05.08.2020
Prezidentvalsts ES padomē - Vācija

No 1.jūlija līdz 31.decembrim prezidentūru ES padomē pārņem Vācija. Prezidentūras prioritātes ir izvirzītas saskaņā ar vadmotīvu “Kopā Eiropas atveseļošanai”. Vācija pievērsīsies Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai, tā cīnīsies pret vīrusa izplatību, atbalstīs Eiropas ekonomikas atveseļošanu un stiprinās sociālo kohēziju Eiropā.

 

Vācija ir viena no Eiropas Savienības dibinātājvalstīm. Eiropas Savienībā tā ir kopš 1951. gada. Valsts sastāv no 16 pavalstīm: Bādenes - Virtembergas, Bavārijas, Berlīnes, Brandenburgas, Brēmenes, Hamburgas, Hesenes, Meklenburgas - Priekšpomerānijas, Lejassaksijas, Ziemeļreinas - Vestfālenes, Reinzemes - Pfalcas, Saksijas, Saksijas - Anhaltes, Šlēsvigas –Holšteinas, Zāras un Tīringenes.

 

Lai gan Vācija ir vienota valsts, tās pagātne, kad šajā zemē bija vairāk nekā 40 valstu, ir atstājusi savu ietekmi. Katrs novads lepojas ar saviem simboliem un nedaudz atšķirīgu valodu, kuru saprot tikai vietējie. Vēl arvien pēc izrunas vietējie iedzīvotāji nosaka, kur katrs ir dzimis vai ilgstoši dzīvojis. Var pat teikt - vācieši nepastāv, bet ir bavārieši, meklenburgieši, sakši un citi.

 

Vācijas pilsētā Frankfurtē atrodas lielākās banku augstceltnes un notiek lielākie starptautiskie gadatirgi. Tur atrodas arī Eiropas Centrālā banka.

 

Informācija sagatavota, izmantojot Consilium.europa.eu publikāciju “ES Padomes prezidentūra” un “Vienoti dažādībā. Eiropas Savienības dalībvalstis.” Eiropas Savienības informācijas aģentūra, 2007., 98.-101. lpp.

 

Informāciju sagatavoja

Evita Želtkovska

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

galvenā bibliotekāre

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.