Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā novembrī

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā NOVEMBRĪ.

SVARĪGI!

Sestdienās bibliotēka atvērta no plkst.9:00-14:00.

Piedāvājam saņemt un nodot bibliotēkas izdevumus (grāmatas, laikrakstus, CD u.c.) arī ārpus darba laika, izmantojot bibliomātu – grāmatu pakomātu. Vairāk par bibliomāta sniegtajām iespējām lasiet šeit.

IZSTĀDES

INTERAKTĪVA IZSTĀDE “CIK TU BRĪVS, TIK DZĪVS”

Līdz 10. novembrim apskatāma dzejnieka Pētera Brūvera 65. jubilejai veltīta interaktīva izstāde.
Vairāk informācijas šeit.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “TAUTAS DAIĻAMATA MEISTARES ATZIŅAS”

Līdz 24. novembrim Tautas daiļamata meistares Brunhildes Pētersones 100. jubilejai veltīta izstāde. Ekspozīcijā liecības, kas sniedz ieskatu meistares radošajā un izglītojošajā darbā, un spilgtākās Brunhildes Pētersones un viņas laikabiedru atziņas par darbu, dzīvi un vērtībām, kas lolojamas vēl šodien.
Vairāk par meistari šeit

GLEZNU IZSTĀDE “ZIEDĒŠANA”

Līdz 30. novembrim valcēnieša Normunda Briča pirmā gleznu personālizstāde.
Vairāk par autoru un izstādes ideju te.

LITERATŪRAS IZSTĀDE “NO A-Z”

Līdz 30. novembrim grāmatu stendā izstādīti autoru darbi, kuru uzvārdi sākas ar burtiem K un L.

TEMATISKĀ IZSTĀDE “AIZSAULES KALNĀ”

Līdz 30. novembrim ekspozīcijā literatūra par apbedīšanas rituāliem un tradīcijām no senatnes līdz mūsdienām.

LITERATŪRAS IZSTĀDE “KOLEKCIJA ŽANRĀ”

Visa gada garumā Pieaugušo literatūras nodaļas grāmatu stendā eksponēti dažādu žanru atzītākie daiļliteratūras darbi – fantāzija, trilleris, vēsture u.c. žanri.

PASĀKUMI

INDIVIDUĀLĀS NODARBĪBAS DARBĀ AR DATORU

9., 16., 23. un 30. novembrī bibliotēkas organizētas bezmaksas nodarbības pamatzināšanu apgūšanai darbā ar datoru - informācijas meklēšana internetā, e-pasta un interneta bankas lietošana u.c. datorprasmes pēc pieprasījuma. Pieteikšanās uz vietas bibliotēkā.
Vairāk informācijas par nodarbībām šeit

KONKURSS “KĀ VALKAS NAMI CĒLUŠIES”

No 13. novembra līdz 8. decembrim izzinošs un aizraujošs konkurss par publiskajiem un dzīvojamajiem namiem, kas veido Valkas pilsētvidi.

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 20. līdz 23. novembrim piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 24. novembrī. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājaslapas sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

KALENDĀRA “LAIKS” ATVĒRŠANAS PASĀKUMS

25. novembrī plkst.13 Valkas pilsētas kultūras namā grāmatu izdevējam Jānim Rauskam veltītā kalendāra “LAIKS. Kalendārs 2024” svinīgā atvēršana kopā ar idejas autoriem, izpildītājiem un atbalstītājiem.

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻĀ

IZSTĀDE “CEĻOJUMS ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS PASAULĒ”

Līdz 30. novembrim ekspozīcijā Ziemeļvalstu autoru radītu grāmatu un plakātu izstāde.

BĒRNU RĪTI

11. novembrī no plkst.11 līdz 12 Valgas pilsētas bibliotēkā interaktīva nodarbība pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un ģimenēm ar grāmatu lasīšanu, radošiem uzdevumiem un rotaļām.
Vairāk par aktivitāti te

ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA

No 13. līdz 19. novembrim rīta stundas lasījumi bērniem “Ziemassvētki Ziemeļvalstīs”.

BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA

Visa gada garumā bērni, jaunieši un vecāki tiek aicināti piedalīties Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, lasot un novērtējot īpaši atlasītu grāmatu kolekcijas piecās vecuma grupās. Pieteikšanās aktivitātei Bērnu literatūras nodaļā klātienē vai rakstot bernubiblioteka@valka.lv, vai zvanot 29153117.
Vairāk par akciju te