05.01.2022
Aicinām uz Ūdra nama 120. jubilejai veltītu izstādi!

Līdz 4. februārim Valkas novada Centrālās bibliotēkas novadpētniecības stendā apskatāma izstāde “Katrai mājai ir savs stāsts. Ūdra nams un citi”.

Kas gan ir Ūdra nams? Šo vienīgo jūgendstila ēku Valkas pilsētā 1902. gadā cēlis Jāņa Cimzes audzēknis, Lugažu draudzes skolotājs un ērģelnieks, Valkas Viesīgās biedrības dibinātājs, tās kora diriģents un Valkas pirmais latviešu teātra režisors Mārtiņš Ūdris (1839-1921). Vēlāk viņš nodevis namu sabiedrības vajadzībām. Tajā atradusies Valkas apriņķa valde, padomju laikos – milicija un kopš 1992. gada šeit darbojas Latvijas Valsts policijas Valkas iecirknis.

Izstāde ir veltījums Ūdra nama 120. jubilejai. Ekspozīcijā iekļautas arī vēstures liecības – preses materiāli un fotoattēli par citām Valkas pilsētas sabiedriskajām ēkām un daudzdzīvokļu namiem. Interesantu salīdzinājumu ar mūsdienām sniegs fotoamatiera Argolda Vilka pagājušā gadsimta sešdesmito gadu fotogrāfijas.

Galvenā bibliotekāre novadpētniecības darbā Jana Čākure par jaunizveidoto izstādi atklāj: “Katrai ēkai ir savs stāsts. Tas ir stāsts par tās tapšanu, par cilvēkiem, kas to cēluši, kas vēlāk tajā dzīvojuši vai strādājuši. Tas ir stāsts par to, kādas pārvērtības ēka piedzīvojusi gadu gaitā, kā tā mainījusies vai tieši otrādi – saglabājusi savu sākotnējo izskatu.”

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele