21.05.2016
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā maijā

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 23. līdz 26.maijam. Šajā mēnesī piedāvājumā lielāks grāmatu klāsts, kas risina  nopietnas tēmas.

Vēsturiski pētījumi un viedokļi grāmatās: Joahims Hofmans “Staļina karš”, Ivars Trautmanis “Izlūkošanas noslēpumi”, Voldemārs Hermanis “Zem LKP kupola”, Veronika Sajadova “ PSRS un Latvija. Starptautisko tiesību pārkāpumi”.

Arī daiļliteratūras izvēle “rūdītiem“ lasītājiem -  Ļevs Tolstojs “Karš un miers”, slavenā krievu romāna pirmā pilnā redakcija, uzrakstīta 1866. gada nogalē, kuru Tolstojs vēlāk, 1867.–1869. gadā, pārveidoja. Tā ir  divas reizes īsāka un piecas reizes interesantāka, un ar laimīgām beigām. Tolstoju dzimtas pārstāvis grāfs Nikolajs Tolstojs teicis:"Tie, kuri nekad nav lasījuši "Karu un mieru", varēs izbaudīt šī slavenā romāna pirmo variantu; tiem, kuri ir lasījuši, būs aizraujoša iespēja to salīdzināt ar kanonisko tekstu." Vairākas grāmatas iepriecinās izdevniecības "Atēna" cienītājus – Jāns Kross “Profesora Martensa aizbraukšana”, Alesandro Bariko “Emava”, Karena Bliksena “Ziemas pasakas” u.c.

Romantiskās literatūras cienītājiem šomēnes iegādājāmies papildeksemplārus jau apritē esošām pieprasītām grāmatām.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā  uz vietas bibliotēkā. Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 27.maijā.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas