Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība turpinās!

LNB sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi šogad turpina Skaļās lasīšanas sacensības, un 5. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu, bibliotēku vai kādu no 30 reģionālajiem kuratoriem.

Skaļā lasīšana ir sacensība, kurā katrs tās dalībnieks lasa skaļi izvēlēto grāmatas fragmentu, pirms tam iepazīstinot ar sevi, pastāstot par grāmatas izvēli, sniedzot nelielu ieskatu grāmatas tēlos, notikumā.

Skaļās lasīšanas sacensības ieplānotas trīs kārtās:

• 1.KĀRTA. Vietējās sacensības tiešsaistē (februāris – maijs)
  • 2.KĀRTA. Reģionālais fināls (aprīļa beigas – vasara)
  • 3.KĀRTA. Nacionālais fināls (septembra beigas)

Valkas reģionā sadarbojas Smiltenes, Strenču un Valkas novada skolas un bibliotēkas; Skaļās lasīšanas koordinatore Valkas reģionā ir Una Grāve.

Skolēni, skolotāji un skolu bibliotekāri ir aicināti sazināties ar sava reģiona kuratoru, lai pieteiktu dalību sacensībām.

SACENSĪBU NOLIKUMS (TE) ar konkursa noteikumiem un vērtēšanas kritērijiem.

PIEDALIES!

• Līdz 3.maijam NOFILMĒ video (dalībnieks iepazīstina ar sevi, pastāsta par grāmatas izvēli, sniedz nelielu ieskatu grāmatas tēlos, notikumā un lasa skaļi izvēlēto grāmatas fragmentu)
  • Līdz 3.maijam ATSŪTI video uz Valkas NCB tel.nr. 29136199 (WhatsApp).
  • Līdz 28.maijam iesūtītos priekšnesumus VĒRTĒS sacensību žūrija
  • 31.maijā TIEK PAZIŅOTI Skaļās lasīšanas sacensību Valkas reģionā rezultāti.

Valkas reģionā konkursa 1. un 2.kārta tiek rīkotas kopā; nepieciešamības gadījumā – atsevišķi.

Ar dalībnieka piekrišanu tā iesūtītais video var tikt publicēts Valkas bibliotēkas YouTube kanālā un sociālajos tīklos.

LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Lasīt vairāk “LNB AICINA SKOLĒNUS PIEDALĪTIES SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBĀS!” (TE)

Lasīt vairāk “NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS” (TE)

#Skaļālasīšana  #SkaLas

Una Grāve