12.05.2022
Piedalies grāmatu lasīšanas maratonā un vērtē!

Valkas bibliotēka aicina ikvienu interesentu pieteikties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ)!

 

Līdz 2023. gada 31. janvārim vecākiem, bērniem no 5 gadu vecuma un jauniešiem jāizlasa vismaz sešas jaunās, ekspertu žūrijas īpaši atlasītās grāmatas un nākamā gada sākumā jāsniedz savs vērtējums par tām, aizpildot tiešsaistē izveidotu elektronisko balsojuma veidlapu. Pieteikties programmai iespējams visa gada garumā pie Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Zanes Sīmanes klātienē vai, rakstot zane.simane@valka.lv vai zvanot 29153117.

 

Šī gada grāmatu kolekcijā iekļauti 33 augsti novērtēti un godalgas ieguvuši daiļdarbi. Tie iedalīti piecās atsevišķās kategorijās pēc lasītāju vecuma:

  • bērnu žūrija 5+ un 9+,
  • jauniešu žūrija 11+ un 15+,
  • vecāku žūrija. 

 

Bibliotēkas mājaslapā biblioteka.valka.lv sadaļā “BJV ŽŪRIJA” iespējams iepazīties ar 2022. gada “BJVŽ” grāmatu kolekciju un to anotācijām.

 

Grāmatu lasīšanas maratona rezultāti – grāmatas un autori, kuri saņēmuši visaugstāko novērtējumu, tiek paziņoti “Lielajos Lasīšanas svētkos” Rīgā. Pēc tiem Valkas bibliotēka saviem reģistrētajiem dalībniekiem rīko ikgadēju noslēguma pasākumu, lai izsniegtu LNB sarūpētās balvas un kopīgi vairotu lasītprieku!

 

Aizvadītajā, 2021. gadā Lielajā lasīšanas maratonā veiksmīgi finišēja 25 Valkas bibliotēkā reģistrējušies žūrijas locekļi. Jau rīt, 13.maijā, viņi dosies kopīgā izbraucienā uz Kārķiem, lai zinoša gida pavadībā izpētītu Lustiņdruvas meža takas, apciemotu Mini Zoo neparastos iemītniekus un baudītu z/s “Rudzīši” saimnieces Annas sarūpēto mielastu. 

 

Programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” izstrādāta, pamatojoties uz valsts lasīšanas veicināšanas stratēģiju, ar mērķi nodrošināt izglītības, kultūras un labklājības jomu ciešu sadarbību lasīšanas popularizēšanā un kvalitatīvas literatūras un bibliotēku pakalpojumu pieejamībā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.