Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā jūnijā

Sveiks, LASĪTĀJ!

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā JŪNIJĀ.

SVARĪGI!

Vasaras sezonā – no jūnija līdz augustam, bibliotēka sestdienās SLĒGTA!

Drukas, kopēšanas u.tml. pakalpojumus iespējams saņemt Valkas novada Tūrisma un informācijas birojā, Rīgas ielā 22.

Spodrības diena šomēnes 9.jūnijā – bibliotēka apmeklētājiem SLĒGTA!

IZSTĀDES

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “GRĀMATU VECMĀMIŅAS VALKAS BIBLIOTĒKĀ”

Līdz 10. jūnijam novadpētniecības stendā izstāde “Grāmatu vecmāmiņas Valkas bibliotēkā”, kas sniedz ieskatu bibliotēkas krājuma senākajās grāmatās. Ekspozīcijā arī pati vecākā – 1893. gadā izdotā novadnieka Pirsa Bola mācību grāmata matemātikā u.c.

Vairāk par izstādi šeit.

FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE “ĢIMENE”

Līdz 30. jūnijam fotogrāfiju izstādē “Ģimene” fotogrāfes, valcēnietes Zanes Andiņas uzņemtie fotoattēli no ģimeņu fotosesijām. Ekspozīciju papildina mīļas lietas, kas raksturīgas bērniņa ienākšanas laikam ģimenē.

Vairāk par izstādi un fotogrāfi lasiet te.

TEMATISKĀ IZSTĀDES “TEKSTS KĀ VIZUĀLĀ MĀKSLA”

No 1.jūnija līdz 31.jūlijam Pieaugušo literatūras nodaļā ekspozīcija ar darbiem, kuros literārais teksts lasāms un uztverams netradicionāli.

LITERATŪRAS IZSTĀDE “DAKTERĪTS”

No 1. līdz 30.jūnijam Pieaugušo literatūras nodaļā grāmatu stendā literatūra par mediķiem un ārstu ikdienu.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “JUMS ES SPĒLĒŠU MŪŽĪGI, TIKAI SADZIRDIET” /I.Brice/

No 13.jūnija līdz 30.jūlijam skulptūras “Koklētājs” 50.gadu jubilejai veltīta izstāde. Tajā eksponētās publikācijas, foto materiāli un piemiņas lietas atklās Koklētāja “gaitas” piecdesmit gadu garumā.

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 13. līdz 16. jūnijam piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 17. jūnijā. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājas lapā sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻA

GRĀMATU IZSTĀDE AR AKTIVITĀTI “VASARAS DETEKTĪVS”

No 1.jūnija līdz 15.augustam izstādīti daiļdarbi, kas apraksta dažādu detektīvu aizraujošos piedzīvojumus, kuros viņi nonāk savas vēlmes un zinātkāres dēļ atklāt kā noslēpumus, tā noziegumus.  Izvēloties kādu no izstādes grāmatām un izpildot tajā atrodamo uzdevumu, saņem slepenu pavedienu un dodies piedzīvojumā - apslēptās mantas meklējumos pa Valku.

Vairāk par izstādi un aktivitāti šeit.

VASARAS GALDA SPĒĻU MARATONS

Divās jūnija otrdienās no plkst.16 būs iespēja pārliecināties, kurš veiksmīgās 14.jūnijā sēžoties pie “Riču Raču” un “Cirks” spēles galdiem, bet 28.jūnijā, kurš attapīgāks bērnu sacerēto mīklu spēlē.

NODARBĪBA “NEPARASTĀS PROFESIJAS”

16. un 30.jūnijā radošas nodarbības bērniem no piecu gadu vecuma, kuru laikā viņi iepazīs vairākas nepierastas, ekscentriskas un aizraujošas profesijas.

PASĀKUMS “BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA”

Atklāta pieteikšanās Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas pasākumam “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā laikā bērni, jaunieši un vecāki visa gada garumā tiek aicināti lasīt un novērtēt profesionālas žūrijas īpaši atlasītu grāmatu kolekciju. Pieteikšanās aktivitātei pie Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Zanes Sīmanes tel. 29153117, e-pasts zane.simane@valka.lv.

Vairāk par programmu lasi te.

E-GRĀMATAS

Aicinām ielūkoties „3td e-GRĀMATU bibliotēkā"  https://3td.lv/  un izvēlēties  sev interesējošo literatūru. Šeit atradīsi gan tulkoto literatūru, gan oriģinālliteratūru pieaugušajiem un bērniem. Pakalpojums „3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai  autorizētiem bibliotēku lasītājiem, kuriem ir piekļuve bibliotēkas elektroniskajam katalogam, izmantojot bibliotēkas izsniegtu lietotājvārdu un paroli.

Ja Tev vēl nav autorizācijas iespēju, sazinies ar mums, rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele