Pasākumi un aktualitātes Valkas bibliotēkā aprīlī

Sveiks, LASĪTĀJ!

Esam apkopojuši informāciju par pasākumiem un aktualitātēm Valkas bibliotēkā APRĪLĪ.

SVARĪGI

No 1.aprīļa tiek atcelti visi nozīmīgākie ierobežojumi bibliotēkas darbībai. Uzturoties bibliotēkā vairs nav jālieto sejas maskas, ierodoties nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un bibliotēkas organizētajiem pasākumiem nav noteikti apmeklētāju skaita ierobežojumi.

Turpinām ievērot ieteikumu par 2 metru distanci, kas neattiecas uz personām no vienas mājsaimniecības un skolēnu grupām. Bibliotēkā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija, vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

Aprīlī strādājam arī sestdienās no plkst. 9:00-14:00.

IZSTĀDES

IZSTĀDE “ŪSIŅŠ JĀJA LABU ZIRGU”

No 1. aprīļa līdz 5. maijam apskatāma fotogrāfiju un zirglietu izstāde “Ūsiņš jāja labu zirgu”. Fotogrāfijās iemūžināti Valkas novada Ērģemes pagasta zemnieku saimniecības “Kurģi” lolotie un mīlētie zirgi sacensībās un citos gan ikdienišķos, gan svētku mirkļos.

Vairāk par izstādi un zemnieku saimniecību “Kurģi” lasiet šeit.

DAIĻLITERATŪRAS IZSTĀDE “ZIEDI, SAULE, VĒJŠ”

No 1. līdz 30. aprīlim grāmatu stendā lasītājiem līdzņemšanai eksponēti daiļdarbi pavasara noskaņās.

TEMATISKĀ IZSTĀDE “LIELDIENAS - SAULAINO DIENU VĒSTNESIS”

Visu aprīli Pieaugušo literatūras nodaļā izstāde ar literatūru par Lieldienu tradīcijām. Apmeklējot izstādi, iespējams atsvaidzināt esošās un papildināt jaunas zināšanas par pavasara saulgriežu svinību ieražām, simboliem, nozīmi u.tml.

NOVADPĒTNIECĪBAS IZSTĀDE “…DZEJNIEKS – DZIEDOŠS PUTNS ZIEDOŠĀ ZARĀ…”

No 4. aprīļa līdz 7. maijam novadpētniecības stendā būs skatāma trim novada dzejniekiem – aprīļa jubilāriem, veltīta izstāde. Ekspozīcijā – Ērģemes pagastā dzimušā rakstnieka, publicista Kārļa Studenta, Valkas novadā iecienītās dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas un neordinārā dzejnieka, jaunvārdu darinātāja Pētera Brūvera sarakstītie darbi, kā arī viņiem veltītās publikācijas presē un grāmatu lappusēs.

Vairāk par izstādi lasiet šeit.

JAUNO GRĀMATU DIENAS

No 25. līdz 28. aprīlim piedāvājam iepazīties ar jaunajām grāmatām. To izsniegšana 29. aprīlī. Grāmatu jaunumiem iespējams sekot līdz mūsu mājas lapā sadaļā "Jaunākās grāmatas" un "Bērniem, jauniešiem" – "Jaunākās grāmatas".

BĒRNU LITERATŪRAS NODAĻA

ILUSTRĀCIJU IZSTĀDE “UZZĪMĒ BALTU LIETU”

Līdz 11. aprīlim būs apskatāma mākslinieces Neonillas Medvedevas ilustrāciju izstāde Andras Manfeldes grāmatai “Uzzīmē baltu lietu”. Mākslinieces Neonillas Medvedevas grāmatai radītās ilustrācijas skatītāju ierauj mākslas pasaulē, kur satiekas talants, idejas un fantāzija.

Vairāk par izstādi lasiet šeit.

AKCIJA “AKLAIS RANDIŅŠ AR GRĀMATU – JAUNIEŠIEM”

Līdz 14. maijam norit akcija "Aklais randiņš ar grāmatu" 7. - 12. klašu skolēniem. Tās laikā vadoties pēc īsa apraksta, jāizvēlas grāmata un tā jānovērtē, aizpildot grāmatā ievietotu anketu. Klase ar visaugstāko izlasīto grāmatu skaitu saņems pārsteigumu - piedzīvojumu visai klasei. Pelni papildus punktus savai klasei, iesūtot fotogrāfiju, kurā redzams, kā Tu lasi šo grāmatu. Fotogrāfijas un video sūtīt uz Bibliotēkas Whastapp 29153117.

Vairāk informācijas par akciju šeit.

GRĀMATU IZSTĀDE “ŠŪPOJĀS’I LIELA DIENA, PŪPOLĪŠA ZARIŅĀ”

No 1. līdz 20.aprīlim apskatāma izstāde ar grāmatām par Lieldienu tradīcijām un paražām.

NODARBĪBA “PAVASARA ZIEDI”

9. aprīlī plkst. 11 notiks nodarbība par pavasari un tā vēstnešiem. Tā paredzēta 1. līdz 5.klases vecuma bērniem, ar gleznošanu, dzejoļu mācīšanos un bērzu sulu degustēšanu.

NODARBĪBA “RAKSTU RAKSTI”

16. aprīlī plkst. 11 praktiskā nodarbība bērniem un vecākiem par poļu olu dekorēšanas tradīciju pisanki. Dalība piesakoties līdz 15.aprīlim rakstot zane.simane@valka.lv vai zvanot 29153117.

E-GRĀMATAS

Aicinām ielūkoties „3td e-GRĀMATU bibliotēkā" https://3td.lv/ un izvēlēties sev interesējošo literatūru. Šeit atradīsi gan tulkoto literatūru, gan oriģinālliteratūru pieaugušajiem un bērniem. Pakalpojums „3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tikai autorizētiem bibliotēku lasītājiem, kuriem ir piekļuve bibliotēkas elektroniskajam katalogam, izmantojot bibliotēkas izsniegtu lietotājvārdu un paroli.

Ja Tev vēl nav autorizācijas iespēju, sazinies ar mums, rakstot uz valkasbiblioteka@valka.lv.

Infografika pdf formātā šeit.

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele