07.07.2023
Atskats - BJVŽ atzītāko grāmatu kolekcijas izstāde

No 10. jūlija līdz 31. augustam Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā aplūkojama grāmatu izstāde “Desmitgades laureāti”. Tajā apkopotas grāmatas, kuras saņēmušas visaugstāko vērtējumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) ekspertu skatījumā pēdējo desmit gadu laikā.

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija savu darbību sāka tālajā 2001. gadā, tātad šogad jau 22. reizi lasītājiem tiek piedāvāta īpaša, izmeklēta grāmatu kolekcija lasīšanai un novērtēšanai. Šo gadu laikā Žūrijas kolekcijā ir tikuši iekļauti vairāki simti grāmatu, aptuveni simts no tām atzītas par labākajām žūrijas dalībnieku skatījumā.

 

Programmas pirmsākumos vērtēšanai tika piedāvāta tikai bērnu un jauniešu auditorijai domāta kolekcija. Laika posms no 2012. gada īpašs ar to, ka Žūrijas darbā aicināti piedalīties arī pieaugušie.

 

Bibliotēkas veidotajā izstādē žūrijas ilggadējiem dalībniekiem iespējams no jauna satikties ar iemīļotām grāmatām, bet jaunajiem žūrijas ekspertiem un ikvienam lasītājam – iepazīt izdevumus, kas tikuši atzinīgi novērtēti pirms pieciem, septiņiem, desmit gadiem.

 

Joprojām turpinās pieteikšanās šī gada BJVŽ. Kā atzīst tās dalībnieki – iesaistīšanās akcijā ir iespēja iepazīt patiesi labus un aizraujošus daiļdarbus, iemesls lasīt kopā ar bērniem un dzirdēto pārrunāt, kā arī ieinteresēt lasīt, rosināt analizēt un noformulēt viedokli. Dalību akcijā aicinām reģistrēt, apmeklējot Bērnu literatūras nodaļu vai rakstot bernubiblioteka@valka.lv, vai zvanot 29153117.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Aija Rudīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

vecākā bibliotekāre - metodiķe

 

un

 

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.