12.05.2023
Valkas bibliotēka piedāvā – kļūsti par lasīšanas maratona dalībnieku!

Valkas bibliotēka aicina ikvienu interesentu pieteikties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ)!

 

Līdz 2024. gada 31. janvārim vecākiem, bērniem no 5 gadu vecuma un jauniešiem jāizlasa vismaz piecas jaunās, ekspertu žūrijas īpaši atlasītās grāmatas un nākamā gada sākumā jāsniedz savs vērtējums par tām, aizpildot tiešsaistē izveidotu elektronisko balsojuma veidlapu. Pieteikties programmai iespējams visa gada garumā Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā  vai rakstot bernubiblioteka@valka.lv, vai zvanot 29153117.

 

Šī gada grāmatu kolekcijā iekļauti 24 augsti novērtēti un godalgas ieguvuši daiļdarbi. Tie iedalīti piecās atsevišķās kategorijās pēc lasītāju vecuma:

bērnu žūrija 5+ un 9+,

jauniešu žūrija 11+ un 15+,

vecāku žūrija.

 

Bibliotēkas mājaslapā biblioteka.valka.lv sadaļā “BJV ŽŪRIJA” iespējams iepazīties ar 2023. gada “BJVŽ” grāmatu kolekciju un to anotācijām.

 

Grāmatu lasīšanas maratona rezultāti – grāmatas un autori, kuri saņēmuši visaugstāko novērtējumu, tiek paziņoti “Lielajos Lasīšanas svētkos” Rīgā. Pēc tiem Valkas bibliotēka saviem reģistrētajiem dalībniekiem rīko ikgadēju noslēguma pasākumu, lai pasniegtu LNB sarūpētās balvas un pateiktu paldies par paveikto darbu. 

 

Iepriekšējais grāmatu vērtēšanas gads noslēdzās ar labiem rezultātiem. Programmā iesaistījās 852 bibliotēkas, savas domas pauda vairāk kā 20 tūkstoši lasītāju no Latvijas skolām un bibliotēkām, kā arī no 67 latviešu diasporas centriem visā pasaulē. Valkas bibliotēkā savu vērtējumu sniedza 20 žūrijas dalībnieku, kuri kā balvu saņēma iespēju doties kopīgā izbraukumā.

 

Lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" Latvijā veiksmīgi darbojas no 2001. gada. Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un, kopš 2007. gada, tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.