Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā februārī

Sveiks, LASĪTĀJ!

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā FEBRUĀRĪ.

SVARĪGI

Atgādinām, ka bibliotēka atvērta apmeklētājiem katru darba dienu no plkst.10.00 līdz 18.00 un strādā "zaļajā režīmā".

Ienākšana un uzturēšanās bibliotēkas telpās medicīniskajā sejas maskā vai respiratorā bez vārsta (FFP2-FFP3). Bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem var turpināt lietot nemedicīnisku (auduma) masku.

Lasītājiem, kuriem nav sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, vēlamie bibliotēkas izdevumi jāpiesaka un jāvienojas par rezervētā izdevuma saņemšanas laiku zvanot uz +371 64723672 vai +371 29136199, vai rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

IZSTĀDES

TEMATISKĀ IZSTĀDE “IR VĀRDAM VIETAS”

Visu februāri būs apskatāma latviešu dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes 70 gadu jubilejai veltīta izstāde.

DAIĻLITERATŪRAS IZSTĀDE “SĒRIJA “VAKARA ROMĀNS””

Grāmatu stendā apkopoti izklaidējoši daiļdarbi 200 līdz 250 lapušu garumā. Tie būs piemēroti gan lidojumam lidmašīnā vai braucienam sabiedriskajā transportā, gan laiskam vakaram un brīvdienām.

GLEZNU IZSTĀDE “PROCESĀ…”

Līdz  31. matam bibliotēkas telpās valcēnietes Ieviņas Korčinskas gleznu izstāde "PROCESĀ…". Cik sevi atceras, Ieviņa Korčinska ir zīmējusi. Vēlmi zīmēt viņa nolēma izprast un izkopt, iestājoties mākslinieces un pedagoģes Marutas Stabulnieces vadītajā gleznošanas studijā Valkas mākslas skolā. Caur izstādi māksliniece vēlas dalīties priekā, kas viņu pārņem, esot procesā – laikā, kad tiek radīts mākslas darbs no idejas līdz tā uznešanai uz audekla un pat pēc tam. “Katrs tapušais darbs ir kā īpašs process – izjust, vērot, izsapņot un apdomāt,” atklāj I. Korčinska.

Vairāk par mākslinieci un izstādi lasiet šeit.

IZSTĀDE “PAVASARIS KLAUVĒ PIE LOGA”

Līdz 4. martam būs apskatāma Valkas mākslas skolas tekstila studijas dalībnieču darbu izstāde. Ekspozīciju veido Valkas mākslas skolas tekstila studijas dalībnieču – Intas Miķelsones, Aijas Bērziņas un Vijas Rācenes – vairāk kā divdesmit tekstila gleznas dažādās tehnikās. Tematikā dominējošā ir dabas tēma – ziedi, putni, koki, arī klusā daba un portreti.

Vairāk lasiet šeit.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “NO CIRKA ARTISTES PIEZĪMĒM. MUDĪTEI KRAUKLEI – 75”

Novadpētniecības stendā līdz 31. martam apskatāma cirka māksliniecei, novadniecei Mudītei Krauklei 75 gadu jubilejā veltīta izstāde. Ekspozīcija atklās, kā, pateicoties uzņēmībai un aizrautībai, meitene no Valkas spēja pārsteigt un priecēt cilvēkus daudzviet pasaulē un iedvesmot arī citus sapņot lielus sapņus.

Bijušās Rīgas Cirka mākslinieciskās vadītājas un direktores Lolitas Lipinskas atmiņas par Mudīti un viņas profesionālajām gaitām šeit.

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 21. līdz 24. februārim piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 25. februārī. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājas lapā sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻA

AKCIJA “AKLAIS RANDIŅŠ AR GRĀMATU – JAUNIEŠIEM”

Visu mīlētāju nedēļā – no 14. līdz 18. februārim norisināsies akcija jauniešiem. Tās laikā no īpaši atlasīta grāmatu klāsta, vadoties pēc īsa apraksta jāizvēlas grāmata, jāiemūžina lasīšanas brīdis, jāiesūta fotogrāfija/-as un jānovērtē izlasītais darbs. Fotogrāfijas sūtīt uz e-pastu zane.simane@valka.lv vai Whatsapp  29136199.

GRĀMATU IZSTĀDE “TAURIŅI VĒDERĀ”

Līdz 28. februārim apskatāma izstāde ar grāmatām par mīlestību, iemīlēšanos un draudzību. Izvēloties grāmatu tiks dāvināts origami taureņa locīšanas komplekts. Aicinām dalīties ar pašu locīto tauriņu fotogrāfijām tās sūtot uz e-pastu zane.simane@valka.lv vai Whatsapp  29136199.  Locīšanas pamācība šeit.

E-GRĀMATAS

Aicinām ielūkoties „3td e-GRĀMATU bibliotēkā"  https://3td.lv/  un izvēlēties  sev interesējošo literatūru. Šeit atradīsi gan tulkoto literatūru, gan oriģinālliteratūru pieaugušajiem un bērniem. Pakalpojums „3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai  autorizētiem bibliotēku lasītājiem, kuriem ir piekļuve bibliotēkas elektroniskajam katalogam, izmantojot bibliotēkas izsniegtu lietotājvārdu un paroli.

Ja Tev vēl nav autorizācijas iespēju, sazinies ar mums, rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

Infografika pdf formātā šeit.

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele