24.03.2017
Tuvojas akcija "Zemes Stunda"

Zemes Stunda ir pasaulē lielākā vides aizsardzībai veltītā akcija, kas jau desmit gadus iedvesmo iedzīvotājus, institūcijas, uzņēmumus, organizācijas vairāk nekā 170 valstīs un teritorijās veikt pasākumus klimata jomā. Kustība apzinās indivīdu iespējas mainīt klimata pārmaiņas un izmanto miljoniem atbalstītāju kolektīvo spēku, lai izceltu klimata jomu.

 

Zemes Stunda 2017 norisināsies sestdien, 25. martā, no pulksten 20.30 pēc vietējā laika. Vairāki simti miljonu cilvēku visā pasaulē apņēmušies sestdienas vakarā uz stundu izslēgt elektrisko apgaismojumu, lai ļautu planētai kaut uz brīdi atvilkt elpu un atgādinātu cits citam par tās draudīgo nākotni.

 

“Mēs sākām Zemes Stundu 2007. gadā, lai parādītu, ka klimata pārmaiņas ir jautājums, kas sabiedrībai rūp,” stāsta Sidarts Dass (Siddarth Das), Zemes Stundas globālā biroja vadītājs. “Mūsu darbības šodien noteiks nākotni. WWF Zemes Stunda pierāda, ka kopā mēs varam radīt ilgtspējīgu nākotni, kādu vēlamies un kādu mūsu bērni ir pelnījuši.”

 

2017.gadā Pasaules dabas fonda (WWF) un Zemes Stundas komandas no visas pasaules strādās, lai izceltu savā valstī vai reģionā būtiskākos klimata jautājumus. Tā kā Eiropas Savienībai ir nozīmīga koma klimata un enerģētikas politikā laika posmā līdz 2030. gadam, Eiropā WWF izmantos sociālo platformu “Ziedo savu sociālo ietekmi”, lai mobilizētu sabiedrības atbalstu un ierakstus sociālo tīklu vietnē Facebook, lai iestātos par tīru, atjaunojamu enerģijas resursu nākotni visiem. Brazīlijā cilvēki tiks aicināti apvienot spēkus, lai aizsargātu vienu no valsts bioloģiskās daudzveidības karstajiem punktiem pret klimata pārmaiņām, bet Dienvidāfrikas iedzīvotāji iestāsies par atjaunojamo enerģiju. Ķīnā WWF strādā ar uzņēmumiem, lai sekmētu pāreju uz ilgtspējīgu dzīvesveidu.

 

Raksts sagatavots pēc Pasaules dabas fonda interneta vietnes un news.lv materiāliem:

http://www.pdf.lv/lv_LV/ko-mes-daram/sabiedriba/zemes-stunda

http://www.pdf.lv/lv_LV/news/517/129/Tuvojas-akcija-Zemes-Stunda

http://news.lv/Diena/2009/03/28/zemes-stunda-laus-planetai-atpusties-no-gaismas

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.