09.11.2015
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa arī Valkas bibliotēkā

No 9. līdz 15. novembrim šogad Ziemeļvalstu bibliotēkās norisināsies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šogad tās tēma ir – draudzība. Arī Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa šogad piedalās šajā interesantajā projektā, tāpēc esam sagatavojuši aktivitātes visas nedēļas garumā.

Valkas Bērnu literatūras nodaļas apmeklētāji ir aicināti piedalīties zīmējumu konkursā “ŠODIENA ir mana mīļākā diena”.

Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas ietvaros, katru dienu  14:30 Bērnu literatūras nodaļā notiks dažādas aktivitātes:

• 9. novembrī, lielā lasīšanas diena. 14:30 lasījums no Marijas Parra grāmatas “Vafeļu sirds”;
  • 10. novembrī 14:30 Pārruna “Draudzība?!”;
  • 11. novembris – Lāčplēša diena  14:30 Pārruna  ”Iededziet svecīti sirdī”;
  • 12. novembrī “Trīs uzticami draugi -  Tipsis, Topsis un Tedis”;
  • 13. novembrī 14:30 Noslēguma pasākums.
Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 19. reizi, Latvijā  - 18. reizi.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.