05.06.2024
Rotu izstāde Valkas bibliotēkā

Līdz 31. jūlijam Valkas bibliotēkā apskatāma rokdarbnieces, Valkas mākslas skolas tekstila studijas dalībnieces Svetlanas Kanaikinas radošo darbu izstāde “Radīts ar mīlestību”. Ekspozīcijā iekļautas dažādās tehnikās, materiālos un krāsās veidotas rotas gan svētkiem, gan košākai ikdienai.     

                                         

Svetlana Kanaikina ir dzimusi Igaunijas robežpilsētā Narvā, bet jaunību aizvadījusi Krievijā. 1988. gadā liktenis viņu atved atpakaļ uz Igauniju – otru robežpilsētu Valgu, kur viņa uzsāka darbu šūšanas fabrikā.  Pāris gadus Svetlana ir arī strādājusi Valkā - toreizējā Valkas 2. vidusskolā par darbmācības skolotāju.  

 

Šodien Svetlana ir pensionāre, kura mīl dabu, ceļošanu un ir aizrāvusies ar visa veida rokdarbiem. Par vērtīgāko ieguvumu šajā sakarā Svetlana uzskata iespēju satikt līdzīgi domājošos – cilvēkus ar radniecīgām interesēm un vaļaspriekiem, tāpēc ar prieku apmeklē pedagoģes un mākslinieces Gundas Sīmanes vadīto Valkas mākslas skolas tekstila studiju. “Pateicoties lieliskajai skolotājai Gundai, esmu ļoti daudz iemācījusies,” atzīst Svetlana, kura nevar savu dzīvi iedomāties bez rokdarbu mākslas.

 

Aicinām apmeklēt izstādi un izjust mīlestību un prieku, ko savos darbos iestrādājusi, ievijusi un iepērļojusi rokdarbniece Svetlana Kanaikina.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.