Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā septembrī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 25. līdz 28. septembrim.

Līdz ar rudens iestāšanos arī jauno grāmatu klāstā lielāks birums. Savus jaunos romānus piedāvā populārās rakstnieces Santa Montefjore, Kārena Robārdsa un Barbara Teilora Bredforda. Dzejas dienu mēnesī iznākusi Guntara Rača grāmata “365” 1. daļa, kurā lasāmi dzejoļi, kas tapuši katru dienu, sākot no 1. janvāra līdz 2. jūlijam.

“Viss ir laika jautājums
Prieki tie, vai bēdas
Laiks ar laiku noslīpē
Paša laika pēdas
Tāpēc svarīgākais ir
Dzīvot, sargāt sevi
Viss ir laika jautājums
Arī mēs ar tevi” (1. jūlija dzejolis)

Lasītājiem piedāvājam arī jaunāko krievu žurnālista un rakstnieka Sergeja Loiko grāmatu “Reiss”. Meistarīgi savīts politisks trilleris, reportiera veikta izmeklēšana, kuras virpulī ierauti zagļi un čekisti, maniaki un prezidenti. Tomēr īsteno spriedzi rada autora cilvēciskā sāpe, kas dzen aizrakties līdz Boeing reisa MH17 katastrofas patiesajiem iemesliem - tā grāmatu vērtē vēsturnieks Sergejs Medvedevs. Jāpiebilst, ka Krievijā šī ir aizliegto grāmatu sarakstā. Vēl viens krievu autors Jevgēnijs Vodolazkins romānā “Aviators” risina tēmu par labo un ļauno, kur cīņa nebūt nenotiek cilvēku starpā, bet gan katra indivīda sirdī, un ik brīdi mums ir jāizdara izvēle, kurā pusē nostāties.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā, iegriežoties bibliotēkā. Autorizētie bibliotēkas lietotāji varēs grāmatu rezervēt elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā http://biblioteka.valka.lv/, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 29. septembrī.

Līga Rozīte
Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja