10.02.2016
Konkurss jaunajiem interneta guru: Labākie izstrādās "Interneta drošības IQ testa aplikāciju"

40% Latvijas bērnu un pusaudžu gandrīz katru dienu lieto internetu un virtuālās pasaules gaitas uzsāk arvien agrīnākā vecumā1. Cik droša ir virtuālā vide un cik piesardzīgi ir bērni? Ko par to zina vecāki? Jaunie datu aizsardzības noteikumi visā Eiropas Savienībā sniegs iedzīvotājiem lielāku kontroli privātajai informācijai digitalizētajā pasaulē, taču svarīga arī pašaizsardzība. Tādēļ aicinām motivētus skolēnus un viņu skolotājus talkā - šai sabiedriski nozīmīgajā darbā. Konkursa uzvarētājs profesionāla eksperta vadībā izstrādās aplikāciju jauniešiem "Interneta drošības IQ tests".

 

Konkursa mērķi:

  • veicināt skolēnu izpratni par drošāku interneta vidi un tās lietošanas paradumiem
  • iepazīstināt ar ES likumiem par datu aizsardzību
  • sniegt jaunas prasmes un vairot "droša interneta" ekspertus
  • radīt Latvijā unikālu projektu - "Interneta drošības IQ testa" aplikāciju

 

Kas var piedalīties?

Konkursā aicināti piedalīties 12 – 16 gadus veci skolēni (klases pārstāvji, draugu kopa vai interešu pulciņš skaitā no 7 līdz 15 dalībniekiem). Skolēnu komandai nepieciešams vadītājs (skolotājs vai pulciņa vadītājs) ar vismaz minimālām priekšzināšanām programmēšanā Android operētājsistēmā .

 

Konkursa uzdevums

Konkursa dalībnieki aicināti brīvā formā (teksts, PowerPoint prezentācija, video u.c.) iesniegt savu motivāciju dalībai konkursā, iekļaujot redzējumu par to, kā veicināt drošāka interneta lietojuma paradumus jauniešu vidū Latvijā, kā arī dalīties ar idejām par aplikācijas „Interneta drošības IQ tests” saturu, noformējumu un izstrādes gaitu. Veidojamās aplikācijas mērķauditorija: jaunieši (arī vecāki un skolotāji).

 

Darbu iesniegšanas termiņš

Līdz 2016.gada 22. februārim plkst. 12.00 elektroniski jāiesniedz radošs un vizuāli interesanti noformēts pieteikums - motivācija saskaņā ar konkursa uzdevumu, nosūtot uz epastu: epriga[uz]ep[punkts]europa[punkts]eu

 

Sīkāka informācija par konkursu šeit.

 

Kontaktinformācija un papildu informācija

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā epriga[uz]ep[punkts]europa[punkts]eu, tālr. 6708 5466 vai 67085460

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.