Noslēgusies Valkas bibliotēkas iniciatīva “Mazais valodnieks”

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā noslēdzies bērnu grāmatu lasījumu cikla svešvalodās “Mazais valodnieks” I posms.

Aktivitātē “Mazais valodnieks” kopumā piedalījās 26 interesenti, no tiem reģistrējušies un visus uzdevumus izpildījuši 7. Visi reģistrētie dalībnieki savā īpašumā saņems uzņēmuma “PEPI RER” attīstošo rotaļlietu ražotnes "Iglu Soft Play" sarūpēto Nansijas Jotkus grāmatu angļu valodā “The Snowman” un saldumus no Valkas novada Centrālās bibliotēkas. Galveno balvu – dāvanu karti no Jāņa Rozes grāmatnīcas saņem Reinis Timofejevs, par iegūto visaugstāko vērtējumu uzdevumu izpildē.

Ar iniciatīvas “Mazais valodnieks” dalībniekiem organizatori sazināsies individuāli, lai vienotos par dāvanu saņemšanu.

Idejas autore un organizatore, Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Zane Sīmane atklāj, ka viņai ir gandarījums, jo interesi par aktivitāti tika izrādījušas arī vairākas Latvijas bibliotēkas un iedzīvotāji no citiem novadiem, tādēļ informācija par “Mazo valodnieku” tagad pieejama arī plašākai publikai Latvijas Bibliotēku portālā.

Iniciatīvas mērķis bija ieinteresēt un rosināt bērnus mācīties jaunas valodas un popularizēt bibliotēkas krājumā esošās grāmatas svešvalodās. “Mazā valodnieka” ietvaros, bibliotēkas Youtube profilā tika ievietoti 3 grāmatu lasījumi svešvalodās – angļu, vācu un krievu valodā. Pēc to noklausīšanās bērniem bija jāveic interaktīvi uzdevumi, kas mudināja iepazīt izvēlētās valodas un apgūt jaunus vārdus.

Liels paldies par iesaistīšanos Diānai Aņinai un Gundai Sīmanei, veidojot aizraujošus video lasījumus, kā arī balvu fonda veidotājiem “Iglu Soft Play”!

Nākamais lasījumu cikla “Mazais valodnieks” posms ir paredzēts nākamā gada martā, kad tiks veidoti lasījumi un uzdevumi angļu, krievu, igauņu un lietuviešu valodās.

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele