09.02.2016
Valkas bibliotēkā grāmata “Poga. Pasaka maziem un lieliem”

Šonedēļ Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā dāvinājumā saņēma grāmatiņu “Poga. Pasaka maziem un lieliem + CD”.

Grāmatas anotācija:

Reiz dzīvoja divi sirds darbi – dzīvnieki un mūzika. Datorā tapa stāsti par pamestajiem un mocītajiem, tika apstrādāti foto, lai viņiem meklētu mājas. Sētiņā atlaba kārtējie izglābtie kucēni vai kaķēni. Un turpat līdzās mājas studijā ik vakaru skanēja dzīva mūzika...

... tā sākas stāsts par ikdienu Zandas un Jāņa Radziņu mājās. Mājās, kur piedzima pasaka par Pogu.

Poga ir mazmazītiņa kucēna dvēselīte. Nokļuvusi Debesīs, viņa satiek citu suņu dvēseles - aklo Blekiju, pinkaino Čiekuru, lepno, skaisto Rebeku un uzticamo Rudo. Cik suņu, tik aizkustinošu likteņu un dzīves stāstu. Par suņu mammām un viņu mazuļiem, kuri mīl un skumst tāpat kā cilvēki. Par uzticību un Saviem Cilvēkiem, par nodevību, kļūdām un draudzību.

Vairāk par visu pasaulē Poga vēlas, lai nevienam sunim, nevienam cilvēkam nekad nesāpētu un nebūtu jācieš. Vai viņas mazās sirsniņas lielais sapnis – palīdzēt – piepildīsies?

Poga - pasaka un deviņas sirds dziesmas lieliem un maziem. Ikvienam no mums.

Šī grāmata palīdz attapties no nesvarīgā, ar ko mūs piebāž ikdienība, lai sajustu to, kas patiesi ir vissvarīgākais. Dzīvība. Šie stāsti, dziesmas un mūzika iekustina sirdī kādu stīgu, dvēselē ieskandina kādu vibrējošu toni, pagaidām vēl ļoti klusu, jo to bieži pārmāc citas skaņas un balsis... Tomēr, ja mazā Poga un sirds dziesmas kaut pāris cilvēkiem liks aizdomāties - vai esmu atbildīgs sava četrkājainā drauga saimnieks, ja kādā skolā mazi un lielāki dziedātāji šovu repertuāra vietā izvēlēsies sirds dziesmu, saprotot tās sirsnīgo vēstījumu, mūsu pasaule jau būs kļuvusi drusku, drusku labāka, vērīgāka, dzirdīgāka. Tāda ir autoru vēlēšanās.

Zanda saka pavisam tieši: “Ja kaut desmit cilvēki sterilizēs savu kucīti un kaķenīti, palīdzēs to izdarīt kaimiņiem, radiem un draugiem, mēs jau būsim panākuši, ka mazinās nelaimīgo dzīvībiņu skaits.”

Laikā, kad vārds “atbildība” ir pilnībā pazaudējies, jāmeklē jebkāds izteiksmes līdzeklis, lai par to atgādinātu. Kādam varbūt jādod ar sētas mietu pa pieri... Tomēr autori ļoti cer, ka šī pasaka un gaišā mūzika daudziem atvērs acis un sirdis līdzcietībai un mīlestībai.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri