26.06.2018
Uzsākam dalību projektā "Mūsu mazā bibliotēka"

Valkas novada centrālā bibliotēka uzsāk dalību jaunā projektā “Mūsu mazā bibliotēka”, kas ir izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projekts 4-8 gadīgiem bērniem. “Mūsu mazās bibliotēkas” mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm.

Ar vasaras nodarbībām “Es tu viņš un viņa. Re, kur jauka grāmatiņa!” 4., 11., 18. un 25.jūlijā Valkas bibliotēka aicina bērnus (vecumā no 5 gadiem) radoši darboties, iepazīt un lasīt projekta “Mūsu mazā bibliotēka” grāmatas.

Nodarbībās ir būtiski bērniem parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša un vienojoša nodarbe, kas ir cieši saistīta ar citām radošām izpausmēm: teātri, zīmēšanu, rakstīšanu.

Šis projekts ilgs līdz 2019.gada maijam un tiks īstenots sešās valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Slovēnija, Horvātijā). Izdevniecība “Liels un mazs” aicina tajā iesaistīties visas Latvijas bibliotēkas, skolas un pirmsskolas.

Projektā “Mūsu mazajā bibliotēkā” iekļautas šādas grāmatas:

• Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska “Vista vai ola?” (tulk. Ingmāra Balode)
  • Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka “Lūdzu, apskauj mani” (tulk. Ingmāra Balode)
  • Majda Korena, Agata Dudeka “Uzvāri man pasaciņu!” (tulk. Māra Gredzena)
  • Peters Svetina, Damjans Stepančičs “Brīnumu gredzens” (tulk. Mara Gredzena)
  • Hilli Randa, Katerīne Zaripa “Sniegbaltais un ogļmelnais” (tulk. Maima Grīnberga)
  • Mārtiņš Zutis “Nenotikušais atklājums”

Projektā iesaistītās bibliotēkas rudenī saņems arī bezmaksas darba burtnīcas ar uzdevumiem bērniem. Darba burtnīcās viņi sastaps grāmatās iepazītos varoņus, bet uzdevumi būs saistīti ar skaitīšanu, lasīšanu, rakstīšanu, zīmēšanu un citām nodarbēm.

Projekta dalībniekiem arī ir iespēja nopelnīt ārzemju autoru vizītes bibliotēkā. Autori no Polijas, Slovēnijas un Igaunijas pie mums Latvijā viesosies 2018.gada oktobrī un 2019.gada februārī. Viņi tiksies ar bērniem, vadīs darbnīcas, stāstīs par savu grāmatu un valsti.

Una Grāve, Bērnu literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre