīna ir attīstījusies straujiem soļiem, taču cilvēki nav kļuvuši nedz veselāki, nedz laimīgāki. Kā tas iespējams? Lai cik daudz spētu mūsdienu medicīna, atveseļošanās vienmēr ir paša ķermeņa pašdziedināšanās process. Kas ir tas, kas stiprina vai vājina mūsu pašdziedināšanās spēkus? "Dzīvojot nemīlestībā, kļūstam slimi - tā nav tikai tēze, bet gan ar dabaszinātņu atziņām pamatojams un medicīniski pierādāms fakts," savā jaunākajā bestsellerā apgalvo Vācijas populārākais neirobiologs un smadzeņu pētnieks Geralds Hīters un piedāvā vienkāršu risinājumu, ko nekavējoties varam īstenot savā dzīvē, lai beidzot ikviens no mums un mēs visi kopā kļūtu laimīgi un veseli.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Lemešonoka Inta

Nosaukums: Skolēnu un skolotāju pašizjūta skolā. Rokasgrāmata skolotājiem

 

 

Jaunās grāmatas mērķis ir piedāvāt skolotājiem, skolēniem un arī skolēnu vecākiem iepazīties ar faktoriem, kuri ietekmē skolēnu un skolotāju pašizjūtu skolā. Piedāvāti padomi un metodes, kā uzlabot skolēnu un skolotāju pašizjūtu. Satura izklāstā izmantoti 2019. gadā un 2020. gadā anketēšanā un intervijās gūtie secinājumi par skolotāju, skolēnu un viņu vecāku savstarpējām attiecībām un skolēnu un skolotāju pieredzes stāsti.
Autore piedāvā praktiskus vingrinājumus skolēnu socializācijas prasmju attīstīšanai klases, sociālo zinību, vizuālās mākslas, literatūras stundās, radošus uzdevumus un mākslas terapijas uzdevumu paraugus darbam klasē, ārpusstundu nodarbībās un mājās. Grāmata ilustrēta ar skolēnu darbiem, kuri atspoguļo viņu pašizjūtu mājās un skolā.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Modeja Hetere

Nosaukums: Atklāj savu imunitātes tipu

 

 

Vēl pavisam nesen lielākā daļa cilvēku daudz nedomāja par savu imūnsistēmu vai domāja par to pavirši. Daļēji tāpēc, ka imūnsistēma ir ļoti komplicēta – tā sastāv no neskaitāmām šūnām, receptoriem un ķīmiskajiem informācijas nesējiem. Covid-19 uzbrukums visai pasaulei īsā laikā pievērsa mūsu uzmanību tam, cik būtiska nozīme ir cilvēka imūnsistēmai.. Šajā grāmatā Hetere Modeja runā par nelīdzsvarotas imūnsistēmas problēmu un uzsver, ka tieši nelīdzsvarotība (nevis vienmēr tikai vājums!) ir tā īpašība, kas parasti izraisa slimību, hronisku iekaisumu, infekciju, alerģiju un autoimunitāti. Viņas skatījumā lielākajai daļai cilvēku galvenais ir imūnsistēmas līdzsvars.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Salmgriezis Ģirts

Nosaukums: Briseles pastkartes

 

 

Grāmata paver citādu redzējumu par Briseli, Eiropu, tā nav ceļvedis pilsētas aplūkošanai tūristu skrējienos. Pandēmija pavēra logu dažādām dzīves un skatu panorāmām. Tad tapa mīlestības stāsti arī par pilsētu. Brisele - noskaņās un dažādās izjūtās. Brisele - arvien no jauna atklājama. Ne garlaicīga, ne pelēka, bet šarmanta un izsmalcināta, dārga un dzirkstoša šampanieša vērta. Ģirts Salmgriezis: “Šis laiks man deva iespēju uz Briseli paskatīties no cita skatupunkta, nevis turpināt dzīvot esošajos stereotipos par birokrātisku, ierēdnieciski iestīvinātu pilsētu. Man pandēmija ļāva raudzīties uz Briseli nevis kā uz kopēju bildi, bet ieraudzīt bildes detaļas, par kurām rakstu grāmatā.” Autors Briselē dzīvo 14 gadus. Strādā Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas grupā par preses padomnieku. 

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

 

Autors: Šļūka Gatis

Nosaukums: Karikatūras 3

 

 

Grāmatā ir apkopotas vairāk nekā 300 pēdējos gados radītās un populārākās mākslinieka karikatūras par visdažādākajām tēmām – politika, auto un ceļi, sports, valoda, mīlestība, vide un klimats, tehnoloģijas, izglītība un svētki.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

Autors: Urtāns Juris

Nosaukums: Jaunatklātie pilskalni Latvijā. 1998.-2021.

 

 

Izdevumā apkopotas ziņas pavisam par 86 pilskalniem, kas pēdējos pārdesmit gados atklāti Latvijā, lielākā daļa no tiem – pēdējos četros gados, kopš publiski pieejami ir LIDAR (Light Detection And Ranging) dati. Apjomīgo izdevumu bagātina jaunatklāto pilskalnu fotoattēli, kartes, reljefa vizualizācijas un 3D modeļi. Grāmata izdota ar Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra Zinātniskās padomes 2021. gada 18. oktobra lēmumu Nr. 1/2021.

 

 

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

 

"Latvijas jaunākās grāmatas" (ISSN 2255-9523) ir LNB Bibliogrāfijas institūta sastādīts biļetens, kas ietver informāciju par konkrētajā mēnesī saņemtajiem izdevumu obligātajiem eksemplāriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevums iznāk kopš 1983. gada, bet kopš 2000. gada ir pieejams tikai elektroniskā formā. Periodiskums: divas reizes mēnesī.

 

https://www.lnb.lv/lv/izdevejiem/latvijas-jaunakas-gramatas