14.09.2023
Valkas bibliotēkā apskatāma interaktīva, dzejniekam Pēteram Brūverim veltīta izstāde

Līdz 10. novembrim Valkas bibliotēkā skatāma izstāde “Cik tu brīvs, tik  dzīvs”, ko pagājušajā gadā veidojusi Ulbrokas bibliotēka, veltot to dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera 65. jubilejai.

Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane: “Izstāde izseko dzejnieka dzīves līnijai un dzejnieka līdzsvara meklējumiem radošajā dzīvē. No bērnības Stopiņu pagastā līdz pieaugšanai dzīves laikā – dzejnieks, atdzejotājs, valodnieks, fotogrāfs, gleznotājs, literārais konsultants un redaktors. Izstādē aplūkojamas bērnības  fotogrāfijas, dzirdamas intervijas, autora balss klātesamība, kā arī iekļauta dzejas un dziesmu daudzveidīgā valoda.

Izstādes materiālos skenējot QR kodus, interesenti var klausīties P. Brūvera dzeju, dziesmas ar autora vārdiem, kā arī interviju fragmentus, ko balss ierakstā ierunājis Stopiņu pagasta amatierteātra “Dille” aktieris Uldis Bērziņš. Dzirdama Ineses Zanderes vēstule par kopīgo vasaras kursu apmeklējumu Viļņā 1986. gadā, ar kuru aizsākās Brūvera gaitas lietuviešu dzejas atdzejošanā. Ar šodienas skatījumu rakstītais ļauj pieskarties kaut kam ļoti personiskam un brīvam gan domās, gan attieksmē, saglabājot dzīvības patieso vērtību. Dzejnieks rada savu patiesību – smeļoties no dažādu mākslu jomām.”

Izstādi sagatavojis Ulbrokas bibliotēkas kolektīvs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Alekseja Apīņa Reto grāmatu un Rokrakstu lasītavu, LNB Uzziņu informācijas centra Informācijas pakalpojumu nodaļu un Rakstniecības un mūzikas muzeju. Izstādi atbalstījusi Ropažu novada pašvaldība.

Foto: Mārtiņš Zelmenis

Informācijas avots: ulbrokasbiblioteka.lv