BĒRNUDĀRZIEM

DRAUDZĪBA

 

Pēc Kristīnes A. Adamsas grāmatas “Kā kļūt par labu draugu” vadlīnijām veidota nodarbība. Tās laikā ar bibliotekāres stāstījumu, spēlēm un radošu darbošanos tiek atklāts, kas ir draudzība, starp ko tā mēdz veidoties, vai izskats ir noteicošais draudzībā, kas vieno īstus draugus, kā kļūt par labu draugu, kādēļ ir svarīgi veidot draudzīgu grupu u.tml.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās Bērnu literatūras nodaļā tel. 29153117, bernubiblioteka@valka.lv 


 

ŪDENS

 

Pēc Karolīnas Kincelas grāmatas "Vai tu zini, kā darbojas pasaule?" un Melānijas Džoisas un Džīnas Mildonado  grāmatas "Mazā lietus lāse" vadlīnijām veidota nodarbība. Tās laikā tiks atklāta ūdens krātuvju daudzveidību, kas ir ūdens ceļi, kā ūdens spēj transformēties, no kurienes drīkst dzert ūdeni, no kurienes nē, kas ir dabīga ūdens filtrācija un kā ūdens no dziļurbuma vai ūdens rezervuāra nonāk mūsu mājokļu ūdens krānos. Nodarbības praktiskajā daļā tiks veikts eksperiments, kas atklās, kā notiek ūdens filtrēšana dabā.

Nodarbība pieejama gan tiešsaistē, gan klātienē. 

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās Bērnu literatūras nodaļā tel. 29153117, bernubiblioteka@valka.lv 

 


 

     

 

 

ĶĪNIEŠU JAUNAIS GADS

 

Nodarbība par Ķīniešu jauno gadu, tradīcijām un leģendām, kas apvij šos svētkus. Tiks noskaidrots, kas ir ķīniešu zodiaks un kā tas iedalās, kas ir Laternu festivāls, kādi ir ķīniešu tradicionālie ēdieni un ko tie simbolizē, kāda nozīme ķīniešu kultūrā ir pūķiem. Praktiskajā daļā tiks gatavots kustīgais pūķis.   

Nodarbība pieejama gan tiešsaistē, gan klātienē no janvāra vidus līdz februāra vidum. 

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās Bērnu literatūras nodaļā tel. 29153117, bernubiblioteka@valka.lv 


 

 

LIELDIENAS

 

Nodarbība pēc Dainas Randeres grāmatas "Svētku enciklopēdija bērniem", M. Mellēnas , V. Muktupāvela, E. Spīča, I. Irbes grāmatas "Gadskārtu grāmata" un Intas Jerartes grāmatas "Lieldienu grāmata" vadlīnijām.

 

Nodarbība, kas nostiprinās zināšanas par Lieldienām. Latviešu un pasaules tradīcijām, kas caurstrāvo šos svētkus. Tās laikā uzzināsiet, kas ir pavasara saulgrieži, vairāk par šūpoļu kāršanas  un olu krāsošanas tradīcijām, tiks minētas mīklas par pavasari un Lieldienām, pabeigti un izdomāti jauni ticējumi, apgūtas šo svētku tautasdziesmas, tiks noskaidrots, kur mīt Lieldienu zaķis un iets rotaļās. Praktiskajā daļā tiks veidotas svētku apsveikuma kartiņas un/vai zaķu maskas.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās Bērnu literatūras nodaļā tel. 29153117, bernubiblioteka@valka.lv 


 

ČEMIŅŠ

 

Informatīva nodarbība par bērnu grāmatu dažādību.

 

Nodarbības laikā bērni iepazīst cik  atšķirīgas un savdabības mēdz būt grāmatas arī pēc to izmēriem, formām, informācijas nodošanas u.tml. Tās laikā bibliotekārs ar īpašu čemodānu dodas pie bērniem, lai pastāstītu, parādītu un ļautu izmēģināt tā dažādo saturu. 

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās Bērnu literatūras nodaļā tel. 29153117, bernubiblioteka@valka.lv