Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā novembrī

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā NOVEMBRĪ.

SVARĪGI!

No 3. novembra līdz 16. novembrim bibliotēkā inventarizācija. Tās laikā darbosies Periodikas lasītava 1.stāvā. Par inventarizācijas laikā pieejamajiem pakalpojumiem šeit.

Piedāvājam saņemt un nodot bibliotēkas izdevumus (grāmatas, laikrakstus, CD u.c.) arī ārpus darba laika, izmantojot bibliomātu - grāmatu pakomātu. Vairāk par bibliomāta sniegtajām iespējām lasiet šeit.

Sestdienās bibliotēka atvērta no plkst.9:00-14:00.

IZSTĀDES

LITERATŪRAS IZSTĀDES “ES STĀSTU…”

Līdz 30. novembrim Pieaugušo literatūras nodaļā izstādīti romāni un stāsti ar vēstījumu pirmajā personā.

TEMATISKĀ IZSTĀDE “ĶIRBIS”

Līdz 30. novembrim Pieaugušo literatūras nodaļā izstāde ar grāmatām un publikācijām par lielo ogu - ķirbi, tā audzēšanu un izmantošanu.

LITERATŪRAS IZSTĀDE “SARGĀJIET SAVU VALSTI, IZKOPIET TO, JO ZINĀT – JA NEBŪS LATVIJAS, NEBŪSIT ARĪ JŪS.” /JĀNIS ČAKSTE/

Līdz 30. novembrim Pieaugušo literatūras nodaļā ekspozīcija ar Latvijas valsts dibināšanai veltītiem iespieddarbiem.

FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE “IKDIENA DĪKSTĀVĒ”

Līdz 30. novembrim apskatāma valcēnieša – mūziķa un pedagoga Ilmāra Priedes fotogrāfiju izstāde “Ikdiena dīkstāvē”. Ekspozīcijā aizvadīto divu gadu laikā tapušās fotogrāfijas, kas atspoguļo pandēmijas laika sajūtu – nogaidošu tukšumu, nošķirtību un radošas skumjas.

Vairāk par izstādi te

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “ARTURS GOBA. RAKSTOS, KOKOS, AKMEŅOS”

Līdz 30. novembrim Novadpētniecības stendā par godu Valkas novada literāta Artura Gobas 90 gadu jubilejai apskatāma piemiņas izstāde “Rakstos, kokos, akmeņos”. Aicinām apmeklēt izstādi un iepazīt vai atklāt ko jaunu par autoru un viņa daiļradi ekspozīcijā iekļautajos dzejas krājumos, grāmatās, publikācijās, fotogrāfijās un citu autoru veltījumos Arturam Gobam.

Vairāk par izstādi un jubilāru rakstā

PASĀKUMI

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 21. līdz 24. novembrim piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 25. novembrī. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājaslapas sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻĀ

GRĀMATU IZSTĀDE UN VIKTORĪNA “KARMĪNSARKANS”

Līdz 30. novembrim izstādītas patriotiska rakstura grāmatas, ar īpašām grāmatzīmēm to atvērumos, kas ļaus sagatavoties tiešsaistes viktorīnai par Latvijas valsti!

Viktorīna pieejama šeit.

MEISTARKLASE “SAPOSIES LATVIJAI!”

11. novembrī plkst.16 rotu darināšanas meistarklase – radoša un praktiska nodarbība ar mērķi radīt savu latvisko piespraudi! Aicinām pieteikties iepriekš pie bibliotekāres Zanes – klātienē vai pa tel. 29153117.

ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA

Laika posmā no 14. līdz 20. novembrim notiks nodarbības – grāmatu lasījumi pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ar mērķi iepazīt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.

BĒRNU RĪTI

19. novembrī plkst.11 pasākuma cikla “Bērnu rīti” nodarbība “Kam tās ausis?”. Interaktīva nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem un vecākiem ar grāmatu lasīšanu un radošiem uzdevumiem.

PASĀKUMS “BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA”

Turpinās dalība Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tās laikā bērni, jaunieši un vecāki visa gada garumā tiek aicināti lasīt un novērtēt profesionālas žūrijas īpaši atlasītu grāmatu kolekciju. Pieteikšanās aktivitātei pie Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Zanes Sīmanes tel. 29153117 , e-pasts zane.simane@valka.lv.

Vairāk par programmu te

Informāciju sagatavoja: