29.05.2018
Spēle "Eiropas ģimene" skolēniem

Valkas ESIP izveidojis ES dzimšanas dienai veltītu izglītojošu un atraktīvu spēli “Eiropas ģimene - tās dibināšana, paplašināšanās un šodiena”.

 

Uztvert informāciju par vairāku valstu savienību, proti ES, ir saprotamāk, ja par to tiek stāstīts un tiek runāts skolēnam saprotamos simbolos. Izveidotajā spēlē Eiropas Savienību salīdzinām ar ģimeni, no kuras nāk teju katrs bērns. Ģimenei ir izveidošanās brīdis. Pēc tam notiek ģimenes paplašināšanās, un, visbeidzot, jānovērtē, jālepojas un jāapzinās ģimenes vērtība tagad, šobrīd.

 

Arī par Eiropas Savienību svarīgi ir izzināt tās dibināšanu, Latvijas iedzīvotājiem aktualizēt informāciju par Latvijas pievienošanos ES un vērst uzmanību uz vērtībām un interesanto ES mūsdienās.

 

Piedāvāt spēli 4.-5. klases vecuma bērniem nozīmē rosināt viņus novērtēt gan ģimenes nozīmi katra indivīda dzīvē, gan jau šajā vecumā domāt plašāk, būt Latvijas pilsonim un aptvert, ka arī valsts ir kādas lielas “ģimenes”, proti ES, daļa. Spēlē ir gan izzinoša, nostiprinot jau esošās zināšanas par ES, gan skolēniem atraktīva.

 

Pasākumu līdzfinansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

 

   

 

Spēle tiek izspēlēta trijos raundos. Katrs raunds sākas ar informatīvu stāstījumu, kuru papildina arī aktīva spēles dalībnieku iesaistīšana informācijas uztverē. Tad spēles vadītājs lasa ar attiecīga raunda saistītus jautājumus, uz kuriem atbildes ir atrodamas visu spēles dalībnieku kartītēs. Punktu (uzvaru) raundā iegūst tas, kurš pirmais ir uzkāpis uz spēles lauciņa, kurā ir attēlota pareizā atbilde.

 

1.raunds “ES dibināšana”: stāstījums par ideju un nepieciešamību dibināt Eiropas Kopienu, simboliski attēlot valstu līgumus. Pirmajā raundā ir 5 jautājumi.

2.raunds “ES paplašināšanās”: stāstījums par Latvijas pievienošanos ES (kārtība kādā valsts tiek uzaicināta pievienoties ES, Latvijā rīkotie pasākumi pirms un tieši  iestāšanās 2004.gadā), simboliski attēlot Latvijas ceļu uz iestāšanos ES. Otrajā raundā ir 7 jautājumi.

3.raunds “ES šodien”: ieskats ES attīstībā un sasniegtajā šobrīd (par interesanto ES struktūrā, kultūrā, ekonomikā, izglītībā, ikdienā), simboliski attēlot ES šodien. Trešajā raundā ir 7 jautājumi.

 

Informāciju sagatavoja

Valkas ESIP koordinatore Gunita Gendrjuka

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.