29.06.2023
Noslēdzies Valkas bibliotēkas organizētais digitālo prasmju nodarbību cikls

No 24. maija līdz 29. jūnijam Valkas bibliotēka īstenoja septiņu nodarbību ciklu neformālās izglītības programmā “Digitālo pakalpojumu izmantošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā”. To laikā dalībnieki papildināja zināšanas par datoru un interneta tīkla uzbūvi un darbības principiem, drošību internetā, iespējām, ko autorizētiem lietotājiem piedāvā interneta bankas un dažādi pakalpojumu sniedzēju portāli, kā arī Valsts pārvaldes pakalpojumu portāla Latvija.lv sniegtajām iespējām. Praktiski darbojoties, tika apgūta e-paraksta lietošana, elektroniskā pasta izmantošana u.c.

Kopumā nodarbībās piedalījās astoņi dalībnieki, kuriem bija iespēja apmeklēt visas septiņas nodarbības vai izvēlēties sev interesējošās tēmas.

Apkopojot atgriezenisko saiti par nodarbībās dzirdēto secināms, ka kopumā dalībnieki atzīst nodarbības par vērtīgām, to  laikā iegūtas jaunas zināšanas, radusies pārliecība par savām prasmēm datora lietošanā. Daži dalībnieki stāsta, ka jau ķērušies pie jauniegūto zināšanu pielietošanas praksē, veidojot maksājumus savos interneta bankas kontos vai pētot portāla eVeselībasPunkts piedāvātās iespējas, citi teic, ka jūtas daudz drošāki ienirt interneta plašumos, lai meklētu sev interesējošo informāciju. Novērtēšanas anketās dalībnieki minēja vairākas jaunas tēmas, ko vēl vēlētos apgūt - tas norāda uz nepieciešamību veidot līdzīgas mācību nodarbības arī turpmāk.

Pateicamies visiem mācību dalībniekiem par uzņēmību un drosmi!

 

Mācības notika Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta  „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” Nr. 10105130 - NCLV - ERASMUS-EDU-2021-AL-AGENDA-IBA ietvaros.

 

 

Informāciju sagatavoja

Aija Rudīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

vecākā bibliotekāre - metodiķe

Apmācību kurss “Digitālo pakalpojumu izmantošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā”
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.