01.04.2019
Pasākumu cikls “Ap Latvijas simtgadi savītās grāmatas”

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina apmeklēt pasākumu ciklu “Ap Latvijas simtgadi savītās grāmatas”, kurā būs iespēja tikties ar dažādu grāmatu autoriem, interesantiem cilvēkiem un iepazīt grāmatas par latvisko identitāti, dabu, kultūras vēsturi, kā arī, domājot par mazajiem lasītājiem, tiek piedāvātas viņiem aizraujošas un pārdomas rosinošas grāmatas.

Pasākumi notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā projekta “Ap Latvijas simtgadi savītās grāmatas” ietvaros.

 

9.aprīlī saruna par Latvijas putniem Valkas J.Cimzes ģimnāzijā

Tikšanās ar Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvi Agni Bušu par grāmatu “Putnu grāmata” un Latvijas putniem būs interesanta un noderīga ikvienam, kas vēlas vairāk uzzināt par putnu dzīvi un veic to novērošanu.

 

17.maijā pl.18.00 tikšanās ar rakstnieci Daci Rukšāni Valkas bibliotēkā

Rakstnieces un publicistes Daces Rukšānes prozas darbi jau no 2002. gada ir izpelnījušies lasītāju ievērību. Vēl viņa ir bijusi sieviešu žurnāla “Lilit” galvenā redaktore, tagad - 13. saeimas deputāte, pievēršas profesionālai stāstu rakstīšanai un sadarbībā ar medijiem publicē jaunākās literatūras apskatus.

Latvijas simtgades gadā izdota Daces Rukšānes grāmata “Latviskais laimes kods”, kurā aprakstīti sešdesmit dažādi dzīves mirkļi, kas raksturo latvieti un veicina prieku, aktivitāti un galu galā laimi.

 

25.maijā pl.11.00 tikšanās ar rotaļpūcīti Ucipuci un tās autori Zani Zustu Valkas bibliotēkā Bērnu literatūras nodaļā

Ikmēneša Bērnu rīta ietvaros mazajiem lasītājiem piedāvājam tikšanos ar grāmatu “Ucipuci meklē mājas” un “Ucipuci domā ārpus kastes” galveno varoni rotaļpūcīti un tās autori Zani Zustu.

Kopā ar Evijas Timmas-Novikas ilustrācijām un pārdomāto dizainu stāstījums par Ucipuci un tās piedzīvojumiem mazajos lasītājos viennozīmīgi raisa patīkamas emocijas un dod ieskatu tādās vērtībās kā draudzība, sirsnība un izpalīdzība. Grāmatas rosina mainīt domāšanu, ja nevari mainīt situācijas apstākļus.

 

25.maijā pl.13.00 tikšanās ar rakstnieci Zani Zustu un sarunas par “tarakāniem”  mūsu galvās Valkas bibliotēkā

2018.gada nogalē ceļu pie saviem lasītājiem uzsāka rakstnieces Zanes Zustas un psihoterapeites Diānas Zandes kopdarbs – grāmata “Tarakāni manā galvā. Stāsti par sievietēm”. Grāmatā ietverti piecpadsmit rakstnieces Zanes Zustas stāsti, bet pēc tiem seko psihoterapeites Diānas Zandes atbildes vēstule konkrētajai stāsta varonei. Tām visām ir kas kopīgs: viņu dzīvē valda tarakāni, pareizāk sakot, izdzīvošanas stratēģijas, kas, kādā krīzes brīdī radušās, no tās palīdzējušas izkļūt, bet tad aizķērušās prātā uz palikšanu. Un, kad tarakāniem dzīres, sievietēm ķibeles. Grāmatas autores palīdz lasītājām notvert un vismaz uzsākt tarakānu dresēšanu.

 

12.jūnijā tikšanās ar Ingunu Baueri Zvārtavas pagasta bibliotēkā

Inguna Bauere ir vairāku spožu biogrāfisko romānu autore, kas iepriekš pārsvarā pētījusi un aprakstījusi mūsu tautas dižgaru sievas. Šī pasākumu cikla ietvaros piedāvājam ieskatu Dziesmu svētku tēva Jura Neikena likteņa grāmatā “Palieku tev uzticams. Juris Neikens”. Kā zināms, viņš paveica to, par ko latvieši viņu pieminēs mūžīgi – 1864. gada maijā Dikļos sarīkoja pirmos apkārtnes koru sadziedāšanās svētkus.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.