Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā janvārī

Ar sveicieniem Jaunajā 2022. gadā esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā JANVĀRA mēnesī.

SVARĪGI

Atgādinām, ka bibliotēka atvērta apmeklētājiem katru darba dienu no plkst.10.00 līdz 18.00 un strādā "Zaļajā režīmā".

Lasītājiem, kuriem nav sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, vēlamie bibliotēkas izdevumi jāpiesaka un jāvienojas par rezervētā izdevuma saņemšanas laiku, zvanot uz +371 64723672 vai +371 29136199, vai rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

IZSTĀDES

GLEZNU IZSTĀDE “ATVĒRŠANĀS”

Līdz 28. janvārim bibliotēkas telpās Alevtina Karpats (Igaunija) gleznu izstāde "Atvēršanās". Māksliniece dzimusi Valkā, bet bērnībā ģimene pārcēlusies uz kaimiņpilsētu Valgu, kur dzīvo joprojām. Glezniecību Alevtina apguvusi Valkas mākslas skolā pie mākslinieces un skolotājas Marutas Stabulnieces. Alevtinas darbi – portreti, ainavas un klusā daba, ir krāsu piesātināti, tos pavada romantiska un nedaudz noslēpumaina noskaņa. Vairāk par izstādi šeit.

ZIEMASSVĒTKU UN JAUNĀ GADA KARTĪŠU KOLEKCIJAS IZSTĀDE

Līdz mēneša beigām Pieaugušo literatūras nodaļā mākslinieces Andas Sīmanes-Gudrinieces kolekcionēto kartīšu izstāde. Tajā aplūkojamas ģimenei sūtītās kartītes no 20. gadsimta divdesmitajiem gadiem līdz 21. gadsimtam un sniedz ieskatu, kā laikam ejot mainījies apsveikumu kartīšu dizains un informācijas nodošanas maniere. Vairāk par izstādi lasiet šeit

DAIĻLITERATŪRAS IZSTĀDE “IZCILAS GRĀMATAS”

Visa mēneša garumā grāmatu stendā lasītāju vērtējumam eksponēti daiļdarbi, kuri saņēmuši augstu vērtējumu grāmatmīļu aprindās.

TEMATISKĀ IZSTĀDE “RAKSTNIEKS NO ALEKSANDRIJAS”

Izstāde veltīta itāliešu rakstniekam, filozofam Umberto Eko (1932-2016) 90 gadu jubilejā.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “KATRAI ĒKAI IR SAVS STĀSTS. ŪDRA NAMS UN CITI”

Izstāde ir veltījums Ūdra nama 120. jubilejai. Ekspozīcijā iekļautas arī vēstures liecības – preses materiāli un fotoattēli par citām Valkas pilsētas sabiedriskajām ēkām un daudzdzīvokļu namiem. Vairāk par izstādi šeit.

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 24. līdz 27. janvārim piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 28. janvārī. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājas lapā sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas". http://biblioteka.valka.lv/lv/jaunakas-gramatas-2

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻA

SNIEGAVĪRU FOTO AKCIJA

Visu janvāri iespējams piedalīties sniegavīru foto akcijā “Palīdzi sniegavīram Olafam atrast savus radiniekus”. Aicinām līdz 31. janvārim uzvelt sniegavīrus, nofotografēt, izdomāt stāstu – Sniegavīra vārds, nodarbošanās, dzīves vieta u.c. informāciju pēc vēlēšanās un atsūtīt uz e-pastu zane.simane@valka.lv vai Whatsapp 29136199. Vairāk par akciju šeit.

PAGARINĀTS LASI UN VĒRTĒ!

Līdz 31. janvārim iesaisties un izsaki viedokli par izlasītajām 2021. gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekcijas grāmatām! Vairāk informācijas par iniciatīvu atradīsi https://ieej.lv/bernujaunvecakuzurija.

E-GRĀMATAS

Aicinām ielūkoties „3td e-GRĀMATU bibliotēkā" https://3td.lv/ un izvēlēties sev interesējošo literatūru. Šeit atradīsi gan tulkoto literatūru, gan oriģinālliteratūru pieaugušajiem un bērniem. Pakalpojums „3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai autorizētiem bibliotēku lasītājiem, kuriem ir piekļuve bibliotēkas elektroniskajam katalogam, izmantojot bibliotēkas izsniegtu lietotājvārdu un paroli.

Ja Tev vēl nav autorizācijas iespēju, sazinies ar mums, rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

Infografika pdf formātā šeit.

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele