F

Šeit atrodamas īsas biogrāfiskas ziņas par novadā pazīstamām personām: rakstniekiem, dzejniekiem, mūziķiem, māksliniekiem, kultūras un izglītības darbiniekiem, zinātniekiem, sportistiem un citiem, kas dzimuši, mācījušies, dzīvojuši vai darbojušies gan Valkā, gan visā vēsturiskā Valkas rajona teritorijā. Klikšķinot uz aktīvās saites, atveras informācija bibliotēkas elektroniskajā katalogā un novadpētniecības datu bāzē.

Dati tiek papildināti. 

Papildu informācija pieejama bibliotēkas novadpētniecības krājumā.

 

 

Aigars Fadejevs (1975) – sportists. Dzimis Valkā. Pirmos trīs dzīves gadus pavadījis Omuļos. Vairākkārtējs Latvijas čempions un rekordists soļošanā. Piedalījies olimpiskajās spēlēs Atlantā, Sidnejā (sudraba medaļa) un Pekinā. Organizējis ikgadēju soļotāju festivālu Valmierā. Pievērsies maratonam.

 

Oļģerts Feders (1901-?) – ārsts. Bijis nodaļas vadītājs Strenču psihiatriskajā slimnīcā.

 

Zigfrīds fon Fēgezaks (1888-1974) – Baltijas vācu rakstnieks. Dzimis Blumbergshofā (Loberģos) muižas īpašnieka ģimenē. Rakstījis dzeju, stāstus, noveles, romānus un ceļojuma aprakstus, arī tulkojis. Savu darbu sižetiem izmantojis notikumus no savas dzimtas vēstures.

 

Kārlis Feldmanis (1864-1942) – farmaceits, pulkvedis-leitnants. Dzimis Valkā. Strādājis par aptiekāru Maskavā. Bijis provizors Maskavas kara aptiekas noliktavā; Krievu aptieku preču tirdzniecības sabiedrības direktors Harkovā. 1920.g. atgriezies Latvijā, mobilizēts Latvijas armijā. Bijis Latvijas Kara slimnīcas aptiekas pārzinis. Pēc atvaļināšanas izceļojis uz Vāciju.

 

Bērends Didrihs Fleišmanis (?-1749) – Valkas pirmais aptiekārs. 1722.g. saņēmis aptiekas ierīkošanas privilēģiju. 1734.g. kļuvis par Valkas rātskungu.

 

Augusts Francs Folcs (1851-1926) – tēlnieks. Dzimis Magdeburgā, Vācijā. No 1875.g. darbojies Rīgā. Veidojis strūklakas skulptūru „Nimfa” Nacionālās operas apstādījumos, Rolanda statuju pie Melngalvju nama. Darinājis vairākus kapa pieminekļus, Jāņa Cimzes kapa pieminekļa autors.

 

Guntars Freibergs (1991) – sitaminstrumentālists. Mācījies Valkas 1. vidusskolā, beidzis Valkas Mūzikas skolu un Valkas Mākslas skolu. Mācījies Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā Rīgā, Maskavas Centrālajā Mūzikas koledžā un Strasbūras Mūzikas un Dejas konservatorijā Francijā. Piedalījies daudzos koncertos, konkursos un meistarklasēs Latvijā un vairākās citās valstīs.

 

Guntis Freibergs (1944-2020) – Valkas pilsētas Goda pilsonis. Pēc Ventspils mūzikas vidusskolas beigšanas 1963.g. 1. janvārī sācis strādāt Valkā, bijis pūtēju klases un teorētisko priekšmetu specialitāšu skolotājs mūzikas skolā. No 1968.-2012.g. J. Cimzes Valkas mūzikas skolas direktors, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles pedagogs. Par skolotāju strādājis līdz pat 2018.g. Ilggadīgs Valkas pūtēju orķestra diriģents. Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Edmunds Freivalds (1891-1922) – žurnālists, publicists. 1917.g. strādājis laikraksta „Līdums” redakcijā Valkā. Popularitāti ieguvis ar rakstiem, kas veltīti Latvijas autonomijas jautājumiem.