21.04.2022
Valkas bibliotēka aicina dāvināt grāmatas ukraiņu valodā

Kopš kara sākšanās Ukrainā, Valkas novads ir kļuvis par mājām vairākām ukraiņu ģimenēm, bērniem un jauniešiem, savukārt bibliotēka - par svarīgu kultūrvietu, kurā vērsties pēc kvalitatīvas izklaides, zināšanām un atpūtas, kas ļautu aizmirsties. Līdz šim Valkas novada pašvaldība uzņēmusi 84 bēgļus, vēl 13 dzīvo pie privātpersonām. Arvien biežāk šie cilvēki vēršas bibliotēkā ar vēlmi lasīt literatūru dzimtajā valodā, tāpēc Valkas bibliotēka aicina iesaistīties akcijā “Grāmatas mieram” un dāvināt bibliotēkai grāmatas ukraiņu valodā!

 

Būsim priecīgi gan par lietotām grāmatām no jūsu mājas bibliotēku krājumiem, gan jaunām grāmatām, kuras iespējams iegādāties interneta veikalos. Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvājumā Ukrainas cilvēkiem kā viens no interneta resursiem, kurā iespējams iegādāties grāmatas drukātā un elektroniskā formātā ukraiņu valodā, norādīta izdevniecības “Stary Lev” mājas lapa https://starylev.com.ua/. Tāpat aicinām izmantot citus sev zināmos resursus.  

 

Vairāk informācijas par akciju un iespējām dāvināt, sazinoties ar Valkas bibliotēkas Kataloģizācijas un automatizācijas nodaļas vadītāju Daci Pasopu - tel. 64724450, mob. 29136199, e-pasts dace.pasopa@valka.lv.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.