28.02.2022
Piedalies erudīcijas spēlē „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” un laimē Brīnumu monētu

Kā ik gadu Latvijas Bankas rīkotā prestižā un iedzīvotāju iecienītā notikuma – sabiedrības aptaujas “Latvijas gada monēta 2021” – laikā no 21. februāra līdz 6. martam aptaujas ilggadējie sadarbības partneri digitālo zinību resurss letonika.lv un Kultūras informācijas sistēmu centrs rīko tiešsaistes erudīcijas spēli “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” Spēli un aptauju tradicionāli atbalsta arī Latvijas bibliotēkas, tā no pirmdienas, 21. februāra, divu nedēļu garumā būs pieejama vietnē letonika.lv (https://letonika.lv/spele), un pieci konkursa uzvarētāji balvā katrs saņems Latvijas Bankas 2021. gadā izlaisto kolekcijas monētu Brīnumu monēta.

 

Spēle “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” kā vienmēr rosinās dalībniekus palauzīt galvu, meklējot atbildes uz āķīgiem jautājumiem, kas saistīti ar monētu mākslu un vēsturi, turklāt dalība spēlē pilnveidos mūsdienās tik nepieciešamo prasmi meklēt informāciju digitālajos tiešsaistes resursos. Visas atbildes medijpratīgs meklētājs varēs atrast letonika.lv bagātīgajā kultūrvēsturiskās informācijas krātuvē un Latvijas Bankas tīmekļvietnē. Sīkāka informāciju par spēles noteikumiem iegūstama spēles nolikumā.


Tā kā digitālais resurss letonika.lv pilnā apjomā ir pieejams pašvaldību publiskajās bibliotēkās, kurās darbs klātienē pakļauts atsevišķiem, ar Covid-19 saistītiem ierobežojumiem, aicinām izmantot iespēju piedalīties spēlē arī no mājas datora, izmantojot letonika.lv attālināto piekļuvi. Iegūt letonika.lv klienta pieejas datus un uzzināt vairāk par spēli var, zvanot vai rakstot e-pastā uz sev tuvāko bibliotēku.

 

Sacensība spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” jau tradicionāli norisināsies divos sacensību līmeņos – gan individuāli, kur katram dalībniekam atsevišķi būs jāatbild uz jautājumiem erudīcijas spēlē, gan bibliotēku līmenī, kurā tiks izvērtēta bibliotekāru aktivitāte, virtuālajā vidē aicinot iedzīvotājus nobalsot par skaistāko 2021. gada kolekcijas monētu un piedalīties erudīcijas spēlē. Nosakot aktivitāti, atsevišķās kategorijās tiks vērtētas pagastu bibliotēkas, mazpilsētu bibliotēkas un reģionu galvenās bibliotēkas. Lai iegūtu aktīvākās bibliotēkas statusu un balvā saņemtu Latvijas Bankas 2021. gadā izlaisto kolekcijas monētu Veiksmes monēta, bibliotēkas tiek aicinātas popularizēt Gada monētas aptauju un erudīcijas spēli savās tīmekļvietnēs, vietējo mediju portālos un sociālajos tīklos, atraktīvi un spilgti uzrunājot savus lasītājus iesaistīties Gada monētas kampaņā.

 

2021. gadā tika izlaistas četras kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru un vispārcilvēciskām vērtībām:

 

 

Ikviens tiek aicināts izteikt savu viedokli, kura no 2021. gadā izlaistajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. Savu izvēli var izdarīt portālā "Delfi.lv": https://www.delfi.lv/latvijas-gada-moneta-2021/.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
Kultūras informācijas sistēmu centrs

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.