21.05.2019
Līdzveido Eiropas politiku - piedalies EP vēlēšanās!

Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 2019. gada 25. maijā. Šoreiz EP vēlēšanām ir pieteikti 16 kandidātu saraksti, bet iepriekšējās vēlēšanās pirms pieciem gadiem to bija mazāk — 14. Šķiet, šoreiz cīņa par EP vietām būs ļoti sīva.

 

Latvija līdzveido Eiropas politiku, tāpēc sabiedrībai lielāka vērība ir jāpievērš tam, kādu mēs to veidojam un kādu Eiropu mēs gribam. Ikviena Eiropas, arī Latvijas pilsoņa balsij ir nozīme. Šīs vēlēšanas iezīmēs Eiropas nākotni tuvākajiem pieciem gadiem.

 

Citējot Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāju Martu Rībeli, viņa uzsver divas lietas: “Pirmkārt, ES pieņemtie lēmumi ietekmē 80 procentus Latvijas likumu, tāpēc ļoti svarīgi, kas tos pieņem. Eiropas Parlaments ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija, tāpēc ir būtiski, kas pārstāvēs manas intereses EP. Vai es balsoju par dziļāku vienoto tirgu? Vai es vēlos lielāku uzsvaru uz sociālo aizsardzību? Vai man svarīgas plašākas jauniešu iespējas? No Latvijas tiek ievēlēti astoņi deputāti, kuri pievienojas lielajām politiskajām grupām un caur tām aizstāv savu vēlētāju intereses. Latvija jau 15 gadus ir Eiropas Savienībā un izmanto tās sniegtās iespējas, tajā skaitā izvēloties savus pārstāvjus EP, Eiropas Komisijā un caur nacionālajām vēlēšanām netieši arī ES Padomē. Mums šeit, Latvijā, Eiropa pieder tikpat, cik citiem eiropiešiem. Otrkārt, nesenie notikumi rāda, cik trausla var būt demokrātija, ja neizmantojam savas iespējas balsot.”

 

Ar informāciju par kandidātu sarakstiem, kandidātiem (gan tiem, kuri par deputātiem vēlas kļūt atkārtoti, gan tiem, kuri piedalās pirmo reizi, kāds ir viņu pamatojums būt kandidātam vēlēšanās, kādas ieceres, kādas ir zināšanas un pieredze politikā) varam dzirdēt gan plašsaziņas līdzekļos, gan iepazīties dažādās interneta vietnēs.

 

Piemēram, Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā, Latvijas Radio Ziņu dienests kopā ar Lsm.lv piedāvā atrast “savus” EP deputātu kandidātus interneta vietnē Partiju šķirotava. Šajā vietnē ir iespējams atklāt kandidātus, ar kuriem Jums visvairāk sakrīt viedokļi par prioritātēm un rīcību dažādās situācijās.

 

Valkas novada Centrālā bibliotēka līdz maija beigām piedāvā aplūkot izstādi “ESi gudrs kā pūce!”. 25.maijā ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kur katra vēlētāja rīcībā esošā balss jānodod gudri un pārdomāti. Pūce ir gudrības simbols. Savienojot šī lietas, radās izstādes nosaukums. Esam aktīvi un izdarām savu izvēli, piedaloties vēlēšanos!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.