Valodas svētki – Eiropas Valodu diena

Katru gadu 26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs svin Eiropas Valodu dienu. To pirmo reizi atzīmēja 2001.gadā. Šajā dienā tiek pievērsta uzmanība Eiropas valodām, akcentēta valodu dažādība, veicināta kultūras daudzveidība, visu vecumu cilvēki mudināti apgūt svešvalodas.

Eiropas Valodu dienas pasākumu programma arī šogad ir notikumiem bagāta (ŠEIT). Pasākumus organizē gan Latviešu valodas aģentūra, gan Eiropas Savienības māja, kur norisināsies vairāku valodu darbnīcas, gan citi sadarbības partneri.

Valkas novada Centrālās bibliotēkas ESIP arī šogad ar viktorīnu "Dažādās mēlēs" viesosies pie Valkas J.Cimzes ģimnāzijas 4.klases skolēniem. Pasākumā 25.septembrī tiks akcentēta informācija par ES, valodu dažādību tajā, novērtējot savas dzimtās – latviešu - valodas prasmi un bagātību.

Daudzvalodība ir noteikta Eiropas Savienības līgumos. ES ir 24 oficiālās valodas. Līdz ar to visiem ES pilsoņiem ir tiesības piekļūt ES dokumentiem savas valsts oficiālajā valodā, kā arī rakstīt ES institūcijām un saņemt atbildi savā valodā.

Pasākumi, kas pieejami internetā:

No 23. līdz 24.septembrim Saldus pilsētas bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts (ESIP) piedāvā konkursu „iESkaties”. Konkurss notiek attālināti bibliotēkas mājaslapā ŠEIT, atbildes iesūtāmas, izmantojot e-pastu.

Pirmdien, 28. septembrī notiks Eiropas Komisijas organizētā tiešsaistes Eiropas Valodu dienas konference 2020. Saite uz konferenci būs pieejama Valsts izglītības attīstības aģentūras tīmekļvietnē www.viaa.gov.lv.

Plašāka informācija par Eiropas Valodu dienu:

Eiropas Valodu diena un Sviniet Eiropas Valodu dienu (EVD) kopā ar mums!

#EiropasValodudiena  #Valodudiena  #Eiropasvalodunedēļa

Informāciju sagatavoja

Una Grāve, Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja

Informācijas sagatavošanā izmantotas publikācijas “Eiropas Valodu diena 2020” un “ES mājā Eiropas valodu nedēļā varēs iepazīt franču, itāļu, vācu, spāņu valodu un izzināt multilingvismu” .

Eiropas Valodu dienas pasākums Valkas J.Cimzes ģimnāzijas 4.klasēm 25.septembrī