05.08.2020
Piedalies akcijā “Atpakaļ uz skolu/Atpakaļ uz universitāti 2020”!

Lai sekmētu jauniešu interesi par karjeru un profesionālo izaugsmi, iepazīstinātu arī ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām jauniešu izglītības un karjeras attīstībai, Latvijā kopš 2008. gada tiek rīkota akcija "Atpakaļ uz skolu".

Par šīs akcijas ekspertu var kļūt ikviens, kurš savā ikdienā ir profesionāli saistīts ar Eiropas Savienības tematiku, strādājot Eiropas Savienības institūcijās, valsts vai pašvaldības iestādēs, vai nevalstiskajā sektorā. Akcijas ietvaros eksperti var apmeklēt kādu no akcijai pieteiktajām skolām, doties uz savu dzimto skolu vai apciemot jebkuru citu Latvijas izglītības iestādi.

Šogad rīkotā akcija „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2020”, kas sākotnēji bija plānota no 23. marta līdz 8. maijam, reaģējot uz Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļiem un potenciālajiem attīstības scenārijiem, ir pārcelta uz 2020./2021. mācību gada rudens semestri. Līdz septembrim ir pārtraukta arī izglītības iestāžu un Eiropas lietu ekspertu pieteikšanās dalībai akcijā. Pieteikšanās process tiks turpināts septembrī.

Akcijā ir aicinātas piedalīties pamata, vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādes, kuras darbojas Latvijas teritorijā. Akcijas laikā Eiropas Savienības institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti dosies uz Latvijas izglītības iestādēm, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm.

Pieteikuma anketā skolas pārstāvim ir jānorāda vēlamais vizītes datums, informācija par dalībnieku skaitu un vecumu, kā arī kontaktinformācija turpmākai saziņai. Akcijas koordinatori informēs skolas pārstāvi, kolīdz kāds eksperts būs pieteicies uz plānoto vizīti, palīdzot norunāt vizītes norises laiku un citus nepieciešamos jautājumus.

Akciju „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2020” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

Informācija no ES mājas mājaslapas publikācijas “Atpakaļ uz skolu/Atpakaļ uz universitāti”, Eiropas Komisijas mājaslapas publikācijas "Aicina pieteikties dalībai akcijā "Atpakaļ uz skolu"".

Evita Želtkovska
Valkas novada Centrālās bibliotēkas