09.11.2019
Lasīšanas stunda bērniem

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2019.gadā norisināsies jau 22. reizi, Latvijā - 21. reizi. Šī projekta galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

 

Katru gadu šai nedēļa ir sava tēma, šogad tā ir "Svētki Ziemeļvalstīs". Šogad lasījumi notiek laikā no 11. - 17. novembrim. Pirmdien, 11.novembrī, atzīmēsim “Lielo priekšā lasīšanās dienu”. Lasīšanas stunda bērniem un jauniešiem “Rītausma” notiek jau pulksten 9.00 no rīta.

 

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa ar lielo lasīšanu 11.novembrī dosies pie Valkas pirmsskolas izglītības iestādes “Gaismiņa” bērniem, kuri dzirdēs lasījumu no Astridas Lingrēnes darba par Pepiju Garzeķi. Grāmatas fragmentā “Pepija svin dzimšanas dienu” klausītājus aicina uz ballīti  Villekulas villā, kur arī zirgs un pērtiķis sēž pie galda.

 

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

 

 

 

Lasīt vairāk Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

 

@nordisk_litteraturuge

#nordlitt19

#nordisklitt

#nordisklitt19 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.