30.08.2022
Septembrī dzeja pietur Valkas novada skolās

Latvijā septembris ir Dzejas dienu mēnesis, kad teju ikvienā pilsētā notiek dzejas lasījumi un tikšanās ar autoriem - dzejniekiem.

 

Lai popularizētu Dzejas dienu tradīciju un dzeju kā vienu no mākslas izpausmes formām un būtisku kultūras daļu bērnu un jauniešu vidū, septembrī Valkas novada skolās notiks tikšanās ar dzejniekiem pasākumā “Dzejas pietura”. Tā laikā dzejnieki skolēnus iepazīstinās ar jaunāko savā daiļradē un aktuālo dzejas pasaulē. Neilgi pēc skolas sākšanās – 13. septembrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un Ērģemes pamatskolā  viesosies dzejnieki Jānis Tomašs un Anna Belkovska.

 

Par latviešu dzejas tīrradni dēvētais Jānis Tomašs izdevis divus dzejoļu krājumus “Melnie darba cimdi” un “Smagatlētika” un ieguvis vairākus augstus apbalvojumus kultūrā un literatūrā. Šobrīd Jānis dzīvo Kuldīgā, uz kurieni pārcēlās no Rīgas, kur vairākus gadus strādāja Rīgas pašvaldības policijā. Viņš aizrāvies ar kalnu riteņbraukšanu - piedalās MTB maratonos un iebilst pret dzejnieka kā “bālā zēna” tēlu.

 

Anna Belkovska ir dzejniece, dramaturģe un prozaiķe, kura savus darbus raksta kopš 18 gadu vecuma. Izdevusi dzejas krājumu “Veranda”. Viņas darbi vēsta par jauniešiem aktuālām tēmām un, lai labāk būtu uztverams dzejoļa iecerētais tonis, autore savos darbos pieturzīmju vietās mēdz izmantot emodži (emocijzīmes).

 

Savukārt 10. oktobrī skolās pie mazākajiem – sākumskolas vecuma bērniem, viesosies bērnu dzejniece un rakstniece Evija Gulbe. Kopš 2011. gada izdotas astoņas rakstnieces grāmatas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Populārākās ir grāmatu sērijas par diviem žurkulēniem Koko un Riko, kas saņēmušas vairākas godalgas un divas no tām iestudētas Latvijas Leļļu teātrī.

 

Pasākums notiek projekta ““Dzejas pietura” Dzejas diena Valkas novada skolās 2022” ietvaros, to organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Projekta mērķis sekmēt līdzsvarotu un vienlīdzīgu pieejamību jaunradīto kultūras vērtību izplatīšanā sabiedrībai reģionos un veicināt augstvērtīgas dzejas popularitāti.

 

#Dzejasdienas2022

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele
Valkas novada Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.