15.05.2024
Valkas bibliotēka lasītājus aicina pieteikties ekskursijai

Atzīmējot brāļu Kaudzīšu romāna “Mērnieku laiki” 145. gadadienu un Reiņa Kaudzītes 185. jubileju, Valkas bibliotēka aicina lasītājus jūnija sākumā doties kopīgā izbraucienā uz Vecpiebalgas pusi – rakstnieku memoriālo muzeju “Kalna Kaibēni”. Pieteikšanās ekskursijai līdz 27. maijam, apmeklējot bibliotēku vai zvanot 29136199, vai rakstot valkasbiblioteka@valka.lv. Izbraukšana 6.jūnijā plkst.8 no Valkas pilsētas kultūras nama.

 

Brāļi Reinis un Matīss Kaudzītes romānu “Mērnieku laiki” sarakstīja 1879. gadā  un tas ir pirmais reālistiskais romāns latviešu valodā. Tajā attēloti notikumi divos izdomātos Vidzemes pagastos laikā, kad tur ierodas mērnieki, lai pārmērītu un sadalītu muižas zemes gabalus. Romāna notikumu vietas un varoņu prototipi noskatīti Piebalgas novadā – rakstnieku dzīves vietā, kur arī izveidots rakstnieku piemiņas muzejs. Šodien “Kalna Kaibēni” ir vecākais memoriālais muzejs Latvijā, kam šogad aprit 95 gadskārta. Tajā apskatāms rakstnieku dzīves laika mājas iekārtojums, ceļojumu piemiņas lietas, sadzīves priekšmeti. Savukārt “Kalna Kaibēnu” dārzā ir izvietoti romāna "Mērnieku laiki" tēli, leģendārais "atmiņu stūrītis" un skatu tornis.

 

Pēc muzeja apskates plānots pieturēt pie Vecpiebalgas muižas, vietas ar dramatiskiem notikumiem romānā “Mērnieku laiki”, ekskursija ar gidu pa Vecpiebalgas “Viesistabu” – ciema centru un Kupolmāju “Pūces” ar keramikas darbnīcu “puuceStudio”.

 

Paredzētās brauciena izmaksas ~16 EUR – muzeja, Vecpiebalgas centra, kupolmāju apskate un pusdienas. Transportu nodrošina Valkas bibliotēka.

 

Valkas bibliotēkas lasītāju ekskursijas programma:  

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele
Valkas novada Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.