22.03.2017
Marta grāmatu jaunumi

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 27. līdz 30. martam.

Marta jaunumos vairākas ilgi gaidītas latviešu autoru grāmatas. Vladimira Kaijaka pēdējo aizsākto un nepabeigto romānu līdz grāmatai realizējusi viņa dzīvesbiedre Māra Svīre. Romāns “Vēstule”  ir turpinājums romānam “Meitene no nekurienes”, bet lasāms arī kā patstāvīgs darbs. Līdz 167. lappusei ir Vladimira Kaijaka teksts, turpinājusi Māra Svīre, sižetu rakstot gana dramatiski, cenšoties iztēloties Kaijaka stilu.

Kārtējais darbs vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" ir Andras Manfeldes romāns "Virsnieku sievas", kas stāsta par Liepājas pilsētas daļu Karostu 70. gados. Latviešu literatūras cienītājiem iepriecinājums būs arī populārās detektīvu rakstnieces Daces Judinas jaunākā grāmata sērijā par izmeklētāju Annu Elizabeti “Ceturtais kauliņš”, rakstnieces Birutas Eglītes grāmata “Ceturtais bauslis” un Jāņa Lejiņa romāns “Vīrieša sirds”. Šīs grāmatas pamatā stāsts ir par armijas instruktoru Ludi Šteinbergu, kurš 1939. gada pavasarī ierodas kādas mazpilsētas ģimnāzijā, lai mācītu zēnus kļūt par īstiem vīriešiem. Taču pareizākajam no pareizajiem vīriešiem nojūk visi orientieri, kad viņa mazajā vecpuiša pasaulītē ienāk Viņa.

Tulkotās literatūras klāstā iznākuši turpinājumi Annas Todas, Elenas Ferrantes, Lūsindas Railijas grāmatām. Vēsturisko romānu meistare Rūta Šepetis lasītājiem nodod savu jaunāko romānu “Jūras sāļums”, kas balstās uz faktiem par bēgļu evakuācijas kuģa “Vilhelms Gustlofs” bojāeju 1945.gada 30.janvārī. Rūta Šepetis, lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstniece, latviešu lasītājiem jau ir pazīstama ar romāniem “Starp pelēkiem toņiem” un “Papīra sapņi”.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā, iegriežoties bibliotēkā. Autorizētie bibliotēkas lietotāji varēs grāmatu rezervēt elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā http://biblioteka.valka.lv/, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 31.martā.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja