03.06.2016
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Limbažu novadu

2.jūnijā Valkas novada bibliotekāres devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Limbažu novadu.

Liels prieks gan Valkas, gan citu novadu bibliotekāriem un ciemiņiem ir par jauno Limbažu Galvenās bibliotēkas ēku. Tur mūs sagaidīja LGB Apmācību un profesionālā sadarbības centra vadītāja Broņislava Sauka, kura mūs iepazīstināja ar bibliotēkas darba rādītājiem, apmeklētāju piesaistīšanas metodēm, apmācību piedāvājumu, kā arī pašu galveno – kāds bijis Limbažu kolēģu ceļš līdz skaistajai ēkai, telpām un modernajam iekārtojumam. Arī Bērnu bibliotēka Limbažos ir iekārtota ļoti skaisti un mājīgi – īpašs prieks tur uzturēties ir blakus esošās pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem un audzinātājām.

Viesojoties Limbažos, nedrīkst laist garām iespēju apmeklēt Dzīvā sudraba muzeju. Brīžiem aizrāvās elpa, redzot grandiozos sudraba mākslas darbus mākslinieka Oļega Auzera izpildījumā. Interesanti un saistoši bija ne vien aplūkot mākslas darbus, bet arī klausīties gida komentāros par katru darbu un piedalīties sarunā ar O.Auzeru par sudraba labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību.

Limbažu novadā ir ne vien skaista galvenā bibliotēka, bet arī pagastu bibliotēkas. Valkas novada bibliotekāri savā braucienā devās arī uz Lādezera pagasta bibliotēku, kura atrodas pašā pagasta centrā. Vadītāja ar nenogurstošu prieku stāstīja par saviem lasītājiem un darba pieredzi. Liels prieks, ka arī bibliotekārs var palīdzēt un motivēt vietējos talantus popularizēt savus darbus. Līdzīgi arī Skultes pagasta bibliotēkā – vadītājas optimisms liecināja tikai par to, ka viss ir kārtībā un bibliotēkas ir vajadzīgas.

Jau atkal esam pārliecinājušies, ka Latvijā ir gan lielas un skaistas “gaismas pilis”, gan mazas, bet tikpat nozīmīgas. Galvenais, lai katrā “gaismas pilī” ir pa kārtīgam sava darba entuziastam – tieši tā kā Limbažu novadā.

Galerija šeit.

Informāciju sagatavoja: