Mārītes Dzenes grāmatas "Domu skices" atvēršana

Vakar, 20. oktobrī, Valkas bibliotēkā kuplā Mārītes Dzenes draugu, paziņu un bijušo kolēģu pulkā atvērta viņas pirmā grāmata “Domu skices”. Pasākuma laikā klausījāmies “Domu skices” no jaunās grāmatas, kā arī atmiņu un draudzības stāstos no klātesošajiem, bet ar muzikālu sveicienu sanākušos priecēja Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skolas audzēkņi.

Grāmatas atvēršana bija jauka atkalredzēšanās ar kolēģiem no “Darba Karoga”, ar vidējās paaudzes deju kolektīva biedriem un valcēniešiem, kas atceras Mārīti kā talantīgu žurnālisti. Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja Līga Rozīte bija izvēlējusies zīmīgus fragmentus no M. Dzenes grāmatas, kas atklāj autores interešu loku, darba dzīves aizkulises un drosmi, parādot savu nostāju un pārliecību Tautas frontes laikā.

Savā grāmatā M. Dzene atgādina: “Mums katram ir sava laika mašīna – atmiņas, kas ved atpakaļ, un sapņi, kas mudina doties uz priekšu.” Bibliotēkai uzdāvinātajā grāmatas eksemplārā autore lasītājiem novēl: “Dzīve ir spēle, spēlē tu!”

Paldies pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem par jauko tikšanos!

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada Centrālās bibliotēkas direktore

Līga Tetere

M. Dzenes grāmatas "Domu skices" atvēršana (Foto: I. Leitis)