28.08.2023
Tikšanās ar dzejnieci, rakstnieci Janu Egli Valkas bibliotēkā

Turpinot Dzejas dienas tradīcijas Valkas novadā, piektdien, 8. septembrī plkst. 18:00 Valkas bibliotēkā viesosies dzejniece, rakstniece un dziesminiece Jana Egle.

 

Drosmīgā, patiesā un sievišķīgā Jana Egle ir kurzemniece, kura aktīvi iesaistās novada literārajā un muzikālajā dzīvē. Lūdzot pastāstīt par sevi, Jana saka: “Ja man jāraksta par sevi, tas ir viens sauss teikums - rakstniece, 3 stāstu krājumu un 2 dzejas grāmatu autore.” Savu otro dzejas krājumu “Ledus debesis” literāte izdevusi šogad, un tas ieskicē būtisku posmu autores radošajā dzīvē un apkopo 20 gadu garumā tapušo dzeju. Par autori un jaunāko dzejas krājumu izdevējs “Latvijas mediji” vēsta: “Jana Egle ir iekarojusi kritiķu un lasītāju sirdis ar savu satraucoši trāpīgo rakstības stilu, ar savu uzdrīkstēšanos atklāti runāt par lietām, kuras emocionāli iedarbojas uz sabiedrību, un par to, kas sabiedrībā parasti tiek noklusēts. Tā ir dzeja ar maigumu, sparu un intīmu skatu iekšpus sevis un ārpusē – uz pasauli. Krājums “Ledus debesis” iezīmē gan nopietnu briedumu, gan arī svaigu sajūtu vilinājumu.”

 

Jana Egle ir dzejas krājumu "Dzirdēt noklusēto" (2002) un "Ledus debesis" (2023), kā arī stāstu krājumu "Gaismā" (2016), "Svešie jeb Miļeņkij ti moj" (2018) un "Dzimšanas diena" (2020) autore. Latvijas Literatūras gada balvas (2017), Liepājas Kultūras balvas (2017, 2019) un Egona Līva balvas "Krasta ļaudis”" (2020) laureāte. Par stāstu krājumu "Gaismā" 2016. gadā saņēmusi Literatūras gada balvu nominācijā "Proza". Par stāstu krājumu "Svešie jeb Miļeņkij ti moj" saņēmusi Liepājas Kultūras balvu 2018. Pēc rakstnieces stāstu “Bedre”, “Gaismā” un “Aiziet jūriņā” motīviem, veidota režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre”, kas uz ekrāniem nonāca 2021. gadā.

 

Dzejas dienas tradīcijas Latvijā ir cieši saistītas ar literāro un kultūras vēsturi. Tā ir iespēja iepazīt gan klasisko, gan mūsdienīgo dzeju, un palīdz atzīmēt dzejas nozīmi un ieguldījumu kultūrā.

 

Pasākums notiek projekta “Valkas novada Dzejas diena 2023” ietvaros, to organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Projekta mērķis sekmēt līdzsvarotu un vienlīdzīgu pieejamību jaunradīto kultūras vērtību izplatīšanā sabiedrībai reģionos un veicināt augstvērtīgas dzejas popularitāti.

 

 

 

#Dzejasdienas2023

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Tetere

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

direktore

 

Rakstā izmantota informācija no Latvijas sabiedrisko mediju portāla LSM.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.