16.03.2016
Valkas bibliotēkas krājums papildināts ar skaistām un vērtīgām grāmatām no projekta "Augstvērtīga tulkotā un nozaru literatūra"

Piedaloties VKKF un LBB projektos, jau vairākus gadus pēc kārtas Valkas reģiona  bibliotēkās nonāk ievērojams skaits grāmatu ar kultūrvēsturisku nozīmi.  Arī šoreiz lasītājiem varam piedāvāt vairākus brīnišķīgus mākslas albumus – Džemma Skulme; Bildes.Mūzikas un mākslas festivāls; Andris Freibergs; Kirkes grāmata. Teātra mākslas niansēs palīdzēs iedziļināties krājums “Latvijas jaunā režija”, kurā analizēti tādi jaunie Latvijas režisori kā Elmārs Seņkovs, Laura Groza-Ķibere, Mārtiņš Eihe un citi. Plaši kultūrvēsturiski pētījumi iznākuši grāmatās Harijs Tumans “Varoņi un varonība senajā Grieķijā”, Andrejs Johansons “Latvijas kultūras vēsture” un Ojārs Spārītis “Esejas par Latvijas sakrālo kultūru”.

Daiļliteratūras plauktā atradīsiet darbus, kas ieguvuši prestižas literatūras balvas : Džonatans Litels “Labvēlīgās “, Hedi Kadūrs “Valtenberga”, jaunāko Umberto Eko romānu “Pilotnumurs” un basku rakstnieka Luisa Martina Santosa izcilo romānu “Klusuma laiks” . Savukārt, lasot čehu vispazīstamākās autores  Boženas  Ņemcovas darbu “Vecmāmiņa”, varēsiet meklēt poētisko līdzību ar latviešu “Straumēnos” un “Baltā grāmatā “ aprakstīto laiku un cilvēkiem.

Šī projekta ietvaros Valkas, Smiltenes un Strenču novada bibliotēkas saņēmušas 200 grāmatu. Ar Valkas bibliotēkā pieejamām grāmatām varat iepazīties šeit.