Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā maijā

Sveiks, LASĪTĀJ!

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā MAIJĀ.

IZSTĀDES

IZSTĀDE “ŪSIŅŠ JĀJA LABU ZIRGU”

Līdz 5.maijam apskatāma fotogrāfiju un zirglietu izstāde “Ūsiņš jāja labu zirgu”. Fotogrāfijās iemūžināti Valkas novada Ērģemes pagasta zemnieku saimniecības “Kurģi” lolotie un mīlētie zirgi sacensībās un citos gan ikdienišķos un gan svētku mirkļos.

Vairāk par izstādi un zemnieku saimniecību “Kurģi” šeit.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “…DZEJNIEKS – DZIEDOŠS PUTNS ZIEDOŠĀ ZARĀ…”

Līdz 7.maijam novadpētniecības stendā būs skatāma trim novada dzejniekiem – aprīļa jubilāriem veltīta izstāde. Ekspozīcijā – Ērģemes pagastā dzimušā rakstnieka, publicista Kārļa Studenta, Valkas novadā iecienītās dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas un neordinārā dzejnieka, jaunvārdu darinātāja Pētera Brūvera sarakstītie darbi, kā arī viņiem veltītās publikācijas presē un grāmatu lappusēs.

Plašāk par izstādi šeit

LITERĀRI SPORTISKS PASĀKUMS “NOSKRIEN CONTRU”

Valkas pilsētas stadionā 8. maijā plkst. 10 un Valgas pilsētas stadionā plkst. 12:30 notiks vienreizējs – literāri sportisks pasākums “Noskrien Contru”. Tā laikā igauņu un mazliet latviešu dzejnieks Contra jeb Margus Konnula veiks 10km skrējienu, lai pietuvotos mērķim noskriet 10km distanci to pilsētu stadionos, kuru nosaukums sākas ar burtu “V”. Ikvienam interesentam ir iespēja atbalstīt dzejnieku - gan līdzi jūtot, gan pievienojoties trasē. Paralēli skrējienam notiks dažādas, sportiski literāras aktivitātes bērniem.

Par pasākumu un iespējām piedalīties skrējienā uzzināsiet šeit.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “GRĀMATU VECMĀMIŅAS VALKAS BIBLIOTĒKĀ”

No 9. maija līdz 10. jūnijam novadpētniecības stendā izstāde “Grāmatu vecmāmiņas Valkas bibliotēkā”, kas sniegs ieskatu bibliotēkas krājuma senākajās grāmatās. Ekspozīcijā arī pati vecākā – 1893. gadā izdotā novadnieka Pirsa Bola mācību grāmata matemātikā u.c.

FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE “ĢIMENE”

No 5. maija līdz 30. jūnijam fotogrāfiju izstāde “Ģimene”. Izstādē fotogrāfes, valcēnietes Zanes Andiņas uzņemtie fotoattēli no ģimeņu fotosesijām. Ekspozīciju papildina mīļas lietas, kas raksturīgas bērniņa ienākšanas laikam ģimenē.

Vairāk par izstādi un fotogrāfi te

TEMATISKĀ IZSTĀDES “AR IRONIJU UN SLĒPTIEM JOKIEM”

No 2. līdz 31. maijam Pieaugušo literatūras nodaļā rakstnieka, dzejnieka un tulkotāja Dzintara Soduma 100 gadu jubilejai veltīta izstāde “Ar ironiju un slēptiem jokiem”. Ekspozīcijā rakstnieka literārie darbi, publikācijas un fakti par Dzintaru Sodumu un viņa nozīmi latviešu literatūrā.

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 23. līdz 26. maijam piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 27. maijā. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājas lapā sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻA

IZSTĀDE UN KONKURSS “DZEJOLIS MĀMIŅAI”

Par godu Mātes dienai no 2. līdz 9. maijam Bērnu literatūras nodaļā būs apskatāma grāmatu izstāde "Dzejolis māmiņai", kuras laikā bērni aicināti piedalīties dzejoļu un to ilustrāciju konkursā. Vissiltākos un sirsnīgākos dzejoļus māmiņām, vecmāmiņām, krustmātēm vai tantēm jāiesniedz ierodoties Bērnu literatūras nodaļā vai sūtot uz e-pastu zane.simane@valka.lv.

NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBU REĢIONĀLĀ KĀRTA

6.maijā Valkas pagasta Saieta namā “Lugažu muiža” “Nacionālās Skaļās lasīšanas” sacensību 2.kārta. Tajā piedalīsies pirmās kārtas uzvarētāji no Valkas un Smiltenes novada skolu 5.klasēm. Šīs kārtas uzvarētājs rudenī dosies uz finālu, kas notiks Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Vairāk par pasākumu šeit.

PASĀKUMS “BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA”

No 1. maija atklāta pieteikšanās Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas pasākumam “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Pieteikšanās pie Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Zanes Sīmanes tel. 29153117 , e-pasts zane.simane@valka.lv.

Vairāk par programmu lasiet šeit.

AKCIJA “AKLAIS RANDIŅŠ AR GRĀMATU – JAUNIEŠIEM”

Līdz 14. maijam norit akcija "Aklais randiņš ar grāmatu" 7. - 12. klašu skolēniem. Tās laikā vadoties pēc īsa apraksta, jāizvēlas grāmata un tā jānovērtē, aizpildot grāmatā ievietotu anketu. Klase ar visaugstāko izlasīto grāmatu skaitu saņems pārsteigumu - piedzīvojumu visai klasei. Pelni papildus punktus savai klasei, iesūtot fotogrāfiju, kurā redzams, kā Tu lasi šo grāmatu. Fotogrāfijas un video sūtīt uz Bibliotēkas Whastapp 29153117.

Vairāk informācijas par akciju te.

E-GRĀMATAS

Aicinām ielūkoties „3td e-GRĀMATU bibliotēkā" https://3td.lv/ un izvēlēties sev interesējošo literatūru. Šeit atradīsi gan tulkoto literatūru, gan oriģinālliteratūru pieaugušajiem un bērniem. Pakalpojums „3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai autorizētiem bibliotēku lasītājiem, kuriem ir piekļuve bibliotēkas elektroniskajam katalogam, izmantojot bibliotēkas izsniegtu lietotājvārdu un paroli.
Ja Tev vēl nav autorizācijas iespēju, sazinies ar mums, rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

Infografika pdf formātā šeit.

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele