Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā septembrī

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā SEPTEMBRĪ.

SVARĪGI!

Ar septembri atsākam darbu sestdienās - 3. septembrī bibliotēka atvērta no plkst.9:00-14:00.

IZSTĀDES

LITERATŪRAS IZSTĀDES “NE VAIRĀK KĀ 200”

No 1. līdz 30.septembrim Pieaugušo literatūras nodaļā izstādīti daiļdarbi ar lappušu skaitu līdz 200.

LITERATŪRAS IZSTĀDE “ES ZINU TIKAI TO, KO GAISMA ZIN”

No 1. līdz 30.septembrim Pieaugušo literatūras nodaļā ekspozīcija ar dažādu paaudžu atzītu latviešu dzejnieku dzejas krājumiem.

DARBU IZSTĀDE “MĒS ARĪ VARAM…”

Līdz 30. septembrim Pieaugušo literatūras nodaļā eksponēti Dienas aprūpes centra “Valka” klientu radošie darbi - dažādās tehnikās apgleznoti trauki, tekstila izstrādājumi, gleznas un citi rokdarbi, kas radīti “Mākslas terapijas” nodarbībās.

Vairāk par izstādi lasiet šeit.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “VĒSTULES MŪŽĪBAI. MĀKSLINIEKAM JĀNIM ANDREJAM SĪMANIM - 75”

No 5. augusta līdz 10. septembrim Novadpētniecības stendā aplūkojama tēlniekam, medaļu māksliniekam, kolekcionāram un aktīvistam Jānim Andrejam Sīmanim veltīta izstāde “Vēstules mūžībai”.

Vairāk par izstādi un mākslinieku lasiet te.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “SAULESSVECE – LAUKU PUĶE. RAKSTNIECEI VIJAI UPMALEI 90”

No 12. septembra līdz 20. oktobrim Novadpētniecības stendā piemiņas izstāde novadniecei – ērģemietei, rakstniecei un pedagoģei Vijai Upmalei.

PASĀKUMI

VALKAS NOVADA DZEJAS DIENA “CITA PASAULE UN TOMĒR TĀ PATI”

10. septembrī, plkst. 13.00 Valkas pilsētas kultūras nama Livonijas zālē Valkas novada Dzejas diena ”Cita pasaule un tomēr tā pati”. Piedalās Valkas novada dzejnieki Anita Anitīna, Aija Ābena un Normunds Rudzītis. Notiks kādreizējās Valkas BJIC “MICE” un Valkas mazpulku vadītājas Silvijas Doršas veidotās grāmatas par brāli – mākslinieku un dzejnieku Aldi Štelcu “Es esmu mākslinieks” atvēršana. Pasākumā muzicēs dziesmu draugu kopas “Nāburgi” spēlmaņi.

Vairāk par pasākumu šeit.

DZEJAS PIETURA

13. septembrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un Ērģemes pamatskolā viesosies viens no jaunākajiem latviešu dzejas tīrradņiem Jānis Tomašs un savdabīgā un stilīgā dzejniece Anna Belkovska.

29. septembrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un Ērģemes pamatskolā pie sākumskolas vecuma bērniem ciemosies populārās grāmatu sērijas “Koko un Riko” autore - dzejniece un rakstniece Evija Gulbe.

Vairāk lasiet rakstā

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 26. līdz 29. septembrim piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 30. septembrī. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājaslapas sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻĀ

GRĀMATU IZSTĀDE UN AKCIJA “KOMIKSU VARĀ”

Laikā no 1. septembra līdz 1. oktobrim bērni un jaunieši kopā ar draugiem aicināti apmeklēt izstādi, izvēlies kādu no interesējošiem komiksiem un to ierunāt. Lasījumi tiks publicēti Valkas bibliotēkas Youtube kontā.

Vairāk par akciju lasiet šeit.

MAZĀ PŪČULĒNA SKOLA

10. septembrī plkst. 11:00 Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” noslēguma pasākums 3-4 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem.

Plašāk par programmu te.

FOTO AKCIJA “MANS TĒTIS - SUPERVARONIS”

No 1. līdz 15. septembrim Tēva dienas foto akcija “Mans tētis - SUPERVARONIS”, kurā bērni un jaunieši aicināti saģērbt un iemūžināt savu tēti supervaroņa tērpā. Savukārt, fotogrāfiju ar savu, tēta un tēta supervaroņa vārdu, kā arī nelielu aprakstu, kādas būtu tēta superspējas iesūtīt Whatsapp 29153117.

RADOŠO DARBU IZSTĀDE “ES UN DABA”

Līdz 15. septembrim apskatāma floristes Rudītes Gromules organizētās radošās nedēļas “ES UN DABA” dalībnieku darbu izstāde.

BĒRNU RĪTI

17. septembrī plkst. 11 pasākuma cikla “Bērnu rīti” nodarbība “Raibu raibie rudens raksti”. Interaktīva nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem un vecākiem ar grāmatu lasīšanu un radošiem uzdevumiem.

PASĀKUMS “BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA”

Atklāta pieteikšanās Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas pasākumam “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā laikā bērni, jaunieši un vecāki visa gada garumā tiek aicināti lasīt un novērtēt profesionālas žūrijas īpaši atlasītu grāmatu kolekciju. Pieteikšanās aktivitātei pie Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Zanes Sīmanes tel. 29153117 , e-pasts zane.simane@valka.lv.

Vairāk par programmu te.

Informāciju sagatavoja: