28.06.2016
Valkas reģiona bibliotekāri tiekas Launkalnē

Tieši pirms Līgo svētkiem, 21. jūnijā, Valkas, Smiltenes un Strenču novadu bibliotekāri tikās Smiltenes pagasta Launkalnes bibliotēkā, pavasara noslēguma sanāksmē.

Šo tikšanos izmantojām kā Valkas bibliotēkas rīkotā novadpētniecības konkursa “Ceļojums laikā: Manas bibliotēkas ēkas vēsture” noslēgumu. Valkas bibliotēkas galvenā bibliotekāre novadpētniecības darbā Jana visus klātesošos iepazīstināja ar 15 konkursā iesniegtajiem darbiem un pauda gandarījumu par kolēģu paveikto. Visradošāko pieeju šim konkursam bija atradusi Bilskas bibliotēkas vadītāja Malda, kura savas bibliotēkas vēsturi bija “ietērpusi” interesantā jautājumu un atbilžu spēlē.

Īsi pirms bibliotekāru kopā sanākšanas lielākā daļa kolēģu bija piedzīvojušas bibliotēkas akreditācijas komisijas viesošanos. Tāpēc Ginta mums sniedza nelielu ieskatu, kā gājis un kā turpmāk ikvienai bibliotēkas vadītājai uzlabot savu darbu. Bet jaunas un interesantas idejas darbā ar lasītājiem kolēģiem nodeva Inta un Malda, kuras aprīlī apmeklēja “Bibliotēku ideju tirgu”, kas tika rīkots Bibliotēku nedēļas ietvaros.

Lielisks dienas noslēgums bija došanās uz zemnieku saimniecību “Lejas Kleperi”. Ierodoties “Lejas Kleperos”, saimniece parādīja vienu no dižākajiem Latvijas ošiem, izrādīja meža, medību un senlietu privātkolekciju un muzeju, pastāstīja savu un savas ģimenes dzīves gājumu, bet noslēgumā cienāja ar gardu zupu.

Līga Mežule

Galvenā bibliotekāre