19.10.2016
Izstāde "Papīra maģija" - no papīra pītie darbi

Valkas bibliotēkā no 24. oktobra līdz 30. novembrim apskatām izstāde "Papīra maģija" - limbažnieces Oļesjas Jefimovas no papīra pītie darbi.

 

Mūsdienās ir ļoti aktuāli jautājumi par vērtību, tradīciju un progresa vietu cilvēka dzīvē. Gatavot pašam mājas ēdienus vai ātri paēst kafejnīcā? Adīt šalli pašai vai nopirkt veikalā? Mēs dzīvojam laikmetā, kad viss notiek ātri, kad no rīta tu pamosties un jau visur esi nokavējis, jo darāma ir tik daudz. Laika taupīšanai ir ļoti plašs preču piedāvājums veikalos, īpaši daudz ir lētu plastmasas preču no Ķīnas. Tik ērti un lēti nopirkt lielveikalā plastmasas traukus, pēc tām no tiem ēst tur pat nopirktus pēc garšas līdzīgus plastmasai pārtikas produktus.

 

Dažreiz liekas, ka rokdarbiem jau nav vietas mūsu saspringtā dienas ritmā. Liekas, ka nav jēgas cept maizi, adīt cimdus, tamborēt jaciņas vai pīt groziņus pašiem, jo viss ir nopērkams veikalā. Bet dzīvei, kas ir sasildīta ar cilvēka roku darbu, ir cita noskaņa un īsta garša. Es esmu priecīga, ka mums blakus ir tādi cilvēki, kas atrod laiku, lai dāvinātu  savas dvēseles siltumu visai pasaulei. Limbažniece Oļesja Jefimova spēj radīt fantastiskas lietas no vienkārša papīra. Bērnu kopšanas atvaļinājuma laikā viņa nesēdēja rokas klēpī salikusi, bet radoši izmantoja iespēju izgreznot apkārtējo pasauli.

 

Lai no papīra radītu brīnišķīgas lietas, nav vajadzīga burvju nūjiņa, pietiek ar meistara čaklām rokām. Papīra pārvēršanas process par pinumu sākas ar papīra griešanu strēmelēs, no kurām tin caurulītes. Papīra caurulītes Oļesja izkrāso ar akrila krāsu un izžāvē. No papīra caurulītēm tiek pīts iecerētais pinums, kuru izturībai nolako. Pinumi no papīra ir ļoti daudzveidīgi, tos var papildināt ar dekupāžu, audumu, mežģīnēm un pērlītēm atbilstoši meistara iecerei, veidojot unikālus un personalizētus darbus. Groziņi un puķu podi, lādītes un veļas kastes, svētku dekori un bērnu rotaļlietas veido mājīgu atmosfēru, veiksmīgi papildinot jebkuru interjeru.

 

Skaisti un vienlaikus funkcionālī izstrādājumi, kas ir pīti no papīra :

  • Ir izturīgi un droši ikdienas lietošanā;
  • Nebaidās no mitruma, kas ļauj izmantot tos puķu audzēšanai;
  • Viegli kopjami ar mitro drāniņu, pēc nepieciešamības var pat izmazgāt zem krāna ar silto ūdeni, pēc tām izžāvēt istabas temperatūrā.

 

J. Gurejevas teksts un fotogrāfijas

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.