02.08.2022
Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā augustā

Sveiks, LASĪTĀJ!

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā AUGUSTĀ.

SVARĪGI!

Vasaras sezonā – no jūnija līdz augustam, bibliotēka sestdienās SLĒGTA!

Drukas, kopēšanas u.tml. pakalpojumus iespējams saņemt Valkas novada Tūrisma un informācijas birojā, Rīgas ielā 22.

IZSTĀDES

TEMATISKĀ IZSTĀDES “PILSĒTAS ROMĀNS”

Līdz 31.augustam Pieaugušo literatūras nodaļā ekspozīcijā daiļliteratūra urbānisma stilā.

LITERATŪRAS IZSTĀDE “CEĻŠ, KURĀ BIJA JĀBŪT”

Līdz 31.augsutam Pieaugušo literatūras nodaļā izstādītas publikācijas, grāmatas u.c. informācijas avoti, kas atspoguļo Baltijas ceļa notikumus.

DARBU IZSTĀDE “MĒS ARĪ VARAM…”

Līdz 30. septembrim  Pieaugušo literatūras nodaļā eksponēti Dienas aprūpes centra “Valka” klientu radošie darbi - dažādās tehnikās apgleznoti trauki, tekstila izstrādājumi, gleznas un citi rokdarbi radīti “Mākslas terapijas” nodarbībās.

Vairāk par izstādi šeit .

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “VĒSTULES MŪŽĪBAI. MĀKSLINIEKAM JĀNIM ANDREJAM SĪMANIM - 75”

No 5.augusta līdz 10.septembrim Novadpētniecības stendā aplūkojama tēlniekam, medaļu māksliniekam, kolekcionāram un aktīvistam Jānim Andrejam Sīmanim veltīta izstāde “Vēstules mūžībai”.

Vairāk par izstādi un mākslinieku šeit .

PASĀKUMI

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 22. līdz 25. augustam piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 26. augustā. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājas lapā sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻĀ

NODARBĪBA “NEPARASTĀS PROFESIJAS”

Radošas nodarbības bērniem no piecu gadu vecuma, kuru laikā viņi iepazīs vairākas nepierastas un aizraujošas profesijas. 4.augustā, plkst.11:00 iepazīšanās ar arodu rakstnieks, savukārt 18.augustā, plkst.11:00 bērni būs gaidīti nodarbībā “Plastilīna multfilmu veidotājs”.

MAZĀ PŪČULĒNA SKOLA

6.augustā plkst.11:00 otrā Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” nodarbība 3-4 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem.

Plašāk par programmu te.

GRĀMATU IZSTĀDE AR UZDEVUMU “VASARAS DETEKTĪVS”

Līdz 15.augustam izstādīti daiļdarbi, kas apraksta dažādu detektīvu aizraujošos piedzīvojumus, kuros viņi nonāk savas vēlmes un zinātkāres dēļ atklāt kā noslēpumus, tā noziegumus.  Izvēloties kādu no izstādes grāmatām un izpildot tajā atrodamo uzdevumu, saņem slepenu pavedienu un dodies piedzīvojumā pa Valku.

Vairāk par izstādi un aktivitāti lasiet šeit.

PASĀKUMS “BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA”

Atklāta pieteikšanās Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas pasākumam “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā laikā bērni, jaunieši un vecāki visa gada garumā tiek aicināti lasīt un novērtēt profesionālas žūrijas īpaši atlasītu grāmatu kolekciju. Pieteikšanās aktivitātei pie Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Zanes Sīmanes tel. 29153117 , e-pasts zane.simane@valka.lv.

Vairāk par programmu te.

E-GRĀMATAS

Aicinām ielūkoties „3td e-GRĀMATU bibliotēkā"  https://3td.lv/  un izvēlēties  sev interesējošo literatūru. Šeit atradīsi gan tulkoto literatūru, gan oriģinālliteratūru pieaugušajiem un bērniem. Pakalpojums „3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai  autorizētiem bibliotēku lasītājiem, kuriem ir piekļuve bibliotēkas elektroniskajam katalogam, izmantojot bibliotēkas izsniegtu lietotājvārdu un paroli.

Ja Tev vēl nav autorizācijas iespēju, sazinies ar mums, rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele