31.10.2022
Ar piemiņas pasākumu atzīmē Artura Gobas 90 gadu jubileju

Sirsnīgā, gaišā un dabas skaņu piepildītā gaisotnē tika aizvadīts novadnieka – literāta Artura Gobas piemiņas pasākums “Mazs stūrītis paradīzes” Vijciema tautas namā. Ar īpaši autora 90 gadu jubilejai veidotu audiovizuālu priekšnesumu uzstājās Vijciema amatierteātris “Čiekurs”. Tajā aktieru lasījumus no Artura Gobas daiļrades un publikāciju fragmentiem papildināja attēlu projekcijas un viss kopā vēlreiz apliecināja literāta mīlestību un pieķeršanos dabai.

 

Pēc audiovizuālā uzveduma, savos atmiņu stāstos par jubilāru - dzejnieku, rakstnieku, publicistu, senvēstures pētnieku, tēvu un brāli dalījās Artura Gobas meita Baiba un māsa Ausma, Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, Valkas Mākslas skolas direktore Sniedze Ragže un vijciemieši, ar kuriem Artura ceļš krustojies kaut uz īsu brīdi, bet atmiņā palicis kā spilgts notikums.

 

Vakara noslēgumā ar sirsnīgu, patīkama humora caurstrāvotu un personiskiem stāstiem par  valodu, piederību un vērtībām piepildītu priekšnesumu uzstājās dziesminieks Kārlis Kazāks.

 

Turpinot atzīmēt literāta Artura Gobas jubileju, līdz 30. novembrim Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļā apskatāma novadpētniecības izstāde “Rakstos, kokos, akmeņos”, kas ļaus iepazīt vai atklāt ko jaunu par autoru un viņa daiļradi ekspozīcijā iekļautajos dzejas krājumos, grāmatās, publikācijās, fotogrāfijās un citu autoru veltījumos Arturam Gobam.

 

Piemiņas pasākums tapa Valkas novada Centrālai bibliotēkai sadarbojoties ar Vijciema tautas namu un Valkas mākslas skolu un pateicoties Valkas novada pašvaldības un Vijciema pagasta pārvaldes atbalstam.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Literāta Artura Gobas piemiņas pasākums "Mazs stūrītis paradīzes"
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.