11.11.2022
Noslēgusies Valkas bibliotēkas krājuma inventarizācija. Pieejams pilns pakalpojumu klāsts

Pamatojoties uz Valkas novada pašvaldības izpilddirektora rīkojumu Nr. 4.7/22/80 “Par Valkas novada Centrālās bibliotēkas krājuma inventarizāciju”, no 3. novembra Valkas bibliotēkā tika veikta krājuma pārbaude. Aktīvi iesaistoties visam bibliotēkas kolektīvam, inventarizāciju bija iespējams noslēgt pirms plānotā termiņa un no nākamās nedēļas pirmdienas, 14. novembra, Valkas bibliotēkā būs pieejami visi tās sniegtie pakalpojumi.

 

Valkas bibliotēkas krājumā ir 31 994 grāmatas un citi resursi un pēc Ministru kabineta noteikumiem bibliotēkās, kuru krājumā ir līdz 50 000 vienību, inventarizāciju veic ne retāk kā 8 gados. Iepriekšējo reizi inventarizācija tika veikta 2014. gadā, pēc kuras Valkas bibliotēka pārgāja no tradicionālās uzskaites papīros uz elektronisko BIS Alise uzskaiti, kas šo astoņu gadu laikā ļāvis bibliotekāriem strādāt daudz kvalitatīvāk – ātrāk, ērtāk un precīzāk. Pateicoties elektroniskās sistēmas ieviešanai, 2022. gada krājuma inventarizācijas posms – grāmatu svītru kodu skenēšana (bibliotēkā esošo krājuma vienību apzināšana) ilga vien četras dienas, savukārt, pārbaude un kļūdu labošana – divas dienas. Apkopojot krājuma pārbaudē iegūtos datus, secināts minimāls tā iztrūkums 0,42%. Valkas bibliotēkas Kataloģizācijas un automatizācijas  nodaļas vadītāja Dace Pasopa šādu rādītāju vērtē kā ļoti pozitīvu.

 

Bibliotēku krājuma inventarizācijas mērķis ir tā vienību faktiskā stāvokļa pārbaude konkrētajā datumā, kļūdu un zudumu konstatēšana un grāmatvedības datu saskaņošana ar inventarizācijas rezultātiem.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.